Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№92 (215) 20 жовтня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Із засідань трускавецької ТВК

18 жовтня відбулося засідання ТВК, на якому було розглянуто ряд питань. Вийшла зі складу комісії п. Галина Румак, її замінять іншою особою. З партійних списків Наша Україна вивела Лесю Дідик. Партія УНА отримала попередження. ТВК зареєструвала ряд довірених осіб та офіційних спостерігачів, подання зробили Євген Юник і Європейська партія і Юрій Яворський та Пора. Затверджено кількість виборців по дільницях - загальна кількість виборчих бюлетенів по кожних виборах у Трускавці становитиме 17011 штук (це з врахування похибки відхилення 0,5%). По дільницях: 26001 - 1533, 26002 - 2511, 26003 - 1347, 26004 - 1423, 26005 - 822, 26006 - 1657, 26007 - 2085, 26008 - 1259, 26009 - 2742, 26010 - 1632.

На засіданні було розглянуто скарги пп. Леоніда Дятленка та Андрія Вовка, стосувалися вони антиагітації в "Не дай Боже", згідно з чинним законодавством України такі матеріали не повинні застосовуватися. ТВК з цього приводу висловила запит у правоохоронні органи, адже примірник цієї "газети" попередньо ніхто їм не подавав.

На засіданні ТВК 19 жовтня її члени вислухали детально інформацію про хід судів. До Львівського окружного адміністративного суду подали позов проти ТВК Наша Україна, Європейська партія та Свобода. Вони суд не виграли, а ТВК не програла, повідомила представник міської ТВК, яка брала участь в цих судах два дні - 18 та 19 жовтня. Можна ще подавати апеляцію.

Голова ТВК Галина Козловська доповіла інформацію із селекторної наради - зокрема, кількість членів ДВК може бути і мінімальною, якщо хтось захоче вийти зі складу комісії. Якщо ж хтось захоче вийти зі складу, а кількість членів ДВК буде менша від допустимої, то право заміни матиме партія, яка висувала ту людину, яка виходить зі складу ТВК останньою. В п'ятницю з керівництвом ДВК буде проведено нараду - її проведе керуючий справами ТМР Ігор Петранич.

Станиля обирає депутатів

По виборчому округу № 41 по виборах депутатів Дрогобицької районної ради (від села Станиля біля Трускавця) балотується 7 осіб: Зворецький Петро Степанович, 1953 р. н., заступник начальник ДПІ м. Борислава, мешканець Станилі, позапартійний, від "Сильної України"; Пасічник Павло Андрійович, 1972 р. н., приватний підприємець, станильчанин, член "Фронту змін"; Кіселичник Василь Степанович, 1957 р. н., заступник директора ТзОВ СУ-24 "Енергоресурс монтаж", станильчанин, член НРУ; Стецишин Тарас Іванович, 1971 р. н., завідувач виробництва ЗАТ "Фірма ТСБ", мешканець Станилі, член КУН; Наконечний Юрій Осипович, 1980 р. н., фінансовий директор ТзОВ "Будівельні технології ХХІ століття", мешканець Трускавця, позапартійний, від ВО "Свобода"; Кушнір Іван Любомирович, 1982 р. н., тимчасово не працює, з Доброгостова, член партії "За Україну"; Петрюк Ігор Петрович, 1970 р. н., підприємець з Дрогобича, член Партії Регіонів.

Від Уличного стати депутатом ДРР по мажоритарці претендує 5 осіб, від Доброгостова - 4, від Модрич - 8.

Люди довіряють Леву Грицаку

Відбулося ряд зустрічей Лева Грицака, міського голови Трускавця, з мешканцями міста. Одна з них - на вулиці Дрогобицькій, де люди зобов'язали міського голову вирішити цілий ряд проблем - освітлення внутрішньої території між будинками 12, 14 на Дрогобицькій та 2 і 4 на Мазепи, засипання ям біля будинків, підведення електрики під під'їзди, ремонт каналізаційної мережі тощо. 20 жовтня Лев Грицак зустрінеться з інвалідами - о 12.00 буде посвячення офісу, відремонтованого коштами БФ "Відродження Трускавця".

А на понеділок, 25 жовтня, планується посвячення погруддя вірному синові Української Греко-Католицької Церкви, митрополитові Андрею Шептицькому до річниці його смерті (помер 1 листопада 1944 року). Освячення прийдеться здійснити дещо швидше, адже 31 жовтня це зробити не дозволяє закон. Виготовлено погруддя за кошти Лева Грицака та членів його сім'ї.

Власна інформація

Блаженний Якове, молися за нами

19 жовтня у Трускавці, в римо-католицькій парафії побували мощі блаженного Якова Стрепи. В двох Святих Месах взяла кількість величезна кількість вірних, в тому числі і греко-католиків. Люди мали можливість всі прохання до Господа за посередництвом блаженного Якова вкидати у спеціальну скриньку, переважно просили про мир та спокій у сім'ях, звільнення від алкоголізму, за дар материнства, з здоров'я та Боже благословення, а також дякували за всі ласки, отримані від Бога. Проповідь виголосив отець-францисканець Ярослав, хранитель (кустош) молей блаженного Якова.

Мощі блаженного Якова Стрепи (польською - Якуб Стшемєв) перегринують по Стрийському деканаті, до якого належить і Трускавець. До нашого міста вони прибули з Борислава, а перед тим побували в Дрогобичі. Біля 16.30 вірні Трускавця попрощалися з мощами блаженного - їх повезли до Меденич.

Блаженний Яків з шляхетного гербу Стрепа, народився близько 1340 року на землях краківської архідієцeзїї. Юнаком вступив до Ордену Францисканців, де згодом його відправили навчатися до Риму. Після повернення з Риму став настоятелем краківського монастиря, а згодом - монастиря у Львові. Був ревним апостолом Галичини. 28 січня 1392 року консекрований на єпископа галицького.

Будучи єпископом, відзначався ревністю в організації та зміцненні дієцезії. Розвинув культ Пресвятих Дарів через розміщення в міських храмах дарохранительниць, запровадження адорації виставлених Пресвятих Дарів і євхаристійної процесії. В організації дієцезії перший впровадив структуру, яка стала відповідником сьогоднішнього деканату. Всі ці нововведення спричинилися до інтенсивного розвитку львівської архідієцезії, яка згодом стала прикладом для інших архідієцезій, навіть утворених набагато раніше.

В щоденному житті блаженний Яків Стрепа відзначався простотою і францисканською вбогістю. До кінця свого життя не перестав носити францисканський габіт. Мурований маєток в центрі Львова, який йому подарував король Владислав Ягєлло передав на потреби дієцезії, а сам оселився у скромному дерев'яному будиночку. Сам особисто навчав правд віри і катехизував, але більше всього турбувався про здобуття дітей для Небесного Царства. Його відданість цій справі спричинилася до надання йому титулу "Приятеля дітей".

Відзначався блаженний Яків і особливим культом до Пресвятої Діви Марії і, з нагоди різних проявів її культу, встановлював відпусти. Хроніки передають, що з'явилася йому Божа Матір з Дитятком Ісусом на руках. Коли переживав нелегкий час, закликав: "Будь мені Матір'ю!", а у відповідь почув слова: "Маєш Матір і її Сина", - і побачив ті Святі Постаті. Сцену цього з'явлення Блаженний помістив на архієпископській печатці, як свій герб.

Архієпископ Яків Стрепа був вразливий до потреб бідних і хворих, тому свої єпископські доходи призначив на потреби лікарні Святого Духа та на притулок для бідних і паломників. Хотів перенести столицю єпископства з Галича до Львова, тому почав будувати у Львові кафедральний собор, який консекровано у 1404 році. За рік до смерті відмовився від участі у схизматицькому соборі в Пізі, чим проявив себе, як вірний син Католицької Церкви. Помер Яків 20 жовтня 1409 року. В заповіті написав, що хоче бути похованим у францисканському монастирі Святого Хреста у Львові.

У 1619 році мощі блаженного Якова Стрепи перенесено з монастирської каплиці до нового гробу в храмі, де почали відбуватися чудеса. Звістка про це поширилася так швидко, що на молитву до гробу блаженного Якова почали сходитися численні вірні зі всієї архідієцезії. Чудеса відбувалися не тільки при гробі: коли його єпископською митрою торкалися страждаючих від болю голови - біль проходив. Блаженний Якій Стрепа з'являвся також тим, хто потребував допомоги в несподіваних ситуаціях; з'явився над палаючим Львовом і врятував монастир францисканців від пожежі. Монахи назвали його Провісником миру серед ворогуючих. Внаслідок численних чудес, папа Пій VI 11 вересня 1790 року оголосив його блаженним. У 1910 році папа Пій X визнав блаженного Якова покровителем львівської дієцезії разом зі святим Антонієм Падуанським, Покровителем провінції ордену францисканців.

Володимир Ключак,
з використанням матеріалів сайту "Майдан"
http://maydan.drohobych.net

Народження ангельських крил

Протягом цього тижня в Трускавці проходить мистецький симпозіум "Народження ангельських крил". В минулому номері вісника ми писали про цю подію, ініціатором якої виступив генеральний директор Міжнародного фестивалю телевізійних фільмів "Корона Карпат" Олег Карпин. А прес-конференція на початок акції пройшла 18 жовтня в приміщенні санаторію "Перлина Прикарпаття" (головний лікар - Олександр Шишко). Про те, що там відбувалося - наш репортаж.

До початку наступного тижня в різних куточках Трускавця (вибрано 5 місць) з каменем (вапняком) будуть працювати скульптори - щоб зробити наше місто ще кращим, ще красивішим. В майбутньому ці скульптури будуть встановлені саме там, де хочуть мешканці, опитування їх щодо назви композицій та місця проводиться в процесі роботи активістами партії "Сильна Україна" у Трускавці.

Професор кафедри монументальної скульптури Львівської академії мистецтв, голова секції концептуальної скульптури львівської Національної спілки художників України Василь Гурмак говорить так: "Щоб злетіти, треба мати засіб. Найкраще, найшвидше і найцікавіше є літати думкою". Нагадаємо, що симпозіум носить назву "Народження ангельських крил", тому не випадково терміни польоту, пір'я, крил тут постають на перший план. Літати, піднятися в розумінні давньої традиції Карпат - це піднятися над чимось, стати кращим. А прагнення до досконалості завжди було синонімом розвитку духовності.

Незважаючи на такі високі матерії, митцям важко було б без підтримки матеріальної, фінансової, їхні наміри навряд чи втілилися б ужиття, якби не благодійники. Розповідає Олег Габриш, депутат міської ради, керівник штабу "Сильної України" в Трускавці: "В парку вже є подібні скульптури, адже там 15 років тому проводився подібний симпозіум, він мав статус міжнародного. Ми ж хотіли прикрасити і наші спальні райони, облаштувати там згодом сквери, лавочки для відпочинку, словом - затишні місця, на які ніхто не посміє накласти око та руку".

мистецький симпозіум Народження ангельських крил мистецький симпозіум Народження ангельських крил мистецький симпозіум Народження ангельських крил

Про те, яким був симпозіум 15-річної давнини, розповів головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. Скульптори з України, Польщі, Америки (Вайдман) повинні були відобразити творчість Франка ("Зів'яле листя"), показати привабливість Трускавця, сонце, воду (Нафтусю), чисте повітря. Але в кожного - своє бачення. Інколи сам камінь наче підказував, що з нього найкраще вийшло б, тому митці від теми відхилилися, та все ж вийшло гарно. Тепер в курортному парку на згадку про цей симпозіум маємо алею із цими фігурами. На згадку про 2010 рік мешканці Трускавця теж матимуть згадку - неподалік своїх осель матимуть можливість огляди митецькі твори.

Багато про задуми розповів і Олег Карпин. Разом з Олегом Габришем вони завжди шукають способи промоції нашого курорту і Олександр Грищенко цілком слушно зауважив, що "два Олеги" роблять корисну справу і добре було б брати з них приклад іншим політикам. Пан Олег Карпин мав намір подібне реалізувати ще під час фестивалю фільмів в січні, але тоді на це забракло коштів. Тепер же "Сильна Україна" вирішила інвестувати не в агітацію, яка після виборів нікому не буде потрібна, а в те, що залишиться місту, в пам'ятники, в мистецькі твори.

На симпозіумах нема переможців чи переможених, симпозіум дає свіжість думки і це, безперечно, добре. Освіжити рідне місто, показати, що дбати про нього маємо ми всі, незалежно від політичних переконань, не чекати, що хтось зробить чи хтось щось дасть, а самим долучатися до того, щоб Трускавець був кращим, знаним, перспективним, любити його і ділитися цією любов'ю з іншими.

Володимир Ключак

У Дрогобичі спільнота "Матері в молитві" відсвяткувала свій "юний" ювілей

17 жовтня 2010 р. Б. у м. Дрогобичі, у новозбудованому храмі Рівноапостольних Володимира і Ольги, відбулось святкування 2-х річного ювілею спільноти "Матерів у молитві".

"Це ще такий маленький наш ювілей, "дитя", котре ще тільки спинається на ноги і вчиться самостійно ходити, але це є дуже важливою справою. Ці люди збираються після недільної Літургії і нічого, здавалося б, особливого не роблять - просто моляться за дітей, за себе, за родини, за вирішення проблем своїх та інших, - зауважує адміністратор храму о. Роман Гринаш, - а Бог із цих маленьких кроків людини робить чуда". Після Літургії діти привітали своїх матерів піснями і віршиками, складаючи подяку за їхні щирі молитви і любляче серце".

спільнота Матері в молитві спільнота Матері в молитві

Нагадаємо, що із благословенням пароха храму Рівноапостольних Володимира і Ольги, о. Романа Гринаша, 17.10.2008 р. Б. була заснована спільнота "Матері в молитві". Організатором цього молитовного братства є п. Віра Лазорак, котра, за її словами, відчула особливий поклик до такого служіння. Зазвичай, більшість приходить до Бога через певні пережиття і труднощі у своєму житті. Натомість ця жінка на запитання: "Чому саме "Матері в молитві?" - неординарно відповіла:

"Я тривалий час перебувала у стані миру і щастя, у мене все було гаразд. Гостро відчула бажання жити не лише для задоволення потреб сім'ї, але захотілось поділитись з іншими своєю внутрішньою радістю і самій більше наблизитись до Бога. Це було дуже сильне відчуття - і ми почали молитись. Спершу нас було п'ятеро, згодом долучались і інші - кожен, хто відчув на собі милість Бога, розуміє і важливість молитви. На сьогодні нас уже понад 20 осіб. Ми разом творимо таку духовну родину, у якій потреби і проблеми інших не є нам байдужими: молимося, спілкуємося, вітаємо один одного, співаємо. Раз на місяць у намірі нашої спільноти служиться Божественна Літургія. Дякуємо Богові за благословення та ласки, які отримуємо з Його милості щодня!", - завершила п. Віра.

Іванна Рижан

Звітує МСМГО "ЗМАГ"

У нашому місті функціонує більше 50 різноманітних громадських організацій та об'єднань громадян діяльність яких направлена на вирішення широкого спектру соціальних питань у суспільстві.

Міська спортивна молодіжна громадська організація "ЗМАГ" легалізована у м. Трускавці 13.11.2009 р. рішенням установчих зборів, за яке одноголосно проголосували 53 представники від таких організацій та об'єднань громадян міста: спортивна база "Галоп", дитячо-юнацький спортивний клуб "Спортовець", Будинок учнівської творчості, міська Федерація шахів і шашок, ГО "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт", спортивний клуб "АТЛАНТ", чоловіча збірна команда з волейболу м. Трускавця, ГО Школа рукопашного бою Віталія Плеханова, "Станиця Трускавець" Пласту національної скаутської організації України. Більше 2/3 членів нашої організації це молодь до 28 років.

Назва організації має історичне підґрунтя, пов'язане із діяльністю гімнастично-спортивних організацій Галичини у другій половині ХІХ ст. - першій половині ХХ ст. На той час в життя впроваджувалась національна ідея у підготовку учнівської молоді на вивчення військової справи та служби в збройних силах України. Разом із морально-психологічною підготовкою до втілення у життя української національної ідеї та відданості Українському народу, значна увага приділялась фізичному вишколу через організацію і проведення у містах та селах масових гімнастичних виступів та різноманітних спортивних змагань, або "змагів", як їх тоді називали.

ЗМАГ МСМГО "ЗМАГ" є добровільною неприбутковою молодіжною громадською організацією міста Трускавця, основна мета якої - здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист своїх законних соціальних, національно-культурних, спортивних інтересів, здійснення своїх прав і свобод у співпраці з іншими громадськими організаціями, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування міста Трускавця, сприяння створенню відкритого громадянського суспільства в місті, сприяння самореалізації спортивного, творчого, політичного, організаційного потенціалу молоді, створенню умов для їх організованого дозвілля та спілкування.

На протязі року наша організація на практиці втілювала у життя продекларовані цілі і задачі. Налагоджена співпраця з багатьма громадськими організаціями міста. Так спільно з Львівською обласною федерацією бойового самбо та рукопашного бою, громадською організацією "Школа рукопашного бою Віталія Плеханова", відділом у справах сім'ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради (завідувач Зеновій Пристай) та ДЮСК "Спортовець" (директор Любомир Мацькович) 20 - 21.03.2010 р. у Трускавці проведено відкритий Чемпіонат Львівської області з рукопашного бою, на якому біля 100 учасників нагороджено медалями та грамотами ЗМАГу.

Спільно із громадською організацією "Клуб пригодницького туризму "ІНСТИНКТ" (голова Олег Нагірняк) 17 - 18.04. 2010 р. організовано Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту "Трускавецький ДРАЙВ - 2010", який яскраво показав, що можна зробити гуртом, об'єднавши зусилля багатьох громадських організацій ( не тільки Трускавця, а й Дрогобича), міської влади, державних організацій та установ, спонсорів і меценатів. Дводенне святкове дійство дало змогу переконати молодь , мешканців та гостей міста у перевазі здорового способу життя, у перевазі руху над бездіяльністю, радості та молодого запалу над сумним нидінням та песимізмом. Показові виступи велосипедистів-екстремалів та "Галицьких байкерів" , працівників Трускавецького міського відділу Головного Управління Міністерства Надзвичайних Ситуацій України, авіамоделістів, десантування парашутистів, фігури вищого пілотажу на літаках та мотопарапланах, концертні програми з фейерверками та летючими зміями, спортивні змагання, різноманітні конкурси та багато іншого було розписано по хвилинах і проведено згідно програми Фестивалю як слід завдяки чіткій, налагодженій співпраці всіх учасників оргкомітету( голова оргкомітету - Лев Грицак). Підготовка до проведення "Трускавецького ДРАЙВУ-2010" тривала понад два місяця, а допомогу у безпосередньому проведенні заходу, підготовці місць на центральній площі міста надавала члени громадської організації "ОПОРА" ( голова Євген Бродзінський ), вихованці Будинку учнівської творчості (директор Тимофій Бойко), тренери дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець". Слід зауважити, що на проведення та організацію всеукраїнського фестивалю екстремальних видів спорту "Трускавецький ДРАЙВ - 2010" не було витрачено жодної копійки з державного бюджету.

Напередодні Великодніх свят 01 квітня 2010 року з ініціативи відділу освіти Трускавецької міської ради (завідувач Орест Лобик) на міських спортивних майданчиках по вул. Довженка ( навпроти магазину "Рукавичка" ) проведено весняну толоку "Чистий Четвер". Організатором даного заходу виступила спортивна молодіжна громадська організація "ЗМАГ", яку підтримали інші громадські організації, установи та підприємства Трускавця.

Так відділ освіти Трускавецької міської ради забезпечив учасників заходу необхідним для прибирання інвентарем, комунальне підприємство "Парк Курортний" ( директор Олексій Балицький ) допомогло з мішками для сміття та його вивезенням за межі міста, приватний підприємець Богдан Габшій забезпечив фарбою і пензлями для фарбування дитячого майданчика та спортивного обладнання, а щоб не бруднити руки - магазини "Рукавичка" забезпечили всіх одноразовими "рукавичками" (директори Галина Жук та Світлана Соляник).

Учасниками весняної толоки були волонтери від спортивної молодіжної громадської організації "ЗМАГ", громадської організації "Клуб Пригодницького Туризму "ІНСТИНКТ" , громадської організації "ОПОРА", Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець".

31.05.2010 р. для членів МСМГО "ЗМАГ" організовано та проведено вело похід у гори Карпати.

У літній період до святкування Дня міста та Дня Незалежності України у Трускавці МСМГО "ЗМАГ" організувала два волейбольні матчі між чоловічими волейбольними командами Трускавця та Нового Роздолу, а також один матч на виїзді 19.09.2010 р. до Дня фізичної культури та спорту України.

З 08 по 11.09.2010 р. наша організація представляла команду Трускавця на Регіональних змаганнях по кінному спорту в залік кубку України, на яких зайняла призове третє місце (Олена Тихонова, спортивна база "Галоп").

На початку вересня ц.р. МСМГО "ЗМАГ" підтримала ініціативу місцевих футбольних функціонерів і заявила команду Трускавця для участі у змаганнях з футболу серед юнаків 1996-1997 р.н. та 1994-1995 р.н. дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону 2010-2011 р.р. ( 1 ліга ). До цієї справи вже були залучені меценати і спонсори . Зокрема санаторій "Карпати" погодився виділити автобус, було встановлено дві тимчасові роздягальні із зручностями на міському стадіоні. Цю ідею підтримав і міський голова, та нажаль значна кількість юних футболістів Трускавця не змогла виступати за ФК "Трускавець" бо частина їх вже була заявлена у інших юнацьких клубах України, а частина приймала участь у турах Чемпіонату Львівської області. Тому 12.09.2010 р. у Трускавці був зіграний лише один матч з МФК "Ковель" (м. Ковель) і власне через те, що значну більшість гравців ФК "Трускавець" становили учні з Дрогобича, Борислава та Стебника, ця справа не мала продовження. В цьому сезоні наша команда не представлятиме Трускавець на цих престижних всеукраїнських футбольних змаганнях.

До нас звертаються і інші команди та спортсмени про надання організаційної та фінансової допомоги. Зокрема у квітні ц.р. було звернення про можливість фінансування нашою організацією виїздів на міжнародні та інші змагання з тенісу чемпіонці України серед спортсменів до 16 років Гнатишин Марті. Та з причини відсутності коштів ми не мали змоги надати допомогу, бо напередодні всі гроші були витрачені на проведення фестивалю "Трускавецький ДРАЙВ - 2010" , придбано чотири сучасних велосипеди, чотири комплекти захисного спорядження для екстремальної їзди на велосипеді та виготовлено конструкцію для екстремальних трюків для членів нашої організації від велогуртка Будинку учнівської творчості Трускавця та ГО "Клуб пригодницького туризму "ІНСТИНКТ". Взагалі кошти міської спортивної молодіжної громадської організації "ЗМАГ" формуються з добровільних внесків та благодійних пожертвувань наданих фізичними та юридичними особами, яких в умовах сучасної економічної кризи не так багато.

МСМГО "ЗМАГ" тісно співпрацює з Трускавецьким дитячо-юнацьким спортивним клубом "Спортовець", більшість тренерів якого є членами нашої організації. Надається практична допомога у проведені міських спортивних змагань з видів спорту що культивуються у ДЮСК "Спортовець", легкоатлетичному кросі, спортивно-розважальних іграх "Старт до Олімпу" та "Разом до Олімпу".

У міжнародних зв'язках підтримуємо стосунки з Польщею. Є певні домовленості з містами Ясло та Кельнарова про співпрацю у проведенні спільних спортивно-масових заходів у Трускавці. Це турніри з плавання, тенісу, волейболу(дівчата), баскетболу (юнаки), вільної боротьби. З містом Лімановою у проведенні спортивних змагань з велосипедних дисциплін - "Давн-Хілу" (швидкісний спуск) та "Крос-Кантрі" (їзда по пересіченій місцевості).

Вся робота, яка проводилась нашою організацією з часу її заснування, завжди підтримувалась міським головою Левом Грицаком, який є Почесним Президентом міської спортивної молодіжної організації "ЗМАГ".

Ігор Гургула,
Президент МСМГО "Змаг"

У Трускавці поставили пам'ятник Бандері

Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що пророкам надгробники ставите
і праведникам прикрашаєте пам'ятники та говорите: "Якби ми жили за днів наших батьків,
то ми не були б спільниками їхніми в крові пророків". Тим самим на себе свідкуєте,
що сини ви убивців пророків. Доповніть і ви міру провини ваших батьків.
О змії, о роде гадючий, - як ви втечете від засуду до геєни?

(Євангеліє від св. Матвія, 23: 29 - 33)

19 жовтня в Трускавці було відкрито пам'ятник Степану Бандері. Зробили його скульптор Іван Самотос та архітектор Василь Каменщик. Поставили його в ніч із суботи на неділю, хоча старші люди кажуть, що в суботу після заходу сонця працювати гріх.

Фактично серйозного публічного обговорення проекту пам'ятника так і не відбулося. Проте ініціатори встановлення цієї композиції прислухалися частково до зауважень "Трускавецького вісника", а саме: каміння позаду фігури вже не було зроблено в формі масонської усіченої піраміди, а дещо видозмінено, більш-менш урівняно і частини цих кам'яних блоків. Тепер замість двох великих чорних брил внизу та трьох червоних вверху поставлено по три чорні та бронзові, бронзовим виглядає і сам Бандера. І хоч фігура дещо дивна, бо це ні погруддя, ні повен ріст, та все ж вже не так разюче, як на макеті, виглядає наш Герой Степан, а саме не так помітно, що він стоїть на колінах.

У Трускавці поставили пам'ятник Бандері У Трускавці поставили пам'ятник Бандері У Трускавці поставили пам'ятник Бандері

Освячення фігури (цим зайнялася УГКЦ) зібрало багато трускавчан, адже в нас давно багато людей сповідують націоналістичні ідеї. Незважаючи на погану дощові погоду, захотіли себе прорекламувати багато політичних сил, які до встановлення пам'ятника Бандері не мають жодного стосунку. Серед них і ті, хто обливав брудом голову ГО "Рада міста" Руслана Козира, називаючи його то маріонеткою з білокам'яної, то видумуючи, що він всі вивіски в Трускавці поробить російською мовою, то звинувачуючи його в хамському відношенні до своїх підлеглих, то тішачись, що трускавецька "Наша Україна" його не підтримала, бо в нього політтехнолог із Санкт-Петербурга. Ми ніколи не вважали себе симпатиками пана Козира, та все ж для нас честь на першому місці і в такому випадку, коли людина домоглася свого і поставила те, що хотіла, навіть якщо це не було погоджено з громадою, то вважаємо, що саме "Фронт змін" мав там себе рекламувати, а не інші сили, які присмокталися до чужого піару, не вклавши в пам'ятник ані копійки.

Різноманіття прапорів, які майоріли на вітрі, показало, що вибори дуже близько. І навіть голос Провідника Нації, якого мали змогу послухати присутні через архівний аудіозапис, навряд чи сколихнув серця та душі тих, для кого влада - мета, а не засіб вчинення добрих справ.

Після офіційної частини відкриття був ще святковий концерт від "Ватри". Наостанок не можемо оминути нашою увагою факту провокації, яка мала місце вранці 19 жовтня в Трускавці та Дрогобичі. На кількох державних установах невідомі намалювали написи "Геть Бандеру!" та підписалися "КПЗУ". Знаємо, що в Трускавці нема осередку Комуністичної партії Західної України, а ліві сили та ветеранські організації міста мирно співіснують з правими, разом відзначають День Перемоги, коли квіти покладають до могили воїнів УПА і до Меморіалу Слави. До речі, ліві Трускавця відхрестилися від цього правопорушення. Цей факт вже розслідують правоохоронні органи міста. Серед версій, які відпрацьовуються - можливість вчинення цих написів самими ультраправими з метою кидання тіні на їхніх опонентів.

Володимир Ключак

"Вузькі" місця та перспективи водоканалу

Минулого тижня у східницькому готелі "Санта-Марія" керівництво ДКП "Бориславводоканал" знайомило широкі кола громадськості міста та курортного селища із ходом роботи над виготовленням гідравлічної схеми водопостачання Борислава та Східниці. Вперше на суд громадськості винесено результати декількамісячної роботи науковців із Луганська та колективу водоканалу над створенням цілісної гідромоделі водопостачання Східниці та Борислава. Цікаво, що для знайомства із принципами роботи гідравлічної моделі водопостачання міста прибули не лише представники ділових кіл та громадськості Борислава і Східниці, але й комунальники із сусіднього Трускавця. Після практичного знайомства із результатами роботи спеціалістів науково-виробничого центру "Еколаст" із Луганська трускавчани підписали з ними відповідну угоду про виготовлення гідравлічної схеми водопостачання Трускавця.

Зустріч із громадськістю стала першою серйозною декларацією керівництва водоканалу міста щодо залучення наукових підходів до вирішення проблем забезпечення міста водою. Слід зауважити, що згідно доручення Віце-прем'єр-міністра України Віктора Тихонова від 31 липня 2010 року гідравлічні системи розрахунку існуючих водопровідних мереж та споруд водопостачання повинні бути розроблені для усіх міст України. Це дасть можливість під час формування переліку об'єктів для бюджетного фінансування на 2011 рік об'єктивно оцінювати ефективність вкладених коштів, спрямованих на забезпечення населення якісними послугами водопостачання. Власне, саме цим публічним заходом ДКП "Бориславводоканал" продемонстрував, що не лише працює на рівні вимог часу, але й має серйозні перспективи, як водопостачальне підприємство регіону.

Директор водоканалу Ярослав Лопушанський у тривалій розмові, що відбулася у нас відразу після ознайомлення із гідравлічною моделлю водопостачання міста, жартома відзначив, що хоч цього разу водопостачальники міста дали журналістам інформаційний привід говорити не про вузькі місця та проблеми, а глянути на перспективу.

Пан Ярослав також зауважив, що робота над виготовленням гідравлічної схеми водопостачання розпочалася задовго до появи розпорядження Віце-прем'єр-міністра. Фактично з початку літа колектив водоканалу виконує надзвичайно трудомістку роботу: наносить на електронну карту Борислава та Східниці усі наявні водогони, а також усіх без винятку споживачів. По суті, уже декілька місяців поспіль працівники підприємства поряд із виробничою діяльністю, займаються ще детальною інвентаризацією усього водогінного господарства міста та Східниці.

- Суть у тому, - наголосив Ярослав Лопушанський, - що схема водопостачання, в основі якої лежить американська програма гідравлічного моделювання, зможе продуктивно запрацювати лише за умови отримання повної і достовірної інформації про всю систему водопостачання міста. Тому працівникам водоканалу доводиться шукати, а відтак брати на облік давно занедбані колодці, невідомо коли і ким встановлені засувки та перемички.

Директор водоканалу також пояснив, що практично на сьогодні спеціалісти НВЦ "Еколаст" для Борислава зробили основну частину роботи - на електронну карту нанесено усі основні мережі, й уже зараз підприємство спроможне відстежувати ті ділянки, де несе найбільші втрати води, та обраховувати економічний ефект від реконструкції водяних мереж і термін їх окупності. Зокрема, реконструкція водогону довжиною 320 м по вул. М. Грушевського окупиться через 20 місяців. Щорічний економічний ефект реконструкції цього водогону складає 46,7 тис. грн. при загальній вартості робіт 83,9 тис. грн. Така ж ефективність реконструкції водопровідних мереж на вулицях Богдана Хмельницького, С. Коваліва, Весняної, Трускавецької. На сьогодні - наголошує керівник підприємства, - ] маємо розроблену програму поліпшення водопостачання міста на 1,5 млн. грн. Щорічний економічний ефект цієї програми сягає 7,6 млн. грн., а найдовший термін окупності складає трохи більше двох з половиною років. Причому цей термін стосується тільки вул. Високої, де необхідно замінити більше двох із половиною кілометра водогону. Кошти, вкладені в реконструкцію мереж по вул. С. Петлюри, В. Великого, Транспортної, почнуть давати ефект уже через два роки.

Пан Лопушанський також пояснив, що основною проблемою водопостачання міста є не відсутність води, а надзвичайно великі її втрати. На презентації він зробив детальний аналіз роботи підприємства у 2009 році, і за допомогою діаграм, графіків та схем показав приховані резерви водоканалу Борислава, який за умови ліквідації непродуктивних втрат, може стати потужним та благополучним підприємством, здатним забезпечувати водою не лише наше Місто, а й Трускавець.

Представники науково-виробничого центру "Еколаст" в готельному комплексі "Санта-Марія" вперше представили на суд громадськості роздруковану планшетну модель гідравлічного водопостачання Східниці у збільшеному варіанті. Луганські науковці наочно продемонстрували, як працює гідросистема та її реальні можливості. Вони пояснили, що впровадження системи гідравлічного моделювання водопровідних мереж гь змогу оптимізувати структуру водопровідних мереж, передбачати наслідки розриву труб та прораховувати попередні результати при внесенні змін чи розширенні існуючої водопровідної мережі.

Та найважливішим, мабуть, є те, що система, в основі якої лежить розроблена американськими науковцями програма гідравлічного моделювання, дасть можливість отримати повну інформацію про водопровідну мережу та її елементи в єдиній електронній базі даних, вести архів стану мережі та її елементів, пошкоджень, які виникли, проведених аварійно-відновлювальних та інших робіт, створити електронну топографічну карту міста з об'єктами, відмітками землі і накладенням на неї водопровідних мереж, при необхідності роздрукувати фрагмент будь-якої ділянки міста для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

За твердженням науковців, система гідравлічного моделювання дозволяє також проводити миттєвий аналіз різноманітних ситуацій, які сталися чи можуть статися. Гідросистема здатна давати оцінку впливу несанкціонованих під'єднань водоспоживання, виявляти ділянки водопровідної мережі з надлишковим тиском води, що може призвести до розірвання труб, особливо старих, сигналізувати про об'єкти, де не вистачає тиску води, отримати реальні результати від реалізації передбачуваних проектних рішень ще до залучення проектних організацій. Вона відображає повну картину системи розподілу водних ресурсів по об'єктах міста при моделюванні різноманітних ситуацій типу: що буде, якщо, для прикладу, до системи водопостачання підключити новий об'єкт, відключити чи включити насос або змінити його тип, відкрити чи закрити засувку, прокласти додаткову трубу або перемичку чи змінити її діаметр.

Разом із впровадженням систем гідравлічного моделювання місто вперше отримає єдину базу даних усієї мережі водопостачання (довжину, діаметри труб, засувки, насоси та ін.), а також зможе вести архів їх стану, пошкоджень, які виникли, та проведених аварійно-відновлювальних робіт. У випадку необхідності будь-який окремий вибраний фрагмент цієї системи може бути роздрукований та використаний при аварійно-відновлювальних роботах.

- Наразі, - сказав на завершення розмови Ярослав Лопушанський, - над гідромоделлю водопостачання міста триває напружена робота. Практика роботи "Еколасту" свідчить, що виготовлення усієї гідросхеми водопостачання триває близько року. Ми пройшли перший, найскладніший етап. Науковці обіцяють показати первісний цілісний варіант гідромоделі водопостачання наприкінці року. Зрозуміло, багато речей потребуватиме ще уточнень та доопрацювань. Проте важливо: чи не вперше місто отримає документ, що чітко вказуватиме, у якому напрямку треба рухатись, щоб забезпечити мешканців Борислава і Східниці водою цілодобово.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із першого по десяте жовтня у місті скоєно п'ять крадіжок. Маємо також одинадцять випадків погроз фізичною розправою, одну ДТП, шість випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини, одне вилучення зброї, чотири випадки пошкодження майна, один факт незаконного заволодіння автотранспортом, один випадок підробки документів та ще шість порушень закону, віднесених до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито два злочини за фактами крадіжки. Встановлені також особи зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні пошкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини за фактом підробки документів, незаконного зберігання наркотичної речовини та заволодіння транспортним засобом, також проведено одне вилучення зброї. За трьома фактами крадіжки та шістьма порушеннями закону, віднесених до категорії інших злочинів, проведено дослідчі перевірки.

У ході проведення операції "Генофонд" під час огляду помешкання гр. Б. по вул. М. Залізняка виявлено три пляшки від розчинника ємністю 0,5 л кожна, частково наповнені рідиною темно-бурого кольору з різким запахом розчинника. Загальна ємність виявленої речовини складала 1300 грамів. Окрім того, у помешканні виявлено та вилучено подрібнену речовину рослинного походження загальною масою 0,5 гр. у поліетиленовому кульку та засоби для приготування і вживання наркотиків: металеву тарілку, три використані шприци та два порожні блістери від таблеток "Т-Федрин". Власник помешкання гр. Б. під час огляду зізнався, що придбав та виготовив виявлені наркотичні засоби для власного споживання. Виявлені наркотичні засоби скеровані для хімічного дослідження.

Троє дерев'яних вхідних та міжкімнатних дверей викрали невідомі особи із гаражу гр. Д. у гаражному кооперативі "Генератор" по вул. В. Великого. Зловмисники скористалися, що гараж знаходиться у польовій місцевості, проникли у приміщення, відігнувши металеві двері, і здійснили крадіжку. Вартість нанесених збитків власнику гаража складає 3000 грн. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Під час проведення санкціонованого обшуку на задньому сидінні автомобіля "Мерседес-Бенц", який належить гр. Д., працівники відділу слідчо-кримінального розшуку виявили штик-ніж, який згідно висновку експерта вважається холодною зброєю. Оскільки офіційного дозволу на придбання та зберігання ножа у власника автомобіля не було, то працівники міліції небезпечну знахідку вилучили та порушили кримінальну справу за фактом незаконного зберігання зброї. Якщо у ході слідства буде доведено, що штик-ніж належить гр. Д., то йому загрожує кримінальна відповідальність.

Мотоцикл "Jawa-350" викрав невідомий зловмисник із подвір'я будинку по вул. М. Залізняка. Особливих труднощів для здійснення крадіжки у злодія не було: господар не подбав про безпеку власного транспортного засобу. Мотоцикл просто стояв на подвір'ї, тож викрасти його було не складно. Правда, покататися на викраденому транспортному засобі; зловмиснику не вдалося. Завдяки вміло проведених оперативно-пошукових заходів його затримали. Ним виявився раніше судимий гр. Л. Викрадений транспортний засіб працівники ї міліції вилучили. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Газета "Нафтовик Борислава"

Оголошення

Перший міжобласний турнір з боксу

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.