Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№7 (33) 3 лютого 2009 р.

Репортаж: Урочиста Академія в честь Степана Бандери

Степан Бандера Люди. В неділю 1 лютого зал ПК імені Шевченка був переповнений. Всі, для кого ім`я Степана Бандери не пустопорожній звук, представники різних політичних сил, звичайні громадяни, міськвиконком майже в повному складі, журналісти, а ще гості - онук Провідника ОУН, автор фільму з проекту "Великі Українці" Вахтанг Кіпіані, якого вперто продовжували називати Кіпріані, спонсори, діти, представники Церкви. Навіть кілька кагебістів, не кажучи про багатьох колишніх "члєнов КПСС" не втрималися і прийшли, щоправда не всі з них досиділи до кінця.

Пісні. Муніципальний чоловічий камерний хор "Боян Дрогобицький" розпочав Урочисту Академію нашим гімном. Ще 2 - 3 пісні у виконанні цього хору - і на сцені його змінюють вихованці трускавецького Будинку Учнівської Творчості О. Конічковська, В. Сливка, С. Павлик з літературно-музичною композицією. Зразковий театр української пісні "Джерельце" зі Стрия захопив трускавчан безпосередністю та дзвінкістю дитячих голосів, хоча виступ стриян дещо і затягнувся. Після патріотичних та суто повстанських пісень - ліричний відступ, повільні ритми та мелодії від вокально-інструментального ансамблю "Говерла". Під час фільму В. Кіпіані - пісні від "Тартака" та Пласту. Глядачі вставали не лише під час виконання Гімну, але і під "Зродились ми великої години…" (гімн ОУН) та на завершення заходу спільно з виступаючими заколядували "Нова радість стала…"

Слова. Поблагословив захід Владика Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Юліан Вороновський, який зазначив, що в 2009 році святкуємо не лише круглу дату народження Степана Бандери (100-річчя 1 січня), але і 50 років від дня його вбивства агентом КГБ Богданом Сташинським у жовтні та 80-річчя створення ОУН в ці зимові дні. Виступ мера наштовхнув на думку, що йому треба би змінити спічрайтера і не обов'язково це має бути людина з трускавецької освіти. Цікавими та доступними були слова історика Ярослава Сватка, особливо сподобалися трускавецькій аудиторії дві його тези. Перша - Степан Бандера мав перед собою високу планку, оскільки батько його був поважною людиною, священиком у селі. І тут пан Ярослав сказав те, від чого зал просто ахнув - "це тепер діти "мажорів" можуть і людину збити на вулиці, не несучи за це жодної відповідальності" і кожному на згадку прийшли трускавецькі історії, коли ці "діти мажорів" ганяють по трускавецьких вулицях, мов обкурені. Друга теза - коли вступали в 30-х роках ХХ століття в ОУН, то таке членство не мало на меті отримати тепленьку посаду чи депутатство, як це має місце в наші дні. Дійсно, не вступали тоді в цю організацію боягузи та нечесна сволота, бо не було жодних вигод. Якби, не дай Боже, ці часи повернулися, то поріділи б ряди кожної з теперішніх "націоналістичних" і не лише організацій.

Щиро і лаконічно виступив онук Бандери Степан, житель Канади, який зосередився на тому, що Бандера для українців - це вже не так конкретна людина, як символ, символ боротьби. Оплесками зал зустрів побажання молодого журналіста Вахтанга Кіпіані щоб прапори жовто-синій та червоно-чорний в майбутньому майоріли на будівлях Кремля та Газпрому. А ще були вітання та подарунки, слова підготовлені та імпровізовані. Те, що Академія вдалася, сумніву не викликає, саме заходи такого ґатунку об'єднують трускавчан. Якби не одне але…

Політика. Дивіденди від Бандери хотіло б отримати багато політичних сил України, особливо правого толку. А в Трускавці - і не казати. Газета "Свобода", яка роздавалася при вході і в якій про Бандеру була хіба та згадка, що ця політсила випустила збірку світлин-поштівок "Бандера і бандерівці", які, до речі, тут же на заході дарувалися школам міста, провладні сили в місті, які не хотіли б віддавати свій "націоналістичний" імідж іншим, трускавецька опозиція, представник якої вже говорив від імені всієї трускавецької громади, інші місцеві політики. А ще і реалізація книг, іншої друкованої продукції, тихі розмови під час виступів, обговорення та обмовляння. Проте Степан Бандера як істинний герой височів не лише понад часом, а й понад всіма видимими та невидимими інтригами, які хробаками вилися в цьому прекрасному приміщенні.

Продовження. А вже наступного дня онук Бандери Степан та керівник проекту "Літопис УПА" Микола Посівнич провели прес-конференцію в залі "Джерел Трускавця", де розповіли про своє бачення політичної ситуації в Україні та відповіли на запитання журналістів. Як не дивно, на наше запитання щодо сучасного українського націоналізму як один, так і другий сказали, що цим терміном надто спекулюють нечесні політики і краще вживати термін "патріот", ніж "націоналізм", бо під останнім часто розуміють шовінізм, а на Заході бути націоналістом - це все одно що декларувати себе як расиста. Як приклад наводився факт, що для зняття фільму Кіпіані про Степана Бандеру такі "націоналістичні" політичні сили як КУН чи "Наша Україна", не виділили ні копійки і якби не Блок Юлії Тимошенко, то невідомо, чи такий прекрасний фільм була б можливість відзняти. Говорили і про етичність чи неетичність перепоховання праху Бандери та інших героїв України (Коновальця, Петлюри, Мазепи), про створення Пантеону Героїв, про розкол по лінії Бандера - Мельник та інші подальші розколи, про московські технології в Україні та безмірно брудну українську політичну кухню.

А в четвер, 5 лютого о 14.00 пам`ять Бандери вшановуватимуть в центральній бібліотеці Трускавця, де перед учнями СШ № 1 та ветеранами повстанського руху теж звучатимуть пісні у виконанні композитора та виконавиці Лесі Цісінської, уривки з біографії Бандери, роздуми про його роль в українській та світовій історії. Причому на цей захід з міської казни не буде затрачено жодної копійки. Рік Бандери продовжується, Трускавець вшановує, як і вся Україна. От тільки чи виконуємо ми заповіді Бандери, що "Бог і Україна" передусім?..

Володимир Ключак

Новини Трускавця

16 лютого - новий суд

Трускавецька міська партійна організація "ВО "Батьківщина" минулого року оскаржувала в суді неправомірне підвищення тарифів на квартплату, проте, на жаль, суддя Господарського суду у Львові стала на сторону міськвиконкому та КП "Наше місто". І ось тепер, 16 лютого о 14.30 відбудеться слухання цієї справи у Львівському апеляційному адміністративному суді. У разі задоволення апеляційного позову Трускавецької "Батьківщини" мешканцям потрібно відшкодовувати збитки, які вони отримали через незаконні нарахування по нових тарифах. Які це може мати наслідки для КП "Наше місто", спрогнозувати важко. А якщо суд піде на поступки міськвиконкому та КП "Наше місто", то ми знаємо, що Зварич працював саме в цьому суді.

Натомість в Трускавецькому суді один з кандидатів в міські депутати за списком БЮТ оскаржує дії, вірніше бездіяльність міської ТВК, яка вперто не реєструє наступних за списком осіб депутатами до міської ради від цієї політичної сили. За це їм доведеться нести кримінальну відповідальність. Адже цинізм та невігластво окремих осіб просто вражають, бо як може якийсь там клерк неотесаний вирішувати, хто ж "достойний" бути депутатом, а хто ні.

Ще одна газета в Трускавці

почне виходити з весни, в крайньому разі з літа цього року. Працюватиме вона на перемогу на майбутніх мерських виборах одного з молодих бізнесменів міста, який не є корінним трускавчанином.

Обласний депутат про Трускавець не забуває

Депутат Львівської обласної ради від фракції БЮТ п. Наталія Лаврецька, щомісяця здійснює прийом трускавчан. Ось і в середу, 28 січня, вона уважно вислухала кожного, хто прийшов в офіс партії "Батьківщина" у Трускавці (Мазепи, 21е, оф. 14) та ще й виступила із зверненням по міському радіо, щоб роз'яснити людям політичну та соціально-економічну ситуацію в країні та області. Також Наталія Вікторівна виразила своє невдоволення роботою Трускавецької прокуратури, яка неналежним чином віднеслася до з'ясування причин виникнення пожежі по вул. Стебницькій, 74, внаслідок чого молода сім'я залишилася без даху над головою і лише її звернення в обласну прокуратуру зрушило питання з місця.

І хоча новий обласний бюджет цього року вдвічі зменшив кошти для виплат допомог обласними депутатами, все ж найбільш потребуючі мешканці Трускавця, які надали необхідні підтверджуючі документи, таку допомогу отримають. Планується, що наступного разу обласний депутат при відвіданні Трускавця обов'язково зустрінеться з інвалідами міста, щоб вислухати їхні злободенннів потреби та допомогти у їх вирішенні.

Наступного тижня - сесія

Пленарне засідання сесії ТМР відбудеться 10 або 12 лютого. Депутати вирішуватимуть, куди ж ітимуть цього року кошти з трускавецького бюджету розвитку.

Без довідки ти ніхто

Дивне розуміння Закону України "Про звернення громадян" та своїх посадових обов`язків існує в працівників трускавецького монополіста КП "Наше місто". Коли людина звертається з проханням видати довідку про склад сім`ї, в бухгалтерії роблять перевірку на наявність заборгованості і, якщо не дай Боже, така є, то натріпають нерви, що і до інфаркту недалеко. А хто не уклав договору про теплопостачання, то довідки теж не отримає, навіть якщо він цим теплом і не користується, бо встановив собі автономне опалення, щоб забезпечити нормальну температуру в помешканні. Виникає запитання - а що це за нові закони приймає собі ця непотопаюча структура і до якого часу мешканців Трускавця матимуть за бидло, за стадо, яким керує хто як заманеться?

А от в Управлінні праці та соціального захисту в Трускавці щоб отримати довідку, потрібно написати заяву на це. Уявляєте, яка приємність - пишеш заяву в четвер, а приходиш по довідку з паспортом аж у вівторок. Бо треба ж показувати роботу, а як її покажеш, якщо люди не утворюватимуть черги по довідки та з довідками.

Власна інформація

Подолаємо корупцію разом!!!

Відділ по боротьбі з корупцією в органах Державної податкової служби ДПА у Львівській області інформує платників податків та громадян про те, що за "Телефоном довіри"

8(032)293-39-56 або 8(032)297-33-89 Ви можете, назвавши себе, або анонімно, повідомити співробітників підрозділу, які Вас вислухають та перевірять інформацію про:

- протиправні дії працівників податкової служби, в тому числі податкової міліції;
- факти корупції та зловживання посадовим становищем.

Конфіденційність звернення у відділ по боротьбі з корупцією гарантується.

"Телефон довіри" працює цілодобово (після 18.00 - автовідповідач).

У письмовому вигляді Ваші скарги та звернення щодо фактів службових злочинів та корупційних дій працівників органів ДПС просимо подавати за адресою:

79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ВБК в органах ДПС ДПА у Львівській області.

Сподіваємось на правдивість інформації та взаємодовіру.

Телефон довіри у Трускавці: 5-17-30.

Духовні вправи на лютий 2009

Батько відбирає в дитини іграшки, щоб звернути її увагу на важливіші речі. Бог чинить подібно, щоб скерувати нас у бік неба. Св. Йоан Златоустий

Наповнюйтесь боязню Божою, і не залишиться місця для будь-якої іншої. Св. Бернард

Великі проблеми ми повинні вирішувати тоді, коли вони ще зовсім малі. Ядвіга Рутковська

Не молячись щоденно, тобто не виглядаючи щодня Бога, ми не прислухаємось до Його Слова, не готуємось до щоденних вирішальних життєвих випробувань. Карл Ранер

Богові не потрібен наш послух, але нам потрібні Його накази. Св. Ієронім

Треба нам бути як хліб, що для всіх лежить на столі, і від якого кожен, хто голодний, може для себе шматочок відрізати і наїстися. Св. Альберт Хмельовський

Ти - добро, всіляке добро, найвище добро, Господи, Боже живий та істинний! Св. Франциск з Ассізі

Не спосіб, яким людина говорить про Бога, а спосіб, яким говорить про речі земні, найкраще покаже нам, чи її душа побувала у вогні любові до Бога. Симона Вейль

Коли говориш про теологічні чесноти: про віру, надію, любов, - подумай, що це чесноти, більш необхідні для практикування, ніж для теоретизування. Св. Йосиф Ескріва

Істинний християнин - завжди мученик, бо уникати гріхів і втілювати в життя десять заповідей означає витримувати те, що є мучеництвом. Св. Августин

Святі - це такі ж люди, як ми, але любов діє в них сильніше, ніж в нас. Жан Гіттон

Молитва християнина не буває монологом. Св. Йосиф Ескріва

Недостатньо тільки молитись: "Нехай прийде Царство Твоє", необхідно також працювати над тим, щоб Царство Боже прийшло. Св. Урсула Лєдуховська

Не досконало добрий той, хто неспроможний бути добрим по відношенню до того, хто злий. Бл. Алоїз Оріоне

Гумор

Про перемогу плоті над розумом

1. До весілля мужчина і жінка кажуть: "Мені подобаєшся тільки ти", а після весілля: "Ти подобаєшся тільки мені".
2. Якщо ви прагнете одружитися з розумною, багатою і красивою, вам доведеться одружитися тричі.
3. Якщо жінка швидко піддалася чоловікові, то це не його заслуга, а всіх тих, які були в неї раніше.
4. Фата - білий прапор чоловіків.
5. Скільки ж часу і сил повинен затратити мужчина, щоб скористатися хвилинною слабкістю жінки.
6. Від кохання жінки мужчина спочатку сліпне, а потім глухне.
7. Справжній донжуан повинен вміти одягатися не стільки модно, скільки швидко.
8. Від недотримання техніки безпеки людина може не лише померти, але й народитися.
9. Коли мужчині погано, він шукає жінку. А коли мужчині добре, він шукає ще одну.
10. Мені завжди було важко привести додому жінку. Спочатку через батьків, а потім через дружину.
11. Діти вносять в сім`ю дружбу: якщо в бездітних сім`ях чоловік і жінка лупцюють одне одного, то в сім`ях з дітьми вони дружно б`ють дітей.
12. Жінка хоче багато, але від одного мужчини, а мужчина хоче одного, але від багатьох жінок.
13. Мужчина міняє жінок, коли хоче багато відчути, а жінка міняє чоловіків, коли нічого не відчуває.
14. Коли мужчина і жінка опиняються удвох, вона думає "нарешті ми разом", а він "нарешті ми наодинці".
15. Вдень люблять за чесноти, а вночі за пороки.

Гумористичні оголошення

1. Бракує грошей? Зателефонуй батькам!
2. Трую мух, тарганів, сусідів.
3. Проводжу корекцію фігури в будь-який бік.
4. Пропоную додатковий заробіток робітникам забійного цеху м'ясокомбінату.
5. Фірма "Вічний папірус" виготовить портрет вашого ворога на туалетному папері.
6. Повнолітній Буратіно шукає столяра, який би прибив йому цвяшок для створення міцної сім`ї.
7. Старий, злиденний, смердючий бомж познайомиться з метою створення сім`ї з товстою, пітною, жирною бабегою. А я, високий інтелігентний брюнет, познайомлюся з чудовою, ніжною дівчиною і без вашої довбаної газети.
8. Голова обласної ради шукає мозок обласної ради. Можливий бартер.
9. Здам кров за студентів, іммігрантів і породіль. Питати Васю Гнійного.
10. Потрібна молода няня для хлопчика 22-х років.
11. Міняю бензопилу на протез.
12. Відкрий для себе новий Always - Always Coca-Cola.
13. Продам спіраль розжарювання жіночу, мочалку з програмним управлінням, ровери "Школяр", "Студент", "Аспірант", "Декан", чоботи швидкорозчинні, чорно-білий телевізор "Радуга".
14. Міняю сторожового мужчину з родоводом на щось корисніше.
15. В асортименті туалетна вода "Тет-а-тет" з найкращих унітазів Франції.

З газети "Ха-ха"

З експозицій Єпархіального музею в Трускавці. Роботи майстрині Олександри Зробок

Робота майстрині Олександри Зробок

З експозицій Єпархіального музею в Трускавці

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.