Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№26 24 грудня 2008 р.

З НОВИМ 2009 РОКОМ!!!

Новини Трускавця

- 22 грудня востаннє в цьому році депутати міської ради зібралися на сесію. Вони не підтримали звернення до головного санітарного лікаря Львівської області п. Р. Павліва, підготовлене мером Трускавця щодо відновлення водопостачання у Трускавці з питного озера. До речі, в зв'язку з незадовільним водопостачанням у Трускавці може виникнути загроза скорочення ліжкомісць у санаторіях, що призведе до скорочення робочих місць. Перед депутатами теж виступив один із колишніх мерів Трускавця.
- Встановлено ялинку в міському парку - цього року вона обійшлася значно дорожче Трускавцю, ніж в попередні роки. Ялинка штучна, подібно як і в Дрогобичі, отже, голоси екологів почуто.
- Робітники заводу мінеральних вод "Акваріус" повною мірою відчули на собі економічну кризу - багато з них вже отримали обхідні листки, оскільки контракт з ними продовжено не буде.
- "ТКС" нікого не обманював і не збирався, просто виник невеликий конфлікт із окремими фірмами-субпідрядниками, зокрема, однією львівською охоронною фірмою та "ТКС" - про це повідомив міський депутат Трускавця, керівник трускавецької "Свободи" п. Орест Сарахман.
- Збільшилася кількість трускавчан, які зустрічатимуть Новий Рік вдома, а не в розважальних закладах.

Без коментарів

На адресу депутатів міської ради - керівників різних політичних сил Трускавця прийшов цей лист. Публікуємо його повністю, без скорочень.

Добрий день, шановні депутати!

Звертаюся до Вас з проханням від себе і від імені працюючих пенсіонерів, мешканців Трускавця. Я працюю в одному з санаторіїв. В зв'язку з кризою ходять чутки, що з Нового року будуть звільняти пенсіонерів. Мені 56 років, місячний розмір пенсії 607 грн. При теперішніх цінах цих грошей вистачить оплатити комунальні послуги і максимум на два тижні на прожиття. А ще, в наш час, ні одна людина не обходиться без ліків, без елементарних засобів гігієни.

У відділі, де я працюю, 70 чоловік, з них 10 чоловік місцевих мешканців, а решта з навколишніх міст, а найбільше з сіл. Я вважаю, що Трускавець повинен забезпечити роботою в першу чергу своїх мешканців. Я розумію, що сільська праця є важка, але працівники з сіл привозять на продаж молочні продукти, яйця і заробляють за тиждень мою пенсію, так що вони в селі не пропадуть. А що робити, коли на балконі не можна держати корову. Скажете, що в Трускавці живуть за рахунок відпочиваючих, але не у всіх житлові умови дозволяють приймати їх.

Я вірю, що в Україні все налагодиться і відпочиваючі будуть їхати в санаторії. Але в перші місяці Нового року, коли ще не розподілені путівки, відпочиваючих може і не бути і керівники санаторіїв під цей шумок (я маю на увазі кризу) звільнять пенсіонерів, а потім наберуть нових працівників з сіл. Пенсіонерів вони ж вже не візьмуть на роботу. Ви знаєте, як страшно від 56 років сидіти без роботи і жити на таку пенсію. А ще б хотілося хоч якусь копійку відкласти, бо не знаєш, що чекає в старості.

Шановні депутати Блоку Юлії Тимошенко, Третьої сили, Нашої України (…інші…), ми, працюючі пенсіонери, просимо Вас прийняти на сесії рішення-прохання до керівників підприємств Трускавця не звільняти місцевих пенсіонерів з роботи. Ми за вас голосували і, якщо Господь допоможе дожити до майбутніх виборів, будемо знову за вас голосувати.

Бондаренко О.М., вул. Івасюка

Гумор

Лист з Флориди

Подружня пара з північної частини США взимку вирішила поїхати "на низ", на південь, у Флориду і пожити там в готелі, в якому відбулася їхня перша шлюбна ніч 20 років перед тим. Чоловік мав довшу відпустку і поїхав на один день швидше. Винайнявши кімнату, він зауважив там комп'ютер і вирішив надіслати електронного листа до дружини. На жаль, помилився на одну літеру в адресі і лист отримала вдова пастора в Х`юстоні, яка щойно прибула з похорону чоловіка і хотіла перевірити, чи не прийшли якісь співчуття від родини та приятелів. Син знайшов її непритомну перед комп'ютером і прочитав на екрані:

Моя найдорожча дружино!

Я вже на місці!!! Знаю, що ти будеш здивована, отримавши цю звістку від мене. Тепер тут мають комп'ютери і дозволяють надсилати мейли до найближчих. Я щойно зареєструвався. Все вже готове на твоє прибуття завтра. Радію, що зустрінемось. Маю надію, що твоя подорож пройде так само без проблем, як і моя. Чекаю з нетерпінням.

Викрадення літака

Понеділок. Ми викрали літак на летовищі в Москві, вимагаємо мільйон доларів та відльоту до Мексики.

Вівторок. Чекаємо на реакцію влади. Ми напилися з пілотами. Пасажири витягли запаси. Ми напилися з пасажирами. Пілоти теж напилися з пасажирами.

Середа. Приїхав посередник. Привіз горілку. Ми напилися з посередником, пілотами та пасажирами. Посередник просив, щоб ми випустили половину пасажирів. Ми випустили, хіба нам не все одно.

Четвер. Пасажири повернулися з горілкою. Бухали до ранку. Ми випустили другу половину пасажирів та пілотів.

П'ятниця. Друга половина пасажирів та пілоти повернулися з горілкою. Привели масу знайомих. П`янка до ранку.

Субота. До літака вдерся спецназ. З горілкою. Забава до понеділка.

Понеділок. До літака прибувають щораз нові люди з горілкою. Є міліція, є десантники, охоронці, пожежники, МНС, навіть якісь моряки.

Вівторок. Не маємо сил. Хочемо здатися і звільнити літак. Спецназ не погоджується. До пілотів прилетіла родина з Владивостоку. З горілкою.

Середа. Ведемо переговори. Пасажири погоджуються нас випустити, якщо їм поставимо горілку…

З газети "Kurier galicyjski"

Великий репортаж, або Ой хто, хто Миколая любить…

Ой хто, хто Миколая любить   Ой хто, хто Миколая любить

Малеча в очікуванні святого

Ось і прийшло найулюбленіше свято трускавецьких діток - свято святого Миколая. В ніч з 18 на 19 грудня цей святий тихцем пройшовся по всіх оселях, де мешкають діточки, щоб покласти подарунки - кому під подушку, кому просто біля ліжка, а кому вручити особисто. Приємно, що в цей величний день і в цю очікувану всіма дітьми ніч забулися різні неприємності і чвари, що ті, хто багатий, подумав і про тих, хто не має змоги сам зробити презент своїм діточкам.

В Трускавці є багато дітей з багатодітних, неповних, неблагополучних сімей, сиріт та інвалідів і працівники міського центру соціальних служб на чолі з директором В. Ільницькою разом із багатьма добродійниками спрацювали на всі 12. Бо були задіяні і волонтери, і активісти "Нашої України", міський голова і політики з "Єдиного центру", "Пори", "Батьківщини", та і інших політичних сил міста доклали всіх старань, щоб свято було дійсно святом в очах малечі. В садочках та школах пройшли театралізовані заходи, в "Златі" демонстрували фільм "Панда кунг-фу", Миколаї ходили по оселях та слухали віршики, пісні та слова вдячності за подарунки…

Миколаю, молися за нами…

Несприятлива погода, яка нагадувала швидше жовтневу слякоть, ніж грудневі заморозки, не зупинила побожних трускавчан у їхньому намірі відвідати урочисту Архієрейську Літургію в центральному трускавецькому храмі під проводом Владики Ярослава Приріза. Служба Божа завжди має велику цінність для вірянина, а коли її очолює пастир, з яким співслужить духовенство з цілого трускавецького деканату, а ще гості зі Львова, Борислава, інших міст та сіл, то і поготів. Владика Ярослав порівняв настоятеля храму отця-декана Петра Івасівку з святим Миколаєм, бо і о. Петро ревно трудиться для блага як вірних, так і цілого Трускавця. "Многії літа" лунали і лунали, хор возвеличував Славу Божу та співав "Миколаю, молися за нами…".

Отець-декан зазначив, що причина теперішньої кризи в Україні слід шукати в браку духовності, тому щоб подолати її, треба навернутися до Бога, до Святої Матері-Церкви. І він мав абсолютну рацію, бо ненависть руйнує, а будує лише любов, християнська любов…

Святий прибув на гелікоптері

"Ой хто, хто спішить в його двори…" - такі слова цієї пісні в цей день стосувалися, напевно, подвір`я санаторію "Карпати", бо саме туди поспішало багато діток, щоб стати свідком видовища, яке і в Києві не побачиш - святий Миколай прибуває на гелікоптері.

Справжнє свято організоване було для дітей в санаторії "Карпати" о 15.00 - святий Миколай прибув до дітвори та почав роздавати подарунки. Щоправда, дехто і не отримав, а окремі старші дівчатка примудрялися вхопити і по два - по три подарунки, але цей факт не засмутив нікого, бо ж після того як всі подарунки з вертольота були роздані, на дітей чекав ще один великий подарунок - концерт в залі санаторію "Карпати", а на концерті і група мандоліністів, і самодіяльні гурти на розігрів, і Ромчик Салань, і справжні професіонали з циркової студії "Каскад" (керівник - Микола Добро вольський) - жонглер, еквілібрист, факір…

А після цього Миколай слухав дитячі вірші, пісеньки, роздавав невеличкі презенти на згадку, а до того ж в кінці святкового заходу (біля 17.30) діти отримали ще й по фотоальбому та шоколадці.

Від імені багатьох батьків хочемо висловити вдячність Леву Ярославовичу Грицаку за це прекрасне свято для наших дітей. Щиру вдячність висловлюємо і партії "Пора", яка проспонсорувала перегляд хорошого мультфільму про вічну голодну панду По, і пластунам та членам інших організацій, які допомагали при роздачі подарунків святому Миколаю, і всі іншим, хто зробив все, щоб це свято стало незабутнім для трускавецької дітвори - нашого з вами майбутнього, майбутнього нашого міста…

Невловимий Джо та візантійщина

На святого Миколая трускавчан чекав ще один презент - в поштових скриньках. Цим презентом став перший номер нової трускавецької газети "Підгір`я", редактором якої стала п. Галина Татаревич, яка зарекомендувала себе найкращим чином як керівник методичного кабінету міського відділу освіти. Приємно, що ця газета нарешті побачила світ, бо чутки про неї гуляли Трускавцем давно, так що на гадку приходив всім знайомий анекдот про невловимого Джо - чому невловимий, та тому, що нікому не потрібний… Виявилося, що нова газета стане продовжувачем традицій "Франкової криниці", а особливо приємно те, що її вихід у світ поблагословив місцевий владика УГКЦ. Видно, що Церква, напевно, співпрацюватиме з владою.

Інша ж трускавецька газета - "Джерела Трускавця" - теж зробила подарунок своїм читачам, розпочавши дворічний проект "Галерея трускавецьких шляхетних родин" разом із представниками трускавецького клубу "Сива давнина" панами Іваником та Ліщинським.

Наш "ТВ" теж планує ряд цікавих проектів з початку 2009 року, один з них - це публікація спогадів одного з офіцерів спецслужб "Трускавецька мафія" (автор знаходиться в лікарні, проте обіцяє їх дописати та надати нам для публікації). До речі, повідомляємо, що цей випуск "Трускавецького вісника" є останнім в 2008 році, а наступний "ТВ" вийде орієнтовно в середині січня.

Свята, яких ми чекаємо…

Трускавець вже вступив у смугу свят - від Миколая до Івана, тобто від 19 грудня до 20 січня. Нагадаємо, що 22 грудня ми відсвяткували Анни (в церковному календарі - Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії праведною Анною), 24 грудня - Святий Вечір для тих трускавчан, хто святкує Різдво і за григоріанським календарем ("Вігілія"), 25 грудня - Католицьке, або Польське Різдво, 31 грудня - зустріч Нового Року, після чого "відхідняк".

А вже потім і Українське Різдво, яке триває з 6 по 9 січня, далі Старий Новий Рік з 13 на 14 січня, потім 18 січня Щедрий Вечір ("Другий Святий Вечір"), наступного дня Йордан чи Водохреща і замикає цикл святкувань свято Івана Хрестителя 20 січня.

Побажання від редакції

Ми щиро вітаємо всіх трускавчан з наступаючими святами, в особливий спосіб хочемо подякувати сьогодні п. Юрію та п. Андрію, які розміщують наше видання в Інтернеті, всім нашим дописувачам та читачам. Вітаємо з Різдвом Христовим та Новим Роком трускавецького міського голову п. Лева Грицака, всіх депутатів міської ради незалежно від їхньої політичної приналежності, редакторів та працівників ЗМІ у Трускавці. Нехай милосердний Господь допомагає всім нам у скрутний час та обдаровує здоров`ям, щастям та всіма своїми ласками. Нехай Новонароджене Дитятко Ісус благословляє наш Трускавець, благословляє бізнес всіх порядних трускавчан, нехай в Новому 2009 році нас супроводжують успіх та добробут, мир та злагода.

А в подарунок презентуємо Вам дві старовинні маловідомі колядки - одна серйозна, а друга жартівлива, а також вінчування (побажання-вірш після колядки).

Коляда

Дозвольте нам, господарю, заколядувати,
Бо ми прийшли про Ісуса пару слів сказати.

Хрестив Йоан Спасителя зимної днини,
А Дух Святий в виді голуб літав над ними.

Небеса ся отворили, дав ся чути глас:
"Се є Син мій возлюбленний, а Спаситель ваш.

Се є Син мій возлюблений, Я Його любив,
Бо Він гріхи Вего світа своїм хрестом змив".

Жив на світі літ тридцять три, людей научав,
А знайшовся Юда-зрадник, що Христа продав.

Намовлявся з ворогами: "Би-сте вважали,
Котрого я поцілую, би-сте впіймали".

Поцілував Юда Йсуса, дав ворогам знак,
А Ісус му відказує: "Вже-с мене продав".

Ввидів Юда, що зле зробив, що Христа продав
Та й із жалю великого гірко заплакав.

Заплакали ученики, гірка їх доля,
Бо зостались сиротами без Учителя.

Пішов Юда до церковці, срібняки зложив,
А сам з жалю великого взяв ся й повісив.

Тож дайте нам, господарю, свою благодать,
Та й щоби ми дочекали веселіших свят.

Коляда

В Вифлеємі-місті Христос ся родив,
Із далеких країв до нас приходив.
То великий Пан над нами і Спаситель наш коханий з Неба зісланий. - 2

Ой пасли пастирі худобу в поли,
Полягали спати - тяжко не змогли.
Один із них пробудився, чогось Матій розкричався під оборогом. - 2

Уставайте, браття, нічо не шкодить,
Скажу вам новину - Христос ся родить.
А теперка хто що має - най з собою забирає, підем витати. - 2

Лазар взявши курку, а Матій яйце,
А Штефан барана - пішли до Пана,
А Василько взяв ковбасу - розмишляти не мав часу, дуже спішився. - 2

А Гаврило спавши десь там на стриху,
Лазив по драбині та й ногу звихнув.
Аж теперка я каліка, нещасливий аж до віка, бо-м ногу звихнув. - 2

Як пішли до шопи, як стали грати,
А бідний каліка як став гуляти,
Як ся рушив сюда-туда, аж ся стрясла ціла буда - так дуже гуляв. - 2

Йосиф і Марія дивились на то
І подякували пастирям за то.
Ісус ручки простягає і їм царство обіцяє на тамтім світі. - 2

Віншування

В цю святочну днину,
В цю годину гожу
Не забудьмо, браття,
За церковцю Божу.
Щоби вам достатків
Добра хвиля плила,
За це наша Церква
Богу ся молила.
І буде молити, вірно боронити,
Щоб від супостата
Всіх нас захистити.
Старця і дитину,
І всю Україну
Буде боронити
Від згуби-загину.
На Церкву прекрасну,
Наче ладан-мирро
Свою малу лепту
Жертвуйте всі щиро.
Віншую вас, пане господарю,
З тим Рождеством Христовим,
Хто на Рождество родився,
А на Йордан хрестився,
Тому весь світ звеселився.
А той світ буде веселий,
Доки Пана Бога воля,
А нам прожити, провікувати
І у Небі корону тримати.
Чим віншую, тим зичу
На многії і благії літа,
Доки нам Пан Бог
Назначив віка.
© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.