Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№99 (343) 3 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Вітаємо заступника мера із одруженням

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" вітає з одруженням заступника міського голови міста Борислава, члена виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та депутата Дрогобицької районної ради, члена політичної партії "Фронт змін" і просто хорошу та порядну людину, щирого приятеля "Трускавецького вісника" п. Сергія Оленича, а також його дружину Мар’яну та бажає, щоб на життєвому шляху молодої пари були тільки квіти без колючок, зірки без тернів, щоб життя було солодким, як мед, не лише протягом місяця, а довгі-предовгі роки, щоб доля усміхалася привітно, щоб мрії збувалися, кар’єра просувалася, щоб все у вас було гаразд. Весілля відбулося 24 вересня.

Влада Трускавця відновлює традиції часів Лева Грицака

Трускавецька влада вирішила повернутися до традиційної політінформації на початку понеділкових нарад. Нагадаємо, що за часів міського голови Лева Грицака кожна понеділкова нарада розпочиналася із інформування присутніх, інформацію озвучував начальник інформаційно-аналітичної служби мерії Олег Блажівський. Руслан Козир скасував цю практику. Та від 3 жовтня кожна понеділкова нарада в мерії теж розпочинатиметься із інформації, яку зачитує п. Валентина Гук, теперішній очільник ІАС ТМР. Не будемо переповідати все сказане Валентиною Іванівною, цю інформацію можна прочитати на офіційному сайті ТМР. Щоправда, якщо за часів Лева Грицака понеділкова нарада продовжувалася за участю журналістів, то тепер вона після інформування від ІАС ТМР відбувається вже без їх участі, щоб, бува, не почули чогось зайвого.

Тож якщо тепер на нашому віснику появиться якась неповна чи неточна інформація, то вся вина лежатиме виключно на міській владі Трускавця.

Обережно: тепло!

Від сьогодні, 3 жовтня, розпочинається пробний запуск теплоносія в тепломережі міста. Про це на понеділковій нараді 3 жовтня поінформувала начальник інформаційно-аналітичної служби ТМР Валентина Гук із посиланням на керівника КП "Трускавецьтепло" Руслана Крамара. Розпочнуть запускати тепло із вулиці Мазепи. При виявленні витоків води – повідомляти на підприємство чи в міську раду.

Теж на нараді було повідомлено, що тепер газ для міста постачатиме не ДП "Газ України", а безпосередньо компанія "Нафтогаз". Не підтвердилися і страшилки Руслана Козира, що дорожчатиме газ для населення. Мер лякав людей подорожчанням газу, щоб спонукати їх до встановлення автономного опалення.

Юрій Яворський вкотре з’їздив до Польщі

Заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський побував минулого тижня в польському місті Жешув (Ряшів), де взяв участь у міжнародній конференції «Найкращі європейські практики співпраці серед великих і малих міст». Про це було повідомлено на апаратній нараді 3 жовтня в мерії. Це вже не перша поїздка Юрія Михайловича до Польщі.

Санаторно-оздоровчі заклади робитимуть промоцію самі, без влади

Як було повідомлено на понеділковій нараді 3 жовтня, вартість рекламної кампанії Трускавця на наступний, 2013 рік, становитиме 1 мільйон 300 тисяч гривень. Ці кошти влада міста хоче збирати з господарюючих суб’єктів міста, щоб творити імідж нашого курорту як міста здоров’я, досвіду та комфорту. Як було сказано, "потрібно об’єднати фінансові зусилля всіх господарюючих суб’єктів Трускавця", інакшими словами – із санаторіїв, вілл, готелів та пансіонатів збиратимуть гроші для влади. Є прислів’я – своїм маслом я й сам помащуся. Навряд чи оздоровниці нераціонально використовують власні кошти і з радістю даватимуть кровно зароблені гривні чи доляри невідомо кому і невідомо на що.

Трускавчани – вам тут не місце!

Триває протистояння між владою Трускавця та мешканцями стосовно торгівельних місць на привабливій території поблизу курортного парку. Зокрема, із насиджених місць стараються вижити тих, хто роками реалізував свою продукцію. Під артилерійський обстріл влади потрапили навіть інваліди. Ще за часів Лева Грицака для міської асоціації інвалідів було виділено мініатюрну діляночку на бульварі Юрія Дрогобича, щоб ТМАІ збудувала там собі кіоск чи павільйончик. Оскільки Асоціація інвалідів є неприбутковою організацією, то коштів для спорудження кіоску в них не виявилося, а на місці реалізовувала сувенірну продукцію член ТМАІ, інвалід Галина Кісліцина. Вона справно сплачує податки та фінансово допомагає ТМАІ. Минулої суботи жінка змушена була викликати каретку швидкої допомоги. Місце, виділене для інвалідів, віддали для реалізації релігійної атрибутики церкві одного із сіл Дрогобиччини. За словами п. Кісліциної, влада міста в особі Валентини Бодак, заступниці мера, пообіцяла інвалідів не чіпати, та коли прийшлося до діла, то пані Валентина не піднімала трубку і збивала дзвінки від інваліда. Як далі розвиватимуться події, інформуватимемо додатково. Нагадаємо, що влада наказує міліціонерам ганяти не лише торгівців у парку, а й навіть тих, хто торгує молочними продуктами по мікрорайонах. "В місті скоюють крадіжки, але ми не маємо часу ними займатися, бо вся увага тепер – на боротьбу із стихійною торгівлею", - кажуть міліціонери.

У поляків Дрогобича – вибори

9 жовтня пройдуть звітно-виборчі збори у дрогобицькому відділі Товариства польської культури Львівщини. Найбільш реальними кандидатами на перемогу у боротьбі за крісло голови (презеса) відділу польського товариства є теперішній очільник дрогобицьких поляків п. Адам Авжецький та людина із когорти колишнього керівника товариства п. Адама Хлопка п. Юрій Катриняк. До речі, символічним є той факт, що звітно-виборні збори у дрогобицьких поляків відбуватимуться в один день із виборами до двох палат польського парламенту – сейму та сенату. Збори в Дрогобичі відбуватимуться 9 жовтня о 14.00 в актовому залі СШ № 2, що на вулиці Козловського.

А у вересні вже відбулися звітно-виборчі збори ще в одній із національних меншин Дрогобича – в російському товаристві.

У Східниці крадуть авто

Як інформує часопис "Нафтовик Борислава", у селищі Східниця здійснено ряд крадіжок майна із автомобілів за допомогою електронного пристрою сканування сигналізації. Невідомі злочинці, застосовуючи електроніку, відслідковували коди сигналізації припаркованих поблизу джерел автомобілів, проникали у їх салони, звідкіль викрадали цінні речі та гроші. Десятого вересня близько полудня по вул. Бориславській шляхом порушення сигналізації невідомі злочинці проникли в автомобіль «Тойота Ланд-Крузер» мешканця одного із районів Запорізької області гр. Г., звідкіль викрали золоті вироби на загальну суму 11 тис. грн., вогнепальну зброю - автомат «Вулкан» калібру 5,45 мм та гроші - 3000 євро та 14500 грн. Дванадцятого вересня шляхом сканування сигналізації невідомі злочинці проникли в припаркований поблизу джерела № 3 автомобіль «СангЙонг - Рекстон» громадянина Молдови, звідки викрали грошові кошти у сумі 10 тис. євро та 645 доларів США, а наступного дня - тринадцятого вересня - у такий же спосіб невідомі зловмисники проникли в автомобіль мешканця Кіровограда гр. Б. «Шеврове-Авео», припаркований у лісовому масиві неподалік джерела № 25, із якого викрали 6 тис. грн. та документи на автомобіль.

Шістнадцятого вересня у чергову частину Бориславського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від мешканця Республіки Молдова гр. К., що поблизу джерела № 3 по вул. Бориславській із його автомобіля «Фольксваген Пасат» невідомі злочинці викрали гаманець червоного кольору, в якому знаходились гроші в сумі 50 грн. Невідомі злочинці проникли в салон автомобіля шляхом сканування сигналізації. В ході проведення оперативно-розшукових заходів по «гарячих слідах» працівники БМОП «Беркут» затримали раніше несудимого мешканця м. Львова гр. Л., у якого було виявлено та вилучено мобільний телефон «Нокія-1280», рукавицю чорного кольору, навушники та гаманець червоного кольору з грошима в сумі 50 грн., які належать потерпілому громадянину Молдови. Під час оформлення протоколу огляду місця події гр. Л. відмовився давати будь-які пояснення. За цим фактом порушено кримінальну справу. Гр. Л. затримано. Ведеться слідство, у ході якого буде проведено перевірку на можливу причетність затриманого до вчинення інших крадіжок майна із автомобілів на території курортного селища Східниці.

Фінансова ситуація у Трускавці – позитивна?

Як інформує офіційний сайт ТМР, за вересень до загального та спеціального фондів міста надійшло податків, зборів та інших платежів в сумі 5 млн. 558 тис. грн. що становить 75,2% планових призначень. Податку на доходи фізичних осіб у вересні надійшло до бюджету 2 млн. 160 тис. грн., що становить 92,5%. Цей вид надходжень збільшився переважно завдяки збільшенню наповнюваності санаторно-курортних закладів, а також є результатом роботи Координаційної ради з питань розвитку підприємництва і створеної у рамках її діяльності робочої групи, яка спільно з фіскальними органами і міліцією розпочала роботу з так званими підприємствами-мінімізаторами, які тримають працівників на 0,5 і 0,75 ставок при 100% наповнюваності закладів, а також приховують справжню кількість робочих місць. Також фінансове управління повідомляє про виконання місячного плану загального фонду без урахування субвенцій з державного та обласного бюджетів на 89,1%. Захищені статті профінансовано на 92,7%. Яке щастя, що в нашому Трускавці все гаразд із фінансами!

Власна інформація

Вісті з Борислава

З апаратної наради. 27 вересня чергову апаратну нараду з керівниками виконавчих органів Бориславської міської ради провів секретар міської ради І. Яворський. На нараді головний архітектор міста Т. Баумкетнер поінформував присутніх про новий наказ міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.08.2011 року, за № 91 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж». Начальник міського відділення Пенсійного О.Ханас дав роз’яснення щодо нового пенсійного законодавства. Начальник відділу освіти міської ради В.Лесик проінформував про хід підготовки до відзначення Дня вчителя. За результатами наради зобов’язано керівників посилити контроль за трудовою дисципліною, підготовкою проектів рішень та розпоряджень. Особливу увагу звернути на звернення громадян та не допускати шаблонних відповідей.

Вшанували освітян та бібліотекарів. 29 вересня в міському Палаці культури м. Борислава відбулись урочистості з нагоди Дня вчителя. Освітян міста вітали секретар міської ради Ігор Яворський, начальник відділу освіти міської ради Віталій Лесик, після урочистостей для присутніх в залі відбувся чудовий концерт. А 30 вересня в читальному залі бібліотеки-філіалу, № 6 для юнацтва Бориславської МЦБС відбулись урочисті збори з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Працівників та ветеранів бібліотечної справи вітали: секретар міської ради Ігор Яворський, начальник відділу культури міської ради Андрій Спас, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, сім’ї і молоді, культури і спорту міської ради Почесна громадянка м. Борислава Анастасія Закидальська.

Збереження лемківських традицій. 25 вересня в м. Бориславі відбувся традиційний щорічний фестиваль "Лемківський кермеш". В цьому році він 20. Фестиваль пройшов під гаслом – «Борислав сміється». Основна мета проведення фестивалю: збереження традицій , культури, мови та побуту лемків. Фестиваль розпочався о 12.30 зі святкової літургії біля каплички Раточин (вул. Лемківська). З 14.30 години, на літній сцені міського Палацу культури, до самого пізнього вечора відбувся великий святковий концерт. Гостей міста, зокрема, тепло вітав міський голова Володимир Фірман, який відзначив високу організацію фестивалю та щиро подякував керівнику Бориславського товариства «Лемківщина» Яніна Начас. А справжнім ювілейним сюрпризом став виступ Наддуклянського народного ансамблю пісні і танцю з міста Пряшева (Словаччина).

Збудують сучасний спортивний майданчик. У м. Бориславі до кінця цього року згідно обласної програми на 2011 рік буде збудований сучасний спортивний майданчик. Про це повідомив начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Бориславської міської ради Володимир Рахель. Кошти на придбання обладнання буде виділено з двох бюджетів: 35 тисяч гривень з обласного бюджету і 20 тисяч з місцевого. Встановити відповідне обладнання планують у центральній частині, на базі спортивного майданчика ЗОШ № 1, де вже готова спортивна площадка. Планується встановити 12 антивандальних тренажерів для різних груп м'язів. Крім цього, згідно обласної програми, у 2013 році будуть виділені кошти на майданчик із штучним покриттям розміром 42м на 22м. Таке покриття буде облаштовано на стадіоні "Нафтовик".

Олег Тягнибок зустрівся з бориславцями. 2 жовтня о 18.00 в міському Палаці культури м. Борислава відбулася зустріч виборців з керівником ВО «Свобода» О. Тягнибоком.

Чи доцільно торгувати землею? 9 жовтня 2011 року в кінотеатрі «Каменяр» м. Борислав відбудуться збори громадян для визначення доцільності та зі створення ініціативної групи з підготовки проведення Всеукраїнського референдуму із ухвалення Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення». Початок реєстрації учасників зборів розпочнеться о 13.00 год.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Тримати руку на пульсі процесів

Голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак на останній нараді, узагальнюючи проблеми і неповороткість деяких керівників, посадовців щодо їх вирішення, сказав: «Доручень багато, але відсутній контроль із боку тих, хто за посадовими обов’язками зобов’язаний це робити». Щоб не бути голослівним, районний очільник навів низку прикладів. Михайло Сендак також торкнувся теми підготовки регіону до Міжнародного економічного форуму, який пройде у середині жовтня у Трускавці. У прилеглих до траси селах у напрямі до курорту війти разом із сільською громадою мають навести лад, щоби не було соромно перед іноземцями. Адже це неабияк впливає на настрій і сміливість інвесторів щодо вкладання своїх капіталів, зокрема в економіку нашого краю.

На нараді йшлося про те, що шість сільрад не виконують зобов’язань щодо наповнення місцевих бюджетів. Михайло Сендак озвучив причину цього негативу: «Війти є надто ліберальними у принципових питаннях щодо оренди земель, майна та ін.». З цього приводу запланована нарада.

Непокоїть керівника виконавчої влади району великий гріх дирекції пансіонату «Карпатські зорі» і цегельного заводу «Карпати-22», які не виплачують зарплату своїм працівникам. Це вплинуло на середньостатистичну цифру по зарплатах загалом по району. На тлі обласного показника вона становить 1539 гривень. Окрім цього, зазначив представник Президента України, чимало підприємців, бізнесменів платять людям за роботу в конвертах. Із цією ганебною практикою слід рішуче боротися. За участю прокуратури, міліції, податкової нечесних на руку роботодавців виведуть на чисту воду.

Звернув увагу Михайло Сендак і на ймовірні земельні конфлікти. Для прикладу навів Ріпчиці, де кілька осіб та установ прагнуть взяти в оренду значні розпайовані площі. «Владі треба тримати руку на пульсі цих процесів. Інакше можуть виникнути непорозуміння у тих чи інших питаннях», - резюмував Михайло Сендак.

Володимир Турмис,
газета "Галицька зоря"

Премія імені отця Олекси Пристая

Інтернет-видання "Трускавецький вісник" повідомляє про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подає на розгляд громади Положення про премію, а також публікує рішення про присудження цієї нагороди в 2011 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

Олекса Пристай 1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.
2. Засновником Премії є Інтернет-видання "Трускавецький вісник", редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить головному редактору "Трускавецького вісника" Володимиру Ключаку.
3. Номінації, в яких присуджується Премія – "Політика", "Культура", "Духовність", "Благодійність", "Журналістика" та "Громадська діяльність"; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.
4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.
5. Премія не надається посмертно.
6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.
7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.
8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади характер, а саме:
а) в номінації "Політика": боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
б) в номінації "Культура": діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
в) в номінації "Духовність": відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;
г) в номінації "Благодійність": нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;
ґ) в номінації "Журналістика": всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та "незручні" питання – за прикладом отця Олекси Пристая;
д) в номінації "Громадська діяльність": за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.
9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половини жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.
10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

2 жовтня 2011 року

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2011 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість, за протидію корупції в органах влади, використання свого становища не в особистих цілях, а з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олексій Балицький та Петро Іванишин (номінація "Політика").

Олексій Балицький, депутат Львівської обласної ради, неодноразово піднімав незручні для влади питання, а саме: незаконне буріння свердловини на території природозаповідного фонду – курортного парку Трускавця, відмивання коштів при ремонті доріг у Трускавці, несподівано для багатьох здобув велику підтримку виборців під час виборів 2010 року, зробив блискучий старт у трускавецькій політиці.

Петро Іванишин, депутат Львівської обласної ради, за попередньої влади піднімав гострі та важливі для трускавчан питання, активно працює над виділенням для Трускавця коштів із обласного бюджету, хоча і обраний не по мажоритарці, а за партійним списком, відомий своєю активною політичною діяльністю ще з часів початків незалежності України (тоді – у Бориславі), хороший оратор, аналітик у політиці.

2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ігор Нич та Катерина Ківацька (номінація "Культура").

Ігор Нич, директор Трускавецької дитячої школи мистецтв, талановита, творча і скромна людина, співтворець гурту "Con anima", багато років працює на благо трускавецької культури, виховав не одне покоління трускавчан, користується авторитетом та повагою викладачів школи мистецтв, дітей та батьків.

Катерина Ківацька, багаторічний працівник міської бібліотеки, директор філії № 1 ЦБС, а згодом центральної бібліотеки Трускавця, після виходу на пенсію продовжує популяризувати українську книгу, активний член Ліги українських жінок.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Петро Івасівка та Михайло Бучинський (номінація "Духовність").

Отець Петро Івасівка, декан трускавецький Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, багатолітній настоятель центрального трускавецького храму о. Миколая-Чудотворця, великий духовний авторитет для парафіян.

Отець Михайло Бучинський, довголітній та незмінний редактор газети Самбірсько-Дрогобицької єпархії "Жива вода", настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Стебнику, відомий журналіст, проповідник, інтелігент, є моральним авторитетом для багатьох трускавчан.

4. За підтримку книговидання на краєзнавчу тематику, допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Лев Грицак та Руслан Козир (номінація "Благодійність").

Лев Грицак, двічі міський голова Трускавця, знаний меценат, за його сприяння видано ряд книг, серед яких і "Духовна перлина Трускавця – церква святого Миколая" Олега Реги та "Воскресла Бренів – пам’ять у світи" Богдана Гуцила, ініціатор встановлення у Трускавці пам’ятників митрополиту Андрею Шептицькому, відновлення історичної пам’яті – встановлення фігури Матері Божої в курортному парку, допомагав багатьом як приватно, так і через БФ "Відродження Трускавця", опікується газетою "Франкова криниця Підгір’я", генеральний директор санаторію "Карпати", який неодноразово був нагороджений перехідним призом за доброчинність – Чашею святого Миколая.

Руслан Козир, міський голова Трускавця, відомий ініціативою перевидання книги отця Олекси Пристая "Із Трускавця у світ хмародерів", видав книгу "Плеяда знаних трускавецьких родин", за власні кошти спорудив у Трускавці пам’ятник Степану Бандері, опікується газетою "Джерела Трускавця", надавав допомогу малозабезпеченим та репресованим як голова ГО "Рада міста", брав участь в різних доброчинних акціях.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та "незручні" питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Андрій Говіщак та Ярослав Кіт (номінація "Журналістика").

Андрій Говіщак – довголітній працівник першої періодичної газети у Трускавці "Франкова криниця", саме завдяки йому газета не припинила свого існування у складні економічні часи, вмілий майстер замальовок, інтерв’ю, статей на різноманітну тематику, завжди активний, творчий, користується повагою серед журналістів регіону, ветеран трускавецької журналістики.

Ярослав Кіт – нещодавно вийшов на пенсію як працівник газети "Трускавецькурорт", за його плечима – величезний досвід роботи в різних засобах масової інформації, вмілий майстер слова, ветеран трускавецької журналістики, його статті вирізняються об’єктивністю та виваженістю, користується повагою серед журналістів регіону.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Мирон Бучацький та Святослав Грабовський (номінація "Громадська діяльність").

Мирон Бучацький, відомий громадський діяч, ініціатор відновлення історичної пам’яті та розкопок жертв енкаведистських репресій у Дрогобичі, співтворець трускавецького "Клубу виборців" та "Меморіалу", противник дій, які призвели до втрати громадою міста більшої частини свого майна в 90-х роках минулого століття, завжди готовий стати на захист справедливості і тепер.

Святослав Грабовський, сприяє гуртуванню громади шляхом донесення їй правди про дії влади як місцевої, так і центральної, розумний та виважений, автор ряду проектів, які мають на меті запобігти проявам корупції та непрозорості влади, активно включився у громадську діяльність не напередодні виборів, а після них, що свідчить про небайдужість до долі рідного міста, тверду громадянську позицію.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2011 році (в алфавітному порядку):

Балицький Олексій ("Політика")
Бучацький Мирон ("Громадська діяльність")
о. Бучинський Михайло ("Духовність")
Говіщак Андрій ("Журналістика")
Грабовський Святослав ("Громадська діяльність")
Грицак Лев ("Благодійність")
Іванишин Петро ("Політика")
о. Івасівка Петро ("Духовність")
Ківацька Катерина ("Культура")
Кіт Ярослав ("Журналістика")
Козир Руслан ("Благодійність")
Нич Ігор ("Культура")

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця.

Головний редактор Інтернет-видання "Трускавецький вісник"
Володимир Ключак

ФК "Трускавець": вперед, до перемоги!

Коли створювалася трускавецька футбольна команда (ФК "Трускавець"), про цю подію та про перші перемоги писала вся провладна преса. На офіційному сайті ТМР навіть анонсували проведення деяких матчів, коли ж відбувався матч із ФК "Залужанами" на трускавецькому стадіоні, то всюди "світилися" якщо не перші, то другі особи міста. А скільки говорили про перемогу 11:0 на цьому ж матчі! Всі люблять спорт, коли він дає якісь дивіденди. А якщо ні?

ФК Трускавець ФК Трускавець

Спорт – не надто прибуткова справа, особливо футбол у невеликому містечку Трускавець. І якби не мізерна група ентузіастів та благодійників, то хто знає, як довго протрималася б така команда, як ФК "Трускавець". Якщо навіть описати про успіхи нашої трускавецької команди нема кому, то що говорити про фінансову підтримку?

"Трускавецький вісник" не позиціонує себе як видання, яке багато уваги чи місця присвячує спорту. Ми із радістю публікуємо матеріали про діяльність ФК "Трускавецькурорт", коли про перемоги чи поразки команди затівців пише газета товариства, вміщуємо інформацію із ДЮСК "Спортовець", якщо її нам надсилає прес-служба дитячо-юнацького спортивного клуб Трускавця, та власних матеріалів на спортивну тематику в нас обмаль. Тому дещо зненацька застало нас запитання від одного із знаних трускавецьких меценатів: "А чому "Трускавецький вісник" нічого не пише про ФК "Трускавець"?" Тому намагаємося виправитися…

Для початку спілкуємося на цю тематику із працівниками відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради – колишнім керівником відділу Зеноном Пристаєм, теперішнім керівником Вірою Ільницькою та головним спеціалістом Романом Ковалем. "Одним із ініціаторів творення ФК "Трускавець" є Ігор Володимирович Кісак, - розповідають нам у відділі, - він теж є одним із головних спонсорів, меценатів, які організовують поїздки на змагання, підтримують команду, чим можуть". З інших джерел нам відомо, що є ще троє благодійників, які допомагають команді. Тим більш приємним є той факт, що роблять вони це зовсім не для якоїсь реклами чи піару, а тому, що вболівають за розвиток спорту у Трускавці.

- Я не хочу, щоб Ви називали моє прізвище як творця чи спонсора футбольного клубу "Трускавець" і радий, що його в цьому контексті не називає ніхто, - говорить Ігор Кісак, батько капітана команди Ігоря Кісака-молодшого. – Та зауваження, яке Вам зробили, що ніхто не пише про перемоги трускавецького футбольного клубу, слушне. Гадаю, наші хлопці заслужили на добре слово. Та інформації про матчі, перемоги нема ніде – ні на "Трускавецькому віснику", ні в трускавецьких газетах, ні в інших видах ЗМІ.

- А хто окрім Вас, ще підтримує нашу трускавецьку футбольну команду, маю на увазі фінансово? Чи це таємниця?

- Ні, жодної таємниці тут немає. Окрім мене, постійно підтримують ФК "Трускавець" Валентина Бодак, Сергій Мойсеєв, Сергій Мицик, Мирон Крамар, Михайло Крамар.

- А чи можна буде прийти на збори клубу, щоб підготувати ще один матеріал після закінчення футбольного сезону?

- Звичайно. На даний момент (розмова відбувається в суботу, 1 жовтня) трускавецька команда займає друге місце, проте є шанси зайняти і перше – якщо програє команда з Підбужа.

Коли дивимося результати матчів за участю ФК "Трускавець", то реально стає соромно. Не за футболістів, а за нас, журналістів. Наші виграють, наші займають друге місце в турнірній таблиці (на момент написання статті першими є гравці ФК "Підбуж"), а громада про це не знає. Ось уже й сезон закінчується, залишилося зіграти ще якихось чотири матчі, а преса мовчить.

Оскільки любимо аналітику, то беремо всі результати, які нам надали у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту ТМР (щоправда, не є дані по всіх матчах) і бачимо таку картину.

ФК "Трускавець" грає у вищій лізі Чемпіонату Дрогобицького району. Є надія, що з часом гратимемо і на Чемпіонаті області, та не зразу й Москва будувалася. Вже з першого матчу чемпіонату району (перший тур 8 травня цього року) бачимо, що наші вигравати вміють. Із ФК "Рихтичі" дорослі зіграли внічию, а юнаки виграли з рахунком 1:7. Далі, як кажуть – без коментарів, спочатку результат гри юнаків, потім дорослих.

ІІ тур, 15.05.11. ФК "СтаР" (Дрогобич) – ФК "Трускавець" (0:0, 0:1). Нічия і наша перемога.
ІІІ тур, 21.05.11. ФК "Трускавець" – ФК "Беркут" (Нижні Гаї) (2:0, 3:1). Дві наші перемоги.
ІV тур, 29.05.11. ФК "Іскра" (Грушів) - ФК "Трускавець" (0:3, 3:3). Наша перемога і нічия.
V тур, 05.06.11. ФК "Трускавець" – ФК "Залужани" (2:1, 11:0). Дві наші перемоги.
VІ тур, 12.06.11. ФК "Олімпія" (Раневичі) – ФК "Трускавець" (1:3, 0:3). Дві наші перемоги.
VІІ тур, 18.06.11. ФК "Трускавець" – ФК "Мрія" (Снятинка) (1:1, 4:1). Нічия і наша перемога.
VІІІ тур, 26.06.11. ФК "Колос" (Меденичі) - ФК "Трускавець" (2:0, 2:2). Наша поразка і нічия.
ІХ тур, 03.07.11. ФК "Трускавець" – ФК "Карпати" (Доброгостів) (1:0, 4:1). Дві наші перемоги.
Х тур, 10.07.11. ФК "Трускавець" – ФК "Карпати" (Станеля) (?, 5:2).

Тут робимо зауваження, що далі є ряд пробілів у результатах, як ось в цьому випадку, коли бачимо перемогу дорослих, а результат гри юнаків нам невідомий. 16 липня наша команда грала з ФК "Карпати" (Уличне), 24 липня із ФК "Підбуж" (результат гри юнаків нам невідомий, а у грі дорослих трускавчани програли підбужанам з рахунком 1:3), 31 липня та 7 серпня – зі стебницькою командою, 14 серпня із Підбужем, 21 серпня із уличнянцями, 28 серпня зі Станелею, 4 вересня із Доброгостовим, 11 вересня із Меденичами, 17 вересня з командою зі Снятинки, 25 вересня – з раневицькою "Олімпією". В поєдинку з "Олімпією" трускавчани перемогли з рахунком 5:0 та 5:0 (і дорослі, і юнаки). Минулої неділі, 2 жовтня, мав проходити матч із ФК "Залужани" (с. Залужани), а попереду ще гра з ФК "Іскра" (Грушів) (9 жовтня), з ФК "Беркут" (Нижні Гаї) (15 жовтня), з ФК "СтаР" (Дрогобич) (23 жовтня) та з рихтицькою командою (30 жовтня).

Станом на 1 жовтня турнірна таблиця чемпіонату Дрогобиччини серед дорослих виглядала таким чином (беремо першу п’ятірку): перше місце в команди з Підбужа, другі – трускавчани, далі відповідно йдуть "СтаР" (Дрогобич), "Іскра" (Грушів), "Беркут" (Нижні Гаї). У Підбужа із 19 проведених ігор – 14 виграшів, 3 нічиї та 2 поразки і відповідно 45 очок. У Трускавця з 19 ігор – 13 виграшів, 4 нічиї та 2 поразки (43 очки). Співвідношення забитих та пропущених м’ячів у Підбужа та Трускавця таке: 58:31 та 71:24. "СтаР" із Дрогобича має такі результати: з 20 ігор 10 перемог, 6 нічиїх та 4 поразки, співвідношення м’ячів – 64:29, кількість очок – 36.

Незважаючи на те, яке ж місце займе наша команда в турнірній таблиці на кінець змагань – перше, друге, третє чи якесь інше, можемо сказати вже "браво!". Адже гравці заслуговують на це браво, заслуговують нашої підтримки, хороших уболівальників, які б допомагали їм піднімати рівень адреналіну та відстоювати честь міста. І нічого, що поки що на районному рівні – у наших футболістів все ще попереду. До речі, команда вже має вагомі призи – кубок Дрогобиччини та зайняте третє місце на Кубку Бойківщини.

А насамкінець невеличке зауваження на майбутнє до ФК "Трускавець": створити прес-службу та інформувати електронною поштою місцеві мас-медіа про результати матчів є ніби дрібничкою, та наскільки потрібною дрібничкою! Не кожен може їхати підтримати нашу команду на стадіони в села чи міста Дрогобиччини. Та кожен має право знати, як грає команда, наша трускавецька футбольна команда. Отже, надіємося на співпрацю і нагадуємо нашу електронну пошту: anda_panda@ukr.net.

Володимир Ключак

Що турбує трускавчан?

Прямий ефір трускавецького міського радіо – це наче лакмусовий папірець тих проблем, з якими місто не тільки живе, а й бореться. На львівському радіо вже давно практикують щотижневі зустрічі із мером Андрієм Садовим, натомість у Трускавці періодичні прямі ефіри із міським головою запровадили лише в кінці 2009. Після перемоги на мерських виборах Руслан Козир підтримав цю ініціативу свого попередника Лева Грицака, тож прямі ефіри з міським головою відбуваються і тепер, найчастіше – у п’ятницю, бо саме в цей день радіо має найбільше ефірного часу (окрім традиційних 25 хвилин з 11.35 до 12.00 є ще година ефіру з 14.00 до 15.00).

Варто зауважити, що технічні можливості нашого проводового радіо не такі вже й великі і владі міста варто подбати про краще фінансування редакції радіомовлення, адже радіо завжди використовується не тільки в інформаційних, але і у пропагандистських цілях. Технічні неполадки, через які часто фонить, погана чутність, наявність посторонніх звуків, перешкоди тощо, дещо псують загальну картину, та все ж для багатьох, особливо стареньких, місцеве радіо – чи не єдина нагода довідатися про стан справ у місті. Саме люди старшого віку часто телефонують до редакції (55-9-55), ставлять свої запитання напередодні, щоб у п’ятницю в прямому ефірі почути на них відповідь міського голови чи когось із профільних заступників мера. Зразу зауважимо, що прямий ефір як такий (коли наживо люди задають запитання телефоном і наживо міський голова їм відповідає) у Трускавці реалізувати нелегко, тому звинувачення, що йде якийсь контроль чи цензура на радіо, не відповідають дійсності.

Отже, у п’ятницю, 30 вересня, пройшов черговий ефір на міському радіо – інтерв’ю з міським головою, яке готувала та проводила відомий журналіст, ветеран радіо і знаний майстер своєї справи п. Світлана Швадчак. Передача тривала 40 хвилин і була досить змістовною, хоча перші 15 хвилин, повторимося, була погана чутність. Звукооператор радіо пояснив нам, що вина в цьому лежить на "Укртелекомі". Прямий ефір засвідчив, що багато із тих питань, які піднімає "Трускавецький вісник", дійсно є актуальними і турбують мешканців міста, у деяких із них, як не парадоксально це звучить, наша позиція і позиція влади збігаються.

На початку міський голова привітав зі святами освітян, бібліотекарів та людей похилого віку, далі ж перейшов до відповідей на запитання. Руслан Козир спростував інформацію, що перевірка КРУ була зроблена на замовлення, назвавши її плановою, хоча відомо, що і він сам, і депутат облради Петро Іванишин у грудні-січні не раз ставили питання про потребу аудиту діяльності попередньої влади. Та на цій темі довго увагу не акцентували, а перейшли до того, що дійсно турбує людей. Однією із проблем, які вже набили оскому, є водопостачання. Руслан Козир лаконічно запевнив, що робиться багато і в перший тиждень жовтня буде запущено в дію першу (із двох потрібних) станцію регулювання тиску. Головне, що справа хоча і повільно, та рухається, тож надія на те, що місто матиме водопостачання якщо не цілодобово, то хоча б цілоденно, залишається.

Хвилює людей і питання готовності міста до зими, чи вчасно розпочнеться опалювальний сезон. Руслан Козир висловив надію, що він розпочнеться вчасно, та твердо обіцяти не міг, бо ж є певні обставини, незалежні від місцевої влади.

Два запитання поставила пані Віра із вулиці Бориславської. Одне із них стосувалося сумнозвісних шашликів та свиней, які смажать прямо на центральній площі міста. Позиція Руслана Козира збігається із позицією "Трускавецького вісника" – це неподобство, яке потрібно припиняти. Друге запитання від п. Віри стосувалося того, що до сміттєвих контейнерів під’їжджають легковики і викидають туди по кілька великих пакетів чи ящиків зі сміттям. Це спостерігається і на Бориславській, і на Стбницькій, і в інших мікрорайонах міста. Люди не хочуть платити за вивезення сміття ще й із готелів чи магазинів, чиї власники часто мають надприбутки, а за цю послугу чомусь не хочуть розраховуватися та не укладають договори з "Ком-Еко-Бориславом". Мер повідомив, що це питання він піднімає щотижня на оперативній нараді.

Поскаржився міському голові на те, що міські перевізники не хочуть возити безкоштовно пільговиків, п. Пономаренко, пенсіонер та ветеран праці. А п. Микола зі Стебницької запропонував зробити в місті один маршрут із маленьким інтервалом руху. Це питання потрібно б детально вивчити, тому влада в особі міського голови готова розглянути і такий варіант. "Якщо людям буде зручно, то чому б і ні?", - запитав Руслан Ярославович.

Кілька запитань стосувалися нещодавнього ремонту доріг – чому саме ці дороги ремонтувалися та чому їх так погано відремонтували? Міський голова виклав свою позицію, відому Інтернет-читачам і з нашого видання – міська влада не мала важелів впливу на ці процеси. А от відповідь на запитання Івана Петровича із вулиці Помірецької, котрий запитував, скільки місту коштує проведення Міжнародного форуму, була більш чіткою. Міжнародний форум у Трускавці не проводиться за кошти міського бюджету, на нього не витрачаємо ні копійки. Хоча ситуація з міським бюджетом у Трускавці і не найкраща, та міський голова вважає, що до кінця року стан справ покращиться, побільшало відпочивальників. Та й причини наших проблем із бюджетом не лише тут, на місці, а і в економічній ситуації в державі в цілому.

У Трускавці одна із найнижчих зарплат в області і в Україні, чому так? Це запитання поставило одне трускавецьке подружжя. У відповідь почуло, що влада старається виправити ситуацію (читай статтю "Мінімізаторам – бій!", "ТВ" № 96 від 23.09.2011). "Хоча ми займаємо одне із останніх місць по зарплаті в області, та по рівні доходів Трускавець далеко не останній", додав міський голова.

Інші питання, на які почули за цей короткий час відповіді трускавчани, стосувалися будівництва на Сагайдачного "Лісової пісні" та пов’язані з цим питання водопостачання та водовідведення (каналізування), потреби створення в місті дитячого кафе, атракціонів. Двоє старших людей жалілися, що дітей вони могли повести на оглядове колесо чи в "Черепашку", та внуків нема куди повести, а нічних закладів розвелося, як тарганів. Пані Віра зі Стуса цікавилася, чому в місті нема ломбарду чи комісійного магазину. Руслан Козир на ці запитання відповідав, що все це в силі вирішити, варто лише знайтися бажаючим це робити підприємцям. Та, очевидно, будівництво готелів, вілл чи нічних закладів швидше окуповується, ніж дитячі кафе чи місця відпочинку для пристойної трускавецької молоді.

Подружжя лікарів-пенсіонерів пропонувало санаторіям надавати послуги і для місцевого населення, особливо в зимовий період, коли відпочивальників набагато менше. Були й суто індивідуальні проблеми, які навряд чи цікавлять когось іншого окрім заявників. Приклад – пані Оксана із Івасюка, 1А скаржиться, що сусід ставить під вікна на клумби авто і інколи вночі спрацьовує сигналізація. А от те, що вже тривалий час у міській поліклініці не працює ліфт, хвилює багатьох, та голова пообіцяв, що заплановані 150 тисяч гривень все ж використають на ремонт цього ліфту вже найближчим часом.

В кінці радіопередачі міський голова висловив задоволення з того, що люди у Трускавці є активними і не миряться із проблемами, а намагаються їх вирішувати. Влада чим може – допоможе. Очевидно, що проблеми були, є і будуть, та чи варто на них зациклюватися?

Висловлюємо вдячність нашим колегам із міського радіо за гарно підготовлену радіопередачу, матеріали якої лягли в основу цієї статті та висловлюємо сподівання, що наша співпраця продовжуватиметься. Надіємося також, що міський голова поступово сходитиме із хибного шляху постійної критики своїх попередників, а шукатиме в їхній діяльності і щось добре, що і він може використовувати. І радіопередача, яка вийшла в ефір 30.09, показує, що до Руслана Ярославовича аж тепер приходить усвідомлення, що на демагогії чи критиці попередників далеко не заїдеш, потрібно формувати собі імідж хорошими справами. Та добре, що в нього прокльовується це розуміння – краще пізно, ніж ніколи.

Володимир Ключак

Орест Лобик: "Турбота про дітей - наше спільне завдання"

30 вересня Україна відзначає День усиновлення, який співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. І, мабуть, невипадково.

- Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям, - каже начальник відділу-служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Орест Лобик. - Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок міста, суспільства, держави.

Нa обліку відділу служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради перебувають 102 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 31 – дитина-сирота, 71 дитина, позбавлена батьківського піклування, а також 38 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 83 дітей проживають у сім’ях опікунів (піклувальників), 5 дітей виховуються у прийомних сім’ях, 19 дітей перебувають на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені.

Прийомна сім’я – це влаштування дітей в сім’ї громадян України на спільне проживання і виховання. Таке влаштування не передбачає виникнення родинних зв’язків, яке настає в результаті усиновлення. В прийомну сім’ю можна взяти на виховання від 1 до 4 дітей. Держава сплачує за утримання дітей у прийомній сім’ї два прожиткові мінімуми щомісячно, залежно від віку дитини. Грошове забезпечення осіб, які взяли на себе місію виховання дітей, – 35% від суми коштів, які нараховуються на утримання дітей, але не більше 1,5 прожиткового мінімуму, встановлених для дорослої працездатної людини. Від 01.01.2009р. держава також сплачує опікунам два прожиткові мінімуми на дитину. На дитину віком до 6 років допомога становить 1114 грн., до 18 років – 1402 грн.

Традиційно вважають, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважимося уточнити. Усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні усиновлять і виховають дитину, інші допоможуть дитині знайти батьків, треті нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити, або тим, хто вже усиновив і зіткнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Необхідну консультацію з питань усиновлення нададуть спеціалісти відділу-служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Відповіді на деякі запитання, які хвилюють читачів, сьогодні пропонує головний спеціаліст відділу-служби Оксана Павловська.

- Чи легкою є процедура усиновлення? Адже законодавство часто змінюється, а люди про це не знають? Ось і нещодавно вступив у дію Закон щодо усиновлення. Що у ньому нового?

- Цей закон підписаний Президентом 10 червня ц.р., а набув чинності 11 липня. Він удосконалює законодавство щодо усиновлення дітей як українцями, так і іноземцями. 212 стаття Сімейного кодексу доповнила коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами. Йдеться про тих, хто за станом здоров’я потребує постійного стороннього догляду. Тобто вони не можуть брати дитину і повноцінно її виховувати через стан свого здоров’я. Зміни торкнулися також 283 статті – усиновлення іноземцями. До набуття чинності цього закону іноземцями могли бути усиновлені діти, які перебувають не менш як один рік на обліку в Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини. Тепер до цієї умови додалась ще одна – «і досягли віку п’яти років».

Зазначені обмеження не стосуються випадків, коли: - подружжя іноземців раніше вже усиновило брата чи сестру дитини, яку вони також хочуть усиновити, тобто йдеться про об’єднання братів і сестер; - усиновлення здійснюється родичем дитини; - іноземці бажають усиновити кількох братів і сестер, серед яких є дитина віком до п’яти років.

І насамкінець: обмеження не стосуються випадків, коли усиновлювачі хочуть усиновити дитину з особливими потребами, яка страждає на хворобу відповідно до переліку, затвердженого МОЗ.

- З якого віку може бути усиновлена дитина? Чи існує вікова межа для дорослих?

- Усиновленою може бути дитина, тобто особа у віці від 2 місяців до 18 років. У виняткових випадках суд може винести рішення про усиновлення повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування.

Щодо вікових меж для дорослих, які виявили бажання усиновити дитину, то законом встановлено, що усиновлювачем може бути дієздатна особа, не молодша 21 року, щоправда, за умови, якщо мінімальна різниця між дитиною і усиновлювачем не менше 15 років. Щодо верхньої вікової межі, то різниця у віці між усиновлювачем і дитиною не може перевищувати 45 років. Узагалі усиновлювачі за віком не обмежені, тобто якщо людині виповнилося 45, вона може усиновити дитину двомісячного віку. Якщо 47 років – відповідно дитину від двох років і старшу, якщо 48 – від трьох років і старшу.

- Чи отримують усиновлювачі кошти від держави?

- Українці отримують. На іноземців це не поширюється. Допомогу виплачують у розмірі як при народженні першої дитини, запроваджена вона від 1 січня 2009 року.

- Чи можуть усиновити дитину одинаки?

- Можуть, але це стосується лише українців. Іноземні громадяни такого права не мають.

- Як часто соціальний працівник навідує прийомні сім’ї?

- Не рідше одного разу на місяць у прийомні сім’ї навідується фахівець, який здійснює соціальний супровід родини. Крім того, законодавством передбачений контроль за умовами проживання і виховання дітей у прийомних родинах, який здійснює відділ-служба у справах дітей. Ми раз на рік готуємо звіти про умови проживання дитини в прийомній родині з урахуванням інформації, що надається також дільничним інспектором органу внутрішніх справ, педіатром, учителем або вихователем щодо цієї дитини. На підставі звіту робиться висновок щодо подальшого функціонування такої сім’ї.

- Яку житлову площу повинна мати родина, яка хоче усиновити дитину? Які хвороби чоловіка чи дружини можуть бути протипоказаними для усиновлення?

- Нема норми житлової площі, яка чітко встановлена законодавством. Людям може бути відмовлено в тому, щоб вони стали на облік як кандидати в усиновлювачі, якщо житлове приміщення заявників перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані або в ньому неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини. Це може бути і однокімнатна квартира, але в якій можна облаштувати ігровий куточок, окреме ліжко-місце для дитини. Якщо дитина шкільного віку, то має бути стіл і таке інше. Щодо другого запитання, то є наказ МОЗ від 20 серпня 2008 року № 479 «Про затвердження переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем». Цей перелік не дуже великий, там 18 хвороб, зокрема йдеться про психічні захворювання.

- Сім’я має власних дітей, але хоче стати прийомними батьками. Чи допомагатиме держава хоч трохи матеріально у їх вихованні?

- Прийомні батьки отримують щомісячно допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів на кожну дитину. Крім того, їм нараховується 35% грошового забезпечення від цих двох прожиткових мінімумів на кожну дитину.

- Відпустку вони теж мають?

- Ні, це нетрудові відносини. Проте якщо прийомні батьки працюють за трудовим договором і виховують двох чи більше дітей віком до 14 років, вони мають право на додаткову оплачувану соціальну відпустку тривалістю 14 календарних днів.

- Поясніть різницю. Чим відрізняється усиновлена дитина від прийомної? Чому усиновлення вважається пріоритетним напрямком?

- Справді, ви маєте рацію, усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Чому усиновлення стоїть на першому місці? Бо за правовими наслідками усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і набуває прав біологічної дитини. За дитиною, яка виховується в прийомній сім’ї, зберігається статус, і за певних умов вона може бути повернута на виховання біологічним батькам.

- До якого віку діти виховуються в прийомних сім’ях?

- Дитина може бути вихованцем прийомної родини до 23 років за умови, якщо навчається у вищому навчальному закладі. Така дитина повністю отримує всі виплати, не виводиться зі складу прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, і всі пільги і за сім’єю, й за дитиною зберігаються.

- Як вирішуються житлові питання сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після завершення перебування їх в інтернатних закладах, сім’ях громадян?

- Питання вчасного забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальним житлом є дуже актуальним. Якщо за дитиною закріплено житло на праві власності, вона після завершення перебування в інтернатному закладі, сім’ях громадян повертається до свого житла. Якщо у дитини нема житла, вона має право бути поставлена на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та соціальний квартирний облік позачергово. При цьому в липні 2010 року набрав чинності закон, який дає право зазначеній категорії дітей бути зарахованими на квартирний облік після досягнення 16 років із тим, щоб після досягнення 18 років дитина могла б отримати житло.

Іван Тихий,
газета "Галицька зоря"

Чи врешті-решт ошуканим працівникам виплатять чесно зароблені гроші?

Вже два місяці влада Стебника «годує» обіцянками доведених до відчаю працівників ТзОВ «Трускавецькурортліфт», які з лютого місяця не отримують заробітної платні, допомогти у вирішенні такого прикрого інциденту, який загрожує перейти у страйк.

Можливо, хтось із міськвиконкому і посприяв би бідакам у вирішенні цього болючого питання, та от біда: горе-фірма зареєстрована у Трускавці, тож усі важелі впливу на керівників підприємства знаходяться в руках трускавецької влади. Нам відомо лише те, що за попередньої каденції стебницького міського голови Романа Калапача на потреби фірми, що обслуговує стебницькі ліфти, через казначейство було перераховано більш, як 90 тисяч гривень… але гроші канули в Лету.

Питанням: хто причетний до розкрадання відповідних коштів займається Дрогобицька міжрайонна прокуратура. Щоправда, бажаних результатів у розслідуванні цього питання слідчими прокуратури до сих пір не видно. Відомо лише, що одним із співучасників розкрадання вищезгаданих коштів підозрюють колишнього секретаря стебницької міської ради Геннадія Куцана. Але, як кажуть: «не впійманий – не злодій!»

Аби розрубати «Гордіїв вузол», відомий політичний та громадський діяч Володимир Возняк звернувся з депутатським запитом щодо невиплати працівникам «Трускавецькурортліфту» заробітної плати в усі інстанції Трускавця. Першою на запит депутата відгукнулась прокуратура. Слідчі прокуратури повідомили, що після розслідування справи «Трускавецькурортліфту» правоохоронними органами керівник фірми вже там не працює. Справу для ознайомлення передали також і в територіальну інспекцію праці у Львівській області Трускавецької міської ради, яка і повинна поставити усі крапки над «І» у розкритті цієї афери.

Працівники фірми повідомили, що після їх справедливої вимоги: видати їм на руки довідки про заборгованість заробітної платні, директор Ігор Банковський прихопив із собою печатку. Тож ошукані працівники «Трускавецькурортліфту» бідкаються, як тепер оформити позовні заяви до суду? Їх заспокоїла провідний державний інспектор, головний спеціаліст територіальної інспекції праці у Львівській області Трускавецької міської ради Руслана Петрусик, котра повідомила, що Ігоря Банковського доставлять у Трускавецьку міську раду в наручниках, якщо він зволікатиме із вирішенням питання щодо невиплати працівникам фірми заробітної платні. І що особисто все проконтролює.

Ну що ж, подивимось, чи у трускавецької влади є слово?

Вікторія Лишик

Стебницькі депутати висловили міськвиконкому своє «фе»

На ХІ сесії шостого демократичного скликання депутати Стебницької міської ради висловили міськвиконкому своє «Фе». Річ у тім, що міні-зоопарк «Куточок Африки», який наробив стільки галасу у Стебнику (про це вже повідомляли) не залишив байдужим депутатський корпус.

Депутат Стебницької міської ради від партії «Свобода» Роман Юзефович від імені своїх однопартійців передав міському голові Василеві Пецюху депутатське звернення щодо неможливості перебування звіринцю перед пам’ятником Великому Кобзареві, оскільки це є наругою над його Величним ім’ям. Не кажучи вже про зухвалу поведінку одеситів і про те, що вони колесами свого фургону знищили бруківку центральної частини Майдану, яка, до речі, є власністю громади міста..

- Ви створили комісію з розгляду питання щодо надання дозволів на проведення такого роду міроприємств. Добре. Хоча це питання є спірним – на якій підставі? Відколи це певна комісія у Стебнику перебрала на себе роль дозвільної системи?

А головне – чому ж міськвиконком (а головуючим на засіданні комісії щодо надання дозволу на проведення «культурного» заходу звіринцеві під назвою «Куточок Африки», до складу якого входило лише четверо чоловік, був секретар Стебницької міської ради Роман Івасівка), не поставив до відома про своє рішення решту депутатів. Чому ми навіть на сесії не маємо змогу бачити протоколу проведення зборів? Завіреного підписом міського голови і печаткою. Чому міський голова «замнув» цю тему? – Обурився під час виступу Роман Юзефович.

Його підтримали решта депутатів в сесійній залі, які також були обурені поведінкою зухвалих одеситів та перевищенням своїх уповноважень з боку деяких своїх колег та працівників міськвиконкому. Мовляв, де є копія угоди, згідно якої звіринець мав право перебувати на центральній частині міста, показуючи стебничанам своє фіґлярство?

- Якби подібний інцидент трапився у Дрогобичі, а порушники правопорядку дозволили собі вночі в’їхати на вимощену бруківкою центральну частину міста, добряче помуцувавши її колесами фургону (мовляв: не моє – не шкода), влада б одразу ж передала нахаб в руки правоохоронців. Вже ті знають, що робити з порушниками Закону. Невже у Стебнику можна чинити всіляке свинство… Бо влада, як не прикро, таке свинство покриває! Мабуть, зацікавлена? Іншого висновку не напрошується. – В один голос підтримали свого колегу депутати партії «Свобода».

Згодом депутати поцікавилися: а чому за 2-годинне перебування в центрі міста міськвиконком не взяв з «Куточку Африки» відповідну плату? Як за оренду території, на якій проводилося міроприємство. Адже за перегляд мавпочок і пітонів одесити брали гроші зі стебничан. Як і за всю розважальну програму, яка за окрему плату включала в себе ще й катання на поні та електромобілях.

На таке справедливе зауваження міський голова Василь Пецюх відповів, що гості міста їздять по Україні з відповідною програмою досить давно. І вона включає в себе проведення атракціонів у маленьких містах не більше двох годин. А у Стебнику для одеситів заробітків не було ніяких. Тому й влада не брала з них грошей за оренду території.

Депутати обурилися: що за сон рябої кобили? Не хочеш – не проводи атракціону у місті. А орендуєш територію – плати за неї. Нехай гроші від проведення заходу йдуть у міську казну. Чи може, грошики перейшли в кишені можновладців? Адже офіційного дозволу на проведення атракціону у місті калійників в одеситів не було і не могло бути. Та й «курсують» вони Україною, козиряючи дозволом, виданим державою ще у 2001 році. А зараз – 2011 рік (висновок напрошується сам за себе). І на таку аферу влада закриває очі…, як не прикро, не тільки у Стебнику.

З’ясувавши належним чином усі обставини прикрого інциденту, «свободівці» запевнили, що подадуть аналогічне звернення про грубе порушення Закону з боку «законослухняних» працівників міськвиконкому губернатору. Та й в усі відповідні інстанції області.

Як не дивно, після такої добрячої прочуханки мера та його оточення, більшість депутатів у сесійній залі все ж проголосували за видачу премії у розмірі 30 відсотків посадового окладу мерові, його заступникам та секретарю ради. За весь відпрацьований ними час у другому кварталі. Руки не опускалися навіть попри обурення «свободівців», що за каденції Василя Пецюха недовиконання бюджету сягає більш, як 25 відсотків. Мовляв, де логіка? Та у решти депутатського корпусу притаманна своя «логіка», якою вони й керуються.

Вікторія Лишик

Інтереси ветеранів є кому відстоювати!

У суботу, 1 жовтня, в приміщенні Народного дому м. Трускавця пройшли звітно-виборчі збори Трускавецької міської організації ветеранів (це з 2001 року нова назва Спілки ветеранів). На них обрано новий склад Ради ветеранів. Головою організації залишився Віктор Бессарабов. Так можна було б коротко розповісти про цю подію, та, гадаємо, вона варта, щоб на ній зупинитися детальніше.

звітно-виборчі збори Трускавецької міської організації ветеранів звітно-виборчі збори Трускавецької міської організації ветеранів звітно-виборчі збори Трускавецької міської організації ветеранів

Отже, звітно-виборні збори проходили наступного дня після вшанування людей похилого віку, яке організувала міська влада Трускавця. Та от на збори ніхто з влади Трускавця не прийшов і це одразу відмітив присутній на зборах голова обласної ради ветеранів Тимофій Махонюк. У президії окрім нього були голова трускавецької організації ветеранів Віктор Бессарабов (очолив спілку після смерті Дмитра Степаненка в 2009 році), організатор Спілки ветеранів у Трускавці Микола Пєтухов та секретар Ради ветеранів Світлана Петрова.

Звітуючи про зроблене за останні 4 роки, Віктор Бессарабов зазначив, що свій початок теперішня організація ветеранів у Трускавці бере з далекого 1963 року і весь час існує хороша співпраця із місцевою владою. На відміну від Борислава чи Львова, у Трускавці не було зафіксовано жодного протистояння з іншими ветеранськими організаціями, щороку влада вшановує до Дня Перемоги загиблих та похованих і на Меморіалі обабіч "Бескида", і воїнів УПА. Активно працюють комісії Ради ветеранів, серед яких – соціального захист, медичного обслуговування, ритуального обслуговування, культурно-масова, волонтерська та інші. Звичайно, що є проблеми, які влада не в силі вирішити, але якщо в змозі – то вирішує, зазначив Віктор Андрійович.

Велику допомогу ветеранам також надають спонсори, зокрема ЗАТ "Санаторій "Карпати" (Лев Грицак), СГК "Дніпро-Бескид" (Олександр Чебаненко), ДП "Кришталевий палац" (Мирослав Гумега), санаторій МВС "Перлина Прикарпаття" (Олександр Шишко) та й деякі інші санаторії, як от "Женева" чи "Молдова". Часто дя ветеранів важливими є не так грошові заохочення чи продуктові набори, як увага. З цього приводу присутні висловили жаль, що цього року на День Перемоги вперше за всю післявоєнну історію Трускавця міський голова Руслан Козир не знайшов часу прийти особисто на зустріч із ветеранами.

На 67 засіданнях, які пройшли за період з 2008 по 2011 роки, обговорювалися повсякденні питання із життя спілки ветеранів, можливість надання ветеранам допомоги з тих чи інших питань. Турбуються не лише про живих, а і про тих, хто відійшов у вічність – їхні могили доглянуті, цим займаються переважно члени Спілки офіцерів. Було надано допомоги для проведення операцій на серце та на очі, відновлено пам’ятний знак біля с. Модричі на честь загиблих в перші години радянсько-німецької війни, вирішуються поточні питання. До речі, слово було надано і директору Центру соціального обслуговування (нова назва терцентру), депутату міської ради Олені Пилат та головному лікарю міської лікарні (було сказано, що це призначення – із понеділка, 3 жовтня), теж депутату міської ради Андрію Кульчинському.

Якщо щось і не вдається зробити, то на це є об’єктивні причини, зазначив Віктор Бессарабов. Серед них – похилий вік ветеранів, багато йдуть із життя, наприклад, за останні три місяці померло двоє членів Ради ветеранів. Зал вшанував пам’ять тих, хто відійшов у вічність, хвилиною мовчання.

Окрім Віктора Бессарабова, виступив і голова обласної організації ветеранів Тимофій Махонюк, а також представники трускавецької організації – Софія Фещак, Олександра Бондарюк, Анна Бєляєва, Микола Пєтухов. Від ревізійної комісії доповідала Надія Гладка. Серед питань, які піднімали ветерани – обурення діями місцевої влади щодо гонінь на бабусь, які реалізують в мікрорайонах свіже, натуральне, корисне та смачне домашнє молоко та інші продукти; потребу відновити рейс до дачних ділянок між Уличним та Зимівками; недопущення дій влади щодо урізання видатків для ветеранів війни та праці; відсутність належного контролю за реалізацією зіпсованої та неякісної продукції у супермаркетах та інших магазинах міста; розкопки водоканалу в одних і тих же місцях на вулиці Воробкевича; претензії до ЖЕКу; підвали забиті нечистотами; чому скасували народний контроль; інформування ветеранів про ті чи інші заходи тощо.

Оскільки кожен із цих стареньких людей, деякі з яких ледве ходять, хотів висловити свою думку, то звітно-виборчі збори затягнулися аж на три години (з 12.00 до 15.00). Та в кінці зборів все ж було обрано новий склад Ради ветеранів, в яку ввійшло 25 осіб, а також обрано нову ревізійну комісію в складі трьох чоловік. Головою ветеранської організації Трускавця, незважаючи на невеличкий конфлікт, який виник під кінець засідання, залишився Віктор Бессарабов.

Володимир Ключак

У Бориславі продовжується битва за воду

За останнє десятиріччя питання водопостачання в Бориславі особливо загострилося. Навіть важко сказати, що можна поставити на перший план: аритмію з водою, чи зруйнований міст на вулиці Воїнів ОУН-УПА. Про бориславську водну проблему вже прогриміла тема по багатьох центральних каналах телебачення. Води від цього, щоправда, не прибуло. Але, можливо, владоможці у верхах щодо нашого міста поступливішими стали.

І ось нинішня влада серйозно зайнялася цим питанням. Вирішили повернутися до добре забутого старого. А у старі часи, довоєнні, наприклад, у місті діяло набагато більше нафтових підприємств, які споживали багато води. Парові машини чмихали мало не біля кожної свердловини. І води тоді вистачало. Не було таких, як сьогодні, проблем із водою ще років тридцять - сорок тому, хоча працювали тоді, як за мірками нинішнього часу, промислові гіганти, які буквально «пожирали» воду на технічні цілі. Але тоді були копійчані ціни за електроенергію. Тепер же енергоносії зросли до космічних масштабів - сама електроенергія закачування води на Бухів і з Бухова перевищує рівень місячної зарплати працівників водоканалу. А якщо взяти до уваги незчисленні витоки, їх «приборкання», то це відчутно б'є по економічних показниках водоканалу. Хронічна проблема незабезпеченості питною водою вже направду стала головним болем не однієї владної каденції.

І ось команда Володимира Фірмана вирішила піти своїм шляхом: через відновлення локальних водозаборів, яких у Бориславі є три: «Ріпне», «Валька» і «Штателянди».

Ми вже інформували, як влада залучила всі сили, аби реалізовувати положення всеукраїнського конкурсу «Питна вода». Це дасть можливість спорудити сучасну систему очищення води без застосування хлору. На реконструкцію водозабору «Ріпне» держава виділила понад чотири мільйони гривень, майже мільйон буде долучено з місцевого бюджету.

- Що це дасть? - прокоментував нашому кореспондентові перший заступник міського голови Руслан Зелінський, який відає й комунальними питаннями. - Зможемо значно економити електроенергію, бо до мінімуму зведемо подачу її з Рибника. Тепер же ми стаємо заручниками «Обленерго», яке навіть за одну тисячу гривень боргу може залишити водозабір без електроенергії, а Борислав - без води.

Генеральний підрядник цього будівництва - фірма «БПК-Еліт» (директор Мирослав Круглій). А головним негласним виконробом від імені влади є Руслан Зелінський. Він, як мовиться, днює й ночує на стратегічному об'єкті. На прискорення прокладання запасної вітки водогону довелося залучити практично всіх комунальників - КП «Еко-місто », «Бориславсвітло», водоканал, приватне підприємство «Мажор» (депутат міської ради Олександр Зварич), нафтовиків (Ігор Михайлишин), Бориславський РЕМ (начальник Юрій Косар)...

Дуже добре, що швидкісній роботі сприяла золота осінь. Бо інакше вся техніка «плавала» б у болоті. А доводилося викорчовувати пні столітніх дерев і витягувати кам'яні брили до півтонки...

Найближчим часом тут встановлять невелику насосну станцію, потужністю 320 кубометрів за годину, яка буде підкачувати воду у магістральний водогін, що йде із Бухова. Тобто за десять годин можна підкачати близько трьох тисяч кубометрів. Стільки споживає весь Борислав, але чимало води «загубиться» у витоках - і нікуди від цього не дінешся, допоки не замінимо старі водогони на нові...

По вулиці С. Палія буде встановлено резервуар на чотири тисячі кубометрів, звідси вода самотужки потече в усі закрайки міста. Але це ще не дасть можливості подавати воду цілодобово. Які наступні кроки влади в цьому напрямку? Руслан Зелінський пояснює: є ще один подібний варіант. Це «освоєння» локального водозабору «Валька». Він найпотужніший у місті. Тепер іде розробка проектної документації, встановлять подібний резервуар на найвищій ковалівській точці -- біля недобудованої нової школи.

- На жаль, - констатує перший заступник міського голови, - дуже складно пройти бюрократичні перепони. Іноді легше й оперативніше зробити відповідні роботи, аніж оформляти різні дозволи й погодження на них.

Але вінцем отієї «битви за воду», як ми її назвали образно, стане кардинальне вирішення багаторічної проблеми. Як запевнив нас Руслан Зелінський, води буде достатньо, причому якісної і смачної.

Роман Соловчук,
газета "Нафтовик Борислава"

Як добратися до Трускавця?

Трускавець – всесвітньо відомий бальнеологічний курорт. В рамках промоції Трускавця надаємо інформацію про доїзд до міста-оздоровниці. Нагадаємо, що Трускавець має хороше автобусне та залізничне сполучення зі Львовом і міська влада великі надії покладає на відкриття нового львівського аеропорту. Далі – графіки руху.

Пасажирський автомобільний транспорт (відправлення від головного залізничного вокзалу, м. Львів)

Львів - Трускавець
№ р-су Маршрут Відправлення Прибуття
775 Львів Трускавець 6.10 7.40
775 Львів Трускавець 7.00 8.30
775 Львів Трускавець 8.00 9.30
775 Львів Трускавець 9.00 10.30
775 Львів Трускавець 10.00 11.30
775 Львів Трускавець 11.00 12.30
775 Львів Трускавець 12.00 13.30
775 Львів Трускавець 13.00 14.30
775 Львів Трускавець 14.00 15.30
775 Львів Трускавець 15.00 16.30
775 Львів Трускавець 15.30 17.00
775 Львів Трускавець 16.00 17.30
775 Львів Трускавець 16.30 18.00
775 Львів Трускавець 17.10 18.40
775 Львів Трускавець 17.50 19.20
775 Львів Трускавець 19.00 20.30
775 Львів Трускавець 20.00 21.30
775 Львів Трускавець 21.00 22.30
775 Трускавець Львів 5.00 6.30
775 Трускавець Львів 6.30 8.00
775 Трускавець Львів 7.20 8.50
775 Трускавець Львів 8.10 9.40
775 Трускавець Львів 9.00 10.30
775 Трускавець Львів 9.50 11.20
775 Трускавець Львів 10.40 12.10
775 Трускавець Львів 11.30 13.00
775 Трускавець Львів 12.20 13.50
775 Трускавець Львів 13.10 14.40
775 Трускавець Львів 14.00 15.30
775 Трускавець Львів 15.00 16.30
775 Трускавець Львів 16.00 17.30
775 Трускавець Львів 17.00 18.30
775 Трускавець Львів 18.00 19.30
775 Трускавець Львів 19.00 20.30
775 Трускавець Львів 20.00 21.30
775 Трускавець Львів 21.00 22.30

Пасажирський залізничний транспорт (відправлення із приміського вокзалу, м. Львів)

Стрийський напрямок
Відправлення зі Львова
№ поїзда Сполучення Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Період курсування
813 Львів-Трускавець 7-24 9-52 Щод.
815 Львів-Трускавець 13-46 16-06 Щод.
817 Львів-Трускавець 16-15 18-38 Щод.
819 Львів-Трускавець 20-11 22-37 Щод.
Прибуття до Львова
№ поїзда Сполучення Прибуття до Львова Відправлення з початкової станції Період курсування
812 Трускавець-Львів 8-20 5-58 Щод.
814 Трускавець-Львів 13-06 10-25 Щод.
816 Трускавець-Львів 19-08 16-33 Щод.
818 Трускавець-Львів 21-53 19-20 Щод.

Примітка. До Трускавця курсує і ряд прямих поїздів з різних міст України.

Розклад рейсів пасажирського авіаційного транспорту

Міжнародні рейси
№ р-су Маршрут Дні Відправлення Прибуття
OS381 Відень - Львів 1.34567 14:00 15:20
OS382 Львів - Відень 1.34567 16:00 17:20
OK926 Прага - Львів 1.345.7 12:35 14:35
OK927 Львів - Прага 1.345.7 15:10 17:20
LH2550 Мюнхен - Львів 1.34567 10:15 12:15
LH2551 Львів - Мюнхен 1.34567 12:55 14:50
GSW315 Афіни - Львів ...4... 9:00 11:30
GSW316 Львів - Афіни ...4... 12:30 15:00
KRP834(V3) Львів - Тімішоара 1.3456. 7:00 8:15
KRP834(V3) Львів - Тімішоара ......7 10:50 12:00
KRP834(V3) Львів - Тімішоара 1.3456. 9:50 11:00
KRP835(V3) Тімішоара - Львів 1.3456. 15:40 16:50
KRP835(V3) Тімішоара - Львів ......7 17:55 19:00
KRP835(V3) Тімішоара - Львів 1.3456. 18:10 19:20
LO765 Варшава - Львів 1.34567 12:25 13:50
LO766 Львів - Варшава 1.34567 14:40 16:00
TK441 Стамбул - Львів 1..4..7 12:25 14:30
TK442 Львів - Стамбул 1..4..7 15:30 17:35
UT793 Москва(В) - Львів 1.34567 9:55 12:50
UT794 Львів - Москва(В) 1.34567 13:50 16:45
Чартерні рейси
№ р-су Маршрут Дні Відправлення Прибуття
KHO4453 Львів - Родос 1..4... 11:00 13:50
KHO4454 Родос - Львів 1..4... 14:50 17:30
KHO4491 Львів - Тіват 1..4... 12:20 13:50
KHO4492 Тіват - Львів 1..4... 14:40 16:10
Внутрішні рейси
№ р-су Маршрут Дні Відправлення Прибуття
PS033 Київ(Б) - Львів 1.34567 19:00 20:30
PS034 Львів - Київ(Б) 1.34567 7:00 8:30
PS035 Київ(Б) - Львів 1.34567 9:30 11:00
PS036 Львів - Київ(Б) 1.34567 14:55 16:25
KHO447 Київ(Ж) - Львів 1..4... 10:10 11:25
KHO447 Київ(Ж) - Львів 1..4... 9:10 10:10
KHO447 Київ(Ж) - Львів ....5.. 10:10 11:25
KHO448 Львів - Київ(Ж) 1..4... 17:35 18:50
KHO448 Львів - Київ(Ж) 1..4... 18:00 19:00
KHO448 Львів - Київ(Ж) ....5.. 17:35 18:50
Z6041 Київ(Б) - Львів 1.34567 7:30 9:10
Z6042 Львів - Київ(Б) 1.34567 8:00 9:40
Z6043 Київ(Б) - Львів 1.34567 14:00 15:40
Z6044 Львів - Київ(Б) 1.34567 10:00 11:40
Z6045 Київ(Б) - Львів 1.34567 16:00 17:40
Z6046 Львів - Київ(Б) 1.34567 17:50 19:30

Підготував Володимир Ключак,
за сприяння Львівської ОДА

Із сесії Бориславської міської ради

23 вересня відбулася чергова 22 сесія міської ради шостого демократичного скликання. У першому питанні порядку денного - «Різне», як завжди, було багато запитів. Депутати - Микола Станько, Василь Піх, Юрій Черкашин, Володимир Хауляк, Юрій Химин, Андрій Угрин, Олег Городиський, - озвучили проблеми міста і запити своїх виборців, їх (проблем) було чимало. Але коли виділити основні, то це, знову ж, наші маршрутки, наші дороги, нестача хліба у лікарні, незадовільна робота ЖЕКів, погане водопостачання тощо.

Запитів було багато, а підсумувати їх і дати конкретну відповідь ледь не на кожен змушений був міський голова - як керівник міста. Він справедливо зазначив, що депутати обрані не тільки для того, щоби забирати і передавати скарги своїх виборців міській владі, зокрема, під час сесії. Багато з цих проблем можна було б вирішити ще до сесії, якщо б вчасно звернутися до керівництва виконкому. Не на сесії, не перед об'єктивами міського телеканалу напоказ – щоб люди бачили, як про них уболівають. А заздалегідь.

Бо власне депутатський мандат дає право звернутися і до керівника підприємства, і знайти спільну мову з приватним підприємцем, коли йдеться про локальні проблеми. Коли ж ідеться про суттє-віше, як от постачання хліба до лікарні, то потрібно звертатися до міської влади, як тільки виникла проблема. І попри те, що грошей у бюджеті завжди бракує, тих кілька тисяч обов'язково знайдеться, щоб проблему вирішити.

Були депутатські запити і з приводу того, чому відзначено в День міста колишнього багатолітнього директора БЕЛМЗу, який свого часу був обраний і міським головою - пана Івана Удовенка. На це Володимир Фірман резонно зауважив, що, мабуть, важко назвати людину, яка більше б зробила для Борислава: «Скажіть, хто більше побудував, збудував у нашому місті, аніж Іван Удовенко? Відкинемо політичну складову, адже, за Конституцією, кожна людина має право на свободу віросповідання і свої політичні погляди. Назвіть мені хоча б одну людину, яка зробила б для міста більше!? І коли людина зробила багато хорошого, її потрібно вшанувати... Подумайте реально. Половина будинків на вул. 600-річчя Борислава споруджена БЕЛМЗом, коли директором був Іван Васильович. В той час, коли потрібно було щось для міста, не існувало з боку керівника заводу слова — «ні»... Іван Васильович народився у Бориславі, дуже багато зробив для міста і ми, громада, зобов'язані вшанувати його працю...».

Чимало уваги приділили депутати й питанню передачі в концесію ЖЕКам житлового фонду міста. Перше, депутат Володимир Хауляк наголосив, що в цьому немає нічого аж такого поганого, єдине, що в договорі про концесію мають бути дуже чітко обумовлені обов'язки і зобов'язання обох сторін. І друге, щоб мешканці міста мали можливість отримати всю вичерпну інформацію щодо створення ОСББ, тобто об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Міський голова проінформував, що у місті вже створено 20 ОСББ і жодних проблем у тих, хто бажає створити такі об'єднання, не виникало. А всю інформацію можна отримати у першого заступника міського голови Руслана Зелінського.

Щодо ремонту міських доріг, які зараз тривають у плані підготовки до Євро-2012, то міський голова порадився з депутатами, як краще облаштувати тротуари пообіч відремонтованих доріг. Або асфальтувати, або ж покласти бруківку, щоб місто мало належний вигляд, особливо в'їзд від боку Трускавця. Після того, як міський голова зазначив, що бруківкою буде навіть дешевше, аніж тротуари асфальтувати, депутати вирішили, що тротуари будуть викладати бруківкою.

Перейшли до фінансових та інших господарських питань. Всебічно обговорено Програму розвитку культури на 2011-2016 роки «Сучасний культурний простір», що не була прийнята минулої сесії. Доповідав начальник відділу культури Андрій Спас.

Доповнення і поправки до пропонованого проекту Програми подав голова постійної комісії з питань освіти, культури і спорту Ігор Мельник. Він зазначив, що на засіданні комісії були певні зауваження, які й озвучив. Зауважень було чимало. Тож почалася досить тривала дискусія між головою депутатської комісії Ігорем Мельником та начальником відділу культури Андрієм Спасом, який наголосив, що на засіданні комісії, де можна було б узгодити суперечливі моменти, його чомусь не запросили. В дискусію втрутилися й депутати. Була навіть пропозиція зробити коротеньку перерву і узгодити позиції. Врешті, підсумував розмову міський голова, який наголосив, що питання не готове. Тож проголосували за те, щоб Програму доопрацювати.

По суті, без якихось зауважень проголосовано питання «Про заходи на виконання змін та доповнень, внесених 21 квітня 2011 року до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» інформував начальник управління комунальної власності Ярослав Лаврик) та «Про затвердження розпоряджень міського голови» - інформував начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький.

Далі були питання регулювання земельних відносин, із яких доповідав голова депутатської комісії з питань охорони навколишнього середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури Ігор Михаць. Стосувалися вони надання та відмови у дозволах на розроблення проектів землеустрою, передачу у власність та надання в оренду земельних ділянок. Усі пропоновані рішення належно підготовлені, тож якихось суттєвих дискусій не викликали.

На цьому 22 сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання завершила свою роботу.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Відкритий лист міському голові Дрогобича п. О. Радзієвському, депутатам Дрогобицької міської ради

Звернутися до вас з даним листом змусили мене обставини, про які вже мовчати неможливо, бо робити вигляд, що цього не відбувається, - дуже принизливо і образливо насамперед для мешканців Дрогобича та тих чиновників і депутатів, які поставили собі за мету, використовуючи закони України, допомагати дрогобичанам.

Останні півроку я тісно спілкуюся з постійною комісією з питань врегулювання земельних відносин Дрогобицької міської ради (голова Роман Пукало), вирішуючи потреби згідно чинного законодавства ОСББ “ВІП-БУДИНОК” (м. Дрогобич, вул. Шопена, 10). Хочу вас проінформувати з цього питання.

16.06. 2006 р. виконкомом Дрогобицької міської ради було зареєстровано ОСББ “Віп-Будинок” за адресою м. Дрогобич вул. Шопена, 10 (мешканців близько 100 осіб).

01 січня 2007 р. актом прийому передачі житлового комплексу або його частини з балансу КП “Будинкова управа N3” на баланс ОСББ “Віп-Будинок” було передано житловий будинок за адресою м. Дрогобич, вул. Шопена, 10, а також згідно цього акту та плану було передано для обслуговування даного будинку прибудинкову територію. 10 грудня 2010 р. ми почали процес виготовлення технічної документації щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.

Дана документація була виготовлена, підписана і погоджена всіма службами, управліннями, посадовими особами та іншими особами у відповідності до чинного законодавства України.

Після виготовлення документації та оплати за виконану роботу 28.04. 2011 р. з відповідним листом ми звернулися до Дрогобицької міської ради з проханням погодження та передачі у власність даної прибудинкової території ОСББ “Віп-Будинок”, що процедурно передбачено Законом України “Про ОСББ”. Відмовити немає підстав, бо передача прибудинкової території є обов’язковою умовою для створення ОСББ.

За підписом першого заступника міського голови Олександра Коростельова нам повідомили, що дане питання не вирішується, а буде довивчатися.

Ми зрозуміли, що наше питання вирішуватись не буде і 02.06.2011 р. повторним листом з цих же питань звернулись на ім’я міського голови, а також висловили прохання особисто зустрітись з міським головою і доповісти йому про стан речей. Але як стало відомо пізніше, ні перший лист, ні другий на стіл міському голові не потрапили, а знову були на розгляді у першого заступника міського голови п. Коростельова, який знову нас повідомив, що питання довивчається.

Ми висловили бажання бути присутніми на засіданні депутатської комісії. Нас єдиний раз запросили, і голова комісії проінформував, що громадянин К., якого він дуже давно знає, на щось претендує на нашій прибудинковій території і тому питання це поки не вирішується, а буде виїзна комісія на місце.

Наші документи потрапили в комісію по вирішенню земельних конфліктів, на якій були присутні всі відповідні керівники. Комісія переглянула документи, виїхала на місце на вул. Шопена, 10 і не знайшла жодних порушень ні в документації, ні на місці.

23.09.2011 р. знову відбулось засідання депутатської комісії, нас не запросили і прийняли рішення відмовити на сесії нам у передачі прибудинкової території у власність (тобто сесії ще не було, а нам сесія вже відмовила).

В понеділок, 26 вересня 2011 року, в приміщенні міської ратуші я зустрів Романа Пукала і запитав його, чому нам відмовлено без пояснень, на що він відповів, що так вирішили депутати, а якщо я хотів би брати, що хочу, то треба було стати мені депутатом і сам би собі вирішував.

Ми зрозуміли, що відбувається, після того, як нам стало відомо, що архітектура підготувала, а виконавчий комітет прийняв рішення N193 від 19.05.2011 р., а саме присвоїв гаражу по вул. Шопена поштову адресу Шопена, 8а у дворі нашого будинку (власник гр.К.). Цей гараж належав мешканці нашого будинку N10 і члену ОСББ гр. Т., яка померла два роки тому і, як нам відомо, вона його нікому не продавала і продати не могла, бо це приміщення було як господарська споруда і закріплена за нашим будинком і лишається за ОСББ, а гр. К. його використовував без законних на те підстав. Є підозра, що дане рішення прийнято незаконно.

У мене була розмова з п. Коростельовим з цього питання, на що отримав відповідь: “Не подобається - подавай в суд”.

Як нам стало відомо, п. К є колишнім однопартійцем п. Коростельова, другом п. Пукала і приятелем багатьох впливових осіб.

Якщо брати до уваги особисто мене, якого знають дуже багато людей, то можна собі уявити, що робиться з простими людьми, які мліють коло кабінетів і місяцями очікують розгляду питання даною депутатською комісією, в тому числі і ОСББ, в яких членами є десятки тисяч людей.

Звертаюсь з проханням:

- до депутатів прийняти позитивне рішення по питанню ОСББ “Віп-Будинок”;
- до міського голови Дрогобича взяти до уваги викладені факти та прийняти відповідні рішення, можливо, в тому числі і кадрові.

Зрозуміло, що це не всі факти, викладені мною в даному відкритому листі, я готовий додатково усно проінформувати особисто міського голову з цих та інших питань, так як вони ще потребують вивчення відповідними правоохоронними органами, по наслідках яких буде дана правова оцінка.

Валерій Каленюк-Краковецький,
часопис "Тустань"

Учителем школа стоїть

Коли Іван Франко проголошував ці слова, учитель справді був у пошані, на ньому трималися не лише школа, освіта, а й, в ширшому значенні цього слова, - суспільство, політичні й економічні процеси в державі.

Нині школа радше стоїть меценатами, спонсорами, ніж учителями. Коли дивишся на пошарпані приміщення наших шкіл, лише дивуєшся недолугості державних чиновників, які не розуміють, що саме в освіту слід вкладати чи не найбільше коштів, аби забезпечити гідне майбутнє України. Так роблять усі цивілізовані держави, добиваючись значних успіхів.

Вчитель нині зведений до рангу передавача знань дітям з підручника. Про виховну роль у широкому значенні цього слова вже давно не йдеться. Лише одиниці вчителів для дітей є авторитетами. Більшість же приходить на роботу задля отримання невеличкої зарплати. Звідси - й низька віддача від педагогічного процесу. Школа мала би стати базою виховання підростаючого покоління, але в нинішніх умовах не може виконати своєї основної функції.

Боляче спостерігати за тим, як у багатьох школах вчителі в буквальному розумінні цього слова гризуться між собою за те, аби відібрати один в одного години, а молодь виживає пенсіонерів. Де вже там говорити про якість знань і виховний процес! Ось і маємо ситуацію, коли в переповнених маршрутках наші учні сидять, не поступаючись місцем старшим. А звідки наркоманія, алкоголізм, ранні статеві стосунки? Звичайно, можна частину провини скинути на батьків, але ж ті не є професійними вчителями, педагогічних університетів не закінчували, у вихованні не тямлять...

Школа стоятиме учителем лише тоді, коли держава повернеться обличчям до проблем освіти.

Зі святом, сіячі доброго, розумного, вічного!

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Консультації юриста

Яким категоріям громадян ліки повинні відпускатися безкоштовно у разі амбулаторного лікування?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» Додатку №1 до груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно належать такі:

1) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
2) особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
3) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
4) пенсіонери з числа колгоспників, робітників, службовців, які одержують пенсію за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника в мінімальних розмірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на дітей у разі втрати годувальника);
5) діти віком до трьох років;
6) діти-інваліди віком до 16 років;
7) діти віком до 18 років, які перенесли у 1988 році хімічну інтоксикаційну алопецію у М.Чернівцях;
8) дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються безоплатно засобами контрацепції відповідно до Національної програми планування сім'ї, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 1995 р. N 736.

Також, відповідно до Додатку 2 даної Постанови Кабінету Міністрів України №1303 до переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно належать: - Онкологічні захворювання; - Гематологічні захворювання; - Діабет (цукровий і нецукровий); - Ревматизм; - Ревматоїдний артрит; - Пухирчатка; - Системний гострий вовчак; - Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри; - Сифіліс; - Лепра; - Туберкульоз; - Аддісонова хвороба; - Гепатоцеребральна дистрофія; - Фенілкетонурія; - Шизофренія та епілепсія; - Психічні захворювання (інвалідам І та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів); - Стан після операції протезування клапанів серця; - Гостра переміжна порфірія; - Муковісцидоз; - Тяжкі форми бруцельозу; - Дизентерія; - Гіпофізарний нанізм; - Стан після пересадки органів і тканин; - Бронхіальна астма; - Хвороба Бехтерєва; - Міостенія; - Міопатія; - Мозочкова атаксія Марі; - Хвороба Паркінсона; - Інфаркт міокарду (перші шість місяців); - Дитячий церебральний параліч; -СНІД, ВІЛ-інфекція; - Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози; - Гіпопаратиреоз; - Вроджена дисфункція кори наднирників.

Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями захворювань провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги.

Хворі на СНІД та ВІЧ-інфіковані незалежно від основного захворювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.

Правові консультації надаються Центром громадської адвокатури вразливим верствам населення за адресою м. Львів, вул. Левицького, 97, перший поверх.

Правові консультації надаються в рамках проекту «Правова допомога та просвіта для вразливих верств населення», що виконується Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), інформаційна підтримка - всеукраїнський часопис для інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» «БЛАГОВІСТ».

Оксана Коваль,
Центр громадської адвокатури,
газета "Благовіст"

Які документи необхідні для встановлення певної групи інвалідності?

Дане питання регулюється Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1317.

Особи, що належать до категорії постраждалих із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї або постраждали за інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини, подають, крім посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції з відміткою про перереєстрацію або посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та посвідчення потерпілої дитини серії "Д" та вкладишу до нього для потерпілих дітей-інвалідів при досягненні ними 18 років, відповідний експертний висновок уповноваженого лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я, міжвідомчої експертної ради чи постанову військово-лікарської комісії про причинний зв'язок захворювання, що призвело до інвалідності, з іншими ядерними аваріями, ядерними випробуваннями або військовими навчаннями із застосуванням ядерної зброї, порушенням правил експлуатації обладнання з радіаційною речовиною, порушенням правил зберігання і поховання радіоактивних речовин.

Ступінь втрати здоров'я, група і причинний зв'язок інвалідності осіб, що зазнали політичних репресій, встановлюються на підставі висновків лікувально-профілактичних закладів про виникнення захворювання у період політичних репресій.

Ступінь стійкого обмеження життєдіяльності у хворих для направлення їх у стаціонарні установи соціального обслуговування, недержавні організації, що надають соціальні послуги інвалідам, встановлюється згідно з висновками лікувально-профілактичних закладів та з урахуванням можливості перебування хворих у таких закладах.

Рішення про необхідність виділення інвалідові автомобіля з ручним керуванням приймається комісією відповідно до висновку лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я згідно з переліком медичних показань і протипоказань, затвердженим в установленому порядку МОЗ за погодженням з Мінпраці.

Правові консультації надаються Центром громадської адвокатури вразливим верствам населення за адресою м. Львів, вул. Левицького, 97, перший поверх.

Правові консультації надаються в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», що виконується Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), інформаційна підтримка - всеукраїнський часопис для інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» «Благовіст».

Леонід Тарасенко,
Центр громадської адвокатури, газета "Благовіст"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.