Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№85 (329) 26 серпня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Влада мовчить, а мешканців ґвалтують

25 серпня біля новобудови «Лісова пісня» на вулиці Сагайдачного мешканці прилеглих будинків протестували проти самовільних робіт, які виконуються на шкоду благоустрою території. Із двох представників «Трускавецького вісника» один протягом години часу (від 9 до 10 ранку) чекав, та так і не дочекався представника влади. Щоб та пояснила мешканцям, що ж насправді відбувається. Мешканці призупинили виконання робіт забудівником на певний час своєю активною позицією, проте згодом побачили, що окрім журналістів, їх ніхто не прийшов підтримати – ні мер, ні профільний заступник, ні начальник УЖКГіБ. Звернувшись до міліції, мешканці почули відповідь, що нікого не вбили, тому виїжджати міліціонерам сюди нема сенсу. Не реагує на неподобство і прокуратура, хоча саме вона мала б в першу чергу відреагувати на порушення правил забудови території. А те, що такі порушення є, не викликає сумнівів – понищені дитячі майданчики, понищена дорога, зрізані дерева, безперервний шум. Представник забудівника Володимир Хоружий запевнив мешканців, що всі роботи здійснюються законно, що міська влада все погодила і тоді люди почали обурюватися діями мерії. Тут заради справедливості мусимо зауважити, що виконком не погодив того, про що прохала фірма-забудівник. Та цього людям не було кому сказати. Як повідомив нас помічник депутата обласної ради Олексія Балицького, представник виконкому все ж з’явився, але без жодних документів. Чиновниця сказала, що вона тільки три місяці працює на займаній посаді і всією інформацією з даного питання не володіє. Не прибув на зустріч і депутат-мажоритарник Ігор Пілько, зіславшись на зайнятість.

новобудова «Лісова пісня» новобудова «Лісова пісня»

Свідомо опускаємо ті всі пікантні фрази, які лунали на адресу міської влади від розгніваних людей, серед яких – і матері з маленькими дітьми, і пенсіонери, і молоді чоловіки, і жінки середнього віку. Біля п’яти десятків людей так і не почули конкретних пояснень. Забудівник пояснив свою позицію, хоча і не підкріпив її жодним документом. А чесна влада рада, що 30 жовтня минулого року їй повірили на чесне слово, тож вирішила, що щось роз’яснювати мешканцям не має сенсу. Це як мінімум виглядає дивно, адже інтереси людей відстоював стосовно цього питання депутата облради від «Фронту змін» Петро Іванишин. Він не розірветься, а допомогти йому 25 серпня зі сторони «команди однодумців» бажаючих не виявилося.

Найбільше питань – по архітектурі

Чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради проходило в четвер, 25 серпня. Спочатку доповідав по підвищенні цін на рекламоносії заступник міського голови Юрій Яворський. «З 1 вересня реклами в парку не буде», відрапортував він про чергове «досягнення» мера та його команди, проте оплесків на свою адресу не почув. Навряд чи втішить тих, хто займається рекламою, і збільшення ціни за розміщення рекламоносіїв – таким чином міські урядник хочуть збільшити наповнюваність міського бюджету, в якому доходів не більшає, а видатки зростають, причому часто з незалежних від місцевої влади причин.

Заввідділом обліку та приватизації житла Галина Грицьків зачитала ряд проектів рішень, згідно яких одні громадяни знімалися із квартирної черги з різних причин (виїхали, померли, покращили свої житлові умови, не поновлювали довідок тощо), а інші все ще надіються, що їм влада надасть помешкання, тож на таку чергу стають. Втім, є ще такі, хто отримує житло у Трускавці – передовсім це стосується представників правоохоронних органів, яких треба забезпечити житлом, бо вони туту перебувають на службі, виконують свої професійні обов’язки.

Члени виконкому теж надали ряд дозволів на приватизацію квартир, в тім числі і у гуртожитку 3 на Сагайдачного та 9 на Івасюка. 16 проектів рішень представив на розгляд членів виконкому начальник управління архітектури та містобудування ТМР Олександр Грищенко. Не всі вони пройшли, окремі були відкладені, адже потребують додаткового вивчення. Так, коли постало питання надання дозволу на переведення земельної ділянки з комерційного призначення у приватну, оскільки спочатку планувалося будівництво готелю курортного типу, а тепер власник вирішив побудувати житловий будинок, то пролунали голоси, що зараз із такими ж зверненнями до мерії вишикується черга. Бюджет втратить, а в «житлі» житимуть відпочивальники, тож спочатку потрібно розібратися, що, як і до чого. Міська рада виступила замовником будівництва об’єкту комерційного призначення, який постане нижче колії. Кілька мешканців хочуть забудувати пішохідну доріжку між Воробкевича та Стебницькою, вважаючи, що вона не потрібна нікому, а їм придасться. У ході обговорення різних питань лунали різні думки членів виконкому.

Також ряд проектів рішень були представлені завідувачем управління комунальним майном ТМР Миколою Габшієм, начальником відділу цивільного захисту населення та з питань оборонної та мобілізаційної роботи Адамом Ластовецьким, начальником міського центру соціальних служб Вірою Ільницькою та іншими посадовцями. Оскільки наш кореспондент не зміг бути на засіданні міськвиконкому до кінця, то деталі щодо інших прийнятих рішень надати не можемо.

Павло Якубенко нагородив силовиків

23 серпня в Палаці культури імені Шевченка після показового підняття національного прапора пройшла урочиста академія до Дня Незалежності. Спочатку присутні оглянули фільм, знятий дрогобицькою кіностудією «Провінція», а згодом вислухали привітання мера міста (текст опублікував бюлетень «Голос ради»). Згодом слово було надано голові Наглядової ради ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт» Павлу Якубенку, котрий висловив своє задоволення з того приводу, що теперішній склад ради швидше йде на поступки, ніж попередній, а також висловив ініціативу створити громадську Трускавецьку Курортну Раду, яка мала б моніторити рішення, які приймають міські депутати та виконком. Також Павло Якубенко підготував грамоти для мера міста та його гуманітарного заступника (за розвиток курорту європейського рівня), керівників кількох санітарно-оздоровчих закладів («Еліт», «Кришталевий Палац», «Дніпро-Бескид», «Джерело» та деякі інші) та для начальника міліції, голови суду, прокурора міста і начальника податкової інспекції, яких на урочистостях не було.

Флеш-моб в рамках свята

Флеш-моб в рамках свята Скромно, але гонорово відзначив Трускавець День Незалежності України. Непогано відсвяткували і в Дрогобичі та Бориславі, натомість не дуже задоволеними залишилися стебничани. Та в місті калійників обіцяють, що День Стебника, який пройде в цю неділю, 28 серпня, буде проведено на вищому рівні.

В цьому номері вісника пропонуємо тільки невеличкий фоторепортаж зі святкування у Трускавці, без описів всіх подій, зазначимо лише, що громадською організацією «Простір свободи» у Трускавці було проведено флеш-моб біля міської пошти, коли зібралися однодумці, які нагадали перехожим, що нашій державі – 20 років. Вдень публіки на заходах було мало, та ввечері зібралося багато людей, особливо молоді.

Чорт ногу може зламати

Неодноразово на понеділкових нарадах влада міста звертає увагу керівництва трускавецького водоканалу на потребу більш якісного зароблення розкопок, які здійснює ця структура при проведенні ремонтних робіт. Та поки що такі зауваження не надто результативні і свідчення цьому – звернення мешканців будинку 18 на Скоропадського до нашого кореспондента.

розкопки водоканалу розкопки водоканалу

Нами було зафіксовано, що розкопки часто просто засипаються щебенем, внаслідок чого вигляд вулиць, тротуарів, міжбудинкових проїздів стає і непривабливим в естетичному вигляді, і спричиняє мешканцям певні незручності. Так, мешканці одного з під’їздів вищевказаного будинку мусять щодня, виходячи із будинку та заходячи до нього, долати щебеневий бар`єр, а діти бояться бавитися біля будинку, щоб не зашпортатися об нерівності, які виникли після зароблення розкопок водоканалу. Мешканці надіються, що водоканал відреагує хоча б на цю публікацію, бо безпосередні їхні звернення дотепер структурою ігнорувалися.

В понеділок – сесія

29 серпня відбудеться чергова, двадцята сесія Бориславської міської ради. А в цю неділю в Бориславі пройдуть урочистості до Дня народження Івана Франка (початок – о 16.00 в Палаці культури). Мистецькі колективи та виконавці з Борислава візьмуть участь і у святі Франка в с. Нагуєвичі, теж в неділю.

Неспокійні ночі

Одним – свято, іншим – головний біль. Так можна охарактеризувати ситуацію, в якій опинилися мешканці ряду багатоповерхівок на вулиці Стебницькій. Гучне відзначення Дня Незалежності України в розважальному центрі "Міленіум" тривало аж до 5 ранку. Шум авто, завивання сигналізації, реготи та верески дівчат та юнаків, бійки – все це вже стало звичною картиною для тих, чиї помешкання знаходяться навпроти колишнього кінотеатру. В одному з положень, прийнятих депутатським корпусом ще минулої каденції, визначено, що після 22.00 у Трускавці повинна бути тиша – без гучної музики та феєрверків. Та це вже не вперше порушуються як цей, так і інші пункти положення. І хоча на сесіях міської ради депутати різних політичних сил неодноразово порушували це питання, та результат, як бачимо, відсутній, мешканці продовжують потерпати від надміру децибелів у нічний час.

Власна інформація

Святий Варфоломій – покровитель Дрогобича

Дрогобич відзначає День міста 21 вересня, в свято Різдва Пресвятої Богородиці. Та фактично кожне храмове свято в місті є великою урочистістю, одна з найбільших – день Пресвятої Трійці в честь прокатедри СДЄ УГКЦ. А 24 серпня в Дрогобичі відзначають, як і в інших містах України, День Незалежності. Та для римо-католицької громади Дрогобича цей день – подвійне свято, адже спомин святого Варфоломія, покровителя костела та День Незалежності України співпадають.

Святий Варфоломій – покровитель Дрогобича Святий Варфоломій – покровитель Дрогобича Святий Варфоломій – покровитель Дрогобича

Урочистість святого Варфоломія завжди збирає на відпуст римо-католиків зі всього регіону. Священики одягають на Святу Месу орнати (ризи) червоного кольору на згадку про мученицьку смерть апостола. Святий Варфоломій згадується в Євангелії всього п’ять разів і то під іменем Натанаїла (Варфоломій та Натанаїл – одна і та ж особа). Апостол відомий в першу чергу зі свого запитання до апостола Пилипа: «Чи може бути щось доброго з Назарету?», на яке він отримав відповідь «Прийди та подивися». Святий Варфоломій здійснював євангелізацію в країнах Індійського півострова, там і віддав життя за Христа.

Польська спільнота Дрогобича є найчисельнішою меншиною поляків порівняно зі всіма містами нашого регіону. Фактично лише росіян нараховується в Дрогобичі більше. Святиня була прихистком для міщан ще в часи воєн XVII століття, коли п’яна козаччина руйнувала костели та церкви, грабувала місцеве населення. За часів тоталітарного режиму костел святого Варфоломія, пам’ятка архітектури, яка почала будуватися ще в XIV столітті, був закритий, а вірні їздили на Святу Месу до Львова, Самбора чи Стрия, наражаючись часто на небезпеку буди викритим. З початком незалежності нашої держави святиня була повернена її вірним, тому молитва за Вітчизну, за Україну є невід`ємною частиною всіх молитов, які звершуються щодня, та особливо урочистого вигляду вона набуває на престольне свято. На це свято в день 24 серпня 2011 до Дрогобича приїхали священики не лише з близьких Трускавця та Стрия, але і зі Львова, Берездівців, Великих Мостів, Ходорова та з Польщі. Окрасою Служби Божої був спів дрогобицького хору, який виконав ряд релігійних гімнів латинською («Sanctus», «Agnus Dei»). Завершальним акордом празника стала урочиста процесія (обхід) навколо храму та урочисте «Тебе, Бога, хвалимо!».

Володимир Ключак

Wspolpraca Truskawca z polskimi partnerami bedzie trwala

W przededniu Dnia Niepodleglosci Ukrainy w Truskawcu odbylo sie spotkanie wladz miasta z przedstawicielami miast partnerskich w Polsce. Ze strony samorzadu Truskawca w spotkaniu wzieli udzial mer Ruslan Kozyr ze swymi zastepcami Jurijem Jaworskim i Petrom Nesteriwskim. Polskie samorzady reprezentowaly delegacje z Limanowej, Dzialdowa i Przemysla. Te miasta zawarly umowy partnerskie z Truskawcem w roznych czasach, a na koniec kadencji poprzedniego kierownika Truskawca Lwa Hrycaka (a propos odznaczonego Zlotym Krzyzem Polski) Truskawiec wspolpracowal dosc owocnie z siedmiu polskimi miastami i powiatami. Ekipa Ruslana Kozyra wiecej korzysci widzi dla siebie i dla miasta we wspolpracy z Rosja i Bialorusia, chociaz tej opinii nie podziela wiekszosc mieszkancow miasta. Dlatego te spotkanie bylo dosc pokazowym, albowiem powinno ono ocieplic stosunki miedzy uzdrowiskiem Truskawiec a polskimi przyjacielami, ochlodzone po ubieglorocznych wyborach samorzadowych na Ukrainie.

співпраця Трускавця з польськими партнерами співпраця Трускавця з польськими партнерами
співпраця Трускавця з польськими партнерами співпраця Трускавця з польськими партнерами співпраця Трускавця з польськими партнерами

W przebiegu spotkania wystapili m. in. burmistrz Limanowej Wladyslaw Bieda, burmistrz Dzialdowa Bronislaw Mazurkiewicz oraz zastepca prezydenta Przemysla Wojciech Blachowicz. Kazdy z nich wyrazil nadzieje, ze wspolpraca bedzie wygodna dla obu stron i ze poglebi sie ona jeszcze wiecej gdy Ukraina dolaczy do Unii Europejskej. A tak jak na to jeszcze trzeba poczekac, to Polacy radza swym ukrainskim kolegom bardziej intensywnie zabiegac o uczestniczenie w roznych projektach dla uzyskania funduszow unijnych. Niestety, brak wykwalifikowanych fachowcow doprowadza do tego, ze czesto sa to mozliwosci tylko teoretyczne, ale nie do osiagniecia przez samorzady na Ukrainie.

Goscie z Polski wzieli udzial w obchodzeniu Dnia Flagi Narodowej i Dnia Niepodleglosci, obchodzonych na Ukrainie 23 – 24 sierpnia. Tez oni skorzystali z okazji blizej zaznajomic sie z uzdrowiskiem, ktore w latach 20 – 30. wieku XX bylo tak samo dobrze znane jak Krynica-Zdroj czy Zakopane. Wtedy Truskawiec-Zdroj byl wlasnoscia Rajmunda Jarosza, byl bardziej piekny, kulturalny i spokojny. Lecz jakosc wod leczniczych, w tym slynnej Naftusi, nie zmienila sie wcale, dlatego i goscie z Polski sa tez zawsze u nas mile widziane. Szczegolne zainteresowanie wywolala klinika miedzynarodowa profesora Wolodymyra Koziawkina – znanego w Europie i na swiecie lekarza, specjalizujacego sie na chorobach kregoslupa i zaburzen u dzieci (stwardzenie rozsiane).

Nie zwazajac na to, ze terazniejszy mer Truskawca wygral wybory pod gaslami nacjonalistycznymi (on tez zinicjowal i ze wlasnych srodkow ufundowal pomnik Banderze w Truskawcu), Ruslan Kozyr dosc szczerze zapraszal Polakow do glebszej wspolpracy, do inwestowania w Truskawiec i do wzajemnego poznania sie. Przykladem tego, ze te zamiary beda realizowane, a nie pozostana kolejna deklaracja na papierze, bylo nowe podpisanie umowy o partnerstwie z Limanowa i Dzialdowym oraz dolaczenie do grona polskich przyjaciol Truskawca miasta Debicy.

Na zdjeciach – polska delegacja w radzie miejskiej Truskawca, podarunek pamietny od limanowian, podpisanie umowy z Limanowa, Ruslan Kozyr i Bronislaw Mazurkiewicz.

Wlodzimierz Kluczak,
dla dwutygodnika Kurier galicyjski

Чотири машини постраждали внаслідок ДТП

25 серпня на вулиці Стебницькій неподалік ринку сталося ДТП за участю чотирьох транспортних засобів – трьох легковиків (джип Тойота-Прадо, Деу та Москвич) і маршрутного автобуса «Трускавець – Дрогобич». Біля 16.40 авто, яке їхало зверху, не змогло розминутися із джипом, який їхав знизу, від удару авто розвернуло і воно пошкодило інший легковик, а той, в свою чергу, наїхав на автобус, який стояв на зупинці, здійснюючи посадку пасажирів до Дрогобича. "Деу Ланосом" керував водій з АТП ЗАТ "Трускавецькурорт", за кермом джипа була жінка, а водій "Москвича" отримав незначні тілесні ушкодження. Найменше постраждав із техніки автобус. На місце події оперативно прибули працівники ДАІ, зробили необхідні заміри. На щастя, в результаті ДТП ніхто з людей сильно не постраждав.

ДТП за участю 4 транспортних засобів ДТП за участю 4 транспортних засобів ДТП за участю 4 транспортних засобів

Цього понеділка сталася ще одна пригода по лінії ДАІ – у Стебнику було здійснено підпал авто (вантажний Івеко) одного з трускавецьких підприємців. Над ранком о 5.00 машина запалала як смолоскип. Наразі правоохоронці встановлюють, хто ж би це міг зробити і з якою метою.

До речі, відтепер міське ДАІ буде підпорядковане начальнику міської міліції. Про це повідомив один із членів виконкому на засіданні 25 серпня.

Володимир Ключак (текст і фото)

Дві статті з податкової

На "гарячій лінії" – податкова

Платники податків м. Трускавця вже звикли до того, що двічі на місяць працівники державної податкової інспекції проводять “гарячі лінії” з різних питань податкового законодавства. Черговий сеанс телефонного зв‘язку “гаряча лінія” проведено 18 серпня 2011 року. Зі змінами до Податкового кодексу України знайомив заступник начальника податкової інспекції м. Трускавця Михайло Вуйко.

Різні питання надходять від платників податків до керівництва ДПІ. Новостворений СПД-фізична особа-єдинник цікавився сплатою єдиного соціального внеску враховуючи зміни, внесені до Податкового Кодексу України Законом від 07.07.2011р.№3609. Зміною, внесеною даним законом передбачено, що з 01.08.2011року за несплату підприємцями-єдинниками пенсійних внесків органами ПФУ фінансові санкції (штраф, пеня) застосовуватися не будуть, а нараховані раніше фінсанкції підлягають списанню. (п.5розд.1 Закону №3609).І ще нова позитивна зміна з’явилася для підприємців – єдинників. Починаючи з 1 серпня 2011 р. вони звільняються від сплати єдиного соціального внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соцдопомогу. Однак вони можуть бути платниками ЄСВ за умови добровільної участі.(п.7розд.1 Закону №3609).

Бухгалтерів цікавили питання щодо змін по місцевих податках і зборах. В зв’зку зі змінами до ПКУ передбачено, що дату набуття чинності щодо нарахування та сплату податку на нерухоме майно перенести з 01.01.2012 року на більш пізній період – на 01.07.2012року (ст. 265). Слід нагадати, що рішенням Трускавецької міської ради від 31.05.2011року №164 вже встановлено розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Крім того, із 06.08.2011р.змінилися строки сплати збору за паркування транспортних засобів та суми туристичного збору. Тепер ці збори будуть сплачуватися не щомісяця, а у строки, визначені для квартального звітного періоду,(ст.266.5.1 та 268.7.1) також з серпня установлено нові зменшені ставки збору за провадження торговельної діяльності і надання платних послуг(раніше були торгові патенти).(ст. 267.3.2 ПКУ).

З серпня місяця додаткову пільгу зі сплати туристичного збору надано: дітям віком до 18 років; дитячим лікувально-профілактичним, фізкультурно-оздоровчим і санаторно-курортним закладам.

Раніше особи, які прибули за путівками до санаторіїв та пансіонатів, звільнялися від сплати туристичного збору. Тепер цю норму виключено. Нововведення, починаючи з серпня, від сплати туристичного збору звільнені особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення або реабілітацію до закладів, які мають ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ. (268.2.2ПКУ).

Трускавчанина цікавило питання по продажу квартири, отриманої в спадок. Чи оподатковується отриманий дохід? Зміни до Податкового кодексу України передбачають, якщо громадянин, який отримав в спадок нерухомість у вигляді житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового(дачного) будиночка, включаючи земельну ділянку на якій розташовано об’єкт, а також землю в межах встановленої норми, можуть продаватися без сплати ПДФО, навіть, якщо ця нерухомість знаходиться у їх власності менше 3 років. Дохід від продажу інших об’єктів нерухомості (наприклад гаража)підлягають обкладенню ПДФО за ставкою 5% (ст.172.1 ПК).

Податківці підбили підсумки роботи на засіданні Громадської ради

З метою встановлення партнерських відносин між підприємцями та податківцями, вдосконалення обслуговування платників податків і стимулювання добровільної та своєчасної сплати податків, 15 серпня ДПІ у м. Трускавець проведено засідання Громадської ради за участю керівників підприємств, представників громадських організацій.

Підсумовуючи роботу ДПІ у м. Трускавець, заступник начальника Михайло Вуйко наголосив, що за сім місяців поточного року до Зведеного бюджету надійшло 62 млн. 605 тис. грн., що становить 104,2 % доведених завдань. Завдяки спільним зусиллям податківців та платників податків м. Трускавця Державний бюджет поповнився на 30 млн. 555 тис. грн. Місцевий бюджет отримав 31 млн. 411 тис. грн., що більше на 1 млн.861 тис. грн., ніж заплановано. Відбувся ріст порівняно з відповідним періодом минулого року до Зведеного бюджету - на 7 млн. 600 тис. грн., в тому числі до Державного бюджету - на 5,4 млн. грн., до місцевого – на 2 млн. 227 тис. грн. В розрізі окремих податків за сім місяців 2011 року мобілізовано до бюджету: податку на додану вартість 23 млн.825 тис. грн. що на 3 млн. 467 тис. грн. більше минулорічних надходжень, податку на прибуток - на 6 млн. 252 тис. грн. Надходження податку на доходи фізичних осіб важливу роль зіграли у виконанні місцевого бюджету. Станом на 1 серпня поточного року мобілізовано 19 млн. 67 тис. грн. ПДФО, що на 1 млн.593 тис. грн. перевищує минулорічні надходження.

Для нашого Трускавця це важливі цифри, адже за ними - можливість збільшити видатки на соціальні програми. Висловлюємо вдячність колективам найкращих платників податків за підсумками семи місяців: ПРАТ СГК "Дніпро - Бескид" – 2453,8 тис. грн. (Чебаненко О.І.), ТЗОВ санаторій "Карпати" - 4973,7 тис. грн. (Грицак Л.Я.), ДП санаторій "Кришталевий палац" - 2121,7 тис. грн. (Гумега М.Д.), ТзОВ санаторій "Шахтар" - 2808,8 тис. грн. (Остапчук Ю.І.)

Присутні ознайомилися з оновленим графіком особистого прийому громадян посадовими особами податкової служби та було проаналізовані звернення громадян, в т.ч. місцевих депутатів, які надійшли на розгляд до ДПІ. Членів Громадської ради цікавили питання застосування окремих норм Податкового кодексу України, зокрема, особливості справляння податку на прибуток підприємств, порядок звільнення від оподаткування прибутку підприємств, застосування нульової ставки для платників податку на прибуток.

Активізувати роз’яснювальну роботу серед платників ПДВ із запровадження електронної звітності – таку пропозицію на завершення засідання висловили члени Громадської ради при ДПІ у м. Трускавець.

Дарія Петричкович,
завідувач сектором масово-роз’яснювальної роботи
ДПІ в м. Трускавець

Фоторепортаж. День прапора та День Незалежності України у Трускавці

День прапора та День Незалежності України у Трускавці День прапора та День Незалежності України у Трускавці
День прапора та День Незалежності України у Трускавці День прапора та День Незалежності України у Трускавці
День прапора та День Незалежності України у Трускавці День прапора та День Незалежності України у Трускавці

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.