Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№102 (346) 10 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Лев Грицак очолив трускавецьку організацію Партії Регіонів

У суботу, 8 жовтня, в конференц-залі санаторію "Карпати" відбулася конференція Трускавецької міської організації Партії Регіонів. Розпочалася вона о 12.00 і тривала майже дві години. В роботі конференції взяло участь 18 делегатів. Під час конференції було обговорено ряд важливих для організації питань, прозвітовано про роботу ТМО ПР за останній період.

За пропозицією заступника голови Львівської обласної організації Партії регіонів п. Віктора Рогова, на посаду голови ТМО ПР було обрано Грицака Лева Ярославовича, міського голову Трускавця в 2002-2010 роках, генерального директора ТзОВ "Санаторій "Карпати". За цю кандидатуру всі делегати проголосували одноголосно. Заступником голови ТМО ПР Лева Грицака обрано депутата ТМР від Партії регіонів Святослава Павлечка.

Нагадаємо, що Трускавецька міська організація Партії Регіонів має трьох своїх представників у міській раді – двох депутатів-списочників (Святослав Павлечко та Володимир Симович) і одного депутата-мажоритарщика (Василь Белз). Також ПР має представника у виконавчому комітеті – Сергія Вронського. Партія має розбудовану структуру, окрім міської організації в місті діє ряд первинних партійних осередків. Лев Грицак на виборах 2010 року балотувався на пост міського голови Трускавця від Партії регіонів як член цієї політичної сили та зайняв третє місце (відрив від переможця – менше двохсот голосів: 2 372 у Р. Козира, 2 249 у Є. Юника та 2 186 у Л. Грицака).

З понеділкової наради коротко

Щотижнева понеділкова нарада 10 жовтня за участю преси тривала 20 хвилин, на ній, зокрема, говорилося про те, що головною подією цього тижня є ХІ Міжнародний економічний форум, на який, можливо, прибуде Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Проте триває підготовка до Форуму в Донецьку (розпочнеться 18 жовтня), в якому візьмуть участь президенти Янукович та Медведєв, так що швидше за все Прем’єр-міністра у Трускавці не буде. Та й питання доцільності проведення форуму у Трускавці теж стоїть на порядку денному в Києві. Наразі до форуму готуються не лише дорожні та комунальні служби, а й Управління культури ЛОДА, яке має забезпечити гостям та учасникам заходу культурну програму.

Міський голова дав доручення УЖКГіБ завершити благоустрій вулиці Сагайдачного, а також прослідкувати, щоб біля окремих великих закладів був наведений лад. Були названі Укртелеком, ринок "Славутич", залізничний вокзал.

Є претензії до підрядника, який виконує роботи на вулиці Річки. В суботу-неділю жодних робіт там не проводилося, розриті канави перешкоджають нормальному руху водіїв та пішоходів. "Робити – не гріх, гріх – не робити!", - зазначив Руслан Козир. Голова теж звернув увагу представника "Ком-Еко-Борислава" на те, що вже два тижні не вивозиться розбитий унітаз та інші габаритні речі біля смітників на вулиці Довженка. А "Трускавецьжитло" має зайнятися вирізанням сухостою. Двірниками працюють люди похилого віку і часто не можуть впоратися із покладеними завданнями, тому рекомендовано брати на роботу на ці посади молодих.

На двох центральних котельнях триває монтаж насосів. Мешканці з тривогою очікують, чи все буде гаразд із початком опалювального сезону.

Можливо, ще цього року буде відремонтовано вулицю Бориславську. Деталі міський голова не уточняв, щоб не зурочити.

Представники МВС та МНС повідомили, що в місті все спокійно, у нормальному режимі.

Стоки почищені, дорога майже зроблена

Як інформує наше джерело в Стебнику, триває ремонт вулиці Трускавецької в м. Стебнику. Залишилося зробити ще кількасот метрів шляху. Відремонтували теж дорогу біля газової контори та автотранспортного цеху в Стебнику. Почищені також канави та каналізаційні люки. Ця дорога зі Стебника на Трускавець була однією з найгірших вулиць міста.

До 69-роковин УПА та Дня пам’яті Героя України Степана Бандери

З нагоди 69-річниці Української Повстанської Армії та Дня пам’яті Героя України Степана Бандери в м. Бориславі 13 жовтня о 14.00 год. на площі перед міською радою відбудеться фестиваль стройової патріотичної пісні та похід до пам’ятника Головному Провідникові Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та віче. Про це "ТВ" поінформував відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. Збір учасників та формування колони о 15.30 год. біля міської ради.

14 жовтня відбудеться похід громадськості міста до могили Борців за волю України. Збір учасників та формування колони о 12.45 год. біля міської ради. В програмі: покладання квітів, поминальна молитва та віче. 21 жовтня в міському Палаці культури відбудеться урочиста академія та заключний фестивалю «Сурми звитяги», присвячені 93-й річниці проголошення ЗУНР та 69-й річниці УПА.

Слідами козацької слави

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, в читальному залі центральної бібліотеки для дорослих м. Борислава відбувся усний журнал «Слідами козацької слави», присвячений 320-річчю з дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського та 390-й річниці Хотинської Січі. Організатор – відділ освіти міської ради та ЗОШ № 7. До присутніх в залі також завітав заступник голови Львівського обласного реєстрового козацтва Богдан Прокопишин.

Медичне життя в Бориславі

Під час апаратної наради, яку проводив минулого тижня міський голова м. Борислава В. Фірман, головним лікарем ЦМЛ В. Кочержатом було проінформовано про те, що стаціонарне дитяче відділення Бориславської ЦМЛ буде переведено в приміщення, яке раніше використовувалось відділенням шкірвендиспансеру. На сьогоднішній день завершується проведення капремонту даного приміщення, яке буде відповідати вимогам санепідемслужби та вимогам стандарту Євро 2012, які є дуже високими. За його словами функціонувати дитяча лікарня в тому приміщенні, де вона зараз, не може, а тим більше відповідати вимогам Євро 2012.

Як зазначив міський голова В.Фірман: «Дитяче відділення місто повинне зберегти і воно буде збережене. А приміщення дитячої лікарні залишиться в медицині». За дорученням міського голови розглядаються варіанти використання приміщення дитячої лікарні. Зокрема, є такі варіанти: лікарня відновного лікування, реабілітаційний центр для хворих з кишково-шлунковими розладами, відділення соціально-медичної допомоги для людей похилого віку, з різними варіантами фінансування в тому числі і співфінансування різних бюджетів. Задіяний буде найбільш економічно вигідний та доцільний варіант.

Відділення шкірвендиспансеру скорочено на 15 ліжок, які не використовувались, про що підтвердили численні перевірки. Як показали перевірки, кількість хворих в цьому стаціонарі невелика, тому було прийнято рішення про зменшення ліжок денного стаціонару та приведено у відповідність до вимог Постанови Кабміну. Згідно Постанови ліжковий фонд міста має бути скорочений на 35 ліжок /норма – 76 ліжко-місць на 10 тис. населення/. Головний лікар наголосив на тому, що мова йде про скорочення ліжко-місць, а не працівників стаціонарів та відділень, в тому числі весь медперсонал шкірвендиспансеру залишиться працювати в межах ставок на яких вони працювали до сьогодні. Окрім того, проведено благоустрій території майбутньої дитячої лікарні. Розчищено сквер. Інформація надана відділом внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Свято польської культури

Бориславська міська рада, Польське культурно-освітнє товариство «Згода» та Польська суботня школа при ЗОШ № 3 м. Борислава 16 жовтня 2011 року проводять Свято польської культури. Захід пройде під патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

В програмі: 12.00 – Літургія в костелі св. Барбари (вул. Володимира Великого, 61 а), а згодом в міському Палаці культури пройдуть такі заходи: 14.00 – презентація літературних новинок видавництва «Каменяр» українсько-польської тематики – фойє міського Палацу культури; 14.30 - виставка робіт художників польського клубу «Крила» м. Львова – фойє міського Палацу культури; 15.00 – святковий концерт - в програмі: виступи учнів Польської суботньої школи при ЗОШ № 3; ансамблю «Бориславяки» та театральної групи «Весела школа» товариства «Згода»; ансамблю пісні й танцю Республіки Польща. Запрошуємо шановну громаду!

Затримано водія, який збив 12-річну дівчинку та втік з місця пригоди

Як інформує прес-служба управління ДАІ у Львівській області, 6 жовтня о 17.00 від чергового лікаря Дрогобицької центральної міської лікарні №1 надійшло повідомлення про те, що до них у приймальний покій доставлено травмовану 12-річну дівчинку. Слідчо-оперативна група з’ясувала, що 6 жовтня приблизно о 16.00 невідома особа керуючи невідомим транспортним засобом у м. Дрогобич на вул. Стрийській скоїла наїзд на 12-річну ученицю загальноосвітньої місцевої школи. Внаслідок ДТП дівчинка отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій підборіддя та другого пальця правої китиці.

У результаті проведених розшукових дій інспектори ДАІ вже о 16.30 затримали за скоєння цього ДТП 36-річного жителя с. Піддністряни Жидачівського району, який керував автомобілем «Мерседес-Бенц-124».

Інформує ФК "Трускавець": трускавчани – перші!

9 жовтня ФК "Трускавець" приймав команду Іскра "Грушів", яка за втраченими очками займає 3 місце в чемпіонаті. Матч завершився з рахунком 1:0, єдиний гол в першому таймі забив нападник Трускавця Олександр Куленич . Матч видався надзвичайно складним, але Трускавцю вдалось відстояти свою перевагу.

Паралельно цьому матчу відбувся матч між ФК "Підбуж" та ФК "СтаР" (Дрогобич), футболістам Дрогобича вдалося вирвати перемогу в Підбужі з рахунком 1-2. Отже завдяки своїй перемозі та поразці ФК "Підбуж" трускавчанам вдалось вийти на першу позицію.

За три тури до закінчення чемпіонату ФК "Трускавець" з 49 очками лідирує, ФК "Підбуж" відстає на одне очко, маючи в своєму активі 48 очок. До закінчення чемпіонату залишилось три тури. На ФК "Трускавець" чекають матчі з командою "Беркут" (Нижні Гаї), "СтаР" (Дрогобич) та заключний матч з ФК "Рихтичі".

Трускавецькі юнаки в цей день також святкували перемогу з рахунком 1:0, гол на свій рахунок записав кращий нападник молодшої команди Фрідрах Адріан. Ця перемога дозволила юним трускавчаним достроково за три тури до закінчення чемпіонату забезпечити собі перше місце.

Власна інформація

У Дрогобичі затримали 55-річного викрадача

Днями у Дрогобицький міськвідділ міліції звернулась місцева мешканка. Жінка повідомила, що у неї викрали ноутбук, вартістю близько трьох з половиною тисяч гривень. Правоохоронці встановили - невідома особа, шляхом пошкодження дверей, проникла до кімнати постраждалої та вчинила крадіжку.

У ході проведення оперативно-розшукових дій, працівники сектору карного розшуку Дрогобицького міського відділу міліції затримали викрадача. Ним виявився 55-річний чоловік.

Зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч. 3 ст.185 Кримінального кодексу України («Крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому»). За вчинене злодію загрожує від трьох до шести років ув’язнення.

Наталія Постойко,
Дрогобицький МВ ГУМВС України у Львівській області

Дрогобицька влада хоче за безцінь продати “Хвилю” і “Тустань”

І перший крок до цього може бути зроблений 6 жовтня, на другому пленарному засіданні десятої сесії Дрогобицької міської ради.

Радзієвський незадоволений, або Трагікомедія, яка переросла у фарс

На понеділковій нараді в ратуші Олексій Радзієвський висловив своє незадоволення перебігом подій на першому пленарному засіданні, яке відбулося минулої п’ятниці, 30 вересня. Головне послання від міського голови, який не був присутній на відкритті сесії, таке: мовляв, депутати хочуть наповнити бюджет, а дозволу на приватизацію об’єктів не дають. Щоби взяти віжки управління в свої руки, мер, незважаючи на те, що перебуває на лікарняному, може прийти на сесію, щоб очолити процес, або викликати 10-15 депутатів, залежних у багатьох питаннях від нього, яких не було на попередньому пленарному засіданні.

А питання про приватизацію ласих об’єктів, вірніше, сам підхід до неї, нагадували трагікомедію, яка зрештою переросла у фарс.

Насамперед влада в матеріалах сесії “зашифрувала” “Хвилю” і “Тустань”, аж поки депутати не дошурупали, що за безневинними нежитловими приміщеннями, які внесені до програми приватизації комунального майна, “заховані”, власне, ці об’єкти. Депутат Володимир Ямельницький зауважив, що відразу з приходом нової влади стало зрозуміло, що захмарні цифри наповнення бюджету є нереальними, тому, очевидно, ще тоді мова йшла про приватизацію цих об’єктів, а тому й внесли зміни до програми приватизації.

Депутат Степан Федак наголосив на тому, що постійна комісія міської ради з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування та побутового облуговування, малого та середнього бізнесу виступила проти приватизації цих об’єктів, “за” був лише голова комісії Андрій Шевкенич, але пропозицій комісії не врахували, і питання винесли на розгляд сесії. Подібне було і щодо приватизації “Берізки”, “Пельменної” та “Надії”. “То навіщо засідає комісія, виносить свої рішення, - обурювався депутат, - якщо нашу позицію не враховують?”. Він закликав колег довіряти членам комісії. Було також зауважено, що в преамбулі до цього питання зазначено, ніби взято до уваги пропозиції цієї комісії, хоча насправді все з точністю до навпаки, як у тому російському анекдоті “мы будем иметь вас в виду”. Ось і мають чиновники з ратуші “в виду” депутатів: ви там собі вирішуйте, як хочете, але буде так, як ми скажемо.

Депутат Володимир Ямельницький наголосив на тому, що при розгляді питань приватизації мав би бути присутнім перший заступник міського голови Олександр Коростельов, аби дати свої пропозиції та й саме бачення цього процесу. На його думку, відділ економіки блокує бюджетну комісію, і коли депутати хотіли заслухати звіти керівників комунальних підприємств, фактично не дав провести цей захід.

На думку депутатів, влада свідомо “топить” деякі комунальні підприємства (наприклад, ту ж “Тустань” - не плутати туристичний комплекс з газетою!), доводить їх до банкрутства, а потім за борги “хтось” їх викуповує.

Депутат Петро Сушко наголосив на тому, що бюджетні підприємства притискають, а комунальники множать борги. Ще рік - і їх дійсно за борги викуплять.

Депутат Сергій Гориславський задав риторичне питання: “Чи є інвестор, який хоче купити цей об’єкт, і за які кошти?”. На його думку, “Тустань” можна продати мінімум за десять мільйонів гривень і ще стільки ж слід вкласти в його реконструкцію.

На думку депутата Романа Курчика, попередня влада почала банкрутувати “Тустань”, а нинішня це успішно продовжила. “Зима наступає, не треба коштів на ремонт доріг, а тому нема потреби продавати об’єкт”, - сказав він.

Головуючий на сесії секретар міської ради Тарас Метик поскаржився депутатам, що важко зі своєї посади зняти керівника підприємства Дем’яна Мусійчука, бо він, мовляв, постійно перебуває на лікарняному. Мабуть, це не виправдання для влади, адже борги ростуть мало не щодня.

Наступальну лінію від влади підсилив депутат Михайло Лужецький, який був обраний секретарем сесії. Він погодився, що за борги можуть забрати і “Тустань”, і “Берізку”. Фактично вставши на захист невдатного керівника туристичного комплексу, він зауважив: “Постав туди золотого менеджера - нічого не буде”.

Розуміючи, що питання заходить у глухий кут (а розглядалося воно вже після обідньої перерви, коли ледве вдалося зібрати кворум), Михайло Петрович запропонував “пустити його по комісіях”, щоби позитивно вирішити на наступному пленарному засіданні. Звісно, це був красивий хід. Думка депутатів не зміниться, але більшість, яка дивовижно думає так само, як і міський голова, може не лише включити ласі об’єкти до плану приватизації, а й приватизувати їх за безцінь.

Проте депутати впирались, як могли. Богдан Звір нагадав, що за борги по зарплаті свого часу віддали одну із кнайп на Самбірській та відому “Ласунку” в центрі міста. Це саме чекає й на ті об’єкти, які будуть включені до плану приватизації.

Депутати Роман Муль і Володимир Ямельницький наголошували на тому, що є люди, які готові взяти “Берізку” в оренду і платити по 40-50 тисяч гривень на місяць. Правда, депутат Андрій Шевкенич засумнівався, що “знайдеться такий дурень”. Дурень - не дурень, але такі люди є, переконували його колеги й задавали питання: “Тоді навіщо продавати цей об’єкт?”.

Депутат Василь Танчук, більше відомий як власник “Залісся”, зауважив, що він би ні за які гроші не купував “Берізку”. Насамперед там нема стоянки автомобілів, а кухня в ресторані - це позавчорашній день. Правда, щодо “Тустані” він не обмовився ні словом.

Роман Муль нагадав, що ще минулого року борги “Берізки” і “Тустані” коливалися від 15 до 20 тисяч гривень, а нині сягають астрономічної суми.

Депутат Богдан Недбальський запропонував вивчити стан справ на підприємствах, аби не купувати кота в мішку. “Ще не знати, що там справді робиться, і борги можуть бути набагато більшими, ніж нам подають”, - зауважив він.

Зрештою, Тарас Метик зрозумів, що питання “засмоктується в болото”, “потрібного” рішення з такою кількістю депутатів не приймеш. Він запропонував зробити перерву. Порадившись з керівниками фракцій і комісій, перше пленарне засідання вирішили закрити.

“Перетворили сесію на депутатський клуб”

Таку думку висловив депутат Віктор Тюска. І він був правий на всі сто відсотків. Відчувалося, що депутати глибоко не вникнули в питання, які розглядали. Та й як було вникнути, якщо матеріали сесії їм роздали лише напередодні, хоча згідно нового чинного законодавства це мало статися ще двадцять днів тому. На цьому наголосив депутат Олег Хрущ. А депутат Богдан Николаїшин був здивований, адже матеріали комісії, яку він очолює (з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини та розвитку громади), були готові ще два тижні тому. Що це, технічна неспроможність апарату міської ради вчасно розмножити потрібні матеріали й роздати депутатам чи свідомий вибір чиновників, аби народні обранці розглядали питання, що називається, з листка, з голосу, не вникали в суть проблем і голосували так, як потрібно керівникам ратуші? Тарас Метик вкотре обіцяв виправити стан справ, але, пам’ятається, говорив він це і на минулих сесіях.

Цього дня сесія розглянула ще й бюджетні та земельні питання. Мало хто з депутатів вчитувався в цифри виконання бюджету за перше півріччя 2011 року чи розумів, про що саме йдеться, коли говорилося про внесення змін до міського бюджету. Чи не найбільш наполегливим був депутат Михайло Ваврин, який закидав риторичними питаннями доповідача - начальника фінансового управління Оксану Савран. “Ви завалили бюджетну політику, а що конкретно зробили?”, “Співають на кожній нараді, що все добре, хоча це насправді не так, і де програма виходу з кризи?”. Пані Оксана дипломатично ухилялася від випадів бравого полковника, а його пропозицію визнати роботу виконкому в наповненні бюджету незадовільною підтримало лише 11 чоловік.

Був момент, коли всього 25 депутатів проголосували за те, аби затвердити розпорядження міського голови про внесення змін до міського бюджету, але Тарас Метик віртуозно провів повторне голосування, сказавши, що, мовляв, деякі депутати були “на перекурі”, і це рішення було прийняте. Правда, при цьому з’ясувалося, що голосів було подано більше, ніж фактично присутніх у сесійній залі депутатів, і це розцінили як репетицію перед голосуванням по приватизації об’єктів.

Олега Хруща обурило, що на ремонт ратуші виділено 290 тисяч гривень, хоча її щороку ремонтують, а вкрадені батареї розшукують й досі. “Хто визначає пріоритети, куди розподіляти кошти?”, - запитав він, але відповіді так і не отримав, хоча, на його думку, пріоритетним є, скажімо, вкладення грошей у медицину. Проте Андрій Шевкенич зауважив, що на фінансування шести медичних об’єктів цього року не дали ще жодної копійки. Один реаномобіль коштує майже три мільйони гривень, а Дрогобичу треба шість таких машин. Олег Хрущ з’ясував для себе, що дрогобицька влада зовсім не працює з європейцями, адже існують різноманітні програми, в яких активну участь беруть багато міст України, а Михайло Лужецький лише запевнив, “що будемо цим займатися”.

Депутат Богдан Пристай говорив про необхідність виділення 100 тисяч гривень для проведення ремонту опалення в гімназії, яка наступного року відзначає своє двадцятиліття. Він нагадав також, що у жовтні минає рік роботи нинішньої влади, а тому було би доцільно заслухати звіти міського голови, його першого заступника і заступника, секретаря ради та керуючого справами міськвиконкому.

На сесії йшла мова й про інші важливі питання, зокрема, про торгівлю алкоголем (і тут влада, на думку Романа Муля, хоче перебрати на себе повноваження мало не Кабінету Міністрів України та податкової служби), шкільні проблеми, але це тема окремих статей, які публікуватимемо в “Тустані”.

А закінчимо тим, з чого й розпочали. Сьогодні Олексій Радзієвський або самостійно, або через “слухняних” депутатів братиме на сесії владу в свої руки й проштовхуватиме ті питання, які, на його думку, принесуть користь і благополуччя громаді, хоча це не завжди відповідає дійсності.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

"Освоєння" коштів за корисливим сценарієм

4 жовтня у сесійній залі Дрогобицької районної ради під головуванням Михайла Сікори відбулося засідання сесії, на якому розглянули порядок денний, що містив 18 питань. Замість голови РДА, який того дня змушений був поїхати до Львова на колегію ЛОДА, адміністрацію презентував перший заступник – Михайло Винницький.

Гостра полеміка розгорілася одразу під час розгляду першого питання порядку денного. Її ініціатором став депутат райради Василь Дзвінка. Йшлося про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за І півріччя 2011 року. Назвавши цілу низку огріхів у цій сфері, депутат заповзявся критикувати районну держадміністрацію і запропонував визнати її роботу щодо дотримання вимог Програми незадовільною. Окрім того, пан Дзвінка забажав, аби голосування проводилося таємно, позаяк чимало депутатів не хотіли б псувати дружні стосунки з керівництвом РДА. Але, попри те, що В.Дзвінка нібито виголосив прохання більшості, депутати проголосували проти такої ідеї. Голосування відбулося у відкритому режимі й показало, що багато хто з народних обранців не поділяє думки Василя Дзвінки, який різко засудив результати роботи РДА з виконання Програми. На захист управлінського апарату райдержадміністрації виступив і сам голова районної ради Михайло Сікора. Він заявив, що «двійка» – це надто сувора оцінка для РДА.

Депутатський корпус активно обговорював питання виконання районного бюджету Дрогобицького району за І півріччя цього року і внесення змін до нього. Попри горезвісні підприємства «Карпатські зорі» і «Карпати-22», які допустили податковий борг, до них долучилися відділи освіти, культури та туризму. Бюджет району недоотримав значних надходжень. Винуватцям фінансових порушень виголошені догани.

Депутат райради, голова бюджетної комісії Михайло Кравець поскаржився, що в бюджет не надходять кошти від продажу землі та проведення аукціонів, а це веде до зриву виконання програм капітального будівництва. Через недотримання нормативів споживання енергоносіїв бюджетними установами за кілька останніх місяців наповнення районної скарбнички зменшилося.

Прозвучало кілька слушних зауважень під час обговорення питання про стан підготовки народногосподарського комплексу Дрогобицького району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років. Найбільше запитань лунало на адресу Дрогобицького управління з експлуатації газового господарства. Депутати нарікали на низьку якість газу, про що, за словами Любомира Сікори, свідчить навіть його неприродний колір – рожево-червонястий замість синього. Вони зобов’язали газовиків подбати, щоб в установах, організаціях, навчальних закладах району був проведений відповідний ремонт газопроводів, щоб, не дай Боже, не сталося біди.

Швидко і майже без суперечок більшістю голосів депутати проголосували прийняття в спільну власність територіальних громад Дрогобицького району приміщення Дрогобицької районної лікарні №5, створення амбулаторій загальної практики сімейної медицини на базі фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Попелі, Нижні Гаї, Опака, Верхні Гаї. Внесли зміни до Статутів Снятинського НВК І-ІІ ст. та Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. і затвердили Програму відновлення роботи та будівництва нових дошкільних навчальних закладів Дрогобицького району на період 2011-2012 років.

Здавалось би, після такого позитивного розгляду порядку денного сесія дуже швидко мала б завершитись. Але, як і на початку засідання, знову почалася дискусія навколо питання про хід виконання «Комплексної програми протипаводкового захисту в басейнах річок Дністер, Прут та Серет» на території Дрогобицького району. У процесі обговорення з’ясувалося, що дійові особи, які фігурують у реалізації програми, не зовсім добросовісно і чесно виконують свої зобов’язання. Згідно з державною програмою, на протипаводкові заходи в 9 районах південної частини Львівщини виділена певна сума коштів. Замовником робіт виступає ДП «Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту», генпідрядником – ТзОВ «ТКС-Гідроресурс», а Дрогобицьке управління водного господарства практично усунене від будь-якого контролю і впливу на здійснення комплексних заходів. За словами керівника місцевої водної служби Георгія Демчука, до переліку об’єктів, де планують облаштовувати дамби для захисту від повеней, не входять кілька сіл, у яких ситуація дійсно критична. Пан Демчук переконаний, що тут йдеться про корисливе «освоєння» коштів, тому й обрали «зручні» села для того, щоб там нагріти руки.

Насторожує і той факт, що проектно-кошторисна документація на виконання протипаводкових робіт не погоджувалася із районним керівництвом. «Цьому є логічне пояснення, - заявив М.Сікора, - адже в Дрогобичі нема служб будконтролю й екології. Усі важелі впливу зосереджені в обласних структурах».

З підозрою та застереженнями, висловленими головою райради, погодилися майже всі депутати і внесли пропозицію створити відповідну депутатську комісію й провести перепогодження документації щодо плану протипаводкових заходів із районними службами.

Ірина Михаць,
газета "Галицька зоря"

Віктор Ющенко

Минулого тижня на політичному небосхилі вигулькнув Віктор Ющенко.

Оговтавшись від неприємного виступу в суді, де він фактично дав покази проти Юлії Тимошенко, Віктор Андрійович змушений був через свою прес-службу виправдовуватись, що не має наміру осісти в Сполучених Штатах Америки, в чому його звинуватив, посилаючись на українську діаспору в цій країні, народний депутат України Геннадій Москаль.

Відтак бабахнула ще одна новина: буцімто Віктора Ющенка хочуть відсторонити від керівництва “Нашою Україною”. Проте з’їзд не відбувся, і всі зрозуміли, що колишній президент України ще тримає віжки керівництва в цій політичній силі.

Відтак, витримавши ефектну паузу, він заявив, що не балотуватиметься на мажоритарному окрузі, а поведе партію на вибори.

Звісно, на будь-якому мажоритарному окрузі йому робити нічого. Раніше мова йшла, що Віктор Ющенко балотуватиметься на одному з округів Львівщини. Проте соціологічні опитування підтвердили побоювання його прихильників: колишній їхній кумир не те що не перемагає, а може навіть не ввійти до п’ятірки лідерів, враховуючи, що на кожному окрузі балотуватиметься двадцять-тридцять кандидатів.

Що стосується місць у Верховній Раді України, то й тут є великі сумніви. За даними соціологічних опитувань, “Наша Україна” не набирає й трьох відсотків голосів. А якщо прохідний бар’єр буде чотири, а то й п’ять відсотків?

Складається враження, що Віктор Ющенко живе в якомусь особливому світі, який сам для себе і вимріяв. Реалії життя його не зацікавлять - як і те, що за цими реаліями стоять живі люди, які колись повірили йому, а він так нахабно зрадив їхні сподівання.

“Не сотвори собі кумира”, - сказано в Біблії. Не зачаровуймося, і не будемо розчаровуватися.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

Навчаю грати на гітарі

Хочете бути душею компанії і загадкою для протилежної статі? Грати на гітарі - завжди модно і стильно. Викладач з великим стажем роботи дає уроки гри на гітарі дітям від 9 років, дорослим - без обмежень. Тел. у Трускавці 5-16-80.

Запрошуємо на роботу

СПА-центр "П’ятий океан" (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) запрошує на роботу прибиральницю, адміністратора, майстра з манікюру та педикюру, косметолога. Звертатися за тел. 6-55-53 або 098 079 00 77 (Оксана Михайлівна).

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.