Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№14 (258) 7 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Хто прийде на нараду на День Валентина?

Відтепер понеділкові наради у трускавецькій мерії розпочинатимуться не о 8.00, як раніше, а о 9.00. Це пов'язано з участю керівника Трускавця у селекторних нарадах облдержадміністрації. До слова, жодна з понеділкових нарад від 16 листопада 2010 року до 7 лютого 2011 року не розпочалася вчасно, а завжди як мінімум із 7-хвилинним запізненням (отже, маємо своєрідний аналог "трускавецького Ющенка").

Інший цікавий факт - якщо 24 січня на понеділковій нараді від УЖКГіБ був Василь Стечкевич, то 31 січня від нападок по питаннях котельні біля лікарні та бродячих собак відбивався вже заступник Василя Мирославовича Іван Гайванович. А 7 лютого від УЖКГіБ був присутній Василь Колотелюк. Тепер приходиться ламати голову, хто ж прийде на нараду на День святого Валентина. Може пан Терлецький, який, за чутками, має очолити це управління?

Комендантська година для молоді Трускавця

Руслан Козир виступає з ініціативою пропагування здорового способу життя для молоді, за приклад він наводить власних дітей, які гартуються в ополонці. Руслан Ярославович побував нещодавно в СШ № 2 і ця школа справила на нього неприємне враження ("стан приміщень - жахливий"). Очільник міста запитує, чому батьки мають гроші на дорогі мобільні телефони та "міленіуми" для своїх чад, а не прикладуться для допомоги школі. Заввідділом освіти Орест Лобик зазначив, що "треба радикально змінювати підхід" і створювати при школах наглядові ради. Мер Трускавця додав, що варто скористатися досвідом інших міст і врегулювати перебування неповнолітніх на вулицях міста. Отже, в Трускавці для осіб до 16 років можуть ввести комендантську годину (в літній час до 22.00, в зимовий - до 21.00).

Будуть частіше проводити рейди і по нічних клубах, щоб відбити дітям будь-яке бажання там появлятися. Щоправда, начальник Служби у справах неповнолітніх Леся Дребот поскаржилася, що не завжди рейдовиків пропускають всередину охоронці нічнушок, особливо якщо вони йдуть перевіряти без міліції. А без міліції нема чого ходити перевіряти - так пояснили Лесі Василівні її права та обов'язки.

ЗАТу хочуть показати, хто в місті господар

Руслан Козир дав доручення КП "Парк курортний" та управлінням архітектури та житлово-комунального господарства проконтролювати стан виконання зобов'язань по благоустрою в курортному парку закритим акціонерним товариством "Трускавецькурорт". Через парк прокладається кабель, дозвіл на розкопки пролонговано до 20 лютого, але далі його не продовжуватимуть, поки не будуть здійснені необхідні реновації.

Грип наступає

У Трускавці епідемічний поріг не перевищено, проте кількість захворювань на грип та ГРЗ порівняно із січнем дещо зросла. Про це на понеділковій нараді 7 лютого говорили головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут та головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський. Якщо за весь січень хворих у Трускавці було 97,2 на 10 тисяч населення (183 віком від 7 до 14 років), то за перший тиждень лютого - 52,1 на 10 тисяч (від 7 до 14 років - 183). Проте порівняно із східними областями та навіть по області у Трускавці ситуація по грипу та ГРЗ в цілому досить непогана.

Поточні справи

Завтра, 8 лютого, проходитиме прийом міського голови Трускавця. А наступного тижня пройде чергова сесія Трускавецької міської ради. Серед питань, які хочуть на неї винести - про роботу міського радіомовлення. З кулуарних розмов: "Якщо ми не можемо це питання вирішити "в лоб", то прокрутимо його через сесію, там виступлять наші люди і все буде так, як ми собі бажаємо". До речі, подібні кулуарні розмови такого типу "рєшалови" ведуть дуже часто в одному з кабінетів у мерії. Цікаво, чи знає про них міський голова Руслан Козир?

Чи продадуть сауну?

Упродовж багатьох років тривають розмови навколо приміщення сауни в Стебнику, але віз і нині там, повідомляє газета "Воля громади". Керівництво КП "МВУЖКГ" не проти прибрати цей будинок до своїх рук. Покійний голова Асоціації інвалідів Роман Кіндратишин мріяв, що цей об'єкт передадуть неповносправним стебничанам. Але, схоже, значна частина депутатського корпусу має намір виставити колишню сауну на продаж. Але час безбожно втікає, а жодних дій влада не здійснює, хоча бюджет порожній, а левова частка виплат з нього йде на зарплату чиновникам міської ради. Мабуть, знайдеться і покупець на це приміщення. Але питання полягає в тому, скільки грошей він готовий за це заплатити. Наступна проблема: на що витратять ці кошти? В Стебнику стільки нерозв'язаних проблем, що одного приміщення колишньої сауни буде явно замало, аби вгамувати апетити всіх потребуючих. І все ж колись треба починати. Можливо, з настанням весни в Стебнику розпочнеться процес змін?

Бориславські бандити

У Бориславі розповідають уже не про один випадок пограбування людей у доволі жорстокий і брутальний спосіб, повідомляє часопис "Тустань". Банда з шести чоловік вривається вночі в помешкання заможних людей, катує в буквальному розумінні цього слова всю родину (чоловіків, жінок, бабусь, дідусів, погрожує дітям), аж поки не відбере всі гроші. Залякані бориславці не сміють скаржитися в міліцію, а правоохоронці роблять вигляд, що нічого немає. А й справді, була би заява, вони би хоч зробили видимість, ніби щось роблять. А так навіть не імітують бурхливої діяльності. Бориславці розповідають принаймні про два подібні випадки. Причому, схоже, діє одна й та ж банда в масках з шести чоловік. Злочинці діють явно за наводкою, причому мають достовірну інформацію з банків і, не виключено, з тих же правоохоронних органів.

Атестація пройшла успішно

В неділю, 6 лютого, в Народному Домі Трускавця проходила атестація кількох колективів, які перебувають у підпорядкуванні відділу культури міської ради. Серед них - народний хор "Воля" (керівник - Марта Пагута), зразковий дитячий камерний ансамбль школи мистецтв (керівник - директор цієї школи Ігор Нич), народний ансамбль народних інструментів "Галичани" (керівник - Василь Гамар) і джазовий оркестр "Біг-Бенд" (керівник - Володимир Білоган).

Атестація пройшла успішно Атестація пройшла успішно
Атестація пройшла успішно Атестація пройшла успішно

Концерт тривав майже півтора години (розпочався о 12.20 і тривав майже до 14.00), глядачі на "ура" сприймали виступи, лунали народні та класичні мелодії, твори у хоровому та сольному виконанні. Проте на святі було мало пенсіонерів, на це звернув увагу міський голова Руслан Козир на понеділковій нараді 7 лютого і заявив, що захід був дуже цікавим. Він теж висловив припущення, що ансамбль "Біг-Бенд" міг би старатися про отримання статусу муніципального.

А завідувач відділу культури ТМР Світлана Ковальчин повідомила, що в травні пройде атестація в Дрогобичі і там атестуватиметься колектив "Золоті діти" трускавецької школи мистецтв.

Борислав вшанував Крути

Борислав вшанував Крути 29 січня бориславці, як і вся Україна, згадували трагічну сторінку нашої історії - вшанували пам'ять загиблих під Крутами. Адже бій під Крутами став справжнім символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української нації. На площі Івана Франка відбулась акція міської організації ВО "Свобода" та міської молодіжної громадської організації "СОКІЛ". Учнівська молодь, студенти медичного коледжу та професійного ліцею виклали зі свічок символічний тризуб та напис "Пам'ятаємо Крути", як підтвердження того, що ніхто і ніколи не зможе викреслити імена загиблих з нашої пам'яті, з пам'яті кожного українця, вони назавжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до України. Перед присутніми виступили начальник відділу у справах сім'ї і молоді Бориславської міської ради Роман Тарнавський, голова міської молодіжної організації "Сокіл", депутат міської ради Юрій Черкашин. В своїх виступах вони акцентували увагу на тому, що ми повсякчас повинні пам'ятати про незліченні жертви, принесені на вівтар нашої незалежності, соборності, державності. Загиблі під Крутами назавжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до України.

Власна інформація

Дві дрогобичанки стали героїнями телешоу "Міняю жінку" на "1+1"

Дві мешканки Дрогобича стали учасницями проекту "Міняю жінку". У цьому реаліті-шоу дві українські сім'ї з різними поглядами на життя та достатком на тиждень мінялися мамами. Перші чотири дні "нова мама і дружина" жила за правилами, встановленими в тій сім'ї, до якої вона потрапила. Останні три дні вона намагалася запровадити свої порядки. Протягом тижня дві знімальні групи телеканалу постійно відслідковували розвиток подій у цих сім'ях.

Отож, черговими героїнями телешоу "Міняю жінку" стали дрогобичанки - вчителька української мови та літератури ЗОШ № 1 Галина Ілик, мати двох дочок, які навчаються у першій школі, та приватний підприємець Лариса Амбіцька, двоє синів якої здобувають знання у ЗОШ №5. Як розвивалися події у двох сім'ях ми зможемо побачити на телеканалі "1+1" вже незабаром. За попередньою інформацією, ефір програми запланований на 15 лютого.

У Дрогобичі тарифи на послуги з теплопостачання зросли на 10%

Національна комісія регулювання електроенергетики України затвердила КП "Дрогобичтеплоенерго" нові тарифи на теплову енергію. Як повідомив директор КП "Дрогобичтеплоенего" Ігор Хом'як, тарифи є вищими від попередніх в середньому на 10 відсотків, - передає кореспондент ЗІКу.

Зокрема, населення, релігійні організації платитимуть за 1 гігакалорію 321,67 грн., або 8,13 грн. за 1 кв. м опалювальної площі. Бюджетні установи і організації, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів, а також КП "Дрогобицька лазня", КП "Дрогобичводоканал" - 657,25 грн. за 1 гігакалорія або 15,23 за 1 кв. м опалювальної площі. Інші споживачі - 691,71 грн. за 1 гігакалорію, або 20,99 грн. за 1 кв. м опалювальної площі.

www.zik.com.ua

Несанкціонованої торгівлі у курортному парку Трускавця - не буде!

"Курортний парк має бути оазою відпочинку, дозвілля, джерелом духовного і фізичного здоров'я для жителів міста і відпочивальників, а не базаром - місцем антисанітарії чи виставкою продукції рекламної агенції" - вважає міський голова Трускавця Руслан Козир.

Дії влади щодо звільнення парку від несанкціонованої торгівлі викликали спротив зацікавлених осіб, які не хочуть розуміти, що від стану курортного парку залежить імідж і престиж курорту і, як наслідок, добробут мешканців міста.

У курортному парку щодня торгують до 50-60 людей (у різні дні тижня - по-різному), яких назвати підприємцями не можна, оскільки жодного дозволу чи ліцензії, жодного іншого документу на право здійснення торгівлі, ніхто не має (за винятком художників, тур-операторів та торгівців релігійною атрибутикою). Причому трускавецьких серед них - обмаль, переважна більшість - мешканці Модрич, Орова, Стебника, Доброгостова, інших навколишніх сіл і селищ. Людей при цьому не розганяють, а пояснюють ситуацію і пропонують торгові місця на ринках міста.

Міський голова зустрівся з цими людьми (30-35 чол.). Перше запитання, з яким він звернувся до присутніх: "Чи є серед вас трускавецькі?". Руки підняли п'ятеро людей? Що є надзвичайно показовим. На цю зустріч були запрошені керівники трускавецьких ринків, які запропонували місця на своїх ринках, зокрема ринок "Галицький підприємець", що є досить близько до курорту (директор Світлана Довгалюк), може надати до сорока торгових місць по 1 п. м. за невисоку ціну, перший місяць - безкоштовно. На інших ринках ціна також прийнятна навіть для бабусі, яка привезла на продаж трохи молока і сиру. Пропонували місця на своїх ринках ТзОВ "Дукан", продовольчий ринок "Славутич", промисловий ринок - у приблизній загальній кількості 60 місць. Тобто, на всіх вистачить. На всіх продовольчих ринках буде облаштовано зали для тих, хто торгує продуктами з власного городу, ціна за місце буде мінімальною, порядку 3-4 гривень за місце щодня. Для бабці, яка привезла з гір торбинку з ягодами, і вторгує за день гривень 100, це невисока ціна, але ця бабця просто звикла, що було так завжди, то чому тепер має бути інакше. А інакше має бути тому, що раніше порушувалися всі можливі закони щодо організації вуличної торгівлі. І тепер просто настав час навести з цим усім лад. Хочемо жити по-європейськи, то й поводитися треба по-європейськи!

Насамкінець розмови міський голова ще раз наголосив "Несанкціонованої торгівлі у курортному парку - не буде!". До речі , трускавецькі люди поставилися з більшим розумінням і меншою агресивністю, на відміну від приїжджих, дехто з яких демонстративно вийшов із зали, заявивши приблизно таке: "Ми торгували, торгуємо і будемо торгувати і ні міліція, ні міський голова нам не указ".

До речі, жоден із людей, які незаконно торгують у парку, наразі не звернувся ні в органи місцевого самоврядування, ні на ринки, аби легалізувати свою діяльність.

Вчора, третього лютого, відбулося засідання комісії з торгівлі, побуту, громадського харчування та виділення місць для організації вуличної торгівлі. На комісії були присутні профільні заступники міського голови Валентина Бодак і Юрій Яворський. Представники влади відразу наголосили, що розглядаються будь-які пропозиції, але незмінною залишається одне: торгівлі у парку не буде. При цьому послалися на закон України про курорти, яким заборонено будь-яку підприємницьку діяльність в першій санітарній зоні суворої охорони мінеральних джерел.

Люди, зрозумівши, що їх не просто розганяють, а пропонують альтернативу, заспокоїлися, навіть почали висловлювати своє бачення виходу з ситуації. Представники влади запевнили, що всі пропозиції будуть враховані: тур-оператори, продавці предметів народного промислу чи продуктів харчування виберуть собі місця, які їх влаштовують найбільше, але поза парком.

Не забуваймо, що тут, у курортному парку, в лоні природи народжується "Нафтуся". Не буде "Нафтусі" - не буде курорту. Бережімо найдорожче!

Валентина Гук,
для "Трускавецького вісника"

ОСББ - панацея?..

"Кожен мешканець, сплативши квартплату, сподівається отримати якісні комунальні послуги. Якщо у під'їздах брудно, світла немає, сміття вивозиться не регулярно, в підвалах сморід, а в квартирах холодно... тоді вихід один: не купувати таких послуг і... рятуватися самотужки. ОСББ і є одним із способів самопорятунку від сваволі трускавецької комуналки", - вважає депутат міської ради Андрій Кульчинський.

Андрій Кульчинський зареєстрував і є головою чотирьох ОСББ. Один із будинків - на вул. Івасюка, 10 - був взятий співвласниками на баланс 2 роки тому. Ще на три будинки оформляються документи. Тобто, вже достатньо досвіду, аби ним поділитися. Пане Андрію, що, на вашу думку, об'єднує і різнить трускавецький ЖЕК і ОСББ?

Об'єднує - хіба що напрямок діяльності, все решта - тільки різнить. Починаючи від тарифів і закінчуючи якістю наданих послуг. ЖЕК закладає в тариф квартплати роботи, більшість з яких не виконуються, приміром, прибирання прибудинкової території, поточні ремонти, дератизація, прибирання у підвалах. Завищеною є плата за надані послуги. Наприклад, за освітлення під'їздів з кожного будинку стягується приблизно 700 грн. на місяць, при тому що лампочки практично ніколи не вкручуються. За освітлення в нашому будинку, де в під'їздах завжди всі лампочки горять, до того ж працює водяний будинковий насос, який підтримує постійний тиск води у трубах, ми платимо в зимові місяці щонайбільше 80 грн. Як бачите, різниця у десять разів. Тобто, в комунальних будинках тарифи є досить штучними - у них ховаються різного роду витрати самого підприємства.

Наш тариф - 1 гривня за кв. м. Цих коштів вистачає, щоб оплачувати роботу управляючого будинком, бухгалтера, двірника і прибиральника під'їздів. При цьому у нас чисто - і в під'їздах, і навколо будинку.

Керівника комунального підприємства призначає влада, їй він підзвітний. Голову ОСББ обирають мешканці будинку, а тому він старається виконувати якнайкраще свої обов'язки, інакше люди призначать іншого.

Технічний працівник ЖЕКу ніколи не оглядає комунікації в будинку, а голова чи керуючий ОСББ щодня обходить територію будинку. Його робота переважно зводиться до профілактики пошкоджень усіх мереж.

- Чи не зарано ми почали вбачати в об'єднаннях співвласників - панацею від комунального лиха? І з якими проблемами доведеться зіткнутися ініціатору створення ОСББ?

Панацея - не в самому ОСББ, а в людській свідомості і активності. А щодо проблем, то найперша з них така, що умовою передачі будинків на баланс ОСББ має бути капітальний ремонт коштами попереднього власника - КП "Наше місто" - наразі майже банкрута. Але я радив би не чекати капітальних ремонтів, а об'єднуватися в ОСББ - однак це вигідніше.

Нерівноцінність стану житлового фонду - також проблема. Легко працювати у нових будинках. Попробуй попрацюй в старому будинку, де аварійні ліфти, зношені внутрішньобудинкові мережі, протікають дахи - тут без допомоги влади об'єднанню буде дуже важко.

Ще одна проблема - заборгованість з квартплати. Цікаво, що незаможні люди, особливо пенсіонери, є дуже дисциплінованими, боржники - здебільшого цілком платоспроможні громадяни. Але з 1-го січня знову відновлено пеню за несвоєчасно сплачені комунальні послуги і значно спрощено механізм судових розглядів у справах боржників. Думаю, це допоможе.

- Нова влада прийшла з програмою реформування комунального господарства і створення ОСББ. Чи відчули наразі ОССБ на собі турботу влади?

ОСББ сьогодні - це результат діяльності ентузіастів, а не системного впливу влади. Нова влада розпочала працювати, коли грошей у бюджеті вже не було. Зараз початок року, щойно прийняли бюджет - грошей ще нема. Але на рівні домовленостей - і з міським головою, і з профільним заступником - проглядаються дуже обнадійливі тенденції.

Щодо "турботи" колишньої влади, то можу навести такий приклад - мовби незначний, але дуже показовий. Минулого року, якраз перед виборами, мінялися таблички з назвами вулиць. На комунальних будинках - поміняли, на будинках ОСББ - жодної.

Іще приклад. Доки вивозом сміття займалося КП "Наше місто", для ОСББ тариф був у півтора рази вищий. Коли сміття возили у Стрий, то сесією провели рішення про компенсацію тільки для комунальних будинків.

Упродовж восьми останніх років в КП "Наше місто" було вкладено 22 млн. грн. В усі разом взяті ОСББ (це 15% житлового фонду) - в сотню разів менше. Тобто мала місце дискримінація щодо ОСББ.

- Як на вашу думку, трускавецьке комунальне господарство в існуючій формі має якусь перспективу?

Якби я бачив світле майбутнє КП "Наше місто", то я б не створював ОСББ. Добра від добра не шукають. Але тих людей, які зараз страйкують, вимагаючи зароблені кошти, я також розумію. До речі, у такому розвитку подій немає нічого дивного, раніше заборгованість завжди погашалася з бюджету розвитку, тобто ми щось продавали - землю або майно - і виплачували працівникам КП зарплату. Всі звикли - і тепер знову вимагають повернути все "на круги своя".

2008 року я був ініціатором реформування КП "Наше місто". Передбачалося створити ТзОВ з залученням приватних інвесторів. Тоді все це можна було зробити безболісно: підприємство не мало боргів, точніше, вони вчасно погашалися з того ж таки бюджету розвитку. На жаль, всі напрацювання (навіть рішення сесії міської ради) були проігноровані попереднім керівництвом. Зараз будь-які перетворення матимуть для комунальників більш радикальний характер.

- І все-таки, пане Андрію, чому так поволі рухається справа з утворенням ОСББ?

Має пройти час, допоки громада зрозуміє, що альтернативи ОСББ - немає. Людей треба переконувати, адже більшість з них є дуже інертними і консервативними - вони бояться змін. Буває дивно: здавалось би, гірше, як є в нашій комуналці, бути вже просто не може, а когось і далі страх бере - чи не стане ще гірше. Треба пояснювати, що ЖЕК в класичному розумінні - це вчорашній день, і сьогодні він вичерпав себе.

Багато залежить від авторитету ініціатора. Такими ініціаторами створення ОСББ могли би бути працівники КП "Наше місто", там є толкові люди, які знають комуналку міста, дехто мешкає у багатоквартирних будинках - тільки організуй ОСББ і застосовуй свої знання і вміння.

Післямова. Рух щодо створення ОСББ почався ще в 90-их роках з ухваленням закону про ці об'єднання. У проекті житлового кодексу, який планується прийняти цьогоріч, записано, що до 2015 року увесь житловий фонд має перейти до ОСББ. Отже, це процес незворотній, і чим швидше ми його почнемо, тим скоріше дійдемо ладу в нашій міській господарці.

У Трускавці зареєстровано 25 ОСББ, ще для чотирьох об'єднань співвласників - документи оформляються. Але... На шляху до абсолютного переходу житлового фонду до рук ОСББ - багато прикрих несподіванок. Одна з них - недобросовісні голови ОСББ. Про це - в наступних публікаціях.

Інтерв'ю підготувала Валентина Гук,
для "Трускавецького вісника"

Мирослав Пуківський: "Ми є стебничани і повинні працювати тільки для стебничан"

Мирослав Пуківський є власником і директором відомого в Стебнику торгового центру БУМ. Минулого року він став депутатом Стебницької міської ради і є головою фракції "Громадянська позиція", яка налічує шість народних обранців.

"НЕ ХОЧЕМО БАЧИТИ НІКОГО ЗІ СТАРИХ КАДРІВ У ВЛАДІ"

- Пане Мирославе, Ваша команда програла вибори. Як Ви це сприйняли?

- Наш кандидат на міського голову Петро Старосольський не пройшов. Планували, що від нас буде десять депутатів. Недобрали, недопрацювали.

- А коли взнали, що мером став Василь Пецюх, які були перші враження?

- Була двояка думка. Може, це і на добре, а, може, й ні, тому що ситуація дуже важка була. Спочатку ми хотіли перемогти, чогось добитись, але побачили реальну картину. Коли вже ознайомились з бюджетом, то усвідомили, яка є "діра" в Стебнику. То, може, й добре, що Петро Старосольський не став мером.

- В Стебнику гуляють чутки, буцімто ваша політична сила, як тільки Василь Пецюх став міським головою, прийняла рішення не дати йому працювати й робити все, аби дочасно припинити його повноваження.

- Я можу вам авторитетно сказати як голова фракції, що такої думки в нас навіть не було. Вона навіть підсвідомо не виникала (сміється). Про такі речі ми навіть не задумувались. Після того як Петро Романович програв вибори, він нас зібрав і сказав, дав нам таку легеньку настанову, що ми мали разом працювати, не вдалося, працюйте з Василем Федоровичем. Як такої образи в Петра Романовича на Василя Федоровича не було, і що Бог дав, те є, що мало бути, так воно і сталось.

- Адже влада від Бога.

- Так. Як мало бути, так і є. Може, така ситуація, що в даний час потрібно Василя Федоровича, щоб вийти з того положення, яке в нас було. Дійсно, за п'ять років ми пішли не те що на крок вперед, а ми назад пішли за ці 5 років.

- Добре, але якщо Ви йшли від політичної сили, яка була в опозиції до Василя Пецюха, то логічно було би, якби й зараз Ви знаходились в опозиції.

- Моя думка інша. Знаєте, в нас таке маленьке містечко, що як такої опозиції і не повинно бути, тому що ми є стебничани і повинні працювати тільки для стебничан. А бавитися в політику, опозицію, більшість, це нехай роблять у Верховній Раді.

- Все одно між вами було протистояння в перші місяць-півтора.

- Ми як йшли на вибори, то мали чітку громадянську позицію, що не хочемо бачити нікого зі старих кадрів у владі. І ми заявили про це чітко, ми прийшли молоді, енергійні, ми хочемо нових людей. Тому ми наполягли, що не будемо голосувати за тих старих людей. У нас була чітка позиція, і ми її до кінця витримали.

- Чи не шкода втраченого часу? Адже отой місяць-півтора було протистояння, ви говорили про кадри, а не про розв'язання стебницьких проблем.

- Василь Федорович не хотів іти назустріч, не знаю, чому, хто йому в одне вухо шептав, в друге виходило, що буцімто ми хочемо його зняти. Може, тому й подумав, що йому краще з іншими співпрацювати, ніж з нашими молодими людьми.

- Але й зараз рішення на сесіях не приймаються на всі сто відсотків, щоб усі були "за".

- Ми сказали: що буде стосуватися Стебника - двома руками будемо голосувати. А що буде стосуватися не на краще для Стебника, ми за такі рішення голосувати не будемо.

"РЕФОРМ ЯК ТАКИХ МИ ЗАРАЗ НА ДАНИЙ ЧАС НЕ БАЧИМО"

- Ви працюєте в бюджетній комісії. Яке Ваше бачення нинішнього бюджету?

- Ситуація в бюджеті була дуже важка. Процес обрання заступників міського голови і секретаря ради затягнувся. Ми пропонували, щоб перед формуванням бюджету нам подали б хоча загальні цифри. Але зовсім інша ситуація сталась. Адже прийняли новий Бюджетний кодекс, і планувалося затвердити новий Податковий кодекс. Було багато нововведень. Ніхто не знав, як воно буде, як воно сформується, які податки залишаться, які не залишаться, які заберуть до Державного бюджету, що заберуть до Дрогобича, що до львівського бюджету. Цей рік був найважчим у формуванні бюджету. Ми не можемо сказати, чи влада допустила помилку, але вона не залучила комісію до його формування.

- Фактично влада поставила вас перед фактом, що вже треба приймати бюджет?

- Так, бюджет треба приймати, бо вже нема коли. Загальний фонд - мільйон 689 тисяч. Після наших пропозицій мільйон 250 тисяч пішло на утримання міської ради.

- Чи потрібна в такому разі міська рада, якщо не залишається коштів на розвиток міста?

- Зарплата постійно збільшується, і може вийти так, що весь Стебник працюватиме тільки для міської ради.

- Може, дійсно поставити лише одного війта, як це колись було?

- Тоді Стебник втратить статус міста. Не можу я зараз сказати, що потрібно Стебнику - обласне чи районне підпорядкування. Питання в іншому. Ми пропонували, особисто я пропонував, щоб зменшили видатки на утримання міської ради до мільйону 250 тисяч гривень. Василю Федоровичу прийдеться щось робити. Ми пропонуємо скоротити чотирьох працівників.

- Кого саме?

- Можу вам сказати. Я штатний розклад розбирав, дивився, хто чим займається. Тут є чітка позиція. Ось спеціаліст з призову. Тут є три спеціалісти. Одного спеціаліста можна однозначно скоротити. Це загальний відділ. Питання: чим займається начальник відділу? Чи потрібен нам такий начальник відділу? Які в нас тут є такі великі роботи, що він повинен контролювати і робити? Чи не може він сумістити інші посади?

- Йому дали виконувати частково обов'язки керуючого справами.

- Так. Це наші були пропозиції. Друге. Спеціаліст у справах звернення громадян та реєстрації. Дуже велике у нас місто. А що, не може це робити секретар-друкарка? А ще у нас є оператор комп'ютерного набору. Я цього не можу зрозуміти. Це автоматично одна людина може все робити. Далі. Діловод з архівної та протокольної роботи. У нас дуже багато є архіву, дуже багато є роботи? Я думаю, що багато посад можна сумістити. Або маємо три бухгалтери. Візьмемо будь-яке підприємство Стебника, де облік значно більший, воно має одного бухгалтера, а в міській раді три бухгалтери. Це нормально? Так само в нас є спеціаліст першої категорії по оренді та приватизації. Видатків на її утримання в середньому в рік 20 тисяч, а по оренді отримуємо десь 6 тисяч.

- Якби всі Ваші пропозиції пройшли і цих би людей скоротили, скільки би зекономили коштів?

- Ми вже це заклали в бюджет, і в перший рік виходимо на мільйон 250 тисяч. Треба врахувати виплати, стягнення. А в наступні роки можемо вийти на мільйон гривень на зарплату всім працівникам міської ради. Але рішення щодо скорочень повинен прийняти Василь Федорович. Він голова, його люди обрали. Я розумію, що йому важко зважитися на це. Коли він ішов на вибори, то не говорив про скорочення, про реформи. А ми говорили про реформи. Реформ як таких ми зараз на даний час не бачимо. І навіть не пропонують нам жодних реформ. Можливо, прийде весна - і аж тоді почнуться зміни. Так само ми обрали заступників і несемо відповідальність за них. Якщо ці заступники не будуть справуватися впродовж року, так само постане питання по них. Але однозначно по меру вам скажу, що такого, як в минулій каденції, коли спочатку зняли, а потім він повернувся, не буде.

- Тобто п'ять років Василь Федорович може жити спокійно?

- Громада його обрала, дала йому довіру - все, крапка.

- Давайте повернемося все-таки до бюджету. Бюджет прийнятий. Але ж можна вносити корективи. Яким чином ви плануєте змінювати бюджет? Чи буде й далі цим процесом керувати головний бухгалтер, чи все-таки бюджетна комісія візьме на себе левову частку роботи на себе?

- Ми дали свої пропозиції, їх врахували. Але з таким бюджетом, ви самі розумієте, ми не можемо нічого серйозного вирішити.

"ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК НАПОВНИТИ БЮДЖЕТ"

- Як депутат, яке питання хочете винести на розгляд сесії?

- Звіт комунального підприємства "МВУЖКГ". Ми внесли пропозицію розглянути це питання на сесії. Треба подумати, чи потрібне нам таке підприємство. Якщо воно не справується, для чого його дотувати?

- А яка Ваша пропозиція: потрібне воно чи ні?

- Спочатку я хочу побачити цифри, а потім можна приймати рішення.

- Чи наведуть лад з земельними ділянками?

- У нас є багато людей, які взагалі за землю не платять. Треба, щоб керівництво міста працювало в цьому напрямку, адже тепер сто відсотків коштів за оренду землі залишатиметься в Стебнику.

- Чи розчарувались Ви в депутатській роботі?

- Ні. Ми серйозно готувалися до виборів і знали, на що йдемо. Треба думати, як наповнити бюджет. Це найголовніше завдання.

- Навіщо підприємці йдуть до влади?

- Я напередодні виборів місяців три думав про це. І вирішив, що все-таки підприємці мають керувати, а не чиновники. Чиновник звик довго обдумувати, він важкий на підйом. А підприємець щодня приймає рішення в залежності від ситуації.

- У сусідніх містах підприємці прийшли до влади, і зараз точаться розмови про приватизацію приміщень, магазинів, навіть шкіл.

- В Стебнику вже такого нічого особливого нема.

- У двадцятих числах лютого минає сто днів нової влади. Про які здобутки будете говорити?

- Найпершим і найголовнішим нашим здобутком вважаю те, що ми не допустили до влади старі кадри. Це дійсно досягнення, бо ви не можете уявити, як на нас тиснули.

- Як розв'язати проблему з вивезенням сміття?

- Знову-таки потрібні цифри. Скільки люди платять, скільки всього є сміття. А потім можна залучати до цієї роботи приватних підприємців.

- І де ці цифри взяти?

- Та ось тривалий час ходжу до заступника міського голови Петра Веклюка і не можу цих цифр взяти. Думаю, що до першого березня він вникне в ситуацію, і тоді можна буде щось конкретно сказати.

- Чим займаєтесь у вільний час?

- Щонеділі граю в футбол. У нас є група здоров'я.

- І хто Ви?

- Коли воротар, коли нападаючий.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Міна сповільненої дії

Бориславський міський голова Володимир Фірман ситуацію, що склалася у Бориславі із від'єднанням окремих квартир у багатоповерхових будинках від централізованої системи теплопостачання та гарячого водопостачання, назвав надзвичайною. Численні відмови у видачі дозволів власникам приватизованих квартир багатоповерхових будинків на від'єднання квартир від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання створили у місті ситуацію, коли мешканці почали самовільно встановлювати індивідуальні системи опалювання у помешканнях. - Ми, - зазначив Володимир Фірман у розмові, - в багатьох багатоквартирних будинках маємо ситуацію, коли частина мешканців встановила індивідуальні системи опалення, а інша - продовжує користуватися послугами "Теплоенерго". Причому, усі мої спроби отримати повну і достовірну інформацію про те, скільки конкретно мешканців і у яких будинках встановили індивідуальні системи опалення, були безуспішними. Таких даних не має ні директор КП " Бориславтеплоенерго" Богдан Дубас, ні жоден з начальників трьох міських ЖЕКів. А так би не мало бути. Адже мова йде не просто про обігрівання приміщень. Це в першу чергу питання безпеки людей, адже воно нерозривно пов'язане із безпекою експлуатації газового обладнання.

Начальник філії "Бориславське управління з експлуатації газового господарства" ПАТ "Львівгаз" Володимир Луців також вважає, що чисельні випадки втручання у внутрішньобудинкові газові мережі та самовільне встановлення газових опалювальних приладів у багатоквартирних будинках м. Борислава створили небезпечну ситуацію, пов'язану з використанням газу в побуті.

У листі, адресованому Бориславському міському голові, зазначено, що значна кількість мешканців багатоквартирних житлових будинків відмовилась від послуг КП "Бориславтеплоенерго" та самовільно від'єдналась від централізованого опалення і гарячого водопостачання. Після від'єднання від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання мешканці самовільно встановили індивідуальні газові системи опалення. Це є грубим порушенням Правил безпеки систем газопостачання України, ДБН В.2.5-20-2001 "Газопостачання", та може призвести до аварій і нещасних випадків.

Володимир Луців акцентує увагу міського голови на тому, що мешканці квартир свідомо не допускають працівників філії "Бориславське УЕГГ" до технічного обслуговування газового обладнання, оскільки поінформовані, що самовільно встановлене газове обладнання підлягає відключенню від газопостачання.

Керівник Бориславської філії УЕГГ ПАТ "Львівгаз" попереджує міську владу, що для усунення порушень нормативних актів буде змушений припиняти газопостачання в окремих під'їздах або в цілому будинку.

Водночас управління газового господарства пропонує міському голові Борислава для врегулювання проблеми та забезпечення безаварійного і безперебійного газопостачання, і головне - безпечних умов проживання мешканців житлових будинків, прийняти рішення про надання дозволу власникам приватизованих квартир, в оселях яких уже самовільно встановлені індивідуальні системи опалення, на їх встановлення. У вказаному рішенні зобов'язати їх виготовити необхідну проектно-виконавчу документацію на перевлаштування внутрішньобудинкових газових мереж, що дасть можливість експлуатувати їх без загрози життю і здоров'ю мешканців.

Питання відключення від мереж централізованого опалення у багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21. 07. 05 № 630 (зі змінами, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 31. 10. 07 № 1268), та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22. 11. 05 № 4 (із змінами, внесеними Наказом "Мінжитлокомунгоспу" від 06. 11. 07 № І69, зареєстрованим у Мін'юсті 06. 11. 07 за № 1478/11758). Згідно вищезгаданих нормативних актів надання дозволу на переобладнання інженерних систем у житловому будинку, зокрема, на переобладнання централізованої системи опалення в багатоквартирних житлових будинках на індивідуальну, є компетенцією органів місцевого самоврядування, оскільки, згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню, організація реконструкції і ремонту житлових будинків, а також контроль за технічним станом, використанням й утриманням об'єктів нерухомого майна усіх форм власності покладено на органи місцевого самоврядування.

У той же час Наказ "Мінжитлокомунгоспу" № 169 від 9 грудня 2007 року унеможливлює відключення від централізованого опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і передбачає можливість відключення всього будинку в цілому за рішенням загальних зборів та за згодою всіх власників чи їхніх уповноважених. Обмежень щодо вибору виду теплогенеруючого обладнання та виду палива для влаштування індивідуального опалення немає. Обраний варіант повинен відповідати вимогам державних будівельних норм.

Дозволи, надані заявникам міжвідомчою Комісією до дня набуття чинності Наказу "Мінжитлокомунгоспу" від 06. 11. 07 № 169,1 дійсні. Відмова відповідних організацій у видачі технічних умов по дозволах, наданих Комісією до 09. 12. 07, неправомірна.

Конкретних даних, скільки бориславців отримали дозволи на від'єднання і встановили індивідуальні" системи опалення до виходу 169 Наказу "Мінжитлокомунгоспу", немає. Немає і детальної інформації щодо того, скільки індивідуальних систем опалення встановлено у багатоповерхових будинках уже після виходу вищезгаданого наказу. Невідомо також, скільки таких систем було встановлено самовільно, а скільки за рішенням сесії. У підходах до вирішення цієї проблеми однозначності не було, відтак депутати спочатку ухвалювали рішення про надання права встановлювати індивідуальні системи опалення в окремих квартирах, де проживають інваліди, а згодом самі ж скасовували їх за поданням прокуратури як незаконні.

Складно сказати, як і у який спосіб владна команда Володимира Фірмана спробує розрубати "гордіїв вузол" проблем, пов'язаних із самовільним встановленням індивідуальних систем опалення у багатоквартирних будинках. Наразі міський голова дав доручення відповідним службам зібрати повну та достовірну інформацію про те, скільки таких систем нині встановлено у бориславських багатоповерхівках, а уже потім міська влада намагатиметься знайти вирішення проблеми, яка хвилює багатьох бориславців.

За висловом пана Володимира, самовільно встановлені індивідуальні системи опалення перетворили багатоповерхові будинки Борислава у міни сповільненої дії, які можуть вибухнути у будь-яку хвилину. А завдання влади якраз і полягає у тому, щоб ці міни не спрацювали. На переконання міського голови Борислава люди у своїх оселях повинні почуватися затишно, комфортно і головне - безпечно.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Межі міста: що ховається за цим поняттям?

Новий Генеральний план Трускавця, який вже після стадії експертизи стане доконаним фактом, чітко окреслить межі нашого міста. Якщо в межі Трускавця ввійде територія села Станиля, одного з найбагатших сіл у Дрогобицькому районі, то це буде просто прекрасно. Шкода тільки, що цей процес не було завершено за попередньої каденції, адже тоді позиції міського голови Лева Грицака на рівні області та столиці були незрівнянно потужнішими, ніж позиції нашого шановного теперішнього мера і є всі побоювання, що Дрогобицька РДА в особі Михайла Сендака відстоїть інтереси району.

В такому випадку Трускавець залишиться з носом, адже "життєвий простір", необхідний для розвитку та процвітання, буде і надалі солодкою спокусливою оманою, маревом у пустелі. В місті, яке надзвичайно обмежене врізуваннями сусідів і в якому майже не залишилося вільних земельних ділянок, може наступити своєрідний земельний голод, особливо зважаючи на апетити та гаманці тих, хто тут має свої інтереси.

Не виключено, що боротьба між містом та районом точитиметься і навколо питання меж Дрогобича. Особиста неприязнь мера Радзієвського та голови РДА Сендака, яка вже стала майже легендарною, може ще більше загостритися і кожен з цих самодостатніх, відомих та впливових людей, які мають значно потужніші позиції в столиці, ніж наш міський голова, воюватиме за шмат землі, декларуючи відстоювання інтересів міста та району. До речі, на прес-конференції 31 січня дрогобицький голова Олексій Радзієвський заявив і то досить чітко та твердо, що Дрогобич матиме свої окреслені межі і зробити це пора вже було давно.

А в кінці року минулого, 2010, очільник Дрогобиччини Михайло Сендак, коментуючи питання спорудження сміттєпереробного заводу, запевнив, що всі заяви щодо знаходження "солідних" інвесторів владами міст нашого регіону (незалежно чи це Дрогобич, чи Трускавець або Борислав), є переважно популістськими, бо міста не мають землі для реалізації даних проектів і без згоди районної влади тут не обійтися. Натомість Олексій Радзієвський переконує, що інвесторів є кілька і саме під егідою Дрогобича цей процес нарешті зрушить із мертвої точки, наразі розглядають, хто запропонує більш вигідні умови - турки, китайці, іспанці, канадці чи хтось інший. Втім, не виключено, що завод будуватимуть на земельній ділянці, яка є тепер районною, а може стати міською.

За інформацією із наших джерел в ОДА, мова може йти про земельну ділянку, розміщену неподалік вулиці Коновальця, тобто мікрорайону, який у Дрогобичі вважається найбільш густозаселеним. Якщо споруджувати сміттєпереробний завод біля будинків на відстані навіть гранично допустимій, це може викликати протести не тільки зі сторони екологічних організацій, а і простих мешканців, для яких погляди "зелених" ніколи не були надто актуальними. Якщо ж цей завод посунути значно дальше на межі теперішньої сільської ради чи то Рихтич чи Болехівців (на жаль, не маємо більш конкретної інформації з цього приводу), то протести будуть значно слабшими. Проте тут постає питання землі і виглядає на те, що Дрогобич хоче просто безкоштовно взяти собі цю землю, на що район просто так згоди не дасть.

В зв'язку з цим можуть бути не такими аж безпідставними та надуманими чутки про можливе звільнення Михайла Сендака із теперішньої посади або переведення його "піднімати" інший із районів Львівщини. Дуже вже часто їздять очільник міста та району до Києва, Михайло Дмитрович нещодавно взагалі там пробув кілька тижнів під приводом курсів в Академії при Президентові, а Олексій Васильович був у складі делегації на відзначення Дня Соборності.

Так чи інакше, а питання меж міста, в які можна включити тимчасово "безгосподарські" нічийні території, стоїть дуже гостро, хоча це так зразу на перший погляд і не помітиш. В нашому регіоні це і питання статусу міста обласного підпорядкування для Стебника, яке давно пора було піднімати, та от нема кому це робити - теперішній статус невизначеності (на даний час Стебник є складовою Дрогобича, хоча і має окрему адміністрацію, що підпорядковується тому ж Дрогобичу) вигідний багато кому. В Бориславі теж ніхто не зацікавлений ставити питання зробити Східницю містечком типу Моршина та відпустити цей ласий шматок у "вільне плавання". Бо святе місце порожнім не буває. Питаннями Стебника із його проблемними шахтами та Східниці з під'їздом до неї та інфраструктурою, які вигідно мусувати, завжди користувалися зовсім не пересічні мешканці цих адміністративних одиниць.

Повертаючись до питання меж Трускавця, бачимо, що доводиться мати справу із районом - з однієї сторони Станиля, більша частина якої використовує наш курорт, працюючи в ньому, з іншої - Модричі, багато мешканців яких теж задіяні у санаторно-курортних закладах Трускавця. Селян певною мірою можна зрозуміти - вони бояться втратити батьківські землі, бояться, що олігархи тоді зовсім не зважатимуть на інтереси маленької сільської громади, хоча частина з них розуміє, що використовує їх і районна влада, коли надає дозволи на забудову по Данилишиних, Стуса, Скоропадського тощо.

У боротьбі великих акул місцевого масштабу маленька рибка не може собі дати раду, тому Трускавець в результаті може виявитися найбільш обділеним. Місто, яке є всесвітньовідомою оздоровницею та дає заробіток мешканцям всіх без винятку сусідніх сіл та міст, може стати обрізаним із усіх сторін тільки через недосвідченість молодого мера та його команди. Амбітність Руслана Козира ще не означає його вмінь орієнтуватися у всіх інтригах, в тому числі при "високому дворі". Після затвердження меж Дрогобича, Борислава та району (а на тому, щоб закріпити існуючий де-факто порядок і ні на йоту не віддавати районної землі містам теж говорив Михайло Сендак) дуже важко буде щось переглядати чи змінювати. І бажано рухатися вже владі Трускавця в цьому напряму, тим більше що є профільний заступник Юрій Яворський, який мав би більше уваги приділяти цьому питанні як куруючий Управління курорту. Щоб в 2015 році, коли ми переоберемо міську владу Трускавця повністю, не говорили про бездарність та недолугість "попередньої влади", а згадували тільки добрим словом, як тепер трускавчани (прості, а не при урядуванні) згадують добрим словом Лева Грицака та часи його мудрого та виваженого керівництва.

Володимир Ключак

Україна без Януковича

Мабуть, усі вже давно зрозуміли, що ставленик олігархів Янукович прийшов до влади, аби багатші стали ще багатшими, а бідні - ще біднішими. Саме цій меті підпорядковані Податковий, Пенсійний, Трудовий і Житловий кодекси. Так звані реформи покликані основний тягар видатків покласти на пересічного громадянина, тоді як олігархи збагачуватимуться в геометричній прогресії.

Розуміючи, що насправді жодних реформ не відбуватиметься, Янукович і ті, хто за ним стоїть, у буквальному значенні цього слова закручуватимуть гайки в суспільстві. Дозовані свободи слова, мітингів, зібрань, висловлювань (і думок?) можуть узагалі зникнути з нашого життя, як атавізм.

Олігархи все більше розуміють, що Янукович виявився неефективним менеджером. Його тупість уже видно неозброєним оком. Ті, хто ще недавно голосував за нього, тепер добряче подумають, аби знову віддати йому свій голос. Проте найбільшою небезпекою для Януковича і його команди є навіть не ймовірність терористичних замахів у стилі раннього Степана Бандери на державних (чи все-таки антиукраїнських?) діячів, а реальність нової революції, яка вже не буде помаранчевою, а радше біло-голубою, бо розпочнеться зі Сходу України.

На порядок денний постає питання: Україна без Януковича. Аналог десятилітньої давності - Україна без Кучми - тут недоречний. Тоді формальним приводом виникнення антикучмівського руху стало зникнення Георгія Гонгадзе, але це не призвело до відставки президента.

В нинішній ситуації не слід повторювати помилки минулого. Український політикум має шанс не лише позбутися Януковича, а й докорінно змінити ситуацію в країні.

Під час кризи, яка може настати вже навесні, а, швидше всього, восени, олігархи ладні будуть пожертвувати неефективним менеджером Януковичем, запропонувавши Україні менш одіозну фігуру. Випустивши пару, можновладці вкотре захочуть надурити народ.

Рух "Україна без Януковича" спонтанно народжується знизу. Але існує небезпека, що хитрі ділки від політики можуть очолити його, звівши нанівець народне прагнення жити в справедливій Україні. Не дамо їм цього зробити!

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Українська революція

Події в Тунісі та Єгипті не на жарт налякали нинішню українську владу. Румунський варіант розвитку подій в Україні жахає її. Тому й ввижаються замахи на Януковича, коли поблизу Івано-франківського аеродрому поселився один з членів Всеукраїнського об'єднання "Тризуб" імені Степана Бандери, в якого вилучили гвинтівку. На президентський літак - з гвинтівкою?

Тих же тризубівців, які відпиляли голову пам'ятника Сталіну перед офісом місцевого осередку компартії в Запоріжжі, звинуватили в тероризмі, хоча до підриву цього ж таки пам'ятника вони не мають жодного стосунку. Натомість справжніх терористів на кшталт макіївських наші доблесні спецслужби прогавили. Й не дивина! Якщо їхній шеф - мільярдер, то й самим не гріх зайнятися бізнесом, замість того, щоб виконувати функції, покладені на них законом. Спротив українській владі буде наростати з кожним днем. Уже всі переконалися, що так звані реформи уряду Азарова насамперед мають привести не до поліпшення життя простих людей, а до збагачення олігархів за наш рахунок. Підвищення цін на воду, світло, газ, комунальні послуги, бензин, продукти харчування лише випробовують націю на міцність. Вибух буде однозначно, і жодні спецслужби зі своїм наміром так званої керованої демократії не впораються, аби попередити його.

Інша справа, чи народиться найближчим часом лідер української нації, який не повторюватиме помилок Чорновола й Ющенка, а вповні усвідомить свою велику місію. На жаль, цього може не статись, бо все очевиднішими стають потуги вождів і вожденят, які хочуть керувати нами з партійних позицій своїх небагаточисельних політичних сил. Вони можуть догратися, бо Українська Революція, про яку писав Степан Бандера, змете не лише олігархів і можновладців, але й їх також.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.