Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№55 (178) 8 липня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Трускавецька опозиція «лягла» під Партію Регіонів?

Окремі праві політичні сили Трускавця здатні вбачати у спільній заяві трускавецьких осередків "Нашої України", БЮТу та "Пори" 2 липня стосовно справ у КП "Наше місто" здачу позицій та намагання сподобатися Партії Регіонів. Слова "просимо Вас", які в тексті заяви вміщено аж двічі у стосунку до голови ЛОДА Василя Горбаля як представника Партії Регіонів на Львівщині, свідчать про те, що на рівні Трускавця представники цих трьох політичних сил ведуть політику, зовсім відмінну від задекларованої їхнім обласним та центральним керівництвом. Наше джерело, яке побажало залишитися неназваним, вважає, що час цих політичних сил у Трускавці минув і що до міської ради нового скликання після виборів 31 жовтня значно більше шансів мають потрапити як помірковані, так і радикальні праві сили політикуму, які не мають чого приховувати перед виборцями і не заплямували себе обманом чи невиконанням передвиборчих програм.

"Те, що нашоукраїнці та очільники "Пори" та "Батьківщини" заради "шпильки" для Грицака готові не лише до об'єднання між собою, але і до повного підпорядкування Партії Регіонів, не може не засмучувати, національну ідею вони відсунули на задній план, тоді як на перший висунули досягнення певних меркантильних інтересів та перемогу, яка носитиме тактичний характер" - зазначив активіст.

Ми - за відновлення вільної економічної зони

В п'ятницю, 9 липня, в конференц-залі санаторію "Карпати" відбудеться круглий стіл відносно відновлення вільних економічних зон. Він мав пройти ще в середу, 7 липня, але через ряд об'єктивних обставин був перенесений на 2 дні. До Помаранчевої революції на Львівщині ефективно функціонували дві вільні економічні зони - "Яворів" та "Курортополіс Трускавець". Згодом їх було ліквідовано, а обласна влада на чолі з губернатором Петром Олійником не надто переймалася залученням інвестицій, зокрема до Трускавця. Наше місто втратило багато можливостей за цей час і якби не продумана політика мера Лева Грицака, то не відомо, у що б перетворився наш курорт. А так, дякуючи йому, маємо не руїну, а процвітаючий курорт, хоча успіхи могли б бути ще більшими, якби не вставляння палок в колеса окремими представниками влади на обласному та центральному рівнях.

Під час круглого столу відбудеться обговорення ряду наболілих питань, візьмуть участь в ньому і високі чини з ЛОДА, зокрема, наше джерело повідомляє про можливу участь в круглому столі заступника голови ЛОДА Мирона Дмитровича Янківа, колишнього губернатора області.

Опоненти Грицака шукають приміщення під соціальний магазин

Те, що Лев Грицак, чинний міський голова, задекларував відкриття соціального магазину на вулиці Бориславській, 44 і що ця ідея вже перебуває на стадії втілення, не на жарт налякало окремих його опонентів у боротьбі за мерську посаду. Як нам стало відомо з надійних джерел, в алярмовому порядку шукається приміщення, яке ці люди мають намір взяти в оренду, щоб відкрити в ньому на час до виборів, або хоча б на серпень - вересень, щось на зразок соціального магазину. Проте мешканці міста навчилися розрізняти, де добро, а де зло, де правда, а де обман і навряд чи повірять у благі наміри тих, хто згадує їх тільки перед виборами та пропонує тільки перед виборами "офіційно представляти Ваші інтереси в органах виконавчої влади Трускавця, державних органах влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях і надавати консультації з соціальних, комунальних та правових питань".

Можемо порадити опонентам чинного мера наслідувати його і в інших добрих справах, відкрити ще одну соціальну аптеку, або ж не мавпувати його благодійність, а самому обдумати, що ж реально можна зробити доброго для громади міста. І можливо навіть не в опозиції до Лева Ярославовича, а спільно з ним.

Міська лікарня потребує апарату УЗД та авто швидкої допомоги

Ми вже неодноразово писали про те, чим живе міська лікарня Трускавця, головним лікарем якої є п. Йосип Свіжинський, депутат ТМР від партії "Відродження". "За час каденції Лева Ярославовича зроблено дуже багато, зокрема і для енергозбереження, пацієнти та відвідувачі і лікарні, і поліклініки, задоволені роботою наших працівників, ті, що перебувають на стаціонарному лікуванні, задоволені як лікуванням, так і іншими умовами, зокрема харчуванням. А нагальними потребами на сьогоднішній час для трускавецької міської лікарні є придбання апарату УЗД для кращої діагностик захворювань, а також придбання автомобіля швидкої допомоги, щоб ми могли більш оперативно реагувати на виклики хворих. І хоча я знаю, що тепер непростий час, криза, зменшення надходжень до міського бюджету, та все ж хочеться вірити, що лікарня матиме і новий апарат УЗД, і новий автомобіль швидкої допомоги", - зазначив в короткому ексклюзивному коментарі для "ТВ" Йосип Михайлович.

Трускавець приймав гостей пішої прощі

Трускавець приймав гостей пішої прощі Цього тижня вже котрий рік поспіль через Трускавець пролягав маршрут пішої прощі з Турки до Більшівців. В цьому селі у Жидачівському районі знаходиться один з санктуаріїв (костел з чудотворною іконою, місце паломництва) РКЦ в Західній Україні. Прочани прибули в наше місто ввечері 6 липня, а вийшли з Трускавця зранку 7 липня, після сніданку. Навіть сильний дощ не став на заваді молодим християнам, які в дощовиках йшли вулицею Стебницькою, співали релігійні гімни та пісні, рецитували слова Святого Письма, а радість так і світилася на їхньому обличчі.

Власна інформація

Затримали "металістів"

За повідомленням відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області, на теренах нашого краю зафіксовано низку злочинів та правопорушень.

- У Дрогобичі 15-річний юнак відкрито заволодів велосипедом вартістю 1200 гривень, який належить місцевому мешканцю.
- У Дрогобичі у вечірню пору доби 32-річний місцевий мешканець таємно викрав з проїзної частини дороги біля загальноосвітньої школи дві металеві каналізаційні решітки. Такими діями він завдав майнових збитків на суму 2000 гривень.
- Непрацюючий 32-річний дрогобичанин на вул. Лесі Українки викрав металевий люк вартістю 990 гривень. Тепер "мисливці за металом" відповідатимуть за свої дії.
- У Дрогобицькому районі правоохоронці затримали 26-річного місцевого мешканця, який збував амфетамін.
- У Дрогобичі із приміщення навчального закладу 15-річний школяр поцупив жіночу сумку. У ній знаходилися 3000 гривень, 100 євро та паспорт громадянки України.

Бюджет недобирає коштів

Надходження коштів до бюджету Дрогобича у І півріччі 2010 року становили 77% від запланованого, а разом із дотацією вирівнювання - 89,3%. Про це повідомив перший заступник міського голови Петро Суда. Коштів від сплати податку з фізичних осіб (колишній прибутковий податок з громадян) вдалося отримати у сумі 25,6 млн. грн. при плані 34,9 млн. грн. Це пов'язано із зупинкою та нестабільною роботою промислових підприємств Дрогобича. Також місто недоотримало 668 тис. грн. надходжень від сплати земельного податку. Тому Петро Суда дав доручення організувати круглий стіл за участю керівників дрогобицьких підприємств, щоб спільно шукати шляхи вирішення проблем.

"Тандем" відкриває купальний сезон

У суботу, 10 липня, ТзОВ "Тандем" відкриває купальний сезон на озері на вул. І.Франка у Дрогобичі. Тепер у Дрогобичі буде хоч одна водойма, де можна буде відпочити у спекотні дні. Ще б міська влада спромоглося відремонтувати вулицю І.Франка, щоб до водойми можна було доїхати без проблем…

Закордон нам допоможе

Із Польщі у Дрогобич прибув вантаж з медичним обладнанням для Стебницької міської лікарні. Про це повідомив начальник оргвідділу міської ради Юрій Мацюрак. Він подякував підприємцеві Андрію Монастирському за безкоштовну доставку вантажу його транспортом.

А секретар міськради Алла Гладун розповіла, що для медичних закладів Дрогобича прибула допомога із Австрії. Це ліжка з дистанційним керуванням для пацієнтів лікарень та візочки для осіб з особливими потребами. Наразі вантаж проходить процедуру розмитнення.

"Галичина" - у чвертьфіналі

У матчі 1/8 фіналу Кубка Львівщини з футболу дрогобицька "Галичина" зустрічалася у Городку з місцевим футбольним клубом. Дрогобичани впевнено перемогли з рахунком 2:0 і вийшли до чвертьфіналу змагань.

Ярослав Грицик, газета "Галицька зоря", http://hal_zoria.io.ua

Служба 102 міста Борислава повідомляє

За період з 10 по 30 червня скоєно одинадцять крадіжок та одне пограбування. Маємо також чотирнадцять випадків погроз фізичною розправою, чотири шахрайства, тринадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, один факт підробки документів, одне хуліганство, два злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини, вісім випадків пошкодження майна та три факти настання смерті та ще шість злочинів, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито сім злочинів за фактами крадіжок та одним пограбуванням. Працівниками міського відділу міліції встановлено зловмисників, які причетні до вчинення хуліганських дій, незаконного зберігання наркотичної речовини та погрожували громадянам міста фізичною розправою, а також нанесли тілесні ушкодження. Розкрито злочини за фактами шахрайства та по лінії боротьби із економічною злочинністю. За чотирма випадками крадіжки майна, трьома фактами настання смерті, восьми випадками пошкодження майна та ще шести злочинами, віднесених до інших порушень закону, проводяться дослідчі перевірки. Мобільний телефон марки "Нокіа" із сім-карткою, шкіряною ключницею із ключами від помешкання та банківською карткою банку "Аваль", на якій знаходились кошти у сумі 1340 грн., відібрали невідомі зловмисники у гр. П. на вул. Зеленій. Цікаво, що зловмисники не дуже хотіли церемонитись із одиноким випадковим перехожим, якого зустріли близько опівночі на безлюдній вулиці міста. Забрати у самотнього чоловіка усі цінні речі двом новоспеченим бориславським батярам не складало великих труднощів: досить було трохи полякати необачного чоловіка, щоб він добровільно віддав усі цінні речі. Правда, скористатися викраденим зловмисники не зуміли. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам співробітники міліції затримали нападників "по гарячих" слідах. Ними виявилися раніше суджені два місцевих парубки.

Незаконну соціальну допомогу на суму сімнадцять тисяч гривень отримала гр. П. шляхом використання завідомо неправдивого офіційного документу. Зловмисниця, перебуваючи на посаді начальника Бориславського РАЦСу сама склала та видала завідомо неправдивий офіційний документ - довідку про підстави внесення до книги реєстрації народження відомостей про батьків дітей, - внаслідок подання якої в управлінні праці та соціального захисту населення отримала дану суму коштів у вигляді соціальної допомоги. Даний факт долучено до кримінальної справи, порушеної щодо П. за фактами хабарництва та зловживання службовим становищем.

Втоплений труп п'ятнадцятирічного хлопчини було виявлено у смт. Східниця в одній із канав. Слідчо-оперативною - групою із виїздом на місце події встановлено, що підліток у ніч на 29 червня повертався додому на велосипеді "Спорт-мустанг". Очевидно, під час проїзду через дерев'яний місток без перил, який з'єднує вулиці В. Хмельницького та Зарічну, хлопець по дорозі додому у темноті не втримав рівноваги і впав із висоти 5,5 метра у вимощене залізобетоном русло річки Східничанки. Бездиханне тіло хлопчини вода понесла вниз по течії річки, де воно зупинилося й одній із канав. У ході поверхневого огляду місця події та тіла видимих ознак насильницької смерті не виявлено. З місця події вилучено велосипед та два дерев'яних бруски із слідами велосипедної шини. За фактом трагічної загибелі підлітка проводиться дослідча перевірка. Працівники міліції висловлюють щире співчуття рідним та близьким трагічно загиблого хлопця.

Газета "Нафтовик Борислава"

Бориславська влада планувала оборудку із землею

На четверте пленарне засідання 49 сесії Бориславської міської ради, що відбулося два тиждні тому, виконувач обов'язків міського голови В. Чабан до порядку денного додатково вніс проект рішення "Про затвердження грошової оцінки на викуп земельних ділянок ТзОВ "Р.С.І. 2", ПП "Грант-Сервіс", фізичною особою - підприємцем О. Й. Жданом.

Щодо першого питання цього рішення відносно земельної ділянки по вулиці Дрогобицькій, 109, а це територія колишньої фабрики нетканих матеріалів площею 12,054 га, пропонувалося затвердити суму 3061261 грн. Та депутати, які входять у фракцію "Солідарність", голосували проти. Тут же головуючий, депутати з більшості, заступники міського голови почали звинувачувати нас у небажанні поповнювати бюджет аж на три мільйони гривень, тим самим закрити багато проблемних питань міста. Щоправда, які саме питання вони збираються закривати, нам не повідомили. Тому я хочу пояснити, чим мотивували ми, не голосуючи за це рішення.

По-перше: неодноразово на сесіях нам доводилося затверджувати рішення щодо продажу земельних ділянок чи будівель. Погоджуюсь, що це були не такі суми, але й цього мінімуму ніхто ніде й ніколи не відчув. Куди дівалися гроші, залишалося загадкою. Яскравий прикладом е продаж земельної ділянки під "алмазним заводом". Нас буквально ламали через коліно, тому що спочатку ми не підтримали рішення щодо продажу цієї земельної ділянки. Нам надали колективного листа з підписами десятків людей, які нібито мали б працювати на цьому підприємстві, представили нібито нове керівництво заводу і т. п. Ми повірили, послухали, проголосували. І що? По сьогодні завод не працює і вже не запрацює ніколи. Земля продана. А грошей від продажу ніде не видно. Тому на сесії я назвав список об'єктів з кошторисними розрахунками, запропонованих депутатами із фракції "Солідарність" і які повинні були бути затверджені в одному рішенні з грошовою оцінкою землі. А це - капітальний ремонт ліфтів, реконструкція даху ЗОШ № 5, влаштування котельні, та реконструкція даху у дитячій школі мистецтв, реконструкція котелень у школах №№ 8, 6, 9, по вул. Дорошенка та вул. Данила Галицького. До списку ми включили і корегування генерального плану міста, реконструкцію водопровідних мереж по вул. Буковиця, реконструкцію даху по вул. Шкільній, 8, реконструкція харчоблоків у хірургічному та терапевтичному відділеннях, освітлення вул. Лугової, реконструкцію міської лазні.

Але наші пропозиції відкинули, частково мотивуючи тим, що кошти на капітальний ремонт ліфтів, можливо, виділить держава і місту лише необхідно буде профінансувати третину цієї суми.

Враховуючи, що це питання має вирішитися протягом останніх 1-1,5 тижня, ми запропонували перенести вирішення цього питання на пізніший термін. А приймати рішення, не враховуючи відновлення роботи усіх ліфтів міста, вважаю недопустимим тому, що особисто отримав десятки листів від людей, які страждають від цього і роками не ступали на землю через хвороби чи похилий вік.

По-друге; продаж 12,054 га за ціною 3061281 грн. викликало у нас сумніви щодо об'єктивності. Ми звернулися до аналогічної фірми, яка проводить оцінку земельних ділянок у нашому регіоні з проханням провести об'єктивну оцінку цієї землі. Коли нам представили результати, здивуванню не було меж. Державою затверджено критерії оцінки земельних ділянок під обслуговування виробничих будівель. Основним із таких критеріїв є коефіцієнти, які для цього застосовують у межах від 3-х до 12-ти. Коефіцієнт три є найнижчий і застосовується для заплав, луків, болотистих земельних ділянок. Коефіцієнт 12 є найвищим, і застосовується для земель першої санітарної зони - центр міста.

Виходячи з цього, земельну ділянку потрібно оцінювати, застосовуючи коефіцієнт від 6-ти до 9-ти, в результаті чого сума продажу становитиме від шести до дев'яти мільйонів гривень.

Отже, виходить, що нам на сесію запропонували оцінити земельну ділянку, використовуючи коефіцієнт З, тобто у 2-3 рази занизити ціну, тим самим обікравши місто на 3-6 мільйонів грн.

Беззаперечно, при такому фінансовому стані ці кошти вкрай необхідні для вирішення багатьох життєвих проблем наших мешканців, але не такими жертвами. І тому я хочу запитати: чи потрібно депутатам із фракції "Солідарність" брати участь у затвердженні цієї оборудки?

Р.S. Один із депутатів Бориславської міської ради подав звернення у прокуратуру міста із проханням провести перевірку об'єктивності оцінки земельної ділянки по вул. Дрогобицькій, 9.

Михайло Лазар,
голова депутатської фракції "Солідарність"
в Бориславській міській раді,
член Республіканської Християнської партії,
газета "Нафтовик Борислава"

У виконкомі Бориславської міської ради

Із тридцяти п'яти основних загальноміських заходів, запропонованих минулої середи на засіданні виконкому для затвердження, відділ культури з початку року зумів провести шістнадцять. Це і загальноміське свято "Колядуймо, радіймо - Син Божий народився", присвячене Різдву Христовому, й урочистості з нагоди 101-ї річниці від Дня народження Степана Бандери та 196-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка, і День пам'яті з нагоди 24-ї річниці Чорнобильської трагедії та вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні. Як загальноміські заходи у Бориславі проводились також відкриття весняно-літнього сезону у міському парку культури і відпочинку, Свято Матері, Міжнародний день захисту дітей, Свято Героїв, вшанування пам'яті жертв політичних репресій та Івана Франка, відзначення 84-ої річниці від Дня народження Героїні Світу Ірини Сеник та 69-ї річниці відновлення Української Держави. Справжнім загальноміським святом для Борислава у першому півріччі стали творчі звіти Дитячої школи мистецтв, естрадного, хореографічного відділів та творчих колективів міського Палацу культури.

У другому півріччі план основних загальноміських заходів Борислава на 2010 рік передбачає відзначення традиційних для бориславців свят: "На Івана, на Купала", Дня Незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня міста Борислава, днів вшанування пам'яті Героя України Степана Бандери та жертв голодоморів і політичних репресій, а також урочисте відкриття міської новорічно-різдвяної ялинки та відзначення свята Св. Миколая. У рамках відзначення Дня Незалежності буде проведено урочисту академію, загальноміське віче, а також тематичні вечори, концерти, виставки. У ході святкувань Дня міста, яке традиційно відзначається у День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, окрім звичних відпочинково-розважальних заходів, заплановано провести спільно зі Львівським державним обласним центром народної творчості обласний конкурс театральних колективів під назвою "Борислав сміється".

Планом основних загальноміських заходів на 2010 рік передбачено також участь Народного хору "Лемківска студенка" у Всеукраїнському фестивалі лемківської культури в м. Монастириська, міжнародному фестивалі лемківської культури у польському місті Ждиня та міському лемківському кермеші. Урочисті заходи буде проведено з нагоди 68-ої річниці Української Повстанської Армії та 162-ої річниці від Дня народження Стефана Коваліва.

У рамках святкувань 68-ої річниці УПА та 92-ої від дня проголошення ЗУНР передбачені й конкурс патріотичної стройової пісні, й урочиста академія та підсумковий тур фестивалю "Сурми звитяги". Традиційно у рамках відзначення в Бориславі 68-ої річниці створення УПА у місті відбудуться походи, панахиди, покладання квітів та загальноміське віче.

Планом основних загальноміських масових заходів установ культури Борислава на 2010 рік передбачена також участь міської делегації у Всеукраїнському літературному святі "Я син народу, що вгору йде" - присвяченому 154-й річниці від Дня народження Івана Франка, що традиційно проводиться наприкінці серпня на батьківщині письменника у с. Нагуєвичах та у містах, які пов'язані із життям і творчістю письменника, - Дрогобичі та Бориславі.

Загалом, відзначення державних, релігійних, національних, професійних, свят, визначних дат в історії України, вшанування видатних діячів минулого і сьогодення нашої держави, регіону, міста, збереження і розвиток українських традицій, звичаїв та обрядів, забезпечення умов для змістовного відпочинку мешканців та гостей Борислава обійдеться міському бюджетові 74 698 грн.

Виконком своїм рішенням відмовив ДП "Тисьмениця" ВАТ "Львівський керамічний завод" у продовженні терміну дії договору оренди приміщення на вул. С. Коваліва, 47, дав дозвіл на оформлення права власності на нежитлове приміщення по вул. Т. Шевченка, 49 за територіальною громадою м. Борислава в особі Бориславської міської ради, а також на об'єкти нерухомого майна для ВАТ "Прикарпатбуд" по вул. С. Коваліва, 4 та ВАТ "БЕЛМЗ" (пров. Губицький у м. Бориславі).

Члени виконавчого комітету ухвалили рішення "Про безоплатну передачу двох котлів з балансу СОК "Нафтовик" на баланс Бориславської школи мистецтв" та затвердили проектно-кошторисну документацію на реконструкцію водопровідних мереж міста на вулицях Б. Хмельницького, Володимира Великого, Весняній, Високій, С. Петлюри, М. Грушевського, Транспортній, С. Коваліва, Трускавецькій, внесли необхідні зміни у квартиро-облік громадян, що його веде відділ житлово-комунального господарства та будівництва міської ради.

На доопрацювання члени виконкому відправили питання "Про оформлення права власності на об'єкт нерухомості по вул. Д. Галицького, 32 у м. Бориславі за державою в особі Міністерства транспорту і зв'язку України на праві повного господарського відання Центру поштового зв'язку № 3 Львівської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта". Йдеться про будинок. де розташоване міське поштове відділення. У цій шестиповерховій будівлі "Укрпошта" планувала приватизувати перших два поверхи, які фактично використовує у своїй діяльності. Зрозуміло, у членів виконкому виникли закономірні запитання щодо утримання інших поверхів будівлі, що перебуває водночас у державній, комунальній та приватній власності громадян, які живуть у квартирах, розташованих у верхніх поверхах. Каменем спотикання при вирішенні цього питання стало розуміння, що, окрім виробничих та житлових поверхів, будинок має ще підвал, дах, систему комунікацій, утримання яких потребує постійного вкладення коштів. Тож, на думку виконкому, Укрпошта може розраховувати па приватизацію виробничих площ у цій будівлі лише після укладення тристоронньої угоди про спільне утримання будинку із чітко виписаним механізмом покриття експлуатаційних витрат.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Коли ми свої гріхи визнаємо

"Коли ж кажемо, що маємо спільність із Ним, а ходимо в темряві, то неправду говоримо й правди не чинимо! Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха. Коли ж кажемо, що не маємо гріха, то себе обманюємо, і немає в нас правди! Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої. А як кажемо, що ми не згрішили, то чинимо з Нього неправдомовця, і слова Його нема в нас!" (1Iв.1:6-10)

Кожному народженому згори християнину Господь потрібен кожного дня. Ми маємо велику потребу у Нашому Спасителі, наша душа спрагнена Господа і завжди з нетерпінням очікує зустрічі зі своїм Творцем. На наших щоденних зустрічах із Господом ми виливаємо своє серце і розповідаємо про свої проблеми, гріхи та розчарування. І наш Небесний Отець прощає та потішає нас…

Та часто ми обманюємо себе, думаючи, що у нашому житі та відносинах із Богом все прекрасно. Коли нас запитують про наш настрій, ми схвально відповідаємо, що у нас все на вищому рівні. Але, що ми буває приховуємо від оточуючих під маскою "нормальності"? Буває в серці страшенний біль та смуток, буває, що якісь страхи та гріхи оволодівають нами та обплутують нас. В нашому розумі витає багато думок, які виправдовують наші погані вчинки, думки та слова. Ці неправильні речі, які ми тримаємо у своєму серці, з'їдають нас із середини, це наче гниль у середині дерева, яке росте. Воно дуже гарне на вигляд та про те близьке до швидкого знищення. І часом ми розуміємо, що нам потрібно говорити Богу про ті чи інші речі, але відтягуємо, кладучи їх у "довгий ящик", думаючи, що все вирішиться само собою. Це схоже на "скелет у шафі", це те мертве, чого ми не хочемо знати і бачити: якісь наші образи та гордовиті принципи, коли ми думаємо, наче правіші за всіх, і навіть за Бога. Думаючи так чи приховуючи всередині себе свої "скелети", ми наражаємо себе на небезпеку бути непрощеними. Адже ті гріхи , які не сповіданні перед Господом - є непрощеними. Те, що знаходиться у темряві, потребує Божого світла та освячення. "Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої".

Навіть будучи віруючою людиною, можна стати відступником в середині самого себе. Можна гарно посміхатись вимушеною посмішкою, робити вид благочестя, але в середині бути злим, ображеним та гордим. Можна стати суддею інших братів і сестер. Можна ходити в Дім Молитви, але при цьому не мати миру із Господом. Навчитися маскуватися можна дуже добре, надягаючи маски різних типів для конкретних ситуацій чи людей. Але коли ти залишаєшся наодинці з собою, тоді усі маски знімаються, і ти знаєш, хто ти, і які твої відносини з Богом. Ти знаєш самого себе краще аніж хтось. Так часто людина думає, що те, що у середині серця невидиме на зовні. Але насправді, коли, щось гниє, воно має своєрідний запах. Коли це щось матеріальне, це можна почути нашими ніздрями, а коли це, щось на духовному рівні ми схильні відчувати нашим серцем. Багато є невидимих гріхів у людини, таких як гордість, заздрість, ненависть та інші. Ісус Христос найбільше докоряв фарисеїв. Фарисеї - це були люди, які добре знали Закон та усі обряди, святкували усі свята та навчали людей. Ісус Христос сказав їм такі слова: "Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що подібні до гробів побілених, які гарними зверху здаються, а всередині повні трупних кісток та всякої нечистоти!" (Мт.23:27).

Багато хто з нас потрапляв в оманливі сіті самоправедності, думаючи та вважаючи себе "святим за власними стандартами та принципами". Пророк Ісая говорив: "І стали всі ми, як нечистий, а вся праведність наша немов поплямована місячним одіж, і в'янемо всі ми, мов листя, а наша провина, як вітер, несе нас..." (Iс.64:6). Це напевне найкращий опис самоправедності. Не те, що ми вважаємо за праведність є нею, але те, що Бог вважає праведністю. Якщо детальніше поглянути на самоправедність, можна побачити, що вона керована гордістю і бунтівним настроєм серця людини. Часто людина може не розуміти, що йде оманливим шляхом, не бачачи своїх власних помилок, але судячи інших за їхні помилки. Мудрий Соломон писав: "Буває, дорога людині здається простою, та кінець її стежка до смерті" (Пр. 14:12). Бог противиться гордим людям, не дивлячись на те, в якій формі гордість проявляється. І навпаки, тим, хто розуміє свої помилки, визнає їх та кається, Він дає прощення та благодать. Якби ми вже були досконалими та святими у повному значенні, тоді ми би не мали потреби в Господі і не шукали би Його. Ми освячуємось, і це є процесом усього нашого земного життя, бо ж хто, як не Господь, знає, як нам освятитись та бути праведними.

"Я святий не тому, що я не грішу, я святий тому, що я каюся, і мій Господь прощає мене".

Відвертість, відвертість і ще раз відвертість - ось що може допомогти вийти з темряви у світло. Відверта розмова із Богом, не самооправдання себе, а щире каяття виведе із тупика будь кого, хто потребує допомоги та перемоги від Господа. В одному з апостольських послань написано: "То приступімо з щирим серцем, у повноті віри, окропивши серця від сумління лукавого та обмивши тіла чистою водою!" (Євр. 10:22)

Ми завдячуємо Богу усім своїм життям та усім тим, що ми маємо, духовне це чи матеріальне. Господь має право на наше життя, подвійне право на життя християнина, адже найперше він дав життя і створив людину, а потім дав спасіння та прощення гріхів через Сина Свого Ісуса Христа. Тому розуміючи ці істини, треба підкоряти себе під Божу руку. Бог насильно не заставить нікого смирятись перед Ним. Для Нього важливо, що б людина добровільно смирялася та шукала Його лиця. У смиренні перед Богом є життя, повне благословень та радості.

Коли розумієш, що ти під покровом Всевишнього Бога, тоді мир і радість перебувають у серці. Радієш просто тому, що Бог спас тебе, що Він ніколи не залишає та не покидає. Як добре мати розуміння, що від Бога нічого не сховане, перед Ним усе відкрито. Ми просто нагі перед Господом. Він знає нас і знаючи нас любить. Що ми можемо від Нього приховати? Треба говорити Йому про все, що нас турбує і те, в чому ми маємо потребу. Лише Господь може зробити наше життя щасливим та повернути радість спасіння.

"Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха" (1 Iв.1:7).

Руслан Цехмейстер,
газета "Добра Новина"

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.