Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№100 (344) 4 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Санаторій "Карпати" активно здійснює промоцію Трускавця

Минулого тижня проходив візит делегації із трускавецького санаторію "Карпати" (генеральний директор – Лев Грицак) до Республіки Казахстан. Як поінформував нас заступник генерального директора оздоровниці Олексій Балицький, вдалося досягти домовленостей щодо активізації співпраці в туристичній галузі та переконати казахську сторону у вигідності оздоровлення саме у Трускавці. Планується найближчим часом здійснити ще один візит до Казахстану на офіційному рівні за участю представників управління туризму Львівської обласної держадміністрації та журналістів. До речі, в рамках візиту, який проходив у кінці вересня – на початку жовтня, Олексій Балицький мав зустрічі в рамках міжнародної конференції не лише із заступником профільного міністра Казахстану, але і зі столичними та регіональними журналістами республіки, є попередні домовленості про співпрацю.

А вже цього понеділка, 10 жовтня, делегація із "Карпат" на чолі з О. Балицьким відвідає російський Санкт-Петербург. Нагадаємо, що окрім Казахстану та Російської Федерації, "Карпати" в 2011 року провели потужну рекламну кампанію щодо промоції Трускавця в цілому та санаторію зокрема і в Молдові, Азербайджані, Білорусі, Італії та Польщі. Якщо врахувати, що і міська влада щось пробує робити в цьому напрямку, то результати промоційної діяльності "Карпат" можуть бути очевидними вже в найближчий час.

Східниця ні при чому, або Коментар Євгена Юника

На встановленій з ініціативи Трускавецької міської ради рекламній конструкції в курортному парку продовжується активна реклама Східниці та відпочинку в селищі. Так, протягом 10 хвилин часу кілька раз повторювалися рекламні лозунги з метою заохотити людей відпочити у східницькому готелі "Київська Русь" чи політати на повітряній кулі у Східниці. В той же час на борді жодного разу не було показано якусь позитивну інформацію про Трускавець чи чогось, що хоча б віддалено нагадувало позитивну промоцію міста-курорту. Негусто рекламують себе і трускавецькі санаторії – ми побачили тільки рекламу одного "Шахтаря". Цікаво, невже не можна було однією із умов надання дозволу вибити для Трускавця промоцій ний ролик в кілька секунд чи хвилин протягом години часу?

реклама Східниці реклама Східниці реклама Східниці реклама Східниці

- Справа не в тому, що Східниця себе рекламує, вони мають право це робити і добре, що займаються популяризацією свого курорту. Чому в нас ніхто цим не займається? Чому ніхто не реагує на те, що в екскурсійних автобусах говорять нісенітниці про нашу воду та роблять для Трускавця антирекламу? Адже влада має важелі впливу, тож чому їх не застосовує? А взагалі я вважаю, що варто творити позитивний імідж регіону, всіх його відпочинкових місць в цілому – і Східниці, і Моршина, і Трускавця. Ми не повинні заздрити чи нарікати, що Східниця щось робить, а й самі маємо робити правильні кроки в цьому напрямку, - так коротко прокоментував ситуацію депутат Трускавецької міської ради Євген Юник, якого ми зустріли під час інспектування курортного парку 4 жовтня.

В четвер – позачерговий міськвиконком

Як інформує наше джерело в міській раді Трускавця, на четвер, 6 жовтня, планується скликання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Це повідомлення не може вважатися офіційним до моменту публікації на сайті ТМР. Одним із рішень, які можуть бути прийняті – підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення (те, яке не пройшло на виконкомі 29 вересня).

Художники воюватимуть до останньої краплі фарби

З міського курортного парку Трускавця вже виселили торгівців релігійною літературою та іконами, на черзі – туристичні фірми. Та все ж реалізатори туристичних квитків станом на сьогоднішній день ще стоять на своїх давніх місцях. Натомість не збираються забиратися із парку художники. Як повідомив "ТВ" один із них, тривають судові процеси і до їхнього завершення художники не мають жодного наміру перебиратися в тисняву на бульвар Ю. Дрогобича. Кепкування міського голови, що їм не пасує продавати картини біля туалетів, художники до уваги не беруть. "Сміється той, хто сміється останнім. Якби ми знали, що вийде з цього мера, то ніколи б не підтримували його на виборах. Що ж, тепер розплачуємося за нашу прикру помилку", - зазначив один із художників.

Запрошуємо на зустріч з Антоніною Листопад

Завтра, 5 жовтня, у Трускавці, в приміщенні Народного дому (вул. Бориславська, 1) відбудеться авторський вечір сучасної української письменниці Антоніни Листопад. Вечір вестиме Олександра Лисак. Буде також проведено презентацію поетичної книги "Соловки". Захід проходитиме під гаслом "Любіть Україну! Не просто любіть… Самі Україною станьте!". Початок – о 16.00.

Що цікавого буде на трускавецькому Форумі?

ХІ Міжнародний економічний форум "Економічна інтеграція – національна пріоритети" проходитиме 14 – 15 жовтня (п’ятниця – субота наступного тижня) в Трускавці (готель "Ріксос-Прикарпаття"). В перший день форуму його учасників привітають голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк (на правах господаря заходу) та Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Пленарне засідання першої половини дня проходитиме під титулом «Економічна інтеграція: через національні пріоритети до нових можливостей». Серед доповідачів – Ірина Акімова, перший заступник голови Адміністрації Президента України, представник Президента України у Кабінеті Міністрів України, Сергій Тігіпко, віце-прем’єр-міністр України, міністр соціальної політики, професор Володимир Козявкiн, генеральний директор міжнародної клініки відновного лікування, Владислав Каськів, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Олег Панькевич, голова Львівської обласної ради, Михайло Добкін, голова Харківської обласної державної адміністрації, а також гості із-за кордону – представник міністерства інфраструктури (або регіонального розвитку) з Республіки Польща, Томаш Дуб, заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки, Хорхе Зукоскі, Президент Американської Торгівельної Палати в Україні, Пол Дарбі, виконавчий директор з програм міжнародного співробітництва, Конференційна рада Канади та інші.

Після обіду 14 жовтня пройдуть такі секційні засідання: "Забезпечення економічної стабільності. Фінанси, інвестиції, інфраструктура" та "Сучасні моделі транскордонної співпраці, стратегічного планування та регіонального розвитку". А 15 жовтня говоритимуть про створення осередків економічної активності задля розвитку місцевого потенціалу, про розвиток малих міст як локомотив розвитку країни та відносно реалізації національного проекту «Олімпійська надія-2022» (можливості для України). Детальніше про Форум можна довідатися на його офіційному сайті www.lvivforum.com.ua.

Мер-донощик?

За непідтвердженою інформацією, міський голова Руслан Козир написав подання на ім’я начальника обласної міліції п. Богдана Щура щодо незадовільної роботи начальника Трускавецької МВ УМВСУ у Львівській області п. Івана Малиша. Причина банальна – міліція у Трускавці не справляється зі стихійною торгівлею. Інформацію нам надали торгівці, які продають у курортному парку.

Нагадаємо, що на кожній понеділковій нараді міський голова та його заступник Валентина Бодак постійно піднімають тему потреби активізації боротьби зі стихійною торгівлею. Жертвами геноциду проти стихійних торгівців стають переважно малозахищені верстви населення як із сіл, котрі реалізовують молочну та овочеву продукцію, так і з Трускавця, котрі купують молоко, сир, сметану чи фрукти-овочі кращої якості за меншу ціну, ніж у супермаркетах. В той же час у справжніх злочинців свято – міська міліція не може достатньої уваги приділити боротьбі із злодіями та грабіжниками, адже мусить виконувати захцянки мера та його поплічників.

Своє незадоволення гоніннями на бабусь із сіл висловили і ветерани Трускавця на своїх звітно-виборчих зборах 1 жовтня.

Нарешті паркан зняли

паркан зняли Паркан біля зупинки на Стебницькому кільці навпроти магазину "Барвінок" нарешті знято. Огорожа була встановлена, відколи розпочалося будівництво двоповерхової споруди прямо біля автобусної зупинки, на якій відбувається посадка в автобуси, що прямують до Стебника, Доброгтсова, Уличного, Орова тощо. Стара зупинка захищала людей від дощу та снігу, а тепер приходилося очікувати на свій автобус без жодного захисту від негоди. Сьогодні злощасний паркан знято, залишилося зробити лише благоустрій території.

Слідство завершено

Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою завершено слідство у кримінальній справі за обвинуваченням одного з селищних голів Дрогобицького району ч. 2 ст. 368 КК України (вимагання та одержання хабара), який вимагав та одержав від приватного підприємця хабар в розмірі 800 доларів США за укладення договору оренди комунального майна - нежитлового приміщення для здійснення підприємницької діяльності, а також за сприяння у визначенні мінімального розміру орендної плати. Вказана кримінальна справа з обвинувальним висновком скерована до суду.

"Ком-Еко-Борислав" облагороджує території

Компанія "Ком-Еко-Борислав", котра займається у Трускавці вивезенням твердих побутових відходів (ввійшла на трускавецький ринок в середині 2010 року), продовжує встановлювати огорожі навколо сміттєвих контейнерів-баків, щоб вітер чи бродячі тварини не розносили сміття поза межі майданчика. "Не завжди це проходить легко, - говорить заступник директора фірми Геннадій Корконішко, - адже в деяких випадках мешканці не дозволяють нам цього робити, як це мало місце на вулиці Івасюка". Тому інколи "Ком-Еко-Борислав" і не вкладається у терміни виконання. Та все ж ця робота триває. Нещодавно було встановлено огорожу навколо сміттєзбирального пункту між будинком 12 на вулиці Стуса та д/у "Ялинка".

Інформує Дрогобицька РДА

- 24 вересня у с. Доброгостів Дрогобицького району під егідою клубу водного спорту «Нептун» відбувся фестиваль Громадських організацій регіону присвячений Дню туризму. У фестивалі взяв участь заступник голови райдержадміністрації І. Мізерник. Заїзди відбулися на суднах олімпійського класу: ШВЕРТБОТ ОПТИМІСТ, байдарки, каяки, каное.
- 30 вересня голова Дрогобицької райдержадміністрації М. Сендак провів засідання комісії з питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданні розглянуто питання щодо ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами-боржниками: ТзОВ «Карпати-22», санаторію «Карпатські зорі».
- 1 жовтня проведено оперативно-профілактичний рейд «Діти вулиці». У рейді взяли участь представники Дрогобицького РВ УМВСУ у Львівській області, служби у справах дітей Дрогобицької райдержадміністрації, районного Народного дому. Рейд було проведено у селах Лішня, Брониця, Долішній Дужок. Неповнолітніх, які б розпивали спиртні напої, не виявлено.
- 3 жовтня у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася нарада з керівниками районних управлінь, відділів, служб та структурних підрозділів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації М. Сендак. Розглянуто питання щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, підсумків літнього оздоровлення дітей та ін. Заступник керівника Пенсійного фонду України у Дрогобицькому районі ознайомив присутніх із змінами у пенсійному законодавстві, начальник міськрайонного управління юстиції ознайомив із порядком надання безоплатної правової допомоги населенню.

Болгарське кіно у Трускавці

Під час ІІ Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів “Корона Карпат”, який відбудеться з 12 до 16 листопада у Трускавці, сучасне болгарське кіно презентуватиме болгарський режисер і продюсер українського походження Васіл Барков.

За словами маркетинг-директора “Корони Карпат” Світлани Лутчин, кінофестиваль “Корона Карпат” розширює географію співпраці із дипломатичними установами, представленими в Україні. Посольство Болгарії в Україні вже розпочало співпрацю з фестивалем щодо показу болгарських фільмів на кінофестивалі.

До програми ігрових фільмів кінофестивалю увійде два болгарських фільми: “Свята сім’я” (режисер – Красімір Крумов) та “Аварійна посадка” (режисери – Петр Волчанов і Кристина Грозєва). Обидва фільми виробництва болгарського національного телебачення. Болгарське документальне кіно у конкурсній програмі розкаже про одного з найвідоміших болгарських поетів Димитрі Димові.

За словами програмного директора “Корони Карпат” Сергія Остапчука, під час свого візиту на фестиваль “Корона Карпат” Васіл Барков розповість про функціонування кінематографу в Болгарії. Васіл Барков давно прагне створити фільм у копродукції з Україною, тож під час фестивалю цілком можливе народження кінопроекту, який дасть новий поштовх в кіностосунках між Україною та Болгарією.

Довідка. Кінострічка “Свята сім’я” – історія підлітків Ніни та Маріяна із провінційного болгарського містечка. Вони не були добре знайомі, хоча й навчалися в одному класі. Шляхи Ніни і Маріяна перетинаються випадково і, водночас, закономірно. Двоє підлітків зближуються, залишившись наодинці зі своїми проблемами у цьому складному і заплутаному світі. Насилля, телевізійні спекуляції і безучасність з боку дорослих не взмозі їх розділити. Ця прив’язаність перевтілює їхній внутрішній світ, і не лише їхній...

У фільмі “Аварійна посадка” троє чоловіків після довгих років розлуки йдуть слідами втраченого кохання, однієї спільної мрії і однієї втраченої дружби... Що вони знайдуть наприкінці своєї мандрівки? Можливо, розчарування, а, можливо, єднання душ...

Васіл Барков – народився в с. Суворово Одеської області. Закінчив школу в м. Ізмаїл. З 1990 до 1992 р. навчався в Одеському інституті морського флоту. У 1998 р. закінчує Національну кіноакадемію “Кр.Сарафов” (Софія, Болгарія) за спеціальністю «кіно і тв-режисура» в класі проф. Владислава Ікономова.

Фільми: “Бесарабія – моя любов” (1998), “Камінь залишається” (1999), “Балканський Шекспір” (2002), “Болгарська слава” (2003), “Коротка історія” (2007), “В останній путь” (2008), “Один вистріл” (2009), “Аварійна посадка” (2010).

Ямельниця готується до храмового свята

В неділю, 9 жовтня – свято апостола та євангеліста Івана Богослова. В селі Ямельниця Сколівського району в цей день – храмове свято. Оскільки храм св. Івана Богослова перебуває у почерговому користуванні двох релігійних громад, то святкова Служба Божа в парафії УГКЦ триватиме до 12.00, а в парафії УПЦ КП – після 12.00. До речі, трохи більше, ніж за тиждень, а саме у п’ятницю, 14 жовтня, відбудеться храмове свято і в одній із трускавецьких парафій УГКЦ – Покрови Пресвятої Богородиці (на вулиці Дрогобицькій).

Святий Іван Богослов – один із 12 апостолів Ісуса Христа, званий ще улюбленим учнем Господа. Єдиний з апостолів, хто помер власною, природньою, а не мученицькою смертю. Після смерті Ісуса на хресті опікувався Матір’ю Ісуса – Дівою Марією. Вважається автором одного Євангелія, трьох послань та Одкровення (Апокаліпсису).

Власна інформація

Реклама

Дворик Лева

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.