Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№37 (281) 11 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Алієв подав у суд

Керівник прес-служби Трускавецької міської ради Валентин Гук підтвердила факт подання до суду на керівництво міста колишнім керівником КП "Наше місто", депутатом ТМР від ХДС Юрієм Алієвим. "Так, це правда", - зазначила Валентина Іванівна, відмовивши у наданні будь-яких коментарів стосовно судової справи, яка обіцяє бути гучною, чи будь-якої іншої додаткової інформації.

А в.о. гендиректора КП "Наше місто" Теодозій Копко на понеділковій нараді 11 квітня повідомив, що в суд подано 50 позовів по боржниках, які не сплачують за надання житлово-комунальних послуг. Ще 150 позовів на тих, хто заборгував по 2-3 тисячі, буде подано найближчим часом. Нагадування про необхідність здійснення виконавчого провадження подано і виконавчій службі та прокурору.

Платиш вчасно - 10%-на знижка

Мер Трускавця Руслан Козир вважає за доцільне заохочувати трускавчан сплачувати вчасно за отримані комунальні послуги. "З травня можна б запровадити практику надання 10%-ної знижки тим, хто платить вчасно, до 20 числа", зазначив мер. Дана інформація є просто озвученням ініціативи нашого міського голови і її оприлюднення не має жодних юридичних наслідків.

Також мер закликає міських правоохоронців, зокрема дільничних інспекторів, посилити роботу з мешканцями багатоповерхівок, які викидають сміття прямо з балконів. Таких осіб варто карати, в Польщі за подібне платять 500 злотих кари, зазначив Руслан Ярославович. Потрібно не допускати спалення сухої трави, що в нас робиться повсюдно. "Суха трава і бродячі тварини в місті - показник стану громадянського суспільства", додав мер.

Минулими вихідними в місті спалено дві сміттєві урни, швидше за все - це хуліганство, потрібно попереджувати такі його прояви. А керівник "Трускавецьжитло" Олександр Ткаченко вважає, що боротися із тими, хто вночі кидає недопалки біля будинків, вкрай важко, але необхідно. Для цього потрібно застосовувати різні методи аж до фотографування порушників благоустрою.

Не одружуйтесь за кордоном

За І квартал 2011 року у Львівській області зареєстровано 6 випадків суїциду, з них 4 самогубства здійснили так звані діти - соціальні сироти, чиї батьки перебувають за кордоном. Із цих чотирьох дітей троє виховувалися матерями-одиночками, які виїхали за кордон і там одружилися. Діти відчули свою непотрібність і покінчили з життям. За весь минулий 2010 рік в області було 8 самогубств. Дану інформацію на понеділковій нараді 11 квітня в трускавецькій мерії озвучила начальник Служби у справах дітей Леся Дребот за результатами своєї участі в засіданні Координаційної ради при ЛОДА, яка відбулася 8 квітня за участю заступника губернатора.

А 6 квітня в Пустомитах народила 12-річна школярка, причому дитину, яку витягли із живота молодої мами кесаревим способом, мали намір продати.

Трускавець отримає страшні кошти на дороги

"Є хороша новина - на цей рік виділена значна сума коштів на облаштування доріг міста Трускавця. Це буде найвища сума за всі роки існування курорту". Таку інформацію на понеділковій нараді 11 квітня озвучив міський голова Трускавця Руслан Козир. Мер, проте, не захотів деталізувати дану інформацію та називати конкретні цифри. Отже, ці величезні грандіозні кошти на ремонт та облаштування доріг буде хтось освоювати і швидше за все, зовсім не трускавчани. Руслан Ярославович повідомив теж, що ведуться перемовини щодо залучення інвестицій в міський водоканал.

Трускавець - Москва: братні обійми

На понеділковій нараді 11 квітня мер Трускавця Руслан Козир повідомив, що ним було проведено зустріч із представниками російської залізниці на предмет відновлення роботи потягу Трускавець - Москва. "Ми працюємо над тим, щоб щораз більш людей прибувало на курорт", зазначив Руслан Ярославович. Міський голова зацитував теж слова віце-прем'єр-міністра України Бориса Колесникова про те, що до 15 грудня 2010 року львівський аеропорт має приймати літаки всіх типів. В зв'язку з цим трускавецький мер мав зустріч із представниками однієї із чартерних компаній стосовно рентабельності планованих на майбутнє рейсів Москва - Львів та Санкт-Петербург - Львів. Зараз з Росії до Львова літає один літак місткістю 72 особи і вартість квитка в ньому достатньо висока - 400 американських доларів. Руслан Козир вважає цілком реально знизити ціну до 200 USD, а місткість літаків збільшити до 300 чоловік.

Нагадаємо, що до часу обрання мером Трускавця Руслан Козир мав власний бізнес, був співвласником фірми із російським капіталом, а політтехнологів на вибори теж мав із Санкт-Петербурга.

Руслан Козир планує побудувати об'їзну дорогу на Борислав

"Для того, щоб розвантажити шлях на Трускавець і перерозподілити транспортні потоки, ми плануємо побудувати об'їзну дорогу на Борислав - на виїзді з міста біля колишньої військової частини". Про це повідомив мер Трускавця Руслан Козир для інформаційного центру "Україна-2012", інформує газета "Нафтовик Борислава". "Особисто я був ініціатором, щоб і цю ділянку включили в обов'язкову програму підготовки області. Об'їзна дорога дасть можливість, по-перше, скоротити шлях до Борислава і Східниці, яка є у програмі туристичних маршрутів області, а по-друге, розвантажить т трускавецький напрям під час чемпіонату. Завдання міста до Євро - підтягнути також внутрішньо міські дороги, цим питанням Трускавець займеться протягом 2011", зазначив Руслан Ярославович.

Трускавець готовий розмістити понад тисячу спортсменів та десять тисяч вболівальників Чемпіонату з футболу в 2012 році. Щодо трускавецького стадіону, то наразі відкритим є питання джерел фінансування його спорудження, готова тільки проектна документація.

Цікаві факти про КП "Наше місто"

70% працівників КП "Наше місто" - немісцеві. Така статистика прозвучала на понеділковій нараді 11 квітня. Подібна ситуація і в трускавецькому водоканалі. В той же час середня зарплата працівників КП "Наше місто" значно вища, ніж в інших аналогічних комунальних підприємствах області. Так, якщо у Львові вона становить 1400 гривень на місяць, то в Трускавці - 1700. У Трускавці двірники отримують зарплату значно вищу, ніж вчителі, а слюсарі, зварники, водії - на порядок вищу. "В нас дефіцит професійних технічних працівників", зазначив міський голова Р. Козир. Руслан Ярославович назвав КП "Наше місто" "рукотворним цунамі", з чого дуже сміялися на нараді всі його підлабузники.

Зустріч у "Молдові"

У п'ятницю, 8 квітня, в санаторії "Молдова" відбулася зустріч урологів санаторно-курортних закладів Трускавця із головою Асоціації урологів Ізраїлю Едуардом Каритним. Зустріч розпочалася о 13.00, на ній присутні були і представники органу місцевого самоврядування. Влада Трускавця має намір переконати євреїв проходити постопераційний реабілітаційний період у Трускавці.

Злодії крадуть хрести та цвинтарні огорожі

В Бориславі є аж 24 металоприймальні пункти і злодії здають метал, інколи вкрадений навіть на цвинтарі. Особливо страждає кладовище на Гуковій горі, а також міське кладовище біля Попелів. Про це інформує газета "Нафтовик Борислава" із посиланням на слова мера Володимира Фірмана, сказані під час сесії 4 квітня. Виродки крадуть металеві огорожі, хрести, а також завдають шкоди і водоканалу - крадуть каналізаційні люки та решітки. Крадуть люки і в Трускавці - біля 40 - 50 люків по місту треба замінити, повідомив начальник ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк. Крадуть металеві огорожі і на станельских дачах - цю тему було піднято на зборах членів товариств "Барвінок" та "Зелений гай", які проходили 10 квітня в приміщенні Народного дому Трускавця.

В Єпархіальному музеї відкриється нова виставка

В четвер, 14 квітня, в Єпархіальному музеї СДЄ УГКЦ, що у Трускавці, буде відкрито нову виставку. Про це нас повідомив директор музею Тарас Шафран. Відкриття виставки, яка приурочена до Великодніх свят - о 14.00. Експонуватимуться твори і трускавецьких митців. Більше інформації - в одному з найближчих номерів віника.

Глава УГКЦ закінчив Бориславське медучилище

Нещодавно обраний Верховний Архієпископ УГКЦ, Його Високопреосвященство Святослав Шевчук у 1989 році закінчив із відзнакою Бориславське медучилище за спеціальністю "Лікувальна справа", повідомляє газета "Нафтовик Борислава". На навчання молодого стриянина прийняли без екзаменів як відмінника навчання Стрийської СШ № 10. Серед викладачів училища (нині - коледжу), які вчили майбутнього главу греко-католиків України та світу - Надія Лой, Олександра Коник, Марія Болдуєва, Остап Шидловський, Марія Монастирська, Роман Поцюрко та інші.

Дачі можуть відібрати

Дачі слід утримувати в належному стані, в іншому випадку їхні власники можуть бути позбавлені цих земельних ділянок навіть при наявності права власності на них. Таким був лейтмотив зустрічі на зборах членів садово-городніх товариств "Зелений гай" та "Барвінок", які проходили з 15.00 до 16.00 в приміщені Народного Дому Трускавця. Окремі власники дач дбають і про стан дороги до них, вчасно косять траву, щоб потім не було підпалів, обробляють земельні ділянки. Інші ж нехтують своїми обов'язками.

На зборах було обговорено ряд актуальних для дачників питань, зокрема крадіжок металевих сіток та стовпців, співпраці із Станильською сільською радою, зокрема щодо ремонту під'їзної дороги, електрифікації. В товариство входить понад 300 членів, лише біля 60 здало по 3 тисячі на підстанцію та технічні умови. Не всі заплатили податок за землю, по цьому питанні можна сконтактуватися із членом правління п. Тарасом Данилюком (домашній телефон - 5-35-68, дачники записали собі і мобільний телефон). Правління товариств попросило надати власникаів земельних ділянок копії актів на землю, закликало бути дружніми щодо спільного відстоювання інтересів, адже ця земля ще буде дуже дорогою, і то в скорому часі, зазначив один із виступаючих на зборах. А це означає, що хтось із багатіїв може захотіти відібрати її чи викупити - цього дачники мають намір не допустити в жодному випадку.

Власна інформація

Із понеділкової наради в Стебнику

Понеділкова нарада при міському голові Стебника Понеділкова нарада при міському голові Стебника Василеві Пецюхові розпочалася традиційно о 11.00. Розпочав її керманич міста із повідомлення, що в минулі вихідні стихія (шквальний вітер) наробила в місті багато біди, серед яких - зривання парапетів, пошкодження покрівлі на Грушевського, 1, інші моменти, на які прийдеться виділяти кошти, яких в стебницькому бюджеті негусто. Нагадаємо, що місто має досить невизначений статус, адже хоча стебничани і обирають свого мера та своїх депутатів, але фактично все вирішується в Дрогобичі - Стебник є складовою частиною сусіднього міста. Василь Пецюх отримав значно гіршу спадщину, ніж нові мери сусідніх міст, але намагається тримати ситуацію під контролем, інше діло, що не завжди керівники, підлеглі міському голові, прагнуть наслідувати його у намаганні покращити життя в малому, але славному місті калійників.

Отже, після кількох доручень по ліквідації наслідків стихії Василь Федорович нагадав, що триває місячник довкілля. У Стебнику теж садитимуть дерева, проте не з таким розмахом, як в Дрогобичі. 200 - 300 саджанців будуть розподілені по колективах, освітніх установах міста. До Великодня місто слід очистити від сміття, 10 осіб направив міський центр зайнятості, повідомила його директор Леся Качмар. Але їхньої роботи не дуже видно, зауважив мер Стебника і поставив вимогу перед начальником КП "МВУЖКГ" Володимиром Вакуленком правильно розставити цих людей, які отримують гроші з біржі праці. "Голова кожен день має мати інформацію, де працюють люди", зазначив Василь Пецюх. Допоможуть у прибиранні міста і школи, проте є ділянки, де директори шкіл не бажають відправляти дітей з міркувань безпеки та етичних міркувань. Так, в одному з відпочинкових місць Стебника - шприци, презервативи, бите скло. Дітей там не варто посилати, хоча саме учні шкіл часто прибирають місця, де зовсім не смітять.

Представник Стебницького МВ міліції отримав доручення посилити роботу по ліквідації явища стихійної торгівлі по вулиці Грушевського; правоохоронці повинні теж слідкувати за виконанням рішення про заборону торгівлі алкоголем в нічний час. Протягом 10 днів має бути прокладено кабель до громадського туалету і відновлено там електропостачання. Цього тижня будуть вже нарешті встановлені урни на Грушевського, 1 та Грушевського, 4. Газовики отримали попередження узгоджувати відключення газу із головами ОСББ, або хоча б попереджувати їх вчасно, щоб люди заздалегідь зорієнтувалися в ситуації. Теплокомуненерго повинно проконтролювати стан освітлення по вулиці Галицькій та в Сільці, а газова служба зобов'язалася до кінця тижня заробити розкопку по вулиці Кобилянської - цього не зробили, бо була "жижа", як сказав представник газової служби. Водоканал має завдання попрацювати на Мельника, 4, комунальники поправлять та пофарбують знак при в'їзді в місто, дерева, які повалив буревій, має прибрати МВЖКГ.

Василь Пецюх за підсумками наради при міському голові Дрогобича повідомив, що Дрогобич передасть на баланс Стебника ряд об'єктів, які можна буде виставити на аукціон і таким чином залучити кошти для реалізації невідкладних заходів, зокрема в господарці міста. За ці гроші планують ремонтувати і жахливі стебницькі дороги - чого вартує хоча б "траса" на Трускавець чи на Доброгостів…

На понеділковій нараді виступили і заступники Василя Пецюха - Петро та Олег Веклюки. Петро Зенонович зазначив, що буде реалізовуватися програма по утепленню, згідно якої солецький та колпецький клуби будуть мати міні-котельні. Бібліотеку в Колпці перенесуть із окремого приміщення в клуб, в приміщення колишньої кінобудки, бо книжковий фонд не є дуже великим, це автоматично вирішить ряд проблем по наданні комунальних послуг, які дорого обходяться стебницькому бюджетові. Буде ліквідовано і бібліотеку у Стебнику на вулиці Суха Воля (біля парку), книжковий фонд перенесуть у центральну бібліотеку в Будинку культури, в інші бібліотеки міста. До речі, необхідно щось робити із дренажною системою Народного дому - після дощів чи танення снігу постійно підступає вода, іноді аж на 4 сходинки, це може спричинити осідання несучих стін.

Повідомив Петро Веклюк і про те, що 12 квітня - чергова сесія СМР.

Натомість Олег Веклюк розпочав свою доповідь із того, що "наповнення стебницького бюджету - це основа основ". Він наголосив на тому, що необхідно якомога швидше завершити інвентаризацію земель, це дасть додаткові надходження. Дамокловим мечем висять над комуналкою Стебника борги, їхня головна причина - тарифи та нульова рентабельність через них. Боргова яма поглиблюється, це факт, який навряд чи потребує додаткових роз'яснень, адже це проблема не лише Стебника, а й Трускавця також. Закріпити парапети, які рухаються, відремонтувати ліфт на Грушевського, 15, оплатити 5 тисяч із 10 запланованих для МВЖКГ за виконані роботи фірмі "Трускавецьліфт", керівник якої Ігор Банковський був присутній на нараді - такі доручення отримав Володимир Вакуленко, керівник МВЖКГ. А головне доручення - представити голові план заходів по оздоровленні підприємства, інакше - може писати заяву на звільнення. До речі, вищезгадані 5 тисяч Василь Пецюх раніше обіцяв на потреби Товариства захисту тварин, яке захищає і бездомних собак Трускавця. У Трускавці наразі - жодного слова про якісь кошти на вирішення проблеми.

Після наради представники влади Стебника обговорили майбутню співпрацю із "Трускавецьким вісником", виданням, яке читають і в кабінетах стебницької влади, і в оселях стебничан.

Володимир Ключак

Лист до депутата обласної ради Чебаненка О.І. та на ім'я міського голови Трускавця Козира Р.Я. і очільників КП "Наше місто" та КП "Трускавецьжитло"

Депутату Львівської обласної ради
п. Чебаненку О.І.

Шановний Олександре Івановичу!

Звертаються до Вас, як до людини відповідальної, мешканці будинку № 19 вул. Сагайдачного, під'їзд № 2, кв. 37-72.

Справа в тому, що в будинку проживаємо вже давно, в двох інших під'їздах ремонти зробили, а про наш під'їзд, складається таке враження, що забули і проводити там ремонт ніхто і не збирається, хоча ремонт не проводився з дня здачі будинку.

Ми неодноразово звертались в КП "Наше місто" та міську раду, але там тільки обіцяють що зроблять ремонт, а насправді нічого ніхто не робить. Вхідні двері в під'їзд поржавіли, двері в тамбурі поломані, фарба на панелях полущилась, побілки немає, вікна побиті, електропроводка від стін повідривана і висить над головою. Труби сміттєпровода прогнили і вода з них тече на сходову. Світла в під'їзді практично немає, в вечері зайти страшно в під'їзд. В листопаді 2010 року та січні 2011 року проводили ремонт теплотраси весь двір перекопали, лавки поламали, дитячий майданчик знищили і все так і залишили.

Олександре Івановичу, у нас надія тільки на те, що ви нам допоможете.

З повагою, вірою і надією на Вас!
Мешканці буд.19 по вул. Сагайдачного, кв. 37-72

Міському голові м. Трускавця п. Козиру Р.Я.
В. о. генерального директора КП "Наше місто" п. Копко Т.М.
Директору КП "Трускавецьжитло" Ткаченку О.М.

Шановний пане голово!
Шановні керівники комунальних підприємств!

До Вас звертаються мешканці будинку № 19 на вул. Сагайдачного. Справа в тому, що в будинку ми проживаємо вже тридцять років, і ще ніколи не було зроблено в під'їзді № 2 хоча б побілки. Вхідні двері поржавіли, двері тамбура поломані, фарба на панелях полущилась, вікна в під'їзді побиті через що постійно сквозить. В колишніх сміттєпроводах труби прогнили і вода тече на сходову клітку через що сходи всі в льоді і неможливо по них пройти. В коридорах електропроводка повідривалась від стін та висить прямо над головою. Ми неодноразово звертались в КП "Наше місто" та міську раду з цією проблемою, але жодного результату це не дало. Восени та зимою декілька раз ремонтували теплотрасу біля нашого будинку, через що пошкодили асфальтове покриття, зруйновано дитячий майданчик, поломані лавки і ніхто все це відновити не збирається.

Скажіть, як люди можуть в таких умовах створювати ОСББ?

Мешканці нашого під'їзду вчасно розраховуються, за гак звані послуги то чи заслужили ми на такі умови проживання?

Надіємося, пане голово, що Ви нас зрозумієте. Дайте, будь-ласка, розпорядження службам, щоб вони виконували свої службові обов'язки, а не рапортували, що все робиться і все добре.

З повагою,
Мешканці буд.19 вул. Сагайдачного, кв. 37-72

Служба 102 міста Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцять перше березня 2011 року в Бориславі скоєно одинадцять крадіжок. Маємо також сім випадків погроз фізичною розправою, два факти підробки документів, одне хуліганство, три шахрайства, дев'ять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, шість злочинів по лінії боротьби з економічною злочинністю, один факт настання смерті, п'ять випадків пошкодження майна та ще чотири порушення закону, що віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки, встановлено осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження, а також причетні до шахрайства і вчинення хуліганських дій. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю та за двома випадками підробки документів. За п'ятьма фактами пошкодження майна, одним випадком настання смерті та чотирма порушеннями закону, що віднесені до категорії інших порушень закону, проводяться дослідчі перевірки.

Дві громадянки сорокарічного віку здійснили крадіжку двох металевих плит із подвір'я гр. М. по вул. Дрогобицькій, заподіявши господарю збитків на 150 грн. Саме таку суму грошей розраховував отримати за дві металеві плитки їхній власник в одному із пунктів прийому металобрухту. Але, як з'ясувалося, що оті бориславські жінки виявилися спритнішими. Проте скористатися викраденим спритницям не вдалося. По "гарячих" слідах їх особи встановили працівники міліції та вилучили викрадений метал. Зловмисниці дали правдиві покази та були відпущені за місцем проживання.

Сорок метрів електрокабелю із території КП "Бориславводоканал" викрали невідомі зловмисники у ніч на 26 березня. Кабель знаходився на зварювальному апараті. Ще три метри трижильного електрокабелю тієї ночі викрали зі свердловини № 1343, що розташована у лісовому масиві по вул. С. Бандери. А по вул. Трускавецькій з обійстя гр. Ф. невідомі зловмисники викрали металевий лист бляхи розміром 1 х 0,5 м., який слугував господарю подвір'я за місток. Сума збитків у кожному конкретному випадку встановлюється.

На суму 249655,74 грн. завищили обсяги виконаних робіт із ремонту ліфтів у м. Бориславі службові особи Львівського комітету технічного нагляду за будівництвом Львівської філії Мінжитлокомунгоспу України. Обласні посадовці умисно, зловживаючи службовим становищем, в інтересах третіх осіб внесли в офіційні документи - акти виконаних робіт - неправдиві відомості щодо обсягів та якості виконаних робіт, внаслідок чого завищено вартість виконаних робіт на 250 тисяч грн. За цим фактом порушено кримінальну справу. Триває слідство.

Службовим підробленням визнано дії посадових осіб управління земельних ресурсів м. Борислава, які внесли в офіційні документи неправдиву інформацію за № 74 від 24 січня 2008 року та № 403 від 19 березня 2009 року щодо земельних ділянок, наданих у власність у курортному селищі Східниці. У результаті умисного зловживання владними повноваженнями та подання у ДПІ м. Борислава неправдивої інформації плата за землю упродовж 2008 - 2011 років не нараховувалась і не справлялась, чим було нанесено збитки бюджетові у розмірі 84 тис. грн. За цим фактом проводиться перевірка.

Газета "Нафтовик Борислава"

"Людина шукає - і буде плід з того пошуку" - у Гошеві завершилися перші реколекції для мігрантів, організовані ПМВ УГКЦ

Монастир Сестер Пресвятої Родини, що у с. Гошів Долинського району Івано-Франківської області, гостинно відчинив свої двері, за якими душа може знайти спокій, тишу, умиротворення.

Монастир Сестер Пресвятої Родини у с. Гошів реколекції для мігрантів

Спільною подячною Літургією завершилися 4-денні реколекції (7-10 квітня), які вперше, з ініціативи Пасторально-місійного відділу УГКЦ, організовано для мігрантів, їхніх родин та всіх охочих, "щоб, - як зауважив у своїй вступній духовній науці о. Олег Чупа - референт Самбірсько-Дрогобицької єпархії у справах мігрантів та іммігрантів, - дати собі відповідь на запитання: "Чого, чи що ми шукаємо? Чи шукаємо взагалі?".

Час повернутися обличчям до себе. Час побачити і виставити пріоритети. Час затриматись і - подякувати. Усяке добро своїм підґрунтям за основу має Бога.

Українська Греко-Католицька Церква першою підняла питання міграції як проблему і надалі активно та діяльно працює у цій сфері. Перші кроки духовного опертя та згуртування української громади за кордоном, зокрема в Італії, були непростими, однак жертовне служіння наших священиків стало початком нового погляду на проблему міграції. Саме УГКЦ доклала вагомих зусиль для того, щоби праця з мігрантами за кордоном і тими, хто повернувся, набула більш скоординованого характеру.

Як зазначає о. Василь Поточняк: "Пасторально-місійний відділ УГКЦ покликаний у січні 2009 року. За увесь той рік ми, можна так сказати, намагались познайомити місійну працю УГКЦ з усією Церквою. 2010 став стартовим у стабільному напрямку та розвитку місійного життя Церкви. Перебуваючи у процесі такої внутрішньої організації, ми вже тепер можемо надавати душпастирську опіку, а це є основною метою нашого відділу - будити місійного Духа в Церкві, заопікуватись кожним греко-католиком, де б він не перебував на земній кулі".

Реколектант торкнувся самого поняття "реколекцій", сенсом яких є "зібрати" розбиту людину, а також звернув увагу на помилки, наголосивши, що "для історії помилка людини залишається, але, через таїнство Покаяння, в Божій Книзі Життя цієї помилки уже немає". Також в контексті загальної теми реколекцій - "Щоденне духовне життя християнина" - закликав усіх до роздумів у святій тиші над метою свого життя.

Ставлячи запитання: "Чого я шукаю в житті, і чи я шукаю взагалі?", - ми від банальних, дешевих речей, переходимо до внутрішніх. "Святі завжди шукали", - зауважує отець. - "Людина хоч і зустрілась з Богом, але шлях до Нього і надалі шукатиме усе життя. Бог також шукає людину і в якийсь момент, коли дух людський готовий Його сприйняти - ми переживаємо стан, котрий називаємо благодаттю. А це може бути у різних обставинах та моментах нашого життя, часом і не зовсім позитивних", - підсумовує у своїй вступній науці отець. Рефреном до цих слів став вислів одного із учасників реколекцій: "Нас до Бога привела Італія". Дороги, якими ходимо, навіть далекі заробітчанські шляхи у Божому провидінні є можливістю, і для кожного це своя, і чи не єдина можливість зустрічі з Богом. У пості потрібно "ходити", щось у собі змінити, а змінивши, - рухатись із цими змінами далі.

Подальші дні духовної віднови заглиблювали нас у роздуми над станом своєї душі. "Духовне життя - це боротьба, здобування чеснот, усвідомлення своєї гріховності і неосуд інших", - акцентував священик. "Саме "маленькі гріхи" тримають людину за ноги, щоб вона не досягла досконалості". У контексті цього реколектант детально представив, як гріх входить у життя людини через спокусу, якою є його дія і наслідки. "Ми маємо здобути в собі почуття немічності. Серце дає відповідь на думки розуму", - наголошує священик.

Як вихід з цього стану, було запропоновано шляхи досягнення успіху у цій боротьбі: спосіб творення молитви, а також читання Святого Письма. "Ми читаємо Святе Письмо, щоб наповнюватися і перемагати. Вранці наш "внутрішній інструмент" налаштований на це читання краще", - зауважує священик.

На завершення духовний отець побажав кожному зважити на те, якими ми є християнами, адже "люди пізнають Бога через інших людей і часто розчаровуються в Бозі через інших людей".

Іванна Рижан

Інформує центральна бібліотека Трускавця

Ось і прийшла весна - з пробудженням природи, з відродженням у людських серцях Віри, Надії та Любові. Творімо задля Воскресіння добро, відновлюймо традиції, без яких неможливе духовне пробудження.

Згадаймо пов'язані з Великоднем народні й сімейні звичаї, зробімо, аби цьогорічна Пасха стала святом для наших дітей і батьків, щоб запам'яталася і сріблом вербової гілки, і паскою, і крашанками.

Свято Пасхи в Україні неможливо уявити без писанок . Вони - обов'язковий атрибут великоднього кошика, прикраса оселі, чудовий подарунок і проста декоративна річ, якою можна безконечно милуватися. Та чи багато з нас знає правила поведінки з писанками, такі собі неписані закони, кому які писанки дарувати, як з ними бавитися?

Все це Ви зможете прочитати у книжках, газетах та журналах:

1. ВЕЛИКДЕНЬ В УКРАЇНІ: Нариси про Великодні свята з народними піснями. - К.: Муз. Україна, 1993. - 123 с.
2. КИРИЧЕНКО М.А. Український народний декоративний розпис: Навч. посіб. - К.: Знання-Прес, 2006. - 228 с.
3. ЛЕГЕНДИ ПРО ПИСАНКУ / Упоряд. та зібрав В.Мірчук, - худож. З. Мірчук. - 1999. - 22 с.
4. НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО. 10-річчя Незалежності України. - К.:2001. - 84 с., іл.
5. СОЛОМЧЕНКО О.Г. Писанки Українських Карпат. - Ужгород: Карпати, 2004. - 238 с.; іл. - Рез. англ., нім., фран., рос., пол., словац., угор. мовами.
6. СКУРАТІВСЬКИЙ В.Т. Український рік: Розповіді / іл. Є.В.Попова. - К.: Веселка, 1996. - 238 с.: іл.
7. УКРАЇНЦІ: Свята. Традиції. Звичаї / Упоряд. І.Коверець. - Донецьк: Альта-Прес, 2005. - 304 с.

Шановні мешканці нашого міста, дорогі наші читачі дорослі і малі, усі прихильники книги, що Вас цікавить до свят Великодня, як фарбувати писанки, коли, кому і які дарувати писанки, різні рецепти до випічки паски? Все це Ви можете прочитати в книгах, газетах та журналах, які є в бібліотеках нашого міста:

- Центральна міська бібліотека для дорослих, вул. Дрогобицька, 12.
- Бібліотека-філія № 1 для дорослих та юнацтва, вул. Бориславська, 3.
- Бібліотека-філія для дорослих та юнацтва, вул. Стебницька, 76.
- Міська бібліотека для дітей, вул. Стебницька, 70.

Провідний бібліограф ЦБС
Ярослава Волчанська

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.