Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№10 (254) 25 січня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Трускавець привітав Лева Грицака

Сьогодні, 25 січня, двічі мера Трускавця, а тепер генерального директора ТзОВ "Санаторій "Карпати" Лева Грицака вітали із Днем народження велика кількість депутатів міської ради (як теперішніх, так і колишніх), керівники підприємств, санаторіїв, представники влади сусідніх міст, районів та області. Леву Ярославовичу сьогодні виповнилося 59, він є уродженцем містечка Чортків на Тернопільщині, а на благо Трускавця працює з кінця 80-х рр. Ввечері буде великий прийом в новому ресторані по вулиці Воробкевича. Редакція нашого вісника приєднується до всіх щирих вітань та побажань на адресу Лева Ярославовича та бажає йому всіляких гараздів.

"Колектив працює в звичайному режимі"

"Колектив працює в звичайному режимі" - так доповів на понеділковій нараді про роботу КП "Наше місто" його керівник Теодозій Копко. Він розповів, що у підвалі будинку Стуса, 7 прогнили труби, на них поставили хомути і буде проведено заміну, а також доповів про прорив труби на Стуса, 3 та про те, що жоден з двох ліфтів на Мазепи, 36 не працює, бо один на капітальному ремонті, а другий вийшов з ладу, згорів редуктор ліфта і в одній з багатоповерхівок на Стебницькій. Проте керівник підприємства забув повідомити про зустріч із колективом у понеділок зранку о 9.00, про це нагадав профільний заступник мера Петро Нестерівський. А міський голова сказав, що його турбує, коли керівник доповідає про звичайний режим роботи. Руслан Козир теж дав доручення протягом тижня звільнити приміщення на Стебницькій, 100 (головний адміністративний корпус КП "Наше місто") та перевести керівництво підприємства у приміщення ЖЕКу № 1 (Стебницька, 59а). Швидше за все, адмінкорпус підприємства піде з молотка. А може туди хочуть переселити БУТ та методкабінет?

До речі, сьогодні, 25 січня, п. Копко викликав "на килим" представників профкому та страйкому підприємства. Ми про це розповімо детальніше, а тим часом нас цікавить ще одне питання - по якому праву разом із податковою та КРУ КП "Наше місто" "інспектують" юрист та головний бухгалтер фірми "Арко"? Відомо ж, що на комунальному підприємстві є стратегічна та конфіденційна інформація. А може, міський голова підписав якесь таке розпорядження, а ми про це не знаємо?

Хто хоче знати, який національний вид спорту в Швейцарії?

На понеділковій нараді 24 січня мер Трускавця Руслан Козир розповів, цитуючи надісланий йому документ, що окремі дороги в Трускавці в поганому стані. Він в ніжній та лагідній формі дав доручення начальнику УЖКГіБ В. Стечкевичу провести ямковий ремонт, незважаючи на мороз. "В капітальних ресурсах ми обмежені, але ямковий ремонт робити можна, - зазначив голова. - Національний вид спорту в Швейцарії - це ремонт доріг, там дороги ремонтують круглорічно". Так само Руслан Ярославович дав доручення Василю Мирославовичу активізувати роботу по вилову бродячих собак.

Парк перегородять

Вже є домовленості з міським відділом МНС та комунальними структурами щодо встановлення шлагбаумів у курортному парку, які обмежать в'їзд у відпочинкову зону сторонніх осіб. Еменесники та комунальники отримають ключі і матимуть безперешкодний доступ у парк, про це на понеділковій нараді 24 січня повідомив міський голова. Де саме стоятимуть шлагбауми, узгодять КП "Парк Курортний" та управління архітектури та містобудування. Водночас мер міста Руслан Козир відзначив покращення роботи в парку ДАІ та попросив активізувати діяльність міліції стосовно запобігання проявам стихійної торгівлі. Ймовірно, що охорону парку та боротьбу із стихійною торгівлею доручать спеціалістам із якоїсь охоронної компанії; мер заявив, що він розмовляв на цю тему із відповідними людьми зі Львова та Києва.

Інколи складається враження, що нова міська влада саме добробут відпочиваючих вважає своїм першочерговим завданням, а проблеми тих простих мешканців Трускавця, які її обрали, ставить на другорядну позицію. Хочеться вірити, що це помилкове враження, а особливо якщо пригадати гасло "Чесна влада - заможна громада", під яким ішов на вибори Руслан Козир. Тільки чи не перетвориться воно на "Заможна влада - чесна громада"?

Невеличкий наїзд на кількох керівників

Під час понеділкової наради 24 січня міський голова зробив ряд легких зауважень окремим керівникам. Серед них і відсутньому на нараді п. Михайлу Слободяну, який відає благоустроєм та туризмом. "Пан Слободян ігнорує засідання, не знаю, чого він ходить на роботу і отримує кошти з бюджету", зазначив Руслан Ярославович. Керуючий справами Олег Ковальчин одразу ж запевнив свого керівника, що візьме письмове пояснення від цього посадовця.

Дісталося і Василю Стечкевичу, який очолює управління житлово-комунального господарства та будівництва в кількості 6 чоловік. "Контрольні функції з вас ніхто не знімав. Я вас попереджую, пане Василю. Поки що…", звернувся до підлеглого мер Трускавця і попросив подумати про своє майбутнє, чи то додавши, чи то запитавши: "Вам не треба нормального порядку в місті".

А от на генерального директора КП "Парк Курортний" Івана Вачка здійснила "наїзд" головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут, зауваживши, що підприємство не повинно тільки займатися санітарною вирубкою чагарників, про що перед тим доповідав цей ввічливий та скромний чоловік, а й боротися зі стихійною торгівлею. Виправдання п. Вачка не захотів взяти до уваги міський голова, Руслан Ярославович зазначив, що якщо той не може впоратися із підприємцями, які торгують в парк, то може одного з них і варто поставити на місце директора парку?

Нам чомусь здається, що мер хоче, щоб хтось із керівників написав заяву на звільнення, але чи має він достойні кадри для заміни?

Міський голова сильний в господарських питаннях

Під час наради 24 січня міський голова Трускавця Руслан Козир дав ряд практичних рекомендацій керівнику водоканалу Володимиру Возняку щодо ефективнішого ремонту мереж. Спочатку керівник міста висловив стурбованість тим, що фрезою не обрізають краї дороги, яку розкопують і за приклад навів ситуацію на повороті Стебницька - Воробкевича в неділю зранку, а згодом сказав буквально таке: "Після обчеканення трубу потрібно обварити пластмасовою муфтою, для цього є спеціальна ПХВ-трубка", яку використовують за принципом фена. Видно, що господарський підхід та практичний розум у керманича міста є, ще краще було б, якби було і комплексне бачення розвитку міста-курорту та покращення добробуту його мешканців.

Беремо позики одну за другою

Нещодавно міська влада Трускавця взяла короткотермінову позику для потреб трускавецької освіти. Про це було повідомлено на засіданні депутатської комісії з питань ЖКГ 21 січня, а повторив цю інформацію на понеділковій нараді 24 січня Микола Федоричак. Він зазначив, що "ситуація з фінансовими ресурсами складна", а цього тижня буде взято ще одну короткострокову позику. Микола Михайлович звернувся до розпорядників коштів, щоб тільки брали видатки по захищених статтях.

Нагадаємо, що за використання позик постійно критикувала опозиція попереднього міського голову. Тепер же всі мовчать. Може в Трускавці нема опозиції?

Вести протокол

Міський голова Трускавця Руслан Козир 24 січня дав доручення керуючому справами ТМР Олегу Ковальчину вести протоколи понеділкових нарад, щоб потім заслуховувати про виконання доручень керівникам. Напевно вестиме протокол хтось з оргвідділу.

Східниця проти Трускавця?

Неодноразово під час відвідин Східниці доводиться чути плітку, що, мовляв, у Трускавці розбавляють воду і вона не має тих цілющих властивостей, що східницька. Звернувшись за роз'ясненнями до спеціалістів ЗАТ "Трускавецькурорт", ми вияснили, що це цілковита брехня, а інакше кажучи, ці чутки не мають під собою жодного логічного підґрунтя і, швидше за все, свідомо запускаються конкурентами Трускавця.

В той же час чомусь ніхто не говорить про те, що в зв'язку з новим будівництвом сама Східниця втратила 13 джерел, будівництво ведеться хаотично. Безсистемно, без врахувань геологічних особливостей прокладаються комунікації та каналізаційні мережі.

Натомість у Трускавці багато робиться для збереження джерел, нещодавно встановлено надсучасні бактерицидні лампи, які мають вибіркову дію, тобто не впливають на ті живі бактерії, які беруть участь у формуванні унікальної живої прісної води "Нафтуся" і в той же час знищують шкідливі мікроорганізми. Детальніше цю тему ми висвітлимо в лютому на сторінках "ТВ".

Нагадаємо, що певні "наїзди" на Трускавець зі сторони Східниці тягнуться корінням ще до часів Омеляна Стоцького (1895 - 1979), першовідкривача східницьких мінеральних джерел.

Діти братимуть приклад

На наступній сесії Бориславська міська рада прийме рішення про присвоєння школі № 6 звання Героя України Степана Бандери, а школі № 8 звання Героя України Романа Шухевича. Про це говорилося на сесії БМР, яка пройшла 20 січня. На цій же сесії бориславських обранців з Різдвяними святами прийшли привітати із вертепом діти-вихованці дитбудинку "Оріана". Депутати тепло подякували діточкам, подарували їм солодощі та зібрали гроші. Наступна сесія БМР пройде у п'ятницю, 28 січня, на ній розглянуть ряд фінансових та земельних питань.

У Дрогобичі заборгованість із виплати зарплати зменшилася

Перший заступник міського голови Олександр Коростельов провів засідання колегії з питань соціально-економічного розвитку, на якому було проаналізовано стан заборгованості з виплати зарплати. Про це інформує відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради. Як зазначив начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Іван Терлецький впродовж минулого року заборгованість із виплати зарплати зменшилася на 396,1 тис. грн. Якщо станом на 1 січня 2010 року сума боргу становила 7207,8 тис. грн., то станом на 01.01.2011 року борг становить 6811,7 тис. грн. До попереднього місяця сума боргу зменшилася на 1892,0 тис. грн.

Заборгованість із виплати зарплати станом на 01.01.2011 року допустили 38 підприємств на суму 6811,7 тис. грн. З них: 23 економічно - активних підприємств на суму 5463,4 тис. грн.., 5 підприємств-банкрутів - на суму 615,7 тис. грн., 10 економічно-неактивних підприємств на суму 732,6 тис. грн., одне державне підприємство на суму 63,6 тис. грн. та чотири підприємства комунальної власності на суму 739,9 тис. грн. На підприємствах державної форми власності заборгованість допустило ДХГП "Полімінерал" в сумі 63,6 тис. грн. 46,8 % від загальної суми боргу по місту займає галузь промисловості. Заборгованість із виплати зарплати по підприємствах житлово-комунального господарства становить 516,7 тис. грн. Колегія доручила керівникам підприємств взяти під особистий контроль питання своєчасної виплати заробітної плати, розробити графіки погашення заборгованості зарплати, систематично звітувати про їх дотримання.

Борислав відзначив День Соборності

21 січня в місті Бориславі в приміщенні міського Палацу культури відбулася урочиста академія, присвячена Дню Соборності України. Про це повідомляє відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. Зі словами молитви та вітань до присутніх звернулися настоятель храму святої Анни УПЦ КП о. Ігор Ткачів, Бориславський міський голова Володимир Фірман. З доповіддю виступив заступник міського голови Сергій Оленич. В своєму виступі він згадав і трагічну дату нашої історії 29 січня 1918 року - день пам'яті Героїв Крут. Адже події під Крутами стали справжнім символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української нації. Ніхто і ніколи не зможе викреслити імена загиблих юнаків з нашої пам'яті, з пам'яті кожного українця. Вони назавжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до Батьківщини. Урочисту академію продовжив святковий концерт художніх колективів та окремих виконавців міського Палацу культури, Будинку дитячої та юнацької творчості, дитячої школи мистецтв. Справжнім подарунком для присутніх став виступ чоловічого ансамблю "Ясени" (с. Ясениця-Сільна, керівник М.Гапуняк), у виконанні якого прозвучали українські пісні.

В цей же день у Бориславі відбулася акція "Живий ланцюг", присвячена 92-й річниці Соборності України. Організатори - міська організація ВО "Свобода". Студенти професійного ліцею та медичного коледжу, учнівська молодь міста створили по периметру площі Івана Франка "живий ланцюг", який символізував події 1990 року, коли такий ланцюг протягнувся з Івано-Франківська до Львова, і зі Львова до Києва. Перед присутніми виступили заступник міського голови Сергій Оленич, начальник відділу культури, голова міської організації КУНу Андрій Спас, директор професійного ліцею Ярослав Кірчей, голова міської організації ВО "Свобода", депутат міської ради Юрій Химин, міської молодіжної громадської організації "Сокіл" Юрій Черкашин. Вони привітали всіх зі святом демократичного єднання українців в Українській державі. Адже Акт Злуки 1919 року Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки є вищим виявом патріотизму, волі народу до консолідації зусиль, зміцнення української нації.

Власна інформація

Поганому танцюристу завжди щось заважає

Від вступу на пост нового міського голови Трускавця Руслана Козира пройшло немало-небагато, всього лише два з половиною місяці, а рівень довіри до нього вже стрімко покотився вниз. Кажуть, що тепер позитивно оцінює діяльність нового мера та його команди значно менша кількість людей, ніж він отримав голосів на виборах. І це не голослівні просторікування, підтвердженням цьому є ряд фактів та помилок, яких він допустився як керівник. Звичайно, що звинувачувати молодого та недосвідченого керівника у всіх гріхах не слід, значно більше винні члени його команди і то не всі, а окремі. Та й не всі, хто декларує себе членом команди Руслана Козира, є таким, інколи складається враження, що окремі його "друзі" радше працюють проти нього, ніж на зміцнення іміджу керманича міста.

На фоні падіння популярності Руслана Козира відчутно починає зростати популярність колишнього мера Лева Грицака, який програв ці вибори пану Козиру на якихось 200 голосів і то радше через психологічну втому від 8 з половиною років безперервного керування містом однієї людини. Тепер же ця втома відійшла в минуле, люди побачили, що нова влада не є кращою від попередньої, а навіть в деяких випадках значно гірша. Проте ще не все втрачено і Руслан Ярославович може виправити ситуацію - якщо дослухатиметься не тільки до думки "любих" нашіптувачів, але і до тверезих думок нейтральних людей.

Чи не найбільшою помилкою Р. Козира стали намагання пояснювати причини всіх бід у місті діяльністю попередньої влади. Незважаючи на цивілізовану передачу влади та готовність мера колишнього бути добрим порадником меру теперішньому, Руслан Козир, здається, взяв курс на конфронтацію з кожним, хто є уособленням команди колишнього мера. Людей звільняють з роботи чи попереджають про звільнення з різних причин - хтось досяг пенсійного віку, хтось ніби не справляється зі своїми обов'язками, іншим створюють такі умови, щоб вони самі захотіли піти. Пресинг (в основному психологічний) на нарадах, вимога звітувати про виконання невластивих функцій, недвозначні натяки, перевірки, створення психологічного дискомфорту - це тільки дещиця з того, що зазнали окремі керівники. В той же час немає однакового справедливого підходу до всіх - одним пора на пенсію і про це нагадується (дорогу молодим!), а інші, значно старші, продовжують працювати. На одних за маленькі провини обрушується лавина жорсткої критики, а на інших за великі упущення пан мер тільки легенько помахує мізинним пальчиком.

Не менш важливою причиною падіння популярності мера стало невміння вирішувати поточні проблеми та дивне вміння створювати нові. Для прикладу, ситуація із будинком учнівської творчості, із міським радіо, з КП "Наше місто", з фінансуванням освіти, культури, медицини, різні земельні справи - все, що теж становило певну проблему для влади попередньої, тепер гіпертрофується та стає не просто проблемою, а проблемищею. Та замість вирішувати, влада починає шукати крайніх, знаходячи винних то в оточенні колишнього мера, то говорячи про якийсь саботаж, то звинувачуючи навіть окремі політичні сили (приклад - "Свободу" звинуватили у нагнітанні ситуації в КП "Наше місто"). Але ж якщо мер поставив керівником підприємства свою людину, п. Копка, то хіба личить говорити про якийсь саботаж?

Не виправдовує Руслан Козир і сподівань корінних трускавчан та тих, хто вже роками живе в цьому місті, хто тут зареєстрований. І справа не тільки в тому, що на різні посади, в тому числі і ключові (як от керуючого справами), ставляться люди не трускавецькі. Інколи призначаються посадовці, які хоча й місцеві, але мають дуже приблизне уявлення про стан справ в тій чи іншій царині буття Трускавця і це видно хоча б з категорій, якими вони оперують. Так, коли хтось згадує про "комбінат комунального господарства", то легко можна вирахувати, що цій людині проблеми Борислава ближчі і відоміші, ніж Трускавця, подібно є з поняттям "будинкові управи", про яких говорять ті, хто звик мислити категоріями Дрогобича.

Руслан Козир не приховує того, що він є жорсткою людиною, він вміє чітко поставити на місце тих, хто зазнався, проте, знову ж таки, робить він це чомусь дуже вибірково. А його переживання за стан справ у курортному парку явно перевищують хвилювання за міську господарку, за проблеми, які в першу чергу хвилюють тих, хто обирав цю владу - працевлаштування, житло та комунальна сфера, водопостачання, теплопостачання, стан доріг тощо. Та й нема того єднання трускавецької громади, яке пропагувала команда Руслана Ярославовича напередодні виборів. Не хочеться звинувачувати нашого голову у демагогії чи популізмі, проте поки що якихось конкретних результатів роботи не видно. Для порівняння, влада Дрогобича, Борислава, Дрогобицького району зробила своєрідний звіт перед регіональними ЗМІ в кінці 2010 року, у Трускавці ж влада не просто залишилася на попередньому рівні (за Лева Грицака хоча б прес-конференції організовувалися та керівник інформаційно-аналітичного відділу проводив щотижневі наради із журналістами), а й дещо опустилася, нехай вибачать мені читачі за вживання такого незручного терміну.

Проте не можна сказати, що вже все так погано у нашому домі. Слава Богу, окремі напрямки роботи, започатковані попереднім мером, не заглушилися, посилено теж роботу в культурному плані, робляться певні спроби зробити доступними для кожного рішення сесій, виконкому, хоча розпорядження голови і надалі залишаються таємницею за сімома замками. Маючи власну кишенькову газету, Руслан Ярославович зобов'язав своїх провладних журналістів щодня знаходити новини та подавати на сайт газети, навіть у вихідні дні, інформуючи громаду про дії влади та намагаючись таким чином формувати власний хороший імідж та потрібну громадську думку. Планується оптимізація не лише в комунальних підприємствах, а і в міськвиконкомі, хоча швидше за все вона пройде тільки після якихось вказівок зверху. Планується робити якісь кроки для отримання містом статусу курорту державного значення, хочеться перевести Трускавець повністю на автономне опалення, є бажання зробити місто справді європейським, гідним життя ХХІ століття.

Проте більшість із цього є суто декларативними поняттями і не видно тої команди, яка б змогла обіцянки, сформовані, можливо, закордонними політтехнологами, впровадити в життя. Старі спеціалісти викликають в нової команди недовіру (бо "люди Грицака", "тіні Грицака", "обличчя Грицака"), а нових нема. Рішення, які приймаються з подачі "бо я так хочу", викликають супротив не просто в окремих чиновників, а і в широких верств населення, як маємо на прикладі БУТу чи ситуації із невиплатою зарплати в КП "Наше місто". Та й заяви перевести все місто на автономне опалення можна назвати голослівними, бо навряд чи це реально і ніхто нікого не питав, ніхто ні з ким не консультувався, а про небезпеки, пов'язані з цим явищем, ми вже взагалі мовчимо.

В народі є прислів'я про поганого танцюриста, але хочеться сподіватися, що воно ніяк не стосується нашого молодого мера. Поставний, розумний, елегантний, мужній, він, напевно, і танцює добре. Проте якщо йдеться про танці політичні, то варто йому пам'ятати і про інше прислів'я "хто платить, той і музику замовляє", і про те, що не варто скакати під чужу дудку, а формувати свій оркестр, який був би не подібний на квартет із байки Крилова. Порядний танцюрист не нарікатиме на щось, що йому заважає, а вчитиметься - наполегливо, завзято, вперто, зокрема і в тих, хто володіє мистецтвом танцю досконало. І було б добре, якби Руслан Козир перевершив у справі управління містом свого попередника Лева Грицака, адже тільки той учень гідний похвали, котрий показує кращі результати, ніж його вчитель.

Володимир Ключак

Рада Старійшин в дії

Рада Старійшин в дії У понеділок, 24 січня, відбулося засідання Президії ГО "Рада Старійшин". Старійшини обговорили ряд питань, які стосуються діяльності організації та життя нашого міста-курорту. До лав громадської організації було прийнято трьох нових членів (Лев Грицак, Павло Латиш, Лариса Босак). На лютий заплановано проведення загальних зборів організації.

Стосовно загальноміських проблем, а їх є чимало і в освіті, і в житлово-комунальній сфері, то старійшини вирішили обговорити їх з міським головою Русланом Козирем. Поважні люди Трускавця в особі голови ГО "Рада старійшин" Бориса Кривка та трьох його заступників (Володимир Кушнір, Іван Скибак, Василь Петранівський) планують відвідати міського голову 11 лютого, хоча дата, звичайно ж, буде узгоджена із мером попередньо. Під час зустрічі старійшини підніматимуть питання пам'ятника Свободи на центральній площі міста, адже ініціатором та організатором процесу продовження його будівництва та закінчення впорядкування площі має стати саме міська влада. Щоправда, люди побоюються, чи не запросить пан Козир до спорудження пам'ятника автора пам'ятника Бандері Івана Самотоса, адже не хотілося б, щоб величний пам'ятник Свободи був таким же недолугим та кривов'язим, як маленький монумент нашому Герою, Провіднику ОУН.

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк прислухається до думки старійшин і навіть створив дорадчий орган зі знаних та заслужених осіб, трускавчани сподіваються, що трускавецький мер теж не ігноруватиме думку громади і слухатиме не тільки радників з сусідніх чи далеких міст, але і почує голос представників Трускавця.

Хочуть обговорити з мером представники вищеназваної громадської організації і питання збереження нашого найціннішого багатства - мінеральних вод, зокрема "Нафтусі", а також допомогти йому у благородній справі промоції Трускавця. І це ще не всі питання, є й інші, як от потреба негайного ремонту вулиці Бойківської (про це говорила членкиня організації Ярослава Суботяк), припинення інсинуацій навколо освіти, адже вже містом ширяться чутки, що за переведенням БУТ в СШ № 3 може бути і закриття дитячої установи "Ялинка" та ліквідація методичного кабінету. Про своє бачення вирішення нелегких освітніх питань розповіли на "Раді старійшин" відомі в місті педагоги Василь Петранівський, Марія Дуб, Лариса Босак.

Турбує старійшин і питання можливих масових звільнень з роботи осіб, яких нова влада вважає членами команди екс-мера міста Лева Грицака, хочеться вірити, що жодних політичних репресій не буде, в іншому випадку "Рада старійшин" готова стати на захист інтересів простих людей. "Ми вже не в тому віці, щоб під когось лягати", заявив голова громадської організації Борис Кривко, коментуючи наше запитання, чи не створювалася ця ГО суто під вибори і додав, що організація об'єднує людей, які вже чогось досягли в цьому житті і яким небайдужа доля рідного міста.

Володимир Ключак

Вибори закінчилися - "Трускавчани" працюють

Євген Юник Такими словами зустрів мене в своєму робочому кабінеті головний лікар-директор МЦ № 1, депутат Трускавецької міської ради чотирьох скликань, почесний голова благодійного фонду "Трускавчани" Євген Юник. Ще під час передвиборної боротьби містом ширилися чутки про те, що благодійний фонд, як й інші соціальні проекти, створений під вибори-2010. Однак, як виявилося, БФ "Трускавчани" й далі працює для трускавчан.

Про очолюваний Є. Юником фонд та подальші плани роботи ми й вели із ним бесіду.

- Дійсно, небагато часу минуло від виборчих перегонів місцевого значення і всі детально пам'ятають ці перипетії. Але зараз не про те. Дійсно, багато хто поширював містом чутки, що благодійний фонд "Трускавчани" створений як передвиборчий суб'єкт і після завершення перегонів він кане в Лету. Однак хочу запевнити трускавчан, як і, до речі, говорив тоді - фонд створений, аби допомагати людям у вирішенні їх нагальних потреб. Він є і буде! Звичайно, якби я став мером, то БФ "Трускавчани" працював би більш ефективно. А так виходимо з того, що маємо. Наразі волонтери, які працювали тут, знаходяться у відпустках, але певні програми діють, незважаючи ні на що.

- Що це за програми і які плани щодо роботи фонду на майбутнє?

- На сьогодні діє програма соціальної аптеки, де певній категорії людей, що мають спеціальні картки, надаються знижки на медикаменти в розмірі 5%. Є ряд інших цікавих задумів, які, сподіваюся, втілюватимуться в життя.

- До новорічно-різдвяних свят фонд організовував щось на кшталт минулорічних масових заходів?

- Цього року ми надали новообраній владі проявити себе з кращої сторони. Хоча десяти сім'ям із соціально незахищених категорій людей фондом було надано адресну допомогу напередодні різдвяних свят. Окрім цього, громадській організації "Віра і світло", яка опікується дітьми-інвалідами та сприяє розвитку їх творчих здібностей, надано подарунки (фарби, олівці, альбоми), як і місцевій художній школі.

- Ще один так би мовити передвиборчий проект - "Народний адвокат". Яка його доля?

- Юристи, які працюють у громадській приймальні "Народний адвокат", теж поки що перебувають у відпустці. Зараз йде опрацювання нового проекту щодо роботи "Народного адвоката", вирішується питання фінансування. Але, гадаю, за місяць-півтора він знову запрацює. Це буде окрім трускавчанам, надання окремим юристом послуг й для мешканців Дрогобицького району. Таким чином ми охоплюватимемо набагато більшу аудиторію людей, що потребують юридичної допомоги, а заразом це додасть авторитету "Європейській партії", членом якої с я.

- На закінчення нашої розмови, як Ви та ваша сім'я святкували Новий рік та Різдво?

- Як І всі - в колі сім'ї: весело та з надією на краще майбутнє. До речі, моя невістка Ірина народилася на саме Водохреща, а внучка - на Різдво. Тож сам Бог велів святкувати його в піднесеному настрої.

Усім трускавчанам хочу побажати, аби післясвятковий настрій, дух народних традицій та віра в краще майбутнє не полишали їх упродовж року.

Вів розмову Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

Без коментарів

Міському голові Трускавця

Козиру Р.Я.

Директора-головного редактора

КП "Редакція міського радіомовлення"

Марецької С.Б.

Лист - звернення

Головним бухгалтером Трускавецької міської ради Веретко О.З. проведено звірку взаєморозрахунків між Виконавчим комітетом ТМР та КП "Редакцією міського радіомовлення". При звірці головний бухгалтер Веретко О. З. станом на 14. 01. 2011 року виявила сальдо у сумі 14 442,28 грн.

Повідомляю Вам, що прибуток, який ми отримуємо від господарської діяльності нашого підприємства, не в змозі у такому великому розмірі покрити існуючу заборгованість та сплатити зазначену вище суму. Також нагадаю, що Трускавецький міськвиконком користується спостережною системою охорони вартістю 74 126 грн., придбаною за рахунок коштів статутного фонду КП "Редакція міського радіомовлення" відповідно до Рішення виконавчого комітету №213 від 10 жовтня 2006 року.

Враховуючи також, що надавачем послуг з теплопостачання для КП "Редакція міського радіомовлення" є ж сам орган місцевого самоврядування, проблему можна вирішити у запропоновані наступні способи:

- повернути нашому підприємству кошти за спостережну систему охорони, якою Ви користуєтеся, а ми, відповідно, сплатимо заборгованість з цієї суми;
- списати існуючу заборгованість;

Або ж, відповідно до ст. 5 ЗУ "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" наше підприємство користується правом на пільгові кредити для розвитку комунальних засобів масової інформації та розв'язання соціальних проблем їх трудових колективів.

Відтак, за несплату редакцією комунального засобу масової інформації орендної плати та плати за комунальні послуги відповідальність на себе бере орган місцевого самоврядування та (або) місцева державна адміністрація (засновники) цього ЗМІ, який може:

- сплатити заборгованість самостійно чи спільно з іншими співзасновниками та редакцією;
- передати відповідно до визначеного законодавством порядку приватизації у власність трудового колективу редакції за його згодою займані нею приміщення, наявне обладнання і технічні засоби (ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів").

Тому я змушена зіслатися на вищевказані норми закону щодо існуючої заборгованості та пропоную вжити заходів щодо вирішення цієї проблеми.

Директор - головний редактор
Світлана Марецька

Знакова подія мистецького життя Трускавця

40-річний ювілей улюбленого Палацу культури ім. Т.Шевченка для великої кількості трускавчан, які віддано служать прекрасному, подія знакова, а для людей, які тут працюють, це вагомий рубіж на творчому шляху.

21 січня в Палаці культури пройшли урочистості з нагоди 40-річчя з дня відкриття цього величного закладу, що належить до соціальної сфери ЗАТ "Трускавецькурорт".

Побудований у 1971 році Палац залишається основним культурним та розважальним центром для Трускавця, мешканців міста-курорту та відпочивальників.

Працівників ПК ім. Т.Шевченка привітав на урочистостях з нагоди ювілею генеральний директор ЗАТ "Трускавецькурорт" Віктор Жданов, який, зокрема, зачитав вітальну телеграму від імені голови Наглядової ради товариства Павла Якубенка. Колектив установи привітав також міський голова Трускавця Руслан Козир, який зазначив, що діяльність Палацу культури, як великого культурного закладу, є дуже важливою для міста: він виконує не тільки розважальні функції, а й виховні, просвітницькі, підтримує та розвиває культуру.

Окрім цього з нагоди свята працівників мистецької філії ЗАТ "Трускавецькурорт" було відзначено грамотами та грошовими преміями.

Високих нагород удостоїлися ювіляри і від профкому товариства (голова Іван Терещук), місію вручення яких виконав заступник голови профкому В. Стецько, котрий, зокрема, подякував голові Наглядової ради ЗАТ "Трускавецькурорт" П. Якубенку, генеральному директору товариства В. Жданову та директору Палацу культури ім. Т. Шевченка М. Кіселичнику за те, що вони зуміли попри важкі економічні часи зберегти самобутні народні колективи: "Джерела Карпат", "Трускавчанка", студію декоративно-ужиткового мистецтва. Вони своєю творчістю доносять до відпочивальників та мешканців міста культуру невмирущих місцевих народних звичаїв та традицій, а голова профбюро, член профкому Євгенія Пецкович незмінно піклується про колектив спілчан, його добробут та творчий здобуток.

Зі своїми подарунками завітали цього дня до ПК ім. Т. Шевченка й головні лікарі оздоровниць товариства - Оксана Іваницька, головний лікар-директор санаторію "Янтар", Анатолій Стародуб, головний лікар-директор санаторію "Кристал" та Андріан Драновський, головний лікар-директор санаторію "Алмаз".

До численних привітань на адресу іменинників приєдналися й артисти. А це Володимир Гуменчук та "Пісняри", що стало приємним сюрпризом для працівників Палацу культури та гостей свята.

"Многая літа" мистецькому колективу співали всі присутні. Це й стало апогеєм урочистостей.

Отож зі святом вас, шановні працівники Палацу культури. Многая вам та благії літа!

Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

"Радуйтеся нині всі…"

23 сiчня. Недiля. На перший погляд, звичайний вихiдний. Вулицi припорошенi снiгом, мороз щипає за щоки перехожих, якi постiйно кудись спiшать, намагаючись вирiшити своi життєво важливi питання. Здається, що цей день пройде, як i решта - непомiтно, що нiчого особливого не станеться. Але це тiльки видимiсть, породжена нашою вiчною заклопотанiстю, нашим прагненням вiдгородитися вiд усього свiту за височенною стiною, яку самi ж зводимо впродовж життя.

Насправдi цей день вирiзнився з-помiж iнших тим, що спраглi духовної поживи мешканцi маленького мiстечка Стебник отримали масу позитивних емоцiй, завiтавши в мiсцевий Народний дiм. Уже вчетверте вони мали змогу знову вiдчути радiсть Рiздва Спасителя свiту разом з учасниками фестивалю хорового спiву "Радуйтеся нинi всi". Тригодинне дiйство дозволило присутнiм забути про свої проблеми, якi залишилися за стiнами Народного дому, люди знову занурилися в атмосферу не так давно минувших свят.

Честь вiдкрити фестиваль випала хору церкви Христа Чоловiколюбця на чолi з незмiнним керiвником - п. Л. Славич. Cвято розпочали з виконання церковного гiмну "Боже великий єдиний". Священослужителi мiсцевих храмiв звернулися до присутнiх з словами благословення, закликаючи завжди пам'ятати про Бога i про iстинне значення Рiздва, пiсля чого хор продовжив свiй виступ.

фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi
фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi
фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi
фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi фестиваль хорового спiву Радуйтеся нинi всi

Наступнi учасники особливо звеселили стебничан, адже на сценi стояли, можливо, дiти та онуки когось iз них - учнi СШ № 18. Органiзатором даного виступу стала п. Н. Беднарчик, яка подякувала присутнiм за пiдтримку юних акторiв. Глядачi i учасники разом переживали момент народження Спасителя, разом обурювалися з нечестивих планiв царя Iрода, разом з схiдними царями воздавали хвалу Новонародженому Месiї.

А свято тривало: чимало добрих побажань i хороших колядок пролунало з уст хористiв церкви Рiздва Пресвятої Богородицi (керiвник п. М. Костецька) . Не поступалися їм в майстерності iншi присутнi колективи, а саме: хор "Пiдкарпаття" з с. Уличне (керівник п. М. Якубiв), хор церкви Архангела Михаїла (керiвник п. О. Добош), хор церкви Введення Дiви Марii з Сiльця (керiвник п. В. Радяк) i хор церкви Св. Пантелеймона з Колпця (керiвник п. Г. Волощак), який власне завершив свято.

Список учасникiв цьогорiчного фестивалю доповнили представники протестантських громад: чоловiчий хор Церкви християн вiри євангельської "Горяни" (керiвник п. В. Качмарик) та група "Куди йдеш" церкви "Добра Новина" зi Стебника (керiвник п. Д. Кузьмич). Цiкавий факт про хор "Горяни": учасники колективу зiбралися з усiх найближчих мiст. Добре знанi усiм колядки прозвучали у виконаннi солiстiв - п. М. Волкової, А. Нечипор (керiвник п. Л. Кузьмич) та переможницi фестивалю "Яскрава країна", юної дрогобичанки Л. Жукової (керiвник п. О. Сивохiп).

Час промайнув непомiтно i свято пiдiйшло до завершення. Усi учасники дiйства отримали грамоти та солодкi подарунки з рук спонсора - депутата мiської ради п. I. Сушицького.

Мар'яна Ключак

У бориславців з'явився шанс мати європейські дороги

Чи не вперше для міської влади Борислава та селищної ради Східниці з'явився реальний шанс вирішити питання ремонту основних доріг міста та курортного селища. Пов'язано це у першу чергу із проведенням фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. П'ять східницьких готельно-оздоровчих комплексів - "Три сини та донька", "Санта Марія", "Царина джерел", "Респект" та "Київська Русь" - офіційно включені у програму проведення єврочемпіонату.

Цілком зрозуміло, що залучення наявних у курортному селищі спальних місць для розташування численної армії європейських уболівальників необхідно забезпечити їх нормальним сполученням зі Львівським аеропортом та новозбудованим стадіоном. Причому якість цих доріг, за висловом віце-прем'єр-міністра України Бориса Колєснікова, повинна забезпечувати можливість долати відстань від місця проживання до новозбудованого стадіону у Львові за годину.

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Петро Шпитак нещодавно окреслив основні параметри Державної програми розвитку автотранспортної інфраструктури області на цей рік. На капітальний ремонт доріг загального користування на території Львівської області у ході підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року у цьому році передбачено 2 млрд. 759 млн. грн.

На ремонт автомобільних доріг, які пов'язують Львів із пунктами переходу українсько-польського кордону, виділено 850,5 млн. грн. Зокрема, на ремонт дороги Львів - Рава-Руська передбачено 230 млн. грн., Львів - Краковець - 360 млн. грн., Львів - Шегині - 270,5 млн. грн. За державні кошти будуть будувати також дорогу Львів - Краковець. Довжина дороги - 84,4 км. Кошторисна вартість 1 млрд. 64 млн. грн. У першу чергу розглядається будівництво ділянки цієї автодороги на північному вході міста Львова від села Бібрки до села Малі Підліски, що дасть змогу розвантажити рух транзитного транспорту".

Ще 409,8 млн. грн. буде потрачено на ремонт та облаштування доріг внутріобласного сполучення. На ремонт дороги Мединичі - Пустомити - Львів передбачено 46,8 млн. грн., Нижанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий на під'їзді до міста Трускавця - 270 млн. грн., а для облаштування під'їзду до Трускавця та Східниці на автомобільній дорозі Турка - Трускавець - Дрогобич - Пісочне - 93 млн. грн. Якщо міській владі Борислава вдасться позитивно вирішити питання передачі міських доріг, які використовуються як транзитні для доїзду до Східниці, на баланс Укравтодору, то, відповідно, питання їх ремонту стане проблемою держави.

Наразі в уточнених пропозиціях міської влади щодо проведення капітального ремонту доріг м. Борислава у 2011 році включені і вул. Дрогобицька, і вул. Трускавецька, і вул. Т. Шевченка, і вул. С. Бандери. Для ремонту вул. Трускавецької, включаючи тротуар, необхідно 1 млн. 513 тис. грн., для ремонту тротуару та дорожнього покриття Дрогобицької потрібно затратити 4 млн. 713 тис. грн. Ремонт вул. С. Бандери обійдеться в 299 тис. грн., а вул. Т. Шевченка, включаючи тротуар - 1 млн. 450 тис. грн.

Загалом фінансова потреба міста для першочергового ремонту доріг в уточнених пропозиціях, підготовлених відділом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, визначена на рівні 17 млн. 206 тис. грн. Окрім уже згаданих вулиць, потребують ремонту вулиці Зелена, В. Великого, С. Коваліва, М. Грушевського, С. Петлюри, П. Дорошенка, О. Довженка, В. Івасюка та Нафтова. За попередніми підрахунками, ремонт дорожнього покриття разом із тротуарами вул. Зеленої вартуватиме 219 тис. грн., П. Дорошенка - 764 тис. грн., О. Довженка - 298 тис. грн., В. Івасюка - 811 тис. грн. Ремонт дорожнього покриття та тротуарів, враховуючи бордюри, на вул. М. Грушевського коштуватиме 1 млн. 483 тис. грн., С. Петлюри - 1 млн. 887 тис. грн. та Нафтової - 661 тис грн. Для відновлення дорожнього покриття, тротуарів із бордюрами разом із під'їздами до магазинів на вул. В. Великого та С. Коваліва потрібно затратити відповідно 1 млн. 924 тис. грн. та 1 млн. 181 тис. грн.

Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький відзначив, що в уточнений список пропозицій включені першочергові потреби міста в ремонті вулиць. Нині міське дорожнє господарство перебуває у вкрай складному становищі і його потреби у ресурсах значно перевищують окреслені уточненим списком 17 мільйонів гривень. Що конкретно вдасться зробити, з позиції сьогоднішнього дня сказати тяжко. У зв'язку із введенням в дію нового Податкового кодексу в Україні змінився принцип фінансування усієї системи утримання та експлуатації доріг. Зрозуміло, хочеться зробити якомога більше.

Наразі пропозиції міської влади щодо ремонту міських доріг скеровані для розгляду керівництву Львівської облдержадміністрації. Будемо сподіватись, що усі питання, пов'язані із фінансуванням та проведенням ремонту міських доріг, будуть цього разу вирішені вчасно, і разом із настанням перших по-справжньому теплих днів ремонтники з'являться на дорогах міста.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Зважаючи на сепаратистські настрої, важливо берегти єдність України

День Соборності для молодої української держави сьогодні не втрачає актуальності, оскільки, зважаючи на сепаратистські настрої як на сході, так і на заході держави, важливо берегти єдність України. Про це заявляє народний депутат України Петро Писарчук.

На його переконання, соборність держави може вберегти тільки український народ, який є носієм державницьких устремлінь, натомість політики, керуючись своїми вузькопартійними інтересами, немало зробили для того, щоб ці сепаратистські настрої в окремих частинах держави проростали.

"Останні вибори до місцевих органів влади продемонстрували полярність симпатій українців. Якщо моя рідна Галичина в переважній більшості підтримала представників ВО "Свобода", а схід - Партію регіонів, програми яких щодо векторів політичного розвитку інколи діаметрально різняться, то це не означає, що політикам потрібно ділити державу. Скоріше навпаки - політикам треба ще більше працювати над її об'єднанням. Партія регіонів відкрита до політичної конкуренції. Власне це і засвідчили вибори до місцевих рад", - наголошує Петро Писарчук.

За його словами, хоча Партія регіонів є провладною у державі, на місцевих виборах на Львівщині адмінресурс працював проти Партії регіонів та її представників.

"Ми поважаємо вибір галичан і ніколи не допускали собі принизливих, ненависницьких промов на адресу своїх політичних конкурентів. Натомість заклики та висловлювання політиканів місцевого штибу на адресу легітимно обраної центральної влади, яку визнав цілий світ, граничать з провокаціями, є поза законом і не мають нічого спільного з демократичними засадами побудови держави. Але найголовніше те, що вони принижують виборців, громадян України, руйнують довіру між ними", - вважає Петро Писарчук.

За словами нардепа, Україна та політичні симпатії українців різні, дуже часто перемінливі, але в цьому сила, а не слабкість країни. "Це різноманіття, що має під собою історичне коріння, політики мають навчитися використати для розвитку та єдності держави, а не її руйнації. Якщо ми будемо думати, не яку посаду обійматимемо особисто, а прагнути добра людям, то соборності держави не буде ніяких загроз", - зазначає П. Писарчук.

На його переконання, і на сході, і на заході країни люди хочуть справжніх реформ, демонтажу розбухлого адміністративного апарату, свободи підприємництва, знищення корупції, подолання бідності

"Мені нерідко доводиться чути закиди, мовляв, Ваша партія вже рік при владі, а що змінилося на Львівщині? Можу погодитись, що змінилося небагато, але й часу пройшло ще замало. До того ж наших висуванців у владі можна на пальцях порахувати. На жаль, і ми допустили кадрові прорахунки, але знаю на прикладі своїх рідних Перемишлянського і Золочівського районів, що там сформовані команди, які обов'язково вже цього року доб'ються докорінних змін в інтересах людей. Мені як і багатьом львів'янам не завжди є зрозумілими кадрові призначення на важливі посади колишніх ярих опонентів Президента України Віктора Януковича. Але з іншого боку це є свідченням нашого прагнення до політичного консенсусу на Львівщині. Якщо ці новоявлені "прихильники" Віктора Януковича будуть працювати на державу, ми їх підтримаємо. Коли ж буде навпаки - мовчати ми не будемо.

Це спільна проблема всіх партій - брак державницького, підготовленого кадрового резерву", - наголошує Петро Писарчук.

На переконання Петра Писарчука, у День Соборності треба забути про політичні протиріччя, не смакувати помилок опонентів, а думати про майбутнє дітей та онуків.

"Всі політики є в боргу як перед Україною, так і перед її народом. Не шукаймо ворогів в своєму домі, а об'єднуймося заради подолання тих викликів, які повстали сьогодні перед нами. Ми всі різні, по-різному любимо свою державу, яка в нас одна і яка нас об'єднує", - заявляє Петро Писарчук.

Прес-служба народного депутата України
Петра Писарчука

Доплати на дітей у 2011 році

Згідно із проектом Закону України "Про Державний бюджет на 2011 рік" відбулися суттєві зміни з метою збільшення різних видів соціальних виплат сім'ям із дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, а також дітям-інвалідам, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою.

Так, відповідно до Закону України від 17.11. 2009 р. № 1723-VІ запроваджується надання у 2011 р. допомоги при народженні дитини в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років, встановлених на день народження дитини.

Отже, на дитину, яка народиться після 31 грудня 2010 р., допомога надаватиметься у таких розмірах: на першу дитину - 17 952 грн., на другу - 36 720 грн., на третю і наступну - 73 440 грн. Проте щоквартально змінюватиметься розмір допомоги у сторону зростання, в залежності від дати народження дитини.

Уряд порадував і мам, у яких зростають діти віком до 3-х років. Тобто, розмір допомоги з урахуванням доходів збільшено до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто до 941,00 грн.

Згідно з новим бюджетом розміри допомог на дітей одиноким матерям, дітям які перебувають під опікою, а також на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, також збільшено.

Р.S. За детальнішою інформацією звертатися у громадську приймальню управління праці та соціального захисту населення.

Відділ прийняття заяв та документів
управління праці та соціального захисту населення
Бориславської міської ради,
газета "Нафтовик Борислава"

Оголошення

Міс Галичина!!!

Ви вродлива і талановита? У вас модельна зовнішність? Візьміть участь в конкурсі "Міс Галичина". Реєструйтесь на сайті www.mytruskavets.com.ua, там ви знайдете і детальнішу інформацію про конкурс (або за телефоном 067 98 58 02). Слідкуйте за анонсами, інформація постійно оновлюється!!!

Кастинги проходитимуть у містах Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Трускавець! Не пропустіть свій шанс!

Міс Галичина - 2011

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.