Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№24 15 грудня 2008 р.

ЗАЯВА-ВИМОГА
до міського голови та депутатів міської ради
мешканців Трускавця, які в 2008 році встановили автономне опалення в своїх помешканнях без дозволу міськвиконкому

З часу заснування Комунального підприємства "Наше місто" та призначення його генеральним директором п. Алієва Ю. А. ми, мешканці міста, потрапили в "комунальне пекло". Жодні житлово-комунальні послуги надані цим підприємством не є вчасними та якісними, а деякі взагалі відсутні. При тім всім ми не встигаємо помічати, як вартість так званих послуг стрімко зростає. Особливо відчутне зростання вартості послуги за централізоване опалення житлових приміщень. Адміністрація КП "Наше місто" самовільно підвищує тарифи за послугу з теплопостачання, не проводячи жодного разу громадських слухань, а інформацію про це подає в газеті "Голос Ради", яку ніхто не бачив і не читає.

Внаслідок неякісного надання послуг з централізованого опалення, опалювальний сезон в Трускавці не розпочинається вчасно, температурний режим - неякісний. В одних квартирах душно так, що мешканці відкривають вікна, в інших - холодно і температура повітря в квартирах не перевищує 17 градусів за Цельсієм. Такий стан справ призводить до значних матеріальних, моральних та фізичних втрат. Для обігріву повітря та підігріву води ми вимушені були, додатково для своїх домівок, придбати електричні прилади, внаслідок чого значно зросли витрати за використану на ці потреби електроенергію і це при тім, що електропровід не розрахований на таку кількість приладів для обігріву води та повітря в квартирах. Часто надмірне споживання електроенергії стає причиною коротких замикань. Крім цього, через неякісний температурний режим, в квартирах з'являється сирість, цвіль, грибок і в літній період ми змушені витрачати значну суму коштів на ремонтні роботи в наших квартирах. Майже у всіх наших помешканнях проживають літні люди та маленькі діти, які через низьку температуру та сирість хворіють простудними захворюваннями, про що свідчать численні звернення людей до лікарів, а це втрата здоров'я, моральні переживання за членів сім'ї та значні додаткові матеріальні витрати на придбання ліків та оплату лікарняних листів.

Саме з метою збереження здоров'я членів сім'ї, збереження житла в стані придатному для проживання, та бажаючи жити в людських умовах при тім, що послуги з централізованого опалення надаються неякісно і не своєчасно, а гаряче водопостачання взагалі відсутнє спираючись на ст.24 Закону України "Про теплопостачання" ("споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії, отримання інформації щодо якості теплопостачання та тарифів, отримання обсягів теплової енергії згідно з параметрами відповідно до договору та стандартів") і змусило нас встановити в квартирах індивідуальне (автономне) опалення.

З початку 2000 року власники квартир розпочали масово встановлювати прилади електричного підігріву води, а з 2004 року - встановлювати двохфункційні котли, які розраховані на опалення та підігрів води попередньо отримавши дозвіл на проведення автономного опалення у виконкомі міста, так було до 2007 року. В 2007 році Трускавецький виконком заборонив встановлення автономного опалення у багатоквартирних будинках. Проте чиновники міськвиконкому продовжували видавати підроблені витяги з протоколів на встановлення автономного опалення, ставлячи дату у витязі з протоколу заднім числом. Про це свідчать результати роботи тимчасової депутатської комісії, які були озвучені на сесії міської ради на прикінці 2007 року та описано в місцевій газеті "Джерела Трускавця". Крім цього в 2007 році без дозволу на встановлення автономного опалення понад ста квартир все таки самовільно встановили автономне опалення і рішенням сесії Трускавецької міської ради воно було узаконено. При всім тім слід зауважити, власники житлових приміщень, які були законослухняними і хотіли легально отримати дозвіл на встановлення автономного опалення в 2007 році, отримавши відмову від виконкому міста, залишились, як кажуть, ні з чим.

31 січня 2008 року сесією Трускавецької міської ради у відповідності до Закону України "Про теплопостачання" було прийнято рішення "Про затвердження програми розвитку та перспективної схеми теплопостачання м. Трускавця". Дане рішення передбачає, що пріоритетним для міста є централізоване опалення, автономне опалення передбачається виключно у виняткових випадках, які чітко передбачені програмою розвитку та перспективною схемою теплопостачання. Тут слід зауважити, що автономне опалення забороняється встановлювати навіть тоді, коли на нього переходить цілий будинок чи здається в експлуатацію новозбудований будинок. На сесії міської ради (про що є відповідний звукозапис) було обіцяно мешканцям Трускавця, що тарифи на централізоване опалення не будуть зростати попри ріст ціни на газ в зв'язку з впровадженням енергозберігаючих технологій. Не дивлячись на це і не виконуючи рішення сесії міської ради, виконавчий комітет приймає в експлуатацію ряд будинків (близько 400 квартир) і всі вони з індивідуальним (автономним опаленням), при цьому на екологію і шкідливий вплив на мешканців будинку ніхто з чиновників не зважив. Крім цього за нашою інформацією на даний час є звернення понад двохсот власників квартир на встановлення автономного опалення в 2009 році і житлові будинки, які плануються здати в експлуатацію у 2009 році також з автономним опаленням. І попри обіцянку, що тарифи на тепло не будуть зростати, КП "Наше місто" підвищило їх більш ніж на 60%.

Все вищевикладене свідчить про те, що процес встановлення індивідуального опалення та підігріву гарячої води набирає не прогнозованого і хаотичного руху, а наслідки його можуть бути не передбачуваними. Із зростанням ціни на газ процес встановлення автономного опалення неможливо буде зупинити тому, що індивідуальне опалення дозволяє в 4-5 разів заощадити кошти, вчасно сплачувати за газ і утримувати квартиру в належному стані.

Звертаємось до вас, як до депутатів міської ради і міського голови, яким ми делегували право приймати відповідні рішення з вимогою:

1. Включити в порядок денний наступної сесії Трускавецької міської ради питання про ситуацію, яка спричинена внаслідок самовільного встановлення автономного опалення мешканцями багатоквартирних житлових будинків. В даному рішенні передбачити встановлення загальних димових труб для виходу продуктів згорання по кожному під`їзду багатоквартирного житлового будинку. І по даному питанню провести громадські слухання.
2. Зобов'язати ген. директора КП "Наше місто" не проводити незаконне нарахування коштів за послугу з централізованого опалення в квартири, де самовільно встановлено автономне опалення і про це складено відповідний акт представниками КП "Наше місто".
3. Зобов'язати КП "Наше місто" при нарахуванні плати за теплову енергію дотримуватися п.12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. (п.12. У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач сплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальній площі квартири за умови здійснення балансоутримувачем будинку заходів з утеплення місць загального користування будинку. У разі не здійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку).
4. Уповноважуємо представляти наші інтереси в депутатському корпусі міської ради - депутата Руслана Крамара.

Заява-вимога прийнята на конференції мешканців Трускавця (13 грудня), які в 2008 році встановили автономне опалення без дозволу міськвиконкому. Всього 29 чоловік.

Дивімося українське

Дивімося українськеМайже ніколи не вмикаю УТ-1, ще з кучмівських часів не люблю цей канал, а за часів Ющенка бачу, що змін на ньому небагато. Раніше дивився хіба що чемпіонат Євро чи Мундіаль, а крім них Євробачення та теледебати перед виборами. Проте минулого тижня цілком випадково натрапив на мультфільм "Лис Микита", який іде по буднях о 18.40. Цей мультик, подібно як "Хатка Левенятка" на львівському ТБ, сприяє формуванню української ідентичності наших діток, добірна, хоча дещо і архаїчна як на початок ХХІ століття, мова Івана Франка, нашого земляка, лоскоче серце, особливо зважаючи на той непотріб, як американський, так і російський, яким переповнений телепростір. Дійсно хорошого європейського кіно обмаль, тішуся за наших сусідів поляків, кінематограф яких є в порівнянні з нашим на значно вищому рівні. Бо там недолугі псевдопатріотичні фільми типу "Залізна сотня" Янчука і за поріг, як то кажуть, не пустили б. Але не можу спокійно дивитися ті фільми-покручі, де всі "чьокают" і "какают" па-русскі, а знизу нікому не потрібні українські субтитри. Штрафами, економічними важелями треба діяти на відповідальних за це неподобство. Я навіть не проти створення окремого російськомовного каналу, але ЄДИНОГО в Україні, а ще краще якщо б це був канал для національних меншин - і мадяр, і румунів, і словаків, і росіян, і поляків, і жидів, і болгар, і інших народів. Оце б був дійсно подарунок від України тим її громадянам, які етнічно не є українцями.

Хотілося б, щоб не було в продажі і дисків з російськими, а не українськими перекладами закордонної кінопродукції, але поки що це недосяжне. Знаю, що не всі погоджуються із моєю позицією, в тому числі і в Трускавці і радий би ще повернутися до цієї теми, якщо будуть ваші відгуки

Володимир Ключак

Захисти своє право на житло

Будинок № 35, що по вул. Т. Шевченка в недалекому майбутньому має невтішну перспективу стати будівлею, яка нагадує занедбані хати Шевченківських часів. Та на відміну від хатинок українських кріпаків мешканці яких сім днів на тиждень працювали на панщині і не мали ні грошей, ні фізичної можливості подбати за власну домівку, сучасні мешканці будинку №35 по вул. Т. Шевченка справно і вчасно, на підставі договору, сплачують кошти в КП "Наше місто" за утримання будинку в належному стані, згідно відповідних стандартів.

Та мабуть генеральний директор КП "Наше місто" п. Алієв має їх за кріпаків і нетямущих людей, коли виставляючи їм щомісячні рахунки за обслуговування будинку насправді довів будівлю до руїн і схоже, що робиться це все свідомо, адже будинок стоїть в центрі Трускавця, де вартість квадратного метра не поступається львівським чи київським розцінкам і охочих придбати ласий шматок землі, відселивши мешканців будинку в однокімнатні квартири, знайдеться чимало. І подасться це все як благородна інвестиційна діяльність. Тай досвід таких "благородних" справ міська влада має чималий.

Все було б добре, але такий хід подій не влаштовує самих мешканців згаданого будинку. Вони неодноразово, ще з 2001 року зверталися до міської влади з вимогою виконувати свою роботу. З десяток разів власник квартири № 7 п. Мандзяк О. Л. та власник квартири № 5 п. Петрів Л. М. зверталися до міського голови Л. Грицака за допомогою вплинути на ген директора КП "Наше місто" з приводу негайного ремонту даху будинку. Та чи п. Алієву міський голова не указ чи ще по якійсь таємничій причині, але попри всі вказівки міського голови віз, як кажуть, і нині там.

Розчарувавшись у ходіннях за правдою до міського голови, власники житлових приміщень будинку декілька разів звернулися до голови Львівської обласної ради п. Сеника, під час його прийому громадян у Трускавці, з проханням вжити заходів по здійсненню ремонту даху будинку. Та численні звернення п. Сеника до п. Грицака не дали жодних результатів. Дарма в своїх листах Мирослав Сеник вказував Леву Грицаку, що питання на контролі в обласній ралі. Схоже що п. Сеник п. Грицаку справді не указ, тим більше що справа йде за будівлю в центрі міста.

Не опустивши рук, мешканці будинку вирішили боротися за своє законне право, яке гарантує сама Конституція України - право на житло, тим більше, що за послуги по обслуговуванню житлового будинку вони сплачують завжди і справно. Проконсультувавшись з депутатом міської ради Русланом Крамаром, власники квартир пішли шляхом не численних прохань, а як це передбачає Закон України "Про житлово-комунальні послуги" та Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Згадані нормативні акти передбачають чіткі дії, які повинні виконати власники приміщень з метою впливу на надавачів житлово-комунальних послуг. Отже, попередньо повідомивши комунальне підприємство про скликання комісії для складання акта-претензії, мешканцями будинку був складений акт-претензія до КП "Наше місто", в якому виставлено вимоги - в терміновому порядку відремонтувати дах і компенсувати власникам житлових приміщень матеріальних збитків близько 90 тис. грн. завданих їхнім помешканням. Це наслідок бездіяльності комунального підприємства по обслуговуванню їхнього будинку. Адже в їхніх квартирах суцільна цвіль, грибок, по всій стелі відшарування штукатурки, прогнили вікна і двері... . І якщо КП "Наше місто" не виконає законних і справедливих вимог мешканців будинку, вони вправі будуть звернутися в суд. Судовий процес має всі шанси набути широкого розголосу до якого долучаться чимало громадян міста, які також ошукані і не так комунальним підприємством, як його розпорядником коштів п. Алієвим. До речі, навіть контрольно-ревізійним управлінням Дрогобицького району під час перевірки використання бюджетних коштів ген.директором п. Алієвим вказано, що підприємством неефективно за неповні два роки використано близько 12 млн. грн. Вдумайтеся в суму, для порівняння: таких коштів не виділяють навіть для комунальників Львова, а це кошти міської громади, взяті з продажу нашої землі і більше місто продавати майже немає що, а життя продовжується.

Підсумовуючи все вище сказане, хочу звернутися до мешканців Трускавця - якщо Вам надається неякісна житлово-комунальна послуга, не ходіть по прийомах і не просіть милостині. Дійте згідно законодавства - складайте акт-претензію і звертайтеся в суд. В громадській приймальні Блоку Юлії Тимощненко вам допоможуть скласти акт-претензію та допоможуть оформити позовну заяву до суду. Повірте - це єдиний шлях заставити владу повернутися до вас лицем і працювати на користь міста.

Олег Студний, залучений на громадських засадах консультант
громадської приймальні БЮТ у м. Трускавці

На книжковій полиці

Книга Ілька Лемка "Львів понад усе", видана "Пірамідою" в 2007 році, могла б стати стимулом, поштовхом для трускавчан створити щось подібне і про Трускавець. Вона чимось нагадує "Моя таємниця" ("Сповідь") Ю. Андруховича - інтимністю переживань, любов`ю до малої Батьківщини, проте і значно відрізняється від інших творів своєю оригінальністю. З кожним роком ми відчуваємо щораз то глибшу ностальгію за дитинством, за тим, що вже давно пройшло і ніколи не повернеться. Для когось це - село, для когось - Трускавець радянських часів, для когось - довоєнна Польща, для інших - перші роки незалежності України, заворушення кінця 80-х. Для Ілька Лемка, активного учасника рок-гурту "Супер Вуйки" - це Львів. Читаєш про чужі відчуття, занурюєшся в чужі спогади і на гадку приходить твоє дитинство, твоє перше кохання, ті зміни в світі, які відбувалися в тебе на очах, а особливо зміни в твоєму серці, в твоєму мисленні, в твоєму житті…

Новини Трускавця та регіону

- В Стебнику вже поставили ялинку, хоча трохи і криво, але здалека лісова красуня дійсно гарна.
- 11 дітей з Донецької області приїдуть до Трускавця на Різдвяні свята. Натомість від нас в Слов`янськ (побратим Трускавця) поїде стільки ж дітей із вертепом від трускавецької Школи мистецтв.
- Діти з Бориславського дитбудинку "Оріана" отримають такі бажані для них подарунки до дня св. Миколая - перелік того, що вони хотіли б отримати, ми подавали в попередньому номері "ТВ".
- Найближчим часом до Трускавця знову завітають львівські телевізійники з програми "Зона конфлікту", мету їхнього візиту вони попросили не оприлюднювати.
- Урочиста Свята Літургія з нагоди храмового свята відбудеться в центральній церкві Трускавця в найближчу п'ятницю, 19 грудня.
- 17 грудня - чергова сесія Трускавецької міської ради.
- Розпочато будову нового готелю - по вулиці Стебницькій, вище базару та магазину "Шара" вже залито фундамент будівлі, яка, за чутками, матиме 5 поверхів.

Власна інформація

Ой Андрію Парубію, де тя біда впхала? Видно, що тобі у Львові чогось бракувало. Ксеня, Ромчик і пан Славік сидять, небораки, Вірять всі лише Остапу, їм народ - до ...
Ой Андрію Парубію, де тя біда впхала?
Видно, що тобі у Львові чогось бракувало…
Ксеня, Ромчик і пан Славік сидять, небораки,
Вірять всі лише Остапу, їм народ - до …

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.