Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№19 (45) 10 березня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Шевченка вшанували…

8 березня Стебник вшанував 195-річчя з дня народження Тараса Шевченка, українського поета та художника. До присутніх від стебницької влади звернулася Лілія Шологон, виступили теж директор СШ № 11 та парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Михайло Бучинський, у виконанні муніципального чоловічого камерного хору "Боян Дрогобицький" та інших колективів пролунали пісні на твори Шевченка.

9 березня Шевченка вшановував і Трускавець, з цією метою з санаторію "Джерело" зігнали біля 100 дітей. Вшанування великого Кобзаря відбулося і в Дрогобичі, в Бориславі, в селах Дрогобицького району. Цьогорічна погода підвела і багато з людей не ризикували йти на святкові заходи по місиву з розтопленого снігу та болота.

… а за Івасюка забули

Трускавець проігнорував дату 60-річчя від дня народження композитора Володимира Івасюка ( 4 березня), вбитого в лісі під Львовом. В місті-курорті не проведено жодного заходу на честь відомого українського композитора, автора безсмертної "Червоної Рути". Натомість в сусідньому Дрогобичі таких заходів пройшло кілька, зокрема 4 березня в центральній міській бібліотеці відбулася літературно-мистецька година "Моє життя - обірвана струна", а в травні, крім цього всього, ще пройде великий конкурс та загальноміський вечір "Пісня буде поміж нас" за участю сестер Володимира.

Сесія - в четвер

12 березня в концертному залі санаторію "Карпати" пройде наступне пленарне засідання сесії ТМР.

В Трускавці створена нова громадська організація

В понеділок, 9 березня, в Трускавці на Установчих зборах було створено нову в нашому місті громадську організацію (робоча назва - "Воля"). Організація об`єднає людей різних політичних поглядів, які не бажають миритися із свавіллям трускавецької влади та непорядком в місті-курорті і відстоюватимуть спільні для міста інтереси не поодинці, а гуртом. Планується, що новостворена громадська організація підніматиме питання незадовільного забезпечення Трускавця водою, зловживань структури КП "Наше місто", незабезпечення мешканців Трускавця нормальним теплопостачанням в зимовий період, відсутності прозорого витрачання коштів з міського бюджету.

Вже обрано голову та секретаря "Волі", правда, ми не розголошуємо їхні прізвища з питань безпеки. Після доопрацювання Статуту новоствореної громадської організації та інших необхідних документів, вона буде зареєстрована згідно з чинним законодавством України.

Роботу виконкому Трускавецької міської ради визнали незадовільною

Це сталося 5 березня під час слухань на засіданні колегії Львівської облдержадміністрації, коли розглядалося питання "Про функціонування української мови як державної на території Львівської області". Причиною цього став непорядок в першу чергу з вивісками. Окрім Трускавця, були скритиковані теж Львівська і Моршинська міські ради, а також головне Львівське управління у справах захисту прав споживачів.

Вибух в Дрогобичі

В Дрогобичі 8 березня о 11.10 в двоповерховому житловому будинку на вулиці Шкільній стався вибух газу в приватному помешканні. Причина - недотримання господарем правил техніки безпеки під час ремонту газової колонки. Господар госпіталізований, інших постраждалих немає.

Трускавецькій мерії спокій тільки снитиметься

Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, трускавецька мерія в найближчий час стане осередком кількох пікетувань та акцій. Одна з них - "Збери гроші для викупу депутатів з рабства від міського голови", адже теперішні депутати ТМР насправді часто поводять себе як ручні песики Лева Ярославовича і напевно їх треба з цього рабства викупити. Метою іншої є заставити міськвиконком вирішувати не лише якісь свої "віртуальні" проблеми, а реальні проблеми, які хвилюють якщо не всіх, то принаймні більшість з людей в місті. Третя - це голодування на знак протесту проти свавілля, про інші ми поки що промовчимо.

Коментар від "ТВ": це ж до чого треба було довести людей, щоб вони відважилися на такі акції навіть в час Великого Посту. Нормальній владі було б соромно, але ми згадуємо прислів'я: "Плюй курві в очі, а вона каже, що дощ паде".

Кількість наркоманів не зменшується

За неофіційною статистикою, кількість наркозалежних у Трускавці продовжує зростати. І хоча на обліку числиться невелика кількість їх як в лікаря-нарколога, так і в міліції, достатньо лише зранку пройтися по поверхах будинків якоїсь однієї вулиці, щоб побачити реальний стан справ. Бажаючим рекомендуємо такі будинки як Стебницька, 70, 72, 76, Стуса, 2, 5, 11, чи хоча б хрущовки по парній стороні Сагайдачного, не говорячи вже про будинки на Івасюка, зокрема злощасні 5 та 7. На офіційному ж рівні ця проблема в Трускавці немов би й не існує.

Міська влада усунулася від проблем сім`ї Венгрин

В листопаді минулого року сталася пожежа в будинку 74 по вулиці Стебницькій (квартира 68). Молоде подружжя Венгрин по сьогодні не отримало належної компенсації. Міська влада Трускавця обмежилася лише виплатою одноразової допомоги, суму якої не називаємо, щоб не смішити вас в час посту. Чоловік, дружина та тримісячний Ромчик змушені винаймати за свої кошти помешкання, ремонт в теперішній час кризи, коли глава сім`ї не працює, робиться не так швидко як хотілося. Натомість трускавецький мер за цю пожежу та те, що погоріла побутова техніка в квартирах 74 будинку на Стебницькій, отримує через газети липові "подяки від мешканців", ініційовані однією лише вчителькою, а керівник підприємства, яке є найімовірнішим винуватцем нещастя - грамоту за … За що???!!!

Мешканці Стебницької, 72 зустрілися з депутатами

Минулого тижня мешканці будинку 72 на Стебницькій зустрілися з двома депутатами ТМР, один з яких працює в КП "Наше місто". Ця структура і не підозрювала, що в будинку не працює ліфт, на верхніх поверхах - потоп, а на одному з балконів виросло дерево, щоб зрубати чи спиляти яке, виявляється, ще й потрібен дозвіл. На цей раз людей не вдалося обвести навколо пальця, переключивши їхню увагу на проблему дитячого майданчика позаду "Технолюксу", люди зустріли комунальників з обуренням, а депутату від БЮТ подякували за підтримку.

"Карітас" проводить передвеликодню акцію

Благодійний фонд "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ" в час Великого Посту проводитиме передвеликодню акцію, метою якої є допомогти дітям з малозабезпечених родин, сиротам та всім потребуючим. І хоча осередки Карітасу в нашому регіоні є лише в Дрогобичі та Бориславі, збір коштів проводитиметься волонтерами і в нашому рідному Трускавці. Вже поставлені скриньки для збору коштів в поштових відділеннях, окремих магазинах Трускавця.

Акція "Великодній виграш" - лотерея, розіграш призів якої відбудеться в Вербну Неділю 12 квітня, можна буде виграти і цінні призи як путівки на літо в Польщу чи в Карпати, мобільні телефони, сувеніри тощо. Всі доходи від лотереї буде спрямовано для дітей з вадами розумового чи фізичного розвитку, з сімей алкоголіків та інших мало захищених та малозабезпечених.

Пенсіонерів скоротили і в "Шахтарі"

В санаторії "Шахтар" зафіксовано рекордно низьку кількість відпочивальників - 159. Проте адміністрація не пішла жорстким шляхом ЗАТ "Трускавецькурорт", а скоротила лише пенсіонерів, яким виповнилося 65. Натомість пенсіонери після 55-60 років пішли у відпустку за власний рахунок, інший персонал переведено на нижчу кількість годин.

Завтра - суд

11 березня в Трускавці відбудеться суд під головуванням судді Марчука у справі 12-літньої дитини, мати якої померла ще в 2007 році, а біологічний батько, який встановив своє батьківство аж після її смерті, на даний час перебуває в Італії. Дитині вже рік не виплачується пенсія по втраті годувальника. Про це нам в телефонній розмові повідомив дядько дитини, юрист за фахом. Він сказав, що представник виконкому як органу опіки та піклування гальмує процес розгляду справи в Трускавецькому міському суді. Детальніше це питання ми проаналізуємо після суду.

Не дорога, а жах

Ремонт дороги між Трускавцем та Стебником цього року проводитиметься лише в незначному обсязі, так званий ямковий. На більше - немає коштів. Відтинок шляху знаходиться в підпорядкуванні Дрогобича, тому Трускавець не поспішає вкладати будь-які кошти в цю дорогу, а Дрогобич звично відбрикується браком коштів.

Хто проїжджав цією дорогою в суботу, неділю чи понеділок, той розуміє суть заголовку цього повідомлення.

В Миколаєві ті ж проблеми, що і в Трускавці

Жителі обласного Миколаєва судяться з ЖЕКами через неякісні послуги. Люди не хочуть сплачувати борги за ненадані послуги, мотивуючи це різними причинами, зокрема і відсутністю договорів з комунальними підприємствами. Проте згідно з цивільним законодавством, якщо послуга надана, то за неї потрібно розраховуватися навіть за відсутності договору. Керівництво ЖЕКів називає людей "паразитами", які присмокталися до загальних мереж і хочуть жити за рахунок справних платників. Цікаво, що кожна з сторін думає виграти суд, опираючись на одні й ті ж закони України.

Завод автомобільних кранів знову зупинився

Це дрогобицьке підприємство планує відновити випуск кранів орієнтовно з квітня, поки що продукція не реалізовується, повідомив генеральний директор заводу Микола Баран.

В 2008 році завод скоротив виробництво кранів на 15% - до 636 штук на рік в той час коли може виготовляти до 3 тисяч. Найбільшим акціонером заводу є компанія "Унікум" з Дніпропетровська, яка володіє 31,67% акцій підприємства.

Власна інформація,
теж використано матеріали з www.zaxid.net та www.zik.com.ua

Загадка на добрий настрій

- Що це таке: 20 жабок та одна ропуха?
- Теща штори вішає.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.