Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№133 (377) 26 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Питання відстрілу собак у Трускавці порушили на звіті мера Борислава

У п’ятницю, 23 грудня, в Палаці культури м. Борислава відбувся звіт міського голови Володимира Фірмана. Одним із запитань, на котре довелося відповідати меру Борислава, стало питання, чому працівник бориславського комунального підприємства «Еко-місто» пан Іриней Л. займається відстрілом собак у Трускавці. Володимир Стахович зазначив, що він «не є фанатом тварин» і що його більше хвилюють проблеми людей, котрі його обирали, питання безробіття, малих пенсій, комунальних проблем Борислава тощо. Він зазначив, що тема відстрілу собак в курортному Трускавці є внутрішньою справою Трускавця і втручатися у її вирішення він не має наміру. Стосовно питання бродячих собак у місті Бориславі, то міський голова запросив зоозахисників звертатися до нього особисто і він готовий вислухати їхні пропозиції, щоб ця проблема не була гострою. Слід зауважити, що запитання зоозахисниці з Трускавця та факт фіксації запитання та відповідей на камеру викликало обурення певної частини залу та вигуки: «Хіба в нас нема інших проблем, тільки проблеми собак?».

Вшанувати Героїв

Сьогодні, 26 грудня, у Трускавці відбудеться загальноміська громадська акція «Запали свічку Героям». Присвячена вона 79-тій річниці загибелі трускавчан, членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Початок смолоскипної ходи від церкви Покрови Пресвятої Богородиці о 17.00. Учасники ходи пройдуть до меморіального знаку по вул. В. Біласа, згодом до пам’ятного знаку по вул. Шевченка, де відбудеться панахида, а згодом до меморіального знаку по вул. Д.Данилишина. Ініціатори проведення акції – ТМО ВО “Свобода”, громадські організації УМХ, “ПЛАСТ” та ГО “Клуб щасливих людей”.

Річниця загибелі Василя Біласа та Дмитра Данилишина 23 грудня припадала цього року на п’ятницю. В цей день міська влада тільки поклала квіти – і то не на рівні міського голови чи його заступників, а на рівні начальника та спеціаліста відділу культури. Також відбувся захід в музеї історії міста.

Власна інформація

"Святами дзвенить українська хата"

Такими мотивами зачарувала гостей центральна міська бібліотека Трускавця у своїй обителі. Ведуча вечора Орися Касперська запросила розділити спільну радість – наближення різдвяних святкувань, яким передує різдвяний піст, а в ньому свята зимового циклу. По всій Україні від Введення починали розучувати колядки... Отець Василь Білас, який цього дня завітав до нас в гості, допоміг розбудити в наших серцях ті дійсні і живі події минулого. Працівники бібліотеки Ірина Цимбалюк, Галя Грицило, Леся Пфайфер, Віра Заяць ознайомили слухачів з обрядовістю зимового циклу. Виконавець і автор пісень Леся Цісінська разом зі своїми дітками з ансамблю "Дударик" (класний керівник Наум Світлана, ЗСШ №3) подарували мелодії та колядки до Богородиці. "Ой хто, хто Миколая любить" співали всі присутні. Дівчата ЗСШ №1 8-А класу Халак Христина, Маркусь Катя, Шпанер Юля, Криванчик Софія також прийшли порадувати всіх Андріївською поезією. А прекрасні і магічні звуки коляди довели, що треба розуміти, цінувати, любити та зберігати наш прегарний візантійсько-український обряд та світлу традицію нашої церкви. Виконується церковний гімн і ніхто не спішить розходитись. Щастя всім, радості і нових зустрічей!

Ореста Касперська,
бібліотекар читального залу

Трускавецька влада покриває порушників закону

У той час, коли влада Трускавця робить закиди місцевим міліціонерам, що ті, буцімто, не справляються зі своїми обов’язками, бо навколо ринку сувенірів працюють стихійні торговці дрібним крамом та продуктами харчування, біля того ж “Вернісажу” повним ходом ведеться нелегальна торгівля, замаскована під доволі оригінальний вид діяльності. Так званий, чи то пак, так зване “атракційне народного характеру” є не що інше, як “смажений кабанчик” і ще всякі наїдки – те, що потрібно для вдоволення людського шлунку в “українському”, нібито, стилі. Воно б нічого, якби це все робилося легально й законно, але права на діяльність заїжджий любитель підзаробити під дим української смаженини не має, а якщо й має, то все це – звичайна “липа”. Про відсутність дозволу на діяльність гастролера – журналіста Інтернет-телебачення повідомила головний державний санітарний лікар Трускавця. Це саме вона підтвердила на засіданні спеціальної комісії у Трускавецькій міській раді, на якому побувала наша творча група. Але для заступника міського голови Валентини Бодак це не є аргументом. Зацікавлення представників мас-медіа законністю діяльності заїжджого любителя буженини чомусь роздратувало Валентину Анатолівну, не виключено через те, що цією справою опікується хтось “нагорі” не без участі в цьому міської влади. А занадта активність журналістів може, звісно, призвести до запаху диму й у стінах міськради.

Коли журналіст Трускавецького Інтернет-телебачення переглянув дані про затверджені міською радою види діяльності на території міста-курорту, то серед них “атракційне народного характеру” чи чогось подібного не знайшлося. Але ж при бажанні його можна “пришпилити” будь до чого, аби лише була на то воля та стимул.

Ще одне питання, яке зацікавило журналістів на засіданні спеціальної комісії щодо діяльності у Трускавці підприємців, то це дозвіл на торгівлю у так званому “атракційному народного характеру” спиртними напоями. І ця цікавість також не сподобалася заступникові міського голови – Валентину Бодак розтривожила занадта активність преси взагалі.

Як свідчить цей факт, трускавецька міська влада чхати хотіла на закон, гору тут бере чиєсь покровительство згори, не виключено, що участь у цих діяннях “в народному стилі” беруть і чиновники в стінах Трускавецької міської влади. Обійшли тут не лише закон, але й головного санітарного лікаря, без згоди та підпису якого незаконно розпочали реалізацію харчових продуктів.

Трускавецьке Інтернет-телебачення

Проектні пропозиції Борислава визнані кращими

У конкурсному відборі енергоефективних проектів для їх державної підтримки за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті на виконання цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 -2015 роки, що його проводило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України на початку грудня, схвалення отримали два проекти, подані на розгляд конкурсної комісії міською владою Борислава. Це проект модернізації котельні загальноосвітньої школи № 8 зі встановленням модульної твердопаливної котельні по вул. С. Петлюри та проект впровадження когенераційних технологій у приміщенні ЦТП котельні КП «Бориславтеплоенерго» по вул. В. Сосюри на базі двох газових двигунів-генераторів. Висновки конкурсної комісії Держенергоефективності скеровані на розгляд Кабінету Міністрів України. Таким чином, Борислав отримав шанс вкласти у модернізацію системи теплопостачання міста серйозні кошти, які дадуть поштовх до розвитку енергетики, адже згідно проекту дві когенераційні установки вироблятимуть 1 МВт електроенергії за годину. Це може сприяти справжньому прориву в енергетиці на теренах Борислава.

Петро Магур,
газета «Нафтовик Борислава»

Правоохоронці Дрогобича затримали молодиків, які пограбували 70-річну бабусю

До Дрогобицького міського відділу міліції звернулася 70-річна мешканка м. Дрогобича та повідомила, що невідома особа, відкрито заволоділа її грошима в сумі 2000 гривень.

Правоохоронці з’ясували, що пограбували бабусю друзі онука, які прийшли того дня до них у гості.

Молоді люди одразу зауважили, що у власниці квартири є гроші, і вирішили їх забрати. Вони штовхнули бабусю, взяли її заощадження і втекли.

Міліціонери затримали зловмисників. Один із них вже мав справу із законом. Проти нього порушували карну справу за крадіжку. Цього разу Дрогобицьким міськвідділом міліції порушено кримінальну справу за ознаками ст.186 Кримінального кодексу України (Грабіж).

Наталія Постойко,
помічник начальника по зв’язках з громадськістю та ЗМІ,
Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській області

SOS

To all the defenders of animals in Europe!

My name is Lidiya Buha. I am from Truskavets, Lviv region, Ukraine. Our town is small and beautiful. It is a resort town.

5 years ago 6 dogs were killed before my eyes. I was very afraid. Since that time I have been fighting for the life of animals. Local authority and other people laugh at me. For 50 $ of my salary in the kindergarten I try to help stray cats and dogs. In our region they are usually exterminated. The situation became worse with our new mayor Kozyr R. and our municipal chief Terletskiy Y. They invite different services to kill the animals. I am alone in the whole town who defends animals.

To all the defenders of animals in Europe   To all the defenders of animals in Europe

I turned for help to different people. I asked them for sterilization and the caging of animals. But they answered that there wasn`t enough money to do it. You see, they have money to kill the animals and they don`t want to solve this problem in a civilized way. Stray cats and dogs live in difficult conditions. I do for them everything I can do. At home I have some cats and dogs and also all the stray cats and dogs in our town are mine.

Certainly, sometimes dogs bite people and our local authority accuses me in all the bites. But I`m not a scape-goat. I only lean on the law which forbid the ill – treatment with the animals.

Maybe you have possibility and can help me with your money to make some cages for animals, to feed them and to take care of them. I would do it in an illegal way.

All this stresses reflected on my health. Now I`m afraid for my life and for the life of my daughter.

I need your help! Thank you for your support!

P.S. Until Euro-2012 all the animals will be killed in our region and in Ukraine too. I`m waiting for you.

My phone numbers: +38 03247 5 00 84, +38 097 0318800.

Lidiya Buha,
Truskavets, Ukraine

Узбекистан вразив гостинністю та піклуванням про спорт

8-11 грудня 2011 р. в столиці Узбекистану м. Ташкент відбувся ХІ Міжнародний професійний турнір з рукопашного бою за версією R-1, присвячений загиблим працівникам правоохоронних органів республіки Узбекистан при виконанні службових завдань. Близько сорока професіоналів з восьми країн таких, як Узбекистан, Казахстан, Україна, Таджикістан, Афганістан, Киргизія, Іран та Каракалпакстан у чотирьох вагових категоріях 65; 75; 80 та 90 кг вели запеклу боротьбу за першість у найгарнішому критому тенісному спорткомплексі.

Зустріч в аеропорті м. Ташкента делегованої в Узбекистан збірної України, чесно кажучи, вразила; під супровід національних музичних інструментів та під прицілом декількох телеканалів українських спортсменів відвезли в індійський готель, який знаходиться у самому центрі міста. Справді, гостинністю узбеків мало хто може перевершити, дуже вони люблять цю справу. Взагалі в Узбекистані спорт у всіх його проявах люблять та фінансово потужно підтримує уряд республіки. Прикладом можу назвати призові за перше місце у турнірі бійця – це 2000 доларів США, хоча середній рівень заробітної плати за місяць в країні складає 100 доларів США. Єдиним спортсменом з України, який виборов перше місце у ваговій категорії до 90 кг, став чернівчанин Тарас Мандрик, який у фінальному поєдинку здолав узбецького чемпіона світу з універсального бою.

ХІ Міжнародний професійний турнір з рукопашного бою в Узбекистані ХІ Міжнародний професійний турнір з рукопашного бою в Узбекистані

Також сподобалось мені м. Самарканд, яке розташовано 300 км від м. Ташкент, котрому вже понад 2700 років. Пам'ятки архітектури часів Тамерлана (Аміра Темура – так його називають в Узбекистані) XIV ст. н.е., які реставровані та вражають своєю колоритністю мозаїк, архітектурними спорудженнями та глибоким змістом, справді кажуть - «восток дело тонкое».

Організатор турніру Равшанов Ікром (на фото справа) дуже любить спорт, попри свою зайнятість у роботі виділяє час та кошти на організацію таких масштабних змагань. Родом Ікром з м. Карши, в якому побудував спорткомплекс та заохотив молодь займатися спортом, до речі, безкоштовно.

Маю надію, що у 2012 році всім справжнім спортсменам буде щастити на змаганнях, усе залежить від підготовки та настрою. Бажаю всім у Новому Році щастя, здоров'я та любові.

З повагою,
Віталій Плеханов

Блаженніший Святослав урочисто ввів на престіл Самбірсько-Дрогобицької єпархії владику Ярослава (Приріза)

"Ця інтронізація завершує особливий рік в історії нашої Церкви, який назавжди буде позначений уведенням на престоли різного рівня як в Україні, так і закордоном", - наголосив Блаженніший Святослав під час інтронізації єпископа Самбірсько-Дрогобицького владики Ярослава (Приріза), яка відбулась 24 грудня у м. Дрогобича у катедральному храмі Пресвятої Трійці .

інтронізація єпископа Ярослава (Приріза) Блаженнішому Святославу під час Божественної Літургії співслужив владика Мечислав Мокшицький, Митрополит, Архиєпископ Львівський РКЦ, владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, владика Василь (Семенюк), Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Мілан (Шашек), єпископ Мукачівський, а також 10 єпископів Синоду УГКЦ. Участь в урочистому богослужінні взяли понад 300 священнослужителів, представники монашества, вірні з усіх терен єпархії та представники державної влади.

Після урочистої зустрічі духовенством та вірними Блаженнішого Святослава усі процесійно увійшли до катедрального храму Пресвятої Трійці, де розпочався чин інтронізації. Декрет про призначення владики Ярослава на престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії від імені Глави та Синоду єпископів УГКЦ зачитав секретар Священного Синоду владика Богдан (Дзюрах). Відтак Блаженніший Святослав торжественно ввів на єпископський трон владику Ярослава. Нововведеному єпарху Глава УГКЦ вручив пастирський жезл. Цим жезлом, як згодом у своєму слові зазначив Глава УГКЦ, «єпископ має управляти і пасти Боже стадо, має дбати про те, щоб духовний світильник кожного з нас ніколи не загас, щоб кожний з нас все ж таки очікував повернення у славі нашого Господа». (Повний текст слова Блаженнішого Святослава).

Складаючи своє побажання новому єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Блаженніший Святослав зазначив: «Дорогий наш брате, владико Ярославе, нехай всемилостивий Господь буде твоїм прикладом, а твій великий попередник - владика Юліан - буде взірцем, духовним батьком твого служіння. Ти приходиш не для того, щоб тобі послужили, але щоб послужити і дати своє життя як викуп за багатьох».

Після завершення богослужіння владика Ярослав звернувся зі словами подяки до свого попередника - першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького: "Щиро дякую Владиці Юліянові за довгі роки його Архиєрейського служіння у Самбірсько–Дрогобицькій єпархії. Своїм архипастирським служінням владика поєднав покоління вірних нашої Церкви часів переслідування і часів відродження. Скільки вклав він – здебільшого непомітно для нас – своїх молитов, своєї праці, своїх жертв і терпінь, щоб наша Церква і, зокрема Самбірсько-Дрогобицька єпархія, поручена його святительській опіці, успішно сповняли Христову місію освячення і спасіння серед рідного українського народу". Новоінтронізований архиєрей склав подяку Блаженнішому Святославу за його смиренну архипастирську опіку Українською Греко-Католицькою Церквою. Рівно ж владика Ярослав подякував преосвященним владикам, численному духовенсту, вірним та представникам державної влади за їх молитовну участь в урочистому богослужінні (Повний текст подячного слова владики Ярослава).

"Бажаю Вам, щоб Господня благодать товаришувала усім вашим вчинкам та зусиллям", - привітав владику Ярослава владика Мечислав (Мокшицький), архиєпископ Львівський РКЦ. Відтак новоінтронізованого архиєрея від імені духовенства єпархії привітав один з найстарших священиків - митр. прот. Євген Кохан - та наймолодший єрей - Михайло Олійник. Від імені спільноти викладачів та студентів Дрогобицької духовної семінарії єпископа привітав отець-ректор Мирон Бендик. Привітальні слова на адресу правлячого архиєрея пролунали від представників парафіяльних та молодіжних спільнот єпархії.

Зазначимо, новоінтронізований правлячий архиєрей - Владика Ярослав (Приріз) - у червні 2005 року був призначений протосинкелом даної Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 29 квітня 2006 року у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича владика Ярослав отримав єпископські свячення з рук глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара). З того часу розпочалось єпископське служіння владики Ярослава (Приріза) як єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії. У квітні 2010 року владику призначено єпископом-коад'ютором єпархії. З 27 жовтня 2011 року владика Ярослав перейняв адміністрування Самбірсько-Дрогобицькою єпархією, після того як Блаженніший Святослав Шевчук за згодою Постійного Синоду УГКЦ прийняв зречення з душпастирського уряду, подане Преосвященним владикою Юліаном (Вороновським), тогочасним Єпархом Самбірсько-Дрогобицьким (Детальна біографія владики Ярослава (Приріза)).

Своїми думками стосовно єпископського служіння владика Ярослав поділився напередодні своєї єпископської хіротонії у 2006 році в інтерв'ю прес-службі Глави УГКЦ. Незадовго до інтронізації єпископ розповів про свої перші кроки після сходження на престіл Самбірсько-Дрогобицької єпархії в інтерв'ю часопису "Слово" та часопису "Наш Собор".

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.