Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№94 (217) 22 жовтня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

На Сагайдачного встановлено світлофор

На вулиці Петра Сагайдачного у Трускавці встановлено новий гарний світлофор, його вартість становить біля 120 тисяч, повідомляє наше джерело. Світлофор давно треба було встановити в цьому мікрорайоні, але постійно бракувало коштів на це в міському бюджеті, депутати завжди оминали увагою це болюче для жителів "Вишеньки" питання. І ось наш міський голова Лев Грицак вирішив, що світлофор там має бути, тим більше, що встановити його він обіцяв людям. Залучивши кошти, зокрема і свої та своєї сім'ї, Лев Грицак зробив цей подарунок жителям Сагайдачного, тепер безпека руху там повинна покращитися.

До речі, 21 - 23 жовтня всі свої зустрічі з мешканцями Лев Грицак присвятив саме проблемам цього старовинного мікрорайону Трускавця. Серед проблем, які хвилюють мешканців - теплопостачання, водопостачання, дороги. Багато мешканців зі сльозами на очах дякували Левові Грицаку за те, що він вже зробив для міста і висловили надію, що зробить він ще більше під час перебування на посаді міського голови в третій каденції.

Дрогобицький університет відзначив ювілей

Цими днями найпотужніший вищий навчальний заклад нашого регіону, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, відзначив свій 70-літній ювілей. Святкування проходили, зокрема, 21 жовтня, на них був і представник влади Трускавця, міста, де діє біологічний факультет ДДПУ. Від імені редакції видання "Трускавецький вісник" і особисто від Володимира Ключака, вдячного випускника історичного факультету ДДПУ, засилаємо наші найщиріші вітання та найкращі побажання пану ректору В. Скотному, професорсько-викладацькому складові та всім студентам та випускникам нашої альма-матер.

Прогноз синоптиків

Після публікації аналізу-прогнозу відносно можливих переможців по мажоритарці в минулому випуску "ТВ" на нашу адресу посипалися різні звинувачення. Серед них - замовність, необ'єктивність і навіть намагання вплинути на редактора, щоб той "підкоректував" чи взагалі переписав свій прогноз. Звичайно, цей прогноз не досконалий, але всім нашим критикам варто почекати хоча б до 1 листопада і тоді вже "наїжджати". Розумні люди усвідомлюють, що цей прогноз поки що єдиний офіційно опублікований в такому роді і по максимуму об'єктивний, хоча це і не фундаментальна соціологія. Редактор більш ніж впевнений, що даний прогноз є точнішим навіть, ніж прогнози синоптиків. Якщо з названих 69 прізвищ по 23 округах переможуть 23 з цього списку, то це було б чудо і такого соціолога з руками й ногами "купили" б швидко за кордон - на це ми не надіємося. Але навіть якщо з тих 69 названих осіб депутатами міської ради за результатами виборів 31 жовтня стануть хоча б 15 - 17 чоловік, то це вартувало того, щоб такий прогноз оприлюднювати. Побачимо, якої тоді заспівають наші критики, які тільки і вміють критикувати. А самим таке зробити слабо?

Про освіту в Трускавці

В Трускавці 2000 школярів, з них 1700 охоплені позашкільною освітою (найкращий показник в області).
Трускавець - єдине місто в області, в якому влада стовідсотково забезпечила малюків місцями в дошкільних закладах.
Харчування в садочках - 13 грн. на дитину. Довідково: В Києві -12 грн.
В школах - 7 грн. (без посередників). Довідково: в Києві - 7 грн., Дрогобич - 3,50 грн., Борислав - 2,80 грн., Львів - 3,16 грн., Самбір - 0.
Додатково в Трускавці дітям дають безкоштовне молоко.
В школах проводиться ранкова гімнастика

Безкоштовно в Трускавці: всі послуги, які надає позашкільна освіта, включаючи басейн, корт, гуртки; вивчення іноземних мов в дошкільних установах; кожна установа забезпечена кількадобовим запасам води; створено комфортні умови перебування дітей у школах - у всіх школах замінено вікна на теплозберігаючі, реконструйовано системи опалення , санвузли, спортивні зали і частково харчоблоки;

Лев Грицак, міський голова Трускавця: "Я знаю, що кожен батько чи мати, які відправляють дитину до школи, впевнені - дитина буде в теплі, під опікою і нагодованою".

Власна інформація

Страйкують перевізники

Страйкують перевізники

22 жовтня безстроковий страйк розпочали трускавецькі перевізники. Причина - рішення трускавецького міськвиконкому від 19 жовтня 2010 року № 315 "Про розірвання договорів на перевезення пасажирів на внутрішньоміських маршрутах Трускавця".

Біля 10 години зранку колони автобусів та бусиків, якими перевозять пасажирів, збирається біля приміщення міської ради. Вимоги фірми "Інтертранстур", а саме вона обслуговує всі три внутрішньоміські маршрути, досить чіткі - відмінити дане рішення виконкому. Відповідаючи на запитання журналістів, директор фірми Анатолій Ярега та його заступник п. Асафат (кажуть, що це син заступника стебницького міського голови), заперечують ті зловживання водіїв, через які виконком прийняв таке жорстке рішення.

Але під мерією знаходяться і ті, хто скаржився безпосередньо, вони теж просять слова. Цікаво, що серед них і пенсіонери, і ветерани, і журналісти з двох опозиційних до влади Трускавця газет, які давно ратували за те, що з внутрішньоміськими перевезеннями по Трускавці потрібно щось робити. Ось головні звинувачення на адресу перевізників:

- Хамське відношення водіїв до пільгових категорій пасажирів, зокрема пенсіонерів, інвалідів, дітей.
- Водії не зупиняються на зупинках, коли бачать, що там самі пенсіонери.
- Водії відмовляються зупинятися на зупинці біля СШ № 1 і везуть дітей аж до автостанції, вимагають від них оплачувати проїзд (до речі, перед тим недавно виконком змушений був приймати спеціально рішення, щоб водії возили дітей по місту безкоштовно).
- На тендери була виставлена більша кількість машин від реально працюючих на маршрутах.
- Маршрут № 1 обслуговують "газелі", які постійно в піковий час набиті по саму зав'язку, люди їздять в нелюдських умовах.
- Водії встановлюють обмеження по кількості пільгових місць.

Це далеко не повний перелік скарг, цілу пачку яких показує нам заступник міського голови Віктор Марченко. Він підтверджує, що перевізник "Інтертранстур" подав на тендер недостовірну інформацію по кількості машин, а ще 5 заявлених на конкурс автобусів не перебували на обліку Дрогобицького МРЕВ ДАІ. Віктор Миколайович пояснює, що згідно з чинним законодавством, якщо розривається договір з перевізником, то право обслуговувати маршрут має тоді другий по результатах конкурсу. Оскільки другим було МПП "Вітязь" (очолює п. Барна), то саме "Вітязь" мав би обслуговувати маршрут № 2 (бо брала ця фірма участь в конкурсі тільки по цьому маршруті).

На сьогоднішній день перевезення по місту має здійснювати "Інтертранстур", так вважають в міській раді. Трускавецька ж міська рада має право визначити тимчасового перевізника терміном на 3 місяці - за цей час оголошується та проводиться новий конкурс. Рішення виконкому по цьому питанні має бути ухвалено вже на наступному його засіданні, планують провести його наступного тижня.

Теперішнє ж рішення міськвиконкому про розірвання договорів вступило в дію з 20 жовтня.

Зрозуміло, що в час перед виборами політичні сили намагаються використати цей момент - багато політиків прибігло під мерію, як на якусь пожежу. Для міської ТВК, яка працює в приміщенні міської ради, зайвий шум створює чималі незручності, а ще й в цей день зранку всі бюлетені переносили з одного приміщення в інше. Та й звукові гудки клаксонами не сприяють зосередженості, яка так потрібна. Зрозуміло, що страйк перед міською радою та порушення громадського спокою, відсутність нормального перевезення людей може бути чиїмось замовленням. Зрозуміло, що міськвиконком змушений був піти на радикальний крок розірвання договору з "Інтертранстуром" після чисельних скарг мешканців і що влада не допустить бардаку в місті тільки тому, що хтось так хоче і це комусь було б вигідно перед виборами.

Андріан Марічик

Рідна Вітчизна: ідемо до влади за інтереси громади!

Наша розмова з п. Ігорем Гарванком, кандидати у депутати Трускавецької міської ради, відбулася 22 жовтня. Пан Ігор Гарванко належить до тих осіб, яких у Трускавці знають та поважають. Корінний трускавчанин з діда-прадіда, велика родина Крамарів, Петранівських, Масейків, інших родин, активний та відповідальний, обирався депутатом кілька разів. Цього разу на вибори йде від маловідомої політичної сили "Рідна Вітчизна", проте вважає, що люди в першу чергу голосуватимуть за особистості, а не за бренди. Отже, Ігор Антонович відповідає на кілька наших запитань.

- Ігоре Антоновичу, хто очолює "Рідну Вітчизну" на всеукраїнському та обласному рівнях?

- Головою "Рідної Вітчизни" є підприємець, меценат, громадський діяч Матієшин Іван Семенович, який народився в 1951 році в Архангельській області в сім'ї репресованих українців. Іван Матієшин закінчив Дрогобицький нафтовий технікум, Івано-Франківський інститут нафти і газу. Сьогодні займається нафтовим бізнесом в Росії, а кошти інвестує в Україну.

"Рідна Вітчизна" справді зовсім молода політична сила, зареєстрована лише в травні цього року. Партійні організації є вже у двадцяти областях. Наша мета - відстоювання у владних структурах позиції людей, які дотримуються ліберально-демократичних ідей, відродження економічного потенціалу країни. На всеукраїнському рівні ми прагнемо на фундаменті вікових ментальних і духовних традицій та ліберально-демократичних ідей розбудувати високорозвинену, міцну державу - Україну. Ми виступаємо за реальне запровадження форм безпосередньої демократії і в першу чергу - за реальний розвиток інститутів референдумів, громадських слухань, обговорень, народної ініціативи для вирішення питань загальноукраїнського, національного та місцевого розвитку. Втім, детально про нашу партію ви можете прочитати в бюлетені "Рідна Вітчизна".

У Львові ж обласну організацію очолює Володимир Макара, директор ТзОВ "Карпаттехносервіс".

- А що ви пропонуєте для Трускавця і які люди йдуть в команді разом з вами?

- До створення та розбудови партійної організації у Трускавці долучилися відомі в місті люди, які народилися і виросли тут. Серед них - Іван Збирко, будівельник, дизайнер, приватний підприємець, активний громадський діяч, Наталія Петрівська, директор ТзОВ "Зодіак", депутат міської ради. Зусиллями Наталії Андріївни міський ринок перетворився у сучасний європейський торговий центр.

Наші зусилля ми спрямуємо насамперед на розвиток та розбудову інфраструктури Трускавця, покращення стану доріг, водопостачання міста та комунального господарства загалом. Важливим завданням вважаємо запровадження енергозберігаючих технологій, утеплення фасадів будинків та приведення житлового фонду Трускавця до європейських стандартів. Трускавець - це справжня перлина Європи і його мешканці достойні жити по-європейськи.

- Чому Ви вибрали таку зовсім нову і невідому політичну силу як "Рідна Вітчизна"?

- Тому, що хочеться, щоб відомий бренд, затиражовані в телевізорах політичні обличчя не "давили" на людей. Політики, кандидати мають заявляти про себе справами, а не ховатися за відомими партійними ширмами.

- Під яким номером зареєстрована "Рідна Вітчизна" у виборчих списках?

- Під № 5.

- Дякую за розмову

Володимир Ключак (з використанням матеріалів газети "Франкова криниця Підгір'я")

Звернення кандидата в депутати Трускавецької міської ради від партії "Відродження" Володимира Ключака

Шановні трускавчани, дорогі виборці, чесна трускавецька громадо!

Володимира Ключак День 31 жовтня стане для нас визначальним днем у розвитку міста. На наступних 5 років ми з вами обираємо міського голову, депутатів Трускавецької міської ради, депутатів, які представлятимуть наше місто у Львівській обласній раді. Прошу вас - будьте пильними, не дайте себе ошукати, не продавайте свій голос, бо таким чином ви продаєте своє майбутнє та майбутнє наших дітей.

Трускавець не є окремою державою і ми сповна тут відчуваємо всі проблеми, які є на загальноукраїнському рівні. Так, ще нема цілоденного водопостачання по всьому місті, є багато проблем в житлово-комунальній сфері. Цілком можливо, що в Трускавці є факти хабарництва чи корупції і з цим потрібно боротися. Та не можна говорити, що в місті нічого не робиться - тільки сліпий не бачить того, як місто пішло вперед у своєму розвитку.

Не збираюся нікого переконувати, що на цих виборах альтернативи діючому міському голові Леву Грицаку я не бачу. Про це я вже неодноразово писав у своїх публікаціях і не тому, що мене хтось "купив", а тому, що я так думаю і вважаю, що маю право висловити цю свою думку, адже свободу слова в Україні ніхто не відміняв.

Я переконаний, що трускавчани зроблять свій вибір обдумано і знову довірять керування нашим містом-курортом Леву Грицаку.

Але мене турбує інше - хто ж пройде до міської ради? Маючи можливість бувати на пленарних засіданнях сесій Трускавецької міської ради, не можу не сказати, що мені соромно за тих, кого ми з вами обрали в 2006 році. Соромно було б і вам, якби ви побували там кілька разів і ось чому.

Депутати ніколи не збираються на сесії вчасно, переважно потрібно чекати по півгодини або й більше, щоб розпочати сесію, а інколи через брак кворуму присутні розходяться з нічим.

Депутати не мають поваги ні один до одного, ні до міського голови, ні до секретаря ради, ні до присутніх, можуть дозволяти собі висловлювання, які просто недопустимі з точки зору етики та християнської моралі.

Кількість пропусків у окремих депутатів перевищує кількість відвіданих засідань.

Окремі депутати зловживають своїм правом на виголошення депутатських запитів і часто повторюють одні й ті ж їм потрібні запити по кілька разів, є й такі, хто виступає із запитами надзвичайно рідко.

Часто депутат інтереси своєї політичної сили ставить вище за інтереси міста, громади і це обурює і непокоїть.

Депутати дуже швидко забувають, що вони такі ж, як і ми з вами, вважаючи себе вищою кастою, недоторканними, яким все можна.

Я вже не говорю про лобіювання ними свого бізнесу чи питань своїх друзів, родичів. Тому не хотілося б бачити наступну міську раду клубом по інтересах.

І серед тих, хто представляв владу, і серед тих, хто представляв опозицію, є люди, які мають піти і не повертися в політику. А є ті, хто має залишитися. Проте зміна влади має йти не якимось революційним шляхом, бо революцію творять порядні люди, а користуються її плодами підлі. Зміна влади має йти шляхом еволюційним і я вірю в те, що за третьої каденції Лева Грицака остаточно буде викристалізовано його наступника на посаді міського голови, а новий депутатський корпус служитиме в першу чергу громаді, нам із вами.

Я не плекаю великих ілюзій стосовно того, що зможу зробити для міста ДУЖЕ багато. Я знаю, в якому напрямку я зможу працювати, а в чому я некомпетентний, ніхто з нас не є спеціалістом у всьому.

Свобода слова, справедлива допомога малозабезпеченим та незахищеним верствам, промоція Трускавця як відомого бальнеологічного курорту, інформування громадськості про все, що відбувається у владі, забезпечення прозорості та відкритості цієї влади - ось основні віхи на шляху, з якого ніхто не зможе мене звернути. Я знаю, в чому мене звинувачують і як дехто мене не любить за те, що маю завжди власну думку, але повторюю - я не раб, а вільна людина і хочу, щоб трускавчани ВСІ відчували себе вільними людьми, господарями на своїй землі незалежно від того, хто керує областю, державою, містом врешті-решт.

Я йду від партії "Відродження", мені імпонує сама назва, яка не містить жодного негативу, а спрямовує думку, помисли вперед, до кращого, до ренесансу, до оновлення творчого, а не руйнівного.

Я не обирався депутатом і нічого не станеться, якщо ним і не стану. Але якщо не я, то хто? Всі, хто мене знає особисто чи заочно, можете бути певні - ви не будете розчаровані, якщо оберете саме мене. Якщо ж ви вирішили інакше - будемо тоді спільно нарікати наступні роки, які в нас депутати і що нема до кого звернутися…

Зроби свій вибір. Дивися, кого обираєш. Підтримай Володимира Ключака - голосуй за партію "Відродження" в Трускавецьку міську раду.

Оголошення

В неділю, 24 жовтня, о 13.00 відбудеться урочисте відкриття та посвячення пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому (нижче церкви св. Миколая). Запрошуємо славну трускавецьку громаду.

З 2 жовтня щосуботи та щосереди о 22. 00 год. в ефірі телеканалу "Алсет", що ретранслюється на частоті "Нового каналу", дивіться телепрограму "ТРУСКАВЕЦЬ: ВЛАДА І ЧАС" про Трускавець, про людей, про владу в місті, про те, чим живе курорт вчора, сьогодні і завтра. Формат програми - інтерв'ю. Субота, 23 жовтня - інтерв'ю з Володимиром Козявкіним. Середа, 27 жовтня - інтерв'ю з Левом Грицаком.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.