Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№1 (27) 12 січня 2009 р.

Христос народився! - Славімо Христа!

Христос народився! - Славімо Христа!

Різдвяний вірш

Господь наш Ісус Христос
В Вифлеємі народився,
Всемогутній Бог з небес
У людині воплотився.

"Слава Богу в вишині" -
В небі ангели співають,
Вифлеємськеє дитя
Пастушки й царі вітають.

Віл з ослом коло ясел
Приклякнули, честь віддали,
Поклонились пастушки
І колядку заспівали.

Всемогутній Бог з небес
В Вифлеємі воплотився,
Веселімся нині всі -
Бог Предвічний народився!

24.12.2000

Новини Трускавця за період з 25 грудня до 12 січня

Ялинку відкрили

25 грудня відбулося урочисте відкриття новорічної ялинки в Трускавці. Щоправда, не обійшлося без казусів, адже ще напередодні звізда ясна на ялинці сіяла голубим світлом, з чого деякі владоможці "підколювали" комунальника щодо "голубизни", а він обіцяв довести при найближчій нагоді свою традиційність, а от на саме відкриття світити не захотіла. Традиційні Трускавка та Гусак у своїх костюмах для фотографування з малечею, вітальні слова - і Трускавець ввійшов у смугу свят. Наступного дня захід для дітей відбувся в міському будинку учнівської творчості, де Лев Ярославович пояснював дітям 7 - 14 років, в тому числі і з Східної України, свою позицію щодо бюджету.

Різдвяна шопка знову прикрашає Трускавець

Цього року різдвяна шопка біля церкви св. Миколая, як і минулого року, прикрасила наш Трускавець. Встановлено її, як і годиться, напередодні Різдва за юліанським календарем. Ще одна шопка (з рухомими фігурами) у Трускавці знаходиться в місцевому костелі. Звичай встановлення вертепів з фігурами Немовлятка Ісуса, Матері Божої, св. Йосифа, пастушків, мудреців, тварин та інших персонажів, існує серед християн ще з часів Середньовіччя.

Сімейні скандали Трускавця

Прикро, але свята не припинили кілька конфліктів всередині сімей у Трускавці, які розглядаються трускавецьким судом. Зять поставив нові двері, а тестеві не дав ключі, тому той вимагає повернути старі совєтські двері і погрожує виселити з помешкання не лише зятя, але й доньку та онуків. Мати на рідну доньку написала в прокуратуру, що та не виховує дітей як слід, тому її потрібно позбавити материнської опіки - зроблено це було за порадою "доброї людини", яка планувала вселити в чуже помешкання своїх протеже, проте відділ у справах дітей від міської ради зреагував оперативно і справа слухатиметься 18 січня в трускавецькому суді вже за участю представників влади, а не лише міліції та прокуратури, рівень довіри до яких у матері впав. Донька судиться з психічно хворою матір`ю через помешкання - трикімнатну квартиру треба поділити порівну на дві сім`ї - мати з батьком та донька з чоловіком і дитиною, в цьому випадку у Трускавці варто би Соломона, щоб прийняти прийнятне для всіх рішення. Це лише кілька з набагато більшої кількості трускавецьких сімейних скандалів кінця минулого - початку 2009 року.

Діти з Слов`янська відбули додому

Всі діти з міста-побратима Трускавця Слов`янська, які відпочивали на нашому курорті, відбули додому в п'ятницю, 26 грудня з міського автовокзалу. Доїхали добре, без пригод.

Ламаємо руці-нозі

В біляноворічний період, коли погода стала дійсно зимовою, а дороги слизькими, щодня по 12 - 14 трускавчан та відпочивальників зверталося до лікарів-спеціалістів Трускавця то з переломами, то з тріщинами чи вивихами, то з іншими травмами. І це при тому, що комунальники нашого міста досить непогано підготувалися до зими, доріжки розчищалися від снігу та підсипалися піском.

Трускавецька "Батьківщина" - в новому офісі

Починаючи з 1 січня, Блок Юлії Тимошенко в Трускавці знаходиться в новому приміщенні - теж по Мазепи, 21, але в значно кращих умовах. Що стало причиною переїзду в нове приміщення, наразі невідомо.

Зміни до бюджету розвитку не прийняли

Лише 14 депутатів замість мінімуму 24 необхідних підтримало пропозиції щодо змін в міський бюджет розвитку на 2008 рік. Наш міський бюджет в 2008 році становив понад 90 млн. грн., а виконаний був лише на 40. Це означає, що Трускавець зіпсує цими 50 мільйонами всі показники Львівської області, що не може пройти безслідно для трускавецької влади. Проте було підтримано пропозицію мера виділити 500 тис. грн. для "Стрийбуду" 29 грудня. А о 17 годині вечора в цей же день (після урочистого закриття сесії) депутати, окремі журналісти та представники духовенства, а також міськвиконком зустріли Новий рік з мером Л. Грицаком у ресторані "Мисливський рай". З журналістів була лише редактор новоспеченої грицаківської газетки, а з духовенства - настоятель трускавецького Покровського храму. Прикметно, що на Новому році з мером не було жодного представника ЗАТ "Трускавецькурорт", а також голови правління ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" Олександра Івановича Чебаненка. Порівняно з подібними зустрічами Нового року з мером 2 - 3 роки тому, коли "Міленіум" був переповнений, тепер число гостей складало ледве ?, що напевно і стало підставою для натяку під час мерського тосту, що число його друзів скоротилося.

Власна інформація

Друга загальноміська конференція

осіб, які самовільно встановили автономне опалення, пройшла в суботу, 27 грудня в орендованому нежитловому приміщенні по вулиці Мазепи. Перша така конференція мала місце 13 грудня, на ній було пийнято звернення до мера та депутатів. А на цій мешканці вже прийняли звернення до голови трускавецького суду Віталія Теофіловича Грицьківа. Ось зміст цього звернення:

Друга загальноміська конференція
ЗВЕРНЕННЯ

13 грудня 2008 року у м. Трускавці відбулася конференція мешканців Трускавця, які у 2008 році встановили автономне опалення в своїх помешканнях без дозволу на це виконкому. В роботі конференції взяли участь 29 делегатів. За підсумками конференції було прийнято звернення до депутатів Трускавецької міської ради та міського голови з приводу ситуації, яка спричинена внаслідок самовільного встановлення автономного опалення мешканцями багатоквартирних житлових будинків.

17 грудня 2008 року на пленарному засіданні сесії Трускавецької міської ради депутатом Русланом Крамаром було зачитано наше звернення до депутатів Трускавецької міської ради та міського голови, а також вищезгаданим депутатом було зроблено відповідний депутатський запит, щодо вивчення питання автономного опалення, в тому числі і узаконення рішенням міської ради встановлення автономного опалення. Даний депутатський запит був доповнений депутатом Володимиром Лаврінком, який запропонував заслухати на сесії Трускавецької міської ради звіт про виконання програми розвитку та перспективної схеми теплопостачання і як складовою даного питання розглянути можливість і доцільність узаконення самовільного встановлення автономного опалення у 2008 році мешканцями Трускавця.

Дане питання було поставлено на голосування і одностайно депутатами міської ради прийнято рішення про включення в порядок денний наступної чергової сесії Трускавецької міської ради питання про виконання програми розвитку та перспективної схеми теплопостачання і як складовою даного питання розглянути можливість і доцільність надання дозволу на встановлення автономного опалення мешканцям Трускавця, які встановили автономне опалення у 2008 році.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що подібне питання розглядалося сесією Трускавецької міської ради у 2007 році, коли рішенням сесії Трускавецької міської ради було узаконено понад 100 самовільних встановлень автономного опалення у 2007 році і на дане рішення не було протесту Трускавецької прокуратури.

Шановний Віталій Теофільович, ми вимушені звернутися до Вас в зв'язку з тим, що всім нам, власникам житлових приміщень, які самовільно встановили автономне опалення в 2008 році, прийшло повідомлення від генерального директора КП "Наше місто" про те, що підприємство подає на нас в суд, з вимогою аби судом було зобов'язано нас відновити в наших квартирах централізоване опалення. Така постановка питання зі сторони ген директора КП "Наше місто" викликало хвилю громадського обурення і призведе до масових соціальних вибухів проти дій КП "Наше місто" і міської влади, зокрема міського голови Л. Грицака. Тому звертаємось до Вас з проханням відкласти судом розгляд питання про відновлення централізованого опалення мешканцями Трускавця, які самовільно встановили автономне опалення, до розгляду питання на черговій сесії ТМР про встановлення автономного опалення у м. Трускавці, згідно вже прийнятого одноголосним рішенням депутатами про включення даного питання в порядок денний чергової сесії ТМР.

Додатки:

1. Копія заяви - вимоги до міського голови та депутатів Трускавецької міської ради мешканців Трускавця, які у 2008 році встановили автономне опалення в своїх помешканнях без дозволу міськвиконкому.
2. Витяг з протоколу сесії Трускавецької міської ради про включення в порядок денний питання про виконання програми розвитку та перспективної схеми теплопостачання і як складовою даного питання розглянути можливість і доцільність узаконення самовільного встановлення автономного опалення у 2008 році мешканцями Трускавця.
3. Копія листа КП "Наше місто", адресованого мешканцям Трускавця, які у 2008 році самовільно встановили автономне опалення.

Підписи мешканців

Трускавець: підсумок року Божого 2008

Трускавець - не окрема держава, тому багато подій, явищ, фактів загальноукраїнського рівня так чи інакше відбилося на житті нашого міста в минулому 2008 році. Це і криза кінця року, скорочення робочих місць, стрибки курсу валюти і ціни на бензин. Проте ми хочемо коротко зупинитися на кількох подіях, які для нашого міста є знаковими, подіях, які вже ввійшли в історію славного міста-курорту Трускавець. Перепрошуємо, якщо щось оминемо, про щось не згадаємо і будемо раді, якщо ви, шановні трускавчани, нам на цей недолік вкажете.

Отже, в 2008 році сталося те, чого дотепер не було в історії ніколи - 7 депутатів Трускавецької міської ради були достроково позбавлені своїх повноважень. "Так минає земна слава" - ці слова древніх виявилися надзвичайно актуальними для Трускавця, бо ті, що ще в кінці 2007 - на початку 2008 року хотіли здійснити переворот в одній із найпотужніших політичних сил Трускавця, в другій половині минулого року вже не мали навіть права голосу на сесії, а прізвище "головного заколотника" з великими труднощами пригадували собі їхні колишні колеги-депутати.

Виключення міського голови з рядів партії "ВО "Батьківщина" та постійна війна між промерськими силами та бютівцями, в тому числі і інформаційна, тривала майже цілий рік, апогей її припав на кінець весни - початок літа, а певне затишшя спостерігалося лише в кінці 2008.

Ще одним знаковим фактом, на нашу думку, стало припинення хронічної ворожнечі між міськими осередками БЮТ та "Нашої України". Так, якщо навесні ця ворожнеча проявилася у всій своїй силі, формальним приводом стала штучно створена міською владою проблемна ситуація щодо дитячого майданчика позаду "Технолюксу", то з осені навіть намітилася співпраця цих двох політичних сил, які зрозуміли, що в них є спільний і дуже небезпечний ворог. І навіть ситуативні голосування частини "Нашої України" по "протягненню" питань, важливих для міського голови, навряд чи змінять це зближення на нове протистояння.

Продаж землі, величезна розтрата коштів на ремонти доріг, заміну вікон та інші ремонтні роботи в закладах освіти та охорони здоров`я, неодноразове підвищення тарифів протягом року - з березня зросла квартплата, з липня - водопостачання та водовідведення, з листопада - тепло та гаряча вода, скандали з будівельним холдингом "ТКС" та розбазарюванням бюджетних коштів - це ще не всі негативи року 2008. А з позитивів варто відмітити такі культурні заходи як День міста, День Незалежності, заходи, підготовлені відділами освіти та культури, десятиріччя Єпархіального музею УГКЦ та біологічного факультету ДДПУ, цілий ряд спортивних змагань, де трускавчани вибороли високі відзнаки - від "Трускавецьких джерел" до шахового турніру, а ще той факт, що Трускавець визнано одним із найкращих місць для проживання в Україні серед міст чисельністю 10 - 50 тис. чол.

Не можна не згадати і про таке значне для нашого провінційного містечка явище, як проведення у вересні з ініціативи міської газети "Джерела Трускавця" всеукраїнської конференції редакторів ЗМІ, яка хоча і була проігнорована місцевою владою, проте дала значний поштовх для подальшого звільнення мас-медіа від різноманітних пут та дала можливість нового погляду на співпрацю ЗМІ із Інститутом Розвитку Регіональної Преси та спричинилася до того, що журналістські розслідування у Трускавці стали вагомим чинником, що впливає на громадську думку.

А ще було відкриття пам'ятника відомому польському поетові Адаму Міцкевичу в липні, пікетування міської ради подружжям Копєйкіних у серпні, які врешті-решт змогли домогтися свого, трагічна втрата молодого фотожурналіста Олександра Барана та хорошого спеціаліста, державного реєстратора Ігоря Гарбузинського. Були нові призначення - Юрія Яремчука трускавецьким прокурором, а Василя Бурика - начальником трускавецької міліції. Відкриття діагностичного центру "Мед Палас", виявлення боєприпасів часів ІІ світової на Шевченка, безкінечні дорогі поїздки-відрядження за кошти міського бюджету то до Слов`янська, то до Словаччини, то ще десь, війна із самовільним встановленням автономного опалення при тому, що абсолютна більшість представників влади таке автономне опалення собі встановили, поява нових ЗМІ в Трускавці, в тому числі і нашого видання, яке друзі-журналісти вже встигли охрестити "бойовим листком", війна за зміни в міському бюджеті розвитку - такі трускавецькі штрихи року, що минув.

Новий 2009 рік навряд чи буде легким для Трускавця, бюджет розвитку мав би складати не більше 20 млн. грн., оскільки більше землі для продажу на таких "аукціонах", як 25 грудня, немає, а апетити "розпорядників коштів" зростають в арифметичній прогресії. Скорочення спочатку пенсіонерів, а згодом і інших працівників в зв'язку із зменшенням наповнюваності в санаторіях, можливий ріст злочинності через збільшення кількості безробітних та малозабезпечених, спроби тиску на Станелю через бажання підпорядкувати її Трускавцю (через жителів села, які працюють в нашому місті - такий наш обережний прогноз), а основне - відкритий офіційний передвиборчий марафон з метою отримати чи зберегти владу місцеву, трускавецьку, ось що нас чекає в 2009.

Володимир Ключак

Духовні вправи на січень-2009

Життя - це час, коли ми шукаємо Бога; смерть - це час, коли ми Його знаходимо; вічність - час, коли ми Його маємо. Св. Франциск з Салези

Бог настільки добрий, - незважаючи на перешкоди, які Йому чинимо, - що несе нас до раю майже всупереч нам самим. Св. Йоан Віанней

О вічна Трійце! Ти бездонне море, в яке чим більше занурююсь, тим більше віднаходжу себе, а чим більше себе віднаходжу, - тим більше Тебе шукаю. Св. Катерина з Сієни

Церква має радість, усю радість, яка призначена для цього сумного світу. Жорж Бернанос

Бути Божою дитиною означає бути одночасно малим і великим. Св. Едита Штайн
Є хворі, котрі розуміють значимість страждання і мають свідомість тих можливостей, які вони мають, щоб приймати участь у спасінні світу. Бл. Йоан ХХІІІ

Якщо ти голосно кричиш, - це означає, що твоя мова дуже убога, отже, криком намагаєшся перебити голоси інших. Антуан де Сент-Екзюпері

Людині необхідно визнати, що вона є нічим, щоб віднайти у Богові все. Бл. Гонорат Козьмінський

Перша радість дитини - це свідомість того, що її кохають. Св. Йоан Боско

Бажаючи коротко визначити християнство, необхідно сказати: християнство - це релігія любові. Бл. Роберт Майєр

Наука - в доброму розумінні - оберігає людину від пихи, бо показує людині її межі. Альберт Швейцар

Гумор

Двоє карликів в Кремлі верещать: "Ми - пуп Землі!",
Українці не бояться, колядують, веселяться.
Маєм в д… стільки газу, що зігріємся одразу,
Ще й Москві на цілий світ пошлем газовий привіт.

Зі Старим Новим Роком!!!

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.