Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№25 17 грудня 2008 р.

Новини Трускавця та регіону

Вбито дитинку

В п'ятницю, 12 грудня в Трускавці було вбито невинну дитинку. Жінка 1973 р. н. зробила аборт на 3,5 місяці вагітності, мотивуючи своє рішення тим, що в неї вже є 17-літній син та 8-річна донька, а в теперішній складний час їй більше дітей не потрібно. Виконавець аборту пан З-kuc від коментарів відмовився. Випадків вбивств матерями своїх власних дітей (ненароджених) є немало, аж згодом дітовбивці мають страшні нестерпні психологічні муки до кінця життя, проте вже неможливо час повернути назад.

Водоканал у Трускавці стане збитковим

вже з 1 січня 2009 року. Про це в інтерв'ю трускавецькому міському радіо повідомив генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" п. Возняк. Володимир Франкович зазначив теж, що підвищення цін на холодну воду та водовідведення з Нового року уникнути не вдасться, проте це підвищення для населення буде незначним і становитиме від кількох до кільканадцяти копійок за 1 м. куб. води.

Бізнесмени взялися за Стебник

На днях в Стебнику в колишньому приміщенні магазину "Стебничанка" (на розі вулиць Грушевського та Бандери) було відкрито супермаркет "Рукавичка" - другий в цьому місті після "БУМу". Проте найбільш популярними магазинами серед мешканців Стебника і надалі залишаються "Мандарин", де є найоптимальніше співвідношення "ціна - якість" та "Резон".

Зросла в Стебнику і кількість аптек - якщо ще біля 10 років тому існувала єдина аптека біля міської лікарні, то тепер їх є вже біля 10.

Нелюди сидітимуть

Підходить до свого завершення розслідування справи про жорстоке вбивство (після зґвалтування) молодої дівчини, одиначки у батьків, яке мало місце в лісосмузі Дрогобича по вулиці Володимира Великого на початку осені. Ґвалтівників та вбивць було п'ятеро, всі вони понесуть покарання згідно з чинними законодавством України.

Автономники десантувалися в "Карпати"

В середу, 17 грудня, на сесію в "Карпати" прийшли люди, які самовільно встановили автономне опалення. Це стало сюрпризом як для міського голови, так і для абсолютної більшості депутатів ТМР. Люди хочуть, щоб їхній голос був почутий, а право на від`єднання від централізованої системи опалення було реалізоване згідно з українською Конституцією та чинним законодавством.

Миколай не забуває за дітей

В п'ятницю в приміщенні санаторію "Карпати" о 15 годині святий Миколай вручить подарунки трускавецьким дітям з малозабезпечених, багатодітних, неблагополучних сімей, а також дітям-сиротам та дітям-інвалідам. Ця благородна акція проходитиме під особистим патронатом трускавецького міського голови Лева Грицака.

Словацькі гості не знають міри

Минулих вихідних гості із словацького міста Банська-Бистриця побували в Трускавці. Це місто є побратимом Дрогобича і разом з дрогобичанами словаки приїхали, щоб помилуватися трускавецькими краєвидами, попити трускавецької "Нафтусі". Гості сфотографувалися на пам'ять біля санаторію "Карпати".

Новини з залізниці

Електропоїзд "Львів - Трускавець - Львів", який вирушає зі Львова о 14.40, до Трускавця йтиме тепер дві години. Зекономлено півгодини за рахунок того, що ця електричка не заїжджатиме на станцію Стрий. Ціна на квиток не зміниться. Це не найкраще рішення Львівської залізниці для трускавчан, які їдуть зі Стрия.

Суд про поновлення на роботі

відбудеться в четвер, 18 грудня, о 12 годині у Трускавці. Слухає справу суддя п. Рибачук. Вимагає поновлення на роботі в ТзОВ "Діагностично-лікувальний курортний комплекс "Ріксос-Прикарпаття" черговий в більярдному залі, який вважає, що його звільнили незаконно.

До речі, на днях в Дрогобичі суд виніс рішення про поновлення на роботі працівника Дрогобицької міської ради п. Романа Ощипка, якого було незаконно звільнено п. Аллою Гладун.

Роман Абрамович має нерухомість в Дрогобичі

Саме цьому російському бізнесмену жидівського походження приписують купівлю "Долотного заводу" в Дрогобичі. Чутки з цього приводу вже гуляють дрогобицькими ЗМІ, проте чи дійсно саме Абрамович є новим власником підприємства, точно не знає ніхто. А тим часом працівники долотного сидітимуть вдома не до середини грудня, а до 12 січня, проте тішить їх хоча б факт обіцянки виплати зарплати за грудень в розмірі 1/3 мінімуму.

Новий ресторан

"Тифліс" появився у Трускавці по вулиці Суховоля, в приміщенні "Женеви". Судячи із назви, новий заклад спеціалізуватиметься на грузинській кухні.

Спортивні новини

- Трускавчанка Мар`яна Колос, вихованка відомого в нашому місті Петра Біласа, зайняла перше місце на змаганнях із боротьби в Калуші.
- В Трускавці пройшов шаховий турнір пам`яті Михайла Галія.
- Шаховий турнір пройшов і в Дрогобичі, у ДВК № 40 (це не дільнична виборча комісія, а "сороківка", тюрма "Дрогобицькі Бригідки"), перемогу здобули засуджені Матюхов та Сєркін.
- Трускавчанки Ірина Гусяк та Христина Кауфман беруть участь у відбіркових змаганнях з боротьби за право виходу в фінал, який проходитиме в Києві.

Завершилася передплата

на періодичні видання на 2009 рік. Кількість виписаних видань у Трускавці порівняно з попереднім роком зменшилася. Газету "Наша Батьківщина" в наступному році отримуватимуть абсолютна більшість санаторіїв міста, окремі пансіонати, а також школи, міська рада, лікарня, інші установи та організації - всього передплачено 100 примірників. Про це повідомив голова ТМПО "ВО "Батьківщина" п. Р. Крамар.

Власна інформація

Стебник не має прибутку від гральних автоматів

Заступник міського голови Стебника Лілія Шологон надіслала листи начальнику Дрогобицького міського управління ГУ МВСУ в Львівській області, начальнику Дрогобицького МВ УСБУ у Львівській області та начальнику ДПІ у Дрогобицькому районі. Вона стверджує, що гральні автомати у місті працюють без відповідних дозволів. "Стебницька міська рада доводить до вашого відома, що всі гральні автомати, які працюють на території міста, не мають офіційного дозволу на здійснення підприємницької діяльності та працюють нелегально. Жодних надходжень у бюджет міста від грального бізнесу не надходить. Просимо провести перевірку всіх гральних автоматів у місті Стебнику, скласти акти перевірки та надіслати у Стебницьку міську раду" - йдеться у листах. Наразі відгукнувся лише Денис Гусашвілі з дрогобицької міліції. У своєму листі він повідомляє, що СДСБЕЗ Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області провів перевірку за зверненням щодо діяльності гральних закладів на території м. Стебника. За матеріалами перевірки ПП М. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 164 КУпАП України, а також скеровано подання у відповідні контролюючі органи для проведення подальшої перевірки суб'єктів господарювання, які не подали документів на право здійснення підприємницької діяльності.

Поки влада, правоохоронні та контролюючі органи намагаються навести лад у цій сфері, гральний бізнес у Стебнику діє нелегально і процвітає, випомповуючи гроші насамперед з учнів шкіл.

За матеріалами ЗІКу та сайту www.stebnyk.at.ua

Пайовики від "ТКС" захищають свої права

На початку 2004 року в м. Трускавці з'явилося на ринку будівництва дочірнє підприємство "Делакс-житлобуд", яке є структурним підрозділом компанії "ТКС".

"Делакс-житлобуд" з квітня 2004 року розпочав будівництво багатоповерхових будинків у м. Трускавці по вулиці Стуса, між будинками №№ 9, 11 та незавершеним будівництвом храму пророка Іллі, а реалізовувати квартири розпочали ще в лютому 2004 року, укладаючи договори про пайову участь у будівництві.

Згідно умов договорів, квартири та офісні приміщення пайовикам повинні були здати ще у третьому кварталі 2005 року, а акти прийому-передачі на квартири чи офісні приміщення почали видавати лише наприкінці вересня 2008 року, оскільки державний акт на прийняття в експлуатацію вище вказаних будинків було затверджено рішенням Виконавчого комітету Трускавецької міської ради за № 197 від 08.08.2008 року.

В даних будинках (тепер це вулиця Скоропадського, будинки №№ 5, 7, 9), як у квартирах, так і в офісах немає ні водо-, ні газо- ні електропостачання, хоч це і передбачено у договорах на пайову участь, а також не зроблено благоустрій біля жодного будинку та практично відсутня дорога (асфальтоване покриття). В новозбудованих квартирах неможливо проживати, а в офісах працювати, оскільки відсутні елементарні зручності.

Мені відомо, що державна комісія була суміжною, оскільки до її складу входили представники Трускавецького міськвиконкому та Дрогобицької районної держадміністрації, а також і те, що останніми державний акт прийому-передачі будинків в експлуатацію підписали пани Марченко (заступник міського голови п. Грицака) та Грищенко (головний архітектор м. Трускавця).

Власники квартир та офісних приміщень не розуміють, яким чином представники міської влади підписали державні акти про прийняття будинків у експлуатацію, а більше того як міський голова - Л.Грицак міг поставити на голосування під час засідання Трускавецького міськвиконкому 8 серпня 2008 року питання про затвердження державних актів про прийняття в експлуатацію будинків, які були здані з порушенням будівельних, санітарних, пожежних та ін. норм і у яких відсутні санітарно-побутові умови.

Я, на жаль, також у 2005 році придбав офісне приміщення для здійснення адвокатської діяльності (в даному приміщенні відсутні тепло- та електропостачання і це при тому, що в договорі на пайову участь це передбачено, але теперішній керівник "Делакс-житлобуд" стверджує, що в офісних приміщеннях Забудовник нічого не повинен проводити, такого юридичного невігластва я ще не бачив).

Нами, пайовиками, створено ініціативну групу, і на даний час ми з'ясовуємо наступні обставини:

1. Яким чином представники місцевої влади пани Грищенко та Марченко прийняли будинки з явними порушеннями різних норм в експлуатацію.
2. Чому міський голова п. Грицак поставив на голосування питання про затвердження державних актів, оскільки вважаємо, що мер не мав права затверджувати державні акти з явними порушеннями чинних будівельних, санітарних, пожежних та ін. норм та підписувати рішення виконкому № 197 від 08.08.08 р.
3. Чи міський голова був проінформований про недоліки прийнятих в експлуатацію будинків і чи мав він моральне та законне право приймати та підписувати рішення міськвиконкому за № 197 від 08.08.08 р.

Отже, з'ясувавши дані обставини, ми будемо вимагати від Забудовника повністю виконати свої зобов'язання перед Пайовиками.

Шановні Пайовики новобудов від "Делакс-житлобуду", київський варіант "Еліта-Центр" в Трускавці не пройде, і ми отримаємо своє.

З повагою, адвокат В.І. Герльовський

Дитячі бажання

Невдовзі ми будемо святкувати свято св. Миколая. До когось він буде щедрий цього року, до когось не дуже і це залежить не так від того, чи були чемні діти, чи ні, а від можливостей батьків. Зараз в країні панує економічна криза і, на жаль, багато дитячих мрій і бажань так і залишаться невиконаними. І коли діти, які мають батьків, отримають подарунки, то що робити сиротам, на кого надіятись?

Ми звернулися до вихователів Бориславського дитячого будинку "Рідний дім - Оріана" і запропонували, щоб діти написали листи до Миколая. Старші діти вже розуміють, що кошти обмежені і замовляли тільки необхідні речі: парасольки, сумочки для школи, шпильки для волосся. Особливо зворушливим було бажання трьох хлопчиків - один скейт на трьох, але ми змогли знайти кошти і купили три скейти. Молодші діти ще вірять в святого Миколая, але їхні бажання все одно були скромні - хлопчики замовляли або машинку, або конструктор, а дівчатка в основному ляльки. Один хлопчик дуже хотів машинку і конструктор, то щоб не було забагато попросив у Миколая машинку і малесенький конструктор. Позитивним було те, що ніхто не просив пістолетів, гвинтівок, роботів, чи інших забавок, які негативно впливають на розвиток дітей. Зараз для дітей придумали багато різних іграшок, крім ляльок і машинок, але ці діти не знають про їх існування, тому навіть і не мріють про них.

Кошти на дитячі мрії ми збирали з простих людей - хтось давав гроші, хтось купував подарунки, приносили одежу для дітей. Велика подяка моїм родичам, друзям, знайомим і колегам по роботі зі Львова, які внесли свою частку для того, щоб і у цих дітей побував Миколай.

Мар`яна Пристай

Тема номера: Наші депутати

В Трускавецькій міській раді на даний час працює 39 депутатів. Сказати, що вони працюють - це нічого не сказати, а вульгарних слів ми постараємося уникнути. Земля, майно, переведення житлових приміщень в статус нежитлових, домовленості, голосування і вигідний підрахунок голосів, питання "мої", "твої", "його", "її", "їхні", "чужі" - такий коротенький словниковий запас у деяких із них. А ще до цього - бізнес, гроші, зв'язки, родичі та друзі… І десь далеко, як писав поет, "ген за видноколом" - виборці, а ще дальше, в 2010, а може і в 2011, вибори депутатів місцевих рад, які ще невідомо як відбуватимуться - за партійними списками, чи по мажоритарних округах. З цих 39 депутатів 14 з "Нашої України", 4 з БЮТ, по 2 з КУН, Свободи, ХДС та Блоку Костенка - Плюща, 3 з "Пори", по 5 - "Відродження" та "Третя сила". Нижче подаємо в алфавітному порядку список всіх депутатів ТМР - наших "героїв". Дана публікація здійснюється не з метою реклами чи антиреклами, а виключно з метою інформування жителів нашого міста - кожен трускавчанин має право звернутися до будь-якого депутата, не зважаючи на політичні переконання чи на те, хто за кого голосував. Всі вони повинні відстоювати наші інтереси, інтереси Трускавця в цілому та інтереси кожного трускавчанина зокрема.

1 Алієв Юрій Алієвич   Християнсько-Демократичний союз
2 Бац Віктор Петрович Наша Україна
3 Беднарчук Юрій Романович Блок Юлії Тимошенко
4 Болоховецький Олександр Іванович Третя сила
5 Вронський Михайло Дмитрович   Відродження
6 Габриш Олег Броніславович Пора
7 Гарванко Ігор Антонович Третя сила
8 Гурба Галина Павлівна Відродження
9 Даньків Іван Степанович Конгрес Українських Націоналістів
10 Іванишин Петро Кирилович Наша Україна
11 Карпин Олег Романович Пора
12 Кіселичник Михайло Миколайович Наша Україна
13 Ковальчин Олег Васильович Блок Костенка - Плюща
14 Корчинський Роман Теодорович  Християнсько-Демократичний союз
15 Крамар Руслан Ярославович Блок Юлії Тимошенко
16 Лаврінок Володимир Іванович Наша Україна
17 Ластовецький Ігор Богданович Конгрес Українських Націоналістів
18 Лобик Орест Павлович Відродження
19 Михальцевич Богудар Петрович Наша Україна
20 Нич Ігор Ярославович Наша Україна
21 Остапчук Юрій Іванович Наша Україна
22 Петрівська Наталія Андріївна Третя сила
23 Пілько Ігор Федорович Наша Україна
24 Пономаренко Наталія Анатоліївна Блок Юлії Тимошенко
25 Процишин Богдан Богданович Наша Україна
26 Проць Роман Омелянович Блок Юлії Тимошенко
27 Сарахман Орест Іванович Свобода
28 Свіжинський Осип Михайлович Відродження
29 Сидір Теодозій Мирославович Наша Україна
30 Стародуб Анатолій Георгійович Третя сила
31 Умнова Галина Іванівна Відродження
32 Чебаненко Олександр Іванович Третя сила
33 Швець Павло Костянтинович Свобода
34 Шиманська-Карп`юк Галина Михайлівна Наша Україна
35 Шишко Олександр Андрійович Наша Україна
36 Шумин Петро Євстахович Наша Україна
37 Юник Євген Володимирович Наша Україна
38 Яворський Юрій Михайлович Пора
39 Яцик Степан Михайлович Блок Костенка - Плюща

Без коментарів. Хто що читає, так і живе

1960 р. – Д. Фонвізін "Недоросток", 1970 р. – Д. Родарі "Джельсоміно в країні брехунів", 1980 р. – Лопе де Вега "Собака на сіні", "Багато галасу даремно", 1990 р. – "Алі-Баба і сорок розбійників", 2000 р. – О. Грибоєдов "Лихо з розуму", 2002 р. – "Казки Шахерезади", 2006 р. – "Казки Шахерезади. 2 частина", 2007 р. – М. Кропивницький "Глитай, або ж Павук", 2008 р. – О. Кобилянська "Земля", 2010 – 2020 рр. – А. Грамші "Тюремні зошити", Д. Роулінг "Гаррі Потер та в’язень Азкабану".

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.