Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№116 (239) 16 грудня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Коли сесія?

Орієнтовна дата проведення наступного пленарного засідання сесії ТМР - 23 грудня, повідомив на понеділковій нараді секретар ТМР Петро Шумин. Втім, ця дата ще не визначена остаточно. Після закриття І сесії (залишилися тільки регламент та структура виконавчих органів влади) планується відкрити ІІ сесію, повністю присвячену земельним питанням. Багато з них накопичилося ще з попередньої каденції, коли депутати зовсім не хотіли конструктивно працювати. Земельна комісія засідатиме у п'ятницю, 17 грудня.

Із прийому громадян

14 грудня в міській раді проходив черговий прийом громадян. Приймали людей мер міста із своїм першим заступником Валентиною Бодак та секретарем ТМР Петром Шумином, присутні були і відповідальні керівники - пп. Гентош, Карпович, Когут, Савченко, Грищенко, Грицьків, Грошко, Гайванович та інші. Всього на прийомі побувало понад 25 осіб. Основні питання - житлове та комунальне (в хаті не гріє, а майстер дільниці від ЖЕКу посилає старшу жінку негарними словами; жахливий стан водопровідних та каналізаційних мереж по Річках та Воробкевича; питання боргів за комунальні послуги; мати-героїня хоче отримати квартиру, але ще дотепер не стала на житловий облік; жильці самовільно від'єднуються від централізованого опалення тощо).

Окрім того, на прийомі було порушено питання освітлення вулиці Бойківської, торгівлі в курортному парку, приватизації земельних ділянок в І санітарній зоні по вулиці Городище, виділення транспорту для гурту "Сусідка" та потребу більшої уваги для культури. Окремі із прохачів вже добрі знайомі керівникам служб ще з часів попередньої влади, є й такі, які звертаються не за адресою, а повинні вирішувати питання в газовій конторі, в МБТІ, в інших установах або через суд.

Найгірші будинки в Трускавці

Найгіршими будинками в нашому місті названо будівлі по Дрогобицькій, 23 та Стефаника, 4. Окрім того, що там найгірші житлові умови, так ще й під загрозою життя людей. Не набагато краща ситуація і на Куліша, 3. Для того, щоб врегулювати питання відселення людей з аварійних будівель, мер Трускавця запропонував організувати в місті програму "Пересильний фонд". Дана інформація подається на підставі відомостей із прийому громадян 14.12.2010.

Продається вілла "Шоколад"

Власник вілли "Шоколад" у центрі міста (неподалік "Злати") звернувся до міської влади із проханням посприяти в продажі об'єкту. Установа рентабельна, вілла завжди заповнена (100%-ва рентабельність), приносить прибуток, але власнику потрібні кошти готівкою, тому він і продає віллу. Кого ця інформація зацікавить, може деталі дізнатися в міській раді або ж безпосередньо у власника, п. Грушанського. Інформацію взято з відкритого джерела, під час прийому громадян 14.12.10.

У Трускавці 27 ліквідаторів-чорнобильців

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС міський голова Р. Козир видав розпорядження, згідно якого їм виплачено одноразову допомогу. За кошти міського бюджету двом ліквідаторам видано путівки в санаторії курорту Моршин і один - в санаторій Шкло, за кошти державного бюджету, повідомили нас в міській раді Трускавця. Також у школах міста відбулись приурочені до цієї дати заходи. По міському радіомовленні транслювався спецвипуск передачі.

Трускавець без Козира

Міський голова Трускавця Руслан Ярославович Козир протягом двох днів (середа - четвер) перебував поза межами міста, кажуть, що в Києві. Перед обранням його на посаду міського голови пан Руслан керував фірмою "Алків-Т" з центральним офісом у столиці нашої держави, фірма - спільна українсько-російська. В середу у відрядженні була і перший заступник мера Валентина Анатоліївна Бодак. Втім, у міській раді робота кипіла, особливо на третьому поверсі, де йде кардинальна косметична перестановка, в тому числі меблів. На підлогу постелили шикарні червоні килими. Ми зауважили, що перестановку стараються робити по фен-шую. Цікаво тільки, де подівся акваріум із єдиною рибкою. Точаться розмови, що з колишньої приймальні зроблять кабінет, а приймальню облаштують в кінці коридору на третьому поверсі. В п'ятницю мер міста повинен вже бути на робочому місці, хоча, маючи аж трьох заступників, можна показуватися і раз на місяць, перевіряючи, чи в порядку каса та справи в місті взагалі.

Іде Святий Миколай…

Діти-сироти, діти-інваліди, діти із сімей, які перебувають в складних, кризових життєвих ситуаціях, діти із малозабезпечених та багатодітних сімей Трускавця зустрінуть Святого Миколая в неділю, 19 грудня, біля санаторію "Карпати". Якщо цьому буде сприяти погода, то Святий прилетить до цих близько 400 дітлахів на гвинтокрилі, що вже не є дивиною в нашому місті, а радше традицією. Свято організовують різні соціальні служби міста, в святковій програмі для малечі та їхніх батьків чи опікунів передбачено і святковий концерт. Розпочнеться захід о 11.50.

Заходи до Дня святого Миколая пройдуть і у закладах відділу освіти, щоправда, в закритому режимі через приписи санстанції. Школярі йдуть до школи з понеділка, а в багатьох групах дитсадків свято проведуть цієї п'ятниці. Храмове свято відбудеться в церкві св. Миколая, але і в інших церквах міста пройдуть урочисті Літургії. В неділю, 19 грудня, відбудеться ще одне загальноміське свято - відкриття Новорічної ялинки, заплановане на 16.00, Дід Мороз та Снігуронька будуть аж з далекого Дрогобича, повідомляє наше джерело. Ялинку почали монтувати у середу, 15 грудня. Триватиме відкриття близько години часу. Окремі організації планують внести свій вклад у святкування Дня Миколая благодійними проектами, серед них - УМХ. Нагадаємо, що наше видання долучається до організації Свята Миколая для дітей з бориславського дитбудинку "Оріана".

У Бориславі люди пили воду з фекаліями

В одному з будинків на вулиці Коваліва у Бориславі термальна вода зі стоків потрапила у водопровідну трубу і люди отруїлися. Про це інформує газета "Нафтовик Борислава", посилаючись на нараду керівників комунальних підприємств Борислава з мером Володимиром Фірманом. Міська влада дізналася про ситуацію після того, як інформація була висвітлена обласними ЗМІ, знали про подію швидше і в ЛОДА. Це - неприпустимо, вважає бориславський мер. Він різко розкритикував роботу міського водоканалу (дебіторська заборгованість - 2,5 мільйона гривень), похваливши натомість за оперативність місцевих еменесників. Після того, як тріщину у трубі заварили, подібних інцидентів не виникало. Якщо ще подібне повториться - винних покарають, пригрозив В. Фірман.

У Трускавці щось подібне може виникнути із трубами по Воробкевича, де замість мінімальних 3 метрів відстань між водопроводом та каналізаційною трубою становить півметра. Про це поінформувала міського голову Трускавця мешканка вулиці Воробкевича п. М. під час прийому громадян цього вівторка.

В третій школі певна напруга

Конфліктна ситуація виникла в СШ № 3 відносно ситуації із переведенням одного з учнів у паралельний клас. Хлопця вимагають перевести в інший клас батьки майже всіх його однокласників, оскільки, вважають вони, хлопець є забіякою та б'є їхніх дітей, а його батьки не реагують на неодноразові звернення. Пікантність ситуації ще в тому, що, кажуть, директор школи не бажає переводити учня в паралельний клас, бо, нібито, в ньому навчається її онучка. Від розбірок між дітьми переходить інколи до розбірок між батьками. Справою займеться навіть депутатська комісія з питань освіти, повідомляє наше джерело.

Союз Українок у Бориславі відзначив 20-річчя

5 грудня в Бориславі відбулася урочиста академія та святковий концерт з нагоди 20-річчя відновлення діяльності Бориславської міської громадської організації "Союз Українок", повідомили нас у БМР. З доповіддю про роботу виступила голова організації Анастасія Закидальська. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Світової Героїні, Почесної громадянки міст Львова та Борислава, Почесної голови Союзу Українок Ірини Сеник. Зі співдоповідями виступили союзянки - вчитель християнської етики СШ № 8 Надія Турецька, директор територіального центру обслуговування одиноких Наталія Штереб, вчитель санаторної школи-інтернату, заступник голови організації Людмила Піхоцька. Зі святом привітали членкинь-союзянок секретар міської ради Ігор Яворський, начальник відділу культури, голова КУНу Андрій Спас, начальник Пенсійного фонду, голова товариства політв'язнів і репресованих Любов Папка, голова Ліги українських жінок Ольга Єрьоміна. З літературною композицією виступили гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник - Наталія Харлан). Піснями вітали присутніх Зоряна Наминанік, Софія Туряб, Омелян Солецький, Юліан Піхоцький, Любов Голубінка. Закінчився концерт хореографічною композицією "Віночок" у виконанні Софії Туряб та хореографічної студії фітнес-клубу "Самурай" (хореограф - Леся Сосенко).

До уваги журналістів

17 грудня 2010 року (п'ятниця), у приміщенні редакції газети "Каменярі" (м. Дрогобич, вул. Гончарська 11) відбудеться обговорення проекту Меморандуму міських голів Дрогобицького регіону про стратегічне партнерство. В обговоренні візьмуть участь міські голови міст Дрогобича, Борислава, Трускавця та Стебника, селищний голова смт. Східниця та представники органів місцевого самоврядування.

Таке об'єднання покликане поєднати зусилля у вирішенні близьких і схожих довготривалих проблем та обмежень економічного, соціального і просторового розвитку, задля покращення рівня і якості життя громад на засадах визнаних світовою спільнотою принципів сталого розвитку.

Проектом Меморандуму передбачено головні і першочергові завдання, а це: соціально-економічний та інфраструктурний розвиток регіону, ремонт автодоріг, вирішення проблем утилізації відходів, водопостачання, наявних екологічних та техногенних проблем без завдання шкоди один одному.

Проектом меморандуму передбачається створення Регіональної Асоціації міст і селищ Дрогобиччини.

Конференція розпочне роботу о 11:00 год. 17 грудня 2010 р. Довідки за телефоном: (03244) 20413.

Власна інформація

Діти-інваліди готуються до виставки своїх робіт

26 грудня у Палаці мистецтв на вулиці Тараса Шевченка, 29 в Дрогобичі відбудеться виставка-ярмарок творчих робіт гуртка іконопису на склі, що діє при Дрогобицькому добровільному товаристві захисту дітей-інвалідів "Надія". Організатор виставки - громадська організація "Пульс". Як розповів редактору "Дрогобицького вісника" голова цієї організації Ігор Шевчик, про годину відкриття виставки-ярмарку та про інші організаційні деталі буде повідомлено додатково на початку наступного тижня.

Захід спрямований на зосередження уваги суспільства, української влади та органів місцевого самоврядування на проблемі дітей з особливими потребами.

Гурток іконопису на склі діє у товаристві "Надія" уже впродовж декількох років, його учасники беруть участь у різних заходах та виставках. Керівником гурта є майстриня справи Леся Михайлівна Смеречак.

До Євро-2012 ремонтують дороги до Дрогобича та Трускавця

У Львівській області до Євро-2012 планують збудувати та відремонтувати автодоріг на суму 4 млрд. 139,8 млн. грн. Крім доріг, що ведуть до державного кордону, в межах підготовки до Євро-2012 в області ремонтували також автодорогу Турка-Трускавець-Дрогобич-Пісочна на ділянці Трускавець-Дрогобич.

Виконавцем робіт визначено ДП "Львівський облавтодор". Станом на 22 листопада підрядник на цій ділянці провів роботи з фрезування існуючого покриття, влаштування вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття та встановлення бортових каменів. Загальна вартість виконаних робіт становить 7,5 млн. грн.

У Дрогобичі розмонтували й знову змонтували новорічну ялинку

В Дрогобичі у вівторок перед парадним входом до міської Ратуші працівники комунального господарства розпочали монтаж металевої конструкції для встановлення штучної новорічної ялинки. Робота призупинилася на початковій стадії й робітники розійшлися. А в середу ялинкову конструкцію перевстановили праворуч від ратуші, від вулиці Вузької чи по-народному, "Суецького каналу".

Розбірна конструкція виготовлена з металевих трубок, зібраною вона має вигляд великого конуса, "одягненого" у синтетичного "кожуха" - імітацію хвої. Поки що ялинка стоїть без прикрас, першим заходом, який відбудеться біля неї, буде запланований так званий новорічно-різдвяний ярмарок.

У Дрогобичі проблем з наркотою нема - її купують... в аптеках

У Дрогобичі доволі високий рівень наркоманії. Узалежнені від цієї згубної звички шукають наркоту усюди, де тільки можуть, а також виготовляють самотужки. Найбільше непокоїть, що узалежненими від наркотиків стає щораз більше молодих людей. Замість того, щоб стати на заваді для прогресування наркоманії, суспільство якоюсь мірою навіть сприяє цьому. В українських аптеках вільно продаються препарати, які мають наркотичну дію. Серед них - ефедрин та його похідні. Аптекарі ці препарати продають навіть дітям, нібито, для їх батьків чи дідусів-бабусь. Тому Дрогобицький РВ ГУМВСУ у Львівській області сьогодні здійснює профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей, попередження вчинення злочинів неповнолітніми і відносно них, профілактики вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин.

"Дрогобицький вісник",
www.visnyk.co.cc

У Дрогобичі начальником фінансового управління стала Оксана Савран

З 14 грудня до виконання обов'язків начальника фінансового управління виконавчого комітету Дрогобицької міської ради приступила Оксана Савран. До цього часу вона обіймала посаду начальника Дрогобицького управління державного казначейства. Оксана Савран знана у місті як досвідчений фінансист та вмілий управлінець. Хто стане начальником управління державного казначейства поки що невідомо.

У Стебнику за розв'язання проблем міста візьмуться волонтерські загони

14 грудня у Стебнику за участю представників освітніх закладів, благодійних організацій, духовенства усіх конфесій відбувся круглий стіл, на якому обговорили питання створення у місті молодіжних волонтерських загонів. Участь у цьому заході взяв секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. З його слів, основне завдання організаторів заходу було згуртувати молодь Стебника, активізувати її діяльність. Окрім того, що молоді люди, піклуючись про рідне місто, отримають позитивний досвід справжнього патріотизму, волонтерський рух буде значною підмогою владі у розв'язанні найболючіших проблем міста. У ході обговорення учасники круглого столу вирішили сконцентрувати роботу волонтерських загонів у напрямку поліпшення екології міста, зокрема очищення річки, яка перебуває у занедбаному стані, пропаганди культури поведінки, яка б не завдавала шкоди навколишньому середовищу. Також організовані загони мають допомагати нужденним, працювати у напрямку піднесення духовної царини. Такі загони будуть сформовані при освітніх закладах. Нагадаємо, у місті Стебнику є багато болючих проблем, зокрема там високий рівень наркоманії, захворюваності на СНІД, гостро стоять проблеми екології, безробіття серед молоді.

Дрогобич і Стебник перевіряє комісія з Міністерства надзвичайних ситуацій

15 грудня о 10 годині комісія Міністерства надзвичайних ситуацій розпочала у Дрогобичі перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій, яка проводиться згідно з "Планом основних заходів підготовки Цивільного захисту України на 2010 рік", в рамках комплексної перевірки Львівської області. Очолює групу перевіряючих заступник керівника комісії Олег Огородник. "Ми будемо не лише перевіряти готовність служб Дрогобича діяти в умовах надзвичайної ситуації, а й надавати допомогу", - наголосив Олег Огородник і попросив членів міської комісії з техніко-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та керівників підприємств віднестися дуже серйозно до перевірки. Підбиття підсумків перевірки заплановано на 17 годину.

У Дрогобичі створять українсько-польсько-ізраїльський фільм про Бруно Шульца

До 110-ої річниці від дня народження і 70-річчя від дня загибелі Бруно Шульца створять художній фільм про цього видатного дрогобичанина. Як повідомив прес-секретар єврейської громади Дрогобича Леонід Ґольберґ, це буде українсько-польсько-ізраїльський проект. Протокол намірів щодо його впровадження підписаний 13 грудня у Варшаві. Фільм створюватимуть в Дрогобичі. Зніматиме стрічку один з ініціаторів проекту, видатний режисер Сергій Проскурня, який нещодавно побув у Дрогобичі. Не обійдеться знімальна група й без участі та допомоги дрогобичан. Зокрема, головним фотографом кінофільму буде відомий фотомитець Ігор Фецяк.

У Дрогобичі для найбільш самотніх та голодуючих людей організують Різдвяну вечерю

У Дрогобичі в приміщенні Благодійного фонду "Карітас Самбірсько-Дргобицької Єпархії Української греко-католицької церкви" вже традиційно відбудеться благодійна акція "Щасливе Різдво для всіх" - Різдвяна вечеря для найбільш самотніх та голодуючих людей. Метою акції є розділити з понад сотнею самотніх та малозабезпечених людей, часто відкинених суспільством та позбавлених необхідних засобів для існування, радістю Різдвяних свят в дусі українських народних звичаїв. Згідно цієї традиції буде приготовано 12 традиційних Різдвяних страв, планується запросити Вертеп, спільно співатимуть колядки. У зв'язку з благодійним характером акції, її успіх у значній мірі залежить також і від матеріальної підтримки доброчинців. На думку директора "Карітасу" о. Ігоря Козанкевича, важливим є не лише те, що ми виконуємо заповіт Христа: голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого зодягнути і зігріти, але й актом милосердя щодо ближнього, як учить нас Максим Ісповідник, ми відновлюємо характерні елементи Божого образу у собі. Милосердя - це божественна ознака, дарована Богом як акт Святого Духа у серці людини. Тому навіть маленька пожертва може відкрити людині людину, її природу та призначення у житті. За додатковою інформацією звертатися до організатора заходу: Дубас Степан т. (096) 28 45 820.

Іван Тихий,
головний спеціаліст з питань внутрішньої політики ДМР

У Дрогобицькому районі розпочалося "полювання" на ялинкових браконьєрів

Щорічно з наближенням новорічних та різдвяних свят збільшується кількість незаконно вирубаних браконьєрами ялинок, особливо породи ялиця біла, яку, згідно рішення сесії Львівської обласної ради за № 187 від 02.12.2003 року " Про заборону вирубки ялиці білої на новорічні ялинки", не дозволяється рубати у нас протягом 10 років. Як розповів головний лісничий Дрогобицького держлісгоспу Василь Кінаш, створені спеціальні мобільні групи, до складу яких входять правоохоронні органи, які кожного дня проводять рейди по найбільш "популярних" браконьєрських місцях. Складений відповідний графік маршрутів, тож чергування відбувається навіть вночі. За його прогнозами, інтенсивна вирубка ялинок розпочнеться, як завжди, після 20 грудня.

Разом з тим Василь Кінаш нагадав, що за самовільні рубки ялинок передбачається накладання адміністративних штрафів в розмірі від 85 до170 грн, а також відшкодування заподіяної лісу шкоди. Розмір якої вираховується, відповідно до товщини стовбура нелегально зрубаного дерева (у нас, як правило, рубають до 10 см), тому, як мінімум, доведеться доплатити ще 173 грн.

Ідентична ситуація і в ДП "Галсільліс". За словами директора ДП "Галсільлісу" Богдана Захарко, з крадіями ялинок будуть також боротися спеціальні рейдові групи, які почнуть працювати якраз з 20 грудня.

До Дня св. Миколая Матері-героїні отримають винагороду

Управлінням праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації забезпечено призначення та виплату одноразової винагороди 19 жінкам району, яким Указом Президента України від 5 березня 2010 року № 295 присвоєно почесне звання "Мати - героїня". Розмір даної винагороди становить 8 690 грн. Загальна сума профінансованих коштів 167,7 тис. грн. Виплата одноразової винагороди буде здійснена до Дня Святого Миколая через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів, а саме: с. Летня - 7 осіб, с. Ролів - 5 осіб, с. Залокоть - 3 особи, та по 1 особі в селах Гаї Нижні, Гаї Бійничі, Опака та Солонсько.

Мар'яна Лужецька

Яскрава країна у Трускавці: все про фестиваль

Сьогодні ми спілкуємося з депутатом ТМР п. Наталією Пономаренко. Спеціально не торкаємося політики, хоча саме про неї Наталія Анатоліївна могла б розказати дуже багато, адже минулу каденцію (2006 - 2010 роки) працювала секретарем міської ради. Та не хлібом єдиним живе людина і не одною політикою. Та й не хотілося, зачіпаючи тему фестивалю, до початку якого залишилося менше місяця, говорити про підкилимні ігри, політичні інтриги, перипетії та нюанси життя "політичного трускавецького бомонду". Отже сьогодні говоримо виключно про фестиваль.

- Наталіє Анатоліївно, Ви є одним з організаторів фестивалю "Яскрава країна в Трускавці-2011". Розкажіть детальніше про цей проект.

- Другий Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості "Яскрава країна в Трускавці - 2011" ми організовуємо, як і фестиваль, що проходив у січні цього року, спільно з Дніпропетровською обласною громадською організацією "Яскрава країна". На сьогоднішній день прийнято заявки від 15 хореографічних колективів та 18 вокалістів. Дитяча хореографія буде представлена народним, естрадним, сучасним та класичним напрямками. Вокалісти співатимуть в естрадному та народному жанрах. До міста Трускавець завітають понад 550 дітей з Києва, Одеси, Кіровограда, Дніпропетровська, Львова, Бердянська, Нової Каховки, Нікополя, Хмельницького, Алушти.

- А якою є програма фестивалю?

- Фестиваль розпочнеться 8 січня, в суботу. Колективи після приїзду будуть розміщені в санаторіях, буде проведено гру "Квест", яка допоможе дітям познайомитись з м. Трускавець. 8 січня пройде і вечір друзів фестивалю, на якому будуть представлені всі його учасники. Вечір закінчиться дискотекою для дітей.

9 січня - відкриття Фестивалю на центральній площі міста та благодійний концерт хореографічних колективів та вокалістів, 10 січня - перегляд виступів хореографічних колективів та конкурсна програма вокалістів

11 січня ми проведемо збори керівників, обговоримо творчі та технічні питань з журі фестивалю. Також буде проведено майстер-класи, діти матимуть можливість відвідати садибу Івана Франка в с. Нагуєвичі. А в останній день фестивалю, 12 січня, пройде гала-концерт за участю зірок естради.

- Що, на Вашу думку, є головною метою та завданнями фестивалю "Яскрава країна в Трускавці-2011"?

- Розвиток дитячого хореографічного і вокального мистецтва, розширення репертуару і підвищення професійної майстерності юних танцюристів і вокалістів, розвиток і популяризація хореографічного та вокального дитячого мистецтва. А окрім того - обмін творчим досвідом, розвиток і укріплення творчих зв'язків, підвищення професійного рівня керівників-педагогів хореографічних та вокальних шкіл і колективів. Діти зі Сходу, Півдня, Центру України ознайомляться з історичною та культурною спадщиною нашого краю. Для трускавецьких дітей це теж шанс показати себе, реалізувати свій творчий потенціал. На трускавецькій землі є багато талантів, треба вміти їх знайти, а потім допомогти, посприяти, підтримати. І ніколи не вважати цю роботу чимось другорядним, не дуже потрібним.

- В яких номінаціях змагатимуться учасники Фестивалю?

- По хореографії (ансамблі) такі номінації: народний танець, стилізований народний танець; класичний танець; сучасна хореографія; естрадна хореографія. По вокалу (соло, дуети, ансамблі): естрадна пісня; народна пісня; академічний жанр; фольклорні колективи.

Щодо організаційних вимог, то хореографічні колективи представляють по дві композиції в одній номінації, загальною тривалістю не більш ніж 8 хвилин. При подачі заявки необхідно надати творчу біографію колективу українською мовою, а також якісну сценічну фотографію в електронному варіанті. Критеріями оцінок будуть оригінальність постановки, майстерність виконання, відповідність музичного супроводу, підбір і оригінальність костюмів. Виступи хореографічних колективів переглядатимуть професійні фахівці з числа заслужених діячів культури.

По вокалу в нас передбачено 4 вікові категорії - молодша (6 - 10 років), середня (11 - 13 років), старша (14 - 16 років) та молодіжна (17 - 25 років). Тут критеріями оцінок будуть чистота інтонації, майстерність виконання, сценічність образу, естетика костюмів і реквізиту, культура виконання, відповідність репертуару виконавчим можливостям і віковій категорії виконавця.

Хочу теж зазначити, що вікові категорії можуть змінюватися в залежності від отриманих заявок. Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі в конкурсі. Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може складати не більше 30%). Вокалісти (солісти, дуети) представляють два твори загальною тривалістю не більше 8 хвилин. В разі перевищення вказаного часу журі має право зупинити музичну фонограму. Вокальні ансамблі представляють два твори загальною тривалістю не більше 12 хвилин. Використання фонограм із записаними БЕК-вокальними партіями не допускається. Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму "плюс", крім виступів на відкритому повітрі. При подачі заявки необхідно надати творчу біографію соліста чи колективу українською мовою, а також якісну сценічну фотографію в електронному варіанті.

- Зрозуміло. І насамкінець, ще кілька слів про журі та нагородження учасників…

- Щодо журі, то зразу зазначу, що виступи хореографічних колективів переглядають професійні фахівці з числа заслужених діячів культури. Вокальне журі оцінює виступ за 10-бальною системою шляхом відкритого голосування. Після кожного виступу учасників, члени журі оголошують свої оцінки. При однаковій кількості балів у декількох конкурсантів, для визначення переможця, голова журі має право присудити додатковий бал одному з учасників на свій розсуд або призначити загальне призове місце. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі також може не присуджуватися. Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту.

Ну а нагородження відбуватиметься за номінаціями, присуджуються дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня. Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам'ятними подарунками, а також спеціальними призами.

- Дякую за надану інформацію.

голова Дніпропетровської обласної ГО Яскрава країна Ольга Обласова та депутат ТМР, співорганізатор фестивалю Наталія Пономаренко яскраві діти Яскравої країни
яскраві діти Яскравої країни

На фото: голова Дніпропетровської обласної ГО "Яскрава країна" Ольга Обласова та депутат ТМР, співорганізатор фестивалю Наталія Пономаренко; яскраві діти "Яскравої країни".

Розмовляв Володимир Ключак

Обережемо своїх дітей

Минулого тижня представники міської влади Борислава та підприємці міста радилися з приводу того, як уберегти наше підростаюче покоління від захоплення алкогольними напоями та тютюновими виробами. Тобто відбулася розмова про те, щоб наші підприємці не продавали неповнолітнім напої і сигарети, що шкодять здоров'ю і в багатьох випадках (зокрема - алкоголь) є причиною правопорушень, злочинів, а інколи й ламають життя нашим дітям і підліткам.

За відсутності міського голови, вів нараду секретар міської ради Ігор Яворський. Він сказав, що наші підприємці не завжди дотримують положень законодавства про заборону продавати спиртне і цигарки неповнолітнім. Власне це є однією з причин погіршення криміногенної ситуації у місті.

Продовжив тему заступник міського голови з гуманітарних питань Сергій Оленич, який проінформував, що у міській раді є відділи, в центрі уваги яких перебувають всі проблеми нашого підростаючого покоління, - зокрема, відділ у справах сім'ї, дітей та молоді, служба у справах неповнолітніх та міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Але враховуючи ситуацію, що склалася в Бориславі, вирішено, за ініціативою міського голови, створити координаційну раду, до складу якої увійшли б не тільки представники владних структур, але й громадських організацій і яка б зайнялася вищезазначеними проблемами.

Про склад комісії, яка й буде контролювати, чи не продають спиртне і цигарки неповнолітнім, говорив начальник служби у справах неповнолітніх Едуард Подставек. Він сказав, що до складу її комісії входитимуть шість представників. Коли йде перевірка, то її здійснюватимуть один представник виконкому, а один - правоохоронних органів.

Директор спортивної школи, депутат міської ради Михайло Гопшта наголосив, що у місті справді критична ситуація щодо молодіжних проблем.

- Я безпосередньо працюю з дітьми, - сказав він. - Приїхав до Борислава ще двадцять років тому. І якщо порівнювати, то не була аж настільки гострою два десятиліття тому ота молодіжна проблема.

Говорив і про дуже дражливе питання, коли зовсім ще діти, одурманені алкоголем, вагітніють і народжують неповноцінних нащадків. Тобто йдеться вже про збереження нації як такої. А при тому, є всі можливості, щоб наші підлітки змогли дати вихід отій енергії. Є спортивна школа, є спортзали у школах. Є де зайняти дітей, якщо, звичайно, вони цього хочуть. Що ж до підприємців, то вони мають зрозуміти: у нашого Борислава не буде майбутнього, коли спільно не будемо працювати задля цієї мети. Інше: є магазини поблизу шкіл, де діти можуть купити слабоалкогольні напої. А отже, призвичаюються до споживання алкоголю. Адже в тих напоях є і інгредієнти, що сприяють звиканню. Те саме і щодо дискотек. Дитина, яка навіть "свята" у сім'ї, побувавши в такому середовищі, навчиться дуже толерантно ставитися і до спиртного, і до цигарок.

Заперечив пану Михайлові, теж - депутат, Ігор Кобилецький, який наголосив, що наша молодь не така аж погана. Старші покоління одвіку звинувачували підлітків, що ті не є такими, як би хотілося їхнім батькам. Молодь завжди мусить дати вихід своїй енергії, молодь завжди трохи інша, аніж ми. Хоча, звичайно, саме ми, батьки, відповідальні за те, яким буде наступне покоління. І не потрібно говорити про наших підлітків аж так трагічно. Коли був всеукраїнський Майдан, ми переконалися, що наші діти є і патріотами, незгірше нас, і можуть відстоювати і нашу державу, і моральні засади нашого народу. Проблема не в дітях, - проблема у тотальному безробітті, яке, на жаль, є у місті.

І з боку представників міської влади, і з боку підприємців дуже багато зауважень було щодо міського відділу внутрішніх справ, який в першу чергу мав би зайнятися отією заправкою "WOG", що yа вул. Коваліва, де продають спиртне аж до ранку. І центром міста, де молодь на бордюрах розпиває пиво та й щось міцніше.

Чітку картину щодо ситуації у молодіжному середовищі та, зокрема, з продажу спиртного неповнолітнім, окреслив начальник відділу у справах дітей, сім'ї та молоді Роман Тарнавський, який наголосив, що основна проблема - безробіття серед молоді міста.

Розмова була довгою. Підприємці підкреслили, що навіть на цій нараді немає представників міськвідділу внутрішніх справ і тієї ж автозаправки по Коваліва - "WOG". А без підтримки нашої міліції це питання вирішити буде важко. Зрештою, як резюмував підприємець Віктор Малиголовка, потрібно говорити в першу чергу про причини, а не про наслідки. Причина, що молодь не має як себе реалізувати. Адже за останні роки заводи у нас тільки закривалися, не стало до дії жодне нове підприємство. І молодь, яка мала б працювати, думаючи про перспективу, про хліб насущний, не відчуває ґрунту під ногами. Людина, яка має роботу, ніколи не буде швендяти містом і шукати непотрібних пригод.

Зрештою, розмова була справді потрібною й цікавою. Проблема справді глобальна, але дуже добре, що міська влада зробила, наголосив Михайло Гопшта, перший крок до її подолання.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

"Патріот": Олександр Смалій - володар кубку області

Що таке рукопашний бій? Це поєднання боксу, карате та боротьби. Вид спорту, який опановують спецпідрозділи всього світу.

Тому на Кубок Львівської області з рукопашного бою серед дорослих з"їхались спортсмени, які займаються рукопашним боєм, панкратіоном, бойовим самбо та беруть участь у так званих змішаних боях М-1. Цікаво, що учасниками змагань були не лише представники спортивних клубів, але й бійці елітних спецпідрозділів.

Спортивний клуб "Патріот" було представлено трьома спортсменами. Лев Салабун свій перший бій виграв за одностайним рішенням суддів, оскільки його майстерність та фізична підготовка переважали уміння супротивника. Другий бій йому дався важче. Рефері віддали перемогу львів'янину. Глядачі були обурені, але cудді свого рішення не змінили. Лев отримав срібну медаль.

Григоренко Олег став бронзовим призером у вазі понад 90 кг.

Вага до 70 кілограмів. Це вага Олександра Смалія, найбільш популярна вагова категорія серед дорослих рукопашників. Суперниками Сашка стали аж 11 представників! Щоб стати володарем Кубку області, йому потрібно було виграти три сутички, які Смалій провів вдало, фахово, на високому рівні. Перемога відкрила Олександрові Смалію шлях у збірну команду Львівської області з рукопашного бою, у складі якої він братиме участь у Кубку України, що відбудеться в Києві.

Саме такими перемогами та справами представники Спортивного клубу "Патріот" презентують Стебник та стебничан на теренах уже всієї країни. Наші вітання!

Олег Григоренко,
голова ГО "Спортивний клуб "Патріот",
газета "Воля громади"

Оголошення

Міні-маркет "Ромашка" пропонує товари за найнижчими цінами:

1. Пиво Чернігівське Світле 0,5л - 3 грн.,
2. Квас Тарас 2л + Квас Тарас 0,5л - 7,90 грн.,
3. Печиво Конті Обжора Апельсин -12,80 грн./кг

Клуб спортивного покеру V.S.O.P. запрошує мешканців та гостей міста на щоденні турніри для початківців та досвідчених спортсменів. На вас чекає затишна атмосфера, кваліфікований персонал, послуги бару та екзотичного ресторану "Мисливський Рай". Працюємо щодня від 18.00 до останнього гостя клубу.

Наша адреса: м. Трускавець, вул. Данила Галицького, 2 (SPA-готель "П'ятий океан"). Додаткова інформація за тел.: 063 3220 777.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.