Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№67 (311) 11 липня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Тоталь знущаль

Нещодавно зросла вартість проїзду у маршрутках. Так, із Трускавця до Стебника замість 1,50 грн. тепер потрібно платити дві гривні, зі Стебника в Дрогобич ціна – 3 гривні, так само зросла вартість з Борислава в Дрогобич, з Борислава в Стебник тощо. Замість 2 гривні 50 копійок треба заплатити 3 гривні в маршрутці з Трускавця до Дрогобича. Подорожчав проїзд і на Уличне, Доброгостів тощо. Проїзд до Орова зріс з 12 до 14 гривень, зросла вартість проїзду до Львова, інших міст. Це суттєво вдарить по гаманці тих, хто добирається щодня на роботу. Погодили нові ціни на проїзд в ЛОДА.

А в Трускавці до цього ще й додалося зростання платні за вивезення сміття.

На хабарі погорів заступник міського голови

За неперевіреною інформацією, при отриманні хабара затримали заступника міського голови сусіднього з Трускавцем міста С. пана В. Подія мала місце минулого тижня. Котрий саме із заступників мера спокусився (чи став жертвою підстави) та сидить тепер за ґратами, нам невідомо, адже обидва заступники Василя Федоровича мали однакове прізвище, хоча родичами і не були.

"Каскад" – переможець!

Марія Соловей з трускавецького цирку "Каскад" зайняла перше місце в конкурсі "Дрогобиччина має талант". Про це нас повідомила Тетяна Татомир (відділ культури ТМР). Марія є ученицею СШ № 1 м. Трускавця (шостий клас), займається в цирку "Каскад" (керівник – Микола Добровольський). В конкурсі, який відбувся минулого тижня в Дрогобичі (організатор – телеканал СТБ), брали участь танцюристи, вокалісти, музиканти, вихованці циркової студії, читці поезії – понад півсотні колективів та поодиноких учасників. Трускавчанка виступила з номером "Еквілібрист на линві" і перемогла. За це вона отримає 3 тисячі гривень та поїде підкорювати Київ.

Гоміків нам не треба

Нещодавно на сесії Стебницької міської ради депутати прийняли звернення до Президента України та управління юстиції м. Дрогобича стосовно важливої суспільної проблеми – намагання нівелювати в Україні роль традиційної сім’ї. Про це повідомила газета "Франкова криниця Підгір’я". Стебничани проти надання рівних прав у сімейних відносинах особам з гомосексуальною орієнтацією. На жаль, першим кроком до цього стала реєстрація міністерством юстиції України громадської організації «Рада ЛГБТ організацій України», покликаної захищати права, інтереси та потреби трансгендерних осіб.

Депутати вважають, що на руйнування інституту сім’ї спрямовано також багато розділів так званої «ювенальної юстиції», запровадження якої планується в Україні. Депутати проти надання системі ювенальних суддів виключного права контролю над сім’ями, проти створення можливості такими судами з формальних підстав відбирати дітей у батьків. Стебницькі депутати вимагають – у випадку прийняття таких законодавчих актів приймати їх після широкого публічного обговорення.

У зверненні акцентується увага на тому, що «інститут сім’ї в Україні вважався завжди святим, а виховання дитини у повноцінній сім’ї передбачено нормами християнської моралі». У той же час сексуальна орієнтація є правом кожної людини, але вона не може пропагуватися як норма, а тим більше становити загрозу інститутові сім’ї та праву кожної дитини на виховання у природних, традиційних сім’ях. Депутати Стебника звертаються до Президента України, органів юстиції «припинити будь-які явні та приховані спроби моральної деградації суспільства та руйнування сім’ї як його основи».

В Бориславі на сесії міської ради теж обговорювали це питання – перед депутатами міста нафтовиків виступив голова ГО "Вартовий" з м. Дрогобича Юрій Сенишин, повідомляє газета "Нафтовик Борислава". В доповнення мер Борислава Володимир Фірман нагадав, що такі древні міста та цивілізації як Содом та Гомора, стародавні Греція та Рим зникали тоді, коли в них поширювалася розпуста, коли там починали діяти всупереч Божих законів. Звернення ГО "Вартовий" передано в протокольну частину з метою підготовки відповідного рішення БМР.

Виконком розглянув низку питань

У п'ятницю, 1 липня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради, повідомляє газета "Нафтовик Борислава". Про підготовку житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років та утворення оглядової комісії доповів начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький. Рішення з цього питання зобов'язує усіх керівників підприємств житлово-комунального господарства провести ремонтні роботи та заготівлю матеріальних ресурсів, передбачені заходами з підготовки до осінньо-зимового періоду, у терміни, визначені наказами на цих підприємствах, на них покладено персоналу відповідальність за підготовку об'єктів до зими. Вирішено утворити оглядову комісію з перевірки готовності житлових будинків, інженерних комунікацій водо-, теплопостачання, котелень та спецтехніки до роботи в осінньо-зимовий період та затверджено її склад. Контроль за виконання рішення покладено на першого заступника міського голови Руслана Зелінського та заступника міського голови Андрія Паскевича.

На засіданні виконкому обговорено та погоджено міську Програму розвитку культури на 2011 - 2016 роки - «Сучасний культурний простір». Доповідав з цього питання начальник відділу культури Андрій Спас. Метою Програми є патріотичне виховання бориславців, організація їхнього дозвілля у святкові дні, забезпечення умов для суспільної та культурної самореалізації творчої особистості шляхом проведення та фінансової підтримки різноманітних культурних проектів, фестивалів і конкурсів, популяризації пам'яток історико-культурної спадщини Борислава тощо. Керівнику міського відділу культури доручено міську Програму розвитку культури на 2011-2012 роки подати на розгляд сесії міської ради. Виконком розглянув й низку інших питань життєдіяльності міського господарства.

А засідання виконкому у Трускавці відбулося в четвер, 7 липня. Тривало воно трохи більше години (10.00 – 11.15), серед важливих рішень – підняття плати за вивіз сміття, решта питань – в більшості своїй технічні (готувало управління архітектури та містобудування ТМР).

Ясінська збирає танцюристів

Співачка Людмила Ясінська вирішила внести кардинально творчі зміни у свою сценічну діяльність. На початку червня зіркова білявка презентувала на просторах українських радіохвиль нову, у абсолютно неочікуваному стилі етно-диско, пісню «Позитив». Тепер на черзі зміни у балеті. А саме, балет «0, 7» вирішив розширитись і стати «повнолітражним».

Відтак, 13 липня у Львові відбудеться кастинг, спеціально для якого із Голлівуду приїде зірка світової хореографії, неперевершений Тоні Стоун, який працював із найяскравішими селебрітіс світу Madonna, Britney Spears, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Beyonce, Michael Jackson, Gwen Stefani, Christina Aguilera, Kelis, Sisqo, Ricky Martin… Власне популярний хореограф і продовжить роботу із новоприбулими у команду Людмили Ясінської над постановками до нової програми співачки.

Аби потрапити на кастинг та продемонструвати свої найкращі якості пластики достатньо лише попередньо (обов’язково) зареєструватись за телефоном: 096 217 32 28.

Ми шукаємо талановитих і рухливих, динамічних і пластичних, ритмічних і креативних. Якщо танець – це Твоє життя, а сцена його стихія, не вагайся – реєструйся! Ми чекаємо на Тебе!

Інформацію подано за прес-релізом.

Повідомляє Державна податкова інспекція в м. Трускавець

Громадяни або представники суб’єктів господарської діяльності можуть повідомити про зловживання, корупційні та інші неправомірні дії з боку працівників органів ДПС, а також отримати консультації з питань оподаткування за єдиним телефонним номером Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби України 0-800-501-007.

Власна інформація

Трускавець готується до Євро-2012

Міський голова Руслан Козир провів прес-конференцію для засобів масової інформації з приводу підписання Меморандуму про співпрацю між трускавецькою міською радою та київською туристичною компанією «Гамалія» на період підготовки та проведення Євро-2012.

Як зазначив міський голова під час прес-конференції, підписаний Меморандум є наслідком послідовної і планомірної роботи, спрямованої на промоцію міста-курорту, яку веде влада Трускавця.

На думку міського голови, саме туроператори мають стати основною рушійною силою щодо організації приїзду і розміщення вболівальників. Також міський голова повідомив, що влада наразі активно працює над облаштуванням у місті фан-зони. Планується, що вболівальників приїде до Трускавця не менше як 10 тисяч – все залежатиме від того, наскільки ми зможемо підготувати місто, його інфраструктуру. Також великі надії покладаються на відкриття львівського аеропорту, оскільки основна проблема для Трускавця, на думку міського голови, – це транспортне сполучення.

Львів має значний туристичний потенціал, а Трускавець –оздоровчо-рекреаційний. Об’єднаними зусиллями ми зробимо потужні кроки, аби Україну і Трускавець відкрили для себе в Європі потенційні клієнти, – зокрема зазначив Руслан Козир.

Більш детально на функціях і завданнях компанії «Гамалія» зупинився її президент Ігор Голубаха. На його думку, підписаний Меморандум дозволить оптимізувати процес розміщення уболівальників в готелях та санаторіях Трускавця та забезпечить злагоджену роботу в напрямку промоції міста-курорту. Туристична компанія «Гамалія» має намір підготувати широке екскурсійне обслуговування щодо відвідування туристичних об’єктів міста та області, щоб уболівальники мали можливість не тільки подивитись матч на стадіоні, але й ознайомились з історією міста Трускавця та регіону, з перевагами курорту Трускавця та красотами Карпатського краю.

Також пан Голубаха наголосив, що компанія дуже ретельно і вимогливо підходить до переліку закладів, готових приймати гостей, вимоги дуже жорсткі, адже ми маємо дотримуватися європейських стандартів.

Журналістів цікавили питання безпеки у місті під час проведення Євро. На що Руслан Козир відповів, що в облдержадміністрації вже відбулося кілька нарад саме з цього питання. За безпеку у місті відповідають силові структури. Вже розроблено план дій та нормативні документи.

Зросли тарифи на вивезення сміття

7 липня відбулося засідання виконкому Трускавецької міської ради. Зокрема розглядалося питання «Про погодження тарифів на послуги із збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів». Доповідав заступник директора філії «КОМ-ЕКО-Борислав» ТзОВ «КОМ-ЕКО-Львів» Г. М. Корконіжко. Рішенням виконкому встановлено наступні тарифи:

Послуги із збирання сміття: для населення – 1,78 коп. за 1 куб. м; для бюджетних установ – 1,81 коп. за 1куб. м; інші – 2,02 коп. за 1куб. м. Вивезення сміття: для населення – 31,65 коп. за 1куб. м; для бюджетних установ – 34,24 коп. за 1куб. м; інші – 35,87 коп. за 1куб. м. Захоронення твердих побутових відходів: для населення – 11,61 коп. за 1куб. м; для бюджетних установ – 11,83 коп. за 1куб. м; інші – 15,15коп. за 1куб. м.

Також розглядалися питання про розроблення детального плану території, про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, про оформлення права власності. Доповідав начальник Управління архітектури і містобудування О. Грищенко. Затверджені і підписані рішення з цих питань дивіться на нашому сайті у розділі «Рішення засідань». Члени виконкому були проінформовані міським головою Русланом Козиром з приводу даних ним розпоряджень з 19 травня до 7 липня 2011 року.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Вісті зі Стебника

- Міська рада провела велику роботу з інвентаризації земель міст, що становлять його земельний фонд. Основна мета цієї роботи – пошук додаткових надходжень до міського бюджету.
- Річка Соляниця, що протікає Стебником, є чи не найбільш забрудненою на Львівщині. А старожили пам`ятають, що тут колись водилася риба. Відновити річку – такою була мета львівських екологів, які нещодавно побували у Стебнику. Вони дійшли висновку, що з цією роботою самому місту не справитися. Тут потрібні великі бюджетні кошти. Чи вдасться їх задіяти, покаже час. Головне – є намір.
- У місті діє вже декілька ОСББ. Їх діяльність себе оправдовує. На черзі – реєстрація нового об’єднання «Діамант». Його вирішили створити мешканці будинку № 4, що на вулиці Степана Бандери.

Андрій Говіщак

Жити стало краще, жити стало веселіше?

“Хліба і видовищ!” - казали в Древньому Римі. “Жити стало краще, жити стало веселіше!” - уточнив товариш Сталін. Влада завжди розуміла, що не хлібом єдиним живе людина. А коли хліба не вистачає, зростає кількість видовищ. Не є виключенням і Дрогобич. Чим гірше живеться його мешканцям, чим більше накопичується нерозв’язаних проблем, тим частіше на вулицях з’являються музиканти. Одні - щоб заробити на хліб насущний, інші - не сподіваючись на милостиню, аби просто розвеселити душу собі й заклопотаним людям.

Проте вже неозброєним оком видно, що катастрофічно зростає прірва між місцевими олігархами й знедоленим людом. За один вечір можновладець може витратити у “Заліссі” стільки, скільки пересічний дрогобичанин не заробить і за рік. Залишається одне - жебракувати, до чого дорослі залучають і дітей.

А нам влада співає, що жити стало краще, жити стало веселіше!

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцяте червня в місті скоєно чотири крадіжки та три пограбування. Маємо також дев'ятнадцять випадків погроз фізичною розправою, три хуліганства, дев'ять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт настання смерті, п'ять випадків вчинення шахрайських дій, два злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, чотири випадки пошкодження майна, один факт незаконного заволодіння транспортним засобом та ще шість злочинів, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки та двома пограбуваннями. Працівники міського відділу міліції встановили осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні пошкодження, а також причетні до вчинення хуліганських дій. Розкрили справи по лінії боротьби з економічною злочинністю та п'ятьма випадками шахрайства. За чотирма фактами навмисного пошкодження майна, одним випадком настання смерті та ще шістьма злочинами, віднесеними до категорії інших порушень закону, проводять дослідчі перевірки.

У чергову частину з явкою із повинною звернувся дев'ятнадцятирічний мешканець міста гр. Ф., який зізнався, що 21 червня близько 17.00 на вул. Зеленій зірвав золотий ланцюжок із кулоном у невідомої дівчини. Ще раніше - 18 червня - по вул. Зеленій жертвою грабіжника стала старша жінка, у якої зловмисник зірвав ланцюжок та кулон загальною вагою 11 грамів золота. Викрадені речі грабіжник збув невідомій особі, а вилучені гроші витратив на власні потреби. У ході проведення оперативно розшукових заходів пограбування двох громадянок по вул. Зеленій підтвердилося. У першому випадку жертвою грабіжника стала мешканка вул. 600-річчя Борислава гр. Ч., у другому - вісімдесятирічна жителька вул. М. Гру-шевського. Після грабіжного нападу обидві постраждалі жінки в міліцію не звертались, тож поява у їх оселях правоохоронців стала приємною несподіванкою. Зловмисника опитано та відпущено за місцем проживання. Міру покарання за скоєне визначить суд, який, зрозуміло, при винесенні вироку врахує факт явки із повинною.

Скутер марки «Альфа-16» викрав невідомий зловмисник із подвір'я одного із будинків по вул. Церковній. Подвір'я будинку було неогороджене, відтак особливих труднощів для здійснення крадіжки у злодія не виникало: зняв із підніжки і покотив у потрібному напрямку. Проте покататися зловмиснику на викраденому транспортному засобі так і не вдалося. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам працівники міліції встановили, що цю крадіжку скоїв двадцятирічний мешканець вул. Трускавецької гр. Д. Під тиском незаперечних доказів він зізнався у скоєному. Викрадений скутер вилучений і тепер фігурує у кримінальній справі, як речовий доказ.

Електричний кабель довжиною 450 м поцупили невідомі зловмисники із новобудови на вул. В. Великого, чим завдали власнику будівництва збитків на суму 5 тис. грн. Викрадений кабель знаходився у середині щойно зведеного приміщення, де не були встановлені ні вікна, ні двері, тож для здійснення крадіжки не потрібно було ніяких зусиль. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Проводяться оперативно-пошукові заходи.

Автомобіль марки «ЗАЗ-968 МР» згорів 26 червня на вул. Луговій разом із гаражем. За попередніми висновками, причиною виникнення пожежі стала несправність електропроводки автомобіля. Орієнтовна вартість завданих вогнем збитків - 25 тис. грн. За фактом пожежі проводиться перевірка.

Газета "Нафтовик Борислава"

Корупція в Дрогобицькому педуніверситеті?

В червні цього року випадково прочитав статтю "Кричуща корупція в університеті Дрогобича" на дружньому нам сайті "ДрогобичІнфо". Автором її є "студентка 4 курсу, випускниця", поставлено статтю на сайт 8 червня і станом на початок липня вона зібрала 152 відгуки, а всього її переглянуто понад 4,5 тисячі разів.

Сама стаття зовсім невеличка, тому текст її подаємо повністю:

"Слава Богу, я вже захистилась і покидаю ці стіни альма-матері. Речі, з якими ми миримося, з кожним днем просто шокують. Такого рівня корупції не пам’ятають навіть люди, які давно працюють тут.

Я сама на першому курсі ні разу не дала хабара, а тепер кожен, хто здає диплом, мусить принести викладачу 200 у.о., і це напряму, без посередників.

Ще пару років назад можна було домовитись, якщо знала когось з інституту, викладач міг попросити іншого викладача за екзамен або залік. Тепер цього немає. Кожна студентка чи студент домовляються напряму.

У нас і кількох львівських інститутах та університетах ввели відомості для викладачів і окремо журнали для студентів. Якщо раніше викладач у кінці пари оголошував оцінки, то тепер цього немає. У журналі ведеться облік відвідування і записуються теми занять, а оцінки викладач виставляє собі у відомості. Звісно, є такі, які оголошують, але більшість своїх оцінок можна дізнатись тільки в індивідуальному порядку.

Нічого не поробиш - довести свою правоту неможливо. Всі викладачі оцінили переваги нововведень: хтось карає прогульника, хтось домовляється про зустріч зі студенткою.

І найцікавіше - розцінки: трійка за екзамен 200 грн., четвірка - 250 грн., п’ятірка - 300грн.

Найбільше збирають з дівчат і хлопців, які живуть у гуртожитках, тобто не з Дрогобича, бо їх безпечно принижувати. А ми мусимо терпіти - не можу собі уявити, які масштаби будуть через рік або другий. У кого нема тут покровителя, взагалі важко вчитись. Так, відмінниць не чіпають, але, признаюсь, більшість - прості студентки і студенти, які хочуть жити, а не тільки цілими днями вчитись".

Очевидно, що диму без вогню не буває, проте чи все аж так погано? Судячи з коментарів, проблема існує. Та от чи варто випускати на волю джина з пляшки, подаючи у коментарях прізвища певних викладачів? Не таємниця, що могли це зробити і їхні недоброзичливці, може навіть колеги-викладачі. Хоча які вони їм після цього колеги?

Не стаючи на захист жодного із викладачів, хочу все ж сказати кілька добрих слів про університет у Дрогобичі в загальному. І не тільки тому, що це моя особиста позиція, що ДДПУ – моя alma mater, адже я навчався тут стаціонарно п’ять років, отримавши подвійну спеціальність "Вчитель історії" та "Практичний психолог". А ще й тому, що знаю думку багатьох – для університету є певні загрози і саме такі публікації створюють сприятливий ґрунт для творення негативного іміджу цього закладу, без якого Дрогобич перетвориться, що там приховувати, у глибоку діру і нічим не відрізнятиметься від Стебника, Борислава, Турки чи Нового Роздолу, окрім тільки історії і тим, що колись тут був університет. Замість того, щоб підтримати своє, сприяти промоції рідного вишу на наших теренах, дехто робить зовсім по-іншому, не усвідомлюючи можливих наслідків своєї горе-діяльності.

Найперше хочу подати своє свідчення – як я поступив у університет, як я навчався і як я закінчив його. Можете повірити – воно правдиве, адже мені нема що приховувати, як нема потреби когось принижувати чи вигороджувати.

В 1992 році я закінчив із срібною медаллю середню школу і вирішив поступати в педінститут Дрогобича. Тоді запроваджували так званий експеримент, коли на перше півріччя приймали всіх без винятку, а відсів робили після сесії у грудні. Таким чином жодних плюсів мені не додали ні моя медаль, ні мій атестат. Не належав я і до пільгових груп типу інвалідів чи чорнобильців. На нашому потоці було сформовано вісім груп істориків, з яких перші чотири мали другою спеціальністю "психологія", а наступні – "народознавство". Після відсіву залишилися тільки дві групи орієнтовно по 30 чоловік у кожній. Мій випуск був першим на відновленому історичному факультеті. Я здав екзамени, один краще, другий трохи гірше. Мене зарахували, бо прохідний бал я набрав.

Таким чином за вступ я не заплатив жодної копійки. Жодної копійки ні жодного купона, які тоді ходили, я не заплатив і за екзамени, які приймали тоді в мене Леонід Тимошенко (історія стародавнього світу) та Василь Футала (історія України). Жодної копійки чи попередніх домовленостей із деканом істфаку Михайлом Семеновичем Савчином (був у нас деканом весь час мого навчання в інституті).

Це може звучати дивно, проте за всі 5 років мого навчання не йшла мова за хабарі – ні історикам, ні психологам, ні педагогам, ні філософам, ні викладачам інших дисциплін. Максимум, що ми могли зробити – із власної ініціативи скластися групою на квіти та коробку цукерок. Від дівчат із моєї групи не чув я жодного разу і про якісь сексуальні домагання. Хоча цілком імовірно, що були на навчанні і такі, які дозволяли собі переспати з викладачами, можливо, є і тепер. Та чи через це можна говорити про корупцію?

Дехто з тих, хто не пройшов при вступі під час експерименту, згодом поступили на заочну форму навчання, або ж навчалися на стаціонарі на молодших від мого курсах. Від них теж я не чув про конкретні факти корупції, хоча розмови про те, що таке явище в вузах України є, на загал були.

Уважне записування лекцій, підготовка до семінарів, ксерування необхідної літератури, копітка робота в бібліотеках, мандраж перед екзаменами – такими є будні студента. Проте завжди була можливість і відпочити, розслабитися, хоча 90-ті роки були складними – криза, гіперінфляція, затримки стипендій, які для декого із нас були фактично єдиним джерелом існування. Приходилося і підробляти. Тоді побутував анекдот про двох стареньких, одна з яких запитувала: "Тобі вже заборговану пенсію виплатили?", а інша відповідала: "Та мені ще заборговану стипендію не всю виплатили!".

Щодень я добирався на навчання із Трускавця і повертався додому теж щодня. Закінчив я педінститут у 1997 році, вже восени цього року заклад отримав статус університету. Здав три державні екзамени (був вибір – три екзамени або один екзамен і дипломна робота), всі на відмінно, отримав диплом і пішов працювати у сільську школу. Школі віддав десять років, після чого переїхав до Трускавця і розпочав нове життя.

Однозначно, що в мене, як і в інших, були улюблені викладачі, були і несправедливі, яких доводилося терпіти. Ректор Валерій Григорович Скотний певний час читав у нас філософію, всі ми прониклися довірою, симпатією та любов’ю до цього вмілого та мудрого керівника. На жаль, нема вже на цьому світі талановитого викладача психології Миколи Богдановича Гретченка, нема педагога Валерія Максимова, історика Тихона Дмитровича Козака, п. Батюка, керівника історичної практики Ігоря Свєшнікова, поліглота Тіберія Поппа – вони були одні з кращих. Тільки добрим словом згадую істориків Леоніда Тимошенка (тепер – декан істфаку), Михайла Сеньківа, Івана Думинця, Михайла Савчина, Ірину Лозинську, Оксану Тимошенко та інших моїх викладачів, психологів та педагогів Мирослава Савчина, подружжя Галанів, Павлюків, Людмилу Базилевську, Омеляна Вишневського, Віру Лімонченко. Низький уклін справжній Людині, Вчителю та Філософу Тетяні Іванівні Біленко. Фактично вони вкладали в нас частинку своєї душі і формували наші особистості, наш світогляд, направляли вектор нашого руху на позитив, на добро та благородні справи.

В університеті тепер працюють і мої друзі зі студентських часів, деякі з них стали відомими науковцями. В паралельній групі істориків-народознавців навчався Олег Панькевич, теперішній голова Львівської обласної ради. Тільки наш курс дав світові вже відомих людей, яким наразі по 35 – 45 років. Серед них – професори, журналісти, вчителі, політики…

Значно підсилюють випускники та викладачі ДДПУ і місцеву владу. Наприклад, у Трускавці двоє із трьох заступників мера – викладачі ДДПУ. Фактично університет для нашого регіону є безцінним даром, який мусимо зберегти, а для цього ми повинні спільно творити його позитивний імідж. Якщо є якісь проблеми – їх треба вирішувати, а з недоліками потрібно боротися. Але не очорнюванням доброго імені всього навчального закладу. Є корупція – для цього є правоохоронні органи. Чому не звернутися у прокуратуру, в СБУ? Чому не подати колективну скаргу? Якщо купаєш дитину, то потрібно виливати брудну воду, але ж не із дитиною!

Хто хоче вчитися – буде вчитися. Хто не хоче давати хабарі – не дасть їх. У мене їх не вимагали, але я б і не мав із чого дати. Бо з чого? Батько мій помер під час мого навчання в університеті, у мами в селі на руках залишилося ще троє малолітніх дітей, двоє школярів і дитина-інвалід. Хто ж не бажає вчитися, хоче гульнути та ще й хоче хороші оцінки, то, може, й підходить, домовляється, щось дає. Але чи масове це явище? Чи привід це для того, щоб бруднити репутацію Франкового вузу, кидати ложку дьогтю в бочку меду?

Авторка статті-анонімки пише, що більшість студентів не хочуть вчитися цілими днями – і ми не вчилися безпробудно. Не кожен може бути відмінником, хто не може – хай задовольняється трійками, четвірками. Не повірю, щоб викладачі когось "обламували" на екзаменах так, що людина, яка хоч щось знає, не могла їх здати. В університеті борються з корупцією, багатьох нечесних викладачів-ділків вже повиганяли, називати тут прізвища було б неетично. А ще більш неетично було б вірити всьому, що пише хтось, боячись підписатися власним іменем, або ж у коментарях до статей в Інтернеті. Бо коментатори бувають різні.

Насамкінець додамо, що варто більше публікувати матеріалів, які сприятимуть інформаційному прориву нашого універу, підніматимуть його престиж, покращуватимуть позитивний імідж навчального закладу. В цьому вже нас пообіцяли підтримувати ряд викладачів дрогобицького вузу імені Івана Франка.

Володимир Ключак

Скорочені курси інтенсивної реабілітації

У газеті «Трускавецькурорт» вже розповідалося про книгу Івана Шимонка «Трускавець і Схід-ниця. Курорти передгір'я Карпат», яка не так давно вийшла у Дрогобичі. Це науково-популярне видання, в якому на основі особистих досліджень автора й очолюваного ним колективу вчених-курортологів наведена бальнеологічна характеристика природних оздоровчих факторів згадуваних курортів, їх лікувальні властивості при захворюваннях сечової, гепатобіліарної, травної систем та захворювань обміну речовин.

Багатолітній дослідник природних багатств передгір'я Карпат Іван Шимонко на початку книги подає історичну довідку про наш край, розповідає про його географічне положення і клімат, соціальну інфраструктуру. Далі йде аналіз питних мінеральних вод і вод для зовнішнього застосування. Сьогодні ми частково друкуємо розділ із монографії «Скорочені курси інтенсивної реабілітації», які все більше стають популярними в лікувально-оздоровчих закладах закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт».

Рідко на якому курорті лікують природними факторами таке різноманіття захворювань одночасно. Сприяє цьому не тільки наявність тут багатьох лікувальних вод, а й глибоке вивчення їхнього впливу на організм в експерименті та в клініці, виявлення взаємозв'язку дії курортних факторів з обмінними процесами в організмі, з його імунобіологічною активністю, вміле використання результатів спостережень і досліджень на практиці.

Але основне сьогодні - це розробка оригінальних методик скорочених курсів лікування і реабілітації в Трускавці. Вони проводяться під контролем висококваліфікованих медичних працівників і впроваджуються завдяки співпраці ведучих науково-дослідних і академічних інституцій України. Сучасний темп життя не завжди дозволяє тривалий час, як було заведено (24 дні), знаходиться на одному і тому ж курорті, а деколи це навіть і втомливо.

Тому в ЗАТ «Трускавецькурорт» розроблені скорочені інтенсивні курси цільової реабілітації (термін лікування - 12-14 днів) за такими програмами: омолодження організму; антистресова; очищення організму; лікування ожиріння; косметологічна; лікування пародонтозу; лікування захворювань кишківника; лікування остеохондрозу; лікування хронічного простатиту; лікування хворих на хронічний пієлонефрит; загального діагностично-лікувального огляду; оздоровлення хворих на жовчнокам’яну хворобу; лікування дискінезії жовчовивідних шляхів; лікування хронічного холециститу; лікування панкреатиту; лікування сечокам'яної хвороби; лікування хворих на цукровий діабет; лікування хронічних запальних процесів жіночих статевих органів; лікування безпліддя запального генезу.

Скорочені курси цільової реабілітації за професійною належністю (термін лікування - 12-14 днів): програма оздоровлення керівників та державних службовців; програма оздоровлення водіїв; програма оздоровлення працівників сільського господарства; програм оздоровлення працівників металургійної промисловості, ділових людей, вчителів, шахтарів. Ефективність від скорочених курсів лікування і реабілітації багато в чому залежить від самих пацієнтів. Нерідко хворі, або й здорові прагнуть одержати якомога більше процедур, не дотримуються питного режиму, тобто прагнуть більше випити «Нафтусі». Щоб продовжити курс питного лікування, можна рекомендувати питний курс вдома, тією ж мінеральною водою пляшкового розливу або іншою водою аналогічного хімічного складу. Надлишок процедур, зловживання мінеральною водою або іншими лікувальними факторами призводять до перевантаження організму, зриву компенсаторних механізмів. Не завжди враховується несумісність ряду процедур. Нехтування призначеннями лікаря неодмінно призводить до негативної реакції організму – бальнеологічної реакції.

Коли мова йде про так звану бальнеологічну реакцію, то слід окремо говорити про загальну і місцеву реакції. Перша проявляється загальною слабкістю, млявістю, іноді дратівливістю, порушенням сну, змінами серцево-судинної системи. Зазвичай ці явища швидко проходять і не є завадою до проведення інтенсивного лікування.

Місцева «бальнеореакція», яка проявляється у першу чергу виникненням або посиленням больових відчуттів, - не що інше як загострення захворювання. Так «бальнеореакцій» слід уникати. Проведені нами дослідження показали, що поява загострення під час скорочених курсів реабілітації і лікування обмежує курс застосовуючих лікувальних методик і в окремих осі б доводиться припиняти лікування. При цьому погіршуються безпосередні результати лікування, менш стійкий ефект відзначається і у віддаленні строки після нього.

Отже, головною передумовою, яка забезпечує успішне лікування і реабілітацію на курорті, є суворе дотримані правил науково обґрунтованого курортного режиму, режиму сну, відпочинку, харчування, застосування лікувальних процедур та інших лікарських призначень.

Трапляються випадки, коли хворі, не порадившись з лікарем, самі «призначають» собі додаткові купання, повітряні або сонячні ванни тощо, що нерідко перевантажує організм протилежною дією процедур.

Не слід також наполягати на тому, щоб одержувати лікування в перший день приїзду на курорт або в день від'їзду, як це роблять деякі хворі, що прагнуть прийняти якомога більше сильнодіючих процедур.

Не слід приймати жодної лікувальної процедури натщесерце або відразу ж після їди. Після будь-якої процедури потрібно відпочити протягом 15 - 20 хвилин. Крім цього, прийнявши мінеральну ванну, озокеритову аплікацію та інші треба ще відпочити протягом години у кімнаті санаторію.

Не слід приймати в один день дві великі процедури, наприклад, аплікації озокериту і мінеральну ванну. Ці процедури у день прийому можна поєднати з легшими, наприклад, інгаляцією, місцевими ультрафіолетовими опроміненнями, дарсонвалізацією, однак між ними треба дотримуватися перерви. При деяких хворобах (виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки, гіпертонічній хворобі та ін.) лікарі наполегливо рекомендують не палити, дотримуватися режиму харчування, не припускати ніяких надмірностей тощо. Проте деякі хворі, заспокоюючи себе тим, що нібито помірне куріння і малі дози спиртних напоїв не зашкодять, продовжують курити, випивати, чим завдають собі великої, іноді непоправної шкоди. Перебуваючи на курорті, конче потрібно додержуватися всіх правил загартування і тренування організму. Слід відмовитися від шкідливих звичок, які згубно впливають на організм.

Підготував Ярослав Кіт,
газета "Трускавецькурорт"

Спіч Руслана Козира

Понеділкова нарада 11 липня у трускавецькій мерії пройшла як майже суцільний монолог мера міста Руслана Козира, в якому він висловив своє бачення подій в місті, їх причин та можливих наслідків. Цього разу не було традиційних доповідей – міський голова ставив завдання, давав розпорядження. На початку наради Р. Козир повідомив, що вирішено проблему із освітленням території біля будинків 13, 15 та 17 на вулиці Івасюка та наголосив на потребі економити електроенергію. Згодом голова повідомив, що батьки СШ № 2 та СШ № 3 ремонтують класи власним коштом, а наступного року варто буде помалювати коридори та холи, але не синьою чи зеленою фарбою, а більш яскравими тонами, бо "ми не у виправних закладах". Ями біля шкіл засипають асфальтовим відсівом, водії біля ринку ставлять свої машини прямо на газони, щоб не оплачувати за стоянку, дитячі майданчики та прибудинкові території не обкошені, продавці овочевої продукції на ринку скаржаться на стихійних торгівців, перевізники мають ознайомити пасажирів із графіками руху – ці теми були теж підняті на нараді.

Під час наради було відзначено більш позитивну ситуацію із наповненістю курорту Трускавця у порівнянні з Моршином (на 10 %) і Східницею (близько половини), а також курортами Криму, але наповнюваність ще не є достатньою. Сезон літа 2011 – нелегкий для Трускавця, на це є ряд причин, зокрема недостатня транспортна інфраструктура (логістика) в першу чергу. Цього тижня Руслан Козир розмовлятиме на цю тему із заступником голови ЛОДА та директором львівського аеропорту. Міський голова наголосив теж на слабкій маркетинговій політиці ЗАТ «Трускавецькурорт» та інших санаторно-курортних закладів з промоції. Слід змінювати стереотип мислення і перестати орієнтуватися на радянські методи роботи, які передбачали забезпечення санаторно-курортних закладів відпочивальниками за соціальними путівками. "Кон’юнктура змінилася, змінився і відпочивальник", сказав Руслан Ярославович, потрібно 10 – 15% туристичного потоку, який їде відпочивати в літній період в Туреччину чи Єгипет, перенаправляти до нас, в Трускавець.

"Відсутність інформації – це чинник, який стримує розвиток курорту", зазначив мер і додав, що саме Трускавець є локомотивом економічного розвитку всього регіону. Ми зрозуміли, що Дрогобичу, Бориславу чи Стебнику до нас далеко в цьому плані. Мер підняв і тему ремонту міських доріг – на жаль, міські голови не мають впливу на розподіл субвенцій на ремонт доріг, не складають переліку доріг, що потребують ремонту. Замовником робіт виступає «Львівавтодор», а розпорядником коштів – облдержадміністрація. Трускавець має 17 млн. грн. державних субвенцій. У перелік включені вулиці, які якимось чином примикають до об’єктів Євро-2012. На жаль, із переліку випала вулиця Бориславська – центральна вулиця, яка не ремонтувалася 25 років. Сталося так через те, що, як пояснили в облдержадміністрації, подорожчали матеріали і послуги.

Мер відзначив зростання продуктивності праці у нових комунальних підприємствах, а також в КП "Парк курортний", де покосили навіть там, де не косили з кілька десятків років. Піднявши тему бродячих собак, міський голова Трускавця повідомив, що окремі активісти забирають із львівського притулку собак, позначають їх зеленкою, випускають у курортному парку, а потім ще й пишуть в прокуратуру скарги на посадовців міськради та про те, що відстрілюють псів у Трускавці. Таких людей мер назвав словосполученням "шьвідомі україньчі". За приклад для них він навів сусідню Польщу, де платять по 300 злотих кари, якщо пес вибіг на вулицю чи якщо гілка з садовини звисає поза плотом.

Готель "Ріксос-Прикарпаття" зголосився облаштувати майданчик біля джерела "Юзя", побільше б таких похвальних ініціатив.

Відносно комунальних проблем, то їх тепер обговорюють в закритому режимі на нарадах у профільного заступника Петра Нестерівського. Як повідомив Руслан Козир, варто переходити на автономне, бо подорожчає газ і за опалення 3-кімнатної квартири треба буде заплатити біля 800 гривень, тоді як по автономному буде десь 100 – 150. "Звичайно, що люди зараз понесуть серйозні видатки, але це будуть видатки на облаштування власного помешкання", додав голова. Агітує за встановлення автономного і керівник "Трускавецьтепло" Руслан Крамар, якого не було на нараді, бо разом з очільником "Трускавецьжитло" Олександром Ткаченком їздили в "Приватбанк" домовлятися про гроші.

Руслан Козир запропонував нову систему водостоку для Трускавця. Проектний інститут у Києві підтримав цю ідею. Залишилося підготувати проектну документацію. Наразі для Трускавця є актуальним питання розведення каналізаційних стоків, які надходять у центральну частину міста. Каналізаційна система не справляється з кількістю дощової води, і вода тече дорогами, що руйнує дорожнє покриття. Під час наради міський голова звернув увагу не недостатню роботу трускавецького «Водоканалу» з очищення каналізаційних люків та поставив завдання керівникові «Водоканалу» організувати постійну бригаду з очищення водоприймаючих люків. Підняв голова і питання встановлення додаткових смітників силами торгівців біля "Болонні", ринку "Дукан" та кінотеатру "Злата".

На закінчення наради виступив заступник начальника міліції з повідомленням про монополізацію ринку овочів у Трускавці та боротьбу з цим явищем та стихійною торгівлею, а також начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак з інформацією про виконання бюджету.

А наступної п’ятниці, 15 липня, мер нашого міста-курорту відповідатиме в прямому ефірі міського радіо на запитання трускавчан. Попередньо їх можна поставити за телефоном 5-59-55.

Володимир Ключак

Олексій Радзієвський: "Ми їм носа втремо!"

Олексій Радзієвський 11 липня пройшла чергова прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського, остання перед його двотижневою відпусткою, яку Олексій Васильович планує провести в Хорватії (вже традиційно). А нещодавно мер Дрогобича побував на форумі міських голів в Іллічівську.

Олексій Радзієвський розповів, що в червні у Дрогобичі було проведено виїзне засідання колегії ОДА, в якому взяли участь керівництво Львівської ОДА, голови райдержадміністрацій, голови міст обласного підпорядкування, керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівники обласних установ та організацій, представники ЗМІ. Основні проблеми, які є у Дрогобичі, офіційно зареєстровані у рішенні колегії. Серед найбільш гострих проблем міста невирішеним залишається питання із бюджетними трансфертами. Чимало хворих із цілого регіону можуть отримати медичну допомогу лише у Дрогобичі. Це відбивається на міському бюджеті. "Допускаються серйозні перекоси в управління економікою міста Дрогобича, не по нашій вині, звичайно, - зазначив мер Дрогобича. – Продовжує існувати бездарна, безграмотна практика формування міського бюджету за так званими формульними розрахунками. Лише в медицині 12 мільйонів гривень цього року витрачається на лікування хворих з інших адміністративних одиниць – Борислава, Трускавця, Дрогобицького, Самбірського, Стрийського районів. В той же час ніхто не хоче віддавати свої кошти на інші території. Це повинно здійснюватися в автоматичному режимі".

Бюджет Дрогобича недоотримує 40% надходжень. Проведено нараду, на якій проаналізовано стан виконання дохідної частини міського бюджету. Участь у нараді взяли начальники податкової служби, прокуратури, міліції, пенсійного фонду, міського центру зайнятості, керівники відділів та управлінь міської ради. Причиною цього є неналежна ситуація із платою за землю, легалізацією робочих місць, податкових боргах та ін. На кожному другому перевіреному підприємстві виявлено нелегальних працівників. Загалом, кількість нелегальних робочих місць у Дрогобичі - близько 6 тис.

Невиконання плати за землю становить 357 тис. грн.. За прогнозами, при впорядкуванні земельної плати за новою грошовою оцінкою до міського бюджету надійшло б 2,5 – 3 млн. грн.. Виконання фіксованого податку становить 88 %, недобрано до міського бюджету 30 тис. грн. Податкові борги сягають 8 млн. 180 тис. грн.., борги із виплати зарплати – 6 млн. 660 тис. грн., борги з оренди нежитлових приміщень – 1 млн. 68 тис. грн. Заборгованість за розміщення рекламних засобів становить 90 тис. грн. Усі структури мають активізувати свою діяльність у напрямку тісної співпраці і основним алгоритмом виходу із цієї ситуації повинні бути спільні дії для наведення порядку у місті.

Станом на 1 липня заборгованість із виплати зарплати допустили 30 підприємств на суму 6 600 млн. грн.. Серед них, зокрема, 20 економічно активних підприємств на суму 4072,3 тис. грн.,4 підприємства банкрути на суму 619,9 тис. грн.,8 економічно неактивних підприємств на суму 1726,6 тис. грн. та 2 підприємства комунальної власності на суму 420 тис. грн.

У рамках проведення роботи з легалізації робочих місць комісія виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, до якої, зокрема, були залучені працівники ДАІ, перевірили роботу 15 таксі. Виявилось, що лише 5 мали дозвільні документи, решта їздять нелегально. Така пропорція є в цілому по місту – кожне третє таксі їздить нелегально. А в Дрогобичі працює приблизно 400 таксомоторів.

У Дрогобичі в рамках програми вивезення твердих побутових відходів буде придбано 3 сміттєвози, 170 контейнерів, відремонтовано 35 контейнерних майданчиків і облаштовано 10 нових майданчиків.

Вже восени дрогобицькі приміщення онкологічного диспансеру, відділення дитячої лікарні, школи №9 і муздрамтеатру опалюватимуть котельні на альтернативному паливі. Тривають роботи із закладки фундаментів під 4 котельні, які й обслуговуватимуть вищеназвані заклади. Протягом липня завезуть обладнання і приступлять до його монтажу з тим, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон. Якщо зима покаже, що котельні працюють гарно, забезпечують належний температурний режим, то на наступний рік ми розробимо програму переходу на облаштування котелень на альтернативному паливі».

Турецька компанія «Онур» виграла тендер на ремонт доріг у Дрогобичі і до листопада має відремонтувати дороги, включені в програму Євро-2012. На це держава виділяє 30 мільйонів гривень, область 18, а місто – 4. Пан Радзієвський зазначив, що є багато скептиків, "які насміхаються над планами стосовно доріг, але ми їм носа втремо!". Саме на підготовці до Євро-2012 зосереджена тепер влада Дрогобича, тому вона "не розмінюється на дрібниці". Таким чином питання ремонту даху в Палаці мистецтв чи рятування церкви святого Юра в місті Котермака – питання вже року наступного, якщо не більш віддаленого часу.

В листопаді Дрогобич відвідає інспекторська перевірка, яка перевірить готовність дрогобицького стадіону. Будуть встановлені під трибунні приміщення з Інтернет-залами для проведення прес-конференцій, та головне – це ядро футбольного поля, яке має бути відповідним чином облаштовано, щоб трава не вигоряла, щоб було освітлення відповідне і вдень і вночі. Олексій Радзієвський продемонстрував, які "антивандальні" стільці будуть на стадіоні (дивись фото). Вартість такого одного стільця в Італії – 80 євро, в нас вони обійдуться дешевше в рази.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради через ЗМІ оголосив про проведення конкурсу на створення емблеми-логотипу «Євро-2012 у Дрогобичі». Його зображатимуть на банерах, сувенірній продукції, яку у Дрогобичі планують виготовляти у ході підготовки до Євро-2012.

Сміттєпереробний завод збудують за допомогою іспанців взамін за концесію землі на 25 років (2 гектари), розмістять його на земельній ділянці між Дрогобичем та Стебником. Для будівництва такого заводу потрібно біля 100 мільйонів євро, тому проект Михайла Сендака щодо будівництва із співфінансування Олексій Радзієвський вважає нереальним, а самого Сендака – людиною, яка говорить багато, та не каже головного. "В якій тумбочці у нього лежить 40 мільйонів євро?" – риторично запитував дрогобицький мер, маючи на увазі, що спів фінансування проекту хоча б на 40% - це кошти, нереальні та не підйомні не лише для районного чи міського бюджетів, але і для бюджету обласного.

На завершення варто додати, що мер Дрогобича не дає розслаблятися своїм підлеглим – на понеділковій нараді зранку 11 липня він влаштував їм "Льодове побоїще", прокоментувавши це так: "Я дав їм зрозуміти, що у Радзієвського та в його команді з прохолодцем працювати не вийде". Себе мер порівняв із батьком, котрий "інколи повинен гримнути за баловство".

З метою недопущення збитковості "Пельменної" та кафе "Надія" як складових комплексу ресторану "Берізка" і пройде приватизація цього комунального майна – за це з подачі мера проголосували депутати ДМР минулого тижня на сесії. Мепру дивно, як ресторанний бізнес може бути збитковим, а колектив із 17 чоловік має невиплачену зарплату в сумі400 тисяч гривень. "Не реагувати на це ми не мали морального права", сказав мер Дрогобича.

Завершилася прес-конференція у Дрогобичі за горнятком чаю з печивом та цукерками – це організувала спеціаліст відділу забезпечення діяльності виконкому ДМР Леся Ясюра, якій дякуємо і за це, і за запрошення на захід.

Володимир Ключак

Під носом у дрогобицького мера працює несанкціонований ринок

13 грудня минулого року Ігор Кушнір, директор ринку “Чагарі”, що на вулиці Пилипа Орлика, звернувся з листом до Олексія Радзієвського.

В ньому він, зокрема, пише, що вже п’ять разів звертався до попередньої влади, але ніхто не розв’язує проблему з сусідньою автостоянкою. За його словами, вона не використовується за призначенням, функціонує без акту вводу в експлуатацію, тут відсутнє асфальтне покриття, нема колектору, а стічні води з паливно-мастильними матеріалами просочуються в землю. Десятки приписів управління екології ігноруються. Дерев’яні електроопори перегнили, їх прив’язали металевим дротом, щоб не впали.

Суперовий ринок до Євро-2012 Автостоянка чи ринок?
Освоюють нові землі під ринок

Фактично, стверджує Ігор Кушнір, автостоянка перетворилася на ринок. За його словами, комісія Дрогобицької міської ради з питань торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку відмовила власнику п. Михайлові Пастушаку в розміщенні тут торгових точок. Зрештою, якщо зважати на чинне законодавство, то використання транспортних стоянок для продажу товарів не допускається.

Ігор Кушнір стверджує в своєму листі до дрогобицького міського голови, що орендовану землю п.Пастушак надає в суборенду, що йому щомісячно власники контейнерів, “шансів” і палаток платять по 250-500 гривень без оподаткування (а це 15 торгових точок щодня і понад 20 у суботу).

Директор ринку “Чагарі” пише, що ніхто не уповноважував п.Пастушака давати дозволи на встановлення цих контейнерів та здійснення з них підприємницької діяльності. Крім того, нема рішення сесії про виділення земельної ділянки під ринок. Відсутні проект відводу земельної ділянки, експертизи, рішення про встановлення цих контейнерів і палаток. Немає дозволу на здійснення підприємницької діяльності, договору оренди, сплати ринкового збору, який у розмірі 100 відсотків повинен поступати у міський бюджет, сплати за послуги, які також повинні оподатковуватися, свідоцтва про державну реєстрацію того чи іншого підприємця.

Звертаючись до Олексія Радзієвського, Ігор Кушнір пише: “Більш як двадцять торгових точок без будь-яких на це документів встановлено на даній стоянці, також камера схову тощо. Складається враження, що це вкрай комусь вигідно. Прошу створити комісію і детально розібратися з горе-стоянкою і її власником. Так далі продовжуватись не може, настав час поставити цьому край”.

Хтось може сказати, що Ігор Кушнір намагається усунути ймовірного конкурента. Можливо, доля істини в цьому є, тим більше, що в листі до мера він пише: “ТЗоВ “Чагарі” готове надати більш як сорок торгових місць для здійснення підприємницької діяльності в павільйонах ринку” (мається на увазі недобудоване приміщення КП “Дрогобицький ринок”). І все ж не поспішаймо з висновками, а прослідкуймо, як на це відреагувала влада.

5 січня 2011 року Ігор Кушнір отримав відповідь за підписом першого заступника міського голови Олександра Коростельова наступного змісту:

“Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради повідомляє, що Ваш лист розглянуто. Взято пояснення від директора ПП “Альтернатива - Сервіс” щодо Ваших зауважень до діяльності цього підприємства на території автостоянки. Директора ПП “Альтернатива - Сервіс” Пастушака М.М. зобов’язано використовувати земельну ділянку, яка задіяна для організації автостоянки, відповідно до чинного законодавства України”.

Як бачимо, влада не заперечила викладених у листі до міського голови зауважень. Більше того, дала надію заявнику, що, мовляв, усе буде гаразд.

Але не так сталось, як гадалося. Несанкціонований ринок продовжував функціонувати, й Ігор Кушнір над-силав все нові й нові петиції. Нарешті 27 квітня цього року Олександр Коростельов надіслав ще одну відповідь на адресу директора ринку “Чагарі”: “Дрогобицька міська рада розглянула Ваше звернення щодо незаконної торгівельної діяльності на орендованій земельній ділянці сусіднім землекористувачем та повідомляє наступне. Контроль за використанням та охороною земель відповідно до законодавства здійснює Держземінспекція. На даний час на території м. Дрогобича відсутній інспектор, який повинен здійснювати перевірки. Після врегулювання на рівні Держави цього питання можна буде звертатись у відповідну інстанцію з заявою про проведення перевірки та вжиття заходів до зазначеного Вами землекористувача”.

Ось так делікатно, м’яко кажучи, відшили Ігоря Кушніра, давши зрозуміти, аби він не “зачіпався” з Михайлом Пастушаком.

Ми ще неодноразово повертатимемося до цієї теми, бо справді складається враження, що дехто з можновладців вкрай зацікавлений у функціонуванні несанкціонованого ринку.

Але хочу звернути увагу на інше, пов’язане з ринком “Чагарі” та його директором.

10 квітня цього року на ім’я Ігоря Кушніра надійшов лист за підписом Олександра Коростельова: “Дрогобицька міська рада розглянула Ваше звернення щодо продовження терміну оренди земельної ділянки (під обслуговування будівель ринку площею 3673 квадратних метри та під забудовою площею 953 квадратних метри) та повідомляє наступне. Дане питання розглянуто постійною комісією ради з питань регулювання земельних відносин (протокол N 11 від 06.06.11). Комісія вирішила продовжити Вам договір оренди земельної ділянки площею 4626 квадратних метрів на 6 місяців на тих самих умовах, на яких діяв попередній договір. Остаточне рішення буде прийнято сесією міської ради”.

Натомість Ігор Кушнір 21 червня цього року надіслав Олексієві Радзієвському свого листа (взагалі дивно, що пишуть меру, а відповідає його перший заступник, що є хронічним порушенням чинного законодавства). В ньому він популярно пояснює, що згідно статті 93 Земельного кодексу України та статей 25 і 27 Закону України “Про оренду землі” існує так звана короткострокова оренда, яка надається терміном на 5 років. А так виходить, що не встиг виробити один дозвіл на оренду, а вже слід виробляти інший. Чи, може, Ігореві Кушніру дають зрозуміти: не лізь не в свої справи, то й тебе рухати не будемо?

На фото: Суперовий ринок до Євро-2012; Автостоянка чи ринок?; Освоюють нові землі під ринок.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Що приховує Михайло Сендак?

Що приховує Михайло Сендак? Нє, я балдію від свого кумпеля Міська Сендака! Ото був з ним цирк на дроті в передачі “Хто тут живе?”, яку нещодавно показали на телеканалі ZIK!

Виглядало на те, жи Михайло Сендак діяв за принципом “здєсь помню, а здєсь нє помню”.

Але насамперед хочу сказати, жи він зізнався в тому, що одружений з молодою жінкою, якій тридцять років (а Михайлові Дмитровичу - 63). Втім, це ще не факт, скільки йому років. За словами ведучого програми Дмитра Добродомова, Михайло Сендак тричі губив паспорт, а потім дивним чином змінювався його день народження. На запитання: “Так коли ж ви народилися?”, Сендак так і не дав відповіді. Отож, можемо вітати його тричі на рік, а хто хоче, може й частіше, хоча в старі часи святкували його уродини 5 лютого.

Було дуже смішно, якби не стало так сумно, коли Сендак розповідав про свої помешкання. З’ясовується, жи в Лішні триповерхова споруда йому не належить і не він її продає за 150 тисяч долярів. Квартиру на вулиці Юрія Дрогобича його доньці подарував її хресний батько. Але найбільше нахабства й цинізму виявив Сендак, коли оповідав про квартиру ві Львові. Як відомо, він тоді працював головов обласної ради, дали йому типу службове помешкання, яке він обіцяв продати і закупити машини наглої помочі. Проте й досі не зробив цього. На логічне запитання ведучого, чому так сталося, відповів, що із принципу. Хай, мовляв, Медведчук віддасть свої маєтки.

Та сама катавасія була і з машинами. Мав їх купу і каже, жи він і дружина придбали їх за чесно зароблені гроші.

За дружину Михайла Сендака я теж спокійний. За його словами, вона із заможної родини, а в Дрогобичі має свій бізнес.

Весело й сумно було чути і про колишнє кафе “Казка” у Дрогобичі, де зараз знаходиться інтерактивний клуб. Глядачі так і не зрозуміли, кому належить дане приміщення: синові-прокурору, тещі чи самому Михайлові Сендаку.

Зайшла мова і про “ворога номер один” Михайла Сендака - Михайла Задорожного. У лютому цього року він пообіцяв у “Галицькій зорі”, що надасть компромат на супротивника. На запитання ведучого, чому це й досі не опубліковано, запропонував звернутися до Петра Мацана. Мабуть, клятий журналюга тримає в сейфі компрометуючі матеріали!

Сумно мені за мого кумпеля. З року в рік його статки падають. Якщо в обласній раді заробляв до 14 тисяч гривень, то, будучи радником Ющенка, мав 7 з половиною тисяч, а тепер на посаді голови Дрогобицької районної держадміністрації - лише 4681 гривню з копійками.

А ще Михайло Сендак має сім одиниць вогнепальної зброї - пістолі та рушниці. Каже, жи ніколи ними не користувався, бо любить колекціонувати. Недавно його оштрафували, бо не заплатив вчасно за перереєстрацію зброї. Навіщо йому стільки пістолів і рушниць - один Бог знає.

І хобі в нього специфічне: збирає порожні коробки з-під цигарок, хоча сам не палить, а також віскі та горілку, якими пригощає друзів.

Коли Михайлові Сендаку задавали в студії незручні для нього питання, він поводив себе нахабно й цинічно, а сам його вигляд говорив, жи має нас усіх у носі.

А маємо те, що хотіли! Звичайнісінький перекінчик, який служив Тимошенко й Ющенку, а нині прихилився до Януковича. За патріотичними гаслами ховається ница душа, здатна до особистої вигоди й наживи. Задля влади Михайло Сендак готовий переступити через будь-кого.

Людина, яка після Помаранчевої революції, могла стати національним героєм України, перетворилася на посміховисько в очах багатьох мешканців Дрогобиччини. Але ніхто Михайлові Сендаку в цьому не винен.

На фото: Колишні працівники АТП-14607 пікетують помешкання Михайла Сендака на вулиці Карпатській.

Фільозоф Максим Гірчиця із Горішньої Брами,
часопис "Тустань"

Від Боцмана до Оксани Гарбич

Убивцю Влада Лістьєва переховували в Трускавці вісім років

Декілька місяців тому в Трускавці затримали єдного фацета з так званої банди тамбовських. Хлопців із цієї зграї підозрюють у вбивстві відомого російського журналіста Влада Лістьєва. Трускавецьким затриманцем упродовж майже восьми років опікувався нині, на жаль покійний, Олександр Некрасов, більше відомий за прізвиськом Боцман. Він домовлявся тамбовському товаришеві про квартири в Трускавці та Львові. Неодноразово вони з’являлися разом в одній прикметній кнайпі в Дрогобичі. Попри обережність, тамбовський “вовк” засвітився, зателефонувавши із Трускавця до друзів у Росію. Крім того, він побував на похороні в Олександра Некрасова і його зазнимкували там прихованою камерою. Далі все було, як кажуть, справою техніки. Разом з тим у багатьох виникають сумніви, що саме пацани з банди тамбовських були причетні до вбивства Влада Лістьєва. За терміном давності покарати когось за цей злочин уже неможливо. Ось і знайшли цапів-відбувайлів, сподіваючись заодно розкрити й інші злочини. Так само малоймовірно, що покійний Боцман знав про справжні мотиви перебування тамбовського “вовка” в Трускавці.

У Дрогобичі з’явилися спеціальні зони

Дрогобичанка Ірина Йордан написала заяву з проханням виділити земельну ділянку для будівництва житлового будинку на вулиці Святого Юра. Однак з ратуші за підписом першого заступника міського голови Олександра Коростельова їй надійшла відповідь, у якій є такі слова: “На даний час немає підстав для задоволення Вашого прохання, оскільки, відповідно до листа відділу містобудування та архітектури від 02.03.2011 року N 35, зазначена земельна ділянка згідно генерального плану забудови міста відноситься до спецтериторій”. Нє, я все розумію, але якщо на цій спецтериторії збудувалися такі відомі в Дрогобичі поважні пани як Сабат і Чирка, то спецтериторія означає, що простим смертним сюди пхатися не треба?

Дороги дорожчають

Схоже, наші можновладці за рахунок Євро-2012 хочуть розв’язати свої проблеми на все життя, що залишилось. Так, вони мало не вдвічі збільшили кошторисну вартість робіт, які за рахунок держави мають капітально відремонтувати. І що цікаво, влада у Дрогобичі, Трускавці й Бориславі ніби не змовлялась між собою, але діяла однаково. Справа йде на десятки мільйонів гривень.

Бої за землю

Схоже на те, що хочуть зіпхнути з посади начальника Держкомзему в Дрогобичі Оксану Гарбич. Подейкують, жи на тепленьке місце може піти Петро Старосольський. Його негласно, а деколи й гласно підтримував під час виборів на посаду міського голови Стебника Олексій Радзієвський. Але виграв Василь Пецюх, а Петро Старосольський, який керував землею в Дрогобицькому районі, звідтам звільнився і залишився без роботи. Дрогобицький мер пригрів його в ратуші, але для щирої й широкої душі Петра Романовича то не масштаб. А земелька в Дрогобичі, скажу я вам, то є прибуток на все життя. Тому й не дивно, що Олексієві Васильовичу потрібні свої люди на цій посаді. Моя Стефка десь вивідала, жи останнім часом у земельному відділі відбуваються дивні речі. То хтось когось там побив, то ніби поцупили печатку з сейфу, а потім вона знайшлася, бо той, хто цупив, був п’яним. Не знаю, але так довго тривати не може. Втім, хочу зазначити, що й пані Оксана не з воску зліплена, аби так просто вступитися.

Ось така фільозофія, пані та панове...

Фільозоф Максим Гірчиця із Горішньої Брами,
часопис "Тустань"

День працівника Державної Податкової Служби України

В ДПІ у м. Трускавець відбулися урочистості з нагоди Дня працівника державної податкової служби України. З вітальним словом виступив начальник ДПІ Гладій Роман Михайлович.

21 рік – це час, за який податкова служба стала виконавчою структурою, що відповідає сучасним вимогам. І кожен із нас може проаналізувати, що він зробив, щоб виконати свій обов’язок перед державою. Адже результати нашої роботи – це не пусті цифри. За ними стоїть добробут наших трускавчан: учителів та лікарів, пенсіонерів та інвалідів, військовослужбовців та студентів – усіх, перед ким держава має зобов’язання. Це і є сенс нашої роботи та наших досягнень.

Сьогодні на нас покладено завдання із забезпечення надходжень до бюджетів всіх рівнів, що в свою чергу вимагає від податківців розробки спеціальних програм стабілізації та розширення бази оподаткування.

Своєчасне наповнення дохідної частини Державного бюджету України є базою розбудови держави та гарантією соціального забезпечення населення.

Станом на 01.07.2011р. ДПІ у м. Трускавець до загального фонду державного бюджету України зібрано 26897,4 тис. грн., що на 5880,2 тис. грн. Виконання розрахункової бази доведеної ДПА у Львівській області забезпечено 102,8 тис. грн.. В тому числі:

- збір ПДВ становить 20394,3 тис. грн., або 126,0% до збору минулого року;
- податку на прибуток – 5559,2 тис. грн. або 146,5% до надходжень минулого року.

До місцевого бюджету за січень-червень 2011 року мобілізовано 26738,8 тис. грн. платежів, що на 2339,3 тис. грн. більше від надходжень відповідного періоду минулого року Виконання розрахункової бази доведеної ДПА у Львівській області склало 106,8% або додатково надійшло 17100,0 тис. грн. з них:

- податок з доходів фізичних осіб 16164,6 тис. грн., що на 1530,4 тис. грн. більше від мобілізації минулого року, виконання доведеного завдання забезпечено на 102,5%;
- плата за землю за січень-червень становлять 7207,8 тис. грн., що перевищує показник минулого року на 104,9 тис. грн. Виконання розрахункової бази склало на 108,8 %.

За рахунок донарахованих сум відділом податкового контролю юридичних осіб за 6 місяців поточного року проведено 32 документальні перевірки та в бюджет надійшло 1014,5 тис. грн.

Відділом оподаткування фізичних осіб проведено 20 перевірок, донараховано 63,4 тис. грн.

Відділом оподаткування юридичних осіб за 6 місяців 2011р. проведено 124 камеральні перевірки та донараховано до бюджету 40,2 тис. грн.

Також зі словами вітання виступив заступник міського голови Трускавця Нестерівський П.В., який привітав працівників ДПІ з професійним святом та вручив Начальнику ДПІ грамоту від міського голови.

Грамотами ДПА у львівській області були нагороджені завідувач сектору контрольно-перевірочної роботи відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у м. Трускавець Грица І.М. та завідувач сектору адміністрування податку на додану вартість відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Трускавець Бехта Л.І.

Грамотами ДПІ у м. Трускавець були нагороджені СДПІ сектору адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів відділу оподаткування юридичних осіб Габчак Л.В., СДПІ відділу оподаткування фізичних осіб Жук І.В., СДПІ сектору економічного аналізу та прогнозування Боднар О.Я., завідувач сектора податкового контролю та аналітичної роботи відділу податкового контролю юридичних осіб Білан Я.Л., завідувач сектора погашення прострочених податкових зобов’язань Михаць Л.Д.

Крім цього пам’ятними подарунками були нагороджені ветерани податкової служби, які також були запрошені на урочистості.

Начальник ДПІ Гладій Роман Михайлович привітав колег по роботі: «Прийміть слова вдячності і шани за вашу щоденну сумлінну та наполегливу працю, завдяки якій наповнюється державна скарбниця. Від вашої роботи залежить розв'язання соціально-економічних питань, якість життя як країни в цілому, так і нашого міста.

Ваша професійність, чесність, принциповість є не лише основою добробуту нашої держави, але й запорукою поваги до неї громадян. Тому одне з найважливіших завдань, що стоять сьогодні перед податковою службою – відкритість і прозорість у роботі з платниками податків, зміцнення партнерських стосунків з ними, формування сучасної податкової культури.

Від щирого серця бажаю вам здоров'я, добра, злагоди, щастя й плідної праці в ім'я розвитку нашої держави».

Підготував Тарас Бобечко,
відділ роботи із ЗМІ ДПІ м. Трускавця

Конвенція ООН "Про права інвалідів" повинна діяти

Цими днями Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ провела конференцію на тему "Забезпечення виконання на Львівщині вимог Конвенції ООН "Про права інвалідів", на якій мені, представнику Трускавецької міської асоціації інвалідів, пощастило бути присутній. Конференція відбулася в приміщенні Міжрегіонального центру соціально-трудової професійної та медичної реабілітації інвалідів, що на вул. Хуторівка, 38.

Представники влади Львівщини прийшли на діалог з представниками громадських організацій інвалідів, які розповіли про проблеми неповносправних та організацій інвалідів у містах і районах Львівщини.

У вступному слові голова ЛОА Леонід Тарасенко зазначив, що такі проблеми мають місце не тільки на Львівщині, але і у всій Україні, вже пройшло 1,5 року з дня ратифікації Конвенції ООН, яка зобов’язує державу дотримуватися виконання її положень і вжити заходи для цього. Текст Конвенції містить 50 пунктів статей, в яких йдеться саме про забезпечення прав інвалідів. На сьогодні конкретних, суттєвих кроків не зроблено. Президент України Віктор Янукович підписав Указ "Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими можливостями", метою якого є активізація роботи органів виконавчої влади, котра повинна бути спрямована на забезпечення прав інвалідів, привернення уваги суспільства до їхніх проблем, толерантного ставлення до таких осіб.

До 1 вересня поточного року Кабінет Міністрів має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів щодо внесення змін до чинних законів України з питань життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями та забезпечити за участю громадських організацій інвалідів підготовку і затвердження до 01.11.2011 р. державної цільової програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів".

Представники інвалідських організацій доводили до відома влади, що незважаючи на те, що вже Україні 20 років, а нашій Конституції 15 років, та виконання законів не здійснюється в повному обсязі, застарілі закони н відповідають вимогам часу. Неодноразово піднімалося питання, що повинен бути прийнятий закон "Про статус інваліда", теж дуже повільно в життя впроваджуються ті закони, які стосуються інвалідів.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич наголосив на важливості системної роботи із захисту інвалідів: "Наразі про системну роботу говорити не доводиться – намагаємося реалізувати бодай окремі, першочергові заходи в цій сфері. Львівська обласна рада прийняла Комплексну програму соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки, яка є досить якісним, фахово підготовленим документом. Але заходи програми потребують фінансування, яке наразі недостатнє. Тільки спільними зусиллями усіх гілок влади, громадськості, організацій інвалідів ми зможемо реалізувати програму захисту і реабілітації інвалідів", - зазначив він.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Стефанишин впевнений, що в кожному місті повинні бути єдині центри підтримки і реабілітації інвалідів. Виступили також керуюча Львівським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Г. Мисаковець, лідер інвалідного руху Я. Грибальський, експерт Львівського Центру громадської адвокатури О. Коваль, голова об’єднання організацій роботодавців Ривак.

На завершення зустрічі присутні відзначили, що підключення керівництва області для обговорення спільних питань п реалізації Конвенції ООН вже є кроком вперед. Іншим плюсом є те, що при затвердженні Комплексної програми на 2011 – 2014 роки були враховані пропозиції громадських організацій інвалідів Львівщини. Наступним кроком має стати аналіз та обговорення всіх діючих законів, які стосуються інвалідів і до цього повинні долучитися всі члени асоціацій і громадських організацій інвалідів.

Я теж запрошую членів Трускавецької міської асоціації інвалідів і сіх, кому не байдужі проблеми інвалідів, долучитися до цього процесу та подавати свої пропозиції та зауваження на адресу ТМАІ (м. Трускавець, вул. Дрогобицька, 29/2) для врахування при формуванні державної цільової програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів".

Разом ми – сила!

Надія Заблоцька,
голова ТМАІ

До теми. На допомогу неповносправним, які бажають отримати освіту

Перелік спеціальностей, яких можна навчитися у Міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів (79000, м. Львів, вул. Хуторівка, 38, тел. 244-76-13)

Оператор комп’ютерного набору (5 міс.), касир (6 міс.), обліковець – реєстрація бухгалтерських даних (6 міс.), квітникарка-флорист (2,5 міс.), водій категорії В (3 міс.), перукар (6 міс.), манікюрниця (3,5 міс.), педикюрниця (3,5 міс.), візажист (7 міс.), агент з організації туризму (6 міс.), швачка (3 міс.), взуттєвик (13 міс.), слюсар з ремонту автомобілів (4 міс.), кравець (4 міс.), секретар керівника (4 міс.), соціальний робітник (7 міс.), фотограф (6 міс.),, слюсар-електрик з ремонту устаткування (6 міс.), оператор комп’ютерної верстки (4 міс.), кухар (4 міс.), продавець продовольчих чи непродовольчих товарів (5,5 міс.), оператор котельні (4 міс.), ліфтер (1,5 міс.), вишивальниця (1,5 міс.), бармен (5,5 міс.), офіціант (5,5 міс.), різьбяр (4,5 міс.), живописець (9 міс.).

Для зарахування на реабілітації слухач повинен подати наступні документи: заява на ім’я директора Центру п. Дунаса Г. Г.; копія індивідуальної реабілітаційної карти (видана МСЕК); копія посвідчення інваліда; копія паспорта; скерування від Управління праці та соціальної політики; профорієнтаційний висновок з Центру зайнятості; медична документація (виписки з історії хвороби, рентгенограм, флюорографія за останні 6 міс., для жінок – консультація гінеколога).

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.