Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№27 (271) 14 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Нові кадрові призначення у Трускавці

Новостворений відділ землекористування Трускавецької міської ради очолив Анатолій Лютов. А виконуючим обов'язки начальника управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради став Ігор Терлецький. Представлення обидвох відбулося 14 березня на понеділковій нараді. Ці кадрові призначення ще не є останньою крапкою в пертурбаціях, започаткованих Русланом Козиром та його командою, на черзі - освіта, туризм та екологія, інші відділи та управління.

Новий начальник УЖКГіБ отримав перше доручення міського голови - активно попрацювати із суб'єктами господарювання, споруди яких розташовані на фасадних ділянках вулиць. А в. о. гендиректора КП "Наше місто" Теодозій Копко повинен контролювати ситуацію щодо чистоти на прибудинкових територіях.

У Трускавці буде аж 6 суботників

Всі суботи до Великодня (цьогоріч це свято 24 квітня спільно відзначають Східна та Західна церкви) у Трускавці будуть проводитися суботники. Про це було повідомлено на понеділковій нараді 14 березня. Таким чином Руслан Козир вірно продовжує справу, яку започаткував комуністичний вождь Володимир Ульянов (псевдо - Ленін). В суботниках братимуть участь мешканці міста та чиновники. Відповідальні працівники Трускавецької міської ради будуть розписані по мікрорайонах та територіях міста, мер Р. Козир дав також доручення секретарю ТМР Петру Шумину зобов'язати до участі у суботниках і всіх депутатів міської ради. Місцеві ЗМІ закликатимуть трускавчан взяти найактивнішу участь у дармовому прибиранні міста, доручення робити часті оголошення з цього приводу по міському радіо отримала в. о. директора міського радіомовлення Світлана Швадчак.

Приберуть і кладовища - КП "Наше місто" повинно організувати техніку та інвентар, щоб кожен бажаючий долучився до упорядкування як могил своїх рідних, так і занедбаних місць останнього спочинку.

Частина Трускавця може залишитися без тепла

КП "Наше місто" заборгувало значну суму санаторію "Карпати" за оренду котельні. В зв'язку з цим санаторій подав на підприємство до суду та розірвав угоду. Це може стати причиною того, що частина Трускавця (будинки 102, 104 по Стебницькій, 47, 49, 51 по Данилишиних, інші будинки, приміщення міської лікарні та СШ № 3) може залишитися без теплопостачання. Про це 14 березня на понеділковій нараді повідомив в. о. гендиректора КП "Наше місто" Теодозій Копко.

Не платиш - не їздиш ліфтом

Ліфти на Мазепи, 36 та Стебницькій, 88 не працюють, бо там згоріли редуктори. На їх придбання потрібні великі кошти, в той же час мешканці цих будинків мають велику заборгованість перед КП "Наше місто". Про це повідомив керівник підприємства Теодозій Копко на понеділковій нараді 14 березня. Так, мешканці Мазепи, 36 заборгували біля 111 тисяч гривень, Стебницької, 88 - 45 тисяч.

Не виключено, що з часом злісних боржників виселятимуть із квартир - у випадку прийняття нового Житлового кодексу.

План доходів недовиконується

За 2 місяці поточного року Трускавець отримав 78% запланованих надходжень. Про це на понеділковій нараді 14 березня сказав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. Місто отримало 7 мільйонів 992 тисячі, недоотримало 2 мільйони 218 тисяч. В березні ця тенденція продовжується. Микола Михайлович назвав і інші цифри. Тішить однак те, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року ситуація виглядає дещо краще.

Анонси подій на найближчий час

Минулого тижня у Трускавці пройшло ряд заходів на вшанування пам'яті Тараса Шевченка та Романа Різняка-Макомацького. Місцева преса їх детально висвітлила.

Завтра, 15 березня, о 10.00 розпочне свою роботу чергова сесія ТМР. О 15.00 15 березня в музеї історії міста пройде вечір пам'яті до 90-річчя від дня народження Макомацького за участю дослідників його життя.

У четвер, 17 березня, засідатиме міськвиконком. Серед питань, які розглядатимуться - про стан електропостачання міста Трускавця (запрошений Бориславський РЕМ), про результати перевірки УЖКГіБ та КП "Наше місто" (доповідатиме представник Дрогобицького КРУ), підготовка до весняно-літнього періоду (УЖКГіБ), стан розгляду заяв і скарг в 2010 році (доповідає відповідний відділ міської ради).

В п'ятницю, 18 березня, на базі школи мистецтв проходитиме конкурс гри на струнних інструментах, а в неділю відділ культури проведе святковий концерт перед працівниками комунальної галузі - 20 березня відзначають День комунальника. Мер міста Руслан Козир дозволив собі на понеділковій нараді пожартувати, що комунальники могли б самі виступити, а захід варто було б "сумістити з 1 квітня".

Трускавець та Євро-2012

Нещодавно у Трускавці побував представник комісії по Євро-2012, ця інформація прозвучала на понеділковій нараді 14 березня. На консультативній нараді в мерії влада міста обговорювала з гостем питання транспортного сполучення та інших комунікацій, фан-зони, безпеки, інфраструктури. В міській раді Трускавця буде створено робочу групу та призначено відповідального за підготовку до проведення заходів до чемпіонату Євро-2012, зазначив мер міста Руслан Козир.

Оновлення в медичній сфері

Мер Борислава Володимир Фірман побував 2 березня в Києві, де зустрічався із високопосадовцями Кабміну. Було досягнуто домовленостей про виділення коштів на заміну в Бориславі обладнання для установ охорони здоров'я. Таким чином у бориславській лікарні буде нова лікувально-діагностична та рентгенапаратура. Володимир Фірман розмовляв і про екологічні проблеми, також зустрівся з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, якому саме прихильність бориславців свого часу відкрила шлях у велику політику. Лавринович сказав, що збирається відвідати Борислав у другій половині 2011 року.

Заплановано розроблення генпланів у 36 населених пунктах Дрогобицького району

У зв'язку з тим, що Схеми територій районів розроблялись в 1980-1989 роках і на даний час застарілі, не відповідають діючим законодавчим актам, у 2011 році заплановано розроблення генпланів у 36 населених пунктах району. Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької РДА. Голови сільських рад повідомлені письмово під розписку про включення окремим рядком в місцевому бюджеті на 2011 рік коштів на розроблення генеральних планів населених пунктів. Про це повідомив перший заступник голови Дрогобицької РДА Михайло Винницький.

За його словами, на сьогодні виготовлено і погоджено в усіх інспекторських службах та затверджено сесією сільської ради генплани сіл Рибник та Майдан, виготовлені і знаходяться на експертизі генплани сіл Новий Кропивник та Модричі, виготовлений і пройшов експертизу генплан с. Лішня, виготовлений, але неоплачений генплан с. Бистриця Гірська, в процесі проектування знаходяться генплани сіл Старий Кропивник та Медвежа, укладена угода на виготовлення генплану с. Опака.

На хабарі попався начальник слідчого відділення міліції

Як повідомив сайт громадської організації "Спілка безпеки управління "Антикорупція", 11 березня 2011 року, у місті Борислав, на гарячому при отриманні хабара було затримано начальника Слідчого відділення Бориславського МВ УМВС України.

Правоохоронець вимагав та отримав від однієї із мешканок міста Борислав грошові кошти у сумі 5000 доларів США за сприяння у вирішенні кримінальної справи. Зараз з цим фактом час триває слідство. Інформацію взято із сайту "Майдан".

Інформація з відділу освіти

На базі ДЮСК "Спортовець" пройшов чемпіонат області з плавання, в якому взяло участь біля 100 представників з Дрогобича, Червонограда, Трускавця та інших міст. Про це на понеділковій нараді повідомила заступник начальника відділу освіти ТМР Надія Сенишин. Трускавчани взяли участь і в змаганнях з боксу. А в обласній інтелектуальній грі "Що? Де? Коли?" Трускавець зайняв 7 місце з 32, поступившись переможцям лище одним очком.

Власна інформація

У Трускавецьку міськраду ДАІ скерувала 4 приписи за незадовільне утримання доріг

За січень-лютий 2011 року ДАІ у Львівській області скерувала до Трускавецької міської ради 4 інформації про незадовільне утримання доріг у місті Трускавці та 2 інформації з цього приводу до прокуратури міста.

З початку 2011 року працівники ДАІ у Львівській скерували 7 приписів на усунення недоліків щодо утримання вулично-шляхової мережі у Трускавці, з них 3 до комунальних організацій міста. За цей період у Трускавці складено 8 протоколів щодо неналежного утримання вулично-шляхової мережі міста, з них 3 - на посадових осіб комунальних організацій міста Трускавця, - передає кореспондент ЗІКу з посиланням на ДАІ у Львівській області.

Також скеровано 14 вимог на впровадження інженерних заходів, з них 10 - керівникам комунальних організацій Трускавця.

За 2 місяці 2011 року у Трускавці загальна кількість ДТП складає 19, з яких 1 ДТП із потерпілими, під час якої одна особа травмована. Для прикладу, у курортному Моршині за цей період сталось 2 ДТП без потерпілих.

Нагадаємо, на прес-конференції 2 березня на запитання ЗІКу скільки було приписів ДАІ до Трускавецької міської ради щодо автопригод, які сталися в наслідок незадовільного утримання доріг міський голова Трускавця Руслан Козир відповів, що міська рада отримала один припис. "За два місяці ми маємо один припис. Автопригода сталася на вул. Суховоля біля Фуршету. Водій хотів звертатися до суду, але все обійшлось", - сказав він.

www.zik.com.ua

Вісті зі Стебника

- Упродовж декількох місяців Стебницьке відділення міліції працює без начальника. Є виконуючий обов'язки. Колишній начальник Вадим Рябцев знаходиться у розпорядженні дрогобицького керівництва. Можливо, така неувага до Стебника пов'язана зі зміною керівного складу в самому Дрогобичі. Проте найімовірніше те, що мало хто погоджується на таку неперспективну посаду, а тому не затримується тут тривалий час.
- Схоже, нинішня влада хоче залишити добрий слід у місті. Якщо попередня лише говорила про необхідність громадської вбиральні в центрі, то сьогоднішня має намір такий заклад створити. Зараз розглядається декілька варіантів, де би вона могла бути розташована. Головне, не затягувати цей процес, аби Стебник хоч за цим показником нагадував цивілізоване місто. Втім, свого часу за Василя Пецюха громадську вбиральню вже продали. Чи варто було це робити тоді, аби зрозуміти, що такий заклад конче необхідний місту?
- Прикро, але факт: у маршрутках, які курсують із Дрогобича до Стебника, не перевелися злодії. Правоохоронцям не вдається вийти на слід злочинця. Ось і нещодавно жертвою нахабного пограбування став журналіст однієї з дрогобицьких газет, запрошений на черговий круглий стіл, що його проводять спільно Стебницький громадський рух і редакція газети "Воля громади". Пограбування в переповненій маршрутці відбулося настільки швидко, що наш колега зрозумів, що став жертвою злодійчука, коли той вже зійшов на зупинці. Декілька десятків гривень стали його поживою.

Газета "Воля громади"

Мудра та виважена політика

Міський голова Трускавця Руслан Козир цілеспрямовано впроваджує в життя політику нашого Президента Віктора Януковича. В принципі, навряд чи варто когось особливо переконувати в тому, що проект партії "Фронт змін" створювався саме у середовищі Партії Регіонів як така собі "кишенькова опозиція" на відміну від правих сил. В містах, де перемогли саме "ефзети", політика нашого глави держави впроваджується значно краще, ніж там, де перемогу здобули представники інших політичних партій.

Економіка повинна бути економною. Цей затертий до дірок слоган знову став актуальним як ніколи. Для того, щоб вивести економіку України із кризи, наш уряд під керівництвом Миколи Яновича Азарова вдається часто до непопулярних заходів. Інакше і бути не може, адже популізму ми надивилися аж занадто, ним ми наситилися по зав'язку. Розпочато реальні кроки по оздоровленні економіки і часто вони зустрічають шалений опір від тих, хто не звик економити, хто воліє жити на широку ногу, не думаючи над тим, як тяжко ці гроші дістаються.

Активісти "ФЗ", хоча і декларують "опозицію" до загальноукраїнської влади, у плані економії видатків повністю підтримують політику Уряду та Президента. Взявши на озброєння гасло оптимізації, вони вміло орудують ним, наче досвідчений хірург скальпелем. Оптимізують школи, оптимізують бібліотеки та інші заклади культури, всього торкнулася хвиля оптимізації - і чиновників, і освіти, і культури, і охорони здоров'я. Для прикладу, в Бориславі постало питання про вивільнення окремих приміщень відділу культури, щоб "оптимізувати видатки", у Трускавці під приціл ефзетівської влади потрапили заклади освіти, серед них в першу чергу - привабливий з усіх сторін Будинок учнівської творчості та середня школа № 3. А щоб керівники не заважали - геть таких керівників!

Інший метод Партії Регіонів, який взяли на озброєння у "Фронті змін", полягає в тому, що народ потребує дохідливого роз'яснення, чому йому здається, що жити стало гірше, коли насправді надворі вже пахне весною і життя набагато краще, ніж було за попередньої влади.

Підвищення вартості енергоносіїв, що відбивається на бюджеті середньостатистичної української сім'ї (плата за газ, електроенергію, теплопостачання тощо) ще не означає, що менше споживатимемо продуктів чи житимемо гірше. Швидше навпаки - українці почали їсти так багато, що ні гречки, ні цукру, ні борошна на них настарчити неможливо. І для того, щоб ситуація стабілізувалася, потрібно, щоб частина коштів ішла не на їжу, а на підтримку нашої енергетичної незалежності. Адже відомо - людина живе не для того, щоб їсти, а їсть для того, щоб жити.

Проте народ ніяк не може збагнути, що потрібні системні реформи - і оскільки Партія Регіонів це не може доводити в Галичині, то цим у нас активно займаються ефзетівські емісари. Саме ефзетівці найкраще вміють пояснити, що все добре тільки попереду, от тільки треба відбити кошти, витрачені на місцеві виборчі кампанії та дохідливо пояснити народу, що всі гіркі розчарування сьогодення - це вина зовсім не нової влади, а ще тої, яка привчила людей до непоганого життя. А цього в жодному випадку робити було не слід.

Місцева влада Трускавця щиро піклується про майбутнє наше, про діточок. І цей пункт є наглою крадіжкою із програмних документів ПР. Бо хто ж, як не регіонали, запевняв, що підтримка дітей та молоді - святе?

При школах міста-курорту будуть створюватися благодійні фонди, куди батьки зможуть вкладати свої зайві чи і не зайві кошти. Зрозуміло, що важко буде відстежити, куди ж ці кошти йтимуть і чи не буде тут корупції (за більші капіталовкладення батьки можуть заохочуватися кращими показниками успішності дітей). Проте так важливо домогтися того, щоб у батьків не ставало грошей на міленіуми та інші нічні клуби, щоб мобільні телефони дітей шкільного віку не були кращими, ніж Нокіа-1100. А то розперезалися, панімаєш…

Ще одним моментом, який ефзетівці безсоромно скопіювали від своїх старших братів з ПР, є збивання міцних коаліцій на місцях. Бо дійсно, досить вже бавитися в демократію, у вільну пресу, у опозицію чи в гримучий націоналізм. Хто пише не так, як треба владі - це горе-газетяр, "який не належить до нашого цеху і не знає азів журналістики" (а ще гірше, коли це журналіст-українець, а не представник секс- чи нацменшин). Хто не хоче ввійти в коаліцію, у більшість на підтримку міського голови та його досконалої команди (приклад - Трускавець та Борислав) - то зрадники, запроданці, недобитки колишньої влади, яких підгодовують справжні вороги. Хто хоче відкрити очі на кричущі дурниці нової влади - той не хто інший як провокатор чи паскуда, який пхає палиці в колеса і якому за це варто запхати пальці між двері. Щоб знав і іншого попередив…

А в цілому, прекрасна маркізо, все дуже чудово-пречудово, наш курорт процвітає (цвіль нікому часом не шкодить?), розвивається (бо поки що недорозвинутий при таких же керманичах), піднімається із колін, на які так раптово впав від недоїдання за останні десять десятків днів.

Тільки разом, під проводом вождів, які ратують за зміни, під пильним оком професіоналів від усього, а від правильних рішень зокрема, ми зможемо вивести наш Трускавець (вивести з себе?). І прийде той благодатний для влади час, коли в парку ні пес не загавкає, ні білочка не прошмигне, ні пташка не порушить спокій відпочиваючих, а "Нафтуся" буде вириватися на волю із все нових та нових пробурених свердловин. І будуть трускавецькі люди шукати роботу по стебниках та бориславах і буде їм добре. Не літатиме вертоліт над містом з добрим господарем, а пішки ходитиме Трускавцем мер зі своєю командою та дивитиметься, чи не залишилися десь тіні забутих предків, тіні його попередника.

Мудра та виважена, найкраща та найрозумніша, найпродуманіша та найдалекоглядніша політика дасть колись свої результати. Тільки чого ці трускавчани обурюються? Ну, нехай не для всіх ці результати будуть хорошими, зате хоча б для представників нової влади та будуть. Нехай в дечому ця політика і непродумана - головне, щоб не така, як за Грицака, бо навіщо згадки чи ілюзії про місто-сад? А хто вважає, що мер недалекоглядний, то нехай би попробував поцілити у молоду серничку з такої відстані, як це робить він на полюванні у своїх маєтках! Він далекоглядний, має, певно, бінокль. Отож то…

Партія влади "ФЗ" у Трускавці не перестає думати над тим, як покращити життя наших городян. А ті, невдячні, чомусь хочуть таку прекрасну політичну силу позичити для інших, а самі хочуть повернутися в ярмо. Та ще й запитують, чи можливим є варіант дострокових перевиборів у Трускавці… А дзуськи, це ще тільки квіточки, а ягідки будуть восени - із новими цінами, новим алчевськоподібним сценарієм підготовки до зими, новими реформами ефзетів, від яких так хочеться кудись подалі або самому піти, або цю владу послати.

"Колись ми заздрили вам, трускавчанам, а тепер прийшла ваша черга заздрити нам". І я не маю що відповісти на такі слова, які говорять мої друзі із Стебника, Дрогобича, Борислава. А що тут відповіси?

… Після проведення пенсійної та податкової реформ, прийняття змін у житловому законодавстві, після оптимізації від влади Трускавця, після нескінченних кадрових перестановок (не всі ж можуть погоджуватися на роль руйнівників галузі як пан зі смугастою палицею в комунальній структурі), після втілення в реальність всіх мрій нової влади, які варто було б піддати аудиту та психіатричній експертизі, після покращення нашого життя вже сьогодні навіщо нам думати про завтра? Після нас хоч потоп, після ефзетів реально буде пустеля, випалена, знищена, зруйнована. Ми на фронті вже три місяці, коли ж закінчення цієї війни, війни, яку ведуть фінансовані неукраїнцями фронтовики із українським людом? Коли Бог змилосердиться над нами і забере від нас ту владу, яка є "ФРОНТ", а настане мир та злагода, спокій цьому дому, ім'я якому Трускавець? Та от самі ми піддалися облуді в жовтні минулого року і вибрали "краще", яке завжди є ворогом доброго…

Володимир Михайлович

Сто днів Василя Пецюха і його команди

У вівторок, першого березня, міський голова Стебника Василь Пецюх провів прес-конференцію. Разом з ним перед журналістами за сто днів роботи прозвітували секретар міської ради Роман Івасівка і заступник міського голови Петро Веклюк. Мер пообіцяв, що такі зустрічі з представниками засобів масової інформації стануть традиційними й проводитимуться в першу п'ятницю кожного місяця.

Протокол намірів

Василь Пецюх повідомив, що був прийнятий міський бюджет. Його загальний фонд склав один мільйон 700 тисяч, а спеціальний - один мільйон 118 тисяч гривень. Змінився принцип формування бюджету, відмінили ринковий збір і комунальний податок. На думку міського голови, прийнято оптимальне рішення щодо бюджету.

Мер і його команда працювали над тим, щоб подати заявки на отримання коштів за цільовими програмами: по капітальному ремонту доріг, по грошах на об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, по теплопостачанню. Зараз готуються відповідні пропозиції по коштах на капітальний ремонт ліфтів і вуличне освітлення.

Основним питанням для Стебника міський голова вважає ситуацію навколо "Полімінералу". Він провів розмови з керівником підприємства Миколою Яковлєвим і міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським. Оскільки два етапи приватизації "Полімінералу" не відбулись у зв'язку з відсутністю попиту, вирішили розділити завод на два підприємства. Одне з них буде створене на базі першого рудника. Планується його приватизувати і відновити виробництво.

Міський голова і його команда подали відповідні пропозиції до Львівської облдержадміністрації щодо залучення коштів і використання приміщень і земельних ділянок, які є в Стебнику.

Зупинився міський голова на питанні приватизації другого поверху гуртожитку на вулиці Мельника, 4 а. Суд зобов'язав продати це приміщення одному дрогобичанину, який виграв конкурс. Це було ще за попередньої влади. Нинішніх депутатів не задовільнила ціна, та й сам власник погодився заплатити більше. Остаточно це питання вирішать на сесії міської ради.

Василь Пецюх констатував, що громада остаточно втратила меблевий магазин. Колишні власники перепродали приміщення іншим людям. Міський голова звернувся до них з пропозицією допомогти відремонтувати дороги в Стебнику і придбати новий сміттєвоз. "Якщо це проігнорують, - сказав він, - будемо думати, що робити далі".

До здобутків своєї команди міський голова відніс заборону міськвиконкому торгувати спиртними напоями в нічний час і намір створити громадську вбиральню в центрі міста. Також була створена Громадська рада при міському голові, яка намітить основні напрямки соціально-економічного розвитку міста.

Мабуть, важко говорити про якісь предметні здобутки за сто днів роботи, а тому звіт міського голови виглядав радше як протокол намірів. Наступні сто днів покажуть, наскільки ефективною є робота нинішньої стебницької владної команди.

Чи запрацює спортзал у Народному домі?

Відтак виступив секретар міської ради Роман Івасівка. Він розповів, що за цей час проведено п'ять сесій міської ради (остання ще не завершена). Створено депутатський клуб, який обговорює питання, які виносять потім на сесії. На його думку, робота депутатського корпусу налагоджена і він працює спільно з командою міського голови.

За своїми посадовими обов'язками Роман Івасівка є ще й куратором медицини, освіти та культури. Нині болючою проблемою є так звана оптимізація медиків у Стебницькій міській лікарні. На думку секретаря міської ради, Дрогобич хоче провести скорочення за рахунок стебницьких медичних працівників. На його думку, це потрібно зробити пропорційно до кількості мешканців Стебника і Дрогобича, тобто в співвідношенні один до п'яти.

Зупинився Роман Івасівка і на питаннях розвитку спорту в Стебнику. Зараз ведуться переговори щодо реконструкції спортивного залу в Народному домі. "Є надія, що вже цього року він працюватиме", - сказав секретар міської ради. Очевидно, мова йтиме і про посаду спортінструктора. Як відомо, попередня влада лише говорила про цю проблему, але не розв'язала її. Побачимо, чи вдасться це зробити нинішній владі.

Є домовленість з керівниками структури "Спорт для всіх" на обласному рівні щодо створення відповідних відділень у Стебнику.

Чи торкнуться реформи КП "МВУЖКГ"?

Відтак про свої здобутки за сто днів розповів заступник міського голови Петро Веклюк. Він відповідає за роботу житлово-комунального господарства в місті.

Звичайно, його левова частка часу була звернена на роботу КП "МВУЖКГ". За словами Петра Веклюка, це підприємство потребує реформ, має бути здійснена жорстка економія коштів і повинні поступити додаткові надходження. З 14 осіб керівного складу вже скорочено п'ять, а це щорічна економія коштів на зарплату в сумі 110 тисяч гривень. КП "МВУЖКГ" надаватиме послуги з ремонту внутріквартирної сантехніки й електророзводки.

Якщо раніше працював один сміттєвоз, то тепер два. Крім того, є угода з трускавецьким КП "Наше місто" про надання ще одного сміттєвоза. За словами Петра Веклюка, ситуація з вивезенням сміття стабілізувалася.

Прийняте рішення про звільнення мешканців першого поверху в багатоповерхових будинках від оплати за користування ліфтом.

Не задоволений заступник міського голови рухом маршруток на Дрогобич. Водії не дотримуються графіків. Здійснюються перевірки, вивчається питання про зміну перевізників, перехід зі старих машин на сучасні автобуси.

Нині на балансі КП "МВУЖКГ" знаходиться 28 будинків, а мешканці ще 27-ми створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Схоже, що вже цього тижня цей баланс схилиться на користь ОСББ, бо про свій намір створити об'єднання заявили мешканці будинку на вулиці Степана Бандери, 4. "Ми будемо сприяти у створенні нових ОСББ", - заявив Петро Веклюк.

Здійснюється програма благоустрою. Комунальники виготовили урни для сміття. Коли потепліє, їх забетонують і встановлять. Є домовленість з підприємцями, які також біля своїх магазинів встановлюватимуть подібні урни.

Дорога на Трускавець стане європейською?

У журналістів було багато запитань до керівництва стебницької влади, але не всі з них за браком часу вдалося задати.

Насамперед мова зайшла про ймовірну приватизацію Народного дому. Секретар міської ради Роман Івасівка заперечив це і запевнив, що дане приміщення не спіткає доля меблевого магазину.

Було з'ясовано питання, чому останнім часом маршрутки не їздять до лікарні. Заступник міського голови Петро Веклюк сказав, що була аварія на водогоні, наслідки її усунені, тепер маршрутки їздять.

Зацікавило й питання ремонту дороги на вулиці Трускавецькій. Влада щороку кидає в болото в прямому сенсі цих слів чималі гроші, а дорога й далі розбита. Василь Пецюх запевнив, що цьогоріч на капітальний ремонт цієї дороги з міського бюджету буде скеровано 640 тисяч гривень. Сподіваються стебничани і на допомогу з дрогобицького і обласного бюджету. Зараз здійснюється робота над підготовкою якісної документації. Та й сама дорога має бути якісною, послужити 7-10 років. Для цього шар асфальту має бути 4-5 сантиметрів. Також треба провести так зване каналізування. Щодо попередніх виконавців робіт, то одна з фірм за наслідками перевірки має повернути гроші за неякісне вик-нання ремонту.

Йшла мова й про загальноосвітню школу N 18. Міський голова запевнив, що її не віддадуть нікому, хоча чимало підприємливих людей накинули на неї оком.

Говорив Василь Пецюх і про виклики до прокуратури колишнього мера Романа Калапача і колишнього секретаря ради Геннадія Куцана. Після закінчення їхньої каденції зникло чимало важливої документації. Нині міська влада вивчає питання так званої діяльності "Стебникводоканал", адже якщо не буде узгоджена система взаєморозрахунків з фірмою "Альфа плюс", то це може вилитися в суттєві втрати коштів.

Насамкінець Василь Пецюх закликав журналістів до співпраці й запевнив, що готовий надати їм будь-яку інформацію.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Євгеній Шильник і компанія фільтрують Олексія Радзієвського

Діяльність того чи іншого керівника буде успішною, якщо він матиме максимум інформації. Якщо ж його підлеглі фільтруватимуть доступ до тіла шефа, а сам шеф буде зацікавлений у такій фільтрації, - говорити про якусь кардинальну зміну ситуації на дорученій тобі ділянці роботи не доведеться. Бюрократія підмінить демократію, й зміни настануть не для громади, а лише для невеличкої групки людей: самого шефа і кола наближених до нього осіб.

Щось подібне на рівні України ми спостерігаємо з Віктором Януковичем, а в Дрогобичі - з Олексієм Радзієвським. І якщо важко достукатися до президента з маленької літери, який так і не став державником, то маємо наївні сподівання, що Олексій Васильович таки вийде із зачарованого кола фільтрації інформації навколо нього. Але це за умови, що він сам зацікавлений у цьому і намагатиметься внушити це своїм фільтраторам аж до звільнення останніх із займаних посад.

За моїми спостереженнями, найбільшими фільтраторами щодо доступу до Олексія Радзієвського, а ще більше - доступу до нього об'єктивної інформації є (в порядку не посади, а значимості цих осіб) виконувач обов'язків керуючого справами міськвиконкому Євгеній Шильник, начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха, перший заступник міського голови Олександр Коростельов і радниця міського голови Віра Байса. Є ще й інші сірі кардинали, які напряму спілкуються з Олексієм Радзієвським, подаючи йому не об'єктивну, а дозовану, вигідну їм самим, інформацію, але наразі це основні гравці на інформаційному полі Дрогобича.

Найбільш характерним у плані фільтрації інформації був звіт минулого тижня Олексія Радзієвського перед дрогобицькою громадою. Зрежисований виступ, лояльні запитання, мало не вседрогобицький одобрямс діяльності всенародно обраного мера... І прикрі неув'язочки, які режисери вистави не могли передбачити. Насамперед мова йде про незручні для міського голови запитання, які в письмовому вигляді (бо наживо пробитися було неможливо) підготували дрогобичани. Але ці запитання, а тим паче відповіді на них так і не прозвучали, бо вірний цербер Олексія Радзієвського Євгеній Шильник, відчувши небезпеку для шефа, вміло фільтрував записочки. Міський голова з його величезним досвідом насамперед в організаційному плані міг би лише одним порухом голови чи руки зупинити цю вакханалію, але не зробив цього. Значить, подібні цербери йому потрібні, а реальна картина дрогобицького життя - ні.

Чого ж так злякався Євгеній Шильник, від чого так вірнопіддано захищав свого шефа? Я не виключаю, що, можливо, запитання у записках і містять недостовірну інформацію, але ж можна було виправити людей, розтлумачити їм, як усе є насправді, а не нахабно відсікати те, що не подобається.

Після вікопомної зустрічі Олексія Радзієвського з громадою (втім, а чи була на ній громада - чи мова все-таки йде про присутність у залі здебільшого залежних від міського голови людей, яких у буквальному розумінні цього слова загнали в приміщення?) мені вдалося розшукати двох дрогобичан, запитання в записках яких не були прочитані. Цих людей було більше, але наразі маємо те, що маємо.

Отже, Ярослав Візор та Оксана Костецька хотіли запитати в мера про наступне:

1. З якої причини перший заступник міського голови Олександр Коростельов, який є власником "Дієтичної їдальні" на вулиці Стрийській, 125, яку придбав у 2008 році за 159 доларів за квадратний метр через підставну особу Дудко Галину Львівну, платить за землю 578 гривень за площу 633,4 квадратних метрів (друга зона) замість 6 тисяч гривень? Таким чином, він наніс уже збитки громаді приблизно на 80 тисяч гривень.
2. У міській раді працює начальником тов. Неміров Дмитро, який фактично жодного дня не буває на роботі, а наприкінці місяця власноручно заповнює і здає графіки виходу на роботу і справно отримує 2,5 тисячі гривень заробітної плати. Візує даний графік цей же Коростельов О.М. Таким чином дармоїд отримує гроші громади, а вірний слуга народу Коростельов йому допомагає. А це вже посадовий злочин.
3. Скільки часу будуть розкрадати бюджетні кошти Янів Андрій Євстахович та Недбальський Богдан Петрович через створену комерційну структуру "Неопалима купина"? Де реакція на їхні дії доблесної прокуратури та міліції?
4. Скільки товариш Росоха буде кришувати свій бізнес, а саме кафе, яке знаходиться за стіною, де розстрілювали борців за волю України? Чого і далі існує знущання над нашими загиблими родичами, чому не закрили цей гадючник, та й взагалі, хто дозволив його відкрити і як на це дали дозвіл?
5. Чому п.Пелещак і п.Летнянчин, які потрапили під скорочення, продовжують й надалі працювати в міській раді?

А ось ще два запитання - від дрогобичанина, який побажав залишитися невідомим:

1. Чи правда, що й надалі директором КП "Дрогобицький ринок" працює Станіслав Кузьменко, про відставку якого так гучно було заявлено?
2. Чи правда, що спонсором будівництва ринку на вулиці Пилипа Орлика стане Олександр Чебаненко? Якою буде сума інвестицій?

Євгеній Шильник люб'язно запевнив авторів цих та інших записок, що їм будуть надані письмові відповіді. Сподіваємося, що Олексій Радзієвський таки зацікавлений у тому, щоб у цій історії була поставлена крапка.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Володимир Голобутовський: "Зробимо наше місто привабливим і для сусідів, і для світової спільноти"

Нещодавно влада Борислава провела прес-конференцію з приводу перших 100 днів діяльності. У цій зустрічі мав узяти участь і депутат ЛОР, відомий бориславський підприємець Володимир Голобутовський. Але він залишився "за кадром", бо вирішував важливі справи для Борислава у столиці України. З цього ми й розпочали розмову з одним із провідних "гравців" владної команди. Отже, про які бориславські проблеми йшла мова у Києві? Ось що він сказав з цього приводу:

- Власне, тоді я був у ВАТ "Укрнафта" й у НАК "Нафтогаз України". Справа в тому, що обласна держадміністрація укладає із "Нафтогазом України" рамкову угоду про фінансування Львівської області, на території якої діють нафтовидобувні підприємства. А головне з них - наше НГВУ "Бориславнафтогаз". До речі, відразу після виборів у нас уже відбулися зустрічі з цього приводу в столиці, в "Укрнафті" й НАК "Нафтогаз України". Тепер, по свіжих слідах, я вирішив ще раз поїхати, але вже за конкретними домовленостями, відповідно до яких нам виділяють п'ять мільйонів гривень на будівництво мосту через Тисьменицю по вул. Героїв ОУН-УПА. Я зустрівся з відповідальними особами НАК, мені твердо пообіцяли, що кошти на міст будуть.

- До речі, це найстратегічніша для всього Борислава проблема. А на які ще кошти можна понадіятися, адже п'ять мільйонів для цієї будови явно замало...

- Цим об'єктом ми займаємося й по інших каналах. На міст потрібно дванадцять мільйонів гривень. Отже, п'ять дає "Укрнафта", сім обіцяє обласна держадміністрація. Але ми шукаємо варіант будівництва не залізобетонного, а залізного мосту. Можливо, вкладемося у п'ять мільйонів.

Є ще одна добра новина: 30 березня на Львівщині має побувати міністр із надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Одним із пунктів тієї зустрічі записано доповідь Бориславського міського голови щодо проблеми загазованості та озокеритної шахти, а також відновлення мосту в місті нафтовиків. Можливий варіант, що міністр відвідає й Борислав.

Побував я й у ВАТ "Укрнафта" - мова йшла про кошти на ремонт доріг. На стіл керівництва "Укрнафти" ліг лист від бориславської міської влади, і кошти нам пообіцяли. Щоправда, помінялося керівництво ВАТ, але ми сподіваємося, що наші домовленості про фінансування міських програм залишаться в силі.

- Пане Володимире, нещодавно минуло сто днів, відколи Ви приступили до виконання депутатських повноважень. Які перші підсумки зробили 6 Ви, як одна із провідних постатей у бориславській владі?

- В обласній раді я працюю в постійній депутатській комісії з бюджету й комунального майна. У полі нашої уваги - наповнення дохідної частини й витрачання обласного бюджету. Зрозуміло, як посланець Борислава, роблю та буду робити все можливе, аби фінансове забезпечити вирішення проблем нашого міста. Просто так ніхто коштів не дасть. Потрібні певні програми, які проходять затвердження. І я покликаний тісно працювати з міською радою, зокрема, з відділами житлово-комунального господарства та економіки, куди мало не щодня зранку приходжу, як на роботу. Бо власне тут народжуються відповідні програми, а вже я, як депутат, можу їх "про-лобіювати" в обласній раді та в обласній держадміністрації. Відомо, що кожен документ повинен "мати ноги", тобто потрібен контроль за тим, як іде розгляд того чи іншого подання.

- Тобто, Ви є зв'язуючою ланкою між міською радою, її провідними відділами та радою обласною. Чи за сто днів зримою с ота співпраця, чи є вже якісь успіхи й напрацювання?

- Одне з досягнень - ми придбали рентген-апарат для нашого терапевтичного відділення. У нас великі проблеми з медичним обладнанням, яке безнадійно застаріло. До речі, міський голова Володимир Фірман днями побував у Києві, де він на високому рівні домовився про значне оновлення медичного обладнання в усій бориславській медицині. Але ми, депутати обласної ради, зі свого боку, шукаємо бодай найменшу можливість уже сьогодні вирішувати ці проблеми. Разом із Василем Кочержатом ми "пробивали" це питання через обласне управління охорони здоров'я.

- Ще одна важлива проблема Борислава - дороги. Вона відлякує багатьох туристів і відпочивальників. Але цього року у зв'язку з "Євро-2012" нам Господь допомагає: у планах центральної влади - будівництво доріг до Східниці через Борислав...

- Це питання щодо фінансування доріг розглядала в обласній раді комісія із житлово-комунального господарства. Прогнозують виділяти кошти на це в сумі шляхового податку за минулий рік. Торік Борислав отримав цього податку 840 тисяч гривень. Можливо, цю суму подвоять. Ми подали замовлення на 2,9 мільйона. Це - мінімум, який нам потрібний. Загальна вартість, що її визначив житлово-комунальний відділ міської ради, відповідно до кошторисів - сімнадцять мільйонів. Зрозуміло, такої суми нам ніхто не дасть. Але у зв'язку з "Євро-2012" кошти у значній мірі нам перепадуть. А поки що документи, що їх підготував житлово-комунальний відділ, проходять відповідну експертизу.

- Володимире Зеноновичу, у Бориславі також є вельми проблемною комунальна сфера. Найвразливіше - водопостачання, а за ним - тепло забезпечення. У цьому плані Ви як обласний депутат, бачите свій внесок, аби оті проблеми подолати?

- У Києві, під час недавнього візиту, я пропонував одній зі столичних фірм допомогти у вирішенні наших комунальних проблем. Ця фірма може взяти комунальні підприємства в оренду. Чому? Бо власними коштами ми не дамо собі ради. Особливо з водоканалом, де загальна заборгованість перевищила десять мільйонів гривень. За дуже сумнівну суму заборгованості, три мільйони гривень, наш водоканал особливо залежний від дрогобичан. Складається враження, що Дрогобич хоче за борги "проковтнути" наш водоканал. Комусь здати в оренду - це останній крок. Ми будемо все робити для того, аби впоратися самотужки. Але чи вдасться це без вливання грошей - проблематично. По водоканалу шукаємо варіант. Фірма гарантує, що поміняє водогони, кардинально вирішить проблему. Щоправда, за мірками тієї фірми, Борислав - замале місто. Але будемо сподіватися, що це один із запасних шляхів вирішення стратегічної бориславської проблеми.

Ще одне болюче питання - опалення, зокрема, у центральній частині міста. Багато людей переживає, що наступної зими зостанеться наодинці із цією проблемою. Хочу запевнити виборців, що ми їх не залишимо. Вже йде вивчення двох варіантів. Один із них - допоможемо всім, хто того потребуватиме, у встановленні автономного опалення через багаторічні безпроцентні кредити. Другий варіант - є фірма, яка буде встановлювати міні-котельні, що працюватимуть на бориславському газі.

- Що не вдалося зробити? Адже задумів ще торік було багато...

- Поки ще рано говорити, що, власне, не вдалося. На жаль, нам не вдалося терміново відремонтувати всі ліфти. Хоча нам обіцяли на рівні облдержадміністрації цю проблему вирішити без зволікання. Але ось у чому парадокс? Була програма, пропозиції попередньої бориславської влади щодо ремонту ліфтів. Відповідно до неї область дає 60 відсотків, а 40 відсотків - із міського бюджету. І коли після виборів ми зайнялися цією програмою, в кінці листопада подали відповідні документи, які потрібно було переробити. Але питання постало інше: хто буде виконувати ці роботи? Потрібно було до середини грудня виконати роботи й закрити їх актами, а це на п'ятсот тисяч гривень. Дві фірми відмовилися, а Львівське житлово-комунальне управління знайшло фірму, їй перерахувало кошти обласної ради. Фірма роботи виконала частково. На щастя, своїх двісті тисяч ми не використали і до того окозамилювання нічого не маємо. Але хочу запевнити бориславців, що до кінця року ліфти будуть працювати, навіть якщо доведеться завершувати роботу за кошти міського бюджету. А поки що їх відремонтовано в будинку по вулиці Коваліва, 44 - три ліфти, Коваліва, 35 - два ліфти зроблено, і на вул. Володимира Великого, 148 - один ліфт завершують ремонтувати. Зроблені ліфти тепер проходять технічну експертизу.

- Якою Ви бачите стратегію для себе, для всієї Вашої команди однодумців, якщо проекцію скласти на рік?

- Щодо перспективи, бачу її не тільки у спільній роботі з усіма щаблями влади. Нам потрібно використати й важелі прикордонного співробітництва. Ось хоча б такий факт.

Нещодавно я їздив у Польщу, в Перемишль, де відбулася цікава конференція про посилення співробітництва прикордонних українських областей і польських воєводств. Справа в тому, що цього року Республіка Польща буде головувати в ЄС. Поляки сподіваються, що більше зможуть фінансувати свою державу. Але оскільки ми - близькі сусіди, то й проблеми в нас, зокрема екологічні, спільні. А це спонукає до поглиблення співпраці. Для цього потрібні спільні проекти. На конференції в Польщі мова йшла про те, щоб ми пропонували бачення спільних проблем. До речі, наступного тижня я знову відвідаю Польщу, де буде продовжено переговори, щоб у поле співпраці потрапив і наш Борислав. Отже, наша влада з перших місяців своєї діяльності старається поглибити транскордонне співробітництво, основи якого закладені в попередні роки.

Наше місто - на порозі 625-річного ювілею. Він збігається із європейським футбольним чемпіонатом, який проходитиме й у Львові. До нас приїде небачена кількість туристів. Потрібно зробити наше місто привабливим не тільки для наших сусідів, а й для європейської та світової спільноти. Гріх не використати для цього всі можливі важелі.

- Бажаємо Вам, пане Володимире, вагомих успіхів і втілення в життя усіх добрих намірів і сподівань.

Розмову записав Роман Соловчук,
газета "Нафтовик Борислава"

Із сесії Стебницької міської ради

сесія Стебницької міської ради 3 березня завершила свою роботу п'ята сесія шостого демократичного скликання Стебницької міської ради.

На цьому пленарному засіданні депутати в основному зосередили свою увагу на приватизації нежитлових приміщень та їх продажу.

Голова депутатської комісії з питань приватизації нежитлових приміщень Андрій Пукало доповів, що у 2007 році Стебницькою міською радою було винесено рішення під №156 "Про підтримку інвестиційного проекту щодо створення фабрики по обробці білизни".

- Від цього часу нічого не змінилося, - сказав він. - Коштів під проект не надійшло. Тож прошу вас відмінити дане рішення і включити об'єкт нежитлового приміщення, де повинне було розміститися вищезгадане підприємство, у перелік об'єктів, що підлягають приватизації на конкурсній основі. Тим більше, що приміщення площею 853 квадратних метрів, де колись була розміщена пральня КП "Лотос" (вул. Куліша, 4), не функціонує, а просто розвалюється на очах.

Депутати з таким рішенням були згодні. Тож, врахувавши пропозицію депутата Миколи Вариводи (зобов'язати орендонаймачів вкласти кошти на відновлення фасаду), дали добро.

Секретар Стебницької міської ради Роман Івасівка запропонував, аби після внесення комунального підприємства "Лотос" до переліку об'єктів, які підлягають продажу чи приватизації (а цим питанням будуть займатися ліквідаційні комісії), витребувати у колишніх "піднаймачів" усі необхідні документи, щоб з'ясувати, що вони зробили для того, аби так нашкодити громаді міста і завдати матеріальних збитків на кругленьку суму.

Депутат від Партії захисників Вітчизни Богдан Асафат порадив, що для цього, аби вивести колишніх горе-інвесторів на "чисту воду", потрібно внести зміни в рішення сесії 2007 року (№156) і передати приміщення на баланс міської ради, оскільки пральня є комунальним підприємством. А заодно з'ясувати, чи пральня "Лотос" не є на балансі Дрогобицької міської ради?

Питання взято до вивчення, і про його рішення доповідатимуть на наступній сесії Стебницької міської ради.

Наступним питанням сесії було створення ліквідаційної комісії щодо ліквідації об'єктів комунальних підприємств - кафе "Імпульс", КП "Гуцулка" та будинкової управи. Очолив ліквідаційну комісію Олег Веклюк (заступник міського голови з питань економіки та інвестицій, керуючий справами міськвиконкому), до її складу ввійшли юрисконсульт міської ради Ігор Варивода, начальник відділу інвестицій, економіки, бухгалтерського обліку та звітності Оксана Німеровська та депутат Андрій Пукало. Інші депутати наразі не зголосилися стати членами цієї комісії. Та, якщо взяти до уваги, що на засіданні були присутні лише 23 особи, можливо, ті, що за певних обставин, не з'явилися на сесію, вникнуть у суть справи та й увійдуть до комісії.

Згодом було зачитано заяву дрогобичанина Василя Миколайовича Карпінця, зареєстровану числом, що співпало з днем проведення сесії, який зобов'язався після укладення договору купівлі-продажу нежитлового приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 А в Стебнику площею 411 квадратних метрів сплатити суму, передбачену договором у розмірі 328 тисяч гривень. А це виходить - 800 гривень за метр квадратний, без урахування податку на додану вартість.

У залі знову здійнявся гармидер, як і на попередньому пленарному засіданні. Депутат Микола Варивода зауважив, що проекту рішення даного питання ніхто не бачив і не чув. "То ж за що ми голосуємо, панове?" - обурився він. Бурхливе обговорення не припинялося доти, поки народні обранці не пішли на 10-хвилинну перерву. Аби порадитися...

Керуючись cтаттею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заручившись підтримкою 20 депутатів (двоє народних обранців проголосувало "проти", один - утримався), Стебницька міська рада все-таки постановила: продати нежитлове приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 А площею 411 квадратних метрів дрогобичанину Василеві Карпінцю за 328 тисяч гривень. Хоча між депутатами в кулуарах й велася розмова, що п. Карпінець - родич дрогобицького прокурора, який "прикриває" дерибан майна громади міста Стебника, але рішення таки пройшло. Щоправда, депутати поставили умови покупцеві: вкласти дольову частину коштів на перекриття даху та проведення інженерних комунікацій на верхні поверхи і безперешкодний доступ сходовою кліткою на 3-й, 4-й, 5-й поверхи. Укладення договору купівлі-продажу доручили провести заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства та будівництва Петрові Веклюку.

Згодом Андрій Пукало розповів присутнім дуже неприємну новину. Річ у тім, що жінку, яка звернулася до п. Андрія за допомогою, на вул. Сагайдачного, 53 сильно покусали собаки. Накинулися на неї в під'їзді і шматували так, що увесь під'їзд був у крові. Оговтавшись від такого шоку та витративши чималі кошти на лікування, перелякана жінка просить владу посприяти розв'язанню цієї проблеми, аби й інші мешканці Стебника не стали жертвами несамовитих псів.

Довідавшись про такий прикрий інцидент, члени Товариства захисників тварин звернулися до влади з проханням виділити їм приміщення під притулок для бездомних собак.

- Одне зі складських приміщень, яке Товариство захисту тварин просить виділити під притулок, знаходиться в санітарній зоні. Питання щодо іншого піде на вивчення депутатів, - повідомив Богдан Асафат.

Депутати внесли пропозицію попросити у Дрогобицької районної ради виділити їм на території села Болехівці земельну ділянку для побудови притулку для бездомних собак. Щоправда, пропозицію не підтримали, і питання так і зависло в повітрі.

Депутат Наталія Магур зауважила, що слід би вже зобов'язати правоохоронців покінчити зі стихійною вуличною торгівлею на тротуарі в центрі міста і, врешті-решт, зобов'язати продавців вести торгівлю всередині ринку.

І ще п. Наталія попросила своїх колег-депутатів розглянути питання щодо припинення комунальних робіт по будівництву автостоянки на вулиці Мельника.

- По перше, там розміщена паркова зона, тому земельну ділянку слід оберігати від забруднення повітря бензиновими нечистотами та вихлопними газами, - сказала вона. - Саме з цього приводу жителі мікрорайону схвильовані: а чи не почнуться нові роботи по будівництву автостоянки саме тепер, коли зійде сніг? По-друге, на території, де йде будівництво автостоянки, планується будівництво стадіону. Я просила б депутатську комісію, котра буде вивчати це питання, з'ясувати, хто дав дозвіл на викорчовування дерев під будівництво автостоянки та розрівнювання поверхні землі та й на саме будівництво?

Депутати запропонували включити у вищезгадану комісію і Наталію Магур, пожартувавши, що тоді у місті буде порядок.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Підприємці ринку відстоюють свої права

У неділю, 6 березня, в Народному домі Стебника відбулися збори підприємців КП "Ринок "Прикарпаття", де було розглянуте питання про ситуацію, що склалася на підприємстві після прийняття нового Податкового кодексу України, згідно якого з 1 січня 2011 року скасовано ринковий збір. Натомість введені нові податки, обсяг яких повиннні затверджувати органи місцевого самоврядування. Доповідачем виступила директор ринку Любов Калапач, яка авторитетно запевнила присутніх, що для паніки причин немає.

Більше на 50 відсотків чи на 9 гривень?

- Підприємство, яке є нерентабельним, не дає доходу в міський бюджет, нікому не потрібне, - розпочала свій виступ Любов Миколаївна. - Адже наше комунальне підприємство й було створене для того, аби приносити частину своїх доходів для потреб міста на ремонт доріг, перекриття дахів і таке інше. Я розумію, що ви будете проти тих змін, які погіршують ваше життя, а підняття тарифів б'є вас по кишені. Але якщо довести вам аргументовано суть справи, ви перетворитеся з наших опонентів у союзники.

Після таких слів підприємці завирували: мовляв, які ж то ми союзники, коли нас обдирають, як липку. І хоча в залі не було й половини орендонаймачів, галас здійняли чималий! Та, як кажуть, у бізнесі найкрасномовнішою є мова цифр. Та ба, цифра 50-відсоткового паю у міський бюджет у такі нелегкі зараз часи економічної кризи є доволі-таки відлякуючою!

За словами Любові Калапач, вона два роки, як могла, відтягувала момент підняття тарифів на ринку, шукаючи інших шляхів. Скажімо, замість "шансів" ставили кіоски, збільшуючи дохід ринку і суму ринкового збору. Кожного року, не піднімаючи тарифів, на 20 відсотків збільшували дохідну частину міського бюджету. Але, на жаль, сьогодні ціни невпинно зростають: підняла тариф санепідемстанція, подорожчали обслуговування касових апаратів, вивіз сміття, водопостачання, електроенергія. "Ми також мусимо підніматися до того рівня", - зауважила вона, а далі перейшла до статистики:

- Отже, вимальовується така картина. На ринку є найбільше підприємців (60 осіб), які орендують торгові місця площею вісім квадратних метрів. До того, як було скасовано ринковий збір, ви щодня вносили платню по 9 гривень 50 копійок. З них - чотири гривні податку йшли в міський бюджет, решта - на послуги ринку. Якщо 9,5 помножити на 25 календарних днів - отримуємо загальну суму 237,5 гривні. Плюс місячна оренда, яка становить 80 гривень, - отримуємо 317,5 гривні. Тепер, коли ринковий збір відмінено, ви вносите 5,5 гривні щодня плюс 80 гривень орендної плати. Це становить 217,5 гривні. Якщо підняти на 50 відсотків послуги ринку та оренду - виходить 326 гривень, що є лише на 9 гривень більше від попередньої оплати. Повірте мені, що в нинішній час глобального подорожчання така сума не є дуже страшною. Хто має торгову площу більшу - виходить приблизно на 40 гривень дорожче платити. Думаю, що від виторгу така сума буде не дуже збитковою.

"Гроші підприємців ніхто не транжирить наліво-направо"

На запитання, хто встановлюватиме, яку саме частку доходу віддавати у міський бюджет, Любов Калапач відповіла, що це вирішує виконком, а рішення затверджує на сесії депутатський корпус згідно поданого адміністрацією ринку фінансового плану.

- У 2010 році ми перерахували у бюджет міста 87,5 тисяч гривень, - сказала вона. - Це, не враховуючи орендної плати, яка в той час становила 3 тисячі 245 гривень. Кошти, які відраховуються на соціальні заходи: у Пенсійний фонд, у Фонд тимчасової втрати працездатності, в Фонд загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття, податки за землю, комунальні послуги і таке інше становили 105 тисяч гривень, тобто левову частку прибутку. Добре нас "подоїли" і загальнообов'язкові адміністративні платежі: оплата за використання водних ресурсів, за вивіз сміття, обслуговування касових апаратів, за послуги дезинфекції та дератизації, за так звану активну електроенергію, оплату фонду офісного приміщення, оплату банківських послуг. Витрати становили 78 тисяч гривень. Витрата на оплату праці винесла ще 105 тисяч гривень. Тож, як бачите, зекономити на нашій зарплаті нема вже куди. Контролери отримують 950 гривень на місяць (а працюють вони на півставки кожен), я як директор ринку із першого січня отримую ставку 1320 гривень.

За словами Любові Калапач, гроші підприємців також не транжирять наліво-направо. Вони йдуть на придбання канцелярських товарів, миючих засобів, хлорного вапна. Для обслуговування ринку в цьому році було придбано електролічильник, рекламну вивіску, технічний інвентар, касову стрічку, частково зробили ремонт розрубочної, облаштували вуличне освітлення на новій торгівельній ділянці. На ці витрати пішло 10,5 тисяч гривень. З підняттям тарифів зросли витрати. Отже, і ринку слід підняти тарифи, які адміністрація розробила і подала на затвердження міськвиконкому.

Хто сказав, що закони бізнесу повинні бути гуманними?

Для тих, кого не влаштовував запропонований директором ринку варіант, Любов Миколаївна повідомила, що можна піти й іншим шляхом: зробити послуги одноразовим платежем, незалежно від того, чи підприємець торгує на ринку, чи ні.

- Через призму калькулятора таке рішення є дуже ефективне й економне, - сказала вона. - Та якщо дивитися з гуманної точки зору, то людина, яка не проводить торговельну діяльність, в неї не прибирають робоче місце, не вивозять сміття, її не обслуговує касир-контролер, - вона не має права користуватися освітленням, громадською вбиральнею. Тож платити за послуги, якими вона не користується, - несправедливо.

Та хто сказав, що закони бізнесу повинні бути гуманними? Усе вирішується з точки зору прибутковості. Тож остаточне рішення - за підприємцями.

А тим часом зал вирував пристрастями. Хтось з підприємців зауважив, що ніхто не дасть гарантії: навіть коли на ринку піднімуть тарифи - міська рада знову може їх підняти, скажімо, до 75 відсотків платежу в міську казну. А це вже свідчитиме про перші прояви недовіри до влади.

"Гуляй, Вася!" і "фе" міському голові

Присутні на зборах міський голова Василь Пецюх, секретар міської ради Роман Івасівка та заступник мера Олег Веклюк поспішили запевнити присутніх, що такого ніколи не буде.

- Натомість, - заявив Олег Веклюк, - ми не претендуємо на всі 50 відсотків прибутку з підприємства. Якщо часи на ринку будуть сутужними - ми підемо вам назустріч і зменшимо податок у бюджет міста. Головне, аби підприємство було рентабельним, бо збиткове підприємство не потрібне ні місту, ні владі, ні вам самим.

А Роман Івасівка зазначив, що коли ринок продадуть, новий власник не дуже буде панькатися з підприємцями, встановить нові правила, що будуть для всіх загальнообов'язковими. А кого вони не будуть влаштовувати - то, як кажуть, "гуляй, Вася!".

З таким твердженням погодилися всі. Проте жінки не були б жінками, якби не сказали слушного зауваження на адресу влади. Приватний підприємець Оксана Гатала висловила міському голові своє "фе". Річ у тім, що напередодні Різдвяних і Великодніх свят у Народному домі приїжджі торгують усіляким крамом. Віднедавна їх товар міська влада дозволила ставити біля ринку. Підприємці неодноразово зверталися до директора ринку зі скаргою на таке неподобство. Та отримували у відповідь лише одне: "Не я їх туди ставила, а влада, тож я не маю права їх звідти гнати".

- Я хочу знати: хто дав дозвіл цим людям там торгувати? - запитувала підприємець. - Вони стверджують, що їм дав дозвіл на торгівлю в центрі міста міський голова. А хіба це справедливо? Я, щоб продати один светр, зі своїм товаром цілий день мерзну. І оплачую податки (гадаю, що не тільки я)! А вони приїхали, продали, поїхали - і бувай здоров! А що з того має місто?

На таку репліку присутні депутати, міський голова та його команда промовчали.

Мера ввели до ініціативної групи

Кмітливі підприємці зметикували і ввели міського голову Василя Пецюха до ініціативної групи, яка має складатися з 11 чоловік: приватних підприємців, членів міськвиконкому і депутатів. Ці люди повинні дослідити ситуацію на ринку і більш детально вивчити запропоноване владою рішення. До ініціативної групи увійшли Любов Калапач, Богдан Гера, Юрій Белінський, Володимир Мазур, Оксана Гелічак, Іванна Котик, Наталія Когулько, Ярослав Хом'юк, Любов Іваночко та Василь Пецюх.

Зараз належить дослідити одну з найбільш сутужних на ринку проблем - постачання світла. Свого часу керівництво не передбачило, що потужність електропостачання на ринку є слабкою. До кого з посадовців Любов Калапач не підходила, і у "Львівобленерго" їздила, всі в один голос кажуть: "Нема потужності на підстанції. Поки не поставлять новий трансформатор - світла вам не бачити!". В адміністрації ринку готовий пакет документів (заяви, техумови) на збільшення потужності. Єдина проблема - поставити новий трансформатор.

- Наш кабель витримує напругу до сімдесяти кіловат, - сказала Любов Миколаївна. - Не вистачає лише потужності. З цим проханням звертаюся до вас, владо, знову, посприяйте нам у вирішенні цього питання. Адже ми є комунальним підприємством, а, отже, й платниками податків.

Не обійшлося й без прикрого інциденту. Одного з приватних підприємців через заборгованість з орендної плати, яка сягла 1800 гривень, було позбавлено торгового місця. Як стверджує Любов Миколаївна, боржника тричі повідомляли офіційним листом . Та у відповідь, як то кажуть, тиша. Щоправда, п. Володимир, який також був присутній на зборах, заявив, що про подібне чує вперше. А не оплачував тому, що його контейнери хтось з недоброзичливців понищив, поламав ролекасети. Зараз цією справою займається прокуратура.

Ходять чутки, що п. Володимиру таких збитків завдали колеги-однопартійці. І не тільки на ринку: на балконі, де мешкає підприємець-боржник, хтось розбив вікно, облив фарбою його авто. Причиною таких проблем, гадаю, передусім є внутрішні міжусобні розбірки в партії. Остаточні крапки над "і" в цій ситуації повинні розставити правоохоронці. А щодо безпеки на торговій площі, то п. Володимиру треба було заключити угоду з охороною ринку, як це роблять інші підприємці. Тоді б вони несли відповідальність за матеріальні збитки. Та співчутлива Любов Миколаївна зауважила, що адміністрація ринку не проти піти п. Володимиру назустріч і вирішити це питання.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Як посварилися Михайло Дмитрович і Михайло Леонович, або Чи сидітиме Задорожний в одній камері з Сендаком?

Ми вже неодноразово писали про протистояння між Михайлом Сендаком і Михайлом Задорожним. Провівши не так давно прес-конференцію з цього приводу, Михайло Задорожний, який увесь цей час мовчав, або хоче загасити скандал, або, в передчутті ймовірної відставки голови Дрогобицької райдержадміністрації, показати всесилля "Свободи" на наших теренах.

Нагадаємо, що суть звинувачень Михайла Сендака зводиться до того, що Михайло Задорожний - злодій, а тому повинен сидіти у в'язниці. Всі, звичайно, розуміють, що це протистояння має не стільки економічну, скільки політичну складову, оскільки двоє фігурантів є депутатами Львівської обласної ради від, здавалося б, полярних політичних сил - Партії регіонів і "Свободи".

За великим рахунком, доля Михайла Сендака і Михайла Задорожного є схожою. Вони поміняли, мов шкарпетки, декілька політичних сил, аж поки не опинилися там, де є нині. Але якщо Михайло Задорожний, як на мене, йшов знизу догори - від СДПУ (о), БЮТу до "Свободи", хоча й не хоче згадувати, як каявся перед помаранчевими сендаками за свою співпрацю з об'єднаними есдеками, то Михайло Сендак стрімко падав униз - від тріумфальної ролі голови Львівської обласної ради під час Помаранчевої революції й буцімто затятої боротьби з об'єднаними есдеками, від БЮТу, "Нашої України", радника Віктора Ющенка до Партії регіонів. І якщо в економічному сенсі ми можемо говорити про руйнацію Сендаком автотранспортного підприємства, яким він керував, то Задорожний таки втримав Дрогобицьку райспоживспілку. Можливо, це не конче і його заслуга, бо пілотний проект власне Дрогобицької райспоживспілки був задуманий у Києві, але факт залишається фактом, тим паче, що в багатьох районах Львівщини про кооперацію як явище вже взагалі забули.

Отже, між Михайлом Сендаком і Михайлом Задорожним є більше спільного, ніж відмінного, тому не виключено, що найближчим часом вони помиряться у буквальному розумінні цього слова - задля розвитку Дрогобицького району. З одного боку, Михайло Задорожний не зацікавлений, щоби Михайло Сендак паплюжив його на кожному кроці, здебільшого використовуючи для цього "Галицьку зорю". З іншого боку, Михайло Сендак, зрозумівши, що йому дійсно приходить гаплик, може звернутися до керівництва "Свободи", яке має свої впливи в верхівці Партії регіонів, аби втриматись на посаді. Й, власне, оці кар'єризм і амбітність можуть швидше об'єднати двох нині буцімто непримиренних опонентів.

Але повернімося до самої прес-конференції.

На думку Михайла Задорожного, гоніння на нього з боку Михайла Сендака розпочалися під час передвиборчої кампанії 2010 року. Тиск був насамперед політичний. "Я єдиний депутат, який не був зламаний владою", - гордо заявив Михайло Задорожний. Він також зазначив, що не має жодних претензій до голови Дрогобицької райдержадміністрації як до людини, але має претензції до нього як до політика. Звичайно, тут Михайло Задорожний лукавив, бо цілком очевидно, що не вважає Михайла Сендака політиком у звичному сенсі цього слова, - і це випливало з контексту прес-конференції. З іншого боку, якщо голова Дрогобицької райспоживспілки відкритим текстом заявляє, що Михайло Сендак "ламає, принижує людей" і тут же дає обіцянку, що ще не народився той, хто би його зламав, то про які людські й моральні якості голови Дрогобицької райдержадміністрації можна говорити?

Відтак Михайло Задорожний мав серйозні претензії до "Галицької зорі", яка, на його думку, пише замовні статті й висвітлює лише думку Михайла Сендака. Щоправда, говорив він це за відсутності представників цього видання (заступник головного редактора Володимир Турмис запізнився на прес-конференцію). З іншого боку, що заважало Михайлові Задорожному звернутися зі спростуванням до "Галицької зорі"? А якщо й далі продовжуватиметься ця ганебна практика, то знову свої жалі Михайло Леонович виливатиме журналістам на наступних прес-конференціях, які він обіцяв проводити регулярно й на які журналісти ходитимуть залюбки, оскільки, на відміну від інших подібних заходів, тут можна наїстися й напитися від пуза?

Двічі, підкреслив Михайло Задорожний, він на сесіях Дрогобицької районної ради був ініціатором висловлення недовіри Михайлові Сендаку, і жодна газета про це не написала. Мусимо розчарувати Михайла Леоновича, бо якраз "Тустань" про це писала, але оскільки результат такого голосування був очевидним, то й були сумніви щодо театральності цього дійства.

Торкнувся Михайло Задорожний і поведінки Михайла Сендака на сесіях Львівської обласної ради. За його словами, той був присутній на пленарних засіданнях, але не голосував по важливих для суспільства питаннях - зокрема, по терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Україні, по встановленню Дня пам'яті жертв Другої світової війни, по питанню підтримки малого бізнесу, про функціонування української мови, по питаннях, що стосувалися Степана Бандери, про розв'язання політичних репресій проти опозиції, про відзначення 145-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького й таких інших.

Натомість Михайло Сендак не був присутній на жодному з восьми засідань комісії Львівської обласної ради по транспорту, зв'язку і промисловій політиці, яку очолює Михайло Задорожний.

Відкинув обласний депутат від "Свободи" і звинувачення такого ж обласного депутата від Партії регіонів у тому, що буцімто саме Михайло Задорожний винен у нераціональному використанні коштів при будівництві Ролевської школи. "Я зробив усе, що міг, - наголосив Михайло Леонович, - а далі все залежало від інших керівників. Проте в результаті гроші повернулися до обласного бюджету й були скеровані на інші об'єкти будівництва".

Михайло Задорожний наголосив, що завжди Михайло Сендак козиряє своєю дружбою з Віктором Януковичем і Миколою Азаровим, але це аж ніяк не може його врятувати від занепаду сільськогосподарського виробництва в Дрогобицькому районі.

За словами Михайла Задорожного, за минулий рік на Дрогобиччині в сільськогосподарських підприємствах (у п'ятнадцяти, вісім з яких є збитковими) було вирощено аж три центнери свинини, не було жодного кілограма овочів і цукрових буряків. Взагалі рентабельність Дрогобиччини в сільськогосподарському виробництві становить мінус 22,9 відсотка, тоді як по області цей показник сягає плюс 15 відсотків.

І тут я би хотів стати на захист Михайла Сендака. Навіть якби він був талановитим новатором сільського господарства, а не дрімучим непрофесіоналом, яким є насправді, то за дев'ять місяців свого керівництва районом не зміг би вродити нічого путнього. Йому би втримати те, що залишили попередники. А попередники в особі "Нашої України" з колишнім керівником райдержадміністрації Михайлом Кравцем, будучи такими ж дрімучими непрофесіоналами, залишили сумну спадщину. Та й нині продовжують фактично дути в одну дудку з Михайлом Сендаком, який вийшов з їхніх рядів. Про це свідчить хоча би факт голосування на сесії з приводу недовіри голові райдержадміністрації. Присутній на прес-конференції лідер нашоукраїнців у районній раді Василь Дзвінка (колишній заступник голови райдержадміністрації за Михайла Кравця) підтвердив, що лише половина нашоукраїнців дала позитивний результат. То нині "Наша Україна" в опозиції до Партії регіонів чи все йде за сценарієм?

На прес-конференції виступили також голови сільських рад з Лішні й Модрич. Вони стверджували, що Михайло Сендак накинув оком на землі, що належать громаді. Механізм тут доволі простий, якщо не сказати - примітивний. Якщо відведення меж землі здійснюється в селі, то це в компетенції депутатів сільської ради та голови, якщо за межами села - всі проблеми одноосібно розв'язує голова райдержадміністрації.

На запитання автора цих рядків, що Михайло Задорожний скаже Михайлові Сендаку, якщо опиниться з ним в одній тюремній камері, той відповів, що не припускає такого розвитку подій, оскільки жодних порушень в очолюваній ним райспоживспілці нема. Аби вберегти колектив від мало не щоденних перевірок з боку правоохоронних і фіскальних органів, які діють за "порадами" Сендака, підприємство перереєстрували з Дрогобицького району до Дрогобича.

Отож шоу двох Михайлів триває. Далі буде?

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Весна!!!

Можу з радістю Вам повідомити: прийшла весна!

Можливо, ви ще не помічаєте її за снігами й морозами, але подивіться на наших жінок. Особливу увагу зверніть на те, як блищать їхні очі. Нашим кращим половинкам хочеться Кохання. І нехай ще дошкуляє холод, але весна вже прийшла - бодай за календарем.

Весна - це початок змін. Змін на краще. Людина влаштована так, що вона тягнеться до кращого, що би про неї не говорили й які б звірячі інстинкти їй не приписували.

Ми не лише чекаємо змін, а й робимо все можливе, аби вони наступили якнайшвидше. Навіть якщо не робимо всього можливого в силу насаджуваного страху чи власної ліні, але бодай у думках хочемо, щоби ці зміни прийшли. А думка, як відомо, - річ матеріальна, і тому кожен із нас, будучи матеріалістом, активно сприяє змінам у суспільстві.

Не кожен має бути революціонером, йти на барикади, казати "фе" владі. Романтики теж змінюють життя. Але найвагоміша роль у зміні заскорузлого життя належить закоханим. Кохання, пробиваючись крізь асфальт, немов рослинка, що тягнеться до сонця, здатна все розметати на своєму шляху, здолати будь-які труднощі.

Закохуються ті, що при владі, й їхні опоненти, біло-сині й біло-сердечні, молоді й підтоптані. Мабуть, найнещаснішою людиною в житті є та, яка бодай раз у житті не закохалася.

Весна - це не лише сонечко й свіже повітря, а й болото під ногами від танення снігу. Болото треба якнайшвидше прибрати, аби воно не псувало нам життя. Старе й віджиле ми поборемо нашим коханням, своєю вселенською любов'ю до ближнього. Нам нічого ділити на цій землі, але й свого не слід віддавати - своєї мови, своєї школи, своєї книги...

Ми хочемо жити в Україні, а не в якійсь стилізованій під Росію державі. Весна - це час змін і кохання. Ми занадто любимо своє, щоб віддати це іншому!

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

Львівський державний університет внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ та ін., оголошують набір на навчання з числа цивільної молоді на 2011 навчальний рік.

Вимоги до кандидатів: у Львівський державний університет внутрішніх справ приймаються юнаки у віці від 17 років 06 місяців до 24 років 06 місяців (вік обчислюється станом на 01 вересня року вступу) існує лише один факультет денної форми навчання "бакалавр" "правоохоронна діяльність".

За довідками звертатись за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи ,19 а, каб. № 202 (відділ кадрів)

Трускавецький МВ ГУМВС України у Львівській області

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.