Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№40 (163) 26 травня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Міжнародний форум буде не Львівський, а Трускавецький

Завтра, 27 травня, у Львові пройде засідання Ради Регіонів, в якому візьме участь і Президент України Віктор Янукович. Одним з питань, які на цій Раді будуть обговорюватися - про Міжнародний економічний форум у жовтні, який би вже називався Трускавецьким, а не Львівським і проходив у нашому місті не частково, а повністю. Про це на засіданні міськвиконкому 26 травня повідомив мер Трускавця Лев Грицак. В жовтні минулого року форум проходив вдев'яте, в 2010 році це вже буде Х Міжнародний економічний форум.

У Трускавці пройде саміт президентів

Як повідомив спеціально для нашого видання мер Трускавця Лев Грицак, розглядається пропозиція восени цього року у Трускавці на базі готелю "Ріксос-Прикарпаття" провести саміт президентів за участю Віктора Януковича та ще 6-7 президентів сусідніх з Україною держав. Про це йшлося на робочій зустрічі нашого мера з заступником голови Львівської облдержадміністрації Мироном Янківим, яка пройшла нещодавно у Трускавці. Нашим завданням є підтягнути місто до світових стандартів, а з резервного фонду для цього підкинуть коштів і то не лише на ремонт доріг. Остаточно стане відомо, чи вдасться Трускавцю втілити цю ідею в життя та провести такий захід в нашому місті, стане відомо до кінця травня, зазначив Лев Ярославович. Від редакції додамо, що лобіювання проведення заходів такого рівня у Трускавці є однією з форм промоції нашого курорту, яка повинна об'єднувати всі здоровомислячі сили міста "Нафтусі".

"Наше місто" береться за боржників не з тієї сторони

Одним з питань, яке неоднозначно сприйняли члени міськвиконкому на засіданні 26 травня, були методи боротьби з заборгованістю в КП "Наше місто", які представили на розгляд виконавчого комітету керівник підприємства Юрій Алієв та юрист КП Артур Дикий. Зокрема, з обуренням було сприйнято Ольгою Слободян та іншими членами виконкому пропозиції не видавати довідки про склад сім'ї тим, у кого є заборгованість по оплаті комунальних послуг. Начальник юридичного відділу ТМР Наталія Потічна назвала такі пропозиції порушенням прав людини, в чому ми з нею абсолютно згідні. Все ж виконком ряд пропозицій від комунальників затвердив, зокрема щодо неможливості вчинення жодних дій з помешканнями юридично (в тому числі і продаж та обмін), якщо заборгованість існує, а міський голова Лев Грицак дав особисте доручення пп. Алієву та Дикому більше уваги приділяти роз'яснювальній роботі з мешканцями через ЗМІ, а не партизанськими методами.

Приводом до дискусії послужив і той факт, що жителька будинку 76 на Стебницькій (ОСББ "Здоров'я") програла суд, в якому домагалася визнання дій посадових осіб ОСББ не правочинними саме через невидачу довідки про склад сім'ї, але рішення стосується тільки того, що ОСББ взагалі такі довідки видавати не вправі.

Із засідання міськвиконкому

Головним питанням на засіданні міськвиконкому 26 травня було заслуховування звіту начальника УЖКГіБ Василя Стечкевича про стан справ щодо підготовки міста Трускавця до весняно-літнього курортного сезону. Окрім того, проекти рішення підготували і в відділі у справах приватизації, в відділі з питань житла, в управлінні архітектури та містобудування, службі у справах дітей, юридичному відділі, Управлінні праці та соцзахисту. Кілька проектів рішень зачитав і заступник голови Віктор Марченко. Ось дещо з того, що може вас зацікавити:

- Тепер спеціальна комісія буде перевіряти, наскільки ефективно витрачаються кошти батьками малолітніх дітей, отриманих як допомога при народженні (12 - 25 - 50 тисяч в залежності від черговості дитини).
- Одного з батьків позбавлено батьківських прав, він неодноразово суджений, ще й полюбляє випити; 4 дітей отримали статус "дитини, позбавленої батьківського піклування".
- Місця для таксі було закріплено виключно за місцевими таксистами та ПП "Оберіг", іншим, в т. ч. фірмі "Моршинський центр здоров'я", яка сплачує податки в Стрий, відмовлено. Хоча це не означає, що вони не матимуть права займатися такою діяльністю, адже мають ліцензії, які дійсні по всій Україні.
- Протест прокурора щодо правильності рішення міськвиконкому по забороні продажу алкоголю в Трускавці після 22.00 розглядатимуть на сесії ТМР, в неї більше повноважень з цього приводу, ніж у виконкому.
- Надано ряд дозволів на розробку містобудівних обґрунтувань, проте окремим особам відмовлено. З приводу цього вже вкотре (традиційно) виникла суперечка між заступником мера Віктором Марченком та працівником Управління архітектури депутатом Шумином, які звинувачували один одного в лобіюванні певних інтересів чи ненависті до корінних мешканців. Звинувачення в "упередженому відношенні до мешканців Трускавця" чи "інтереси одних лобіює, а іншим перешкоджає і при цьому рве тут сорочку" були сказані не для преси, а в емоційному пориві як Віктором Миколайовичем, так і Петром Євстаховичем.

"Волю" зареєстрували

На засіданні міськвиконкому було зареєстровано нове об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - по вулиці Данилишиних, 55. Назвали ОСББ "Воля". Є інформація, що за 2-3 роки ті будинки, які не створили ОСББ, передаватимуть на баланс мешканцям навіть без їхньої згоди. У Трускавці більшість багатоквартирних будинків залишаються на балансі КП "Наше місто", а серед ОСББ частина функціонує тільки номінально.

З наради при міському голові

Традиційно перший робочий день тижня розпочався із наради при міському голові о 8.00. Із інформацією про основні події в області присутніх ознайомив у вівторок керівник інформаційно-аналітичної служби ТМР, помічник міського голови Олег Блажівський. Заступник голови Віктор Марченко розповів про те, чим жив Трускавець минулого тижня, наголосивши основну увагу на сесійних засіданнях та прийнятих рішеннях, про це все ми повідомляли ще минулого тижня. Він теж висловив думку, що не міська рада, а податкова має впливати на підприємців, щоб ці укладали угоди по земельних сервітутах. На адресу податкової із закидом виступив і начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи Адам Ластовецький - з 1,5 тисячі гривень коштів громадського формування "Ватра" (1 тисячу дала Міжнародна клініка Козявкіна, а 500 - санаторій "Карпати") податківці хотіли б вилучити в якості податку 300 гривень. "Не там стрижете, хлопці" - жартома тихцем сказав хтось із присутніх у залі.

Про стан справ в ЖКГ говорив і О. Балицький, і Ю. Алієв, який повернувся з відпустки. Гостро постало питання з косінням, на це бракує як коштів, так і техніки, голова доручив інспекції з питань благоустрою (керівник - Михайло Слободян) більш активно впливати на порушників благоустрою, а КП "Наше місто" покосити хоча б на початок по Шевченка та біля міської ради. Як зазначив Юрій Алієв, минулих років у кінці травня вже косили другий раз, цього року тільки де-не-де розпочали перший. Натомість проблеми з косінням немає в КП "Парк курортний", повідомив керівник підприємства Олексій Балицький.

Поінформували присутніх про стан справ у очолюваних ними підприємствах керівник водоканалу В. Возняк, головний лікар міської лікарні Й. Свіжинський, з оголошеннями виступили заступник голови Я. Чистогорський та керуючий справами І. Петранич.

Випускники не вживатимуть алкоголю?

В найближчу п'явицю у школах міста пройде свято Останнього Дзвоника (початок о 9.00), а в суботу буде випускний. Заступник міського голови Ярослав Чистогорський попросив координувати роботу відділу освіти ТМР з батьківськими комітетами, а також з МВ УМВСУ як щодо забезпечення правопорядку під час ходи випускників (свято розпочнеться на центральній площі в суботу о 15.00), так і після неї. Про це йшлося на щотижневій нараді в мерії. Між іншим гостро постало питання продажу алкоголю після 22.00, рішення про це прийняв виконком. Як повідомив міський голова, прокуратура це рішення опротестувала, але воно залишається чинним, питання розглядалося і на виконкомі, який даний протест прокурора і не задовольнив,і не відхилив. Проте таке рішення дало певний ефект, очевидці стверджують, що п'яних поблизу автозаправок поменшало.

Якщо завідуючий відділом з питань прав споживачів В'ячеслав Умнов стверджує, що продаж алкогольних напоїв після 22.00 проводиться лише на деяких автозаправках і то довіреним особам, то в начальника відділу освіти ТМР з цього приводу зовсім інша думка, прямо протилежна. Ореста Павловича підтримав і головний міліціонер Трускавця Андрій Бліас, який доповів, що є задокументовані факти продажу алкоголю в магазинах Трускавця і в нічний час.

Таким чином питання залишається відкритим і, швидше за все, випускники трускавецьких шкіл і цього року не обійдуться тільки безалкогольними напоями.

З прийому міського голови

Близько 20 чоловік побувало на прийомі міського голови у вівторок з 10.00 до 12.00 і який проводив заступник мера Віктор Марченко. Основні питання - житлові, житлово-комунальні, прохання допомогти фінансово. Так, мешканець Стуса, 6 хоче узаконити прибудову для покращення житлових умов своєї сім'ї, справу ускладнює той факт, що квартира його не приватизована, а вважається службовим приміщенням КП "Наше місто", де і працює прохач. Мешканка будинку 3 на Грушевського скаржиться на те, що протікає дах, дах тік цілу зиму, але жінка до комунальників не зверталася, а прийшла тепер прямо на прийом до мера. Не може ніяк відселити комуніста із власної хати мешканець приватної садиби на Суховоля, якому віддали житло ще 17 років тому. Справу ускладнюють і стосунки з невідомими сусідами, які розпочали будівництво та знищили паркан господаря.

Добре підготувалася до прийому мешканка вулиці Воробкевича, якій несила терпіти загазованість та шум, хоча за законом їздити до залізничного вокзалу мали б лише маршрутки дрогобицька та № 2, а їздять і стебницька, і модрицька, і інші. Жінку цікавило, коли ж то вже нарешті цю вулицю відремонтують і як буде стояти справа з ринком "Шанхай". Мешканець Стуса, 15 скаржиться на неякісний ремонт в приміщенні та вимагає усунути сирість, з претензіями на бездіяльність комунальників (обвалився комин, лупиться фасад, ніхто не косить, двірник не працює, сміття вивозити не хочуть) прийшла і мешканка будинку 45 по Бандери. Інша ж жителька цієї вулиці хоче зробити розкопку для проведення каналізації, для цього і прийшла в міську раду.

Мешканка Куліша п. Денисюк, яка оббивала пороги мерії чи не на кожному прийомі з метою отримання житла, так і не дочекалася нової квартири для чоловіка - він помер. Тепер виникли нові проблеми з сусідами, які порушують благоустрій території. Зі скаргами, що в помешканні неможливо жити, стеля падає на голову і може обвалитися підлога і впасти газова плита, прийшла і мешканка вулиці Дрогобицької. На жаль, влада їй нічим зарадити не може - в міста нема вільних квартир, нема і не буде, адже тепер забудівники не зобов'язані передавати місту помешкання, зазначив Віктор Марченко. З дивним проханням прийшла і мешканка Дрогобича, чию квартиру у Трускавці продали донька з онучкою - жінка просила кімнату в гуртожитку, їй дали зрозуміти, що цього не буде.

Просити допомоги чи сприяння прийшли і бабуся талановитого 11-річного музиканта, якого запрошують на конкурс "Премія Ланчіано" до Італії, і бабуся хлопця, якому потрібно зробити операцію на сітківку ока в Києві (кошт самої операції - 3 800 гривень), і мати студентки, якій вже тепер треба думати про працевлаштування. На завершення додамо, що знову відмовляють тим, хто хоче встановити автономне опалення, а ті, хто встановив, часто порушують права інших мешканців. Так, по Стебницькій, 88 люди мали холодні рушникосушки в ваннах через власне таку проблему.

Вівторковий прийом показав, що багато людей звертаються або не за адресою, або ж влада не може вирішити питання, які є чи просто не в їх компетенції, чи на це нема коштів. З важким серцем доводиться вислуховувати людські біди і визнавати свою безпорадність по різних моментах, саме таке складається враження по вигляду після таких прийомів як мера, так і його заступника.

Депутати - молодці

Близько двох годин в залі засідань міської ради тривало чергове пленарне засідання сесії ТМР. Депутати попрацювали злагоджено і конструктивно, було позитивно вирішено близько десяти питань, незважаючи на мінімальну для кворуму кількість обранців. Так, було звільнено від сплату держмита за подачу позовних заяв до трускавецького міського суду міську раду та ТзОВ "Трускавецький водоканал", на виконання Постанови Кабміну створено комісію міської ради з питань погодження окремих питань, задоволено клопотання начальника Управління праці та соцзахисту ТМР щодо надання допомоги непрацюючим непрацездатним особам, престарілим, дітям репресованих, а інвалідам (певні категорії) покрито кошти на житлово-комунальні послуги. Було внесено невеличкі зміни в положення про Управління праці та соцзахисту і про Трускавецький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Депутати не захотіли переводити об'єкт будинку 1 в провулку Тихий з комунальної власності в державну, суперечки виникли навколо купівлі КП "Наше місто" машини для прибирання вулиць влітку та взимку, зокрема щодо її реальної вартості та потреби амортизаційних відрахувань, знову, як і минулої п'ятниці, депутатам не вдалося розглянути питання затвердження ліквідаційного балансу КП "Ринок", про що просила депутат Наталія Петрівська. Отсаннє питання, яке розглянули депутати - погодили Статут ТзОВ між КП "Наше місто" та сільрадою Волі Якубової, початково статутний фонд складе 4 тисячі гривень, це потрібно було для просування концепції будівництва полігону переробки твердих побутових відходів в цьому селі Дрогобицького району, доповідав Віктор Марченко, заступник міського голови.

Варто теж зазначити, що на початку пленарного засідання було ряд депутатських запитів, зокрема Юрій Яворський звернувся з питанням необхідності виділення коштів на реконструкцію будинку 15 на вулиці Річки (колишня Пельменна) та встановлення вхідних дверей, бо вже був випадок, що її підпалили бомжі. Депутат Іванишин вкорте просив надати йому дані по розміщенні реклами в Трускавці, мер попросив його зайти до нього особисто; депутат Михальцевич вкрай незадоволений станом перевезень у Трускавці. Активно виступали на сесії ТМР 25 травня депутати Процишин, Гарванко, Пілько, Яворський, Свіжинський, Іванишин, Шумин, Юник, Стародуб, Михальцевич, Алієв та ще кілька. Наступне пленарне засідання - завтра, в четвер о 10.00 в санаторії "Карпати", адже в залі засідань ТМР "нема чим дихати", як висловилися депутати. Оскільки розглядатимуться земельні питання, то кворум буде, прогнозуємо, що депутатів прийде понад 30 осіб. Проте і пристрасті можуть бути значно більші, ніж вчора.

Депутати не пішли назустріч санстанції

Гостру дискусію на сесії 25.05.2010 викликало питання передачі будівлі санстанції (провулок Тихий, 1, колишня курортна поліклініка) з комунальної власності в державну. Доповідачем по цьому питанні був голова профільної комісії Ігор Гарванко, він зазначив, що комісія працювала без кворуму (3 з 6 депутатів були присутні на засідання комісії), тому рішення підтримати це питання чи відхилити комісія не прийняла. Депутати зразу ж приступили до дебатів, зазначили, що в місті немає співпраці санстанції з підприємцями, а навіть і з владою Трускавця, нагадали погрози головного санітарного лікаря області ліквідувати трускавецьке відділення санстанції і перевести його до Борислава. Один з депутатів вніс пропозицію передати санстанції два - три поверхи колишньої міської дитячої лікарні, інші висловили побоювання, що місто може втратити привабливий об'єкт, який в разі ліквідації трускавецької санстанції перекочує з міської власності у фонд державного майна. Знайшлися і захисники санстанції, які вказували, що без передачі в державну власність ремонт споруди зробити неможливо, проте не допомогло і прохання голови вирішити це питання цивілізовано. "За" проголосувало всього 7 депутатів.

Офіційно - утворено галузеву раду підприємців

Розпорядженням міського голови від 21 серпня 2009р. № 328-р "Про утворення галузевої ради підприємців у сфері торгівлі, побутового обслуговування та ресторанного господарства" створена місцева галузева рада підприємців міста" затверджено її склад, повідомляє офіційний сайт ТМР. До ради ввійшли Чистогорський Я.Г. - заступник міського голови, Гавриляк Л.Д. - заввідділом - державний реєстратор відділу реєстрації, інфраструктури та контролю за статутною діяльністю підприємств, Дорошенко Г.Й. - головний спеціаліст відділу реєстрації, інфраструктури та контролю статутною діяльністю підприємств, секретар, а також підприємці Бурлуцька Тетяна Дмитрівна, Дашко Наталія Миронівна, Довгалюк Світлана Миколаївна, Кнюх Сергій Миколайович, Кахнич Василина Василівна, Кілик Оксана Михайлівна, Малиголовка Ольга Миронівна, Мицик Сергій Орестович, Мойсова Оксана Федорівна, Сарторій Ігор Володимирович, Хоруженко Микола Васильович.

Головою галузевої ради обрано п. Довгалюк С.М., заступниками голови галузевої ради п. Кнюха С.М. та п. Мойсову О.Ф. Засідання місцевої галузевої ради підприємців у сфері торгівлі, побутового обслуговування та ресторанного господарства проводяться в приміщенні залу засідання міської ради (вул. Бориславська, 2). Згідно рішення місцевої галузевої ради засідання ради проводяться третьої середи кожного місяця. Звернення та пропозиції пропонуємо подавати голові п. Довгалюк С.М. за адресою: м. Трускавець, вул. Воробкевича, ПКП "Галицький підприємець".

До Дня міста - менше місяця

Традиційно Трускавець святкує День міста в День медичного працівника, це третя неділя червня, цього року вона випадає на 20 числа. Міська рада і цього разу звертається до спонсорів та підприємців допомогти в проведенні свята, профінансувати його, адже фінансування свят, які не підпадають під категорію державних, з міського бюджету заборонено, вірніше, не передбачено чинним законодавством. Міський голова Лев Грицак під час проведення міськвиконкому особисто звернувся до керівників підприємств та підприємців з проханням допомогти у фінансуванні заходу, свята, яке він назвав "днем популяризації курорту". Ситуація ускладнюється ще й тим, що якщо в минулі роки генеральними спонсорами виступали виробники алкоголю, то це тепер зробити неможливо.

Окрім посильної фінансової допомоги до Дня міста мер звернувся і з проханням привести в порядок не лише території підприємств, але і закріплені прилеглі території, щоб допомогти комунальникам, які зараз не в найкращому фінансовому становищі. Цього року на святкування Дня Незалежності передбачено з міського бюджету 100 тисяч гривень, так що в серпні до підприємців з проханням допомогти в організації святкувань влада Трускавця не звертатиметься. Хто хоче допомогти фінансово місту до Дня Трускавця, звертатись за телефонами, які ми взяли із сайту ТМР: (03247) 5-13-00 чи 0964583274.

Власна інформація (підготував В. Ключак)

Відбулася V ювілейна акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця" в м. Трускавці

З ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця" в рамках проведення V Всеукраїнської щорічної благодійної акції, яка спрямована на допомогу новонародженим дітям з різними вадами, у м. Трускавці з 11 по 23 травня 2010 року було проведено ряд різноманітних заходів.

З 17 по 20 травня 2010р на відкритих ґрунтових кортах ДЮСК "Спортовець" проходив турнір "Відкрита першість з тенісу ДЮСК "Спортовець". А також 21-23 травня 2010 року на базі ДЮСК "Спортовець" пройшли змагання з волейболу серед дівчат 96-97 рр.

20 травня 2010 року біля музичної альтанки курортного парку відбувся благодійний концерт Народного дому для мешканців і гостей міста-курорту з конкурсною програмою для дітей.

До благодійної акції у м. Трускавці відділом у справах сім'ї молоді та спорту Трускавецької міської ради та Трускавецьким міським центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді було залучено 15 волонтерів із числа учнів старших класів загальноосвітніх шкіл міста. А саме: Федитник Катерина, Сіданич Тетяна, Климкович Любомира, Гриник Роксолана, Ліпова Анна, Бурлака Андрій, Павлічко Андрій, Кунцьо Леся, Данилів Христина, Костецька Мар'яна, Гудзан Яна, Олексин Тетяна, Аханченок Юлія, Кулинич Анжела, Яремчук Вікторія.

Волонтери отримали спеціально виготовлені і пронумеровані скриньки для збору грошей, а також ідентифікатори, закріплені печаткою та голограмою Фонду.

За час проведення акції у м. Трускавці волонтерами було зібрано 1569,52 грн. Найбільше коштів зібрано було волонтерами Сіданич Тетяною та Яремчук Вікторією

Збір коштів проводився і в міській лікарні, де сума благодійних внесків становить 300 грн. і в загальноосвітніх школах міста, де сума благодійних внесків становить 462,02 грн. Найбільше коштів серед установ освіти зібрано у ЗСШ № 3.

Усі кошти зібрані у скриньки та в міській лікарні, установах освіти, а саме 2331,54 грн., було перераховано через відділення ЗАТ "Кредобанк" у м. Трускавці на рахунок благодійного фонду "Серце до серця" на придбання медичного обладнання для лікування та реабілітації новонароджених дітей з різними вадами у заклади охорони здоров'я Львівської області.

V ювілейна благодійна акція "серце до серця" у м. Трускавці була проведена завдяки спільним зусиллям відділу у справах сім'ї молоді спорту, відділу освіти, відділу культури Трускавецької міської ради, Трускавецької міської лікарні, Трускавецького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, за сприянням приватного підприємця Володимира Павлишина.

Віра Ільницька,
директор Трускавецького міського центру соціальних служб
для сім'ї, дітей та молоді Трускавецької міської ради

До Євро-2012 буде збудовано дорогу між Стриєм і Трускавцем

"Першочергове завдання на сьогодні - будівництво якісної дороги між Трускавцем та Стриєм. Ми поставили завдання керівництву області, і ми це профінансуємо, щоб від Львівського аеропорту до порогу готелю у Трускавці можна було дістатися за годину", - заявив 25 травня під час брифінгу у Львові віце-прем'єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков.

Б.Колесніков прокоментував ZAXID.NET: "Враховуючи дефіцит національного бюджету, борги попереднього уряду, у виборі пріоритетів для фінансування, ми керуємося принципом найнеобхіднішого. Найнеобхідніше для Львова - стадіон і аеропорт. Щодо доріг, то питання номер один - дорога між Львовом і Трускавцем, особливо відрізок від Трускавця до Стрия у 28 км. Після вирішення цього питання, можна буде братися за наступні".

Віце-прем'єр акцентував: "Коли ми вирішимо питання сполучення між Львовом і Трускавцем, ми закриваємо усі питання УЄФА до Львова щодо готельного господарства. Адже дефіциту місць немає".

www.zaxid.net

У Дрогобичі на Зелені свята мешканцям 6 багатоповерхових будинків припинили подачу газу

У Дрогобичі, відповідно до припису спеціалістів Держгірпромнагляду, які виявили порушення правил безпеки і недоліки у газовому господарстві перевірених багатоповерхових будинків, управління газового господарства припинило подачу природного газу на ці об'єкти. Мешканці 6 будинків, у яких по 40, 50, 70 квартир, на Зелені свята не мали газу. 25 травня це питання обговорювалося на оперативній нараді у дрогобицькій Ратуші. Як повідомив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Богдан Бах в деякі будинки газ не надходить більше 10 днів.

Ця проблема порушувалась в дрогобицькій Ратуші минулої п'ятниці на засіданні виконавчого комітету. Як інформували в. о. начальника управління газового господарства Р. Савчак, начальники КП "Будинкова управа №1" Г. Андруневчин, КП "Будинкова управа № 2" Б. Недбальський та інші, проблеми накопичувались десятки років. Зокрема, в деяких будинках в незадовільному стані димоходи, вентиляційне обладнання, труби, по яких надходить газ до помешкань. У деяких квартирах виявлено самовільно встановлені котли, газові колонки у ванних кімнатах, не відповідають вимогам правил техніки безпеки шланги з'єднань між газовою трубою і плитою тощо.

Міський голова Микола Гук доручив службам вжити необхідних заходів для усунення недоліків і якнайшвидшого відновлення подачі газу в будинки, а керуючому справами міськвиконкому Ользі Зубрицькій дослідити з чиєї вини люди потерпають без природного газу.

У Дрогобичі зареєстровано 88 хворих на ВІЛ-СНІД

У Дрогобичі на площі Ринок спеціалісти міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели акцію із вшанування пам'яті людей, які померли від ВІЛ-СНІДу. У ході акції перехожим роздавали інформаційні буклети та проводили опитування. Завершилася акція викладенням символічного хреста із запалених лампадок на знак пам'яті про осіб, яких забрала ця страшна недуга. "Щороку в травні, а також 1 грудня, коли світ відзначає День боротьби із ВІЛ-СНІДом, ми своїми акціями намагаємося привернути увагу до цієї проблеми, розвинути у громадськості толерантне ставлення до людей, хворих на ВІЛ-СНІД", - зазначила Оксана Матчишин.

У Дрогобичі зареєстровано 88 осіб, хворих на ВІЛ-СНІД, 60 осіб - це споживачі ін'єкційних наркотиків. За словами Оксани Матчишин, як і в Україні, у місті ця цифра невпинно зростає. Сьогодні при центрі діють групи взаємодопомоги, які працюють із ВІЛ-інфікованими.

У Дрогобичі на аукціоні продали земельну ділянку за 95 тис. грн.

У Дрогобичі відбувся земельний аукціон, на який виставили ділянку в районі вул. Раневицької (окраїна міста) площею близько 600 кв. м. Стартова ціна була 80 тис. грн. Ділянку продали за 95 тис.грн. Аукціон відбувся відповідно із рішенням сесії міської ради.

www.zik.com.ua

Отака-то горе-мама

Захист соціальних і майнових прав неповнолітніх, незважаючи на Загальну кризову ситуацію в суспільстві, не перестає залишатися пріоритетним напрямком роботи прокуратури нашого міста. Лише протягом першого кварталу поточного року внесено 8 документів прокурорського реагування стосовно неправомірних дій окремих осіб, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 посадовців. Ще 7 протестів стосуються актів, що суперечать чинному законодавству в цій проблематиці. Плідною в цьому плані наша співпраця зі службою у справах дітей, спільно з відповідальними працівниками міської ради проведено ряд перевірок соціально-правового характеру. За результатами однієї з них у лютому 2010 року порушено кримінальну справу стосовно громадянки Б., яка, будучи здоровою і працездатною, упродовж двох років вела паразитичний спосіб життя і грубо порушила покладені на неї статтею 150 Сімейного кодексу України обов'язки щодо догляду за своєю неповнолітньою дитиною.

Так звана мати не тільки не працювала, більше того - зовсім не переймалася ані фізичним, ані духовним, а відтак і моральним розвитком дев'ятилітньої доньки. Висновок психо-медикопедагогічної комісії виявився невтішним. У хворобливої дитини спостерігається затримка розвитку психогенної генези, чітко відстежується астено-невротичний синдром.

Своїми діями, а точніше, повною бездіяльністю гр. Б. попросту знехтувала вихованням доньки, зазіхнувши на особисту свободу неповнолітньої.

Слідчим прокуратури все це кваліфіковано за ст. 166 Кримінального Кодексу України, що передбачає відповідальність у вигляді від 2 до 5 років обмеження волі, або позбавлення волі на той самий термін.. Цю кримінальну справу стосовно "горе-матері" скеровано в Бориславський міський суд для судового розгляду.

Лише оточена любов'ю і піклуванням батьків та близьких дитина зможе вирости повноцінною і корисною для суспільства. У випадку з гр. Б. знадобиться чимало зусиль медиків, психологів і педагогів, аби повернути дівчинці радість життя і відчути себе потрібною людям. Прикро, що все це відбуватиметься уже без участі "матері".

Володимир Павич,
прокурор м. Борислава,
старший радник юстиції,
газета "Нафтовик Борислава"

Прилади обліку води мають відповідати нормам та технічним умовам

Найболючішою проблемою водопостачання Борислава та курортного селища Східниці є непомірно великі непродуктивні втрати води. Із більш як 20 тисяч кубічних метрів, які щоденно подається на місто, населення споживає її трохи більше 3,5 тис. кубометрів. Решта, а це майже 17 тисяч кубів, невідомо куди зникає. При таких непродуктивних втратах облік спожитої води населенням має бути налагодженим таким чином, щоб відображати реальну картину продуктивності роботи КП "Бориславводоканал". Саме для цього у структурі міського водоканалізаційного господарства утворене дочірне підприємство "Бориславводосервіс". Про проблеми обліку водоспоживання, порядок встановлення та повірку водяних лічильників ми вирішили порозмовляти із директором цього підприємства, депутатом Бориславської міської ради Ігорем Дзебасом.

- Пане Ігоре, почнемо із простого: чим займається Ваше підприємство і як виглядає водомірне господарство водоканалу?

- Дочірнє сервісне комунальне підприємство "Бориславводосервіс" надає послуги зі встановлення водомірних вузлів і проводить повірку засобів обліку води для населення, бюджетних організацій та інших споживачів у Бориславі та Східниці. Централізованим водопостачанням та водовідведенням у місті та селищі користуються 13197 абонентів. Засобами обліку води охоплені 9489 абонентів, із яках 9164 у Бориславі, 325 - у Східниці. З кожним днем кількість абонентів, які влаштовують водомірні вузли із засобами обліку води, зростає. За період із листопада 2009 по квітень 2010 року працівники ДСКП "Бориславводосервіс" встановили 139 водомірних вузлів. І їх кількість продовжує зростати. Наведені цифри є своєрідним підтвердженням тога, що кожний абонент рахує спожиту питну воду.

- З якими проблеми найчастіше "Бориславводосервіс" стикається у роботі?

- Для нашого підприємства, яке, власне, надає послуги зі встановлення та обслуговування засобів обліку води, основні проблеми - повірка та своєчасна оплата за повірку засобів обліку води, яка здійснюється відповідно до Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність", а також інших нормативно-правових актів. Законом не передбачено, що проведення робіт з періодичної повірки має здійснюватись безкоштовно. Вартість її не може відшкодовуватись споживачам через тариф на відповідні послуги водопостачання. Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 10. 07. 2006 р. № 955 підприємство-виробник (КП "Бориславводоканал") послуг із водопостачання та водовідведення не має права враховувати у тарифах затрати на періодичну повірку квартирних засобів обліку. Таким чином, втрати з періодичної повірки квартирних засобів обліку води не відшкодовуються через діючі тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. Відтак ремонт та повірка водо лічильників, що не перебувають на балансі виконавця, виконуються за рахунок абонента силами ДСКП "Бориславводосервіс", яке є спеціалізованим підприємством. Як виконавець послуг із повірки засобів обліку води, підприємство розробило калькуляції собівартості втрат, пов'язаних із обслуговуванням, ремонтом, враховуючи демонтажні, монтажні роботи після повірки та пломбування засобів обліку. "Бориславводосервіс" має також розроблений механізм транспортування засобів обліку води, погоджені з органом місцевого самоврядування, що здійснюється у комплексі надання послуг за повірку.

- То яка вартість ваших послуг?

- Оплата послуг з періодичної повірки квартирних засобів обліку води, які перебувають у власності мешканців будинку, має здійснюватись за їхній рахунок і складає: при улаштуванні в квартирі одного лічильника - 57 гри. 89 коп., а ари двох водолічильниках - 105 грн. 84 коп. Повірка засобів обліку води проводиться через кожних гри роки їх експлуатації. Не кожний з абонентів знає тариф на послуги повірки засобу обліку води, особливо при проведенні демонтажних, монтажних робіт після повірки водолічильника. Нині вона у різних виконавців коливається в межах до 50 грн., а то й більше в залежності від того, хто виконує ці роботи. За виконання таких робіт із демонтажу та монтажу лічильників абонент дуже часто переплачує різноманітним запрошеним зі сторони спеціалістам. Згідно розробленої ДСКП "Бориславводосервіс" калькуляції демонтаж та монтаж після повірки водолічильника коштує 35 грн. 47 коп. Тому адміністрація підприємства звертається до кожного абонента із проханням не запрошувати сторонніх осіб для виконання робіт при повірці водомірних приладів.

- Які ще пропозиції керівництво "Бориславводосервіс" пропонує бориславцям та східничанам?

- Ми рекомендуємо населенню Борислава та Східниці проводити щомісячну оплату та повірку водолічильника. Враховуючи роботу (демонтаж., транспортування, повірка та монтаж після повірки), вона згідно тарифу складає 1 грн. 60 коп. пр. и наявності в квартирі одного лічильника та 2 грн. 94 коп. при двох лічильниках. Якщо абонент погодиться сплачувати щомісячно плату за повірку лічильника, то у такому випадку підприємство несе повну відповідальність за технічну справність, обслуговування, ремонт і заміну засобу обліку води. Це при тому, що деякі лічильники, які експлуатуються абонентами більше 12 років і не піддаються ремонту через довготривалу експлуатацію, на сьогодні складає понад 30%, тому вони підлягають заміні. Сюди належать водолічильники марки "Роса", "НАВІГАТОР", "PoWoGaz", "ЕVК-DК", "ЛК-1,5Х" та інші, які через відсутність запасних частин неможливо відремонтувати. Тому підприємство пропонує абонентам переходити на водомірні прилади марки "ТАКТ", які порівняно а іншими типами водяних лічильників є більш якісними під час експлуатації та відповідають технічним нормам і державним стандартам. Для цих водолічильників підприємство має можливість придбати запасні частини і при проведенні техобслуговування здійснювати їхню заміну.

- Я так розумію, що Ви пропонуєте абонентам водоканалу гроші за повірку лічильників, яку вони сплачували одноразовим платежем кожних три роки, розбити по місяцях і вносити щомісяця як абонентну плату? Який сенс у такому підході?

- Своєчасне щомісячна оплата абонентів м. Борислава та смт. Східниці за повірку водолічильників створить для ДСКП "Борис-лавводосервіс" можливість придбати нові водолічильники, а також запасні частини. Що дасть можливість проводити заміну старих водолічильників на нові марки "ТАКТ", а також проводити їхній ремонт без додаткової оплати. Це той випадок, коли нововведення вигідне і підприємству, і людям.

- А чи є у роботі вашого підприємства таке, що викликає відверте незадоволення людей?

- Безперечно, є, "Бориславводосервіс" як спеціалізоване сервісне підприємство займається приладами обліку. А де добре налагоджений облік, там нема зловживань. Саме це дуже часто викликає невдоволення у громадян. Аналізуючи споживання питної води споживачами, як у Бориславі так і в Східниці, ми зіткнулися із випадками, коли водомірні вузли у квартирах та будинках не відповідають технічним умовам і встановлені без проектів. Відсутність робочих проектів на монтаж водомірного вузла призводить до порушення правил установки засобів обліку води. Та маємо дуже багато випадків, кола в окремих квартирах і будинках наявні додаткові підключення, які не проходять через водомірні вузли, що призводить до необлікованого споживання води. При проведенні капітальних ремонтів у квартирах (будинках) внутрішні водопроводи разом із водомірним вузлом, за винятком водо лічильника, замуровані, що є грубим порушенням п. 5.5 "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України". При виявленні в квартирах (будинках) замурованих водомірних вузлів ДСКП "Бориславводосервіс" вимушене вживати відповідні мзасоби впливу до абонентів-порушників - видавати приписи для встановлення водомірних вузлів, згідно виготовленої абонентом нової технічної документації. У випадку, якщо абонент-порушник упродовж місяця не виконає припис, підприємство, згідно п. п. 3.3 Правил, вимушене проводити донарахування. виходячи із пропускної здатності труби від часу видачі припису до дня установлення у помешканні повіреного засобу обліку. Це і викликає невдоволення мешканців. Дуже часто стикаємось із випадками, коли абоненти відмовляються здавати лічильники на повірку, хоч були попереджені про це в письмовій формі, де їм чітко роз'яснено, що не повірені лічильники вважаються непридатними до експлуатації.

- А як людина має поводитися під час ремонту, коли необхідно виконати якісь роботи на водопроводі у помешканні? Що робити мешканцям, які уже встановили водомірні вузли, але мають сумніви щодо правильності їх встановлення чи необхідності повірки водяного лічильника?

- Згідно Правил абонент має право самовільно проводити демонтажні та монтажні роботи лише після роз пломбування лічильника для холодної води. В інших випадках підприємство не буде нести відповідальність за ці роботи і надалі не буде проводите технічне обслуговування водомірного вузла. Підприємство зобов'язане проводити повірку водо лічильника, хоч абонент самовільно виконав демонтаж лічильника, лише за умов, коли він оплачує роботи, пов'язані з повіркою засобу обліку води. Щодо сумнівів, то я рекомендую з усіма питаннями, що стосуються правильності встановлення водомірних вузлів чи необхідності повірки лічильника, звертатися до спеціалістів нашого підприємства. Практика нашої роботи із повірок водолічильників свідчить: більшість водомірних вузлів, які встановлені у квартирах та будинках мешканців Борислава та Східниці, не відповідають технічним нормам і стандартам, а отже підлягають заміні. Користуючись нагодою, хочу звернутись до абонентів, щоб вони не зволікали із виконанням цих робіт. У випадку, якщо абонент упродовж місяця не проведе повірку лічильника холодної води або відмовиться від здачі лічильника на повірку, КП "Бориславводоканал" змушене буде перевести такого абонента на оплату згідно норм, затверджених органами місцевого самоврядування, і проводити нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення, виходячи із кількості осіб, прописаних у квартирі чи будинку.

Розмовляв Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Роль батьків у формуванні покликання дитини

Виховання людини ніколи не було легким, тим більше сьогодні, коли світ не приділяє належної уваги родині. Багато батьків, душпастирів, вчителів, на яких спочиває важкий обов'язок виховання дітей, вважають, що цей процес стає дедалі складнішим. Саме тому в сучасну епоху говориться про велику кризу виховання, а тому в українському суспільстві спостерігається крах родини. А це призводить до деградації людського життя, до безглуздих вчинків, до втрати сенсу життя, до втрати бажання стати щасливими. Усі ці проблеми беруть свій початок від сім'ї, яка є колискою людини та формує особу для земного життя. Недаремно Церква Христова називає родину такою, що формується через любов між чоловіком та жінкою, які прагнуть об'єднати своє життя. Плодом їхньої любові є діти. Бенедикт 16 Папа Римський називає родину "…яслами життя і любові, котра лежить у основі життя, бо чоловік та жінка виступають як образ Божий, коли, народжуючи дітей, стають діяльними сопричасниками творчої сили і батьківства Бога" (пор. Еф. 3:14-15; Мт. 23:9). Місія подружжя - продовжувати життя та бути вихователями тих, кому вони його дали. Чоловік і дружина є співпрацівниками Божої любові, її виразниками.

Першим і найважливішим місцем турботи про покликання людини є сім'я. Християнська родина виконує своє завдання через виховання дітей, котрі є надією для суспільства та Церкви Христової. Найкращим способом того, щоб правильно сформувати свою дитину, є приклад власного життя. Батьки, які бажають добра дитині, повинні показувати своїм життя добрий приклад власної поведінки, поєднуючи його із глибоким переживанням присутності Бога, яка ґрунтується на молитві, любові, вірності та жертовності. У такий спосіб готуємо своє потомство до святості, яка більше відкриває дитячі серця, щоб прийняти науку Ісуса Христа, яка просвічує людину та допомагає дитині зрозуміти, виплекати своє покликання, щоб його реалізувати у своєму житті. Кожен із нас має батьків, які привели нас до життя, ми є їхніми дітьми, але також і Бог є нашим Батьком, що створив людину на Свій образ і подобу і покликав нас до того, щоб ми були Його дітьми.

Пам'ятаючи про цю істину, батькам необхідно вчити дитину так, щоб вона пізнала свого Небесного Батька та була Його вірною та люблячою дитиною. Саме з цього факту стає зрозумілим те, що кожен християнин має благодать покликання, перспективу прожити повноцінне і щасливе життя. Цю дар людина реалізовує в духовному житті - передумові особистісного зростання і розвитку. Як для фізичного удосконалення людини потрібні заняття спортом, а для інтелектуального - навчання й освіта, так для духовного - молитва і Святі Таїнства. Занедбання хоча б одного з цих факторів, особливо духовного, призводить до почуття життєвої невлаштованості, неспокою і неврівноваженості.

Сім'я, яка слухає Божі заповіді, служить своїм співбратам у радості, виконує своє покликання з великодушною вірністю, свідома своєї щоденної участі у Божому провидінні, стає першим місцем формування життєвого покликання своєї дитини. Саме сім'я, а не довколишній світ. Зрозуміло, що християнська родина має зосереджуватися не лише на формуванні покликання людини, але повинна бути нормальною, здоровою родиною, що виховує своїх дітей у релігійному дусі, виробляє характер, передаючи кожному з них життєві цінності, навчаючи тримати певну дистанцію у стосунках із сьогоднішнім світом і його "принадами", формуючи поведінку стосовно Бога. Тож дитина готується до життя з Божим покликанням. Не має значення, чи це покликання до стану монашого, священичого, чи до основного - родинного. Найважливіше, щоб дитина прагнула бути доброю людиною. Саме тому від родини найбільше залежить ставлення дітей до Бога і людей, до життя і до самого себе. Основним завданням християнської родини є прищепити молоді любов до тієї віри, про яку навчає Господь. Правдивим є те милосердя, що опирається на чіткі та зрозумілі твердження про людину, про її природу, що відображає не тільки волю людини, але і вказує їй на обмеження та недосконалість.

У родині, що веде правдиве життя, любов є жертовна, вона вимагає служити ближньому, діти вчаться викорінювати егоїзм, вчаться любити Бога понад усе, до ближнього ставляться так, як Христос нас полюбив. Сім'я повинна заохотити дітей жити у світлі правди та милосердя, допомагати потребуючим і скривдженим, навчати їх захищати слабшого і тішитися успіхами своїх друзів, не заздрити, а дарувати любов. Ватиканський Собор навчає: "У тій домашній церкві батьки за допомогою слова і прикладу повинні бути для своїх дітей першими проповідниками віри, мають розвивати покликання своїх дітей, щоб вони змогли стати добрими людьми та досконалими християнами. Катехизм Католицької Церкви звертає увагу на покликання у родинному середовищі: "Накази батьків, хоча є важливими, проте не мають характеру абсолютного. Як дитина зростає до свого власного усвідомлення та людської і духовної вправності, так розвивається і зміцнюється покликання, котре приходить від Бога. Батьки повинні шанувати це покликання і допомогти дитині його втілити у своєму житті. Потрібно довести собі, що перше покликанням християнина - піти за Ісусом Христом" (Пор. Мт. 16,25). "Хто любить батька чи матір більше, ніж Мене, не є Мене достойним" (Мт. 10, 37). Для народження покликання до духовного стану вагоме значення має взірець духовної особи у родині. Важливим є те, що говорять про духовних осіб батьки, у якій спосіб вдома розповідається про священиче служіння, яка є поведінка родичів щодо катехитів. Діти дошкільного і молодшого шкільного віку мають велику довіру до слів і вчинків батьків, вони, наче "губка", всмоктують всю інформацію і копіюють вчинки та поведінку. Тому, якщо батьки зневажливо говорять про церкву і церковну владу, дитина, довіряючи їхньому слову, ніколи не буде відкрита до глибокого духовного зростання, і навіть якщо відчуватиме бажання розвивати своє покликання як духовна особа, то встидатиметься признатися перед своїми батьками. Натомість родина, яка практикує молитву, зберігає піст і веде активне духовне життя (ходить до Церкви, приступає до Святих тайн Покаяння і Євхаристії), має шанс виховати святу і побожну дитину, яка в їхній старості стане гідним вінцем слави. Такі батьки ніколи не соромитимуться вчинків своїх дітей, не боятимуться за їхнє майбутнє, бо своїм прикладом навчать правдиво жити з Богом.

Ще один важливий момент у вихованні покликання - це активна участь у житті Церкви Христової, залучення до церковних молодіжних спільнот та осередків. Проте це не означає, щоб стати добрим християнином, потрібно народитися у добрій християнській родині. Дорога спасіння відкрита для кожного, проте дитина, яка в своєму домі не запізналася з Богом, матиме значно більше спокус і труднощів. Це можна порівняти з моментом, коли дитина вчиться ходити, люблячі і уважні батьки пильнують, щоб вона не впала, підтримують, піднімають і спрямовують в правильному напрямку; натомість дитина без нагляду теж по своїй природі вчиться ходити, піднявшись, падає, наражаючи себе на небезпеку поранитися, відчуваючи страх і розчарування. Але і та, і інша зрештою почне ходити, але досвід минулих поразок у них буде різний. Так і в духовному житті батьки повинні спрямовувати дитину на безпечний шлях, щохвилі застерігаючи про можливі випробування.

Християнська родина, живучи у сучасному світі, має велику спокусу постійно прагнути матеріального достатку та успіху, що не дозволяє їй виховувати дітей у релігійному та моральному дусі. Багато родин забувають про те, чому Ісус Христос наказує кожному з нас постійно молитися про своє покликання. Господь Бог, будучи таким щедрим у своїх дарах, сам розсіває зерна покликання у людських серцях. На жаль, батьки часто заглушують покликання, дане дітям Господом, на зразок євангельського юнака, який, почувши запрошення Ісуса Христа піти з ним, відмовився, бо будучи вихованим у надмірному прив'язанню до матеріальних благ цього світу, не міг зрозуміти, що найбільшим щастям є виконувати покликання, дане Богом, а не посідати матеріальні блага цього світу. Хоча він відійшов засмучений, не була тільки його провина, але також і його батьків, котрі не розбудили у ньому цікавості до цінностей духовних та Божих, які приносять правдиву радість людині.

Добрим методом, щоб допомогти дитині стати добрим християнином, є постійна та ревна молитва за дітей, за те, щоб вони прожили своє життя, гідно виконуючи Заповіді Божі. Спочатку повинна бути молитва батьків за дітей, згодом родина повинна практикувати спільну молитву один за одного. Таким чином дитина не зі страху молитиметься, а з любові, бо довірятиме Богові, як і батьки довіряють, любитиме - бо батьки люблять, і дякуватиме Богові за дар життя для себе і своїх батьків.

Підсумувавши вищесказане, варто пригадати слова покійного Папи Римського Івана Павла ІІ, який говорить наступне: "Потрібно постійно пам'ятати про те, що якщо батьки не живуть християнськими цінностями, важко очікувати, щоб молода людина могла почути голос покликання, зрозуміти вагомість духовного вдосконалення, яке людині необхідно здійснювати, прагнути до радості та краси, до цілі свого існування. Бо лише у родині дитина вперше досвідчує цінності християнської віри, любові для служіння Богові і своєму ближньому. Тому постійно молюся за Вас, християнські сім'ї, щоб у поєднанні з Ісусом Христом завдяки молитві і Святим Тайнам ставали людьми, відкритими на прийняття та сповнення покликання" (Ів. П. ІІ. Vita consecrate. 107).

Підготував Тарас Шафран

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.