Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№60 (183) 21 липня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Виконком схвалив диспетчеризацію

У вівторок, 20 липня, відбулося засідання міськвиконкому в Трускавці. Першим питанням поряду денного було розглянуто вилучення з квартирної плати оплати за вивезення сміття, тепер мешканці оплачуватимуть цю послугу окремим пунктом. Другим традиційно вирішили поточні питання, підготовлені Управлінням архітектури та містобудування (питання підготували Зеновій Кушнір та Петро Шумин).

Останнім виконком розв'язав питання із диспетчеризацією по вулиці Воробкевича. Створення диспетчерської служби покладено на КП "Парк Курортний", розміщена вона буде на ділянці, орендованій підприємцями Павлишиним та Стародубом (ТзОВ "Автосвіт"), цим підприємцям пропонували зайнятися цим питанням, але вони відмовилися, оскільки підрахували, що справа може бути не надто рентабельною. Отже квитки продаватимуть на маршрут № 2 по місту, на "Трускавець - Дрогобич", а мер Трускавця підкинув ідею, що з Воробкевича могли б ходити зо дві машини і на Львів.

Дане рішення покликане і впорядкувати рух автотранспорту в цьому районі, адже, як відомо, мешканці неодноразово скаржилися на загазованість та шум. Відповідальність по цьому питанні поклали на ДАІ.

В Бориславі збирали підписи проти сміттєзвалища

У вівторок, 20 липня, бориславська "Свобода" збирала підписи проти влаштування в місті регіонального сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, чим займається в місті нафтовиків компанія "КомЕкоБорислав". Масла в вогонь додало підписання угоди цієї фірми із Трускавцем та декларація дрогобицької влади долучитися до проекту та піти шляхом Трускавця, не очікуючи примарного канадського інвестора. Всього було зібрано майже 3 тисячі підписів під петицією до органів бориславської влади вирішувати це питання не потай, а відкрито. Нагадаємо, що питання про співпрацю влади Борислава з фірмою "КомЕкоЛьвів" та виділення їй земельної ділянки на околиці Борислава розглядалося на сесії Бориславської міської ради відкрито та прозоро.

Сесія продовжує роботу

Після тривалої перерви продовжить роботу сесія Трускавецької міської ради. Закриття позачергової сесії, на якій залишилося розглянути питання надання дозволу для взяття кредиту для КП "Наше місто", заплановано на завтра, четвер, 22 липня. Про це нас повідомив мер Трускавця Лев Грицак. "Навіть негативний результат є результатом, який по-різному можна розглядати та оцінювати, а затягування нікому не на руку" - сказав міський голова. Окрім позачергової сесії, 22 липня планують відкрити і чергову. На якій розглянуть завтра одне лише питання, а 29 липня депутати міської ради, згідно чинного законодавства України, розглянуть земельні питання та й підуть собі на канікули.

Мер порадився з депутатами

О 11 годині 20 липня розпочала свою роботу робоча група з питань, які цікавили депутатів міської ради, а саме щодо стану справ на котельні по Сагайдачного, по найгостріших питаннях ЖКГ в місті та їм подібних. Перед депутатами виступили Петро Шашкевич, начальник філії по теплопостачанні КП "Наше місто", гендиректор цього підприємства Юрій Алієв, начальник філії з експлуатації житлового фонду Лариса Грошко, начальник УЖКГіБ Василь Стечкевич, зав. планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха. З числа депутатів активність проявили пп. Лаврінок, Шумин, Яворський, Ластовецький, Яцик, Гарванко. Спочатку розглядали питання технічного блоку, згодом - економічного.

В результаті засідання дійшли згоди, що на котельню по Сагайдачного виділять 305 тисяч гривень (встановлення мережевих насосів, заміна автоматики, запровадження хімводоочистки, забезпечення диспетчеризацією, щоб роботу можна було моніторити дистанційно і так далі). По даному питанні доповідали Петро Шашкевич та Василь Стечкевич. Було висловлено зауваження до байдужості, а інколи і халатності самих працівників котельні, причому як окремими депутатами, так і самим міським головою. Для того, щоб фірма "Буран" зробила роботи "під ключ", треба 183, 7 тисяч гривень, в депутатів ця цифра викликала певне сум'яття, як і те, що знову "Буран" залучають до виконання робіт. Як приклад наводилася фірма "Альбіон", яка робила дахи вкрай неякісно, та з цього належні висновки зроблено не було. Проте коли почали цифри аналізувати, то виявилося, що левову частку з 183 тисяч становить не оплата за роботу, а вартість матеріалу (вогнетривкої спеціальної сталі) - 96 тисяч. В результаті пропозиція депутата Лаврінка "не сідати на голку обслуговування "Бурану" підтримана не була. Ще 132 тисячі депутати виділили на виконання найнеобхідніших робіт по ізоляції теплових пунктів у підвалах, хоча всі розуміли, що цих коштів явно на всі 137 багатоповерхових житлових будинки Трускавця не вистачить. За тепло тарифи зростуть, адже ростуть на газ, а ще ж є і додаткові витрати. Інше питання - треба переглядати схему теплопостачання міста Трускавця. А простих людей турбує ще й факт, що за теплоносій по лічильнику інколи платиться дорожче, ніж по квадратурі площі помешкань.

Тим не менше депутати собі у вівторок особливо мізки не парили, особливо гострих протистоянь не було, цифри, пропоновані їм, погодили, нагадуючи, що остаточне рішення все одно прийматиме сесія ТМР. На загал вівторкова зустріч пройшла в мирному та люб'язному тоні.

Банк проти свободи слова

Проти журналіста однієї з трускавецьких газет судовий позов подав один з банків міста, який побачив у правдивій публікації з посиланням на працівників прокуратури, порушення своїх прав. Те ж, що банки часто порушують права своїх клієнтів, до уваги, звісно ж, не береться, хоча дивно, що правдива публікація, яка і так про всі махінації не розповідає, викликала таку реакцію. Ми ж висловлюємо свою підтримку журналісту та готові до висвітлення цього судового процесу, якщо виникне така потреба.

Благодійний фонд в дії

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" (почесний голова - Лев Грицак) минулої неділі організував поїздку до Сприні, місця паломництва справжніх українських націоналістів, а ще перед тим організував поїздку для інвалідів. Для трускавецьких інвалідів БФ "Відродження Трускавця" 25 липня здійснить і поїздку-екскурсію в Шевченківський гай у Львові. В рамках програми розвитку духовності та культури в нашому місті благодійний фонд, видатки якого згідно договору несе санаторій "Карпати", планує подібні поїздки (до релігійних центрів паломництва та до історичних місць) і в майбутньому, записатися на них можна за тел. 6-21-35 (Іван Михайлович).

Відкривається соціальний магазин

Соціальний магазин планують відкрити 1 серпня, знаходитиметься він за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 44, повідомляє наше джерело. Власники торгівельного закладу вже звернулися з пропозицією співпраці до Управління праці та соціального захисту міста та в Територіальний центр обслуговування пенсіонерів, щоб пільги при покупках мали дійсно незахищені верстви населення Трускавця. Нам теж стало відомо, що якісь документи власники магазину подали і в мерію, а от які саме, наразі невідомо.

Петро Старосольский зупинив земельну аферу в Стебнику

Минулої п'ятниці депутат Дрогобицької міської ради Петро Старосольський, який буде балотуватися на міського голову Стебника, побував на сесії Стебницької міської ради, повідомляє часопис "Тустань". Хотів він цього чи так сталося випадково, але він зупинив земельну аферу. Останнім на сесії розглядалося питання про продаж трьох земельних ділянок. Цікаво, що відповідних документів щодо цього у депутатів не було, голова земельної комісії Орест Лобос зачитував усе з листка, хоча всі інші земельні питання значилися в порядку денному. Коли мова зайшла про продаж земельних ділянок, втрутився Петро Старосольський. Як спеціаліст у даній галузі, він зауважив, що ці земельні ділянки є вільними, а тому продавати їх орендарям не можна, повинен бути проведений аукціон, інакше прокурор може порушити кримінальну справу. На його думку, якщо за два роки оренди на цій землі нічого не збудовано, то орендар готує земельну ділянку для перепродажу. Міський голова Стебника Роман Калапач зауважив, що подібні оборудки вже були в минулі роки, але прокурор жодних зауважень не висловив. Проте більшість депутатів не піддались на провокацію мера і рішення не було прийняте. Вже після сесії Петро Старосольський зустрівся з одним із власників земельної ділянки і виправдовувався: мовляв, я не знав, що ця земелька належить тобі.

У Дрогобичі відкрилася виставка "Паролі повстанської битви"

виставка Паролі повстанської битви У музеї "Дрогобиччина" експонована виставка художника Степана Івасейка під назвою "Паролі повстанської битви", повідомляє відділ внутрішньої політики ДМР. Виставку відкрито за сприяння Конгресу українських націоналістів, Громадського форуму Дрогобиччини, Української народної ради та Братства ОУН-УПА. Експонати виставки - це образна розповідь сучасному поколінню про героїчну сторінку нашої історії - армію УПА. Степан Івасейко народився у селі Іваньки, з якого сьогодні залишилася тільки однойменна назва місцевості на теренах Сокальщини. Його рідне село було вщент спалено і обстріляно радянськими енкаведистськими військами у 1944 році. Втеча від куль, пошуки прихистку і подальші поневіряння в умовах московсько-більшовицького терору, а з другої сторони - рішучий опір УПА: все це з дитинства запало у душу художника. Степан Івасейко - випускник Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва (нині - Львівська Національна академія мистецтв). Впродовж всього життя займається науково-творчою працею.

Власна інформація

Нас позбавляють змоги вибрати тих, кого ми хочемо

Прийнятий з подачі регіоналів закон про вибори до органів місцевого самоврядування ставить хрест на демократії. Про яке місцеве самоврядування можна говорити, якщо право висувати кандидатів у депутати і на посаду міських голів мають виключно партії. І це в той час, коли у партіях є лише три відсотки населення, тобто меншість диктує умови більшості, і ми це маємо називати демократією. Іншими словами, абсолютна більшість українців буде позбавлена змоги висувати, а, значить, і обирати депутатів і міських голів.

Щоправда, нам обіцяють, що 50 відсотків депутатів піде по мажоритарних округах. Але ж всі розуміють, що після виборів на них почнеться своєрідне полювання тих, хто виграв. Немає жодної гарантії, що абсолютна більшість мажоритарників не спокуситься на привілеї й не примкне до більшості.

Своє слово мав би сказати Конституційний суд України. Але нині його очолює ставленик Віктора Януковича, так що сподіватись на справедливість у цьому питанні не доводиться. Порушення конституційних прав громадян для багатьох в Україні стало порожнім звуком.

Деякі партії за рахунок висунення депутатів і мерів мають намір не лише підняти свій рейтинг, а й суттєво поповнити касу - якщо не партійну, то принаймні особисту керівників тієї чи іншої політичної сили.

Всі також розуміють, що визначальну роль відіграватиме Партія регіонів. На Сході й Півдні України, а подекуди і в Центрі це будуть фактично однопартійні вибори на зразок Комуністичної партії в радянські часи. Інша ситуація на Заході нашої держави. Тут висунення кандидата в депутати чи в міські голови може зіграти злий жарт з претендентами на булаву. Проте вже сьогодні багато з них проторюють стежки до регіоналів. Формально їх висуватимуть інші партії, але "дружба" з регіоналами дасть можливість доступу до необмежених фінансових ресурсів. Звичайно, доведеться ділитися на відкатах, але й собі, коханому, дещиця дістанеться.

Як стало відомо з достовірних джерел, у Львові на зібранні обласної організації Партії регіонів прийнято рішення підтримати на виборах у Дрогобичі Олексія Радзієвського, у Бориславі - Івана Удовенка. По Стебнику вирішили нікого не підтримувати, по Трускавцю питання залишається відкритим.

Підтримка Олексія Радзієвського виявилася несподіванкою для багатьох. Проте в Партії регіонів зібралися не мрійники, а прагматики. Вони розуміють, що рейтинг Олексія Радзієвського у Дрогобичі є найвищим серед імовірних кандидатів на міського голову. Тому тим партійцям, які фактично змістили прихильників Олексія Радзієвського у Дрогобичі, доведеться працювати на нього. Партійна дисципліна у Партії регіонів є суворою, і багатьом доведеться наступити на горло власній пісні, аби агітувати за того, кого ще вчора ганили. Для самого Олексія Радзієвського це може бути мінусом, тим паче, що є чимало інших партій, які можуть його висунути.

У Трускавці регіонали все більше схиляються до кандидатури Лева Грицака, але все залежить від нинішнього мера. Офіційна підтримка регіоналів не додасть йому рейтингу.

Факт підтримки Івана Удовенка у Бориславі ще ні про що не говорить. Це явно програшний кандидат. В останній момент можуть відбутися зміни, і тоді регіонали підтримуватимуть більш рейтингового кандидата Михайла Лазара (але чи потрібно це йому?) або відвертого ставленика Києва Ігоря Копача.

А ось факт непідтримки Ігоря Сушицького у Стебнику є вельми красномовним. Цей член Партії регіонів є теж непрохідним кандидатом. Основна боротьба на виборах розгорнеться між Петром Старосольським і Василем Пецюхом. Не виключено, що нашоукраїнець і рухівець домовляться між собою, і хтось зніме свою кандидатуру на користь іншого, аби стати першим заступником. Важко повірити, щоб їх перекупили регіонали. Це легко вони можуть зробити з Романом Калапачем, який готовий і без мила залізти самі знаєте куди.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Роман Калапач виявився шулером і нахабою

Минулої п'ятниці, 16 липня, депутати на сесії Стебницької міської ради відхилили два протести прокурора.

Перший із них стосувався відміни рішення від 15 травня 2010 року "Про безоплатну передачу шляхом укладання договору дарування у власність релігійної громади УГКЦ "Христа Чоловіколюбця" нежитлових приміщень". Дрогобицький міжрайонний прокурор Олег Соболь вважає, що фактичне дарування депутатами нежитлових приміщень загальною площею 605, 8 квадратних метрів (у тому числі підвальне приміщення - 83, 5 квадратних метрів і приміщення на першому поверсі у 522, 3 квадратних метрів), які розташовані у гуртожитку на вулиці Бандери, 3 у Стебнику, - є незаконним.

Справа в тім, що відповідно до статті 60 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду. Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. У даному ж випадку ці приміщення згідно рішення сесії були безоплатно передані релігійній громаді УГКЦ "Христа Чоловіколюбця".

Прокурор вимагав скасувати рішення сесії, наголосивши на тому, що протест зупиняє дію опротестованого акту та підлягає обов'язковому розгляду у десятиденний строк після його надходження.

На сесії були присутні декілька мешканців гуртожитку, що на вулиці Степана Бандери, 3. Депутат Марія Губицька ще в розминці підняла питання по цьому гуртожитку. Щоправда, вона говорила про мешканку цього гуртожитку п. Комарницьку, яка самовільно поставила перегородку, перекривши вікно і батарею, яка обігрівала коридор. Мешканці змушені платити за тепло, якого не отримують. Крім того, навіть удень в коридорі повинна горіти лампочка, бо нічого не видно. В результаті дій місцевого священика отця Володимира Лужецького, який хазяйнує у підвалі та на першому поверсі, люди залишились без душових, не мають де випрати білизну. На першому поверсі зняті перегородки між кімнатами. Можливо, мова йде про несучу стіну, так що можуть з'явитися тріщини, а сам гуртожиток буде непридатний для проживання. Увійти туди ніхто не може, бо приміщення замкнене.

Міський голова Стебника Роман Калапач знає цю проблему, але палець об палець не вдарив, аби її розв'язати. Є відповідне рішення про те, що п.Комарницька має зруйнувати цю перегородку, але міська рада не може (чи не хоче?) захистити інтереси мешканців гуртожитку.

Присутність людей на сесії змусила Романа Степановича діяти зважено, хоча відчувалося, що для нього це не основна проблема. Він порадив Марії Губицькій зареєструвати депутатське звернення, яке обов'язково розгляне. А що тут розглядати, коли треба діяти?

Міський голова також виявився звичайнісіньким шулером. Коли у розминці вже не стали піднімати цієї проблеми, він сказав людям із гуртожитку, що їхнє питання розглянуте і вони можуть покинути сесійну залу. Довелося мені сказати мешканцям гуртожитку, біля яких я сидів, що після розминки розглядатиметься протест прокурора саме щодо їхнього гуртожитку, і люди залишились. Ні, якби Роман Степанович був картярем, я би не здивувався його шулерству, але тут не в карти грають, а вирішується доля людей. Чи шулеру все одно, з ким чи чим мати справу?

Такий хід подій явно не влаштував Романа Калапача. Треба було бачити його вираз обличчя, коли він кавалерійським наскоком під час розгляду цього питання запропонував відхилити протест прокурора. Не був зачитаний ні сам протест прокурора, не були наведені аргументи, чому саме його відхиляють, не відбулося обговорення даного питання. Слухняні депутати швиденько проголосували за пропозицію міського голови.

Намагання депутата Тараса Паньківа розглянути це питання у відповідності з законом і процедурою, ні до чого не призвели. Потрібний Романові Калапачу і депутатам результат був досягнутий, і вони приступили до розгляду наступного питання. Шоковані мешканці гуртожитку спочатку навіть не зрозуміли, що трапилося. Якщо під час розминки вони обурювалися і викладали свої жалі мерові, який обіцяв їм допомогти, то тепер остаточно зрозуміли, що їм слід насправді від нього чекати.

З такою ж оперативністю був відхилений і наступний протест прокурора, який стосувався затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності. Як відомо, на сесії 21 травня цього року депутати з подачі Романа Калапача ліквідували посаду першого заступника міського голови і скоротили посаду заступника міського голови з гуманітарних питань, ввівши натомість посаду заступника міського голови з питань економіки, інвестицій та господарства.

Дрогобицький міжрайонний прокурор Олег Соболь вважає, що постановою Кабінету Міністрів України № 688 від 8.07.2009 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.1997 року № 1349", яка набрала чинності з 1.01.2010 року, затверджено типові штати апарату міських (міст районного значення) рад та їх виконавчих комітетів, згідно яких чисельність працівників міських рад та їх виконавчих комітетів за групами міст визначається з чисельності населення цих міст.

В даному випадку для міста з чисельністю населення від 15 до 28 тисяч в штаті міської ради та її виконавчого комітету передбачено, зокрема, три посади заступників міського голови, а не одна, як передбачається рішенням сесії.

Крім цього, згідно регламенту роботи сесії Стебницької міської ради, затвердженої рішенням сесії Стебницької міської ради від 11.08.2006 року № 59, питання про звільнення із займаних посад заступників міського голови та керівників, утворених радою органів, підлягає розгляду і обговоренню не раніше як через тиждень і не пізніше як через два тижні з моменту внесення до порядку денного. Під час розгляду цього питання заступникам міського голови і керівникам вказаних органів повинно бути надане слово для виступу. Але заступники не запрошувались на сесію і слова їм ніхто не надав.

Прокурор вимагав скасувати це рішення сесії, але, як і в попередньому випадку, депутати відхилили його протест. І знову не був зачитаний сам протест, не озвучувались аргументи, чому саме його відхиляють, не відбулося обговорення даного питання. Заради справедливості, слід усе ж сказати, що депутатам був розданий документ за підписом Романа Калапача, в якому він повідомляє Олега Соболя, чому рішення сесії з цього питання, на його думку, є законним. Зокрема, він пише:

"Відповідно до п.5 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить питання затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів влади, загальної чисельності апарату ради та їх виконавчих органів, витрат на їх утримання. До зазначеної норми Законом № 107-VІ від 28.12.2007 року внесені зміни, відповідно до яких до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить питання затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів влади, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання. Однак таку зміну до п.5 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визнано неконституційною згідно з рішенням Конституційного суду № 10-РП/2008 від 22.05.2008 р.

Відповідно до регламенту роботи сесії Стебницької міської ради, затвердженої рішенням сесії Стебницької міської ради від 11.08.2006 року № 59 питання про звільнення із займаних посад заступників міського голови та керівників, утворених радою органів, підлягає розгляду і обговоренню не раніше як через тиждень і не пізніше як через два тижні з моменту внесення до розпорядку денного. Дана норма визначає порядок звільнення перших заступників та заступників міського голови достроково з інших підстав, а не у зв'язку зі скороченням чисельності та штату працівників, оскільки зміни до штатного розпису є виключною компетенцією Стебницької міської ради".

Тепер, за ідеєю, свої юридичні пізнання Роман Калапач повинен захистити у суді. Сподіваємось, що Олег Соболь теж у суді відновлюватиме справедливість, не дивлячись на те, що ні він особисто, ні хтось з працівників прокуратури на сесії не був присутній. Можна все, звичайно, списати на відпустки, але попускати тим, хто нахабно порушує закони і процедуру розгляду протестів прокурора теж не слід.

Вражений поведінкою Романа Калапача при розгляді цих питань, депутат Тарас Паньків відверто сказав міському голові: "Ви - нахаба! Нахабно порушуєте законодавство!" - і на знак протесту покинув сесійну залу.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Не забувай про головне

Одного разу під час бойових дій в часи Великої Вітчизняної війни трапився такий випадок. Молодий солдат сидів в окопі, очікуючи разом з іншими воїнами піти у наступ. Час тягнувся, а сигналу до бою так і не було. Солдат почав потихеньку розслаблятись. Спочатку він відклав у бік свій кулемет, потім зняв каску, яка захищає голову від куль і, сам того не помітивши, він тихо задрімав. Пройшов ще деякий час, і прозвучала команда наступати на ворога. Солдат з просоння не оцінив до кінця ситуацію, виліз з окопу і побіг туди, куди всі бігли, при цьому забувши свою зброю та каску. Пробігши кілька метрів, він впав мертвим - ворожа куля потрапила прямісінько у висок...

Християнин - це також воїн, який кожного дня повинен бути у бойовій готовності, щоби протистояти спокусам і залишатися вірним Богу при всіляких обставинах. Звісно, християни не воюють зі зброєю в руках тому що зброя якою можна поранити чи вбити фізичне тіло, є взагалі неефективною у боротьбі проти спокус та гріха, яку провадять християни. На війні завжди не просто, тим більше якщо це духовна війна, яка ведеться між Божою Церквою та армією диявола. Війна добра проти зла, світла проти темряви, праведності проти гріха. У посланні до Римлян 12:21 записані такі слова: "Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!" З цього ми бачимо, що роблячи добро, ми перемагаємо зло.

Чи завжди ми перемагаємо? Чи завжди ми одягаємо зброю, яку дав нам Бог? Чи завжди ми знаємо задуми свого ворога, його силу та наміри? Чи завжди ми знаємо, проти кого ми воюємо?

Боже Слово має відповіді на ці запитання. Час від часу ми, християни, забуваємо про важливе, про те, що потрібне нам для перемог. Це правда, і від неї нікуди не сховаєшся. Сьогодні саме час, щоб визнавати свої програші та непопадання у ціль, для того, щоб стати переможцем у духовній війні. Сьогодні час нагадати собі, проти кого наша боротьба.

Апостол Павло, даючи настанови християнам Ефесу, писав наступне: "Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських. Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби. Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати. Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведності, і взувши ноги в готовність Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже. Усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом, а для того пильнуйте з повною витривалістю та молитвою за всіх святих" (Еф. 6: 11-18).

Ми не ведемо війну проти людей. Християни повинні знати - за усім злом стоїть диявол, і його найсильніша зброя - це обман, яким він підійшов до перших людей, Адама та Єви. Зброя нашого ворога не змінилась. Також незмінними є принципи, про які пише апостол Павло.

Досить часто в життя християн, які не одягають зброю та не ведуть битву, приходять проблеми та гріхи. Коли людина не веде боротьбу, вона або знаходиться у полоні, або помирає. Давайте розглянемо ситуацію, яка виникла у царя Давида та наслідки, до яких призвела його неправильна поведінка.

"І сталося по року, у час виходу царів на війну, то послав Давид Йоава й своїх слуг із ним, та всього Ізраїля, і вони вигубили аммонітян й облягли Раббу. А Давид сидів в Єрусалимі. І сталося надвечір, і встав Давид із ложа свого, і проходжувався на даху царського дому. І побачив він із даху жінку, що купалася. А та жінка була дуже вродлива. І послав Давид, і запитався про ту жінку. А посланий сказав: Таж то Вірсавія, Еліямова дочка, жінка хіттеянина Урії! І послав Давид посланців, і взяв її. І вона прийшла до нього, і він поклався з нею. А вона очистилася з нечистості своєї, і вернулася до свого дому. І завагітніла та жінка. І послала вона, і донесла Давидові й сказала: Я завагітніла!" (2 Сам.11:1-5).

Цар Давид, залишившись вдома, цілий день провів у ліжку, в той час, коли всі перебували на війні. Він просто на деякий час вирішив розслабитись, і ми можемо побачити, що з цього вийшло. Далі прийшли наслідки: зруйнувалася сім'я Урії та Вірсавії, Урія був убитий на війні через наказ Давида, а дитина Давида та Вірсавії померла. Дякувати Богу, Біблія повна прикладів і говорить нам, як слід та як не слід поводитися. Звісно, цар Давид покаявся перед Богом та перед народом, і продовжував бути переможцем та мужем по серцю Божому. Які ж висновки ми, сьогоднішні християни, можемо зробити з цієї історії? Сьогодні також ми бачимо, як Божа Армія несе втрати в своїх рядах. Хвороби, розлучення в сім'ях, відхід від Церкви і Бога та інші проблеми приходять в життя сучасних християн через те, що вони перестають боротися.

Ти можеш бути самим досвідченим воїном (служителем, пастором, апостолом та ін.), можеш мати найсучаснішу потужну зброю (магістр теології), але якщо ти не будеш перебувати на війні (праця на Божій Ниві), ти ослабнеш і будеш переможений, і ніщо з вище перерахованого тобі не допоможе, якщо не будеш цим користуватися та не будеш знаходитись на полі бою.

Наше служіння та проповідь Євангелія є потужною зброєю проти зла, яке є в світі. Коли ми починаємо більше служити собі, ніж Богу, приходять проблеми, і їх стає все більше і більше. Коли ж навпаки, ми служимо людям, проповідуючи Христа, ми стаємо сильними людьми, досвідченими воїнами Христа, яких навчає Господь. Християни - це люди, яким Бог через сина Свого Ісуса Христа відкрив істину, а істина Божа - це найсильніша зброя, якої ніхто немає, окрім тих, які знають Божого Сина.

Зробимо висновки, подивимося на три речі, які християнину потрібно не забувати:

1. Не забувай, проти кого ти ведеш війну, знай, хто твій ворог.
2. Не забувай одягати зброю, яку дав тобі Бог: "Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведності, і взувши ноги в готовість Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже".
3. Молись завжди, май спілкування з Богом - це запорука твоїх перемог у житті та сила на щодень.

Земне життя одне, не буде іншого життя. Це не гра, яку можна повторити спочатку та отримати перемогу над суперником. Від кожного з нас залежить кількість отриманих поразок та перемог. Господь Ісус Христос отримав перемогу над дияволом на хресті, дозволивши нам бути переможцями. Все залежить від того, чи знаємо ми, на чиїй ми стороні, і хто є нашим Воєначальником.

Руслан Цехмейстер

Оголошення

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

Програма концертів: 23 липня - концерт скрипкового дуету, 26 липня - виступ сімейного ансамблю "Родина", 30 липня - співає Володимир Гуменчук, 31 липня - концерт Лілії Кобільник (пісні на слова Ліни Костенко). Початок концертів о 20.00. Запрошуємо!

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.