Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№20 (264) 18 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Слова вибачення

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" приносить свої вибачення всім, кого могли образити наші попередні публікації. Інколи емоції беруть гору над розумом, проте важко промовчати, коли бачиш жорстоку та брутальну дійсність, запаковану в гламурні обгортки. На даний час тривають перемовини про зміни в редакційній політиці та про заміну редактора видання, а також про можливий перехід проекту в інші руки. Хочеться, щоб найоперативніше видання Трускавця продовжувало існувати та залишалося майданчиком, на якому могли б висловити свою позицію люди із різним баченням майбутнього нашого міста-курорту. Даний Інтернет-ресурс своїми основними завданнями завжди вважав оперативне та об'єктивне інформування громадськості про події в місті та регіоні, висвітлення точок зору різних, часто діаметрально протилежних, політичних сил та сфер впливу в місті, намагання подати аналітичну оцінку тим чи іншим подіям, явищам, процесам.

Водночас редактор "ТВ" Володимир Ключак виносить щиру подяку всім, хто до цього часу активно співпрацював із нашим виданням та сподівається, що зусилля, спрямовані на формування у Трускавці громадянського суспільства, принесуть плоди.

Вчителька написала заяву на звільнення

Героїня скандального телешоу "Міняю жінку", вчителька однієї з дрогобицьких шкіл, написала заяву на звільнення за власним бажанням. Про це повідомили дрогобицькі Інтернет-джерела. Шоу викликало великий скандал та збурило життя міста Дрогобича, мешканці якого поділилися щодо правильності чи неправильності дій осіб, які зголосилися на участь в шоу. Засудили поведінку двох дрогобицьких "зірок" мер міста та секретар ради, підготовлено офіційне звернення на "1+1" із проханням не повторювати в ефірі 20 лютого скандальну телепередачу із сюжетом за участі мешканок Дрогобича.

Із сесії Бориславської міської ради

14 лютого проходила сесія БМР (сьома позачергова), на якій розглянули питання виконання бюджету Борислава за 2010 рік та внесли зміни у бюджет-2011. Доповідав по цих питаннях начальник фінансового управління Юрій Петрів. Депутати теж надали дозвіл на демонтаж водопроводів КП "Бориславводоканал" та передали міські дороги та мости на баланс підприємства "Еко-міст". В депутатських запитах порушувалися питання освітлення вулиць міста в нічний час, ситуації із незадовільною роботою перевізників на маршруті "Борислав - Дрогобич", підвищення ціни на послуги кабельного телебачення. Чергова сесія БМР пройде 25 лютого. А вже цього понеділка, 21 лютого, про сто днів своєї роботи на посту мера Борислава прозвітує Володимир Фірман. Про це наш "ТВ" повідомила начальник відділу внутрішньої політики БМР Наталія Бараняк. До речі, в понеділок, 21 лютого, о 12.00 проведе прес-конференцію, присвячену 100 дням перебування на посаді і мер Дрогобича Олексій Радзієвський, а у вівторок Олексій Васильович прозвітує перед громадськістю міста Котермака.

Володимир Фірман дає доручення

Мер Борислава Володимир Фірман дав вказівку впорядкувати міські архіви, повідомляє газета "Нафтовик Борислава". Їхній стан не найкращий і документи досі не зберігалися належним чином. Доручення отримала і спеціальна комісія, яка вивчатиме проблему провалля, що утворилося по вулиці Потік.

А директор КП "Еко-місто" Богдан Городиський отримав доручення підшукати місце під вольєр для бродячих собак, де утримуватимуть відловлених собак. У Трускавці ж якось умудряються собак відловлювати і у вольєрі не утримувати, хоча влада Трускавця запевняє, що псів не відстрілюють. А може їх десь і утримують, наприклад у газових камерах чи в холодильниках як сировину для м'ясокомбінатів? Мусить бути якийсь безвідходний процес… Чому б Бориславу не повчитися у нас, а то ще тратяться на якісь вольєри, дотримуються букви закону…

Трускавець - курорт майбутнього

В трускавецькій мерії цього вівторка відбулося перше засідання координаційної ради з питань туризму та екскурсійної діяльності. Вів засідання заступник міського голови з питань розвитку курорту Юрій Яворський, повідомляє інформаційно-аналітична служба ТМР.

Про створення цієї ради було заявлено під час недавньої презентації міським головою Русланом Козиром проекту програми "Стратегічні напрямки розвитку курорту Трускавця до 2020 року".

Слід зазначити, що склад координаційної ради є довільним і кожен, кому цікава тема розвитку і промоції курорту, може взяти в ній участь. Завдання координаційної ради - розробляти заходи і акумулювати пропозиції щодо наповнення програми стратегічного розвитку курорту Трускавця конкретним змістом.

Цього разу зібралися представники малого і середнього санаторно-курортного та туристичного бізнесу, зокрема керівник туристичної фірми "Віват" Михайло Хомин, генеральний директор фестивалю "Корона Карпат" Олег Карпин, директор готелю "PH" Сергій Роззора, депутат облради та заступник генерального директора санаторію "Карпати" Олексій Балицький.

Прозвучало багато цікавих пропозицій, як скажімо, створення у Трускавці - володарі цілющої води - музею води, або проведення неординарних фестивалів, як-от: фестиваль Гусака (зображення гусака є елементом герба міста). Найперше і найголовніше, що треба зробити негайно, - це оголосити міжнародний конкурс серед художників, дизайнерів та не байдужих людей на виготовлення логотипу міста курорту Трускавця. На часі також туристична виставка, медична конференція в Трускавці зокрема урологів та ендокринологів, кіноконцертний фестивальний туризм, організація дитячо-сімейного відпочинку. Бажано теж проводити рекламні тури.

Усіх об'єднала одержимість і віра: пошукова система "Google", виконуючи завдання "курорт майбутнього", має видавати - Трускавець.

Власна інформація

Великий кидок

Свято Стрітення Господнього стало вирішальним днем для подальшої долі КП "Наше місто". На позачерговій сесії 15 лютого ще не було забито останній цвях у труну, в якій поховають це комунальне підприємство, але дошки для неї вже вибрали та почали їх гіблювати. Та й вінок, який заніс до зали і виклав на всезагальний огляд депутат Богдан Процишин, свідчить, що реанімаційні заходи результату не дали і доведеться здійснювати евтаназію.

Прискорення процедур санації, а згодом ліквідації підприємства після його банкрутства надзвичайно комусь вигідне. Погашення податкових боргів відбудеться в першу чергу, згодом будуть здійснені кроки по ліквідації заборгованості підприємства перед бюджетними установами та організаціями і аж потім люди (працівники підприємства) зможуть отримати зарплату. А вже насамкінець крихти від цього пирога зможуть отримати інші кредитори, серед яких - і ті субпідрядні організації, які надавали певні послуги згідно договорів.

Протягом 2010 року такі послуги надавали аж 22 підприємства. Серед них і достатньо відомі, і майже незнані. Послуги надавалися, але кошти отримані не були і виконавці робіт чекали, принаймні мали надію, що їх не кинуть. А день 15 лютого став для них, тобто для цих підприємств (власників та робітників) воістину великим кидком. І кинула їх чинна влада.

Як саме? А так, що тепер вони цих своїх, кровно зароблених грошей, не побачать, як сліпий плота. Першим вдарив на сполох генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк. Вже тоді, на сесії 15 лютого він запитав, яким чином КП "Наше місто" віддасть борг водоканалу, а це немало-небагато - за виконання одних послуг 850 тисяч гривень, за виконання інших - 1 мільйон 200 тисяч. "Забудь!", вигукнув хтось із депутатів Володимиру Франковичу. Винне КП "Наше місто" і санаторію "Карпати" - за оренду чи експлуатацію котельні - десь біля сотні тисяч. Винне і "Трускавецькурорттеплоенерго", ліфтовому господарству, винне багатьом.

Як діяти? Виставляти акти-претензії (один, другий), чекати на них відповіді, а згодом ставати в чергу за тими крихтами, які, можливо, вдасться отримати тільки через суд. Є й інший варіант - махнути на все рукою і "най ся діє Божа воля"… Проте за всіма актами виконаних робіт, за кожним боргом КП "Наше місто" перед субпідрядними організаціями стоять живі люди, стоять дрібні підприємці, які не зуміють пояснити своїм найманим працівникам, що зарплати нема тому, що КП "Наше місто" відправляють на другий світ, у вічність. Можливо, труну для КП "Наше місто" готують тому, що чекають на сюрприз під кришкою? Проте сюрпризів трускавчани отримають ще предостатньо від нової влади. Ситуація дуже вже нагадує відомий жарт Руданського "Циган з хроном", коли циган спокусився на рекламу хрону (дешевий і його багато), а потім каявся: "Плачте, плачте, дурні очі, щоб повилізали, бачили ви, препогані, що ви купували".

Щоправда трускавчани не дуже й бачили, що вони купували, чи то пак, кого обирали, бо обрали кота в мішку, поставили на темну конячку, яка тепер ірже з усіх, брикає і ніхто не здатний її осідлати та приручити. Та й на ковбасу норовистого огира не пустиш… Але це, звісно ж, жарт, а насправді багатьом трускавчанам зовсім не до жартів, коли йдеться про глибину власної кишені. Те, як нас обводять навколо пальця із КП "Наше місто" тепер, показує, що це тільки квіточки, а ягідки ковтатимемо восени та наступної зими. Ковтатимемо, як той циган хрін, аж з рота дим валитиме. Бо виглядає на те, що чекає нас "алчевськ" без централізованого опалення, про гарячу воду тільки згадуватимемо, як і про інші цивілізаційні вигоди Трускавця першого десятиліття третього тисячоліття. А плюс до того навряд чи покращиться водопостачання, зміниться тільки ціна на нього. В сторону збільшення. Як і зростуть тарифи на квартплату, бо ж живемо, панове, в гоноровому європейському місті та ще й в ХХІ столітті. Не дивно буде, якщо на мешканців накладуть ще й податок "подушне" чи "подимне" - "на розвиток курорту Трускавець, його промоцію та розробку стратегії від віце-президента київської PR-ліги".

Проте повернемося до теми КП "Наше місто" та логічного виходу із ситуації, з того глухого кута, в який загнала підприємство політика Руслана Ярославовича. Він, звісно, не винен у всіх бідах трускавецьких комунальників, проте відповідальність за погіршення стану справ за останні три місяці несе саме він та його команда. Як би не хотілося комусь перекласти вину за те, що субпідрядники залишаються по суті із носом, на Лева Грицака та Юрія Алієва, та очевидним є те, що ні перший ні другий не ініціювали в галопуючому темпі процедуру санації-ліквідації-банкрутства. Вина попереднього мера та попереднього керівника КП "Наше місто" полягає, швидше за все, в тому, що реформування трускавецької комуналки вони дещо затягнули, забюрократизували. Громіздкий процес у громіздкій структурі потребував більш детального, скрупульозного аналізу, закочування рукавів та пильної уваги - де потрібно трішки підтесати, а де рубати з плеча. Перекладання обов'язків та відповідальності з одних плеч на інші привело до того, що тепер маємо. Проте замість підійти до справи із розумом Аристотеля, Руслан Козир пробує вчинити як Олександр Македонський з Гордієвим вузлом - розрубати його. Проте в нашому випадку він рубає та ріже по живому і тому мусить остерігатися, щоб гадюка не провернулася та не спробувала вкусити його в п'яту.

Якщо сказати чесно, не лукавлячи, то мало хто з трускавчан вірить в те, що після ліквідації КП "Наше місто" новоутворені структури "Трускавецьтепло" та "Трускавецьжитло" надаватимуть послуги для населення і якісніші, і дешевші від попередніх. Для когось очевидним є те, що заступник мера Петро Нестерівський використає всі ці пертурбації для закріплення у Трускавці позицій якщо не власного бізнесу, то дуже наближених організацій, інші ж вбачають у процесах, які торпедуються, руку обласного депутата Петра Іванишина, ногу колишнього мера Лева Грицака чи шию Руслана Крамара, який не приховує свого задоволення, що відродиться окреме теплопостачальне підприємство, про яке він згадує із ностальгією. Проте не тільки ці частини тіла очолюють Руслана Козира. Так, наприклад, за подіями навколо війни з трускавчанами та нетрускавчанами, які мають певний дохід в нашому курортному парку, вбачають і тінь заступника Руслана Ярославовича Юрія Яворського, і дух Павла Якубенка та Віктора Жданова, які пішли на нечуване досі зближення із владою міста. Проекти, які розроблялися на дуже великій віддалі від Трускавця, а стосувалися конкретно перерозподілу бізнесових інтересів та перекроювання власності в Трускавці, почали реалізовуватися методом бульдозера, трускавчанам відкрито плюють у вічі (в переносному значенні) і говорять: "Ви не разом, вас небагато і вам нас не подолати". Бо це дійсно правда, трускавчани не об'єднуються перед лицем страшної загрози та небезпеки і чомусь ще досі не створили громадянський рух "Трускавець без Козира".

Отже, КП "Наше місто" протягне на морфії, анальгетиках та під капельницею ще біля півроку, приблизно стільки потрібно часу на завершення всіх процедур від буцімто потрібних рецептів (а насправді вони виписуються для висисання грошей із хворого) аж до остаточного свідоцтва про смерть. Нові структури "Трускавецьтепло" та "Трускавецьжитло" будуть чисті від будь-яких зобов'язань, в тому числі і боргових. Місто позбудеться прірви, спрута, бездонної ями, як називала об'єднане комунальне підприємство давня опозиція, а теперішня влада. І всім буде добре наче від порядної дози сильнодіючого наркотику чи від бутлі самогону. Влада відрапортує про успіхи. Та от хто згадає про невиплачені гроші простим роботягам із субпідрядних організацій чи про звільнені кадри, які стали заручниками ситуації? Хто виплатить людям моральну та матеріальну компенсації? А ніхто, бо це кидок, звичайний великий кидок від кидалових та рєшалових. Як співає Скрябін, "нас просто кинули". "Нас" у розумінні "трускавчан".

Володимир Ключак

Ромчик продовжує чудити

Ми вже писали про те, що в СШ № 3 тривалий час тлів скандал, який розгорівся в грудні минулого року. Ситуація стосується учня третього класу Романа, який б'є та ображає дітей. Про це прекрасно знають і директор школи, і начальник відділу освіти, і міський голова Руслан Козир. Початок другого семестру вдався більш-менш спокійним, адже хлопець не відвідував школу, проте тепер він знову приходить і знову дітям немає спокійного життя. Про це нас повідомили батьки учнів третього класу СШ № 3 м. Трускавця.

"С. Леоніда він збивав цілий місяць, а в добавок 11.02. скопав в туалеті і обпісяв (про що повідомив всіх в класі хлопців). І на наступний день повалив на підлогу і копав. Мама написала заяву на ім'я директора. І що далі нам чекати?" - пишуть батьки в редакцію "Трускавецького вісника". "Ми тепер не зупинимося і нам рота не закриють індивідуальним навчанням…", продовжують батьки і вимагають переведення учня в паралельний клас. Мама Романа К. ніби і не проти, але це питання блокується дирекцією школи.

До речі, хлопець через свою погану поведінку вже позбавлений права відвідувати ДЮСК "Спортовець", адже становить загрозу своїм ровесникам. Батьки одного з третіх класів СШ № 3 міста Трускавця готові піти навіть на радикальні кроки - пікетування міської ради. Проте до цього швидше за все не дійде, можливо батьки застосують інший шлях - всі до одного заберуть документи своїх дітей із СШ № 3 та переведуть їх до СШ № 2, іншого виходу їм не залишається.

А може вся ця ситуація із Ромчиком є цілеспрямованою акцією, щоб закрити СШ № 3 та перетворити її в оздоровчий центр, або ж продати приміщення, щоб вирішити фінансові труднощі чинної влади міста? Хочеться сподіватися, що влада Трускавця не відфутболюватиме батьків дітей із їхніми проблемами та не годуватиме дивними обіцянками, не відкладатиме вирішення проблеми на потім та не чекатиме лиха, яке може наступити в будь-який момент, а вирішить справу по суті.

Міський голова Руслан Козир часто любить повторювати одну фразу: "Давайте свої пропозиції". А ми йому відповімо прислів'ям: "Побрався бути грибом - лізь у борщ!". Людина, яка претендувала на таку посаду, повинна не тільки слухати чиїсь пропозиції, а й мати свою думку, свою голову, своє бачення вирішення даної проблеми. А на зустрічі мера із батьками в грудні минулого року Руслан Ярославович продемонстрував відсутність бачення вирішення даної проблеми. Якщо це не так, то нехай вирішить проблему, щоб батьки більше до цієї теми не поверталися. Бо повертаються вони до неї не від доброго життя своїх дітей у СШ № 3.

Володимир Ключак

Є свіжина - гайда в "Мисливський рай"!

ресторан Мисливський рай Ті, хто прогулювався Трускавцем вулицею Данила Галицького у напрямку санаторію "Карпати", мабуть не пропустив повз увагу реконструкцію унікального ресторану "Мисливський рай".

До завершення зовнішньої реконструкції ресторану є ще чималий шмат робіт, тож нам закортіло дізнатися: а що його працівники роблять для комфортного відпочинку приїжджого люду всередині закладу?

- Найперше, що може привабити відвідувача до закладу харчування - його меню, - розповідає директор ресторану "Мисливський рай" Олена Петранич. - У нас це не просто заклад харчування, це, ніби, музей мисливства. Тут є унікальний інтер'єр, людина серед такої оздоби почувається, наче "на природі".

Справді, інтер'єр у цьому трускавецькому ресторані нагадує мисливську хижину: на стінах муляжі тварин, мисливські рушниці, столи й стільці дерев'яні, виготовлені за народним стилем. Але найперше, що цікавить відвідувача - ресторанне меню. Приїхавши наступного разу до Трускавця й завітавши в "Мисливський рай", гість хоче бачити обнову, щось свіже.

- Звичайно ж, мусимо дбати про те, щоб у меню ресторану були якісь обнови, - продовжувала розповідь Олена Михайлівна. - Цього разу пропонуємо відвідувачам дичину з кабана.

М'ясо дичини, за словами директора ресторану "Мисливський рай" Олени Петранич, має переваги над звичайним, із свійських тварин - воно є екологічно чистим. Не секрет, що на тваринних чи пташиних фабриках м'ясо сходить, як з конвеєра - чим більше видати "на гора", стимулюючи цей кількісний результат біододатками. Тут же м'ясо дичини отримують від мисливських господарств, а рибу - від рибних.

- Наявність якогось "лівого" чи неякісного м'яса у нас виключена, - говорить Олена Михайлівна. - Уся продукція супроводжується відповідними сертифікатами. Найбільше її отримуємо з Волині, особливо оленини.

На запитання кореспондента газети "Франкова криниця Підгір'я" про колективні замовлення, Олена Петранич розповіла про окремий підхід до ціноутворення при колективному замовленні гостини у ресторані "Мисливський рай". Є чимало таких замовлень, стверджує Олена Михайлівна. Щоправда, для великих весіль ресторанна зала не розрахована, тут може вміститися 60-70 гостей. Справляють у цьому чудовому закладі й іменини, "останні дзвоники", зустрічі з випускниками, презентації тощо.

- Наше ресторанне меню доповнює спокійна музика, - підвела риску своєї розповіді директор "Мисливського раю" Олена Петранич. - Щоб усе гармоніювало й припало до душі відвідувачеві.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.