Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№79 (202) 18 вересня 2010 р.

Розпочала свою роботу Трускавецька територіальна виборча комісія

В п'ятницю ввечері, о 18.00, розпочалося перше елекційне засідання Трускавецької міської територіальної виборчої комісії. В засіданні взяло участь 11 з 17 осіб, окремі були відсутні в зв'язку з відрядженням чи хворобою. Спочатку присутні перезнайомилися між собою, більшість із них мають досвід роботи на виборах, проте не в ТВК, а в дільничних комісіях. Було вирішено ряд поточних питань, необхідних для організації подальшої злагодженої роботи, зокрема щодо звільнених осіб, щодо залучення бухгалтера, питання по печатці, канцтоварах тощо. Кабінет ТВК обладнано комп'ютером та оргтехнікою, це зробила міська влада згідно з чинним законодавством. Склад комісії такий (за даними, взятими із сайту ЦВК www.cvk.gov.ua) :

Голова комісії - Козловська Галина Валентинівна, 1969 року народження - від місцевої організації Української соціал-демократичної партії.
Заступник голови комісії - Конрад Євгенія Степанівна, 1950 року народження - від місцевої організації Народної Партії.
Секретар комісії - Пілько Оксана Анатоліївна, 1966 року народження - від місцевої організації Політичної партії "Наша Україна".

Члени комісії:

Баркова Оксана Вікторівна, 1982 року народження - від місцевої організації Партії регіонів;
Беднарчук Руслан Романович, 1983 року народження - від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина";
Вернієвська Олена Богданівна, 1980 року народження - від місцевої організації Партії регіонів;
Ганик Любов Миколаївна, 1957 року народження - від місцевої організації Партії регіонів;
Дякон Галина Іванівна, 1961 року народження - від місцевої організації Комуністичної партії України;
Кондакова Надія Олександрівна, 1957 року народження - від місцевої організації Комуністичної партії України;
Крук Тетяна Володимирівна, 1962 року народження - від місцевої організації Народної Партії;
Монастирська Світлана Семенівна, 1960 року народження - від місцевої організації Української Народної Партії;
Павлюк Вікторія Володимирівна, 1972 року народження - від місцевої організації Політичної партії "Фронт Змін";
Пасічник Петро Іванович, 1977 року народження - від місцевої організації політичної партії Конгрес Українських Націоналістів;
Пономаренко Руслан Борисович, 1975 року народження - від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина";
Раковський Юрій Валерійович, 1988 року народження - від місцевої організації Комуністичної партії України;
Румак Ганна Ільківна, 1961 року народження - від місцевої організації Української Народної Партії;
Якимів Ірина Богданівна, 1960 року народження - від місцевої організації Політичної партії "Сильна Україна".

Офіційне повідомлення про початок роботи комісії в Трускавці прозвучало кілька разів по міському проводовому радіомовленні у суботу, 18 вересня (перша подача у ефір - о 13.00, потім повторювалося щопівгодини). На засіданні 17 вересня було встановлено графік роботи з 9.00 до 18.00, адреса перебування комісії - в приміщенні Трускавецької міської ради по Бориславській, 2, телефон 5-13-80.

До речі, на сайті ЦВК всі зацікавлені можуть ознайомитися зі всією необхідною документацією, що стосується виборів (закони, форми декларацій, методичні рекомендації тощо). В зв'язку з цим дані по ТВК в Бориславі, Дрогобичі та Дрогобицькому районі ми не публікуємо.

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Депутати та міський голова порозумілися

В п'ятницю, 17 вересня, Трускавецькою міською радою остаточно було прийнято рішення про надання дозволу КП "Наше місто" взяти кредит у 2 мільйони гривень. Перед цим міський голова мусів піти на одну поступку депутатам - спочатку розглянули земельні питання, а вже потім по кредиту. В заставу дадуть не адмінкорпуси КП "Наше місто" і не будівлю міської ради (адмінкорпус № 2 по Бориславській, 1), а котельню по Сагайдачного з обладнанням. "За" проголосувало 25 депутатів, четверо так і залишилися стояти до громади задницею, не повернулися до неї обличчям. Проте навіть таке рішення не дає гарантії, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно, тобто 15 жовтня. Чотири з половиною місяці словесного поносу від депутатів, коли воду в ступі товкли аж до її висихання, добряче потріпали нерви не лише міському голові та комунальникам, а і всім свідомим трускавчанам. Серед тих, хто звертався до колег-депутатів - їхні ж колеги цього та попередніх скликань, представники громадських організацій, голови ОСББ, представники Асоціації інвалідів, освітніх, медичних, культурних установ, інших закладів.

Засідання міської ради 17 вересня затягнулося на 5 годин, спочатку в депутатських запитах було піднято питання ремонту переходу між під'їздами будинку 1а на Сагайдачного, ремонту даху будинку 19 на цій же вулиці та вирішення питання з каналізацією в будинку № 12 та 1а там же. Першим питанням розглянули призначення стипендії сиротам поза 18 років, які навчаються в комерційних закладах (доповідала Леся Дребот зі Служби у справах дітей), згодом перейшли до земельних, де найбільше списів ламали по ділянці п. Бурика, який нібито живе з перепродажі землі, а також по окремих питаннях, де є конфлікт між мешканцями та забудівниками або ж між сусідами. В присутності отців Петра та Володимира, до яких кілька депутатів підходило "сповідатися", було прийнято рішення передати Церкві будівлю на Франка, 12 та виробити на неї право власності, а саму споруду внести в перелік пам'яток архітектури місцевого значення. Аж після вирішення всіх земельних питаннях розглянули питання по заставі майна для кредиту, а врешті-решт і по самому кредиту.

Напередодні сесії ми публікували звернення до депутатів, в якому закликали їх не опиратися нагальній необхідності вирішення питання теплопостачання. Тепер же висловлюємо щиру вдячність міському голові та 24 депутатам, які знайшли в собі сили перебороти антипатії чи упередження та проголосувати за це питання, яке продавлювалося стільки часу. Велике вам спасибі!

Відкрито приймальню "Народний адвокат"

В суботу, 18 вересня, відбулося відкриття громадської приймальні "Народний адвокат" за участі народного депутата України, лідера Європейської партії Миколи Катеринчука. Напередодні нардеп взяв участь в прямому ефірі Львівського телебачення, зустрівся із львів'янами. У Трускавці відкриття приймальні про Стебницькій, 84 пройшло досить швидко, в присутності керівників санаторіїв "Берізка" Євгена Юника, "Шахтар" (приймальню відкрито в "шахтарському" будинку, де колись був салон краси "Клеопатра") Юрія Остапчука, "Женева" Андрія Юрківа та інших знаних осіб. Приймальня працюватиме у вівторок та четвер з 17.00 до 19.00, там відвідувачам окрім юридичної допомоги надаватимуть воду і чай, щоб відрізнятися від чиновників, зазначив у короткому слові всередині приміщення Микола Катеринчук.

Відкрито приймальню Народний адвокат Відкрито приймальню Народний адвокат
Відкрито приймальню Народний адвокат Відкрито приймальню Народний адвокат

Після цього у "Міленіумі" відбулася зустріч з Миколою Катеринчуком, детальніше про її перебіг ви зможете дізнатися тільки з нашого вісника після надіслання нам ексклюзивного матеріалу від представництва Європейської партії у Трускавці, про що у нас із ними вже є попередня домовленість.

Освячення скульптури Матері Божої - на Її свято

З ініціативи ГО "Рада старійшин" в курортному парку було встановлено статую Матері Божої. Це було здійснено з метою відновлення історичної справедливості, адже колись там подібна (хоч не ідентична) фігура стояла, до приходу на наші терени "визволителів". Освячення планувалося здійснити 5 вересня, проте через погану погоду вирішили перенести на пізніше. Тепер планується його здійснити в день Різдва Пресвятої Богородиці, 21 вересня. Освятить фігуру отець-декан Петро Івасівка, який теж приклав чимало зусиль, щоб зображення Пречистої Діви Марії було в курортному парку. Встановлення фігури відбулося за особисті кошти Лева Грицака, а найближчим часом буде встановлено за кошти цієї порядної та побожної людини пам'ятник-погруддя митрополиту Андрею Шептицькому. Виконком вже дав на це дозвіл на своєму засіданні 16 вересня, а постане пам'ятник неподалік церкви св. Миколая.

Власна інформація

Що турбує трускавчан

На кожен черговий прийом до міського голови трускавчани йдуть як з особистими проблемами, так і громадськими. Так було і цього разу. Прийом громадян 15 вересня проводив заступник міського голови Віктор Марченко. На прийом прийшло 14 громадян. В основному вони порушували питання житлово-комунального характеру. Так, мешканців будинку на вулиці Сагайдачного турбує стан даху. Його давно треба ремонтувати. Ця ж проблема непокоїть і жителів будинку, що на вулиці Івасюка, 3. Про ремонт під'їзду говорили люди із будинку 1а, що на вулиці Сагайдачного. А мешканці зі Стуса, 3 повідомляють, що у підвал їхнього будинку потрапили каналізаційні відходи. Мешканці будинку № 7, кв. 71, що на вулиці Данилишиних, просять замінити у їхній квартирі газову плиту і колонку. Було звернення щодо встановлення автономного опалення, прибудови, списання заборгованості за комунальні послуги.

Віктор Марченко запевнив, що усі порушені громадянами питання міська рада приймає до уваги. Відповідним службам буде дано вказівки щодо їх вирішення.

Важливе питання порушила мати-героїня Ганна Яблонська. Її непокоїть проїзд дітей шкільного віку у міському пасажирському автотранспорті. Вона сказала, що з боку водіїв є випадки грубого поводження зі школярами, які хочуть скористатися маршруткою. Це питання було вирішено вже наступного дня - на засіданні міськвиконкому.

Нагорода ветеранові-пожежнику

Нещодавно у Палаці культури залізничників у Львові відбулися урочисті збори з нагоди Дня рятівника. На цих зборах голова Львівської ОДА Василь Горбаль привітав працівників рятувальних служб з професійним святом і вручив високі урядові нагороди. Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за вагомий внесок у розвиток пожежної охорони присвоєно трускавчанину, ветеранові - пожежнику Павлу Корнійовичу Латишу. Указ про високу нагороду підписав Президент України Віктор Янукович.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Вісті зі Стебника

- На оперативній понеділковій нараді голови ОСББ вже вкотре порушували доволі болючу тему щодо затоплення каналізаційними стоками підвального приміщення Народного дому та підвального приміщення житлового будинку на Мельника, 4. За словами голови ОСББ "Любисток" п. Богдана Данилишина, в трубу ливневої каналізації з житлових будинків N8, 10, 12 на вулиці А. Мельника виведена труба фекальної каналізації, яку, мабуть, підключили самовільно. Її стоки потрапляють у підвал житлового будинку N4. "У зв'язку з затопленням підвалу складається надзвичайна ситуація. Вода, що постійно підіймається до рівня електрощитової, створює небезпеку короткого замикання проводки, - наголосив. п.Данилишин. - Зовнішні мережі фекальної та каналізаційної ливневої на балансі ОСББ не перебувають, коштів на їх прочищення та ремонт не передбачено". Будинок буде знеструмлено. За непередбачувані наслідки голова ОСББ відповідальність нести не буде, оскільки складе з себе повноваження голови об'єднання.
- Нещодавно одна зі стебницьких родин зазнала невимовних втрат. Їх молодого сина привезли убитим із Москви, куди він їздив на заробітки. Як подейкують, у запалі побутової сварки покійного пірнув ножем його напарник.
- У неділю, 12 вересня, відбувся вісімнадцятий тур чемпіонату Дрогобиччини з футболу у вищій лізі. Стебничани на своєму полі приймали своїх сусідів - "Карпати" (Доброгостів). Перемогу здобули стебницькі футболісти.
- З 1 вересня 2010 року в Стебнику спортивним клубом "Патріот" відкрито секцію дзюдо. Партнером виступив Стебницькій професійний ліцей, який безкоштовно надає спортивний зал для проведення тренувань. Заняття проводить досвідчений тренер, майстер спорту Гнатишин Любомир Йосипович, який також працює вчителем фізкультури у середній школі № 3 міста Борислава. Голова ГО "Спортивний клуб "Патріот" Олег Григоренко звертається до дітей віком від 7 років спробувати себе у цьому виді спорту.
- З 15.09 по 29.10. 2010 року Служба охорони МВС України в межах акції "Квартира під охорону 2010" проводить безкоштовне встановлення охоронної сигналізації. Оплачується тільки вартість апаратури, що встановлюється в квартирі, роботи з монтажу та підключення - за 1 гривню.

Газета "Воля громади"

На стадіон у Дрогобичі витратять 3 млн. грн.

"До кінця місяця розпочнуться будівельні роботи на стадіоні у Дрогобичі, - повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький після об'їзду майбутніх тренувальних полів до Євро-2012. - Відповідна проектна документація цієї арени розроблена, а кошти на спорудження об'єкту передбачені в бюджетах різних рівнів. Зокрема, в обласній скарбниці закладено 1 млн. грн., а в міському бюджеті Дрогобича - 2 млн. грн.". Про це повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

Заступник керівника області також повідомив, що проект трускавецького стадіону вже розроблений. Крім цього, з його слів, облдержадміністрація запропонувала включити спорудження цієї арени в Державну цільову програму з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

www.zaxid.net

Співмешканець убив співмешканку

У Дрогобичі, на вул. П. Орлика, навпроти автостанції, сталося жахливе вбивство. Навіть у найвідчайдушніших від побаченого кров охолола в жилах. У скривавленої жертви було вирвано нутрощі. Смерть наступила від втрати крові. На місці скоєння злочину в калюжі крові правоохоронці знайшли шматок вирваної з внутрішніх органів прямої кишки.

За даними судмедекспертизи, у крові жертви та її ката було виявлено велику кількість алкоголю. Винний у скоєнні злочину (колишній засуджений) свою вину визнав. Першими, хто побачив мертву жінку, яку нелюд, підігрітий алкоголем, ніс на плечі, були працівники гральних автоматів (оскільки павільйон гральних автоматів знаходився навпроти того місця, де сталося вбивство). Побачивши, що жінка спливає кров'ю, перелякані очевидці зателефонували в міліцію та на швидку. На жаль, потерпілу врятувати не вдалося.

Зловмисника затримували дрогобицькі та стебницькі правоохоронці. При затриманні колишній засуджений, як стверджують працівники міліції, поводився на диво спокійно. Розповів, що давно вже обіцяв звести з потерпілою рахунки: вирвати їй матку. Сприятливий для вбивці момент наступив - алкоголь і звинувачення покійної у недолугості свого співмешканця лише підлили олії у вогонь. Звинувачений у вбивстві розповів жахливу історію: коли сварка між співмешканцями досягла апогею, кат власноручно вирвав у ще живої жінки нутрощі. А потім, як ні в чому не бувало, поніс її на плечі додому. Ймовірно, що у вбивці виявлять психічний розлад. Принаймні такої версії дотримуються правоохоронці. Та це вже будуть з'ясовувати обласні судмедексперти.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Василь Пецюх: "Ситуація в Стебнику катастрофічна"

Нашим читачам не треба представляти Василя Пецюха, колишнього міського голову Стебника. Це шанована людина, яка багато зробила для міста.

Якою є нинішня ситуація в Стебнику? За яких умов може запрацювати "Полімінерал"? Що вдалося зробити за каденцію Василя Федоровича, а до чого руки не дійшли? Як повинна працювати команда міського голови і депутатський корпус? В чому звинувачують колишнього міського голову і наскільки це відповідає дійсності?

Про це і не тільки - в інтерв'ю голови Стебницької міської організації Народного Руху України Василя Пецюха.

"Ми повинні відновити "Полімінерал"

- Пане Василю, як би Ви оцінили сьогоднішню ситуацію в Стебнику?

- Моя оцінка така: ситуація в Стебнику катастрофічна. Ми маємо досить серйозні проблеми фактично у всіх сферах життєдіяльності міста, починаючи від ущент розбитих доріг і закінчуючи незадовільною ситуацією з утримання житлового фонду. Ті, хто мав би займатися розв'язуванням цих проблем, серйозно до своєї роботи не ставилися. Необхідно буде наступній владі докласти максимум зусиль для того, щоби виправити ситуацію, працювати на перспективу.

- Чи можете назвати основні проблеми Стебника і механізми, як їх можна розв'язати?

- Я би виокремив одну основну проблему: в Стебнику на даний час не працює жодне велике підприємство. Мова не лише про "Полімінерал", який знаходиться на державній дотації. Але візьмемо "Маст", де працювало близько трьохсот стебничан, підприємство сплачувало чималу суму надходжень до місцевого бюджету. Тепер у Стебнику залишився тільки малий і середній бізнес. За допомогою надходжень від нього не можна розв'язувати в повному обсязі та в стислі терміни основні проблеми Стебника - ремонт доріг, житлового фонду, вивезення сміття й таке інше. Тобто потрібно шукати додаткові надходження коштів, готувати програми, виходити на обласний і державний бюджети, аби розв'язати проблеми, які потребують нашого нагального втручання.

- І все-таки що робити з "Полімінералом"?

- Насамперед треба залучити інвестиції для того, щоби відновити виробництво, щоб стебничани мали роботу, щоб збільшились надходження до бюджету Стебника. Якщо умови приватизації є доволі жорсткі, то, очевидно, слід знаходити компроміс між підприємством і міністерством промислової політики, з одного боку, та інвестором, з іншого. Ми повинні відновити "Полімінерал". Це підприємство працювало на наших теренах ще з початку минулого століття.

"Люди пишуть нісенітниці, показують узагалі свою некомпетентність, видумують те, чого не було"

- Розпочалась передвиборча кампанія. Мабуть, Вам уже довелося почути на свою адресу закиди як до колишнього міського голови Стебника. Що би Ви могли сказати з цього приводу?

- Звичайно, я розумію, з якою метою мої опоненти це роблять. Найперше хочу зазначити, що люди пишуть нісенітниці, показують узагалі свою некомпетентність, видумують те, чого не було. Тільки один приклад, який говорить про неспроможність авторів цього бруду. Закидають, що Стебницька міська рада перераховувала до дрогобицького бюджету певну суму коштів. Ми змушені були це робити. В нас ці кошти просто-напросто вилучали згідно Податкового кодексу. Хто хоч трошки володіє ситуацією і розуміє, як формується бюджет, мав би знати, що згори спускаються відповідні нормативи згідно рішення обласної ради - і саме ця конкретна сума вилучалась із бюджету міста Стебника. Я завжди старався її зменшити. Але некомпетентні люди, які претендують на роль політичних діячів, хочуть на цьому зробити собі піар. Дивуюсь, адже вони були депутатами чотири роки і не вникнули за цей час у принципи формування бюджету. Є й інші закиди. Вони безпідставні, висмоктані з пальця. Скажімо, закид, що я передав Дрогобицькому водоканалу водопровідні мережі. Це взагалі абсурдне звинувачення. За нашим підрахунками, Стебницький водоканал був би збитковим як окреме підприємство.

- Чи відчуваєте Ви самі, що Вам не вдалося зробити за той час, коли Ви були міським головою?

- Що не вдалося зробити? По-перше, я вважав, що місто буде ефективно будувати школу в Сільці. На жаль, з об'єктивних причин цього не вдалося зробити. В останній рік ми запланували кошти на впорядкування зеленої зони в парку на вулиці Андрія Мельника. Я вважаю, що треба було раніше розпочати це робити і облаштувати паркову зону. Треба було добудувати міський стадіон для нормальних занять спортом. Якби був нормальний підхід усіх зацікавлених осіб, то з цієї ситуації можна було би витиснути більше, ніж вдалося зробити. Але я вважаю, що нам вдалося зробити досить багато. Інша річ, що нинішня влада не захотіла продовжити почате мною.

"Має бути нормальна скоординована робота на користь громади міста"

- Погодьтеся, що міський голова нічого не зробить, якщо в нього не буде бойової команди і співпраці з депутатами. Як Ви вважаєте, чи вдалося Вам підібрати потужну команду, коли Ви були міським головою, і чи депутати діяли в одному напрямку з Вами?

- Я вважаю, що в цілому команда працювала нормально. Щодо взаємодії з депутатським корпусом, то не все було гладко. Кожен депутат "тягнув" на свій округ. Коли я пропонував робити для міста якісь очевидні речі стосовно розв'язання багатьох проблем, то бачив, що це не відразу знаходило підтримку. Я вважаю, що команда, заступники і депутати повинні працювати в єдиному руслі для того, щоб люди були задоволені діяльністю влади. На жаль, інколи буває так, що депутати переслідують свої меркантильні інтереси. Цього не повинно бути. Має бути нормальна скоординована робота на користь громади міста.

- Про які проблеми ми ще з Вами не поговорили?

- Проблем дуже багато. Є проблема корупції. Я завжди вважав, що питання, з якими звертаються люди, повинні вирішуватись без бюрократичної тяганини. Потрібно, щоб бюджетні кошти витрачались ефективно. Нагальною проблемою є житлове будівництво. Зараз воно теж обставлене бюрократичними перепонами. Зрозуміло, для чого це робиться. Отримати земельну ділянку під житлове будівництво важко. Необхідно пройти дуже багато інстанцій. Ця тяганина не розв'язує проблему. Скажімо, на різних рівнях влади приймаються такі рішення, що люди змушені стосовно будівництва житла звертатися до будівельних фірм. Тобто плати гроші чи бери кредит, віддавай банку відсотки. Тобто всі заробляють, а людина змушена їхати за кордон, поневірятися, аби придбати собі житло. Ні, щоб спростити цю процедуру, щоб людина мала можливість будувати власний будинок. Вона може будувати його і 10 років, і 15, але збудує. Проте нині навіть за будівництво власного житла треба багато заплатити - за документацію, підведення світла, газу і таке інше. Вважаю, що це не робиться для людей, а робиться для бізнесу, для тих, хто на цьому заробляє. Що головне для людей? Мати нормальну зарплату і нормальне житло. Звичайно, дати освіту дітям, мати можливість підтримувати своє здоров'я…

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Воля громади, або Як не дати вкрасти мільйон

Меблевий магазин - чотири мільйони, водоканал - один мільйон, ЖЕК - сімсот тисяч щорічно, оренда комунального майна, оренда та псевдоприватизація землі, і ремонт доріг, доріг, доріг… Це не статті доходів та витрат нашого міського бюджету, це - основні напрямки "роботи" сьогоднішньої стебницької влади. Влади безпринципних і продажних, малоосвічених і боягузливих осіб. Влади нелюдської.

Все почалось 2006 року. Саме тоді обманом (бо як ще можна назвати пролізання у списках відомих партій маловідомих за своїми ділами постатей?) до влади в місті потрапило так багато непотребу. Замість розбудовувати рідне місто, вони швиденько кинулись його роздирати на шматки з яничарською жагою. А що місто, що громада? Місто терпіло, а громада, в переважній більшості, заробляючи на хліб насущний, мовчки споглядала цей, без перебільшення, терор.

Не маючи любові до рідного і без поваги до ближнього, ця влада позбавила нашу громаду прав на меблевий магазин вартістю понад чотири мільйони гривень, передала за безцінь частину місцевого водоканалу на суму близько півмільйона, ще стільки ж заборгувала не відомо як і за що тій фірмі, якій це майно фактично й дісталось. А це не просто втрачені для міського бюджету кошти - це майно, вкрадене у громади її обранцями. Чи громада їх обирала для цього злодійства? Звичайно, ні. А, може, їх батьки навчали красти людські гроші мільйонами? Точно ні.

Справжніми шулерами виявились ідеологи і керманичі стебницьких ЖЕКів. Як у грі з наперстками, тут влада запропонувала громаді три підприємства комуналки, почергово з-під кожного з яких, немов шарик, зникають наші з вами десятки і сотні тисяч гривень. Зникають кошти як зібрані у вигляді квартплат, так і виділені цим горе-господарникам з міського бюджету. Виділені свідомо одними злодіями іншим. Таке собі організоване злочинне угрупування.

За рік ЖЕКи "успішно освоюють" не менше сімсот тисяч гривень або ж близько трьох тисяч кожного робочого дня. Цікава арифметика. Особливо якщо звернути увагу, що ця ж влада обіцяє кожному будинковому об'єднанню тих же три тисячі "допомоги" на весь 2010 рік. Ось такі пряники, перепрошую, недоїдки. Висновок один - ЖЕКи треба розігнати раз і назавжди. Чим швидше - тим більше громадських коштів збережемо і направимо на реальну реконструкцію житлового фонду. Реконструкцію безпосередньо через ОСББ.

Звичайно, будь-яка корумпована влада буде цьому протистояти. Будуть вигадуватися найрізноманітніші аргументи про неможливості такої ліквідації. Не вірте. ЖЕКи потрібні тільки для злодійства. Нам з вами їх не треба. Більше того, саме ліквідація ЖЕКів і є частиною структурної реформи господарки окремого містечка, про що уже двадцять років говорять можновладці всіх рівнів влади. На зміну ЖЕКам мають остаточно прийти громадські будинкові об'єднання.

Сьогодні одному з таких ЖЕКів влада хоче віддати приміщення колишньої пральні на вулиці Куліша. Так би мовити, для оздоровлення - для формування матеріально-технічної бази. Але що оздоровлювати і, головне, за які й чиї кошти? Пригадуємо, одного разу стебницький ЖЕК отримав від калійного заводу все потрібне йому для обслуговування нашого з вами житла. Де, як і в кого це добро опинилось, знаємо. То ж кого оздоровлюємо, панове депутати? Борги стебницьких ЖЕКів сягають сотень тисяч гривень, а їхні кредитори тільки й чекають, коли ще щось місто передасть такому підприємству-боржнику - аби було що забрати за борги.

Влада, що абсолютно втратила довіру своєї громади, не може й руки простягнути до громадського майна. А громаді нарешті треба навчитись захищати свої інтереси. Досить сидіти в хаті і бідкатись важкою долею. Якщо стебницька громада господар у Стебнику - потрібно прийти і сказати свою волю, волю громади. Але це ще не все. Потім треба її відстоювати, кожного дня, року. Проконтролювати, як цю волю громади реалізовує її влада, і якщо треба - покарати винних у нехтуванні громадськими інтересами. Так ми навчимося бути громадою, і навчимось мати свою волю - волю громади.

Павло Побережний,
голова Стебницького громадського руху, газета "Воля громади"

17 вересня

Коли я запитую в свого зятя: "Що це за день такий - 17 вересня?", - він лукаво усміхається й відповідає: "Мій день народження".

Покоління двадцяти-сорокалітніх уже не сприймає 17 вересня як одну з найтрагічніших дат в історії України. А за радянських часів у багатьох західноукраїнських містах і містечках з'явилися, мов гриби після дощу, вулиці 17 Вересня, і в багатьох селах колгоспам присвоювали це ім'я. В перший же рік Незалежності України ці вулиці хвацько перейменували на вулиці 22 Січня, хоча те ж покоління двадцяти-сорокалітніх не може впевнено сказати, що таке, власне, 22 січня в історії України. За банальним перейменуванням вулиць не прийшло усвідомлення свого національного.

А 17 вересня 1939 року Західну Україну об'єднали з Україною радянською. На західних землях совєтських вояків зустрічали з хлібом-сіллю, вірячи в краще життя. Те "краще життя" розпочалось одразу, коли тисячі сімей вислали в Сибір, а найбільш неугодних кинули до в'язниць чи розстріляли. Тоді ти був винен лише тому, що вважав себе українцем і хотів, аби життя навкруги залишалося українським, а не совєтським.

Жорсткий терор, який радянська влада запровадила проти свого вже населення, не має прецедентів в історії людства. За свідченнями істориків, Сталін хотів увесь український народ, а особливо його західну частину, переселити до Сибіру, але не вистачило потуг великоросійської шовіністичної імперії.

Не дивно, що свідомі українці постали проти окупаційного режиму, бо насамперед захищали свої сім'ї від тотального знищення, від русифікації варварів з червоними зірками не лише на обмундируванні, а й в душах.

Нині переписувачі історії подають ті події як велике досягнення, коли Україна стала єдиною, забуваючи, що це була елементарна змова між Сталіним і Гітлером, які перекроїли Європу. Коли один хижак виявився сильнішим за іншого, він ці угоди відкинув, як непотріб, і завоював Західну Україну. Але окупант - чи то сталінський, чи гітлерівський - залишається окупантом за своєю природою. Фашисти повели ту ж лінію на знищення неугодних - тих, хто вважав себе українцями і хотів жити українським життям.

Дата 17 вересня нагадує українцям, яку неймовірну ціну наш народ заплатив за волю і незалежність. Але чи всі це розуміють?

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.