Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№62 (185) 27 липня 2010 р.

Звернення міського голови Трускавця

Шановні трускавчани та депутати Трускавецької міської ради!

За минулий опалювальний сезон комунальне підприємство "Наше місто" забезпечило Трускавець не лише теплом, а й гарячою водою (у Львівській області гаряча вода для населення подавалася тільки у Львові та в Трускавці). Відбулося це без жодних зривів, попри ряд природних, економічних та інших факторів, а також без підняття тарифу на ці послуги для населення міста.

Через економічні, соціальні, нормативні та інші причини діяльність підприємств житлово-комунальної сфери протягом тривалого часу є планово-збитковою. Це підтвердив у своєму інтерв'ю міністр ЖКГ Юрій Хіврич 26 липня 2010 року. Він сказав, що тарифи житлово-комунальних підприємств в Україні покривають 80-85 % собівартості (www.minjkg.gov.ua).

Як результат, комунальна галузь є збитковою, причому Трускавець в розрізі області і так ще займає кращі позиції. Так, згідно офіційних даних Львівської облдержадміністрації, станом на 1 січня 2010 року за спожитий природній газ в Дрогобичі борги становлять 2 мільйони 990 тисяч гривень, в Стрию - 6 мільйонів, в Новояворівську - 3 мільйони 800 тисяч, в Червонограді - 5 мільйонів 400 тисяч, а "Енергія" з Нового Роздолу взагалі заборгувала перед державою 25 мільйонів 900 тисяч гривень. У Трускавці ж на 01.01.10 біжуча заборгованість становила всього 1 мільйон 805 тисяч.

Витрати комунального підприємства на теплопостачання та гаряче водопостачання завжди компенсувалися з декількох джерел: оплата населення, підприємств, установ за спожиті послуги; дотації та субвенції держави; допомога міського бюджету.

Економічна криза зменшила платіжну спроможність населення і мешканці Трускавця в загальному стали гірше розраховуватися за надані послуги. Станом на 1 липня 2010 року борг населення перед КП "Наше місто" перевищує 4 мільйони гривень.

З минулого року держава перестала компенсовувати різницю в тарифах для теплопостачальних підприємств. Окрім того, внаслідок різкого падіння надходжень до бюджету міста, Трускавець в 2009 році в кілька разів зменшив фінансові вливання в комунальне господарство міста порівняно з попередніми роками. Поповнення Статутного фонду комунальних підприємств з міського бюджету - практика не лише Трускавця, це загальноукраїнська практика. Вона давала свої позитивні результати, але внаслідок тої ж економічної кризи підтримка комунального господарства Трускавця в 2009 році виявилася нижче мінімально допустимого рівня.

Залишковий принцип формування бюджету для комунального господарства привів до хронічного недофінансування галузі. Так за останній рік потреби коштів санітарної очистки і благоустрою міста, а це основні роботи які формують лице курорту, вище за кошторисні призначення, більш як на мільйон гривень. Мова йде про вже виконані роботи, без яких існування курорту є проблематичним. Цей борг досі не погашено.

Всі вищеназвані чинники (зменшення проплати населенням, абсолютна відсутність державних дотацій, зменшення підтримки комунального господарства зі сторони міста) призвели до того, що в КП "Наше місто" виникла заборгованість за спожитий природній газ в сумі біля 5 мільйонів гривень. Борг в 5 млн. грн. складається з 4 млн. грн. боргу населення і більше 1 млн. грн. боргу міського бюджету перед теплопостачальною організацією.

Як стягнути в короткий час заборгованість з населення, яке потерпає від безробіття, низьких зарплат, росту цін? Забирати квартири, виселяти людей, продавати їх майно?

Чи може не гасити борги, не купувати газ, залишити людей напризволяще? Міська влада повинна взяти на себе відповідальність за громадян з низькими доходами, безробітних, і тих що опинились в скрутній життєвій ситуації. Місто має заплатити за них за газ. І коли держава почне виходити з кризи, коли рівень життя людей покращиться, отримати ці кошти назад.

Для своєчасного одержання ліміту газу на новий опалювальний сезон потрібно борг погасити в найкоротші терміни і єдиним виходом з цієї ситуації є одержання кредиту.

Кредитний механізм використовується для покриття касових розривів. Це стандартна практика вирішення проблем у бюджетній сфері.

З метою зменшення ризиків кредиту пропоную розпочати глибоке реформування КП "Наше місто" - виділити у самостійну фінансово-господарську діяльність теплоенерго, ритуальні послуги, саночистку і благоустрій. Це надасть їм можливість самостійно розширяти сфери діяльності, наприклад, теплоенерго додатково до основної діяльності може монтувати і обслуговувати системи автономного та індивідуального опалення.

Для фінансової допомоги КП "Наше місто" у погашенні кредиту можна використати пропозицію депутата Пілька щодо продажу земельних ділянок. Але ми всі добре знаємо, що процедура продажу землі тривала і опиратись тільки на неї, як на джерело надходження коштів для погашення боргів за газ до початку опалювального сезону дуже ризиковано. При наявності кредиту, погасивши заборгованість за газ, продаж землі можна проводити не поспіхом, а ґрунтовно опрацювавши з максимальною вигодою для міста.

Для отримання кредиту потрібна згода Трускавецької міської ради і депутати прекрасно розуміють необхідність такого кроку. Значна їх частина, причому від різних політичних сил, не проти надання дозволу для отримання кредиту. Але є частина депутатів, які готові заради своїх передвиборчих інтересів заблокувати його.

З метою здобуття дешевих політичних балів кілька депутатів навмисно перекручують пропозиції по заставі майна, зводячи все до того, що влада нібито хоче надати під заставу одне з приміщень на вулиці Данилишиних, відданих для потреб соціальних служб. При цьому повністю ігноруються пропозиції влади Трускавця та керівництва КП "Наше місто" щодо інших об'єктів. Натомість жодних конкретних та реальних пропозицій від депутатів, які блокують таке потрібне для громади міста рішення, не пролунало. Керівники БЮТ та Пори взагалі не подали жодних конструктивних ідей. Навіть на спеціально підготовленій та проведеній 2 липня прес-конференції очільниками БЮТ та Пори не було надано жодної раціональної пропозиції, все зводилося тільки до бездумної критики.

Влада Трускавця повинна забезпечити безперебійну роботу всіх служб, які контролює міська рада, як соціальних, культурно-освітніх, так і господарських. Ми несемо за це моральну відповідальність перед громадою та відповідальність перед законом. Наш обов'язок, незважаючи на загострення передвиборчої боротьби, не допустити зриву своєчасного початку опалювального сезону заради здоров'я дітей і дорослих трускавчан. Саме тому я як міський голова наполягаю, щоб питання погашення заборгованості за газ перед державою та питання підготовки до нового опалювального сезону були пріоритетними. Саме тому я двічі звертався до депутатів з проханням виконати свій депутатський обов'язок, прийняти участь у всіх депутатських заходах по вирішенню питання кредиту і до прийняття рішення сесією не йти у літню відпустку. На жаль, питання, яке ми планували вирішити до 1 липня, і надалі залишається відкритим, хоча липень вже закінчується. Затягування його вирішення та безкінечні обговорення без внесення раціональних пропозицій нікому не піде на користь. Тому я вкотре звертаюся до депутатів міської ради та до всієї громади Трускавця із закликом об'єднатися для спільного вирішення проблеми, для спільного відстоювання інтересів мешканців нашого міста-курорту.

Позиція у вирішення питань теплопостачання міста, кредиту для закупівлі газу є екзаменом на зрілість політичних сил, депутатського корпусу, на здатність взяти на себе відповідальність у важкий для країни і міста час.

З повагою,
Ваш міський голова Лев Грицак

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці - новий начальник міліції

В понеділок, 26 липня, на нараді при міському голові було представлено нового начальника трускавецької міліції. Очолив Трускавецький МВ УМВСУ у Львівській області з 22 липня Іван Петрович Маліш, він людина відома в Трускавці. Працює в нашому місті з 1998 року - спочатку уповноваженим Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю, а згодом керівником цієї структури, яка раніше називалася ОБХСС.

Своє основне завдання новий головний міліціонер Трускавця бачить як безпеку мешканців, так і їхнього майна, а особливу увагу пообіцяв звернути на квартирні крадіжки та крадіжки авто. Він запевнив, що робота міської міліції активізується по різних напрямках.

В КП "Наше місто" - новий керівник

Генеральним директором КП "Наше місто" від сьогоднішнього дня є Олексій Балицький, попередній керівник підприємства Юрій Алієв написав заяву на переведення його на посаду заступника. Про цю своєрідну рокіровку було повідомлено на сесії ТМР сьогодні, 27 липня. А нам відомо теж, що очільник дрогобицьких націоналістів Тарас Гентош теж працює з минулого тижня як один із заступників гендиректора КП "Наше місто", він куруватиме роботу підприємства по створенню ОСББ, адже до 2015 року ЖЕКів має не стати. Тарас Йосипович в неділю мав зустріч із мешканцями одного з будинків Трускавця, між іншим, він заявив, що не балотуватиметься на посаду мера Дрогобича, адже "йти на мера Дрогобича після Гука - це все одно, що йти на мера після війни" (пряма мова).

Реорганізація КП "Наше місто" є неминуча, одним із шляхів цього процесу є створення ряду малих комунальних підприємств як КП "Тепловик", КП "Благоустрій", КП "Саночистка" чи інші, які з приходом інвестора можна буде перетворити в ТзОВ. Про це говорилося на сесії міської ради.

Депутати не визначилися

Сесія 27 липня закінчилася нічим - голосування по наданні дозволу на взяття кредиту для КП "Наше місто" не відбулося. Питання по наданні дозволу, а також по тому, що даватимуть під заставу, розглянуть повторно наступного вівторка, 3 серпня. Нагадаємо, що КП "Наше місто" має намір взяти кредит для погашення заборгованості за спожитий в попередньому опалювальному сезоні газ. Під заставу пропонується на вибір 4 приміщення, а саме Данилишиних, 62, Стебницька, 59а, Стебницька, 73 чи Стебницька, 100 (останні три - приміщення КП "Наше місто"). Депутатів не задовольнило те, що питання не було підготовлено ретельно, проти надання кредиту без подання інших конкретних пропозицій виступали окремі представники БЮТ, "Нашої України", Пори. Не обійшлося і без словесної перепалки між мером Левом Грицаком та лідером "НУ" Ігорем Пільком. Нашоукраїнець назвав сесію міні-спектаклем, а листи Лева Ярославовича опусами, в той же час мер Трускавця пропозиції Пілька назвав "опусними" (відносно того, щоб позабирати в людей земельні ділянки і попродати їх на аукціонах). А позиція лідерів "Нашої України" була названа "замилюванням очей" і депутатів, і мешканців, в той же час своє звернення Лев Ярославович назвав таким, в якому написані "реальні речі, так як воно є насправді".

Протягом тижня повинна бути активна праця відповідальних осіб і питання на сесію вже підготують не "сирим", а, на нашу думку, в формі грилю. Проте чи змінять свою думку опозиціонери, чи відстоюватимуть вони меркантильні інтереси, чи інтереси громади, покаже продовження сесії. Але виглядає, що більшість депутатів давно визначилися, але їм хочеться бавитися в "котика й мишки".

Депутатські запити від 27 липня

Близько 7 депутатів від різних політичних сил подали на сесії ТМР 27 липня свої депутатські запити. Стосувалися вони таких питань: захист прав споживачів щодо пасажирських перевезень (Сидір), незручності мешканців Стуса через реконструкцію готелю "Полімінерал" (Яцик), по бродячих собаках та по диспетчерській службі, яка має не накопичувати транспорт на Воробкевича, а розвантажити дану вулицю (Юник), по ливневій каналізації (Шумин), про розгерметизацію комунікацій та інші проблемні моменти для будинків 36 - 38 на Мазепи (Ковальчин), по катастрофічному стані підвалів на Івасюка, 1а (Яворський), по ямах на дорозі (Пілько).

Депутати підняли питання незадовільного реагування на запити, відписки та формальний підхід. А депутат Пілько ще й обурювався, що працівники міськвиконкому пояснюють підприємцям, що "Наша Україна" винна в тому, що ті тепер оплачують за сервітутне землекористування.

Є проблемні дахи

На понеділковій нараді при міському голові проблемними дахами були названі дахи будинків Сагайдачного, 19, Б. Хмельницького, 4 - там роботи ведуться силами КП "Наше місто". Певні протікання є по 3,5,7 будинках на Івасюка. Про це повідомив Юрій Алієвич Алієв. Він зазначив, що необхідно залучати додаткові кошти через виділення їх сесією міської ради для вирішення цієї та інших проблем в житловому фонді. Посадовець теж повідомив про ямковий ремонт по вулиці Лисенка, який проходить цього тижня.

Велика аварія магістрального водогону

Майже всю минулу суботу Трускавець залишався без води, причиною цього стала велика аварія на магістральному водогоні, повідомив на понеділковій нараді 26 липня генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк. На даний момент водопостачання було відновлено. Виявлено теж причини проблем при подачі води на 4 та 5 поверхи будинків 6, 8 та 10 на Сагайдачного, ведуться роботи по їх усуненні. Було замінено каналізаційний колектор на Мазепи, 36.

Може створиться ще одне ОСББ

В неділю, 25 липня, відбулися збори мешканців будинку 2 по вулиці Стуса з метою обговорення можливості створення в будинку ОСББ. Позитивний приклад такого кроку - сусідній дім 80 по Стебницькій, де ОСББ створено одним з перших в місті. Негатив - пасивність мешканців. Зі сторони КП "Наше місто" в обговоренні проблеми взяли участь заступники гендиректора підприємства Тарас Гентош та Том Мінчак.

Зійшлися на тому, що буде проведено поквартирне опитування всіх мешканців будинку щодо їх позиції по питанні створення ОСББ.

Новий бориславський вісник

Незабаром буде порушено монополію єдиної бориславської газети "Нафтовик Борислава" як єдиного газетного видання міста. В місті нафтовиків виходитиме "Вісник Солідарності", газета, швидше за все, опозиційна до чинної влади. Нагадаємо, в Бориславі існує коаліція "Нашої України" та БЮТ, їхнє урядування давно обридло не лише простим мешканцям, а й політичним силам, з яких найбільше "Свободі", "Фронту змін", "Сильній Україні". А в середовищі депутатського корпусу непримиренну позицію до чинної влади займає фракція "Солідарність", яку очолює депутат Михайло Лазар. Хочеться вірити, що нова газета Борислава допоможе виборцям міста розібратися, де правда, а де брехня та обрати цього разу до влади в містіт гідних людей із незаплямованою репутацією.

Трускавчани гуртуються

БФ "Трускавчани" продовжує зустрічі свого лідера з мешканцями міста. Наступна відбудеться завтра, 28 липня, в приміщенні "Міленіуму".

Гості з Валбжиху в Бориславі

11-14 липня в Бориславі побувала делегація з братнього міста Валбжих (Республіка Польща) в складі президента міста Пьотра Крусковського, його заступника Артура Віландовського і представника магістрату Тадеуша Скренжини. Гості побували в Східниці, де й мешкали у приватній садибі, відвідали музей, бориславський костьол, послухали концерт, підготовлений силами Польської суботньої школи в Бориславі (діє при СШ № 3). Поляки відвідали також Трускавець та Львів, повідомляє заступник міського голови Борислава Марія Граблюк для газети "Нафтовик Борислава".

Їдемо на Конгрес бойків

7 представників міста Трускавця поїде 30 липня на ІІ Світовий Конгрес бойків, який три дні проходитиме в місті Турка, серед них - шахісти та шашкісти. А день перед тим, 29 липня, інваліди за сприяння БФ "Відродження Трускавця" поїдуть на екскурсію в Шевченківський гай.

Кандидати записують людей в черги на квартири

Як повідомляє наш інформатор, один з кандидатів на посаду міського голови Трускавця записує всіх бажаючих у чергу на отримання житла. Робиться це з метою підвищення власного рейтингу. Інший натомість вже проводить зустрічі по мікрорайонах міста. Однак при зустрічі на Івасюка його очікував великий прокол, адже цей район вважається "територією" іншого кандидата.

Клуб ділових людей

В продовження співпраці влади з підприємцями міста в Трускавці створюється Клуб ділових людей, ввійдуть до нього відомі люди, зокрема, багато тих, хто брав участь у спорудженні та відновленні дитячих майданчиків, повідомляє наше джерело. З кандидатурою голови Клубу наразі не визначилися.

Маємо теж інформацію, що при міській раді може бути створена Молодіжна Рада із залученням багатьох молодіжних, спортивних, громадських організацій, а також політичних сил різного спрямування - як лояльних до місцевої чи вищої влади, так і жорстко опозиційних. Розробити Статут цієї організації повинен Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Цілком логічним є те, що в нашому місті з часом може постати і Рада старійшин, в яку б входили теж відомі та заслужені для міста люди. Не виключено, що її міг би очолити колишній мер Трускавця Болеслав Петровський. Проте швидше за все всі ці організації зможуть ефективно запрацювати вже після місцевих виборів.

Зроблено підсвітку костела в Трускавці

Як повідомляє наше джерело, з ініціативи Лева Грицака було встановлено підсвітку міського костьолу, це було зроблено минулого тижня. В планах міського голови - допомогти громаді РКЦ відновити скульптуру Матері Божої, яка в довоєнний час стояла перед польським храмом. "Думаю, що в будь-якому випадку потрібно відновлювати історичне середовище міста. Це не лише відновлення цієї скульптури, а і відновлення фігури Матері Божої в курортному парку, інших об'єктів сакрального та світського характеру, архітектурних тощо" - зазначив Лев Грицак в ексклюзивному коментарі для нашого видання.

Власна інформація

Велика Сміттєва Війна, або Борислав не думає головою, бо голови в нього нема

В Бориславі на даний момент нема міського голови. Олег Євгенович Іваницький, обраний громадою (абсолютною більшістю), помер в квітні 2010 року. Натомість замість мера в Бориславі є в.о., секретар міської ради, людина, яка раніше себе особливо нічим не проявила, в тому числі і з поганої сторони, але останнім часом здійснила ряд кроків, абсолютно непродуманих, які можуть зашкодити в першу чергу бориславській громаді.

А йдеться про конфлікт, який виник на голому місці, конфлікт, якого могло б не бути, якби не партійна заангажованість та прагнення об'єднатися не за щось, а проти когось. Йдеться про Велику Сміттєву Війну, яка вибухнула минулого тижня і скористатися з якої захотіли всі кому не ліньки. Але розпочнемо з самого початку.

В економічному плані Борислав явно програє Трускавцю та Дрогобичу. Тримається місто на плаву майже виключно завдяки НГВУ "Бориславнафтогаз", інші ж підприємства, які діяли в місті за радянських часів, давно поросли бур'янами та чагарниками. Екологічна ситуація теж непроста, особливо в районі Губич, де колись фабрика нетканих матеріалів змушувала ріки спливати червоними та синіми водами. А через це висока смертність, онкозахворювання, люди душаться у своїх помешканнях, бояться відкривати вікна. Повені останніх літ залишили Борислав без мостів, залишився в нормальному (та чи нормальному?) один - Барабський в центрі міста. Кошти на ліквідацію повені розікрали, розповідав ще торік депутат обласної ради Михайло Блавацький. Безробіття чи не найвище в регіоні, багато бориславчан працює в сусідніх містах, в тих же Дрогобичі та Трускавці. Для прикладу - Трускавець працевлаштував понад 20 тисяч жителів Борислава.

Дороги в Бориславі - жахливі, водопостачання значно гірше та ще й до того дорожче, ніж в інших міст-сусідів. Гірше розвинута і інфраструктура, багато питань, які сусіди вирішили, в Бориславі залишаються нерозв'язаними. Одне з них - питання автономного опалення. Але одним Борислав може похизуватися перед сусідами - вивіз сміття там поставлено на значно вищий рівень, ніж в Дрогобичі і приблизно на такий самий, як у Трускавці. Проте якщо хтось думає, що це заслуга міської влади Борислава, той жорстоко помиляється - це заслуга львівського підприємства "Ком-Еко-Львів", яке створило дочірнє підприємство "Ком-Еко-Борислав" і робить місто Борислав направду чистим. І це при тому, що свої машини для вивезення сміття, за нашими даними, Борислав давно порізав на металобрухт. І це при тому, що вічний вогонь бориславського сміттєзвалища загасили і тепер воно має європейський вигляд, на ньому навіть розпочато роботи по сортуванні сміття. Адже фірма солідна, яка обслуговує значну територію і Львова, яка має намір спорудити в Бориславі сміттєпереробний завод.

Коли в Дрогобичі гостро постала проблема вивезення сміття, Борислав, який, до речі, має мільйонні борги перед Дрогобичем за очистку стоків, не дозволив скористатися своїм сміттєзвалищем, хоча один з представників дрогобицької влади мало на коліна не ставав, адже питання можна було вирішити з обопільною користю. Окремі гарячі голови в Дрогобичі пропонували буквально "потопити Борислав у лайні", перекривши кран і не пускаючи стоки до Дрогобича, але тоді якось обійшлося. Натомість вдруге залишитися "гоноровим жебраком" владі сусіднього з нами міста навряд чи вдасться. І ось чому.

Фірма "Ком-Еко-Борислав" працює в місті нафтовиків мало не як волонтер. За власні кошти було облагороджено сміттєзвалище. Зарплату працівники фірми отримують виключно з прибутків центру, тобто зі Львова, повідомляє наше джерело з оточення директора "Ком-Еко-Борислав" Миколи Біля. Борг Борислава перед фірмою становить біля 400 тисяч гривень, які невідомо коли будуть погашені, а швидше за все, цього року ніхто їх погашати і не збирається. Щоб втримати підприємство на плаву та розвиватися, щоб допомогти тому ж Бориславу, фірма шукає надійних партнерів, які можуть допомогти їй реалізувати задумане. Шукає і знаходить - сусідній із Бориславом Трускавець пропонує варіант, вигідний всім - Бориславу, Трускавцю і самій фірмі "Ком-Еко-Борислав". Фірма вивозить трускавецьке сміття і має на тому заробіток, окрім того це дає змогу пришвидшити процес будівництва сміттєпереробного заводу. Трускавець зменшує видатки на вивезення сміття (адже є різниця, що везти до Стрия, а що до Губич) і зменшує тарифи. Борислав за рахунок коштів Трускавця надалі продовжує залишатися чистим містом, з якого акуратно щодня вивозиться сміття і це при фантастично високих боргах за цю послугу. Виграють всі - влада обидвох міст, населення обидвох міст, господарюючі суб'єкти. Такі випадки, коли і вовк ситий, і коза ціла, не так часто трапляються, тут же реально маємо співпадіння інтересів міст-сусідів. В майбутньому до проекту має намір підключитися і Дрогобич, який, напевно, побачив, безперспективність сподівань на так званого "канадського інвестора".

Але тут у бочку меду певні нездорові сили вирішили вкинути ложку дьогтю. Окремих трускавецьких політиків збісило, що в місті-курорті появилися білборди "Тарифи на вивезення сміття зменшено! Ініціатива міського голови Лева Грицака". На початку минулого тижня ряд телефонних дзвінків зробив до членів бориславського міськвиконкому депутат ТМР, який одночасно примудряється бути в керівництві двох політичних сил міста. З Бориславом його пов'язує і теперішній бізнес, і колишня робота в виконавчих органах влади. Інший так званий "політик" телефонує безпосередньо до в. о. мера Борислава. І не для того, щоб допомогти Трускавцю, йому ж це не потрібно, він же ж тут не проживає. Для того, щоб насолити діючій владі міста, а особливо особисто мерові Леву Грицаку.

В Бориславі заварюється каша, яку прагнуть помішати своєю ложкою потужні політичні сили міста. Буря в склянці води вихлюпується, стараються зіграти на містечковому патріотизмі та настроїти Борислав проти Трускавця ряд політичних сил. БЮТ, яку в місті очолює в. о. мера Василь Чабан, в тому і "Батьківщина молода", в п'ятницю 23 липня виставляють пікети, щоб не допустити машини із трускавецьким сміттям на впорядковане сміттєзвалище. І це при тому, що з Трускавця вивозять 2 - 3 машини, а ще два роки тому безконтрольно вивозили мало не із всього Дрогобицького району по 30 - 35 машин щоденно. Та тоді ніхто не протестував, бо не було близько виборів. Василь Чабан перевищує свої службові повноваження, дійшовши до того, що забирає водійські права (!) у водія однієї з машин. Ситуація нагнітається до тієї міри, що політики підключають церкву і священики закликають прийти на віче (залишається сподіватися, що після Любомира Гузара новий предстоятель УГКЦ, а кажуть, що ним стане владика Йосиф Мілян, здійснюватиме кращий підбір кадрів служителів, які не пхалися б у політику так ревно, як це інколи робиться тепер). Трускавець оголошується мало що не ворогом Борислава, всі біди міста нафтовиків влада старається зіпхати на "зовнішнього ворога" і частково їй це вдається.

О 15.00 26 липня (понеділок) в сесійній залі Бориславської міської ради розпочинаються громадські слухання. Ініціатором виступило "Ком-Еко-Борислав", планувалися слухання задовго до Великої Сміттєвої Війни. Проте зал не тріщав, більшість бориславців на провокації не піддалися. Найчисельніше були представлені мешканці мікрорайону Губичі і зрозуміло чому - сміттєзвалище недалеко від їхніх вікон. З депутатського корпусу "соізволили" прийти 6 чи 7 і то в основному з опозиційної до бориславської влади фракції "Солідарність". Слухання змістили основну тему побудови сміттєпереробного заводу на тему відповідальності чинної влади Борислава за бездіяльність, за той стан речей, в якому місто опинилося і в якому не було навіть за часів теж неважненького мера М. Тустановського. Всі присутні розуміли, що очищувати Борислав від сміття потрібно, але ідею сміттєперербобного заводу сприймали за принципом "Я за колгосп, лиш не в нашому селі". Ось які пропозиції лунали з вуст простих обивателів та навіть і депутатів БМР: прийняти рішення про заборону продажу товарів з пластиком (хтось жартома запропонував заборонити продаж і презервативів, тоді б зросла і кількість населення); нехай Трускавець возить сміття до Станилі, Уличного та Доброгостова; дати телеграму німцям, вони вивезуть сміття, так як під час війни вивозили нашу землю; сміттєпереробний завод для міст Борислава, Трускавця та Дрогобича розмістити в іншому населеному пункті, може десь посередині між цими містами (за нашими підрахунками це Модричі, тоді таким чином Грицак відімстив би війту Флюнту за війну за 17 гектарів, в якій модрицький війт прийняв сторону обласного депутата Говірка); збудувати завод тільки для сміття з Борислава та Східниці (це економічно невигідно, ніхто б це не робив) та інші, які конструктивними ну ніяк не назвеш.

громадські слухання в Бориславі громадські слухання в Бориславі громадські слухання в Бориславі

На громадських слуханнях в президії сиділи директор з питань інвестицій фірми "Ком-Еко-Львів" Олександр Василянський, в.о. мера Василь Чабан та заступник міського голови Борислава Геннадій Корконішко. Фактично претензій до Олесандра Валентиновича було надзвичайно мало, єдина - що розпочали вивезення сміття з Трускавця, не узгодивши це питання з громадою Борислава. А от в. о. мера та заступнику мера на горіхи перепало добряче, вони змушені були вислухати претензії до всієї влади Борислава від людей, яким накипіло (так і було сказано). З депутатів виступили Володимир Шопа, Любов Папка, Орест Сенів, Осип Магур, Михайло Лазар. Питання, які посипалися на голови бориславських владоможців, залишилися без відповідей, адже прийшлося б або брехати у вічі громаді, або сказати всю правду, за яку можна було б тут же накласти головою. Ось питання, які задавали владі люди та депутати.

- Чому по сьогодні в Бориславі не відновлені мости?
- Чому було знищено міський комбінат із вивезення твердих побутових відходів?
- Чому влада діє непрозоро, використовує підкилимні домовленості?
- Чому бориславська влада називає людей клоунами та сірою масою (цитувалися слова "Що ви тих клоунів сюди на сесію привели?" та "Тут сіра маса ходить")?
- Чому в Губичах закрили читальню, пошту та ще й школу хотіли закрити, хіба це не знущання над людьми?
- Чому рахунки за вивезення сміття приходять за даними п'ятирічної давності?
- Чому ефективність діяльності влади дорівнює нулю?

Чому дурять людей, чому у Бориславі діє не бюджет розвитку, а бюджет проїдання і таких чому було ще дуже багато. Мешканець Губич зазначив, що за радянських часів за таке урядування теперішні бориславські чинуші отримали б мінімум по 15 років тюрми, а жителька цього ж мікрорайону Леся Миронівна Ваньо звинуватила всю владу, а зокрема заступника Надію Геличак, яка діє за принципом "Я при владі - ти плебей", у тому, що влада дбає не про громаду, а за себе, за дітей, за онуків. Навіть слова секретаря БМР В. Чабана, що "ми не продали клаптика бориславської землі за останні чотири роки, все залишили для дітей, тримаємо її для себе", викликали не співчуття громади, а радше обурення, адже це свідчить про принцип "і сам не гам, і другому не дам". Так, приклад Трускавця показує, що землю можна продати і вигідно вкласти кошти від її продажу в розвиток, а не для проїдання.

Наостанок зазначимо, що бориславці в більшості своїй розуміють, що питання з економічного перетворили в політичне, що проблему вирішується не розставлянням палаток молодіжних сил БЮТ та НУ, а зовсім іншим шляхом. Як і те, що Борислав може мати вигоду від будівництва сміттєпереробного заводу, якби поміняти владу. Наче завершальним акордом стали слова одного з учасників слухань, що "перше поміняємо владу в Бориславі, а вже тоді обговорюватимемо, як же діяти далі".

Володимир Ключак

Чому Радзієвський?

Якби я був дрогобичанином, то на виборах міського голови голосував би за Олексія Радзієвського.

Олексій Радзієвський не належить до кришталево чесних і чистих політиків, і я ніколи не робив з нього кумира. Галичани свого часу всупереч біблійним канонам сотворили собі кумира в особі Ющенка, тим більшим стало розчарування в ньому. Олексій Радзієвський є таким, яким він є, бо бути політиком (а він-таки дійсно є політиком на відміну від багатьох дрогобицьких політиканів) і зберігати моральну цноту не можна.

Проте Олексій Радзієвський ніколи не переступав християнської і людської межі, за якою людина, власне, з людини перетворюється на негідника. Михайло Сендак цю межу переступив - і не сьогодні, коли став "оком" і "вухом" Януковича. Микола Гук теж давно переступив цю межу - мабуть, ще у Севастополі чи коли навчався у Львівському політичному училищі, яке виховало багатьох професійних сексотів.

Перший мій аргумент на користь Олексія Радзієвського той, що я ніколи не ставив знака рівності між ним і Віктором Януковичем та його командою. Луганчанин Радзієвський завжди був чужим для донецьких. Йому й досі не можуть вибачити, що за його сприяння у Дрогобичі постав пам'ятник Степанові Бандері.

Всі ці роки Олексій Радзієвський почувається своїм серед чужих і чужим серед своїх. Під час нинішньої виборчої кампанії він фактично став заручником Партії регіонів. Звичайно, йому було би краще, як і багатьом потенційним мерам інших міст України, йти самовисуванцем, але політична сила Віктора Януковича, розуміючи, що Радзієвський має найбільші шанси стати міським головою Дрогобича, на обласному зібранні висловила йому свою підтримку. Якщо це стане доконаним фактом, Олексій Радзієвський втратить декілька відсотків голосів тих, хто потенційно готовий сьогодні проголосувати за нього, хоча ця кількість виборців не буде критичною, що суттєво не вплине на остаточний результат.

Для Олексія Радзієвського не буде проблем йти на вибори мера від будь-якої іншої партії, крім Партії регіонів. Скажімо, його могла би підтримати Партія промисловців і підприємців Анатолія Кінаха чи "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Та навіть будь-яка екзотична партія, зареєстрована у Дрогобичі, мала би за честь (чи за гроші) висунути Олексія Радзієвського своїм кандидатом. Але всі розуміють, що потім доведеться таки йти на поклін до Партії регіонів, бо Дрогобичу потрібні гроші на те, щоб запрацювали підприємства, які в результаті злочинної бездіяльності буцімто демократа і тим паче буцімто націоналіста Гука нині поставлені на коліна. Без підтримки Партії регіонів Олексій Радзієвський не зможе залучити інвестицій у Дрогобич.

Національно-демократичні сили Дрогобича знову наступатимуть на одні й ті ж граблі. Кандидати на міського голову від них ворогуватимуть між собою, ризикуючи привести до влади нового авантюриста на кшталт Гука. Нашим місцевим лідерчукам не до снаги зрозуміти просту істину: не поборювати Радзієвського треба, а робити його своїм, галицьким, не віддати на поталу донецьким. Я розумію, що навряд чи вони об'єднаються навколо фігури Радзієвського, адже владні амбіції не дозволяють їм тверезо мислити. Але від цього глупого протистояння програє лише дрогобицька громада.

З іншого боку, сам Радзієвський повинен усвідомлювати, що йому доведеться шукати компроміс і з "Нашою Україною", і з "Батьківщиною", й зі "Свободою", залучати їхніх представників до керівництва містом. Уже нині слід зрозуміти, що Олексій Радзієвський буде мером усіх дрогобичан, а не лише тієї партії, яка його висуне. Він змушений буде піти на розумні компроміси з різними політичними силами, які проведуть до влади своїх депутатів, тому ще не факт, що ті, хто нині допомагає йому в передвиборчій кампанії, стануть членами його команди в ратуші.

Нині рейтинг Олексія Радзієвського є найвищим у Дрогобичі. Жодні опоненти не здатні нашкодити Олексієві Васильовичу, якщо, звісно, він сам цього не зробить, послухавши дурних порад тих, хто хоче завдяки Радзієвському розв'язати свої меркантильні проблеми.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Михайло Сендак думає, що ми лохи

Брехун повинен мати добру пам'ять, якщо не хоче, аби його підняли на глум.

Михайло Сендак - брехун, але пам'ять його частенько підводить. До склерозу ще, дякувати Богу, не дійшло, але пенсійний вік таки дається взнаки.

Нещодавно в інтерв'ю газеті "Джерела Трускавця" на запитання, як сталося, що саме він очолив Дрогобицьку райдержадміністрацію, Михайло Дмитрович, не мругнувши й оком, відповів: "Чесно кажучи, я тієї роботи не чекав. Але вірив, що мій досвід, знання, знайомство з Президентом В.Януковичем, коли ми ще були директорами (автотранспортних підприємств - А.В.), нормальні стосунки з Прем'єр-Міністром М.Азаровим стануть у пригоді. Але я командний гравець, людина слова і порядку. І коли мені була запропонована ця робота, погодився. Я дуже добре знаю не тільки Дрогобич, але й всю область. Хочу починати роботу з чистого листка. Не хочу копирсатися, але деякі питання мушу перевірити і обнародувати".

Отже, бідний Сендак жив собі тихим-мирним життям пенсіонера, ні про що не думав-не гадав, вишивав собі хрестиком і бджілок лілеяв, аж поки партія (Партія регіонів) не покликала його, безпартійного, під свої знамена. Ага, можна було би повірити в цю гарну казочку, придуману самим Сендаком для трускавецьких читачів, якби в одному з інших видань, яке здебільшого читають дрогобичани, він не заявив, що йому допомогли з працевлаштуванням друзі.

То ж коли ви були щирі, пане Сендак? І чому кажете трускавецьким читачам одне, а дрогобицьким - інше? Таки справді щиро вважаєте нас лохами?

Психологи стверджують, що кожна людина бодай раз на день але збреше. Робимо ми це підсвідомо, аби виглядати в чужих очах набагато кращими, ніж є насправді. Що поробиш, такою є людська психологія. Але одна справа, коли безневинно бреше юнак, намагаючись сподобатись дівчині, і зовсім інша - коли ця брехня лунає з вуст цинічного політика, яким, безперечно, є Михайло Сендак. Ловили його на цьому представники різних політичних сил, так що говорити про якусь змову проти нього не доводиться.

Скажімо, 30 вересня 2008 року Михайло Сендак написав заяву про вихід з "Батьківщини". Тодішній заступник голови Львівської обласної ради, керівник обласної фракції БЮТ Людмила Козак констатувала, що це не є великою втратою для БЮТ, оскільки Михайло Сендак за час перебування в партії не відзначався активністю і був радше гостем, аніж справжнім членом партії. "Сендак увійшов до "Батьківщини" 2006 року, якраз напередодні виборів. Він є з тих людей, які використовують партію для вирішення своїх амбітних питань. Не знаю, чи втратила "Батьківщина", коли такий член партії вийшов. Роботи як партійця, так і як депутата від Сендака ми не відчували. У жодній комісії обласної ради він не працював, а на сесії з'являвся час від часу, щоб зробити якісь політичні заяви", - сказала вона. - Пан Сендак заявив, що покидає партію і складає депутатські повноваження. Насправді ж у заяві немає й слова про те, що він відмовляється від депутатського мандата".

Брехуни, як правило, люди злопам'ятні, агресивні, які не терплять критики на свою адресу.

Свого часу газета "Молода Галичина" "діставала" Михайла Сендака за так зване аціонування АТП-14067, яким він керував, методом сертифікатної приватизації. Зокрема, 18 листопада 2003 року газета писала: "... поки водії та інші працівники АТП зорієнтувались, що таке це акціонування, в щоденних оперативних зведеннях ... з'явились за підписом Сендака грізні попередження: "Хто не здав приватизаційних сертифікатів, на лінію не буде випущений". А вже через місяць в такому ж зведенні з'являється ще одне попередження від імені адміністрації АТП (подаємо дослівно по тексту): "Хто не здав грошових сертифікатів на суму 250 гривень... до 10.10.96 р. будуть звільнені з роботи".

Тоді ж львівська преса стверджувала, що Сендак шахрайським методом і шантажем заволодів понад сімдесятьма відсотками активів АТП-14607.

Або ще одне свідчення журналістів. Коли з 1996 року на АТП перестали виплачувати зарплату, Сендак почав створювати різноманітні дочірні підприємства з окремими рахунками. Тоді АТП стало збитковим, а прибуток почав осідати на рахунках цих дочірніх підприємств.

Михайло Сендак не забув образу. Журналісти "Молодої Галичини" стверджували, що купити їхнє видання в районах, особливо коли там була критика Сендака, було неможливо. Його прихильники скуповували газету, щоб вона не дійшла до читача.

Дуже важко мати справу з брехуном, обтяженим високою державною посадою. Він вважає себе живим небожителем, критика якого є недопустимою. Але допоки ми будемо лохами і станемо вірити сендакам на слово, вони перебуватимуть при владі.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

Соціальні рейси на дачні ділянки

За ініціативою міського голови Трускавця Лева Грицака організовується безкоштовне перевезення всіх пільгових категорій населення без обмеження посадочних місць в автобусі на дачні ділянки с. Станиля та с. Модричі.

Графік руху: кожного вівторка та суботи.
Час відправлення на с. Станиля: з м. Трускавця о 7.45 (біля колишнього ресторану "Червона Рута", Стуса, 4).
Час відправлення з с. Станиля - 20.00 (кінець села на початку дачних ділянок).
Час відправлення на с. Модричі: з м. Трускавця 0 10.00 (з Стебницького кільця).
Час відправлення з с. Модричі - 20.00 (на початку дачних ділянок).

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.