Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№78 (201) 16 вересня 2010 р.

Звернення до депутатів Трускавецької міської ради та громади м. Трускавця

Шановні депутати Трускавецької міської ради! Шановна трускавецька громадо! 14 вересня відбулося 2 пленарне засідання 33 сесії ТМР, на якому вкотре не пройшло рішення стосовно взяття кредиту для забезпечення Трускавця газом на опалювальний період 2010 – 2011 рр. За таке рішення проголосувало 14 депутатів, скільки ж утрималося, решта були відсутні під час голосування (в роботі сесії взяло участь 33 депутати разом з міським головою). В той же час ДК «Газ України» вимагає від підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) до кінця вересня повністю (стовідсотково) сплатити вартість природного газу, спожитого протягом 2008–2010 рр., йдеться у повідомленні прес-служби ДК «Газ України». «ДК «Газ України» попереджає, що за наявності у тепловиробників заборгованості за природний газ Компанія не укладатиме договорів на постачання природного газу у новому опалювальному сезоні 2010–2011 рр. та не виділятиме їм планові обсяги природного газу. Значна заборгованість підприємств теплоенергетики за природний газ ускладнює акумулювання Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» коштів для проведення вчасних і повних розрахунків за імпортований природний газ, а також підготовку до нового опалювального сезону 2010–2011 роки», – наголошують у компанії.

У Трускавці дане питання піднімається вже на 10 (!) поспіль пленарному засіданні. Початок сесії 14 вересня показав, що більшість депутатів бачить, що позика в 2 мільйони гривень на даний момент є єдиним виходом із ситуації, от тільки розбіжності стосуються об’єктів під заставу. Наступне пленарне засідання буде проведене в п’ятницю, 17 вересня, о 10.00. Є надія, що здоровий глузд переможе. В іншому випадку залишається збирати сесію за участю депутатів всіх попередніх скликань та громади і оцінити дії чинних депутатів, проте хочеться, щоб до цього справа не дійшла. А тим часом польські метеорологи, до яких традиційно є високий ступінь довіри, прогнозують наступну зиму з катастрофічно низькими температурами і зима, яка нас чекає, вже названа «зимою тисячоліття». Залишення міста без тепла означало б повний параліч Трускавця і за це депутати, винні в такому стані речей, могли б понести не просто моральну, а і кримінальну відповідальність.

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» закликає керівників всіх фракцій та груп в Трускавецькій міській раді проявити розуміння даної ситуації та одноголосно проголосувати за те, щоб опалювальний сезон у Трускавці розпочався вчасно. Цей крок назустріч громаді може стати важливою передумовою більш мирної, цивілізованої та неупередженої політичної боротьби під час виборчих перегонів. Просимо пленарне засідання в п’ятницю розпочати з молитви. Закликаємо теж всі політичні сили утриматися від будь-яких спекуляцій на дану тематику, а засоби масової інформації припинити здійснювати психологічний чи будь-який інший тиск на будь-кого з депутатів. Проявімо людяність та гуманізм, політичну волю та здоровий глузд, об’єднаймося не в боротьбі проти когось, а заради добробуту мешканців нашого Трускавця. Особливе прохання підтримати дане питання до тих політичних сил, окремі представники яких займали вичікувальну позицію та утримувалися до цього часу.

З повагою до кожного депутата та до кожного мешканця Трускавця,
Володимир Ключак, редактор

Новини Трускавця та регіону

В Трускавці буде не тільки стадіон, а й Льодовий Палац

15 вересня в кабінеті міського голови Трускавця Лева Грицака відбулася робоча зустріч стосовно підготовки міста до Х Міжнародного економічного форуму 7-8 жовтня 2010 року та до Євро-2012. Окрім мерів Трускавця та Дрогобича та представників різних відповідальних відділів, зокрема архітектури, в нараді взяв участь та розповів про плани до Євро-2012 начальник обласного управління архітектури та містобудування (просторового розвитку) Львівської ОДА Степан Лукашик. Степан Іванович розповів, що на Міжнародний форум, який проходитиме два дні у трускавецькому санаторії "Ріксос-Прикарпаття", буде представлено не лише програму підготовки до Євро-2012, а і до Олімпіади 2022 року в українських Карпатах.

робоча зустріч стосовно підготовки міста до Х Міжнародного економічного форуму робоча зустріч стосовно підготовки міста до Х Міжнародного економічного форуму

До цієї олімпіади готуватися треба вже і будувати ті об'єкти, які залишаться нашим нащадкам у спадок після нас, зазначив Степан Іванович. Одним із таких об'єктів стане Льодовий Палац у Трускавці, льодове поле (крите), під цю програму планується виділення земельної ділянки. Проте станеться це після реалізації іншого проекту - в Державну цільову програму по підготовці до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році буде включено будівництво тренувального поля у Трускавці. В зв'язку з відмовою ЗАТ "Трускавецькурорт" надати для цього земельну ділянку позаду санаторію "Кристал" (здається, там корти чи волейбольний майданчик), стадіон буде споруджено по вулиці Різняка-Макомацького. На ці цілі планується виділення більше 35 мільйонів гривень, частина з яких піде на спорудження під'їзду до стадіону, тобто на будівництво вулиці Макомацького.

Трускавець стане готельно-тренувальною базою Євро-2012. Щоб це не виглядало пустими словами, пролунали конкретні аргументи. Так, для прикладу, у Львові будуть задіяні до Євро так само два стадіони (від ФК "Карпати" та Університету фізичної культури), як і в Трускавці та Дрогобичі (по одному), а без трускавецьких готелів Львів взагалі не міг би і претендувати на прийом у себе ЧФ-2012. По стадіоні у Трускавці вже є напрацьовані документи, зокрема повністю готовий проект, розроблений силами міської ради.

Легкоатлетичний крос

15 вересня під патронатом міського голови Трускавця Лева Грицака та за сприяння ГО "Змаг" в нашому місті відбувся легкоатлетичний крос. Початок забігу для хлопців та дівчат відбувся після офіційної частини, під час якої виступили мер Трускавця Лев Грицак та його заступник Ярослав Чистогорський, голова "Змагу" та головний суддя змагання Ігор Гургула, директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович, інші офіційні особи. Дітям було вручено кілька комплектів спортивної форми, інші подарунки.

легкоатлетичний крос легкоатлетичний крос

Легкоатлетичний крос пройшов для хлопців від Площі Незалежності до міської ради - "Злати" і завершився знову біля сцени. Дівчата пробігли до будівлі джерела "Едвард" і назад.

Для підвищення активності підприємців

15 вересня в залі засідань міської ради пройшло засідання робочої групи по підвищенні активності підприємців стосовно їхньої співпраці з бюджетними організаціями. Головував на зустрічі заступник міського голови Ярослав Чистогорський. Зав'язалася цікава дискусія, в якій взяли участь підприємці Володимир Наконечний (супермаркет "Будівельні технології ХХІ століття"), представник аптеки "Планета здоров'я", Павло Гурба з поліграфічної фірми "Плеяда". Про недофінансування медицини (зменшення по Трускавці складає 2 мільйони гривень згідно контрольних цифр на 2011 рік) говорив головний лікар міської лікарні, депутат від "Відродження" Йосип Свіжинський. Головна думка Йосипа Михайловича була така - необхідно бюджетні установи фінансувати по нормативу, а не урізати щороку по 10%, інакше на плаву буде втриматися дуже важко.

Підприємці зупинилися на тому, що в першу чергу вони повинні заробляти, а робити це після прийняття нового податкового кодексу в тій редакції, яка пропонується, буде вкрай важко. А спонсорську допомогу можна надавати, але ж після отримання прибутку, хіба це не зрозуміло?

Бог єднає Україну

формаційні реколекції для катехитів, координаторів і провідників біблійних, молодіжних, сімейних молитовних та євангелізаційних служінь Київської Архиєпархії 11-12 вересня 2010 р. Б. у м. Києві в храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) в рамках біблійного апостоляту відбулися формаційні реколекції для катехитів, координаторів і провідників біблійних, молодіжних, сімейних молитовних та євангелізаційних служінь Київської Архиєпархії. На реколекціях було присутніх близько 40 осіб і цікаво те, що, окрім киян, приїхали люди з різних областей та міст України: Львівської - мм. Мостиська, Дрогобич, Трускавець; Івано-Франківської - Калуш; Київська - Сятошино, Бровари. Також, крім греко-католицької були присутні представники римо-католицької громади Києва і Київської області, повідомляє наше джерело.

Засідання міськвиконкому

16 вересня відбулося чергове засідання трускавецького міського виконавчого комітету. На ньому було прийнято ряд рішень, окремі проекти було відхилено. Вашій увазі подаємо коротко окремі новини стосовно прийнятих рішень:

- Затверджено освітню мережу, кількість класів по школах, груп по дитячих садочках, а також мережу по позашкільних закладах (ДЮСК "Спортовець" і БУТ). Затверджено і списки дітей та підлітків шкільного віку, їх у Трускавці 2382 (починаючи з 5 років). Діти шкільного віку отримали право їздити до школи безкоштовно з 7.00 до 18.00 окрім вихідних днів та канікулярного періоду.
- Затверджено мережу по дитячій школі мистецтв, яка підпорядковується відділу культури, доповідав директор школи Ігор Нич. Батьківська плата в школі мистецтв цього року зросте в середньому на 4,3 гривні і становитиме теж в середньому 33 гривні на місяць, що є середнім показником по області. Найбільше платитимуть за навчання по фортепіано - 40 гривень. Державні пільги по оплаті становлять 100%, місцеві - 50%.
- ОСББ "Наш дім" (вулиця Сагайдачного, 1) дозволили добудову мансардного поверху та спорудження шатрової покрівлі, бо дах в фатальному стані. Міський голова радо привітав ініціативність мешканців.
- Затверджено програму вечірнього освітлення 45 об'єктів центральної частини міста, в тому санаторії ЗАТ "Трускавецькурорт" в нагірній частині курорту ("Алмаз", "Рубін", "Янтар", "Кристал"), ряд вілл, пансіонатів, готелів, два бювети, кінотеатр "Злата" тощо. Вибрали кращі об'єкти, в яких хороші фасади. Жартома пропонували освітити і горілчаний завод, який ніби діє підпільно.
- Прийнято рішення по впорядкуванні каналізаційної мережі між будинками 32,34, 36, 38 по Мазепи, де будується торговий комплекс кількома підприємцями та одною місією.
- Дано ряд дозволів на розробку містобудівного обґрунтування, відмовлено в такому (стосовно поштової адреси Скоропадського, 8) забудовнику ПП Олвер та по Бандери, 55а (перенесли на наступний виконком) до узгодження позицій.
- Біля 300 особам узаконено автономне опалення, далі цей процес припинено через початок опалювального сезону (вже заливається вода в мережі), списано борги одній сім'ї, де є двоє інвалідів І групи, а також списано старий автобус та контейнеровоз у КП "Наше місто", які застаріли морально та матеріально.
- З 25 вересня згідно з регуляторною процедурою заборонено продаж алкоголю в цілодобових магазинах та на автозаправках від 22.00 до 8.00 у Трускавці, таке рішення вже приймалося, але його оскаржив прокурор. Хтось на виконкомі розповів чутку, що продавщиця одного з подібних магазинів всім хвалилася "а наш домовився, тому ми і продаємо…".
- Підприємці, які реалізують туристичні квитки обурені свавіллям та змушуванням їх платити страшні гроші одному із підприємців, таке звернення мало місце на прийомі громадян 15 вересня, тепер їм підуть на уступки. Так само виправлено одну із правових колізій чи суперечностей стосовно атестації турфірм.
- Встановлено ще одне місце зупинки маршрутних автобусів № 2 та № 3 - біля старої автостанції на Дрогобицькій. Це зроблено на прохання жителів вулиці Куліша та прилеглих, озвучене на прийомі громадян 15.09. Рух по вулиці Уляни Кравченко зроблено односторонній - від водоканалу вниз. Затверджено розпорядження міського голови та прийнято інші рішення.

Новини культури

20-21 вересня в нашому місті пройде конкурс "Кришталевий Трускавець", повідомила на понеділковій нараді начальник відділу культури міської ради. 27 вересня розпочнеться пленер художників, повним ходом йде підготовка і до фестивалю "Карпатія-2010".

Новини освіти

Як повідомив на понеділковій нараді начальник відділу освіти Орест Лобик, СШ № 2 отримала нове холодильне обладнання, замовлено і кухню. Натомість для СШ № 1 придбано водонагрівачі. Освіта очікує 50 тисяч субвенцій з обласного бюджету на ремонт харчоблоку в дитячій установі "Ялинка". Орест Павлович озвучив ще одну річ, яку варто б зробити, а саме підключити котельню від "Спортовця" до СШ № 2.

Освячено будинок сестер-служебниць

Минулої неділі, 12 вересня, відбулося нарешті освячення будинку сестер-служебниць Непорочної Діви Марії, що по вулиці Стебницькій. Участь взяв гість з Ватикану. Про це йшлося на понеділковій нараді. Під час освячення виступав і наш міський голова. До речі, Левом Грицаком надано значну допомогу і для церкви Покрови Богородиці, де вже в ремонт даху вкладено біля 100 тисяч гривень (левова доля), також мер посприяв у придбанні туй для облаштування благоустрою біля храму.

Свято Жнив

На 24 жовтня у Трускавці заплановано проведення Свята Жнив (інша назва - День Подяки Богу за врожай). Ініціатором цього заходу вже традиційно виступає церква "Добра Новина". Минулого року проведення свята в ПК Шевченка довелося відмінити через паніку навколо нібито свинячого грипу, створеного на рівні держави, а також через дію заборони у жовтні - листопаді 2009 року про проведення масових заходів. Цього року сподіваються в "Добрій Новині", що жодних утруднень із проведенням свята не буде, хоча і відбудеться воно за тиждень перед виборами до місцевих рад.

Депутатські запити

14 вересня з 10.25 до 13.00 проходила сесія ТМР, вкотре питання теплопостачання не набрало необхідної кількості голосів. У порядок денний внесли ще одну зміну - відносно надання стипендії-допомоги одній дитині-сироті, проте, на жаль, так це питання у вівторок і не розглянули. Депутатські запити 14 вересня стосувалися взаємодії політичних сил та ЗМІ, заміни прапора на ратуші на новіший, по тепловому лічильнику та жахливому стану коридорів, де висять електричні дроти на Стуса, 4 ("Червона Рута"). Дуже цікавим був виступ депутата Стародуба, в якому він обґрунтував необхідність приходу в депутатський корпус нових облич, нових людей із незаплямованою репутацією. Після годинної перерви депутати не зібрались - забракло кворуму.

Бориславські таланти

В історико-краєзнавчому музеї м. Борислава (Шевченка, 75) з 12 вересня по 18 жовтня проходить виставка під назвою "Таланти міста Борислава". Серед мистецьких творів - вишивки, бісер, живопис, фотографії. Вартість вхідного квитка 1 гривня для дітей і 2 для дорослих.

Не лише в мистецтві відзначаються бориславчани, а і у спорті - учениця СШ № 5 (10 клас) Марія Ільницька посіла 3 місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу, що проходив нещодавно в м. Пльзень (Чехія). Тренером дівчини є Юрій Слісаренко, тренується вона в спортивно-оздоровчому товаристві "Прометей".

Власна інформація

Програма святкувань Дня міста Дрогобича

Дрогобицька міська рада запрошує дрогобичан та гостей міста на святкування Дня міста. В програмі:

20 вересня

17.00 - Святковий концерт за участю народного ансамблю скрипалів Народного дому ім. І.Франка (дворик Ратуші)
18.00 - Літургія св. Івана Золотоустого за участю Дрогобицького муніципального камерного хору "Легенда" (Катедральний Собор Пресвятої Трійці)

21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці

08.30 - Служба Божа (Катедральний Собор Пресвятої Трійці)
12.00 - Виставка-продаж продукції пасічників Стрийського та Дрогобицького товариств. Художній вернісаж. Виставка робіт вихованців позашкільних навчальних закладів. Виставка творів дрогобицьких письменників (пл. Юрія Дрогобича)
12.15 - Концерт дитячих колективів мистецьких та загальноосвітніх шкіл (пл. Юрія Дрогобича)
14.00 - Відкриття новоствореної експозиції "Сакральне мистецтво" (Картинна галерея)
15.00 - Колективна виставка робіт спілки художників м. Трускавця (Палац мистецтв)
15.00 - Свято близнюків (пл. Ринок)
16.00 - Привітання владики. Привітання міського голови (пл. Ринок)
16.30 - Плац-концерт військового оркестру. Святковий концерт кращих мистецьких колективів, окремих виконавців, Тараса Курчика та групи "Мері" (пл. Ринок)
22.00 - Святковий феєрверк (пл. Ринок)

Ласкаво просимо!

До теми. Дрогобицька міська рада просить мешканців і гостей міста одягнути 21 вересня - у День міста - вишиванки. Згідно з домовленістю з керівниками транспортних підприємств, пасажирів у вишиванках на регулярних маршрутах міста перевозитимуть безкоштовно.

Виконавчий комітет міської ради до Дня міста проведе конкурси "Найкращий магазин", "Найкраща вітрина". 20-21 вересня конкурсна комісія виконавчого комітету проведе огляд вітрин і магазинів і визначить переможців. Нагороди буде вручено 21 вересня під час святкувань. Міськвиконком просить суб'єктів господарювання святково прикрасити до Дня міста магазини і вітрини.

"Кробат Україна" побудує у Дрогобичі котельню

15 вересня у Дрогобичі підписано угоду між відділом освіти виконавчого комітету міської ради і ТзОВ "Кробат Україна" про побудову котельні для загальноосвітньої школи № 16. Вартість проекту приблизно 900 тис. грн. Про це повідомив міський голова Микола Гук.

З його слів, ТзОВ "Кробат Україна" зобов'язався протягом півроку спорудити котельню на шкільній території і протягом 15 років реалізовувати школі тепло за ціною на два відсотки нижчою від ціни КП "Дрогобичтеплоенерго". Відтак котельню безкоштовно буде передано дрогобицькій громаді.

"Спорудження котельні дасть нам змогу відновити роботу шкільного басейну, який не використовувався від часу спорудження школи через відсутність гарячої води", - каже Микола Гук.

"Шлях до підписання договору був тривалим і важким, - зазначив начальник відділу освіти Петро Сушко. - Його реалізація забезпечить належне теплопостачання школи, чого не можна було досягти досі, оскільки котельня, від якої отримує школа тепло розташована на далекій відстані".

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Суд визнав браконьєром керівника Дрогобицької райорганізації мисливців та рибалок

Державна екологічна інспекція у Львівській області під час перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на території мисливських угідь Дрогобицької райорганізації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) систематично виявляє порушення стану ведення мисливського господарства.

Для усунення недоліків та порушень держінспектори видають приписи, однак законні розпорядження не виконуються головою організації С. Кузьменком. Про це ЗІКу повідомили у Державній екологічній інспекції у Львівській області.

Зокрема, у 2007 р. під час проведення перевірки виявлено факт проведення незаконного полювання С. Кузьменком. У порушника виявлено ліцензію на добування козулі, в якій зроблено виправлення дати полювання, при цьому добуто самця-козла, в журналі обліку ліцензій порушено черговість записів.

Порушено ряд законодавчих актів, за які передбачено відповідальність згідно з ч. 2 ст. 85 КУпАП.

Матеріали для розгляду справи про адміністративне правопорушення направлено в Дрогобицький міськрайонний суд. Розмір шкоди, заподіяний державі незаконним добуванням 1 козулі, становить - 8000 грн. Дрогобицький міськрайонний суд наклав штраф на С. Кузьменка в розмірі 510 грн. та зобов'язав сплатити шкоду, завдану державі. Постанови суду порушник оскаржив в апеляційному суді. Однак рішенням Апеляційного суду Львівської області від 8.6.2010 р. вищезгадані рішення залишено без змін.

Крім того, держекоінспекцією встановлено, що у 2008 році в господарстві незаконно добуто трьох кабанів, чим завдано шкоди державі на суму 30 тис. грн. Державна екологічна інспекція в Львівській області скерувала в Дрогобицький МРВ ГУ МВСУ у Львівській області матеріали та розрахунок шкоди, заподіяної тваринному світу головою Дрогобицької райорганізації УТМР С. Кузьменком внаслідок незаконного добування трьох кабанів - для розгляду та прийняття рішення щодо відкриття кримінальної справи за ч. 2 ст. 248. На даний час порушено кримінальну справу та проводиться досудове слідство.

Інспекційною перевіркою виявлено факти видачі відстрільних карток за підписом голови товариства, які не відповідають карткам встановленого зразка Всеукраїнської організації УТМР. Опис вилучених карток та самі картки долучено до матеріалів кримінальної справи проти обвинуваченого.

За порушення природоохоронного законодавства, правил використання об'єктів тваринного світу, невиконання приписів голова Дрогобицької районної організації УТМР С. Кузьменко неодноразово притягався до адмінвідповідальності.

Держекоінспекція винесла рішення про тимчасову заборону (зупинення) використання державного мисливського фонду користувачем мисливських угідь - Дрогобицькою районною організацією УТМР. Рішення було оскаржено відповідно до Закону України "Про мисливське господарство та полювання". Зазначені матеріали скеровано в Мінприроди України.

Державною екологічною інспекцією у Львівській області за систематичні порушення природоохоронного законодавства та у зв'язку з виявленням фактів браконьєрства готуються матеріали на розгляд обласної організації УТМР для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника мисливського господарства та розгляду питання щодо доцільності перебування його на займаній посаді.

www.zik.com.ua

На Львівщині хочуть відновити рух потяга "Москва-Трускавець"

До голови Львівської ОДА Василя Горбаля надійшла низка звернень від підприємців та представників туристичної сфери області з проханням посприяти відновленню руху потягу "Москва-Трускавець", який було скасовано у 1995 році.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської ОДА, зокрема, з такою ініціативою виступили ПКП "Галицький підприємець", Трускавецька асоціація туризму та екскурсій "Тартекс", Асоціація малого та середнього підприємництва м. Трускавця, адміністрація державного закладу "Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій "Джерело" МОЗ України", ТОВ "Трускавецьінвест".

Своє прохання вони мотивували тим, що відновлення потягу дозволить збільшити кількість туристів у регіоні, що, в подальшому збільшить податкові надходження до бюджету.

www.zaxid.net

Служба "102" міста Борислава повідомляє

У період із двадцятого по тридцять перше серпня 2010 року у місті скоєно сім крадіжок. Маємо також тринадцять погроз фізичною розправою, п'ятнадцять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, три факти настання смерті, одне хуліганство, два порушення закону по лінії боротьби з економічною злочинністю та шість порушень закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки. Встановлені також особи зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, причетні до вчинення хуліганських дій та нанесли мешканцям Борислава тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю. За п'ятьма фактами крадіжок, трьома випадками настання смерті та шістьма порушеннями закону, які віднесені до категорії інших злочинів, правоохоронці проводять дослідчі перевірки.

Випадковою жертвою невідомого злочинця стала відпочивальниця Схід-ниці. У припаркованій машині жінка мала необережність залишити пневматичний пістолет та цифровий фотоапарат "Canon". Допоки одеситка знайомилась із товарним асортиментом східницького ринку, невідомі злодії відчинили двері авто і викрали із нього необачно залишені речі. За фактом крадіжки проводиться перевірка.

Жертвою двох "винахідливих" львівських шахраїв стала мешканка міста гр. Ш. Власне, роботодавці необачної бориславки виявилися не лише нечистими на руку, але й людьми без совісті. Скориставшись надмірною довірою своєї працівниці, вони підбурили її оформити на своє ім'я валютний кредит на суму 60 тисяч американських доларів. Звісно, роботодавці, умовляючи свою працівницю оформити на себе кредит, обіцяли не лише зберегти її місце праці, але й виконувати умови кредитної угоди. Проте досить було необачній працівниці віддати своїм роботодавцям гроші, як ті відразу забули про свої обіцянки. Не маючи коштів для погашення кредиту, одурена громадянка звернулася до керівництва банку, яке надіслало матеріали цієї справи у міський відділ міліції для проведення перевірки. Незалежно від результатів цієї перевірки, очевидним залишається факт, що кошти у сумі 60 тис. дол. разом із процентами банку потрібно повернути. І зробити це повинна громадянка, яка оформила на своє ім'я кредит. Тому чергова частина звертається до мешканців міста із проханням бути особливо уважними при здійсненні фінансових операцій і не вірити ніяким обіцянкам шахраїв, якими привабливими для вас вони б не здавалися.

Під вечір 27 серпня у міському парку культури і відпочинку співробітники міліції затримали двох парубків, які, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, чіплялись до перехожих та нецензурно лаялись. При проведенні побіжного огляду в одного із затриманих було виявлено та вилучено ніж.

Підібравши ключ, невідомий зловмисник зумів дістатися до комірки біля під'їзду одного із будинків по вул. С. Коваліва. Звідтіль спритник поцупив велосипед марки "АРДІС" моделі "Форвард" вартістю близько 600 гривень. На місці крадіжки злодій поводився дуже впевнено і вправно. Слідчо-оперативна група, яка виїжджала на місце, не вилучила із місця події жодного речового доказу, який міг би навести на слід злочинця. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Газета "Нафтовик Борислава"

Проміняла дітей на оковиту

28 липня 2010 року у Дрогобицькому міськрайонному суді Львівської області в складі головуючого судді Л.Медведика, за участю прокурора С.Сисина була розглянута кримінальна справа 38-річної стебничанки Зеновії Б. за ст. 164 ч.1 КК України. І що ж накоїла ця жінка?

Вона є матір'ю двох неповнолітніх дітей - одинадцятирічного хлопчика та п'ятирічної дівчинки. Згідно із Законом, вона зобов'язана утримувати дітей до досягнення ними повноліття, піклуватися про їхнє здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, створювати належні умови для проживання, привчати до праці. Але з початку 2009 року мати перестала про них турбуватися. Проживала у гуртожитку. Тривалий час зловживала спиртними напоями на які витрачала отримувану пенсію по втраті годувальника, вела аморальний спосіб життя. Запрошувала до себе сторонніх осіб, пиячила. Дітей під час цього виганяла на вулицю. Належної уваги та турботи дітям не приділяла

Через це неодноразово була попереджена працівниками служби у справах дітей виконкому Дрогобицької міськради. У підсумку рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 14 січня 2010 року діти були влаштовані на повне державне забезпечення у дитячий будинок "Оранта".

Підсудна свою вину визнала повністю, заявила, що розкаюється у вчиненому і виправиться. Суд визнав, дії пані Б. злісним ухиленням від виховання та утримання дітей і, врахувавши обставини, що пом'якшують покарання, виніс Зеновії Б. покарання не пов'язане з реальним позбавленням волі і одночасно подано позов до Дрогобицького міськрайонного суду про позбавлення материнських прав.

Леся Грицик,
газета "Галицька зоря"

Пройдисвіти

Микола Гук і Роман Калапач Ще якихось півтора місяці - й ми позбудемося двох пройдисвітів.

Міські голови Дрогобича і Стебника пакують валізи. Головне, не допустити, аби Микола Гук і Роман Калапач запакували до цих валіз дещицю з комунального майна у вигляді грошових знаків. Як це робити, вони добре знають. Якби я мав такі повноваження, вже би сьогодні заплатив їм преміальні за умови, що вони дочасно припинять свою мерську роботу. Справа в тім, що ці люди зараз стають надзвичайно небезпечними, адже розуміють, що їх більше не оберуть, а тому намагатимуться заграбастати якомога більше. Щось упустимо - і впродовж багатьох років не зможемо повернути захопленого.

Микола Гук і Роман Калапач стали міськими головами, спекулюючи на святих для українців ідеях. Якщо раніше й були сумніви щодо їхнього правдивого націоналізму, то тепер вони розвіялись, мов цигарковий дим. Мова навіть не про те, що ці міські голови не вміють елементарно господарювати, довели Дрогобич і Стебник до руїни. Найголовніше, що вони потопталися по націоналізму не згірше, ніж наші одвічні вороги, і тепер Дрогобиччина в своєму, власне, націоналістичному поступі відкинута на добре десятиліття назад. Якщо в Кремлі й сидять мудрі голови, то ця акція з засилання нам псевдонаціоналістів виправдала себе й нанесла непоправної шкоди націоналістичному рухові. Тепер націоналізм на Дрогобиччині впродовж багатьох років асоціюватиметься не з іменем Василя Іванишина, який життя своє поклав на його утвердження, а з гуківством і калапачівщиною. У воєнний час присуд бандерівців був би один: розстріляти. Нині маємо так звану демократію, яка породила такі страшні покручі-гібриди типу Гука й Калапача.

Велика вина за те, що Гук і Калапач прийшли до влади, лежить на громадах Дрогобича і Стебника. Справа не в тому, що пройдисвіти ошукали людей. Біда в тому, що за чотири з половиною роки їхнього володарювання ніхто серйозно не виступив проти них, тримаючи дулю в кишені. Відставка і повернення мерів за допомогою депутатів - це лише лобіювання меркантильних інтересів народних обранців.

Нині до влади рвуться нові пройдисвіти - під новими гаслами. Громадам Дрогобича і Стебника, як й інших населених пунктів Дрогобиччини, слід розпізнати за ідеологічною обгорткою цукерки серйозні наміри того чи іншого кандидата розв'язати насамперед господарські проблеми.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Неймовірні пригоди Михайла Кравця

Михайло Кравець У червні цього року голова Дрогобицької районної державної адміністрації Михайло Кравець пообіцяв дати інтерв'ю нашій газеті. Поміж іншого, мали прозвучати відповіді щодо земельних ділянок. Михайло Михайлович запевнив, що відповість на будь-яке запитання. Однак цього не сталося. Чи питання "Тустані" були занадто гострими, чи п. Кравець був зайнятий розв'язанням проблем державної ваги... Нагадування про обіцянку дати інтерв'ю (до речі, публічну, в колі журналістів, на День нашого професійного свята) теж не дали бажаних результатів. Михайло Михайлович або посилався на зайнятість, або взагалі не брав слухавку.

Відтак Михайло Кравець став останнім із могікан на Львівщині - після того, як до влади прийшов Янукович, він найдовше серед голів райдержадміністрацій залишався на цій посаді. Пішли навіть чутки, буцімто він "відкупився", негласно перейшов на бік Партії регіонів, аби залишитися при владі. Проте його "з'їв" Михайло Сендак, про що наша газета вже писала.

Тепер певні джерела інформації свідчать, буцімто Михайло Кравець буде балотуватися на міського голову Дрогобича. Мабуть, він сам відчуває, що шанси тут у нього нульові, а тому йтиме в депутати Дрогобицької районної ради. Причому балотуватиметься за списками від Партії промисловців і підприємців, а не рідної йому "Нашої України". Подейкують, що він хоче очолити цей список, аби бути обраним і ... стати головою Дрогобицької районної ради.

Михайло Кравець - не перший і не останній, хто заради влади готовий здійснити ще й не такі карколомні кульбіти. Поживемо - побачимо, чи це йому вдасться.

Сьогодні ж предмет нашої розповіді дещо прозаїчний - земельні ділянки, про що "Тустань" хотіла запитати в Михайла Кравця ще влітку. На жаль, не судилося, а тому нині надаємо слово правоохоронцям, які звинувачують колишнього високопосадовця в корупційних діях.

Аби взяти покази в Михайла Кравця, міліціонерам довелося розшукувати його. Пан Михайло переховувався в одному з помешкань на Самбірській, родичі носили йому їжу. Довелося Михайлові Михайловичу вдягати кайданки на руки, допроваджувати до відділу міліції, аби він дав покази. Ось така невесела історія.

На ім'я Михайла Кравця був складений протокол про порушення пункту "г" частини 3 статті 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" від 5 жовтня 1995 року. В документі, зокрема, сказано:

"Кравець Михайло Михайлович, працюючи на посаді голови Дрогобицької районної державної адміністрації з 11.03.2005 року (державний службовець 3 категорії 5 рангу), будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в зв'язку з виконанням таких функцій у березні 2010 року умисно порушив вимоги п. "г" ч.3 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" від 05.10.1995 року.

Так, 4.03.2010 року до Дрогобицької районної державної адміністрації поступила заява громадянина Сондара Сергія Миколайовича про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її в оренду на 49 років. У представленому проекті зазначалось, що земельна ділянка площею 0,2 гектара, яка розташована на території Болехівської сільської ради Дрогобицького району, надається Сондару Сергію Миколайовичу під будівництво станції обслуговування автомобілів.

Відповідно до статей 124, 134 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок під будівництво, обслуговування та ремонт об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства, до яких і відносяться станції обслуговування автомобілів, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

24.03.2010 року голова Дрогобицької районної державної адміністрації Кравець М.М. всупереч Земельному кодексу України видав розпорядження N 84, яким в п.1 затвердив проект відведення земельної ділянки підприємцю Сондару С.М. під будівництво станції обслуговування автомобілів із земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту Болехівської сільської ради, а п.2 надав Сондару С.М. дану земельну ділянку площею 0,2 гектари в оренду терміном на 49 років із земель запасу (сіножаті) Болехівської сільської ради. При цьому дане розпорядження Кравцем М.М. прийнято за відсутності в матеріалах проекту землеустрою нормативно-грошової оцінки даної земельної ділянки, затвердженої на сесії Дрогобицької районної ради, що суперечить вимогам статей 13, 23 Закону України "Про оцінку землі".

Крім того, в п.1 розділу 10 Земельного кодексу України зазначено, що в разі прийняття відповідними органами рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів), але тільки до 16.09.2009 року.

Таким чином, Кравець Михайло Михайлович, працюючи на посаді голови Дрогобицької районної державної адміністрації з 11.03.2005 року (державний службовець 3 категорії 5 рангу), будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в зв'язку із виконанням таких функцій 24.03.2010 року надав незаконні переваги юридичній особі, а саме приватному підприємцеві Сондару Сергієві Миколайовичу, під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів і рішень, чим порушив вимоги п. "г" ч.3 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".

Ось такий цікавий документ. Звичайно, останню крапку в цій справі має розставити суд, який або визнає Михайла Кравця корупціонером, або скаже, що він білий і пухнастий.

Незалежно від вердикту суду, ми знову запрошуємо Михайла Михайловича Кравця до розмови, тим паче, що його патрон Віктор Ющенко стверджує, що найбільшим завоюванням Помаранчевої революції є свобода слова. Михайло Михайлович знає номер мого мобільного телефону (на всякий випадок нагадаю - 067-3678019), отож може зателефонувати й призначити зустріч у будь-який зручний для нього час. Гарантую, що все, сказане ним, буде надруковане в газеті - без цензури і коментарів. Зустрінемось, Михайле Михайловичу?

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Спортивні секції чекають на спортсменів

Ось і настав першовересень і школи радо прийняли своїх учнів. Для ДЮСШ "Атлант" теж розпочався новий навчальний рік і ми ради прийняли своїх вихованців.

Після ремонту відновили свою роботу спортивні зали. Радо приймають своїх вихованців тренери О. Загірський, І. Матієшин, Й. Польник, С. Гепалов та директор ДЮСШ М. Гопшта. А також запрошують тренери дітей в секції важкої атлетики, боротьби дзюдо, греко-римської боротьби, боксу, кікбоксингу, оздоровчі групи та групи загальнофізичної підготовки. Залишилось хіба залучити дітей до спорту. Бо наші діти стали пасивними: школа, дім, комп'ютер, телефон, пиво, сигарети, дискотека - ось чим займаються вони. Шановні батьки - ви самі колись займались спортом - невже вам байдуже, які ваші діти? Розумію, не всі можуть бути спортсменами, але здоровими, красивими і сильними наші діти будуть, це точно. Ви згадайте себе. Ми ходили на гуртки, займалися в секціях і встигали робити уроки. Ми всі знаємо, що фізкультура і спорт це потрібно дітям, це корисно, це здоров'я наших дітей. То чому ми не приведемо дітей в секції? Ми зайняті своїми проблемами, як завжди, такий час, а коли він був інакший, скажіть мені? А діти ростуть і хворіють. А ми хочемо здорових дітей, онуків, здорове покоління. А звідки їх взяти? Тож беріть, шановні, своїх діток за руку як колись в 1 клас і приведіть в секції до тренерів. Ви не пошкодуєте, це точно. І колись скажете: "Дякуємо Вам".

Сергій Гепалов,
старший тренер ДЮСШ "Атлант",
газета "Нафтовик Борислава"

Оголошення

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

17 вересня - дует "Кохана, коханий" (початок о 20.00).
18 вересня - вечір романсу. Концертна програма "Романс без гриму та гримас".
20 вересня - співає ансамбль "Родина" (початок о 20.00).
24 вересня - виступ дуету "Ріка життя" (початок о 20.00).

А кожного вівторка, четверга та неділі в танцювальному залі санаторію "Карпати" танцювальна програма. Початок о 20.30. Запрошуємо!

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

Організатори конкурсу краси "Красуня Прикарпаття" запрошують молодих, енергійних, талановитих та красивих дівчат прийняти участь в кастингу. Якщо вам від 15 до 26 років, ви маєте шанс прийняти участь, отримати хороші подарунки та перемогти у конкурсі. Заявки приймаються з 7 серпня 2010 року. Контактні телефони: (244) 3-19-89; 067 98 50 802, 093 74 62 722.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.