Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№42 (286) 27 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Сьогодні – відкриття нового ресторану-піцерії у Трускавці

ресторан Дворик Лева 27 квітня о 17.00 у Трускавці відбудеться урочисте відкриття нового ресторану під назвою "Дворик Лева". Новий комплекс розміщений на розі вулиць Воробкевича та Макомацького (її ще називали Проектною та Депутатською, це дорога від Річок до міського стадіону). Дуже хороший дизайн, споруда гармонійно вписується в навколишню архітектуру, відзначається довершеністю та досконалістю форм, є ознакою хорошого естетичного смаку.

Не таємниця, що новий ресторан-піцерія є власністю родини генерального директора санаторію "Карпати" Лева Грицака, тому і назва відповідна.

Свято вдалося

У Великодній понеділок 25 квітня трускавчани та гості міста мали можливість взяти участь у гаївках - народних обрядових святкуваннях Великодня як Свята Весни по-народному та Світлого Христового Воскресіння по-релігійному. В гаївках, які в інших регіонах називають ще веснянками чи гагілками, брали участь не тільки молодь, але й особи старшого віку. Свята, організовані владою міста спільно з настоятелями релігійних громад, вдалися на славу. Серед атракцій цьогорічного святкування Великодня у Трускавці - "Кривий танець" з мером міста та безкоштовний куліш і солянка за 15 гривень. А від міської ради аж до Площі Незалежності на дорозі діти творили шедеври, присвячені Великодню у формі малюнків на асфальті.

Турнір пам'яті Івана Лоба

З 29 квітня по 1 травня 2011 року у спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець" відбудеться ІV Всеукраїнський турнір-меморіал з волейболу серед дівчат 1998-1999 р. н. пам'яті першого директора ДЮСК "Спортовець", почесного громадянина м. Трускавця - Лоба Івана Павловича. В змаганнях прийматимуть участь команди ДЮСШ міст Івано-Франківська, Хмельницька, Чернівців, Луцька, Білої Церкви, Нового Роздолу та Трускавця, повідомила нас прес-служба ДЮСК. Початок змагань 29 квітня о 13.00 год. (вул. Данилишиних, 11).

Проща Дрогобич - Грушів

проща Дрогобич - Грушів 30 квітня 2011 р. Б. у м. Дрогобичі відбудеться зустріч мігрантів та їхніх родин, котра завершиться нічною пішою прощею з Дрогобича у Грушів, повідомила нас Іванна Рижан. Початок - о 19.00 в приміщенні БФ "Карітас" (м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4). Вихід у Грушів о 22.00. Детальніша інформація в координаторів на місцях (Дрогобич - Галина Заячкевич, 067-1442421). Організатори прощі - Пасторально-місійний відділ УГКЦ та БФ "Карітас" Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Власна інформація

"Східницьке літо"

Гарна ідея народилася у східницького селищного голови Івана Піляка: провести у селищі-оздоровниці літній фестиваль пісні, танцю й народної творчості. І запросити на ці культурні заходи не тільки східничан, бориславців, дрогобичан, трускавчан, а й усіх талановитих бойківчан.

Це питання обговорене на сесії селищної ради. Депутати і східницька громада підтримали цю гарну ідею. Затверджено попередню програму проведення фестивалю. "Східницьке літо" відкриють народні таланти 12 червня. Тут виступлять із концертом два бориславські народні колективи: "Лемківска студенка" та "Бориславські батяри".

На День Конституції і День молоді заплановано виступ народного ансамблю "Любисток", тріо "Горянка" та бандуриста Івана Шміла. На свято апостолів Петра і Павла, окрім караоке, передбачено циркове шоу, і виступ львівського "Дударика" та Заслуженого ансамблю пісні й танцю "Верховина" із Дрогобича.

Цікавим обіцяє бути і 13 серпня - День курорту Східниця. Відбудуться ярмарок ремесел від карпатських майстрів, театралізоване дійство "День народження Східниці", співатимуть і зірки української естради, і просвітяни Східниці. Після десяти турів, завершиться фестиваль 24 серпня, в День Незалежності України, великою концертною програмою.

Газета "Нафтовик Борислава"

Чому розлучаються двоє?

За статистикою відділу державної реєстрації цивільного стану Трускавецького міського управління юстиції у 2009 році відбулося 316 шлюбів, у минулому році зареєстровано 275 одружень. У той же час розлучень кожного року було по 82. У міському суді таких справ про розлучення розглянуто 90.

Так чи інакше. Але це досить велика кількість пар, у яких сімейне життя не склалося, а в результаті нещасливими стали не лише ВІН і ВОНА, але й народжені від цього шлюбу діти. А розлучаються пари, які щойно побралися, і такі, яким поза шістдесят.

Чому розлучаються двоє? Хто в цьому винуватий? На ці питання важко дати об'єктивну відповідь, бо, як кажуть - чужа сім'я - темний ліс. Та все ж певну картину причин розлучення можна створити, послухавши, або розглянувши судові справи про розірвання шлюбу.

Ольга і Олег П. ( імена з етичних міркувань змінено. Авт.) побралися у вересні 2007 року. У шлюбі народилася донечка. На жаль подружнє життя у цієї молодої пари не склалося. А все через те, чоловік став постійно зловживати спиртними напоями. В сім'ї почалися конфлікти та скандали. Життя під одним дахом стало нестерпним. Взявши дитину, Ольга пішла до своїх батьків. Олег просив дружину простити йому помилки і повірити, що стане на праведний шлях. Ольга дала йому такий шанс. Та витримки у Олега вистачило лише на декілька тижнів. Він знову почав пити і навіть бити дружину. Не витерпівши таких знущань, Ольга остаточно вирішила порвати з Олегом і подала заяву в суд на розлучення.

У березні минулого року трускавецький суд розглянув цю справу і вирішив - раз Ольга і Олег на примирення не згодні, задовольнити позов молодої жінки.

Ось друге молоде подружжя Оксана та Роман Г. Побралися у листопаді 2007 року. Позовну заяву робить Оксана. Вона стверджує, що їх шлюб носить формальний характер. Як чоловік і дружина вони практично одне одного ніколи не розуміли . До Романа Оксана втратила почуття любові та поваги, через несумісність характерів та різні погляди на життя, збереження нашої сім'ї неможливе, пише дружина. Суд розлучив цю молоду пару, яке , і це, напевне, не зле, ще не нажило дитини.

Галя і Василь Г. уклали шлюб у квітні 2009 року. Не прожили разом і року, як Галя вирішила розлучитися. Суду вона пояснила, що життя з Василем не склалося. " Ми не розуміємо одне одного, пише вона, через що вдома виникають сварки. Василь не приділяє мені останнім часом належної уваги. Ми не маємо спільних інтересів та поглядів на життя, не підтримуємо подружніх зв'язків. Дітей у шлюбі нема.

Чоловік став дратівливим, інколи погано ставиться до мене. Такі відносини призвели до того, що я втратила почуття поваги та любові до нього. Внаслідок чого я прийшла до остаточного переконання, що надалі спільне життя і збереження сім'ї неможливе. На примирення я не згідна". І ніхто розлученню цієї пари зарадити не міг.

Надії і Роману Р. уже поза п'ятдесят. Шлюб взяли у лютому 1979 року. Мають 22-річного сина. Та, як пише у позовній заяві Надія, подружнє життя не склалося зі самого початку. Чоловік грошей на утримання сім'ї не давав, дитиною не цікавився від самого народження, не брав участі у вихованні сина, почуття поваги і любові втрачено. Жінка має намір створити нову сім'ю, тому просить суд розірвати їх шлюб.

Не менш драматичним виявився шлюб 65-річного Івана П. та 72-річної Зіни Ф. Одружилися вони у 1982 році. На перших порах жили нормально, пише чоловік, бо він є позивачем про розірвання шлюбі. З часом дружина почала вести себе зверхньо, так як мала певне відношення до ресторанного бізнесу. Потім хтось з "добродіїв" вирішив зіграти з нами злий жарт і наговорив дружині, що в мене є коханка. А насправді, запевняє чоловік, ніякої іншої жінки в нього не було. Він клявся в цьому Зіні, та вона йому не вірила, стала дорікати в зраді. Дійшло до того, що уже років десять разом не живуть. Сім`я розпалася, а дітей не має, то і сенс зберігати шлюб втрачено. Суд усе це врахував і дав розлучення.

Як бачимо, в основному позивачами щодо розірвання шлюбу виступають жінки. Та справа не в тому, хто є ініціатором у цьому процесі. Важливо те, що причини, які призводять до розпаду сім'ї, не завжди є серйозні. Де коли бракує молодим людям трохи терпіння, трохи взаєморозуміння, доброї поради з боку батьків та друзів і все було б гаразд. І добре було б перш, ніж побратися, глибше розібратися у своїх почуттях, розпізнатися, а тоді приймати рішення. Та, як кажуть, судженого і на бистрому коні не об`їдеш. Але воля до збереження сім'ї має завжди переважати.

А. Пруський,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.