Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№30 (153) 22 квітня 2010 р.

Мер міста прозвітував про роботу органів виконавчої влади - перед громадою і перед радою

У вівторок, 20 квітня, в концертному залі санаторію "Карпати" відбувся звіт міського голови Трускавця Лева Грицака перед громадою міста. Звіт розпочався о 17 годині, в кінці робочого дня, тому послухати свого мера трускавчан зібралося досить багато - зал був переповнений. Привела своїх прихильників на звіт за виконану роботу за 2009 рік і опозиція - БЮТ та "Наша Україна", кілька депутатів з цих фракцій теж були присутні в залі.

Близько години Лев Ярославович розповідав мешканцям про те, яким чином виконувався бюджет міста, куди скеровувалися кошти, що було зроблено, а чого зробити не вдалося. Фінансово-економічна криза в Україні та світі внесла свої корективи і в життя курортного Трускавця, окремі проекти, які планувалося зробити на початку 2009 року, втілити в життя так і не вдалося. Проте багато було і зроблено, серед важливих здобутків 2009 - введення в експлуатацію плавального басейну ДЮСК "Спортовець", заміна вікон та дверей в закладах освіти та медичних установах в рамках програми впровадження енергозберігаючих технологій, ремонт ряду вулиць міста, а також центральної площі Незалежності з прилеглою вулицею Степана Бандери, ремонт даху в дитячій школі мистецтв. На таблицях слайд-шоу демонструвалися дані про те, скільки коштів надійшло в міський бюджет і як їх було використано. А використовувалися кошти згідно з бюджетом, прийнятим депутатами міської ради, в тім і бюджетом розвитку.

Після звіту мешканці міста задали ряд запитань меру. Серед виступаючих, які представилися - Володимир Шиманський, Іван Шило, Леся Дідик, Олег Шоломіцький, Ігор Івашків, Руслан Солонець, Оксана Скальська, Іванна Спурза, Єва Татарська, Люба Палінська, Мазепи Шість та інші. З репліками виступило і кілька депутатів, хоча звіт мера перед міською радою запланували на четвер. Проте мало з питань, які були порушені людьми, стосувалися роботи мера чи міської ради в цілому. Серед таких назвали поганий стан вулиці Сагайдачного, незаасфальтування внутрішньоквартальних проїздів по Івасюка, звільнення чи переведення на нижчу платню працівників в окремих санаторіях міста, проблеми житлово-комунальної сфери. На всі закиди люди мали змогу отримати ґрунтовну відповідь міського голови чи представників тих чи інших відділів.

Інші ж питання стосувалися справ, які можна було вирішити в робочому порядку - легалізації автономного опалення, проблеми гуртожитку по Сагайдачного, 3, узгодження меж земельних ділянок, невидача довідок членам ОСББ, доцільності проведення Всеукраїнського фестивалю екстремальних видів спорту "Трускавецький Драйв-2010", проблеми підприємців, які працюють в ТзОВ "Славутич", протікання дахів в окремих будинках, відселення жильців з будинку, де проживають сестри-служебниці тощо. Із словами щирої вдячності за турботу про мешканців міста виступила одна з пенсіонерок, вона вручила меру міста в знак поваги та пошани букет квітів.

В загальному звіт трускавецького міського голови перед громадою тривав близько трьох годин. Навіть після його завершення окремі мешканці обговорювали з мером проблеми, які в основному стосувалися житлово-комунальної сфери - по гарячих слідах вивчити наболілі питання та вирішити їх доручено виконуючому обов'язки генерального директора КП "Наше місто" Олексієві Балицькому.

Натомість в четвер, 22 квітня, мер міста Трускавця звітував про роботу органів виконавчої влади міста перед депутатами на їхню вимогу. Розгляд цього питання зайняв цілий робочий день - з 10 ранку до 6 вечора, адже саме тоді було розставлено всі крапки над "і". Міському голові довелося знову близько півтора години зачитувати про все, що вдалося зробити в місті і що виконати не вдалося в 2009 році, хоча кожен з присутніх депутатів текст виступу мера мав перед собою. Близько години часу було витрачено на відповіді Лева Ярославовича на запитання депутатів, їх поставили пп. Пілько, Яворський, Процишин, Юник, Лаврінок, Шумин та Крамар. Депутати не підтримали прохання члена міської асоціації інвалідів про надання слова для виступу. Після 20-хвилинної перерви розпочалося обговорення звіту про роботу органів виконавчої влади, в якому взяли участь депутати Сарахман, Лаврінок, Юник, Маринкевич, Свіжинський, Пілько та Лобик, після чого слово для завершального виступу взяв мер міста Лев Ярославович Грицак. Він зазначив, що окремі аргументи його опонентів були неправдивими, надуманими чи дріб'язковими, а над іншими пообіцяв попрацювати та недоліки виправити. Міський голова подякував опозиції за науку життя і сказав, що за минулий рік, а саме за цей період оцінювалося діяльність органів виконавчої влади Трускавця, було зроблено багато. Здавалося б, що настав час визначатися і показати громаді міста, хто є хто, проте опозиційні сили вирішили, що громада не повинна знати, хто з депутатів міської ради чим дихає і депутатом Яворським було внесено пропозицію провести таємне голосування. За це процедурне питання проголосувало 19 депутатів, після цього з голів фракцій було сформовано лічильну комісію з 7 чоловік, які з-поміж себе обрали її голову та секретаря. Так, головою тимчасової лічильної комісії було обрано Йосипа Свіжинського, представника партії "Відродження", а секретарем - депутата Процишина з "Нашої України".

Депутати довго обговорювали, який текст повинен міститися в бюлетені для таємного голосування і лише ґрунтовна відповідь керівника юридичного відділу міської ради Наталії Потічної поклала край цим безплідним суперечкам. Врешті-решт, голосування відбулося, в ньому взяло участь 36 депутатів. Думки депутатів міської ради з приводу того, чи робота органів виконавчої влади Трускавця задовільна чи незадовільна, розділилися майже порівну. А це свідчить, що опозиція дещо набрала в силі, а міському голові потрібно зробити ряд важливих рішень, в тому числі і кадрових, для того, щоб покращити роботу окремих відділів міської ради.

Питання звіту мера міста викликало великий резонанс у Трускавці. Толерантне та конструктивне відкрите спілкування мешканців з міським головою у вівторок різко контрастувало з підкилимними іграми депутатів у четвер. Позбавлення громади інформації на те, яку ж позицію відстоює той чи інший депутат, намагання зміцнити свої особисті позиції на виборах міського голови, які відбудуться не швидше, ніж через рік, неможливість визначити позицію окремих фракцій щодо оцінки діяльності міської влади певною мірою дестабілізує ситуацію в місті. Мешканці висловили свої зауваження міському голові в безпосередньому спілкуванні з ним, а от депутати своїми деструктивними діями підірвали авторитет міської ради як колегіального законодавчого представницького органу в очах багатьох. Проте навряд чи варто очікувати, що події із звітом мера за роботу в 2009 році кардинально змінять ситуацію в місті - на даний момент ніхто з його опонентів не може похвалитися більшою довірою громадян чи симпатіями виборців, ніж Лев Грицак. Які ж висновки зробить сам Лев Ярославович з подій 22 квітня, покаже час, можливо найближчий.

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Фотовиставка у Дрогобичі

В Дрогобичі, за адресою вул. Шевченка, 38, буде відкрито фотовиставку Миколи Ханаса зі Стрия "Бачило око". Відкриття фотовиставки - 27 квітня о 14.00. А минулої суботи відбулося відкриття нової виставки в музеї Біласа у Трускавці.

Ще одна ініціатива по промоції курорту

У Трускавці варто започаткувати проведення туристичних виставок, для прикладу "Весняний Трускавець" чи "Осінній Трускавець", це поряд з фестивалями підвищувало б рейтинг нашого курорту, так вважає депутат ТМР Євген Юник. Про це він заявив на сесії міської ради 22 квітня, зазначаючи теж, що в міській раді повинен бути координаційний центр по рекламуванні нашого курорту.

Власна інформація

У Трускавці 50% мешканців у травні будуть мати цілоденне водопостачання

У Трускавці північний бік міста (вул. Бориславська, Сагайдачного) у травні буде мати цілоденне водопостачання. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на генерального директора ТзОВ "Альфа плюс" Віктора Возняка.

"Четвертий мікрорайон вже має цілоденне водопостачання. Буває, що в цьому мікрорайоні вода відключається через аварії. З травня планується, що північна частина міста буде мати цілоденне водопостачання, а це майже половина мешканців міста. До кінця року ми можемо говорити про цілоденне водопостачання цілого міста", - сказав він.

За словами Віктора Возняка, ТзОВ "Альфа плюс" відновила фінансування на виконання концепції реформування водопровідного-каналізаційного господарства міста Трускавця. Зараз підприємство розробляє проект на врегулювання тисків, що дозволить тримати тиск на рівні 5 атмосфер.

Трускавецька міська рада та ТзОВ "Альфа плюс" на виконання концепції реформування водопровідного-каналізаційного господарства міста Трускавця інвестувала 33,424 млн грн згідно договору про виконання взаємних обов'язків із розвитку водопостачання та водовідведення в місті Трускавці. ТзОВ "Альфа плюс" інвестувала 21,233 млн. грн., Трускавецька міська рада 12,191 млн. грн. (в тому числі за рахунок коштів міського бюджету - 10,538 млн. грн. та пайової участі ТзОВ "Трускавецький водоканал - 1,652 млн. грн.). У грудні 2009 року та протягом цього року в покращення водопостачання міста "Альфа-плюс" вклала 3,5 млн. грн.

У Дрогобичі у стоматологічному кабінеті троє школярів обікрали лікарку

Двоє однокласників та їхній товариш вирішили піти до стоматологічного кабінету. Поки лікарка оглядала одного з хлопчаків, інший нишпорив у її сумці. Коли хлопці пішли, жінка помітила, що у неї зник гаманець, де була золота брошка. Про це ЗІК повідомили у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

Наступного дня це тріо прийшло знову. Тільки цього разу їх виставили за двері і зателефонували до райвідділу. Хлопців запідозрили у скоєнні злочину і запросили до міліції на розмову.

"Школярі зізналися у крадіжці, розповіли як усе було. Оскільки вони неповнолітні, ми їх відпустили на підписку про невиїзд", - розповідає, начальник ВКМСД Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області Ярослав Ільницький.

Та недовго школярі сиділи удома. Двоє однокласників наступного дня пішли до магазину, де вкрали 60 гривень. Проте, далеко втекти їм не вдалося, їх впіймала продавець. Один із крадіїв вже був засуджений за аналогічний злочин. У двох інших сумління до цього випадку було чисте, однак невдовзі їхню долю вирішуватимуть в суді.

У Дрогобичі біля підприємства знайшли 3 кг. ртуті

22 квітня у Дрогобичі неподалік одного з підприємств охоронці знайшли пакет з посудиною, в якій виявлено близько трьох кілограмів ртуті. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Відразу було повідомлено чергового міського відділу ГУ МВС України у Львівській області. Працівники міліції, прибувши на місце події, організували охорону небезпечної знахідки. У Ратуші з цього питання відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій.

За фактом виявлення ртуті правоохоронні органи ведуть розслідування.

Беркутівці затримали у Дрогобичі озброєних злочинців

Біля одного з ресторанів у Дрогобичі бійці спецпідрозділу "Беркут" під час патрулювання помітили підозрілу автівку. Зрозумівши, що їх "засікли", двоє чоловіків зупинили машину і намагались утекти, та правоохоронці затримали невідомих. Про це ЗІК повідомили у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

На місце події відразу ж приїхала слідчо-оперативна група Дрогобицького міськвідділу міліції. У присутності понятих автомобіль обшукали. Знайдені речі викликали неабиякий інтерес до затриманих.

У салоні авто в поліетиленовому пакеті знайшли пістолет іноземного виробництва зі стертим серійним номером та чотири набої до нього, три шапки чорного кольору з прорізами для очей, два рулони клейкої стрічки, шнурок з тканини, дві пари шкіряних рукавиць, відрізок металевої труби, розкладний ніж, дві викрутки, переносну радіостанцію. Зараз автомобіль стоїть на арештмайданчику.

За цим фактом уже порушили карну справу. Наразі чоловіків перевіряють на причетність до скоєння злочинів на території Львівщини та інших областей України.

У Бориславі закриють пункти прийому металобрухту, які працюють без ліцензії

Працівники Бориславської міліції проводять додаткову перевірку пунктів прийому металобрухту у місті, які виділені в окреме провадження за результатами розгляду матеріалів декількох кримінальних справ. Про це ЗІК повідомили у міському відділі міліції. У ході перевірки виявлено факти здійснення окремими громадянами міста незаконних операцій із брухтом металів без державної реєстрації та ліцензії. За результатами перевірки буде прийнято відповідне рішення щодо подальшої діяльності цих пунктів у Бориславі.

www.zik.com.ua

У Дрогобичі кількість невиробничих нещасних випадків порівняно з минулим роком зменшилася

У Дрогобичі та Стебнику за 1 квартал 2010 року у невиробничій сфері загинуло 10 осіб і 906 отримали травми. У нещасних випадках постраждали 89 дітей віком до 14 років. За цей період трапилося 2 самогубства, 17 випадків нападу з метою ушкодження, 63 отруєння алкогольними напоями, - про це на засіданні ради з безпечної життєдіяльності повідомила спеціаліст відділу праці та охорони праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Любов Мотрич. У 1 кварталі 2010 року сталося 2 смертельних випадки внаслідок випадкового падіння, один смертельний випадок із загрозою дихання, 5 нещасних випадків, спричинених струмом, випромінюванням, температурою чи тиском із смертельними наслідками. Також трапилося 2 групових нещасних випадки. Один випадок - ДТП, у якому постраждало 4 особи та випадок отруєння чадним газом, у якому загинуло 3 особи. У 2010 р. трапилося 902 нещасних випадки невиробничого характеру, минулого року впродовж цього ж періоду таких випадків було 988, що на 86 менше.

Дрогобичанам допомагатиме наводити порядок Міжнародна поліцейська корпорація

Дрогобицький міський голова Микола Гук 20 квітня провів зустріч з представниками Дрогобицького міськрайонного осередку Міжнародної громадської організації "Міжнародна поліцейська корпорація", яку очолює комісар підполковник Михайло Карпишин. Обговорено питання щодо координації дій у наведенні в місті чистоти і порядку, залучення до цього громадського формування "Варта", інших громадських організацій.

Дрогобич виступив проти розміщення російського флоту на території України

22 квітня дрогобицький міський голова Микола Гук, депутати міської ради оприлюднили заяву з приводу підписання Президентом України Віктором Януковичем угоди про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації, у якій, зокрема, зазначено:

"Підписання Президентом України Віктором Януковичем угоди про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території нашої держави вважаємо антиконституційним актом проти українського народу.

Вважаємо, що Президент, який є найвищим гарантом Закону, порушив норми Конституції щодо заборони розміщення на території України іноземних військових баз. Заради тимчасових економічних вигод та міфічної дружби з Росією він знехтував національними інтересами України, виставивши їх на торг.

Вважаємо, що цією угодою Віктор Янукович продемонстрував готовність беззастережно віддати національний суверенітет на поталу Москві, що утвердило її сподівання відродити свою імперську могутність та реалізувати неоколоніальні задуми щодо України.

Сьогодні доля Української держави - вкотре під загрозою. Антиукраїнські сили, які розхитують основи державної цілісності України, руйнують наші національні цінності, активізувалися у нових потугах взяти реванш. У цей непростий час, коли вороги посилюють зашморг русифікації і поневолення України, відкрито заявімо "Ні!" реваншизму Москви. Ми відстоювали і будемо відстоювати національну ідею, возвеличували і будемо возвеличувати українських героїв, боролися і будемо боротися проти тих сил, які стоять на шляху нашого національного поступу.

Дрогобицька громада засуджує підписання Президентом України Віктором Януковичем угоди про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території нашої держави. Ми вимагаємо від Верховної Ради України не ратифіковувати цю зрадницьку угоду і заявляємо про свою готовність відстоювати національні інтереси України, честь і гідність Української нації!".

У Дрогобичі тренери із США вчать педагогів працювати з "важкими" підлітками

22 квітня у Дрогобичі на базі спеціалізованої школи №2 1-3 рівнів акредитації завершує роботу триденний міжнародний семінар "Майбутнє починається сьогодні" з питань превентивного виховання для запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, ранніх статевих контактів у молодіжному середовищі для 170 педагогів більшості районів Львівської області. Тренінги проводять 18 спеціалістів із США.

Зі слів начальника відділу освіти виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Петра Сушка, Дрогобич - перше місто обласного підпорядкування, де проводиться такий семінар за участю американських тренерів. Йому передували семінари у семи обласних центрах. "Метою семінару, - каже Петро Сушко, - є підготовка педагогів до роботи з важкими підлітками". Тренери вчать як викликати у таких школярів довіру до педагога, що є основою для подальшої ефективної виховної роботи.

Іван Тихий,
http://drohobychanyn.io.ua

На Львівщині вилучено партію підроблених годинників і телефонів на 5,5 млн. грн.

У Львові та Трускавці виявлено партію підроблених годинників та телефонів іноземного виробництва відомих торгових брендів. Товар сумнівного походження намагалися реалізувати через спеціалізовану мережу магазинів.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі ДПА у Львівській області, загалом податківці вилучили 677 годинників, маркованих як "Gucci", "Rolex", "Patek philippe", "Omega", "Glashutte", "Breguet", "Bulgari", "Ulysse Nardin", "Zenit" а також 10 телефонів "Vertu", "Epul". На ці види товару не було представлено жодних документів, які б підтверджували походження, якість і законність їх перебування в обігу на території України.

Орієнтовна вартість вилученого становить 5,5 млн. грн. Триває перевірка.

www.zaxid.net

Уже навіть придорожні стовпці викрадають

За повідомленням Центру зв'язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області, на теренах нашого краю зафіксовано низку злочинів та правопорушень.

- У Дрогобичі неповнолітній, погрожуючи фізичною розправою 17-річному школяру, заволодів його мобільним телефоном "Нокіа-Н95" вартістю 3500 гривень.
- Із приміщення дошкільного закладу Дрогобичі, пошкодивши вхідні двері, раніше судимий 31-річний місцевий мешканець вночі викрав електрообігрівач вартістю 1500 гривень.
- У Дрогобичі із торгівельного залу магазину 19-річний юнак викрав коньяк "Рем Мартін" вартістю 411 гривень.
- До Дрогобицького райвідділу міліції звернувся 64-річний майстер "Дрогобицького райавтодору". Він повідомив, що на 36-му кілометрі автодороги "Турка-Пісочне-Дрогобич" в селі Новий Кропивник невідома особа викрала три металеві стовпці та металевий трос довжиною 255 м з огорожі дороги. Правоохоронці встановили, що злочин скоїв 27-річний непрацюючий мешканець Борислава.
- У Трускавці непрацюючий 27-річний громадянин незаконно заволодів автомобілем "Опель Вектора", що належить місцевому мешканцю.
- Правоохоронцями Самбірського району затриманий непрацюючий місцевий мешканець, який шляхом обману заволодів у громадянина військовими нагородами в кількості 7 штук.
- До Стрийського міськвідділу міліції звернувся 31-річний непрацюючий. Він повідомив, що у липні 2009 року невідома особа, пропонуючи послуги відкриття візи для виїзду до Канади, шляхом обману заволоділа його грошима в сумі 12920 гривень та 1120 доларів США. Міліція встановила особу шахрая. Нею виявилася 55-річна непрацююча мешканка Стрия.

Ярослав Грицик,
газета "Галицька зоря",
www.drohobych.com.ua

Оголошення та реклама

Дрогобиччина має талант

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" оголошує конкурс "Дрогобиччина має талант".

Конкурс проходитиме в двох номінаціях ("журналістика" та "література") і розрахований на участь осіб віком від 16 до 60 років з міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника та сіл Дрогобицького району. До участі в конкурсі приймаються такі роботи: добірки регіональних новин, статті на місцеву тематику, журналістські розслідування, неординарні творчі проекти, віршовані та прозові літературні твори обсягом не більше 5 друкованих сторінок 12 кеглем. Роботи надсилати з 10 квітня до 10 серпня 2010 року за адресою: "Трускавецький вісник" (конкурс), вул. Д. Галицького, 2, м. Трускавець, Львівська обл., 82200 або безпосередньо на електронну скриньку konkursvisnyk@ukr.net (чи редакційну), тел. для довідок 097-38-36-112 (Володимир).

Результати конкурсу будуть оголошені до Дня Незалежності України 24 серпня 2010 року, переможці отримають грошові призи: І місце - 300 гривень, ІІ місце - 200 гривень, ІІІ місце - 100 гривень (по кожній номінації окремо).

До всіх небайдужих людей!

Маленькій Каролінці всього 3 місяці і вона майже не чує голосу своєї мами з народження. Вихід один - необхідно терміново придбати спеціальний апарат до того часу, поки дитині виповниться 6 місяців. Часу обмаль і лише таким чином можна врятувати дівчинку і в майбутньому вона все життя не перебуватиме в повній тиші. Але апарат дуже дорогий - його вартість складає 42 тис. 747 грн. Таких грошей батьки дівчинки не мають. Але понад усе на світі вони хочуть врятувати донечку, адже вона має право чути голоси близьких, шум води, спів птахів і шелест листя - усю ту різноманіть звуків, яку чують оточуючі. Як говорить мама Каролінки, найстрашніше - усвідомлювати, що ти не можеш допомогти своїй дитині через брак коштів.

Не залишайтесь байдужими та не покидайте дитину на життя у тихому світі.

Контактна інформація: Огар Крістіна Володимирівна, Україна, 82200, м. Трускавець, вул. Данилишиних, буд. 55, кв. 41. Дом. тел.: (03 247) 5-28-40 Моб. тел.: 098 234 68 99.

Банк одержувача: ЛФ ВАТ "Кредитпромбанк" МФО 385305 Код ЄДРПОУ 3220313763 Р/р 26204100036768 Огар Крістіна Володимирівна.

Здається квартира в Дрогобичі, недалеко від центру. Для дівчат. Недорого. Тел. 097-94-58-197 (п. Ірина).

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.