Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№73 (196) 2 вересня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Замість сесії – депутатські збори

2 вересня повинна була відбутися сесія Трускавецької міської ради. Проте через брак кворуму (максимум присутніх - 23 присутні замість потрібних 24) відбулися тільки депутатські збори. На них були присутні дуже багато мешканців Трускавця. Окрім головного питання відносно лімітів газу для вчасного початку опалювального сезону та кредиту для вирішення оплати боргу за газ депутати обговорили і легітимність чи нелегітимність позбавлення 7 депутатів від БЮТ їхніх повноважень, з цього приводу висловилися член міської ТВК Леонід Федевич, мер міста Лев Грицак, депутати Руслан Крамар, Петро Іванишин, Йосип Свіжинський та деякі інші.

Секретар Трускавецької міської ради зачитала, хто ж відсутній і хто з депутатів скільки пропустив засідань сесії, що дуже обурило депутат Петра Шумина, який двічі був на операції і один раз на санаторно-курортному лікуванні і через такий стан здоров'я може й не балотуватися в депутати на місцевих виборах. Отже, найбільше прогульників виявилося в фракції "Наша Україна" (для прикладу, депутат Бац пропустив 14 сесійних засідань з 20 в період з 1 січня 2010 року до 2 серпня 2010 року, депутат Михальцевич - 7, депутат Нич - 5, депутат Шиманська-Карп'юк - 10), хоча є такі, які забили на відвідування сесій, і в БЮТ (Крамар - 8, Проць - 11, Беднарчук - 13), в "Свободі" (Сарахман - 12), в "Третій силі" (Чебаненко - 17).

Кількагодинні перепалки між прихильниками вирішення проблеми та прихильниками її обговорення переривалися і розумними пропозиціями, одну з них (заклик до діалогу та переведення проблеми з площини політичної в економічну, господарську) висловив депутат Олег Ковальчин. Він закликав всіх присутніх не переходити межу людських відносин, порядності та не перетворювати сесії на всесвітній Вавилон. Після того як депутатам вже забракло слів, виступило і ряд мешканців - Анна Бєляєва, голова ОСББ по Стебницькій, 62, Надія Заблоцька та Софія Фещак від Асоціації інвалідів, Олександр Кузнєцов від ГО "Майбутня нація", Євген Бродзінський, голова ГО "Опора" в Трускавці, Мирослав Бурик від Об'єднання громадсько-політичних організацій Трускавця. Вони закликали депутатів взятися за розум та вирішити питання теплопостачання. Олег Шоломіцький, Андрій Івченко та Леся Дідик виступили з критикою позицій міського голови, ще одна з виступаючих заторкнула проблеми будинків по Скоропадського.

Наступне сесійне засідання відбудеться у вівторок, 7 вересня. Очікується, що міський голова проведе консультації перед його початком зі всіма без винятку депутатами міської ради щодо переходу питання з політичної площини в суто економічну.

Народне віче - за висловлення недовіри депутатам

Після проведення депутатських зборів в санаторії "Карпати" відбулося Народне віче, на якому було обговорено ряд питань - по нагальності забезпечення міста газом, по невдалому проекту пам'ятнику Бандері, по позиції окремих депутатів та політичних сил. Ось текст резолюції зборів громадян.

"РЕЗОЛЮЦІЯ
народного віче громади міста Трускавця, м. Трускавець, 2 вересня 2010 року

З питання забезпечення теплом міста Трускавця

Ми, громадяни міста Трускавця, обурені діями частини депутатів Трускавецької міської ради, які керуючись лише своїми власними амбіціями, цинічним бажанням нашкодити діючій владі міста, не допускають вирішення питання з заборгованістю комунальних служб міста перед ДК "Газ України"! Несплата цього боргу призведе до повної відсутності тепла в наших оселях взимку та знищення системи теплозабезпечення Трускавця!

Бажаючи цього року саме перед виборами заробити собі популярність на проблемах, які щорічно виникають зі сплатою заборгованості за газ, депутати вперше в історії Трускавця вирішили не допомагати комунальним службам, "заблокувавши" питання отримання кредиту для КП "Наше Місто", натомість не пропонуючи жодного альтернативного способу вирішення нагальної проблеми!

Більшості депутатів які є людьми далеко не бідними, не загрожує мороз у їхніх комфортабельних будинках з власним автономним опаленням. Тому вони вирішили приректи громадян міста на холодну зиму, та звалити відповідальність за це на діючу владу!

Разом з тим народне віче зазначає, що саме ті депутати міської ради міста Трускавця, які блокують питання з отриманням кредиту під заставу об'єктів комунальної власності, завжди голосували за приватизацію майна чи землі, коли це стосувалось їхніх особистих інтересів! Тепер, перед виборами вони згадали про збереження комунального майна у власності міської громади.

Стаття 5 Конституції України говорить: "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування". Стаття 143 Конституції України зазначає: "Територіальні громади села, селища міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності".

Статтею 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що "Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста".

Керуючись вищевказаними нормами права, правом проводити збори громадян та ініціювати розгляд у раді будь-якого питання передбаченими статтями 8, 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтею 17 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" народне віче громади міста Трускавця ВИМАГАЄ:

1. Вимагаємо від міської ради міста Трускавця негайно вирішити питання з забезпеченням теплом в оселях міста Трускавця наступної зими;
2. Прийняти рішення про отримання кредиту, для забезпечення погашення заборгованості Комунального Підприємства "Наше Місто" перед ДК "Газ України";
3. Перестати використовувати інтереси громади міста Трускавця для власних інтересів, чи для передвиборчої агітації.

З питання відвідування депутатами сесій міської ради міста Трускавця

Стаття 2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" зазначає "Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування". Стаття 18 цього ж Закону зобов'язує депутата: "брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень"

Оскільки значна частина депутатів досить тривалий час не з'являється на засідання міської ради, чим блокує прийняття важливих рішень, які необхідні для забезпечення життєдіяльності міста Трускавця, не приймає участі в роботі депутатських комісій та практично не виконує своїх обов'язків перед громадою міста Трускавця, народне віче громади міста Трускавця ВИМАГАЄ:

1. З підстав передбачених статтями 37, 38 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" ініціювати відкликання депутатів, які систематично, без поважних причин не відвідують засідань міської ради міста Трускавця та депутатських комісій.

З питання встановлення у місті Трускавці пам'ятника Степану Бандері ініційованого Громадською Організацією "Рада Міста"

Оскільки запропоноване ГО "Рада Міста" встановлення пам'ятника С.Бандері у місті Трускавці готується без врахування думки громади міста, без всенародного обговорення, по своїй суті є лише передвиборчою агітацією за кандидата на посаду міського голови Руслана Козира. Враховуючи те, що проектом вибране невдале місце для встановлення пам'ятника (перед кінотеатром "Злата", навпроти санаторію "Трускавець"), неприпустимість з метою здешевлення встановлювати пам'ятник борцеві за волю України у вигляді неповної постаті (немовби на колінах), та суперечність проекту взагалі, народне віче громади міста Трускавця ВИМАГАЄ:

1. Об'явити конкурс на проект пам'ятника С.Бандері у м. Трускавці;
2. Організувати громадське обговорення проекту пам'ятника;
3. Міській владі міста посприяти у вирішенні питання виділення земельної ділянки для встановлення вищевказаного пам'ятника;
4. Звернутись до ВСІХ кандидатів на посаду міського голови міста Трускавця з пропозицією виділити кошти на встановлення пам'ятника Степану Бандері у місті Трускавці, щоб виключити можливість використання імені Провідника ОУН, як передвиборчу агітацію за будь-кого з кандидатів;
5. Організувати збір коштів серед мешканців міста під контролем громадських організацій міста Трускавця.

Оскільки відповідно до Конституції України саме народ, а не депутати є єдиним джерелом влади ВИМАГАЄМО:

Негайного вирішення вищевказаних питань!

Мешканці міста Трускавця"

Голови ОСББ задоволені підсумками зустрічі

31 серпня відбулася зустріч міського голови Лева Грицака з головами ОСББ. Тривала вона біля трьох годин - з 15.00 майже до шостої вечора. Явка голів була дуже високою, адже з 55 існуючих ОСББ були присутні на зустрічі представники 52. Питання, які хвилювали людей, були дуже різноманітними, проте більшість стосувалося саме комунальної сфери. Теплоізоляція в підвалах, розмежування прибудинкових територій, застаріле ліфтове обладнання, яке часто виходить з ладу, питання автономного опалення та боргів окремих мешканців (злісних неплатників), подорожчання газу і якість теплопостачання та багато інших питань потребували не просто відповідей, а вирішення.

Голови ОСББ надзвичайно задоволені, що така зустріч відбулася, адже потреба назріла давно. Ці люди є старшими по будинках, найчастіше найактивнішими і їх спільні проблеми болять не менше як особисті. Із задоволенням сприйняли вони ініціативу нашого мера виділити на кожне об'єднання на перших порах по 5 тисяч гривень, люди ці кошти використають вміло, вони не підуть у бездонну прірву загального котла.

Є ряд питань, через які не відважуються створювати нові об'єднання інші будинки, а головне - не так легко відважитися взяти будинок на самообслуговування, особливо якщо в ньому не проживають ініціативні, пробивні люди. Та з часом ЖЕКи будуть ліквідовані повністю, тому краще відтепер спільними зусиллями зайнятися тим, щоб затишно було не тільки у власній квартирі, а і в будинку. Зустрічі міського голови з головами ОСББ відбуватимуться тепер періодично.

Християни обурені текстом анонімки

Протягом кількох днів на електронні скриньки трускавчан почали приходити анонімки, які дуже нагадували листи "прочитай і розмнож" від "хлопчика, який сидів на берегу Мертвого моря". В них під релігійним прикриттям йде відверта агітація проти чинного мера Лева Грицака одного з його колишніх прихильників, який нібито "прозрів", бо раніше був сліпим кошеням. Кілька примірників було роздано і 2 вересня очільником однієї з партій міста, який такі висловлювання здійснював неодноразово і раніше, щоправда, приватно. Ряд воцерковлених людей вже висловили свої глибокі огиду та обурення такими воістину антихристиянськими та побудованими на сліпій люті і ненависті методами агітації, які є не чим іншим як "чорним піаром".

Влада Дрогобича вітала школярів та студентів зі святом Першого дзвоника

31 серпня міський голова Микола Гук взяв участь в урочистостях з нагоди 1 вересня у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім.. І. Франка, Дрогобицькому педагогічному ліцеї, повідомляє відділ внутрішньої політики ДМР. 1 вересня міський голова побував на святі Першого дзвоника у ЗОШ № 1. Микола Гук привітав учнів, студентів та їхніх наставників з початком навчального року, побажав їм здоров'я, успіхів та натхнення. Більшість працівників міської ради були присутніми на урочистостях з нагоди Першого дзвоника у школах міста.

Ми підтримаємо Олександра Івановича

З певних джерел нам стало відомо, що голова правління ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" Олександр Іванович Чебаненко балотуватиметься в депутати обласної ради. Незалежно від того, чи висунення відбудеться по м. Трускавці, чи по Дрогобицькому районі, цю людину треба підтримати, адже він один з тих небагатьох політиків, які є ще й хорошими господарниками, а слово його тверде і не розходиться з ділом. Трускавець і весь регіон однозначно виграв би від перебування Олександра Івановича в обласній раді, адже тоді матимемо в області свою людину, яка вміє вирішувати важливі питання.

Власна інформація

Справа проти начальника Дрогобицької виправної колонії скерована до суду

Прокуратура завершила розслідування і скерувала до суду кримінальну справу стосовно начальника виправної колонії, обвинуваченого у вимаганні та отриманні хабара. Про це ЗІКу повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Дрогобицька міжрайонна прокуратура завершила розслідування кримінальної справи стосовно начальника виправної колонії Ш. Досудовим слідством він обвинувачується у тому, що вимагав та отримав від громадянина М. хабар у сумі 2000 доларів США за сприяння у вирішенні питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Справа скерована до суду для розгляду по суті.

www.zik.com.ua

Вісті з Дрогобича

- Претендентами на кандидати в депутати до Львівської обласної ради від Дрогобича є Володимир Кондзьолка, Ігор Боднар, Костянтин Іваночко, Михайло Лужицький, Володимир Сабат, Мирон Чернець та Петро Суда, повідомив голова ДМО ПП "ВО "Батьківщина" Михайло Ваврин. Самого ж Михайла Васильовича висунуто кандидатом на посаду міського голову від цієї політичної сили після публічного обговорення, яке пройшло 21 серпня в залі "Верховини".
- Богдан Мозоль йтиме на мера Дрогобича від Партії Захисників Вітчизни і не буде технічним кандидатом нікого з фаворитів перегонів - Радзієвського, Ваврина чи Іванціва.
- За сумлінне виконання обов'язків наказом Генерального прокурора України дрогобицькому міжрайонному прокурору Олегу Соболю присвоєно звання "Старший радний юстиції". А його старший помічник Олег Кріпак отримав подяку із врученням нагрудного знаку "Подяка за сумлінну працю в органах прокуратури".
- Спортивний клуб бального танцю "Libertango" проводить набір хлопчиків та дівчаток віком 5 - 12 років та дорослих старших 18 років для вивчення європейських та латиноамериканських танців, а також навчає постановки весільного танцю. Звертатися з 17 до 19 год. За адресою: Дрогобич, Бориславська, 8, 8-й поверх, тел. 067-732-11-01.

За матеріалами газети "Галицька зоря"

У Дрогобичі студенти розпочали навчальний рік з молитви

31 серпня викладачі та студенти Дрогобицького Педагогічного Університету ім. Івана Франка розпочали новий навчальний рік з молитви та благословення. З привітальним словом до майбутніх педагогів звернувся мер Дрогобича Микола Гук, а також ректор вузу професор Валерій Скотний. Відтак викладачів та студентів привітав о. Олег Кекош, капелан університетської молоді, вділивши їм благословення на новий навчальний рік. Зазначимо, що з початком навчального року священики та семінаристи проводитимуть з студентами зустрічі на різні духовно-суспільні тематики.

Владика Юліян освятив храм у смт. Меденичі

владика Юліян освятив храм у смт. Меденичі 28 серпня у смт. Меденичі Дрогобицького району владика Юліян (Вороновський) освятив новозбудований храм УГКЦ. У спіслужінні митр.прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Анатолія Чуниса (декана Меденицького та адміністратора даної громади) та священиків Меденицького деканату владика Юліян відслужив Архиєрейську Літургію. У зверненні до вірних архиєрей звернув увагу, що літургійна традиція почитання Пресвятої Богородиці звертає увагу на три важливі моменти: "Перший аспект - це богоматеринство - благодать, що зробила Пресвяту Діву "чеснішою від херувимів і незрівнянно славнішою від серафимів"; другий - її особиста святі, завдяки якій ми величаємо її як "пресвяту, пречисту, преблагословенну і пренепорочну приснодіву"; врешті-решт третій аспект - це її заступництво за нас грішних". Відтак владика наголосив вірним на важливості освячення храму у їхньому селі. Адже завдяки їхнім молитвам, пожертвам та праці відтепер їхні нащадки черпатимуть Божу благодать у цій святині.

Варто зазначити, що історія побудови храму УГКЦ у с. Меденичі є досить особливою. Як свідчать очевидці, після встановлення радянської влади на цих теренах, у смт. Меденичі було розпочато будівництво для райкому компартії. Для цього було використано цеглу з с. Воля Якубова, яку люди приготували для будівництва храму. У 1997 р. дану будівлю передано громаді УГКЦ, оскільки православна громада не допускала греко-католиків до служіння в храмі, що до 1946р. перебував у власності УГКЦ. Відтак будівлю було перебудовано та надано храмового вигляду. У 2009 р. було збудовано та розписано новий іконостас та придбано престіл.

Наостанок владика Юліян подякував прот. Анатолію Чунису та вірним за їхні старання у зведенні Божого храму. Рівно ж архиєрей зазначив, що дбаючи про зовнішній храм, християнин повинен памятати про побудову внутрішнього храму Божого.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ,
www.sde.org.ua

Перший Дзвінок і перший урок

Середня школа № 2

1 вересня пролунав перший дзвінок по всій Україні для десятків, а може й сотень тисяч першокласників. Урочистості пройшли і в Трускавці, в трьох загальноосвітніх школах міста зранку, а після обіду і в школі мистецтв. Музика та бадьорий настрій, хвилювання тих, хто йшов до школи вперше і незрозумілий щем у серці учнів, для яких цей рік буде останнім роком перебування в стінах, котрі стали рідними. А ще спогади батьків чи бабусь із дідусями про своє дитинство, свою школу. Але це неофіційно, а офіційна частина святкувань йшла суто за сценарієм.

О 9 годині ранку розпочалося Свято Першого Дзвоника в СШ № 2 - НВК-гімназія. Урочистою ходою заходять почесні гості - юні школярі, які ще вчора безтурботно бавилися в садочку, а сьогодні отримали новий статус школярів. Під звуки маршу вносять прапор України та шкільне знамено, лунає Державний Гімн. Першим вітає учнів, вчителів, батьків та всіх присутніх директор школи Олексій Бутенко. Цього року СШ № 2 поповнилася 72 першокласниками, які сформували три класи, демографічна ситуація поволі виправляється, зазначив директор школи. Міський голова Лев Грицак дарує на кабінети перших класів великі італійські глобуси (написи - українською мовою), тепер діти пізнаватимуть світ та набуватимуть необхідні для життєвого шляху знання, цього, а також здоров'я і вирости гідними громадянами своєї держави на радість батькам бажає Лев Ярославович. Педколектив СШ № 2 отримав грамоту від міського голови, перші класи для кабінету окрім глобусів отримали ще й набір портретів гетьманів України. З вітальним словом звертається і голова Шкільної Ради Андрій Кульчинський, а далі слово беруть учні - наймолодші і найстарші. В перерві між виступами - пісні, які виконують учні школи і під які кілька старшокласників взялося вести хоровод, виступи фокусника, літературна композиція. Та ось до мікрофону підходить отець-декан Петро Івасівка і обличчя стають більш зосередженими, адже зараз буде благословення. "О наш любий Ісусе, благослови всіх нас, опікуйся нами…" повторюють за отцем і учні, і батьки, і вчителі. Свято Першого Дзвоника єднає людей різних конфесій, різних політичних поглядів, різного віку, адже на площі перед школою не просто набір окремих осіб, а наче єдина велика родина, спільнота, одухотворена та благословенна.

Середня школа № 2 Середня школа № 2
Середня школа № 2 Середня школа № 2
Середня школа № 2 Середня школа № 2
Середня школа № 2 Середня школа № 2

І ось настає та мить, яка і дала назву святу - лунає Перший Дзвінок. Символічні перші уроки для першокласників проводять їхні вчителі, які згодом назавжди залишаться в пам'яті образом Першої Вчительки, яка замінятиме в школі виховательку, няню, а навіть маму. Серед батьків першокласників як ті, хто вже не вперше веде дітей до школи, так і ті, хто не переступав шкільного порогу ще від свого випускного. І одні й другі слухають настанов вчительки щодо режиму роботи - уроки для дітей по 35 хвилин, перші два тижні буде по три уроки, потрібні зошити, кольорові олівці, діти повинні приходити до школи чистими, охайними, здоровими, хто ще не здав медичні довідки, то принести їх в найближчий час.

Для шестирічних дітей, бо якось несолідно вже називати їх малюками, розпочинається нове життя, появляться нові друзі, комусь школа набридне вже за кілька днів, а хтось полюбить її як рідну домівку. Крок за кроком здобуватимуть освіту юні школярі, нелегка це справа, але потрібна. Все починається в житті з малого, з зернини хліб, з промінчика зоря, такі перші слова були у букварях батьків малих першокласників. І ця істина не змінилася, нове покоління школярів теж ступає на стежину знань, розпочинаючи йти по ній з Букваря - великої книги, яка сліпого робить зрячим і яка відкриває, наче ключем, нову таємничу країну знань. Щасти вам, діти, на цій стежині. Щасти вам у житті. Зі святом Першого Дзвоника!

Школа мистецтв

На 15 годину 1 вересня почали сходитися діти та їхні батьки і до дитячої школи мистецтв, що у Трускавці на вулиці Річки. Цього року тут особливо багато було першачків, які сформували нульові класи. Виглядало, що дощ, який починав моросіти, перейде в зливу, проте небо змилосердилося і випогодилося, тож заходи провели на вулиці, біля прекрасних туй, які рядами наче ведуть до цього храму, де можна причаститися оплаткою мистецтва, доторкнутися до прекрасного. На відміну від загальноосвітніх шкіл, офіційну частину тут перенесли на кінець, спочатку слово надали дітям-вихованцям, які грали, співали, показували свої вміння.

Міський голова через вболівання за газове питання та відносно забезпечення вчасного початку опалювального сезону у Трускавці не зміг особисто прибути на свято Першого Дзвоника в школу мистецтв. Замість нього від імені влади прибули завідувач відділом культури Світлана Ковальчин та заступник міського голови Ярослав Чистогорський. Не тільки вони вітали присутніх, а й привітали їх - директор митецької школи Трускавця Ігор Нич поздоровив колишніх освітян, які тепер трудяться на адміністративному полі, з Днем Знань, яке є одним з найголовніших в житті кожного вчителя. Ігор Ярославович не забув подякувати і тим, хто допомагає школі, наголосив на тому, що на "Чорноморських іграх" колектив "Золоті діти" зайняв перше місце, спасибі керівникам подружжю Мойсеєнків за роботу, а санаторію "Карпати" (керівник - Володимир Маринкевич) за меценатство. Нагадаємо, що поїздку до Складовська профінансував благодійний фонд "Відродження Трускавця", почесним президентом якого є Лев Грицак.

Школа мистецтв Школа мистецтв
Школа мистецтв Школа мистецтв
Школа мистецтв Школа мистецтв
Школа мистецтв Школа мистецтв

Присутніх ознайомили з тим, хто з новачків до якого класу та викладача записаний, детальніше з дітьми та їхніми батьками говорили і Ніна та Олександр Мойсеєнки, які займатимуться більше, ніж із понад сотнею дітей. До цих вмілих педагогів з бажанням навчитися танцювати приходять не лише трускавецькі діти, а й доїжджають хлопці та дівчата зі Стебника, Дрогобича, Доброгостова. Умови навчання нелегкі, адже дисципліна та порядок - на першому місці. Без запізнень та пропусків ходити, форму (відповідний одяг, трико, чешки тощо) мати, нецензурних слів не вживати, вчасно проводити оплату, відвідувати батьківські збори - ці та багато інших моментів по черзі доводять до відома присутніх керівники "Золотих дітей", як і графіки занять. Нульова група займатиметься в понеділки та середи з 14.30, старшокласники - з 15.50 до 18.15. "Ваші діти будуть втомлені, вимучені, але ви їх не шкодуйте", строго наказує Олександр Федорович і на гадку напрошується "Важко в навчанні - легко в бою".

Для дітей розпочинаються будні, школа, заняття з англійської, плавання, музика, танці, гуртки, а ще ж треба встигнути ловити мить дитинства, таку солодку і смачну. Початок вересня і кінець травня традиційно сповіщають про початок нового періоду в житті дитини чи його завершення, періоду, тісно пов'язаного зі школою. І неважливо, чи це звичайна школа чи гімназія або ж ліцей, чи підпорядковується відділу освіти, чи відділу культури як наша трускавецька школа мистецтв. Головне, щоб школа стала місцем, куди дитина йтиме з радістю та бажанням винести якомога більше. Цього бажала заввідділом культури С. Ковальчин у своєму виступі на ґанку школи мистецтв, винести не роялі чи скрипки, а чим побільше вмінь, знань, хороших навичок, навчитися від гарних вчителів не лише предмету, а й терпеливості, любові, поваги до інших, віри та надії в успіх. "Нехай благословить нас Господь", побажала Світлана Богданівна і слова її луною відгукнулися в серцях багатьох присутніх. Тож нехай благословить Бог наших дітей і нас, їхніх батьків.

Володимир Ключак

Склероз чи щось серйозніше?

Хвороби мають властивість прогресувати. Особливо якщо йдеться про недуги, ще в зародку яких закладено алгоритм невідворотності, розвитку по вектору чи спіралі. Інколи стається чудо і важко хвора, фактично невиліковна людина встає із смертного одра і то встає цілком здоровою. Немалу роль в цьому відіграє віра.

Хвороби умовно поділяють на фізичні та психічні недуги. Звичайно, що є безліч інших класифікацій і кожен лікар чи навіть медсестра або й санітарка скажуть вам, що захворювання серцево-судинної системи становлять більшу небезпеку для життя, ніж, наприклад, статевої чи травної систем організму. Проте в більшості своїй ми говоримо про хвороби саме фізичні, адже з ними стикаємося частіше. Психічні захворювання для багатьох із нас залишаються загадкою, в тому і їхні причини.

Десь поміж одними і другими, на психосоматичному рівні виникають проблеми, які ніби і хворобами не назвеш, але і спокійно жити вони не дають. Це психози, неврози, істерії, інші стани, при виявленні яких звертаємося спершу до невропатолога, а вже потім до психіатра. Є і стани пам'яті, мислення, уваги чи уяви, які ніби і хворобою важко назвати, але і в межі норми вони не вкладаються. Це так звані акцентуації. До речі, є акцентуації і характеру, і темпераменту.

Цей можливо дещо завеликий вступ необхідний для розуміння того, що в головах окремих наших любих друзів, братів та сестер з опозиції, все в порядку. Тобто, вони не є психічно хворі і слава Богу за це. Проте інколи є певні неполадки, на які ми, піклуючись про їхнє ж добро, звертаємо увагу. Інколи це забудькуватість, яка може перерости в страшний склероз, інколи це ненависть, яку треба лікувати любов'ю, а не вибивати клин таким самим клином, а ще інколи це параноя, маячня, або ж згадувані вище неврози, психози, істеричні стани.

Депутатів обирають до міської ради для того, щоб вони захищали інтереси громади, дбали про неї. Високий вияв довіри триває протягом одного дня - дня виборів, заради якого кандидати працюють кілька місяців, або й років. Після цього - цілковите затишшя, нехтування, ігнорування. Чим воно спричинене - різкими змінами в мозку, розладами мислення, склерозом чи чимось іншим? Це лікується чи вже пожиттєво? Не все так просто…

Звичайно, ніхто не є святий. Владу завжди критикують і часто критика є справедливою. Влада забуває, для чого вона є, які її справжні функції повинні би бути, спокуса владою така велика, що мало є людей, які достойно проходять це випробовування. В опозиції бути легше, критикувати можна навіть стовп за те, що він стоїть, не кажучи вже дії людей, особливо якщо вони явно помилкові чи грішать нечесністю. Проте за критикою влади, якою так любить захоплюватися опозиція, якось забуваються власні грішки. Починає проявлятися склероз, причому якийсь дивний, вибірковий - одне ми пам'ятаємо аж дуже добре, а інше - забуваємо в пень.

Нещодавно по Трускавці хтось розповсюдив листівку, підписану "Трускавчани", а по суті анонімку, в якій був відвертий наїзд на окремих депутатів. Важко сказати, що із закидів є правдою, а що видумкою, тим більше, що люди, які бояться підписатися своїм ім'ям, особливої поваги в нас не викликають. Тим не менше, одне тут добре - що хтось спробував нагадати опозиціонерам, що і вони не святі, що і в них рильце в пушку.

Ми не будемо йти шляхом анонімників, та все ж задамо ряд запитань для нашої шанованої-перешанованої опозиції, щоб сповільнити процес їхньої амнезії та уповільнити склеротичні процеси. Особливо це варто робити після ряду заяв чи публічних виступів (чи то на сесії, чи через ЗМІ), які слухати без сліз важко. Такі гарні слова, але як мало спільного вони мають з істиною.

Розпочнемо з лідера опозиції Ігоря Пілька. Він дійсно був послідовний опозиціонер Грицака, не те що Крамар, Юник, Кульчинський чи Яворський. Але це між іншим. В листівці йому дорікають розтратою грошей Помаранчевої революції, ми ж схильні вважати, що Ігор Федорович чесна людина, що таке звинувачення - наклеп. Хочеться запитати про інше - хіба ж ви, Ігорю Федоровичу, не вели потаємні (потайки від народу) переговори з Левом Грицаком, щоб взамін за певні гарантії він передав владу вашому ставленику, Руслану Козиру? Хіба це не інтрига? Хіба ви як лідер найбільшої фракції в міській раді, не могли вплинути на членів своєї фракції, які голосували за ті чи інші рішення, які були вам не до шмиги? Якщо не могли, то кого ж ви понабирали у свою команду і чому, чи не купили окремі депутати собі місця в "Нашій Україні" тоді, в 2006? Якщо ж могли, то чому не вплинули, в такому випадку тоді ви відверто загравали з Грицаком чи не так? Хіба ви не відчуваєте на собі частку вини за те, що концепція водопостачання не до кінця виконана? Часто контроль за виконанням тих чи інших рішень покладається на профільні комісії, а знаємо, що НУНС в кожній комісії має своїх представників, то де ви були всі 4 роки, що аж тепер кричите "Ґвалт!"? Як це "Батьківщина" з головного опонента стала головним другом, чи ви живете за принципом "Хто старе згадає, тому треба очі виколоти"? Як офіцер ви зовсім не виглядаєте на забудькувату людину, може просто вам вигідно говорити не всю правду, а лише її частину?

Є кілька запитань і до п. Кульчинського. Відгуки про нього позитивні в багатьох мешканців, але якось не віриться, що він погодиться на об'єднання зі всіма теперішніми опозиціонерами, хто ще вчора хотів його політично згноїти, щоб він канув у забуття. Андрію Богдановичу, невже ви вірите, що антигрицаківська коаліція у Трускавці переможе і приведе до влади порядних людей? Ви були № 1 у БЮТ, мали владу і хто вас її позбавив, з чиєї подачі ви перестали мати змогу виступати захисником інтересів громади? Хіба не з подачі тих, хто тепер формує цю коаліцію - колоса на глиняних ногах? Хіба ви не знаєте, хто і з ким на обласному рівні узгоджував для вас тавро "зрадник"? За іронією долі, цей пан з області тепер дійсно зрадник, ви ж ним не були, а просто хотіли, щоб все було по-чесному…Чи ви вважаєте, що варто ступати двічі в одну річку? Хто зробив підніжку один раз, зробить її ще, хіба не правда? А щодо ваших "нових" друзів, то краще сто раз вам відміряти, ніж раз відрізати, адже друзів забувають після перемоги, кому він потрібен, старий друг, як казали давні китайці7

Євгене Володимировичу, ви один з тих політиків, про кого особисто рот не відкриється сказати щось погане. Інше діло - ваші працедавці. Чи ви думаєте, що заміна теперішнього мера на ставленика групи ПІК стане панацеєю для міста? Ви знаходили спільну мову з Левом Грицаком цих 8 років і навчилися якщо не дружити з ним, то співіснувати, маю на увазі і вас особисто і ЗАТ "Трускавецькурорт". Нова мітла по-новому мете і повірте, що навряд чи буде вам комфортніше, якщо на зміну одному мисливцю прийде інший. Невже ви не розумієте, що в інтересах всієї трускавецької громади знову обрати Лева Грицака мером? Невже це так важко усвідомити? І невже вам, такій чесній та порядній людині, по дорозі з тими, думку про кого ви вже виробили? Невже вам ближчі Іванишин, Лаврінок, Процишин та Козир, ніж люди, до яких ви ставитеся з повагою?

А вам, Юрію Михайловичу (маю на увазі депутата Яворського) хіба по одній дорозі з цими "опозиціонерами"? Хіба така розумна людина може піддаватися на провокації чи вірити маячні, в яку не вірять і ті, що її проголошують? Хіба вам хочеться втратити свій нароблений вже імідж людини, яка політику ставить далеко на задній план після добробуту виборців? Хіба не краще мати справу з тверезомислячими людьми, а з оповитими алкогольним чи якимось іншим дурманом? Хіба ви не бачите як вони метушаться, боячись, що ви можете бути конкурентом для них не меншим, ніж Лев Грицак? Чи ви забули, що з Грицаком у вас набагато більше спільного, ніж із цими новими "месіями"?

До інших політиків немає сенсу ставити запитання, адже процес незворотній, та й по правді, нема особливого бажання запитувати про одне, а чути відповіді зовсім про інше. На городі бузина, а в Києві дядько. Так і з деякими сліпими виконавцями волі інших, які особисте збагачення ставлять вище навіть від дружби та тверезого розсудку, а потім жаліють, плачучи в хустинку. Склероз єднає наших опозиціонерів, їм би підняти рішення ради, за які вони голосували, пригадати, чому вони це робили, нагадати, хто робив для них добро, а хто пхав гіпотетичний ніж у спину. Їм би згадати гасла, з якими вони йшли у депутати, їм би проаналізувати причини невиконання цих гасел, або ж признатися хоча самим собі, що вони і не думали їх виконувати. Пригадати, чи це Грицак та його команда ходили від хати до хати і запитували людей, чи хочуть вони цілодобового водопостачання чи люди з партії особистого ворога Лева Ярославовича, який став цим ворогом через посаду, а не через інші причини.

А ще б хотілося почути реальні досягнення всіх "правильних" політичних сил Трускавця, чого ж вони домоглися для міста. Без пошуків винного стрілочника, без переведення теми в русло "про все і про нічого", а конкретних відповідей - я обіцяв і я зробив, без "але це Він мені не дав це зробити". Показати, чому, для прикладу, одні політичні сили кращі від інших, розповісти, що заважало приходити на сесії і дбати про громаду всі ці 4 роки тим, хто нагадався про свій статус аж тепер. Правдиво розповісти про всі розмови в кабінеті Лева Ярославовича і як здавали одні теперішні опозиціонери інших, яким чином вирішували особисті питання та питання своїх друзів, як впливали на кадрову політику поза спиною Лева Ярославовича, розповісти про шантаж, про оргії, про пиятики, про гроші і про подарунки, про авто та нерухомість, про землю, про те, що давно притаїлося в закапелках пам'яті під густою та волохатою павутиною. Витягнути на світ Божий всю правду, яка б вона гірка не була та розкрити її перед всією чесною громадою, а не пудрити мізки мешканцям, за яких раптом згадали - аж тепер, перед виборами.

Не склероз це, а технологія, коли про свої промахи забувають та воліють промовчати (навіть силою тиску на неугодного журналіста або й відвертого залякування чи шантажу). Не хороша це пам'ять, коли чужу скалку бачиш дужче, ніж колоду в своєму оці. Це лукавство, лицемірство, фарисейство, підлість та ницість. Діяти за принципом "Мета виправдовує засоби", особливо якщо тобі далеко до Маккіавеллі, якось не пасує. Забувати свою місію боронити інтереси громади теж не личило б порядному депутату. Але що поробиш, коли так вигідно, коли ситуація вимагає. На жаль, плодами революції більше всього користуються самі знаєте хто. У випадку Трускавця ця аксіома правильна як ніде інде. І говори їм чи "склероз", чи "совість", чи "честь", чи "почуття обов'язку", то марна справа. Вони знають, для чого вони так діють і так говорять. Вони думають, що їх нічого не зупинить, але помиляються. Народ не допустить їх до влади, бо ще не зовсім втратив голову. Від добра добра не шукають, як і ніхто в ярмо голову пхати добровільно не буде. Який би Грицак не був, ніхто кращий від нього до влади не йде. Наразі. А через 5 років побачимо, може якраз знайдеться людина, яка достойно замінить Лева Ярославовича і яку народ обере більшістю голосів, а не більшістю відносною. І хочеться, щоб ця людина не була склерозною, а пам'ятала про свої обов'язки, а не лише про можливості доступу, який відкривається після дня виборів.

Ігор Іванчук,
спеціально для "Трускавецького вісника"

Офіційно

Звернення Трускавецької міської організації Партії регіонів

Шановні депутати Трускавецької міської ради!

На сьогодні головною проблемою, яка постала перед Трускавцем, є питання закупівлі газу для наступного опалювального сезону.

Проблема набуття не економічного чи фінансового, а політичного, передвиборчого характеру.

Завдання всіх політичних партій, громадських організацій зробити все щоб вчасно розпочався опалювальний сезон, щоб Трускавець був із газом, щоб було тепло у наших помешканнях, в школах, дитячих садочках, лікарнях.

Урядом і Президентом України багато зроблено щоб прості люди не відчували підвищення ціни на газ для теплопостачання - понижено поріг надання субсидій з 15% до 10%, спрощено процедуру їх оформлення малозабезпеченими. Але все це буде марно, якщо Трускавецька міська рада не допоможе КП "Наше місто" розрахуватись за газ та отримати ліміти на наступний опалювальний сезон.

Ми закликаємо депутатів всіх фракцій, лідерів політичних партій, громадських організацій вивести питання життєзабезпечення міста теплом за межі політичного поля, виключити його з передвиборчої боротьби, об'єднати зусилля на користь нашого рідного міста, проголосувати за вирішення питання погашення боргів за газ.

2 вересня 2010 року
Голова ТМО Партії Регіонів /підпис, печатка/ Святослав Павлечко

"Відродження" - партія, яка Вас не зрадила

Відродження Наближаються вибори до міських рад і пройдуть вони в жорсткій боротьбі за депутатські мандати. Знову буде популізм, знову буде демагогія та обман. І так мало політиків захочуть розповісти про те, що ж вони вже реально зробили для своїх виборців, для громади. Натомість обіцятимуть, обіцятимуть, обіцятимуть…

У Трускавці діяла і надалі продовжує свою активну діяльність партія "Відродження". Створена людиною діла, покійним Георгієм Кирпою, міністром транспорту, ця партія ніколи не ставала на хиткі позиції, ніколи не впадала в крайнощі. Членами цієї політичної сили ставали люди прагматичні, розумні, відповідальні - від керівників до простих працівників, від Сходу до Заходу України, від молоді до осіб старшого покоління.

В 2006 році команда партії "Відродження" та симпатиків цієї політичної сили вела свою передвиборчу боротьбу чесно, чисто, без обливання брудом опонентів чи конкурентів, без загравань чи кулуарних інтриг, а прямо дивлячись у вічі трускавчанам і просто говорячи правду, не підсолоджуючи і не підфарбовуючи її. Це стало одним з показників того, що люди висловили довіру партії "Відродження" і п'ятеро депутатів в Трускавецькій міській раді представляють саме "Відродження". З вуст цих депутатів, в порядності яких ніхто й ніколи б не посмів засумніватися, ніколи не лунали безпідставні та часті "Слава!" чи "Ганьба!", вони не так часто, як опозиція, виходили на трибуну, щоб декларувати свою любов до народу, до громади. Свою любов до Трускавця, турботу про кожного жителя вони не виставляли напоказ, не публікувалися в пресі, розповідаючи про свої досягнення, вони просто працювали, вносили розумні та потрібні ідеї та проекти рішень, шукали можливостей додаткових наповнень міського бюджету, вирішували, куди потрібно більше коштів, які соціальні проекти потребують першочергового фінансування, а що можна відкласти на пізніше в зв'язку з економічною кризою. Ніхто не зможе дорікнути цим депутатам, що вони вносили безлад в роботу ради, що перетворювали її на базар чи мітинг. Розважливе тверде слово "Відродження", обґрунтоване та аргументоване, часто закривало рот пискливим та галасливим "борцям", які тільки те й годні, що вправлятися в балаканині та продукувати словесний понос.

Партія "Відродження" в Трускавці ніколи не була перекотиполем, з самого початку позиція по підтримці починань мера Лева Грицака була схвалена всіма депутатами фракції. Не змінює вона своєї думки і тепер, в передвиборчий час, коли окремі політичні сили різко змінили погляди та забарвлення, стали "фарбованим лисом". Депутати від "Відродження" завжди наголошували на тому, що на місцевому рівні, рівні Трускавця, економічні, прагматичні інтереси мають превалювати над чистою політикою, адже на місцевому рівні не вирішуються питання НАТО, статусу державної мови чи надання чи позбавлення статусу Героя України кого б то не було. Тому в протистояння між "оранжевими" та "біло-блакитними" наші депутати не просто не втручалися, а намагалися бути тою силою, яка об'єднує, а не роз'єднує, яка зможе примирити, а не розв'язати політичну війну, від якої програє тільки Україна.

Кожен з діючих депутатів фракції "Відродження" є індивідуальністю, особистістю, яка в житті вже чогось досягла і прагне послужити своїм досвідом, своєю працею іншим. Не перший рік очолює колектив залізничників Трускавця п. Галина Гурба, плідно трудяться на освітянській ниві у сфері адміністрування Галина Умнова та Орест Лобик, вміло захищає інтереси міської лікарні та і всієї медичної галузі міста головний лікар Йосип Свіжинський. Невблаганна смерть покликала в вересні 2009 року в інші світи чудову людину, керівника пансіонату "Світязянка" Михайла Вронського, який три з половиною роки відстоював інтереси громади в Трускавецькій міській раді V демократичного скликання саме як депутат від "Відродження". А Володимира Маринкевича, генерального директора санаторію "Карпати", у Трускавці знає чи не кожна людина, адже санаторій цей скільки років підряд є володарем "Чаші святого Миколая", а Володимира Мар'яновича кожен охарактеризує тільки з найкращої сторони. Навіть найзапекліші опоненти нашого міського голови, які часто лиють бруд не лише на мера, а й на членів його команди, жодного разу не покритикували Володимира Мар'яновича, адже знають, яке обурення громади такою безпідставною критикою вони викликали б.

Взявши до рук передвиборчі обіцянки партії "Відродження" з 2006 року, бачимо, що на 90% їх вдалося втілити в життя. Це багато, аж не віриться, що в Україні є ще політики, які не забувають за виборців, коли прийдуть до влади. Спільно з міським головою "Відродження" працювало над втілення в життя концепції реформування комунальної сфери, до завершення підходить впровадження цілоденного водопостачання - пілотний проект в IV мікрорайоні показав успішність концепції і тільки через брак фінансування інвестором в зв'язку зі світовою кризою цей проект не вдається завершити в 2010 році, а прийдеться почекати аж до наступного. В закладах освіти та медицини впроваджено енергозберігаючі технології, замінено всі вхідні вікна та двері в лікарні, школах, дитячих садочках, розпочато роботу по цьому проекту і по об'єктах відділу культури, завершується будівництво Народного Дому, залишилося ще тільки закупити стільці та столи і можна буде його вводити в експлуатацію.

Вирішено проблему із сміттям, збудовано та відновлено дитячі майданчики, готуємося до участі в кількох регіональних проектах, введено в експлуатацію плавальний басейн "Спортовця", що стало справжнім подарунком для трускавецьких дітей. Заасфальтовані внутрішньоквартальні проїзди, відремонтовано левову частку вулиць, Трускавець став місцем зустрічі перших осіб держави, побували в нас Президент Ющенко та Прем'єр Тимошенко в 2009, віце-прем'єр Колєсніков та губернатор Горбаль в 2010, а в жовтні очікується приїзд 7 президентів та всієї керівної верхівки нашої держави. Проте ще не маємо статусу курорту державного значення, в першу чергу через те, що жодного представника Трускавця не було в Верховній Раді України та навіть в обласній раді. Зависло в повітрі питання будови переходу над колією, не вирішено питання впорядкування території біля "Миру", є й інші болючі питання, які потребують пошуку шляхів вирішення. Та "Відродження" говорить про це відкрито, не замовчує проблем і не шукає винних. А пробує знайти відповідь на запитання "Що робити?", як діяти, щоб в місто приходили інвестиції, щоб місто не зупинилося на досягнутому, а розвивалося і надалі.

Партія "Відродження" з моменту заснування була народною політичною силою, яка працює для народу, а не для задоволення амбіцій того чи іншого лідера. Тому довіра до депутатів однойменної фракції в міській раді Трускавця завжди була високою, а добро фонд "Відродження Трускавця" чинив і до виборів 2006, і в 2007, і в 2008, а не тільки тепер, як деякі інші поспішно створені фонди та ГО.

Люди мають право на правду, мають право знати, хто чим займався всі ці роки. В депутатів від "Відродження" немає пропусків засідань сесій, ходять вони ретельно і на комісії, беруть активні участь в громадському житті міста. Поряд з ними працюють інші порядні люди, старші та молоді, які підтримують погляди цієї політичної сили, які готові послужити своєму народу, своїй громаді. Без взаємних звинувачень, без крику та істерики, без пошуків винних та збору компромату на опонентів партія "Відродження" йде і на вибори 2010 року. Йде, щоб і надалі захищати інтереси громадян міста, щоб працювати, щоб виправдати довіру людей. Йде, щоб перемогти і спільно з іншими політичними силами займатися промоцією Трускавця, сприяти приїзду більшої кількості відпочивальників на наш курорт, довершити реформування ЖКГ та остаточно вирішити проблему водопостачання, продовжувати крок за кроком дії, спрямовані на визнання нашого курорту курортом не лише європейського, а світового зразка. Йде з надією на те, що трускавчани робитимуть свій вибір тверезомислячо, з думкою про майбутнє, а не під впливом обіцянок свіжоспечених "месій". Йде, щоб перемагати. І це буде перемога всіх трускавчан, які не хочуть політичних чвар, а хочуть відродження. Відродження Трускавця.

Володимир Ключак

Духовні вправи на вересень-2010

Христос був не засновником релігії, а релігією. Микола Бердяєв.

Хіба це Бог винен, що ми нещасні? Самі ми винні, бо шукаємо щастя там, де Ісус нас вчить, що щастя там нема. Бл. Урсуля Лєдуховська.

Людина, котра не бореться зі стражданням, не приймає життя. Втеча від страждання - це втеча від самого життя. Кард. Йозеф Рацінгер.

Насправді бідним є лише той, хто має лише тільки гроші. Джон Дейвісон Рокфеллер.

Той, хто віддав себе Христу, може загинути, але не може бути переможений. Св. Ієронім зі Стридона.

Лише манія величності може наш нечувано малий розум зробити суддею Творінь Божих і те, у Всесвіті, що не служить нашій користі, вважати недоречним і непотрібним. Галілео Галілей.

Лінь - це мати, якої син - злодійство, а дочка - голод. Віктор Гюго.

Сатана вміє наслідувати мову ангелів, бо він в ангельській школі вивчив її. Св. Сидор з Севільї.

Істина, навіть найбільш гола і убога, все ж прекрасніша і піднесеніша від розкішно вбраної і блискучої брехні. Іпполіто Ньєво.

Починаючи молитву, почніть її роздумами - хто є Той, до кого маєте звертатись. Св. Тереза з Авіля.

Кохати - не означає дивитись один на одного, а дивитись разом у тому ж напрямку. Антуан де Сент-Екзюпері.

Чудеса суперечать не природі, а знаній нами природі. Св. Августин.

Оголошення

Організатори конкурсу краси "Красуня Прикарпаття" запрошують молодих, енергійних, талановитих та красивих дівчат прийняти участь в кастингу. Якщо вам від 15 до 26 років, ви маєте шанс прийняти участь, отримати хороші подарунки та перемогти у конкурсі. Заявки приймаються з 7 серпня 2010 року. Контактні телефони: (244) 3-19-89; 067 98 50 802, 093 74 62 722.

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com

Ласкаво просимо на перший в Україні сайт знайомств і одночасно соціальну мережу для католиків (усіх обрядів) КАТОЛИЦЬКІ ЗНАЙОМСТВА http://catholicmates.net Шукаймо своє серед свого!

Запрошуємо вас відвідати Єпархіальний музей у Трускавці, який знаходиться в приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ за адресою: вул. С. Бандери, 19 (поблизу церкви св. Миколая). Музей працює щодня крім вихідних та релігійних свят з 10.00 до 17.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної музики, духовної поезії та співу за адресою: м. Трускавець, вул. Суховоля, 1 (приміщення римо-католицького костелу). Вечори відбуваються у вівторок, п'ятницю та неділю о 20.00.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.