Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№34 (157) 7 травня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Єпархіальній газеті – 15 років

В травні відзначають свій ювілей наші друзі та колеги з газети Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ "Жива вода". 15 років тому поблагословив це видання на широку дорогу в світ правлячий архієрей єпархії, владика Юліан Вороновський. "Шлях від самих початків і до реального утвердження в когорті суспільно-релігійних видань ми долаємо разом з нашими читачами та дописувачами", зазначає редактор газети, настоятель стебницької парафії Різдва Пресвятої Богородиці о. Михайло Бучинський. Саме отцю Михайлу як керівнику всієї редакційної колегії цієї цікавої і так потрібної газети ми хочемо скласти найкращі побажання від нашого Інтернет-видання. Політика і релігія, інтерв'ю та змістовні статті, в тому і на краєзнавчу тематику, оголошення та репортажі, кросворди та просто матеріали, які не можуть залишити байдужим - все це можна знайти в "Живій воді". А ще ж "Жива вода" є немов матірною газетою для молодіжного християнського часопису Центра душпастирства молоді в Дрогобичі "З любов'ю у світ".

Міцного здоров'я всім, хто трудиться на журналістській ниві та над тим, щоб ця газета побачила світ та дійшла до читачів, рясних Божих благословінь, співпраці з читачами та фінансової підтримки, а також постійного перебування в Любові Божій, яку Ви несете своїм словом, в тім і друкованим - на многая літ!

Пройде конкурс стінгазет до Дня Матері

15 травня, тобто наступної п'ятниці, Трускавецький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведе конкурс стінгазет в школах міста, повідомили нас у центрі. Тематикою конкурсу для учнів 4-х класів стане гасло "Рідна мати моя", а для восьмикласників - "Міцна сім'я - міцна держава".

А напередодні Дня Матері багатодітні та малозабезпечені сім'ї Трускавця отримали гуманітарну допомогу - спонсором для ТМЦСССДМ виступила християнська місія "Вістка миру", яка діє в Трускавці по вулиці Роксолани.

Святковий концерт до Дня Матері готує і відділ освіти ТМР, він пройде в неділю, 9 травня, в санаторії "Карпати", о 14.00. "Це буде потужний, загальноміський захід, гала-концерт "Мелодія намиста", конкурсу, який колись у Трускавці проводився під назвою "Дивоцвіт", повідомили нас у відділі освіти. Як зазначила представник методкабінету Інна Форемна у своєму виступі на міському радіо, концерт буде приурочено як до Дня Матері, так і до Дня Перемоги, хоча в "Карпатах" до Дня Перемоги проходитиме концерт і о 11.30, зразу ж після ходи до могили воїнів УПА та Меморіалу Слави та мітингу-реквієму.

Останній день навчання - 27 травня

Як повідомила в інтерв'ю міському радіомовленню заступник начальника відділу освіти, провідний спеціаліст Надія Сенишин, останній день навчання в трускавецьких школах - 27 травня, 28 відбудуться урочисті лінійки, а 29 - вручення атестатів. Учні 1 - 4 класів матимуть ще 4 дні навчальних екскурсій, а учні 5-8 та 10 класів - навчальні екскурсії та навчальну практику. Дев'ятикласники здаватимуть державну підсумкову атестацію, а випускники 11-го - ЗНО, яке проходитиме з 2 по 23 червня. Умови вступу до вищих навчальних закладів цього року значно відрізнятимуться від торішніх - братимуть до уваги результати атестатів, результати ЗНО та дані по співбесідах чи вступних випробуваннях.

Практично все літо трускавецькі діти матимуть можливість цікаво проводити час - для них відкриті двері чисельних гуртків будинку учнівської творчості та ДЮСК "Спортовець".

Маніфестація проти пропаганди гомосексуалізму

Минулої неділі, 2 травня, в Дрогобичі пройшла маніфестація проти пропаганди гомосексуалізму та з вимогами прийняти ряд законів, які б не дозволяли усиновлення дітей так званими одностатевими сім'ями. Біля дрогобицької ратуші пройшов мітинг, на якому виступили священики УПГКЦ, звичайні дрогобичани, представники громадських організацій. "Ми багато років молимося за єдність християн, молимося проти гомосексуалізму і проти всякого збочення", такими словами розпочав своє слово і пастор церкви "Добра новина" Анатолій Кузьмич. Його виважений і водночас емоційний виступ припав до вподоби і запав у душу всім присутнім. Зі своїм баченням проблеми поділився і представник ГО "Голос Господній" Василь Кирилич. Подаємо фрагмент його виступу.

"Кожна цивілізація, кожна держава прагне свого розвитку. Прагне цього й Україна. Але чомусь переслідують нас на цьому шляху самі лише занепади - економічні та моральні. Висновок лише один: не туди ідемо.

Сьогодні сильними світу цього спроектовано суспільну модель, за якою внаслідок глобалізації сильніші держави поглинуть слабших, це супроводжуватиметься втратою суверенітетів, підміною культури маскультурою, віри - обрядовістю та бездушною релігією, або ж духом нью-ейдж, моральність - вседозволеністю та розбещенням. Проектанти "нової ери" (нью-ейдж) у своїх прагненнях намагаються нівелювати поширення та вплив Христової Науки у світі, бо ж вона заперечує те, чим сьогодні живуть і далі хочуть жити сучасні "цивілізовані" люди: панування "його величності" долара та євро, культ грішного тіла замість поклоніння Святому Духові, збирання скарбів на землі, а не думка про Життя Вічне на небі, ідолопоклоніння замість спілкування з Живим Богом та інші гріхопадіння.

Серед гріхопадінь - содомський гріх, до якого останнім часом схиляють українську свідомість навіть через церковнослужителів, державних та громадських діячів. Саме така собі "толерантність" по-європейськи - рівноправність одностатевих стосунків серед нормального співжиття подруж чоловіків з жінками є однією з передумов вступу до Євросоюзу. Іншою передумовою є так зване рівноправ'я релігій. У результаті введень цих норм, дитина, батько та мати якої християни, уже не зможе прийти до школи з хрестиком на грудях, бо у класі можуть бути діти юдеїв чи мусульман, і вони за таке "порушення рівноправ'я" матимуть право навіть подати до суду".

А 24 травня активісти планують провести подібну акцію в столиці нашої держави - у Києві.

БФ "Трускавчани" влаштовує виставу для малечі

День Матері - одне із найбільш зворушливих свят, тому що кожен із нас з дитинства й до останніх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами. З нагоди цього свята 9 травня 2010 р. в Палаці культури ім. Шевченка в місті Трускавці відбудеться захід, присвячений Дню Матері. Організатором виступає Благодійний фонд Євгена Юника "Трускавчани", повідомляє прес-служба БФ. Дійство розпочнеться о 12:00, головна мета - вшанування найважливішої людини в нашому житті - Матері. До уваги пропонуємо виставу-гру "Зайчик Бука" за участю Івано-Франківського академічного театру ляльок імені М. Підгірянки. Казковий світ, атмосфера радості та щастя усе це чекає на всіх присутніх.

А канва вистави для дітей ось яка. Якось сталося, що Зайчик, котрий жив у театрі разом з іншими ляльками, чогось завередував, розсердився, набундючився. Через те усі й повтікали від нього, назвавши героя Букою. Бука від того ще більше перестав слухатися артистів, котрі зазвичай грали із ним у виставі, зовсім знечемнів, навіть вітатися перестав. От вони й вирішили за допомогою Білочки, Ведмедика, Вовка і, звичайно ж, малят-глядачів, повернути Зайчикові привітність хороший гумор.

Мета проведення: вшанувати найважливішу людину в нашому житті - Матір, підтримати традиції бережливого відношення до жінок, зміцнити сімейні традиції.

Власна інформація

У Трускавці проходить фестиваль квітів "Подих Весни"

7-9 травня в Трускавці Союз українських квіткарів та курортний комплекс "Ріксос-Прикарпаття" проводять унікальний фестиваль квітів "Подих Весни". Про це ЗІК повідомили організатори заходу.

Під час фестивалю пройдуть майстер-класи з квіткового декору святкового столу, створення букетів та квіткових аксесуарів тощо. На відкритті фестивалю 7 травня буде представлено колекцію одягу "Квітковий настрій" від Будинку моди "РІТО" (Київ).

Майстер-класи під час фестивалю квітів відбудуться за участю флориста Поліни Школьнікової, яка є переможцем міжнародних конкурсів та учасником флористичних шоу. Вона має міжнародний досвід роботи в Україні, Росії, Португалії, Ізраїлі. Визнана найкращим флористом на Міжнародному фестивалі квітів "Парад троянд" (Санкт-Петербург, 2003). Вона також посіла перше місце на Українському тижні мистецтв Міжнародного декоративно-прикладного конкурсу (Київ, 2009).

На базі фестивалю квітів "Подих весни" створено творчу лабораторію, в якій можуть взяти участь гості курортного комплексу "Ріксос-Прикарпаття". Завдяки лабораторії учасники отримають знання про квіти як інструмент для створення стилю життя та відповідної атмосфери.

Дрогобицький прокурор призупинив дію тарифів на квартплату

Дрогобицький міжрайонний прокурор видав протест на рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 24 червня 2009 року № 167, яким було встановлено нові тарифи на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду м. Дрогобича.

Причиною появи такого протесту стало посилання у згаданому рішенні виконкому на нечинну постанову Кабінету Міністрів. Протест прокурора буде розглянуто на черговому засіданні, яке має відбутись в другій половині травня.

У Дрогобичі мешканці шістьох будинків, яких позбавили світла, заблокували дві вулиці

Сьогодні, 7 травня, з 6.00 у Дрогобичі мешканці будинків №№ 61/1, 61/6, 61/8, 61/13, 61/15 на вул. Фабричній і гуртожитку на вул. М. Грушевського, що належать державному підприємству "Буджитлосервіс", перекрили дорогу на розі вулиць Бориславської і Фабричної.

Люди протестують проти припинення електроживлення будинків, у яких вони проживають. Електроживлення шістьох будинків припинено ще 27 квітня. Мешканці вважають, що їх безпідставно позбавили електричної енергії.

Дрогобицький міський голова скоротить апарат виконкому на 40 осіб, щоб зекономити 1 млн. грн. на ремонт доріг

Сьогодні, 7 травня, Дрогобицький міський голова Микола Гук заявив в прямому ефірі радіо "Франкова земля", що він пропонує скоротити апарат виконавчого комітету міської ради на 40 осіб.

За словами Миколи Гука, це дасть змогу заощади 1 млн. грн., які буде спрямовано на ремонт доріг.

У Дрогобичі відновилась стихійна вулична торгівля

Сьогодні, 7 травня, у м. Дрогобичі після майже місячної перерви підприємці відновили стихійну торгівлю на вулицях Малий Ринок, Ковальській у центрі міста.

Напередодні Дрогобицький міськрайонний суд виніс ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якою зупинив дію рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради за №195 від 16.7.2009 року "Про заходи щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі в м. Дрогобич" до вирішення спору по суті та дію "Доручення міського голови" за № 163 від 14.4.2010 року. Юридичний відділ міськвиконкому готує апеляційну скаргу на рішення дрогобицького суду до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Дрогобицькі спортсмени - батько з сином - стали чемпіонами України з настільного тенісу

Дрогобичанин Олег Фоменко та його син Борис стали чемпіонами України з настільного тенісу. Олег Фоменко, який є майстром спорту з настільного тенісу, уже вдруге раз стає чемпіоном України, а його син Борис, кандидат у майстри спорту з настільного тенісу, вихованець ДЮСШ "Синєвир" - вперше.

На п'єдестал перемоги Борис піднімався поступово та впевнено. Спочатку він неодноразово здобував перемоги практично на всіх турнірах, які проводилися в нашому регіоні, згодом став чемпіоном Дрогобича, Трускавця, а нещодавно виграв і чемпіонат Самбора. Крім того, влітку він разом з батьком зайняв перше місце на міжнародних змаганнях, що проходили в Польщі.

У ДЮСШ "Синєвир" Борис Фоменко тренується під керівництвом кандидата в майстри спорту, головного тренера ДЮСШ "Синєвир", тренера другої категорії Петра Ярошка, а вдома сина тренує батько - Олег Фоменко.

www.zik.com.ua

"Наркоманія - це як трясовина, яка всмоктує"

(інтерв'ю з Інкогніто)

"У ньому було життя, і життя було - світло людей.
І світло світить у темряві, і не поглинула його темрява"
(Йо. 1, 4-5)

Так легко людині потрапити у пастку диявола, яку він підступно розставляє на кожному кроці. Та чи так само легко з неї вийти? Іноді, спокусившись один-єдиний раз, людина стає рабом гріха на все життя. Чи є вихід із диявольських сітей, як із них вийти..? Про це ми поспілкуємося з молодою людиною, котра, спокусившись, стала наркоманом. На сьогодні ця особа перебуває на реабілітації в центрі під назвою "Назарет" (неподалік від Дрогобича).

- Що привело Вас до наркотику, і до чого наркотик привів Вас?

- Коли я одружився, почав шукати легкі гроші. Маючи їх, я не зумів ці гроші використати правильно. Тоді мені хотілося розваг. Упродовж року я став залежним від наркотику. Гроші - ось що привело мене до нього. У Казахстані, де я живу, 30% населення вживає наркотики, тому що у нас вони дуже дешеві. Наркотик призвів до краху людського життя. Це я зрозумів, будучи на самому дні. Але дякую Богові, що, впавши, дав мені сили підвестись.

- Чому Ви обрали саме "Назарет", який знаходиться за 600 тисяч кілометрів від Казахстану?

- Випадковостей у цьому житті немає. Думаю, що "Назарет" - це мій шанс. Та не лише мій, але багатьох алкогольно та наркотично узалежнених. котрі хочуть позбавитися цієї проблеми. Господь посилає на допомогу потребуючим потрібних людей. Для мене такою людиною був священик з України, котрий є парохом УГКЦ у нас в Казахстані. Дізнавшись про мою проблему, він запропонував поікати на реабілітацію в "Назарет". Я погодився використати цей шанс і не жалкую, бо це насправді дало результат. Зараз я на етапі виздоровлення і тішуся з того, що можу бути тверезим.

- Чим для Вас був наркотик у період вживання, і чим він є для Вас тепер, у часі тверезості?

- Наркотик для мене був таким собі дороговказом. Здавалося, він вирішує всі проблеми, з ним так легко. Але в узалежненої людини немає здорового мислення, вона дивиться на світ "рожевими окулярами". Самообман - ось що це. Тепер же наркотик для мене є небезпекою. Я навіть стараюся уникати розмов і думок про нього, знаю - для мене це небезпечно. Якщо з'являються думки, то може з'явитися і потяг.

- Тобто Ви ловите себе на думці, що можете зірватися?

- Так. Навіть тепер, в часі виздоровлення є моменти депресії, повної апатії. Але треба вміти з тим боротися. Я знаю - це хвороба, яка прогресує. Тому узалежнена людина повинна все життя себе вміти контролювати.

- Чи може узалежнена людина справитися сама з такою проблемою без чиєї-небудь допомоги?

- Один у полі не воїн. Але найперше повинно бути бажання самої людини стати на шлях виздоровлення. Це дуже важкий шлях, який сам не пройдеш. Багато разів я намагався позбутися залежності, та не зміг. Батьки, родичі та друзі хотіли допомогти, а я відкидав їхню допомогу. Вірив тільки у свої сили. Тут, у реабілітаційному центрі я зрозумів, що жодна узалежнена людина не здатна справитися сама. Це - як трясовина, яка всмоктує. Сам із неї не виберешся. Врятується той, хто волає про допомогу, і його обов'язково почують. Моїм порятунком став "Назарет". Саме тут подали мені руку допомоги. Саме тут почули волання моєї душі.

- Яке місце у Вашому житті займає Бог? Чи покладаєте на Нього свої надії та сподівання у плачі повного виздоровлення?

- Так, а Бога я вірю, особливо це відчув і зрозумів тепер, тут, у "Назареті", де розпочав нове життя. Кожен свій день починаю з подяки Господу. Також прошу в Нього сил, щоб у терпеливості та смиренні прожити цей день. Повністю надіюся на Бога і віддаю себе в Його руки.

- Чого найбільше Вам хочеться в цей час?

- Передусім хочу бути здоровою та щасливою людиною, а ще, щоб у своєму житті міг обирати я, а не наркотик за мене.

Розмовляла Оксана Винницька,
газета "З любов'ю у світ"

Поезія

Заробітчанська трагедія

"Іване, Іване, коханий Іване,
Та їду, бо треба, треба якось жить,
Та це ж не навіки... а ти не журися,
Любила, люблю я і буду любити
Тебе, моє серце, тебе, моє сонце,
Тебе лиш одного
І більше нікого
У цілому світі... Чекай..."

* * *

"Наталю, кохана! Прощай...
Та що я говорю - до зустрічі, мила...
Поїхала вже... А на згадку лишила
Мені поцілунок - як мед з полином.
Приходить до мене із нічкою й сном...
Нічого - подзвонить до мене, напише..."

* * *

Наталя дитину маленьку колише
В сеньйора й сеньйори,
А також бабусю стару доглядає,
І їсти готує, й сама прибирає
У цілім будинку,
Немає спочинку...
Ой ні, це неправда, бо є пів суботи,
Щоби відпочить від всієї роботи...

* * *

"Sono Italiano - Italiano vero" -
З пристрастю сеньйор співає
Та на свою служницю ласо поглядає.
Нехай собі сеньйор cantare,
Та він не проти і amare.

* * *

Пару лір у кишені, без роботи Наталія
У прекраснім краю, у проклятій Італії...
Світ не стоїть на Неаполі,
Можна шукати роботи в іншому місці,
В іншому італійському місті...

* * *

Що тобі сниться, Іване? Не сумуй,
На сни погані не зважай,
Від неї вісточки чекай...
Тепер не дзвонила? Давно не дзвонила?
Значить, все в порядку,
Викинь з голови погану гадку.

* * *

"Заберіть мене звідси, або вбийте,
Я в божевільні, в тюрмі,
В нас кажуть на неї "бордель",
Там, де панує псевдо-Лель,
Я не хочу жити, я рабиня,
Хоч для своїх клієнтів - богиня".

* * *

"Наталю, Наталю! Не пишеш, не дзвониш,
нічого не знаю - ні де ти, ні як,
Ти може забула, чи іншого любиш,
А може тобі добре й так...
Я ж цього року їду в Іспанію
До пана на ранчо
Збирати помаранчі...
Бачу, що сам до себе говорю...
Хто мені зарадить у моєму горі?"

* * *

Вирвалася, втекла... "Я вільна!
Повертаюся додому,
Хоч без грошей великих, але додому!
Я Іванові признаюся у всьому,
Хай він мене осуджує чи милує,
Мене ж туди забрали силою...
Їду на Україну,
На свою рідну Україну,
Туди, де бистрая вода,
Де є калина і верба,
Де тихі води, ясні зорі,
Степи безкраї, неозорі,
Де синь Карпат у далині -
Все те, що снилося мені..."

* * *

"Його немає - в Іспанію поїхав,
та він неначе з глузду з'їхав,
Лише про тебе говорив,
І їсти, й пити не хотів,
За два тижні повернутися має..."
Тепер Наталя чекає...

* * *

З Іспанії приходить телеграма
До Іванової мами,
Що Іван (її єдина дитина)
В Іспанії загинув...

03.07.2001, В.К.

Фотовернісаж

З експозицій Єпархіального музею в Трускавці

Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці
Єпархіальний музей у Трускавці Єпархіальний музей у Трускавці

Вітаємо дрогобицький сайт ДрогІнфо зі святом - Днем народження, яке вони відзначили 6 травня. Два роки в Інтернет-просторі нашого регіону - це немало, сайт знають, люблять, на ньому дискутують, словом, життя йде.

Успіхів і процвітання Вам, наші дрогобицькі приятелі!

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.