Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№44 (167) 7 червня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Мер Трускавця привітав редактора нашого видання з Днем журналіста

6 червня Україна відзначала День журналіста. З рук міського голови Лева Грицака отримав вітання і редактор "Трускавецького вісника" Володимир Ключак. Подаємо текст вітання від нашого мера.

"Шановний пане Володимире!

Щиросердечно вітаю Вас із професійним святом - Днем журналіста.

Ви маєте нелегку та надзвичайно відповідальну справу - день за днем, занурюючись у вирій подій, першим дізнаватися про їхній перебіг і створювати об'єктивну картину життя міста-курорту і громади. Важливість Вашої роботи - очевидна. Сьогодні трускавчани, як ніколи, потребують уважного, розважливого погляду на факти та події, а головне - їх оперативного осмислення та професійного висвітлення. Ви вміло користуєтесь свободою слова, усвідомлюючи при цьому велику відповідальність за кінцевий результат своєї роботи.

Нехай ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та знахідками.

З пошаною,
міський голова Л. Грицак
6.06.2010 р."

Мер Трускавця привітав редактора нашого видання з Днем журналіста Мер Трускавця привітав редактора нашого видання з Днем журналіста

Заради справедливості відмітимо, що міський голова привітав і інших журналістів Трускавця, не тільки нас.

В п'ятницю не було кворуму

Лише 20 депутатів з необхідних хоча б 24 зібралося в п'ятницю, 4 червня, на чергове пленарне засідання позачергової 32 сесії ТМР. Депутати рівно годину чекали на своїх недобросовісних колег, після чого послухали розповідь по стану справ з котлами в котельні на Сагайдачного, чого раніше домагалися окремі депутати. Озвучив доповідь, доповнивши її слайдами, п. Сергій Цукерник із львівського НВП. Проте не всі присутні послухали Сергія Володимировича до кінця.

Депутати домовилися, що зійдуться на сесію у вівторок, 15 червня (бо голова на тиждень пішов у відпустку), тоді першим питанням мають розглянути надання дозволу на отримання кредиту комунальним підприємством "Наше місто". Хоча віце-прем'єр Андрій Клюєв пригрозив звільненнями керівникам комунальних підприємств, п. Алієву це не загрожує, адже заборгованість Трускавця за спожиті енергоносії, зокрема газ, значно більша від 10 - 15%, аніж як це є по деяких інших підприємствах.

Хто-хто має землю в Трускавці?

На сесії ТМР 3 червня в своєму виступі голова фракції "НУ" Ігор Пілько озвучив інформацію, що спійманий на хабарі Богдан Преснер, заступник міністра екології та колишній високопосадовець Львівщини, має в Трускавці земельну ділянку. Депутата цікавить, чи багато ж таких чинуш, які не проживали і не працювали в Трускавці, все ж отримали якимось чином клаптик трускавецької землі. Навіть ми можемо сказати, що не один колишній Генеральний прокурор та кілька обласних прокурорів є в такому списку, відомих прізвищ у ньому - хоч відбавляй. Проте чи нададуть депутату таку інформацію - покаже відведений для цього законодавством термін. Хочеться лише нагадати Ігорю Федоровичу, що у свій час саме людям з його середовища належала ідея надати кілька гектарів трускавецької земельки рідному брату теперішнього екс-президента Петру Ющенку.

В першу чергу - Івасюка та Городище

Оскільки від суботи в Трускавці встановилася прекрасна погода, КП "Наше місто" знову візьметься за ямковий ремонт. Як повідомив на понеділковій нараді генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, в понеділок ремонтуватимуть Івасюка, після цього візьмуться за окружну. Ми так зрозуміли, що окружна - це вулиця Городище.

Дахи, вікна, ліфти

Серед першочергових завдань, які потребують фінансування в Трускавці, депутатами ТМР 3 червня окрім ремонту доріг були названі і ремонт дахів будинків, зокрема і малоповерхових, типу на Шевченка, ремонт двох ліфтів міської лікарні, а також заміна вікон у дитячій школі мистецтв. Щоправда, питання ремонту ліфтів у лікарні пройшло не з першого разу. На дахи будинків виділено 119 тисяч гривень.

"Комунальний фронт" появився у Дрогобичі

Схоже, комунальні проблеми так допекли жителям малих та великих українських міст, що вони вирішили об'єднатися в одну координуючу структуру, яку назвали "Комунальний фронт". "Люди більше не згодні миритися із такою якістю утримання житла - у бруді, холоді, руїнах. У той же час тямущі люди, що працюють у різноманітних галузях, точно знають, що і як треба змінювати у сфері ЖКГ, і хочуть застосувати свої знання на практиці. Саме тому ми й об'єдналися в політичну партію, яка не просто буде боротися за право громадян на якісні послуги за їхні гроші, але й детально, професійно розробити конкретні кроки щодо зміни ситуації на краще. Влада не може навести лад у комунальній сфері - "Комунальний фронт" зробить це за них" - розповідає лідер новоствореної сили Віталій Яковенко.

"Потреба суспільства негайних реформ очевидна. За даними дослідження Центру "Соціополіс" за жовтень 2009 року "Стан ЖКГ та перспективи його реформування очима громадян", в якому було опитано 2500 мешканців 50 міст України, 70,2% громадян не задоволені станом ЖКГ! Саме ЖКГ викликає найвище невдоволення населення. Воно об'єднує всю країну - і на заході, і на сході, люди звідусіль незадоволені якістю комунальних послуг. В жодній іншій галузі господарювання немає такого сильного реформаторського потенціалу: 43,5% вимагають негайних реформ і ще 34,8% вважають за необхідне проводити підготовлені реформи. Це, мабуть, єдина сфера в житті країни, яка одностайно оцінюється всім населенням, незалежно від території проживання, мовної приналежності, інтеграційних цілей громадян" зазначив п. Віталій в інтерв'ю одній із дрогобицьких газет.

"Комунальний фронт" у Дрогобичі представляє Кондзьолка Володимир Миронович. Вже почала працювати громадська приймальня "Комунального фронту", куди всі зацікавлені жителі міста можуть зателефонувати.

Адреса громадської приймальні "Комунального фронту": м. Дрогобич, вул. Фабрична, 61, Центр енергозбереження та альтернативної енергетики, тел./факс: 41-08-94.

За стоки треба платити

На понеділковій нараді у мерії, яку проводив заступник міського голови Віктор Марченко, генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк повідомив, що у Трускавці тарифи на стоки (дощові) не переглядалися ще з 2003 року, вартість 1 м. куб. становить всього 27 копійок і сплачують їх хіба підприємства та санаторії, які заключили угоди. Всього сума доходу набігає 8 тисяч в місяць, чого не вистачає навіть на зарплату персоналу, не кажучи вже про обслуговування технічного оснащення. А з 341 гектара трускавецької землі плата за стоки водоканалом не береться взагалі, в тім і з населення.

Таким чином Володимир Франкович дав відповідь на закид одного з депутатів міської ради, що погано працює ливнева каналізація по Грушевського, Бориславській та інших вулицях. "Не в неякісній очистці колекторів справа, а вт ому, що через сильні зливи швидко засмічувалися решітки, тому і були певні проблеми з цим" - пояснив п. Возняк.

Провали були, є і будуть

Як нам повідомило наше джерело, минулого тижня стався невеличкий провал поблизу родовища джерела "Броніслава" на території курортного парку. Спеціалісти пов'язують це із сильними дощами, які мучили Трускавець цілий травень. Жодним чином цей провал джерелу не загрожує. Нагадаємо, що в Трускавці подібні провалля утворюються час від часу постійно - найбільше їх по Помірецькій, Карпатській, Пристая, проте ймовірним є і те, що колись провалиться значна частина IV мікрорайону (від сторони Стебника), де будувати не можна було, бо під низом є карстові печери-провалля, як під будинком 2 на вулиці Стуса. Проте при найгірших розкладах за це вже відповідатиме дрогобицька районна влада, якій чомусь підпорядковується ця споконвіку трускавецька земля - дозволи на забудову надавав район, а не Трускавець.

Земельні питання - щовівторка

Щовівторка о 16:00 у залі приміщення виконкому Бориславської міської ради буде проводитися засідання постійної комісії з розгляду питань пов'язаних з погодженням документації із землеустрою. Перше засідання комісії з розгляду питань пов'язаних з погодженням документації із землеустрою відбудеться 8 червня о 16.00 в приміщенні Бориславської міської ради. Зразок заяви на погодження проекту землеустрою можна скачати собі на офіційному сайті Бориславської міської ради.

Церковні новини

- Свою душпастирську працю у Трускавці завершує о. Якуб Зелінський ЧНІ, вікарій римо-католицької парафії Трускавця (кілька років був настоятелем парафії). Заміни священичих кадрів в РКЦ на Україні - звична річ, адже багато отців цієї церкви працюють в Україні як на місіях і часто не отримують українське громадянство, як і у випадку з о. Якубом (громадянин Польщі). Парафіяни щиро дякують о. Якубу за невтомну працю в Христовому винограднику.
- Недержавний пенсійний фонд "Покрова", засновником якого є Блаженніший Любомир кардинал Гузар, проводить у Трускавці соціологічне опитування. Нещодавно за сприяння керівника інформаційно-аналітичного відділу ТМР Олега Блажівського такі опитування пройшли у вищих учбових закладах Трускавця, повідомила нас координатор проекту п. Наталія Копичин, а в понеділок, 7 червня, анкети заповнили керівники відділів міської ради зразу ж після понеділкової наради.
- 24 травня, в другий день П'ятидесятниці, стебницька парафія церкви "Добра Новина" провела євангелізаційне Богослужіння в с. Орів Сколівського району, а вже в неділю, 30 травня, стебничани самі приймали гостя - пастора Віталія Андрущакевича з Дрогобича, який виголосив проповідь про стосунки (відносини). Радісно було і в трускавецькій "Добрій Новині" погожої днини 6 червня (неділя) - невеличка місцева парафіяльна громада щиро вітала свого пастора Анатолія Кузьмича з уродинами.
- В червні в католицьких парафіях Трускавця проходять молебні до Найсвятішого Серця Христового - на відміну від травневих маївок (молебні до Матері Божої), ці набожества не відправляються православними, в яких відсутній культ Серця Ісусового. Минулого тижня католики відзначили і свято Пресвятої Євхаристії, теж відсутнє в православному літургічному календарі.
- 30 травня представники Дрогобиччини взяли участь в святковій Літургії в с. Биличі Старосамбірського району, яку співслужило багато (біля 70) священиків УГКЦ під проводом правлячих архієреїв о.-єп. Юліана Вороновського та о.-єп. Ярослава Приріза. В Биличах колись було об'явлення Матері Божої, існує навіть вірш-легенда про покарання безбожника, який зруйнував тут каплицю біля чудодійного джерела.

"Батьківщина молода" відвідала сиріт

Минулого тижня представники ГО "Батьківщина молода" з Трускавця відвідали дитячий будинок "Оріана" в Бориславі. Це вже не вперше трускавчани відвідують дітлахів, кожного разу стараючись подарувати їм приємність та усмішку. Цього разу разом з представниками політичної сили приїхав і цирк "Каскад" з нашого міста - до уваги сиріт було представлено ряд циркових номерів.

Новини з трускавецької міліції

За дві останні декади травня (10-31 травня) в журналі оперативних зведень трускавецьких правоохоронців зафіксовано 88 правопорушень. Цікаві на нашу думку факти подаємо нижче.

10 травня автомобіль "Опель Вектра" наїхав на 20-річну мешканку Станелі, в цей же день невідома особа пошкодила автомобіль "Кіа Каренс" директора циркової студії, подряпавши задні ліві дверцята. А наступного дня невідомі пошкодили ліве заднє скло автомобіля "Міцубісі Спайстер", який належить лікарю одного з санаторіїв. Пошкодили невідомі особи і автомобіль п. В. "Форд Мондео", сталося це на вулиці Бандери 12 травня.

Автопитання та хуліганство переважають у зведеннях за 11 травня. Громадянин Німеччини просить знайти автомобіль, довіреність на який він виписав одному з трускавчани і тепер ні знайомого, ні машини. А таксист відвозив у Хмельницький за 1 500 гривень мешканця вулиці Стебницької, той же не збирається розраховуватися за надану послугу. Невідомий чоловік намагався вдертися в помешкання одинокої 59-річної жінки з Сагайдачного, чоловік вилаяв дружину на Данилишиних останніми словами, посварилися в цей день і сусіди по вулиці У. Кравченко. А бармен одного з розважальних закладів написав заяву в міліцію на директора, який не виплатив зарплату 4 600 гривень (людина працювала без укладання трудових угод, так що довести щось йому буде непросто).

13 травня по вулиці Д. Галицького лікарі швидкої виявили труп гр. К (58 років) без ознак насильницької смерті. Фальсифікована горілка "Хлібний дар" була продана покупцеві в магазині по Бориславській. А 49-річний чоловік не може зайти у власну квартиру - колишня дружина не впускає його в помешкання. Два факти хуліганства осіб в п'яному вигляді зафіксовано і наступного дня.

6 грам марихуани вилучили трускавецькі правоохоронці 18 травня в мешканця вулиці Стебницької, затримали теж 22-річну особу, яка шляхом обману та втирання в довіру заволоділа телефоном 18-річної трускавчани. А одна з фірм по фальшивій ліцензії виконала будівельно-ремонтних робіт на суму 302 695 гривень, триває слідство.

20 травня сусід сусідці (вулиця Данилишиних, 7) від'єднав кабель телефону та радіо, а покупець квартири по Івасюка вже тривалий час не може в неї потрапити, оскільки попередній власник її не звільняє, кажучи, що буде там доживати до смерті. 23 травня відбулася бійка поблизу санаторію "Полонина" (по дорозі на Стебник), билися стебничани. А 24 травня редактор однієї з міських газет не зміг витримати порушення громадського порядку та спокою громадян поблизу магазину на Сагайдачного та звернувся із відповідною заявою в Трускавецький МВ УМВСУ.

Непрацююча мешканка приватного будинку на вулиці Сагайдачного, яка не платить за газ, побила контролерку газової контори, а невідомі зірвали рекламні банери по вулиці Суховоля. Сума збитків встановлюється, а от збитки від пошкодження авто директора одного з пансіонатів центральної частини Трускавця вже підраховано - 2 500 гривень. Безпричинно побили мешканця Трускавця в нічний час на Стебницькому кільці, сталося це біля 22.00 28 травня. А гр. Ключак з Борисполя поскаржився на шофера маршрутки "Стебник - Трускавець", який відмовив у пільговому проїзді.

30 травня міліція затримала верстальника однієї з регіональних газет із пакетом з наркотиками "Канабіс". Що цікаво, в цей день затримали в різних дільницях міста (Івасюка та Мазепи) двох споживачів наркотиків. Охоронці двох різних закладів нанесли тілесні ушкодження трускавчанам, справу розслідує міліція. Протягом травня було зафіксовано більше півтора десятка випадків підробки документів та шахрайства, так що будьте пильними.

Власна інформація

Загадкові смерті дітей на Дрогобиччині

За останні два тижні в селі Нагуєвичі помер трирічний, а в Ясениці - чотирирічний хлопчик. Батьки не знали, від чого наступила майже миттєва смерть. Коли розтинали трупи нещасних дітей, лікарі не змогли встановити причини цих смертей.

У Бориславі людей залишають без води

Останнім часом бориславська влада почала витончене знущання над місцевими мешканцями, залишаючи їх періодично на добу-другу без води. Минулого тижня води більше не було, аніж була. Можновладці звично пояснюють це дощами і неможливістю подавати воду. А по радіо оголошують, що навіть коли вода з'являється у кранах, її не можна вживати навіть у кип'яченому вигляді, а використовувати на технічні потреби. Іншими словами, гинь від спраги, а кльозет злити можеш. Дякуємо і за це. Пригадується, під час повені 2008 року, коли води у кранах теж не було, вулицями міста їздили цистерни з чистою водою. Щоправда, черги були чималенькі, але принаймні люди знали, що влада про них турбується. Нині ці цистерни корова язиком злизала. Керівник Бориславського водоканалу підтвердив, що дійсно цистерн нема і не буде, і нема звідки ту воду возити. А що, йому добре, в Бориславі він не живе, на роботу доїжджає, так що турбуватися про те, аби мешканці Борислава мали воду, йому якось і не треба. Але чому мовчать місцеві можновладці, які також потерпають без води, і не просять Ярослава Лопушанського подати до демісії? Чи чекають, що це зроблять люди? Але коли бориславців допече, вони не тільки Лопушанського, а й усіх можновладців з "білого дому" винесуть.

Миколу Гука можуть знову "копнути" з Ратуші

На останній сесії Дрогобицької міської ради Миколі Гуку зробили останнє "китайське попередження": якщо до першого липня в Дрогобичі не буде нормальних доріг, йому можуть вдруге оголосити імпічмент. Всі прекрасно розуміють, що ні до першого липня, ні до 31 жовтня нормальних доріг у Дрогобичі вже не буде, навіть якби мер усю свою зарплату і пенсію морського офіцера (кажуть, набігає до 15 тисяч гривень), а також неоподатковувані поступлення (а тут суми міняються щомісяця) віддав на тоті кляті дороги. Оскільки цього не станеться, то Миколу Гука справді можуть "копнути" з ратуші. Та й, крім доріг, є за що. Наприклад, він не звітується згідно чинного законодавства перед громадою, не відповідає вчасно на звернення громадян, на що звернув увагу прокурор. Мабуть, депутати й далі терпіли би вибрики Миколи Гука, якби він не діяв останнім часом аж занадто нахабно щодо розв'язування дрогобицьких проблем.

Викинулась чи викинули?

Другого червня з п'ятого поверху одного з будинків на вулиці Коновальця у Дрогобичі викинулась Світлана Кобільник, колишній керівник територіального центру з обслуговування пенсіонерів. На час, коли номер готувався до друку, вона ще жила. Лікарі дають їй мало шансів, хоча не виключають дива. Минулого року після депутатської перевірки п. Світлану звільнили з роботи, звинувативши у нераціональному використанні коштів. Не добившись поновлення на роботі через суд, вона, врешті-решт, вирішила, очевидно, звести рахунки з життям. Втім, містом гуляють чутки, що її могли й викинути, оскільки вона занадто багато знала про нинішню владу і могла про це розповісти людям Януковича. Свого часу Микола Гук не наважувався її звільнити, бо за пані Світлану вступився один народний депутат України. Коли Миколу Гука "попросили" з ратуші, Світлану Кобільник звільнила виконувач обов'язків мера, секретар міської ради Алла Гладун. Питання про зловживання у територіальному центрі розглядалося на сесії, але пані Світлані не дали висловити своєї позиції, після чого вона впала у коридорі ратуші й отримала мікроінсульт. Мабуть, правоохоронці спишуть все на спробу самогубства, а ось стаття Кримінального кодексу про доведення до самогубства їх навряд чи зацікавить. Тим паче, що останнім часом, на думку багатьох, пані Світлана поводила себе неадекватно.

Часопис "Тустань"

Вісті зі Стебника

- На вівторковій нараді у Стебницькій міській раді 1 червня з вуст деяких голів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків прозвучала інформація про незадовільний стан у реанімаційному відділенні міської лікарні. Люди кажуть, що в реанімації можна лише вмерти, а деякі працівники відділення буцімто зловживають алкоголем. Головний лікар Роман Пукало заперечив ці факти. Натомість він розказав випадок, коли медсестра могла заразитись вірусом СНІДу. Пацієнт з цим діагнозом неадекватно себе поводив, його прив'язали до ліжка, але на прохання матері відв'язали. Коли медсестра хотіла його вколоти, він руками завадив їй це зробити, і вона двічі вкололася сама. Цей хворий уже помер, а ось медсестра чекає на результати аналізів. Будемо сподіватися, що страшний вірус омине її.
- Останнім часом на Кубі (район Стебника) почастішали випадки крадіжок курей і кролів з обійсть приватних будинків. Мешканці могли би все списати на таємничого звірка чупакабру, який займається подібним промислом у Волинській і Тернопільській областях, але схоже на те, що злодійчуки мають людську подобу.
- До редакції звернувся Ігор Сушицький, який представився лідером Партії регіонів у Стебнику. В місті він більше відомий як керівник торговельного центру "Помік". Пан Ігор зазначив, що місцеві прихильники Віктора Януковича на наступних виборах не будуть підтримувати Романа Калапача, оскільки мають свого кандидата. Це сам п. Сушицький.
- В понеділок, 31 травня, повісився 30-річний стебничанин. За словами начальника Стебницького відділення міліції Вадима Рябцева, ознак насильственної смерті не виявлено. Причини смерті з'ясовуються.
- З першого січня до 31 травня цього року в Стебнику народилось 53 дітей, з них 21 хлопчик і 32 дівчинки. У травні народилось дев'ятеро дітей - шестеро дівчаток (з них трьох назвали Вікторіями) і троє хлопчиків. За цей же час одружилось 20 пар, в тому числі у травні - 4 пари. За п'ять місяців поточного року в Стебнику померло 88 осіб, в тому числі в травні - 20 людей.
- Стебницькі міліціонери заарештували стебничанина, який у провулку Болехівському хотів заволодіти майном мешканця міста і вбив його. Проводиться слідство.

Газета "Воля громади"

Інформація Трускавецького ДЮСК "Спортовець" про проведення спортивно-масових заходів з 28 травня по 06 червня 2010 року

Проведено: з 28 по 30 травня у м. Замосць (Польща) вихованці ДЮСК "Спортовець" Нерсесова Вероніка та Веселовська Вікторія у складі збірної команди Львівщини приймали участь у міжнародних змаганнях з волейболу за програмою Міжнародного спортивного фестивалю молоді та дітей. У волейбольному турнірі приймали участь команди із Угорщини, Голландії, Словенії, три польські команди та три команди з України ( Львівщина, Волинь та Закарпаття). З 9 команд наші волейболістки вибороли 5 місце.

03 червня у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець" під патронатом міського голови Лева Грицака та сприянням міської спортивної молодіжної організації "ЗМАГ" відбулися спортивно-розважальні ігри "Старт до Олімпу" серед дітей дошкільних установ міста, присвячені Міжнародному Дню захисту дітей. Організатори змагань - відділ освіти Трускавецької міської ради (завідувач Орест Лобик) та ДЮСК "Спортовець" (директор Любомир Мацькович). Обслуговували змагання тренери ДЮК "Спортовець". Незважаючи на погані погодні умови змагання розпочалися вчасно (в цей день була сильна злива). Багато батьків прийшли підтримати своїх дітей, адже це для них був перший в житті серйозний спортивний старт.

Присутній на урочистому відкритті змагань завідувач відділу освіти Орест Лобик особисто провів усіх батьків по спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець", ознайомлюючи їх із прекрасними умовами плавального басейну та спортивних залів в яких безкоштовно будуть займатися всі учні міста.

Директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович наголосив, що двері спортивно-оздоровчого комплексу будуть завжди відкриті для наших дітей, адже основна мета і завдання закладу, це збільшення рухової активності школярів, залучення їх до систематичних занять видами спорту, що культивуються у клубі та забезпечення потреб учнівської молоді для повноцінного формування їх фізичного удосконалення.

Приймали участь у змаганнях команди: "Дзвіночок" , "Зірочка", "Теремок" (ІІІ місце), "Сонечко" (ІІ місце) та "Ялинка" (І місце).

Нагородження проводили міський голова Лев Грицак, директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович та президент міської спортивної молодіжної організації "ЗМАГ" Ігор Гургула. Під час нагородження міський голова щиро вітав учасників змагань і особисто вручив кожній дитині грамоту якщо не за призове місце, то за активну участь і підготовку до своїх перших спортивних стартів, а всім команди отримали пам'ятні кубки. І організатори, і учасники, і батьки залишились вдячними одні одним за чудове спортивне свято, а по завершенні змагань у порожньому спортивному залі ще довго витали дитячій сміх, стук юних сердець та проміння радості щирих оченят.

Спортовець 05-06 червня у Трускавці відбувся 1 - й міжобласний турнір з флорболу (хокей з м'ячем у спортивному залі) серед чоловічих професійних команд. В рамках турніру 5 червня у центрі міста Трускавця був змонтований спортивний майданчик, на якому проводилась акція "Зміни пляшку на клюшку", під час яких мешканцям та гостям міста пропонувалось прийняти участь у різноманітних конкурсах та отримати призи. Таким чином приверталась увага присутніх на те, що не слід зловживати алкогольними чи слабоалкогольними напоями, а отримувати драйв та задоволення від життя через заняття активною руховою діяльністю, участі у різноманітних спортивних іграх та змаганнях. У другій половині дня у спортивному залі ДЮСК "Спортовець" розпочалися вже справжні спортивні баталії, в яких приймали участь спортсмени з Києва, Львова, Дрогобича Нового Роздолу. На урочистому відкритті міський голова Лев Грицак та директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович отримали від федерації флорболу України подяки за активну участь у розвитку цього нового виду спорту, та створення прекрасних умов для проведення такого турніру. Також організатори висловили подяку генеральному спонсору змагань - Дрогобицькому відділенню відомої фірми "NUGA BEST". Перемогу у змаганнях отримала команда "T o F" (м. Київ), другими стали гравці команди "Rema D.C." (м. Дрогобич), третіми команда "Лемберг" (м. Львів) і четвертими спортсмени з Нового Роздолу.

Планується: 7-12 червня у м. Біла Церква участь чотирьох учнів ДЮСК "Спортовець" у складі збірної команди Львівщини на Чемпіонаті України з волейболу серед дівчат 1996-1997 р.н. (тренер Олена Крамар).

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК "Спортовець"

На ремонт бориславських доріг бракує коштів

На ремонт міських доріг у 2010 році міська влада планує витратити близько 600 тисяч гривень. Саме таку суму бюджет міста очікує отримати у вигляді податку із власників транспортних засобів.

Враховуючи загальний стан міських доріг, то власних ресурсів міста не вистачить навіть для того, щоб привести до ладу вулицю Дрогобицьку, яка після зняття верхнього шару асфальто-бетонного покриття починає вкриватися суцільними вибоїнами. Не у кращому стані й цілий ряд інших вулиць міста: Трускавецька, В. Великого, С. Коваліва, М. Грушевського, С. Петлюри, О. Довженка, В. Івасюка, С. Бандери. Цей перелік можна продовжувати і продовжувати.

Проте суть не у потребах, а швидше у можливостях міста за рахунок власних фінансових ресурсів вирішувати ці проблеми. Станом на кінець травня із очікуваних 600 тис. грн. збору із власників транспортних засобів до міської казни надійшло близько 200 тис. грн.

Стан міських доріг у Бориславі мало чим відрізняється від ситуації, що склалась із дорогами у сусідніх Дрогобичі та Стебнику. Проте навіть за таких складних обставин міська влада намагається вирішувати проблему ремонту міських доріг у рамках програми регіонального розвитку Львівщини.

За рахунок коштів державного та обласного бюджетів відділом житлово-комунального господарства та будівництва, у 2010 році планується провести капітальний ремонт 26020 кв. м дорожнього полотна. Згідно пропозицій, викладених в уточненому переліку доріг, які пропонуються до фінансування у 2010 році із залучанням коштів державного та обласного бюджетів, місто планує відремонтувати 632 кв. м дороги по вул. Зеленій, 5490 кв. м - по вул. В. Великого, 2650 кв. м - по вул. Трускавецькій, 1420 кв. м - по вул. С. Коваліва, 4450 кв. м - по вул. Дрогобицькій, 2500 кв. м - по вул. М. Грушевського, 1290 кв. м. - по вул. С. Петлюри, 620 кв. м - по вул. 600-річчя Борислава, 946 кв. м - по вул. П. Дорошенка, 3750 кв. м - по вул. Нафтовій, 1350 кв. м - по вул. П. Дорошенка та 882 кв. м. - по вул. С. Бандери.

Загальна вартість виконання ремонтних робіт складатиме 5334,2 тис. грн., із яких 4250 тис. грн. є кошти державного бюджету, 590 тис. грн. - обласного бюджету та 494 тис. грн. є коштами бюджету міста. Ще 99 тис. грн. із бюджету міста планується витратити на поточний ремонт вул. Д. Галицького.

Головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олег Левицький, який, власне, готував пропозиції міста щодо ремонту доріг для розгляду планово-бюджетною комісією облдержадміністрації, у розмові наголосив, що наразі про конкретні обсяги говорити зарано. Адже йдеться лише про пропозиції. Чи будуть вони включені до Програми регіонального розвитку Львівської області, невідомо. Заходи, що їх планує у ньому році Львівщина реалізувати спільно з Кабінетом Міністрів відповідно до Угоди щодо регіонального розвитку, обласні обранці будуть розглядати й обговорювати на сесії Львівської обласної ради поряд із Програмою соціально-економічного розвитку Львівської області на 2010 рік.

Із інформації, що оприлюднили ЗМІ, стало відомо, що за проведеними Львівською обласною державною адміністрацією підрахунками, у 2010 році на фінансування спільних заходів, визначених Угодою щодо регіонального розвитку Львівської області ніж Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою, у проекті бюджету Львівської області передбачається 6 млн. 258 тис. грн. Ці гроші планують скерувати на будівництво центральної міської лікарні у м. Бориславі, реконструкцію центральної міської лікарні у м. Червонограді, будівництво шкіл у селах Либохора та Нижня Яблунька Турківського району і с. Вороняки Золочівського району та с. Черниця Миколаївського району. Понад 1,5 млн. грн. Львівщина плакує скерувати на збереження і проведення проти аварій них, ремонтно-реставраційних робіт на об'єктах культурної спадщини області. Два мільйони гривень планується спрямувати на фінансування програми стимулювання інфраструктури розвитку сільських та селищних громад.

Серйозним джерелом фінансування для приведення міських доріг до нормального стану може стати також програма розвитку транспортної інфраструктури Львівської області до "Євро-2012". Загальновідомо: що східницький відпочинковий комплекс "Три сини і донька" внесений у перелік об'єктів, ще обслуговуватимуть туристів, які приїхали в Україну на футбольний чемпіонат Європи.

Перебуваючи нещодавно у Львові із робочим візитом, віце-прем'єр-міністр України з питань "Євро-2012" Борис Колесніков поставив перед губернатором Львівщини Василем Горбалем завдання: кожен приїжджий на чемпіонат Європи повинен дістатися зі Львова до Трускавця за годину. Першочерговим завданням для Львівщини у межах підготовки до "Євро-2012" стало будівництво якісної дороги між Трускавцем та Львовом І Стриєм. І хоч Борислава та Східниці віце-прем'єр не назвав, цілком зрозуміло, що йдеться також і про них, адже відпочинкові комплекси Східниці із переліку об'єктів, що обслуговуватимуть велику аудиторію європейських уболівальників, ніхто не викреслював.

Під час брифінгу віце-прем'єр-міністр України також відзначив, що у плані підготовки до "Євро. уряд Миколи Азарова рухається, зважаючи на дефіцит бюджету і на борги попереднього уряду, за принципом найнеобхіднішого. Для Львова - пе стадіон і аеропорт. Щодо доріг, то № 1 для Львівщини є дорога між Львовом та Трускавцем, а саме її ділянка Трускавець - Стрий, ті 30 км... Вирішивши питання транспортного сполучення у Львові, ми закриваємо повністю питання УЄФА по Львову щодо готельного господарства" .

Пан Колесніков також повідомив, що у 2010 році на дороги Львова та області у межах підготовки до Євро-2012 буде виділено 275 млн. грн. Наступний транш для ремонту доріг Львівщини складатиме уже 1.2 млрд. грн.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Романа Калапача можуть притягнути до кримінальної відповідальності

У розпорядженні редакції стебницької газети "Воля громади" є два вельми цікавих документи. Це звернення народного депутата України Юрія Кармазіна до Генерального прокурора України Олександра Медведька і до прокурора Львівської області Олексія Баганця. Стосуються вони Стебника і нашого доблесного мера Романа Степановича Калапача. Нагадаємо, що Юрій Кармазін є головою Партії захисників Вітчизни, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя і віце-прем'єром тіньового уряду Юлії Тимошенко.

У першому зверненні до Генерального прокурора України Юрій Кармазін пише про перевірку "фактів зловживання владою та перевищення своїх службових повноважень головою Стебницької міської ради, нецільового використання останнім коштів місцевого бюджету, що призвело до грубого порушення прав та інтересів територіальної громади міста, вжиття відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності".

Отже, у самому зверненні зазначено:

"Шановний Олександре Івановичу! В процесі виконання мною повноважень народного депутата України мені стало відомо про кричущі факти зловживання службовим становищем та перевищення влади головою Стебницької міської ради. На виконання рішення міського голови № 119 від 03.04.2007 року було створено ТзОВ "Стебникводоканал" з часткою територіальної громади м. Стебника у статутному фонді товариства не менше 51 відсотка. При цьому міський голова особисто представив інтереси громади на зборах засновників вказаного товариства та затвердив підписом статут.

В порушення вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність" та змісту рішення Стебницької міської ради від 03.04.2007 року № 119 до статутного фонду ТзОВ "Стебникводоканал" було передано майновий комплекс водозабору, водопідготовки та водопостачання відповідно до залишкової вартості, незважаючи на необхідність проведення незалежної оцінки майна.

Крім того, виявлено копію договору № ФП-18/16 від 18.06.2007 року про надання поворотної фінансової допомоги в сумі 250 тисяч гривень. Відповідно до п. 9.1 зазначеного договору гарантом виконання договору виступає Стебницька міська рада в особі міського голови Калапача Р.С., чим грубо порушено ст. 19 Конституції України, ст. 4, п. 1 ч. 3 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 1, 4, 5 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та ч. 3 ст. 14 на той час чинного Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік".

У зв'язку з невиконанням умов зазначеного договору спір зі стягнення заборгованості по договору поворотної фінансової допомоги розглядався в Господарському суді Львівської області.

Стебницький міський голова діяв всупереч ч. 2 ст. 203 Цивільного кодексу України, підписуючи договір від імені гаранта - Стебницької міської ради, оскільки міська рада не наділена обсягом цивільної праводієздатності, встановленої ст.ст. 91, 92 Цивільного кодексу України.

Таким чином, в діях голови Стебницької міської ради вбачається наявність ознак злочинів, передбачених ст.ст. 190, 364, 365 Кримінального кодексу України.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України", -

ПРОШУ:

1. Силами центрального апарату організувати перевірку фактів зловживання владою та перевищення своїх службових повноважень головою Стебницької міської ради, нецільового використання останнім коштів місцевого бюджету, що призвело до грубого порушення прав та інтересів територіальної громади міста.
2. Вжити відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності".

Як пам'ятає читач, наша газета неодноразово писала про події навколо ТзОВ "Стебникводоканал". Писали ми й про те, що під тиском обставин Роман Калапач, зрозумівши хибність своєї позиції, самовільно вийшов з числа гарантів угоди між територіальною громадою міста і ТзОВ "Стебникводоканал". Однак ним не були усунені причини, які призвели до того, що майно було передано фактично за безцінь без проведення незалежної оцінки. А хто відповість за 250 тисяч гривень наших з вами грошей поворотної фінансової допомоги? Як бачимо, це риторичні запитання, відповідь на які мають дати правоохоронні органи.

Друге звернення Юрія Кармазіна стосується сумнозвісного меблевого магазину. Наша газета присвятила цій темі теж чимало матеріалів. Вважаємо, що недаремно боролися за справедливість, за повернення майна стебницькій громаді, бо крапка в цій історії ще не поставлена і, як у випадку з водоканалом, справа буде розглядатись і після того, як Роман Калапач і депутати Стебницької міської ради зійдуть з політичної арени. За все рано чи пізно доведеться відповідати.

Звертаючись до прокурора Львівської області Олексія Баганця, Юрій Кармазін вимагає "перевірки фактів рейдерського захоплення шляхом підробки свідоцтва на право власності та договору купівлі-продажу Державного підприємства роздрібної торгівлі - магазину посадовими особами ОП "Все для дому" та ТзОВ "Т.F.С. Лтд", вжиття відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнення винних осіб до відповідальності".

У зверненні, зокрема, сказано:

"Шановний Олексіє Васильовичу! До мене із заявою звернулася гр. Губицька стосовно порушення норм чинного законодавства орендарем Державного підприємства роздрібної торгівлі - магазину посадовими особами ОП "Все для дому" та ТзОВ "Т.F.С. Лтд", підроблення останніми документації на право приватної власності та договору купівлі-продажу зазначеного підприємства. Як зазначає заявниця, ДП РТМ, яке знаходиться за адресою м.Стебник, вул. В. Великого, 12 а, та складське приміщення за адресою м. Стебник, вул. Шептицького, 5 перебували на балансі комунальної власності міста з 05.02.2004 р., що підтверджується актом приймання-передачі цілісного майнового комплексу.

Протягом тривалого часу від оренди нерухомості зазначеного підприємства площею в 2118 квадратних метрів ОП "Все для дому" бюджет м. Стебника отримував 4 копійки за квадратний метр. З матеріалів звернення вбачається, що після закінчення терміну договору оренди посадові особи ОП "Все для дому" згідно з чинним законодавством України були попереджені про розірвання договору оренди та передачу вказаного об'єкту в комунальну власність міста, на що належним чином не відреагували. За зазначеними фактами Стебницькою міською радою було вирішено питання про врегулювання зазначеного спору в судовому порядку.

Як стверджує заявниця, після ухвалення судом рішення на користь Стебницької міської ради було вирішено звернутися до КП "Дрогобицьке міське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" для виготовлення свідоцтва на право власності на нежитлові приміщення.

Як стало відомо, виготовлення зазначеного свідоцтва не можливе у зв'язку з перебуванням приміщень магазину у приватній власності ТзОВ "Т.F.С. Лтд" відповідно до договору купівлі-продажу, укладеного 07.08.2008 року з Стебницькою міською радою, посвідченого нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу під № 3779 (?).

Зазначені факти потребують негайної перевірки, оскільки ніякий договір купівлі-продажу укладений міською радою не був. Крім того, факт належності спірного майна комунальній власності територіальної громади м. Стебник підтверджується листом Регіонального відділення ФДМ України по Львівській області, рішеннями господарського суду та іншими встановленими фактами.

За попередніми підрахунками, м. Стебник Львівської області внаслідок неправомірних дій окремих осіб ОП "Все для дому" та ТзОВ "Т.F.С. Лтд", неналежної сплати орендної плати, підробки документів на право приватної власності та подальшого користування нерухомістю територіальної громади м. Стебник втратило близько 5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України", - ПРОШУ:

Перевірити факти рейдерського захоплення шляхом підробки свідоцтва на право власності та договору купівлі-продажу Державного підприємства роздрібної торгівлі - магазину посадовими особами ОП "Все для дому" та ТзОВ "Т.F.С. Лтд", вжити відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнути винних осіб до відповідальності".

У цій справі важливо не лише повернути меблевий магазин стебницькій громаді, а й з'ясувати роль окремих керівників міста, депутатів міської ради, які фактично потурали тим, хто нахабно "приватизував" цей об'єкт.

Насамкінець зазначу, що чиновники й депутати повинні зрозуміти: кара за їхню злочинну діяльність чи не менш злочинну бездіяльність може прийти навіть тоді, коли вони вже будуть не при владі. Тож чи не простіше за весь час каденції сумлінно виконувати свої обов'язки державного службовця чи народного обранця, аби потім спокійно спати? Зрештою, панове, не заберете ж з собою у могилу меблевий магазин, а лиха слава про вас залишиться у пам'яті нащадків.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Йон Гнарр

Ви не знаєте, хто такий Йон Гнарр? Минулого тижня цей комедійний актор став мером Рейк'явіка, столиці Ісландії.

Його "Найкраща партія" (так вона називається) отримала в муніципальній раді понад третину голосів. Цікаво, що на вибори ці партійці йшли під гаслом: "Ми - відверто корумповані!".

Ісландцям вдалося правду довести до абсурду. Абсолютна більшість усіх можновладців в усьому світі є відверто корумпованими і скидаються на комедійних акторів.

Україна не є виключенням. Коміків у Верховній Раді - хоч греблю гати. А скільки їх - серед міських голів і депутатів різних рівнів!

Далеко ходити не треба. Ось у Дрогобичі мером працює Микола Гук. Йому би дійсно у фільмах зніматись! Можливо, й став би лауреатом "Оскара". То пам'ятник цибулі задумав (а тепер, з'ясовується, що свинячого грипу не було, то все Міжнародна організація охорони здоров'я придумала на догоду фармацевтичним фірмам). То музей дрогобицької ковбаси хоче відкрити. Але якби ісландці приїхали до нас, ото би насміялися з дрогобицьких доріг! Шкода, що поблизу Дрогобича нема якогось нікудишнього вулкана, який нещодавно вивергав полум'я в Ісландії. Гук би щось придумав і з тим вулканом - наприклад, аби той обігрівав помешкання дрогобичан. А що, про сміттєзавод ми вже чули, канадійські, австрійські і ще якісь там інвестори до нас приїжджали, кавусю з мером пили. Ну, нема ще сміттєзаводу, але наш комік Гук просто не встиг за першу каденцію розгулятись. Тепер готується до жовтневих виборів, аби знову ощасливити дрогобицьку громаду.

Тепер я думаю: а що Миколі Гуку потрібно для перемоги? Правильно! Перейняти досвід ісландських політиканів і під гаслом: "Я - корупціонер!" тріумфально в'їхати в ратушу. До своєї команди він би міг набрати корумпованих правоохоронців, коміків з різних політичних партій і громадських організацій. Проголосуємо за них?

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Стережіться розчини фарисейської

Сердечне, чисте, вірне, нелицемірне та непідробне християнство - яке воно? Хто такий справжній християнин? У що заквашує людина своє серце - такою вона і буде.

Сьогодні існує багато видів хлібо-булочних виробів, які відрізняються формою і смаком, що визначаються, в першу чергу, складниками та технологією приготування. У хлібопеченні використовується вода, яка за якістю має відповідати вимогам питної води. У ній не повинно бути шкідливих домішок і хвороботворних мікроорганізмів, тому що багато з них зберігаються при випіканні, внаслідок чого хліб може стати джерелом захворювань. Оскільки в технологічному процесі хлібопечення велику роль відіграють процеси бродіння, кип'ячену воду використовувати не можна, тому що в ній майже немає розчиненого повітря, яке потрібне для життєдіяльності дріжджів. У тісті, що вибродило, є молочна, оцтова, лимонна та інші органічні кислоти. Встановлено, що збільшення кислотності тіста після бродіння приблизно на 2/3 зумовлене нагромадженням молочної кислоти. Основну роль у цьому відіграють молочнокислі бактерії, частина яких міститься в борошні і дріжджах.

Отже сполука дріжджів, води та борошна дає реакцію, яка впливає на якість та поживність хліба і на його смакові властивості.

Ми, люди, також є тістом, і ціле життя ми, як той хліб, випікаємось у печі під назвою життя. Ми народжуємось і подібні до чистого добірного зерна. Наше життя продовжується і триває процес нашого становлення у житті. І те, що ще змалку входить в наше серце, як розчина, заквашує нас і тим самим формує наше ставлення до особистого життя та до суспільства, формує у нас систему цінностей та їх пріоритетність.

Саме тому Ісус Христос звертає увагу своїх учнів на розчину. "Ісус же промовив до них: Стережіться уважливо фарисейської та саддукейської розчини! Вони ж міркували собі й говорили: Ми ж хлібів не взяли. А Ісус, знавши те, запитав: Чого між собою міркуєте ви, маловірні, що хлібів не взяли? Чи ж ви ще не розумієте й не пам'ятаєте про п'ять хлібів на п'ять тисяч, і скільки кошів ви зібрали? Ані про сім хлібів на чотири тисячі, і скільки кошиків ви назбирали? Як ви не розумієте, що Я не про хліб вам сказав? Стережіться ж розчини фарисейської та саддукейської! Тоді зрозуміли вони, що Він не казав стерегтися їм розчини хлібної, але фарисейської та саддукейської науки" (Мт. 16:7-12)

І фарисеї, і саддукеї були представниками партій в Юдеї за часів Ісуса Христа. Фарисеїв характеризувало підкреслене строге дотримання різних зовнішніх постанов, і тих, які були приписані законом, і тих, які вони додали до закону. Йосип Флавій, який написав історію єврейського народу, стверджує, що міста давали хороші відгуки про їх доброчинність і слова. А Ісус Христос, навпаки, засудив їх.

Це можливо пояснити, адже ми, люди, в більшості сприймаємо те, що є назовні в людей, але Ісус Христос дивиться на те, що є в людському серці. Бог є той, хто знає людське серце. Ми можемо бачити вчинки людини, але Бог знає, з якими намірами людина робить ці вчинки. Неодноразово Ісус Христос, бачачи наміри фарисеїв, говорив їм та звертав увагу на те, що є дійсно цінністю в Божих очах. Досить часто фарисеї засуджували дії Божого Сина, тому що те, що говорив та робив Ісус Христос, не подобалось фарисеям - воно їм не підходило. Вони жили зовсім по-іншому, при цьому думаючи, що вони догоджають Богу та вважали себе вищими за інших. У Ісуса Христа не було проблем з грішниками, тому що вони радо приймали Його та вірили в те, що Він дійсно є Син Божий. В Ісуса були проблеми та конфлікти з фарисеями -вченими людьми, які знали досконало закон, але не правильно його трактували. Фарисеї робили все, щоб показати свою "святість" перед людьми, а не перед Богом. Вони молились на кутах вулиць, творили милосердя з тим, щоб бути поміченими людьми і щоб люди, бачачи їхні справи, прославляли та говорили про них. У 23 розділі Євангелії від Матвія Ісус дуже чітко описує учинки фарисейського серця: "Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що даєте десятину із м'яти, і ганусу й кмину, але найважливіше в Законі покинули: суд, милосердя та віру; це треба робити, і того не кидати. Проводирі ви сліпі, що відціджуєте комара, а верблюда ковтаєте! Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що чистите зовнішність кухля та миски, а всередині повні вони здирства й кривди! Фарисею сліпий, очисти перше середину кухля, щоб чистий він був і назовні! Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що подібні до гробів побілених, які гарними зверху здаються, а всередині повні трупних кісток та всякої нечистоти! Так і ви, назовні здаєтеся людям за праведних, а всередині повні лицемірства та беззаконня!"

Фарисеї були, є і будуть. Основне завдання християнина - дивитися в своє серце та очищати його від фарисейської та саддукейської розчини. Не раз, зазираючи у своє серце, ми можемо побачити фарисея, який дякує Богу за те, що він не такий, як інший брат чи сестра, але кращий. Також інколи робимо діла милосердя, так, щоб про це дізнались усі навколо. Або даємо десятину і гордимось цим та вважаємо це неабияким подвигом. Наші діла виходять з наших мотивів, а мотиви є в нашому серці. Добре, коли час від часу ми задаємо собі запитання: "Чому я це роблю? З якими намірами я роблю це? Для чиєї слави я це роблю?" Самого себе не обманеш. Ми можемо так само, як і ті фарисеї, що були за днів Ісуса Христа, засуджувати інших за їхні добрі діла та їхнє служіння через заздрощі. Не раз доводиться чути, що коли в якійсь християнській конфесії Бог зціляє хворих, або люди отримують звільнення від залежностей, хтось каже: "Та хіба це від Бога?" Це точнісінько нагадує ставлення фарисеїв до діл Божих, які чинив Ісус. Часом стаємо законниками, і все ставимо у рамки, які самі придумуємо. Також існує таке явище як любов до почестей. Ісус також говорив про фарисеїв: "І люблять вони передніші місця на бенкетах, і передніші лавки в синагогах, і привіти на ринках, і щоб звали їх люди: Учителю!" (Мт. 23:6-7). Насправді фарисеї - це вчені люди, які багато знають, але те, що знають, не виконують. Теоретична підкованість - це добре, але справжнє християнське життя найперше виявляється на практиці і засноване на добрих мотивах.

Нам потрібно частіше вникати в себе і в Писання та брати приклад з Ісуса Христа. В українського народу існує приказка: "Береженого Бог береже". І це дійсно так. Коли ми бережемо своє серце від лихих та лицемірних намірів, Богу це подобається. Цим ми виявляємо вірність Богу та Божим принципам. Фарисейство народжується в серці. Ще цар Соломон під Божим натхненням сказав: "Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя. Відкинь ти від себе лукавство уст, віддали ти від себе крутійство губ. Нехай дивляться очі твої уперед, а повіки твої нехай перед тобою простують. Стежку ніг своїх вирівняй, і стануть міцні всі дороги твої: не вступайся ні вправо, ні вліво, усунь свою ногу від зла!" (Прип. 4:23) Берегти своє життя ми можемо по Слову Божому, яке навчає нас. Мов у дзеркалі, ми можемо побачити самих себе, виявити наміри свого серця та виправити його. Сьогодні, як і дві тисячі років тому, лунають слова Ісуса Христа : "Як ви не розумієте, що не про хліб вам сказав? Стережіться но розчини фарисейської ..."

Руслан Цехмейстер,
газета "Добра Новина"

Помилка дрогобицьких лікарів коштувала Олежикові Польовому руки

У житті ніхто не застрахований від помилок. Звичайно, краще вчитися на чужих помилках, але якщо допустив свою, то головне, щоб це не призвело до фатальних наслідків.

Схоже, цієї простої істини не хочуть дотримуватися деякі дрогобицькі лікарі. Більше того, вони не лише не визнають своєї вини, а й не виявляють ознак милосердя до хворого, якому заподіяли шкоду.

Ми вже писали про трагедію восьмирічного Олежика Польового, який унаслідок непрофесійних дій дрогобицьких лікарів В.Черненка, В.Тулумана, І.Мархеви утратив руку. Комісія, створена Головним управлінням охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, прийшла до висновку: "... інфікування відкритого перелому кісток передпліччя анаеробною інфекцією могло мати місце під час отримання травми, а відсутність своєчасної антибіотикотерапії сприяла розвитку хвороби". І далі: "Черговий лікар В. Тулуман, лікуючий лікар В.Черненко, зав. відділенням І.Мархева не проявили настороженості щодо можливого виникнення такого важкого ускладнення, як анаеробна інфекція, що привело до запізнілої діагностики. В процесі лікування дитини у Дрогобицькій міській лікарні № 1 мало місце порушення правил деонтології лікарями...". Експерти з Львівського обласного бюро судово-медичної експертизи стверджують: "При лікуванні хворих в установі не дотримуються тимчасові стандарти діагностично-лікувального процесу стаціонарної допомоги, затверджених наказом МОЗ України № 226 від 27.07.1998 р. Вадою надання медичної допомоги в Дрогобицькій міській лікарні № 1 слід рахувати відсутність своєчасної антибіотикотерапії при наявності у хворого відкритого перелому обох кісток лівого передпліччя".

З цими висновками погодились і у відділі охорони здоров'я Дрогобицької міської ради. Наскільки відомо, вказані лікарі не опротестували рішення свого вищого медичного начальства, хоча, мабуть, залишилися при своїй думці.

Я чув багато хороших відгуків про доктора Мархеву як професіонала своєї справи (за інших лікарів цієї гучної справи таких відгуків не маю). Але навіть професіонал не застрахований від помилок. Якщо він цього не визнає, то тоді в мене виникають великі сумніви у його моральності.

За словами бабусі Олежика Ольги Степанівни, антибіотики призначили лише на третій день, коли було вже пізно. Спеціалісти стверджують, що вирішальним чинником профілактики анаеробної гангрени є своєчасна рання хірургічна обробка рани, виконана технічно правильно, - з широким розкриттям рани і вирізуванням травмованих тканин.

В Олежика дуже боліла загіпсована рука, температура піднялася мало не до сорока градусів. Проте лікарі не відібрали у пацієнта навіть жодних аналізів!

Коли ситуація стала критичною, хлопчика відправили до Львова. Рятуючи йому життя, львівські лікарі змушені були відрізати Олежикові руку.

За цим фактом слідчий дрогобицької міліції Ю.Монастирський порушив кримінальну справу "по факту неналежного виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому Польовому Олегу Юрійовичу, за ознаками злочину, передбаченого ст. 140 ч.2 Кримінального кодексу України".

Адвокат потерпілого Олег Мицик каже: "Випадки притягнення медиків до кримінальної відповідальності за "лікарську помилку" настільки рідкісні, що судової практики як такої з цього приводу майже немає". І все ж є поодинокі випадки, коли лікарів засуджують за ці самі помилки і відсторонюють від ведення лікарської практики. І мова не йде про помсту, а про звичайнісіньку справедливість, яка повинна бути не лише на тому, а й на цьому світі.

Ставлення правоохороних органів до лікарів є особливим, бо кожний міліціонер, прокурор чи суддя розуміє, що рано чи пізно потрапляє до їхніх рук. І вже від особистого ставлення залежить, як тебе "збадає" той чи інший доктор.

Олежику Польовому відрізали ліву руку. Що це таке, може зрозуміти лише шульга (лівша). Тепер йому доводиться переучуватись. Хлопчик гарно малює, і, мабуть, це єдине, що рятує його від депресії. Проте йому й досі важко звикнути до того, що у нього немає руки. Не кажучи вже про побутові труднощі, коли він не може обійтись без допомоги мами і бабусі, йому важко в оточенні однолітків, знайомих і незнайомих людей, бо щораз він відчуває їхні погляди на собі.

Двічі-тричі на рік він їздить з мамою до Харкова, де в науково-дослідному інституті йому роблять протези. Вони дуже незручні, а ще слід врахувати, що хлопчик росте, і, отже, треба ці протези змінювати. На зарубіжні аналогічні вироби у родичів Олежика немає просто коштів. Фактично мізерну зарплату має лише мама, яка працює перукарем, а батько не платить аліментів. Могли б фінансово допомогти лікарі, яким, за народними переказами, "віддячуються" пацієнти, але наші ескулапи мовчать.

... А лікарів В.Черненка і В.Тулумана відправили на курси підвищення кваліфікації. Ще їм оголосили догани...

Всі, хто хоче допомогти Олегові Польовому, телефонуйте до його мами, п. Галини: 096-82-89-200.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Стебничани обіграли трускавчан

У неділю, 30 травня, ФК "Стебник" на своєму полі приймав команду "Карпати" (Трускавець). Це був восьмий тур вищої ліги чемпіонату Дрогобиччини, і ми єдина команда в чемпіонаті, яка не втратила жодного очка. Обігравши (основа) команду Трускавця 2:0, ФК "Стебник" став одноосібним лідером чемпіонату, відірвавшись від Підбужа і Рихтич на чотири очка. Ми маємо 21.

У нашій команді м'ячі забили Кісак Ігор і Мелько Дмитро. Це була - аж через півстоліття! - офіційна гра між футбольними командами Стебника і Трускавця. На цей матч прийшло дуже багато вболівальників, ветеранів як стебницького, так і трускавецького футболу, які з задоволенням ділились спогадами про ті далекі роки розвитку футболу в наших містах. Знову на висоті був наш фан-клуб, який дуже активно вболівав і підтримував нашу команду.

Юнаки зіграли внічию 1:1, показавши досить добротну і цікаву гру, довівши тим, що у Стебнику і в Трускавці є майбутнє футболу, тільки його треба підтримувати і розвивати.

А в суботу, 5 червня, відбулася гра на виїзді в Доброгостові: юнаки о 14.30, основа - 16.00.

Оргкомітет СК "Стебник",
газета "Воля громади"

У другому колі будемо грати на своєму полі

Йде активна підготовка футбольного поля міського стадіону до другого кола чемпіонату Дрогобиччини у вищій лізі.

До цієї роботи, яку повинен був зробити підрядник, на які пішло 300 тисяч гривень, долучилося багато людей. Ми пообіцяли нашій команді, що вона друге коло чемпіонату буде грати на футбольному полі міського стадіону.

Ми щиро вдячні представникам Партії захисників Вітчизни - депутату Стебницької міської ради Марії Губицькій, депутату Дрогобицької районної ради Орестові Загородському, а також Іванові Лепкому та Богданові Мозолю за надання коштів для придбання насіння трави, щоб засіяти футбольне поле. Вдячні також директору КП "Стебниктеплокомуненерго" Орестові Лабовці і його працівникам за надання можливості й зварювання футбольних і тренувальних воріт, шлагбауму.

Вдячні нашому фан-клубу, який узяв на себе весь тягар робіт з підготовки футбольного поля до другого кола. Члени фан-клубу покосили футбольне поле, засіяли його травою, допомагають зварювати футбольні ворота і облаштовувати їх усім необхідним (дуги, гачки). Потім вони помалюють ворота і встановлять їх на футбольному полі. Фан-клуб - це люди, які, на відміну від інших, мало говорять, але багато роблять. Вони віддані футболу, віддані нашій команді. Коли ми разом, ми багато можемо доброго зробити і досягти всього, що задумали на майбутнє.

29 травня ми зробили розбивку футбольного поля. В цьому нам дуже допоміг депутат Стебницької міської ради Орест Лобос, який професійно і якісно зробив цю роботу. Я допомагав йому і бачив, як ця людина чітко і добротно виконала це завдання. Він зробив те, що мав зробити підрядник. Ми вдячні йому за це.

Однак одні допомагають, а інші псують. Знову хтось проїхався машиною по стадіону, споганивши роботу багатьох людей. Ми просимо всіх не робити цього, а також не грати на полі у футбол, не ходити по ньому. Адже на полі засіяна трава, і вона тільки починає сходити, поле не вкатане, м'яке, і ми час від часу його косимо. Як бачите, ми самотужки, своїми силами і з допомогою інших людей робимо все можливе, щоб футбольне поле стало якісним, добротним і можна було на ньому грати у футбол. В іншому випадку, якщо і надалі будуть продовжуватись такі негативні речі, ми будемо звертатися до правоохоронних органів, щоб навести порядок, захистити все те добре, що робиться на міському стадіоні.

СК "Стебник" завершує створення повної структури ФК "Стебник". Залишилось з'ясувати рік започаткування футболу в нашому місті і офіційно створити Раду ветеранів футболу. Тоді в повному обсязі структура ФК "Стебник" виглядатиме так: три вікові дитячі групи з футболу, молодіжна команда, основна команда, рада ветеранів і фан-клуб.

В майбутньому хочемо відновити дівочий футбол (у нас була непогана команда) і відкрити дитячу групу з футзалу, а також відновити інші ігрові види спорту. А для цього нам потрібен новий спортивний комплекс, який би відповідав усім вимогам теперішнього часу. Нам потрібна програма розвитку спорту в Стебнику хоча би на п'ять років. Ми, СК "Стебник", готові разом з іншими працювати над такою програмою. Була би тільки добра воля місцевих органів влади. Адже ми всі разом повинні дбати про своє місто, в якому живемо. Це не банальні слова, це реальність. Ніхто до нас не прийде, ніхто нам, крім нас самих, нічого не зробить. Подбаймо всі разом про своє місто.

Осип Бандура,
голова СК "Стебник",
газета "Воля громади"

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.