Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№129 (373) 16 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

В ЛОДА провели робочу нараду з питань "Лісової пісні"

Як інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації, заступник голови ЛОДА Володимир Губицький 15 грудня провів нараду з питань будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Сагайдачного, 14 –А у місті Трускавець Львівської області. На нараді розглянуто будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул.Сагайдачного, 14-А, яке здійснюється ТзОВ «Інвестиції і Консалтинг». Введення в експлуатацію зазначеного об’єкта очікується у першому кварталі 2012 року. Внаслідок його перепрофілювання в комплекс апартаментів виникла необхідність внесення змін у проектну документацію та технічні умови щодо водовідведення. На нараді розглянуто проблемні питання, які виникли при розгляді детального плану території на якій розміщений зазначений об’єкт. Суб’єктам будівництва дані доручення щодо реалізації заходів з безумовного введення в експлуатацію об’єкта в заплановані терміни при врахуванні інтересів мешканців прилеглих будинків. Також передбачено проведення громадського обговорення детального плану території розробленого інститутом «Містопроект» на замовлення ТзОВ «Інвестиції і Консалтинг».

Миколая святкуємо кілька днів

свято Миколая в д/у Ялинка Незважаючи на те, що свято Миколая – тільки 19 грудня, та святкування у Трускавці затягуються на тиждень. Фактично у закладах освіти, особливо в дитячих садочках, заходи проходять від середи – четверга. Дітвора традиційно дуже радіє приходу святого. У суботу в церкві Пресвятої Богородиці в Трускавці відбудеться святкова музична вистава за участі дитячого ансамблю «Джерельце» з Моршина. Проте все-таки основна частина святкувань пройде у неділю-понеділок. Так, в неділю о 13.30 пройдуть святкування в санаторії «Карпати» (під патронатом міської організації Партії регіонів). Свято організовується для дітей пільгових категорій.

У понеділок головний захід – це урочиста Свята Літургія в центральній греко-католицькій церкві міста. Також в понеділок святкові заходи організовує ЗАТ «Трускавецькурорт» (о 11.00 в ПК імені Шевченка). О 14.00 в Народному домі подарунки для трускавецьких дітей пільгових категорій вручить Миколай, запрошений Службою у справах дітей. Не будуть обділені в цей день і діти-сироти. Так, зокрема, до бориславського сиротинця "Оріана" поїде група небайдужих людей на чолі з Мар’яною та Андрієм Пристаєм, щоб порадувати малечу подарунками від святого Миколая. Цей проект триває вже кілька років, а "Трускавецький вісник" виступає його інформаційним партнером.

А завершаться святкування у Трускавці відкриттям ялинки о 17.00. Урочисте відкриття міської Різдвяно-Новорічної ялинки за участю Святого Миколая відбудеться 19 грудня і в Бориславі (початок о 16.00 на площі Івана Франка).

На фото: свято Миколая в д/у "Ялинка" м. Трускавця.

Міська «Свобода» звітує

У неділю, 18 грудня, в Народному домі відбудеться звіт Трускавецької міської організації «ВО «Свобода», інформує прес-служба політичної партії. Перед присутніми про виконану роботу за рік прозвітують голова ТМО Павло Швець, голова депутатської фракції «ВО «Свобода» в міській раді Богдан Габшій, інші депутати міської ради (Тарас Данилюк, Ігор Струбіцький, Євстахій Буняк), а також депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький. Попередньо планувалося, що перед трускавчанами виступить і голова партії Олег Тягнибок, проте достеменної впевненості в цьому у нас немає.

Питання скорочення маршруту "Дрогобич – Трускавець" буде піднято на обласному рівні

Нагадаємо, що міська влада Трускавця зробила мешканцям Трускавця та Дрогобича "хороший" подарунок до Нового року – скоротила маршрут "Дрогобич – Трускавець", обмеживши його трускавецькою автостанцією при в’їзді в місто. Експерти схиляються до думки, що це було зроблено виключно заради лобіювання інтересів внутрішньо міського перевізника. Не зайве буде згадати, що міський прокурор вже виніс протест на ще одне рішення міськвиконкому, котре обмежувало права осіб пільгових категорій на проїзд у внутрішньоміських маршрутках і в кінці листопада міськвиконком задовольнив цей протест прокурора.

Отож, на захист прав мешканців виступила міська організація ветеранів війни та праці. Як інформує наше джерело з посиланням на голову організації Віктора Бессарабова, ветерани вже отримали відповідь з міської ради, але вона їх не задовольняє, оскільки це звичайнісінька відписка. Інше наше джерело інформує, що питання таких дій влади буде піднято на обласному рівні обласним депутатом від "Свободи" Олексієм Балицьким. Часу залишилося мало, тож всі ми повинні згуртуватися, щоб завадити пану Козиру та його прибічникам втілити цей шкідливий задум скорочення маршруту суто автостанцією.

У Трускавці виявлено підпільний обмінний пункт

Працівники відділу податкової міліції ДПІ у Дрогобицькому районі виявили у Трускавці пункт обміну валюти, який працював без жодних дозвільних документів на право здійснення такої діяльності. Про це нас повідомив Л.М. Лоневський, перший заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у Дрогобицькому районі, перший заступник начальника ДПІ, начальник ВПМ ДПІ у Дрогобицькому районі, підполковник податкової міліції.

Господар обмінного пункту не був зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності, не мав дозволу Нацбанку на здійснення валютних операцій, агентської угоди з банківською установою на закупівлю валюти та торгового патенту. Також не було в наявності комп’ютерної системи, з використанням якої проводиться облік валютних операцій та роздруковується квитанція клієнту про факт проведення валютної операції. Крім того, валютні операції здійснювалися без ідентифікації особи, якою проводиться валютно-обмінна операція.

У незаконного «міняйла» вилучено понад 3500 доларів США, 150 євро, 117000 російських рублів та близько 6000 гривень. Діяльність підпільного обмінного пункту припинено.

«Просвіта» відзначає ювілей

На неділю, 25 грудня, у Трускавці заплановано проведення урочистостей з нагоди ювілею всеукраїнського товариства «Просвіта». Про це інформує наше власне джерело з посиланням на голову трускавецької «Просвіти», депутат Трускавецької міської ради Галину Шиманську-Карпюк. Засідання оргкомітету з цього приводу відбулося в міській раді у середу, 14 грудня. Серед заходів, які планують проводити – і наукова доповідь про діяльність освіти в Трускавці, яку пообіцяли підготувати представники наукових кіл Дрогобицького педуніверситету.

"Самсунг" стає партнером проекту "Відкритий світ"

Як інформує наше джерело, керівник Національного проекту Ігор Курус (відомий в нашому регіоні і як головний редактор тижневика "Каменярі") мав зустріч з керівниками корпорації "Самсунг" в головному офісі компанії у місті Сувон (Республіка Корея). Там він презентував національний проект, після чого було детально обговорено усі стадії реалізації проекту і участь у ньому корпорації "Самсунг".

Директор "Самсунг електронікс" Byeongjoo Kim запропонував керівникові проекту вивчити досвід російської компанії "Йота" у розгортання мережі LTE і повідомив про зацікавленість телекомунікаційного підрозділу Корпорації "Самсунг" українським проектом.

Ігор Курус повідомив, що у телекомунікаційному обладнанні орієнтується на провідні компанії: американську "Алкатель Люсент", норвезьку "Телесонейра" і китайську "Гайвей", а також йому імпонує досвід Німеччини. В ході переговорів, досягнуто домовленості про участь корпорації "Самсунг" у пілотному проекті, який розпочнеться 11 січня 2012 р. Для цього "Самсунг Електронікс" у стислі терміни виконає усі необхідні процедури.

Членам української делегації спеціалістами компанії було продемонстровано як сучасне комп'ютерне обладнання, так і перспективні розробки, які можуть використовуватися для шкіл в Україні, а також було ознайомлено з досвідом компанії у реалізації освітніх проектах як у Південній Кореї так і в інших країнах світу. А віце-президент "Самсунг електронікс" Hyesung Ha запевнила Ігоря Куруса у бажанні Корпорації стати партнером національного проекту "Відкритий світ".

Керівник національного проекту "Відкритий світ" Ігор Курус подякував Віце-президенту "Самсунг електронікс" Hyesung Ha за запрошення й організацію поїздки делегації і підкреслив, що Національний проект "Відкритий світ" є відкритим до співпраці з відомими міжнародними компаніями, які запропонують найкращі рішення й умови співпраці.

Нагадаємо, що 12 і 13 грудня Ігор Курус брав участь у презентації національних проектів у Японії. 14 грудня 2011 року національні проекти України було презентовано у столиці Південної Кореї м. Сеулі. В ході доповіді керівник національного проекту "Відкритий світ" зробив наголос на комп'ютерному обладнанні для школярів. Як відомо, південнокорейські компанії мають сучасні технології для створення комп'ютерної техніки, тому, на думку Ігоря Куруса, всесвітньовідомі південнокорейські виробники комп'ютерної техніки могли б зацікавитися національним проектом "Відкритий світ". В ході двосторонніх зустрічей зацікавленість проектом висловили компнаіі "Leading solution" та "POSCO".

Керівник національного проекту "Відкритий світ" також провів низку зустрічей з потенційними південнокорейськими інвесторами. Згідно з попередніми розрахунками Національний проект "Відкритий світ" планує залучити більше 3,5 млрд. грн. приватного капіталу, в тому числі іноземного.

Як повідомили нам в офісі національного проекту "Відкритий світ", у пілотному проекті будуть брати участь також і школи Дрогобицького району. Також повідомимо, керівник Національного проекту "Відкритий світ", наш земляк, Ігор Курус подарував інтерактивне обладнання Стебницькій СШ № 7 та Нагуєвицькій середній школі.

Руслан Крамар не справляється з обов’язками, бо багато роботи?

До редакції нашого Інтернет-видання звернувся мешканець будинку 1 на вулиці Івасюка, котрий поінформував, що проблема холодного стояка, про яку ми писали в № 127 "ТВ" від 12 грудня ц. р. (новина "Чи справляється "Трускавецьтепло" з обов’язками"?), досі не вирішена. Нагадаємо, що про проблему знають і мер міста, і начальник УЖКГіБ ТМР. Про неї доповідав на понеділковій нараді 12 грудня і керівник КП "Трускавецьтепло" Руслан Крамар, повідомило Трускавецьке Інтернет-телебачення.

Сьогодні, 16 грудня, мешканець Івасюка, 1 знову звернувся до пана Крамара. Він спочатку мусів чекати півгодини, а потім сказав Руслану Ярославовичу: "Це несерйозно. І не просто несерйозно, а по-хамськи. Ви обіцяєте вже скільки тижнів? Одні обіцянки, а з них нема нічого. Жодного результату. Ви ж казали, що завтра все буде готово!"

Руслан Крамар відповів: "А що ви хочете, в нас же тут стільки роботи!", на що мешканець сказав: "Скоро, з понеділка, прийдуть морози, все позамерзає, тоді у вас роботи буде ще більше". Руслан Крамар обіцяв, що сьогодні проблема вирішиться. Натомість мешканець нас поінформував, що вчора зранку йому відповіли те ж саме і запевнили, що до обіду прийдуть майстри, які ремонтують щось поряд, на Стебницькій. Чоловік просидів вдома до обіду, через обід, після обіду і до вечора так ніхто не прийшов. А ще Руслан Крамар попробував звинувачувати попередню владу, що залишила "непросту спадщину", хоча поломка сталася нещодавно, вже після початку опалювального сезону.

Чим завершиться вся ця епопея зі стояком, ми повідомимо додатково.

Аварії стаються постійно

На відтинку автошляху «Дрогобич – Трускавець» неподалік санаторію «Зелений гай» на Гірці почастішали випадки аварій. Відколи відремонтували дорогу і вона набула нормального вигляду, водії часто підвищують швидкість і кількість аварій зростає. Інколи кількість аварій саме в цьому місці становить кілька на тиждень. Можливо, варто цю ділянку дороги все освятити.

Перемоги бориславців

В місті Бориславі в 2012 році в рамках проведення Всеукраїнського турніру з боксу серед жінок-молоді та юніорок відбудеться товариська зустріч жіночої збірної України та збірної Польщі. Про це "ТВ" поінформував відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. Такий турнір відбуватиметься в Бориславі вперше. Як зазначив Олег Загірський, директор дитячо-юнацької спортивної школи, голова міської громадської організації СОТ «Гладіатор», «такий турнір нам запропонували провести у зв’язку з високими досягненнями наших вихованок. Зокрема, Вікторія Вірт, Наталя Князь, Галина Вороблевська в цьому році стали чемпіонками Європи, а Вікторія Вірт в 2011 році також виборола звання чемпіонки світу та стала кращою спортсменкою світу серед юніорок 2011 року». Турнір відбуватиметься на базі спортивної школи. На сьогоднішній день створюється Оргкомітет з підготовки та проведення. «Окрім того, хочу зазначити важливий вклад в досягнення наших спортсменів і Почесного Президента СОТ «Гладіатор» Юрія Флюнта, який є нашим постійним та основним спонсором. Це, в першу чергу, фінансування виїздів наших спортсменів за кордон»- додає п. Олег.

В Бориславі засідав виконком

13 грудня відбулось чергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. Про це "ТВ" поінформував відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. В порядку денному – 13 питань. Основні з них: про організацію виконання предмету «Захист Вітчизни» та військово-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах м. Борислава на 2011-2012 навчальний рік; про надання АТ «УкрСиббанк» у оренду приміщення на вул. Шевченка,49 у м. Бориславі; про призначення субсидій окремим мешканцям м. Борислава та смт. Східниця; про оформлення права власності на житловий будинок та присвоєння поштової адреси нежитловій будівлі та ін.

Енергоаудит

За результатами відвідин дошкільних установ міста Бориславський міський голова Володимир Фірман доручив заступнику міського голови Сергію Оленичу та начальнику відділу освіти міської ради Валерію Лесику провести енергоаудит в дошкільних установах та подати пропозиції щодо заміни кухонних вогнищ на газові плити. Начальнику фінуправління міської ради Юрію Петріву – відповідно здійснити фінансування відділу освіти. Володимир Фірман, зокрема, зазначив: «Соціалізм закінчився. Ми повинні навчитися рахувати кожну бюджетну копійку. Маємо приклад, після встановлення лічильників в ЗОШ № 3 оплата за енергоносії впала в два рази». Інформацію "ТВ" надав відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Подано заявку на придбання апаратури та медичних меблів

За інформацією головного лікаря Бориславської ЦМЛ, депутата Львівської обласної ради Василя Кочержата наша лікарня подала заявку на придбання апаратури та медичних меблів для облаштування нещодавно відкритого центру первинної медико-санітарної допомоги. Вартість всього обладнання складе 109 тисяч гривень. Тендер проведено, тож відповідно є надія отримати обладнання ще до нового року. Кошти виділено з обласного бюджету. Інформацію "ТВ" надав відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Власна інформація

Юний дрогобичанин став переможцем Всеукраїнського турніру з боксу

Дрогобичанин Віктор Буртовий став переможцем Всеукраїнського турніру з боксу серед юнаків на приз срібного призера Сеульської олімпіади з боксу Андрія Котельника, - повідомив на нараді в Ратуші секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик.

Зі слів посадовця, це один з найпрестижніших турнірів, який збирає найкращі команди юних боксерів. Команду Дрогобича представляли троє спортсменів спортивно-оздоровчого центру «Еней», один з яких – учень гімназії Віктор Буртовий став переможцем у ваговій категорії 52 кг, впевнено перемігши всіх своїх супротивників. У нагороду юний боксер отримав диплом, медаль першого ступеня, приз від Андрія Котельника та боксерські рукавиці з автографом братів Кличків.

Іван Тихий

Василь Пецюх: «Ми зробили для міста все, що змогли»

Василь Пецюх На свій перший звіт міський голова Стебника Василь Пецюх прийшов, як кажуть, з відкритими лицем і чистою совістю. Бо весь рік він і його команда працювали чесно і, скажемо, продуктивно. Тож відзвітувати перед своїми виборцями мав про що, бо рік тому прийняв місто від свого попередника у занедбаному стані, із завалами сміття, зруйнованими дорогами, мізерним бюджетом, та багажем інших проблем.

Найперше, що пообіцяв новий мер, коли прийшов до влади, так це зробити ремонт головних вулиць міста, і зокрема Трускавецької. Адже по цій дорозі, яка веде до курорту, де працює тисячі стебничан, їзда була справжньою каторгою. Поки знайшли гроші та виконавця робіт, минуло досить часу. Та, незважаючи на труднощі, цього року міській владі таки вдалося вирішити цю проблему – дорогу на Трускавець відремонтували

Тож на звіті, що відбувся 11 грудня у Народному домі, Василь Федорович з гідністю рапортував про виконання цієї роботи. А окрім цього розпочато і частково виконано ремонтні роботи на вулиці Куліша та о. Микелити.

Тривалий час належно не справлялося зі своїми обов’язками керівництво комунальної служби міста. Там виникла велика заборгованість по заробітній платі, двірники перестали виходити на роботу. Довелося піти на крайні заходи – звільнити начальника КП МВУЖКГ, а на його місце запросити нового керівника Івана Лепкого. Бачимо, він серйозно береться за справу – наводить лад з прибиранням міста, повернув на роботу двірників.

Була серйозна проблема з приватизацією гуртожитку на вулиці Мельника 4А. Виявилося, що минуле керівництво міста допустило в цій справі певні порушення. Було встановлено, що протокол конкурсної комісії фальшивий, усі підписи підроблені. Рішення конкурсу нинішня міська рада відмінила.

У позитив міський голова заносить прийняття сесією рішення про дозвіл на приватизацію міських гуртожитків на вулиці Симоненка 21, 23, 24, 25, С.Бандери,3, облаштування майданчиків для сміття, встановлення урн для твердих побутових відходів, вилов спеціалістом бродячих собак, яких у місті відчутно поменшало.

Важливою проблемою для міста була і залишається ситуація на ДГХП «Полімінерал». Його оцінили на 200 мільйонів гривень, але за такі гроші його ніхто не хоче купувати. Зараз проводиться нове оцінювання основних фондів підприємства. Можливо зі зменшенням ціни появиться інвестор, який візьметься за його відновлення, бо для міста це дуже важливо в плані наповнення бюджету.

Не вдається знайти покупця і для «Масту», який заборгував значні кошти по кредиту.

Працює комісія стосовно зміни статусу міста. Йдеться про вихід з-під опіки Дрогобича і підпорядкування його області. Наразі, як стверджують спеціалісти, місто не відповідає вимогам обласного підпорядкування. Але робота в цьому напрямку ведеться.

Торкнувся міський голова сумнівної приватизації магазину «Меблі». Ця приватизація, стверджує він, відбулася не без участі колишніх депутатів міськради. Господарський суд області відхилив позов міської ради стосовно цього комплексу. Але міська рада має намір і далі боротися за нього.

Говорячи про міський бюджет, міський голова сказав, що у порівнянні з минулим роком бюджет зменшився на 200 тисяч гривень і зараз його загальний фонд становить 1700 тисяч гривень. З них на потреби міської ради йде один мільйон 200 тисяч гривень. При цьому влада здійснює економію коштів міського бюджету. Добиваються цього за рахунок вивільнення робочих місць та розподілу обов’язків розрахованих працівників між тими, хто працює.

Проводиться наповнення бюджету ще й за рахунок сплати податку за оренду земельної ділянки тими підприємствами, які раніше не платили. Сталося це після проведення інвентаризації землі, коли було виявлено таких неплатників. До нині злісним неплатником земельного податку залишається фірма «Прикарпатбуд». Відтак міський голова відповів на запитання присутніх.

Людей цікавило, як будуть вивозити з міста сміття. Адже згідно нових правил, як пояснює начальник комунальної служби Іван Лепкий, мешканці мають укладати угоду з комунальним підприємством. Встановлено тариф. За одну особу треба платити більше, ніж дотепер – 6,25 грн. Це викликало в залі гостру дискусію. Такі розрахунки мешканців не влаштовують. Що стосується ОСББ, то тут плата за вивіз сміття дається на розгляд будинкового комітету. Людей цікавило:

- Коли буде освітлена дорога з вулиці Січових Стрільців до «Куби»?

- Цю роботу виконаємо, лиш появляться кошти, - відповідає мер.

- Чому не ремонтується будинок на вулиці Курбаса?

- Будинок є власністю фірми. Ремонт – справа власника.

- Чому міська рада не бореться за меблевий магазин?

- Бореться. Але перший суд був не на нашому боці. Справа продовжується.

- У місті вкрали багато каналізаційних люків. Де міліція?

- Міліція шукає, наразі безуспішно.

І за питання з підтекстом:

- У якій квартирі ви мешкаєте?

- У мене двокімнатна квартира і живе зі мною двоє синів і мама моєї дружини, - відверто відповів мер. А ми додали б для цікавих, що Василь Федорович час від часу маршруткою, електричкою добирається до свого села Воля Якубова, щоб відвідати свою рідну хату, у якій уже нікого нема, поклонитися могилі батьків, поспілкуватися з сусідами.

Запитували міського голову, коли поновлять, наведуть порядок біля пам’ятника Тарасові Шевченку, бо основа його геть пошкоджена; коли в місті появиться патрульно-постова служба міліції; чому нічого не робиться із самовільними сміттєзвалищами, що утворилися обабіч дороги на Болехівці; чи не пора пустити маршрутку по місту, і, зокрема, на Панську Гору; чому в місті гальмується впровадження автономного опалення. Безперечно, на всі запитання люди отримали відповіді, але не зі всіх були задоволені.

Секретар міської ради Роман Івасівка розповів про роботу депутатського корпусу. Він зауважив, що не всі депутати регулярно бувають на сесіях. Виборці хочуть знати таких «працьовитих» обранців поіменно. Тепер їх не назвали, але якщо так продовжуватиметься, то їх імена будуть оприлюднені.

Про проблеми міста та свою участь у їх вирішенні говорив депутат обласної ради Михайло Задорожний. Зокрема, він допоміг місту у виділенні коштів на ремонт вулиці Трускавецької, посприяв у прийнятті рішення обласною радою стосовно приватизації гуртожитків, вирішує питання стосовно обласного підпорядкування Стебника, постійно цікавиться долею ДГХП «Полімінерал».

Він був противником перенесення з Дрогобича в Стебник відділень шкір- та онкодиспансерів. Депутат висловив побажання проводити такі зустрічі з виборцями хоча б два рази на рік.

Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик був небагатослівним. Він передав вітання і вибачення від міського голови Олексія Радзієвського, який через недугу не зміг прибути в Стебник. Пан Метик сказав, що Дрогобицький мер задоволений роботою керівництва Стебника. Дрогобичани допомагали і будуть надалі допомагати місту калійників у вирішенні їхніх проблем.

На закінчення Василь Федорович подякував усім, хто прийшов на слухання звіту, сказав, що усі порушені питання постарається виконати, побажав людям щедрого святого Миколая та веселих Різдвяних свят і Нового року.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

На захист українства

"Трускавецький вісник" неодноразово піднімав тему потреби захисту українства в нашому місті. Із приходом до влади Руслана Козира українських музикантів виганяли з курортного парку, бо вони, буцімто, "шкодять "Нафтусі". З курортного парку силоміць виселили та продовжують виселяти всіх, хто теж "шкодить "Нафтусі" – продавців релігійної літератури та атрибутики, представників турфірм, художників, виробників сувенірів. Під гарячу руку потрапили і продавці української книги. Спочатку їх хотіли намістити на задвірках музею історії міста, та згодом жінки домоглися, щоб місце на загальній торговиці, в яку перетворився бульвар Юрія Дрогобича (біля ринку "Дукан"), знайшлося і для них.

І от свіжий клопіт. Влада в особі заступників міського голови Юрія Яворського та Валентини Бодак за можливість торгувати українською книгою пропонує оплатити суму в кількості 9 600 гривень. Адже за умовами конкурсу підприємець, який хоче отримати місце у майбутньому торговому комплексі, складеному з МАФів (малих архітектурних форм), має сплатити одноразово за право оренди та річну вартість оренди, яка становить 25 гривень у день. Та звідки взяти такі гроші? Тож і звернулися представниці Всеукраїнської Ліги українських жінок (ВЛУЖ) Катерина Ківацька та Надія Гладка, котрі і займаються поширенням українського слова в нашому курортному місті, до всіх небайдужих за допомогою. Першим допомогли українській книзі в санаторії "Карпати" – генеральний директор оздоровниці Лев Грицак вже виділив 3 тисячі гривень на ці потреби.

Представниці Ліги українських жінок звернулися до міського голови Трускавця пана Козира із заявою такого змісту: "В зв’язку з реорганізацією паркової території міста виділене місце для пропагування і розповсюдження української книги і української періодики є тимчасовим. Ліга українських жінок взяла участь в конкурсі на отримання і збереження робочого місця з розповсюдження серед відпочивальників української книги. Російська книга в нашому місті заполонила усі куточки її реалізації, вона є набагато дешевшою, масовішою і конкурентноспроможнішою. За час діяльності більшість українських патріотичних книг реалізовано відпочивальникам східних регіонів України, а також Криму, а навіть жителям Росії. Рентабельність від продажу української книги є дуже мізерною. Тож сплатити ринковий збір на рік наперед нам не під силу. Для підтримання української книги, а одночасно і мовної політик, просимо зменшити нам ринковий збір, а по можливості відтермінувати його".

Заяву, підписану членкинями ВЛУЖ К. Ківацькою, Н. Гладкою та С. Цвігулою, підтримали також трускавецька "Просвіта" (голова – Г. Шиманська) та міські партійні організації Конгресу українських націоналістів (голова – І. Ластовецький), Партії регіонів (Лев Грицак), "Свободи" (Павло Швець), Спілка політв’язнів та репресованих (Наталія Мінько), Товариство політв’язнів та репресованих (Євгенія Гимон), Братство вояків УПА (Роман Малярчин), Рада ветеранів (Віктор Бессарабов), а також автор поетичних збірок Юрій Титарів, представник Міністерства аграрної політики України Скобілев Борис Павлович та багато інших.

Хочеться вірити, що в трускавецькій мерії не проігнорують це звернення та не обмежаться бюрократичними відписками, а дослухаються до прохання підтримати українську книгу і зрозуміють, що інколи варто пожертвувати прибутками заради розвитку духовності та виховання патріотизму.

Володимир Ключак

Трасу Самбір – Дрогобич нарешті відремонтують

Проїхати з Дрогобича в Самбір і і водієві без капель «Валер'янки», сліз або «міцного» слівця вкрай важко. Дорога, яка сполучає два районних центри, знаходиться у вкрай жахливому стані... На реконструкцію дороги Т – 14 – 18 витратять майже 80 млн. грн.

Непогане покриття лише на «тещиному язику»

Отож, вирушаємо у віртуальну мандрівку. Дрогобич, вул.. Самбірська - ям нібито нема. До «Граніту»... Тут, хоч-не-хоч, та доводиться маневрувати. Далі - село Лішня. Дорога відремонтована. Усе найцікавіше починається згодом. Проїжджаємо Броницький ліс, повз меморіал пам'яті закатованим євреям. Ями зустрічаються часто. Проте, якщо знати, «де вони» і «які», можна їхати. Більшу стурбованість викликає сміття, що на узбіччях, адже саме цією дорогою везуться тверді побутові відходи на броницьке сміттєзвалище. І саме тут частина тих же ТПВ губиться...

Заїжджаємо в село Брониця Дрогобицького району - і... БАХ! - оце так яма! Якщо не знати про неї і завчасу не пригальмувати, ймовірність того, що після такої «зустрічі» доведеться рівняти диски-майже стовідсоткова. Далі - ще цікавіше. Між Броницею, Новошичами та Лужком -суцільний «бомбодром».- Не встигаєш набрати і 60 км швидкості, як доводиться гальмувати, об'їжджати, виїжджати на зустрічну смугу або на узбіччя... З полегшенням можна зітхнути за селом Лужок Дрогобицького р-ну (біля пам'ятника Тарасові Шевченку). На цій зигзагоподібній ділянці дороги, яку в народі називають або «серпантином», або ж «тещиним язиком», дорожнє покриття на загал непогане - ям майже нема, а якщо і є, то невеличкі.

Відтак виїжджаємо з Дрогобицького району і в'їжджаємо в Самбірський. Тут, між селами Велика Озимина і Мала Озимина, будьте готові побачити дорогу, яка на «дорогу» взагалі не схожа... Ями - до кольору - до вибору: великі, маленькі, глибокі, глибоченні, мілкі... Проїхати своєю смугою можна лише на швидкості 20 км./ год. Та й так, що вами хитатиме наче на кораблі, який потрапив у шторм... Якщо ж швидкість не збавити - можна і диски погнути, і амортизатори знищити, і вихлопну трубу залишити.

За Малою Озиминою ситуація дещо покращується. Проте і в Городищі, і в Сідому з ямами зустрічатись тики доведеться. Та й ділянки дороги тут аварійно-небезпечні. Менше проблем у селі Ралівка - дорожнє полотно полатане, нехай не по-європейськи, але відремонтоване. Тож, перенісши жахіття траси «Дрогобич-Самбір», з купою нервів, ви таки потрапите у славне місто Самбір...

Спасибі Євро

Мова про необхідність ремонту цього злощасного розбитого шляху велась давно. Ще в 2009 році влада Львівської області просила керівників країни включити до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу реконструкцію дороги Т-14-18 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий, яка з'єднує автодорогу М-06 на ділянці від Стрия до Трускавця.

Проте тоді на тім і стихло. В народі подейкували, що аби туристи не їхали на Євро-2012 цією дорогою, митний перехід, що за Мостиськами, на час проведення футбольного чемпіонату взагалі закриють... Адже ж е прекрасна дорога через Шегині, на ремонт якої пішли сотні мільйонів гривень, тож хай нею і їздять. Проте сьогодні, виглядає на те, цей сценарій не реалізовуватимуть. На наше з вами велике щастя та на щастя тих водіїв, які щоденно змушені «вбивати» свої автівки та маршрутні автобуси на вище згаданому шляху, вже незабаром цю дорогу таки відремонтують. Поточний ремонт дороги Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий (км 86+247 - км 107+925) проведе одеська фірма «Автомагістраль-Південь». На це із держбюджету піде майже 80 млн. грн. Як повідомляється у «Віснику державних закупівель», відповідна угода була підписана у грудні цього року.

Ложка дьогтю

Щоправда, якщо дорогу можна «купити» (тобто, відремонтувати, збудувати тощо), то культуру водіння не купиш за жодні гроші. Так, у Бориславі, на відремонтованій ділянці дороги по вул.. Шевченка різко зросла аварійність: спраглі до добрих доріг водії на хороших шляхах уявляють себе «Шумахерами», порушуючи правила дорожнього руху і всі можливі правила безпеки. Тож недарма в народі говорять: кожен має те, на що заслуговує. Відтак, якщо не буде культури водіння - не буде і добрих доріг. Вкласти кошти і зробити дорогу - діло нехитре. Та хто потім відповідатиме за те, що на узбіччі, як гриби після дощу, ростуть хрести? Тож, шановні колеги-водії, будьмо відповідальними.

Марія Кульчицька,
газета "Вільне слово"

Трускавец. "Янтарь". Отдых

Зустріч із автором цієї статті була вельми непересічною: знайомство на бігу, кількахвилинна розмова, обіцянка надрукувати враження. І тільки, коли минув деякий час і переді мною лежав рукопис статті пана Геннадія - прийшло розуміння втраченої можливості. На кшталт жалю за недочитаною книгою. Бо серед метушні щодення навіть коротке спілкування з такими людьми - ковток життєдайної суміші, що складається з доброї іронії, незламного оптимізму, непоказних щирості та розуму. Щоправда чималий рукопис Геннадія Саєнка викладаємо лише частково. До того ж під час обробки свідомо довелося уникнути перекладу. Справа у тому, що матеріал написаний настільки жваво і яскраво, що як не крути, виникає сумнів: чи вдалося б нам так чітко передати настрій, неперевершений стиль та неповторний гумор людини, яка його написала?

Необходимое предисловие

Я - русский. Меня звать Саенко Геннадий Александрович. Строитель, сейчас на пенсии. Мне 62 года, но проживу я еще более 36 лет, а именно 98 лет и 8 месяцев. Так мне через гадалку подсказывает интуиция, что делать - такова моя судьба. Да я и не возражаю, ибо придумал за предыдущие 60 с лишним лет неплохой, на мой взгляд, принцип восприятия жизни, а именно: «Давно живу. Привык. Направится» Это если коротко о моем прошлом и будущем, а теперь разговор пойдет о настоящем, то есть моем пребывании с 4 сентября по 1 октября 2011 года в санатории «Янтарь», который расположен в городе-курорте Трускавец Львовской области, что на Западной Украине.

Оговорюсь сразу - я буду хвалить и восхищаться всем: стоимостью путевок, погодой, экскурсиями, условиями проживания, отношением медперсонала, работников сервисного обслуживания (регистратуры, столовой, горничной и другими службами, включая, разумеется, и руководство санатория во главе с главным врачом Иваницкой Оксаной Михайловной. Поэтому у кого сложилось жестко отрицательное восприятие города-курорта Трускавец вообще и санатория «Янтарь» в частности, лучше предлагаемую статью не читать. О политике

Уважаемый читатель! На такую, казалось бы, суперзлободневную тему можно было бы говорить, говорить и говорить. Так вот - ничего подобного! Не хочет в массе своей народ, простой народ, начиная от отдыхающих и заканчивая нас принимающими таксистами, медсестрами, массажистами и другими представителями сервисного обслуживания смаковать политические темы. Наелись!

Люди хотят просто жить - зарабатывать свои так нелегко зарабатываемые гривны, растить детей, нянчить внуков, ходить в кафе, ловить рыбу - одним словом заниматься тем, что называется человеческая жизнь...

Приезд. День первый

Итак, 4 сентября 2011 года, 9 утра, железнодорожный вокзал города Трускавца, только что прибыл поезд «Киев - Трускавец», из которого мы и вышли - я и моя дружина, Наташенька (мы одногодки, корни с одного села, что в Воронежской области, сорок лет вместе). Можно было бы воспользоваться и городским автобусом. Но хотелось уже поскорее в номер, принять душ, отдохнуть и начать жить полнокровной жизнью курортника. Что, собственно, через каких-то полчаса и произошло. Сели в такси и спустя считанные минуты, получив в регистратуре ключи от комнаты, поднимались на лифте навстречу своему 28-мидневному счастью под названием «Отдых и лечение в санатории «Янтарь» города Трускавца.

Поражает простота и функциональная целесообразность всех действий персонала санатория. Раз и мы с ключами от номера, два и мы с вещами в номере, три - и мы в столовой сдаем талончики на питание. Далее идет счет на четыре, пять, шесть и, образно говоря, буквально через два-три часа у вас складывается впечатление, что вы уже живете здесь вторую неделю, или вы какая то сверхважная персона, которую вот так вот умело «обаяли» сотрудники санатория всех уровней. МОЛОДЦЫ! Видит Бог - МОЛОДЦЫ! Забегая вперед - хочу сказать - так было в первый день и так было все последующие 27 дней. До какого же автоматизма нужно довести обслуживание отдыхающих, что казалось бы, бесконечный, непрерывный поток отдыхающих не имел практически ни одного шанса, чтобы остаться не довольным уровнем обслуживания.

Лечение

Лечение отменное в великолепном лечебном корпусе, представляющем собой три разных по архитектуре и по назначению здания, а именно - озокеритолечебница, водолечебница и поликлиники с физиолечением и кабинетами врачей узких специальностей. Все три здания соединены между собой теплыми переходами, включая переходы в корпуса санатория «Алмаз» и «Кристалл». Я принимал озокерит на ступни - процедура я вам скажу, дорогой читатель, просто класс. И по эффекту, как лечебному воздействию на организм, так и просто «в кайф», то, что называется - «балдеж». Далее, кислородный коктейль. Вот вроде бы мелочь, а все равно класс! Да еще и «в купе» с остальными процедурами, какие у меня были - аромотерапия, минерально-жемчужные ванны и циркулярный душ, да еще, чуть не забыл, - ручной массаж, он вообще выполняется в нашем же корпусе, в котором я живу, в цокольном этаже, то есть вообще никуда ходить не надо.

Вновь и вновь хочу подчеркнуть, что основой лечения является трехразовый прием минеральной воды и то, что мы с вами дышим все дни пребывания здесь, в Трускавце, совершенно бесподобным по чистоте и если хотите «вкусноте» горным воздухом.

Но и перечисленные мною выше дополнительные медицинские услуги далеко не лишние. Где их там, на Родине, выполнять. Негде, некем, да и с деньгами у большинства из нас «не шибко, что б уж много».

Развлечения

Их, этих развлечений, пруд пруди. В первую очередь - более двух десятков всевозможных экскурсий: от пешеходной по городу Трускавец до утомительной, длящейся целый день, но такой нужной для православной души поездки в Почаевскую Лавру. Но, и то, и другое, да и все остальные экскурсии не только развлекают, но и обогащают твой внутренний мир. Весь мировой туризм на этом, как правило, построен и Трускавец его ярчайшее проявление.

Одни названий экскурсий, имеющие, как правило, в своих наименованиях название местности, чудо как прелестно звучат - Яремче, Ворохта, Синевир, Майдан, Скалы Довбуша, Берегово и так далее. Кроме того, если есть с собой зарубежный паспорт, то можно съездить в Польшу, Чехию или Венгрию.

Для сравнения хочу сказать - в начале девяностых, мы с Наташей два года подряд ездили в Карловы Вары. Ну что я вам, уважаемые читатели, должен доложить - экскурсий в Чехии практически нет, да и какие есть, не Бог весть какие интересные, исключение составляет поездка в Прагу. Злата Прага это Злата Прага. Но это, по большому счету и все, что может продлить отдыхающим экскурсионный бизнес в Карловых Валах. Подчеркиваю - проверено на себе, Да и минеральная вода тамошняя, в Карловых Варах, слабая, ни в какое сравнение не годится родной нашей «Нафтусе».

Ну а венец всему - так сказать, развлечение высшего сорта в Трускавце - это гастроли на любой вкус, кошелек и выбор велик: от всевозможных «сортов» эстрады до театральных постановок, как гастролирующих, с демонстрацией россыпи талантов в Трускавце до, наоборот, наш с Вами выезд, дорогие отдыхающие, в места театральные, а именно: Львов, посещение вечернего оперного театра. Мы в этот раз смотрели «Жизель» Адена.

Что я видел еще в этом году? Дважды ходили на Народного артиста Украины Степана Гигу. Мощнейший репертуар, мощнейший голос и, соответственно, колоссальное влияние на аудиторию, то есть на нас с Вами. Молодец! Суперпевец!

Затем Владимир Гришко, Народный артист Украины и его ученик Бронислав Кушина. Как же его ученик выдал то, что называется «на гора» «Джамайку» Робертино Лоретти. Зал чуть с ума не сошел, да и я тоже - только что на стенку не лез от переполнявших меня чувств. И в итоге, в заключение, так сказать, гастрольной составляющей нашей поездки на лечение в юбилейный (десятый) раз приезда в Трускавец - было выступление эстрадной певицы - Наташи Валевской. Девчонка молодая, современный репертуар, казалось бы, должен доминировать. Ничего подобного! И «Распрягайте хлопци коней...», и «Червона рута», и «Мисяц на неби ...». Так что - будьте спокойны - «Ще не вмерла Украина ...» пока будут такие девчата жить и «спивать», как Наташа Валевская.

Одним словом, как говорят на 6атьковщине - «чудовые» концерты. Всем, принимавших и пригласивших эту россыпь украинских эстрадных самородков в Трускавец - громадное СПАСИБО.

Рекомендуемый язык общения

... Украинский язык это далеко не то, что нам, большинству русских, кажется. И доказательством тому - слова, которые запомнились мне больше всего (троянда, бузок, дякую) и которые демонстрируют мощь и самобытность украинского языка. Вы включите телевизор, и вы увидите, услышите, почувствуете, наконец, кожей, настолько уникален и своеобразен украинский литературный язык. И, к сожалению, следует признать, что дикторы, говорящие на украинском будут вам понятны просто как тематика. То есть если речь идет о политике или о спорте - вы поймете сам факт. Но детали, нюансы, да и вообще смысл высказываний будет для вас недосягаем. Такова реальность бытия и с ней надо мириться...

Спасибо - дякую!

В преддверии окончания статьи я хочу ее максимально очеловечить. Упомянув те имена, фамилии или просто назвав случайных лиц, которые помогли мне получить максимум удовольствия от почти месячного пребывания в санатории «Янтарь» города-курорта Трускавец, что во Львовской области, незалежного государства с красивейшим названием Украина...

Я хочу искренне поблагодарить главного врача санатория «Янтарь» Иваницкую Оксану Михайловну - за ее суперпрофесиональное умение руководить и организовывать сложнейший процесс, название которому - организация и лечение в санатории, вместимостью более 900 человек одновременно.

Мне хочется сказать слова благодарности заведующей столовой - Лилии Дмитриевне за внимание и индивидуальный подход, позволивший мне как-то по-особому провести обед 8 сентября - в День рождения моей жены и выразить надежду, что здоровье ее мужа день ото дня будет улучшаться.

Я хочу поблагодарить официанток пани Галину и пани Наташу, которые безропотно сносили все наши бесчисленные опоздания, да еще и приветливо улыбались при этом. Поблагодарить всех девчонок на рецепшене, которые, несмотря на разницу в возрасте, темпераменте, каких-то иных особенностей человеческого характера, всегда находили в себе силы улыбаться, быть приветливыми и не на йоту не дать возможность усомниться, любому из нас, отдыхающему, что именно он, персонально для нее, работника регистратуры самый желанный гость заезда. Ну и что бы все таки сохранить человеческий фактор этого раздела всей статьи - упомяну, хотя бы двух сотрудниц регистратуры - пани Олесю и пани Павлину. Мы вас помним!

СПАСИБО великое пани Дарьи, нашей горничной за ее труд, приветливость, за чисто человеческое обаяние и мы смеем надеяться, что уже в августе 2012 мы вновь будем вашими гостями. Кстати, пани Дарья, вам привет, ну вы сами знаете от кого.

СПАСИБО работникам охраны, ни разу не отказавших мне оставить у них на время какую либо из покупок или что-то из одежды, мешающей сходить в бювет, попить чудо-воду «Нафтусю».

СПАСИБО врачам - профессионалам и тезкам урологу и хирургу - панам Володимирам, за их долготерпение и просто умение делать свою работу не заносчиво, несуетливо и грамотно.

Ну и, наконец, БОЛЬШОЕ СПАСИБО руководителю службы реализации путевок Андрею Степановичу, с которого и началось мое пребывание в санатории «Янтарь». И который, несмотря на молодость, знает главное качество, которым надо обладать: работа с людьми - это бесконечное терпение.

Необходимое послесловие

Я - украинец и это не опечатка. Хотя и полностью противоречит информации, сообщенной вам, дорогой читатель в предисловии. Что делать? Ведь и то и другое - правда. Порядка триста лет назад, по императорскому велению, на пустоши Воронежской области были переселены украинские села, которые до сих пор так вот компактно и живут. Как могут в силу своих угасающих сил берегут украинские традиции, речь, уклад, национальные украинские блюда, что уж там у них получается - это уж тема отдельного разговора. Я более обстоятельно об этом писал в статье «Малая Родина», что публиковалась в газете «Лискинский успех».

В результате получается так, что я и мои односельчане являются своего рода сталкерами между нашими двумя народами - русским и украинским. Поэтому и звучит с моего писательского пера, как с гитарной струны мысль о вечной дружбе этих двух по настоящему братских, по настоящему, в режиме взаимопроникновения, переплетенных народов. Так что, как говорил Леонид Быков, славный был актер, - БУДЕМ ЖИТЬ!

Геннадий Саенко,
газета "Трускавецькурорт"

Свята повинні бути безпечними!

Як свідчить аналіз останніх років, в період святкування Новорічних та Різдвяних свят в Україні значно зросла кількість нещасливих випадків, пов'язаних з використанням піротехнічних виробів (феєрверків, петард, ракет). Через порушення правил зберігання, використання та безпеки піротехнічних засобів у всьому світі мають місце надзвичайні події, під час яких гинуть люди. 16.08.2009 року в Ясинуватському районі Донецької області вибухнуло 80 тон піротехнічних засобів, які зберігалися на складах з порушенням правил пожежної безпеки та тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів. Як свідчить аналіз нещасливих випадків, пожеж, інших надзвичайних подій, протягом останніх років від необережного поводження з побутовими піротехнічними виробами в Україні значно зросла кількість пожеж, фактів отримання тілесних ушкоджень, що нерідко приводить до смерті людей в тому числі дітей інших нещасливих випадків.

В зв'язку зі значною небезпекою, яка можлива внаслідок недотримання громадянами встановленого порядку зберігання та використання побутових піротехнічних виробів Трускавецький міський відділ ГУ МВС України у Львівській області закликає всіх мешканців Трускавця бути обережними при використанні різноманітних піротехнічних виробів та дотримуватися наступних правил:

- купляти побутові піротехнічні вироби в спеціалізованих відділах магазинів і обов'язково за наявності сертифіката відповідності та інструкції із застосування(експлуатації) виробу, яка повинна бути на споживчому пакуванні або як додаток до виробу - на окремому аркуші;
- при використанні побутових піротехнічних виробів дотримуватися порядку і заходів передбачених інструкцією по використанню.

ЗАБОРОНЕНО:

- кидати побутові піротехнічні вироби, ударяти по них будь-якими предметами, тягнути за фітіль;
- переносити побутові піротехнічні вироби в кишенях, під одягом, зберігати без пакування;
- залишати їх без догляду, в доступних для дітей місцях, давати їх використовувати дітям;
- використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють світлові ефекти на висоті та шумові ефекти ближче 100 метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих, інших громадський споруд та житлових будинків;
- використовувати в заборонений рішенням органів місцевого самоврядування час за винятком днів святкування Нового року в ніч з З1 грудня на 1 січня;
- кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожим, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та інші дії від яких можуть постраждати люди та майно;
- допускати куріння та використовувати відкритий вогонь в місцях зберігання побутових піротехнічних виробів.

Тільки дотримуючись встановлених правил та заходів безпеки, Ви зможете вберегти себе, своїх рідних та близьких, Ваше майно від нещасливих випадків.

Крім цього, Трускавецький МВ ГУ МВС України у Львівській області попереджає, що за порушення порядку виробництва, зберігання, торгівлі та використання піротехнічних засобів, згідно ст. 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 35-60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (595-1020грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів.

Трускавецький МВ УМВСУ у Львівській області

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.