Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№17 (261) 14 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Заможній владі – двері від чесної громади

Як повідомляє сайт "Трускавецький портал", нещодавно в кабінетах мера Трускавця, його заступника та секретаря ради були встановлені нові двері. Двері були куплені у фірмі "Арко", яка належить Руслану Козиру, також і встановлювали їх працівники цієї фірми, так що наш мер дотримується гасла, популярного в Галичині ще в 30-х рр. ХХ століття - Свій до свого по своє! Цікаво, чи громада схвалює таке витрачання її коштів? А може за двері чиновники платили зі своїх немалих посадових окладів, із власної кишені?

Подяка для "Одеко"

Монополіст із надання послуг із кабельного телебачення у Трускавці фірма "Одеко" відреагувала на запит депутата зі "Свободи" Павла Швеця щодо відсутності каналу мультфільмів українською мовою. Віднедавна малюки трускавчан мають змогу переглядати українські та в українському перекладі мультфільми на телеканалі "Малятко". Щира подяка за це п. Лаврінку, керівнику "Одеко". До речі, ця компанія значно покращила надання Інтернет-послуг для населення.

Маємо ще ряд рекомендацій для надавача послуг кабельного телебачення у Трускавці - додати ще хоча б один польськомовний канал (є лише "TVP Polonia"), адже ще за радянських часів саме польське телебачення та радіо було найбільш гідним довіри для наших людей як джерело інформації (більш-менш зрозумілою мовою), а також замість незліченно великої кількості російськомовних телеканалів ввести хоча б по одному англо-, франко- та німецькомовному, якщо це є можливим. І взагалі необхідно щось робити із російськомовним засиллям у нас у Трускавці, адже наяву явна загроза українській мові та титульній нації.

Оздоровчий центр на базі СШ № 3

У п'ятницю, 11 лютого, не відбулися заздалегідь проанонсовані збори батьків вихованців БУТу. Їх не просто перенесли, а скасували. Натомість відбулися збори трудового колективу СШ № 3, на яких розглядалися різні варіанти оптимізації. Як повідомив на понеділковій нараді 14 лютого начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, щорічно після 9 класу ми втрачаємо по 100 - 150 дітей у місті, які не хочуть йти в 10 клас. Орест Павлович зазначив, що "навряд чи вдасться нам для СШ № 3 в найближчий час знайти ефективного орендаря". Натомість в області відчувається брак площ для оздоровлення хворих дітей, тому на базі СШ № 3 можна буде відкрити оздоровчий заклад обласного рівня.

Сходи підремонтують

Сходи від санаторію "Весна" до бювету № 1 вже дещо понищилися, частина гранітних плит розбитих і їх треба підремонтувати. Про це на понеділковій нараді 14 лютого повідомив міський голова Руслан Козир. Він доручив в. о. начальника УЖКГіБ Василю Колотелюку (поки що ще п. Терлецький не призначений на цю посаду) та своєму заступнику Петру Нестерівському віднайти кошти на ремонт сходів, адже "парк має виглядати достойно".

Крадуть трансформатори та люки

Як повідомив на понеділковій нараді 14 лютого в.о. генерального директора КП "Наше місто" Теодозій Копко, минулого тижня невідомі особи викрали трансформатор ліфта із будинку 88 на вулиці Стебницькій. А взагалі за минулий тиждень по ліфтах було 53 виклики в диспетчерську службу КП "Наше місто", а по проривах у трубах та батареях - 38. Теодозій Копко висловив невдоволення роботою свого заступника Тараса Гентоша, сказавши: "Я незадоволений цією людиною. Він все буде з політикою пов'язувати".

Крадуть злодії і чавунні люки, особливо біля лікарні. Оскільки пункт прийому металобрухту не приймає цілі люки, то злодюги їх спочатку розбивають дощенту, а тоді вже здають і мають за це свіжу копійку на 100 грам. Для збереження майна колишньої дитячої лікарні Руслан Козир розпорядився ввести ще 4 штатні одиниці сторожів, які пильнуватимуть споруду, яку свого часу не дали в заставу для взяття кредиту для КП "Наше місто". А по КП "Наше місто" та ситуації, яка склалася в ньому, мер міста сказав так: "Вони 9 років у боргах і кажуть, що їм класно!" та додав, що там 9 бухгалтерів працюють без спеціалізованої програми.

Вода для трускавчан подорожчає

Вода для мешканців Трускавця подорожчає орієнтовно на 15 - 20%. Причина - піднімає ціну дрогобицький водоканал, про це директор цього підприємства Роман Шагала сказав керівнику ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимиру Возняку на міністерській нараді в Яремчі, яка відбулася минулого тижня. Володимир Франкович повідомив про це 14 лютого, на понеділковій нараді.

А Руслан Козир потішив всіх нас, що в 2011 році ціна житлово-комунальних послуг зросте суттєво, найбільше за останні 6 років. В зв'язку з цим голова запропонував посилити запровадження енергоощадних заходів, а також здешевити витрати на утримання адміністративних споруд Трускавця.

Молодь, шухер!

Як повідомила на понеділковій нараді 14 лютого начальник Служби у справах дітей ТМР Леся Дребот, активізується робота по нагляду за перебуванням неповнолітніх у розважальних закладах в нічний час. Цього тижня буде проведено ряд рейдових перевірок у "Міленіумі", "Златі", пабі "Абордаж" та особливо в "Казанові". Фактично щодня буде один рейд в якомусь закладі, графік перевірок-рейдів влада Трускавця просила не публікувати на "ТВ", бо тоді ці рейди не будуть ефективними.

А для того, щоб молодь була більш зацікавлена брати участь в різних спортивних заходах, мер дав доручення заввідділом у справах сім'ї, молоді та спорту Зенону Пристаю нагороджувати переможців не тільки грамотами чи дипломами, а й м'ячами, спортивними футболками, тенісними ракетками, наборами шахів, іншими потрібними для щоденного вжитку спортивними атрибутами.

Позачергова сесія

Завтра, 15 лютого, на свято Стрітення, відбудеться позачергова сесія ТМР. Про це нас повідомила прес-секретар Руслана Козира Валентина Гук. Сесія буде присвячена ситуації в комунальних підприємствах міста, зазначила Валентина Іванівна. А в четвер, 17 лютого, о 10.00 засідатиме черговий міськвиконком ТМР, на ньому буде розглянуто ряд питань, зокрема по заборгованості окремих комунальних підприємств, про взаємодію органів місцевого самоврядування із правоохоронними органами та інші.

Призначено смотрящих

Руслан Козир підписав розпорядження № 44-р від 8 лютого, яким закріпив старших по поверхах в адмінкорпусах міської ради. Про це на понеділковій нараді 14 лютого повідомив керуючий справами ТМР Олег Ковальчин, він є старшим у головному корпусі на Бориславській, 2. А в Бориславській, 1 старшим буде Олександр Грищенко, головний архітектор міста, натомість по поверхах ситуація така: 2 - Світлана Ковальчин, заввідділом культури, 3 - Василь Колотелюк, в. о. начальника УЖКГіБ, 4 - Микола Габшій, начальник відділу приватизації та управління майном.

До уваги євреїв

Ортодоксальна іудейська релігійна громада "Турей Загав" запрошує охочих вивчати єврейські традиції, іврит, молитви, активно відновлювати єврейське життя. Всі, кого зацікавила дана інформація, може довідатися більше, зателефонувавши до Львова за номером 297-05-27.

Власна інформація

До початку Євро-2012 Дрогобич має шанс стати чемпіоном із заборгованої зарплати

У Дрогобичі заборгованість із виплати заробітної плати лише за один місяць збільшилася на 1 млн. грн. Про це сьогодні, 14 лютого, на оперативній нараді у Ратуші повідомив міський голова Олексій Радзієвський. З його слів, ресторан КП "Берізка" боргує 400 тис. грн. зарплати і це за тих умов, що ресторанний бізнес за своєю природою не може бути збитковим. Подібна ситуація із цегельним підприємством на вул. Трускавецькій, де знищено все обладнання, вичерпана вже і природна сировина, однак не погашені борги за землю, до пенсійного фонду. Олексій Радзієвський доручив першому заступникові Олександрові Коростельову подати пропозиції щодо розв'язання проблеми з такими підприємствами-боржниками. "Влада має відреагувати на таке явище,- зазначив міський голова - Інакше через півроку буде рекордна заборгованість і до початку Євро- 2012 року ми вже станемо чемпіонами лише з цього показника".

Керівником ДКП "Екран" призначено Андрія Баб'яка

Сьогодні, 14 лютого, Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський на оперативній нараді в Ратуші відрекомендував новопризначеного керівника ДКП "Екран" Андрія Баб'яка, який до цього часу працював у Національній Раді України з питань телебачення та радіомовлення у Києві. Олексій Радзієвський побажав Андрію Баб'яку плідної роботи. Нагадаємо, ДКП "Екран" є комунальним підприємством, одним із напрямків роботи якого є розробка кабельних мереж.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Діяльність депутатів обласної ради та депутатських комісій у Бориславі

Відбувся прийом мешканців міста Борислава депутатом Львівської обласної ради Володимиром Голобутовським. На прийомі побувало 17 чоловік. Основні проблеми - надання матеріальної допомоги на лікування, перерахунок пенсії, пільговий проїзд, присвоєння звання "Мати-героїня", скарги на роботу ЖЕКів та комунальних служб міста. Всього прийнято 20 заяв на надання матеріальної допомоги, 7 із них вже подано в Львівську обласну раду на отримання коштів заявниками у лютому.

Найчисельнішою з поміж всіх постійнодіючих депутатських комісій Бориславської міської ради є комісія з охорони навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури. Голова комісії - депутат міської ради Ігор Михаць. Комісія за два місяці діяльності розглянула понад 200 заяв із 600 нерозглянутих минулою каденцією. Розглядаються комісією в першу чергу ті заяви, що чекають вирішення найтриваліший час. Багато з них комісія розглядає безпосередньо на місці з вивченням суті справи. За два місяці планується розглянути і прийняти рішення по всіх протермінованих заявах.

Економіка Борислава за 2010 р.

За 2010 рік промисловими підприємствами міста Борислава реалізовано продукції на суму 235517,7 тис. грн.(без ПДВ), що становить 174,5 % у порівнянні до відповідного періоду минулого року.

Обсяги реалізованої продукції добувної промисловості складають 172473,8 тис. грн. (НГВУ "Бориславнафтогаз ", СП "Бориславська нафтова компанія" у формі ТзОВ), що становить 176,1 % у порівнянні до 2009 року. За рахунок підняття цін у 2010 році на нафту та газ зросли обсяги реалізації продукції НГВУ "Бориславнафтогаз" та склали за 2010 рік 127717,5 тис. грн., що в 2,1 рази більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Обсяги реалізації переробної промисловості склали 63043,9 тис. грн. або 169,9% до січня - грудня минулого року.

Спостерігається ріст обсягів реалізації продукції у машинобудуванні (у 2,5 р.). Слід відзначити такі підприємства, де приріст був найбільшим. За 2010 рік обсяги реалізації продукції ВАТ "БЕЛМЗ" зросли у 2,3 рази і склали 22085,2 тис. грн. Підприємством ВАТ "Бориславський завод РЕМА" було реалізовано промислової продукції на суму 15967,8 тис. грн. або у 3,1 рази більше, ніж у минулому році.

Реалізація продукції легкої промисловості складає 2890,8 тис. грн., що становить 73,8 % у порівнянні з 2009 роком. За рахунок зменшення замовлень відбувся спад на ТзОВ "Тейлор" та ДП "Тейлор - Борислав" ТзОВ "Тейлор". Зросли обсяги реалізації продукції ДП "Завібор" ТзОВ "Завітекс" і склали 861,1 тис. грн., що становить 156,6 % у порівнянні з січнем-груднем 2009 року та ВАТ "Бориславська швейна фабрика "Спецодяг" - 198,1 % у порівнянні до минулого року і склали 1061,2 тис. грн.

Обсяги реалізації харчової промисловості склали 3179 тис. грн., що становить 85,9 % у порівнянні до відповідного періоду минулого року. Спад відбувся за рахунок припинення діяльності МПП "Натан" та зменшення обсягів реалізації продукції на ВАТ "Бориславський завод продовольчих товарів".

Відбувся ріст обсягів реалізації іншої неметалевої продукції, які становлять 135,4 % у порівнянні з січнем-вереснем 2009 року. На ДП "Бетон центр" ТзОВ "ТКС Бетон" виконання будівельних робіт становить 146,8 % до відповідного періоду минулого року.

Створення нових робочих місць

Станом на 01.01.2011 р. у м. Бориславі створено 1077 нових робочих місць, що складає 107,7 % до річного завдання на 2010 р. (1000 н.р.м.), а саме: у переробній промисловості - 89, виробництво та розподілення електроенергії, газу та води - 10, будівництво - 20, торгівля - 508, діяльність готелів та ресторанів - 106, діяльність транспорту та зв'язку - 28, операції з нерухомим майном, оренда, інжиринг та надання послуг підприємцям - 10, державне управління - 1; освіта - 7, охорона здоров'я та надання соціальної допомоги - 49, надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту - 46.

Фізичними особами з правом найму робочої сили створено 790 робочих місць, а юридичними - 86. Зареєстровано суб'єктів господарської діяльності фізичних осіб - 201 особа.

Кількість безробітних станом на 01.01.2011р. становить 811 осіб., що на 96 осіб більше у порівнянні до січня 2010 року.

"Єдина Україна: Схід і Захід разом"

7 лютого 2011 року в місті Бориславі відбулись заходи з нагоди передачі вишитого рушника освітянами Турківщини освітянам міста Борислава в рамках Всеукраїнського проекту "Єдина Україна: Схід і Захід разом". Урочистості відбулися в приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості за участю представників відділу освіти міської ради. Вишитий рушник пронесли "живим коридором" і прийняла його з хлібом-сіллю в. о. начальника відділу освіти Леся Коваленко. Всеукраїнську рушникову доріжку дошиє вишитим рушником міста Борислава директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату Надія Шосткевич, яка буде передана місту Трускавцю

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

У Дрогобичі у день св. Валентина молодь проведе флеш-моб

Сьогодні, 14 лютого, з нагоди дня св.Валентина, у Дрогобичі на пл. Ринок о 17 годині відбудеться флеш-моб, який готують молодіжні громадські організації міста. Організатори заявляють, що на учасників флеш-мобу чекають приємні несподіванки. Які саме - не розголошують, - передає кореспондент ЗІКу. До Валентинового дня нова дрогобицька мистецька галерея "Чирка-декор" здивувала мешканців і гостей міста великою колекцією подарунків, сувенірів, пам'яткових прикрас на будь-який смак. Усі речі - унікальні, немає двох однакових.

www.zik.com.ua

Малі міста Львівщини переймають муніципальний досвід Баварії

14 лютого голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк виступив з вітальним словом на відкритті дворічного міжнародного проекту "Стійкий розвиток малих міст Львівської області".

Голова облдержадміністрації зазначив, що Львівщина займає перше місце в Україні по кількості малих міст. Всього їх 40. "Ці малі міста творили історію державотворення України в усі періоди, - додав М.Цимбалюк. - Переконаний, що представлений баварський досвід і вплив цього проекту відчує кожна територіальна громада".

Проект фінансується Фондом Ганса Зайделя, реалізується Центром європейського менеджменту (м. Львів) спільно з Львівською обласною державною адміністрацією та експертами з Баварії (ФРН). На відкритті проекту також були присутні Доктор Клаус Фізінгер - керівник реферату країн Центральної, Східної, Південно-Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Фонду Ганса Зайделя; Сергій Загорний - керівник Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. До участі у роботі проекту запрошено 21 мале місто Львівської області, у більшості з яких ще не реалізовувалися системні проекти міжнародної технічної допомоги.

Проект спрямований на надання міським головам малих міст Львівщини допомоги в оволодінні європейськими інструментами планування розвитку територій та залучення інвестицій через ознайомлення з успішними європейськими практиками муніципального управління в Баварії та адаптації німецького досвіду до місцевих потреб. Методологія проекту ґрунтується на передачі практиками-управлінцями з малих міст Баварії практикам-управлінцям з малих міст Львівщини досвіду:

- розробки стратегій розвитку міста та формування спроможностей їх реалізації;
- застосування інструментів залучення інвестицій для розвитку міста;
- залучення енергоощадних технологій для міст і механізмів їх впровадження;
- запровадження інструментів нового публічного адміністрування в управління малим містом;
- розвитку дієвої демократії з метою сталого розвитку громади.

Передача досвіду буде відбуватися через навчальні візити в Україні та Баварії, семінари, домашні завдання з розробки міні-проектів та їх впровадження. При цьому теоретичний матеріал буде ґрунтуватися на реальних прикладах врядування у малих містах Баварії та поєднуватися з існуючими потребами і можливостями впровадження у малих містах Львівщини. Для цього до участі у проекті залучаються референти з малих міст Баварії та українські експерти, які мають досвід подібної роботи.

Прес-служба Львівської ОДА

Руслан Козир розпочав громадянську війну проти трускавчан

Від вступу на посаду мера Трускавця Руслана Козира ще не пройшло і сто днів, а розчарування мешканців міста своїм новим головою настільки сильне, що готове вихлюпнути за межі розпачу та відчаю, до якого він допровадив частину жителів. Демагогія та популізм, постійна підміна думки громади своєю власною - це тільки квіточки, але вже починають дозрівати і ягідки, надто несмачні, а навіть отруйні для пересічного трускавчанина. Не тільки цілковите невміння справитися із комунальними проблемами та дивні рішення щодо вирішення проблем медицини, освіти чи культури турбують мешканців Трускавця, а й неправильна розстановка пріоритетів головою та його командою. Замість сприяти працевлаштуванню трускавчан - позбавлення їх робочих місць та прибутку, замість вирішувати проблеми міста та мешканців, які обирали (і обрали на свою голову) цю владу - дивне і вперте намагання поставити пріоритетом зовсім не внутрішньоміські проблеми, а очищення курортного парку - від продавців малини, сиру, лікувальних трав, від бродячих тварин, від музикантів та фотографів, а врешті-решт - від … трускавчан.

Звернення Звернення

Громадянська війна, яку розв'язав Руслан Козир проти населення Трускавця, ведеться під приводом покращення розвитку курорту, його промоції, потреби боротьби зі стихійною торгівлею. Проте разом із брудною водою згідно одного німецького філософа, вихлюпують і немовля, тобто страждають не лише закарпатці, які торгують сушеними грибами чи івано-франківці зі своїми вишиванками та дерев`яними чи тканинними сувенірами, а і трускавчани. Під тавро "стихійна торгівля" потрапили і чимало трускавчан, які працюють цілком легально, які сплачують податки і для яких їхнє теперішнє заняття - єдина можливість нагодувати власних дітей, оплатити комунальні послуги, не стати бомжем чи жебраком. Мова йде про такий вид діяльності як надання туристичних послуг. А щоб не бути голослівними, поспілкуємося з одним із людей, які займаються цим видом діяльності - п. Віктором Грициком.

- Пане Вікторе, близько двох десятків фізичних та юридичних осіб, туристичних фірм, підписали листа, в якому вони просять вплинути на нездорову ситуацію, яка склалася в курортному парку. В чому справа, як порушуються ваші права?

- Фізичні та юридичні особи, про які ви говорите, займаються організацією екскурсій для відпочиваючих на терени Західної України. Всі ми маємо відповідні ліцензії, дозволи, сплачуємо податки. Окрім того, в туристичних фірмах працюють і наймані робітники, для них така робота - єдине джерело доходів. У переважній більшості всі ці люди, від касирів-реалізаторів до екскурсоводів - мешканці Трускавця. В багатьох із них досвід роботи в цій галузі - понад 10 років, а окремі працювали в цій сфері ще з радянських часів. Та давно нікому і в голову не приходило виганяти нас із місць, де такий вид діяльності є найбільш ефективним - ставилося питання тільки про впорядкування, щоб не був так званий "шанхай", але не про перенесення нас на якісь задвірки. Невже влада не розуміє, що курорт Трускавець і туризм - це невіддільні речі, що туризм - невід`ємна складова розвитку курорту?

- І скільки всього задіяно осіб в цій сфері?

- Точну цифру назвати не можу, але те, що їх не менше 50, це точно. Вони, а вірніше, ми - такі ж мешканці Трускавця, як і всі решта, і нашу думку потрібно враховувати.

- А ви пробували донести свою позицію до влади, до мера Руслана Козира, до профільного заступника Юрія Яворського?

- Звичайно, проте всі наші зусилля були марними. На всіх зустрічах, на комісіях, на Координаційній раді і в приватних розмовах ми доводили, що те, що нам пропонують, є абсолютно неприйнятним, воно повністю погубить наш бізнес і не піде на користь розвитку курорту. Хоча, можливо, все це робиться з метою просто витіснити нас із цієї ніші, щоб зайнятися цим видом діяльності самому. Для кого вигідне таке лобіювання, зараз важко сказати чи доводити, проте багато хто з моїх колег думає, що справа саме в цьому.

- А що вам пропонують натомість?

- Нас хочуть найперше вигнати з парку, бо, мовляв, це перша санітарна зона. Ми що, якось негативно впливаємо на якість "Нафтусі"? Це просто привід, щоб нас позбутися, а що далі буде на місцях, де ми тепер стоїмо? Нам пропонують натомість місце, де нема взагалі концентрації людей - в куточку між курортною поліклінікою № 1 та колишньою водолікарнею, позаду сцени, яку планують встановити цього літа. Хто спеціально буде шукати нас у цьому закутку? Влада нас тішить тим, що зроблять якісь вказівники, щоб відпочиваючі шукали дороги до нас, але нам здається, що нас свідомо туди хочуть запхати, щоб ми збанкрутували. Наші пояснення про специфіку нашої роботи ніхто не хоче й слухати. Нас не розуміють, а прирівнюють чомусь до вуличних торгівців. Але ж ми - це не стихійна торгівля, а туристичний бізнес, сплачуємо податки, утримуємо за наші кошти ту ж саму владу, яка повернулася до нас, мешканців міста, спиною.

- І що, влада взагалі не йде на ніякі поступки?

- Ні. Нам кажуть: "Питання закрите. Якщо хочете - йдете туди (тобто, переходите з парку геть) і працюєте. Якщо ні…". Виходить, що замість збереження робочих місць, або і створення нових, нас просто викидають із цього ринку і роблять безробітними.

- А ви готові йти на якісь поступки владі?

- Що ми лише не пропонували… Вже навіть погоджувалися на те, що в парку займатимуться реалізацією квитків одні працівники фірми, а інші попробують торгувати у місці, яке пропонує влада. Ми пропонували врегулювати цей конфлікт, бо нам вигідно працювати, заробляти для себе і для міста (бо ж сплачуємо податки), ніж залишатися за бортом. Ми хочемо залишитися на ринку надання туристичних послуг, а нам говорять про зміни, що вони необхідні і так далі. Невже такою є політика змін - нищити підприємництво? Якби з такими гаслами йшов на вибори "Фронт змін" і Руслан Козир, то хіба б здобув владу?

- Чи зверталися ви до когось із депутатів міської ради, щоб захищав ваші інтереси?

- Так, ми зверталися до Євгена Юника, він мав розмову по нашому питанні із Русланом Козиром, але без результату.

- Якими будуть ваші подальші дії, якщо влада і надалі ігнорувати вашу позицію, позицію трускавчан, які займаються наданням туристичних послуг?

- Ми все ще сподіваємося, що міський голова Трускавця та органи виконавчої влади дослухаються до нас і не нищитимуть наш бізнес, бо це комусь вигідно. В іншому випадку доведеться звертатися до вищих органів влади, будемо організовувати безстрокові акції протесту. До речі, відпочиваючі теж обурені тим, що нас хочуть переселити невідомо куди, їм не заважають рекламні щити, для них отримати всю потрібну інформацію прямо на місці досить зручно. Бо не всі шукатимуть нас, ходитимуть за нами поза ялинки та за вказівниками.

- Отже, просто так опускати руки і здаватися ви не збираєтеся?

- Звичайно, що ні. Будемо боротися до кінця.

Після розмови із Віктором Грициком до нас підійшло ще ряд представників різних туристичних фірм. Всі вони згідні із сказаним своїм колегою. Здивовані та обурені діями влади Трускавця щодо переслідувань трускавецьких підприємців, які займаються наданням туристичних послуг, і відпочиваючі.

"Как это - я приехал на курорт и здесь не будет возможности купить экологически чистую продукцию, поехать посмотреть Карпаты только потому, что этого не хочет Ваш мер? Да гнать нужно такого мера. А я в следующий раз тогда поеду в Сходницу…", - говорить відпочиваючий із Харкова і стає соромно, що нема що йому відповісти. От вам і промоція Трускавця, ось вам і стратегічний розвиток курорту на найближчі 10 - 20 років. Не дивно, що за якихось три дні понад 500 відпочиваючих підписалося під зверненням, в якому вони висловлюють незадоволення діями мера Трускавця (оригінали звернень знаходяться у представників турфірм).

Підприємства "Є плюс", "Прем`єра", "Галінтур", "Юстина", "Юрген", "Девіс", "Любава", підприємці Свищ, Фідик, Олійник, Павлів, Дендяк та багато-багато інших стривожені не жарт. Кому вони стали більмом у оці та кісткою поперек горла, хто хоче накласти лапу на їхній бізнес та монополізувати його? Невже вони та інші мешканці Трускавця обрали на свою голову Руслана Козира для того, щоб згодом бачити голодні очі своїх діточок, яким не буде можливості дати кусника черствого хліба, бо не буде заробітку? Хіба не збільшиться в місті від таких дій кількість алкоголіків та наркоманів - люди можуть розпочати вживати алкоголь із відчаю та розпачу, від того, що хтось безкарно та несправедливо порушив їхні права, що їх просто викинули з парку - тільки за те, що для когось іншого щось там планується. Хіба не може бути таке, що хтось впаде в депресію та піде на злочин, або здійснить самогубство? Невже не боїться пан Козир, що все це буде йому на совісті, якщо вона в нього ще є? Чи не дійде до того, що з метою безпеки та спокійного відпочинку відпочиваючих курортний парк обгородять колючим дротом та впускатимуть туди тільки за путівками чи перепустками, а хтось повісить ще й табличку "Місцевим та собакам вхід заборонено!"?

Пане Козир, це не буйна фантазія одного журналіста, на яку ви любите списувати всі проблеми міста, це крик душі понад півсотні тих трускавчан, яких ви позбавляєте кусника хліба. Туристичнй бізнес - не стихійна вулична торгівля, а люди, які стояли в парку ще за радянської влади, а згодом за часів Петровського, Матолича, Грицака - не якісь злочинні елементи, чужинці, які вам заважають впроваджувати "новий порядок". Це трускавчани і рахуйтеся, будь ласка, з їхньою думкою, якщо хочете залишатися мером всіх трускавчан, а не тільки певної групки осіб.

Володимир Ключак

Про дахи, дороги, житло

Прийом у міського голови, на мою думку, це не звичайна, буденна процедура, не така собі чергова розмова з громадянами міста. Це напружена і відповідальна робота для міського голови в першу чергу, і якась хвилююча, знервована і обнадійлива зустріч для кожного мешканця, який зважився прийти на прийом.

Руслан Козир як новий міський голова наразі вселяє у серця цих людей, які приходять до нього за порадою, допомогою, оптимізм і віру. Вони сподіваються, що цей молодий, енергійний, з добрим гумором і серйозним виглядом міський голова вирішить усі їхні проблеми.

Не будемо і ми закидати у їхні серці зерна сумнівів і зневіри у можливості нової владної команди. Дай то Боже, аби все вдавалося і моглося. А роботи (тобто людських звернень), за яку треба братися, засукавши рукави, є предостатньо. Ось, як повідомляє Віктор Стечкевич, у будинку на вулиці Стебницькій, 92 необхідно зробити водовідведення з підвалу. У літнього чоловіка, дитини війни, зняли пільгу на газ, а це 25 відсотків. А чому? Бо труба якась не така.

- Я уже ноги сходив до тих газовиків, а вони ані руш, каже чоловік

Міський голова пообіцяв це питання владнати з керівництвом газової служби.

Пан Ярослав Гаманюк просить, аби на будинку 90 на вулиці Стебницькій відремонтували дах, який за його прогнозами ось-ось буде протікати. Ігор Колосков пропонує створити вольєр для бродячих собак. Він знає як це зробити, і проблем з харчуванням тварин не буде, заявляє він. Лиш би влада дала дозвіл. Має проблему пані Софія Фещак. Вона ніяк не може "вибити" дозвіл на будівництво приміщення під магазин. Їй кажуть, що потрібно пройти всі процедури, а по-друге, що проти цього будівництва громада. Справу треба вирішувати в суді. Молодий трускавчанин Микола Олійник думає про одруження, тому заздалегідь хоче забезпечити свою майбутню сім'ю житлом. Для цього хоче зробити прибудову і просить на це дозвіл. Напевне такий дозвіл він отримає. Мешканці з вулиці Антонича, а це були жінки, вимагають від влади наведення порядку на їх вулиці, зробити тротуар, обрізати дерева та інше.

- Вибачте за незручності, сказав міський голова. - Обіцяю навести там порядок.

Ганна Белів шкодує, що на вулиці Сагайдачного знесли ринок. А тут можна було купити свіжу продукцію від селян з Модрич. Її також турбує пошкоджений дитячий майданчик та висока ціна, яку бере банк за послуги.

Мешканців турбує стан будинку на вулиці Данила Галицького, 7. Ця будівля в аварійному стані. Руйнується будинок на вулиці Крушельницької, 45. Люди просять допомогти з ремонтом. Влада пропонує створювати ОСББ. У будинку на вулиці Стебницькій не працює ліфт. А люди з вулиці Данилишиних прийшли вирішити проблему щодо влаштування переїзду між будинками 52, 54, 56. Заїжджа гостя зі сходу України звернула увагу на те, що Меморіал Слави у занедбаному стані. Вона, очевидно, не знає, що там планується реконструкція.

Вірні УАПЦ просять допомоги у будівництві свого храму, а вірні греко-католицької громади просять виділити ділянку під будівництво каплички. На цей раз (8 лютого) до міського голови поступило 24 звернення. Якби влада змогла виконати ці побажання, то отримала б вагомий бонус довіри і поваги.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

У гуртожитку - збіговисько для звироднілих дегенератів

У Стебнику доведені до відчаю п'яними дебошами та аморальними вчинками звироднілих осіб, мешканці гуртожитку на вул. Степана Бандери звернулися по допомогу до стебницької влади та до правоохоронних органів. Річ у тім, що у одній з квартир гуртожитку, котра вже давно перетворилася на кубло аморальних дегенератів, щоночі не вщухають бійки та "потасовки". Колись у цій квартирі мешкала жіночка, відома багатьом стебничанам Лідія П., котра вела не зовсім пристойний спосіб життя.

Як повідомили стебницькі правоохоронці, старший син цієї "леді" відбуває покарання у в'язниці. Друга дитина виховується у спецшколі. А нещодавно жінка втретє стала матір'ю. Щоправда, навіть не мала за що зареєструвати немовля. Хто батько дитини - також невідомо. Цікаво, чи сама знає його в обличчя? А невдовзі Лідія П. загадково щезла.

За заборгованість по квартплаті та комунальні послуги у помешканні відключили світло. Але у квартирі й надалі продовжують збиратися її колишні друзі. Яким тільки покидькам суспільства не спадало на гадку "перекочувати" у безкоштовному помешканні. Та ще й залякувати мешканців гуртожитку фізичною розправою… Правоохоронці стверджують, що заледве самі дають собі з цією ситуацією ради: тільки розженеш один п'яний дебош, як наступного дня ситуація поновлюється… Та ще й ускладнюється тим, що на тому ж третьому поверсі мешкає хворий на туберкульоз чоловік зі своєю сім'єю. І контактує зі всіма мешканцями будинку… І не тільки будинку… То куди ж, панове, дивиться санепідемстанція, влада, міліція? Та й самі мешканці Стебника… Адже під загрозою їхнє життя, здоров'я їх дітей.

Вікторія Лишик

Абітурієнтам на замітку!

До 28 лютого 2011 року триватиме реєстрація на участь в ЗНО. Особи, які планують вступати до вишів у 2011 році та не здавали зовнішнє незалежне оцінювання (далі - ЗНО) протягом 2008 - 2010 років, повинні зареєструватись. Цьогоріч процедурою реєстрації передбачено підготовка заяви - реєстраційної картки через мережу ІНТЕРНЕТ (програма створення заяви на сайті УЦОЯО або РЦОЯО) та пересилання сформованого пакету необхідних документів на адресу відповідного регіонального центру (до 28 лютого 2011 р. за поштовим штемпелем). Підтвердженням факту реєстрації є надісланий абітурієнтові регіональним центром бланк Сертифіката з фотографією, індивідуальним номером та pin-кодом, вказаним у ньому, який надалі буде використовуватись учасником при доступі на його персональну сторінку.

Доводимо до відома майбутніх абітурієнтів, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.10.2010 № 961 сертифікати попередніх років (2008, 2009, 2010) є дійсними для вступної кампанії 2011 року.

На випадок виникнення труднощів під час підготовки заяви - реєстраційної картки, відкрито пункти реєстрації, куди можна звернутись, щоб отримати консультації. У Львівській області працює 7 пунктів реєстрації.

Державний вищий навчальний заклад
Національний лісотехнічний університет України
вул. Генерала Чупринки, 105, м. Львів, 79057 понеділок-п’ятниця З 9.00 до 17.00
Обід 13.00-14.00
Львівська комерційна академія вул. Туган-Барановського, 10, м. Львів, 79005 понеділок-п’ятниця  з 9.00 до 17.30.
Обід з 13.00 до 14.00.
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності вул. Клепарівська, 35, м. Львів, 79007 понеділок-п’ятниця з 8.30 до 17.30
Обід з 13.00 до 14.00
Львівський інститут менеджменту вул. Ліська, 16,
м. Львів, 79015
понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00
Обід 13.00 до 14.00
субота з 10.00 до 13.00
Львівський національний аграрний університет вул. Володимира Великого, 1,
м. Дубляни, Жовківський р-н, Львівська обл., 80381
понеділок-п’ятниця З 9.00 до 17.30
Національна академія державного управління
при президентові України
Львівський регіональний інститут державного управління
вул. Сухомлинського, 16, смт. Брюховичі, м. Львів, 79491 понеділок - четвер 9.30 до 17.30,
Пт з 9.30 до 16.00
Національний університет "Львівська політехніка" вул. Карпінського, 2/4 (І корпус, каб. 213), м. Львів, 79013 понеділок-п’ятниця з 9.00 до 17.00.
Обід з 13.00 до 14.00
субота з 9.00 до 13.00

Всю необхідну інформацію щодо процедури реєстрації на ЗНО-2011 можна знайти на сайтах:

- Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) - www.testportal.gov.ua
- Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) - www.lvtest.org.ua

Для довідок:

- e-mail: lvivtest@gmail.com - електронна адреса ЛРЦОЯО
- (032)2422660 - телефон гарячої лінії ЛРЦОЯО

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти

А я чую весну…

А я чую весну… На вулицях не пахло весною. Важко вловити перший запах весни. Він з'являється раптово і розноситься легеньким вітерцем між людьми. А потім уже з'являються квіти. Не ті, що ростуть з нагрітої землі. Ні. Їх привозять з теплих країв. Там уже весна. А до нас вона лише надходить. Їх би привезли і влітку, якби у нас повсихали чомусь квіти. Їх би привозили і взимку, так тоді їх там немає. Якби не гроші, їх би викинули на смітник. Ті квіти не пахнуть весною. Вони пахнуть грішми.

А я чую. Навколо так пахне весною. Звідки? Від білих в'язаночків підсніжників, від дитячих тоненьких пальчиків, що посиніли на холоді. Від чобіток, вимазаних лісовим брудом з прилиплим торішнім листям. Від дитячих очей, що забули про все на світі: про весну, проліски, гроші. Її оченята ловили велике місто, неонові вогні, черевички на тоненьких каблучках, шовкові хустки і капелюшки, редикульчики і яскраві колечка. Здавалось підходь і бери ті в'язаночки. Вони не продаються, бо прийшла весна, рання, слабенька, як і оце дівча, що притулилося на розі столичного міста, щоб продати квіточки.

Мені захотілося взяти оту посинілу ручку у свою теплу і повести дівча столичними вулицями.

Торкнувся і зникли чобітки, вимазані гряззю. Золоті черевички сяяли заздрістю. Ще раз - і замість старенького пальтичка - чарівна сукня. Така легка, що війне вітерець і ми попливемо низько над вулицями. Ще раз - і голівку покриває віночок із перлів.

Весно, це ти?

А до мене сміялися щирі очі, повні тепла, радості і вдоволення. В моїй руці її тепла, наче весняний сонячний промінь ручка з маленькою в'язаночкою пролісків.

Дівчинко, ти?

І знову переді мною посиніле дівча на розі вулиці з пролісками в руці жадібно ловить очима місто, перехожих. Я поклав їй у руку грошовий папірець і взяв усі підсніжники. В моїй руці була весна. Куплена? На жаль.

Гнат Стеценко,
Київ-Новосибірськ,
1963-2009 роки

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.