Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№23 12 грудня 2008 р.

Сенсація! Міська влада Трускавця переслідує "Трускавецький вісник"!

Редакція нашого електронного видання отримала офіційний лист від виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 18/28 - 1873/1 від 02.12.2008 р., де є присутні такі слова: "… ми змушені звернутися до відповідних органів для вжиття ними заходів в міру повноважень". Лист підписано особисто міським головою Л. Грицаком (підпис дійсно його). Вияснити ситуацію із самим мером нам не вдалося, оскільки у четвер, 11 грудня, в міській раді його не було, а на наші телефонні дзвінки на мобільний він не брав трубку. Особа, яка підготувала цей лист, а саме завідувач відділу по контролю за поступленням платежів до міського бюджету п. В. Весела обговорила зі мною, як головним редактором видання, ситуацію, яка штучно була створена, керівник юридичного відділу міської ради п. Н. Потічна теж виклала своє бачення цієї проблеми і поки що ситуацію вдалося розв'язати мирним шляхом. Маємо надію, що міська влада не буде переслідувати трускавецьких журналістів, адже саме через журналістів головну біль мали, а згодом і посади позбулися найперше Буняк у Львові, а нещодавно Гук в Дрогобичі та Калапач в Стебнику.

Редакція підготувала роз'яснення щодо цього конфлікту та подала його на 3 аркушах в 3 примірниках до міської ради. Поки що ми утримаємося від коментарів (почекаємо та подивимося, як воно буде далі), а першим результатом нашої бесіди в міській раді є усунення герба міста з логотипу нашого видання. Не замінюємо цю гусочку ні на курку, ні на трускавку, ні на мертвого чи живого лева, ні на іншу тварюку чи рослинку. Кращої реклами від нашої місцевої влади, ніж такий казус, нам годі було й чекати :)

Хочемо, отже, сьогодні офіційно звернутися через наш "ТВ" до пана мера із пропозицією не переслідувати осіб з міськвиконкому, причетних до цього міні-скандалу, не виносити їм догани та не позбавляти їх премій, бо ми є наскільки порядними, що на нікого образи не тримаємо. Сподіваємося, що це перше прикре непорозуміння стане одночасно і останнім, тому не виносимо цей факт на широкий розголос в обласну та київську пресу, на радіо та телебачення та на перші шпальти Інтернет-новин, як ми собі планували на гарячу голову, коли лише отримали цей лист. Натомість бажаємо всім нам не шукати ворогів там, де їх немає, а спільно працювати для блага нашого славного курорту, нашого Трускавця. Слава Україні!

З повагою до всіх трускавчан - головний редактор

Новини Трускавця та регіону

Позитив від комунальників

Як зазначив у своєму виступі 9 грудня на міському проводовому радіо генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, комунальники Трускавця використовують теплі та погожі дні для проведення ремонтних робіт. Так, на даний момент вже завершено роботи по ремонту парапетного покриття в найбільш проблемних будинках по Сагайдачного, 1 та Стебницькій, 78 і працівники приступили до роботи в будинках, де парапети відсутні взагалі (Стуса, 12, Стуса, 18, Стебницька, 66). Проводиться теж робота по ремонту внутрішньобудинкових комунікацій, вже закінчені, причому досить оперативно, роботи по підключенні до централізованого опалення будинку 74 на Стебницькій, а наслідки пожежі ліквідовуються. Розпочали комунальники працювати і в іншому будинку, який, як і 74 на Стебницькій, колись був у підпорядкуванні дрогобицького "Буджитлосервісу", де через окремих мешканців, страждає весь будинок, особливо це стосується опалення. Всі роботи по Івасюка, 9 плануються завершити до кінця цього тижня. Окрім цього, по парній стороні Сагайдачного ремонтують водозливні системи.

Окрім того Алієв зазначив, що через введення попередньої оплати за газ місто опиняється заручником ситуації, оскільки населення оплачує вже за надані послуги, а буває, що і не оплачує, а влізає в борги.

І останнє - цього року новорічна ялинка, яку встановлять в курортному парку, стане справжнім сюрпризом як для трускавчан, так і для відпочивальників. Її планують встановити перед Католицьким Різдвом, а на всі свята чергові служби працюватимуть в посиленому режимі.

Старт на мерські вибори у Трускавці

Міський голова Трускавця Лев Грицак на пленарному засіданні сесії міської ради у вівторок, 9 грудня, привітав міських депутатів із створенням нової демократичної коаліції БЮТ, НУНС та Блоку Литвина та висловив сподівання, що депутати різних політичних сил в нашому Трускавці залишать всі протиріччя в минулому і розпочнуть роботу на благо нашого курорту. Багато ж з народних "обранців" ці слова міського голови сприйняли мало не як офіційний його старт на наступні мерські вибори, які обіцяють бути важкими.

Після цього депутати приступили до нормальної роботи та розглянули кілька питань, пов`язаних з орендою земельних ділянок, зміну цільового використання цих ділянок та їм подібні. Сесія була перенесена на вівторок з п'ятниці в зв'язку зі святкуванням дня місцевого самоврядування. Продовжить свою роботу сесія Трускавецької міської ради в наступну середу, 17 грудня і обіцяє бути цікавою з огляду на деякі питання, які там розглядатимуться.

Криза в Дрогобичі відчутна добряче

Як повідомляє Інтернет-джерело www.drohobych.tv, у Дрогобичі зупиняються найбільші підприємства: уже не працює "Долотний завод", з 15 грудня стане "Завод автомобільних кранів", а з 17 грудня - "НПК-Галичина". У місті зупиняються великі підприємства, які є основними платниками податків до бюджету. Ситуацію частково могло б порятувати відшкодування підприємствам ПДВ. Так вважає керівництво цих підприємств. Через доларову лихоманку за півроку збанкрутує і "Дрогобичтеплоенерго". За словами директора цього підприємства Ігоря Хом'яка, на грудень "Газ України" не виділив лімітів на газ, що загрожує припиненню його подачі до котелень у будь-який день.

З цього ж джерела нам стало відомо, що 21 грудня у Трускавці відбудеться регіональний конкурс "Красуня Дрогобиччини-2008". У конкурсі візьмуть участь дівчата з Дрогобича, Трускавця. Борислава, Стрия та Дрогобицького району. Конкурс включатиме 6 виходів учасниць: представлення та конкурс на кмітливість, фітнесконкурс, модельний конкурс, конкурс "Мій талант" та навіть вихід в купальниках і в вечірніх сукнях.

Також у програмі будуть виступи танцювальних колективів, співаків та молодих талантів Дрогобиччини.

Воду подають за скороченим графіком

Трускавецький водоканал подає воду трускавчанам за скороченим графіком, мотивуючи це її недостатньою кількістю. А ще в листопаді "колектив водоканалу" опублікував статтю в міському бюлетені, де спростовував, що води є недостатня кількість. Ось який графік для окремих вулиць:

- 6-8, 17-20 години: Сагайдачного, Бориславська, Мазепи, Дрогобицька та прилеглі, Стебницька, 62-104, непарні по Стуса, Данилишиних, 47, 49, 51;
- 8-10, 20-22 години: Івасюка, Данилишиних, 5, 7, 9, Стуса парні номери та прилеглі до них;
- 10-17 години: Стебницька, Бандери, Воробкевича, центральна частина міста.

Оренда землі для ЗАТ "Трускавецькурорт"

8 грудня 2008 року на ім`я депутатів міської ради був направлений лист-звернення від ЗАТ "Трускавецькурорт", де вказується, що "згідно ліцензії № 2005 від 18.10.1999 р.) ЗАТу надано право експлуатації Трускавецького родовища мінеральних вод та розсолів, яке нараховує декілька свердловин мінеральних лікувальних вод, три насосні станції, метеопост. Тому ЗАТ "Трускавецькурорт" повідомляє про намір продовжити термін дії договорів оренди, вказуючи в листі їхню площу та розташування.

Між іншим, "Трускавецькурорт" дорікнув міській раді у безпідставній відмові щодо надання ділянки площею 0,1892 га в урочищі "Липки" (по Бориславській) та вказав, що рішення про продовження оренди лише на один рік, а не на триваліший термін "не дає змоги ЗАТ "Трускавецькурорт" системно, з перспективою займатися проблематикою збереження і розвитку унікального родовища, тим самим, в кінцевому результаті, порушує принципи державної політики у сфері курортної справи щодо сприяння перетворенню санаторно-курортного комплексу України у високорентабельну та конкурентноспроможну галузь економіки…".

Вказано в листі і те, що земельні ділянки, які перераховані докладно, "повинні бути передані в користування лише ЗАТ "Трускавецькурорт" як спеціалізованому підприємству і нікому іншому".

Рука Москви

Минулого тижня в Стебнику поховали двох заробітчан, вбитих в Росії (один з них там був спалений). Стебничани поїхали на заробітки через труднощі із працевлаштуванням в рідному місті та околицях. Це вже не перший випадок звірських вбивств наших громадян в Російській Федерації.

В Дрогобичі ловлять наркоманів

В результаті рейду в Дрогобичі протягом одного дня було спіймано 3 наркоманів (двоє по 25 років і один 27 років) та вилучено наркотичні речовини, а саме до 2 кг макової соломки та незначну кількість марихуани. Виявлено теж один притон, в якому вилучили шприци з вмістом наркотичної речовини, пляшки, посуд для приготування зілля. Проте ця робота - це ще крапля в морі порівняно з тим, що потрібно зробити для припинення розповсюдження наркоманії ва Дрогобичі, Стебнику, Бориславі, районі та нашому рідному Трускавці.

Готуємось до Миколая

В ці дні особливо згадуємо дітей-сиріт, дітей-інвалідів та дітей із малозабезпечених сімей. У Трускавці координатором надання допомоги таким дітям є міський центр соціальних служб. Подарунки до дня св. Миколая пообіцяли поки що виділити мер Лев Грицак (500 штук) та міська організація партії "Єдиний центр" (30 штук). Окремо допомогу від нардепа Шкіля у вигляді подарунків отримають 25 трускавецьких дітей, їх рознесуть волонтери з міської організації "Батьківщина молода". Інші організації, в тому числі і партійні, теж можуть долучитися до акцій, які тривають у Трускавці.

Пікетування офісу "ТКС" у Львові

відбулося в четвер, 10 грудня. Повідомляємо про це, оскільки участь в пікетуванні брали і трускавчани (інформація від нашого львівського кореспондента), зокрема ті, які вклали свої кошти в будівництво будинку по лівій (непарній) стороні вулиці Стуса, недалеко від СЗШ № 3.

В цей же день у Львові відбулося пікетування міської ради працівниками ринку "Вернісаж". Так само пікет, а разом з ним і театралізоване дійство "Хабарник Зварич" відбулося під стінами Львівського Адміністративного Апеляційного суду (разом тривали трохи менше години).

Зірвали сесію

Позачергову сесію Дрогобицької міської ради, яку планувалося провести 11 грудня, було зірвано. На сесію не прийшов жоден депутат від Пори, КУНу та УНП, які не згідні з тим, що Дрогобицький універмаг потрібно виставляти на продаж саме тепер (а саме таке рішення мала прийняти Дрогобицька міська рада на цій сесії). Не прийшло і кілька депутатів від БЮТ та "Нашої України", які є в коаліції та відповідальні за теперішній стан справ у Дрогобичі. Один з депутатів опозиції у відповідь на наше прохання прокоментувати ситуацію сказав так: "Чому такий великий об`єкт хочуть терміново продати? Кому це вигідно, як не БЮТівцям та "нашоукраїнцям", які творять в місті Котермака справжній дерибан?"

Бориславці отримали нові квартири

11 бориславських сімей, які найдужче постраждали від повені, 10 грудня отримали ключі від нових квартир в колишньому комунальному готелі. На це було витрачено 2 млн. коштів. Дванадцята сім`я не змогла заселитися в нове приміщення, оскільки воно було самовільно захоплено іншими людьми - молодими подружжям із двома дітьми. Воєвода Львівщини Микола Кміть пообіцяв цю ситуацію владнати. Ще дві сім`ї від помешкань відмовились, взявши відповідно 108 та 126 тисяч гривень компенсації. Всього ж у Бориславі від липневої повені потерпіло 440 сімей.

Джерело інформації - Львівська державна ТРК

Заплакали плакучі верби

Цього тижня у вівторок було зрізано 4 плакучі верби біля будинку 1, що по вулиці Івасюка. Зроблено це було всупереч протестам мешканців, а окрім того розпочато роботи щодо усунення і інших зелених насаджень біля будинку (ясенів). Робилося це в той момент, коли в "Карпатах" проходило сесійне засідання ТМР. Мешканці будинку вже звернулися до п. Крука В. С., який курує в нашому Трускавці питання екології та суміжні їм, а також безпосередньо у міськвиконком. З цього приводу найбільш активні мешканці готують звернення і в природоохоронну прокуратуру, на даний час збираються підписи.

Власна інформація, теж використано новини ТРК "Алсет",
ЛДТРК, Трускавецького міського радіо
Власна інформація, теж використано новини ТРК "Алсет", ЛДТРК, Трускавецького міського радіо.

Без коментарів

Дитячі бажання до Миколая дітей дитбудинку "Рідний дім - Оріана", м. Борислав.

Олександр, 10 р. Набір модельних машинок, розмальовка, фломастери, солодощі.
Володя, 9 р. Набір модельних машинок, розмальовка, фломастери, солодощі.
Ігор, 10 р. Конструктор "Лего".
Богдан, 11 р. Шкільний рюкзак.
Андрій, 9 р. Машинка з пультом, розмальовка, фломастери.
Віра, 8 р. Лялька, гумки і шпильки для волосся, солодощі.
Марія, 8 р. Тетріс, гумки і шпильки для волосся, розмальовка, фломастери.
Іван, 8 р. Набір модельних машинок, маленький конструктор, розмальовка.
Дмитро, 6 р. Конструктор, розмальовка, фломастери, тетріс.
Василь, 6 р. Набір модельних машинок, розмальовка, фломастери, солодощі.
Христина, 4 р. Посуд дитячий, лялька, фломастери, солодощі.
Михайло, 4 р. Машинка, розмальовка, фломастери, солодощі.
Марта, 3 р. Лялька з колискою, фломастери, солодощі.
Мар'яна, 3 р. Лялька з колискою, фломастери, солодощі.
Роман, 13 р. Олег, 14 р. Юра, 13 р. Скейт, один на трьох, солодощі.
Таня, 11 р. Фен, солодощі.
Ігор, 10 р. Машинка з пультом, солодощі.
Марта, 16 р. Парасоля, солодощі.
Оксана, 14 р. Статуетка, духи, солодощі.
Катя, 11 р. Сумочка, парасоля, солодощі.
Олена, 12 р. Перукарський набір, солодощі.
Люда, 13 р. Парасоля, солодощі.
Аня, 11 р. Гумки і шпильки для волосся, парасоля, солодощі.
Аня, 14 р. Парасоля, солодощі.

В умовах кризи ви можете дати собі раду. А вони... Нехай Святий Миколай завітає до них!!! Телефонуйте 8 (097) 372-18-24.

Трускавецькі прикмети

- Водії чемно пропускають пішоходів - поблизу причаїлися даішники.
- Пише людина заяву на встановлення газового лічильника - значить, хоче самовільно поставити автономне опалення.
- Наближається 1 число - в Трускавці зростуть тарифи хоча б на щось.
- Виступає гендиректор КП "Наше місто" - можна не слухати.
- Робочий день в міській раді до обіду - мер у відрядженні.
- Журналіст "Трускавецького вісника" в міській раді - чекай неприємностей.
- В поштовій скриньці газета "Голос ради" - допиши літеру "з" і викинь, бо там погані новини про підвищення тарифів.
- Завезли новий товар в супермаркет - будь обережний при оплаті товару.
- Тече гаряча вода з крану - це сон, такого в Трускавці не було ще від ранньої весни.
- Впорядковують якусь територію в житловому масиві - вона отримала нового власника, буде вестися нове будівництво.
- В міській раді немає нікого з "потрібних" людей - сесія в "Карпатах".
- Є цілодобово вода - ви не в Трускавці.
- Розбазарюють кошти міського бюджету - це не прикмета, це сумна реальність.

На книжковій полиці

Владислав Лозинський. Око пророка Книга Владислава Лозинського "Око пророка" - історико-пригодницький роман, виданий ЛА "Піраміда" в 2008 року, був у свій час надзвичайно популярний. Вперше вийшла в 1899 р. Прізвище цього автора-поляка відоме у вузьких колах як людини, яка хоча і латинкою, але в найкращий спосіб описала всі ритуали, обряди та пісні українського весілля кінця ХІХ - початку ХХ ст. Книга є цікавою як чтиво, на її основі видано немало плагіату, зокрема "Злощасний самоцвіт" та "Проклятий камінь". Подано в перекладі сина Івана Франка Тараса, упорядником є Ю. Винничук. Оповідь про події ХVІІ століття у Львові.

Марія Матіос. Майже ніколи не навпакиНатомість надзвичайно сильною мистецькою річчю є видана в 2007 в тій же "Піраміді" у Львові книга "…Майже ніколи не навпаки" Марії Матіос, яка своєю "Солодкою Дарусею" сколихнула українську літературу початку ХХІ ст. Ця сімейна сага в новелах ("Чотири як рідні брати", "Будьте здорові, тату" та "Гойданка життя") і читається одним подихом і заставляє думати, співпереживати, змінювати і своє життя. Дивна назва твору пояснюється в кінці другої новели: "…зрештою, люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не навпаки.". Читаймо і нехай це читання приносить нам не лише приємність, але і користь.

Володимир Ключак

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

З архіву п. Станіслава Чаплі

Реклама та оголошення

ляльковий театр 21 грудня о 17:00

РЕСТОРАН "ОСКАР"
запрошує на виступ
ЛЯЛЬКОВОГО ТЕАТРУ

Квитки можна придбати за адресою:
провулок Тихий, 8.

тел. (247) 6-66-01

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.