Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№21 4 грудня 2008 р.

Новини Трускавця та регіону

Замовні матеріали від міської влади Трускавця

Трускавецька влада дуже б не хотіла бачити на території міста незалежних журналістів, окремі ревні "песики" не проти б зробити чистку в дусі Берії, Єжова чи Ягоди, щоб лише не чути про такі видання як "Трускавецький вісник", "Наша Батьківщина", "Джерела Трускавця", а навіть і "Трускавецькурорт" - їх би задовільнили летючки "Г-р-р-р…", які навіть до туалету не придатні, бо зроблені з цупкого паперу, "Підгорля", яке звисає в жирних дядьків чи інші "кринично-водичкові кишенькові" моськи, які кайфують від того, що їм прийде на гадку "Циганочка з виходом", "Бурячково-сердечні" чи інше "фуфло". Ось і нещодавно одну з журналісток було перекуплено, щоб вона писала, яка ж то прекрасна, файна, мила, хороша і пригожа влада трускавецька, а іншому журналісту порадили писати, як у добрі для них совєтські часи про конфлікти між сусідами через каналізацію, про пияків та про гороскопи, рецепти - все, коби лише не чіпати їх, білих та пухнастих. Шкода лише їм, що люди вже не ті і навіть без газет знають і розуміють, де ницість і підлість, а де правда і справедливість, де говорять "Слава Україні!" серцем, а де жирними варгами.

Тим часом інформуємо наших читачів, що вже найближчим часом редакція "Трускавецького вісника" змінює свою дислокацію - з приміщення громадської приймальні БЮТ, що на Мазепи, 23, ми перебираємося на вулицю Бориславську, тому просимо телефонувати нам виключно по мобільному, а не по 6-94-51. Ми щиро вдячні як Трускавецькій міській партійній організації "ВО "Батьківщина" та особисто її голові п. Крамару Руслану за підтримку нашого видання в перші 3 місяці його існування, так і тим добрим людям, які вирішили нам надати посильну допомогу тепер, хоча і побажали залишитися невідомими, оскільки роблять це не для реклами.

Аварія на теплотрасі

2 грудня сталася аварія на теплотрасі по вулиці Стуса між "Червоною Рутою" та "Едемом". Витік води був незначним - всього 5 метрів кубічних. Працівники котельні на Івасюка провели складні роботи по заміні труб, оскільки не мали права нищити нове дорожнє покриття. В зв'язку з цим подача теплової енергії в середу 3 грудня від цієї котельні була припинена.

А мешканці будинку 74 на Стебницькій нарешті відчули тепло своїх батарей - 2 грудня були під`єднані до подачі тепла всі стояки цього будинку.

Чому батареї такі, як мертва баба

Багато трускавчан скаржаться на те, що батареї в їхніх квартирах ледве теплі, тоді як рахунки за оплату прийдуть добрячі. Ми звернулися за коментарем до одного з працівників котельні, який нам пояснив, що причиною цього можуть бути зашлаковані труби і в такому випадку потрібно міняти всю систему, а це обійшлося б надто дорого для ЖЕКу. Бо тепловики відповідають лише за те, щоб теплоносій підвести до будинку, а обслуговування внутрішньобудинкових мереж - це справа жеківців. Хоча людям від таких пояснень тепліше не стало і не стане…

І новий закон не допомагає

2 грудня біля 11 год. власник "Ауді" на пішохідному переході по Мазепи збив пішохода - старшого чоловіка віком 60 - 65 років. Та ще й спробував втекти з місця події. Проте працівники ДАІ затримали його вже в найближчі 15 хвилин.

20 днів в морзі

пролежала 26-річна стебничанка, по тіло не приїхали ні мати, ні рідна сестра померлої (всі вони зловживають алкоголем). Лише добрі сусіди з Панської Гори, які зібрали гроші на труну, транспорт та похорон, припинили цей кричущий факт - тіло з моргу було відвезено просто на цвинтар.

Падіння продажу будматеріалів

Представник одного з будівельних магазинів Трускавця повідомив нас, що протягом листопада темпи продажу будівельних матеріалів значно впали як порівняно з жовтнем, так і в порівнянні з листопадом минулого року. Експерти пояснюють цей факт кризовими явищами в українській економіці та прогнозують подальший спад. І таким чином накрилася мідним тазом ідея одного з власників будкрамниці балотуватися на наступних виборах мера Трускавця - грошей замало і кишка тонка.

Нова стоматологічна клініка на Стебницькій буде не скоро

На сесії 27 листопада депутати не підтримали питання Петра Мироновича Супрунка, стоматолога з санаторію СБУ "Трускавець", який в цьому році проводив роботи по будівництві зубопротезної лабораторії в міжбудинковому переході між будинками 64 та 70 по Стебницькій. Через конфлікт генпідрядника забудови з мешканцями (а вів він себе дійсно некоректно) та відсутність всіх дозволів дане будівництво заморожено, хоча і були спроби пролобіювати це питання. Так само не отримав чого хотів і власник будки по ремонту взуття біля дитмайданчика позаду "Технолюксу".

Натомість власник ПП "Роко" домігся свого - незважаючи на конфлікт з мешканцями будинків 5 та 7 по Івасюка, його питання "пропхали" завдяки зусиллям одного з трускавецьких пористів.

Інші земельні питання розглядатимуться на пленарному засіданні сесії Трускавецької міської ради 5 грудня.

Перевірка в ІІІ школі

28 листопада представники львівської санстанції завітали до ІІІ школи з перевіркою. На жаль, чи на щастя, вже не було на робочому місці всіх потрібних людей, тому обмежилися лише оглядом кількох кабінетів. А тим часом до нас поступила інформація, що цією школою пильно зацікавилося обласне КРУ через нібито махінації з якоюсь теплицею. Підтвердження цієї інформації до нас не потупало.

Прийом обласного депутата

В п'ятницю, 28 листопада в приміщенні громадської приймальні Блоку Юлії Тимошенко, що на вулиці Мазепи у Трускавці, прийом громадян здійснювала депутат Львівської обласної ради п. Наталія Лаврецька. І хоча на прийом в цей день записалося всього 11 чоловік, що значно менше, ніж завжди, проте люди вірять, що саме представники нашої політичної сили допоможуть вирішити наболілі питання - чи то відшкодування втраченого майна жителям Стебницької, 74, яке сталося по вині не людей, а чиновників, чи то надання матеріальної допомоги для онкохворих, людей, які потрапили в кризову ситуацію і не можуть знайти з неї вихід, чи то питання допомоги мешканцям цілих будинків у відстоюванні їхніх прав в боротьбі з безчесними підприємцями, які на потреби цих людей не зважають, а навіть і турбота про братів наших менших.

Пані Наталія навіть пожартувала, що по Трускавці в неї є окрема папка переписки з обласною прокуратурою - настільки багато є порушень чинного законодавства в нашому місті, причому не якимись дрібними злочинцями-підлітками, а тими, хто сам мав би стояти на сторожі закону чи показувати приклад законослухняності.

Аптеки таки завищують ціни

В сусідньому Дрогобичі працівники державної податкової інспекції минулого тижня перевірили 16 аптек і у всіх (!) виявили порушення, які відбиваються на гаманцях простих людей. Ситуація в Трускавці не є кращою, коли представники БЮТ здійснювали моніторинг, то на обличчях аптекарів можна було прочитати переляк і їм від серця відлягало, коли чули, що це перевірка недержавного органу. Ось так під час кризи наші ж люди хочуть на нас та й наживатися.

Китайці в Трускавці

Поступила інформація, що в Трускавці певні роботи ведуть китайці і хоча вузькооких особисто ніхто з нас не бачив у місті, все ж ми вирішили подати цю інформацію для ознайомлення.

Дрогобич тягне ковдру на себе

Із усіх депутатів обласної ради найактивніше працювали на користь свого регіону представники Дрогобича, причому від різних політичних сил. Найдужче відзначилися бютівці Ваврин та Задорожний, які постійно тримали на контролі ситуацію з повінню, з вибухом у будинку на Самбірській, з перевезеннями пасажирів та слідкували, щоб Дрогобич не втратив при розподілі бюджетних коштів. Саме завдяки потужному і досить активному лобі Дрогобича у Львові вдалося реалізувати в цьому році ряд проектів, важливих для міста Котермака. В цьому плані Трускавцю ще дуже далеко до наших успішних сусідів, проте надіємося, що колись і на наші ворота засвітить сонечко.

Нова церква в Трускавці буде?

Ініціативна група трускавецьких греко-католиків планує з наступного року знову серйозно взятися за просування ідеї побудови нової церкви на Гошівській горі разом з монастирським комплексом отців-василіян (подібно як церква святих Петра і Павла в Дрогобичі біля фізмату). Плюси цієї ідеї: місце для розташування святині є надзвичайно вдалим, парафіян для нової церкви не бракуватиме, враховуючи той факт, що і так багато трускавчан їздить на Службу Божу до Дрогобича, окремі підприємці вже не проти надавати посильну допомогу в її будівництві. Мінуси: проти виділення земельної ділянки проголосували депутати за наполяганням одного з місцевих отців, перешкод на шляху цього будівництва є так багато, що навряд чи цю ідею вдасться втілити в життя, тим більше, що лобіювати це питання в міській раді не береться жодна політична сила - а навіщо їм сваритися з отцями Петром та Володимиром, чиїх парафіян могла б "відтягнути" нова церква?

Власна інформація

А де ж аквапарк?

Я є мешканець вулиці Бориславської і мене душа болить, коли я бачу, що тепер сталося з "Миром" - цілковитий занепад. А коли моя жінка робила порядок з паперами, то я звернув увагу на передвиборчу агітку нашого теперішнього мера, особливо на те, що до кінця 2008 року біля "Миру" буде аквапарк і ще подібні обіцянки, які не виконуються. То навіщо було обіцяти, люди проголосували, а Лев Ярославович забув про обіцяне. А так негоже робити - людей обманювати.

З повагою Юрій М., мешканець вулиці Бориславської

До Дня боротьби зі СНІДом

30 листопада голова Трускавецької МО "Батьківщина молода" Пристай Мар'яна прочитала лекцію на тему "Статеве виховання. Контрацепція. Аборти." для учасників гуртка "Клуб старшокласників" в Будинку учнівської творчості м. Трускавця. Під час лекції молодь була ознайомлена з будовою і функціями статевої системи чоловіків і жінок, із безпечними методами контрацепції, був показаний фільм про внутрішньоутробний розвиток дитини. Відбулася цікава дискусія на тему доцільності ранніх статевих стосунків, а також їх можливих негативних наслідків для молодих людей. Зокрема, було розказано і продемонстровано плакати і відеофільм про аборти.

Дана лекція, як і попередні (раніше подібні лекції проводились головою Трускавецької "Батьківщини молодої" по школах міста, а також в сиротинці "Рідний дім - Оріана") показали, що школярі старших класів в основному є безграмотні в питаннях статевих стосунків і їх можливих наслідків, проте це не заважає їм активно жити статевим життям. І як наслідок - аборти в ранньому віці, які часто призводять до безпліддя, ранні пологи, які є небезпечні для підлітків, і венеричні хвороби.

Ми вважаємо, що в школах дуже мало приділяють увагу статевому вихованню підлітків, тому треба цим питанням зайнятися громадським організаціям і просто небайдужим людям. Необхідно будь-якими методами доносити молоді правильну інформацію про статеве життя, про аборти, про венеричні хвороба і тоді, можливо, нам хоч трохи вдасться зменшити кількість зламаних молодих життів і вбитих дітей.

Учасники гуртка "Клуб старшокласників" у Трускавці

Турбота про сиріт

Нещодавно Борислав підкосила епідемія гепатиту А. Не оминуло це лихо і Бориславський дитячий будинок - Родинний дім "Оріана": четверо дітей захворіло, інші двадцять двоє були також госпіталізовані з підозрою на гепатит А. В зв'язку з цим Львівська обласна санепідемстанція зобов'язала адміністрацію цього дитбудинку закупити новий посуд (тарілки, каструлі, ножі, горнятка, відра та ін.) та провести ряд інших закупівель на загальну суму близько 15000 гривень, в іншому випадку сиротинцю загрожувало закриття. А цього не можна було допустити, бо діти вже звикли один до одного, живуть однією великою сім'єю. Також багато добрих людей доклали зусиль, щоб дітям жилось затишно, майже як в рідному домі - була відремонтована котельня, зроблений ремонт будівель дитбудинку, закуплені нові меблі, комп'ютери, і саме головне - вихователі щиро люблять цих дітей.

Дитячий будинок - Родинний дім "Оріана" знаходиться на балансі Бориславської міської ради, яка, на жаль, не змогла в повному обсязі виділити кошти для даних потреб. Тому адміністрація сиротинця звернулася до добрих людей про допомогу. Трускавецька молодіжна організація "Батьківщина молода" за власні кошти, а також за кошти мецената п. Павла, який забажав залишитись невідомим, закупила для Бориславського дитбудинку посуду на суму більш, ніж 2000 гривень. Приємно, що добрі люди ще не перевелися в нас у Трускавці, а народне повір`я гласить, що кожному, хто піклується за сиріт та вдів, Бог віддячує сторицею.

Трускавецька молодіжна організація "Батьківщина молода" планує відвідати дитячий будинок на свято св. Миколая і прийти в гості не з порожніми руками, а з подарунками. Бажаючих долучитися до цієї доброї справи просимо звертатися в офіс партії ВО "Батьківщина" у Трускавці за адресою вул. Мазепи, 21.

Мар`яна Пристай, голова "Батьківщини молодої" у Трускавці

Гумор від moskaliv.net

Син питається батька:
-Тату а що наш прапор означає???
-Синє небо і жовті поля!
-А москальський?
-Червоні квіти на білих могилах.
-А синій?
-Синій - то вони у нас паскуди вкрали!!

Хлопець (Х) з дівчиною (Д) у під'їзді: Д: Викрути лампочку, я в рот візьму. Х: Ти що, дурна, вона ж гаряча?!

Околиця Львова, ранок, перехрестя, стоїть ДАЇшник на дорозі. Їде модна така машина, дай думає спиню. Спиняє.
- Добрий ранок!
- Добрий!
- Ваші документи будь-ласка.
- Будь ласка!
- Вийдіть з машини.
- З задоволенням! Виходить здоровенний вуйко в вишиванці, все при ньому, посміхається собі у вуса.
- Що гарний настрій?
- Гарний.
- Відкрийте багажник.
- Прошу…
Відкриває, а там труп в мішку, порубаний на дрібні шматки, кров м'ясо і все таке…
- Шо москаль?…
- Еге ж…
- Яке прикре самогубство…

Ловив весною вуйко рибу та й злапав Золоту Рибку.
- Виконаю три твоїх бажання, тільки відпусти мене - благала рибка.
- Добре - каже вуйко - Але виконуватимеш по одному бажанню раз на рік. Нехай Скандинави влітку пішки підуть до Китаю й кийками поб'ють китайців.
Як сказалося-так і сталося…
Наступного року:
- Нехай китайці влітку пішки підуть до шведів й кийками їх поб'ють.
Пішли. Побили
Ще за рік:
- знову нехай Скандинави влітку пішки підуть до Китаю й кийками поб'ють китайців.
Добре, зроблю - каже рибка - Тільки, скажи мені чоловіче, невже за один раз вони не могли…
-Ох і дурна ж ти риба!!! Поки вони туди-сюди ходили, то кацапам всі городи витоптали!

- Діти, запам'ятайте: до москалів треба ставитися так само, як до нормальних людей.

Прив`язав вуйко москаля до колоди та пиляє дворучною пилою. Москаль верещить, звивається. На шум надходить сусід.
- А шо то в Вас куме, фузеї нема чи машингвера, так си тово з тим москалем мордуєте?
- Та маю я і фузею і машингвер, але нині маю час та натхнення!

Інтернаціональна коміссія вчених вирішила провести дослід.
Взяли Американця, Француза і українця.
Посадили кожного на свій пустий острів.
Дали кожному по мавпі і дали завдання: навчити мавпу говорити за рік.
Через рік приїзджає коміссія на перший острів. Бачить: сидить американець, худий, маленький. А коло нього груууба мавпа. Ну вони його питаються:
-Ну що, говорить?
-Та ні!
- Ви її хоч годували?
- Та годував! Давав їй апелььсини, банани, мандарини!
-І все одго не говорить?
-Ні!
Поїхали вони на другий острівю Приїзджать, бачать: седить француз, маленький, небритий, а коло нього така груба, пишна мавпа! Ну вони його і питаються:
-Ну що, говорить?
-Та ні!
- Ви її хоч годували?
- Та годував! Давав їй апельсини, банани, мандарини, фініки, грейфрути!
-І все одно не говорить?
-Ні!
Приїжджають на третій острів. Бачать: сидить така маленька, нещасна мавпа, а коло неї товстий, великий, задоволений українець. Ну вони його і питаються:
-Ну що, говорить?
-Та ні!
- Ви її хоч годували?
- Та годував! Давав їй апельсини, банани, мандарини, фініки, грейфрути, яблука груші, сливки, вишні, черешні…
-І все одно не говорить?
-Ні!
А мавпа сидить, печально на них дивиться, і каже:
От бреше… От бреше…

Підручник з математики для маленьких гуцулів.
Задача 1. Дід Василь нагострив сокиру, лопату, три багнети і один топірець.
Запитання. Скільки туристів з Москви завітало на турбазу "Карпати"?
Задача 2. Смерека. На смереці висять 3 москалі, навколо неї танцюють 5 гуцулів з топірцями.
Запитання. А чи не чарівно у нас на Прикарпатті?

Вирішили два хлопці піти москалів постріляти. Взяли шмайсери, йдуть Львовом.
Аж бачать - стоїть хлоп, ніби чекає на когось. Один до другого каже:
- Пiди спитай щось у нього, мабуть, вiн москаль.
Той підходить до хлопа, питає:
- Чи Ви на когось чекаете?
Хлоп:
- Чекаю, чекаю.
Перший повертається:
- Ніби українець, нашою говорить.
Другий до нього:
- Так пiди спитай по їхньому!
Хлопець знову підходить до чоловіка, питається:
- Скажитє, ви каво-нібудь ждьотє?
Чоловік нагло дістає споза спини шмайсер:
- Та я вже й дочекався….

Поставили українського хлопця охороняти склад зі зброєю.
Підходять до нього:
- А чё вы тут охраняете?
- Кулемети, автомати, гвинтівки…
- А чё ж ты мне все это рассказываешь? Может я лазутчик?
Автоматна черга.
- Ти бач, яка сука!

Помирає старий Бандерівець і кличе до себе священика, щоб висповідатися:
- Хтів би м, святий отче вісповідатися перед тим як вмру…
- То кажіть, чим с-те прогнівили Господа Бога нашого?
- Та, вбив 26 москалів, 24 комуністи, підірвав…
- Зачекайте, ви спочатку висповідайтеся, а про добрі справи пізніше побалакаємо!

На уроці географії у школі:
-Діти! Пограймо у гру. Я описуватиму вдачу якогось народу, а Ви будете відгадувати, що це за народ. Добре?
- Домовились!
- Отже, гарний народ: і працюють наче, і гостинні трішки, проте як вип'ють - ховайся, бо буде лихо…
Петрик викрикує:
-Та це ж москалі!
-Ну, які ж москалі, Петрику, вони росіянами звуться… А взагалі то правильно! Сідай. Наступне:
і хазяйновиті вони, у всьому порядок та рахунок знають, тільки от взимку в них снігу не випросиш…
Марічка підскакує:
- Я знаю, жиди це!
Та які жиди - їх євреями кличуть. А взагалі то правильно! Сідай, Марічко.
Остання людність:
хазяйновиті, щирі, гостинні люди, а хати в них маленькі-гарненькі, побілені; поряд мальви ростуть… Все як у казці, проте вийде чоловік з хати, подивиться на хатинку сусіди і зціпивши зуби, промовить: "А, бодай вона згоріла…"
У класі мовчанка.
-Ну, хто це? Що не знаєте? Чого мовчите?
Тихенький голос з останньої парти:
-Зате ми гарно співаємо…

Урок географії у карпатському селі:
- Діточки, запам'ятайте: міста Варшава, Париж і Лондон знаходяться на правому березі Дніпра, а міста Москва, Пекін та Токіо - на лівому.

Автобус з ізраїльтянами їде з екскурсією по колишніх таборах. По дорозі від Бабиного Яру до Польщі автобус ламається. Телефону ні в кого немає.
Водій стукає в один з волинських будинків і говорить місцевому жителю:
- Розумієте, я тут везу євреїв в Освенцім, а автобус зламався.
Ви не могли б нам допомогти? Хазяїн розводить руками:
- Так я б з радістю, тільки в мене усього лише мікрохвильова пічка.

Катастрофа. Розбився лiтак. Попали в чистилище українець, москаль та жид.
Підходить до них апостол Павло та й каже:
- Панове, катастрофа була незапланована, тому поки ми вияснимо, кому з вас в рай, а кому в пекло, можу запропонувати виконання одного вашого бажання, такого, про яке ви все життя мріяли, одним словом будь-якого, крім повернення на землю.
Москаль:
- А ви точьно виконаєтє цє бажання?
Павло:
- Обов'язково.
- Тоді я хачу, щоб вимєрли усі жиди, а то вони всюди пхають свого носа, лєзуть в уряд і заважают нам жить.
Жид:
- А я хочу, щоб всі москалі повимирали як мамонти, вони нам, євреям, жити нормально не дають, у всіх своїх бідах звинувачують, хотіли б всім світом керувати.
Українець:
- А ви точно виконаєте попередні бажання москаля та жида?
Павло:
- Я ж пообіцяв!
Українець:
- Ну, тоді мені лише філіжанку кави.

Їде негр у вишиванці у львівському трамваї і читає газету "За вільну Україну".
Чоловік із села, побачивши це, не витримує: - Скажіть, а ви вмієте читати по-українськи?
- Звісно…
- І розумієте українську?
- Розумію, адже я - щирий українець.
- А я тоді хто?
- Не знаю… З вигляду - або жид, або москаль.

В Росії дві біди - дурні і дороги. А в Україні три - дурні, дороги та Росія.

Київ. Берег Дніпра. Потопаючий репетує:
- Памагітє, памагітє!!!
На березі стоїть дядько з вусами і говорить потопаючому:
- Краще б ти, синку, вчився плавати, аніж отої псячої мови.

Криївка партизанів. Старшина, перекладач і полонений "стрибок".
- Cпитай москаля, де розташована їхня частина.
- Руководитель спрашивает вас, где расположена ваша часть.
- Я не скажу!
- Москаль відповів, що не скаже.
- То скажи, що зараз ми його катуватимемо.
- Руководитель говорит, что сейчас вас будут пытать.
- Я все равно не скажу!
- Москаль каже, що все одно мовчатиме.
- То клич хлопців із жаровенькою й цвяшками.
[...]
- А что это они внесли?
- Это жаровня. Сейчас в ней раскалят гвозди и загонят их вам под ногти.
- Нет, нет! Скажите вашему начальнику, что я все расскажу!
- Що там москаль белькоче?
- Каже, що москалі тортур не бояться.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.