Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№52 (296) 25 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці пограбували католицьку парафію

Минулого тижня було здійснено зухвале пограбування римо-католицької парафії Успення Найсвятішої Діви Марії міста Трускавця. Невідомі зловмисники в нічний час перелізли через огорожу та цинічно викопали з прилеглої до храму території практично всі рідкісні квіти та екзотичні дерева. Діяли вони професійно та намагалися ввести в оману адміністратора парафії, викопавши бульби та корені квітів і посадивши стебла із квітами у землю знову, проте ті, звісно ж, за короткий час одразу зів'яли.

До речі, цього року це вже не перша крадіжка з території храму - не так давно зловмисники викрали із подвір'я металеві речі, зокрема і рами для вікон. У храмі проходять ремонтні роботи, адже повернений РКЦ він був на початку 90-х років у страшенно занедбаному та зруйнованому стані. Стараннями парафіян та завдяки пожертвам відпочиваючих з Польщі та інших країн храм було відновлено, проте багато робіт ще необхідно виконати. Для виконання багатьох робіт і потрібна була металева арматура, яку теж викрали.

Невеличка територія біля трускавецького костьолу вже з десяток років по праву вважається одним із кращих куточків у нашому місті. І в цьому велика заслуга адміністратора парафії пана Станіслава Чаплі, який і ремонтними роботами займається, і доглядає за тим, що робиться на території храму та подвір'ї, тобто піклується про внутрішнє та зовнішнє оздоблення святині. До речі, крадіжки квітів траплялися і минулого року, але це вперше, що покрали всі без винятку рідкісні квіти.

Швидше за все, маємо тут справу із хуліганством, але правоохоронцям та владі потрібно вживати певних заходів, бо хто може гарантувати, що вандали, які не мають Бога в серці, наступного разу не заподіють збитків православним чи греко-католицьким святиням міста або протестантським осередкам, що не викопають квітники із клумб курортного парку. А це прямо може відбитися на іміджі нашого курорту. До речі, в римо-католицькій парафії для запобігання подальшим крадіжкам із прилеглої території, планують днями завершити встановлення відеонагляду.

Прийом громадян

У вівторок, 24 травня, в залі засідань міської ради проходив черговий прийом громадян мером міста Русланом Козиром. Більше десятка осіб прийшло із різними проханнями і мало хто був задоволений результатом спілкування із мером, адже справи, по суті, не вирішуються. Пані Денисюк із вулиці Куліша вже втратила надію, що міська влада допоможе їй вирішити квартирне питання або ж зробить ремонт у ветхому будинку, де вона проживає; невдоволена бездіяльністю влади і мешканка вулиці Городище, яка не може приватизувати батьківську землю - і це в той час, коли поруч багатії споруджують шикарні особняки, засмічують річку, мають всі документи на землю, тоді як їй, корінній - зась до рідної землі; не можуть зрозуміти, чому так різко змінився підхід до питання стосовно автономного опалення, ще ряд мешканців міста, які прийшли на прийом; пані Галина із вулиці Данилишиних, звинувачує міського голову у покриванні дій своїх підлеглих, ненаданні їй доступу до інформації та небажанні мером проводити службові розслідування; інша пані з вулиці Данилишиних не може виробити субсидію через те, що є багато прописаних, які не працевлаштовані офіційно; обурюються нарахуваннями за квартплату та теплопостачання чоловік та дружина, чиї батьки змушені були покинути власну квартиру на Івасюка, 7 через неможливість там проживати (грибок, цвіль, сирість, повна руйнація помешкання і це після зробленого євроремонту); про вуличне освітлення на вулиці Пристая та намагання захопити його земельну ділянку, яку він обробляє вже 50 років, розповів меру пан Любомир, заторкнув він і болючу тему гаражів, яку ми висвітлювали в наших попередніх публікаціях. Проте окремі з відвідувачів все ж пішли від мера із певною надією - зокрема щодо встановлення нового кіоску для ремонту взуття по вулиці Грушевського та по питанні ремонту покрівлі на Стуса, 12.

Білоруси у Трускавці

24 травня до Трускавця прибула делегація з Білорусії, мета - співпраця із нашим курортом, добре знаним у цій пострадянській тоталітарній республіці. Білоруси мали розмову із заступником міського голови Юрієм Яворським, представниками керівників оздоровчих закладів та бізнесових кіл Трускавця.

Тендер переноситься

Тендер на технічне обслуговування освітлювальних мереж Трускавця перенесли із сьогоднішнього дня на завтра, 26 травня. Про це нас повідомили в УЖКГіБ. Бажаючі можуть подавати свої пропозиції до 26 травня до 10.00 в кабінет 27 за адресою замовника, а розкриття пропозицій відбудеться 26.05.2011 о 11.00. Юрій Терлецький, голова комітету з конкурсних торгів, запевняє, що права жодного з учасників процедури закупівлі не будуть порушені, тож будемо на це сподіватися. Результату тендеру варто чекати орієнтовно через два тижні.

Знущання над інвалідом

Різні бувають люди, різні бувають ситуації. В цьому не раз переконується той, кому доводиться бувати у суді. От і нещодавно одне із судових засідань підтвердило цю істину, що не можна довіряти будь-кому, що поряд із порядними людьми в нашому світі так багато непорядності та фальші. І є особи, котрі не зупиняться ні перед чим, щоб досягти своєї мети - вони здатні ступати по трупах, готові на нехтування правами малолітніх, немічних, інвалідів.

В одному з будинків на вулиці Шевченка у Трускавці проживає інвалід Я. Оскільки він є психічно хворим, то опікується ним його рідний брат К. Здавалося б, хто може полакомитися на пожиток старої хворої людини, котра нікому не заважає. Та от уже кілька років не має чоловік спокою. Молода сім'я із сусіднього будинку самовільно захопила частину житлової площі в будинку, де проживає інвалід. Думаєте, тому, що самі не мають де жити? Ні, помиляєтеся - помешкання інваліда їм потрібно для того, щоб заробляти гроші, тримати там відпочивальників.

Вже кілька місяців триває судова тяганина, відповідачі (ті, що здійснили самозахоплення) то не являються, то змінюють адвоката, а то заявляють прямим текстом, що суд не мав права брати до розгляду позовну заяву інваліда, бо він … недієздатний. Виходить, що якщо людина обділена долею, то над нею можна знущатися, як тільки хочеш?

Наступне судове засідання по справі інваліда із вулиці Шевченка відбудеться 31 травня. Віриться, що суд стане на захист немічної людини та оцінить відповідно дії його супротивників. Не хочеться називати їх злочинцями - таке право має тільки суд. Та от з моральної точки зору їхні дії однозначно підпадають під осуд. Бо кожен із нас має право на власність, на безпеку, на спокій. А інваліда хочуть цього всього позбавити тільки тому, що він визнаний судом недієздатною особою і що хтось хотів би прибрати собі його майно до рук. В даному випадку опікун дійсно відстоює права інваліда, піклується про нього. А якби така людина була залишена напризволяще, що тоді?

Творчий звіт БУТ

творчий звіт Будинку учнівської творчості 24 травня в актовому залі Будинку учнівської творчості проходив творчий звіт цієї позашкільної установи. Ведучою заходу була керівник гуртка сценічного мистецтва Лідія Зубрицька. Розпочався концерт вихованців БУТ із пісні "Будинок учнівської творчості" у виконанні ансамблю "Камертон доброго настрою". На святі виступили та вітальні грамоти та дипломи кращим вихованцям БУТ вручили начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак та директор БУТ Тимофій Бойко. Невеличкий зал був вщерть заповнений гуртківцями та їхніми батьками, а також всіма бажаючими.

Бібліотека запрошує на захід

Сьогодні, 25 травня, в приміщенні центральної бібліотеки Трускавця по вулиці Дрогобицькій, відбудеться захід, присвячений вишиванці та бісероплетінню, повідомили нас в ЦБС. Початок о 13.30, вхід вільний.

Стихійна торгівля процвітає

Влада міста виявилася безсилою перед стихійною торгівлею. Про це можна судити хоча б із того випадку, що торгівці обнагліли до крайнощів і не просто пропонують свій товар на Площі Незалежності з-під поли, а відкрито ставлять розкладні лотки. Так, для прикладу, 24 травня, неподалік курортної поліклініки нижче церкви Миколая дві панянки розклали два столики, на яких продавали біжутерію та нижню білизну (модні та не дуже майтки та станики). А кошиками як торгували біля музею історії, так і не перестають торгувати.

Є команда, підрихтують стадіон

5 червня у нашому місті планується відкриття футбольного сезону, про це повідомили у відділі у справах молоді та спорту Трускавецької міської ради. Зараз триває підготовка міського стадіону до цієї події: завезення матеріалів, відновлення паркану. Роботи ведуться за кошти спонсорів.

Є і міська футбольна команда, яка гратиме на цьому стадіоні - ФК "Трускавець" (тренер Олег Оринич). Зараз команда добре заявила про себе у вищій лізі Дрогобицького району, де з трьох ігор не програла жодної. Так у неділю, 25 травня, ФК "Трускавець" переміг команду Гаїв Нижніх 3:1, а 29 травня їде на гру в Грушів.

Власна інформація

Міністерство праці України обрало "Янтар"

Усім відомо, якою видалася для Трускавця в цілому і для ЗАТ "Трускавецькурорт" зокрема перша половина 2011 року. Відсутність путівок з Фонду соціального страхування далася взнаки і негативно вплинула на показники заповнюваності оздоровниць, їх дохідності та на зарплаті працівників. Недоотримала значну частину коштів і казна міста. Правда, з наближенням весняно-літнього періоду людей трохи побільшало, але все-таки цього недостатньо для нормального стану справ. І ось, нарешті, приємна новина. До Трускавця поїхали ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А прибули вони саме в санаторій "Янтар", який знаходиться в нагірній частині міста.

За словами головного лікаря-директора філії ЗАТ "Трускавецькурорт" санаторій "Янтар" Оксани Іваницької, згідно угоди, заключеної з Міністерством праці та соціальної політики України, керівництвом товариства за сприяння голови Наглядової ради Павла Якубенка, починаючи з 13 травня поточного року розпочався заїзд відпочивальників зі спеціальним статусом - це ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС.

- Міністерство обрало для них наш санаторій і саме до нас протягом року приїде більше 800 людей цієї категорії. Всі вони отримують умови для комфортного проживання та належного лікування, - констатує О.Іваницька.

На сьогодні в оздоровниці перебуває 39 людей цієї категорії. І хоч цифра не вельми значна, все ж таки це плюс до казни санаторію, товариства та міста-курорту в цілому. Залишилося сподіватися, що і з путівками ФССУ все теж вийде якнайкраще. Працівники ЗАТ "Трускавецькурорт" у це вірять.

Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

Тісна співпраця благодійного фонду та Асоціації інвалідів - приклад для наслідування

Ще з давніх часів існують сотні різних поглядів на благодійність. Звичайно, кожен з них прив'язаний до конкретних історичних умов та рівня розвитку суспільної думки. Але основна суть терміну "благодійність" все ж таки подібна, - це певний прояв співчуття чи жалості до ближнього, певна пожертва маючого немаючому. На нижчих рівнях зародження благодійності її ототожнювали з "даванням милості будь-кому, хто простягне руку". Пізніше ж вона розглядалася як певна пожертва приватної особи на будівництво певних структур, стипендію, оздоровчі поїздки для нужденних та хворих тощо.

На сьогоднішній день тема благодійності є досить актуальною і несе не тільки матеріальне, а й моральне забарвлення. Благодійність у широкому сенсі - це прояв уваги до людей, що потребують певних мінімальних умов для існування з метою задоволення не лише їх матеріальних потреб, але й духовних.

Днями ми отримали нагоду поспілкуватися з головою Трускавецької міської асоціації інвалідів Надією Заблоцькою. Мила та приємна жіночка - вона справжній оберіг тих, хто неспроможний самостійно йти по життю.

- У міській асоціації інвалідів на обліку перебуває 600 людей, - каже вона. Багато з них потребують щоденної опіки. Щоб мати таку можливість при асоціації створено волонтерський рух членів ТМАУ. Десять волонтерів, закріплені за певними районами міста-курорту, відвідують інвалідів, цікавляться їх потребами тощо.

Реалізація Конвенції ООН "Про права інвалідів" в Україні відбувається доволі повільно. В очікуванні запровадження необхідних законів та їх виконання міська асоціація сама шукає шляхи вирішення проблем інвалідів. Одним з таких напрямків є співпраця з різними організаціями та фондами. Зокрема, досить тісною є дружба з благодійним фондом "За розвиток м. Трускавця - курорту європейського рівня", який очолює Антон Левицький.

За словами пані Заблоцької, ще в 2010 році вона звернулася з листом до генерального директора ЗАТ "Трускавецькурорт" Віктора Жданова, який посприяв співпраці з БФ, яка тепер набирає обертів. За цей час асоціація інвалідів отримала від благодійного фонду "За розвиток м. Трускавця - курорту європейського рівня" ролатор, комплекти рушників (240 шт.), махрові халати (24 шт.), рушники (100 шт.), тридцять комплектів постільної білизни та кілька днів тому медичні окуляри (450 шт.).

Окрім того, десять неповносправних людей отримали можливість відвідати ПК ім. Т.Шевченка та милуватися голосами артистів української та зарубіжної естради, що тут виступали. І на цьому співпраця не завершується. Як каже Антон Левицький, директор фонду, ми крок за кроком прямуємо до поставленої мети - допомогти якомога більшій кількості людей, що потребують цього. Серед них і ті, хто перебуває на обліку в асоціації інвалідів Трускавця. Переконаний, що кожен наступний наш крок буде ще більш вдалим і правильним з точки зору його ефекту і користі для людей.

Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

Оптимізація як завуальована форма боротьби з українським духом у Трускавці

Оптимізація - як багато в цьому слові. Особливо у багатому та дорогому Трускавці, в який потоками пливуть грошенята - маємо ж "Нафтусю", інші джерела, маємо курорт. Та чи відчуваємо це на власному добробуті? Чи відчувають це наші діти? Цілком можливо, що скоро відчують, проте, на жаль, не в доброму значенні цього слова, як не парадоксально це звучить.

"Нелегка ситуація, потрібно скорочувати, урізати видатки, потрібно затягнути пояси, потрібно економити, потрібно проводити оптимізацію". Ці сентенції ми вже чули не раз і вже й звикли до них. І в державі, і у Трускавці. Але виглядає на те, що так зле, як є тепер, у Трускавці ще не було. Про це свідчать хоча б кроки теперішньої влади, яка борсається та бореться із видимими та невидимими ворогами, яка щось реформує, наводить, наче Гітлер, новий порядок, щось оптимізує, комбінує, займається промоціями та різними заходами, а результату нема хоч плач, хоч скач. Некошена трава, вигнані з роботи люди, яким залишалося по кілька місяців до пенсії, жахливий стан доріг, професіонали, від професійності яких аж у піт кидає, протистояння із підприємцями, турфірмами, митцями, яким не місце в парку так само, як і роверистам, і музикантам, і трускавчанам, які можуть порушити спокій відпочивальників.

Разброд і шатаніє? Та ні, це зміни, які нам треба пережити. Буде спочатку боляче, а згодом звикнемо…

Показовою у плані діянь піврічного урядування нинішньої владної команди Трускавця є пертурбації в міській освіті. То за Орестом Лобиком "тягнеться негативний шлейф", то "він прекрасний фахівець і знайде собі не менш достойне місце". То "ви потрібні Тимофію Михайловичу, і нам, і Вашому колективу" на похороні дружини директора БУТ, то "його однозначно потрібно відправити на пенсію". А час іде, діти вчаться, закінчують школу, потрібно думати за канікули, за новий навчальний рік, словом - жити далі, незважаючи на цю владу. Бо вона минеться, ця влада теперішня у нашому славному місті, а освіта мусить вистояти, відстояти себе.

А ще більш показовою в міській освіті є ситуація навколо Будинку учнівської творчості - позашкільного закладу, який діє у Трускавці вже 50 років. Не із самого початку він знаходився там, де є тепер, був і на вулиці Суховоля, і в інших місцях, та нарешті знайшов своє гідне місце. Здавалося б, діти мають заняття, не байдикують, займаються корисними справами - все, як у людей. Окреме приміщення БУТ має і в Турці, і в Скольому, про більші міста мовчимо. А от Трускавець вирішив вислужитися перед вищою владою, показати, що оптимізація в нас проходить ще дужче, ніж потрібно. Навіщо тоді говорити про "ідеологію в освіті", навіщо декларувати сповідування націоналістичних ідей та відданість українському духові? За такі оптимізації, як їх хоче проводити влада Трускавця, в ОУН розстрілювали б, Бандера сам підписав цей наказ.

І впав БУТ в око владі, і не дає він їй спокою, і ніяк не можуть у мерії зрозуміти, чого ж то б не віддати це приміщення на благородні цілі - і землю в придачу, а площі ж то теж багатенько та ще й у центрі міста. І розпочала влада міста шукати шляхів та способів, як би здійснити задумане, та певні сили стали їй на заваді. Так про події навколо БУТ писав би древній літописець, ми ж подамо інформацію простіше та прозаїчніше. У БУТ хочуть скоротити кількість гуртків, кількість викладачів, звільнити директора Тимофія Бойка, на його місце поставити когось більш ручного та більш зручного, згідливішого та поступливішого, запровадити батьківську плату за відвідування гуртків, які планується перевести в школи міста, сюди переселити соціальні служби та суд, а два приміщення у центрі на вулиці Шевченка та вулиці Річки продати, покупці є.

Маємо інформацію, що з вересня вже може не бути гуртків англійської мови при дитячих садочках, а цілком можливо, що не буде самого позашкільного закладу, бо - "оптимізація". До слова, за найгірших часів в історії незалежної України, у Трускавці не було такого, щоб хтось ставив питання так, як ставить оця влада. Нелегко було Богдану Михайловичу Матоличу у складні 90-ті, але не забирав він від дітей та освіти майна БУТ. Лев Ярославович Грицак був мером при трьох президентах (Кучма, Ющенко, Янукович), але ніколи не поставало питання, щоб батьки платили за відвідування гуртків. А тепер міська влада навіть забирає щомісячно тих три з половиною тисячі, які БУТ отримує від оренди приміщення аптекою. Натомість обіцяє, що фінансувати не буде, бо нема коштів.

А чому нема коштів? Як працює мер та його вся команда? Не протирати штани потрібно та не займатися демагогією, а робити реальні кроки. І звітувати після того, як є ефект, успіх, а не перед тим, як це було із фан-зоною до Євро-2012. Розтрубіли, що 100 тисяч гривень держава виділить Трускавцю! А не виділять жодної копійки. Називається, обробилися по самі вуха.

Хіба громада такого заможного міста (а стало воно суперзаможним за найчеснішої влади 2010 - 2011 років) не зможе утримувати два позашкільні заклади (БУТ та "Спортовець"), що потрібні різні опікунські та наглядові ради, які мають шкаляти гроші невідомо де і невідомо з якої причини? Хіба до цього часу все було аж так гладко із фінансуванням? Та ніхто не ліз у кишеню батькам, не простягав своєї руки по те, що не поклав там. Цю руку треба обрубати, якщо вона хоче красти те, що їй не належить - так образно можна висловитися по суті даної проблеми. Бо якщо хтось із батьків захоче допомогти, він допоможе - і школі, і садочку, і позашкільним установам. А громаді цікаво б знати, чому так різко урізали видатки в бюджеті для потреб освіти, медицини, а на деякі пункти визначили великі кошти, використання яких навряд чи доцільне в теперішній час. Громаді багато що варто знати, та от звідки довідається? З "Голосу ради"? З сайту міської ради? З міського радіо? Чи може із приватної газети пана Козира?

Намагання знищити позашкільний заклад (Будинок учнівської творчості) у Трускавці не повинно бути чимось, що не обходить нас, батьків, як зрештою і всіх трускавчан. Однозначно, що якщо влада не схаменеться та не припинить свої "ініціативи з оптимізації", то питання повинно порушуватися не тільки перед місцевими та обласними правоохоронними органами, перед ЛОДА та провідними політичними силами області, але й на рівні міністра освіти, прем'єр-міністра Азарова, Президента України Віктора Януковича. Не хотілося б виносити сміття із хати, проте запевняємо, що якщо чинна влада Трускавця не залишить у спокої Будинок учнівської творчості, то питання буде піднято навіть поза межами України як факт недотримання конституційних прав та свобод громадян України органом місцевого самоврядування. Так, вже накидані певні матеріали для публікації у польських та німецьких ЗМІ, нав'язуються контакти із європарламентарями. Паралельно прийдеться протидіяти окремим крокам влади щодо так званої "промоції курорту Трускавець", що дуже не хотілося б робити. Бо навіщо нам така промоція, коли при збільшенні кількості відпочивальників та збільшенні поступлень до бюджету міста різко урізається фінансування "галузей майбутнього", соціальної сфери, освіти тощо. Може тоді варто винести на світ Божий правду про якість озокериту і чи озокерит це насправді, про кварцювання "Нафтусі" та втрату нею лікувальних властивостей, про каналізацію у першій санітарній зоні, про те, що до нас у певних випадках їхати небезпечно? Мовчимо про кумівство та сватовство, про кричущі порушення законодавства, про "прозорі" конкурси та про підкилимні ігри. Але сподіваємося, що це не буде розцінене владою міста як шантаж чи намагання примусити змінити свої позиції. Віримо, що до таких публікацій справа не дійде, що протистояння не буде, що влада змінить свою позицію на таку, що відповідатиме інтересам громади без жодного тиску з будь-чиєї сторони, що і надалі у Трускавці діятимуть три школи, всі дитячі садочки, які є на теперішній час, ДЮСК "Спортовець" і звісно ж, Будинок учнівської творчості (за теперішньою адресою, без скорочень гуртків та при повному фінансуванні). А якщо влада нездатна виконувати свої зобов'язання перед громадою, то варто розпочати лікування від цієї імпотенції - тут уже можна і радикальними методами.

Дивує ще одне - чому перед виборами "Рада міста" та її висуванець Руслан Козир не агітували людей таким чином: "Закриємо БУТ!", "Догробимо комуналку!", "Погіршимо умови праці вчителів, лікарів, працівників культури!", "Розпочнемо політичні переслідування та переділ власності!"? Чому бідкалися, що не тече вода із крана, що погана якість доріг? Чому звинувачували у всіх смертних гріхах тодішніх чиновників, в тому числі і освітянське керівництво? І чи не пора Руслану Козиру прозвітувати за всі "успіхи" в "едукатіонкампф" та "культуркампф" не перед своїми соратниками, а перед батьками учнів - хоча б у тому ж БУТі? І чи не пора вже нам, батькам, стати на захист наш і наших дітей, бо політика діючої міської влади дуже вже нагадує політику геноциду? Але ж бо хіба це окупанти прийшли на трускавецьку землю? Ні, ми самі привели цих людей до влади, то тепер пожинаємо плоди наших рокових помилок. І може варто вже виправляти ці помилки, бо чим далі в ліс, тим більше дров. Станьмо на захист БУТ і не віддаймо його на поталу. Не дозволимо забирати те, що належить дітям, нашим дітям! Геть руки від БУТ!

Володимир Михайлович

P.S. У вищевикладеній статті використано суб'єктивні оціночні судження.

"VIVA, ISPANIA", VIVA, ЄВРОПА!

Вже традиційно у травневі дні між школами міста відбувається конкурс презентацій країн Євросоюзу, присвячений Дню Європи 15 травня. Цього року конкурс проводиться вже втретє, тож вчителям і учням шкіл довелося дуже серйозно попрацювати, щоб знайти та втілити нові ідеї подорожі країнами Європи. В і без того завантажений травневий час підготовки до екзаменів, останнього дзвоника і випускного ці зусилля творчих колективів всіх трьох шкіл заслуговують високої оцінки і подяки.

Цього року третя школа презентувала Болгарію, СШ №1 готувала Грецію. А навчально-виховний комплекс "середня школа №2-гімназія" запросив учнів, батьків та поважне незалежне журі на 3D фільм "VIVA, ISPANIA". Так тут презентували багату на історію та традиції, гарячу і пристрасну країну Іспанію. 3D технологія полягала у вдалому поєднанні відеоряду на екрані і гри учнів-акторів. А історія розпочиналася здалеку - з війни між Римом і Карфагеном, шляхом і загибеллю святого Якова, війни з маврами. Не оминули і благословення королівською родиною Колумба на його історичну подорож. Особливої уваги заслуговують костюми дітей, які були просто розкішними: тоги членів сенату і пишні комірці іспанських інфант були максимально наближені до оригіналу та створювали відповідну атмосферу. Одні костюми шили спільними зусиллями, щось позичали в Дрогобицькому театрі. У всьому відчувалася велика праця великої кількості людей - вчителів, дітей, батьків. Так шквал оплесків викликала поява Дон Кіхота та Санчо Панси, без яких був би явно неповний фільм про Іспанію. Взагалі ця сцена подарувала, гадаю, не лише школі, а й місту нову зірку - Мар'ян Пусак в ролі Санчо Панси був просто безподобний і фантастично органічний, наче народився на сцені. Від голосу Наталії Бегін знову йшли мурашки по шкірі. А були ще запальні мікси іспанських танців, смачна ліга і паелья в пательні та яскравий завершальний акорд - масовий карнавальний вихід всіх учасників дійства. Понад 60 учнів-акторів ледве поміщалися на сцені актового залу школи.

Справді, "VIVA, ISPANIA", VIVA, Європа, VIVA, освіта!

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Щоб уникнути лиха, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки!

Важливим фактором для безпеки і збереження життя людей при будь-якій біді є знання правил поведінки в різних надзвичайних ситуаціях. Нагадаємо основні дії під час пожежі. По-перше, чого ніколи не слід робити у разі пожежі в будинку (квартирі): боротися з полум`ям самостійно, не викликавши пожежників (якщо ви не впоралися з вогнем за кілька секунд, його поширення спричинить велику пожежу); виходити через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний, гаряче повітря може також обпекти легені); спускатися водостічними трубами і стояками, зокрема, за допомогою простирадла і мотузок (якщо в цьому немає самої гострої необхідності, падіння тут без особливих навичок майже завжди неминуче); стрибати з вікна.

Пам'ятайте, що, в першу чергу, вам необхідно повідомити про пожежу за номером "101". Потім треба вивести на вулицю дітей і літніх людей. Далі спробувати самотужки загасити пожежу, використовуючи підручні засоби (воду, пральний порошок, щільну тканину). При небезпеці ураження електричним струмом вимкніть електроенергію (автомати в щитку на сходовій клітині). Не забувайте: легкозаймисті рідини гасити водою неефективно, найкраще скористатися вогнегасником, пральним порошком, а при його відсутності - мокрою ганчіркою. Під час пожежі необхідно утриматися від відкриття вікон і дверей для зменшення припливу повітря. Якщо в квартирі сильно задимлено і ліквідувати горіння самотужки не можливо, негайно залиште квартиру, прикривши за собою двері. При неможливості евакуації з квартири через сходові марші використовуйте балконні сходи, а якщо їх немає, то вийдіть на балкон, закривши за собою щільно двері, і намагайтеся привернути до себе увагу перехожих і рятувальників. По можливості, організуйте зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, укажіть на місце пожежі. Якщо ви не можете вийти з квартири, варто закрити вікна, проте не опускати жалюзі, заткнути всі зазори під дверима мокрими ганчірками; виключити електрику і перекрити газ, наповнити водою ванну й інші великі ємності, зняти занавіски, тому що скло під впливом тепла може тріснути, і вогонь легко перекинеться на штори, відсунути від вікон усі предмети, що можуть зайнятися, облити підлогу і двері водою, понизивши таким чином їхню температуру. Але пам'ятайте головне: пожежу легше попередити, ніж загасити! Лише дотримуючись правил безпеки, ви зможете уникнути лиха!

Державний пожежний нагляд м. Трускавця

Бережіть "зелені легені" планети від пожеж!

Нинішні теплі та майбутні святкові травневі дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян виїде за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі. Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Причому такі пожежі приборкати дуже важко.

Тож, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки! Пам'ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища й обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду! Не загашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Трускавецький МВ МНС України закликає громадян міста Трускавця повсякчас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах. Бережіть "зелені легені" планети від пожеж!

Трускавецький МВ ГУ МНС України в Львівській області

Оголошення

Трускавецький МВ ГУМВС України у Львівській області інформує громадян про те, що на виконання Закону України "Про інформацію", "Про захист персональних даних" та інших нормативних документів довідка про відсутність чи наявність судимості видається Трускавецьким міським відділом БЕЗКОШТОВНО протягом 25 діб від дня написання заяви.

Громадяни мають можливість отримання довідок у більш стислі терміни в представництвах ДП "Львів-інформ-ресурси" при наявності сплати послуг зазначеного підприємства згідно затверджених тарифів.

Трускавецький МВ ГУМВСУ у Львівській області

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.