Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№89 (212) 14 жовтня 2010 р.

Зіпсоване свято

Сьогодні – Покрови Пресвятої Богородиці. Для нас, українців, це особливе свято. Та в Трускавці воно зіпсоване – і то не тільки присмаком виборів, агітацією. Хоча надворі така чудесна погода, Божа днина, та знайшлися люди, які додали дьогтю. Ідучи до церкви чи на роботу, трускавчани (не знаю, на яких вулицях, але в районі стебницького кільця точно) виявили у поштових ящиках газету – брудну, скандальну і навряд чи правдиву. Назва її «Не дай Боже!».

Обливання брудом та висміювання кандидатів на посаду голови – Матолича та Юника, є напевно черговим кроком чиїхось технологій. Шкода, що наш голос припинити лавину бруду залишається чи не єдиним у місті – палатки «Трускавець без Грицака», агітки від УНА проти ряду партій, запускання пліток, а тепер ще й це. Не хочеться називати газетою цей кусок паперу, хоч як би гарно він не був оформлений. Не хотілося б ніколи сидіти за одним столом із людьми, які приклалися до цього бруду, бо журналістами їх не назвеш. Але як дізнатися, хто ці люди, може це ті, на яких би ніколи й не подумав? Яка ж це газета – ні новин, ні позитиву, тільки неприкрита злоба. Якщо автори назвали це видання «Не дай Боже!», то ми можемо тільки зітхнути «Прости їм, Боже, бо не знають, що творять».

Кандидатам, які були зганьблені в цій газеті варварами та дикунами, або ж зовсім нерозумними людьми, висловлюю свою солідарність та підтримку, хоча і являюся довіреною особою зовсім іншого кандидата. Ми ж повинні залишатися людьми, зберегти у своїх серцях іскру Божу. Тримайтеся, пане Богдане та пане Євгене.

Редактор «Трускавецького вісника» Володимир Ключак

P.S. «Трускавецький вісник» готовий на безоплатній основі подати матеріали від цих двох кандидатів – Богдана Матолича та Євгена Юника.

Новини Трускавця та регіону

До Дня Покрови Богородиці

Трускавецька міська рада та Дніпропетровська обласна громадська організація "Яскрава країна" запрошують трускавчан на Свято Покрови Пресвятої Богородиці. 14 жовтня з 12 до 14 години на центральній площі міста та верхньому бюветі виступатимуть дитячі колективи з міст Києва, Хмельницького, Рівного, Дніпропетровська. О 20.00 в цей день пройде благодійний концерт в кінотеатрі "Злата", виручені від якого кошти підуть як пожертва на розбудову храму святого пророка Іллі. Це свято проводиться під патронатом міського голови Лева Грицака, як і святковий концерт 15 жовтня о 20.00 в санаторії "Карпати".

А 16 жовтня в місті пройде святковий концерт на вшанування Героїв УПА, організований КУН, серед співаків, які виступлять для трускавчан - і Софія Федина.

17 жовтня, в неділю, другу річницю свого існування та діяльності відзначить недержавний пенсійний фонд "Покрова", який благословив на цю діяльність Любомир кардинал Гузар, предстоятель УГКЦ. Ми детальніше розповімо про ці події після їх завершення.

Звітує дрогобицький мер

На офіційному сайті відділу внутрішньої політики ДМР міський голова Дрогобича Микола Гук прозвітував про виконану роботу за час перебування на посаді. Звіт вийшов жорсткий, критичний, змістовний і подекуди дещо скандальний - для прикладу, Микола Гук навів у ньому вислів екс-мера Львова Любомира Буняка "Депутати - це хруні в квадраті", зазначаючи, що дрогобицькі депутати "не далеко відстали".

В Бориславі розпочато опалювальний сезон

В.о. міського голови Борислава Василь Чабан 8 жовтня підписав розпорядження за № 250-р "Про початок опалювального сезону 2010 - 2011 рр.". Про це повідомляє офіційний сайт БМР. Ось текст розпорядження:

"Відповідно до п.20, ч.3 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в України", розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 29.09.2010 року № 1050/0/5-10 "Про початок опалювального сезону 2010/11 року", беручи до уваги Правила надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630:

1. Встановити початок опалювального сезону 8 жовтня 2010 року для КП "Бориславтеплоенерго" та всіх категорій споживачів, закладів охорони здоров'я, освіти, культури.
2. Філії Бориславського управління з експлуатації газового господарства відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" (В.Луців) забезпечити розпломбування газових приладів, що використовуються населенням, підприємствами і організаціями побутового, виробничого та невиробничого призначення, бюджетними установами міста, які були опломбовані після закінчення опалювального сезону 2010/11 років.
3. Відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради (О.Левицький) довести до відома жителів м. Борислава та смт. Східниця через засоби масової інформації зміст цього розпорядження.
4. Відділу внутрішньої політики міської ради (Н. Бараняк) розмістити інформацію згідно з п.1 цього розпорядження на офіційному сайті виконкому Бориславської міської ради.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Г.Корконішка.

В.о. міського голови,
секретар міської ради Василь Чабан"

Розпочато опалювальний сезон і в інших містах регіону, щоправда, тепла погода, яка обіцяє бути такою до кінця жовтня, внесла свої корективи - з метою економії газу опалення вмикали не всюди.

До теми - у Трускавці вирішується питання оплати заборгованості за газ, спожитий у попередній опалювальний період шляхом взяття безпроцентної позики за сприяння ЛОДА. З цих коштів повністю буде погашено і заборгованість по зарплаті працівникам КП "Наше місто".

Власна інформація

У Трускавці тепло надійшло у 70% помешкань

У Трускавці, в суботу 9 жовтня, було подано тепло в садочки школи та лікарню. Про це повідомив ЗІКу генеральний директор КП "Наше місто" Олексій Балицький. За його словами, також тепло було подано в житловий фонд міста. Зараз його мають б 60-70% мешканців міста. Вже працюють три котельні по вул. Івасюка, вул. Карпатській та котельня по вул. Коцюбинського. "Зараз ведеться робота із запуску котельні по вул. Сагайдачного. Вже сьогодні ця котельня почне подавати тепло", - сказав Олексій Балицький.

Трускавець розпочав опалювальний вчасно незважаючи на те, що депутати Трускавецької міської ради протягом 4 місяців розглядали питання про надання дозволу на отримання кредиту КП "Наше місто" для погашення заборгованості за газ в сумі 2 млн. грн. Депутати виключили політичний характер з питання надання дозволу на взяття кредиту, об'єднавши зусилля на користь міста.

www.zik.com.ua

Лев Грицак: "Будучи членом Партії Регіонів, наполегливо і послідовно втілюватиму в життя ті національні ідеї, які є найбільш пріоритетними для трускавчан"

Трускавецький міський голова Лев Грицак вирішив втретє балотуватися на цю посаду. Нинішнє законодавство про вибори внесло суттєві корективи в його стратегію і тактику.

- Леве Ярославовичу, для багатьох стало несподіванкою, що Ви балотуєтеся на міського голову Трускавця від Партії регіонів, адже Вас усе-таки вважали і вважають представником національно-демократичних сил. Чому Ви зробили такий вибір? Чи це вимушене рішення?

- Я не думаю, що Партія регіонів проводить політику, відмінну від політики патріотичних сил. Я і надалі підтримую національно-демократичні сили. Маю намір, перебуваючи в Партії регіонів, доводити до її керівників позицію національно-демократичних сил, ті цінності, які сьогодні напрацьовані в нашому західному регіоні загалом і в місті Трускавці зокрема. Партія регіонів зацікавлена в тому, щоби об'єднувати людей і об'єднувати Україну Східну і Західну. Я не бачу, щоб в Партії регіонів поспішали запроваджувати, наприклад, другу державну мову, ще щось подібне, це не дістає підтвердження. Головне зараз - підвищити соціальний рівень життя людей. Міський голова не зможе працювати без підтримки Львова, Києва, це треба враховувати.

Мій вибір вступити в Партію регіонів і балотуватися на трускавецького міського голову від цієї політичної сили був непростим, але головне - він не кон'юнктурний. Цей вибір аналітично обґрунтований і усвідомлений мною. Зміна влади в нашій державі за декілька перших місяців привела до того, що в Україні припинились небезпечні руйнівні процеси як в політичному, так і в економічному житті. Ліквідовано розбалансованість гілок влад, стабілізовано фінансово-банківську систему, призупинено спад і є перші ознаки оздоровлення економіки країни. Розпочато роботу по втіленню системних реформ окремих галузей. Мені, міському голові, як нікому, зрозуміло, що тільки така конструктивна робота всієї президентської вертикалі може дати реальні результати як на рівні держави, так і на рівні такого міста, як Трускавець. Без цього неможливий поступ України в майбутнє.

- Чи отримав уже Трускавець дивіденди від цього Вашого рішення?

- Мабуть, так некоректно ставити питання, але все ж скажу. Підтримуючи добрі ділові стосунки з владою на всіх рівнях, вже домовився з заступником Прем'єр-міністра України Борисом Колесніковим про виділення 30 мільйонів гривень із стабілізаційного фонду держави на благоустрій Трускавця. Також відповідно до програми Євро-2012 вирішене питання фінансування будівництва міського стадіону на суму 35 мільйонів гривень, напрацьовується рішення про фінансування урядом програми цілодобового водопостачання міста. Якщо це, як ви кажете, дивіденди для Трускавця через моє рішення балотуватися від Партії регіонів, то я радий, що наше місто отримало і ще отримає серйозні фінансові вливання. Хочу підкреслити, що будучи членом Партії регіонів, наполегливо і послідовно втілюватиму в життя ті національні ідеї, які є найпріоритетнішими для трускавчан. Протиріч у цьому немає, бо такою є специфіка нашого життя. Кажучи простіше, без Партії регіонів жоден мер не зможе зараз розв'язати проблем свого міста.

- Ви йдете на третій термін свого головування. Мабуть, він буде останнім. Чи не думали про те, аби після Вас залишився наступник, який би продовжив Ваші справи?

- Так, ви правильно підмітили, що ця, третя, каденція буде останньою для мене, і я, як ніхто інший, зацікавлений у тому, щоб Трускавець розвивався і був курортом не лише всеукраїнського, а й європейського та світового значення. У всьому цивілізованому світі прийнято робити ставку на молодь. У цьому напрямку я вже почав працювати. Ми створили молодіжну організацію - не під вибори, а на перспективу. Крім того, я зрозумів, що потрібно йти на компроміси. Остання сесія показала, що саме завдяки компромісам нам вдалося з депутатським корпусом прийти до спільної думки. Я маю на увазі питання постачання Трускавця теплом в осінньо-зимовий період. Суперечки з мого боку і з боку депутатів подолані, так що Трускавець буде з теплом. Звичайно, я зацікавлений у тому, щоби був наступник, який би продовжив розпочате мною. Адже найпростіше перекреслити все, напрацьоване попередником, і розпочати, як кажуть, з чистого аркушу. Я вважаю, що мною напрацьовано багато. Було би шкода, щоби Трускавець і трускавчани це втратили. Є люди, які здатні продовжити мою справу, і саме під час третьої каденції я зверну на це особливу увагу.

- Грицак другої каденції відрізняється від Грицака першої каденції. Чи буде іншим Грицак у третій каденції?

- Думаю, що так.

- Що Ви очікуєте від міжнародного економічного форуму, який щойно завершив свою роботу в Трускавці?

- Ми готуємося до проведення таких форумів упродовж багатьох років. Повірте, це кропітка праця, яка вимагає докладання багатьох зусиль. Задоволені тим, що Трускавець виходить на міжнародний рівень, стає знаним у Європі наряду зі Львовом. Думаю, що невеличка і моя частка є в створенні цього іміджу.

- Можливо, є якісь проблеми, які би Ви хотіли висвітлити у цьому інтерв'ю?

- Проблем є багато. Над їх розв'язанням ми працюємо. Я думаю, що нам вдасться впоратися зі всіма викликами.

Анатолій Власюк

Хто замовник справи Богдана Преснера?

Прізвище Богдана Преснера гучно пролунало на всю Україну на початку червня 2010 року. 31 травня цього року колишній начальник управління екології у Львівській області, чинний заступник міністра екології Богдан Михайлович Преснер був затриманий за підозрою в отриманні хабара у особливо великих розмірах. Оскільки він виходець із Львівщини, то справа в нас набула широкого розголосу. Журналісти підняли все, що було відомо про цю людину, про Преснера писали не лише обласні газети, але і районні, містечкові. А скільки всього появилося в Інтернеті!

У Трускавці за Преснера згадали на одній із сесій міської ради в червні чи липні, коли один з депутатів (цілком відшибло пам'ять, хто ж то був) в запиті повідомив про те, що в п. Преснера є земельна ділянка і в Трускавці, яку нібито йому подарувала міська рада.

Та все це якось тоді так пройшло, перемололося, ніби серйозно Трускавець не зачепило. І ось сенсація - дружина Богдана Преснера, який і далі знаходиться під вартою, п. Ірина, дає в Дрогобичі прес-конференцію для журналістів. Гріх було не піти. І ми не шкодуємо, що поспілкувалися з Іриною Петрівною, адже довідалися цікаві речі. А ще більш цікаво є те, що ми почули на прес-конференції і прізвище Богдана Матолича, одного з кандидатів на міського голову Трускавця.

Якось весь цей час Богдан Матолич був поза нашою увагою. По-перше, коли він був мером, ми були надто молоді, щоб цікавитися політикою чи місцевим самоврядуванням. Останні роки у Трускавці фактично про нього й не згадували і те, що він іде на мера міста, стало для багатьох дещо несподіваним. Писати про людину, про яку не знаєш, не хотілося - ні добре, ні погано. Підсумок цієї прес-конференції став для нас зрозумілим принаймні в одному - з цією людиною краще не сваритися, ліпше не зачіпати взагалі.

Та ще більш важливим її підсумком стало усвідомлення того, що далеко не все так просто в гучних скандальних справах, що не можна зразу вірити правоохоронним органам, владі, мас-медіа, що потрібно добре розібратися, перш ніж повісити на людину якийсь ярлик, незалежно чи це "хабарник", "злодій", "корупціонер", чи "герой", "рятівник", "благодійник". Отже, про затримання Богдана Преснера та те, що залишилося поза кадром цієї події - в розповіді його дружини Ірини Преснер в нашій авторській обробці.

Богдан Михайлович Преснер народився 2 вересня 1952 року на Львівщині. Все його життя було тісно пов'язане з екологією, охороною природи, лісом. Кохана дружина, діти, вдала кар'єра, хороша робота - все в нього ладилося. Щоправда, був він чоловік досить вимогливим - і до себе, і до працівників, всі підлеглі відзначали жорстку дисципліну. Звичайно ж, що не всім це подобалося, були доповідні записки, але такого роду інтриги на обласному рівні є звичайним явищем. Все йшло своїм звичним ходом аж до 2005 року.

Коли Україною котилася бурхлива хвиля Помаранчевої революції, Богдан Преснер був членом Партії Регіонів. На початок 2005 року це сприймалося мало як не зрада Вітчизни, особливо в нас, на Західній Україні. З перемогою Віктора Ющенка на президентських виборах головою Львівської ОДА став Петро Олійник. Згідно з попередніми домовленостями Богдан Преснер, який тоді обіймав посаду начальника управління екології у Львівській області, повинен звільнити місце для іншої людини. Сам п. Богдан мав повернутися на попереднє місце роботи. Та стається щось дивне і незрозуміле - Преснера просто звільняють з роботи. На його місці опиняється Богдан Матолич.

Ось як про це пише львівська газета "Поступ" від 27 вересня 2005 року: "В. о. призначив в. о.", маючи на увазі, що в. о. міністра екології українського уряду (тоді був перший скандал між Ющенком і Тимошенко і президент відправив весь Кабмін у відставку) призначив в. о. начальника управління екології Львівської області Б. Матолича, якого незадовго перед цим взяли на роботу в дане управління п'ятим заступником (при тому, що посада четвертого заступника була вакантною).

Богдана Преснера звільнили, за одними даними, 4 серпня, за іншими, 11, а за ще іншими, аж 14, проте тепер годі віднайти кінці цієї справи. А початок був такий (за словами дружини Ірини Преснер): Богдан Преснер потрапив у немилість до Петра Олійника. Ось що писав Петро Олійник в листі міністру Міністерства природи України П. Ігнатенку 27.05.2005: (№ 5/5-2234/1-10): "Прискорити розгляд питання про звільнення з посади начальника Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області Богдана Преснера, подальше перебування якого призводить до зловживань та порушень економічного характеру". На управління посипалися масові перевірки, копали-копали і врешті знайшли 12 тисяч гривень невідповідності через списання чи несписання авто. Паралельно сипалися доноси в міністерство. Коли Богдан Преснер приїхав до губернатора, щоб зрозуміти суть проблеми, той у своєму стилі сказав по телефону, не впускаючи навіть до кабінету: "Я тебе розмажу по стіні і ти не відшкребешся".

Ірина Преснер згадує, як чоловік вболівав за управління - зробив ремонт, відновив лабораторію, фактично все зробив для того, хто потім прийшов на все готове. Коли його просто викинули з роботи, Богдан Преснер розпочав суди - і виграв. Але потім апеляція і проти Преснера судиться вже ціле Міністерство та все Управління екології, причому юристи Міністерства - львівські. Це теж багато про що говорить. Останній суд міг відбутися у Страсбурзі, останній термін подачі - 31 травня 2010 року. В цей день Преснера і заарештували, на голому місці, без доказів, без хабара, прямо перед Кабінетом Міністрів.

Жити без роботи важко, особливо коли і діти навчаються, коли можеш себе реалізувати, але тобі не дають це зробити. Так було і з Богданом Преснером. Член Партії Регіонів, він залишився вірним цій політичній силі до кінця. Добре розумів, що робота в Міністерстві екології бозна яким заступником - тимчасова, туди потрапив він 26 березня 2010 року. Думав, що вдасться залагодити справу свого повернення на роботу у Львів у мирний спосіб, навіть годився на те, щоб його поновили і він в цей же день зразу пише заяву на звільнення за власним бажанням. Знав, що в Києві він перспективи не має, ще й називали його "слабкою ланкою", бо не вмів домовлятися.

Події 31 травня 2010 року для Ірини Преснер, хворої, як і її чоловік, на серце жінки, стали справжнім кошмаром і ніколи не зітруться з її пам'яті. В цю ніч вона посивіла, а подушка була мокра від сліз. Як? За що? Не може такого бути, це неправда. Але хто хотів її слухати, кому потрібен був її біль, її горе, адже телебачення показало "хабарника", сам процес затримання, а люди люблять таке дивитися.

Зі своїм чоловіком віч-на-віч п. Ірина побачилася аж в день його народження - 2 вересня. Перед цим була тільки одна зустріч Богдана Преснера із сином, в липні. Перші 24 дні він разом із 3 невідомими для нього особами - в'язень в камері довічного утримання. В тюрмі і шофер, який буцімто причетний до передачі хабара. Молодий 30-річний Віктор Мироненко залишив на волі стареньку хвору немічну матір-інвалід та молоду дружину. Підвізши в Кабмін Богдана Преснера та Валерія Козуба, Віктор підвозить ще Олега Вахрушева до його власної машини. Коли той просить дати йому пакет, Віктор витягає з бардачка порожній пакет і подає Вахрушеву. Не встигає й отямитися, як навколо правоохоронці, група затримки і Вахрушев з пакетом, в якому щось є. Хлопець міцно стискає кулаки, щоб не могли йому втиснути цей пакет в руки і щоб на ньому не було відбитків пальців. Потім падає і жорстоко сам б'ється до асфальту кілька разів. Добре, що цього не бачить мама, її серце, напевно, не витримало б цього видовища.

Коли Богдан Преснер з Валерієм Козубом заходить в приміщення Кабміну, щоб взяти участь в нараді у віце-прем'єр-міністра Сергія Тигипка, годинник показує п'яту вечора. Приблизно в цей же час до будинку, де тимчасово проживає в Києві Преснер, підходять невідомі з фотороботом і опитують сусідів, чи знають вони такого чоловіка. Перша гадка в сусідів - щось сталося, якась аварія чи жахливий випадок, що потрібно упізнання. Але жахливий випадок ще попереду.

Богдан Преснер виходить з Кабміну, з наради. Завтра в нього нелегкий день - перший день перевірки управління екології Львівської області, він - голова комісії. Це його рідне управління, за поновлення на цій посаді так довго він судився, та так нічого і не відсудив. Згадує Богдан попередження, що перевіряти Богдана Матолича не слід. Він буде все робити по-чесному, якщо в управлінні все гаразд, то чому б і не помиритися з Матоличем, скільки того життя. Навіщо наживати собі ворогів, краще робити з них друзів.

Богдан Преснер телефонує до Віктора Мироненка, щоб той під'їжджав під Кабмін, але хлопець не бере трубки. До Богдана Преснера наближаються якісь люди в чорному. Група складається приблизно з 20 чоловік. Кабмін оточено, аж тепер помічає Богдан Михайлович. Але ніяк не може збагнути, чому саме йому кажуть "Руки за голову!", чому його акуратно, але і вимогливо наказують сідати в машину, везуть в Міністерство, ведуть в кабінет, роблять обшук. Нічого не знаходять і … все обривається. Богдан Преснер непритомніє, його забирає швидка в Київську міську клінічну лікарню швидкої допомоги. Волі він не бачить по сьогодні.

До речі, жодних грошей (а преса писала то про 10, то про 90, то про 200 тисяч доларів) так і не знайшли. Обвинувачення Преснеру датоване 2 вересня, він побачив його аж 6 жовтня. Звинувачують його за статтею 368 Кримінального кодексу України, а це 8 - 12 років тюрми. Звинувачує його Вахрушев, від його імені написано заяву, що в ній - пані Ірина не знає. Цей документ для неї недоступний, як і недоступні були слідчі, міністр, прокурор. Про арешт чоловіка вона дізналася вночі, поїхала до Києва, але добрі люди попередили, щоб виїжджала зі столиці з дітьми і то терміново, щоб на квартиру, на якій проживав її Богдан, навіть не показувалася. Можливо, значно серйозніші гравці тут задіяні, значно серйозніші розбірки відбувалися, а її чоловік став крайнім, отією "слабкою ланкою".

Жінці важко говорити на прес-конференції, вона хвилюється, нервово перебирає цілий стос документів, кожен з яких міг би стати бомбою, якби його оприлюднити повністю. Серед документів - газети, в яких Преснер показаний з найгіршої сторони. Нелегко їй це бачити, нелегко про це говорити. Проте люди повинні знати правду, а правда полягає в тому, що потрібно вислухати і іншу сторону. Тому і приїхала вона в Дрогобич, знає вона, хто балотується на пост міського голови Трускавця. Та нікого пані Ірина не звинувачує, бо щоб звинувачувати, потрібно бути впевненій на 100%, мати докази і мати мужність воювати. А воювати жінка не бажає, вона й чоловіка просила не судитися, так от, не послухав.

Відповідаючи на запитання журналістів, Ірина Преснер підтвердила факт купівлі в Трускавці складських приміщень біля БОЛ-2 на вулиці Роксолани. Так, її брат постачав овочі, продукти в Трускавець, була можливість викупити ці приміщення, тож маючи кошти від покійної матері (а походить пані Ірина з заможного роду, має всю родину в Польщі та Канаді, бо сама з переселенців), вирішили це купити. Все було погоджено з покійним Богданом Аксентійчуком та п. Макогоном, земельну ділянку в 15 сотих біля цих приміщень приватизували. "Брат казав - гроші розвіються, а так вкладемо в нерухомість і буде…", говорить Ірина Преснер і цілковито заперечує будь-яку причетність свого чоловіка до купівлі цієї власності у Трускавці. Розповідає жінка і про слідкування за нею, про проблеми щодо навчання та працевлаштування дітей - вони ж носять прізвище Преснер, з гіркотою каже вона і всі розуміють, про що йдеться.

3 листопада над Богданом Преснером відбудеться суд. Багато з того, що розповіла пані Ірина Преснер, залишилося поза цією статтею, можливо по-іншому опишуть почуте інші журналісти, а нас було всього 8 журналістів з Дрогобича, Трускавця, Львова. Присутньою була і представниця правоохоронних органів, яка не дасть збрехати, що все вищевикладене було оприлюднене саме на цій прес-конференції (за винятком стилізації тексту). Ця прес-конференція була дружині Преснера потрібна для того, щоб її почули - керівництво держави, Партія Регіонів, громадськість. Пані Ірина вважає, що затримання її чоловіка було замовним. Вона підкреслює той факт, що після арешту пройшло вже понад 4 місяці, за цей час не відбулося жодної перевірки управління екології Львівської області. Причетність чи непричетність Богдана Матолича до цієї справи жінка воліє обійти стороною. Вона не знає, чи це політичне замовлення, чи просто її чоловік комусь перейшов дорогу. Вона вірить, що її чоловік не винен, хоча знає, що крапку в справі поставить суд. Вона чула про український суд. Вона вважає, що дача хабара сфабрикована. Її попередили, що ниточка цієї справи тягнеться з попереднього місця роботи, але не хоче робити з цього поспішних висновків. Не будемо поспішних висновків у справі Преснера робити і ми. Жаль лише, що вибори закінчаться швидше, ніж буде слухання по його справі. Сам Богдан Преснер міг би, напевно, сказати багато цікавого.

Володимир Ключак,
Трускавець - Дрогобич,
13.10.2010

Переможе Грицак - переможе Трускавець!

Те, що на цих виборах всього 10 осіб кандидує на пост міського голови Трускавця - це дуже добре. Це показник, що теперішній мер міста настільки добре керує містом, господаркою, настільки гарно репрезентує місто та пропагує його розвиток як європейського курорту, що альтернативи йому фактично і немає. Серед цих інших 9 кандидатів є відверто технічні, проте серед них, напевно, і той, хто очолить наш Трускавець після 2015 року. Можливо трохи зарано про це говорити, але завжди варто дивитися в перспективу, а не оглядатися назад.

Ще далеко до офіційного старту передвиборчих перегонів про себе та про свою готовність взяти в них участь заявили як чинний мер Лев Грицак, так і голова міської "Батьківщини" Руслан Крамар, голова міської "Пори" Юрій Яворський, голова ГО "Рада міста" Руслан Козир, голова БФ "Трускавчани" Євген Юник. Таким чином ще на кінець 2009 року сформувалася та п'ятірка лідерів, яка дивним чином зайняла перші позиції в бюлетені - а він формувався згідно порядку черговості. Не хочемо прогнозувати, як розмістяться ці 5 осіб в рейтингу довіри громади 31 жовтня, бо прогнози річ невдячна. Хочемо натомість наголосити ще й на тому, що інші п'ятеро, а саме Володимир Шиманський, Святослав Грабовський, Євген Кулик, Андрій Юрків, Богдан Матолич - це теж достойні люди. Проте агітація їхня розпочалася з явним запізненням, а дехто почав працювати на свій позитивний рейтинг тільки з початком жовтня, дехто ж взагалі не має жодних ілюзій і фактично кампанією не переймається. В цьому списку хотілося б виокремити нашого колишнього міського голову, а тепер начальника одного з управлінь в ЛОДА Богдана Матолича, який міг би перемогти кожного з "молодих" кандидатів, якби стартував хоча б на два - три місяці швидше. Це непогана людина, чесна та совісна, хоча його керування містом і припало на нестійкі часи становлення української незалежності та державності. Нагадаємо, що з подання міського голови Лева Грицака Богдан Матолич був удостоєний титулу "Почесний громадянин Трускавця".

Та все ж повернемося до кандидатів реальних. Особисто знаємо кожного з них, у всіх із них є плюси і мінуси. Та попри всю повагу до кожного, Лев Грицак - це та людина, яку ми підтримуємо щирим серцем і якій на даному етапі розвитку Трускавця альтернативи фактично немає. Розуміємо, що така публічна підтримка викличе злість, ненависть, прагнення помсти, лють інших кандидатів, але не можемо бавитися тут амбівалентністю, не хочемо бути "і вашим, і нашим", не бажаємо когось обманювати чи вселяти комусь непотрібну надію. Так, ми - за Лева Грицака. На це є ряд причин і, щоб не бути голослівними, подаємо їх нижче.

Українець. Це може звучати наївно, проте це все ж важливо. В час маніпуляцій національною ідеєю на керівні посади дістаються власне люди неукраїнської національності. Звичайно ж, право обирати і бути обраними в Україні мають представники всіх національностей та хотілося б, щоб Трускавцем керував щирий українець. Патріот, але не горе-патріот, наш західняк, людина, яка не просто декларує свою приналежність до української нації, а є українцем до глибини душі. "Як член Партії Регіонів буду доносити думку трускавчан до керівництва партії і держави з метою підтримки патріотів України, які боролись за її волю, воїнів УПА, репресованих, всіх національно свідомих мешканців міста" - пише Лев Ярославович у своєму листі до трускавчан і ми не бачимо причин йому не вірити. Він - українець, тому ми - за Лева Грицака.

Господарник. Місто повинно обрати міським головою господарника. Не політика, не демагога, не балакуна. Не вискочку, не того, хто багато обіцяє. Містом має керувати людина, яка вже чогось досягла у житті, яка знає проблеми і вміє їх вирішувати не по книжці, а в реальному житті, в дійсності. Приклади сусідніх із Трускавцем міст показують величезну небезпеку віри будь-кому. Краще вчитися на чужих помилках, ніж потім гірко каятися і бачити руїну власного дому. Трускавець - наш спільний дім. В домі має бути господар, а не ганчірка. Він повинен вислухати кожну думку, бути арбітром, коли є суперечки. Важко вгодити всім, але треба робити це справедливо. І приклад Лева Грицака, який іде на третій термін керування Трускавцем, показує, що він - на своєму місці, він - добрий господарник, який зробив багато, а зробить ще більше, докінчить робити те, що не встиг. Колись наші нащадки, можливо, згадуватимуть роки, коли Трускавцем керував Лев Грицак як "золоту епоху". Грицак - господарник, тому ми - за Лева Грицака.

Самостійний. Багатьом дуже не подобається самостійність Лева Грицака, його бажання все вирішувати самому, брати відповідальність на себе. В теперішні часи це є безперечним плюсом. Не варто ховатися за спину інших, говорити про колективну думку чи оглядатися, що ж скаже хтось. Потрібно мати свою думку і її відстоювати, як це робить Лев Грицак. Якби Лев Ярославович не був самостійною фігурою, особистістю, то не збудував би санаторій "Карпати", не розвивав би бізнес, не став би депутатом обласної ради і не був би обраний мером Трускавця. Можна, звичайно, обрати міським головою людину, яка постійно озиратиметься на когось, чекатиме чиєїсь підказки що і як робити, невпевнену та нерішучу. Та нам здається, що Трускавець потребує самостійну і впевнену людину, тому ми - за Лева Грицака.

Особистість. Лев Грицак далеко не ідеальний і він сам це визнає. Його обличчя не обробляють у Фотошопі, він не кличе на свої презентації депутатів, гостей з Києва, не користується послугами російських політтехнологів. Він літає на вертольоті, стрибав на Північний полюс, вміє однаково добре тримати в руках кермо автомобіля та штурвал літака, молоток та рушницю, особисто запатентував ряд винаходів. Його прізвище часто згадують і в Києві, де не вірять, що в Трускавці мер сам привозить на гвинтокрилі Святого Миколая до малечі. Лев Грицак - людина, яка вже залишила по собі слід, яка вже зробила багато і хоче працювати для блага, для користі громади ще. Він не гнеться перед іншими, бо, як саме каже, "я - не шланг, щоб перед кимось гнутися". Лев Грицак - особистість, тому ми - за Лева Грицака.

Управлінець. Інколи важко керувати у власній сім'ї, нелегко керувати підприємством, а що вже говорити про ціле місто та ще й таке специфічне як наш курорт, де половину нашого майна попередня влада продала в чужі руки. Потрібно щодня вирішувати десятки або й сотні нагальних питань - від дріб'язкових до архіважливих. Міський голова не лише керує відділами та підрозділами міської ради, він бере відповідальність за все - водопостачання та теплопостачання, робота закладів освіти, культури, медицини, соціальний захист, ремонт доріг, ліфтів, вирішення надзвичайних ситуацій (а ще більше їх недопущення). Фактично мер - це президент міста. Коли все добре - його не помічають, але ж коли щось стається, то згадують обов'язково. Зміни, які відбулися у Трускавці за останніх 8 років, показують, що такого управлінця як Грицак хотіли б багато міст України. Ми ж маємо, але часто не вміємо цінувати. Ті, хто добре розуміють, чи солодкий мед робота міського голови, визначилися. Ми - за Лева Грицака.

Побожний. "Свою діяльність вбачаю в тісній співпраці з церквою та релігійними організаціями для росту духовності трускавчан, особливо молоді. Всіляко сприятиму розбудові Храму Св. пророка Іллі та встановлення пам'ятників визначним церковним діячам", зазначає Лев Грицак у своєму зверненні до трускавчан. І це не просто слова. Про співпрацю влади Трускавця та церкви могли б сказати духовні наставники трускавчан - священики, отці, пастори. Фактично жодна із конфесій не була обділена, кожній влада міста і особисто Лев Грицак старалися йти назустріч. І не тільки в цьому побожність діючого голови Трускавця. В його кабінеті чільне місце займає ікона Матері Божої, Лев Грицак направду дуже релігійна людина, хоче й не любить сам про це говорити і щоб інші про це згадували, адже це - його внутрішній стан душі. Навіть опоненти Лева Грицака визнають, що часто його успіхи важко пояснити. Та віруючій людині зовсім не важко - хто служить Богові, того Бог не залишить без підтримки. Віруючий міський голова, який відвідує церкву і молиться з громадою - це велике благо для міста. Адже без Бога ні до порога і Лев Грицак цю істину знає.

Уважний. Незважаючи на велику кількість справ, які доводиться вирішувати, міський голова завжди знаходив час вислухати кожного, хто звертається до нього. Інше діло, що не завжди кожному можна допомогти і деколи люди звертаються зовсім не за адресою. Напевно не варто зараз рахувати всіх, кому він допоміг в той чи інший спосіб, але ці люди пам'ятають і скажуть своє "Так" Леву Грицаку на виборах. І матеріальна допомога в потребі, і працевлаштування, і видання книги чи відновлення історичної пам'ятки, і сприяння у вирішенні того чи іншого питання - це все залишається за кадрами агітації, за лаштунками політики. Опонентам Лева Грицака вигідно замовчувати його уважне ставлення до інших, те, що кожне питання він ставить на контроль і цікавиться, чи вдалося його вирішити чи ні. В Лева Ярославовича прекрасна, просто досконала пам'ять і якщо він може допомогти - допомагає. Та всім угодити неможливо.

Хитрий. Часто епітет "хитрий" має негативний відтінок, але чи ж можна бути простим як валянок у світі політики? Не варто прогинатись під існуючий світ, хай краще він прогнеться під нас, співав російський бард Андрій Макаревич. Бути хитрим не означає бути підлим чи нечесним, часто це - намагання добитися свого будь-яким способом. Інколи дійсно мета виправдовує засоби і якщо мета благородна, то після однієї поразки варто пробувати інший шлях і врешті решт досягти перемоги. Мета у Лева Грицака - добробут кожного трускавчанина, якісна освіта дітям, достойне життя дорослим, опіка та комфорт пенсіонерам. Так, ці слова ми взяли з бігборду. Але це не просто гасло, це модус вівенді, стиль життя Лева Грицака. Захистити тих, хто потребує захисту, підтримати підприємця, подбати про дітей, молодь, старше покоління, залишити добрий слід у цьому житті. А в політиці важко бути неповоротким і заскорузлим, інколи доводиться і хитрувати, щоб досягти якогось результату. А врешті, хто ж із кандидатів на міського голову Трускавця не є хитрий, нехай признається?

Добрий. Це може звучати дещо банально, бо що означає слово "добрий"? Переважно малюють усміхнену, скромну людину із лагідним виразом обличчя, щирістю в очах. Проте намалювати легко, легко теж обробити в Фотошопі знімок будь-кого з кандидатів і показати їх "добрими". Таке маємо на цих виборах у Трускавці. Всі ж, хто знає Лева Грицака особисто, а не від когось, не потребують подальших коментарів чи пояснень. Це людина, яких мало на світі і якби таких як Лев Грицак було багато, то світ був би значно кращим. Доброта - це не показна чеснота, а стан душі і тому ми - за Лева Грицака.

Справедливий. В Трускавці є люди, які дійсно незадоволені Левом Грицаком. Чому? Та тому, що він завадив їхнім інтригам, їхнім хитромудрим планам, що не йшов у нікого на повідку (про це ми вже писали як про самостійність Грицака). Міському голові дуже часто приходиться робити вибір, пам'ятаючи при цьому, що громада його обрала відстоювати саме її інтереси, а не інтереси того чи іншого клану. Коли поступаєш по справедливості, незадоволений часто прагне помсти і мститься - обмовами, брехнею, підтасуванням фактів, безпідставними звинуваченнями. Справедливій людині ж залишається тоді або захищатися, або не реагувати. Трускавець - місто, де дуже багато осіб і то впливових, мають різні інтереси. Часто через принципову позицію Лева Грицака інтереси залишаються нереалізовані, а впливові люди - незадоволені. Один з прикладів - мінеральні джерела Трускавця, головне багатство трускавецької громади, а також курортний парк - неприватизовані. Тому і доводиться Леву Грицаку часто потерпати через свою справедливість, "непоступливість", а не всі в місті розуміють всі нюанси владного життя. Та знаємо - поки Лев Грицак буде мером, громаді Трускавця немає чого боятися, що мінеральні джерела та парк потраплять у чужі руки. Ми не хочемо, щоб нас вважали бидлом і не пускали в парк або ж впускали туди тільки за окрему платню, ми стоїмо по одній стороні барикад за справедливість в Трускавці і тому ми - за Лева Грицака.

Отже, ми охарактеризували Лева Грицака як дещо хитрого та дуже побожного українця, самостійну особистість, уважного управлінця, доброго та справедливого господарника. Чи цього мало для того, щоб зробити свій вибір на його користь? Чи може нам все ж варто поекспериментувати над містом-курортом та віддати його в лабети будь-кому, першому-ліпшому? Ну що ж, дивіться, думайте, обирайте. Ми ж уже свій вибір зробили. Ми - за Лева Грицака!

Володимир Ключак

Я обираю "Відродження"!

Номер 22 дуже легко запам'ятати - дві двійки. Саме цю політичну силу збирається підтримати на цих виборах величезна кількість трускавчан, саме за неї збирається голосувати трускавецький виборець. Чому? Та тому, що у "Відродженні" зібралися люди, які вже, на своїх робочих місцях, довели як потрібно працювати, показали приклад ефективності - в управлінні, в розвитку свого бізнесу чи просто своєї справи.

Давайте спочатку глянемо, який же ж партійний список пропонує нам партія "Відродження" на виборах до Трускавецької міської ради.

1. Свіжинський Осип Михайлович, 05.03.1951 р. н., освіта вища, член партії "Відродження", місце роботи - Трускавецька міська лікарня, головний лікар.
2. Гурба Галина Павлівна, 05.12.1956 р. н., освіта вища, член партії "Відродження", місце роботи - залізнична станція Трускавець, начальник станції Трускавець.
3. Маринкевич Володимир Мар'янович, 03.04.1958 р. н., освіта вища, безпартійний, місце роботи - ТзОВ санаторій "Карпати", генеральний директор.
4. Чуба Володимир Іванович, 10.05.1971 р. н., освіта вища, член партії "Відродження", місце роботи - Трускавецька міська лікарня, заступник головного лікаря.
5. Кропивницький Олександр Петрович, 02.01.1958 р. н., освіта вища, безпартійний, місце роботи - Управління пенсійного фонду в м. Трускавець, заступник начальника.
6. Ключак Володимир Михайлович, 06.01.1976 р. н., освіта вища, безпартійний, місце роботи - ТзОВ "Лемар-Євросервіс", менеджер.
7. Блажівський Олег Іванович, 30.08.1963 р.н., освіта вища, безпартійний, місце роботи - Трускавецька міська рада, помічник міського голови.
8. Жегаляк Олег Зенонович, 14.11.1965 р. н., освіта вища, член партії "Відродження", місце роботи - залізнична станція "Трускавець", черговий по станції Трускавець.
9. Ющишин Галина Іванівна, 20.04.1971 р. н., освіта вища, член партії "Відродження", місце роботи - залізнична станція Трускавець, чергова по станції Трускавець.
10. Бурик Мирослав Васильович, 20.11.1930 р. н., освіта вища, безпартійний, пенсіонер.

З цього списку бачимо, який широкий спектр професій тут представлений, які порядні люди зібралися в одну команду, щоб відстоювати інтереси мешканців Трускавця в міській раді, інтереси всієї громади нашого курорту. Всі вони - небайдужі до долі рідного міста, готові стати на захист простої людини, допомогти вирішити важливі для мешканців питання.

Ця команда підсилюється і людьми, які йдуть від партії "Відродження" по мажоритарних (одномандатних) округах Трускавця.

Округ № 1 - Жегаляк Олег Зенонович (в партійному списку № 8).
Округ № 3 - Новицький Володимир Ярославович, 26.05.1960 р. н., освіта вища, місце роботи - Трускавецька міська лікарня, завідувач відділення сімейної медицини. Це талановитий лікар-педіатр, якому вдячні за допомогу та добру пораду сотні трускавецьких матерів та батьків. Якщо ми довіряємо життя та здоров'я власної дитини лікарю, то невже відмовимося підтримати партію "Відродження", де так багато людей у білих халатах, які клятву Гіппократа втілюють в життя?
Округ № 4 - Ющишин Галина Іванівна (в партійному списку № 9).
Округ № 7 - Кропивницький Олександр Петрович (в партійному списку № 5).
Округ № 8 - Блажівський Олег Іванович (в партійному списку № 7).
Округ № 9 - Грищенко Олександр Павлович, 10.10.1956 р. н., освіта вища, місце роботи - начальник управління архітектури та містобудування Трускавецької міської ради. Це головний архітектор Трускавця, який кілька разів відстоював інтереси нашого міста у Львівській обласній раді. Це людина, яка отримала кілька Державних нагород за проекти, заслуги Олександра Павловича як талановитого архітектора визнала держава. Немає жодних сумнівів, що саме такі люди повинні визначати пріоритети розвитку нашого міста-курорту.
Округ № 11 - Чуба Володимир Іванович (в партійному списку № 4).
Округ № 12 - Стасик Ігор Степанович, 10.01.1959 р. н., освіта вища, місце роботи - Трускавецька міська лікарня, завідувач терапевтичним відділенням поліклініки. Це лікар за покликом душі, людина із беззаперечним авторитетом, а окрім того - добрий, чуйний, уважний, високопрофесійний фахівець. Коли бачиш, хто ж балотується від "Відродження", то розумієш, що це не просто назва політичної партії, це стиль життя - служити Україні і працювати для народу та для кожної людини.
Округ № 13 - Гурба Галина Павлівна (в партійному списку № 2).
Округ № 14 - Петрів Михайло Миколайович, 01.09.1965 р. н., освіта вища, завідувач терапевтичним відділенням трускавецької міської лікарні. Подумаймо, скільки ж слів вдячності лунає саме на адресу лікарів, яка благородна це професія. Лікарі повинні поставити точний діагноз, виявити причину хвороби та надати оперативну та ефективну допомогу. Хіба ж не так і в політиці - потрібно виявити проблему, визначити причини її виникнення та знайти шляхи її вирішення, щоб це було якомога безболісно і по максимуму ефективно.
Округ № 16 - Наконечний Володимир Осипович, 26.07.1975 р. н., освіта вища, місце роботи - ТзОВ "Будівельні технології ХХІ століття", генеральний директор. Активний у громадському житті, в Трускавці очолює громадську організацію "Клуб ділових людей", успішний підприємець, порядний сім'янин, щирий патріот. Він є людиною, яка вміє дотримувати слова і не підлягає сумніву, що Володимир Осипович дбатиме за цей округ (а там всього 4 будинки), вирішуватиме поточні та глобальні питання, не залишиться осторонь проблем кожного виборця. Відомий меценат, який працює, заробляє і допомагає потребуючим. Таких людей в депутатському корпусі потрібно якомога більше.
Округ № 17 - Павлів Галина Теодорівна, 23.10.1961 р. н., освіта вища, місце роботи - ТзОВ "Овочі - фрукти", директор. Підприємець, яка в складний час 90-х років не опустила рук, а зуміла знайти себе в бізнесі і тепер дає роботу та можливість заробити іншим. А окрім цього - чесна, роботяща, порядна людина і просто красива жінка.
Округ № 18 - Умнов В'ячеслав Васильович, 01.05.1949 р. н., освіта вища, місце роботи - завідувач відділу захисту прав споживачів Трускавецької міської ради. В минулому - секретар Трускавецької міської ради (2002 - 2006). Інтелігентна, грамотна, вихована людина, поет та письменник, справжній естет. Вчитель, якого пам'ятають та люблять цілі покоління трускавчан.
Округ № 19 - Рибак Надія Йосифівна, 04.12.1968, освіта вища, лікар Трускавецької міської лікарні. Особливо представляти дільничного лікаря немає потреби, адже ці люди - наче наші ангели-охоронці.
Округ № 20 - Маринкевич Володимир Мар'янович (в партійному списку № 3).

Таким чином від партії "Відродження" в депутати Трускавецької міської ради всього балотується 18 кандидатів. В разі їх абсолютної перемоги це буде менше половини всього депутатського корпусу. Спільно з іншими політичними силами партія "Відродження" готова взяти відповідальність за місто, за майбутнє Трускавця, готова працювати на благо трускавецької громади.

І хоча під такими чи подібними гаслами на вибори йдуть більшість політичних сил, кожен трускавчанин повинен дивитися на вже зроблене, на діла, а не тільки на гасла. Без жодного бруду в сторону опонентів, з чистими намірами, виключно на позитиві йде "Відродження", щоб виправдати назву партії. Відродження країни розпочинається із відродження рідного дому, рідної вулиці, рідного міста. Дбати про Трускавець повинні дбати ми всі, жителі нашого міста-курорту, адже Трускавець - наш спільний дім. Стратегію та тактику розвитку Трускавця після виборів партія "Відродження" буде розробляти та реалізовувати спільно з іншими політичними силами. Ми не бачимо в наших ближніх якихось ворогів, весь Трускавець - наче одна велика сім'я і думати потрібно про кожного члена цієї сім'ї, про незахищеного інваліда та пенсіонера, про дітей та молодь, про підприємців, для яких повинні бути сформовані чесні та прозорі правила гри, тобто ведення бізнесу.

Виборці обирають депутатів не для того, щоб вони просто ходили на сесії та вирішували якісь СВОЇ питання, а щоб могли стати на захист інтересів КОЖНОГО З НАС. Кандидатів у депутати від "Відродження" ви знаєте в обличчя, адже вони живуть поруч із вами, на них ви чекаєте, якщо занедужали ви чи хтось із вашої сім'ї, з ними ви часто працюєте в одному колективі. І до них ви зможете звернутися і після виборів, для цього потрібно тільки їх підтримати 31 жовтня.

Тож подбаймо про себе, про свій дім, про рідну вулицю і про рідне місто. Голосуймо за № 22 у виборчому списку, за партію "Відродження". Служимо Україні - працюємо для людей!

Андріан Марічик

Основні пріоритети діяльності трускавецької міської організації партії "Відродження", з якими вона іде на вибори

В сфері організації влади і державного управління:

- боротьба з корупцією та хабарництвом;
- наведення порядку в сфері управління та приватизації землі та майна громад;
- скорочення бюджетних витрат за рахунок оптимізації державного апарату;
- регулярна і конструктивна співпраця з населенням, з керівниками органів місцевого самоврядування області для оперативного вирішення виникаючих проблем.

В сфері економіки:

- збереження старих і відкриття нових виробничих потужностей, створення нових робочих місць для жителів області;
- підвищення інвестиційної привабливості області за рахунок створення конкурентного середовища шляхом запровадження прозорих правил реєстрації бізнесу;
- залучення засобів державних цільових програм для розвитку економіки області, створення нових робочих місць;
- зниження темпів росту тарифів на комунальні послуги шляхом формування і реалізації ефективних програм енергозбереження;

В сфері транспорту:

- модернізація і розвиток транспортної інфраструктури області;
- підвищення безпеки дорожнього руху, профілактика ДТП, будівництво пішохідних переходів і установка світлофорів;

В сфері земельних відносин:

- інвентаризація землі;
- створення рівних економічних і правових умов для сільськогосподарських виробників усіх форм власності;
- справедлива приватизація землі. Виділення із обласного бюджету фонду для допомоги у виробленні приватизаційних документів на земельні паї малозабезпеченим жителям області:

В сфері соціального захисту населення:

- сприяння формуванню законодавчої, економічної і технічної бази для будівництва доступного житла, у тому числі, вирішення питання про виділення земельних ділянок і - надання будівельних матеріалів для індивідуального житлового будівництва (в першу чергу - в сільській місцевості);
- соціальний захист працівників освіти, охорони здоров'я, культури, підтримка малозабезпечених сімей;
- всебічна підтримка ветеранів війни і праці;
- захист материнства і дитинства, забезпечення високої якості медичного обслуговування на основі раціонального використання засобів обласного бюджету;
- створення умов для масового заняття фізичною культурою і спортом;
- боротьба із наркоманією, хуліганством, квартирними крадіжками;

В сфері патріотичного виховання:

- реалізація програм патріотичного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей і молоді, моральне і духовно-моральне виховання підростаючого покоління;

Ми не обіцяємо відразу вирішення усіх питань. Але ми створимо такі умови, при яких кожен житель міста зможе збудувати свою успішну долю, забезпечити гідне життя для себе і своєї родини. Ми закликаємо усіх, кому дороге наше місто Трускавець, бути разом з нами!

Вітаємо зі Святом Покрови Пресвятої Богородиці!

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.