Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№44 (288) 6 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Ювілей Владики

5 травня виповнилося 75 років правлячому Архиєрею Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, владиці Юліану Вороновському. З цієї нагоди в катедральному храмі Пресвятої Трійці в Дрогобичі буде відслужено урочисту подячну соборну Службу Божу, головним целебрансом якої буде Верховний Єпископ УГКЦ Святослав Шевчук. Відбудеться ця подія у суботу, 7 травня, о 11.00. В цей же день в приміщенні Дрогобицької духовної семінарії орієнтовно о 16.00 буде проведено прес-конференцію. А вже сьогодні, 6 травня, в приміщенні семінарії буде презентовано книгу про життя та служіння Владики Юліана, початок - о 14.30, повідомляє наше джерело з посиланням на прес-секретаря СДЄ УГКЦ о. Олега Чупу.

Нагадаємо, що після утворення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з 1993 до кінця 2010 року осідок Владики Юліана містився у Трускавці. Кілька років тому в єпархію було призначено єпископа-помічника, ним став о. Ярослав Приріз. Владика Юліан Вороновський, рідний брат нещодавно померлого о. Василя Вороновського, відомого екзорциста, походить із Буського району, закінчив Поліграфічний Інститут у Львові, з 1958 року - монах Студійського уставу (чернечу схиму прийняв у 1964). На священика висвячений у 1968 році (підпільно), на єпископа - у 1986 (теж підпільно). Вірний син Святої Католицької Церкви. Нагороджений церковними та державними нагородами.

Ваша Еміненціє, в святковий день Ваших уродин прийміть вітання і від нашого видання "Трускавецький вісник". Нехай Господь збереже Вас для Вашої пастви ще на багато років у доброму здоров'ї.

Відстоїмо Будинок учнівської творчості!

На 19 травня заплановано провести батьківську конференцію в Будинку учнівської творчості міста Трускавця. Про це повідомив 5 травня директор БУТ Тимофій Бойко під час зустрічі із 35 батьками дітей, які відвідують гуртки БУТ. Тимофій Михайлович доповів, що в БУТ діє 40 гуртків, в яких займається біля 800 учнів, їх навчають 24 викладачі. Влада міста взяла курс на тотальне скорочення гуртків, є інформація, що ідеї вигнання БУТ із приміщення, в якому він перебуває, не дають спокою окремим представникам влади. "Щоб випередити події, я написав відповідні листи-звернення у прокуратуру та Міністерство освіти", повідомив п. Бойко і додав, що в БУТ теж планують створити Наглядову раду, яка мала б допомогти закладу матеріально. З нового навчального року, за нашою інформацією, влада Трускавця нахваляється різко скоротити кількість гуртків, зокрема щодо вивчення англійської мови, а фінансувати буде тільки захищені статті, тобто зарплату та енергоносії. Будинок учнівської творчості діє у Трускавці з жовтня 1952 року, в наступному році він міг би відзначити своє 60-ліття, якщо владі не вдасться зреалізувати свої недобрі наміри закриття закладу чи переведення його у СШ № 3.

Батьківська конференція в БУТ мала пройти ще в лютому, згодом її перенесли на 5 травня. Проте і вчора вона не відбулася за браком кворуму (потрібно як мінімум 120 батьків), бо із подачі влади в цей же день і на цю ж годину було скликано батьківську конференцію в СШ № 3. Якщо батьків не вдасться зібрати і 19 травня, то збирати їх у серпні - вересні може бути запізно. Ми повинні спільно відстояти Трускавецький БУТ від зазіхань захланних людців - так вважають чимало батьків, які розуміють, що діти повинні отримати гідну освіту, а безкоштовна освіта є гарантованою Конституцією України. Таким чином окремі дії теперішньої влади Трускавця можна вважати посяганням на порушення конституційних прав громадян України, якими є жителі Трускавця та їхні діти.

Фільм про Трускавець покажуть на кінофестивалі в Бердянську

На щорічному кінофестивалі в Бердянську цьогоріч буде продемонстровано фільм про Трускавець "Благословенний край води живої…". Про це 29 квітня під час зустрічі в санаторії "Карпати" на презентації даного фільму та книги про історію Трускавця повідомив заступник генерального директора оздоровниці Іван Скибак. З ініціативою показу фільму про наше місто-курорт виступить заслужена артистка РФ, щорічна учасниця журі фестивалю в Бердянську Оксана Сташенко. Фільм знято ще в 2007 році (до 180-річчя курорту Трускавець), проте своєї актуальності він не втратив і досі, є гарною відеовізитівкою нашого міста-курорту, час тривалості - 23 хвилини. Режисером фільму та автором сценарію є письменник із Києва Микола Гриценко та сам Іван Скибак. Як повідомив для "ТВ" Іван Михайлович, у його планах зняти в найближчому майбутньому ще один фільм про наше місто, більш повний, із кращим висвітленням цілющих властивостей як всіх лікувальних вод Трускавця, так і інших оздоровчих факторів.

Наступ на свободу слова?

У ніч на 5 травня невідомими особами було здійснено хуліганський напад на квартиру журналіста дрогобицького сайту "ДрогобичІнфо" Юрія Федчака. Тим більше прикрим є те, що зроблено було це напередодні іменин - свята Юрія, яке святкуємо сьогодні. Невідомі зловмисники близько 3:30 ночі пожбурили каміння у вікна квартири на першому поверсі, де проживає пан Юрій і втекли. У результаті було розбито скло двох металопластикових вікон. Ймовірно, що причиною таких діянь послужили деякі критичні статті, розміщені автором на сайті, зокрема відносно дерибану землі, зрадників-націоналістів-кунівців, продажну "Свободу", невиконані обіцянки мера Олексія Радзієвського. Даний факт хуліганства може бути свідченням початку наступу на свободу слова в Дрогобичі та регіоні.

Коли буде "драйв"?

Ми повідомляли, що в Трускавці у травні відбудеться фестиваль екстремальних видів спорту "Трускавецький драйв". Як нас поінформував Олег Нагірняк, голова ГО "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт", фестиваль через погодні умови та ще ряд причин перенесли на два тижні - тож замість 7 - 8 травня він відбудеться 17 - 19 числа цього ж місяця. Нагадаємо, що в ці дні Трускавець прийматиме і учасників всеукраїнського з'їзду Товариства сприяння оборони України.

А вже цієї неділі, 8 травня, о 14.00 в Народному домі пройде концерт до Дня Матері (фінал конкурсу "Мелодія намиста"). Натомість у суботу, 7 травня, в концертному залі санаторію "Карпати" пройде концерт народного артиста України Михайла Кривеня (початок - о 20.00).

Курорт без туалету?

Підняти дану тему нас попросив мешканець вулиці Стуса, якому довелося по справах бути біля верхнього бювету у Трускавці. Бажаючи справити природну потребу, він підійшов до туалету, який функціонував раніше біля бювету № 2, але той був зачинений. На дверях - поіржавілий замок і напис, що через температурний режим туалет не працює. Бажаючи докопатися до істини, що ж це за курорт такий, коли відпочиваючі, які п'ють Нафтусю, не мають де піти випорожнитися по легкому і по важчому, пан Михайло звернувся до генерального директора ЗАТ "Трускавецькурорт", структури, на балансі якої знаходиться туалет. До пана Жданова чоловіка на прийом не впустили і по телефону із гендиректором його не з'єднали. Не зміг пан Михайло розповісти про проблему і владі міста - в міській раді не захотіли з'єднувати його ні з мером міста, ні з заступником міського голови. Натомість у санстанції трускавчанин довідався, що туалет зачинено, бо не виконується припис. Коли ж його відкриють - невідомо. От і звернувся пан Михайло до нас, щоб нагадати владі, що відпочиваючі мають право на комфорт не тільки у розумінні влади міста, але і у розумінні відпочиваючих. А який комфорт без туалету після прийому Нафтусі? До цієї теми ми ще обов'язково повернемося, щоб побачити, чи зреагують на дану проблему у ЗАТ "Трускавецькурорт" та у стінах трускавецької мерії.

Судді мають роботу

У міський суд Трускавця надходять заяви від теперішніх та колишніх працівників комунального підприємства "Наше місто" щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості по заробітній платі, повідомляє наше джерело. Також до суду Трускавця продовжують надходити звернення від пенсіонерів, які мають статус "діти війни", для отримання судового рішення щодо здійснення передбачуваної Законом України "Про соціальний статус дітей війни" надбавки до пенсії.

"Міський ліс" нарешті освятять

8 травня о 10 годині в церкві святого Миколая розпочнеться святкова Літургія, під час якої буде освячено трускавецьке міське товариство мисливців "Міський ліс" та його хоругва. Про це повідомляє газета "Джерела Трускавця" з посиланням на голову товариства Ігоря Снятинського. Після освячення відбудеться концерт мисливської музики за участю польського оркестру. А о 12 годині в урочищі Помярки відбудеться освячення мисливської каплички.

Дрогобич виступив проти радянської символіки

29 квітня відбулася VI сесія Дрогобицької міської ради, на якій було прийнято рішення про неприпустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни. Органам державної влади, підприємствам установам Дрогобича рекомендовано під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни чи Дня перемоги не використовувати копії прапора Перемоги та іншу радянську символіку. Виконавчому комітетові Дрогобицької міської ради, згідно з прийнятим рішенням, доручено провести поминальні й скорботні заходи для вшанування українців, які стали жертвами німецько-нацистського та радянсько-комуністичного режимів. Також на сесії прийнято звернення до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати право вето щодо Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Рішення міських депутатів підтримали і депутати районної ради - вони прийняли аналогічні звернення на позачерговій сесії 5 травня. В районі 8 - 9 травня пройдуть поминальні заходи на честь вшанування жертв Другої світової війни. Трускавець наразі мовчить.

Земля батьківська

В Історико-краєзнавчому музеї міста Борислава нещодавно відкрито виставку робіт художника Романа Ющака. Виставка носить назву "Земля батьківська". Оглянути експозиції можна буде до 27 травня.

Трагедія села

До "ТВ" надіслано інформацію про трагедію, яка сталася в 1944 році в селі Зади Дрогобицького району. На цей період це було невелике польське село (приблизно 100 хат). Тоді село було оточене бандерівцями (за іншими даними - енкаведистами, одягненими в форму упівців) та спалене разом із мешканцями. Тепер на цих теренах проживають переселенці часів операції "Вісла" з Польщі. В сусідньому селі Волиця нещодавно постала ініціативна група із наміром встановити пам'ятний знак чи хоча б меморіальну таблицю про цю трагічну подію. Дана інформація є неперевіреною. Будемо раді кожній надісланій інформації з цього приводу на адресу редакції. Пам'ятаючи про минуле, творимо майбутнє. Вибачаючи іншим, можемо очікувати на прощення наших провин.

Власна інформація

Велика подяка

Дехто з трускавчан за щоденними клопотами можливо й забув, яка дата наближається - 16 травня. В цей славний день весь Трускавець святкуватиме півроку сходження на престол міського голови Трускавця Руслана Козира. Саме в недалекому 2010 році, 16 листопада він став нашим мером і не було на то ради.

Шість місяців промайнули, наче дим, а якщо в когось і були якісь надії на нового мера (а може були хворі й на ейфорію), то всі ці симптоми наче рукою зняло. Багато води стекло з того часу, але не в Трускавці - у нас вона як була за графіком, так все і залишилося.

Невже ви, шановні наші читачі, подумали, що цією статтею ми хочемо покритикувати нашого високодостойного мера, невже вам така крамола прийшла в голову? Але ж де там, ми, навпаки, хочемо йому подякувати за все, що він зробив і чого не зробив.

Найперше подякуємо йому за прекрасні дороги, зокрема за ту, яка є візитівкою нашого міста. В'їжджаючи зі сторони Дрогобича в ці чудові теплі та зимні травневі дні, не можна налюбуватися станом вулиці Дрогобицької. Яка краса, яка благодать їздити власним транспортом чи маршруткою біля автостанції. Білою та чорною заздрістю нам завидують не лише відпочиваючі, але і доїжджаючі з Модрич, Сільця та інших сіл. Ані тобі ямки, ані тобі калюжки, нема вже тої ребрачки, яка була в часи розрухи та економічної кризи 90-х років. Та і всюди в нас суперові дороги за винятком того клаптика біля міської ради, який ремонтували щось зо два місяці. І то там спеціально недобре зробили, щоб наша найяснійша голова щоранку бачила, що за дороги треба дбати по всьому місті, а коло мерії і так най буде.

Або візьмімо землю. Хіба не відчули порядні трускавчани турботу нашого мера? Хіба вони не знають, що окрім Управління земельних ресурсів у Трускавці створили ще й земельний відділ? І нащо? Та ж для нас всіх, щоб ми відчували турботу наших урядників, бо без неї ні в кут, ні в двері. Ну хіба одне управління додивилося би, що коло Палацу піонерів (не знаю, як тепер той заклад називається) пустує такий великий шмат землі? А так одна голова добре, а дві ліпше - і придумали, що і землю мож продати, і той палац піонерів у якусь школу переселити (в ту, що замість неї планують оздоровчий центр для дітей львівських олігархів створити). Бо й так у нас нема піонерів, хіба повно пенсіонерів, тож у цей будиночок варто переселити терцентр - це була б добра подяка депутатці-жінці, яка раптом ні сіло ні впало виступила "за зміни".

Дякувати нашому голові є за що - можна дякувати й не переставати. От, наприклад, житлово-комунальне господарство. Хіба без голови хтось у нас додумався би до такого, що можна обійтися без ЖЕКів, а самим весь порядок у місті наводити? Ну що ті людкове роблять після шостої вечора, коли приходять з роботи? Або перед телевізором сидять, або йдуть пиво пити, або з дітьми гуляти. А чому би то не взяти віник у руки чи косу під паху і не піти замітати тротуари та вулиці або косити травичку? І гроші зекономимо, бо не буде часу випити пива (а це ще й здоровий спосіб життя), і дітей прилучимо до роботи - можуть своїми шуфельками сміттячко згрібати чи грабельками травичку до купки складати. А якби ще в одну руку смугастий прапор в руки взяти та спільно пісню заспівати "Хай живе наш Арсен, хто із ним - той спасен!", то направду відчулося би, що тото є громада волонтерів, що тото є чесна та заможна.

Від імені багатьох батьків хотілося би подякувати ще голові за виниклу в мозкові думку про створення при школах опікунських рад. Бо, певно, нащо здавати гроші на якісь подарунки чи ремонти поодинці, чому то все не узаконити та не створити ради та замість купувати дітям мобільні телефони та харчі, не дати трохи грошей на загальне благо. Наші діди та бабусі, як ходили до школи, то брали із собою праженого бобу чи печені пироги, то чому наші діти не можуть щось таке в полотняних торбах носити? А то розпестили, називається, на дітей гроші є, а для блага школи зажимають. А так буде опікунська рада і буде визначений обов'язковий щомісячний добровільний внесок, то як же ж то файно буде - кожній дитині щомісяця на школу дай, на гурток дай, на англійську і на плавання дай, на музику та танці дай той внесок і не буде за що той проклятущий телефон купувати - а він, знаєте, як шкодить на здоров'я?

Піклування та турботу Руслана Ярославовича дуже скоро відчують і освітяни, деякі з них вже її відчули. З нового навчального року різко скоротяться кількість навчальних годин, кількість гуртків. Так, на вивчення англійської мови буде передбачено вдвічі менше годин, ніж досі. Тож тепер педагоги матимуть набагато більше вільного часу і зможуть собі підробити на якійсь престижній роботі, наприклад, попрацювавши двірником чи сантехніком у "Трускавецьжитлі". А чому б і ні, адже фізична праця облагороджує людину, ще друзі з Третього Райху говорили "Arbeit macht frei". Не знаючи англійської, ідти менше мріятимуть про здобуття вищої освіти - а дійсно, що вона дає, ця вища освіта. Хіба самі клопоти. Всі дуже мудрими хочуть бути, забувають, що найрозумніший - начальник, кєровнік, голова!!!

Не мож ніяк забути добродійства нашого мера щодо працевлаштування трускавчан. І не лише трускавчан, бо він, добра така душа, забезпечив роботою (особливо в міській раді та на керівних посадах комунальних підприємств) і жителів Стебника, і Дрогобича, і Борислава, і багатьох сіл. Якби не він, то не мали би ми керуючого справами зі Стебника (і най будуть у нас такі справи, як у Стебнику), керуючого теплоенерго знов зі Стебника (хай буде тепло!, сказав Руслан Ярославович), ЖКГ в нас опікується досвідчена людина з Борислава, а за інформаційну та правову політику відповідають дрогобичанки. Та дійсно, з боку ліпше видно, як мають жити, чого потребують і як мають думати мешканці Трускавця. Бо, на жаль, є ще такі несвідомі, що думають про свій інтерес дужче, ніж про інтереси відпочиваючих - забули, невдячні, що в нас не просто місто, а курорт. То щоби їх поставити на місце, створили наші владці не інститут розвитку міста, як то є в європейських гонорових самоврядних одиницях, а ціле Управління розвитку курорту. Гадаєте, там трускавецькі люди працюють і його очолюють? А дзуськи!

Честь і хвала нашому голові і за те, що і мудрих людей на роботу бере - першим заступником взяв собі наш мер жінку-філософа. Мусить бути якась гендерна рівність, це по-перше, а по-друге, мусить бути хоч би одна мудра голова при владі, яка думатиме за багатьох не таких голів.

Не можна не згадати і про те, що не залишив без роботи наш голова і кількох колишніх правоохоронців, ну хіба не сяє він добром, хіба не світиться над його голівонькою ореол благодійника і доброчинця, хіба не слухає він дорогу родину? Чому не подякують йому трускавчани і за те, що він старанно хоче знищити стихійну торгівлю в парку, перенісши її всього лише на кілька метрів - на центральну площу міста? Чому забувають, скільки зусиль було докладено для того, щоб був у місті стадіон? І то пусте, що питання залишилося невирішеним, стадіону у Трускавці до Євро не буде, але ж зусилля то були!

А як він зумів об'єднати депутатів - хіба то не заслуга? Хто би інший переконав обранців у тому, що тільки спільно, без чвар та колотнечі, можна буде відбити гроші, витрачені на виборчу кампанію? Що лише спільно можна подбати про благо всього міста і про себе не забути? Що тільки в єдності можна подолати ворогів? І навіть двері, які вони залишили, мус було поміняти на ті, що завалялися на складі рідної фірми.

Наш голова усвідомив, що із найкращим благодійником трускавчан всіх часів і народів, нашим прекрасним ЗАТ "Трускавецькурорт", варто дружити і робити так, як його власники захочуть. Він дуже обережно підходить і до стосунків із вищою владою - Трускавець відмовчався у справі червоних прапорів на День Перемоги. Бо, дійсно, а що нам до того? Бандера в нас є яко найвеличніший пам'ятник Провіднику у світі? Є. А що нам до прапорів та розборок "Свободи" з комуністами та регіоналами?

А ще більше варто дякувати нашому голові за те, чого він не зробив, до чого не приклав свою руку - дякуємо Вам уклінно! Краще - ворог хорошого, доброго і маємо дякувати ефзетівській команді, що не всюди вони запроваджують зміни, від яких течуть сльози радості.

Жити стало краще, жити стало веселіше, ціни різко падають, а заробітна плата в місті зростає і є найвищою по Україні - ось чого вдалося досягти трускавецькій владі за якихось півроку! Збільшиться кількість наших одвічних друзів, росіян та євреїв, які приїздитимуть до нас на відпочинок - хвала за це нашій новій владі! Бо нащо нам та Європа, ми й без неї проживемо!

16 травня має бути потепління, бо це великий день для всього Трускавця. Шість місяців ми насолоджуємося діяльністю нової влади нашого міста, а щоб був хоча б якийсь плід, то варто ще зо три місяченьки зачекати. А тим часом всі дружно, взявши в руки подарунки, побіжімо до мерії та й привітаймо нашого улюбленого мера, за якого, виявляється, всі тепер голосували, принаймні, так говорять. І хоча я відкрито заявляю, що за пана Козира не голосував і голосувати не збираюся, та все ж свою лепту у величальну пісню-оду на честь славних півроковин мерства вношу. Наша влада най жиє, дай ї, Боже, здоров'є, многая-а-а літа!

Володимир Михайлович

Дорогу до Східниці та Трускавця обіцяють відремонтувати уже цього року

Напередодні Пасхи на розбитих міських дорогах Борислава нарешті з'явилися ремонтники. Комунальники трохи підлатали вибоїни на вулицях Т. Шевченка, Д. Галицького, Шкільній та пл. І. Франка. Але, як завжди, для усіх, підготовлених до латання ям, асфальту не вистачило, то ж через усі свята бориславські водії вимушені були демонструвати неабияку вправність, щоб не пошкодити ґуму об їх гострі краї. Свята пройшли, а наразі нема гарантій, що міські дороги доведуть до нормального стану хоча б на основних напрямках.

Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький відверто говорить, що ситуація із ремонтом міських доріг дуже складна. Пов'язано це, у першу чергу, зі зміною системи фінансування ремонту й експлуатації доріг в Україні. Раніше на ці потреби використовували кошти, що надходили у бюджет від сплати податку із власників транспортних засобів. Із 1 січня 2011 року в Україні запроваджено новий Податковий кодекс, який кардинально змінив підходи до фінансування дорожнього господарства. Тепер кошти на будівництво, утримання та ремонт доріг стягують у вигляді акцизного збору за кожний літр спожитого палива. Зібрані кошти акумулюють, а вже потім розподіляють між регіонами. Скільки мільйонів гривень місто отримає для ремонту міських доріг, наразі сказати складно. Називають різні суми, але поки що конкретної цифри не знає ніхто. З початку року спеціалісти відділу разів зо три подавали першочергові фінансові потреби міста на ремонт основних доріг.

Остаточна цифра визначена на рівні більше 22 млн. грн. Це першочергові потреби міста для ремонту доріг у рамках підготовки до "Євро-2012". Ще півтора-два мільйони гривень необхідно затратити для укріплення середньої опори та реконструкції балок верхньої частики моста через річку Лошань по вул. Трускавецькій.

Згідно дефектних актів та локальних кошторисів, складених комісією у складі інженерів відділу технічного контролю Служби автомобільних доріг у Львівській області Ігоря Ткачика та Мирона Телятника, а також начальника та головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олега Левицького і Надії Терлич, для відновлення вулиці Трускавецької необхідно затратити 5359 тис. грн. В. Великого (від перехрестя Трускавецької до Райффайзен Банк Аваль) - 1202 тис. грн., Д. Галицького - 1494 тис. грн., Т. Шевченка -4309 тис. грн., С. Бандери - 9766 тис. грн. Наразі у рамках програми ремонту доріг 2011 року йде мова лише про ті дороги, якими вболівальники будуть доїжджати із Трускавця до Східниці. Причому кошторисні затрати ремонту вищезгаданих доріг передбачають ямковий ремонт існуючого асфальто-бетонного покриття на глибину до 5 см, фрезерування існуючого асфальто-бетонного покриття на глибину до 2 см, розбирання та встановлення бортових каменів, перекладання із підняттям дощоприймальних та оглядових колодязів, влаштування вирівнюючого шару та укладання асфальто-бетонного покриття товщиною 7 см. Про винесення комунікацій мова не йде.

Як буде з іншими дорогами міста, що потребують капітального ремонту, сказати складно. Начальник відділу ЖКГ та будівництва Олег Левицький відмовився складати прогнози на майбутнє. Місто має у своєму розпорядженні 92 тис. грн. залишкових коштів, які з об'єктивних причин не були використані для ремонту асфальто-бетонного покриття вул. Дрогобицької. За ці кошти влада планує підлатати асфальт на окремих вулицях міста - П. Дорошенка, В. Великого, Шкільній та С. Коваліва.

Ями на вулицях Дрогобицькій, І. Франка та С. Петлюри, вочевидь, і надалі доведеться засипати гравієм, поки не з'являться кошти для капітального ремонту цих вулиць.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Видатки переважають надходження

Як повідомила під час шостої сесії VI демократичного скликання начальник відділу бухгалтерського обліку, планування та звітності Стебницької міської ради Оксана Німеровська, загальні кошти місцевого бюджету на сьогодні складають 89 тисяч гривень. Заступник міського голови у сфері економіки та фінансів Олег Веклюк додав, що у спецфонді (бюджеті розвитку міста) нараховується 1 мільйон 118 тисяч гривень. У загальному фонді на початку року нараховувалося близько 1,7 мільйона гривень.

- Видатки на технічне обслуговування вуличного освітлення на перший квартал становили 27 тисяч гривень, 25 тисяч грн. було витрачено для проведення реконструкцій мереж водопостачання, 20 тисяч грн. затрачено на проведення реконструкції місцевого електроживлення по гуртожитках, що належать КП МВУЖКГ. Понад 18 тисяч витрат пішло на капітальний ремонт ліфтів (у місті їх нараховується 35). Левова частка коштів (понад 160 тисяч грн.) ) була затрачена на оплату минулорічних боргів житлово-комунального господарства (в основному - це борги КП МВУЖКГ). А загалом, у сфері ЖКГ на І квартал було затрачено більш, як 115 тисяч грн. Окрім того, на благоустрій (косіння трав, доглядання за саджанцями, зрізання дерев, підстригання кущів, тощо) витрачено більш, як 10 тис. грн. - Прозвітувала перед депутатами Оксана Німеровська.

на сесії Стебницької міської ради на сесії Стебницької міської ради

Згодом депутати узгодили ще одне суттєве доповнення щодо витратної частини бюджетних коштів. Чималої шкоди наробили погодні умови. Вітер зірвав дахи будинків на вул. Куліша, Грушевського, Трускавецької, тощо. На Трускавецькій у зв'язку з погодними умовами більше тижня не було світла. Вітер пообривав дроти. Аби полагодити світло, полатати дахи з міського бюджету також пішла "кругленька" сума. На капітальний ремонт передбачено значно більше. Для проведення поточного ремонту доріг з бюджету розвитку міста планується виділити 28 тисяч гривень. 3 тисячі гривень передбачено на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, і стільки ж - по вилову бродячих собак. 15 тисяч грн. обов'язково піде на проведення робіт щодо виготовлення експертних висновків придатності стебницьких ліфтів. Аби очистити центральну частину міста від сміття і привести місто до належного порядку до святкування Христового Воскресіння також довелось витратитися. Отже, картина стає цілком зрозумілою: видатки переважають доходи.

Щоправда, п. Оксана повідомила і втішну новину. Минулорічні кошти (субвенцію), яку Львів виділив для капітального ремонту вул. Трускавецькій у сумі 750-и тисяч гривень, область вирішила дати на Стебник повторно. Аби закрити заборгованість перед столичною владою. От тільки, чи зуміє влада Стебника їх правильно освоїти? Чи знову пропадуть, як минулоріч?

Вікторія Лишик

Рак гортані

Серед злоякісних пухлин верхніх дихальних шляхів рак гортані найбільш поширений (65-70%). Це захворювання переважно уражує чоловіків. На ризик виникнення новоутворення впливають подразнюючі фактори навколишнього середовища (паління, професійні шкідливості). У чоловіків старшого віку рак гортані протікає більш агресивно, ніж у молодих. У жінок зустрічається досить рідко у старшому віці.

Клінічні прояви різні. Вони залежать від місця ураження і його поширення, форми росту пухлини, а також супутніх запальних явищ. Рак гортані може довго протікати без особливих ознак. Це призводить до того, що більшість хворих звертаються до лікаря в запущених станах.

Але як показав аналіз багатьох захворювань, що "безсимптомний перебіг" раку є не чим іншим, як безвідповідальне ставлення до власного здоров'я. Більшість хворих багато років палить і не звертає уваги на неприємні відчуття у гортані, деколи помірний біль, вважаючи, що це дурниці і лікується домашніми засобами. Тільки посилення болю у гортані, який віддає в одне або обидва вуха, кашель, погіршення загального стану, а іноді і затруднене дихання примушує звернутися до лікаря.

Без сумніву, при своєчасному звертанні до лікаря можна провести радикальне лікування, повернути тим самим хворому здоров'я і зберегти життя.

При раку складок гортані основним симптомом є стійка прогресуюча хрипота, виникають поперхування, кашель під час їжі. При збільшенні пухлини з'являється біль, який віддає у вухо, можливе затруднене дихання. Деколи хворого турбує постійний кашель. Тому, якщо турбує більше двох тижнів хрипота, ядуха, біль у гортані, негайно звертайтесь до лікаря-отоларинголога.

Лікар-отоларинголог Трускавецької міської лікарні
Семанюк О.Д.

Турнір-меморіал з волейболу

З 29 квітня по 01 травня 2011 року у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець" відбувся Всеукраїнський турнір-меморіал з волейболу серед дівчат 1998-1999 р. н. пам'яті першого директора "Спортовця", почесного громадянина м. Трускавця Лоба Івана Павловича.

Відкривав змагання директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович, який звернув увагу, що змагання проводяться вчетверте. Мешканці Трускавця та адміністрація ДЮСК "Спортовець" пам'ятають та цінують великий особистий вклад Івана Павловича у розвиток дитячого спорту у Трускавці, адже саме завдяки йому було створена спортивна школа та відкриті відділення волейболу та плавання.

Турнір-меморіал з волейболу Турнір-меморіал з волейболу Турнір-меморіал з волейболу

На урочистому відкритті учасників привітав міський голова Руслан Козир, який зокрема сказав, що йому приємно бачити дитячі посмішки і радість у такого прекрасного майбутнього нашої держави, побажав усім спортивного успіху та гостинно запрошував до нашого славного міста-курорту Трускавець.

З показовими виступами у майстерності єдиноборств виступали вихованці школи рукопашного бою Віталія Плеханова. Всі призери України та Європи 2010 року серед юніорів та дорослих (тренер Денис Іваницький).

Благодійну допомогу учасникам волейбольного турніру надало Трускавецьке підприємство "ВОДОЛІЙ С.П." (директор Ярослав Притула), яке забезпечило всі команди мінеральною водою ( 10 упаковок по 1,5.л.).

В змаганнях приймали участь команди ДЮСШ міст Івано-Франківська, Хмельницька, Чернівців, Луцька, Білої Церкви (спортивний ліцей), Нового Роздолу та Трускавця.

Команда Трускавецького ДЮСК "Спортовець" увійшла до півфіналу і у грі за ІІІ - ІV місце уступила Хмельничанам з рахунком 1:2 (тренери Юрій Бєлов та Олена Крамар). Переможцем цьогорічного турніру стали дівчата ДЮСШ м. Нового Роздолу (Львівська обл.). Срібло вибороли волейболісти з Івано-Франківська.

Всі учасники змагань отримали пам'ятні вимпели та календарі ДЮСК "Спортовець", а призери турніру були нагороджені кубками, грамотами та медалями. Нагородження проводили Сергій Краснопольський ( член Федерації волейболу Львівщини, старший тренер області з жіночого волейболу) та Ігор Гургула ( головний суддя змагань, заступник директора ДЮСК "Спортовець").

Напередодні цього турніру (28 квітня 2011 р.) у спортивному залі ДЮСК "Спортовець" проводились зональні обласні змаганнях фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю " Нащадки козацької слави". У змаганнях приймали участь команди Дрогобицького району (ЗОШ с. Уличне), Стрийського району (ЗОШ с. Дашава) та міста Трускавця (СЗШ № 3). Учасники цього заходу змагались не тільки у фізичній підготовці, а й у конкурсі на краще знання історії Українського козацтва та презентації своїх команд. Переможцем фізкультурно-оздоровчого фестивалю "Нащадки козацької слави" стала команда СЗШ №3 м. Трускавця (вчитель Наталя Подоляк), яка представлятиме наше місто 12 травня ц. р. на фінальних обласних змагання у м. Миколаєві.

Прес-служба ДЮСК "Спортовець"

Стебник спортивний, або Весняні жнива "Фаворита"

Майжє протягом двох місяців стебницький спортивний клуб з кікбоксингу "Фаворит" мандрував країною у пошуках спортивного щастя. І воно, щастя, у вигляді перемог, не забарилося. Юні спортсмени відвідали Львів, Соснівку (Сокальський р-н), Харків та Суми. І в кожному з цих міст вони були в ролі фаворитів.

Розпочали спортивне турне стебницькі кікбоксери з міста Лева, де проходив чемпіонат області з кікбоксингу за версією ВАКО серед юнаків та юніорів віком до 18 років. Примножили славу Стебника та регіону вцілому срібний призер чемпіонату України, кандидат у майстри спорту Зенон Веселий та Микола Зінько, які принесли "Фавориту" по дві перемоги у двох розділах. Кандидат у майстри спорту Микола Катарина виборов перше та друге місця. Такого ж успіху добився Олег Лехович. Трохи скромніші результати показав першорозрядник Ярослав Герасим. У його доробку дві нагороди за другі місця.

Не минуло і тижня, як стебничани вирушили до шахтарського містечка Соснівка. Там проходив чемпіонат області з кікбоксингу серед юнаків та юніорів за версією ВАКО. В ньому взяли участь п'ятеро представників "Фавориту". Всі п'ятеро були в числі призерів, причому четверо з них стали переможцями змагань. Свої найкращі бійцівські якості проявили: кандидат у майстри спорту Тарас Хацкевич, Олег Лехович, Микола Зінько, Зенон Веселий, та Ярослав Герасим, який став срібним призером.

Наступна подорож пролягла на схід України, до Харкова. Колишня столиця приймала чемпіонат України з кікбоксингу за версією ВАКО серед юнаків та юніорів до 18 років. І тут стебницькі бійці були на провідних позиціях. Виступаючи в складі збірної області у розділі "фул контакт", не було рівних Зенону Веселому, який вже, мабуть, звик перемагати. В розділі "семі контакт" Зенон зрадив своїй добрій традиції, і задовільнився лишень "бронзою". Інші збірники Олег Лехович та наймолодший представник "Фавориту" на цих змаганнях Ярослав Герасим, виступаючи в "семі контакті", поклали до скарбнички збірної бронзові нагороди чемпіонату. Причому Ярослав став третім ще й у "фул контакті. Досягти більшого результату в цьому розділі йому завадила серйозна травма правої руки (перелом трьох пальців).

Ну а завершували свою мандрівку стебницькі спортсмени на півночі країни, в Сумах, де проходив чемпіонат України з кікбоксингу за версією ВАКО серед дорослих. Найвищого для себе результату досяг збірник Львівської області Тарас Хацкевич. У своїй ваговій категорії конкуренцію йому склали 18 бійців. Серед такої великої компанії Тарас став бронзовим призером, поступившись у півфіналі збірнику України, майстру спорту міжнародного класу з Дніпропетровська.

СК "Фаворит" складає щиру подяку людям та організаціям, які посприяли у поїздці на всі ці змагання. Серед них приватний підприємець Ярослав Середницький, постійний спонсор, директор ДГХП "Полімінерал" Микола Яковлєв, громадська організація "Асоціація підприємців та підприємств м. Стебника", мережа аптек "На здоров'я", мережа пунктів обмін валют м. Стебника, приватний підприємець Юрій Дмитрів, ПП "Презент" та ПП "Престиж".

Орест Хандоняк,
газета "Вільне слово"

Перемогли шахісти Трускавця

1 травня в Бориславі, у Палаці культури "Нафтовик", відбувся товариський матч з шахів між командами Борислава і Трускавця. Гра проходила на семи дошках по дві партії. На кожну партію відводилося 25 хвилин.

Перший тур закінчився з рахунком 6 : 1, другий - 4,5 : 2,5 на користь наших шахістів. Загальний рахунок 10,5:3,5 на користь трускавчан.

У цьому товариському змаганні взяли участь шість кандидатів у майстри спорту - Євстахій Лях, Іван Мізик, Микола Віценцик від Борислава, Владислав Салабун, Іван Летнянчин та Василь Петранівський від Трускавця. Василь Петранівський та Іван Летнянчин принесли своїй команді по два очка з двох можливих, Владислав Салабун та Іван Пристай по півтора з двох можливих.

Команди обмінялися пам'ятними сувенірами та домовилися про товариські змагання з шахів на День Трускавці - 18 червня.

Сьомого та восьмого травня трускавецькі шахісти та шашкісти братимуть участь у першості Львівської області, що проходитимуть у Стрию.

Андрій Говіщак

На книжковій полиці

"Трускавецький вісник" (№ 34 від 04.04.2011) вже вміщував інформацію про те, що 2 квітня в наше місто приїжджав Валерій Бобрович разом з іншими представниками УНСО і мав зустріч із трускавчанами. Пан Бобрович - автор книги "Щоденник сотника Устима", виданої в 2009 році видавництвом "Зелений пес" (ТОВ "Гамазин"). Сьогодні скажемо кілька слів про цю книгу, де йдеться про участь українських добровольців у російсько-грузинських конфліктах на стороні Грузії. Книга написана ще до війни між Росією та Грузією в серпні 2008, проте з її сторінок видно, що ця війна була неминучою, як і неминучим є в майбутньому протистояння між РФ і нашою державою, адже імперіалізм російського керівництва нікуди не подівся, він живучий, мов та гідра.

З гумором та доброзичливістю розповідає автор книги (він же сотник Устим) про різні перипетії військового періоду на Кавказі, характеризує грузинів, абхазів та інші народності цього регіону. Час від часу у відступах появляються спогади Бобровича про його перебування у В'єтнамі, в Африці, про службу на флоті, який завжди був передовим стосовно радикальних позицій. В книзі подані і спогади інших унсовців, які логічно доповнюють основну канву розповіді автора. Наприкінці подано ряд практичних порад, які можуть пригодитися справжнім чоловікам - про ведення бойових дій в населених пунктах, про засідки та тактику перевірки автотранспорту на дорогах, про харчування в бойових умовах тощо.

Володимир Ключак

Реклама

Мисливський рай Дворик Лева

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.