Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№134 (378) 27 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Роботу Юрія Яворського депутати задовільною не визнали

У понеділок, 26 грудня, завершила свою роботу XIV сесія Трускавецької міської ради. Спочатку депутати розглянули земельні питання, доповідачем був начальник відділу землекористування ТМР Анатолій Лютов. Кілька ділянок трускавецької землі продали. Сесія проходила мляво, хоча час від часу були певні пожвавлення, коли лунали відомі прізвища. На прохання депутата Ігоря Пілька, що потрібно представити депутатам схему, скільки в якому мікрорайоні є в наявності вільних ділянок землі, міський голова відкозиряв, що «більш відкритої схеми, ніж зараз, нема…». Не вдалося заслухати інформацію від Держархбудконтролю – вже вдруге ніхто з цього відомства до депутатів не прийшов. Обранці громади образилися. Депутат Сергій Мицик зачитав звернення на ім`я голови ЛОДА Михайла Костюка, щоб відомство поставити на місце, а депутат Олександр Ткаченко запропонував звернутися і в міністерство, і в прокуратуру. Згодом заступник начальника Трускавецького МВ УМВСУ Віталій Малицький поінформував про роботу міської міліції щодо громадської безпеки в Трускавці та відповів на запитання депутатів. Бракує кадрів, бракує грошей, але міліція робить все, що в її силах.

Останнім депутати розглянули звіт заступника мера Юрія Яворського. Оцінювати почуте вони не стали, дискусію викликало лише те, що ж це було – звіт чи просто інформація. Звіт не стали оцінювати «задовільно» чи «незадовільно», а просто вирішили «взяти до відома». Вирішили і взяли до відома. Прослухавши гімн України та поколядувавши «Нова радість стала», депутати розійшлися. В кінці міський голова запросив всіх на його звіт до «Злати», 30 грудня, у п’ятницю, на 17.00.

В Доброгостові сесія буде гарячою

У четвер, 29 грудня, о 17.00 відбудеться сесія Доброгостівської сільської ради. Про це інформує наше джерело в Доброгостові. Одне із важливих питань, яке розглядатимуть, стосується ділянки біля озера. Значної площі земельна ділянка виділяється ніби під садівництво п. Сушко О. Ф. із Дрогобича. Схема відома – спочатку під садівництво, потім зміна цільового призначення і пішло-поїхало аж до будівництва, продажі тощо. За даними, котрі надали активісти доброгостівської ГО «Сила в громаді», питання лобіює війт Доброгостова пан Лунишин та його родич, кількаразовий депутат Доброгостівської сільської ради, співвласник доброгостівської птахофабрики «Агрофірма «Ватра», теж пан Лунишин. Інформацію, що ця людина відсиділа кілька років за вбивство людини, нам підтвердити не вдалося.

Отже, під загрозою може бути і питання водопостачання Трускавця, адже якщо території навколо озера в Доброгостові будуть забудовані, це озеро автоматично не зможе стати резервним джерелом водопостачання міст Дрогобича, Стебника та Трускавця. Цікаво, чому мовчить трускавецька міська влада, може вона теж має якийсь інтерес у всьому цьому?

Щоб запобігти афері, представники ГО «Сила в громаді» просять активної підтримки журналістів з метою всебічного висвітлення цього питання.

Прес-конференція в Дрогобицькій РДА

У середу, 28 грудня, відбудеться прес-конференція голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака на тему «Про підсумки та перспективи соціально-економічного та культурного розвитку району». Розпочнеться зустріч очільника району з місцевими журналістами о 12.00.

Власна інформація

Слава нації – смерть ворогам!

Надзвичайно патріотично, феєрично та повчально. Так можна охарактеризувати акцію «Запали свічку Героям», яка пройшла з ініціативи та за підтримки ряду політичних партій та громадських організацій у Трускавці в понеділок, 26 грудня, ввечері. Акція – як відповідь бездіяльності міської влади Трускавця, котра вперше за всі роки незалежності проігнорувала цей день 23 грудня, день, коли в 1932 році по всій Україні били тривожні скорботні дзвони, а молодих хлопців із Трускавця Василя Біласа та Дмитра Данилишина вели під шибеницю за злочини проти польської держави. Хлопці гинули зі словами «Слава Україні!» на вустах. І щороку у Трускавці в цей день проходили якісь урочистості. Щороку, крім цього. Бо цього року часу вшанувати наших славетних героїв-земляків Василя Біласа та Дмитра Данилишина не знайшли ні міський голова Руслан Козир, ні заступник мера з гуманітарних питань Валентина Бодак. Відправили із квітами до пам’ятного знаку начальника відділу культури Тетяну Татомир та її підлеглого Олега Дьорку, спеціаліста відділу культури. Самі не мали часу, тяженько працюють. Та хто їм такі Білас та Данилишин, що вони їх мають вшановувати? Вони ж уже неживі, за їхню партію не проголосують…

«Про Меморіал Слави 9 травня вони не забувають, а наших героїв забули», - з гіркотою говорить біля пам’ятного знаку на вулиці Шевченка станичний Братства вояків УПА в Трускавці Роман Малярчин. «Ми не повинні орієнтуватися на владу, а самим дбати про те, щоб ця історія не канула в забуття», - доповнює його Олексій Балицький, депутат Львівської обласної ради.

Урочиста хода зі смолоскипами та прапорами вирушає о 17.00 від церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Лунає коротка молитва. «Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Слава нації!», - задає тон настоятель парафії о. Володимир Бондарчук. І у відповідь багатоголосе: «Слава навіки! Слава Героям! Смерть ворогам!». Колона зі 157 осіб із хоругвами, національною символікою та прапорами «Свободи» та Конгресу українських націоналістів, а також свічками, лампадками та смолоскипами рушає на обійстя Біласів (вулиця Біласа), де біля пам’ятного знаку присутні сотворили молитву. До колони під час ходи долучаються нові і нові люди, всього в акції взяло участь понад 200 осіб. Відпочивальники із вілли «Христина» вийшли на балкон і бурхливими оплесками та вигуками підтримали молодих трускавецьких націоналістів.

Проходячи повз міську раду, присутні скандували: «Пам’ятай, чужинець, тут господар – українець», «Слава нації – смерть ворогам!» та інші. В мерії ще світилося, в тому числі і на третьому поверсі, та вийти до молодих націоналістів щось ніхто не поспішав. А колона, серед якої були і члени товариства «Українська молодь – Христові», і активісти ГО «Клуб щасливих людей» із знаним меценатом та промоутером цікавих та потрібних ідей Сергієм Розорою на чолі, і пластуни, і представники інших громадських організацій, рушає вулицею Шевченка до пам’ятного знаку. Тут панахиду за невинно убієнними відправляють настоятелі трьох греко-католицьких церков міста – отець-декан Петро Івасівка, о. Володимир Бондарчук, о. Ярослав Шафран. Квіти та лампадки під ноги нашим героям-трускавчанам складають депутати обласної ради Олексій Балицький та Михайло Задорожний, депутати міської ради від КУН та «Свободи» Ігор Ластовецький, Павло Швець, Богдан Габшій, Тарас Данилюк та інші, член міськвиконкому Тарас Фенчин, помічник депутата облради Святослав Грабовський, головний редактор газети «Франкова криниця Підгір’я» та Інтернет-видання «Трускавецький вісник» Володимир Ключак, представники церковних братств, репресовані, політв’язні, а також наше юне покоління – УМХ та «Пласт». Короткі промови, як і коротким було життя наших земляків…

Останній пункт ходи – пам’ятний знак на обійсті Данилишиних на однойменній вулиці Трускавця. Надзвичайно патріотичну проповідь виголошує отець Ярослав Шафран, настоятель парафії, до якої належить ця територія. «Ми не можемо змінити всю Україну, та можемо розпочати змінювати наше місто. Чому ми розділені, чому не всі прийшли і не взяли участь у цій ході? Чому в маршрутках та ресторанах звучить російська попса? Чому ми і надалі обираємо тих, хто бігає з однієї політичної сили в іншу, хто вчора був в «Нашій Україні», сьогодні в «Батьківщині» чи Партії регіонів? Ми хочемо то в Європу, то до Москви, а маємо хотіти України – своєї, рідної…»

Від проповіді отця Ярослава на очі навертаються сльози. Від сильного вітру гаснуть факели та смолоскипи, але не гасне слово пастиря, засіяне в молодих душах. Та не проросте це слово в серцях тих, хто сьогодні у відділі культури чи на вищих становищах у Трускавці – не чули ж бо вони його. І коли лунає «Слава Україні – Героям слава!», то наче відгомін відлунює «Ганьба такій владі, котра вперше за двадцять років не вшанувала належним чином наших Героїв!»

- Ми вирішили організувати це свято вже після того, коли побачили, що на рівні міста майже нічого не було зроблено, - говорить під час ходи лідер трускавецької організації КУН Ігор Ластовецький.

- Ігоре Богдановичу, готуйтеся до 80-річчя цієї сумної дати, бо від нашого відділу культури годі Вам чекати чогось іншого, - відповідаємо йому.

Адже подбати про наших Героїв мусимо самі, бо надіятися на відділ культури не можна. Це як за совітів – вони мали свої свята та ідолів, а ми, українці, знали одного Бога та мали наші рідні національні та релігійні свята. Так що не треба розслаблятися, а готувати відзначення наших національних свят самостійно, без участі чиновників. Бо як скандували молоді хлопці зі «Свободи», «пам’ятай, чужинець, тут господар – українець!».

Володимир Ключак

Звітує Михайло Задорожний

У вівторок, 27 грудня, відбулася зустріч депутата Львівської обласної ради від Дрогобицького району, представника ВО «Свобода» Михайла Задорожного із місцевими журналістами. На початок подаємо короткеі тези – що ж було зроблено депутатом за рік діяльності.

Михайло Задорожний Протягом 2011 року як депутат Львівської обласної ради та голова комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв'язку Михайло Задорожний приклав максимум зусиль до втілення в життя того, з чим йшов на вибори: ремонт доріг, інфраструктури, допомога закладам освіти і культури, пересічним мешканцям, екології. Інтереси Дрогобиччини лобіювались в усіх можливих питаннях. Так, на ремонт доріг Дрогобицького району було виділено 3 млн. 620 тис. грн. Порівняно з коштами, які надійшли на ремонт доріг інших районів області, ця сума – найбільша (так, до прикладу, Самбірський район отримав 1 млн.638 тис. грн., Сколівщина 1 млн. 913тис. грн. Знаково, що вдалось включити в перелік доріг і частину дороги Дрогобич – Комарно (до села Грушів, де знаходиться статуя Богоматері, яка мироточить). На це пішло 200 тисяч гривень. Щоправда, роботи були проведені вкрай не по-господарськи: асфальтосуміші закуплено на 60 тис. грн., а решта кошів, як пояснювали у райавтодорі, пішла на зарплату податки і ще якісь незрозумілі витрати…

Вперше за 20 років незалежності Дрогобицький район отримав кілька мільйонів гривень на ремонт комунальних доріг: кошти було передбачено більш як для 30 сільських рад, відповідальність за освоєння та якість несуть як місцева влада, так і представники служби автомобільних доріг

Наступне, на чому наголосив увагу присутніх Михайло Леонович, це те, що в 2011 році вперше вдалося включити окремою строчкою в перелік фінансування комунальних доріг м. Стебник: місто, яке адміністративно перебуває в підпорядкуванні Дрогобича, на ремонт своїх доріг цього року отримало понад мільйон гривень. Причина тому проста: передбачаючи кошти на ремонт доріг у Стебнику, їх вперше скерували напряму Стебнику, а не Дрогобичу, який ці кошти міг залишити для себе. Тож через Дрогобич кошти йшли транзитом, і відтак опинялись у місті калійників. В іншому випадку було б, як і раніше: Дрогобич вирішував би, скільки коштів і кому дати. Тож стебницькі дороги, як завше, фінансувалися б за залишковим принципом.

Прискіпливу увагу, вважає депутат, було приділено ремонту доріг до Євро-2012. Цього року Дрогобич, Трускавець, Борислав та Східниця отримали десятки мільйонів гривень для ремонту і будівництва своїх автомагістралей. Щоправда, через зростання кошторисної вартості ремонту доріг, не всі вулиці, які були включені до попереднього переліку, відремонтовано. Так, за кошти підготовки до Євро не ремонтувались вулиці Війтівська Гора та Млинарська у Дрогобичі, Бориславська у Трускавці, Д. Галицького, В. Великого, С. Бандери у Бориславі. А загалом у чотирьох вище згаданих містах в рамках підготовки до Євро відремонтовано 10 вулиць на загальну суму 62 млн. 432 тис. грн.. Крім коштів на Євро вдалося передбачити ще і кошти на інші вулиці, а саме вул. Котляревського - 97 тис. грн., Опришківська 95 тис. грн., Шашкевича - 55 тис. грн., Війтівська гора - 97 тис. грн., Трускавецька - 50 тис. грн., Володимира Великого - 97 тис. грн., Козловського - 97 тис. грн., Тарнавського - 97 тис. грн., і це кошти, які Дрогобич одержав завдячуючи комісії обласної ради. Крім них до стрічки цьогорічного фінансування вдалось внести і вулицю Бориславську у Трускавці, яка мала фінансуватись за рахунок субвенції з державного бюджету, але її було виключено з переліку у зв’язку з подорожчанням матеріалів та ремонтних робіт. На ремонт Бориславської перераховано понад 2 млн. грн. Від нас хочемо ж додати, що ремонт Бориславської приписує собі в заслугу діючий мер Трускавця, та як бачимо зі звіту Михайла Задорожного, Козир тут ні при чому. До речі, Михайло Задорожний на прес-конференції порушив питання, що і в Трускавці, і в Дрогобичі, і на інших територіях керманичі приписують собі чужі заслуги.

Оскільки пан Задорожний – депутат від району, то найбільше він зробив власне для району. Та часто його потуги перекреслювалися нанівець безгосподарністю окремих «діячів». Так, що з того, що на каналізування смт. Підбуж цього року було виділено 400 тис. грн. чи що на будівництво водогону Почаєвичі - Михайлевичі виділили завдяки старанням Михайла Леоновича 190 тис. грн.? Кошти дотепер не освоєно… Чому? «Ці питання – до влади місцевої, районної. Прикро, коли населені пункти і люди, які там живуть, втрачають можливість покращити своє життя через чиюсь професійну неготовність, непридатність, невміння освоїти і по-господарськи використати готові, передбачені і виділені на ту чи іншу статтю видатків, кошти», - каже депутат ЛОР.

«Проте питанням №1 вважаю навіть не дороги, - продовжує депутат. - Питанням №1 вважаю гуртожитки. Адже 1 жовтня поточного року мав би втратити чинність мораторій на приватизацію і продаж гуртожитків. Ця проблема - глобальна. Свого часу гуртожитки знаходились на балансі величезних підприємств – гігантів, які, як правило, ввели їх у свої статутні фонди. Після банкрутства керівники або керуючі взялись розпродувати майно, в тому числі і гуртожитки, нерідко, разом з людьми (як, наприклад, у Трускавці)… Відтак, якби мораторій втратив чинність, уже з 1 жовтня підприємства мали б усі законні підстави реалізувати приміщення відомчих гуртожитків та виселяти людей. Зауважу: там живе уже друге-третє покоління наших краян. Саме тому я став ініціатором, а фракція «Свобода» у ЛОР мене підтримала. Сесія обласної ради підтримала ініціативу фракції «Свобода», тож звернення було направлене до Кабінету міністрів і, відтак, за його наслідками прийнято позитивне рішення – мораторій на продаж гуртожитків продовжено ще на 3 роки. Разом з тим, тепер міським радам рекомендовано приймати ці гуртожитки на свій баланс, а людям дано «зелене світло» на приватизацію своїх житлових приміщень. Тепер чекаємо відповіді. Та маємо надію, що власники приймуть рішення про те, щоб передати ці гуртожитки в комунальну власність територіальних громад, а відтак через виконкоми люди зможуть їх приватизувати. Одним з принципових питань які я ініціював на сесії це звернення до Верховної ради, Президента про заборону продажі землі сільськогосподарського призначення».

Влітку на запрошення Михайла Задорожного Дрогобиччину відвідав голова Львівської обласної ради Олег Панькевич. Після зустрічі із мешканцями Борислава, Дрогобича та Дрогобицького району, депутати ЛОР окреслили ряд важливих та нагальних для вирішення питань: будівництво та реконструкція інфраструктури району і негайний ремонт дрогобицької церкви Св. Юрія, яка претендує на внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І якщо питання інфраструктури вирішуватимуться у наступному бюджетному році, то для церкви Юра вже цього року з обласного бюджету було виділено 250 тис. грн.. – на першочергові реставраційні роботи.

Михайло Задорожний також розповів про свою роботу в царині освіти, культури, молодіжної політики, медицини та екології, тож нижче подаємо витяг із його прес-релізу.

«Спорт. Ми затвердили програму «Розвиток сільського футболу», яка передбачає допомогу і сприяння сільським футбольним командам у їх розвитку. Тож в рамках цієї програми 15 сільських рад із Дрогобицького району були включені до переліку тих, які цього року отримають повні комплекти нової форми для своїх футбольних команд. Серед них: Старий Кропивник, Доброгостів, Літиня, Рихтичі, Опари, Летня, Уличне, Дорожів, Уріж, Опака, Дережичі, Ясениця, Вороблевичі, Унятичі і Грушів.

Культура. Також вже цього року 10 сільських бібліотек району – з Болехівців, Раневичів, Нового Села, Вороблевичів, Доброгосьова, Грушева, Летні, Почаєвич, Уріжа і Снятинки – отримали по 300 грн. кожна на поповнення свого бібліотечного фонду. Звісно, це не так багато, як хотілося б. Але робота ведеться, тож сподіваюсь з часом вдасться суттєво поповнити фонди наших бібліотек – аби підростаюче покоління та жителі мали змогу пізнавати щораз новий світ книги, світ нашої традиції і культури. Піднімав питання на сесії обласної ради щодо незадовільного утримання сільських народних домів у Дрогобицькому районі. За моєю пропозицією було включено у обласну програму мікропроектів народний дім с. Підбуж і профінансовано суму у 50 тис. грн. на ремонт даху.

Освіта. За мого втручанні було передбачено Дрогобицькому району 100 тис. гривень на додаткове відкриття двох груп у дитячих садочках с. Рихтичі і с. Меденичі.

Медицина. Вдалося відстояти від переведення з Дрогобича у Стебник онкодиспансера та шкірвендиспансера і їх оптимізації, та фінансування цих закладів додатково за рахунок субвенції з обласного бюджету як пріоритетних.

Екологія. На запрошення депутатів відвідав сесію та зустрічався з мешканцями на предмет передачі у приватну власність джерел у селищі-курорті Східниця. Там, нагадаю, був намір провести приватизацію свердловин однією приватною структурою. За моєю пропозицією питання було знято з розгляду сесійного засідання і розробляється план, згідно якого замість приватної структури джерела мало б обслуговувати комунальне підприємство, а благоустроїти їх та надкаптажні споруди –повинні усі санаторії, агро оселі та підприємці, які здійснюють свою діяльність на території Східниці шляхом внесення дольової участі у грошовому виразі в статут комунального підприємства. На сесії обласної ради піднімав питання подальшої долі екологічно небезпечного ДГХП «Полімінерал». Тут, у безпосередній близькості до курорту Трускавець, вже довгий час просідає земна поверхня (утворюються карсти), що загрожує руйнуванням дороги Трускавець-Дрогобич, високовольтних ліній електропередач, водогону тощо.

Соціальний захист. Курую питання виплати заборгованої заробітної платні на КП «Наше місто» у Трускавці. Зазначу: якщо влітку заборгованість становила понад півтора мільйона гривень, то станом на 1.12 поточного року скоротилась до 536 тис. грн.. і незабаром має бути погашена в повному обсязі. Піднімав питання на сесії обласної ради питання ,щодо скорочення працівників на НПК» Галичина» м. Дрогобич. Надав 77 тис. грн. матеріальної допомоги на лікування наших краян».

А далі – роздуми Михайла Задорожного стосовно майбутнього: «Чи не найбільшою загрозою, з якою Україна (а відтак Львівщина і Дрогобиччина в тому числі) стикнеться цього року – це проект бюджету на наступний рік. У Львівській обласній раді його уже назвали «бюджетом перетворення України на поліцейську державу». Вдумаймося: державні міністерства та відомства, які вже давно перетворилися на каральні органи, у наступному році отримають 20,2 млрд. грн.. З них 2.5 млрд. грн. – Генеральна прокуратура, 14.4 млрд. грн. – Міністерство внутрішніх справ, 3.2 млрд. грн. – Служба безпеки України. Натомість військова безпека країни є не надто пріоритетною для керівництва держави та Верховної ради: міністерству оборони пропонується виділити 17.4 млрд. грн. (з яких лише 1.9 млрд. грн. піде на створення, закупівлю і модернізацію озброєння і військової техніки). Забуваючи про захист від зовнішніх загроз, на внутрішні каральні органи держава передбачає на 3 млрд. більше видатків, ніж на своє ж військо. Разючим (у півтора рази) є збільшення фінансового ресурсу держави на утримання судової системи: з 2.6 млрд. грн. у поточному році до 4 млрд. грн.. у 2012. Відтак зарплата суддів буде у 15 разів більшою, ніж мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум (рядовий суддя отримуватиме 13.2 тис. грн., суддя апеляційного суду – 16 тис. грн.). Це – лише короткий перелік того, з чим Україна і усі ми зустрінемось у наступному році. Зростання ВВП ( за рахунок збільшення податкового навантаження на малий і середній бізнес); фінансова підтримка НАК «Нафтогазу»- вдвічі більша, ніж кошти, які підуть на охорону здоров’я українців; зростання боргової ями; зменшення на понад 10 млрд. грн.. фінансування Пенсійного фонду; збільшення майже вдвічі видатків на фінансування санаторно-курортних закладів, де відпочивають депутати і урядовці (468.5 млн. грн., в той час, коли на оздоровлення усіх ветеранів війни, інвалідів і жертв нацистських переслідувань лише 107 млн. грн.); зменшення плати за транзит природного газу; звуження прав місцевого самоврядування. Депутати Львівської обласної ради – представники ВО «Свобода» виступають проти такого антилюдського, антигуманного, законопроекту. Ми розуміємо, що загроза, з якою стикнулась Україна – жахлива. Цинічно формують «лещата», які завтра можуть піймати кожну українську родину. Переконаний, що лише позиція громадян зможе змінити ситуацію на краще».

Одразу хочемо зауважити, що спілкування депутата Задорожного із представниками місцевої преси не було монологом. Гострі та навіть провокативні запитання задавали журналісти різних видань – стосовно спірних питань стосовно земель Трускавця та Борислава із Модричами, про опозиційність «Свободи» та різні погляди всередині цієї політичної сили, про реформування медицини, а також щодо майбутніх парламентських виборів. Виглядало, що Михайло Задорожний свою участь у майбутніх виборчих перегонах вваж є вже доконаним фактом, адже, за його словами, має як наразі найбільшу підтримку серед населення, особливо в районі. Звичайно, що підтримка Комітету опору диктатурі гарантує, за словами депутата, 50% успіху, але він вміє перемагати – як перемагав на виборах до районної ради від Доброгостова чи Довгого низинного, де пам’ятають про його добрі справи, як перемагав і на виборах до обласної ради, причому не один раз.

«Я є прагматичний і реальний чоловік, в мене нема завищеної самооцінки», - говорить Задорожний і просить пресу писати об’єктивно, різносторонньо, хоча і розуміє, що часто журналісти змушені танцювати під дудку власника. Про це він прямо сказав представнику «Джерел Трускавця», котрий задав запитання, чому деякі члени трускавецької «Свободи» працюють в санаторії «Карпати», де генеральним директором є очільник трускавецьких регіоналів Лев Ярославович Грицак. «Я розумію, що власником Вашої газети є Козир, але «Свобода» у Трускавці є в опозиції до влади і це видно з голосувань. Фактично ми є в опозиції до влади на всіх рівнях, тільки в обласній раді маємо більшість», - зазначив депутат і додав, що звинувачення, подані журналістом, він навіть коментувати не хоче.

Багато гострих питань, котрі піднімає Михайло Задорожний, стали причиною того, що він нажив собі немало ворогів, та йому не страшно – «потрібно не просити, а боротися», саме таке є життєве кредо депутата. Це було сказано як в контексті питань, пов’язаних із промисловістю в Дрогобичі, чи зосередженням в одних руках трьох нафтопереробних заводів в Україні, так і стосовно скандалу із можливими закриттям чи переведенням онкодиспансеру. Михайло Задорожний відстоює в першу чергу інтереси Дрогобича та Дрогобицького району і через це його підтримка в Бориславі чи Трускавці може не бути досить потужною. Якщо врахувати ще той факт, що Михайла Сендака називають його особистим ворогом, а Олексій Радзієвський теж навряд чи підтримуватиме Задорожного на цих виборах, то розраховувати Михайлу Леоновичу на виборах 2012 року прийдеться тільки на виборців, адже жодного адмінресурсу йому не задіяти. Та це не лякає відважного депутата – він перемагати вміє і готовий перемогти й цього разу.

А на завершення прес-конференції, котра проходила в приміщенні райспоживспілки на вулиці Малий Ринок в Дрогобичі, депутат Михайло Задорожний символічно зустрів Новий Рік із представниками мас-медіа.

Володимир Ключак,
при співпраці з помічником обласного депутата Олегом Добрянським

Звітує Олексій Радзієвський

Олексій Радзієвський «Ми прийняли повністю зруйновану вертикаль управління містом, а чисельність працюючих в Ратуші була доведена до абсурдної цифри – 200 чиновників», - такими словами розпочав свою зустріч із журналістами в світлиці Ратуші мер Дрогобича Олексій Радзієвський. А завершив Олексій Васильович свій звіт у неформальній обстановці з журналістами, за горнятком чаю. Між початком та завершенням звіту – понад дві години і ось про що було сказано.

За два місяці 2010 року та за 2011 рік відбулося дванадцять пленарних засідань міської ради, на засіданнях прийнято 397 рішень міської ради. У 2001 р. проведено 21 засідання виконавчого комітету, на яких прийнято 517 рішень. Видано 780 розпоряджень міського голови. Станом на 20.12.2011 р. надійшло 4657 звернень, скарг громадян, з них задоволено 2200.

У поточному році склалася складна ситуація з виконанням міського бюджету. Контрольні показники Мінфіну очікується виконати на 94-95% (план 65,8 млн. грн., очікуваний факт зведеного бюджету 62,3 млн. грн.). Невиконання складе 3,5 млн.грн. Отримано середньострокову позику в сумі 2,1 млн. грн. До кінця року буде отримано позику на суму 0,2 млн. грн.

Очікується надходження власних доходів в сумі 18,7 млн. грн. при плані 20,0 млн. грн., що становитиме 93,0%. Невиконання складе - 1,3 млн. грн. На невиконання власних надходжень вплинуло невиконання планових завдань по платі за землю. Очікувані надходження по платі за землю складуть 16,0млн.грн. при плані 17,5млн.грн., що становитиме 91,0%. За рахунок коштів бюджету розвитку у 2011 році профінансовано 6,3млн.грн., з них: установи освіти - 0,7млн.грн.; установи культури - 0,2млн.грн.; установи охорони здоров»я - 0,7млн.грн.; міське господарство - 3,9млн.грн.; субвенція Броницькій с/р в сумі 0,1млн.грн.; реконструкція з прибудовою ЗОШ № 5 - 0,4млн.грн.(співфінансування). Крім цього, отримано субвенцію з державного бюджету на реконструкцію з прибудовою ЗОШ № 5 в сумі 2,5 млн.грн. (кошти в сумі 0,8 млн. грн. знаходяться на рахунку фінансового управління і будуть перераховуватися розпоряднику коштів по мірі виконання робіт). Отримано кошти з обласного бюджету на ремонт вулиць Опришківська та Котляревського м. Дрогобича в сумі 0,2млн.грн та вулиці Трускавецька м. Стебника в сумі 0,2млн.грн.

За рахунок надходження коштів до фонду навколишнього природного середовища виділено кошти на придбання: каналопробивної машини в сумі 0,6млн.грн.(авансові платежі); сміттєвоза в сумі 1,4млн.грн.; контейнерів в сумі 0,2млн.грн.

Очікуване виконання видаткової частини загального фонду міського бюджету у поточному році складе 244,5 млн. грн. або 95,5 відсотків до затвердженого річного плану з урахуванням внесених змін (уточнений план – 256,0 млн. грн.).

Зазначені кошти в першу чергу спрямовувалися на захищені статті видатків, які склали 95,7 % - заробітну плату працівників бюджетних установ та нарахування на неї, енергоносії, продукти харчування, медикаменти та погашення кредиторської заборгованості, що утворилася станом на 01.01.2011 року. Незахищені видатки склали 4,3 % від загального обсягу видатків, з яких 60,2 % скеровано на зарплату прибиральників, аварійної служби, хорових колективів тощо.

Розгалужена мережа бюджетних установ міста, колишнього обласного центру, а це 44 заклади освіти, 11 установ охорони здоров’я, 14 установ культури, не дає можливості привести видатки на їх утримання до доведених контрольних цифр Міністерства фінансів України.

Проблемним залишається питання лікування в закладах охорони здоров’я міста хворих з інших міст та районів (райони Дрогобицький, Самбірський, Старосамбірський, Турківський, міста Борислав, Самбір, Стрий, Трускавець тощо). Так, очікувані видатки за лікування іногородніх жителів до кінця року складуть близько 16,0 млн. грн., тоді як згідно з укладеними угодами місту Дрогобичу передано лише 5,3 млн. грн. в рік. Бюджет недоотримає близько 11,0 млн. грн.

Проект доходної частини міського бюджету м. Дрогобича, відповідно до контрольних цифр Міністерства фінансів України, на 2012 рік - 93,1 млн. грн., ріст 16,0 % (очікувані доходи 2011р. - 80,1млн.грн.).

Контрольні цифри видатків делегованих державою повноважень на 2012 рік є значно заниженими і не враховують в повному обсязі передбачений проектом закону про державний бюджет на 2012 рік ріст соціальних стандартів та тарифів на енергоносії.

Видаткова частина міського бюджету на 2012 рік складатиме 212,8 млн. грн., при доведеній контрольній цифрі 185,5 млн. грн., що більше на 27,3 млн. грн.

В 2011 році проведено поточний ремонт доріг таких вулиць міста: Завалля, Музична, Сагайдачного, Театральна, Мазепи, Винниченка, Грушевського, Гончарська, перехрестя Самбірської та І.Франка, Стрийська, Орлика, Опришківська, Котляревського, Самбірська, Ю.Дрогобича, 22 Січня, загальною площею 3707,7 м. кв. Капітальний ремонт проводився на вул. Міцкевича, Завіжна, Шептицького, Опришківська, Котляревського, Жупна, Нижанківського, Лепкого, Бориславська, перехрестя Трускавецька-Шашкевича-Св.Юри, Плебанія, Стрийська (шляхопровід ліва сторона) лікарняне містечко, майданчик біля ЗОШ №4, загальною площею 15492,6 м. кв. За кошти державних субвенцій проведено капітальний ремонт вул. Стрийської та Трускавецької.

Надано квартир: новозбудовані будинки: вул. Шептицького, 18/4, кв. 15 – професору кафедри філософії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Возняку В.С., вул. Шептицького, 18/5, кв. 2 – багатодітній сім’ї з трьома дітьми-інвалідами Рубель Н.П.; у гуртожитку на вул. Стрийській, 443/9: кімната № 1 – вдові інваліда війни, учасниці війни Абраменковій К.М., кімната № 6 - вдові, яка виховує двох дітей, Дробиняк О.І., кімната № 48 – молодій сім’ї Чушак С.М., службове житло: вул. Самбірська, 16, кв. 4 – трактористу КП “Комбінат міського господарства” Гавецькому І.М., вул. Стрийська, 101, кв. 60 – артисту Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича Гарасимчуку І.І., Спеціалізований будинок для одиноких інвалідів та осіб пенсійного віку на вул. Є. Коновальця, 7/6: квартира № 40 – інвалідові І групи Яцишин Л.М., квартира № 52 – інвалідові ІІ групи Чех Б.С.

Здійснено прочистку каналізаційного колектора на вул. Стрийській на суму 188 тис. грн.

Проведено нову вітку каналізаційного колектора на вул. Стрийській (шляхопровід ліва сторона).

Здійснено будівництво вітки каналізаційного колектора на вул. Нафтовиків та Котляревського.

Проведено реконструкцію приміщення пологового будинку на вул. Шептицького на суму 170 тис. грн.

Проведено процедуру тендерних закупівель на придбання трьох сміттєвозів та каналопромивної машини, на нинішній день придбано один сміттєвіз Mercedes-Benz Actros; укладено угоду на придбання євроконтейнерів для сміття. Наступного року такі контейнери мають бути встановлені в усьому місті; КП «Дрогобичводоканал» у 2011 році за кошти Світового банку вдалося провести заміну вуличних водопровідних мереж на вул. Коссака, Чмоли, Л.Українки, частково І.Франка, загальною протяжністю 2,5тис. м.. У 2012 році планується провести повна реконструкція насосного та технологічного обладнання на водозаборах Уріж та Гірне, також планується реконструкція каналізаційних насосних станцій з повною їх автоматизацією.

Завершено роботи по реконструкції котельні на вул. Б. Лепкого: встановлено котел TRINOX-4300 з енергоефективним пальником «UNIGAS» (Італія) потужністю 5мВт, що зменшило використання енергоносіїв на 15% та забезпечило надійне теплопостачання бюджетних установ міста (СШ № 3, СШ № 4, гімназія). Вартість проекту – 893 тис.грн., річна економія складає 400 тис. грн.

Проведено реконструкцію котельні по вул. Сагайдачного, 19: встановлено котел потужністю 0,407 мВт, та систему хімводопідготовки (виробництва Німеччина-Україна), що збільшило ефективність використання енергоносіїв на 20% та забезпечило надійне теплопостачання СШ № 1. Вартість проекту – 198 тис. грн., річна економія складає 63 тис. грн.

Завершено роботи по диспетчеризації 4-х котелень підприємства з автоматичним дистанційним управлінням технологічним процесом від оператора диспетчерської служби. Реалізація цього проекту дала можливість вивільнити 16 операторів котелень, що суттєво зменшило навантаження на фонд оплати праці. Вартість проекту – 180 тис. грн., річна економія складає 100 тис .грн.

Проведено заміну 0,53 км аварійних теплових мереж на труби попередньо ізольовані пінополіуретаном. Реалізація проекту зменшила тепловтрати у мережах на 25%. Вартість проекту – 300 тис. грн., річна економія складає 120 тис. грн.

Встановлено енергоощадне насосне обладнання виробництво DAB (Італія) на котельнях по вул. Шевченка, Індустріальна, Б. Лепкого. Задіяно частотні перетворювачі до насосного обладнання на котельні по вул. Грушевського, 169кв. Реалізація проекту: зменшено використання електроенергії на 20%. Вартість проекту – 120 тис. грн., річна економія складає 110 тис. грн.

Оснащено приладами обліку теплової енергії 11 котелень із 17, що дає можливість проводити поточний енергоаудит обладнання котелень для встановлення оптимальних режимів роботи котлів.

У 2011 році вперше за час приватизації у місті загалом приватизація об’єктів почала проводитись шляхом конкурсу. У центральній частині міста шляхом конкурсу було запропоновано до приватизації нежитлове приміщення на вул. Ковальській, 5 площею 59,6 кв. м. Відповідно до результатів конкурсу дане підвальне приміщення було приватизовано за ціною 7214,0 грн. за 1 метр квадратний, або 901,8 $ за 1 метр квадратний. Загальна сума склала 430,0 тис. грн.

У рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» разом з польським містом Сянок та Гміною Нєліш підготовлено та подано на розгляд комісії три інфраструктурні проекти. Перший – «Розширення та модернізація дорожньої інфраструктури в містах Сянок та Дрогобич», який передбачає з нашої сторони комплексну реконструкцію вул. В. Великого. З гміною Нєліш підготовлено проекти по реконструкції великого плавального басейну та будівництва системи каналізації по вул.. Завіжна і Зварицька. Сумарна кошторисна вартість проектів складає орієнтовно 29млн.грн.

На сьогоднішній день у місті діють наступні цільові державні, обласні та місцеві програми:

1. Програма реформування та розвитку ЖКГ м. Дрогобича на 2011-2016 роки (рішення IV сесії №91 від 02.02.2011р.). Загальна вартість програми становить 260 млн. грн. без врахування витрат на ремонт доріг. Зокрема для проведення капітального ремонту житлового фонду міста необхідно майже 170 млн. грн. На втілення проектів в галузі водного господарства і теплопостачання міста – 90 млн. грн. Для проведення капітального ремонту основних вулиць міста необхідно 136 млн. грн. У рамках програми реформування та розвитку ЖКГ планується втілення програми тротуари міста Дрогобича, розмір якої становить 3 млн. грн. На першому етапі планується провести комплексну реконструкцію тротуарів в центрі міста та по магістральних вулицях. 19 млн. грн. буде залучено для комплексної модернізації системи вуличного освітлення міста. На сьогоднішній день комунальним підприємством «Екран» проводяться фінальні випробування нового світлодіодного світильника, який на 80% економніший за існуючі та має майже в 3 рази більшу силу світлового потоку. 9 млн. грн. буде залучено на закупівлю комунальної техніки. В цьому році закуплено перший німецький сміттєвоз.
2. Програма розвитку інвестиційної діяльності, співробітництва та європейської інтеграції міста Дрогобича на 2011р. (рішення IV сесії №120 від 02.02.2011р.). В рамках програми розвивається два проекти технічної допомоги за участю уряду Канади. На початку 2012 року канадською стороною буде виділено 100 тис.доларів на реалізацію пілотних проектів у місті. Зараз триває відбір проектів та підготовка необхідної документації.
3. У рамках налагодження транскордонної співпраці Дрогобицька міська рада в рамках проекту транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» підготувала та подала спільно з містом Сянок та гміною Нєліш на розгляд комісії три інфраструктурні проекти:
- Проект 1. Модернізація систем водовідведення в муніципалітеті Нєліш і місті Дрогобичі з метою захисту навколишнього середовища в прикордонній зоні на загальну суму (будівництво системи водовідведення по вул. Завіжна-Зварицька) 1,2 млн. Євро.
- Проект 2. Розвиток і модернізація дорожньої інфраструктури в містах Сянок і Дрогобич (ремонт вулиці В.Великого) на загальну суму 1,1 млн. Євро.
- Проект 3. Покращення культурної і освітньої співпраці шляхом будівництва, відновлення і облаштування Транскордонних культурних центрів для дітей і молоді в місцевості Нєліш і місті Дрогобич (реконструкція великого плавального басейну ДЮСШ) на загальну суму 650 тис. Євро.
На даний момент ці проекти знаходяться на розгляді комісії.
4. Програма будівництва (придбання) доступного житла м. Дрогобича на 2010-2017 роки (рішення V сесії №57 від 30.03.2011р.). Дана програма передбачає будівництво соціального житла за спеціальними цінами, які будуть на 1500 грн. нижчі за ринкові за рахунок відшкодування державою частини вартості житла. Вартість 1 м2 житла буде складати приблизно 3600 грн.
5. Програма сприяння та забезпечення функціонування ОСББ у м.Дрогобичі на 2011-2014 роки (рішення IV сесії №88 від 02.02.2011р.);
6. Програма енергозбереження для населення м.Дрогобича на 2011-2015 роки (рішення ХІ сесії №337 від 28.10.2011р.). В рамках програми буде проведено теплову модернізацію приміщень Дрогобицької міської лікарні, а згодом закладів освіти.
7. Програма капітального ремонту житлового фонду Дрогобицької міської ради (рішення V сесії №180 від 30.03.2011р.);
8. Цільова Програма «Підготовка та проведення загальноміських заходів відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради у 2011р.» (рішення IV сесії №89 від 02.02.2011р.);
9. Програма соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2011р. (рішення IV сесії №64 від 02.02.2011р.)
10. Програма правової освіти населення 2011-2012 роки (рішення IV сесії №67 від 02.02.2011р.);
11. Цільова соціальна Програма розвитку цивільного захисту міст Дрогобича та Стебника Львівської області на 2011-2013 роки та прогноз до 2015р. (рішення V сесії №172 від 30.03.2011р.);
12. Комплексна Програма «Молодь Дрогобича» на 2011-2012 роки (рішення V сесії №179 від 30.03.2011р.);
13. Програма розвитку малого підприємництва в містах Дрогобичі та Стебнику на 2011-2012 роки (рішення V сесії №170 від 30.03.2011р.);
14. Комплексна Програма запобігання та ліквідації наслідків підтоплення території м.Дрогобича на період 2011-2015 роки (рішення VІІ сесії №240 від 31.05.2011р.). В рамках програми було спільно з підрозділом МНС у м. Дрогобичі було проведено очистку русел річок Тисмениця та Серет.

З 1 січня 2012 року буде змінено маршрути руху автобусів по місту. При формуванні нової сітки основною вимогою було: по-перше – зменшити кількість автобусів в центрі міста (з центру забрали кінцеві зупинки маршрутів №2, №9 та ін.). Майже всі маршрути мають кінцевою зупинкою залізничний вокзал. Особливу увагу приділено мешканцям вулиці Стрийської, де збільшено кількість маршрутних транспортних засобів та змінено сам маршрут руху. Скорочено кількість маршрутів, тепер їх буде 12, а також кількість автобусів до 65 (було 105). По всіх маршрутах буде встановлено чіткий графік руху, який буде жорстко контролюватися.

Утворено 4-ри робочі групи, які проводять перевірки підприємств та організацій усіх форм власності щодо легалізації робочих місць. Протягом року виявлено 277 нелегалізованих робочих місць.

Триває робота з пошуку інвесторів для будівництва в місті сміттєпереробного заводу. На нинішній день є дві потенційні фірми-інвестори. Планується, що в 2012 році почнеться будівництво заводу, яке буде тривати приблизно 2-3 роки.

ДКП «Екран» розробило та проводить тестування і сертифікацію сучасного вуличного світлодіодного світильника. Використання таких світильників дозволить не тільки в три-чотири рази зменшити витрати електроенергії на освітлення вулиць, але й збільшить терміни експлуатації даних об’єктів. Крім того, світильники, які буде випускати ДКП «Екран» є в три рази дешевшими за існуючі аналоги.

За січень-грудень 2011 року по КП «УКБ» Дрогобицької міської ради буде освоєно 14500 тис. грн. капіталовкладень. Із них бюджетні кошти складають 3551 тис. грн.

За січень-грудень 2011 року введено в експлуатацію 28-ми квартирний житловий будинок №9 (по генплану) на вул. Шептицького загальною площею 1631 м2.

Протягом 2011 року продовжувалось будівництво житлового мікрорайону на вул.Шептицького. А саме: 21 квартирного житлового будинку №11 (по генплану), в жовтні місяці розпочато будівництво 24 квартирного житлового будинку №12 (по генплану). У листопаді розпочато будівництво 32 квартирного житлового будинку на вул. Стрийській-Грушевського. А також листопаді відновлено будівництво реконструкції з прибудовою ЗОШ №5 на вул. Зварицькій, де передбачається освоїти 3450 тис. грн. капіталовкладень. Продовжувалось проектування 76 квартирного житлового будинку на вул. В.Великого.

Проведено підготовчі роботи для виконання проекту корегування (внесення змін) генерального плану та проектів детального планування в районах вулиць А. Шептицького та С. Наливайка м. Дрогобича. При відділі містобудування та архітектури створюється служба містобудівного кадастру.

Розроблено «Порядок розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності», «Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації в м. Дрогобичі», затверджено рішення про видачу будівельних паспортів забудови земельної ділянки на території м. Дрогобича.

Для впорядкування та забезпечення благоустрою на території міста, було розроблено проектні пропозиції вирішення благоустрою центральної частини міста, а саме площі Т. Шевченка, приринкової території на вул. Шолом Алейхема, а також розроблено проектні пропозиції по розміщенню МАФ на вулицях П. Орлика, Грушевського, Самбірська.

Основними завданнями управління праці та соціального захисту населення є призначення та виплата державних допомог, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, організація роботи з надання державних пільг, вивчення стану матеріально-побутового забезпечення громадян міста тощо.

З метою підтримки соціально вразливих верств населення протягом 2011 року управління проводило роботу з призначення та виплати державних соціальних допомог та компенсацій:- різного виду. Загальна сума видатків на державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам та малозабезпеченим становить 54,3 млн. грн.

Варто наголосити, що цього року управлінням вдосконалено систему єдиної технології прийому громадян, яка дає можливість забезпечити максимальну зручнiсть для відвідувачів, мiнiмiзувати кiлькiсть довiдок, які подаються заявниками. Налагоджено обмiн iнформацiєю з органiзацiями-надавачами послуг, яка використовується для призначення всiх видiв державних допомог, у тому числi житлових субсидiй, за однiєю заявою. Так, у 2011 році за призначенням всіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат в управління надійшло 9780 звернень.

Крім того, управлінням приділялася значна увага формуванню бази Єдиного Державного автоматизованого реєстру пільговиків, занесення відомостей про пільговиків, введення переліку пільг та їх відшкодування житлово-комунальними підприємствами, а також визначення обсягу відповідних витрат і здійснення контролю за використанням бюджетних коштів. Станом на даний час реєстр нараховує 21868 електронних справ.

Слід зазначити, що управління стало ініціатором спрощеного механізму поновлення громадянами пільг, згідно з яким з 01 січня 2012 року лише спеціалістами управління буде здійснювати прийом документів від пільговиків для подальшого інформування підприємств-надавачів послуг. Таке рішення приймалося з метою полегшити громадянам міста щорічну процедуру поновлення пільг.

На сьогодні в містах Дрогобичі та Стебнику проживає понад 7 тисяч інвалідів (у т.ч. дітей-інвалідів). У нелегкий час соціально-економічних криз міська влада взяла на себе обов’язок підтримати таких громадян і вживає всіх можливих заходів щодо вирішення гострих соціальних питань. Розроблено програму соціального захисту та реабілітації інвалідів, яка затверджена на період до 2014 року. На виконання цієї програми прийнято ряд рішень, які спрямовані на поліпшення життєдіяльності соціально вразливих мешканців міста, і також передбачено: пільги сім’ям, в яких проживають двоє і більше непрацюючих інвалідів, які зареєстровані за одним місцем проживання; 100-відсоткові пільги деякій категорії малозахищених громадян за їх особистим зверненням; пільги громадянам, які проживають у муніципальному будинку на вул. Є.Коновальця, 7/6, (3 під’їзд), мешканці якого повністю звільнені від оплати за житлово-комунальні послуги; адресну грошову допомогу інвалідам внаслідок загального захворювання I групи (лежачі); адресну грошову допомогу інвалідам I групи з вадами зору; адресну грошову допомогу одиноким інвалідам внаслідок загального захворювання I і II груп.

Відповідно до зазначених рішень міської ради, протягом звітного періоду 921 особі надано пільги на загальну суму 970 тис. грн. та виплачено 478 адресних допомог на суму 360 тис. грн.

Крім того, в місті почала працювати програма соціального захисту колишніх політичних в’язнів, репресованих, воїнів та інвалідів УПА і членів їх сімей, в межах якої ухвалено рішення про надання адресної допомоги членам Дрогобицького товариства політичних в’язнів і репресованих та надання доплати до пенсії воїнам та інвалідам УПА мм. Дрогобича та Стебника. Протягом року даної допомоги виплачено на загальну суму 281 тис. грн.

З метою фінансової підтримки осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати (довготривала хвороба, оперативне медичне втручання, смерть близьких родичів та ін.), за розпорядженням міського голови надано одноразової допомоги 870 особам на загальну суму 140,2 тис. грн.

За сприяння міської влади малозабезпеченим громадянам міста надається можливість придбати продукти харчування без застосування торгівельної надбавки у магазині “Фуршет” ДП Гарантія-Маркет”, який розташований по вул. Самбірська, 128.

Необхідно зауважити, що впродовж останнього року стан забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації значно покращився завдяки тісній співпраці з обласним Фондом соціального захисту інвалідів та Львівським експериментальним казенним підприємством пересування і протезування. Це дало можливість допомогти інвалідам міста і значно зменшити черговість. Так, протягом року мешканцям міст Дрогобича та Стебника було видано 78 одиниць різних засобів реабілітації, у тому числі крісел колісних, на загальну суму понад 142 тис. грн. Це становить майже 90% від потреби.

Не менш актуальним питанням є забезпечення інвалідів, ветеранів війни та потерпілих від аварії на ЧАЕС санаторно-курортним лікуванням. За поточний рік через органи соціального захисту оздоровлено 99 осіб з числа інвалідів та ветеранів війни, і 42 – чорнобильці.

До компетенції управління також відноситься моніторинг виплати заробітної плати підприємствами, установами та організаціями міста. Аналіз стану заборгованості з виплати зарплати на підприємствах та в організаціях міст Дрогобича і Стебника показав, що впродовж 2011 року ситуація в даному напрямку значно покращилася. Якщо станом на 01 січня 2011 року сума боргу із виплати заробітної плати становила 6888,1 тис. грн., то на 01.12.2011 року борг становить 4993,0 тис. грн. Протягом року заборгованість із виплати зарплати зменшилася на 1895,1 тис. грн., а кількість боргуючих підприємств - на 13 підприємств.

Найбільшу суму заборгованості допущено керівниками таких підприємств, як: ВАТ «Завод автомобільних кранів», сума боргу якого становить 820,0 тис. грн., меблеве підприємство «Карпати» - 194,0 тис. грн., КП «Берізка» - 371,4 тис. грн. та КП «МВУЖКГ» м. Стебник - 216,3 тис. грн., а також підприємства будівельної галузі, зокрема ВАТ «Прикарпатбуд» та його дочірні підприємства, які допустили заборгованість із виплати з/плати в сумі 298,7 тис. грн.

Стан заборгованості із виплати з/плати стоїть на постійному контролі в органах місцевого самоврядування та в інших контролюючих органах, завдяки втручанню яких міжрайонною прокуратурою м.Дрогобича порушена кримінальна справа проти керівника КП «МВУЖКГ», розірвано контракти з керівниками підприємств комунальної власності, зокрема з керівником КП «Берізка» та КП «МВУЖКГ» м. Стебник.

Протягом року влада міста була ініціатором заходів з відзначення загальнонаціональних визначних дат. Це, насамперед, вшанування ветеранів війни до Дня Перемоги, Дня партизанської слави, 22 річниця виведення військ з Афганістану, скорботна дата пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС, день утворення Української Повстанської Армії тощо.

У зв’язку із відзначенням Міжнародного дня громадян похилого віку виділено кошти з місцевого бюджету для надання матеріальної допомоги членам громадських організацій (розпорядження міського голови від 14.09.2011 №627-р).

У силу об’єктивних обставин, не всі соціальні питання в змозі вирішити, але міська рада та її виконавчий комітет і в подальшому вживатиме заходів для створення належного соціального захисту мешканцям міста.

У мм. Дрогобичі та Стебнику станом на сьогоднішній день проживає 25 тис. 500 пенсіонерів, з них: 19 тис. 700 у Дрогобичі і 5 тис. 800 - у Стебнику. Приємно, що за грудень місяць всі пенсійні витрати профінансовані у повному обсязі . Середній розмір пенсії – 1100 грн. Хочу зазначити, що лише 51% від усіх пенсій забезпечується за рахунок поступлень у бюджет Дрогобича. Решта 49% – допомога загальнодержавного пенсійного фонду. За 2011 р. виплачено 28 млн. грн. пенсій.

Чисельність мешканців міста, котрі звернулися у Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості впродовж 11 місяців 2011 року становила 2600 осіб.

Чисельність незайнятого населення з числа мешканців міста, яким надавалися соціальні послуги за звітний період становила 3952 особи, що на 286 осіб більше цього показника за відповідний період у 2010 році.

Станом на 01.12.2011 року клієнтами служби зайнятості залишається 877 осіб, у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 380 осіб менше. За сприянням служби зайнятості упродовж січня - листопада 2011 року працевлаштовано 1635 осіб, що на 363 осіб більше, ніж у відповідному періоді торік.

Упродовж 11 місяців 2011 юридичними особами та Фізичними особами з правом найму робочої сили - створено 1464 нових робочих місця для порівняння за відповідний період 2010 року – створено 613 нових робочих місць

Протягом звітного періоду відділом сім’ї, молоді та туризму у співпраці із громадськими молодіжними організаціями проведено 32 загальноміських заходів у галузі молодіжної політики, де було залучено до організації близько 2 000 осіб.

Станом на 20 грудня 2011 року в мм. Дрогобичі та Стебнику є 442 багатодітні сім’ї, у яких виховуються 1135 дітей.

У вересні 2011 року, на кошти в сумі 20 802 грн. 261 дитина з багатодітних сімей отримала шкільний набір з канцелярськими товарами для повноцінного навчального процесу. Окрім цього, з Дрогобицького місцевого бюджету було виділено кошти в розмірі 1000 грн. на подарунки.

Залучено 200 дітей з багатодітних сімей до програми «Покращення соціального захисту багатодітних сімей, що проживають на території Львівської області» (розділ навчання дітей навиками плавання).

За 2011рік присвоєно звання «Мати-героїня України» 30-ти жінкам.

На реалізацію програми забезпечення житлом молодих сімей на 2011 рік у містах Дрогобичі та Стебнику виділено 50 000 грн. із міського бюджету. Надано довготерміновий пільговий кредит 1 багатодітній сім’ї Гев’юк Г.М., де виховується 4 дітей (двоє з них – діти-інваліди). Залучено 450 000 грн. із державного бюджету.

У Дрогобичі вперше за багато років народжуваність перевищила смертність. Це - результат, яким може пишатися далеко не кожне місто Львівщини та України. Цього року померло 737 осіб, а народилося – 817.

За звітний період додатково відкрито 2 групи в дошкільному закладі №21 в м. Стебнику. Це дало можливість додатково охопити дошкільною освітою 35 дітей .

97% дітей п’ятирічного віку здобувають дошкільну освіту не тільки в дошкільних навчальних закладах, але і в загальноосвітніх школах №1,2,4,18 та в позашкільних закладах. Проведені заходи дали можливість зменшити черговість для влаштування дітей в ДНЗ до 131 дитини.

Дев’яти учням призначено персональні стипендії міського голови в галузі освіти та культури для обдарованих дітей мм. Дрогобича та Стебника (14 100 грн.). Один учень ЗОШ №2 нагороджений стипендією Президента України.

У грудні 2011 року Дрогобицьку гімназію та педагогічний ліцей було оснащено двома комп’ютерними

До завершення 2011 року планується поставка 3-х мультимедійних комплексів у ЗОШ мм. Дрогобича та Стебника.

За звітний період значно покращилася матеріальна база загальноосвітніх та дошкільних закладів. До початку навчального року в усіх ЗНЗ проведено ремонт навчальних приміщень.

Завершено реконструкцію покрівель: ЗОШ №6 на суму 100 тис. грн., ЗОШ №18 на суму 50 тис. грн., дитячий будинок «Оранта» на суму 30 тис. грн.

Капітальний ремонт обіднього залу їдальні ЗОШ №4 на суму 290 тис. грн.

Будівельні роботи, які були виконані до 01.12.2011р.:

1. В 2011 році - капітальний ремонт шатрового даху ЗОШ №9 на суму 135 тис. грн.
2. Проведено капітальний ремонт актового залу ЗОШ №9 на суму 6 тис. грн.
3. Завершуються роботи по капітальному ремонту шатрового даху ЗОШ №4 на суму 240 тис. грн.
4. Проведено асфальтування спортивного майданчика та пішохідної доріжки ЗОШ №4 на суму 80 тис. грн.
5. Проведено капітальний ремонт сходових кліток ЗОШ №4 на суму 30 тис. грн.
6. Проведено заміну вікон в ДНЗ №6 на суму 5 тис. грн.
7. Проведено заміну кухонних вогнищ на побутові газові плити в харчоблоках ЗОШ №15 та ДНЗ № 12,19,20,27,28,29,30 на суму 70 тис. грн. Ця заміна надала економію бюджетних коштів в розмірі 120 тис. грн.
8. З метою економії бюджетних коштів оплати за споживання холодної води встановлено лічильники обліку холодної води в приміщеннях харчоблоків загальноосвітніх шкіл, які орендує КП «Школярик» на суму 15 тис. грн.
9. Виконано роботи по державній повірці лічильників обліку холодної води та обліку теплової енергії на суму 40 тис. грн.
10. Оперативно проведено ремонтні роботи систем централізованого опалення в загальноосвітніх навчальних закладах до початку опалювального сезону на суму 20 тис. грн. Ремонтні роботи виконувало ЖЕО.
11. За кошти фонду управління надзвичайних ситуацій Дрогобицької міської ради було проведено ремонт шатрових дахів ЗОШ №5, ЗОШ № 8 та ДНЗ №28.

Всього виконано робіт на суму 1111 тис. грн.

Зі спеціального фонду міста та фонду розвитку на реконструкцію та капітальний ремонт приміщень медицини надійшло коштів на загальну суму 546,9тис. грн.., в т ч. :

Реконструкція ядерно-магнітного резонансу -253,4 тис. грн.

Реконструкція інфекційного відділення Стебницької міської лікарні- 5,6 тис. грн..

Видатки на капітальний ремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій 90,9 тис. грн.

Видатки на придбання меблів для дільниці сімейної поліклініки -11,2 тис. грн..

Видатки на капітальний ремонт санітарного автотранспорту Стебницької міської лікарні 65,0тис. грн..

Крім цього, видатки з цільового фонду на проведення робіт опору заземлення по Дрогобицькій міській лікарні №1 становлять 173,4 тис. грн.

За звітний період відділом культури та мистецтв разом з підпорядкованими установами та закладами проведено понад 350 загальноміських та галузевих заходів.

У рамках міжнародної співпраці установ та закладів культури керівники та колективи брали участь у міжнародних конкурсах, фестивалях, Днях української культури, семінарах у Польщі, Латвії

Вагомим здобутком колективу художньої школи є блискуча перемога на 13 Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва для дітей і молоді «Дитина і собака» у м. Ченстохові (Польща). На цей конкурс було представлено 10325 творчих робіт з 55 країн світу. Єдиний спеціальний приз конкурсу отримала Дацюк Анна (викладач Шимко З.З)

Нові можливості для користувачів з’явилися з відкриттям у читальній залі бібліотеки Інтернет-центру. За кошти гранту придбано 14 персональних комп’ютерів із сучасними ліцензійними операційними системами.

15 вересня у Національному музеї Т.Шевченка відбулась масштабна виставка (понад 200 експонатів) «Скарби графа Лянцкоронського зі збірки музею «Дрогобиччина». Сьогодні триває підготовка цієї ж виставки у Палаці мистецтв у Дрогобичі.

Розпочато системну реставрацію церкви Св. Юра.

Задля цього вишукано альтернативні джерела фінансування, а саме: кошти обласного бюджету, доброчинного фонду «Лелека-світ», спонсорські кошти в загальній сумі 600 тис. грн.

За інформацією управління охорони культурної спадщини ЛОДА до 25 грудня 2011р. планується освоїти кошти в сумі 243 тис. грн.

Відділу фізичної культури та спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради на 2011 рік для проведення міських змагань та участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях було надано і використано - 23 689,0 грн.

Проведено міських спортивних заходів – 24; участь в обласних змаганнях – 19, у всеукраїнських змаганнях – 20, участь у міжнародних змаганнях – 5. У Дрогобичі проведено 2 міжнародні заходи.

СПОРТ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ: Роман Кіндратів – чемпіон України та володар Суперкубку України з футзалу, присвоєно звання Майстра спорту України з футзалу, вихованець ССК «Каменяр»; Святослав Лупіцький – учасник чемпіонату світу з велоспорту (Данія, 59-ий результат у світовій класифікації і 2-ий серед збірників України), присвоєно звання Майстра спорту України з велоспорту на шосе, вихованець СДЮШОР з велоспорту «Медик»; Іван Паславський - присвоєно звання Майстра спорту України з велоспорту на шосе, вихованець СДЮШОР з велоспорту «Медик»; Василь Мушинський, Іван Цицик, Мар’ян Гуржій (вихованці СОЦ «ЕНЕЙ») - переможці Кубку України з кікбоксингу (м. Бровари, Київська обл.); Оксана Вирста – переможець Кубку Світу з бойових мистецтв серед дорослих (лайт-контакт), (11 країн Світу, м. Феодосія, АР Крим), (клуб «Тайфун»); Ігор Грейцаровський – ІІ-ге місце на Кубку Світу з бойових мистецтв серед дітей 2001 р.н. (лайт-контакт) (11 країн Світу, м. Феодосія, АР Крим), ( вихованець ФСК «Тайфун»); Олексій Войтович – віце-чемпіон Світу з кік-боксингу (лайт-контакт) і 3-тє місце в семі-контакті серед дітей 2001 р.н. (м. Харків, Україна), (вихованець ФСК «Тайфун»); Сергій Щудло – 1-ше місце на чемпіонаті Всеукраїнського союзу з таекван-до серед дітей 1997-1999 р.н., (вихованець ФСК «Тайфун») та 3-тє місце на міжнародному турнірі «Ivano-Frankivsk Open» з таеквон-до.

Проблемні питання по спорту: необхідність побудови у місті Палацу Спорту зі стандартним ігровим майданчиком (40м х 20м) та трибунами для глядачів; необхідність побудови у місті Критого Льодового Палацу; відновлення роботи відкритого плавального басейну «Синєвир»; завершення ремонту плавального басейну ДЮСШ та реконструкції стадіону «Галичина».

Дрогобич співпрацює з понад 20-тьма закордонними містами: Республіки Польщі, Латвії, Хорватії, Словаччини, США. У Польщі маємо такі міста-побратими: Лєгніца, Битом, Остжешув, Перемишль, Сянок, Дембіца, Олєцко, Демблін.

Цього року активізувалася співпраця Дрогобича у міжнародному напрямку. Зокрема, підписано договір про співпрацю з м. Ліпіком (Хорватія). Делегація м. Дрогобича взяла участь в урочистому відкритті пам’ятника І. Франку у Ліпіку.

Розгорнулася активна співпраця у культурній сфері з м. Смілтене (Латвійська Республіка). Делегація Дрогобича побувала на святкуванні Днів Смілтенської області, де на високому рівні виступив зразковий ансамбль танцю «Верховинка». Художній ансамбль зі Смілтене виступив на нашому святкування на День міста.

Нещодавно підписаний договір про співпрацю з польським містом Битом. Це місто є нашим побратимом, однак досі договору про співпрацю не було.

Програма дій на 2012 рік:

1. Зняти всі бар’єри для населення міста щодо встановлення індивідуального опалення.
2. Здійснити широке впровадження будівництва індивідуальних будинків.
3. У галузі медицини створити єдиний медичний простір, що у свою чергу ліквідує питання між трансфертних розрахунків і наблизить надання медичних послуг до кожного громадянина.
4. Запровадити вдосконалену схему пасажирських перевезень у Дрогобичі та Стебнику.
5. Реалізувати програми розвитку інфраструктури міста щодо міжнародних зв’язків (залучення іноземних інвестицій).
6. Приблизно вдвічі збільшити фінансування на ремонт доріг і тротуарів та інші соціальні проблеми.

«Це основні завдання, над якими ми будемо працювати наступного року», - зазначив Олексій Радзієвський, детально зупиняючись на кожному з них. Поза увагою присутніх не залишилися питання вуличного освітлення (програма буде реалізована в 2012 році), ні стосовно добудови дрогобицького стадіону, ні знову ж таки, щодо єдиного медичного простору. Олексій Радзієвський – природжений лідер, вагома та знакова постать, тож навіть на прес-конференціях він почуває себе впевнено, журналістів називає «друзями» та «колегами», хоча ретельно відслідковує кожен прояв критики і за критиканство по голівці не погладить. Та напередодні Нового року, незважаючи на зайнятість та напружений графік (нагадаємо, що в неділю, 25 грудня, відбувався звіт мера Дрогобича перед громадою міста), Олексій Васильович про недопрацювання журналістів не говорив, а попросив бути, як і дотепер, об’єктивними та неупередженими.

Також під час прес-конференції про свою роботу розповів і секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик.

Володимир Ключак,
використано матеріали спеціаліста з питань внутрішньої політики
Дрогобицької міської ради Лесі Ясюри

«Яскрава країна» у Трускавці

З 8 по 13 січня 2012 року у м. Трускавці відбудеться ІІІ Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Яскрава Країна» в Трускавці – 2012». Про це нас поінформувала депутат Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко. У фестивалі візьмуть участь вокальні та хореографічні колективи з України та Росії. Під час конкурсу юних артистів оцінюватимуть заслужені діячі культури та Народні артисти України. Найкращі учасники виступатимуть на Гала-концерті фестивалю, який відбудеться 12 січня 2012 року в Будинку культури ім. Шевченка.

Для журналістів 12 січня 2012 року о 15:00 у Будинку культури ім. Шевченка, за адресою пл. Кобзаря, 8, відбудеться прес-конференція за участі оргкомітету, членів журі та почесних гостей фестивалю.

Вашій увазі пропонуємо прес-реліз, наданий організаторами фестивалю «Яскрава країна» в Трускавці-2012».

«Найкращі вокальні та хореографічні номери будуть представлені гостям та жителям міста на Гала-концерті фестивалю. У конкурсі візьмуть участь 650 юних артистів –26 хореографічних колективів, 52 вокальних виконавці та 8 ансамблів з Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Харкова, Львова та Львівської, Івано-Франківської, Одеської, Чернігівської, Донецької та Дніпропетровської областей та м. Орел, Росія. Учасників оцінюватимуть заслужені діячі культури та мистецтв і Народні артисти України: Стадніченко Лариса Леонідівна, Народна артистка України, солістка Одеської філармонії, доцент Одеської музичної академії; Олег Лихач, Заслужений артист України, соліст Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької; Артур БОССО, співак, артист естрадного мистецтва, телеведучий; Інна Вишняк, директор Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські ігри»; Коротков Анатолій Єгорович, Народний артист України, художній керівник хореографічного ансамблю «ПРОЛІСОК»; Короткова Валентина Миколаївна, Заслужений діяч мистецтв України, балетмейстер народного хореографічного ансамблю «ПРОЛІСОК»; Оксана Лань, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, керівник модерн-балету «Акверіас»; Анна Азарова (Бані), майстер спорту СРСР, хореограф-постановник, керівник шоу-балету «А-6» та інші. Члени журі проведуть майстер-класи з хореографії та вокалу і поділяться своїми секретами зі своїми юними колегами.

«Ми безмежно раді, що уже третій рік поспіль маємо можливість запалювати нові зірочки на творчому небосхилі України. Для «Яскравої Країни» Різдвяний фестиваль у Трускавці завжди особливий, а за три роки нашої плідної праці він став традиційною окрасою Різдвяних свят цього мальовничого куточка. У цьому році ми вперше зустрічаємо у Трускавці наших друзів з Росії, і взагалі, нам дуже приємно, що цього разу до нашої дружньої родини приєдналося багато нових творчих колективів, які дивуватимуть нас своїми талантами», - зазначає директор фестивалю Обласова Ольга Ігорівна.

Церемонія відкриття фестивалю та урочиста хода учасників відбудеться на центральній площі м. Трускавець, а святковий концерт – у концертному залі санаторію «Карпати». «Дуже приємно, що місто Трускавець та санаторій «Карпати» уже третій рік поспіль є не тільки базою проведення фестивалю «Яскрава Країна», а й основним культурним осередком творчої молоді з усіх куточків нашої країни. Сподіваємось і надалі приймати на гостинній землі рідного краю нові таланти – юних вокалістів та хореографів України», - сказав Генеральний директор ТзОВ «Санаторій Карпати» Лев Грицак.

Ще одним дебютом стане виставка творів декоративно-прикладного мистецтва, виготовлених руками юних майстрів студії «Природа, майстерність і фантазія», м. Козелець, Івано-Франківської області. Події фестивалю освітлюватиме дитячий прес-центр фестивалю. Юні журналісти з Дніпропетровська та Хмельницького спілкуватимуться із членами журі, учасниками та гостями, зніматимуть фільми та виготовлятимуть рекламні матеріали для міста-курорту.

Найкращі вокальні та хореографічні номери будуть представлені гостям та жителям міста на Гала-концерті фестивалю, який відбудеться у Будинку культури ім. Шевченка. Усі учасники отримають святкові емоції та подарунки від організаторів та партнерів фестивалю.

Дніпропетровська громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» уже п’ятий рік поспіль проводить вокальні та хореографічні фестивалі: восени – дитячий фестиваль «Слов’янської єдності» у Чернігові, навесні, напередодні Всесвітнього Дня театру – дитячий театральний фестиваль у Одесі та фестиваль «Яскрава Країна збирає друзів», який у 2010 р. проводився в МДЦ «Артек», а в 2011р. – на центральній набережній м. Ялта. У грудні вперше відбувся фестиваль дитячого естрадно-циркового мистецтва на арені Дніпропетровського цирку. Крім того «ЯСКРАВА КРАЇНА» збирає талановитих дітей на тематичні літні зміни для юних журналістів, танцюристів, співаків, художників, лінгвістів та екологів.

Зимовий Різдвяний фестиваль у Трускавці – особлива подія для організації, адже уже втретє ми запрошуємо дітей та молодь з усієї країни не тільки з метою реалізації їх творчого потенціалу, а й для ознайомлення з культурною спадщиною та традиціями славетного Львівського краю. Для учасників заплановані вечір дружби і оглядові екскурсії по Трускавцю, Львову та у с. Нагуєвичі, до садиби Івана Франка.

«Фестиваль «Яскрава Країна» у Трускавці» за три роки співпраці став зимовою перлиною нашого міста, символом гарного різдвяного настрою, щастя і добра. Ми раді знову бачити талановитих дітей з усієї країни та сподіваємось, що свято дитячої творчості, таланту та краси подарує нові зустрічі, святковий настрій та приємну згадку про Трускавець», - зазначив міський голова Козир Руслан Ярославович».

Опрацював Володимир Ключак

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.