Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№28 (54) 7 квітня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Новини медицини

3 квітня інтерв'ю міському трускавецькому радіо дав головний лікар міської лікарні п. Йосип Свіжинський. Він повідомив, що в 2009 році медики Трускавця посилять роботу по профілактиці захворювань, адже ситуація із смертністю чоловіків працездатного віку (16 - 59 років) у Трускавці є критичною, навіть у порівнянні з середньою по Україні. І хоча кількість звернень до медиків в 2008 році зменшилася (порівняно з 207), це не дає підстав для оптимізму, адже ця статистика є позитивною лише завдяки відсутності в минулому році спалаху епідемії грипу.

В міській лікарні Трускавця працює 83 лікарі, з них 44 є спеціалістами вищої категорії, 30 - першої, а 9 - спеціалісти другої категорії. В поліклініці працює 7 дільничних сімейних лікарів, 6 дільничних терапевтів, є дві дільниці лікарів-педіатрів. 210 ліжкомісць вистачає не лише для обслуговування трускавчан, але і для лікування хворих урологічного профілю всього дрогобицького регіону.

Головною проблемою медицини в Трускавці Йосип Михайлович назвав фінанси, недостатність яких не дозволяє оновити в достатній мірі діагностичну апаратуру, забезпечити в повній мірі кількість засобів, необхідних в повсякденній роботі. Проте бюджетних коштів повністю вистачає на зарплату персоналу, енергоносії, медикаменти та харчування хворих, на мінімум засобів, потрібних для функціонування лікарні. Немалою підтримкою міській медицині стали кошти з бюджету розвитку, які дозволили повністю замінити вікна та більшість дверей, що дає відчутний ефект енергозбереження. Наостанок п. Свіжинський подякував меру Трускавця та всьому депутатському корпусу, які завжди йдуть назустріч потребам медиків.

Загострюється протистояння в Стебнику

Не лише в Трускавці сесійні засідання є гарячими, такими, що зашкалюють. Стебник, який від осені обезглавлений, на минулій сесії (27 березня) теж "відзначився" - протистояння між в. о. мера п. Геннадієм Куцаном, який прагне навести лад в місті, зокрема і в фінансових справах, з одного боку, а з іншого - батько власників рейдерськи захопленого меблевого магазину п. Орест Середницький, керівники міського УЖКГ, окремі депутати, яким теперішній стан речей аж надто до вподоби. Не менш гострим було і засідання стебницького міськвиконкому.

На даний час дві головні проблеми міської влади Стебника, які вирішуються в судах - чи повернеться мер Калапач в своє крісло та чи поверне громада Стебника в комунальну власність величезний за площею меблевий магазин. А тим часом сесія ТМР прийняла рішення про проведення приватизації вкрай занедбаних та напівзруйнованих гуртожитків, повідомляє стебницька газета "Воля громади".

Сміття і далі вивозять на Станилю

Незважаючи на те, що всім трускавчанам детально "втерли" в вуха, що ціна за вивіз сміття мусить бути вищою, оскільки вивозять його на стрийське сміттєзвалище, все ж ми переконалися, що возять трускавецькі відходи і до Станилі. Не знаємо, чи це поодинокі випадки, чи масові явища, проте це легко перевірити. Якщо хтось має бажання...

Будемо без газу

В середу, 8 квітня, Трускавець буде без газу - постачання його на наше місто та с. Станилю буде припинено на газорозподільчій станції з 9 ранку до 17 вечора. Причинами цього є проведення вкрай необхідних ремонтних робіт.

В садочках замінюють вікна

Здійснюються реконструкція вікон (заміна їх на металопластикові) в ряді дитячих садочків міста Трускавця. Це робиться за рахунок коштів бюджету розвитку. Одночасно з цим КРУ проводить перевірку в дошкільних закладах.

Трускавець готується до Великодня

Повним ходом йде підготовка нашого міста до Великодніх свят. В першу чергу прибрати місто вийшли комунальники, злощасний відрізок від колії до стебницького кільця, про який ми писали в минулому номері, вже прибрано, кожного дня прибираються інші території. До комунальників підключилися різноманітні установи та організації, кожен старається зробити порядок біля свого об'єкту, на своїй території. Навіть на Благовіщення ремонти проводилися в центрі міста. Мешканці міста теж наводять лад у своїх оселях, адже часу до світлого християнського часу залишилося зовсім мало. Добре, що хоч погода цього року сприяє прибиранню.

Відбулася зустріч з обласним депутатом

7 квітня особи, які "самовільно" встановили автономне опалення в Трускавці, мали зустріч з депутатом Львівської обласної ради п. Зеновієм Бермесом. Зустріч відбулася у Львові. Пан Бермес в обласній раді займається питаннями житлово-комунального господарства. Трускавчани чекають, що ця зустріч не буде просто формальністю, а принесе реальний результат. Адже влада Трускавця не афішує ніде, що централізоване опалення в місті не відповідає жодним критеріям ні нормативним, ні гуманним, не афішує, що люди повністю позбавлені гарячого водопостачання, що реакція на звернення мешканців є не просто байдужістю, а байдужістю злочинною.

Власна інформація

Міська влада Дрогобича програє у війні з гральним бізнесом, але оптимізму не втрачає

Прийняте Дрогобицькою міською радою рішення про заборону гральних автоматів не виконується. Про це було заявлено учора, 6 квітня, на засіданні Координаційної ради Блоку національно демократичних сил. Зі слів депутата міської ради Віри Байси, причиною цього є те, що дозволи на заняття гральним бізнесом дають у Києві. "Сама міська рада не може вирішити цю проблему, - каже Віра Байса. - Необхідно внести зміни у чинне законодавство. Проектів щодо заборон чи жорсткого обмеження грального бізнесу було чимало, але жоден з них не прийнятий".А тим часом в Дрогобичі кількість підприємств грального бізнесу зростає і заманює в свої "тенета" як дорослих, так і молодь, стає справжнім лихом для багатьох сімей.Дрогобицький політикум вимагає від найвищого державного законодавчого органу терміново прийняти довгоочікуваний закон, який би допоміг розв'язати цю проблему.

www.zik.com.ua

Тема номера: Андрій Пристай проти трускавецької ТВК в суді

Ми вже інформували, що кандидат в депутати до міської ради БЮТ в Трускавці п. Андрій Пристай подав позовну заяву проти міської ТВК, яка порушує закон своїми діями, а вірніше бездіяльністю, оскільки не реєструє наступних за списком кандидатів депутатами ТМР. 3 квітня відбулося попереднє судове засідання, яке після перерви продовжилося 7 квітня. Справа слухається суддею Рибачуком при секретарі Словіцькій. Голова ТВК п. Савчин Мирослав мотивує свої дії щодо нереєстрації тим, що міська виборча комісія не могла цього зробити, оскільки зразу після прийняття рішення про виключення 7 депутатів вони подали позови до суду. Проте представник позивача, помічник народного депутата України п. Юрій Михасяк надав суду всі необхідні документи, а саме 2 постанови суду щодо відмови вищевказаним екс-депутатам, 3 ухвали про залишення без розгляду (причини - позивачі не захотіли з`являтися на суд) і 2 екс-депутати самі написали заяви про призупинення судового процесу. Перша постанова була винесена ще 8 вересня 2008 року, апеляція п. Щигелем не подавалася, тому постанова вступила в дію через 11 днів, тобто ще 19 вересня. Від того часу міська ТВК не провела ще жодного засідання (останнє проводилося 9 липня 2008 року), хоча сама ж зазначила в своєму протоколі № 40 від 09.07.08: "призупинити розгляд даного питання та повернутись до його розгляду після рішення суду". За це голосували всі 11 присутніх на засіданні членів ТВК, в тому числі і її голова, до речі, представник від БЮТ.

Взагалі на судовому засіданні не відчувалося жодної ворожнечі між позивачем та відповідачем. Позивач прагне відстояти свої законні права, добитися того, що давно мало б здійснитися і без суду - реєстрації наступних представників БЮТ в міській раді Трускавця, оскільки ця політична сила, яка зайняла друге місце в Трускавці по результатах виборів 2006 року, має лише 4 депутати замість 11, а це в майбутньому може бути підставою для оскарження будь-якого рішення міської ради як незаконного. А відповідач хоче, щоб це не робилося його руками - нехай реєструє ЦВК, нехай реєструє хто хоче, лише не ТВК. В приватній розмові з головою ТВК відчувався певний суб'єктивізм, мовляв, це були 7 порядних людей, 7 справжніх депутатів, проте виникає логічне запитання - а хто визначає ступінь порядності, як визначити, що цей депутат "достойний", "справжний", а той ні. Також пан Савчин зазначив, що це вже 19 справа по виборах 2006 року і він вже не може ніяк дочекатися, коли ж цьому прийде кінець. А те, що кінець прийде і буде новий голова ТВК, так це ні в кого не викликає сумнівів. А поки що свої обов'язки потрібно виконувати ретельно, про це п. Савчину нагадав і суддя Рибачук.

Багато інших цікавих моментів можна було б описати власне з цього судового засідання, проте, як кажуть в народі, кінець діло хвалить та кінець - ділу вінець. А кінця цій справі поки що не видно. Наступне слухання відбудеться у вівторок 28 квітня о 16.30, проте це засідання вже буде вести колегія суддів, а не тільки суддя Рибачук, який викликає в нас солідну повагу як справжній професіонал свої справи. Ми обов'язково поінформуємо вас про результат цієї справи, яку ми взяли під наш особливий контроль. Сподіваємося, що ще в травні цього року ми привітаємо пана Андрія з новим для нього статусом - статусом депутата Трускавецької міської ради.

Володимир Ключак

Політичний гумор по-трускавецьки

Фідель Кастро   Павлик Морозов
Fidel Castro Rus versus Pavlik Morozov - who is who, who is good and who is bad and who will be a big man of Truskavets…

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.