Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№35 (279) 5 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Хто очолить КП "Наше місто"?

За неперевіреною інформацією, пан Теодозій Копко, виконуючий обов'язки генерального директора КП "Наше місто", до кінця квітня змушений буде полишити дану посаду, оскільки не справляється зі своїми обов'язками та не виправдав довір'я міського голови Руслана Козира. Олександр Анатолійович Удовенко з Борислава - ось хто стане головним комунальником Трускавця. Він - людина заступника мера Петра Нестерівського.

Напевно, не дуже задоволені в оточенні мера міста і нещодавно призначеним в. о. начальника УЖКГіБ, який за короткий час вже встиг поскандалити із керівником фірми "Сяйво" Ігорем Зубрицьким. Пана Ігоря пан Юрій виштовхав за двері зі свого кабінету, новий керманич УЖКГіБ ніяк не хоче підписувати тендер із трускавецькою фірмою "Сяйво", а має намір підписати угоду із дрогобицькою фірмою. Хіба тут нема лобіювання інтересів, або й корупції? Але цим нехай займаються собі правоохоронні органи. Заступником керівника УЖКГіБ стане колишній даішник Ігор Погорецький (нагадаємо, що п. Т. Копко - теж колишній даішник). Інформацію надало наше джерело в міській раді.

Клуб спілкування: жива математика

Клуб спілкування: жива математика В суботу, 2 квітня, в центральній бібліотеці міста Трускавця, пройшло чергове засідання Клубу спілкування на тему "Жива математика". Перед присутніми в читальному залі виступив кандидат математичних наук, викладач Дрогобицького педагогічного університету Михайло Теофілович Яворський, батько заступника міського голови Трускавця. Він розповів про явище живої математики (для прикладу, в живій математиці, на відміну від звичайної, один плюс один не завжди дорівнює два, бо коли одружуються хлопець і дівчина, то через кілька років їхня сім'я може складатися не з двох, а з трьох чи і п'ятьох осіб). Пан Михайло розповів про об'явлення в Лішні, які церква не визнала автентичними, про 75 запитань, які він ставив Матері Божій через дівчинку-візіонерку, про реінкарнацію, на конкретному прикладі доводив, що дата народження людини та її ім'я впливають на долю. Математик розповів про значення чисел, про явище телегонії, запевняв, що країни теж мають свою долю, яку можна вирахувати і вселив у присутніх віру в те, що найгірші роки 2011 - 2012 ми переживемо, після чого наступить період процвітання для слов'янських народів, в тому числі і для України. Книгу Михайла Яворського можна придбати в книжкових крамницях Трускавця.

Ірина Фаріон хоче заслухати звіт Руслана Козира

"Львівська область - це не острів, віддалений від усієї української держави, це ланка того самого ланцюга. З огляду на те, що відбувається за останній рік у нашій державі, ми можемо констатувати повний і абсолютний провал гуманітарної політики чинної влади. Чи є ті, що зараз є виконавчою владою, носіями культури, носіями українських цінностей, носіями української історії, української мови, історії, культури, мови? Ні, вони не є носіями автентичної мови, культури та історії. Сьогодні ми можемо констатувати, що Львівська обласна державна адміністрація виявилася абсолютно не спроможною у Львівській області здійснювати гуманітарну політику. Депутати Львівської обласної ради з цього приводу вдруге висловлять свою незадовільну оцінку роботі обласної державної адміністрації. Ми беремо це питання на контроль. Ми зобов'яжемо обласну державну адміністрацію врешті-решт призначити людину, яка буде відповідальна за це, і за якийсь період ми знову поставимо це питання на порядок денний". Так заявила депутат ЛОР від ВО "Свобода" Ірина Фаріон, коментуючи виконання ЛОДА Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010 - 2014 роки.

Депутатка має намір ініціювати заслухати звіти про здійснення цієї програми мера Трускавця Руслана Козира, а також мерів Львова та Моршина, повідомляє прес-служба. Звітуватиме наш мер перед профільною комісією облради та Іриною Фаріон у листопаді 2011 року.

У Дрогобичі влада озеленювала місто

У суботу, 2 квітня, 83 депутати Дрогобицької міської ради усіх демократичних скликань долучилися до загальноміської акції "100 тисяч дерев - для добра дрогобичан". Зі слів секретаря міської ради Тараса Метика, депутати, зокрема, садили дерева біля пам'ятників В. Чорноволу та С. Бандері, на вул. Т. Шевченка. Міські голови I, IV та VI демократичних скликань Мирослав Глубіш, Михайло Лужецький та Олексій Радзієвський посадили дерева біля Ратуші і центральної бібліотеки ім. В. Чорновола. Цього тижня у Дрогобичі активна робота з озеленення міста продовжується, інформує сайт "Дрогобицьке земляцтво".

Методоб'єднання вчителів фізкультури у Трускавці

23 березня у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець" проводилось засідання методичного об'єднання вчителів фізичної культури загальноосвітніх шкіл Трускавця. Одне з питань, яке розглядалось на засіданні - вивчення модулю з плавання на уроках фізичної культури, повідомляє прес-служба ДЮСК.

Педагогічний колектив ДЮСК "Спортовець" прийняв активну участь у проведені цього заходу. Адміністрація закладу залучила до роботи методичного об'єднання видатних спортсменів та тренерів з плавання, які перебувають на навчально-тренувальному зборі у Трускавці.

Майстер-клас з методики навчання спортивних способів плавання давали імениті спортсмени В'ячеслав Шершов та Інна Нікітіна - обидва Майстри спорту міжнародного класу, рекордсмени України, чемпіони та призери європейських та світових змагань з плавання, учасники Олімпійських ігор. В теперішній час вони працюють тренерами у Київській спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з плавання та стрибків у воду.

Також у роботі методоб'єднання приймав участь Микола Москалик (м. Івано-Франківськ) - Майстер спорту СРСР, старший штатний тренер юнацької збірної України з плавання, член Федерації плавання України. Досвідчений тренер, який добре знає про ситуацію у нашій державі з плавальними басейнами та про стан плавання, дав високу оцінку організації цієї роботи у ДЮСК "Спортовець".

Трускавець - одне з небагатьох міст України, яке має сучасний освітянський плавальний басейн і учні загальноосвітніх шкіл міста мають змогу освоїти життєво необхідний навик з плавання на уроках фізичної культури. Микола Москалик надав практичну допомогу у складанні навчальної програми з плавання на уроках фізичної культури у загальноосвітніх школах м. Трускавця, подарував тренерам ДЮСК "Спортовець" методичну літературу і сказав, що буде пропонувати у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України організувати на базі спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСК "Спортовець" всеукраїнський семінар з обміну досвідом роботи.

Літературний конкурс

Дружній нам сайт "ДрогобичІнфо" оголосив про проведення літературного конкурсу на патріотичну та краєзнавчу тематику, який триватиме до 1 червня 2011 р. Про деталі участі в конкурсі можна прочитати за посиланням droginfo.com.ua/content/view/1727/.

Власна інформація

Фан-зона до Євро-2012 у Трускавці

Після попередніх домовленостей між міським головою Трускавця Русланом Козиром та заступником директора виконавчої структури з підготовки і проведення Євро-2012 Іваном Федоренком у Львові відбулася тристороння зустріч заступника міського голови з питань розвитку курорту Ю. Яворського, І. Федоренка та А. Садового. За результатами зустрічі можна констатувати: у Трускавці, коштом УЄФА, буде облаштовано фан-зону.

Фан-зона - це територія відпочинку вболівальників і проведення заходів під час чемпіонату Євро. Команда вболівальників, яку має прийняти Трускавець, - це приблизно 1300 людей.

Львів недавно захистив на першій лінії свій проект фан-зони. Львову під цей проект УЕФА має виділити 700 тисяч євро. Трускавець претендує на 100 тисяч євро. Захист проекту у Києві відбудеться 12 квітня. Слід зазначити, що прецедентів, щоб фан-зона була за межами міста, де є стадіон, - практично не існує. Трускавець перший. І щоб цей проект на високому рівні пройшов легше, Львів і Трускавець об'єднують свої проекти в один. Цей спільний проект важливий тим, що за умови невиділення коштів УЕФА для Трускавця, Львів однак буде зацікавлений в облаштуванні трускавецької фан-зони і допоможе спонсорськими коштами.

Найближчим часом представники львівського департаменту з підготовки і проведення Євро-2012 прибудуть до Трускавця для узгодження дій і підготовки документів. До того часу Трускавець має провести свої узгодження з головним архітектором і земельним відділом на предмет виділення тимчасової ділянки під фан-зону. Планується майдан Незалежності.

Невдовзі у Трускавці буде започатковано тимчасовий волонтерський рух з підготовки і проведення Євро. З волонтерами проводитимуться навчання. Готуватимуть волонтерів з прийому гостей -волонтерів-перекладачів, інших.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Вісті з Борислава

- 21 березня в міському парку культури і відпочинку міста Борислава відбулася благодійна акція "Птахи нам на крилах весну принесли". Акцію провели учні ЗОШ №3, гуртківці гуртка літературного читання "Рідне слово" Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Н.Харлан), вихованці станції юних натуралістів. Акція розпочалася виховною годиною щодо важливості екологічного виховання та повернення птахів, яку провів вчитель біології ЗОШ №3 О.Борисов, після якої шпаківні були розвішені на деревах парку культури.
- 25 березня відбулась 8 сесія Бориславської міської ради . В порядку денному питання щодо врегулювання земельних відносин, фінансові та інші господарські питання. Перед розглядом питань в "різному" депутати озвучили свої запити. Перед початком сесії міський голова Володимир Фірман вручив медаль "За вагомий внесок у розвиток м. Борислава" Швед Ользі, голові міської громадської організації "Спілка пенсіонерів м. Борислава" за активну участь у громадсько-політичному житті міста .
- В місті Бориславі з 11 до 16 квітня проголошено тиждень довкілля. Міський голова В.Фірман звернувся до бориславської громади вже розпочати наводити в місті порядок. Особливо потрібно звернути увагу на береги річок, які вкрай занедбані та закидані всіляким непотребом. Керівники підприємств, установ, організацій мають подбати про гідну підготовку міста до Великодніх свят.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Регіонали Дрогобича вимагають звіту місцевого керівника освіти

Фракція Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді вимагає звіту начальника відділу освіти Дрогобицької міської ради у зв'язку із критичною ситуацією з міською загальноосвітньою школою №8 та ймовірним закриттям навчального закладу. Із відповідним запитом під час сесії міськради 30 березня виступив голова фракції Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді Сергій Гориславський. Про це ЗІКу повідомила прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів.

За словами депутата, врятувати школу від ліквідації закликають педагогічний колектив та батьки учнів школи № 8, які також висловлюють обурення роботою керівника відділу освіти через ігнорування ним проблем навчального закладу.

Батьки та вчителі наголошують, що упродовж тривалого періоду школа недофінансовується на відміну від інших навчальних закладів, а тому не проводиться заміна вікон, дверей, ремонт фасаду, даху та системи опалення. Батьківський комітет закликає втрутитися у ситуацію і сприяти подальшому достойному функціонуванню школи.

За словами С. Гориславського, конфлікт довкола ЗОШ №8 виник через безвідповідальне ставлення влади Дрогобича до проблем навчального закладу та ігнорування звернень педагогів та батьківського комітету. Наприкінці минулого року цю школи передали з міського у районне підпорядкування, але при цьому у районному бюджеті "забули" передбачити фінансування для навчального закладу. Фракція Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді переконана, що рішення щодо передачі школи в районне підпорядкування було безпідставним та необґрунтованим.

"Невдоволення та протест педагогічного колективу, який був підтриманий батьківським комітетом, є свідченням багаторічної бездіяльності у Дрогобицькій освіті. Перш ніж приймати рішення про передачу ЗОШ №8 на баланс районної ради, треба було вислухати всі думки - в першу чергу педагогічного колективу, батьківського комітету, а потім розглянути дану пропозицію в районній раді, а не керуватися рішеннями, які і потягнули за собою низку непорозумінь серед освітян. Аж після узгодження всіх "за" і "проти" Дрогобицька міська рада повинна була приймати рішення. А тепер школа перебуває в невизначеному стані, її фінансування передбачено лише до 31 серпня 2011 року", - наголошує Сергій Гориславський.

Відтак депутат вимагає заслухати звіт керівника освіти Дрогобича щодо порушених питань в колективному зверненні педагогічного та батьківського комітетів школи №8, а також про негативні тенденції у відділі освіти Дрогобича, які суттєво шкодять авторитету міста та новообраної влади.

Нагадаємо, близько півсотні членів батьківського комітету загальноосвітньої школи №8 міста Дрогобич звернулися із колективним зверненням до голови фракції Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді Сергія Гориславського з проханням врятувати школу від запланованої владою міста ліквідації навчального закладу.

www.zik.com.ua

"Кришталевий Трускавець" - під патронатом Лева Грицака

На початку квітня у Трускавці вже всьоме проходив Всеукраїнський фестиваль мистецтв "Кришталевий Трускавець". Якщо в попередні роки захід проходив під патронатом міського голови Лева Ярославовича Грицака, то цього року він пройшов під патронатом … теж Лева Ярославовича Грицака, генерального директора санаторію "Карпати". "Кришталевий Трускавець-2011" проходив за підтримки мера нашого міста Трускавця Руслана Козира, генерального директора санаторію "Кришталевий палац" Мирослава Гумеги та приватного підприємця Андрія Саланя.

Конкурсні прослуховування та перегляди учасників відбувалися в будинку культури санаторію "Кришталевий палац" 2 квітня, з 10 ранку до 8 вечора. А гала-концерт зібрав учасників, лауреатів та гостей фестивалю вже наступного дня, у неділю, 3 квітня, в концертному залі санаторію "Карпати".

Фестиваль "Кришталевий Трускавець" вже кілька років поспіль сприяє промоції нашого славного курорту. З усіх куточків України їдуть молоді таланти з надією отримати перемогу, адже перемогою є не лиш гран-прі чи перше місце, а й участь в такому солідному заході. Адже художнім керівником фестивалю є заслужений діяч мистецтв України Віктор Герасимов, головним режисером-постановником - теж заслужений діяч мистецтв України Євген Ваврик, музичним керівником - заслужений діяч естрадного мистецтва України, композитор Леонід Попернацький.

"Фестиваль пройшов на високому рівні, - розповідає заступник генерального директора санаторію "Карпати" Іван Скибак, - задоволені всі - і організатори, і учасники, і глядачі". Зі словами Івана Михайловича важко не погодитися, адже фестиваль - це завжди свято і радість, в якому форматі він би не проходив. Традиційно "Кришталевий Трускавець" надавав святкового настрою нашому курорту восени, у вересні, однак цього року він став весняним сюрпризом для трускавчан та відпочивальників.

Шкода, звичайно, що не всі мешканці міста знали про такий захід через недостатню рекламу та відсутність оголошень і анонсів, проте хто знав і прийшов - не пошкодував. Як не шкодує про те, що постійно підтримує мистецькі акції та займається благочинністю, і наш двічі міський голова, генеральний директор санаторію "Карпати", людина великої душі та доброї вдачі Лев Грицак. "Роби добро і воно повернеться до тебе сторицею", каже він і знаємо, що поки є такі люди, як Лев Ярославович, до того часу молоді таланти можуть бути впевнені - мистецтво матиме підтримку меценатів і розвиватиметься. А трускавчани впевнені - Лев Грицак дбатиме про позитивний імідж Трускавця та займатиметься промоцією бренду нашого курорту, навіть і не перебуваючи на посаді міського голови.

Володимир Ключак

Бібліотека запрошує читачів

Шановні мешканці та гості нашого міста!

Бібліотеки Трускавця пропонують до вашої уваги періодичні видання, з яких ви можете отримати цікаву та змістовну інформацію.

Центральна бібліотека, що знаходиться по вул. Дрогобицькій, 12, пропонує такі журнали та газети: "Аргументи і факти в Україні", "Березіль", "Бібліотечна планета", "Бібліотечний форум", "Будьмо здорові", "Бурда", "Високий замок", "Главред", "Дзвін", "Дивослово", "Дім, сад, город", "Діти Непорочної", "Експрес", "Женский журнал", "Жінка", "Здоров'я та довголіття", "Календар знаменних та пам'ятних дат", "Комнатные растения", "Компютер", "Кухня. Кращі рецепти", "Літературний Львів", "Літературна Україна", "Міжнародний туризм", "Мой уютный дом", "Моя прекрасна дача", "Наталі", "Науковий світ", "Перець", "Позакласний час", "Порадниця", "Радіоаматор", "Сабрина", "Тайны XX века", "Природолікування", "Урядовий кур'єр", "Шкільна бібліотека". В центральній бібліотеці є і підшивка місцевої газети "Франкова криниця Підгір'я".

Бібліотека-філія № 1, що знаходиться по вул. Бориславській, 36, пропонує: "Аргументи і факти в Україні", "Бібліотечна планета", "Березіль", "Високий замок", "Вишивка. Схеми", "Единственная", "Міні. Жіночий журнал", "Наталі", "Науковий світ", "Перець", "Природа і суспільство", "Природолікування", "Український історичний журнал", "Урядовий кур'єр", "Человек и право", "Шкільний бібліотекар".

Бібліотека-філія № 2, що знаходиться по вул. Стебницькій,76, пропонує: "Високий замок", "Дзвін", "Дім, сад, город", "Комплект для родини", "Літературна Україна", "Наталі", "Однокласник", "Публічні люди", "Урядовий кур'єр", "Зелена планета плюс".

Бібліотека для дітей, що знаходиться по вул..Стебницькій,70, пропонує: "Барвінок", "Біологія для допитливих", "Всесвітня література в середніх навчальних закладах України", "Галерея", "Дивослово", "Джерела Трускавця", "Zoo бізнес", "Клякса", "Колосок (укр.)", "Малятко", "Маленькая Диана", "Однокласник", "Попелюшка", "Позакласний час", "Розкажіть онуку", "Світ дитячих бібліотек", "Шкільна бібліотека", "Юний технік України".

Підготувала провідний бібліограф ЦБС м. Трускавця
Ярослава Волчанська

Оголошення

Санаторій "Карпати" запрошує на роботу прибиральників території. Тел. для довідок: 62-122.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.