Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№54 (298) 31 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Козирівська коаліція – тільки до осені?

Сьогодні - останній день весни і певна зміна в політиці "ТВ". На літній період вісник виходитиме рідше, ніж дотепер, без гострих публікацій про Трускавець (хоча готуються статті "Трускавецько-трускавецька війна", "Про "нових трускавецьких", "Аналіз за Фройдом", "Незаконні оборудки тих, хто при кориті"). Причина - літо, пора відпочинку. Є й інша причина. Маємо інформацію, що тверда більшість, якою наразі володіє Руслан Козир в Трускавецькій міській раді, збережеться тільки до осені. Звісно ж, з початком вересня збережеться відносна більшість, в якій, за нашими припущеннями, залишаться "ФЗ", "НУ", дві партії ЗАТ "Трускавецькурорту" в міській раді, частина "Батьківщини" та кілька інших депутатів, проте це буде вже не дві третини голосів, не конституційна більшість, а трохи поза 24 голоси. Щоб не прискорювати ці події та не випереджати їх, на певний час призупиняємо критику міської влади - нехай цим займається тепер громада міста. Що будується на брехні, не може стояти вічно - приклад 26 травня показав, що процес недовіри чинній владі Трускавця пішов. Не рухаймо їх - нехай воно розсиплеться само по собі. І Трускавець колись діждеться "Вашингтона з новим і праведним законом", а не буде терпіти так, як терпить тепер.

Стихія плюс шкідництво

В суботній вечір Трускавець пережив надзвичайну ситуацію - сильний буревій, ливневі зливи, дощ, шквальний вітер, потужний градобій. Як повідомив начальник МВ МНС Микола Лучковський, його служба оперативно реагувала на виклики, проте здзвонитися із комунальними службами Трускавця було годі. Заступник мера Петро Нестерівський заперечив - він, мовляв, опівночі вже володів ситуацією, а в неділю зранку о 7.30 представники комунальних служб вже побували в найбільш критичних місцях.

Стихія показала, що в місті недопрацьовує УЖКГіБ - про це сказав на понеділковій нараді мер Трускавця. Руслан Козир зазначив, що до каналізаційних мереж під час зливи тільки по вулиці Стебницькій потрапило біля півкуба бою, земля з розкопок та щебінь позабивали каналізацію і по вулиці Бориславській, і по інших мікрорайонах міста. Юрій Терлецький, начальник УЖКГіБ, отримав доручення від голови посилити контрольні функції своєї організації і не тільки доповідати інформацію, а щоб був результат.

В міській раді на понеділковій нараді вкотре говорили про шкідництво. Шкідники позаліплювали жувальними ґумками датчики на опорах зовнішнього освітлення, тому на вулицях темно вночі, а вдень чомусь починає горіти світло. Шкідники не утримують в належному стані території біля санітарно-відпочинкових комплексів (було названо територію біля санаторію "Південний"). Шкідники теж засунули не туди, куди потрібно, якусь пляшку на Стебницькій, 88 і вийшов з ладу ліфт. На нараді недвозначно дали зрозуміти, що ці шкідники - це вороги Трускавця, громади міста, їх має шукати міліція і жорстоко карати. Представник правоохоронних органів підтвердив, що за всіма вищенаведеними фактами ведеться розслідування.

Російський бітум для трускавецьких доріг

Місяць тому ми подавали інформацію з посиланням на мера Трускавця, що "наступного тижня в місті розпочнеться ремонт доріг". Як повідомив на понеділковій нараді 30 травня мер Руслан Козир, дороги в Трускавці досі не ремонтують і невідомо коли розпочнуть, бо в Україні є проблема з бітумом - його завозитимуть з Росії, як і гречку завозили з Китаю. Проте в Трускавці є вулиці, які мала б ремонтувати не міська влада, а структура ЗАТ "Трускавецькурорт". Так, за словами мера, важкі автомобілі ЗАТу вибивають дорогу на стику вулиць Суховоля та Бандери. Мер вважає, що ЗАТу треба про все нагадувати, бо інакше справа б не рушила з місця. За приклад він навів туалети, які були закриті. Нам дуже незручно говорити, проте графіку і дотепер не дотримуються в туалетах біля нижнього бювету. Так, минулого тижня в четвер вже о 19.10 туалети були закриті, хоча мали б функціонувати до 20.00.

Інтересами релігійної громади знехтували

На сесії 26 травня депутати міської ради не надали релігійній громаді "Еммануїл", яка діє у Трускавці, землю для будівництва Дому молитви. Громада хотіла землю на околицях Трускавця, в яру, але до думки віруючих не прислухалися. Перед депутатами виступив пастор цієї протестантської спільноти п'ятидесятницького напряму Ігор Краснянський, проте депутати почали задавати йому запитання, які були зовсім недоречними, наприклад - скільки парафіян налічує ця громада. Яка різниця - чи шість десятків осіб, чи шість десятків сімей чи шість сотень чи тисяч? Виглядало на те, що окремим депутатам дуже вже хотілося показати, що вони є представниками релігійної більшості і потреби релігійних меншин міста їх зовсім не хвилюють. Не з найкращої сторони показав себе і міський голова, який почав повчати пастора, як той має себе поводити. До речі, перед тим мер теж пробував повчати туристів, які прийшли на сесію, щоб ті не виходили під час сесійного засідання, а "коли вже прийшли, то сидіть до кінця".

Як повідомляє наше джерело, релігійна громада "Еммануїл" та її пастор Ігор Краснянський не збираються миритися із нехтуванням їхніх прав та свобод. Те, що відбувалося на сесії 26 травня - тривожна ознака намагання невеликої групи людей нав'язувати свою волю всім, намагання придушити в місті свободу слова, преси та релігії, крок назад - від демократії до тоталітаризму лукашенківського типу. Може це так подіяла на нашу владу зустріч із білоруською делегацією, яка нещодавно відвідувала Трускавець?

В міській раді чиновники неграмотні чи безграмотні?

"Трускавецький вісник" готовий надати свою допомогу по вичитці та правці орфографічних, пунктуаційних та інших помилок, якими рясніють проекти рішень, що виносяться на сесію ТМР. Те, що окремі з них готуються вкрай неграмотно, підтвердив на понеділковій нараді 30 травня і секретар ради Петро Шумин. Він нагадав, що проекти рішень потрібно оприлюднювати вчасно, тому попросив по земельних питаннях всі проекти рішень надати до 16 червня. Нагадаємо, що даний закон стосується не лише рішень сесій, а й рішень виконавчого комітету.

Щити будуть демонтувати

На понеділковій нараді 30 травня міський голова Трускавця дав доручення своєму заступнику Юрію Яворському демонтувати ті рекламні конструкції, на яких нема погоджень. Особливо це стосується рекламних площ по кільцях та біля мерії. Особливо обурливим є той факт, що навіть на залізничному пероні щити масово рекламують відпочинок на сусідньому з Трускавцем курорті, сусідній курорт рекламується і неподалік мерії, і навіть на бюветі, його вихваляють екскурсоводи, навіть окремі лікарі (можливо не просто так?). В той же час цього ніхто вперто не помічає - вірним псам, які годуються з руки господаря, краще бачити ворога в особі представника мас-медіа, ніж там, де він реально зачаївся чи й відкрито діє.

Обережно: дитячий травматизм

Як повідомив на понеділковій нараді 30 травня головний лікар трускавецької міської лікарні Осип Свіжинський, мешканцям варто звернути увагу на ріст дитячого травматизму на вулицях. Головний медик Трускавця схильний пов'язувати дане явище із закінченням навчання у школі та початком періоду літніх канікул; діти мають більше часу і більш вільно його проводять, в тому числі на вулиці. Батьки повинні терпляче пояснювати дітям, що життя та здоров'я - найцінніший скарб, який потрібно берегти замолоду. Багатьох травм, з якими в лікарню потрапляють діти, можна було б запобігти.

101: потрібна консолідація сил

У Трускавці потрібно активізувати зусилля, щоб служба 101 (єдина для всіх ситуацій) діяла ефективніше. Про це на понеділковій нараді 30 травня говорив начальник Трускавецького МВ МНС Микола Лучковський. Микола Васильович зазначив, що часто по телефону 101 звертаються мешканці Трускавця і запитують, коли ж буде вода, а черговий не знає, що відповісти, бо з водоканалом нема нормального зв'язку. Ми відповімо словами директора водоканалу п. Возняка, який обіцяв трускавчанам цілоденне водопостачання торік з початком травня, а цьогоріч - з початком літа. Початок літа - завтра.

Теж Микола Лучковський виступив за те, щоб покращувалася координація роботи із комунальними службами Трускавця та окремими відділами. За приклад він навів відділ освіти, коли по школах меблями та партами захаращені евакуаційні виходи, а плафони відкриті і нема бажання закрити їх хоча б перегорілими лампочками. Начальник відділу освіти Михайло Шубак пообіцяв виправити ситуацію та розібратися з директорами шкіл, які не реагують на приписи.

Фестиваль духовного співу

Фестиваль духовного співу У вихідні 28 - 29 травня у Трускавці проходив фестиваль "Культура та духовність - багатство Європи". В екуменічному концерті взяли участь хори різних конфесій різних міст та країн - від сусіднього з нами Стебника (хор церкви Архистратига Михаїла УПЦ КП) до церковного та академічного хорів із Кракова (Польща). Медіа-підтримка проведеного фестивалю з української сторони явно повинна була бути кращою.

П'ять утоплеників

Щорічно на так званому купальному озері, що при дорозі на Борислав, топиться по 4-5 людей. Такі факти на понеділковій нараді 30 травня в трускавецькій мерії навів начальник Трускавецького МВ МНС Микола Лучковський. "На балансі ЗАТ "Трускавецькурорт" дамба і дзеркало води, але вони не хочуть і не будуть там робити абсолютно нічого", зазначив Микола Васильович. Потрібно шукати шляхи вирішення проблеми, можливо навіть через розірвання договорів оренди, проте ситуація не є аж такою простою. Про це говорив мер міста Руслан Козир. Мера обурила і поведінка випускників, які накидали пустих пляшок біля питного озера та ще й не цілих, а битих. Непокоїть його і факт стихійної торгівлі, з якою ніхто не може дати ради ні біля верхнього бювету, ні біля дерев'яного ринку. Міліціонери пильнують порядку, а торгівці гендлюють собі. У парку замість кінних екіпажів появилися поодинокі коні - мер стурбований цим фактом.

Міліцейські будні

Подаємо вибрані дані про злочини та правопорушення у Трускавці за останній тиждень травня, люб'язно надані нам Трускавецьким МВ УМВСУ у Львівській області.

24 травня - ДТП по вулиці Стуса, кілька фактів хуліганства, сусідка постукала у двері до іншої сусідки та перестрашила її онуків.

25 травня - по вулиці Стебницькій затримано мешканця Роздолу із шістьма патронами, пошкодження сходів на Стебницькій, 80 (ОСББ "Калина"), кілька погроз фізичною розправою.

26 травня - розслідується справа про незаконні дії одного з нотаріусів міста, викрито приховання факту працевлаштування, невідомі по телефону погрожують вбити відпочиваючого.

27 травня - в автомобілі виявлено бити та наркотики, а також шприци із бурою речовиною, по вулиці Мазепи виявлено труп уродженця Стебника, жителя міста Трускавця, 32-річного непрацюючого.

28 травня - побиття відпочиваючого азербайджанця в пабі "Абордаж", повідомлення про ухилення від сплати кредиту, крадіжка 2 000 гривень та цінних статуеток шляхом взлому балконних дверей, ДТП на бульварі Чорновола без потерпілих.

29 травня - бійка двох жінок на ґрунті особистої неприязні, крадіжка мобільного телефону в одному з розважальних закладів міста.

30 травня - пошкодження дверей та вхідного замка в підвалі по Івасюка, 1А, заява одного з підприємців на неправомірні дії посадовців Трускавецької міської ради по самовільному знесенні рекламних щитів, незважаючи на наявність дозвільної документації, виявлено підроблений талон техогляду ТЗ, пошкодження автомобіля, відпочиваючий одного із санаторіїв впав на слизьких сходах та отримав численні травми.

Кубок Лева

Відповідно до офіційного календаря Федерації тенісу України в період з 24 до 29 травня 2011 року у м. Львові проводився відкритий Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу "Кубок Лева" (І категорія). По це нас повідомила прес-служба ДЮСК "Спортовець". В турнірі брали участь юні тенісисти у війці до 14 та до 16 років з Донецька, Львова, Дніпропетровська, Чернівців, Рівного, Харкова, Полтави, Ужгорода, Севастополя та Трускавця. Трускавець представляли двоє учнів дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець", які стали призерами цих престижних змагань - Мількович Остап - ІІІ місце в одиночному розряді і ІІ місце в парних поєдинках та Бєлова Василина - ІІІ місце в парному розряді (тренер ДЮСК - Ігор Микитин).

Кубок Лева Кубок Лева

28 травня у с. Черниця команда борців ДЮСК "Спортовець" брала участь у обласному турнірі з вільної боротьби " Кубок Дністра" серед учнів 1996-2001 років народження. Всього у змаганнях приймали участь біля 100 юних борців з Львова, Пустомит, Щирця, Пісочного, Підгірців, Винників та Стебника. Призерами змагань у своїх вагових категоріях стали вихованці ДЮСК "Спортовець": ІІІ місце - Фендак Олег ; ІІІ місце - Ковалів Тарас та ІІ місце - Халавка Ростислав (тренер Семен Гардій).

До Міжнародного Дня захисту дітей

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, в Бориславі 1 червня під патронатом мера міста Володимира Фірмана пройде ряд заходів. Так, о 13.00 в Будинку школяра пройде фестиваль "У світі танцю", о 14.00 в паку культури - конкурс малюнку на асфальті, о 15.00 в літньому театрі парку проходитимуть ігри та забави для дітей. А з 15 до 19 години дітей безкоштовно кататимуть на квадроциклах та катамаранах.

Ряд заходів до цього свята відбудеться і в Трускавці. Так, о 13.00 в Народному домі пройде конкурс поезії "Спів душі", а о 16.00 силами школи мистецтв буде поставлено музичну казку.

Власна інформація

Трускавець узяв курс на енергозбереження

Сесія Трускавецької міської ради 26 травня затвердила схему перспективного плану розвитку централізованої системи теплопостачання, тим самим взявши курс на автономне опалення. Доповідав голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Руслан Крамар.

Зменшити затрати на енергоносії, а для цього - обладнати всі комунальні заклади міста індивідуальним опаленням - це стратегічне завдання для Трускавця, проголошене міським головою Русланом Козиром з його приходом на посаду міського голови.

Постійно діюча комісія з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання житлових будинків прийматиме також рішення про надання дозволу на влаштування індивідуального (поквартирного) опалення в під`їздах по стояках.

Мешканцям міста рекомендується створити відповідні ініціативні групи з метою прийняття на загальних зборах мешканців будинків рішень про відключення від мережі централізованого опалення.

Для зручності мешканців, буде відкрите єдине "вікно". Усі обов'язки з підготовки дозволів і проектної документації беруть на себе новостворені комунальні підприємства "Трускавецьтепло" і "Трускавецьжитло". Як зазначив Р. Крамар, людям треба буде тільки написати заяву в одне з комунальних підприємств, і всі проектні погодження - справа комунальників.

Прес-служба Трускавецької міської ради

У Дрогобичі кількість випускників шкіл зменшилась майже наполовину

30 травня у Дрогобичі на площі Ринок відбулося Свято випускників. Традиційно тут зібралися випускники усіх загальноосвітніх середніх шкіл міста. Зі святом їх привітав міський голова Олексій Радзієвський та вручив медалі. Цього року у Дрогобичі атестати отримали 440 випускників, з них 13 закінчили школу із золотою медаллю, 9 - із срібною. Нагадаємо, що торік у Дрогобичі було 734 випускники середніх шкіл, з них 37 отримали золоті медалі, 12 - срібні.

Іван Тихий

Вісті з Дрогобицького району

- 26 травня у Дрогобицькій райдержадміністрації відбувся семінар-навчання із питань започаткування розведення риби та запровадження сучасних технологій за участю професійних рибоводів, науковців Львівського ветеринарного університету, сільських, селищних голів, управління водного господарства, управління Держкомзему. Від райдержадміністрації перед учасниками семінару виступив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник.
- 27 травня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак провів особистий прийом громадян. На прийом прибуло 16 осіб. Звернення стосувалися надання матеріальної допомоги, соціальних, земельних питань, сприяння роботі фермерського господарства в с. Уличне. За підсумками прийому голова райдержадміністрації дав доручення відповідним керівникам управлінь, відділів та структурних підрозділів адміністрації з метою вирішення проблем, з якими зверталися громадяни.
- 30 травня відбулося засідання Колегії Дрогобицької райдержадміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Михайло Сендак. На порядку денному: про підсумки виконання районного бюджету району за січень - квітень 2011 року; про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2010-2011 років та завдання щодо підготовки до наступного опалювального сезону; про результати контрольно-ревізійної роботи за 4 міс. цього року; про підготовку до літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2011 р.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Сесія останнього дня весни

31 травня відбулося друге пленарне засідання дев'ятої сесії ТМР. Троє депутатів виступили із запитами: Павло Швець про потребу відновити дамбу на купальному озері (рада підтримала звернення з цього приводу до генерального директора ЗАТ "Трускавецькурорт" Віктора Жданова), Євген Юник цікавився, чому сцену в парку то розбирають, то знову збирають, а також звернув увагу, що на питному озері купаються люди та ще й купають там собак, Святослав Павлечко озвучив вимоги мешканців будинків 12 та 16 по вулиці Сагайдачного стосовно будівництва висотного будинку "без жодних дозволів, без совісті та честі". Мер міста прокоментував кожен із запитів - так, пану Юнику було сказано, що ЗАТ "Трускавецькурорт" "брався до спорудження стаціонарної сцени", але справа вперед не зрушилася. А половина із звернень мерії в прокуратуру стосовно недотримання вимог будівництва стосувалася власне споруди на Сагайдачного. Сьогодні, 31 травня, о 16.00 відбудеться зустріч в мерії із представниками фірми-забудівника.

Перші п'ять питань порядку денного доповідала завідувач юридичним відділом ТМР Оксана Хемич. Четверо з них стосувалися протестів прокурора, окремі з них рада відхилила. А от протест львівського міжрайонного природоохоронного прокурора на рішення сесії ТМР № 79 від 15.03.2011 рада задовольнила, справа стосується розробки землеустрою на відведення земельних ділянок в першій санітарній зоні для ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт", а це ж парк, природозаповідний фонд, землі тут особливо цінні. Проте насправді більшість для задоволення даного протесту утворилася тому, що влада хоче більших поступок від ЗАТу. В обговоренні цього питання взяли участь депутати Шиманська, Габшій, Крамар та деякі інші.

Депутати внесли зміни в регламент з урахуванням нещодавно прийнятого закону "Про доступ до публічної інформації", який вже вступив у дію, затвердили новий склад комісії з дотримання контролю за функціонуванням української мови (увійшли пп. Бодак, Яворський, Ластовецький, Габшій, Герльовський, Жук, Шиманська), надали звання "Почесний громадянин міста Трускавця" Роману Шухевичу, Василю Біласу, Дмитру Данилишину та Роману Різняку-Макомацькому та подискутували стосовно надання імен цих людей трьом школам міста. З відповідною пропозицією виступив депутат Володимир Чапський, питання має опрацювати та підготувати відділ освіти.

Питання встановлення податку на нерухоме майно доповідав заступник начальника ДПІ в м. Трускавці Михайло Вуйко. Це новий податок, який справлятиметься в місцевий бюджет. Кожен, хто не входить до переліку пільгових категорій і має житлову площу понад 120 метрів квадратних у квартирі або понад 250 метрів квадратних в особняку, сплачуватиме цей податок. Ставка за 1 метр квадратний - від 1% до 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, проте ще нема ряду положень та інших нормативних актів. Рада прийняла рішення, підготовлене податковою, без суттєвих зауважень, проти був тільки один депутат.

Депутат Стародуб повідомив, що підприємці, які торгують у парку, покладають вину в тому, що їх звідтам виганяють, на нього, тож він попросив ЗМІ спростувати це. Зав'язалася дискусія, в результаті якого знайшли винного і крайнього - заступника міського голови Юрія Яворського. Виявилося, що підприємці мали дозвіл на легальну торгівлю в парку до 31 травня, а від завтра вони мали б бути вже працевлаштовані де-інде. Проте влада, як завжди, не змогла вкластися в терміни і люди обурюються тим, що коїться. Влада вину спихає на якогось одного депутата, який "загальмував процес", проте його прізвище на сесії не називалося.

Останнім питанням, яке мали розглянути на цьому пленарному засіданні - по створенні нового КП "Трускавецький курортний інформаційний центр" та про ліквідацію КП "Квартирне бюро". Проти такої постановки питання виступили голова бюджетної комісії Юрій Беднарчук, депутат Ігор Ластовецький та ряд інших. З 8 членів бюджетної комісії 7 висловилося не за ліквідацію, а тільки за реорганізацію КП "Квартирне бюро", проте на сесію вперто винесли проект рішення про ліквідацію, бо "як на мене, існуючий персонал не може виконувати свої функції" (Юрій Яворський). "Не треба займатися тим, чим не потрібно", зазначив Юрій Беднарчук, а депутат Ластовецький доповнив, що метою ліквідації одного підприємства і створення іншого є відправити працюючих людей на біржу, а немісцевих поставити на їхні місця. Врешті-решт, депутати дійшли до єдиної думки, що питання зовсім не підготовлене, тому його розгляне знову депутатська комісія (засідатиме в п'ятницю о 15.00), там виступить директор КП "Квартирне бюро" Іван Положевець, інші зацікавлені особи і вже потім на сесії проблему обговорять та приймуть рішення по суті.

Серед тих питань, які ще залишилися для розгляду - і про роботу міліції громадської безпеки, а також по міському радіо. Влада вперто хоче позбутися вагітної Світлани Марецької, оскільки та не збирається миритися із беззаконням та порушеннями. Як нам стало відомо, в час відсутності на роботі С. Марецької останніми тижнями пропадали різні документи - то статути, то контракти, то ще щось. Не будемо забігати наперед, проте результат голосування по цьому питанні багато що дасть зрозуміти, в тому числі хто є хто. Адже окрім питання лобіювання чиїхось інтересів є ще й поняття елементарної порядності та людяності. Може досить знущатися над вагітною жінкою, намагаючись вплинути на неї ще й через матеріальні збитки, до яких її намагаються довести, маніпулюючи законодавством?

Отже, про дату чергового пленарного засідання буде повідомлено додатково, депутати в кулуарах найбільш імовірною датою називали 7 червня, наступний вівторок.

Володимир Ключак

"Volta": поринути в стихію танцю

В неділю, 29 травня, в знаменитій трускавецькій "Шайбі" клуб спортивного бального танцю "Вольта" знову збирав друзів - на черговий звітний концерт чи творчий звіт (як кому подобається). Малюки від 4 років, діти-школярі, юніори, ювенали, сеньйори - інакше кажучи, для танцю кожен вік підвладний. Вже традиційно конкурсну програму відкривали наймолодші учасники клубу "Вольта" - знаменитим "Шнапі", танцями "Птахи" та "Каченята". Розчулені батьки не приховували емоцій, дивлячись на своїх улюбленців - як багато вони навчилися! Танець - не просто забава, це мистецтво, це формування граційності, вміння виразити свої емоції, їх глибину, це експресія та чуттєвість, врешті-решт, часто це - стиль життя. Зоряна Михайлівна Денисюк, керівник клубу, живе танцем, прищеплює любов до нього і своїм вихованцям.

клуб спортивного бального танцю Вольта клуб спортивного бального танцю Вольта
клуб спортивного бального танцю Вольта клуб спортивного бального танцю Вольта
клуб спортивного бального танцю Вольта клуб спортивного бального танцю Вольта

Віденський вальс, танго, квік-степ, ча-ча-ча, фокстрот, самба, танець закоханих румба, європейська та латиноамериканська традиції та стилі - все це переплелося в підготовленій програмі, подивитися на яку прийшли не тільки учасники клубу та їхні друзі, а й всі, хто дізнався про захід із нашого вісника і кого ця інформація зацікавила. Хотілося б, щоб з допомогою наших читачів "Вольта" розв'язала одну зі своїх проблем - в клубі є певна диспропорція: дівчата хочуть займатися танцями, а хлопців замало, тому один з танцювальних номерів і назвали "Соло". Проте ті хлопці, які проходять школу танцю, мають ряд переваг у житті - вони явно впевненіші у своїх силах та можливостях, без зайвих комплексів, їм легше підкорювати чарівну половину людства, вони більш вільно почувають себе, ніж той, хто танцювати не вміє.

Навряд чи варто тут розповідати про історію танцю, про те, що кожен із класичних танців має в собі щось із танцю народного, про символи танцю та різних його елементів. Інколи варто просто подивитися на красу танцю, коли в парі зливаються хлопець та дівчина, коли кілька людей творять один порух, який заворожує, захоплює, чарує своєю досконалістю та довершеністю. Не кожен вміє танцювати, але цього мистецтва можна навчитися. І в гуртках БУТ, і в школі мистецтв, а також у клубі спортивного бального танцю "Вольта". Так що "Вольта" запрошує до танцю.

Володимир Ключак

Школа вчить, як на світі жить

Закінчення дитячого садочка, вступ до шкільних лав - переломний момент в житті дитини. Тепер вона не просто дитина, вона - учень, школяр. Життя - як ріка, одні в ці травневі дні прощалися зі школою, плакали на урочистій лінійці та святі Останнього Дзвоника, зустрічали Схід Сонця та готувалися до вступу в доросле життя, інші - лише ступали на шкільний поріг, боязко озираючись на батьків та невпевнено дивлячись у світ, який їх чекає попереду.

Як і в інших школах Трускавця, в НВК "СЗШ № 2-гімназія" пройшли збори батьків майбутніх першокласників. Збори проходили в суботу, 28 травня, розпочалися вони концертом, участь в якому взяли учні початкових класів (ведучі Софія Гаас та Андрій Пікуш з 3-А класу). Пісні "Школа - весела сім'я" та "Усмішка" виконували вихованці педагога Петровської А. Є., музичну казку "На лісовій галявині" поставили учні 1-А класу під керівництвом класовода Буган Г.В. та Петровської А.Є., Іванків Ольга виконала "Пісеньку про ліс", а Татарський Андрій "Ой що ж то за шум учинився" (школа мистецтв, керівник Домбровська Є. Г., концертмейстер Присмотрова О. І.). Авторська поезія та "Пісня про маму" прозвучала у виконанні учениці 3-А класу Грабовської Анни-Марії, переможниці фестивалю "Мелодія намиста", а Діана Бондарчук виконала "Дрібушечки" (керівник Кіселичник О.Л.).

Під керівництвом Ольги Кіселичник та Лідії Маландій, керівників гуртків англійської мови БУТ, діти 6 - 7 років поставили казку "Рукавичка" англійською мовою та продекламували ряд віршів англійською. Батьки майбутніх першокласників із задоволенням дивилися і інші виступи маленьких школяриків.

Школа вчить, як на світі жить Школа вчить, як на світі жить
Школа вчить, як на світі жить Школа вчить, як на світі жить

Після концерту перейшли до "серйозніших" справ - обговорили ряд поточних питань, в тому числі і щодо шкільної форми. А на завершення завуч початкових класів Марія Попадинець продемонструвала комп'ютерну версію презентації школи № 2, в якій, зокрема, йшлося про проблеми, над якими працює школа, про досягнення на предметних олімпіадах ІІ туру, конкурсах "Кенгуру", "Колосок", "Галицький жмуток", "Сурми звитяги", "Мелодія намиста", в спортивних змаганнях "Старт до Олімпу". Марія Михайлівна відзначила майстерність та творчість педагогів у проведенні виховних заходів, адже в основу роботи вчителів початкових класів НВК "СЗШ № 2-гімназія" покладено підхід, що дозволяє розкрити індивідуальність кожної дитини.

Швидко промине літо і трускавецькі школи поповняться новими учнями, першокласниками. Пройде десяток років - і ці маленькі тепер діточки прощатимуться зі школою, котра вчить, як на світі жить, плакатимуть на святі Останнього Дзвоника та на випускному, а в той час інші малюки готуватимуться до вступу в школу, до нової епохи маленького життя. Життя - як ріка, тече, змінюється, пропливають роки за роками, одні покоління змінюють інші. Ми - частинка цієї течії, частинка світу, живемо сьогоднішнім, думаємо про майбутнє, пам'ятаємо про минуле. І бути гідними почесного імені Людина нам допомагає школа.

Володимир Ключак

"Твої таланти - дар для інших"

"Твої таланти - дар для інших" - таку назву отримав творчий звіт Будинку учнівської творчості, який відбувся у вівторок, 24 травня. Зі святково вбраної сцени актової зали свою творчість присутнім демонстрували вихованці позашкільного закладу, їх глядачами були їхні батьки, знайомі, друзі, жителі міста, представники влади. Це було велике сімейне свято. А вихованці гуртків технічних, образотворчого та ужиткового мистецтва презентували свої творчі доробки на влаштованій у залі виставці.

Розпочавши святковий концерт "Вальсом дитинства", авторами якого є педагоги БУТ (Тетяна Осійчук та Олександр Ілечко) у виконанні вихованців гуртка вокально-естрадного співу, ведуча перейшла до офіційної частини. До вітального слова запросили "батька" Будинку учнівської творчості Тимофія Михайловича Бойка, який у своєму виступі привітав вихованців БУТ, їхніх батьків із закінченням навчального року.

Далі до вітального слова та церемонії нагородження переможців міського фестивалю "Мелодія намиста " - 2011 н. р., а також для нагородження подяками та подарунками вихованців БУТ за вагомі творчі здобутки за 2010 - 2011 н. р. запросили нового завідувача Трускавецького міського відділу освіти п. Михайла Шубака, який у своєму виступі зазначив, що: "Будинок учнівської творчості був, є і буде на тому ж самому місці, що і тепер". На що і сподіваються вихованці та працівники БУТ.

Впродовж півтори години вихованці позашкільного закладу та їхні викладачі демонстрували свої таланти. Перед присутніми виступили неодноразові переможці конкурсів читців, а це Павло Лесик "Коник стрибунець", Соломія Павлик та Віталій Сливка-володарі Гран-прі міського конкурсу читців, прозвучала чудова "Пісня Волині", керівник Володимир Пашкін…Зрештою про кожний номер творчого звіту можна сказати багато, і про чудові "Мелодії Прикарпаття", у виконанні викладачів БУТ, і про ансамбль "Калинонька", керівник Р. Мартинюк.

За допомогою слайдів та коментарів ведучої присутні в залі ознайомились із семи сферами діяльності БУТ, а це:

Твої таланти - дар для інших - сценічно-аматорське мистецтво(хор духовного співу "Хвиля", вокально - інструментальний ансамбль "Чері", "Сценічна мова та конферанс", "Вокальний ансамбль патріотичної пісні"),
- декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво( "Моя іграшка", "Народна вишивка", "Художня обробка дерева", "Вироби з бісеру"),
- науково-технічний напрям("Судно-авіамодельний", "Орігамі"),
- фізкультурно-спортивний та туристсько-краєзнавчий("Велотуристичний", "Краєзнавчий", "Шахово-шашковий", "Стрілецький", "Настільний теніс", "Екстремальний велоспорт"),
- еколого-натуралістичний напрям("Еколого-валеологічний гурток Амарант"),
- соціально-реабілітаційний напрям ("Християнська етика та мораль", "Старшокласник", "Учнівське самоврядування БУТ"),
- гуманітарний напрям ("Літературна Веселка", "Гуртки вивчення іноземних мов", "Юний журналіст"). На сьогоднішній день в Будинку успішно працюють 39 гуртків, в яких здобувають позашкільну освіту більше 872 учнів.

На завершення творчого звіту директор БУТ нагородив грамотами кращих учнів та вручив подяки 10 батькам .Завершенням дійства стала Великодня молитва у виконанні хору духовного співу "Хвиля", художній керівник Роксоляна Мартинюк. Проте, робота у Будинку учнівської творчості триває. І ми запрошуємо всіх бажаючих на наступний захід, який відбудеться 1 червня до Міжнародного Дня захисту дітей на майданчику закладу.

Прес-служба Будинку учнівської творчості

Стебник: не все так погано, хоча могло б бути краще

Якщо порівнювати два сусідні міста Стебник та Трускавець, то однозначно, що можливостей для розвитку більше в міста-курорту: більше доходів, статус міста обласного значення, більше можливостей для населення реалізувати себе, більша кількість робочих місць, кращі дороги та розвиненіша інфраструктура. Та коли дивитися з точки зору людянішого ставлення до людини як особистості, то визначити, де влада краще думає та піклується про своїх громадян, не так і просто.

У Стебнику на понеділковій нараді 30 травня мер міста Василь Пецюх та його заступники Петро Веклюк та Олег Веклюк теж говорили про проблеми, як говорять про них і в Трускавці. Проте стебницька влада не шукає винних "шкідників", не придумує собі "ворогів народу", а намагається вирішувати труднощі. Так, в місті збито три світлові опори в центральній частині міста, четверту - по вулиці Симоненка. Головне для влади містечка - не так знайти винних, як вирішити проблему, щоб вночі було світло. А воно потрібне, бо, незважаючи на запевнення представника правоохоронних органів про те, що ситуація під контролем, влада Стебника володіє фактами про напади груп молодиків, іноді навіть підлітків, на стебничан, які в шоці від того, що їх б'ють зовсім невідомі їм особи і невідомо за що. Щоб покращити криміногенну ситуацію, потрібно довести до кінця розпочату справу по боротьбі із продажем алкогольних напоїв, в тому числі в нічний час, в тому числі неповнолітнім мешканцям міст. За порушення планують штрафувати, не так з метою наповнення бюджету, як заради спокою в місті.

Слухаючи, якими сумами розпоряджаються в сусідньому з нами місті, було важко зрозуміти - чому у Трускавці кажуть про брак коштів? В Стебнику є 5 тисяч гривень (!) на рік (!) на обрізку кущів, живоплотів, на озеленення. Цінна кожна лавка, яку не просто можна демонтувати, бо біля неї смітять, а ще й використати її згодом для виготовлення пісочниці для дітей - ось як варто господарювати, ось де можна навчитися економії. Зайшовши у приміщення мерії, видно різницю порівняно із Трускавцем - мер Стебника не думає про те, щоб міняти двері до свого кабінету, щоб не були старі, а сушить голову, де здобути додаткові кошти і як краще їх використати, щоб громада відчула ефект керівництва містом. Та й мешканці більш активні, для прикладу, на понеділкові наради до стебницької мерії приходять голови ОСББ, для Трускавця така практика не притаманна.

Потрібно інвентаризувати гуртожитки, укріпити каналізаційні люки, забезпечити порядок на випускному балі 30 травня та на спортивних заходах від СК "Стебник" наступної неділі, покращити прибирання вулиці Дрогобицької, особливо в Сільці, покосити біля деяких будинків, легалізувати робочі місця на ринку і в інших юридичних та фізичних осіб, подбати про зручності та вигоди торгівців, щоб ті не пеклися на сонці, відновити газові головки та пофарбувати газопроводи, впорядкувати територію від вулиці Куліша до ринку, де були клумби, а тепер казна-що. Це лише дещиця проблем, які в поточному режимі вирішуватиме цього тижня влада Стебника. А їх у місті калійників є значно більше, проте від озвучення не буде наближення до вирішення.

Звісно, що виконавча влада в місті повинна співпрацювати задля цього із владою законодавчою, що вона і робить. В понеділок, 30 травня, після наради проходила чергова сесія Стебницької міської ради. І мер, і його заступники, і депутати розуміють - надіятися Стебнику на чиюсь допомогу не дуже доводиться, а своїх можливостей недостатньо для вирішення навіть найболючіших проблем. Та все ж не сидіти на одному місці і не шукати "шкідників" чи крайніх, винних та ворогів, а працювати, працювати, працювати - на благо рідного міста та громади. Так дивляться на свою роль у стебницькій владі.

Володимир Ключак

Чи дійдуть підприємці та влада до згоди?

Чи дійдуть підприємці та влада до згоди? Нещодавно у Дрогобичі на центральній площі міста відбулося всенародне віче під гаслом "Влада - стоп! Народ - вперед!", присвячене початку всеукраїнської громадянської акції "Вперед". Учасники віча вимагали від Президента України та Верховної Ради негайно внести зміни до Податкового кодексу на користь малого бізнесу, законодавчо зупинити вивезення олігархами з України мільярдів доларів через офшорні зони, заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення, розпочати реформи для людей, а не для чиновників та багатіїв. Перед міською радою та міським головою Дрогобича також було поставлено чіткі вимоги: припинити нехтування інтересами та вимогами підприємців; негайно зупинити дію незаконної нормативної оцінки землі; зупинити занепад освіти, медицини та культури; виконати вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо оприлюднення інформації про роботу міської ради та виконавчих органів, використання бюджетних коштів.

Висловили своє незадоволення владою і приватні підприємці. Адже умови, в яких працює сучасний бізнес, аж ніяк не сприяють його розвитку, а то й легітимному становищу. Про це на віче заявив заступник "Координаційної ради громадських організацій підприємців Дрогобиччини" Володимир Кондзьолка, який вважає пропозицію влади та директора КП "Дрогобицький ринок" Віталія Мойсеєнка щодо пошуків іноземного інвестора, який зможе "підняти ринок" цілком недоречною. На думку Володимира Мирославовича, інвестори (а влада вже мала перемовини з турецьким інвестором) збільшать орендну плату, яку не всі будуть платоспроможні виплачувати. П. Володимир переконаний, що підприємці на ринку П. Орлика можуть стати повноправними господарями торгівельних місць, взявши землю у довготривале користування. Він коментує це так:

- На ринку торгують понад 1100 підприємців. Аби заробити собі на шмат хліба. За влади попередньої каденції залишилися напрацювання механізми приватизації недобудованого ринку на П. Орлика, який більше 15 років є нічиїм. Закон дозволяє приватизовувати незаконне будівництво через акціонерне товариство. Щоб люди стали господарями на ринку у формі колективного підприємства. Бо, ті, хто вклав кошти у розвиток ринку, будуть встановлювати свої правила. Адже вони зацікавлені "відбити" свої гроші.

Звичайно, легко йти на перемовини з одним інвестором, а не об'єднувати підприємців ринку, яким адміністрація навіть толком не роз'яснила їхніх прав. Влада не зацікавлена йти на діалог з підприємцями. Усі напрацювання попередньої влади, якій підприємці представили проект, де йшлося про передачу землю приватним підприємцям у довготривале користування, залишились на столах чиновників. Попередня влада просто обдурювала підприємців, теперішня ж влада також не дуже охоча йти їм назустріч.

Такої ж думки дотримується і голова Координаційної ради Роман Ковальчин.

- Попередня влада постійно дурила підприємців. Мовляв, ви зробіть напрацювання, погодження у всіх відповідних інстанціях, а ми вас підтримаємо. Та з невідомих причин наш проект чомусь постійно відхиляли, висуваючи нам все нові й нові умови. Спочатку колишній міський голова Микола Гук добровільно-примусово зобов'язав нас купити недобудову, згодом ми виявили, що споруда збудована незаконно. Справа так і "зависла" в повітрі, а кошти, які ми вклали у напрацювання нам ніхто не повернув (це майже понад 600 гривень з особи). На останніх зборах підприємців, що фактично й збурило нас піти на мітинг, аби висловити владі своє "фе", начальник відділу економіки і фінансів Дрогобицької міської ради Роман Корпан (міський голова Олексій Радзієвський чомусь проігнорував наше запрошення) заявив, що вартість нового проекту нараховує 220 тисяч гривень. Він зухвало запитав, чи є у нас такі гроші? Думаю, що знайдуться: якщо у свій час знайшлися 600 гривень з чоловіка (а на ринку торгує більш, як тисяча підприємців), то на сьогодні знайдуться і 200 гривень. Зате ми будемо господарями на своїй землі. За умови, якщо влада не ставитиме нам палиці у колеса, а буде зацікавлена з нами співпрацювати.

На мітингу громадськими організаціями та спілками підприємців було прийняте рішення про те, що всі питання, які стосуються підприємницької діяльності роботи ринків, вони делегують координаційній раді - єдиному органу, який відстоює інтереси підприємців.

Свою точку зору висловив і директор КП "Дрогобицький ринок" Віталій Мойсеєнко, оприлюднивши її на недавніх зборах підприємців(тих, які торгують по вул. П. Орлика), що відбулися в районному будинку культури.

- На даний час перспективи розвитку ринку вирішуються щільною співпрацею влади, адміністрацією підприємства та підприємцями. Для створення сприятливих умов праці на ринку та покращення його благоустрою владою міста було запропоновано на території незавершеного будівництва промислового ринку, що по вул.. П. Орлика, збудувати торговий комплекс. Для вирішення даної пропозиції запросили турецьких інвесторів, які погодились збудувати даний об'єкт за власні кошти. В даному торговому комплексі заплановано 438 торгових магазинів загальною площею 3573 м. кв., які після закінчення будівництва у найкоротший термін будуть продаватись підприємцям, що здійснюють торгівельну діяльність на території ринку, у власність на взаємовигідних умовах.

Ну що ж: пропозиція доволі заманлива, та чи буде вона прийнятною для підприємців? Якщо ні, то я певна, вони не боятимуться сказати владі "СТОП!".

Доволі болючими питаннями для підприємців, що торгують на П. Орлика, є законність видачі договорів оренди торгових місць терміном на 10 років та незаконність закриття ринку 03.05. 2011 року. Їх також цікавило питання: чи повинні особи пенсійного віку, що торгують на даному підприємстві, сплачувати внески до пенсійного фонду?

Найперше, на чому акцентував увагу п. Віталій під час зборів у районному будинку культури, це те, що адміністрація ринку не надає дозволу щодо оренди землі (а таке питання також пролунало з залу), оскільки підприємство є комунальним і саме орендує землю. Тому між підприємцями та ринком укладається договір про надання торгового місця і послуг ринку (комунальні послуги, охорона, тощо).

- Та оскільки земля КП "Дрогобицький ринок" знаходиться у постійному користуванні, ми можемо з вами дійти порозуміння. - Запевнив підприємців директор ринку.

Ця фраза примирила навіть тих, які заперечували Віталію Мойсеєнку. Мовляв, невже ринок живе не з наших податків? Хіба ми т не наповнюємо міський бюджет? Щодо наступного питання - то підприємці стверджували, що КП "Дрогобицький ринок" фінансується не з коштів держбюджету, а утримується з прибутків ринку. Тому директор повинен бути зацікавлений, аби підприємство працювало.

Підприємцям було надане юридичне пояснення, що згідно ч. 3 ст. 67 КзпП у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого дня. Тому, згідно з графіком п'ятиденного робочого тижня у 2011 році вихідний день у неділю, 1 травня, переноситься на вівторок - 3 травня.

Начальник відділу економіки і фінансів Дрогобицької міської ради Роман Корпан зауважив, що міська влада йде назустріч підприємцям за умови, що підприємці дотримуватимуться правового поля. Це, насамперед, стосується своєчасної сплати податків та дотримання законів.

- Ми з вами хочемо жити в правовій державі, мати людські дороги, належні умови для проживання. Такі, як у Європі. Та попри те забуваємо про найголовніше. Однією з найважливіших умов правової держави є соціальна свідомість громадян. Це, насамперед, стосується дотримання її законів. Коли Кабінет Міністрів України видає постанову про святкування державних свят, до яких відносяться і першотравневі, то її зобов'язані виконувати усі комунальні державні підприємства, установи та організації. А закони поважати треба. Не тільки директорові ринку, але й усім підприємцям. Щодо сплати податків, які є також загальнообов'язковими, то більшість підприємців на ринку заборгували за торговий патент більш, як за чотири місяці. То про які договори про торгівельні місця можна з вами говорити?

Після слів п. Романа у залі розпочався справжній гармидер. Одні доказували, що прибутки останнім часом є дуже низькими. І немає з чого сплачувати податки. Інші - що вони на ринку торгують на "пташиних" правах. Щоправда згодом присутні дійшли до спільного знаменника - створити ініціативну групу щодо узгодження усіх паперових аспектів, які стосуються законності видачі договорів оренди торгових місць терміном на 10 років. До ініціативної групи вирішили залучити директора КП "Дрогобицький ринок" Віталія Мойсеєнка та юриста.

А щодо законності обов'язкової сплати внесків до пенсійного фонду, то вирішувати це питання не є в компетенції адміністрації ринку. Таке питання, на думку Віталія Мойсеєнка, було б доречніше піднімати на координаційній раді.

Вікторія Лишик

Про доступ до публічної інформації: повідомляє міське управління юстиції

Верховною Радою України 13.01.2011 були прийняті Закони України "Про доступ до публічної інформації" та "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" (нова редакція), які набрали чинності 10 травня 2011 року.

Нова редакція Закону України "Про інформацію" визначає, зокрема, основні принципи, суб'єкти, об'єкти інформаційних відносин в Україні та, що є інформацією, її види. Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Метою цього закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Цей закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Відповідно до загальних положень Закону України "Про доступ до публічної інформації":

Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується:

- обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
- визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
- максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
- доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
- здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
- юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Доступ до публічної інформації здійснюється на принципах:

- прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;
- вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом;
- рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання ,мовних або інших ознак.

Доступ до інформації забезпечується шляхом:

- систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на інформаційних стендах, будь-яким іншим способом;
- надання інформації за запитами на інформацію.

Роман Корчинський,
начальник Трускавецького міського управління юстиції

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.