Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№10 (36) 11 лютого 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Хто мутить воду в першій школі?

10 лютого в ЗСШ № 1 м. Трускавця повинні були відбутися загальношкільні батьківські збори, на яких директору цього навчального закладу п. Володимиру Щигелю мали висловити недовіру. Зборам передував пресинг в одній з міських газет, де двоє батьків (вірніше дві мами) опублікували ряд доказів непорядку в трускавецькій освіті. Проте, як не дивно, більшість педколективу стала на захист директора, вважаючи справжньою причиною зборів намагання поставити на його місце одну зацікавлену особу. Даний факт свідчить про те, що Леся Дідик та Ольга Куц як представники трускавецької "Нашої України" готові і на радикальні кроки, щоб лише добитися справедливості.

Цікавий факт - саме після виключення пана Щигеля з міської "Батьківщини" в нього почалися ці неприємності, подібне було і з колишнім завучем СШ № 2, який позбувся своєї посади майже зразу після добровільного складання партквитка за намовою колишнього голови фракції. Це свідчить про те, що ніколи не потрібно переоцінювати власні сили та думати, що Бог не карає, а лише обдаровує всіх без розбору.

Хрестовий похід проти міської влади

45-хвилинне пікетування міської влади Трускавця пройшло 10 лютого (13.00 - 13.45). Люди висловили обурення діями міської влади щодо гальмування переходу міста на автономне опалення. На мітингу виступили ряд людей, кожен з яких висловив своє бачення ситуації. Після приємних для вуха вигуків "Ганьба!" до мітингувальників вийшов заступник міського голови Віктор Марченко, який сказав, що міська влада керується виключно законами у відмовах щодо надання дозволів на встановлення автономного, проте не зміг відповісти на більшість запитань мешканців, а згодом повернувся і пішов, зрозумівши, що нікому тут особливо він не потрібний.

За пропозицією депутата ТМР Руслана Крамара (БЮТ) пікетувальники обрали з-поміж себе 4 осіб, які представлятимуть їхні інтереси як на засіданнях різних комісій, так і на сесії 12 лютого. До речі, з окремими пікетувальниками ще до мітингу проводив бесіду Юрій Алієв, який пробував їх "уламувати".

В поході взяло участь за нашими приблизними підрахунками біля 165 осіб, більшість із них вирушило організованою колоною з вулиці Мазепи о 12.30, решта (представники Стебницької, Івасюка, Данилишиних, Дрогобицької тощо) під`єдналися вже біля трускавецької мерії. Коли люди йшли вниз по Стефаника, то людський потік мав вигляд похорону - похорону теперішньої влади міста, яка за людей не дбає і не хоче. Адже питання автономного опалення - це лише одне з небагатьох, яке хвилює мешканців, а є ще проблеми відсутності гарячої води (та і холодної), нових астрономічних тарифів, розбазарювання грошей, отриманих від продажу трускавецької землі, "відкати" та ставлення до людей як до безумної сірої маси, а не як до громадян вільної держави.

Транспаранти "Геть паразитів!" та "Автономне опалення - це право кожного…" та рішучість людей вийти на вулиці з акціями непокори міській владі мали б принести свій результат, адже, як всім відомо, наш мер панічно боїться народу, що він продемонстрував ігноруванням цих зборів людей. Нижче вміщуємо зміст резолюції, прийнятої як попередження владі щодо можливих наслідків її подальшого ігнорування інтересів трускавчан.

РЕЗОЛЮЦІЯ

10 лютого 2009 року. м. Трускавець

Ми, мешканці міста Трускавця, які присутні на мітингу 10 лютого 2009 року, метою якого є попередження міської влади Трускавця щодо можливих масових суспільних акцій прояву невдоволення дій міської влади, які будуть мати непередбачуваний і неконтрольований характер і відповідно наслідки, заслухавши виступи мешканців міста та депутата ТМР Р. Крамара вирішили:

1. Звернутися до міського голови Трускавця п. Грицака Л. Я. з вимогою першочергового розгляду на сесії ТМР питання про затвердження Статуту територіальної громади м. Трускавця.
2. В бюджеті розвитку на 2009 передбачити кошти на забезпечення переходу багатоквартирних житлових будинків міста на автономне опалення.
3. Питання розподілу бюджету розвитку та затвердження перспективної схеми теплопостачання міста винести на громадське обговорення шляхом проведення громадських слухань і лише після цього приймати бюджет розвитку на сесії ТМР.
4. Уповноважити представляти наші інтереси наступних осіб: Олега Шоломіцького, Ігоря Дикуна, Марії Кічун, Олени Бренич.
5. Уповноважити представляти наші інтереси в депутатському корпусі - депутата ТМР Руслана Крамара.
6. Уповноваженим представникам від громади і депутатського корпусу провести роз'яснювальну роботу, щодо донесення ситуації, яка створилася в комунальній господарці міста до її жителів шляхом проведення зустрічей в мікрорайонах міста.

Кількість присутніх _____ чоловік.
Рішення прийнято одноголосно.
Головуючий на мітингу: Олег Шоломіцький

КП "Наше місто" почало програвати суди

Першою радісною ластівкою для багатьох трускавчан стало повідомлення про те, що фізична особа змогла довести свою правоту та виграти суд проти КП "Наше місто" щодо неякісного надання послуг цією структурою. Детальніше - в рубриці "Без коментарів" у цьому ж номері "ТВ".

Кавардак у Дрогобичі

Різні інформаційні джерела подають суперечливу інформацію про наслідки недільного звіту міської влади. Якщо частина вважає, що роботу влади визнано задовільною, то інші джерела, зокрема львівські, зазначають, що міській раді Дрогобича рекомендовано саморозпуститися. Це підтверджують і окремі особи, які були присутні на недільному звіті. Натомість пані Алла Гладун, в. о. мера, у відставку йти не збирається.

"Основа життя"

Під такою назвою проходив виховний захід в СШ № 3 м. Трускавця в понеділок, 9 лютого. Діти за допомогою цікавого прикладу визначали, що ж повинно бути основою життя людини - на повітряній кульці писали "гроші", "квартира", "робота", "здоров`я", "вдале заміжжя чи одруження" тощо. Потім один з присутніх учнів став ногою на цю повітряну кульку і пролунав вибух. Це означало, що діти за основу життя брали другорядні речі, тоді як справжньою його основою має бути тільки Бог, тоді не страшні жодні кризи чи проблеми. Модератором та аніматором цього виховного заходу став заступник директора благодійного фонду "Лінія життя" Руслан Цехмейстер, який подібні заходи проводить не вперше та є достатньо відомим в школах міста.

День Всіх Закоханих

цього року припадає на суботу. В центральній міській бібліотеці Трускавця з цієї нагоди в п'ятницю пройде конкурс за участю учнів СШ № 1, пам'ятні сувеніри учасникам та переможцям пообіцяла вмділити міська організація партії "ВО "Батьківщина". Наступного ж дня пройде вечірка в розважальному центрі "ОГО" по Роксолани, 10.

До речі, спростуємо міф про те, що св. Валентин - це загальновідомий католицький святий. Як нам повідомив один з отців РКЦ в Україні, в цей день римо-католики вшановують зовсім не Валентина, а святих Кирила та Мефодія, покровителів Європи.

За афганців не забудуть

В п'ятницю в приміщенні актового залу ТМР відбудеться зустріч учасників бойових дій в Афганістані з мером та іншими представниками влади та соцзахисту.

Минулого року на території Трускавця було 10 ДТП

Про це повідомляє міський інформбюлетень "Голос ради" з посиланням на інспектора ДАІ міста п. Ореста Гута. 14 учасників цих ДТП отримали тілесні ушкодження, летальних випадків не було.

Гаряча субота

Минула субота 7 лютого була гаряча для трускавецьких МНС-ників, які з 5 години ранку мали не лише загасити пожежу по Івасюка та господарського приміщення (стодоли з сіном) в с. Болехівці, але й вирятувати двох рибалок, які мало не потонули на озері. Щоправда, все обійшлося без людських жертв.

Власна інформація

Журналісти Трускавця порушують корпоративну етику

В цілому світі прийнято, що журналісти не повинні зводити рахунки одні з одними на шпальтах своїх газет. Тим більше рахунки особисті. На жаль, в Трускавці ця норма порушена. Наше Інтернет-видання закликає всі сторони нещодавно роздмуханого конфлікту (а журналісти знають, про що йдеться) виявляти витримку та поміркованість та дотримуватися корпоративної етики. Не обливаймо брудом один одного, ні одна одну, будьмо християнами, які є для інших прикладом, а не насмішкою.

Редактор

Відкритий недержавний пенсійний фонд "Покрова"

недержавний пенсійний фонд "Покрова" У вересні 2008р в Україні розпочав роботу Недержавний пенсійний фонд "Покрова", засновником якого є Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) в особі Блаженнійшого Любомира Гузара, основним бажанням якого є подбати, щоб вірні Церкви могли спокійно та гідно прожити роки своєї старості.

Недержавний пенсійний фонд - це неприбуткове товариство, тому весь отриманий дохід розподіляється між майбутніми пенсіонерами. Кожен самостійно може визначити, суму, періодичність, тривалість пенсійних внесків та з якого віку отримувати пенсію з НПФ "Покрова". У фонді нема штрафних санкцій за несвоєчасну або неповну сплату , На внески щомісяця нараховується інвестиційний дохід. Учасники НПФ "Покрова" можуть отримувати одноразові пенсійні виплати, пенсію на визначений термін або залишити свої накопичення у спадок.

Інформацію по НПФ "Покрова" можна отримати по безкоштовній гарячій лінії тел. 8 800 503 63 90, на сайті www.pokrova.in.ua, а також у приміщенні Управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії (м. Трускавець, вул. С. Бандери, 19 ).

Виробнича нарада НПФ "Покрова" м. Трускавець

30-31 січня 2009 року

30-31 січня 2009 року у м. Трускавець в приміщенні Управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії відбулась виробнича нарада Недержавного пенсійного фонду "Покрова". Нараду провели: голова ради НПФ "Покрова" - о. Василь Копичин, голова Наглядової ради Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів і компанії з управління активами "Всесвіт", які обслуговують діяльність НПФ "Покрова", - Ульянов Володимир Анатолійович та керівник Департаменту продаж та регіональних представництв - п. Анатолій Ніколов. У засіданні брали участь 20 консультантів фонду "Покрова".

На порядку денному розглядались питання щодо подальшої роботи НПФ "Покрова" та аналіз проведеної роботи за перших 100 днів з часу заснування фонду.

Розпочав зібрання о. Василь Копичин. Він назвав 4 фактори, що впливають на успішність результату діяльності. Насамперед, це ентузіазм, віра (в Бога, в себе, в продукт, який пропонуємо) та бажання. Особливу увагу о. Василь приділив 4-му фактору - цілі. Він зауважив, що 50% успіху залежить від постановки цілі, а 30% - це практика і лише 20% - навчання. Голова ради фонду також довів до відома усіх присутніх рішення Наглядової ради фонду: "Кожен священик має подбати про своє пенсійне забезпечення".

Володимир Анатолійович Ульянов провів аналіз роботи фонду. Зокрема, він зауважив, що фонд "Покрова" 2008 рік закрив із позитивним результатом, незважаючи на кризову ситуацію, що склалась на українському ринку. Перші 100 днів дали можливість кожному консультанту зрозуміти на скільки важливими є організованість та дисциплінованість.

П. Анатолій Ніколов зробив звіт по створенні та розвитку регіональної сітки консультаційних пунктів НПФ "Покрова". Сьогодні вже працює 7 консультаційних пунктів (Трускавець, Дрогобич, Добромиль, Івано-Франківськ, Коломия, Чортків, Бучач ) найближчим часом буде відкрито 3 пункти ( Броди, Тернопіль, Львів) та в процесі підготовки ще 4 ( Краматорськ, Першотравенськ, Київ, Закарпаття). За цей час учасниками фонду стали 143 особи, уклавши контракти на загальну суму 34 220грн. З 1 лютого 2009 року з метою розвитку агентської структури та регіональної сітки консультаційних пунктів вводиться категоризація усіх консультантів. З кожним консультантом було заключено агентський договір про співпрацю, згідно з яким кожен отримає винагороду за проведену роботу.

Другою частиною наради були індивідуальні зустрічі з консультантами та визначення основних напрямків роботи по регіонах. Зібрання закінчилось фуршетом. Спільна коляда, бажання працювати та робити добру справу об'єднали усіх в одну велику родину "Покрова".

Засідання робочої наради фонду завершилось закритою народою в суботу, яку провели голова ради НПФ "Покрова" - о. Василь Копичин, голова Наглядової ради Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів і компанії з управління активами "Всесвіт" - Ульянов Володимир Анатолійович, керівник Департаменту продаж та регіональних представництв - п. Анатолій Ніколов, генеральний координатор КІП - Копичин Ярослав Васильович та регіональні координатори. На цій зустрічі була сформована стратегія розвитку НПФ "Покрова" на 1-ий квартал 2009 року.

ІКЦ м. Трускавця
М. Трускавець, 82200, вул.. С. Бандери, 19, (Управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ),
офіс 117, 1-ий пов. Тел. (03247) 6-85-91, внутр.57, Е-mail: truskavets_nk@vseapf.com.ua
Єпархіальний консультант: Наталя Копичин

ІКЦ м. Дрогобича
М. Дрогобич, вул. Трускавецька , 2 (Катедральний храм Пресвятої Трійці). Тел. (03244) 3-30-19
Консультант: Полянко Оксана

Підготувала: Наталя Копичин

Без коментарів

За згодою позивача публікуємо рішення Трускавецького міського суду від 26.01.2009 р.

Справа № 2-64/2009 р.

Заочне рішення
Іменем України

"26" січня 2009 року Трускавецький міський суд Львівської області у складі: головуючого - судді Марчука В.І. при секретарі - Хоньків М.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Трускавці цивільну справу за позовом Шоломіцького Олега Григоровича до КП "Наше місто" про захист прав споживача, -

встановив:

Шоломіцький О.Г. звернувся в суд з позовом до КП "Наше місто" про захист прав споживача. Позовні вимоги мотивує тим, що між ним та відповідачем укладено договір від 21.01.2008 року про надання послуг населення з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення, який є в матеріалах справи. Позивач умови договору виконує сумлінно, постійно сплачує за вищевказані послуги кошти, не має жодної заборгованості. Шоломіцький О. Г. стверджує, що відповідач неналежно постачає в його квартиру тепло, оскільки в зимовий період температура в квартирі вночі постійно становить 11 градусів, а вдень піднімається максимально до 15-16 градусів. Через те, що КП "Наше місто" не подає тепло в квартиру позивача, в помешканні останнього утворився грибок, стіни покрились чорним нальотом.

Позивач в судовому засіданні підтвердив вищенаведені обставини в повному обсязі та пояснив, що він зі своєю сім`єю проживає в трьохкімнатній квартирі № 139 по вулиці Івасюка, 15 в м. Трускавці на п'ятому поверсі, яка належить йому та громадянці Мартинюк Руслані Григорівні на праві спільної часткової власності згідно свідоцтва про право власності на житло від 22 січня 2008 року. Умови договору, укладеного між ним та відповідачем, про надання послуг населення з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення стороною відповідача не виконуються. В помешканні в зимовий період постійно холодно та сиро, в результаті чого на стінах утворився "домовий грибок", про що свідчить акт обстеження стану квартири від 18 вересня 2008 року, складений комісією в складі представників УЖКГ та КП "Наше місто" м. Трускавця. Сирість та пліснява в квартирі призводить до систематичних простудних захворювань членів його сім`ї, зокрема дітей, що підтверджується довідкою Трускавецької міської лікарні від 18.06.2008 року.

Протягом останніх десяти років Шоломіцький О.Г. неодноразово звертався з письмовими скаргами та телефонними проханнями до КП "Наше місто" стосовно вирішення питання щодо належного постачання опалення в його квартиру, однак зі сторони відповідача не було жодного реагування, тільки безрезультатні відповіді, про що свідчать копії заяв, відповіді на них та роздруківки телефонних переговорів, які є в матеріалах справи.

Неодноразове звернення позивача до голови міста м. Трускавця п. Грицака Л.Я. щодо його впливу на комунальні служби для вирішення питання відповідачем стосовно належного теплопостачання у квартиру Шоломіцького О. не дало жодного позитивного результату. Він звертався до КП "Наше місто" із письмовою заявою від 22.05.2008 року щодо відключення його квартири від мережі централізованого опалення з відмовою як споживача та розірвання договору у зв'язку із незадовільним наданням послуг з централізованого опалення та неналежним виконанням відповідачем умов вищенаведеного договору, з метою встановлення в подальшому в своєму помешканні автономного опалення, на що отримав письмову відповідь, що для вирішення питання відключення від мереж централізованого опалення йому слід звернутися до міжвідомчої комісії виконавчого комітету Трускавецької міської ради з письмовою на те заявою, копією протоколів загальних зборів мешканців будинку з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. КП "Наше місто" повідомило позивача, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268 "про внесення змін до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" поквартирне відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання не передбачено, а лише будинку в цілому при умові письмової згоди усіх мешканців житлового будинку.

Позивач замінив у квартирі вікна та двері з метою покращення умов проживання в ній та збереження відповідного рівня тепла, однак температура завжди залишалась нижче встановленої норми. За таких обставин, Шоломіцький О. постійно нервує, пише скарги у вищенаведені інстанції, на що отримує безрезультатні відповіді, витрачає кошти на електроенергію для обігріву квартири та на ліки, оскільки його діти через сирість та грибок у квартирі часто хворіють простудними захворюваннями. На даний час він встановив у квартирі індивідуальне опалення.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з`явився, хоча його належним чином було повідомлено про час і місце слухання справи, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити частково, виходячи із наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач зі своєю сім`єю проживає в трьохкімнатній квартирі № 139 по вул. Івасюка в м. Трускавці на п'ятому поверсі, що належить йому та Мартинюк Р.Г. на праві спільної часткової власності. Між позивачем та відповідачем укладено договір від 21.01.2008 року про надання послуг населення з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення, який є в матеріалах справи. Умови договору в частині надання послуг населення з централізованого опалення відповідачем не виконуються, що підтверджується актом обстеження стану квартири № 139 по вул. Івасюка, 15, в м. Трускавці від 18 вересня 2008 року, який складено комісією в складі представників УЖКГ та КП "Наше місто" м. Трускавця, згідно якого в помешканні на стінах виявлено грибок та плісняву. Все це призводить до систематичних простудних захворювань членів сім`ї позивача, зокрема дітей, що підтверджується довідкою Трускавецької міської лікарні від 18.06.2008 року.

Судом встановлено, що внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх обов'язків щодо опалення квартири Шоломіцького О.Г. та неодноразових відмов у дачі йому дозволу на проведення індивідуального опалення, позивач був змушений самовільно провести індивідуальне опалення в квартирі.

Згідно технічного висновку про стан конструктивних та огороджувальних елементів квартири № 139 по вул. Івасюка, 15 в м. Трускавці видно, що стіни та внутрішнє оздоблення не придатні для нормальної експлуатації. Згідно зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва, який є в матеріалах справи, ремонт квартири № 139 по вул. Івасюка, 15 в м. Трускавці оцінюється в 70 118 гривень.

Крім цього, внаслідок неправомірних дій відповідача, Шоломіцькому О.Г. завдано моральну шкоду, яка полягає в тому, що він та члени його сім`ї проживають в холодній сирій квартирі, внаслідок чого весь одяг та речі мають неприємний запах. Все це негативно впливає на його самопочуття, здоров`я його дітей, які часто хворіють простудними захворюваннями.

Відповідно до п. 5.2.1. та п. 5.2.2. Договору № 375 від 21.01.2008 року, укладеного між КП "Наше місто" та Шоломіцьким О.Г., Виконавець зобов'язаний забезпечувати надання Споживачеві послуг належної якості, проводити технічне обслуговування та ремонт внутрішньо квартирного санітарно-технічного обладнання.

Згідно п. 7.2.3. вищевказаного Договору, у разі порушення прав Споживача виконавець несе відповідальність у відповідності до правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, де зазначено, що внаслідок відмови Споживачеві в реалізації його прав, наданні послуг, що за якістю не відповідають вимогам нормативних документів, відмови у наданні необхідної і вірогідної інформації, ухилення від перевірки якості послуг, Виконавець несе відповідальність згідно із законодавством та договором.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов в частині стягнення з відповідача матеріальної шкоди та розірванні договору слід задовольнити повністю, а щодо стягнення моральної шкоди - частково.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 224 - 226 ЦПК України, ст. ст. 3, 15, 17, 24 Закону України "Про захист прав споживачів", суд -

УХВАЛИВ:

Позов Шоломіцького О.Г. задовольнити частково.

Стягнути із КП "Наше місто" на користь Шоломіцького О. Г. 12 000 (тисяч) грн. матеріальної шкоди, 824 грн. витрат на виготовлення технічного висновку, 5 000 (тисяч) грн. моральної шкоди.

Договір № 375 від 21.01.2008 року в частині надання послуг централізованого опалення, укладений між КП "Наше місто" та Шоломіцьким О.Г. вважати розірваним.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя: /Підпис/ Марчук В. І.

Рішення не набрало законної сили.

Суддя: /Підпис/ Марчук В. І.

Гумор від moskaliv.net

- Куме, знаєш що по кацапському означає наче українське слово "шабля"?
- Ну і що означає по кацапському наше українське слово "шабля"??
- Тихіше, панночко!

Летять на літаку німець, француз та росіянин.Німець висовує руку із ілюмінатора, через 20 секунд втягує назад і каже:
- Над Німеччиною летимо.
- Чому?
- А бачите вся рука чорна - це дим із заводів Рура.
Через півгодини француз проробляє те ж саме, через хвилину втягує руку і каже:
- Над Францією пролітаємо.
- Чому?
- Відчуваєте, рука парфумом пахне.
Через годину росіянин висовує руку в ілюмінатор і в ту ж секунду втягує назад.
- Ба! А ось і Росія-матінка.
- Але як ти так швидко визначив?
- Годинник поцупили…

- Куме, де це ваш собака?
- Та, я його зарiзав.
- О-о ! А за що ?
- Бо москалям продався !
- Як !?
- А ось так ! Приходжу додому - а вiн менi з будки: "ґафф, ґафф !"

- Куме!!!
- Га?
- Хто там у тебе верещить?
- Та, москаля спіймали, вбивати будемо!
- То я прийду допоможу, щоб швидше було!
- Приходь, але швидше не треба! Хіба ж ми стаханівці?!

Вірменське радіо питають:
- Скажіть, як назвати сина, якщо тато - єврей, мама - українка і обоє націоналісти?
- Ізяслав.

Проходить змагання трьох країн на найкращого грабіжника - Росії, Англії, США. Спочатку дали змогу показати свою майстерність Американцям, все як положено - багато охорони біля сейфа. Запустили Американців на 5 хвилин, коли час закінчився пішли перевіряти - Американці украли переважно техніку, різні компи. Так само і вийшло з Англійцями, правда вони вкрали тільки різні коштовності. Накінець запускають Росіян - через дві хвилини після того як запустили їх, охорона чує грубий чоловічий голос:
- Іван, а обойі сдірать?

В москалів в усіх анекдотах про українців українці скупі і злі. А в українців в анекдотах про москалів москалі зазвичай мертві…

Розмова в патріотичній українській сім'ї:
- Тобі вже 25 років синку, пора б про женячку задуматися… Як тобі Галина з-під лісу? І хата велика, і шмат лісу…
- Не хочу…
- А як тобі Оксана, що на горі живе - хороша сім'я, багато поля, два трактори…
- Не хочу…
- А кого ж ти хочеш?
- Альошу хочу!
- Ти що здурів! Він же москаль!

Украiнець пiд час снiданку (кава, круасани, хлiб, масло i джем) бачить москаля, який жуючи жвачу, сiда бiля нього. Наш хлопець iгнорує його, але москаль все одно першим почина розмову. Москаль: Вот вы, украинцы, едите хлеб полностью? Українець: Звiсно. Москаль: (пiсля взриву великого пузиря) А мы нет. В России, мы только едим мякоть. Корку мы собираем в специальный ящик, перерабатываем, превращаем в круассаны и затем продаем. Москаль задоволено посмiхаеться, в той час коли українець мовчки далi iсть свiй снiданок. Москаль: Вы едите джем с хлебом? Українець: Звiсно. Москаль: (пропускаючи жвачку крiзь зуби) А мы нет. В России, мы едим только свежие фрукты, затем собираем кожуру, семечки и качаны в специальный ящик, перерабатываем, превращаем в джем и продаем Украине. Украiнець мовчки ставить чашку з кавою на стiл: А ви сексом займаiтесь в своiй Росiї? Москаль посмiхаючись: Конечно. Укрaiнець: А що ви робите з презервативом пiсля використання? Москаль: Выбрасываем, конечно. Украiнець: А ми нi. В Украiнi, ми збираемо iх в спецiальну скриню, розплавляемо на жуйки продаемо в Росію!

В Чехословаччині вирішили утворити Міністерство морського флоту. У Москві страшенно здивувалися.
- Навіщо воно вам? У вас же немає моря!
- Ну й що? - здивувалися чехи. - У вас же є Міністерство культури.

На поминках москаля музики з Закарпаття порвали два баяни.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.