Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№4 (248) 12 січня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Забава аж до рана

Ввечері 13 січня влада міста Трускавця вже втретє за останніх 50 днів гучно бавитиметься - цього разу зустрічатимуть Старий Новий рік. Забава розпочнеться о 22.00, а проходитиме в банкетному залі ресторану "Галич", запрошені - депутати та члени виконкому. Нагадаємо, що в грудні з ініціативи та під патронатом Руслана Козира депутати вже двічі бавилися - в ресторані "Богема" та в пам'ятці архітектури, музеї Михайла Біласа. Ми прогнозуємо, що наступна забава для депутатів - це будуть запусти. А наступного року в Трускавці святкуватимуть День ліквідації КП "Наше місто", це було озвучено на сесії ТМР 11 січня.

Не пропустіть гала-концерт

Сьогодні, 12 січня, о 16.00 в Палаці культури імені Шевченка відбудеться нагородження переможців другого всеукраїнського фестивалю "Яскрава країна в Трускавці-2011? та гала-концерт. Вхід вільний. Запрошуємо! Спеціальний гість концерту - гурт "Пара нормальних". Детальніше про проведення фестивалю "Яскрава країна в Трускавці" - в одному з найближчих випусків вісника.

11 січня - сесія цілий день

11 січня проходило пленарне сесійне засідання в міській раді Трускавця. Розпочалося воно із привітань депутатів та влади юними колядниками. Згодом міський голова привітав депутатів-уродинників, а саме - Петра Шумина та Ігоря Степановича Стасика, завідувача терапевтичним відділенням, висококласного лікаря-спеціаліста і просто хорошу людину. Ми долучаємося до всіх щирих побажань на адресу Ігоря Степановича.

Після депутатських запитів депутати затвердили нові ставки фіксованого податку, місцеві збори, ринковий збір та інші - доповідав по цих кількох питаннях заступник начальника ДПА в м. Трускавці Михайло Вуйко. Він теж повідомив про те, що кожного другого вівторка місяця у податковій (площа Чорновола) проводяться семінари. Згодом затвердили Положення сприяння цивільному та пожежному захисту, а після 20-хвилинної перерви перейшли до головного питання на порядку денному - бюджету на 2011 рік.

Після бурхливих обговорень, кому ж більше урізати видатків, а кому щось трохи додати, депутати все ж прийняли головний фінансовий документ міста за основу - біля 16.00. Ось деякі приблизні цифри: на освіту піде 22 мільйони замість мінімально потрібних 25, на охорону здоров'я 15 700 замість 18 мільйонів, видатки ЖКГ урізали з 13 до 6 мільйонів і то понад 2 мільйони з них - це борги за виконані роботи в 2010 році. Перед депутатами виступили голова бюджетної комісії Юрій Беднарчук, начальник фінансового управління Микола Федоричак, начальник відділу освіти Орест Лобик, начальник УЖКГіБ Василь Стечкевич, головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський, заввідділом культури Світлана Ковальчин.

Головний підсумок - Трускавець за часів Грицака жив краще, попередній мер вмів не лише витрачати бюджетні кошти, але й знаходити можливість наповнити бюджет. У Дрогобичі затвердили бюджет, найбільший за всі попередні роки, бо Олексій Радзієвський зуміє поїхати до Києва і домовитися про виділення коштів. А нам далі доведеться слухати "Панове, ми ж у Європі, живемо у ХХІ столітті", роздумуючи, що рухаємося все ж назад, до азіатчини та до ХХ століття.

Із депутатських запитів 11 січня

З ініціативи депутата Беднарчука на наступній сесії заслухають питання усунення недоліків, які допускають забудовники, це зокрема стосується будинків на Скоропадського від фірм "Монтек" та "Делакс-Житлобуд". Депутат від "ВО "Свобода" Ігор Струбіцький стурбований не тільки збільшенням плати від монополіста-надавача послуг кабельного телебачення "Одеко-Захід" (з 33 до 42 гривень на місяць), але і продуктом, який той поставляє - з абсолютною перевагою російськомовних каналів. Навіть єдиний телеканал мультфільмів для Трускавця - російською, то ж про яке патріотичне виховання може йти мова, якщо не втрутитися у цей процес. Депутата підтримали його колеги, запропонувавши запросити в місто іншу фірму-надавача послуг. Як зазначив міський голова, під час свят неможливо було знайти канал із колядками і це правда - єдиний ЛТБ їх транслював, все інше - російська попса.

Депутат Павло Швець підняв питання інвентаризації дорожніх знаків та попросив подати схеми подачі тепла до будівель міста. По новій нормативній грошовій оцінці за землю та по засадах державної регуляторної політики виступив депутат Сергій Мицик. Оскільки ніде нема можливості ознайомитися із рішенями виконкому та розпорядженнями міського голови, то депутат Процишин Богдан звернувся із запитом на ім'я керуючого справами Олега Ковальчина надати йому ці документи (копії) за період 16.11.10 - 31.12.10. Також депутат просить провести юридичний аудит рішень виконкому та розпоряджень міського голови за період 01.10.10 - 16.11.10. Депутат Пілько підняв питання незадовільного теплопостачання помешкань на Сагайдачного (це його мажоритарний округ) і, на диво, не почув від мера "Нехай ставлять автономне опалення!". З питанням по високому перепаду напруги у приватних будинках на Данилишиних із вересня по тепер звернувся до Петра Нестерівського депутат Володимир Чапський, другий запит його стосувався можливості встановлення світлофору на перехресті вулиць Стуса - Данилишиних (на підйомі) в рамках підготовки до Євро-2012. А депутат Михайло Хомич виступає за ліквідацію бібліотеки на Стебницькій, 76 (він там - голова ОСББ).

Сьогодні - сесія

12 січня о 14.00 продовжить свою роботу сесія ТМР. Очікується, що депутати схвалять міський бюджет на 2011 рік в цілому. Планується теж розглянути і інші питання - затвердити Положення про помічника-консультанта депутата, заслухати заступника міського голови Юрія Яворського відносно того, що ж робиться, аби Трускавець отримав статус курорту державного значення. До речі, місто-побратим Трускавця Слов'янськ на Донеччині в кінці минулого року отримало цей жаданий статус. Нова влада нашого Трускавця, схоже, більше думає про відпочиваючих, про центральну частину міста, парк, а на проблеми тих, хто її обирав, наче і не дивиться, а якщо й дивиться, то нічого не робить. Виглядає, що ми повинні бути задоволені теперішнім станом речей тільки тому, що ми "панове" і що живемо в ХХІ столітті, але яка в цьому заслуга чи роль влади - важко збагнути.

Також депутати розглянуть три протести прокурора, два з них планують відхилити, а один задовольнити.

У Дрогобичі 12 інвалідів отримали колісні крісла

11 січня дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський вручив 12 людям з обмеженими можливостями колісні крісла, придбані за кошти державного бюджету. Олексій Радзієвський зазначив, що сьогодні в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради на обліку перебуває 167 осіб, які потребують 200 одиниць різних технічних засобів реабілітації. Він наголосив, що влада прикладе всіх зусиль, щоб забезпечити ці найнеобхідніші потреби інвалідів. Нагадаємо, у Дрогобичі і Стебнику налічується 5269 людей з особливими потребами, не враховуючи дітей-інвалідів.

40 дітей з Запоріжжя святкували Різдво у Дрогобичі

На запрошення Української греко-католицької церкви у парафії міста Дрогобича та приміського села Модричі в рамках програми "Схід і Захід разом" прибули на Різдвяні свята близько 40 дітей із Запоріжжя. Усіх їх поселили в сім'ях, разом з якими вони провели святкові дні. Учні також мали змогу ознайомитися з культурними пам'ятками Дрогобича, побували на виставі у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича.

Напередодні Різдва Христового у дрогобицькій Ратуші відбулася зустріч із запорізькими дітьми. Їх привітав міський голова Олексій Радзієвський. Запорожці представили різдвяну концертну програму, а на площі перед Ратушею відбулися показові виступи юних козачат, під час яких вони на снігу виконали низку вправ, продемонструвавши козацькі гарт, силу і спритність.

У Дрогобичі мірилом оцінки роботи посадовців буде наповнення бюджету

Для забезпечення функціонування бюджетної сфери Дрогобича, яка фінансується з місцевого бюджету, щомісяця необхідно 23-25 млн. грн.

Про це 10 січня заявив на оперативній нараді в ратуші міський голова Олексій Радзієвський. З його слів, цьогорічний бюджет напружений і виконати його буде дуже важко, тому кожен розпорядник коштів має в творчому контактів співпрацювати з податковою службою, допомагати виявляти резерви. На думку міського голови, найбільші резерви криються у земельному податку. Зважаючи на це, міський голова доручив терміново провести інвентаризацію землі. Також Олексій Радзієвський додав, що наповнення бюджету стане мірилом оцінки роботи кожного посадовця.

Вітаємо колег

В ці січневі дні свій ювілей святкують наші колеги із газети "Добра Новина" (редакція знаходиться в м. Трускавці, по вул. Бориславська, 47А). Ми щиро вітаємо колектив газети із 10-літтям та бажаємо, щоб Господь і надалі благословив їхню потрібну працю, подібно як і роботу на радіо. Урочисте святкування 10-ліття газети та радіопрограми проходитиме на місії церкви "Добра Новина" в неділю, 16 січня, о 16.00.

Власна інформація

Пожежа забрала людське життя

Другого січня о 17 год. дня на пункт зв'язку СДПЧ-6 м. Дрогобича від працівників районної міліції надійшло повідомлення про те, що внаслідок пожежі одного з житлових будинків у с. Летня Дрогобицького району було виявлено труп 31-річного Андрія Присташа.

Як повідомив підполковник служби цивільного захисту населення пожежної частини м. Дрогобича Роман Свястин, найімовірнішою причиною пожежі був увімкнений саморобний електронагрівальний прилад (в народі називають електричний козел), якого покійний прилаштував біля каміну. Підігрітий новорічною оковитою, покійний заснув... Як виявилося навіки. Бо уві сні надихався чадним газом.

Житловий будинок уцілів (сусідам вдалося загасити невеличку пожежу, що виникла в результаті недотлілих речей домашнього ужитку), а от людське життя, отруєне чадним газом, медикам так і не вдалося врятувати.

Новорічний карнавал біля вхідних дверей

Третього січня у Дрогобичі на вул. Грушевського біля першої години ночі у одному з багатоквартирних будинків виникла пожежа. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група Дрогобицького міськвідділу міліції. Як з'ясувалося згодом, невідомі "доброзичливці" підпалили господині квартири вхідні двері. Принаймні такої версії дотримуються дрогобицькі вогнеборці. Сама ж господиня додому не являлась більше трьох діб, а її неповнолітня донька стверджує, що невідомі суб'єкти новорічної ночі довго ушивалися біля дверей їхньої квартири. Причину пожежі з'ясовують правоохоронні органи.

У Стебнику мало не згорів будинок

П'ятого січня у Стебнику на вул. Південній мало не згорів житловий будинок. Як повідомив підполковник служби цивільного захисту населення пожежної частини м. Дрогобича Роман Свястин, вогнем знищено півметра даху і стіну однієї з кімнат будинку. Будинок та прилеглу до нього літню кухню сусідам вдалося врятувати. Матеріальні збитки становлять біля 500 гривень.

Ймовірною причиною пожежі, як стверджують працівники СДПЧ-6 м. Дрогобича, є порушення правил пожежної безпеки при монтажі та експлуатації електромережі.

Вікторія Лишик

На обліку кримінально-виконавчої інспекції

На сьогодні на обліку Дрогобицького міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції перебувають 160 мешканців Дрогобича та Стебника, з них 107 підобліковців на сьогоднішній день вже звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном. На громадських роботах перебувають лише 5 чоловік (на початку року їх було 15). Восьмеро підобліковців перебувають на виправних роботах. Серед підопічних КВІ м. Дрогобича перебуває 14 осіб жіночої статі. Прикро, серед яких - одна неповнолітня.

За керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння 181 особа (мешканці Дрогобича та Стебника) відбуває безоплатні громадські роботи, які їм призначив суд.

Прикро, але факт: усі неповнолітні, які мали проблеми з Законом і сьогодні перебувають на обліку в стінах Дрогобицького КВІ виховуються у неповних та неблагонадійних сім'ях.

Вікторія Лишик,
за даними начальника Дрогобицького міжрайонного відділу КВІ
Романа Чаплі

Звернення батьків вихованців Будинку учнівської творчості до міського голови пана Руслана Козира

Звернення батьків вихованців Будинку учнівської творчості до міського голови пана Руслана Козира Ми, батьки, діти яких відвідують гуртки Будинку учнівської творчості, обурені діями міської влади, котра має намір забрати приміщення позашкільної установи для вирішення фінансових та господарських проблем міста шляхом дискримінації дітей.

В курортному місті, вщерть наповненому розважальною інфраструктурою; ресторанами, барами, Інтернет-клубами, Будинок учнівської творчості - це благодатний острівець, де кожній дитині приділяють увагу, допомагають проявити свої здібності, організовують цікаве та змістовне дозвілля, до того ж безкоштовно. Дитина , відірвана від вулиці та сумнівних компаній, де вона покладена сама на себе , залучається в БУТ до активної діяльності за своїми інтересами, розвивається та виховується під наглядом педагогів, в комфортній затишній атмосфері. Діти міста, учні різних шкіл, повинні мати щось своє, де би всі могли зустрітись на нейтральній території, рівновіддаленій від житлових районів, щоб поспілкуватися і вирішити свої молодіжні проблеми.

Ми, батьки і наші діти, покладали на нову владу великі надії, повірили Вашим обіцянкам п. Руслане Козир, задекларованими у передвиборчій програмі:

"Сприяння вчителям, науковій еліті, інтелігенції - тим верствам суспільства, які працюють на розбудову міста чи виховують дітей та молодь"
"Програма відновлення системи дитячого оздоровлення. Підтримки дитячих гуртків, спортивних секцій, відновлення роботи позашкільних установ".
"Заборона на продаж та оренду дитячих та шкільних закладів"
.

Отакого "сприяння" в перший місяць своєї каденції, шановний мере, ми не сподівалися.

Невже та мізерна економія коштів, яка йде на зарплатню вчителя - позашкільника допоможе вирішити фінансові проблеми міста, покрити мільйонні борги? Чи, може, справа в привабливому розміщенні установи та досить великій земельній ділянці?!

Вимагаємо розумного і далекоглядного вирішення цього питання.

З надією та повагою - /53 підписи/

Чи релігійні натільні предмети - це талісмани?

Поясніть, яке значення має носіння на собі релігійних предметів: хрестиків, медаликів, параманів, вервичок і т.д. Чим воно відрізняється від носіння талісманів?

Небезпека перетворити будь-яку річ, навіть найкращу, у забобон, є завжди. Все залежить тільки від того, як ми до тої чи іншої речі будемо ставитися. Так, наприклад, читаємо у Святому Письмі, що в Ізраїлі був звичай носити прив'язаним на руку чи на голову філактери - невеличкі коробочки, в яких були поміщені сувої з написаними на них Божими заповідями. Звичай цей був встановлений самим Богом (Вих. 13, 9; Втор. 6, 8; Втор. 11, 18).

Це мало бути нагадуванням про виконання Божих Заповідей. Однак в Новому Заповіті читаємо, що Ісус Христос висловлюється про цей звичай критично (Мт. 23, 5). Але він засуджує не саме носіння філактерів, а те, що для багатьох, хто їх носив, вони були всього-навсього зовнішнім атрибутом, але аж ніяк не спонукою виконувати Божі заповіді.

Подібне може бути і в наш час. Хтось може носити на собі посвячені речі, як пам'ять про Божу присутність, а хтось - як звичайний талісман. Це залежить від того, що кожен із нас у цей вчинок вкладає. Коли ізраїльтяни виходили з Єгипту, то несли перед собою Ковчег Завіту (Вих. 40). Він був знаком того, що Бог веде цей народ пустелею і опікується ним. У воєнному часі Ковчег виносили наперед, аж після того йшли в битви і здобували перемоги. Але коли ізраїльтяни почали відходити від поклоніння Богові, то Ковчег на деякий час потрапив до рук їхніх ворогів, а вони самі зазнали великої поразки в битві (І Сам. 4, 6 - 11). Це не означало, що Ковчег втратив свою силу, а тільки те, що люди, відійшовши від Бога, якби самі, внутрішньо, віддали Ковчег ворогам. Пізніше його все ж таки було повернено "вибраному народові". Коли цар Соломон збудував храм, то Ковчег Завіту було перенесено туди (І Цар 8, 13). З того часу люди приходили молитися перед Ковчегом до храму. І Бог й надалі зсилав їм ласки (ІІ Хр. 20, 4 - 23). Але з часом народ знову впав в ідолопоклонство, крім того, відкидав всі застереження пророків, які закликали до навернення. Закінчилося все це тим, що Єрусалим був взятий військами вавилонського царя Навуходоносора, храм зруйновано, а Ковчег Завіту зник. І до сьогоднішнього часу ніхто не знає, де він.

Вся ця історія навчає нас дуже простої істини: посвячена річ є ознакою того, що Бог є "за нас". Але в той же час ця річ вимагає, щоб і ми були по стороні Бога. І не тільки зовнішньо, але й внутрішньо. Власне, у такому контексті потрібно ставитися до хрестиків, медаликів, параманів та інших, їм подібних, речей.

Для чого вони служать? По-перше, щоб постійно нагадувати нам про Божу присутність. Зрозуміло, що Бог є Всюдисущим без них. Але мова йде про те, щоб ми про це пам'ятали. Уявімо ситуацію: чи ми б на робочому місці у присутності свого начальника робили щось таке, чого він терпіти не може?

По-друге, нагадують нам ще про те, що Богородиця і святі в небі за нас постійно моляться. А це, в свою чергу, має спонукати і кожного з нас до молитви.

Окремі предмети можуть мати і свою, специфічну символіку. Наприклад, хрестик, який ми носимо на шиї, нагадує євангельський заклик нести свій хрест (Мк. 8, 34). Або медалик Непорочного Зачаття про те, що Богородиця є непорочно зачата.

Якщо посвячені предмети використовувати з вірою (не чисто теоретичною, а ту, яка чинна добрими ділами) (Як. 2, 26), то Бог може через них уділяти Свою допомогу. Так, наприклад, коли 1832 року у Французькому місці Сан-Жермен вибухнула пошесть холери, то черниці з ордену Милосердя роздавали дітям вищезгадані медальки Непорочного Зачаття; жодна дитина, яка їх одягнула, не захворіла. А коли його одягли одній вже хворій дівчинці, восьмилітній Кароліні Ненайн, то наступного дня вона одужала (див. "Руно неорошене", "Жива вода" № 12, 2009 р.). Тому з часом цей медалик отримав назву чудотворного. Але якби хтось думав, що може одягнути цей медальйон і йти, наприклад, на спіритичний сеанс, розраховуючи, що Бог його буде охороняти, то помиляється.

Слід також пам'ятати, що посвячені речі служать в першу чергу від духовних небезпек, а пізніше вже від тілесних. Ще одна важлива річ. Будь-який з цих предметів перед одяганням необхідно посвятити, тому що силу має він не сам по собі, а завдяки молитві Церкви. Тому правильніше є казати, що захищає людину не хрестик, медалик, вервичка і т.д, а Бог через молитву, яка була здійснена над цим предметом.

Ігор Бриндак,
газета "З любов'ю у світ"

Про молитву та читання Святого Письма

Що таке Біблія чи Євангелія, Святе Письмо? Для чого вона потрібна? Я постараюсь не грузити Вас термінологією, а донести коротко і зрозуміло, так як нам пояснювали духовні вчителі.

У нашому житті ми знаємо, що таке молитва. Це тоді коли ми звертаємось до Бога,- це як правило коли ми молимось "Отче наш", "Богородиця" та можливо (але рідко) особиста молитва. Так нас виховували і такий стереотип ми собі збудували. Але зараз не про те. Так от, коли ми молимось - тоді МИ промовляємо, благаємо, просимо Бога. А от коли ми читаємо Біблію - тоді БОГ промовляє до нас, до нашого серця. І навіть якщо ви читаєте і нічого зрозуміти не можете, - ви обов'язково читайте!!! Як і Бог знає і розуміє кожне прочитане вами слово Біблії, так і нечистий також знає Біблію, але він ще й боїться того святого слова. І зрозумійте для себе - читання бодай 1 глави з Біблії в сімейному крузі (або наодинці) зміцнить, захистить і оживить вашу сім'ю. Це обов'язкове правило істинного християнина. Мені тільки недавно "відкрилась" Біблія в її текстовому розумінні. До цього я не розумів її змісту взагалі.

І саме основне: старайтесь прочитувати цю бодай одну главу і розважати над нею-в той момент Бог говорить до Вас в думках, в серці, в совісті. От прочитали і посидьте 1-2-5 хвилин , помовчіть. Прислухайтесь до самих себе. Біблія це енциклопедія порад на всі випадки життя - ось чому всі святі не переставали її читати. Це є порада на кожен день. У мене це, наприклад, тепер книга номер 1. Ось коротко, що це за книга і нащо вона. Перед читанням попросіть Бога благословити вас на молитву і сповнити Святим Духом, адже сказано: кожною молитвою моліться в Дусі (слова з Біблії). І нехай Вас Благословить Господь і сповнить Святим Духом!

Реквієм,
читач "Трускавецького вісника"

Грошова оцінка землі в м. Трускавець

За ініціативою Трускавецької міської громадської організації "Клуб ділових людей" був проведений правовий аналіз ситуації, що склалася у зв'язку із затвердженням нової нормативної грошової оцінки землі в м. Трускавець. Завдання для дослідження:

1. Правова природа акту органу місцевого самоврядування, яким затверджується нормативна грошова оцінка землі.
2. Наявність у м. Трускавець статусу курорту та вплив цього статусу на нормативно-грошову оцінку земель.
3. Можливість /необхідність/ зміни розміру орендної плати за землі комунальної власності у зв'язку із зміною нормативної грошової оцінки земель.

1. За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація /ст. 20 ЗУ "Про оцінку земель"/. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою /ч.1 ст. 23 ЗУ "Про оцінку земель"/. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень /ч.1. ст. 59 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"/.

Органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію /Рішення КСУ від 16.04.2009 р. у справі № 1-9/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування)/. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" /ч.12 ст. 59 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"/.

Регуляторний акт - це:

- прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання;
- прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом /ст.1 ЗУ "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"/.

Роз'яснення Держкомпідприємництва щодо тлумачення цієї норми: "Також ознаками регуляторного акту можна вважати наступні: регуляторні акти мають мати владно-організаційний характер, прийматися (видаватися) уповноваженими на це суб'єктами, встановлювати загальні правила безособистого характеру, розраховані на багаторазове використання для всіх передбачених ними випадків, їм притаманна стабільність, їхня юридична сила зберігається незалежно від виконання приписів акта в часі.

Тобто з юридичної точки зору регуляторні акти розуміються як письмові документи, що містять норми права і їх треба відрізняти від індивідуальних (правозастосовних) нормативно-правових актів.

Також Закон уточнює, що якщо уповноваженим регуляторним органом прийнято будь-який офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та діє щодо невизначеного кола осіб і який (або окремі положення якого) спрямовано на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, то такий документ також визнається регуляторним актом".

З огляду на те, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок вступає в дію лише після затвердження її відповідним рішенням органу місцевого самоврядування і використовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності і т.д., та є обов'язковою в тому числі для суб'єктів господарювання, коло яких не є чітко визначеним, рішення органу місцевого самоврядування про її затвердження, у відповідності до вищенаведених положень закону, може мати ознаки регуляторного акта.

2. м. Трускавець включено до Переліку населених пунктів, віднесених до курортних, затвердженого ПКМУ від 28.12.1996 р. №1576.

Середня вартість одного квадратного метра земель населеного пункту в залежності від регіональних факторів місця розташування (Цнм) визначається за формулою

В х Нп
Цнм = --------------------- х Км1.
Нк

Значення коефіцієнта Км1 є добутком коефіцієнтів, які враховують чисельність населення, географічне положення, адміністративний статус населеного пункту та його господарські функції; входження в приміську зону міст з чисельністю населення 100 тис. чол. і більше; наявність у населеного пункту статусу курорту; входження до зон радіаційного забруднення (додаток 1, табл. 1.5). /пп. 3.7. Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затв. Наказом Держкомзему України та ін. від 27.01.2006 р. за № 18/15/21/11/.

Для курортів гірських та передгірних районів Львівської області такий коефіцієнт становить 2,3.

3. З огляду на те, що нормативно грошова оцінка землі є підставою для визначення розміру земельного податку (ст. 272 ПК України), виходячи із якого визначаються граничні розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності (ст. 288 ПК України), зміна такої оцінки може бути підставою для звернення орендодавця - Трускавецької міської ради з вимогою про внесення змін до договору в частині визначення нормативної грошової оцінки землі, а також розміру орендної плати. У випадку не підписання орендарем змін до договору, орендодавець вправі звернутися до господарського суду з вимогою про внесення змін до договору оренди.

Поряд з тим, враховуючи вимоги чинного законодавства, затвердження нової грошової оцінки землі не створює обов'язок для орендаря по внесенню змін до договору в частині зміни розміру орендної плати. Така позиція підтверджується практикою Вищого Господарського суду України /Постанова ВГСУ від 04.11.2010 р. у справі № 41/81пд за позовом Донецької міської ради до СТ "Монополь" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки/: "Грошова оцінка землі передує укладенню цивільно-правових угод в тому числі договорів оренди землі, а тому встановлення нової грошової оцінки земель породжує правові наслідки стосовно договорів оренди землі, укладених після її встановлення, та не є обов'язковою підставою для внесення до договору оренди земельної ділянки змін в частині розміру орендної плати".

У відповідності до пп. 288.1. ст. 288 ПК України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Таким чином, з моменту застосування нової нормативної грошової оцінки землі орендар продовжує сплачувати визначену в договорі орендну плату на законних підставах і не несе обов'язку по внесенню відповідних змін до договору оренди.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.