Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№13 (257) 4 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Хто щось знає – зголосіться

В 1899 році в Перемишлі народився Влодзімєж Лєшьняк (Włodzimierz Leśniak), який до 19939 року був комендантом поліції у Трускавці. Він був учасником польсько-більшовицької війни, був нагороджений Хрестом Віртуті Мілітарі. Після совєтської окупації Галичини у вересні 1939 року він був заарештований НКВД, підданий жорстоким тортурам, а навесні 1940 року розстріляний. Проте невідомі є докладна дата його смерті, як невідоме і місце страти та поховання. Про це повідомляє газета "Kurier galicyjski". Інша версія говорить, що п. Влодзімєж міг бути вбитий українськими націоналістами.

Ціла родина Лєшьняків у квітні 1940 року була вивезена на Сибір, звідки у 1947 році ті, хто вцілів, повернулися до Польщі. Родичі колишнього коменданта поліції у Трускавці просять всіх, кому хоча б щось відомо про долю п. Влодзімєжа Лєшьняка, повідомити їх. Інформацію можна надсилати на мейл "Трускавецького вісника".

Губернатор вислухає скарги трускавчан на мера

Сьогодні, 4 лютого, представники страйкому та профкому КП "Наше місто" мають зустріч із губернатором нашої області Михайлом Цимбалюком. Вони мають намір розповісти про всі вияви морально-психологічного тиску на них та методи, якими це підприємство на догоду невідомо кому доводиться до банкрутства. Про деталі цієї зустрічі ми повідомимо додатково.

Начальник трускавецької міліції заспокоює

3 лютого в ефірі трускавецького міського радіо начальник Трускавецького МВ УМВСУ у Львівській області Іван Маліш прокоментував події навколо ситуації в курортному парку. Нагадаємо, що влада міста розпочала справжню війну із стихійною торгівлею в парку, жертвами якої стають беззахисні, малозабезпечені пенсіонери, інколи інваліди, які підробляють собі на хліб. Іван Петрович зауважив, що міліціонери поводяться дуже гуманно, вони по закону мали б доставляти в суд всіх порушників, але часто не роблять цього з огляду на вік стареньких бабусь, які там торгують. Водночас Іван Петрович висловив впевненість, що цю проблему буде вирішено найближчим часом і торгівці отримають місця на ринках.

Висловити свій протест діями трускавецької влади прийшли у понеділок, вівторок та середу особи, які торгують у парку, се6ред них, всупереч запевненням міської влади - багато трускавчан, а також мешканці Стебника та навколишніх сіл, а не тільки люди із Закарпаття та Гуцульщини, як це намагаються подати провладні ЗМІ. Мер Руслан Козир мав зустріч із цими людьми, але не зрозумів їх до кінця, консенсусу не було досягнуто. Вчора, в четвер, 3 лютого, це питання розглядалося на комісії.

А до теми подаємо лист розпачу, який надійшов на нашу електронну скриньку, уривки з нього вже публікувалися в обласних ЗМІ.

"Добрий день, шановна редакціє! Хочу висловити своє невдоволення діями нової влади на рахунок торгівлі в парку!!! Адже в теперішній скрутний час люди мають хоча б якусь можливість виживати за рахунок даної торгівлі, а влада забирає в тих людей останнє - шанс вижити!!! Серед тих людей, які там торгують, немає олігархів і багачів, які б могли брати за шалені гроші в оренду магазини, і ніхто з власників базарів не дасть їм за мінімальну плату торгувати в них, а будуть вимагати по повній, і хочу зазначити, що вільних місць на базарах вже немає!!! Я відвідував різні курорти і бачив, що така торгівля існує в місцях великого скупчення людей і все нормально, всі торгують без проблем!!! У нас таке місце курортний парк і якщо таку торгівлю перенести, наприклад, на стебницьке кільце, то результату з такої торгівлі не буде ніякого!!! Директор парку замість того, щоб слідкувати за порядком в парку, то він з фотоапаратом слідкує за торгашами, а в той час люди ідуть і падають, оскільки дорога не посипана піском!!! Також самим відпочивальникам дана торгівля не заважає, а навпаки, приносить деякі зручності, людина іде по парку і може собі щось необхідне там придбати. До сьогоднішнього дня дана торгівля не заважала нікому, а теперішній владі вона чомусь стала "кісткою в горлі". Перед виборами теперішній мер обіцяв всім людям, які торгують в парку, що їх ніхто чіпати не буде, що всі будуть торгувати, де зараз ці обіцянки??? Я думаю, що в мера є багато не вирішених питань по місту, то він ними не займається, а взявся за торгівлю і не дає спокійно жити людям і заробити собі на кусок хліба!!! Чесна влада - заможна громада!!! - передвиборчий лозунг Руслана Козира, а зараз його треба переписати на "Заможна влада - бідна і обдерта громада" Стає зрозуміло одне, що багачі, олігархи не розуміють простий бідний і голодний народ, в газеті "Джерела Трускавця" пишуть, що "Боротьба за курортний парк продовжується. Втім, перші успіхи вселяють надію: перемога не за горами. Важливо зараз об'єднати зусилля всіх державних, громадських, комунальних організацій"… Але якщо об'єднаються люди, про яких влада не думає, то навряд чи буде перемога не за горами…

Микола С."

Кому став кісткою поперек горла Лев Грицак?

Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, готується до випуску газета, яка має відволікти увагу громади від насущних проблем міста та в якій будуть висвітлені нібито незаконні оборудки колишнього міського голови Трускавця. Редагувати її взялася вічна опонентка Лева Грицака, відомий у місті підприємець, а топ-темою має стати питання навколо міського ринку. Проте чи вийде цей спецвипуск газети, яка свого часу програла суд Леву Ярославовичу та повинна була подати спростування та вибачення, яких так і не було, ще невідомо, адже якщо продовжити розслідування даної теми, то може виявитися, що винних можна знайти в середовищі тих, хто тепер палко підтримує діючого мера.

В музеї відкрито виставку

В Історико-краєзнавчому музеї Борислава відкрито виставку вишиваних картин стриянки Світлани Сидоренко "Краплини душі". Пані Світлана є художником, членом Стрийської асоціації інвалідів, вишиває виключно для себе. У її творчому доробку - понад 120 вишитих картин на різну тематику (релігійна, природнича, людські почуття). Виставка в Бориславі експонуватиметься до 1 березня, вхід - 2 гривні для дорослих, 1 - для дітей.

Ще всіх псів не постріляли…

На понеділковій нараді 31 січня мера Трускавця Руслана Козира знову зацікавила ситуація із бродячими собаками в курортному парку. Відповідати на нього довелося заступнику начальника УЖКГіБ п. Гайвановичу, який доповів, що є домовленості із Стрийським комбінатом, що гицлі вже цього тижня візьмуться за відстріл собак. "Як відстріл? ВИЛОВ!!!" - хором взялися поправляти чиновника мер та його команда. А тепер риторичне запитання - де утримують собак після "відлову" і чи хоча б хтось їх бачив після таких "виловів" живими? Ми не стверджуємо, що псів відстрілюють за допомогою отрут кураре та деталін прямо на очах відпочиваючих у курортному парку, але про такі речі говорять пошепки місцеві активісти захисту тварин і дещо голосніше відпочивальники.

Не знаємо наскільки це правда, але після кількох наїздів на УЖКГіБ та закидів у бездіяльності цієї структури появилася інформація, що хтось із керівництва цього управління вже написав заяву на звільнення. Дана інформація не є перевіреною.

Вшанували Героїв Крут

Минулої п'ятниці в актовій залі міського БУТ пройшов вечір-реквієм, присвячений пам'яті героям Крут. Підготували й провели захід міський Молодіжний парламент і парламент Будинку учнівської творчості під керівництвом п. Марти Домінко. На тематично оформленій сцені за допомогою проектора учні під музику Мирослава Скорика демонстрували історичні слайди, бойові точки на мапі України, місце знаходження бойовища на станції Крути… Далі о. Василь Нестер з церкви св. Миколая відправив за убієнними молебень. А закінчився захід хвилиною мовчання.

Відділ з питань оборонної та мобілізаційної роботи нагадує

На понеділковій нараді 31 січня начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи Адам Ластовецький звернув увагу присутніх на те, що в лютому святкуємо дві дати - 15 числа День учасників бойових дій в інших державах та 23 числа День захисника Вітчизни, яке нам дісталося у спадок від колишнього режиму. У Трускавці проживає 52 ветерани військової служби. Із 60 чоловік, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав 45 - воїни-афганці.

Власна інформація

Нарада керівників ЗАТ "Трускавецькурорт"

На розширеній нараді керівників та профкому ЗАТ "Трускавецькурорт", яка відбулася минулої п'ятниці у конференц-залі Палацу культури ім. Т.Шевченка, ішлося про непросту ситуацію, що склалася нині в санаторно-курортній галузі. У такий важкий час добре видно, як виконує свої обов'язки той чи інший працівник та яка якість їх виконання. "Навіть у складній ситуації треба підвищувати свою кваліфікацію", - наголосив генеральний директор товариства Віктор Жданов.

А трудитися трускавецькурортівцям є над чим. Це стосується і медиків, і працівників харчоблоків, і техперсоналу. Необхідно, наприклад, акумулювати зусилля й обладнати ще один резервуар на воду в санаторії "Весна". Треба ефективно використати й іншу можливість. Що мається на увазі? В тих оздоровницях, де завантаженість буде низькою, треба зайнятися ремонтами номерного фонду. Гроші на це Наглядова рада ЗАТ "Трускавецькурорт" виділила.

Свої пропозиції і зауваження під час наради висловили директори напрямків, керівники філій. Вони стосувалися поліпшення й оптимізації діяльності підрозділів товариства в нинішній ситуації, економії електроенергії, води, тепла.

Про чітке дотримання графіка відпусток, про порушників трудової дисципліни говорив начальник відділу кадрів Анатолій Ковальчук. До речі, в минулому 201-0 році за зловживання трудовим законодавством 162 працівники різних філій отримали догани, а значить були позбавлені грошової премії. Це підтвердив своїм виступом і начальник служби безпеки товариства Віталій Плеханов.

Про корегування планових показників присутнім розповів директор з економіки та фінансів Орест Бродович. Він же поінформував і про порядок фінансування певних видів робіт, а потім підвів підсумки діяльності філій та підприємства в цілому за січень. На 27 число, приміром, загальний плановий показник становив 85 відсотків від виконання.

Газета "Трускавецькурорт"

До прибирання сміття залучили трускавецький "КамАЗ"

На останній понеділковій нараді Стебницької міської ради, яку у зв'язку з відсутністю стебницького мера Василя Пецюха (перебуває на лікарняному) цього разу проводив заступник міського голови з житлово-комунального господарства та будівництва Петро Веклюк, головний акцент було поставлено на системному вивозі сміття з територій вулиць міста, де знаходяться багатоповерхові будинки.

- Працівники міськвиконкому домовились, що, згідно спільно укладеної угоди з трускавецьким підприємством КП "Наше місто", яке надає КП МВУЖКГ транспортні послуги (ще один сміттєвоз "КАМАЗ"), сміттєві відходи вивозитимуть з територій вулиць Стебника, де знаходяться багатоповерхові будинки, систематично, - повідомив присутніх Петро Зенонович.

Отже, місто обслуговуватимуть три сміттєвози - два, комунальних, які постійно потребують ремонту, і один, який знаходиться у хорошому стані, але належить КП "Наше місто". Якщо від цього місто виграє, то у начальника КП МВУЖКГ Володимира Вакуленка є шанс втриматися на займаній посаді. Адже свого часу на засіданні міськвиконкому стебницький міський голова Василь Пецюх попередив Володимира Васильовича, що якість його незадовільних робіт, як мінімум, заслуговує на догану.

Кошти на ремонт ліфта у міському бюджеті передбачено

Стебницька міська рада зобов'язала начальника КП МВУЖКГ Володимира Вакуленка зварити металеві сміттєві урни і встановити їх біля центральних пішохідних доріжок міста. На це п. Вакуленку виділили місяць часу. Про виконану роботу та матеріальні затрати, які повинні бути використані на будівельні матеріали він повинен доповісти на нараді Стебницької міської ради у відповідний термін часу.

Ще одне завдання, яким ощасливили Володимира Васильовича, полягає у заключенні угоди з ТзОВ "Трускавецькурортліфт" щодо проведення капітального ремонту ліфта по вул. Грушевського, 15, який знаходиться на балансі КП МВУЖКГ. На проведені роботи, за словами заступника міського голови з питань економіки та інвестицій, керуючого справами міськвиконкому, Олега Веклюка, у міському бюджеті передбачено кошти в сумі 10 тисяч гривень.

Ну що ж, час, панове, покаже: чи слова владних мужів не розходитимуться з ділами.

Не виконуєш свою роботу відповідально - геть з обійманої посади!

Майстер по благоустрою Стебницької міської ради Богдана Думайло під час останньої понеділкової наради була попереджена, що через не доопрацювання (нехтування своїми службовими обов'язками) вона навряд, чи втримається на займаній посаді.

До певного періоду часу п. Богдана чомусь не вважала за потрібне з'являтися на наради міськвиконкому і звітувати про якість виконаних робіт: а в службові обв'язки шановної пані входить здійснення контролю за прибиранням території міста від сміття. Якщо ж виходити з позиції: у якому стані знаходилося донедавна захаращене сміттям місто, то я дивуюся, як взагалі п. Богдана ще до цього часу обіймає займану посаду. Тим більше, коли становище у нашій державі - критичне. Скорочення посадових осіб міськвиконкомів у нашій державі зростають у геометричній прогресії. Чи, може, п. Богдана, просто не дорожить своєю посадою?

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцять перше січня 2011 року у Бориславі скоєно одинадцять крадіжок. Маємо також дванадцять випадків погроз фізичною розправою, одне шахрайство, шість випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, два факти настання смерті, один злочин по лінії боротьби з незаконним обігом наркотиків, п'ять випадків пошкодження майна, один факт незаконного заволодіння транспортним засобом та один випадок вилучення зброї.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки, встановлено осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили справу по лінії боротьби із незаконним обігом наркотиків. За п'ятьма фактами пошкодження майна, двома випадками настання смерті та одним фактом незаконного зберігання зброї проводяться дослідчі перевірки.

Автомобіль "Тойота-Прадо" викрали невідомі зловмисники із подвір'я східницького пансіонату "Валентина". Необачний власник транспортного засобу, який приїхав на відпочинок до Східниці з Києва, залишив автомобіль на ніч на подвір'ї пансіонату, не вживши заходів, які б унеможливили його викрадення. Цим скористалися невідомі злочинці. У ніч на 28 січня вони викрали припаркований біля пансіонату "Валентина" автомобіль. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Проводяться оперативно-пошукові заходи. Співробітники міліції будуть вдячні за будь-яку інформацію, що допоможе віднайти викрадений автомобіль та затримати злочинців.

Невідомий зловмисник у магазині "Міраж" по вул. С. Коваліва заволодів мобільним телефоном "Соні- Еріксон", який належав продавцю цього торгового закладу. Слідчо-оперативна група на місці події встановила, що 28 січня близько 19.00 невідомий відвідувач цього торгового закладу звернувся до продавця із проханням дати мобільний телефон для здійснення дзвінка-повідомлення. Заволодівши телефоном, невідомий зловмисник із приміщення магазину втік, завдавши необачній продавчині матеріальних збитків на суму 825 грн. За цим фактом проводяться оперативно-пошукові заходи.

У ході проведення операції "Збут-2011" 29 січня по вул. Д. Галицького о першій годині ночі правоохоронці при поверховому огляді вилучили у сімнадцятирічного мешканця с. Попелі Дрогобицького району гр. П. паперовий згорток із подрібненою речовиною зеленого кольору рослинного походження вагою 3 грами. Під час опитування хлопець зізнався, що знайдена у нього речовина є наркотичним засобом - маріхуаною. Його він придбав за 60 грн. у вісімнадцятирічного мешканця вул. Трускавецької гр. Б. По "гарячих" слідах правоохоронці вжили заходи щодо затримання гр. Б. При поверховому огляді у нього вилучено паперовий згорток, у якому містились два пакети із подрібненою речовиною зеленого кольору рослинного походження вагою близько трьох грамів кожен. Під тиском незаперечних доказів гр. Б. дав правдиві покази. За цим фактом проводиться дослідча перевірка. Якщо експертиза підтвердить, що подрібнена речовина рослинного походження є наркотичним засобом - маріхуаною, хлопцям доведеться відповідати за усією суворістю Кримінального кодексу.

Газета "Нафтовик Борислава"

Знову страйк. Під міську раду прийшли торгівці з парку

Знову страйк У середу, 2 лютого, під міською радою знову було тривожно. Зі своїм нехитрим крамом прийшли під міську раду бабусі-травниці, грибники та інші торгівці з курортного парку, всього близько 50 чоловік. Людей до такого кроку відчаю довела непослідовна і силова політика влади у ліквідації торгівлі в курортному парку. Люди розповідають, що в понеділок директор КП "Парк курортний" культурно показав їм місця, де вони мають стояти, це, в основному, на бульварі Торосевича біля дерев'яного ринку. А у вівторок…приїхала міліція і почала всіх розганяти, а міський голова, коли до нього прийшли, відмовився від своєї попередньої обіцянки забезпечити людям, хоча б місцевим, місця для невеличкого заробітку…Тут, щоправда, обурюються на порушення своїх прав і дискримінацію продавці зі Стебника та інших міст… "Ми народ, який просто хоче жити!" - волали жінки, - "Ми вибирали мера, який йде за людьми, а не говорить один день одне, а другого дня зовсім інше!"

Але мер, схоже, буквально сприйняв назву політичної партії, яка його підтримувала на виборах, і після перемоги влаштував у місті суцільний фронт, який, правда, не призводить до позитивних змін. І береться він за справи далеко не найнагальніші для покращення добробуту улюбленої громади. Замість ліквідувати суцільну ожеледицю на дорогах міста (ковзанка під патронатом міського голови - жартують пішоходи і таксисти), покращувати водопостачання чи стан житлового фонду міський голова, працівники виконкому, міліція гоняться за бабусями з грибами, травами і глодом…і пробують ліквідувати торгівлю в парку різко і силовими методами.

А питання торгівлі в курортному парку, як і більшість проблем міста, далеко не просте і неоднозначне. Так, парк має бути місцем відпочинку і машини, які заїжджають прямо в парк з білизною та іншим китайським товаром там зовсім нідочого. А от горішки, насіння, малинку з ожинкою, травки чи грибочки відпочивальники з задоволенням купують під час прогулянки. Це доводилось бачити не раз. І продавці, здебільшого жінки, такою дрібною торгівлею заробляють собі на життя. Ринковий збір, плата за місце на ринку "з'їсть" весь невеличкий прибуток цих "підприємців на асфальті". Хоча всі запевняли, що справно сплачують єдиний податок в бюджет міста. Тому люди просять діяти з ними цивілізовано і обіцяють, що підуть з парку тоді, коли їм будуть запропоновані і облаштовані інші місця для торгівлі.

Але представники влади почали операцію "ліквідація" саме з цих найслабших, машини в парк продовжують заїжджати, а дрібних торгівців розганяють, прикриваючись загальними фразами: "Трускавець не для торгівлі! чи Ви забруднюєте "Нафтусю". Люди прийшли під міську раду, та й тут їх знайшла міліція. Щоправда заступник начальника міськвідділу Богдан Собко толерантно спілкувався з протестувальниками, повідомив, що міський голова дав доручення головному архітектору Олександру Грищенку знайти для них інше місце для законної торгівлі. А наступного дня, 3 лютого. засідала комісія з вуличної торгівлі, тож доцільно визначитися з представниками і там відстоювати свої права.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Із нарад у Бориславі

Минулого вівторка відбулася чергова нарада з працівниками апарату міської ради, керівниками відділів, служб. Вів її міський голова Володимир Фірман.

Найперше заслухано інформацію про те, як виконано доручення міського голови, дані минулої наради, щодо перевірки торговельних закладів і продажу там спиртного та сигарет для неповнолітніх. Начальник служби у справах неповнолітніх Едуард Подставек проінформував, що проведено рейд і виявлено низку порушень, за що працівникам цих торговельних закладів доведеться відповісти.

Ярослав Лаврик - начальник управління комунальної власності - розповів, що, за дорученням міського голови, винайдеться кілька приміщень, які надаються для складування дерева, а точніше, дров, для майбутніх міні-котелень, що зможуть працювати на цьому матеріалі, якого у нашому місті вдосталь. Яке з цих приміщень буде переобладнано під склад, вирішено буде пізніше.

Про стан справ у освітніх закладах міста проінформувала виконувач обов'язків начальника відділу освіти Леся Коваленко.

Про проблемну котельню, що опалює будинки у центрі міста, розповів перший заступник голови Руслан Зелінський. Його доповнив міський голова Володимир Фірман, який побував у місті Долині і переконався: тільки перехід на міні-котельні та індивідуальне опалення квартир зможе перекрити потік мільйонам гривень, що їх місто щомісяця сплачує за тепло у оселях бориславців.

Наголосив він і на тому, що під час таких заходів, як нещодавній турнір з боксу, у якому взяли участь понад 200 юних спортсменів із семи областей країни і який був організований на дуже високому рівні, необхідне і відповідне медичне забезпечення. Сталося непередбачене - хлопець зламав руку, а поруч не було жодного медичного працівника, щоб відразу надати необхідну допомогу.

* * *

Щотижневу нараду із керівниками комунальних служб міський голова Володимир Фірман розпочав зі звіту комунальників про виконання протокольних доручень.

Серйозною проблемою для роботи комунальних служб є відсутність фінансування. Чинне законодавство України вимагає визначати виконавців робіт через проходження тендерної процедури, а тут, як завжди, виникають непередбачені проблеми із розміщенням оголошень, учасниками, термінами. Міська влада шукає шляхів, які б дали змогу хоча б профінансувати першочергові потреби комунальників.

Минулого тижня через невпорядкованість окремих територій у місті виникли дві пожежі. Йдеться про будинок на вул. Тернавка, 94 та захаращену територію між колишнім розчинно-бетонним вузлом БУ-43 та котельнею по вул. С. Коваліва. Міський голова дав доручення створити компетентну комісію за участю представників цивільного захисту та працівників комунальної галузі, яка після детального вивчення проблеми має дати свої рекомендації щодо можливого облаштування цих проблемних місць.

Аварія на тепловій мережі по вул. Д. Галицького у районі міського парку культури та відпочинку дуже гостро поставила проблему опалення житлових будинків усієї центральної частини міста. Директор підприємства Богдан Дубас розповів, що працівникам вдалося ліквідувати аварію досить швидко, але після подачі теплоносія з'явилися нові витоки. Незважаючи на значні втрати теплоносія, котельню не зупиняли, щоб не вивести із ладу усю систему теплозабезпечення центральної частини міста. У вівторок аварію на теплотрасі мають ліквідувати та відновити опалення приміщень.

Міський голова відзначив, що ліквідація аварії не вирішує проблеми теплопостачання центральної частини міста. Котельню по вул. Д. Галицького потрібно виводити з експлуатації. Бюджетні затрати міста на тепло у січні склали мільйон гривень. Тільки для опалення приміщення міжшкільного комбінату на вул. Т. Шевченка, 5 затрачено 15 тис. грн. Директору КП "Бориславтеплоенерго" Богдану Дубасу дано протокольне доручення припинити подачу тепла до приміщення міжшкільного комбінату та розпочати підготовку до виведення котельні по вул. Д. Галицького із експлуатації.

Газета "Нафтовик Борислава"

Сесія Бориславської міської ради

Минулої п'ятниці, 28 січня, відбулася шоста сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. Головуючий, міський голова Володимир Фірман, першим (за згодою депутатів) у "Різному" надав слово для заяви начальнику міського відділу культури Андрію Спасу, який виклав своє бачення ситуації щодо приміщення по вул. Грушевського, 1, де зараз розміщено міський відділ культури. Ось його позиція:

- ... Вже шістнадцять років у цьому приміщенні є міський відділ культури. Зараз ідеться про "переселення" відділу у приміщення адмінкорпусу. Принципово, я не проти, але має бути логіка подій: рішення сесії, відповідні кошти, терміни; установи, куди маємо переселитися, повинні бути приведені до відповідних санітарних вимог. Зараз така ситуація, що другий поверх не може бути відселений без розпорядження Кабінету Міністрів, бо перебуває на балансі Контрольно-ревізійного управління, а орендує його міська організація партії "Наша Україна". І коли ми звідти заберемося, то може повторитися ситуація, що відбулася із будинком по вул. Грушевського, 3. До речі, приміщення відділу культури обкрадали вже вісім разів і дотепер не знайшли тих крадіїв. Окрім того, ремонт цього будинку два з половиною роки тому провів відділ культури за "свої" гроші. Правда, трохи допомогли спонсори...

Свої аргументи чи, точніше, аргументи виконкому міської ради, виклав міський голова Володимир Фірман:

- Від нас вимагають оптимізацію мережі. Тобто скорочення людей. Ми відмовилися від того і йдемо іншим шляхом - оптимізації витрат. Тобто, скорочуємо витрати на утримання наших приміщень. Першим кроком до того була адреса вул. Шевченка, 11 (де були розміщені відділ оборонно-мобілізаційної роботи та міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді). На цьому вдалося зекономити п'ятдесят тисяч гривень. На енергоносіях. Не скорочуючи людей...

Були й інші аргументи. І зі сторони міського голови, і зі сторони керівника відділу культури. Але, як на мене, оцінювати, хто має рацію - прерогатива депутатів, яких ми обрали. Особисто ж я вважаю, що це дуже логічна і дуже моральна позиція: скорочувати приміщення, будинки, а не людей. І нехай хтось заперечить, що це не так, і нехай хтось запитає отих працівників бібліотек, яких хочуть скоротити задля того, щоб не скорочувати, приміщень. Я думаю, їх відповідь була б однозначною.

Після короткого обговорення заяви начальника відділу культури міський голова зачитав і подання начальника відділу культури - "Програму оптимізації Бориславської міської централізованої бібліотечної системи на 2011 рік", в якій пропонується закрити бібліотеку-філію № 1 для дорослих по вул. Дрогобицькій, 439 та перенести книжковий фонд у бібліотеку-філію № 5, що по вул. Коваліва, 32. Те ж саме і з бібліотекою-філією № 2 для дорослих по вул. Трускавецькій, 45, фонди якої пропоновано перенести також на Коваліва, 32. В результаті є вивільнення посади завідуючої бібліотеки-філії № 1; вивільнення посади завідувача бібліотеки-філії № 2, тимчасове вивільнення посади провідного методиста та вивільнення посади бібліотекаря філії № 2. Економія - 84 тисячі гривень. Тобто йдеться про конкретне скорочення працівників.

А тим часом, цього можна б уникнути завдяки переведенню керівництва відділу культури у приміщення виконкому міської ради, де запропоновано відділу культури два кабінети.

Зачитано і другий лист на адресу міського голови та прокурора міста Борислава щодо перенесення відділу культури з вул. Грушевського, 1, де подано аргументи недоцільності такого кроку. Аргументів багато, але є реалії, коли йдеться про те, за рахунок чого скорочувати витрати: чи то за рахунок позбавлення праці людей, чи за рахунок зміни приміщення - то відповідь може бути тільки одна. Краще вже якісь незручності, аніж позбавити роботи працівників, зарплата в яких і так у межах мінімальної.

Власне, на цьому обговорення завершилося і перейшли до проблем міського транспорту.

Проінформував депутатів з цього питання перший заступник міського голови Руслан Зелінський. Він, зокрема, зазначив, що за період із жовтня 2008 по грудень 2010-го року у загальний відділ виконкому та до чергової служби "15-50" надійшли скарги та заяви від бориславців щодо порушення схеми руху маршрутних автобусів №№ 1, 7, 8; щодо зриву графіків руху "маршруток" №№ 6, 7, 9, щодо грубіянства водіїв у стосунках із пасажирами - №№ 1, 2, 4, 9; щодо відмови у пільговому перевезенні пасажирів - маршрути №№ 1, 2, 4, 9.

Перший заступник міського голови озвучив головні зауваги бориславців щодо транспортного обслуговування. Порушують схему руху мікроавтобуса деякі водії маршруту № 1 (МПП "Транспортник") - після 18.00 та у вихідні водії не заїжджають до міської лікарні та поліклініки, хоча це передбачено схемою руху. Маршрутка № 4 - водій у ставленні до пасажирів допускає грубощі та й взагалі некоректно ставиться. Скеровано листа керівнику щодо заміни водія. Щодо пільговиків, перелік яких затверджено свого часу рішенням виконкому, то деякі водії й зараз ігнорують це рішення, що недопустимо.

Великі проблеми і щодо обслуговування маршруту "150": це "Борислав (автостанція) - Стебник (автостанція)". З цього приводу виконком міської ради неодноразово звертався до Львівської облдержадміністрації. Підприємство, що здійснює ці перевезення, як нам відомо, позбавлене ліцензії на право здійснення перевезень.

Тобто транспортне обслуговування населення міста є незадовільним. Щоб, як сказав перший заступник міського голови, впорядкувати графіки та й взагалі впорядкувати транспортну проблему, цього року буде проведено конкурс на перевезення пасажирів, потрібно створити робочу групу, щоб визначитися з об'єктами конкурсу, кількістю та марками транспортних засобів і врахувати зауваження бориславців, що будуть висловлені в ході громадських слухань, а окрім того, при виконавчому комітеті міської ради потрібно створити робочу комісію з питань дотримання законодавства та умов договору з питань пасажирських перевезень.

Пан Руслан Зелінський торкнувся і питання про служби таксі, які є в місті. А їх аж три - 15-52, 15-55 та 15-58 і лише одна з них (остання) зареєстрована у Бориславі (керівник - Степан Кость). Тільки ця служба платить податки і додає щось до міського бюджету. Наступна - 15-52 (керівник - Андрій Гівчак), працює за спрощеною системо оподаткування, але вид діяльності у нього - експлуатація наземних радіомереж.

Тобто, наймані працівники у нього відсутні, єдиний податок - вісімдесят гривень. Третя служба таксі "15- 55", що взагалі у нас не зареєстрована, а зареєстрована десь у Моршині. У цих трьох службах немає обґрунтованого тарифу. В одних тариф - п'ятнадцять, в інших - двадцять п'ять гривень. А відповідно не мають вони і ділянок, виділених на паркування. Тобто і тут, нарешті, потрібно навести порядок.

Після цієї інформації Руслана Зелінського відбулося доволі бурхливе обговорення. І щодо заїзду маршруток до центральної міської лікарні, і щодо маршруту, яким люди могли б дістатися до могил своїх рідних на міському кладовищі, і щодо незрозумілих цін на послуги наших служб радіотаксі, і щодо переповнення у години "пік" мікроавтобусів, які їдуть із Попелів до Борислава.

Підсумував дискусію міський голова Володимир Фірман, який коротко окреслив плани не тільки щодо маршруток, але й щодо інших депутатських запитів, як-от ремонт доріг, мостів, освітлення вулиць, роботи водоканалу.

- Навести лад у місті - важка дорога, і нелегко дається кожен крок, але ми цю дорогу обов'язково пройдемо, - зазначив він. - Мусимо пройти... А щодо транспортників-перевізників, то теж подивимося прискіпливо, хто з них наповнює бюджет міста і чесно виконує зобов'язання, а хто прагне лише "урвати".

Депутати озвучили й багато інших запитів своїх виборців. І прикметно, у всьому проглядалося, що вірять: ці проблеми їхніх виборців нинішня влада міста зможе вирішити.

Вийшло так, що питаня "Різне" стало чи не найголовнішим питанням сесії міської ради, що й зрозуміло, .адже об'єднало дуже важливі для міста проблеми. Від культури і освіти (присвоєння школам імен Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича, за що депутати проголосували одностайно) і до транспорту, мостів, освітлення.

А далі, без якихось значних дискусій, було прийнято такі дратівливі для бориславців земельні питання, з приводу яких завжди було дуже багато галасу і шуму. Можливо, тому, що всі земельні проблеми були попередньо узгоджені з депутатськими комісіями й фракціями. Тобто, всі рішення, винесені на сесію, були зовсім прозорими і чесними. Одностайно було проголосовано і питання третього пункту порядку денного - тобто фінансові та господарські. Таки справді дорога до одностайності нелегка, навіть якщо це на користь місту. Але таке враження, що наші депутати навчилися долати труднощі.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Що ухвалив бориславський виконком?

На чергове засідання виконавчого комітету, яке відбулося минулого четверга, винесено близько 40 питань, що після розгляду оформлені відповідними рішеннями, які стосуються інтересів як окремих громадян, так і життя міста в цілому. Із рішеннями щодо укладення угод та договорів, надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, погодження актів готовності об'єктів для введення в експлуатацію, проведення прибудов, надбудов, реконструкцій, переобладнань, капітального ремонту, будівництва та оформлення права власності чи внесення змін у раніше ухвалені виконкомом рішення зацікавлені громадяни можуть ознайомитись у протокольній частині.

Зміна законодавчої та виконавчої влади міста породила потребу внести відповідні зміни у цілий ряд комісій та органів, які працюють при виконавчому комітеті. Члени виконавчого комітету своїм рішенням затвердили новий Регламент роботи органів опіки і піклування разом із оновленим складом опікунської ради, внесли зміни до персонального складу Координаційної ради з питань молодіжної політики, затвердили персональний склад комісії у справах альтернативної (невійськової) служби та внесли зміни у склад Координаційної ради у справах інвалідів, затвердили у новому складі міжвідомчу комісію, а також комісію з питань приватизації житла, громадську комісію із житлових питань та комісію з питань від'єднання квартир від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання .

Рішенням виконавчого комітету погоджено Програму розвитку інформаційного простору м. Борислава на 2011 - 2013 роки та проведено державну реєстрацію Бориславської міської молодіжної організації "Сокіл". Основна мета діяльності новоутвореного молодіжного осередку - сприяння піднесенню національної свідомості, розвитку творчого, наукового та організаційного потенціалу молоді, участь у процесах розбудови незалежної Української держави, а також захист конституційних, національних та духовних інтересів та прав її членів. Головою організації є депутат Бориславської міської ради Юрій Черкашин.

Окремим рішенням члени виконавчого комітету погодили Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян на території Борислава на 2011-2014 роки. Начальник відділу внутрішньої політики Наталія Бараняк, представляючи членам виконкому Програму, відзначила, що передумовою її створення є основні засади конституційного ладу (норми першого розділу "Загальні засади" Конституції України), що передбачають підтримку розвитку української мови, культури, історичної свідомості української нації. Відповідно до ст. 10 Конституції України "держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України", а відповідно до ст. 11 Конституції "держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури". Водночас, сучасний стан реалізації зазначених функцій держави, пов'язаних із конституційними та іншими законодавчими засадами розвитку української мови, культури, історичної свідомості робить дедалі актуальнішим залучення органів місцевого самоврядування до всебічного виконання згаданих засад Основного Закону України. Питання державного статусу української мови, збереження української культури та історичної свідомості Української нації в умовах сучасного глобалізованого світу, зовнішніх загроз та втручання в інформаційну безпеку України, незалежний гуманітарний простір України стає також і питанням національної безпеки та національного суверенітету України. Згідно ухваленого виконкомом рішення заступнику міського голови Сергію Оленичу спільно з начальниками відділів культури Андрієм Спасом та внутрішньої політики Наталією Бараняк належить постійно упродовж всього терміну дії мості на території Борислава, зокрема, частки україномовної продукції серед радіо- і телепрограм, книжкової продукції, преси (газет і журналів), на транспорті (музичний, аудіо- та відеосупровід здійснення транспортних перевезень), із систематизацією отриманих результатів моніторингу шляхом проведення "круглих столів", конференцій, громадських слухань, інших інформаційних заходів та із залученням до заходів моніторингу мовної ситуації депутатів міської ради, представників установ освіти, культури та громадських організацій.

Програма зобов'язує Державних реєстраторів не допускати порушень законодавства про мови щодо назв юридичних осіб при проведенні державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, а відділ архітектури міської ради забезпечувати достатній контроль за розташуванням зовнішньої реклами та використанням іншомовних рекламних вивісок. Відділ торгівлі повинен регулярно проводити перевірки діяльності суб'єктів господарювання стосовно дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на ринках міста, вживати заходів аж до позбавлення дозволів (ліцензій), керівники та працюючий персонал яких ігнорують мовне законодавство в усіх його проявах (вивіска, спілкування при обслуговуванні, музичне оформлення приміщень).

Відділу економіки належить заборонити розміщення перевізниками та рекламними агентствами на автомобільному транспорті загального користування іншомовної зовнішньої реклами та включити це в умови договору на перевезення пасажирів, разом із відділом торгівлі здійснювати постійний контроль за дотриманням мовного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності.

Виконком ухвалив Програму розвитку і функціонування української мови в місті Бориславі на 2011-2014 рр., якою передбачено придбання дисків з українськими казками та розповсюдження їх серед дошкільних навчальних закладів та початкових класів шкіл, а також придбання дитячої художньої літератури українською мовою для дошкільних закладів, початкових класів шкіл, дитячого будинку та бібліотек міста, поповнення фондів бібліотек освітніх установ та установ культури книжками з історії становлення і розвитку українського війська, формування бібліотечних фондів навчальною літературою, художніми текстами зарубіжних видань українською мовою, зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію обласної програми "Навчальна книга".

Освітяни спільно із працівниками відділу культури упродовж усього терміну дії Програми повинні проводити наукові конференції з проблем розвитку та повноцінного функціонування української мови, української культури та історичної свідомості громадян у місті Бориславі, а також спільно із відділами у справах сім'ї та молоді, фізичної культури і спорту міської ради забезпечити безумовне виконання вимог щодо функціонування державної мови під час проведення загальноміських спортивно-масових та І молодіжних заходів.

Програма розвитку і функціонування української мови в місті Бориславі на 2011-2014 рр. передбачає проведення і загальноміських заходів - тижня української писемності та мови, присвяченого Дню української мови, загальноміських предметних олімпіад з української мови, фестивалів "Таланти твої, Україно", "Сурми звитяги" та інше. Згідно окремо затверджених планів у місті будуть проводити також конкурси, олімпіади на краще знання української мови, свята української книги, а також концерти, виставки, конкурси української пісні.

Цим рішенням також затверджено комісію з контролю за дотриманням законодавства у сфері функціонування української мови в м. Бориславі. Очолює її заступник міського голови Сергій Оленич.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.