Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№110 (354) 28 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Владика Юліан Вороновський зрікся душпастирського уряду

Як інформує о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, 27 жовтня офіційна новинна агенція Ватикану (www.news.va) повідомила про те, що Блаженніший Святослав Шевчук, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Глава УГКЦ, за згодою Постійного Синоду УГКЦ, зібраного 10 вересня 2011 р. у Куритибі (Бразилія), повідомивши Апостольську Столицю, прийняв зречення з душпастирського уряду, подане Преосвященним владикою Юліаном (Вороновським), дотеперішнім Єпархом Самбірсько-Дрогобицьким УГКЦ, відповідно до приписів кан. 210 §1 Кодексу Канонів Східних Церков.

Правлячим архиєреєм Самбірсько-Дрогобицької єпархії іменовано Преосвященного владику Ярослава (Приріза), дотеперішнього єпископа-коад'ютора Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.

Зазначимо, що, згідно з давнім звичаєм УГКЦ, найменування єпарха завершується урочистим літургійним чином інтронізації, під час якого здійснюється введення новообраного ординарія на його єпископську катедру.

Духовенство та вірні складають щиру подяку владиці Юліяну (Вороновському) за довголітню батьківську опіку паствою єпархії та вітають владику Ярослава (Приріза) з призначенням на єпископський престіл, зазначає прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

«Франкова криниця Підгір’я» - в газетних кіосках

В газетних кіосках "Високий Замок" у Трускавці, Дрогобичі, Стебнику, Бориславі та Східниці відтепер можна придбати газету "Франкова криниця Підгір’я". Про це нас повідомили в редакції газети. Від грудня 2008 року "Франкова криниця Підгір’я", засновником та видавцем якої є трускавецький санаторій "Карпати", розповсюджується безкоштовно серед мешканців міста. Та багато хто з людей не завжди мав можливість отримати її. А останнім часом в окремих установах влада чи її прихильники намагаються зробити все можливе, щоб цю газету читало щораз менше людей. Тож саме з цієї причини було вирішено розпочати і розповсюдження видання через газетні кіоски. Ціна одного примірника восьмисторінкової газети з програмою телебачення на тиждень (1 та 8 сторінки – повноколірні) є чисто символічною – одна гривня. Газета виходить щотижня, як і "Трускавецькурорт", більше щотижневих трускавецьких газет немає. Є ще газети, котрі виходять двічі та один раз на місяць.

Влада Трускавця наривається на протести людей

26 жовтня, в середу, відбулося чергове засідання міськвиконкому. Все було б добре, якби не одне "але" – міська влада хоче повторити помилку своїх попередників, котрі кілька років тому (2008 – 2009) пробували скоротити маршрут руху автобуса "Дрогобич – Трускавець", поставивши його кінцевим пунктом автостанцію при в’їзді в місто. Тоді влада змушена була відреагувати на протести мешканців і на автостанцію перевели лише маршрутки, котрі прямують на Львів. Теперішнє рішення, котре може вступити в дію з 1 січня цього року, було зроблено, вочевидь, на прохання чи з ініціативи керівництва внутрішньоміського перевізника-монополіста – стебницької фірми "Інтертранстур", котрою керує колишній заступник мера Стебника Богдан Асафат та його син Іван. Не говорячи про те, з якою поспішністю влада Трускавця відмінила прийняте в жовтні минулого року рішення про демонополізацію перевезення у Трускавці, не зважаючи на те, як багато є претензій до цього перевізника в людей і якими машинами і яким способом здійснюється перевезення по маршруту № 1, коли після 17.00 інколи неможливо виїхати від "Молдови", "Ріксосу" чи "Батьківщини", влада Трускавця відверто лобіює інтереси цього перевізника, прикриваючись, наче фіговим листком, пустопорожніми фразами про екологію в місті та нібито піклуючись про спокій мешканців вулиці Воробкевича. Очевидно, що є ряд проблем, котрі можна вирішувати в інший спосіб, так, щоб це не зачіпало інтереси переважної більшості мешканців Трускавця, особливо жителів IV мікрорайону та прилеглих вулиць. Важко собі уявити, як в зимовий час ввечері з 17 до 21 години мають добиратися від автостанції додому мешканці вулиць Бандери, Городище, Галицького, Помірецької, Івасюка, Стебницької, Стуса, Бойківської, У.Кравченко, Франка та інших, коли вже давно не ходить "одиничка" – напевно, таким чином влада хоче потурбуватися про здоровий спосіб життя.

В одному із наступних номерів вісника ми обов’язково продовжимо цю тему. Водночас звертаємося із проханням до ІАС ТМР зініціювати зустріч місцевих трускавецьких ЗМІ із ініціаторами цього лобістського антинародного рішення на понеділок, 31 жовтня, чи на інший день, а до міського голови – ініціювати перегляд цього рішення. Бо громада, коли їй лізуть в кишеню і тепер дорога до Дрогобича і назад коштуватиме не 6 гривень, а 9, або й більше, не сидітиме тихо. І ніхто її не приспить запевненнями, що тариф до Дрогобича буде переглянуто – це нереально і міська влада прекрасно це розуміє, адже не має важелів впливу на цей процес.

Кожен може порахувати, наскільки збільшаться видатки тих, хто щодня добирається на роботу від нас в Дрогобич чи звідтам в Трускавець і які незручності таке рішення створює всім, окрім внутрішньоміського перевізника, чиї доходи можуть зрости в кілька разів. Цікаво, а що з того може мати міська влада?

У ході роботи виконкому було обговорено ряд інших важливих для міста питань. Зокрема, йшлося про надання дозволу на розроблення детального плану території по вулиці Городище, про оформлення права власності на квартири, нежитлові приміщення тощо. Із доповіддю «Про підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств міста за 9 місяців 2011 року» виступила завідувач відділу планування та інвестицій Марія Заверюха. Аналізуючи фінансові показники, вона висвітлила стан збору платежів до зведеного бюджету. Він більший від аналогічного періоду минулого року. Доповідач назвала найбільш вагомих та сумлінних платників податків, зупинилася і на боржниках по сплаті податків і зборів, на роботі підприємств міста, санаторно-курортної сфери та інших аспектах діяльності.

Тарифи на квартплату обговорять

З 1 листопада КП "Трускавецьжитло" розпочинає процедуру обговорення тарифів на комунальні послуги (так звана "квартирна плата") по окремих будинках. Переважно обговорення проходитимуть в Народному домі о 10.00, перше з них відбудеться 1 листопада для мешканців Стебницької, 72 та ряду інших будинків. Збиратимуть представників тих будинків, де тариф за обслуговування 1 м. кв. житлової площі однаковий. Громадські слухання вважатимуться такими, що відбулися, за наявності будь-якої кількості мешканців будинку. Очевидно, що питання стоїть про перегляд тарифів не в сторону зменшення.

Збільшилася кількість хворих на рак та туберкульоз

В зв’язку з тим, що в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків захворювання на туберкульоз та онкологічні захворювання, трускавецька міська лікарня звернулася до мешканців міста шляхом оголошень по під’їздах багатоквартирних будинків, заохочуючи людей пройти безкоштовне обстеження-флюорографію. Адже кожен знає, що вчасно виявлена хвороба – це набагато більше можливостей її подолати. Флюорографію можна зробити з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 13.00 і з 14.00 до 15.00, а також в суботу з 9.00 до 12.00.

А тим часом існують побоювання, і невідомо, безпідставні вони чи ні, що нововстановлена рекламна конструкція біля центральної сцени (на світлодіодній основі) може бути шкідливою для здоров’я людей. Невідомо, чи проводила міська санітарно-епідеміологічна служба заміри випромінювання, котрі з потужною силою як вдень, так і вночі, як вранці, так і ввечері, виділяє цей горе-екран. Інфрачервоні та ультрафіолетові промені в великій кількості можуть дуже негативно впливати на людей, особливо якщо існує велике скупчення людей. Цю конструкцію було встановлено нібито для "фан-зони" до Євро, хоча до Євро ще досить далеко. Відпочивальники скаржаться на монотонність реклами, різкі звуки, котрі лунають раптово із цієї конструкції, на випромінювання, котре разить очі і спричинює погане самопочуття. Розвиваються дратівливість, зменшується концентрація уваги та збільшується натомість її розсіювання, конструкція заважає нормальному відпочинку людей, котрі приїхали на курорт, де такі речі їм зовсім не потрібні. В той же час міська влада хоче демонтувати сіті-лайти, призматрони, біл-борди та іншу рекламу, котра не розхитує нерви відпочивальникам і вони не мають жодних претензій до її присутності.

Мери звітуватимуть разом?

Невпинно наближається рік від часу, коли відбулися місцеві вибори і в нашому регіоні відбулася зміна влади. Як нам стало відомо, ведуться перемовини про те, щоб організувати на базі однієї із загальнорегіональних газет звіт міських голів Борислава, Дрогобича та Трускавця про проведену роботу за рік. Ідея непогана, так от тільки чи є про що звітувати і чи погодяться на участь в такому проекті мери найбільших трьох міст Дрогобиччини, наразі невідомо.

"Фронт змін" на захисті свободи слова?

Тринадцята сесія ТМР розпочалася із двох чисто політичних заяв (після розминки щодо порядку денного). Це не були звернення, котрі Трускавецька міська рада направляла б до ЛОР, ЛОДА, ВРУ, Кабміну чи Президента, не було ніяких голосувань із приводу озвучених слів, це були суто політичні заяви, які тільки відображають позицію провідників політичних сил на місцях. Першу з них озвучив депутат від "Фронту змін" Сергій Мицик. В ній ішлося, зокрема, про те, що "влада боїться політичних опонентів", сказано про арешти Тимошенко та Луценка та про те, що у влади є "вибір – інтеграція до цивілізованої Європи або повна ізоляція від світу". Теж було зазначено, що в Україні вибудовується "система влади за російським та білоруським зразком", є "свавілля прокуратури" та "утиски свободи слова". "Влада веде війну із власним народом. У цій війні ми – на боці народу!". Звернення підписали від імені "Фронту змін" Сергій Мицик, від "Батьківщини" Руслан Крамар, від "Свободи" голова фракції в ТМР Богдан Габшій і від "Народної Самооборони" її лідер в нашому місті Богдан Процишин.

Все було б добре, та попробуймо вставити в цей текст перед кожним словом "влада" ще слово "трускавецька". Тоді дуже гарно все збігатиметься і читатиметься – як про "владу за білоруським зразком", так і про "утиски свободи слова". Бо в нашому місті влада і надалі ділить ЗМІ на "білі", "свої", "хороші" та на "чорні", "чужі", "погані". І не тільки пресу, але і депутатів, і громадян, і чиновників, словом, є рай і привілеї та пекло і гетто. На жаль, ми не маємо в своєму розпорядженні даного тексту, який повністю, вочевидь, буде розміщений на сайті "Фронту змін" чи газети, котру фінансує "Фронт змін" у Трускавці.

Із другою політичною заявою виступив від імені ВО "Свобода" в ТМР депутат Богдан Габшій. Її назва – "Щодо політичної ситуації в Україні". Окремі положення двох заяв збігаються. У свободівській заяві йдеться про "щораз глибше соціальне незадоволення" і те, що "україномовні громадяни зазнають цілеспрямованої дискримінації", а влада зазнала "тріумфальної капітуляції на зовнішньополітичній арені". Трускавецька "Свобода" закликала до відставки уряду Азарова – Тигипка.

Юрій Яворський все ж звітуватиме

На сесії ТМР, котра проходила 27 жовтня, було озвучено ряд депутатських запитів. Депутат Павло Швець вкотре підняв питання передачі дамби купального озера з відання ЗАТ "Трускавецькурорт" на баланс міста, а також висловив припущення, що на одному дорожньому знаку в Трускавці є показник на село Нагуєвичі, де англійською мовою літера "г" читається як "х". На жаль, щоб висловити свою думку, треба побачити цей напис, тож попробуємо зробити це до наступного випуску віника. Також Павло Костянтинович цікавився, хто ж відповість за стан нововідремонтованих вулиць, який може навесні, після морозів, різко погіршитися, адже попід верхній шар покриття тече вода. Ремонт, напевно, був зроблений дуже неякісно.

Депутат Євген Юник підняв питання неоднакових умов для бюджетних та комерційних санаторіїв при піднятті тарифів на водопостачання, а також озвучив прохання допомогти 21-літній вагітній дівчині із хворим серцем – депутати зібрали гроші прямо в сесійній залі.

Депутат Ігор Пілько підняв питання суцільної лінії на дорозі від Трускавця до повороту на Львів і якщо таким самим чином буде робитися на Дрогобич, то весь цей відтинок обгін буде неможливо здійснити. Про незадовільне теплопостачання та інші проблеми мешканців будинків-хрущовок на Івасюка, а також про відписки чиновників замість реального вирішення проблем та конкретної допомоги жителям розповів депутат Ігор Стасик. Депутат Ігор Струбіцький попросив внести в порядок денний питання про звільнення від оплати за комунальні послуги неприбуткову організацію "Пласт", депутат Анатолій Стародуб подав пропозицію доповнити порядок денний питанням щодо басейну на території санаторію "Молдова" (в блоці земельних питань), секретар ради Петро Шумин доповнив колег, внісши пропозицію щодо бюджету Трускавця в частині реконструкції доріг. Депутат Богдан Габшій запитав, чи виконано рішення стосовно ліквідації до 01.07.2011 року стихійної торгівлі в Трускавці і чому в порядку денному нема звіту міліції, адже згідно рішення від 24 червня міська міліція має звітувати щоквартально, а третій квартал вже завершився.

А депутат Святослав Павлечко озвучив депутатський запит, котрим вимагає заслухати звіт заступника міського голови та начальника Управління розвитку курорту Юрія Яворського. Рада підтримала цей запит, тож Юрій Яворський звітуватиме на наступній сесії, в листопаді. До речі, у вересні аналогічний запит зачитував депутат Володимир Симович, та з невідомих причин міський голова забув його поставити на голосування і депутату Симовичу надали відповідь, що це було звернення, а не запит, тож пан Яворський звітувати не буде. Дивно, адже робота кипить і очевидно, звітувати є про що.

В Дрогобичі створять спецпідрозділ із утримання доріг

Як інформує спеціаліст із питань внутрішньої політики Дрогобицької міської ради, на засіданні виконкому в Дрогобичі мер міста О.В. Радзієвський доручив директору департаменту міського господарства п. Андрію Яніву розпочати роботу зі створення у місті додаткового підрозділу з утримання доріг. Цей підрозділ має бути укомплектований відповідною технікою, щоб наводити лад на дорогах. Також Олексій Васильович доручив чиновнику протягом наступного року встановити у місті 10 тисяч вуличних світильників, оскільки сьогодні у Дрогобичі ця проблема стоїть гостро, бо освітлені лише центральні вулиці міста. За часів попереднього міського голови Дрогобича Миколи Гука на такі "дрібниці" уваги не звертали.

Кошти треба використати ще цього року

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, 25 жовтня голова адміністрації Михайло Сендак провів нараду із сільськими та селищними головами району. У нараді взяв участь голова районної ради М. Сікора. Йшлося про виконання місцевих бюджетів за 9 місяців 2011 року. 10 сільських та 1 селищна рада допустили недовиконання бюджету на загальну суму 405,6 тис. грн.. Голова райдержадміністрації, керівники фінансових, правоохоронних та контролюючих органів наголосили, що на головах місцевих рад лежить особиста відповідальність за наповнення бюджету і для цього потрібно використовувати всі існуючі резерви. На нараді обговорювалося питання ремонту комунальних доріг. Наголошувалося, що кошти, виділені з цією метою з обласного бюджету, повинні бути використані до 1 листопада. Сільські ради, які не зуміють провести вчасно відповідні роботи, на наступний рік не отримають на ремонт комунальних доріг жодної копійки.

Підбуж обігнав Трускавець

ФК "Трускавець" (дорослі) за результатами минулотижневих матчів займає друге місце в турнірній таблиці. ФК "Підбуж" повернув собі лідерство, здобувши перемогу в матчі зі Стебником (6:1). А Трускавець в той час зазнав поразки від дрогобицького клубу "СтаР" (2:3). Отже, в Підбужа – 54 очки, у Трускавця – 52, в дрогобицької команди "СтаР" – 45 очок. Натомість трускавецькі юнаки перемогли дрогобичан, хоча й не мусіли цього робити. Та, напевно, хлопці грають на принцип – досі не було жодної (!) поразки при 23 іграх, лише 4 нічиї і 19 перемог.

Учень з Дрогобича отримав стипендію Президента України

Президент України Віктор Янукович відзначив Президентськими стипендіями переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2011 року. Про це інформує прес-служба ЛОДА. Серед 260 українських переможців - 26 стипендіатів з Львівщини. Президентські стипендії отримали 11 учнів загальноосвітніх навчальних закладів і 15 студентів вищих навчальних закладів Львівської області. Семеген Андріан, учень 10 класу СЗШ № 2 м. Дрогобича Львівської області – серед 11 щасливчиків. Також стипендію отримала дівчинка із Жовківського району, всі решта – львів’яни.

Власна інформація

В діяльності попередньої влади складу злочину немає

В діяльності попередньої влади складу злочину немає В останній четвер жовтня пройшла чергова сесія Трускавецької міської ради. При вщерть заповненому залі Народного дому, у присутності нового прокурора міста Олександра Кучерявого, за участі всіх розпорядників бюджетних коштів. Тому що головним питанням було саме це – а що ж виявила ревізія КРУ та аудит? Перевірялися відділи освіти та культури ТМР, виконавчий комітет, фінансове управління, КП «Трускавецька міська лікарня». Про ці ревізію та аудит вже писалося та говорилося так багато і різносторонньо, що навряд чи доцільно знову зупинятися на цифрах, фактах, іменах. Одні казали – аудит замовний, інші – за його наслідками купа народу сидітиме по тюрмах, котрі і так на Україні переповнені, треті – ворон ворону око не виклює, а четверті виявилися найбільш прагматичними – потрібно не захоплюватися копирсанням у минулому, а дивитися в майбутнє і не повторювати помилок, котрі були допущені чи ймовірно були допущені.

Після депутатських звернень та запитів до слова був запрошений заступник начальника КРУ Львівської області Віталій Анатолійович Ткачук. Без емоцій, виважено та професійно він доповів депутатам – порушення та зловживання фінансовою дисципліною були. Та ознак злочину немає. Всі відповіді професіонала, котрий раніше працював у правоохоронних органах, свідчили про те, що в діях посадовців, котрі допустили порушення, не було злого умислу. «Хто не працює, той не помиляється» - саме такими словами розпочав п. Ткачук свою доповідь. Наведені ним цифри свідчили про одне – потрібно буде більше звернути увагу на факти недоотримання коштів всіма бюджетними установами та організаціями. Якщо попередні керівники були не такими, як треба, не вміли раціонально використовувати кошти, якщо цих керівників замінили на інших, то варто замовкнути і почекати – а чи ці нові почнуть активно шукати кошти, економити та урізати на своїх підлеглих, чи будуть вони професіоналами, до яких КРУ ну ніяк не докопається? Отож-то. До речі, депутат Ігор Ластовецький так прямо і сказав: «Чому ревізії та КРУ проводяться переважно після зміни влади? Нехай перевірка буде постійною при кожній владі…».

Цікаво, як змінилася і риторика підгодованих журналістів – якщо ще місяць чи навіть два тижні тому вони волали про 367 мільйонів збитків, то тепер пишуть тільки про 860 тисяч. Це багато чи мало? Однозначно, що багато. Та багато залежить і від того, як підходити до цього питання. Незважаючи на провокативні запитання з підтекстом від депутатів, на їхні намагання завести на слизьке, заступник начальника обласного КРУ був непохитний – тільки правоохоронні органи можуть оцінювати, ми ж зробили роботу, котра є в межах наших повноважень. Тож дійсно, нехай не газети і не чиновники оцінюють, хто має сидіти чи не сидіти і за що (бо від тюрми не застрахований ніхто, навіть ті, хто так бажає її іншим), а відповідні органи.

Які ж це незаконні порушення? Зайва оплата за ремонтно-будівельні роботи, оплата за продукти харчування по завищених розцінках, списання продуктів харчування, нестача продуктів харчування, ненадходження коштів до фонду соціальної інфраструктури. Проте озвучені цифри не вражали – тисячі (інколи десятки тисяч), сотні гривень. Так, для прикладу, відділ культури "порушив" на 16 тисяч гривень, з яких 10 тисяч – на оплату праці. Нагадаємо, що відділ культури – це і школа мистецтв, і чотири бібліотеки, і два музеї, і Народний дім. Освіта – три школи, два позашкільні навчальні заклади, дитячі садочки. Представник КРУ на кількох прикладах з-поза Трускавця недвозначно натякнув, що як би не хотіли знайти депутати чи міський голова якихось злочинців, їх у Трускавці немає. Та хто шукає, той і знаходить, особливо якщо злочинці ввижаються на кожному кроці. А ввижаються вони часто тим, в кого самого не дуже гаразд із совістю.

Натомість сотні тисяч – недоотримання коштів. Ми були свідком, як в перерві між сесійними засіданнями до в. о. головного лікаря міської лікарні, депутата Андрія Кульчинського мало не зі сльозами підійшла головний бухгалтер установи п. Карпа і запитала, чому ж не було пояснень, що лікарня від бюджетних трансфертів не те що отримала б додаткові кошти, а втратила б. Тобто навіть стосовно цієї суми у 860 тисяч, котрі за 5 років були "пограбовані у громади", як любить дехто писати, можна б сперечатися. Є адмінпротоколи, тож хто винний – хай платить штрафи і крапка.

Після виступу Віталія Ткачука зі співдоповідями виступили начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак та голова бюджетної комісії ради Юрій Беднарчук. Наслідки ревізії будуть ліквідовувати наші розпорядники бюджетних коштів, не потрібно брати бюджетні зобов’язання без бюджетних призначень, стоїмо на порозі нового бюджету-2012, тож потрібно наслідки ревізії врахувати та не допустити помилок у майбутньому, ряд упущень не знайшли відображення у звіті КРУ – так тезово можна окреслити те, що говорилося при розгляді цього питання. Участь в дискусії взяли депутати Ігор Ластовецький, Ігор Пілько, Богдан Стасишин, Євген Юник, Юрій Беднарчук, Сергій Мицик, Володимир Чапський, Богдан Процишин, Петро Шумин та інші. Першопочатковий проект рішення, в якому йшлося і про звернення до правоохоронних органів, і про те, щоб зобов’язати начальника ДПІ в Трускавці Романа Гладія посилити контроль за малим та середнім бізнесом, після обговорення був відхилений, вірніше, його скоротили до мінімуму – звіт прийняти до відома. Що і зробили. Проте з метою мусування цієї теми дано доручення ще раз розглянути питання на виконкомі (хоч недавно виконком його розглядав). Тож не буде нічого дивного, що про цю ревізію КРУ та аудит говоритимуть аж до парламентських виборів, котрі відбудуться восени 2012 року, або й до майбутніх місцевих виборів.

Як зазначає прес-служба мерії, міський голова Руслан Козир наголосив на відповідальності депутатів, а також їхній професійності при формуванні бюджету наступного року: наскільки правильно зорганізуємо складання головного кошторису міста, таким і буде результат фінансової діяльності в цілому. Підхід має бути не споживацький, а розрахований на перспективу. Проїсти-протратити те, що маємо, це дуже легко. Також міський голова порадив фінансовому управлінню більш активно працювати разом з фіскальними органами при вирішенні нагальних питань, які стоять у місті. А виконком має підготували за результатами КРУ конкретні пропозиції для розпорядників бюджетних коштів.

Сесія після перерви продовжила свою роботу. Оскільки наш представник на другій частині пленарного засідання був відсутній, то про розгляд інших питань сесії, не таких резонансних, інформації не подаємо. Хоча й питання стосовно ревізії КРУ виявилося не таким, як дехто очікував. "Шоу не вийшло" – так про сесію висловився один із депутатів міської ради в кулуарах.

Володимир Ключак

Інформує Трускавецька міська рада

Дано дозвіл на розробку плану забудови території

Виконавчий комітет трускавецької міської ради дав дозвіл на розробку детального плану забудови території, що є у власності ТзОВ «Альфа плюс». Ідеться про 132 га землі, продані цьому власнику за умови його дольової участі у покращенні водопостачання міста Трускавця.

У відповідності до генерального плану забудови міста Трускавця на цій території мають бути об’єкти рекреації (парки, сквери, розважальні комплекси), споруди санаторно-курортного призначення і житлові. Тому свій детальний план забудови території землекористувач має розробляти так, щоб він відповідав цільовому призначенню земельної ділянки.

Детальний план забудови має бути погоджений з розробником генплану м. Трускавця – державним інститутом проектування міст «Містопроект». Після розроблення детального плану, його буде винесено на громадське обговорення і затвердження трускавецької міської ради.

Також, згідно з рішенням виконкому, детальний план забудови має готуватися в комплексі з розробкою необхідних заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних нормативів охоронної зони питного водосховища та струмків, що впадають у нього.

У Трускавці перевиконано план щодо створення робочих місць

За даними Управління праці та соціального захисту, завдання на рік включало в себе позицію про створення за 9 місяців поточного року 600 робочих місць (на відповідний період минулого року – 550). Реально у цьому році за звітний період створено 852 робочі місця (відповідно у минулому – 349). Тобто, планове завдання перевиконано на 42%. До такого результату спричинилося збільшення наповнюваності санаторно-курортних закладів, а також посилена робота комісії міської ради з заслуховування керівників підприємств-«мінімізаторів» щодо легалізації робочих місць.

Зайнятість населення

Чисельність населення Трускавця надалі зменшується і станом на 1 вересня 2011 року становила 29692 осіб (наявне населення), та 21161 осіб – постійне населення.

У січні-серпні 2010 року в місті Трускавці народилось 144 дитини, померло 125 осіб. Природній приріст становить 19 осіб. За цей період прибуло 207 осіб, вибуло – 263 осіб, міграційний спад становить 56 осіб. Загальний спад у місті – 37 осіб.

Станом на 01.10.2011 року в міському центрі зайнятості на обліку перебувала 231 особа зі статусом безробітного (9 місяців 2010 року – 256 осіб).

Як прокоментував міський голова Руслан Козир, низький рівень безробіття є по суті позитивним фактором, але разом з тим свідчить про дефіцит кваліфікованих кадрів, відсутність конкуренції на ринку праці. Також міський голова зазначив, що рівень міграції в обидва боки має бути досить високим для такого міста, як Трускавець. Це забезпечить місту приток свіжих сил, молодих кадрів, що генерують нове бачення, нові підходи до вирішення проблем міста.

Комунальники в пошуку вирішення наболілих проблем

Відбулася презентація чеської фірми, яка займається поставками обладнання і комплектуючих для систем тепло- і водопостачання, водовідведення і каналізування. Фірма, яка має значний досвід роботи на теренах Європи, продемонструвала свої можливості в цій галузі.

Таким чином влада міста шукає способу, у який можна швидко, якісно і за доступними на цей фінансовий момент цінами реконструювати найголовніші системи життєзабезпечення міста. На презентації були присутні міський голова Руслан Козир, заступник з питань ЖКГ Петро Нестерівський, а також керівники комунальних підприємств, інші зацікавлені особи.

Зокрема міського голову цікавило питання, чи готова фірма вже сьогодні підготувати свої пропозиції щодо реконструкції котелень, які надають місту тепло, і приступити до їх виконання. Фірма виявила готовність оглянути трускавецьке комунальне господарство в частині, що є в її компетенції, і надати свої рекомендації.

Опубліковано результати дослідження

Опубліковано результати дослідження, проведеного аналітичним центром Universitas спільно з інформаційним агентством Regio News, щодо рівня якості життя мешканців великих і малих міст України. Досліджувана група складалася з 178 міст обласного значення. В рейтингу малих міст, з населенням менше 50 тисяч людей, Трускавець посів III місце. На I місці – місто Буча, на II – місто Острог.

25 малозабезпечених трускавецьких сімей отримали допомогу одягом і взуттям

Минулого тижня міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді трускавецької міської ради отримав від місіонерського товариства «Вістка миру» благодійну допомогу у вигляді одягу та взуття і забезпечив роздачу потрібних речей сім’ям. Допомогу отримали 25 сімей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Погашаємо борги

За підсумками фінансово-господарської діяльності міста Трускавця, на економіку міста негативно впливає наявна заборгованість з оплати за енергоносії та квартирну плату, яка на 1 жовтня 2011 року становила 5458,6 тис. грн. Зокрема: теплопостачання – 2354,8 тис. грн., з них: заборгованість населення – 2000,9 тис. грн.; упродовж дев’яти місяців поточного року борг за теплопостачання зменшився на 1352,0 тис. грн.; газопостачання – 443,4 тис. грн., з них: борг населення – 383,6 тис. грн.; упродовж дев’яти місяців борг зменшився на 567,9 тис. грн.; квартирна плата – 852,0 тис. грн., в т.ч.: КП «Наше місто» – 531,5 тис. грн. (проплата – 1%); КП «Трускавецьжитло» – 320,5 тис. грн. (проплата – 97%). За дев’ять місяців борг зменшився на 46,5 тис. грн.; водопостачання та водовідведення – 1676,7 тис. грн., в тому числі борг населення – 750,5 тис. грн.; електроенергія: загальний борг – 131,7 тис. грн. У загальній сумі заборгованості борг населення становить 4056,8 тис. грн., або 74,3%. За дев’ять місяців поточного року ця заборгованість зменшилася на 1595,0 тис. грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати за дев’ять місяців зменшилась на 722,5 тис. грн. і на 1 жовтня становила 1117,1 тис. грн.

Інформаційно-аналітична служба Трускавецької міської ради

Хто хоче стати менеджером?

Йду я вчора з дівчиною в Стрийський парк, щоб глянути на фонтан «Івасик-телесик» і тут на зустріч йде мій колишній викладач з Львівської комерційної академії, яку я колись закінчував. Зупинилися, привіталися. Я розповів, чим займаюся, що роблю і чого не роблю. Він сказав, що недарма я п’ять років провчився на менеджера. Потім я запитав, що там нового в нашій академії і він розповів багато чого, а також, що недавно вони створили для старшокласників клас менеджерської підготовки, і може в мене є знайомі, які хотіли би там повчитися.

- Гм, уявляю собі, скільки бабла треба вивалити, щоб записатися до цього класу і потім щоб закінчити його, - сказав я.

- Ніскільки, це безкоштовно.

Тепер мені стало цікавіше і я вирішив його розпитати, що там і як, може комусь пригодиться.

- А як це ви умудрилися організувати безкоштовне навчання?

- Точно не знаю, але здається Академія отримала на це кошти від міста чи виграла якийсь грант на це діло, але навчання точно безкоштовне, так вже три групи учнів вчаться у нас.

- А чого навчають у цьому класі?

- Основні предмети, які можуть знадобитися майбутньому управлінцю: основи управління, психологія управління, соціологія ринку, маркетинг, товарознавство та інші.

- В мене є двоюрідний брат, який якраз закінчує школу, можна його прислати до вас до цього класу і чи буде він мати щось по його закінченню?

- Так, надсилай. Заняття проходять один раз на тиждень, а деколи і один раз на два тижні по суботах з 11 ранку по 2-3 години. Постійно формуються нові групи, тому можеш йому дати наш телефон. При успішному навчанні видають посвідчення про закінчення цього класу та ще є певні є плюси, нехай приходить, все йому розкажемо...

Я подякував пану викладачу за розмову і взяв у нього контактні дані. Кому буде цікаво – записуйтеся.

Довідки та запис до груп класу професійної менеджерської підготовки проводиться з понеділка по п'ятницю (з 10.00 до 15.00) за тел. (032) 295-81-94 або за адресою: м. Львів, вул. Самчука, 9 (біля польського консульства), кабінет 428 (кафедра менеджменту).

P.S. Може то мені сходити на ці курси?

www.vorobus.com

Бути готовим до надзвичайної ситуації

У спальному корпусі санаторію "Карпати", в кімнаті № 418 сталося загоряння. Дата події – 28 жовтня 2011 року. В кімнаті проживають люди, відпочивальники. Трускавецький МВ МНС України класифікує такі пожежі за третім ступенем, тобто на місце події виїжджають машини з цистернами та драбинами не лише із Трускавця (СДПЧ-12), але і Дрогобича, Стебника, Борислава, а зі Львова рушає колінчатий підйомник. Та, на щастя, це лише легенда, а гасіння пожежі та рятування людей – показові.

Такі показові навчання з цивільної оборони та протипожежної безпеки місцевий відділ МНС проводить щороку. Рік тому вони проводилися на об’єкті "Ріксос-Прикарпаття", позаминулого – в готелі "Бескид". Їхня мета – перевірити готовність персоналу вчасно та правильно реагувати на події надзвичайного характеру, адже пожежа може статися будь-де і будь-коли. І для її ліквідації повинні бути задіяні не лише МНС, але і добровільні пожежні дружини, особовий склад оздоровниць, паралельно викликається швидка медична допомога, газова служба, інформується про подію електромережа, в першу чергу ставиться до відома адміністрація закладу.

Бути готовим до надзвичайної ситуації Бути готовим до надзвичайної ситуації
Бути готовим до надзвичайної ситуації Бути готовим до надзвичайної ситуації

Микола Лучковський, начальник Трускавецького МВ МНС України після проведення навчань, котрі проходили в "Карпатах" 28 жовтня з 10.00 до 10.35, їхньою підготовкою та змістом задоволений. В час вклалися, люди врятовані, загоряння ліквідовано, як і було передбачено планом. "Хоча недоліки є завжди", - зазначає Микола Васильович і звертає увагу на те, що в даному випадку єдиний недолік – відсутність масовості, тобто було задіяно мало статистів, котрим потрібно було надавати допомогу. Багато представників адміністрації спостерігали за тим, як ліквідовується "пожежа" з вулиці, а от набагато важливішим є бути на місці, безпосередньо на поверсі, – висловлює і свої зауваження генеральний директор санаторію Лев Грицак. Про те, якими були їхні дії, доповідають головний енергетик Микола Явір, головний лікар Наталія Антощук, керівники охоронних відомств, головний інженер та інші відповідальні працівники. Головний тягар підготовки навчань в "Карпатах" лежав на плечах заступника генерального директора із загальних питань Ігоря Гарванка. Потрібно було узгодити все – які зміни внести в інструкції для персоналу, перевірити готовність чергових по поверхах до алгоритму дій, а навіть не залишилися поза увагою найпростіші моменти, як користування звичайним вогнегасником, наповненим вуглекислотою (якщо б поставив руку перед таким вогнегасником при витягуванні чеки, то руку можна втратити – вона б була обморожена навіки), або ж зупинка ліфта автоматичним способом (бо відключення електроенергії можна здійснювати тільки після проведення спуску ліфтів). Отже, жодна дрібниця не повинна залишатися поза увагою. Ігор Антонович проведенням показових навчань задоволений, та водночас готовий зробити і відповідні висновки, доопрацювати дрібні неузгодженості.

"В нашому санаторії такі навчання проводяться вперше. Думаю, що вони дали нам стимул для удосконалення діяльності в напрямку протипожежної безпеки", - зазначає Лев Грицак. Кожен санаторій у Трускавці мав би певні проблеми, якби загоряння сталися на верхніх поверхах і "Карпати" не виняток. Драбина може діставати до 7 поверху, якщо ж надзвичайна подія мала б місце на 9 чи 10, тоді приходиться чекати на машину зі Львова. Тому так багато залежить від дотримання правил протипожежної безпеки, від пильності та кваліфікованості працівників кожного закладу. На щастя, у Трускавці пожежі в санаторіях – не часте явище, та краще біду попередити, ніж потім ліквідовувати її наслідки. Саме з цією метою і проводяться подібні показові навчання.

Володимир Ключак

Генеральний план Борислава на стадії завершення

Генеральний план міста - об'ємний документ, що визначає перспективи розвитку на багато років, а то й десятиліть. Це основа, що є необхідною умовою нормального функціонування всього багатогранного міського організму. Робота над базовим для Борислава документом майже завершена, а детальніше ми попросили розповісти про це начальника відділу архітектури та містобудування міської ради Тараса Баумкетнера.

- Перше, я хотів дати коментар по генеральному плану, який вже від 2004 року перебуває в стадії коригування. Зараз він уже майже готовий. Але, як завжди, наприкінці виникають різні проблемні питання, що не. дають можливості його завершити. Графічні матеріали вже є, залишилося завершити пояснюючу записку, зокрема, ту ЇЇ частину, що стосується транспорту. Затримка виникає тому, як повідомили проектанти, що спеціалісти, які займаються транспортом, усі залучені у проектуванні доріг до «Євро-2012». І тому не можемо ніяк ту транспортну частину генплану завершити.

А генеральний план - це глобальний документ, який .повністю визначає розвиток населеного пункту. Раніше розробляли його на п'ятнадцяти - двадцятирічний термін. А згідно нового законодавства, він дійсний аж до розроблення нового документу. І є термін внесення змін - не раніше ніж через п'ять років можна вносити зміни. Тобто - це перспектива розвитку міста на двадцять - тридцять років, термін його необмежений.

- Пане Тарасе, а для широкого загалу, для конкретних мешканців міста, що дає цей документ, його затвердження?

- Перше: 12 березня набрав чинності Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». В одному з пунктів там вказано, що за відсутності генерального плану, плану зонування або детального плану території, затвердженого згідно вимог цього Закону, передача і надання земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у користування чи власність фізичним чи юридичним особам для містобудівних потреб забороняється. Ця норма вступає в дію з 1 січня 2012 року.

- Тобто це торкається дуже багатьох людей, по суті – кожного...

- Так. І не тільки мешканців нашого міста, а громадян усієї України. Ми хоч би уже маємо генеральний план. А більшість населених пунктів держави ще й не розпочинала роботу, бо не може знайти кошти, щоби розпочати такі роботи. А це по суті блокує виділення земельних ділянок. Це одне питання. А друге: зрозуміло, коли є генплан, у якому окреслено перспективи розвитку міста, звичайно, набагато легше для керівництва, бо є основні орієнтири. Адже всі нормативні документи зводяться до містобудівної документації: перше - генеральний план, друге - план зонування і третє - детальний план території.

- Добре, генеральний план міста зараз перебуває в стадії коригування, ще йде над ним робота. А як вдавалося працювати всі ці роки взагалі без нього?

- Скажемо, генплан зараз у стадії завершення коригування. Робили спробу коригування 1995 року, але до завершення не довели - забракло коштів. Друга спроба була 2004 року. Маємо надію, що тепер доведемо цю роботу до кінця. А попередній генплан затверджений 1979 року. Він практично зараз уже нереальний. Деякі моменти були придатні для роботи зі старого генплану, але працювали І з нинішнім генпланом, хоча він ще не затверджений. Зрештою, така ситуація не тільки в нас. Якщо візьмемо Львівщину, то навіть генплан Львова ще у стадії затвердження. Трускавець розробив свій план років шість тому і дотепер його не затвердив, бо є певні проблеми. Тільки один Дрогобич має генеральний план шестирічної давності, що його вже треба оновлювати, бо змінилася містобудівна документація і всі норми мають бути приведені у відповідність до нового законодавства. Ніхто не має ні плану зонування, ні плану територій - це нові норми. Отже, всім містам доведеться робити те, що ми вже майже завершили.

Розмову вів Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Мають люди клопоти

Справді, у людей багато клопотів, і не кожен може їх самотужки вирішити. Тому і вдаються за допомогою до міського голови, але й він хоч багато спроможний, але не всемогутній, не кожній проблемі може зарадити. Про це він дав зрозуміти деяким мешканцям, які прийшли до нього на прийом, а отже і за допомогою.

Ось банальна історія. Жінка з вулиці Івасюка, 1, яка мешкає на четвертому поверсі, скаржиться на сусідів із нижнього поверху. Що вони придумали: свою картоплю вирішили зберігати у ящиках на четвертому поверсі. А жінці, яка прийшла зі скаргою, це не дуже приємно, бо і завада, і пил, бруд Зверталася до керівництва ЖЕКу, аби вплинули на своєвільних сусідів. Їх попередили, але це попередження люди пропустили повз вуха. Тепер жінка прийшла до впливової влади, яка, на її гадку, допоможе навести лад на її поверсі. Але, як виявилося, не все так просто. Влада за наведення порядку в даному будинку, та з норовистим сусідом боротися не буде, бо не дай Бог, там у ящиках якісь цінності. Тоді клопотів не обберешся. Порадилися й вирішили, щоб цією справою зайнявся суд і судовиконавці.

Пані Валентина із вулиці Крушельницького, 45 зі сльозами на очах розповідає про аварійну ситуацію свого помешкання. Воно у дуже поганому стані, стіна валиться, дах тече. Вона давала про це знати комунальній службі, але зарадити її лихові ніхто не прийшов. А старенька ходити не може, зовсім безсила і безпорадна. Вона готова заплатити, лиш би прийшли і зробили ремонт.

Міський голова уважно випитав у жінки, як довго вона живе у цьому будинку, коли був останній ремонт, який статус має ця будівля.. Довідавшись, що квартири тут усі приватизовані, сказав, що внутрішні роботи мають робити самі власники, а що стосується зовнішніх робіт, то пообіцяв допомогти.

Заздалегідь вирішила забезпечити собі місце на кладовищі біля могили чоловіка пані Катерина. З цим питанням звернулася до керівництва комунального підприємства. А тут її сказали, що там нема місця. Є лише доріжка для переходу. Для того щоб таке місце забезпечити собі на цвинтарі, потрібні відповідні документи на бронь землі, свідоцтво.

- Але раніше цього не було, - доводить вона. - Чому інші таку можливість мають, а я ні?

Міський голова доручив цю справу вияснити Юрію Терлецькому, начальнику УЖКГіБ.

Пообіцяли розібратися і у ситуації, що виникла у пані Ірини. Вона говорить про самозахоплення землі, яку у свій час не дозволили їй приватизувати. Розібратися у цій справі має керівництво земельного управління.

Не отримав дозвіл на прибудову пан Микола з вулиці Івасюка, 3, а ця прибудова йому конче потрібна для хоч незначного розширення житлової площі для своєї племінниці. Йому сказали, що для цього потрібні відповідні документи, яких наразі ніхто з прибудівників не представив. І взагалі у місті, сказав міський голова, нема жодної узаконеної прибудови.

Терміново треба рятувати з аварійного будинку пані Юлію, яка мешкає на вулиці Стефаника 4/3. Питання відселення деяких мешканців з ветхих аварійних будинків стоїть давно. Не так давно йшла мова про створення пересильного фонду, але в цьому напрямку ще нічого не зроблено, а ситуація підганяє.

Пані Ольгу з вулиці Сагайдачного,7 міський голова знає, очевидно, добре, бо лиш вона зайшла у приміщення залу, як він, звичайно, жартома сказав: "Ви, пані Ольго, приходите до нас, як до каси взаємодопомоги".

Справді, цій мешканці, як безробітній, допомогли з підведенням газу, а тепер вона просить, аби її допомогли покрити борг за електрику, бо інакше не зможе запустити котел для опалення.

- Борг ніхто вам не покриє, - сказав Руслан Ярославович, - Можемо посприяти хіба в його реструктуризації.

Пані Ользі пропонували влаштуватися на роботу у курортний парк, але вона відмовилася, вважаючи, що їй, людині з вищою освітою, така робота не підходить. Що ж, доведеться шукати самій або чекати, поки не запропонують більш престижну роботу.

Пані Віра і Даниїла раніше працювали у бойлерній КП «Наше місто». З його реформуванням вони потрапили під скорочення. Зараз роботи не мають. Вони вважають, що нове керівництво КП "Трускавецьтепло" поступило з ними несправедливо, бо відмовило їм у роботі на старому місці. У той же час на роботу приймають своїх знайомих та родичів. Окрім цього їм не виплатили борг по зарплаті, на яку вони чекають декілька місяців.

Про роботу міський голова їм нічого конкретного не відповів, а щодо боргу по зарплаті, то його обов’язково погасять. На це вже є гроші, лише банк з якихось там причин не пропускає.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

За "Юність" віддали "Каменяру"

Триває чемпіонат Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких колективів 1996-97 та 1998-99 років народження. Серед його традиційних учасників - команда закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт».

Щодо спортсменів старшої вікової групи трускавчан слід відмітити те, що програвши в стартовому поєдинку одноліткам з Дрогобича - 1:4 наші футболісти поступилися й у домашній грі команді «Юність» з Борислава - 2:3. Цей матч завершився скандалом та «розборками» тренерів обох команд. Не вдаючись до дрібних деталей, скажімо коротко - тренер гостей вже не вперше веде себе не по-спортивному. Чого варті його нецензурні висловлювання під час поєдинківв тому числі на адресу своїх підопічних. Якби господарі не замешкалися з вчасним поданням протесту до федерації футболу Львівщини, то очевидно результат гри було б скасовано. Однак він залишився на совісті «Юності».

У третьому турі трускавецькі копуни мали провести на виїзді запланований поєдинок проти борис-лавського «Каменяра». Однак, господарі попросили перенести його і погодилися зустрітися на полі курортників. Тож ФК «Трускавецькурорт» люб'язно прийняв нафтовиків на своїй території. Хоча люб'язність не стосується самої гри. Трускавчани впевнено здолали опір гостей - 4:0. Ми поки що перебуваємо в нижній частині турнірної таблиці, але цього тижня маємо шанс значно покращити свої показники. Залишилося переграти вдома команду ДЮСШ м. Дрогобича.

Більш вдало розпочали турнірну боротьбу юні футболісти молодшої вікової групи ФК «Трускавецькурорт». Розписавши мирову - 0:0 з дрогобиччанами, бориславцям з «Юності» ми поступилися - 0:1 (не без допомоги тренера-арбітра гостей). А в перенесеній грі з «Каменярем» здобули свою першу звитягу - 3:1.

Таким чином відігралися на одних за прикрі поразки від інших представників міста нафтовиків.

Варто відзначити, що погодні умови дещо перешкоджають проведенню ігор згідно календаря, адже стадіони області, де виступають юнацькі команди в жахливому стані. Не виняток і стадіон Трускавця. Скоро єдиний представник міста-курорту обласного рівня ФК «Трускавецькурорт», який до речі, через стадіон не може спробувати свої сили на чемпіонаті України, змушений буде грати на орендованих полях того ж Дрогобича чи Доброгостова... До слова, додам, що першість області серед дітей 2002-2003 років народження, організована федерацією футболу м. Трускавця, теж перенесена через складні погодні умови! Після двох турів, що були проведені в Дрогобичі та Самборі, трускавчани йдуть на першому місці.

П. Степовий,
газета "Трускавецькурорт"

Волейбол, бокс, плавання…

Спортовець У Трускавці в ДЮСК "Спортовець" відділення волейболу відновлено у 2006 році. Цією цікавою та захоплюючою грою займаються дівчата різних вікових груп. Збірні команди закладу беруть участь у міських, обласних та всеукраїнських турнірах, а зокрема, у всіх чемпіонатах області серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини, де юні трускавчанки неодноразова ставали призерами обласних змагань. Вдалим був виступ вихованців "Спортовця" і в цьому навчальному році.

На чемпіонаті Львівщини серед дівчат 1998-1999 року народження, який проводився у Трускавці з 21 по 23 жовтня 2011 року в спортивно-оздоровчому комплексі «Спортовця», команда Трускавця (тренери ДЮСК Олена Крамар та Юрій Бєлов) стала срібним призером, уступивши першість своїм ровесникам з Нового Роздолу. Третє місце виборола команда спортивної школи Мостиська, випередивши волейболісток з Дрогобича, Червонограда, Самбора, Старого Самбора та Стрийського району. По завершенні змагань переможці були нагороджені грамотами Львівського обласного управління з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України. Нагородження проводили завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Михайло Шубак, директор дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець" Любомир Мацькович та головний суддя змагань Ігор Гургула.

З 19 по 22 жовтня у м. Львові команда боксерів ДЮСК "Спортовець" також брала участь на чемпіонаті Львівської області, який проводиться обласним управлінням з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України. Для 70 учасників обласних змагань це була можливість не тільки помірятись силою і спритністю, але і пройти відбір для участі у міжнародному турнірі з боксу, який буде проводитись у Львові з 23 по 28 листопада 2011 року. Найкращих результатів добились боксери ДЮСК "Спортовець" - Іван Петрів (вагова категорія 52 кг) та Роман Буга (вагова категорія 91 кг та більше), які стали бронзовими призерами Львівщини (тренер ДЮСК Михайло Стахнів).

Боксери ДЮСК "Спортовець" молодшої вікової групи з 20 по 22 жовтня 2011 року у м. Стрию також брали участь у змаганнях з боксу – І регіональному турнірі, присвяченому святу Покрови Пресвятої Богородиці і вибороли три призових місця: Василь Коваль – І місце у ваговій категорії 36 кг, Олег Добромильський – ІІ місце (45 кг) та Віталій Коваль – ІІІ місце (29 кг). У номінації турніру «За кращу техніку бою» також був нагороджений трускавчанин Василь Коваль. Всі боксери - вихованці тренера ДЮСК Назара Мініва.

У ці ж терміни, з 22 по 23 жовтня 2011 р. у м. Львові проводились міжнародні змагання з плавання «Lviv Open» серед юнаків та дівчат 1994 р.н. і молодших. Участь приймали 23 спортивні школи і клуби з Польщі, Словаччини, Молдови та України. Переможці турніру за І місця отримували по 200 євро від організаторів (заявочний грошовий внесок учасників за кожен старт – 5 євро), за ІІ – ІІІ місця грамоти та медалі, ІV – VI місця нагороджувались дипломами. Дипломами цього престижного турніру були нагороджені плавці Трускавецького ДЮСК "Спортовець" - Вікторія Уєчко (V місце на дистанції 50 м брас), Влад Коцибан (VI місце на дистанції 50 м батерфляй) та Галина Кісак (VIІ місце 50 м в/с).

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК "Спортовець"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.