Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№115 (359) 14 листопада 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Новини одним реченням

- Відділ роботи зі зверненнями громадян Трускавецької міської ради перенесено з Бориславської, 2 в адмінкорпус ТМР № 2 (Бориславська, 1), на другий поверх (приміщення, яке колись займало трускавецьке міське радіо).
- Вулиця Івасюка у Трускавці залишається закритою для руху зі сторони вулиці Стебницької, оскільки роботи на інженерно-технічних мережах, котрі тривають від минулого тижня, ще не завершені.
- 14 листопада біля кінотеатру "Злата" відбувся річний звіт перед виборцями ТМО партії "Фронт змін".
- Минулого тижня в Бориславі, на території взуттєвої фабрики (вул. Шевченка, 142) було відкрито та освячено медичний центр "Олександрія", де можна отримати консультації та пройти обстеження з терапевтичного, кардіологічного профілю, гастроскопію, колоноскопію та інші послуги.
- Польські спільноти Дрогобича та Трускавця відзначили День незалежності Польщі, який святкується 11 листопада.
- В музеї історії Трускавця триває виставка воскових фігур із Санкт-Петербурга.
- В неділю, 13 листопада, колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича відкрив свій 73 театральний сезон трагікомедією Шолом-Алейхема «Тев’є Тевель» (за п’єсою Г.Горіна).
- Цими вихідними, 19 та 20 листопада в Дрогобичі відбудеться фестиваль «Друга осінь», приурочений 69 роковинам загибелі письменника та художника Бруно Шульца.
- У четвер, 24 листопада, в дрогобицькому ресторані "Під Аркою" (вул. Мазепи, 22) пройде презентація нового альбому бориславсько-дрогобицького рок-гурту "Механічний апельсин".
- У Трускавці розпочнуться роботи з влаштування лікувально-оздоровчих теренкурів в лісопарковій зоні, перші з облаштують по вулиці Городище від ресторану-готелю Колиба до «Ріксосу-Прикарпаття».
- Протягом листопада у трускавецькій міській лікарні триває профілактична інформаційно-просвітницька кампанія щодо виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра».
- У бухгалтерії відділу освіти Бориславської міської ради найближчим часом будуть проведені скорочення.

Суддю Рибачука переводять до Львова

Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Рибачук Андрій Іванович рекомендований на посаду судді Львівського апеляційного адміністративного суду. Про це інформує наше джерело в трускавецькому суді із посиланням на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 8 листопада 2011 р. Нагадаємо, що після скандальної "справи Зварича" Львівський апеляційний адміністративний суд вирішено укомплектувати порядними та фаховими людьми.

Таким чином наразі у Трускавці залишиться тільки два судді – голова суду Віталій Грицьків та суддя Володимир Марчук. Поки що нікого на місце Андрія Рибачука до Трускавця не надіслали.

Батько вдарив сина, а водій даішника

До трагедії залишався один крок або ж кілька сантиметрів. В кінці жовтня у Бориславі конфлікт між батьком та його 20-річним сином завершився непроникаючим ножовим пораненням лівої половини грудної клітки юнака, інформує часопис "Нафтовик Борислава" із посиланням на Бориславський МВ УМВСУ. І хоча згодом син написав заяву, в якій запевняє, що до батька не має жодних претензій, та питання про притягнення винного до відповідальності ще не знято з порядку денного.

Як злісну непокору працівникам міліції під час виконання службових обов’язків трактують правоохоронці дії п’яного водія авто "Деу Ланос". 28 жовтня він не лише нецензурно вилаяв даішників, коли ті зупинили його авто на вулиці Мазепи в Бориславі, але і вдарив інспектора ДАІ в лице та зірвав з нього погони.

А на прес-конференції в бориславській мерії 9 листопада було повідомлено, що в місті є проблеми з кадрами – на весь Борислав працює тільки 3 дільничних міліціонерів (з них одна жінка). На даний час посада начальника Бориславського МВ УМВСУ у Львівській області після звільнення Сергія Пухара залишається вакантною.

Відбулося засідання виконкому

9 листопада відбулось чергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. В порядку денному було 29 питань. Багато з них – технічні (надання дозволів, соціальної допомоги, оформлення права власності на будинки чи гаражі, дозволи на зрізання дерев тощо). Окрім того було затверджено Положення про міську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення м. Борислава в новій редакції; про коригування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в частині технічного обслуговування тарифів (збільшено вартість обслуговування ліфтів та піднято тариф на водопостачання); про забезпечення пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування у м. Бориславі; про затвердження кошторису витрат пов’язаних з підготовкою та проведенням конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування у м. Бориславі та оголошення цього конкурсу (конкурс буде проведено до 1 січня 2012 року); про затвердження розміру витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію та порядку відшкодування витрат та ін.

Міська влада Борислава нарешті стала власником офіційного сайту міськради

Нарешті після тривалих перемовин офіційний сайт Бориславської міської ради www.boryslavmvk.gov.ua став власністю БМР. Про це повідомив на прес-конференції в БМР 9 листопад секретар ради Ігор Яворський. Нагадаємо, що найчастіше свіжі новини із життя Борислава можна було переглянути виключно на "Трускавецькому віснику", котрий є незалежним виданням, натомість адмініструванням офіційного сайту БМР займалися люди, котрі навіть не проживали в Бориславі. Тепер ситуація змінилася і бориславська влада має можливість бути більш відкритою для громади, маючи у своєму розпорядженні офіційний Інтернет-ресурс.

"Або-або"

5 листопада у місті Бориславі відбулася п’ята щорічна літературна зустріч, організована Станицею Борислав ПЛАСТу. Неординарна назва вечора «Або-або», за словами організаторів, пояснюється специфічним трактуванням категорії буденного вибору як найважливішого прояву екзистенції.

Атмосфера у залі була по-осінньому натхненною та гармонійною; усе приміщення було декороване паперовими літачками (своєрідний натяк на політ, самовираження через мистецтво). На вечір приїхали гості із багатьох куточків України: барди Остап Печерський та Василь Цимбалюк, театр тіней «ДИВ», молоді поетеси Ольга Козар та Марта Іваницька, Стрийський бард-дует «Кулі», студія провінційного кіно «КУ-КУ-ЛЯ». Також проходила виставка графічних робіт молодої львівської художниці Ірини Гетьман. У перервах гості мали змогу частуватися глінтвейном та смачною вечерею.

«Як бачимо, такі заходи є надзвичайно важливими, оскільки гуртують творчу молодь і сприяють обміну досвідом між поколіннями. Тим паче, надзвичайно приємно, що мистецький процес має прояви не тільки у великих містах, а й у нашому місті. Я особисто отримав колосальне задоволення від цього вечора і з нетерпінням чекаю наступного», - зазначає пластун Андрій Беницький, котрий і поінформував про проведену акцію.

Зустріч випускників-медиків

У четвер, 17 листопада, на День студента, в Бориславському медичному коледжі пройде зустріч випускників всіх років випуску, інформує наше джерело. Причина – т65-річчя від дня заснування тодішнього медучилища. У програмі передбачена Служба Божа в церкві св. Анни (поч. о 11.00) та урочистості з нагоди ювілею в Палаці культури о 13.00. А збір гостей проводиться з 10.00 в приміщенні коледжу.

Статистичні дані з Борислава

Як поінформувала начальник управління праці та соціального захисту Бориславської міської ради Ірина Цапів за 9 місяців поточного року в місті на 15% збільшилась заборгованість з виплати заробітної плати або 512 тис. грн. і становить 3, 826 млн. грн. Найбільшу суму боргу з виплати зарплати наростили на 9 економічно активних підприємствах. Зокрема, на підприємствах, які є економічні активні заборгованість з виплати зарплати становить 2,661 млн. грн. або 69% від загальної суми боргу. На економічно неактивних підприємствах сума боргу – 876 тис. грн. або 22,9% від загального боргу. На підприємствах банкрутах заборгованість – 281 тис. грн. або 7,5%. Було проведено 10 засідань комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та інших виплат. Комісія заслухала пояснення керівників щодо не виплати зарплати. Керівникам підприємств-боржників було рекомендовано розробити графік погашення заборгованості та визначити терміни виплат заборгованої зарплати. Інформацію для "ТВ" надав відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Власна інформація

Санаторій «Молдова» збудує сучасний SPA-центр до «Євро-2012»

Санаторій «Молдова», який знаходиться у бальнеологічному курортному місті Трускавець, матиме власний сучасний оздоровчий SPA-центр. Його планують збудувати до «Євро-2012». Про це розповів головний лікар санаторію Валерій Бабелюк, передає кореспондент ЗІКу.

За його словами, на першому поверсі SPA-центру знаходитимуться басейн із зоною відпочинку навколо нього, дитячий басейн з дитячою зоною, контрастний басейн. Окрім того, відвідувачі майбутнього оздоровчого закладу зможуть насолодитися відпочинком у джакузі, оздоровитися у соляній кімнаті, відвідати фінську та інфрачервону сауни, турецький хамам, російську баню. Також на першому поверсі розміщуватимуться душові кабіни, лоббі бар, рецепція, кафе-бар, роздягальні та службові приміщення.

А для тих відвідувачів, які полюбляють активний відпочинок, за словами В. Бабелюка, у SPA-центрі передбачено спортивний (тренажерний) та більярдний зали. Вони розміщуватимуться на другому поверсі відпочинкового закладу. Також на цьому поверсі знаходитимуться масажні кабінети та кімната відпочинку.

Як розповів головний лікар санаторію «Молдова», сучасний SPA-центр планується збудувати та відкрити до кінця травня 2012 року, напередодні «Євро-2012». Загальна площа відпочинкового закладу становитиме до 1 тис кв. м. Наразі, за словами Валерія Бабелюка, триває робота з підготовки будівництва SPA-центру – готується проект на погодження та проводиться закупівля матеріалів.

www.zik.ua

Замість Петрушака буде Матолич?

Перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Петрушак втратить посаду. Про це Гал-інфо повідомило джерело. Його посаду, скоріш за все, обійме Богдан Матолич, який до останнього часу був заступником начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

Петрушака Богдана Івановича призначили на посаду першого заступника голови ОДА розпорядженням голови ОДА від 26 серпня цього року №853/0/5-11.

www.galinfo.com.ua

Здобутки? Проблеми? Перспективи?

"Рік після виборів. Здобутки. Проблеми. Перспективи". Під такою назвою у п’ятницю, 11 листопада, проходив круглий стіл у Дрогобичі, котрий зорганізувала редакція тижневика "Каменярі".

Рік після виборів. Здобутки. Проблеми. Перспективи Рік після виборів. Здобутки. Проблеми. Перспективи

Та попри очікування преси, представників якої на заході не забракло, багато владоможців побоялися чи просто не знайшли часу прийти і щось сказати. "Щось" в значенні не водички, а конкретних досягнень. Адже обіцянок напередодні виборів було багато, та нема не те що золотих гір, молочних рік та кисільних берегів, а навіть того мінімуму, котрий за рік мав би все ж бути. Прес-конференцію окремі присутні намагалися використати для зміцнення свого іміджу. Та в цілому результати заходу не були вражаючими і це свідчить тільки про одне – влада на місцях щораз сильніше віддаляється від народу, котрий їй десь далеко, глибоко, як не в дупі, то принаймні в носі. Можна було б завершити написане так: здобутків нуль, проблем намножилося і множаться вони далі в арифметичній та геометричній прогресіях, а з перспективами, як і з надіями – вони помруть останніми. Та не будемо робити поспішних висновків, а дамо можливість читачам самим оцінити діяльність влади. Принаймні в контексті сказаного в редакції "Каменярів" 11 листопада.

Дрогобич, Стебник, Дрогобицький район

Круглий стіл розпочався вчасно, зі вступним словом виступив Ігор Курус. Він, уродженець Стебника та палкий патріот свого рідного міста – не лише редактор регіональної дрогобицької газети "Каменярі", а й власник готелю "Респект" у Східниці, тож цілком зрозуміло, що багато питань його цікавлять саме в контексті їхнього регіонального вирішення. Будівництво сміттєпереробного заводу, ремонт старих чи побудова нових доріг, вирішення викликів часу в питаннях теплопостачання, водопостачання, подолання безробіття – ці та інші моменти важко вирішити якійсь окремій адміністративній одиниці, зануривши голову в пісок та ізолюючись від сусідів. Питання варто обговорювати, доходити до якоїсь спільної думки, адже тільки в суперечках народжується істина. Оскільки часто наші владоможці роблять вигляд англійських джентльменів на безлюдному острові, котрі роками не спілкувалися, бо не було кому їх познайомити, тож пан Курус пропонує саме з "Каменярів" зробити майданчик, де зустрічі владних мужів відбувалися б традиційно.

Слід сказати, що міста Дрогобич та Стебник були представлені на найвищому рівні. Оскільки Олексій Радзієвський перебуває на лікарняному, то владу Дрогобича репрезентував секретар ДМР Тарас Метик, Стебник представляв міський голова Василь Пецюх. "Відбулася нарада за участі міських голів Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стрия та Стебника, - розповів Тарас Метик, - на ній обговорено питання сміттєпереробного заводу. Підписано протокол про наміри. Будуватиме завод іспанська компанія. Тарифи залишаться такими ж, як і були. Участі в розмові не взяли тільки представники Дрогобицької РДА". Таким чином ситуація щодо сміття прояснюється. Мер Стебника скромно, та впевнено сказав: "Ми обіцяли виборцям здійснювати щороку капітальний ремонт хоча б однієї вулиці і ми слова дотримуємося". Дійсно, вулицю Трускавецьку, котра була в жахливому стані, вже відремонтували. Василь Федорович повідомив також, що в місті розпочато ремонт вулиці Куліша.

Своє бачення регіональних проблем та їхнього вирішення подав обласний депутат від Дрогобицького району Михайло Задорожний. Щоправда, він договорився до того, що запропонував Стебнику ініціювати вихід з підпорядкування міста Дрогобича та переходити в підпорядкування району. Та почув у відповідь, що Стебник має намір добиватися отримання статусу міста обласного значення. І хоча це буде нелегко, та діяти в цьому напрямку слід. Тим більше, що Моршин, де мешкає менше жителів, такий статус має.

Участь в обговоренні взяло багато небайдужих дрогобичан. Це і депутати Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин, Богдан Звір, Богдан Іванців, Володимир Ямельницький, і представники громадських організацій Хосе Турчик, Святослав Сурма, Павло Побережний, пан Хорт та інші. Михайло Ваврин, зокрема, зачитав пункти доручень із червневої виїзної колегії в Дрогобичі і риторично запитав: "А що ж виконано?" Також Михайло Васильович висловив обурення тим, що Трускавець самовільно скорочує маршрут "Дрогобич – Трускавець", що, ясна річ, принесе масу незручностей не тільки трускавчанам, але й дрогобичанам, багато з яких працюють в курортному місті. Приємно було це слухати, та жаль, що ніхто із трускавецьких депутатів не піднімає цього питання. Бояться, вочевидь, потрапити в немилість до пана Козира.

Богдан Звір, депутат з мікрорайону вулиці Самбірської, висловив занепокоєння тим фактом, що місцева влада на околиці міста щораз менше звертає увагу. Богдан Іванців висловив думку, що тільки в часописі "Тустань" можна почитати те, що не подобається виконавчій владі, дорікнувши окремими журналістам у необ’єктивності правдивого висвітлення ситуації на місцях. Фактично дискусія по горизонталі "Дрогобич-місто – Дрогобич-район – Стебник" була досить цікавою та змістовною і, можливо, саме до такого формату варто б обмежити наступні зустрічі в "Каменярах".

Трускавець, Борислав, Східниця

Трускавець на даній зустрічі представляла одна-єдина людина – депутат Трускавецької міської ради VI демократичного скликання (і V теж), заступник генерального директора ЗАТ "Трускавецькурорт", очільник ТМО партії "Удар" Віталія Кличка Анатолій Стародуб. Від Борислава не було нікого взагалі – ні мера, ні заступників, ні одного тобі депутата. Від Східниці був селищний голова Іван Піляк.

Анатолій Стародуб акцентував увагу присутніх на тому, що не тільки громада не бере жодної участі в тому, як розвивається місто, які дороги слід ремонтувати і як вирішувати інші проблеми (наприклад, водопостачання), а часто й депутатів як народних обранців влада виконавча просто ставить перед фактом. За приклад він навів ситуацію з ремонтом відремонтованих нещодавно вулиць у Трускавці. Питанням, котре варто спільно обговорювати та вирішувати, є й питання меж адміністративних одиниць. Для прикладу, місто Трускавець нічого не має з дозволів на будівництво в IV мікрорайоні міста, бо це станильська чи районна земля, а навантаження на інфраструктуру – колосальне. Ще один приклад, який наводить Анатолій Георгійович – питне озеро хочуть вивести зі статусу питного, а хтось громади чи хоча б депутатів міста запитує про згоду?

Спокійно про здобутки розповідав селищний голова Східниці Іван Піляк. Селище перевиконує бюджет, виконання становить 160%. Місто Борислав селищу нічим не допомагає, а інколи навіть заважає. Неприпустимим є залишити селище-курорт без води – це вже натяк на тему вирішення питання водопостачання тільки Борислава, про що звітувала бориславська влада. Східницький голова не боїться звіту перед громадою – захід відбувався ввечері у суботу, 12 листопада, тривав до пізньої ночі. Влада діє прозоро, громадяни мають можливість ознайомлюватися з офіційними документами на сайті www.shidnitca-rada.com.

Підводячи підсумки, головний редактор "Каменярів" Ігор Курус ознайомив присутніх із розробленою київськими спеціалістами стратегією розвитку Дрогобиччини. "Така стратегія вже була розроблена, та за часів Миколи Гука виявилася нікому не потрібною", - зазначив Хосе Турчик, знаний патріот Дрогобича. Довготривала мета, котру потрібно ставити перед собою – це якість життя кожного мешканця. Вона має покращуватися. Потрібно знати, куди рухаємося далі. І якщо Східниця чи Трускавець фактично не мають сумніву, що потрібно розвиватися як курорт, то як бачать власне майбутнє в Дрогобичі, Стебнику та навіть у кожному селі Дрогобицького району? Чи все пускають на самоплив владні еліти, щоб тільки самим не випасти за борт годівниці для себе та своїх нащадків? Питання без відповіді.

Часто представники влади на місцях, як обрані, так і призначені, вважають себе удільними князьками, ведуть себе як тирани, деспоти, самодури. Такого не повинно бути в демократичній правовій державі, та чи вона є демократичною і правовою – ось в чім питання. Якщо так, то тоді радитися з громадою варто і треба. Якщо ні, то нехай йдуть всі ці виборці разом із громадськими активістами та пресою подалі до одного місця, а влада буде робити так, як вона собі і для себе захоче. І ніякі круглі столи чи громадські обговорення не потрібні. Ну хіба що задля галочки та видимості тісної співпраці із любим народом.

Володимир Ключак

"Регіони" чи "Свобода"?

Поволі наближається до кінця 2011 рік. Наступний – 2012. І це не тільки Євро-2012, розпіарене та міфологізоване, а й вибори до українського парламенту. Ще невідомо, за яким законом обиратимуть нових депутатів парламенту нового скликання, та очевидним є, що боротьба починається вже. І незалежно від того, чи залишиться змішана пропорційно-мажоритарна система, чи Україна повернеться до 450 округів і обиратиме депутатів виключно по мажоритарці, все ж боротьба точитиметься запекла. Її плюсом, напевно, стане той факт, що не всі партії стартуватимуть в цих перегонах, адже обиратимуть все ж із середовища "важковаговиків". На загальноукраїнському рівні можна було б прогнозувати ймовірність потрапляння до парламенту таких політичних сил як Партія регіонів, ВО "Свобода", КПУ, ВО "Батьківщина", "Фронт змін", шанси мають і Народна партія Литвина, і деякі інші політичні сили. Вже традиційно війна між правими та патріотично налаштованими політичними силами розгорнеться на Західній Україні, як це мало місце на виборах до парламенту в 2006 чи 2007 роках. Спробуємо ж глянути, перед яким непростим вибором постануть галичани в 2012 році.

Цілком очевидно, що на Західній Україні освоїлася Партія регіонів. І хоча більшість галичан все ще недолюблює, а то і ненавидить окремих її діячів (для прикладу, народ по-різному ставиться до діяльності Януковича, Азарова, Табачника, Писарчука чи губернаторів областей на місцях), та слід визнати, що свою нішу в політичному просторі Галичини ця партія вже знайшла і зайняла. І в цій ніші не лише представники бізнесу, люди лівих поглядів чи противники Тимошенко та Ющенка, а й ті, хто в 2004 році готові були горло перегризти кожному, хто сказав би "Я – за Януковича!".

Та цілком ясно, що Партія регіонів на виборах-2012 року не стане фаворитом в Галичині і не здобуде першого місця. Радикалізація політичних поглядів галичан стала помітною на останніх місцевих виборах, в жовтні 2010. Якщо "Свобода" не виграла по всіх містах так потужно, як у Львові чи на Львівщині загалом (маються на увазі вибори до Львівської міської та обласної рад), то тільки через певні прорахунки чи слабкість кадрів на окреслених територіях. Тому є підстави говорити про те, що "Свобода" може стати політичною силою № 1 від Галичини в українському парламенті. В тому, що партія Тягнибока подолає 3%-вий бар’єр, сумніватися не випадає.

Твердо можна сказати і про те, що в Галичині порівняно новий політичний проект "Фронт змін" впевнено виштовхнув із опозиційної ніші "Батьківщину". Фактично Партія регіонів всіляко підтримувала будь-які антитимошенківські висловлювання чи дії, чим сприяла росту позицій як "Свободи", так і "Фронту змін". Можливо саме через це і Тягнибока, і Яценюка часто звинувачують у тому, що вони є "кишеньковими проектами" ПР, Коломойського, Фірташа чи когось іншого. Та робиться це, вочевидь, із заздрості. На жаль, "старі" партії, як КУН, УНП, НРУ, "Наша Україна", ХДС, УРП та інші не можуть похвалитися таким зростанням популярності в останній час, як вищезгадувані "Свобода" чи "Фронт змін".

І якщо "Свобода" випливає на патріотичних, націоналістичних та радикальних гаслах, то симпатиками "Фронту змін" є радше люди більш помірковані, дрібні підприємці та представники середнього бізнесу, банкіри, а також ті політичні еліти, котрі не бачили свого майбутнього в "Нашій Україні" чи вже згадуваних невеликих ідеологічних партіях. Якщо "Свобода" має чітку ідеологію, то у "Фронту змін" є інше – чітка стратегія та намагання реалізувати її всюди, де ця політична сила має владу на місцях. Якщо, для прикладу, глянути на перетворення та методи діяльності місцевої влади Самбора, Борислава та Трускавця, то одразу кидається у вічі їхня подібність, якщо не сказати ідентичність. Системність роботи та акцент на командності роботи – одна із основних фішок "Фронту змін".

Окрім прихильників ПР, "Свободи" та "Фронту змін" в Галичині є багато людей, які готові голосувати і за інші політичні сили. Так, позиції партії "Батьківщина" явно похитнулися у порівнянні з 2006 чи 2007 роками і вибори 2010 року це показали. Та якщо "Батьківщина" братиме участь у виборах, то завжди знайдуться ті, хто проголосує за неї та її представників тільки із солідарності з Юлією Тимошенко. Простий виборець розуміє, що заяви різних опозиційних сил в Україні про підтримку Тимошенко як людини мають в собі явний підтекст переманити її виборця, прихилити його на свій бік чи навіть запросити до своїх лав. Та й перед особистою харизмою Юлії Володимирівни та її вмінням подобатися людям блякнуть і Яценюк, і Тягнибок, і Ющенко, і більшість інших політиків.

В політичних колах України точаться дискусії стосовно того, варто чи не варто підвищувати прохідний бар’єр для партій. Якщо з 3 його піднімуть до 5, або й 7, то може статися, що з вищеназваних чотирьох партій (ПР, "Свобода", "Батьківщина", "Фронт змін") хтось може і не пройти до парламенту. Очевидно, що маються на увазі три з названих чотирьох партій, бо місце ПР в українському парламенті гарантоване, адже і Президент – гарант Конституції. Тому при піднятті прохідного бар’єру боротьба між ними стане ще жорсткішою і найбільш запеклою вона буде на електоральному полі Західної України.

Щодо інших уподобань галичан, то варто відмітити, що в наших краях жодних шансів не залишається для КПУ, СПУ, чи інших лівих сил, а також для партії Литвина – їм за місце в парламенті доведеться боротися в основному за межами Галичини. Навряд чи велику підтримку здобуде і "Народна Самооборона" Луценка чи оновлена або ж реанімована "Наша Україна", котра може бути подана в якійсь іншій обгортці. На жаль, попри показну християнськість галичани не розуміють поняття "християнська демократія" і тому ХДС теж навряд чи зможе потрапити до стін ВРУ як партія. Та у всіх цих роздумах варто поставити одне "але". Є суттєве застереження – хто від якої політичної сили буде балотуватися на місцях. І тому не виключено, що в певних виборчих округах Галичини, та і всієї України, перемогу можуть здобути висуванці досить незнаних широкому загалу сил – якщо вони є відомим постатями, авторитетами, мають позитивний імідж. Приклад бачимо хоча б і в обранні міським головою Андрія Садового у Львові чи Олексія Радзієвського в Дрогобичі.

Якщо на перший погляд може здатися, що тепер в Україні певне політичне затишшя, то це враження є дуже помилковим. Активно працюють політтехнологи у штабах провідних політичних сил, розробляють стратегію та тактичні кроки. Розглядається можливість задіяння адмінресурсу різними політичними силами, навіть тими, хто ніби формально чи й фактично в опозиції. Та за рік часу можуть відбутися ще такі потужні зміни по різних напрямках (в тому числі і стосовно законодавства про вибори), що про якісь навіть приблизні прогнози по відсотках говорити зарано. А от окремі політики вже чітко знають, на яких мажоритарних округах вони працюватимуть і вже відтепер підтягують сили.

Володимир Ключак

ФК «Трускавець» - перші в Чемпіонаті району

В п’ятницю, 11 листопада, в Народному домі відбулося щире спортивне свято. Тут вітали команди футбольного клубу «Трускавець» з перемогою у чемпіонаті Дрогобицького району з футболу серед команд вищої ліги сезону 2011 року. Точніше І місце здобула молодіжна трускавецька команда, яка з 24 ігор не програла жодної. А дорослі зайняли друге місце в районі (24 гри, 16 перемог, 3 програші, 5 ігор внічию), тут першість тримає Підбуж.

Перше місце в чемпіонаті з футболу Дрогобицького району для міста обласного підпорядкування мало це чи багато? Радість небайдужих до футболу людей викликає саме відродження футболу у Трускавці. Так, були у нас і кращі результати, була в місті сильна команда ФК «Карпати», яка у 2004 році виграла чемпіонат Львівської області і могла виходити на другу лігу. Як кажуть, що правда, то не гріх, що торба, то не міх. Та сьогодні говорять, зокрема голова Федерації футболу Дрогобицького району Василь Кобільник, що ця команда базувалася на гастролерах, легіонерах…На жаль, припинилося фінансування – щезла команда.

Чергове відродження фенікса трускавецького футболу помаленьку, своїми силами розпочалося 12 квітня 2011 року завдяки добрій волі та командній грі багатьох трускавчан та підтримці міської влади. Президент ФК «Трускавець» Ігор Кісак розповідає, що відродження футболу започаткувала жінка – заступник міського голови Валентина Бодак зібрала в себе всіх небайдужих до відновлення гри мільйонів у Трускавці. І громада підтримала добру ініціативу. Засновниками ФК «Трускавець» виступили Галина Кісак, Володимир Голубінка, Сергій Мойсеєв. Меценатами клубу стали Анатолій Бодак, Ігор Кісак, Мирон Крамар, Тетяна Прокопчук, Володимир Возняк, Павло Гурба, Михайло Крамар, Василь Козловський, Віктор Бистрих, ЗАТ «Трускавецькурот», «Галицький підприємець» та ще багато людей доброї волі. Вирішили зареєструватися на районному рівні. Тренером двох команд – молодіжної і дорослої – став Олег Оринич. Капітан – Ігор Кісак (молодший). Лікар – Михайло Гусаківський, водій команд, у якого не було жодних вихідних і свят – Ігор Король.

Розчулено про футбол як сімейну справу говорив Президент ФК «Карпати» Ігор Кісак: «У 1954 році в трускавецькій футбольній команді грав мій тато. Сьогодні грають мої два сини…» Вітав футболістів з перемогою міський голова Руслан Козир і повідомив, що у Трускавці тренуватиметься одна з команд Євро-2012, швидше за все збірна Англії.

Великим досягненням перемогу у чемпіонаті Дрогобицького району назвав голова Федерації футболу Дрогобиччини Василь Кобільник і зізнався, що не вірив у відродження футболу у Трускавці. Але команда приїхала на першу гру в Рихтичі. Це стало подією для Рихтич – звісно ж, Трускавець приїхав! Більшу частину гри вигравали 2:0, потім тренер став проводити заміни, пробувати різних гравців, і Рихтичі …відігралися 2:2. Та з часом сформувався кістяк і досягнуто хорошого результату, як на початок. Хоча не все так добре у футболі Дрогобиччини, та у держави загалом. Немає піраміди, на яку спиратися, немає перспективи для молодих талановитих гравців, закуповувати легіонерів з Бразилії – це дорога в нікуди…

Але цього дня ніщо не псувало футболістам, серед яких немає легіонерів, а всі хлопці свої, трускавецькі свята. Міський голова Руслан Козир та голова Федерації футболу Дрогобиччини Василь Кобільник провели нагородження всіх, хто долучився до успіху - футболістів, засновників, меценатів. Кращим бомбардиром молодіжної команди став Андріан Фрідрах. Як кращий бомбардир дорослої команди відзначений Олександр Кулинич. Кращим гравцем став Ігор Кісак. Як кращі вболівальники нагороджені Роман Танчин та Павло Ткачик, які не пропустили матчу своєї команди і їздили з футболістами на всі виїзди.

Музичні дарунки приготували футболістам Роман Салань, який відкрив урочистість піснею «Євро 2012», та Вікторія Пиріг.

А фіналом свята стала спільна дружна фотографія.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Не можна йти вперед, озираючись назад

Регіонали ніяк не можуть зрозуміти, за що їх критикує Захід у справі Юлії Тимошенко. Адже засудили її “правильно”, за діючою статтею Кримінального кодексу України. Але в цивілізованому світі нема цього драконівського, ще зі сталінських часів, відповідника. Ця “правильність” є внутрішньою, українською, а якщо ви, панове, прагнете до Європи, то підлаштовуйтесь під її правила, змінюйтесь, в тому числі викидайте репресивні статті з Кримінального кодексу.

Чи не найбільш одіозним супротивником Юлії Тимошенко є Микола Азаров. Здавалось би, Віктор Янукович на неї особисто ображений, розглядає її як найімовірнішого конкурента, що може завадити йому піти на другий президентський термін. А що Тимошенко зробила особисто Азарову, яка чорна кішка перебігла їм дорогу? Чи Миколі Яновичу “за державу обидно”?

Уродженець Калуги Микола Пахло (таким є справжнє прізвище нинішнього українського прем’єр-міністра) виступає ревним захисником інтересів Росії в Україні. Він навіть на ментальному рівні (чого вартує лише буцімто його українська вимова) не може усвідомити, що Україна таки є самостійною державою, а не придатком Росії.

Пахловщина вже увійшла в наш лексикон як символ здійснення буцімто реформ для олігархів, а не народу, і втягнення України в Євразійський союз, задуманий Путіним як різновид Російської імперії в сучасних умовах.

21 напрямок реформ, проголошених Януковичем, Азаров намагається ревно втілити в життя. Але якщо все робиться в інтересах олігархів, невмілими менеджерами яких виступають президент і прем’єр-міністр, то як народ може відчути на собі, що “жити стало краще, жити стало веселіше”? Наші лідери самі себе заганяють в тупик, коли відставкою окремих міністрів уже не обійдеться. Зрештою, ті, хто ними фактично керує, зрозуміють, що Україні потрібні новий президент і новий прем’єр-міністр.

Євразійський союз за Путіним вкотре може перетворити Україну на сировинний придаток, а нині ще незалежна держава, про що мріє Жириновський, який озвучує потаємні думки Кремля, вміститься в якихось два федеральні округи Російської імперії, вибачте, Федерації.

Нині, як ніколи, є актуальним гасло Миколи Хвильового “Геть від Москви!”. Показні спроби Києва йти в Європу під пильним наглядом Москви не витримують жодної критики. Не можна йти вперед, озираючись назад. У Радянському Союзі ми вже були, тож давайте спробуємо стати європейською державою не лише географічно, а й фактично. Там теж не мед, особливо людям з совєтським мисленням, які не виросли зі штанців Великого Жовтня. Але ж колись треба наважитись на рішучий крок, інакше пахловщина так нас засмокче, що не те що в Європі, а й в Африці ми не станемо нікому потрібними. Втім, чого це я Африку бештаю, якщо вона за багатьма показниками залишила Україну далеко позаду?!

Шкода, що ті, кого ми звично називаємо елітою, такою насправді не є, обслуговуючи інтереси олігархічних кланів і намагаючись особисто збагатитись. Можновладці сподіваються лише на те, що народ ніяк не може усвідомити себе єдиним джерелом влади. Але все так не буде. В інтересах так званої еліти не доводити справу до нової революції, яка цього разу може бути кривавою.

Не можна йти вперед, озираючись назад.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Із нарад у міського голови

Минулої середи в Бориславі відбулася традиційна щотижнева нарада з керівниками відділів та служб міської ради. Розпочав її перший заступник міського голови Руслан Зелінський у зв'язку з тим, що міський голова Володимир Фірман був задіяний у селекторній нараді обласного керівництва. А через півгодини він продовжив нараду.

Як завжди, першим доповів про стан справ у міській медицині головний лікар ЦМЛ Василь Кочержат. Із його слів, продовжуються ремонтні роботи у відділеннях міської лікарні - травматології та хірургії. Знову ж таки, бракує у бюджеті грошей. Щодо медицини, то медики зекономили чимало коштів, коли взяли відпустки за власний рахунок бодай на короткий період. Але поки що є борги за медикаменти. До речі, це не тільки проблема нашого міста, багато інших міст та районів Львівщини - теж у великих боргах.

Не повністю забезпечені медзаклади й картоплею та іншими овочами для харчування хворих у зимовий період. Також потрібні, нехай мінімальні, кошти.

Про кошти говорив і начальник відділу освіти Віталій Лесик. їх бракує. Але ще й тому, що коли медицина все-таки зекономила на відпустках за власний рахунок, то освітяни ніяк не можуть зрозуміти, що грошей у бюджеті обмаль і коли б вони пішли у такі завласнорахункові відпустки бодай на час канікул з 2 до 10 січня, то зекономили б чимало коштів для майбутніх зарплат. Крок цей вимушений, але інших варіантів просто немає.

На виконання доручення міського голови з минулої наради начальник відділу освіти проінформував щодо ситуації із СЮТ, про яку говорив минулої наради міський голова. Те, що там увечері не було дітей, пояснюється тим, що батьки забирають дітей до темряви, адже не всі у нас мають автомобілі. Тому й потрібно скорегувати роботу секцій СЮТ і СЮН, щоб заняття улюбленою справою закінчувалися бодай о 18.00. Зимою - коли уже темно, але ще не ніч. Бо ці заклади все-таки працюють, і вихованці бориславських СЮТ і СЮН минулого року в області були переможцями.

Дотепер наш бюджет розплачується перед овітянами за борги минулих років. Добре, що їх вдалося наполовину скоротити, але чому нинішня влада має відповідати за борги своїх попередників.

Начальник відділу оборонно-мобілізаційної роботи Володимир Івасенко розповів про те, як пройшов призов бориславських хлопців до української армії.

Начальник відділу комунальної власності Ярослав Лаврик сказав, що є місце для організації притулку для собак, як кажуть, «братів» наших менших. Але наразі потрібні всі узгодження, з усіма відповідними службами. Хоча у наш час більше б треба думати про людей, дехто з яких теж не має даху над головою.

Начальник міського фінансового управління Юрій Петрів проінформував про дуже нелегку ситуацію щодо виконання міського бюджету.

Про заходи у бібліотеках міста на відзначення 200-річчя Маркіяна Шашкевича проінформував начальник відділу культури Андрій Спас.

Міський голова розповів про ситуацію, яку побачив у відділі соціального захисту населенння, де все поламано, ніяких умов для роботи і ледь не щурі повзають попід підлоги. Страхіття. А люди, які там працюють, змирилися: мовляв, усе в нас добре.

Дуже багато незрозумілих речей у бухгалтерії відділу освіти. Працює шістнадцять (!) бухгалтерів, а зарплату нараховують спеціалісти машинно-лічильної станції. І доводиться платити двічі - і бухгалтерам міськосві-ти, і спеціалістам машинно-лічильної станції.

Міський голова був категоричним: або бухгалтери виконують свою роботу щодо нарахування зарплати, або їх потрібно скоротити наполовину і взяти одного спеціаліста, який уміє працювати на комп'ютері.

Доповнив картину начальник фінансового управління Юрій Петрів, який сказав, що вже двічі за останні роки закуповували комп'ютери і програмне забезпечення для бухгалтерії міськвідділу освіти. Але ніякої користі з того так і не дочекалися.

Про останні події у хірургії центральної міської лікарні проінформував в. о. начальника відділу внутрішніх справ капітан міліції Назар Кос. Він сказав, що з приводу хуліганських дій у приміщенні травматології порушено кримінальну справу. Нападники будуть покарані. А взагалі-то у цьому медичному закладі, як говорилося на зустрічі медиків із правоохоронцями, потрібно або встановити «тривожну» кнопку виклику, коли охоронці прибудуть за лічені хвилини, або взяти охоронців на нічний час. Він наголосив, що відділ внутрішніх справ завжди готовий допомогти своєму містові і своїм співгромадянам. І відчувалося, що це було сказано щиро. Будемо сподіватися, що новопризначений начальник міського відділу міліції діятиме саме в цьому напрямку.

Газета "Нафтовик Борислава"

На книжковій полиці

Оповіді отця Михайла Реваковича про полювання на Сколівщині В 2011 році у Стрию (друкарня "Рай") вийшла друком 70-сторінкова книга невтомного дослідника нашого краю, сколівчанина Ігоря Чудійовича, якого я добре знаю ще з часів, коли працював вчителем у школах Сколівщини. "Оповіді отця Михайла Реваковича про полювання на Сколівщині" варто б почитати не лише мисливцям, але і кожному, хто любить свій край та прагне його пізнавати.

З особливою приємністю довідався я про те, що парохом у моїй рідній Ямельниці до 1847 року був о. Іван Ревакович, тут у нього народилася донька Февронія, а згодом отця перевели служити у Волосянку. Та це лише штрих, який не має відношення до головної думки твору. А книга ця – розповіді священика-мисливця про полювання за часів Австрії, Польщі та німецької окупації. Отець розповідає не лише про вбитих ним тварин, а це і ведмеді, і олені, і дикі кабани, а також зайці, лисиці, борсуки та птахи (дикі качки та гуси). В його зошитах, котрі невтомний пан Ігор розшукав (та ще не всі, він продовжує далі свої пошуки), знаходимо цінні поради для перебування у лісі, що варто мати із собою мисливцю, котрий іде на лови на кілька днів, бачимо образ життя селян-верховинців у часи сто- та п’ятдесятилітньої давнини. За інформацією про придбання книжки можна звертатися за мейлом chydijovuch@inbox.ru.

Володимир Ключак

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.