Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№16 18 листопада 2008 р.

Новини Трускавця

Новий подарунок від міської влади

В Трускавці знову піднімають тарифи на водопостачання та водовідведення. Проект регуляторного акту та аналіз впливу регуляторного акту вже опубліковано в газеті "Джерела Трускавця" № 47 за 14 листопада 2008 року. Звертаємо вашу увагу, що всі зауваження та пропозиції щодо підняття тарифів можна подавати в письмовій формі в постійну комісію з питань реалізації державної регуляторної політики до п. Марченка В., заступника міського голови (Бориславська, 2) та до п. Возняка В., генерального директора ТзОВ "Трускавецький водоканал" (Франка, 59). З цього приводу просимо пригадати зі шкільної програми байку "Вовк і Ягня".

В 2008 році у Трускавці в березні підняли тариф на квартплату (справа за цим питанням за позовом міської партії "Батьківщина" знаходиться в Апеляційному суді), у липні зросла вартість водопостачання та водовідведення, а з 1 листопада платитимемо більше і за теплопостачання та гарячу воду (з 1 грудня ще більше, ніж з 1 листопада). А тут ще такий от сюрприз… Ну хіба не можна було почекати до Миколая, трускавецького храмового свята, щоб робити такі подарунки? Так ні, спішать наші "кєровнікі" поперед батька в пекло, намагаються зробити людям "приємність" чим пошвидше. А хтось обіцяв нам, що на протязі 10 років ціни на водопостачання для населення не будуть зростати…

Власна інформація

Кінець розслідування чи початок кінця?

На останньому пленарному засіданні сесії Трускавецької міської ради була висунута вимога депутатів Петра Іванишина та Ігоря Пілька про створення депутатської комісії з вивченням ефективності та доцільності використання коштів з бюджету розвитку Трускавця, на даний час сума якого за 2008 рік становить понад 31 млн. грн. На основі цієї вимоги міським головою було видано розпорядження про створення такої комісії.

В дану комісію увійшли 16 депутатів міської ради і на першому засіданні головою був обраний депутат п. Петро Іванишин. Відбулося два робочих засідання комісії і було видно, що депутати націлені серйозно розібратися з засвоєнням міських коштів. Адже це не дивно, кошти в бюджет розвитку потрапляють за рахунок продажу міської землі і комунального майна, а ні першого ні другого у нас уже майже немає. І з кожним роком бюджет розвитку буде меншати. Тому безперечно кошти потрібно використовувати на проведення робіт, які будуть довго і якісно людям служити. Щоб не було сумніву в правильності використання міських коштів депутати вирішили особисто переконатися в доцільності, першочерговості та економічності їх засвоєння і перевірити якість виконаних робіт.

Зі знанням справи до роботи комісії підійшов її голова Іванишин Петро Кирилович і на другому робочому засіданні між депутатами були розподілені ділянки, по яких будуть проводитись перевірки та поставлені чіткі завдання, що і як перевіряти. За підсумком проведеної роботи кожний депутат мав скласти звіт і таким чином нести відповідальність перед громадою за перевірену ним статтю використання коштів. Особисто за мною була закріплена ділянка по перевірці засвоєння 5 млн. 450 тис. грн. коштів, витрачених на поповнення статутного фонду КП "Наше місто" і 300 тис. грн., використаних на перекриття дахів житлових будинків. Все це мало бути опубліковано в ЗМІ та обговорено громадськістю міста. Навколо роботи комісії серед населення створився нечуваний ажіотаж.

Та в роботі комісії настала несподівана для депутатів перешкода. Розпорядники коштів, іншими словами чиновники, які засвоювали кошти з бюджету розвитку, звернулися в прокуратуру міста з проханням опротестувати рішення міського голови про створення такої комісії, як незаконне. Вдумайтеся - підлеглі Л. Грицака звернулися до прокурора міста з вимогою опротестувати рішення свого керівника. Що це бунт, революція, непокора? Щось на це не схоже, а швидше їм черговий раз запропонували підписати черговий папірець... . Отже рішення міського голови про створення тимчасової депутатської комісії було терміново опротестовано прокурором міста як незаконне і міський голова, не гаючи часу, скасував його.

Яка буде реакція депутатського корпусу, чи стане це питання питанням честі для них і розпочату справу доведуть до логічного завершення, чи будуть розставлені всі крапки над і... ? Особисто я ставлю 50/50, дуже вже велика ціна того питання.

Депутат Трускавецької міської ради Руслан Крамар

"Всі претензії до Грицака"

На справедливе обурення пасажирів підняттям ціни за проїзд по маршруту Львів-Трускавець особа, що називала себе "діспеччером", заявила: "Всі претензії до Грицака". На вимогу пасажирів пред'явити документ, що засвідчує підняття ціни отримали відповідь: "Кому не подобається платити НАМ 17 гривень, нехай іде в касу вокзалу і оплатить 20 гривень", а зібрані гроші просто передав водію. Так само на аналогічне запитання водії автобусів Трускавець-Львів сказали, що це питання не до них, а до міськвиконкому та п. Грицака.

Минулого місяця кінцеву зупинку маршруту Львів-Трускавець перенесли на міський автовокзал і тепер крім оплати за проїзд (15 грн.) пасажиру необхідно доплатити 2,8 грн., які зажерливі власники маршруток, не зважаючи на значне падіння цін на пальне, вирішили дерти з нашої кишені. І якщо на вокзалі в Трускавці необхідно брати квиток в касі, то у Львові ці гроші, в обхід каси, ідуть в кишені перевізників.

Не завадило Шановному Пану Меру звернути увагу на ці дії перевізників, бо такими діями вони не додають йому рейтингу. Та й за те, що Мер заборонив зупинку коло санаторію "Дніпро" про нього в маршрутках ТАКЕЕ говорять...

Чи до виборів ще далеко?

Інформація від пасажирів

Р.S. Якщо наша міська влада не реагує, то ось вам контакти, по яких можливо вплинути на перевізників:

Львівська обласна державна адміністрація: голова обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування - Тарас Федак. Адреса: 79008, Львів, вул. Винниченка, 18 тел.: (+38) 032 261-20-93 факс: (+38) 032 261-23-99.

"Телефони довіри" ГУМВС України у Львівській області: (8032) 646941 "Телефони довіри" ГУМВС України Київ: (8044)272-4659.

Територіальний орган Держспоживстандарту у Львівській області - управління у справах захисту прав споживачів: 79000 м. Львів, вул. Чайковського, 20 E-mail: lvivspogivzachist@lv.ukrtel.net телефон/факс: (032) 261-36-00. Начальник управління Сосновський Павло Степанович

Андрій Хом`як

Обережно: вовки в овечих шкурах!

Останнім часом серед вірних греко-католиків розповсюджуються так звані "листи з Підгірців", які до болю нагадують листівки Білого Братства з зображенням Ірини Кривоногової (Марії Деві Христос) або так звані "листи щастя" - не за змістом, а своєю таємничістю та єретичним духом. Суть цих листів полягає в тому, що кілька монахів, які стверджують, що їхній "дух справжнього християнства" ліквідується "з допомогою психологічних методів і так званим послухом" теперішніми ієрархами УГКЦ, оголошують апостазію Верховному Архієпископу греко-католиків кардиналу Любомиру Гузару та перебирають на себе всю повноту влади в УГКЦ.

Інакше ніж маячнею хворих і психічно неврівноважених це не назвеш і справа не вартувала б і виїденого яйця, якщо б ці листи не розповсюджувалися дійсно віруючими людьми і не спричиняли неспокій і в так неспокійний час. Шкода, що кілька колишніх василіан (на даний час відлучені від Церкви карою Великої Екскомуніки) з чеської делегатури ЧСВВ в Україні змогли так закаламутити воду, шкода, що представники некатолицьких конфесій використовують ці листи для підривної діяльності всередині Католицької Церкви, але ще більше шкода, що багато щирих віруючих людей теж приклали руки до розповсюдження так званих "листів підгорецьких "отців". Звичайно, що багато хто незгідний з тим, що в УГКЦ на Україні згадується "і всіх вас, православних християн", чого не роблять отці-василіяни і чого не почуєш з ватиканського богослужіння по радіо, звичайно, що єпископи і священики, які працювали в підпіллі і витерпіли важкі випробування сибірської каторги як о. Йосафат Каваців зі Стрия, можуть мати певні застереження щодо співпраці з іншими конфесіями, проте той факт, що дана справа є актом, спрямованим проти самої Церкви, може не зауважити лише сліпий. 4 бунтівних монахів "відлучили" від Церкви кардинала та 17 єпископів і "призначили" свій церковний уряд з нібито "ображених" отців, яких нашвидкуруч "висвятили" в єпископи самопроголошені "пастирі".

Про потаємний, прихований конфлікт між ієрархією УГКЦ і отцями-василіянами кожному, хто цікавиться поточним релігійним життям, відомо давно, проте варто наголосити на тому, що "підгорецькі отці" в жодному разі не репрезентують всього ордену Василія Великого, який, незважаючи на різні інсинуації, все-таки має велику повагу серед вірних УГКЦ. Згіршення, яке походить від так званих "листів", наводить на гадку євангельські слова - краще було б їм "взяти камінь жорновий на шию", аніж мають вони спокушати вірних.

"Листи з України", які чомусь завжди розпочинаються великоднім "Христос воскрес!", звинувачують людину, яка так багато зробила для нашої української церкви та і всього українського народу - кардинала Любомира, "повідомляють" про якісь свої безглузді рішення нашого папу, єпископів Католицької і Православної Церков (до чого тут Православні Церкви - дуже важко второпати), а також Ющенка, Луценка, "губернаторів" 7 міст (з них 4 в Західній Україні) та мерів 7 міст - Стрия, Луцька, Бучача, Дрогобича, Коломиї, Чорткова та Жовкви. В політичному плані ця справа дуже нагадує події в трускавецькій "Батьківщині", коли 7 депутатів виключили з партії голову міської організації і повстали проти півтисячі трускавецьких бютівців, щоб вгамувати свої амбіції. Але Бог все розставив на свої місця.

Звичайно ж, Вселенська Церква не раз мала неприємності з особами, які через гординю повставали проти правдивого вчення Христа - тому і відбувся церковний розкол 1054 року, тому і відбулася Реформація в 16 столітті, тому і маємо так багато різних некатолицьких церков і сект на теперішньому етапі історії. Навіть нещодавні події з лефевристським рухом в Латинській Церкві і події з одним бунтівним отцем біля Львова в УГКЦ показують, що такі труднощі виникатимуть ще не раз. Але на те вона і скала, наша свята Церква, щоб не могли її здолати "ворота пекельні", щоб боротися з єресями і напоумлювати вірних, на душі яких чигає ворог Бога і людей - диявол. Адже "листи з Підгірців" - не що інше, як справа рук Сатани, ворога роду людського, який діє під маскою добра, "благих намірів" щодо церкви, якими вистелена дорога до пекла. Він діє і серед католиків, і серед православних (згадаймо хоча б рухи старообрядців, інші розкольницькі рухи), і серед протестантів (згадаймо небажання п'ятидесятників піти на поступки вимогам часу і утворення харизматичного руху), і серед нехристиян.

Тому будьмо пильні і не піддаваймося спокусам, не ведімося на такі гидкі сенсації, які мають блискучу обгортку, але всередині наповнені смородом та цвіллю. Якщо ми християни, то і чинімо по-християнськи, живімо в братній любові і довіряймо Богові та Його опіці - як над кожною людиною зокрема, так і над всією Святою Церквою. І тоді не будуть нам ні цікаві, ні страшні ніякі "листи з України" ніяких "святих підгорецьких отців". Слава Ісусу Христу!

Дрогобицькі депутати будуть голодні

Депутатам Дрогобицької міської ради увірвався терпець - вони не збираються більше терпіти безчинства та свавілля місцевих суддів. З цього приводу ними було надіслано заяви на ім`я Генерального прокурора України, Прем'єр-міністра України, виконуючого обов'язки голови СБУ, в якій обґрунтовують свою позицію щодо ситуації, яка склалася навколо ресторану "Тустань", кіноконцертного залу "Верховина" та ряду інших об'єктів. У випадку ігнорування їхніх вимог дрогобицькі депутати готові вдатися навіть до радикальних дій, в тому числі голодування.

Звіт мера має бути публічний

В Дрогобичі, Трускавці, Стебнику та Бориславі набирає обертів громадський рух, спрямований на те, щоб кожен з мерів вищевказаних міст звітував перед громадою за виконану роботу особисто, а не через ЗМІ.

Андріан Марічик

Історія Трускавця в світлинах

стара церква   історія Трускавця в світлинах

Світлини з архіву п. Станіслава Чаплі

Загадки на добрий настрій

Що це таке: зелене, лисе і підстрибує? (солдат на дискотеці)
Сухе не їдять, а варене викидають. (лавровий листок)
Виліз дідо на гору, подивився у діру: "Ой діро, діро, давно в тобі живе тіло не було..." (перстень)
Засуваєш твердий, витягаєш м`який, а з кінця капає. (маринований огірок)
Іде лисий їжачок, скільки йому років? (18, його в армію забирають)
Коли в жінки між ногами піниться? (коли корову доїть)
Білий, а не цукор, холодний, а не лід. (небіжчик)
Чотири братки під одним дахом стоять. (мафія)
Довкола оброснуте, а всередині мокре. (око)
Не зато-м тя брав, жеби-м з тобов спав, а зато-м тя брав, жеби до тя живе тіло пхав. (чобіт)
Дамське ремесло на чорно обросло. (сковорода)
Стояв парубок з дівкою, просив од неї з діркою. Вона йому повідає: "Грубий маєш, не запхаєш". (перстень)
Йшов коло неї, зупинився, запхав до неї, витяг з неї, повтирався, пішов далі. (криниця)
Просив на стоячи, дала йому на лежачи, перед облизав, а зад притиснув. (марка)
Ходить по цвинтарі, а яйця має в землі. (вдова)
Яка різниця між жінкою і грушкою? (грушка спершу родить, а потім на неї залазять, а на жінку - навпаки)
Яке творіння в світі є найлінивішим? (жінка, бо лише одну борозду має і цю мусить хтось обробляти)
Яка різниця між чоловіком і міністром? (міністр знає, хто його заступник, а чоловік ні)
Сто шнурків, а член один. (парашутист)
Членів сто, а шнур один. (бурлаки на Волзі)
Чому молодий в чорнім костюмі жениться? (бо йде перший раз комин чистити)
Що дорожче: торт чи дитина? (торт, бо зроблений з 12 яєць, а дитина лише з двох)
Що має хлоп у трусах? (гумку)
Що має пенсіонер межи ногами? (мішок спогадів і одного безробітного)
Два старці тягаються через пліт за яйці. (два діди ріжуть дрова пилою)
Чому в бузька ноги і дзьоб червоні? (бо його кров нагла заливає, що люди дітей роблять, а на нього списують)
Волосата волоса, всередині ковбаса. (кукурудза)
Зверху чорне, а всередині червоне. (калоші)

В матеріалі частково використано загадки, надруковані в часописі "Post-Поступ" за листопад 2008 року.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних (9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Оптові партії металевих дверей (не менше 300 штук). Ціни від виробника. Тел. 8-098-38-04-500 (Анатолій), mariupolelektrod@email.ru.

Фірма "Matrix". Продаж та ремонт комп`ютерів. Комплектуючі. Заправка картриджів, інші послуги. Фірма "StarLan". Кабельний високошвидкісний Інтернет. Адреса: м. Трускавець, вул. Мазепи, 16 (навпроти міліції), тел. (247) 6-62-54.

Здаються в оренду нежитлові приміщення під офіси в Трускавці по вул. Мазепи, 21. Контактні телефони 8(03247) 6-92-36 та 8-097-937-29-27.

27-28 листопада в приміщенні ресторану "Оскар" буде проходити семінар-тренінг "Першокласний сервіс: Правила і техніка обслуговування" для адміністраторів та старших офіціантів. Даний семінар буде проводити представник Школи Ресторанного і Готельного Менеджменту "ПРОФІ", м. Київ. Детальна інформація за тел. у Трускавці – 6-66-01 (готель і ресторан "Оскар").

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.