Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№6 (250) 18 січня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Виконком – 27 січня

Наступне засідання трускавецького міськвиконкому пройде не 20 січня, як планувалося, а 27, на ньому розглянуть питання соціально-економічного становища у Трускавці. Про це на понеділковій нараді 17 січня повідомив керуючий справами ТМР Олег Ковальчин. А чергова сесія міської ради відбудеться після 15 лютого, про це повідомив секретар ТМР Петро Шумин, який був головуючим на нараді 17 січня.

З понеділкової наради

Під час наради 17 січня в мерії вкотре було піднято питання водопостачання міста, жодних позитивних зрушень нової влади в цьому плані не видно, страждають не тільки мешканці мікрорайону Сагайдачного, але і жителі південної сторони Трускавця, яким перекривають воду, щоб подати її на північну сторону. Як повідомив генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк на понеділковій нараді, в понеділок 17 січня повинна була відбутися його зустріч із керівництвом дрогобицького водоканалу, щоб хоча б частково вирішити питання, від яких страждають трускавчани.

На нараді в мерії про стан справ у місті доповідали головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський (ситуація із грипом та ГРЗ стабільна), начальник відділу освіти Орест Лобик (оголошено конкурс на кращого педагога), начальник УЖКГіБ Василь Стечкевич (готуються інвестиційні програми), завідувач відділу культури Світлана Ковальчин (21 січня в Народному Домі пройде концерт до Дня Злуки).

Страйк в КП "Наше місто"

Працівники КП "Наше місто", які втратили віру у добрі наміри міської влади, в понеділок, 17 січня, вийшли на страйк. Люди місяцями не отримують зарплати та ще й чують про заплановані скорочення чи й повну ліквідацію підприємства з легкої подачі нової влади Трускавця. З людьми зустрілися депутати Львівської облради від "Свободи" трускавчанин Олексій Балицький, який кілька місяців працював генеральним директором підприємства і частково зміг вирішити наболілі питання, та голова депутатської комісії ЛОР з питань ЖКГ Михайло Задорожний. Колектив має намір піти на радикальні кроки - припинити роботу котелень та прибирання вулиць міста. Проте влада не почула страйкарів - на зустрічі були присутні кілька депутатів міської ради, а від виконкому не прийшов ніхто. А навіщо, коли вибори закінчилися?

А сьогодні, 18 січня, о 15.00 засідатиме профільна депутатська комісія, яка має виловити своє бачення розв'язання даної проблеми. Страйк 17 січня, який тривав півтора години, комунальники припинили на певний час, але вони обіцяють повернутися до нього, якщо їхні вимоги влада міста ігноруватиме.

10 років у медіа-просторі

В неділю, 16 січня, в приміщенні церкви "Добра Новина", що в Трускавці на Бориславській, 47А, відбулося святкування з приводу 10-ліття одноіменних газети та радіопрограми. В січні 2000 року вперше світ побачила невеличка тоді газета (формату А4) "Добра Новина", дещо пізніше на хвилях трускавецького радіо залунали і позивні нової християнської радіопередачі. Згодом газета стала видаватися у звичному форматі і видається по сьогодні щомісяця. Натомість радіопередача давно перестала бути міською чи й регіональною - тепер вона транслюється щонеділі на обласному радіо і покриває ефіром всю територію Львівщини.

Про історію газети та радіопередачі розповідали присутнім редактор газети "Добра Новина" Оксана Мельник (дружина покійного першого редактора газети Миколи Мельника), колишні та теперішні працівники (автори, дописувачі, дизайнери тощо) Тетяна та Руслан Цехмейстери, Ярослав Вороняк, Василь Мороз, Віталій та Марія Андрущакевич, Володимир, Анатолій, Діана та Сергій Кузьмичі, Роман Городиський, Олег Охрімович та інші. Серед названих - четверо пасторів, які попри свою зайнятість в інших видах служіння, все ж знаходять час та можливості, щоб зберегти газету та радіопередачу, щоб поряд з роботою з молоддю, узалежненими людьми, іншими категоріями, вести і медіа-служіння, доносити Слово Боже як для вірних євангельських церков (а саме до таких належить харизматична церква "Добра Новина"), так і для тих, хто ще не відкрив Христа як свого особистого Спасителя.

Окрім частування чаєм, тортом та фруктовим шашликом, на присутніх чекали і інші приємні сюрпризи - горнятка з логотипом газети, виготовлені спеціально до ювілею. Їх вручали не тільки працівникам, а і спонсорам, які підтримують цю благородну справу коштами. Привітав газету "Добра Новина" з 10-літтям і редактор газети "Франкова криниця Підгір'я" Володимир Ключак, адже ще до виходу "ДН" пастор Володимир Кузьмич в "Франковій криниці" вів християнську рубрику. А на завершення старший пастор церкви Анатолій Кузьмич словами молитви подякував Богу за газету та радіопрограму "Добра Новина".

Справжні добрі діла нового мера Трускавця

Міський голова Трускавця Руслан Козир дозволив трускавецьким дітям не йти до школи на свято Водохреща, 19 січня. Під час недільної Літургії в церкві св. Миколая, прихожанином якої є п. Козир, сталося чудо - хтось із батьків разом з молитовними намірами за здоров'я поклав записку-прохання звільнити дітей Трускавця від навчання на Йордан, яку вголос прочитав отець-декан Петро Івасівка. Після озвучення записки міський голова нашого міста милостиво дозволив трускавецьким дітям не просто пропустити заняття в цей день, але навіть і не відпрацьовувати їх. Лише те, що дія відбувалася в церкві, не дозволило діточкам Трускавця та їхнім батькам обняти та розцілувати дорогого мера. Всі йому дуже вдячні хоча б за це одне добре діло, вчинене ним за останні два місяці його перебування на посаді мера міста.

По Степану Бандері

18 січня у Трускавці повинна була відбутися позачергова сесія ТМР, ініційована міською "Свободою" стосовно надання статусу Почесного громадянина Трускавця Степану Бандері у світлі останніх подій. Про її перебіг буде повідомлено додатково, а тим часом на прохання міської організації Партії Регіонів вміщуємо позицію цієї політичної сили - звернення ЛОО Партії Регіонів.

Заява Львівської обласної організації Партії Регіонів

Ми розділяємо стурбованість громадськості Львівщини останніми подіями навколо постаті Степана Бандери. У той же час, не меншу стурбованість у багатьох людей викликає реакція на це багатьох ультраполітиків з так званого національно-патріотичного табору. Будучи протягом тривалого часу при владі в регіоні, вони своїми діями, своїм відношенням до людей не один раз зраджували принципи С.Бандери, топталися по його пам'яті, бо не будували, а фактично руйнували Україну.

Як далекі від справжніх демократичних та й християнських засад заяви І.Фаріон, що не визнає регіоналів людьми. Не її це справа, та й кінець такої філософії печальний. В історії вже було немало прикладів коли політики ділили людей за політичними, расовими чи релігійними ознаками. Чим це закінчувалось. Потрясінням для держав, трагедією народів.

Львівська обласна організація Партії регіонів категорично відкидає звинувачення на адресу Президента та Уряду держави в проведенні антиукраїнської політики, бо саме їхніми зусиллями робиться все можливе для зміцнення економіки держави, виходу її з фінансово-економічної кризи.

Сьогодні кожен громадянин розуміє, що для зміцнення нашої державності потрібні істотні реформи у всіх сферах суспільного, громадського життя, а у першу чергу вдосконалення ефективності адміністративно-управлінського механізму.

Не простий це шлях. За двадцять років незалежності для побудови справді демократичної держави з ефективною економікою та справедливим соціальним захистом зроблено дуже небагато. Саме це повинно нас сьогодні об'єднувати і в авангарді цих процесів мають бути справжні патріоти України. Без сумніву ними є галичани.

Львівська обласна організація ПР і надалі робитиме все можливе для соціально-економічного розвитку рідного краю, збагаченню його культури, збереженню історичної спадщини.

Сподіваємося, що така позиція знайде підтримку як в людей так і в усіх політичних сил

Трускавецька "Батьківщина" проти трускавецької освіти

В понеділок, 17 січня, відбулася зустріч мера міста та його профільного заступника (Р. Козир та В. Бодак) із працівниками БУТ та СШ № 3. В зустрічі невідомо з якого дива взяв участь і голова міської "Батьківщини", який належить до комісії з питань транспорту та ЖКГ. Кажуть, що один Руслан Ярославович дуже вже боїться потрапити в опозицію до іншого, тому під час зустрічі і взявся уламувати педагогічних працівників перейти із БУТ до приміщень СШ № 3, чим викликав несприйняття та обурення. "Чого цей мешканець Стебника має нас вчити?", в серцях вигукнула одна вчителька із більш ніж 30-літнім стажем роботи.

На даний момент ситуація із переходом БУТ в приміщення СШ № 3 залишається відкритою. Схоже на те, що меру міста доведеться йти назустріч освітянам, тим більше, що його вже звинувачують у намаганнях заволодіти не просто приміщенням БУТ, а й земельною ділянкою навколо, яка є зовсім немаленька.

Власна інформація

Не обійшлося без пригод у місті у першу ніч Нового року

Так, біля п'ятої години ранку у чергову частину міліції поступило повідомлення, що на вулиці Івана Мазепи, навпроти магазину "Галонька" виникла бійка між молодими людьми. На місце події скеровано СОГ Трускавецького міського відділу.

Уже над ранком першого січня надійшло повідомлення від лікаря швидкої допомоги Трускавецької міської лікарні про те, що на приймальне відділенні Дрогобицької центральної районної лікарні для надання медичної допомоги, з тілесними пошкодженням, а саме: струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, був доставлений 33-літній трускавчанин Юрій С. Зі слів лікаря тілесні ушкодження отримав біля будинку, де мешкає.

У цей же день з письмовою заявою звернувся у чергову частину міліції мешканець Черкаської області, відпочивальник курорту Анатолій І. Він звертається за допомогою міліції, щоб розшукали два його мобільні телефони, які він втратив під час святкування Нового року у санаторію "Весна".

Не вистачило терпіння

Уродженка Росії, 78-річна пані Б., яка тепер мешкає у Трускавці на вулиці Шевченка, очевидно, принципова і вимоглива навіть до свого внука А., який мешкає на вулиці Стуса. Та він, відвідуючи стареньку, на це не дуже звертає увагу, бо в іншому випадку від бабці не було б звернення на свого внука в міліцію А звернулася вона з приводу того, що він без її дозволу відкрив холодильник і забрав продукти харчування, які придбала собі без його допомоги. Дану ситуацію взято на контроль дільничним інспектором.

Порушили трудове законодавство

Працівники міського відділу та прокуратури міста встановили, що приватний підприємець Т. умисне порушив трудове законодавство. Він без укладання трудового договору прийняв у 2006 році на постійну роботу громадянку Ш. Їй виплачували заробітну плату без оплати податків та інших загальнообов'язкових відрахувань, на неї не поширювалися гарантії, передбачувані законодавством про працю та соціальне забезпечення.

Таке порушення кваліфікується як злочин, передбачений ч. 1 ст. 172 КК України.

Приховали підприємницьку діяльність

Прокуратурою міста встановлено, що трускавчанин Д. є приватним підприємцем, який у 2007 році, перебуваючи на обліку у центрі зайнятості мав статус безробітного, і в той же час приховував факт своєї реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності. Встановлено, що таким шахрайським шляхом він заволодів коштами на суму 1488,92 гривні. Аналогічна ситуація склалася і з мешканкою міста, приватним підприємцем Т. Ця жінка таким же шляхом "заробила" 2106, 97 гривень.

Сергій Садчиков, старший лейтенант міліції,
Андрій Говіщак, газета "Франкова криниця Підгір'я"

Вісті з Дрогобича

- 17 січня, на понеділковій нараді дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський представив виконувача обов'язків керуючого справами виконкому Євгенія Шильника. Наразі Дрогобицький виконком буде мати саме в. о. керуючого справами, адже Ольга Зубрицька, яка займала цю посаду за Миколи Гука, вже після виборів пішла у відпустку по догляду за дитиною і, таким чином, не може бути звільнена із займаної посади.
- Як повідомив 17 січня на оперативній нараді в Ратуші міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, минулого тижня на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради заслухано інформацію про роботу 14 комунальних підприємств за 2010 рік. Зі слів міського голови, за незадовільну організацію роботи звільнено з посад директора КП "Книгарня "Каменяр" Любов Смиш, директора КП "Магазин роздрібної та гуртової торгівлі" Ганну Корягіну, директора КП "Дрогобицький ринок" Станіслава Кузьменка, директора КП "Дрогобицька лазня" Олега Бермеса, директора ДКП "Екран" Казимира Фридлевича. Директора комунального підприємства "Туристичний комплекс "Дрогобич" Дем'яна Мусійчука буде звільнено через 10 днів, після досягнення ним пенсійного віку. Оголошено догани директорові КП "Хвиля" Ігорю Стрийському, директорові КП "Школярик" Оксані Мазур, директорові КПГХ "Їдальня гімназії" Ігорю Маціканичу, директорові КП "Кредо" Ігореві Демківу. Вирішено продати КП "Берізка". Остаточне рішення з цього питання має прийняти сесія міської ради.
- 17 січня у Дрогобичі в мікрорайонах вулиць Євгена Коновальця і Андрея Шептицького відбулася церемонія урочистого вручення ключів від нових квартир 8 викладачам Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка. Вручав ключі новоселам міський голова Олексій Радзієвський, який сприяв наданню квартир викладачам педуніверситету.
- Подія ця трапилася перед Святами, проте стала відомою хіба тепер. Як стало відомо редакції з поінформованих джерел, напередодні Різдва виник конфлікт між начальницею земельного управління Оксаною Гарбич та її заступницею Галиною Дитко. Результат - побиття керівником своєї підлеглої, внаслідок чого остання перебуває на лікарняному.
- З понеділка, 17 січня, розпочалася процедура ліквідації комунальних підприємств, які утримували житлово-комунальну сферу міста. Зокрема йдеться про всі будинкові управи, Комбінат міського господарства та КП "Дрогобичсвітло". Керувати процедурою ліквідації буде директор департаменту міського господарства Андрій Янів. Замість цих ліквідованих створять одне комунальне підприємство, яке має забезпечити утримання житлово-комунальної сфери міста. Воно буде створене на базі другої будинкової управи. Керівником передбачено призначити колишнього директора КП "БУ № 2" Богдана Недбальського, а його заступником - колишнього керівника департаменту Юрія Кондратюка.

http://maydan.drohobych.net

Вісті з Борислава

- 10 січня відбувся прийом мешканців міста Борислава першим заступником міського голови Русланом Зелінським. На прийомі побувало 9 чол. Основні проблеми, з якими зверталися мешканці - встановлення автономного опалення, покращення житлових умов, ремонти дахів. По питаннях прийому дані відповідні доручення комунальним службам міста.
- 11 січня відбулося засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради, на якому розглянуто 9 питань та прийнято відповідні рішення. Основні питання: про міський бюджет міста Борислава на 2011 р.; про погодження Програми правової освіти населення міста Борислава на 2011-2012 р. р. та затвердження Положення про міську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення міста Борислава; про погодження програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки у місті Бориславі на 2011-2015 р. р.
- За інформацією директора Бориславського міського центру зайнятості населення А. Стецун, в грудні 2010 року на 12% зросло безробіття. На обліку в міському центрі перебуває 850 безробітних громадян.
- Відповідно до розпорядження міського голови м. Борислава Володимира Фірмана затверджено список ініціативної групи із створення музею під відкритим небом (скансена) нафто-газо-озокеритовидобутку м. Борислава. Очолив ініціативну групу Сергій Оленич, заступник міського голови . До складу групи увійшли краєзнавці, керівники підприємств нафтової галузі, науковці. Відбулось перше засідання групи. На сьогоднішній день визначено, що музей під відкритим небом розташований буде на території міського парку культури та відпочинку. Також відбуваються організаційні заходи з підготовки відповідних документів на сесію міської ради про закріплення земельної ділянки під музей.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

У Дрогобицькому районі розгортають наступ на корупційні схеми

Депутат Львівської обласної ради, голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак розгорнув рішучий наступ проти різних корупційних схем, зокрема щодо землі та майна. Очільник району припускає, що після МПП "Мокряни", де виявлено факти розкрадання гравію, друга кримінальна справа буде відкрита навколо ситуації в Дрогобицькій райспоживспілці. Адже, як стверджує пан Сендак, досі працює ще стара корупційна схема. Підприємці сплачують податок за землю частково.

Це підтвердив заступник начальника ДПІ у Дрогобицькому районі Віталій Скоропад. З його слів, багато підприємств зменшили сплату податків до бюджету, для прикладу, він назвав ПП "Постінтур", МПП "Атлант" та ін. Але найбільше зменшення сплати допустили підприємства Дрогобицької райспоживспілки: з 21 підприємства зменшили сплату 9. Серед них Меденицьке СТ, Дрогобицьке міське СТ, п-ва "Гермес", "Реванш", "Підгір'я", "Край".

На даний час на балансі Дрогобицької райспоживспілки є 83 об'єкти торгівлі, скорочення яких у порівнянні з 1999 роком склало 51%, із 162 об'єктів до 83.

Як розповів Віталій Скоропад, Дрогобицька райспоживспілка здає в оренду 8 об'єктів КП "Підгір'я" підприємству "Пролісок" у м. Дрогобич на безоплатній основі. Через це, за скромними розрахунками податкової, за рік бюджет не добирає 8 тис. грн. податку.

Крім того, пан Скоропад зауважив, що при укладенні договорів оренди чомусь спостерігається незрозуміла тенденція: розмір орендної плати за 1 м.кв. коливається від 3, 6 до 22 гривень. Наприклад, у гірському селі Сторона магазин здають в оренду по 22 грн. за 1 м. кв., а у центрі Дрогобича - по 4,6 грн.

"Підстави на перший погляд законні, - каже Віталій Скоропад . - Райспоживспілка - платник єдиного податку. Однак, земля в межах населеного пункту є власністю місцевої громади. І тут давно своє слово мали б сказати сільські, селищні голови та земельне управління. Адже мають бути укладені договори оренди земельних ділянок. Якщо будуть укладені договори оренди - пільга для "єдинщиків" не діє. Адже вона розповсюджується виключно на власників земельних ділянок згідно ст.2, ст.5 ЗУ "Про плату за землю". Якщо райспоживспілка сплатила 3,5 тисяч гривен земельного податку з 0,6 га, то орендної плати з усіх 9 га було б у 100 разів більше", - наголосив пан Скоропад.

Цікавим є і той факт, що, як інформує податкова, станом на грудень 2010 року на 10 підприємствах торгівлі зафіксований податковий борг в сумі 71, 1 тис. грн., у тому числі 18, 7 тис. на шести підприємствах Дрогобицької райспоживспілки. Наприклад, податковий борг в сумі 7 тис. грн. виник в 2002 році на підприємстві "Ярославна" Грушівського СТ, у 2005 році виник борг в сумі 5, 3 тис. на підприємстві "Ірина". На звернення ДПІ до керівника райспоживспілки щодо необхідності вирішення питання погашення боргів, отримано відповідь: "згідно Статуту - Дрогобицька РСС не відповідає за зобов'язаннями підприємства". Отже, підприємства створити створили, а за зобов'язаннями не відповідають.

Михайло Сендак також з'ясовує, чому споруджені за кооперативні кошти селян споруди тепер не є власністю сільських громад. І як це так, що в смт. Мединичі, де мешкає близько 5 тисяч осіб, немає власного клубу? Адже це також справа рук райспоживспілки. "Я прийшов сюди працювати головою Дрогобицької райдержадміністрації, і покликаний навести порядок та поламати корупційні схеми у всьому, що є на території району. Для того, щоб корупціонерів вивести на чисту воду, існує прокуратура, податкова адміністрація, міліція і суд. Як говориться у відомому кінофільмі, злодій повинен сидіти в тюрмі", - наголосив керманич району Михайло Сендак.

Вікторія Лишик,
за даними Дрогобицької райдержадміністрації

Бюджет-2011 в Бориславі прийнято

Четверта сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання була позачерговою. Така нагальність зрозуміла, адже потрібно було прийняти бюджет міста, який має стати основою всієї роботи міської влади і економіки міста на весь наступний рік. То ж саме обговорення й затвердження бориславського бюджету і розпочалася сесія.

Думаю, важливість цього питання пояснює дисциплінованість новообраного депутатського корпусу. О десятій годині вже сорок представників бориславського люду зібралося у сесійній залі. Після оголошення міським головою Володимиром Фірманом відкриття високого зібрання - звичайно ж, Державний гімн України. Щось там не спрацювало з озвученням, після перших акордів фонограма Гімну зникла. Але це не стало проблемою. Міський голова першим, а потім і увесь депутатський корпус, підхопив святі для кожного з нас слова. Тож Гімн, уже без фонограми, зазвучав у повну силу і ніби об'єднав усіх присутніх у сесійній залі. Принаймні, надалі не було будь-яких неузгодженостей, будь-яких спроб побавитися у слова чи то у пересварки. Трохи навіть дивно, але всі працювали упродовж багатьох годин з повною відповідальністю і з прицілом тільки на одну мету - місто має стати кращим, для цього є усі необхідні реалії, а щодо економічних труднощів, то спільною думкою, спільними зусиллями вони мусять бути подолані. Хоча й складнощів у міському господарстві вистачає і не можна їх усунути аж так швидко, як би хотілося.

На прохання Почесного громадянина міста, учасника національно-визвольної боротьби Володимира Копися, - йому надано слово для виступу. Пан Володимир звернувся до депутатів, міської влади із проханням при розгляді бюджету врахувати необхідність підвищити грошову допомогу учасникам боротьби за незалежність України, воякам Української Повстанської Армії. Адже це люди, які перетерпіли дуже багато, які зі зброєю у руках відстоювали нашу свободу. За незалежність України вони заплатили своїм здоров'ям, своєю молодістю. Вони заслужили, щоб мати нашу вдячність і гідну, наскільки це можливо у нашій країні, старість. Знаємо, що Львівська обласна рада надала колишнім воякам УПА доплату до пенсії у сумі 500 гривень. По 150 гривень доплати мають ветерани визвольного руху у сусідніх Дрогобичі та Трускавці. Але економічно Борислав, звичайно, у більшій прірві. За попередні роки заборгованість із них доплат, як сказав пан Володимир Копись, дуже велика.

Це при тому, що більшість із тих людей - наших національних героїв - уже й з ліжка не підіймається, а половина їхньої пенсії іде на ліки та лікування. Також пан Копись попросив, щоб учасникам бойових дій УПА, а це лише з десяток-два колишніх воїнів, надавали одноразову матеріальну допомогу напередодні Свята Героїв.

Міський голова сказав, що буде зроблено все можливе, щоб допомогти матеріально колишнім воїнам-повстанцям. Уже пізніше це питання проголосовано депутатами з тим, що при найменшій можливості, як тільки місто економічно трохи стане на ноги, збільшити доплати до пенсій колишнім повстанцям.

А далі все пішло за узгодженим порядком денним. Перше - бюджет на 2011 рік. З цього питання доповів начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів.

Він наголосив, що специфіка бюджету Борислава на 2011 рік пов'язана із впровадженням із першого січня нового Податкового Кодексу, нового Бюджетного Кодексу та інших змін у чинному законодавстві, що стосуються фінансово-бюджетної політики. Бюджет міста, проект якого винесено на розгляд сесії, побудований на основі показників економічного розвитку Борислава за дев'ять місяців 2010 року, на основі даних і очікуваного виконання бюджету міста за 2010 рік.

Юрій Петрів зосередив увагу депутатів на змінах у пропонованому проекті бюджету. Якщо у бюджеті 2010 року база оподаткування складала такі види надходжень, як податок доходів фізичних осіб, єдиний податок, місцеві податки і збори, плата за землю, інші надходження - оренда комунального майна, податок на промисел, то 2010 року є деякі зміни. Так, єдиний податок для суб'єктів підприємницької діяльності з першого січня зараховується до спеціального фонду або бюджету розвитку. Також у бюджеті 2011 року немає 50 відсотків з податку власників транспортних засобів, які надходили до міського бюджету. У місцевих податках і зборах також є зміни: відмінено ринковий збір та комунальний податок, що також негативно впливатиме на надходження у 2011 році. Цього року сто відсотків плати за землю буде зараховуватися до міського бюджету.

Доповідач коротко окреслив дохідну частину бюджету. Розрахунок обсягу доходів, що враховується при визначені міжбюджетних трансфертів, здійснюється у відповідності до рекомендованих основних економічних показників Міністерства фінансів України.

Найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб. Тобто він складатиме у, так би мовити, кошику надходжень 92,1 відсотка. Прогноз надходжень податку з доходів фізичних осіб до міського бюджету на 2011 рік визначено в сумі 33 мільйони 424,8 тисячі гривень. На 2012 рік - 31 мільйон 680,8, на 2013 рік - 34 мільйони 848 тисяч 900 гривень. Негативно на надходження цього виду податку вплине зростання заборгованості по заробітній платі на підприємствах міста.

Так, станом на перше січня 2011 року кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати по підприємствах міста обліковувалася у сумі три мільйони 326 тисяч 700 гривень. У відповідності до цієї заборгованості бюджет міста недоотримав податку з доходів фізичних осіб у розмірі 500 тисяч гривень...

У доповіді начальника фінансового управління дано і всебічний аналіз фінансового стану міста та перспектив на наступний рік, обумовлена кожна цифра пропонованого сесії проекту бюджету. Але це дуже об'ємний документ і не можемо подати його достатньо широко у цій розповіді про сесію міської ради. Зазначимо лише, що загальний обсяг доходів міського бюджету Борислава на 2011 рік визначено у сумі 108387147 гривень. Загальний обсяг видатків бюджету міста на 2011 рік визначено у такій же сумі.

Обговорення проекту міського бюджету відбувалося доволі активно. У депутатів було ряд зауважень і запитань, зокрема, щодо фінансування, а вірніше недофінансування освіти, медицини, культури (депутати: Михайло Лазар, Юрій Химин, Ігор Мельник). І хоча дискусія набувала інколи гостроти, але була справді конструктивною, опоненти з розумінням сприймали аргументи протилежної сторони. І, врешті-решт, роз'яснення із порушених питань доповідача, керівники міської ради розставили усі крапки над "і" та були сприйняті з розумінням депутатським загалом.

Проект бюджету міста на 2011 рік проголосовано. "За" - тридцять вісім депутатів, п'ять - утрималося.

Наступним розглянуто питання "Про припинення діяльності комбінату комунальних підприємств шляхом ліквідації". Інформував начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький. Своє бачення цієї проблеми висловив і міський голова Володимир Фірман.

Рішення щодо виведення комбінату комунальних підприємств зі списку стратегічних підприємств міста та його ліквідацію поставлено на голосування. Проголосувало "за" 37 депутатів, шестеро "утрималися".

Після невеликої перерви сесія продовжила роботу. Із третього питання "Про утворення комісії з питань вивчення фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Бориславводоканал" шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації доповідав заступник міського голови Андрій Паскевич. Він коротко окреслив вкрай критичну фінансову та виробничу ситуацію цього підприємства і наголосив, що для того, аби зберегти водоканал для міста, щоб його не загарбали невідомо-хто, а така небезпека існує, потрібно створити комісію, яка детально вивчала б стан справ на підприємстві, і після цього прийняти відповідне рішення щодо чи то реорганізації, чи ліквідації КП "Бориславводоканал".

Комісію створено. Очолив її перший заступник міського голови Руслан Зелінський.

Власне, на цьому порядок денний сесії вичерпано. Однак надійшло кілька депутатських запитів. І сесія вирішила додати до порядку денного ще один пункт - "Різне", за що й проголосували.

Першим звернувся до депутатського корпусу депутат Ігор Мельник з проханням вирішити деякі проблеми щодо організації шкільного харчування. Рішення з цього питання було обговорено у перерві між сесійними засіданнями на депутатській комісії. Тож депутати його схвалили.

Потім депутат Михайло Кігічак озвучив звернення виборців щодо необхідності зробити зупинку "маршруток" побіля повороту на Городище. З цього конкретного моменту мова перейшла на проблеми у транспортному обслуговуванні населення взагалі. І, врешті-решт, вирішено це питання, зважаючи на вкрай незадовільний стан роботи "перевізників", винести на розгляд наступної сесії.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Влада Борислава взялася за вирішення проблеми мостів

У найближчі півроку міська влада обіцяє увести в дію міст через річку Тисменицю по вул. Вояків ОУН-УПА. Наразі це буде тимчасовий мостовий перехід з одностороннім рухом, в основі якого лежатиме залізнична платформа. Зведення тимчасового мосту по вул. ОУН-УПА, за висловом міського голови Володимира Фірмана, дасть можливість відновити рух по вулиці ОУН-УПА та повністю звільнити центральну частину міста від вантажних автомобілів. Вантажопідіймальність такої конструкції доволі висока, відтак по ньому без проблем зможе проїжджати не лише технологічний транспорт, а навіть завантажені "фури".

Міський голова наголосив, що із п'яти мостових переходів, які маємо у Бориславі, фактично працюють лише два - міст через р. Тисменицю на площі Івана Франка та через р. Лошань по вул. Трускавецькій, які, на жаль, також перебувають не у кращому стані. Сподівань, що держава виділить кошти для відновлення мостів через річку Тисменицю по вул. В. Великого та Вояків ОУН-УПА, а також зруйнованого повінню мосту через річку Лошань по вул. Гірній, мало.

Тільки для завершення будівництва мосту по вул. ОУН-УПА необхідно більше 15 млн. грн. У той же час спорудження тимчасового мостового переходу за попередніми підрахунками коливатиметься в межах 250 - 300 тис. грн. Це кошти, які можна віднайти у бюджеті. Та найважливіше те, що тимчасовий міст не створює перешкод для будівництва повноцінного. Він встановлюється поряд зруйнованої мостової конструкції і після завершення будівництва капітального мостового переходу її можна використати в іншому місці.

Володимир Фірман вважає, що суть концептуального підходу, виробленого міською владою до вирішення питань мостів полягає в уніфікації. Проектна організація розробляє типовий проект несучої основи для металевої конструкції такого тимчасового мосту. Метод стандартизації, який передбачає приведення об'єктів до однотипності, дає можливість не лише використовувати однакові підходи при зведенні тимчасового мостового переходу у різних місцях, але й знизити собівартість такого будівництва.

Основою такого однопролітного тимчасового металевого мосту стане палевий фундамент. Саме він повинен захистити конструкцію мосту від підмивання та забезпечити надійність експлуатації металевої конструкції прольоту.

Практика експлуатації мостового переходу через р. Тисменицю по вул. В. Великого та численних пішохідних переходів через річки та потічки міста переконливо довела, що основною проблемою таких споруд є не сама металева конструкція пройми, а надійність основи, на яку її встановлюють. Якщо фундамент тимчасового мосту буде правильно розрахований та відповідально зроблений, проблем із експлуатацією тимчасового мосту не виникатиме.

Будівництво тимчасових однопролітних мостових переходів у Бориславі міська влада розглядає як вимушений крок. Міський голова запевнив, що питання відновлення зруйнованих повінню, а також капітального ремонту та реконструкції діючих мостів міста з порядку денного ніхто не знімає. Уведення в дію тимчасових мостових переходів на місці зруйнованих мостів дасть змогу значно зекономити затрати, які несуть городяни через їх відсутність.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику

У п'ятницю 14 січня в музеї історії міста Трускавця відбулося справжнє свято для шанувальників автентичної народної музики. В цей день проходив "Український Новий Рік з кобзарями, лірниками та фольклорними гуртами", організатором якого виступив наш земляк, братчик Київського кобзарського та Львівського лірницького цехів, член Національної спілки кобзарів України, наш давній друг-журналіст Василь Кирилич.

"Вставайте з постелі,
Отворяйте двері,
Ми йдемо до хати
Василя в'язати,
А Василь ся буде
Від нас відкупляти"

- співав під запальні звуки скрипки давній друг пана Василя Михайло Хай, науковець, вчений-фольклорист. І не просто співав, а реально зв'язав іменинника та уродинника, разом із гуртом автентичної народної пісні "Ладканка" з Дрогобича Михайло Хай привітав Василя Кирилича із 50-літнім ювілеєм, а всіх присутніх - із Старим Новим Роком.

Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику
Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику
Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику Василь Кирилич подарував трускавчанам справжню автентику

Незабутні хвилини радості від спілкування із нашими першоджерелами подарували гостям свята і учасники іншого фольклорного гурту - "Родовід". Порадували мистецьким виконанням пісень, дум, балад та композицій і цехмайстер кобзарського цеху із Києва Микола Товкайло, та і сам ювіляр, який виконав чудову пісню-думу "Про правду", а разом з дружиною Галиною і духовний твір "Свята Кров".

До речі, весь захід проходив в одухотвореному просторі - це відчувалося і через вітання п. Василя духовними особами та братами і сестрами із його парафіяльної спільноти, і через спільну молитву "Под Твою милість прибігаємо…", і через задушевне виконання української пісні та української колядки - з любов'ю, ніжністю, трепетом та пієтетом.

Привітали п. Василя з ювілеєм та вручили подарунки і завідувач відділу культури ТМР Світлана Ковальчин, і редактор газети "Франкова криниця Підгір'я" Галина Татаревич, і керівник готелю "Клуб рН" Сергій Розора (до речі, готель "Клуб рН" підтримав дану акцію спільно з санаторієм "Карпати"), і багато інших його друзів, які люблять, шанують та поважають цю прекрасну людину.

Щира, непідробна та необроблена українська пісня, ладканка та колядка, така, як вона існувала споконвіків, наче напоїла кожного з учасників цього воістину небуденного дійства живильною силою цілющого народного джерела, немов оповила чарами Євшан-зілля, змусила виплисти із ока зрадливу сльозу щастя та радості, що є ще на світі люди, яким небайдужі наші предковічні цінності, наші основи, наше коріння. Поки житиме в народі автентична мелодія, автентична пісня, до того часу не зможе підрубати ворог гострою сокирою коріння нашої етнічної свідомості, нашої єдності, не зможе позбавити сили, даної нам предками той, хто сам став безрідним Іваном, "не помнящим родства".

Зберегти українську пісню, залишити нащадкам спадщину в чистоті та порядку, відновити кобзарство та лірництво на наших землях, а разом з тим залишатися високодуховною людиною, щирим патріотом і просто порядним громадянином рідної держави - такі непрості завдання ставить перед собою пан Василь Кирилич. І нехай Бог допоможе йому у здійсненні його задумів, а нашому народу дарує побільше таких відданих справі людей.

Володимир Ключак

Служба 102 міста Борислава повідомляє

Відзначення новорічно-різдвяних свят мало вплинуло на стан криміногенної ситуації в місті. У період із двадцять першого грудня 2010 року по десяте січня 2011 року у місті скоєно двадцять три крадіжки та одне пограбування. Маємо також дев'ять випадків погроз фізичною розправою, три хуліганства, вісімнадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, одне шахрайство, вісім випадків настання смерті, один злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю, п'ять випадків пошкодження майна та ще сім порушень закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито вісім справ за фактами крадіжок. Працівники міського відділу міліції встановили зловмисників, які нанесли громадянам міста тілесні ушкодження, причетні до вчинення хуліганських дій та погрожували мешканцям міста фізичною розправою. Розкрито також злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю. За шістнадцятьма фактами крадіжки та одним пограбуванням, п'ятьма фактами навмисного пошкодження майна, вісьмома випадками настання смерті та ще сімома порушеннями закону, віднесеними до категорії інших злочинів, правоохоронці проводять дослідчі перевірки.

Майже п'ятдесят метрів чотирьохжильного мідного електрокабелю викрав невідомий зловмисник у гр. Г. За допомогою викраденого електрокабелю у гаражному кооперативі "Ріпник" подавалась електроенергія до гаражу. Зловмисника не зупинив факт, що кабель знаходиться під напругою. У ніч з 24 на 25 грудня він викрав електрокабель, демонтувавши усю електролінію, якою подавалась напруга до гаражу гр. Г. За фактом крадіжки проводиться дослідча перевірка. Сума матеріальних збитків встановлюється.

Металеві стійки та труби зі щойно демонтованої естакади на території ТзОВ "Ера" по вул. Дрогобицькій викрали невідомі зловмисники у ніч з 29 на 30 січня 2010 року. Скористатися викраденим металом, який, судячи з усього, мав опинитися в одному із пунктів приймання металобрухту, викрадачам не вдалося. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам працівники міліції затримали зловмисників. Ними виявилися раніше суджені мешканці міста гр. М. та гр. Г., які зізналися у скоєному. Викрадені металеві стійки та труби вилучені. Вони тепер фігурують у кримінальній справі, як речові докази.

Погрожуючи, увечері 2 січня на вул. Тернавка неподалік пологового будинку невідома особа заволоділа золотими кульчиками гр. X. Оскільки грошей та інших цінних речей у постраждалої не було, під загрозою фізичної розправи шістдесятивосьмирічна жінка зняла :з вух золоті прикраси і віддала знахабнілому нападнику. За фактом грабежу порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Батареї опалення викрали із приміщення адміністративного корпусу БУ-43 по вул. Є. Коновальця. У ніч із 5 на 6 січня невідомі зловмисники, зламавши навісну колодку та замок вхідних дверей, проникли в приміщення адмінкорпусу, звідки викрали непридатні до вжитку (розморожені) 27 чавунних ребер батарей опалення. За фактом крадіжки проводиться перевірка.

Газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.