Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№111 (234) 2 грудня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Народний Дім має нове приміщення

2 грудня було проведено урочисте освячення нового приміщення трускавецького Народного Дому. Чин освячення здійснив отець-декан Петро Івасівка. Він поблагословив всіх присутніх, зокрема і депутатів ТМР, які зібралися тут вперше на своє засідання. В новому залі засідань ТМР, який знаходиться в адмінкорпусі № 2 міської ради (Бориславська, 1), ремонт було закінчено тільки нещодавно. Тут проходитимуть і концертні програми Народного Дому.

Петра Шумина не обрали секретарем ради

Кандидатура нашоукраїнця Петра Шумина, подана мером Трускавця Русланом Козиром на посаду секретаря міської ради, не набрала необхідної кількості голосів. Підтримали колегу тільки 21 депутат, натомість 25 проголосували "не підтримую", 1 бюлетень визнано недійсним. Коментуючи результат голосування, Петро Євстахович зазначив, що готувався до гіршого: "Якби попередній голова залишився на посаді, я б взагалі не працював в органах влади. Щодо голосування - є політичні сили, які стоять за межами цього залу і дьоргають за ниточки". Депутат Шумин виявив бажання працювати в земельній комісії.

Вибори секретаря ради проходили в таємному режимі згідно з чинним законодавством України. Депутати оберуть (може) секретаря ради у вівторок, 7 грудня.

Причина протистояння - неприйняття присяги депутатами

2 грудня відбулося 2 пленарне засідання 1 сесії ТМР, його розпочали з виконання Державного гімну України та молитви "Отче наш", яку провів о. Петро Івасівка. Спочатку депутати ніби працювали злагоджено, хоча вже в питанні складу лічильної комісії по виборах секретаря ради почалося - замість планованих 5 осіб прийшлося розширити її до 7. Після невдалого голосування по секретарю ради "разброд і шатаніє" не припинилися - депутати не змогли дійти до спільного знаменника чи продовжувати роботу, чи розійтися на кілька годин або днів. Активно включилися в дискусію чинний мер, а також депутати Євген Юник, Ігор Пілько, Богдан Процишин, Галина Шиманська-Карп'юк, Руслан Крамар, Павло Швець, Святослав Павлечко. Окрім питання секретаря ради відсутність домовленостей вилізла боком і стосовно розподілу керівництва та складу в депутатських комісіях, кожен хотів би якщо не очолити, то хоча б ввійти в "злачні" земельну та бюджетно-фінансову, а от охорона здоров'я та освіта і культура не сильно цікавили депутатів.

Після 15-хвилинної перерви Руслан Козир оголосив перерву в роботі сесії до 7 грудня. А тим часом депутати повинні були зібратися в неформальній обстановці в ресторані "Богема" 2 грудня о 13.30, куди їх гостинно запросила депутат Валентина Бодак, лідер міського "Фронту змін".

Причиною того, що депутати свої особисті інтереси та інтереси партій ставлять вище від громадських, дехто схильний вбачати в тому, що Трускавець - єдине місто в регіоні, де депутати не прийняли присягу на вірність громаді міста та служіння їй.

Планований склад міськвиконкому

Новий склад трускавецького міського виконавчого комітету повинен бути затверджений у вівторок, 7 грудня. До нього, за попередніми даними, ввійдуть: генеральний директор санаторію "Шахтар", депутат попереднього скликання Юрій Остапчук (балотувався тепер від Європейської партії); керівник пансіонату "Світязянка" Сергій Вронський (від Партії Регіонів); керівник санаторію "Арніка" Микола Мацько"; керівник "Перлини Прикарпаття" Олександр Шишко (в попередньому скликанні був депутатом від "Нашої України", тепер йшов від "Сильної України"); лікар Ігор Грубер ("Фронт змін"); поки що діючий заступник міського голови Віктор Марченко; брат голови львівського Руху (НРУ) Андрія Корната Володимир (від ТМО "ВО "Батьківщина"); колишній депутат від ХДС, начальник управління юстиції Роман Корчинський; підприємець Ігор Михаць, знаний у Трускавці та Бориславі, керівник пансіонату "Алексік"; "свободівець" Тарас Фенчин, а також Іван Паньків, керуючий справами Ігор Петранич, мер та секретар ради і троє новопризначених заступників Руслана Козира.

За попередньою інформацією, в склад міськвиконкому повинен був увійти і попередній міський голова Лев Грицак, проте певні сили не захотіли, щоб Партія Регіонів мала своїх двох людей у складі міськвиконкому. Але вони помилилися - ця політсила і так має не лише одного С. Вронського, є там і інші, неофіційні симпатики регіоналів.

В Козира буде три заступники

За попередньою інформацією, Руслан Козир, мер Трускавця, матиме не двох, як Лев Грицак, і не одного, як Олексій Радзієвський, а аж трьох заступників. Стануть ними Валентина Бодак, Юрій Яворський і невідомий нам п. Нестеровський. Рішення мера про призначення п. Валентини на таку посаду можна тільки вітати, це фахова, порядна, нормальна, тверезомисляча, адекватна, розумна людина, доктор філософії, професор Дрогобицького педуніверситету. Вона стане надійною опорою п. Козира в багатьох питаннях і то не лише гуманітарних.

Стосовно Юрія Яворського, викладача на фізматі Дрогобицького педуніверситету, то він теж є досить розумною людиною, по вулиці Сагайдачного має величезний авторитет, в місті один з небагатьох депутатів попереднього скликання, який намагався реагувати на будь-яку несправедливість. Його п'ята позиція у перегонах мера показує, що для цієї посади він був ще дещо замолодий, але не виключено, що свій авторитет він тільки зміцнюватиме. Негативного про нього нема що сказати, хіба що йому дорікають, що він бліда тінь свого тестя, але ми знаємо, що він був чесний у виборах як в 2006, так і в 2010 і що він навряд чи куруватиме питання духовності чи національного розвитку, які він на зустрічі з мешканцями 29 жовтня у "Златі" окреслив як не першочергові для його політичної сили. Призначення таких людей як п. Бодак та п. Яворський можна тільки вітати, вони внесуть пожвавлення в діяльність органів виконавчої влади Трускавця.

Хто такий п. Нестеровський, нам, на жаль, не відомо. Якщо п. Яворський та п. Бодак стануть заступниками мера, то вони мають написати заяви про припинення їхніх депутатських повноважень, тоді депутатами від "Фронту змін" стане підприємець Володимир Попик, який балотувався по Стуса, 2,4,6,10, а від "Пори" керівник об'єднання "Довіра" (гуртожитку на Сагайдачного, 3) Іванна Спурза.

Депутати не змогли поділитися комісіями

На І сесії ТМР 2 грудня не затверджено склад депутатських комісій. "Робочі органи ради мають працювати вже вчора", сказав депутат від "Народної Самооборони" Богдан Процишин і він правий, адже Трускавець єдиний в нашому регіоні, де ще по нині депутатські комісії не діють. Наявність заяв на роботу в комісіях не передбачена законом, а життя в місті не повинно зупинятися, вважає депутат.

За поданий мером Козиром склад депутатських комісій проголосував тільки 21 депутат (необхідно мінімум 24). Пропонувалося, що бюджетну комісію очолить бютівець Юрій Беднарчук, земельну ударівець Анатолій Стародуб, охорони здоров'я європеєць Євген Юник, з питань депутатської етики та законності самооборонівець Богдан Процишин, житлово-комунальну свободівець Павло Швець, освіти, культури та спорту правоволець Олександр Ткаченко.

Але кожен хотів би керувати земельною або хоча б входити до її складу, невеличка перепалка стосовно того, щоб по двоє від однієї фракції не входило в одну комісію, виникла між лідерами "Свободи" та Партії Регіонів. Привабливою є і комісія з питань бюджету та фінансів.

Окрім складу комісій, депутати мають затвердити структуру органів виконавчої влади, яка зазнає певних змін (для прикладу, інформаційно-аналітичний відділ включатиме не 1, а 3 чоловік, буде створено управління курорту в складі 2 чоловік тощо).

Для Трускавця це важливо

Вікторія Слатвінська 26 листопада 2010 року зареєстровано Управління розвитку туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. На посаду начальника управління призначено Вікторію Слатвінську. По це нас повідомили в ЛОДА.

"Основними завданнями управління є: реалізація державної політики у сфері туристичної, екскурсійної, санаторно-курортної та рекреаційної діяльності у Львівській області, забезпечення прав громадян на відпочинок, охорону здоров'я, раціональне використання туристично-рекреаційних ресурсів, залучення інвестицій у сферу туризму та курортів, пропаганда та популяризація вітчизняного туристичного продукту серед вітчизняних та іноземних громадян тощо", - зазначила вона.

Управління розвитку туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації розпочало розробляти "Програму розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2011 - 2013 роки". Основна мета програми - формування на території регіону високоефективної туристичної індустрії відповідно до міжнародних вимог, яка дала б змогу задовольнити потреби в туристичних послугах як вітчизняних, так і іноземних туристів та гостей Львівщини. Створення такої системи забезпечить зріст надходжень до державного та місцевих бюджетів, притоки іноземного капіталу, приріст робочих місць в регіоні, а також збереження і раціональне використання природно-ресурсного та історико-культурного потенціалу регіону.

Запрошує Палац культури - програма концертів

Пропонуємо увазі відпочивальників програму концертів у Палаці культури імені Т. Шевченка, надруковану в газеті "Трускавецькурорт".

2 грудня, 20.00 - концерт заслуженого артиста України А. Костенка.
3 грудня, 20.00 - концерт ансамблю "Лейся, песня".
4 грудня, 20.00 - концерт Олега Алябіна.
6 грудня, 20.00 - концерт народного артиста України Павла Зіброва.
7 грудня, 20.00 - концерт народного артиста Молдови І. Суручану.
8 грудня, 16.00 - концерт народного ансамблю пісні і танцю "Трускавчанка".
8 грудня, 20.00 - концерт циганського ансамблю "Ромен".
9 грудня, 20.00 - концерт народного артиста України Степана Гіги.
10 грудня, 20.00 - концерт Ігоря Слуцького.

Євреї регіону розпочали святкування Хануки

В регіоні євреї розпочали 2 грудня святкувати одне з найвеселіших своїх свят - Хануку, повідомляє сайт "Майдан". Ханука - єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери. Свято починається 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває вісім днів, це - свято світла, радості, веселощів, ігор, смачної їжі (серед якої - смажені в олії оладки і пончики).

Переказ свідчить, що піднявшись на Храмову гору, євреї знайшли в Храмі олії для лампад достатньо для підтримання вогню лише впродовж одного дня. Проте дивним чином вогонь у золотій менорі (семисвічнику) горів цілих вісім днів, протягом яких приготували нові запаси олії. Так був заново освячений Храм. На згадку про цю подію в свято щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - на другий, три - на третій і так далі, до восьми. ь для цього спеціальний свічник - Ханукію. Єврейська мудрість говорить: "Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву".

В Хануку у дітей канікули, прийнято дарувати їм іграшки і давати гроші. Про давні події нагадує також гра в ханукальну дзиґу, на кожній з чотирьох граней якої написана перша літера слів фрази "Диво велике було тут" (в Ізраїлі) або "Диво велике було там" (в діаспорі).

У відділі культури - новий керівник

Минулого тижня призначено нового керівника відділу культури та туризму Дрогобицької РДА. Ним стала уродженка с. Рихтичі Лідія Антоник.

Повторні вибори

26 грудня у Дрогобицькому районі відбудуться повторні вибори у 10-ти мажоритарних виборчих округах депутатів Залокотьської, Модрицької, Нагуєвицької, Болехівської, Михайлевицької, Почаєвицької, Летнянської сільських рад, інформує Дрогобицька РДА. Виборчий процес розпочався.

Власна інформація

Стебницька влада Голодомор не визнає?

Ніхто зі стебницьких керівників не прийшов на урочистості, присвячені черговій річниці Голодомору. Мабуть, були на те вагомі причини, а, може, просто їх не запросили на це дійство належним чином. Але факт залишається фактом, і незрозуміло, хто насправді керує містом.

У Бориславі - найбільше розлучень

Однією з ознак депресивності того чи іншого міста є кількість розлучень на тисячу населення. Цьогоріч Борислав виборов сумнівну пальму першості з цього показника, причому кількість розлучень перевищила кількість одружень.

Часопис "Тустань"

Алла Горська

40 років тому загинула Алла Горська - українська художниця і відома діячка правозахисного руху 60-х років в Україні. Ось що писав її син:

"Отже, головний день мого життя - 28 листопада 1970 року. Рано вранці мати вийшла з нашого помешкання по вулиці Рєпіна (нині Терещенківська), 25, кв. 6, щоб їхати у Васильків. Вона попередньо домовилась із моїм дідом Іваном, що забере швацьку машинку "Зінгер", виробництва початку століття - родинну реліквію. 2 грудня 1970 року маму знайшли мертвою з переломом основи черепа в льоху в будинку свекра Івана Зарецького. Удар було нанесено ззаду тупим важким предметом.

Івана Зарецького, якого з дня 28 листопада ніхто не бачив, було знайдено 29 листопада мертвим поблизу залізничної станції Фастів-2, що в 35 кілометрах від його помешкання. Він лежав на залізничній колії з відрізаною потягом головою. Прокуратура Київської області швидко дійшла висновку, що Іван Зарецький, убивши з особистої неприязні невістку, наклав на себе руки. І вже 23 січня 1971 року кримінальну справу відносно вбивства Алли Горської з причини смерті підозрюваного було закрито".

Цілком очевидно, що це ще один злочин кагебістів в Україні. Алла Горська не пішла на співробітництво з органами, активно допомагала тим, хто повернувся з політичного заслання. Вона воювала з каральною системою усіма можливими засобами, брала участь в акціях протесту проти розправ над українськими правозахисниками - Богданом і Михайлом Горинями, П. Заливахою, Святославом Караванським, В.Морозом, В. Чорноволом. Минуло сорок років від трагедії. Ми й далі блукаємо своєю пустелею - пустелею комунізму - й ніяк не вийдемо на український шлях...

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Про сесію 2 грудня

Не хочеться писати, коли тобі прямо в очі кажуть "Який із тебе журналіст?". Та, з іншої сторони, як не напишеш про події, які мали місце 2 грудня? Мова йде про сесію 2 грудня, під час якої і секретаря ради не обрали, і склад депутатських комісій не затвердили, не дійшло і до розподілу посад для нових заступників, до розгляду структури виконкому. Чому так - запитає багато хто з трускавчан і ми постараємося попробувати відповісти їм. Якщо щось неправильно, то не судіть жорстоко.

"Бо я так хочу!". Напевно суто цим гаслом керувався мер міста Руслан Козир, коли пропонував Петра Шумина на посаду секретаря міської ради. Іншій людині натомість він нібито казав, що кого я не запропоную, той мусить пройти, а "вас пропонувати я не буду". За Шумина було багато плюсів: досвід (вчетверте депутатом і з 1991 року працює у виконавчих органах трускавецької влади), рівновіддаленість від полярних політичних сил ("Наша Україна" претендує на роль спокійного посередника), підтримка самого мера, домовленості з іншими політичними силами. Але не зі всіма. І не про все. І це зіграло певний злий жарт з Петром Євстаховичом.

В своєму спічі перед голосуванням претендент на посаду секретаря назвав раду "різнобарвною", а депутати ще не забули, як їх вчителька Р. Козира назвала (чи обізвала) "різношерстою молоддю". Не один з депутатів сам плекав надію, що саме він найдостойніший обійняти посаду секретаря ради, а не якийсь нашоукраїнець, який, мовляв, працює вже скільки в привабливому управлінні архітектури, невідомо, чи є кришталево чесним та чистим, тому й почали шукати на бідного депутата компромат. Він навіть не здогадувався, що саме з 90-х років минулого століття піднято документи зі львівського архіву про те, чи він, бува, не брав участь у махінаціях із коштами та будівельними матеріалами, які мали йти на ремонт житла учасникам Великої Вітчизняної та інші факти.

Але на сесії це ніхто не озвучив. Як і не озвучували, чому не голосуватимуть за Шумина. Після спічу п. Шумину ніхто не ставив запитання, а він сам, здавалося, не сумнівався у перемозі. Для мене це буде кінцевий результат оцінки моєї діяльності за всі попередні роки, за весь попередній період, говорив депутат, а після голосування, напевно, шкодував, що таке сказанув. Бо справа не в його особі, а в домовленостях, на які мер не запросив "до свого кабінету". "А що ми там будемо робити?" Відповідь Руслана Ярославовича іншому Руслану Ярославовичу стосовно потреби домовлятися сподобалася залу, який хотів відкритості всіх нюансів та мансів, але жодним чином не вплинула на депутатів. Спроба поставити своє "Я" зверху проявилася в нового мера і в непоставленні на голосування пропозиції Євгена Юника стосовно оголошення перерви на кілька днів. І хоча в кінці і вийшло так, як пропонував Євген Володимирович, а саме після 15-хвилинної перерви оголошено депутатам перерву п'ятиденну, все ж виглядало, що саме за Козиром останнє слово. Потреба домовлятися є - про це свідчить зустріч депутатів у неформальній обстановці на території провладного "Фронту змін", в ресторації "Богема" пані Валентини Бодак.

на сесії 2 грудня на сесії 2 грудня
на сесії 2 грудня на сесії 2 грудня
на сесії 2 грудня на сесії 2 грудня

Не приховували розчарування колеги П. Шумина, нашоукраїнці Ігор Пілько та Галина Шиманська-Карп'юк. "Це не жест несприйняття Петра Шумина як секретаря, це приклад того, що ми починаємо працювати, як говорив отець Петро, він нас застерігав", говорив Ігор Федорович. Дійсно, після освячення залу отець Петро Івасівка сказав коротку, але блискучу проповідь, яка вартує того, щоб подати її тези.

- Подяка за запрошення освятити зал, де депутати не раз будуть збиратися і вирішувати питання стосовно життя в місті.
- Дуже добре, що нарешті є таке приміщення, де можна вирішувати доленосні питання.
- Отець Петро подарував до цього залу хрест, освячений в церкві Гробу Господнього в Єрусалимі, він видніє на одній із фотографій.
- "Мусите бути всі разом", щоб не вийшло, як говорив апостол Павло, що один Петрів, інший Павлів, третій Андріїв.
- "Люди Вас вибрали депутатами міської ради і плекають надію на те, що Ваша праця і Ваші зусилля принесуть розвиток для міста, користь для громади…".
- Кілька слів про потребу промоції міста, щоб їхали сюди люди, відпочиваючі з-за кордону.
- Аспект важливості духовного.
- Мер міста молодий і багато депутатів молодих, а церква тепер покладає надію на молодь, нову генерацію, щоб молоді були духовно збагачені і мудрі.
- Непорозуміння та інтриги не повинні мати місця, а також різні таємні домовленості. "Прийди і скажи тут, а не поза сесійною залою".

Але молодь по-своєму зрозуміла слова духовного наставника багатьох поколінь трускавчан отця Петра. Не захотіла бачити секретарем особу пенсійного віку, хоча і переконувала п. Шиманська, що секретар - це лише клерк, який має готувати сесію міської ради. Та найгірше, що інтриги залишилися. Ба ні, вони стали значно сильнішими та більшими, ніж у попередній раді, так виглядає.

Спроба Петра Шумина звинуватити у своєму провалі колишнього міського голову, який, якщо би пройшов, то Шумин мав би винестися з міської ради, не додала балів Петру Євстаховичу, радше навпаки. Цим він показав радше слабкість, ніж політичну виваженість, подібно як і раптовою захцянкою працювати саме в земельній комісії.

Руслан Козир може повторно внести цю кандидатуру на посаду секретаря ради, бо саме Петро Шумин йому є вигідний, як ніхто інший з депутатів. Слухняне знаряддя в руках мера, не "підсидить" (бо які можуть бути в Петра Євстаховича амбіції на вибори міського голови в 2015?). А ще завжди можна дорікнути, бо кажуть є за що дорікати з минулого. А ще освіта середня спеціальна. А ще всупереч волі "Нашої України" підтримував не Матолича, а Козира на цих виборах. І багато чого ще.

Але якщо вдруге мер виставить кандидатуру Козира і вона не пройде, то з нього будуть сміятися. Не з Шумина, ні, це не його заслуга була б, якщо б він пройшов і не його вина є, що він не пройшов. З Руслана Ярославовича, який хоче, здається, керувати радою так, як власним підприємством. Але тут підніжок значно більше і гласності теж, хоча журналісти не дочекалися проектів рішень, а думали, що в зміни щодо поінформованості громади включать це питання в першу чергу.

Що ще? Задоволені вирази обличчя від результату нібито в лояльних обранців, розгубленість обласних депутатів від Трускавця, які очікували, що в Трускавці мало б все йти гладкіше, ніж іде, відчуття, що Руслан Козир неохоче, повільно, але невпинно з'їжджає в ту колію, яка добре втиснена та наїжджена його попередником, Левом Ярославовичем. Легко критикувати зі сторони, а коли сам стаєш на місце, то переконуєшся, що непросто іноді добитися свого.

Четвер, 2 грудня, не поставив крапку у епопеї, яка і так затягнулася підозріло довго. Нема гарантій (і ніхто їх не дасть), що у вівторок все вже буде ясно - хто секретар, хто які комісії очолить і хто в яку входить, хто заступники, який склад виконкому і яка структура чиновництва по-трускавецьки. Чи не затягнеться це все до Миколая або й до Різдвяних свят? Чи спатимуть депутати спокійно, та і мер, бо ніч перед сесією разом з еменесниками він обчищав місто (з його слів)? Чи правильно вони поступили 2 грудня і чи не повториться четверговий сценарій наступного вівторка? Простих мешканців Трускавця навряд чи сильно це хвилює та гребе. В них щораз більше складається враження, що їх вкотре обманули, кинули, використали як гарматне м'ясо. Але ж це не так, правда, шановні наші депутати і не менш шановний пане голово? Ви ж будете всі працювати для блага міста чи ні?

Непростий початок… В сексі іноді в такому випадку буває блискучий кінець або ж жалюгідне фіаско. В політиці, гадаємо, так само.

Володимир Ключак

Як не крути, а...

Все життя я була серед активних пішоходів або користувачів громадського транспорту (хоч би який він був), а нещодавно пересіла на... (ні, не подумайте, що на автомобіль) - на велосипед. І одразу відчула, що таке добра чи погана дорога. Майже спинним мозком відчула. Оце, буває, їду собі на роботу, кручу педалі і роздумую над питаннями "макро" і "мікро". Бо хоч що там, власне, мій ровер і моя спина у вселенських масштабах, навіть у масштабах міста, а все ж таки... Дорога погана, бо ніхто не має коштів на ремонт (причина поважна), але через погану дорогу можна розбитися, покалічитися, втратити працездатність... А я ж не одна цією дорогою їду, нас багато таких - учасників дорожнього руху. Якщо підрахувати тимчасову непрацездатність, виплати на лікування, витрати на ремонт автомобілів, то й набігає кругленька сума - напевно, така, що й покриття можна було б відремонтувати. Причому відремонтувати, а не залатати від сезону до сезону, як ми звикли. Звісно, на ровері спинний мозок такі проблеми відчуває краще, ніж за кермом солідної іномарки, особливо придбаної і утримуваної державним, муніципальним, корпоративним коштом...

Свого часу американські феміністки пересіли на велосипеди, бо це дарувало їм свободу руху. Жінка вже не залежала від чоловіка і його автомобіля. Але, здобувши свободу, вона здобула й відповідальність, бо мусила сама оцінювати дорожньо-транспортну ситуацію і відповідати за свою безпеку і безпеку інших. Думаю, що у нас, на жаль, усе не так. Крутячи кермо НЕ СВОГО автомобіля, а особливо сидячи поруч із водієм, якому платиш не зі СВОЄЇ кишені, важко оцінити стан доріг і необхідність інвестицій в них. Власне, як і не можна відчути повноти свободи без повноти відповідальності за ситуацію, себе, свою родину, своє місто, свою країну.

На це все потрібні кошти. Думаю, приказка, що гроші - це зло, несе в собі небезпеку, бо людина від початку сприймає гроші як необхідне зло і не шукає шляхів і не створює ситуації, щоб добром їх заробляти. І це у різних масштабах, від малого до великого. Як не крути, а дороги потрібні добрі, а на них потрібні кошти, а щоб кошти були, потрібні податки, а для цього потрібна добра робота, а для роботи потрібні закони. Гадаю, варто завести моду на велосипеди, аби всі відчули це... спинним мозком.

Тетяна Дзядевич,
"Католицький вісник"

Оголошення

ресторан Мисливський рай

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com.

На роботу в СПА-центр "П'ятий океан" потрібна прибиральниця. За довідками звертатися за адресою: м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, або за телефоном 6-55-53.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.